Új privát üzeneted érkezett!

Kicsit vissza is olvastam....
Eléggé fojtogat a sírás, biztosan érzékeny is vagyok, plusz még a várandósság is!

Egyetlen egy dologban értek jelenleg egyet néhányótokkal: NEM TUDJUK MI TÖRTÉNT!!!

Én védhetem Ágiékat, de nem voltam ott! Ti támadhatjátok őket, és ti sem voltatok ott.

A többi meg lényegtelen, mert bár senkit nem akarok meggyőzni semmiről, nem szeretem, ha engem ennek ellenére mindenáron falhoz akarnak állítani. Én továbbra is szeretek ide járni, függetlenül attól, hogy hol fogok szülni majd, egyetértek Ágiék és a csapat elveivel és támogatom a harcukat!

Mit is írhatnék még? Van egy rakat kérdésem, amiket elsősorban majd magam felé kell fel tennem, meglesznek majd a válaszok is idővel!

Béküljünk ki azzal, hogy soha, két ember, tökéletesen egyformán, még ugyanarról a dologról sem fog egyformán vélekedni!

Szép napot mindőtöknek!
Vendég
 


Monácska,

szerintem mindenki be tud linkelni szép, megható, vagy akár felháborító szüléstörténeteket mindkét táborból. Nyilván igaz a leírt történet, de általánosítani ebből sem szabad.
Ez ugyanúgy nem győz meg senkit, aki elkötelezett (illetve túl van sikeres szülésen egyik vagy másik oldalon). Arra viszont jó ez a topic, hogy mindenki elmondja a véleményét pro vagy kontra kórház/otthonszülés és az aki még előtte áll ennek a döntésnek, illetve hezitál ezekből esetleg kialakítja a saját elképzelését.

Most én is idéznék, bár tudom, az újságcikk nem a legjobb forrás. Nyilván többen már olvastátok itt a neten:

Felfoghatatlan pánik, rohangálás, kiabálás, felboruló tárgyak - enynyit érzékelt Sz. Hajnalka szombaton hajnalban abból, hogy valami óriási tragédia készülődik a XII. kerületi Napvilág Születés Házban.

- Minden rendben ment, a feje is szépen kibújt a kisbabának, bár akkor már nagy fájdalmaim voltak, így alig érzékeltem bármit is a körülöttem zajló eseményekből. Akkor fogtam föl, hogy valami baj van, amikor a férjem ordítani kezdett, hogy nyomjam. Kiabáltak, futkároztak körülöttem, borult minden tárgy a szobában - szipogta a lelkileg összetört asszony, aki csak most jött rá, milyen keveset is tudott Geréb Ágnesről és az ő születésházáról.

- Igazából egy beszélgetésen elmondták nekem, hogy miért jobb az otthon szülés, mint a kórházi. Én sokáig bizonytalan voltam, de azt mondták, ez sokkal jobb a babának. Geréb azzal érvelt: a saját ütemében születik meg a baba, s ez az egész életére kihat. Ez adta meg a végső lökést a döntésemhez - mesélte az édesanya. - Nem tudtam, hogy Geréb Ágnes ellen eljárások zajlanak, és azt sem, milyen műszerek vannak a születésházban. Ágnes azt mondta, ha komplikáció van, meg tudják oldani, végső esetben pedig ott a kórház a közelben... Az utolsó percig bíztam benne. Még a mentőben is azt hittem, a kislányom életben marad - sírta el újra magát az édesanya, aki lelkileg teljesen öszszeroppant. Egyedül másfél éves kislányuk, Lili tartja benne a lelket.

- Nem tudom, valaha merek-e vállalni egy újabb gyereket? De egy biztos: ha valaha újra teherbe esem, kórházban szülöm meg a kicsit - sóhajtott, miközben magához öltelte a kis Lilit.


Hát nem úgy tűnik, hogy ez az anyuka a mélyen elkötelezettek táborából került ki... Nem érzem, hogy megvolt benne az a hit és tudatosság, és az az ismeretanyag a szülésről, női testről ami itt többetekben - otthonszülőkben... Ilyenkor hajlok afelé, hogy sok nő ezt mégiscsak atrendiség (de utálom ezt a szót), miatt választja az otthonszülést.
Vendég
 


Egy újabb betolakodó jelentkezik :lol: (bár remélem a "korom" és hszeim számából azért annyi látszik, hogy nem most és azért regisztráltam, hogy fröcsöghessek nektek :lol: )


Lenne pár kérdésem.
Elvonatkoztatva a konkrét, szomorú esettől.


Hogyan zajlik a kórház informálása a hozzá érkező otthonszülni készült nőről? (otthonszületett babáról, szült anyáról stb) Úgy értem, amikor megjelennek az első aggasztó jelek, hogy ez a szülés esetleg nem fog lezajlani otthon, akkor rögtön szólnak a kórháznak? Vagy kivárják a pillanatot, amikor eldőlt, biztos, hogy bemennek, és csak akkor szólnak, azaz gyakorlatilag -jobb esetben- beérkezés előtt 5-10-20 perccel?
Tekintettel a kialakult jogi helyzetre, én azt gondolom, hogy csak akkor szólnak,ha már indulni kell, de bevallom, hog ynem vagyok érintett, szóval légyszi válaszoljatok rá.


És utána próbáljuk egy nem negatívan elfogult képzeletbeli kórház szemével nézni az otthonszülést. Mit tapasztalnak (hónapok, évek során) ők? Mit jelent számukra a szó, otthonszülés?
Hogyan találkoznak ők az otthonszülés résztvevőivel?


Számukra ez a dolog azt jelenti, hogy jön a telefon (gondolom-remélem, hogy a telefon jön előbb), hogy perceken belül olyan eset érkezik, ami azonnali ellátást, több orvost igényel. (hiszen ha nem erről lenne szó, akkor még próbálkoznának otthon -gondolom én, javítsatok ki!)
Lett légyen hétvége, éjjel, bármi, nekik ugrani kell, összeszedni a teamet, készülni az esetleges beavatkozásokra.

Nyilván a telefon alapján valamennyire kaphatnak tájékoztatást arról, hogy mire számítsanak, de azért akkor is el is várom tőlük (ti is gondolom), hogy az érintettek érkezésekor először tájékozódjanak a konkrét helyzetről, az abban a pillanatban aktuálisról. (idő!)

Valahogy nekem a Vészhelyzet jelenetei jutnak ezsembe (bár félek, hogy mivel az is kórház, az is fekete bárány itt :lol: ), amikor jön a mentő, ugrik a 6-8 fős személyzet, legalább két dokival, pattognak a szavak, rohannak a műtőbe.

Stressz, gyors döntések kényszere. Felelősséggel.

Jelent nekik mást IS az otthonszülés?


Ha én -időbeosztásom okán- mindig este 8-kor jutok be a boltba, és -ezért- mindig azt látom, hogy csak lyukas tejeszacskók, kiszáradt -utolsó darab- kenyerek várnak rám, az lesz a véleményem a boltról, hogy az egy rossz bolt. Mert én csak ezt az oldalát látom. Attól még lehet, hogy ebben a boltban napközben ropogós-friss kenyeret, és hibátlan tejet árulnak. Számomra akkor sem lesz jó bolt, nekem akkor is csak a rossz része marad.



Igen, tudom, hogy kórházban is akadnak sos feladatok, készen kell állniuk rá. De, mint az otthonszüléssel foglalkozó oldalakról tudhatjuk, a legtöbb esetben vannak előjelek, észre lehet venni, ha baj lesz. A kórházban is, a műtét, beavatkozás a legritkább esteben jön úgy elő, hogy 2 perccel ezelőtt a kismama még a vajúdás elején, egy ujjnyi méhszájnál tartott, teljesen jó szívhangokkal, nulla rizikófaktorral, most meg sos műteni kell. Persze, biztos van ilyen is, de relative még kórházban is ritka. Tudnak készülni rá a dolgozók, hogy mikor kell orvosoknak, teamnek készen állni. Ráadásul a kialakult vészhelyzetben is előrébb tartanak, mint az akkor érkezett család esetében, mert saját orvosuk, a beavatkozást majd elvégző orvos ismeri a szituációt. De akár csak olyan apróságokban is előrébb vannak, hogy ismerik az anyuka vércsoportját (sos vérátömlesztés), vagy súlyát (aneszteziológia, gyógyszerek adagolása), esetleges kórelőzményeit. Akkor érkező családnál ez mind mind idő, s mivel abból ilyenkor esetleg már kevés van, további stressz, kapkodás, hibás döntések forrása lehet.


Jogos elvárás lenne, hogy az országban több helyen, egyszerre, teamek álljanak bemosakodva, előkészített műtőkkel arra várva, hogy vajon beesik-e valaki éppen sos műtétre?
Azt hiszem, nem csak nálunk nem lehet elvárás.


Igen, az lenne a jó, ha szabályozva lenne, legális lenne, tudhatna róla a kórház, hogy itt és itt zajlik egy otthonszülés, számolhatna velük, ugyanúgy, mintha a kh egyik szülőszobájában történne a dolog. Folyamatos tájékoztatást kapna a dolog alakulásáról. (mindenről, ami őt érdekli? beleférne ez még a háborítatlan szülésbe?)
Persze, GÁ (és társai) nem tehetik meg a jogi helyzetben (ha jól gondolom). Te magad megteheted? (halló, kórház, a nejem hamarosan szül, de egyelőre -saját felelősségünkre- nem akarunk bemenni, itt és itt tartunk, majd még telefonálunk) Hülyén hangzik, de végül is mért ne?

Ildi
pildi
 
 

 
 

Hiszen az intézményes szülés pártolói egészen más szempontból nézik a szülést, mint az intézményen kívüliek. Az előbbi a női szervezet fizikai részét-folyamatait helyezi előtérbe. Az utóbbi a teljes emberét, testestől - lelkestől-gyermekestől. Holisztikusan, így nevezik jobb helyeken.
Ezt látom különbségnek, ami miatt szakadék adódik. Más nézőpont, más megélések.


Szerintem a legnagyobb különbség az, hogy az intézményes szülés pártolói meg vannak győződve arról, hogy veszélyezteted a babát, ha otthon szülsz, és nem hajlandóak elhinni, hogy bizonyos esetekben akkor veszélyezteted a babát, ha kórházba mész. És hogy miért hiszik ezt? Mert a liv731 által is belinkelt független vizsgálat eredményeit nem ismerik, nem olvasták, valószínűleg nem is hinnék el, az ő kiindulópontjuk a Magyar Orvosi Kamara álláspontja, amit a legnagyobb jóindulattal sem lehet függetlennek nevezni, hiszen nekik az az érdekük minden szempontból az, hogy a szülések a kórházakban történjenek.

Érdemes ezért minden otthon szülést ellenzőt megkérdezni, hogy honnan tudja, hogy problémamentes terhesség esetén biztonságosabb a kórház? Mutasson számokat, adatokat, statisztikákat! Nem fog tudni.

Már említettem, hogy én kórházban szültem, de ha kedves Horváth Ágnes bevezette volna, hogy csak a területileg illetékes kórházban lehet szülni, akkor inkább megyek az árokpartra, minthogy a körzeti kórházamban szüljek, annyira elborzasztó történeteket hallottam és tapasztaltam arról a kórházról. 100%-ig biztos vagyok abban, hogy vagy velem, vagy a babáimmal lett volna valami baj. Senki nem tudna meggyőzni arról, hogy biztonságosabb lett volna. Akkor kezdtem el nézegetni ezt a topikot, mert komolyan fontolóra vettem, hogy otthon (illetve születésházban) szüljek, de aztán szerencsére legalább ezt a "reformot" nem vezették be.

Remélem az ellenzők legalább egy egész picit elgondolkodnak ezen, és hajlandóak néha azokat a tanulmányokat is elolvasni, amit nem a Magyar Orvosi Kamara tagjai írtak.

Ja, és még valami: érdekes, hogy az összes az ügyben nyilatkozó orvos elismerte, hogy Geréb Ágnes nagyon jó szakember...
pelmar
 
 


Panni! Igazad van. De hidd el, hogy ha januárban ilyen megtörténhet, akkor jövő márciusban is megfog, én akkro szülök. A gondolatra, hogy ezt végig is kell majd csinálnom, teljesen megrémülök, bepánikolok.

Igen, biztosan gyenge, ideges természetű és érzékeny, mimóza lelkem van, de vagyunk iylenek egy páran a világban.

Áááááá, nem tudom.
Vendég
 


Monácska,

Így is hozzá lehet állni, de akkor ez az otthonszüléses tragédia is megtörténhetne akárkivel, akármikor.
Ne hergeld magad a kórház ellen, pont azért mert még nem lehetsz biztos benne, hogy hol fogsz szülni, ráadásul ezek nem is a saját tapasztalataid. Hol az a híres POZITÍV gondolkodás, ami az otthonszülős csapatot általában jellemzi? :)

Remélem, akárhogyis alakul majd, csodálatos élmény lesz!
Vendég
 


Ildi (pildi): Többen is mondták itt már, hogy ettől függetlenül van nőgyógyászuk, aki kíséri a várandósságot (uh, labor, mittudomén, ctg ilyenek), és a végén (közben) megmondják neki, hogy a szülés otthon lesz. Szólnak neki is, ha megindul a vajúdás és akkor is, mikor megvan a bébi.
A telefonról: a mentős szól, ha indul egy helyszínről, hogy megy, ezt és ezt viszi ilyen meg olyan állapotban, stb., várják.
Külföldön (amerika, hollandia) ha a bába kimegy otthonszüléshez, beszól az illetékes kórházba, hogy most indul egy szülés. A kórházban ilyenkor tudják, hogy valaki szül, ha gond van, a bába beszól, hogy indulnak, ecseteli a vajúdó állapotát, ennek megfelelően készítenek be műtőt vagy szülőszobát. Ilyen is van. Ugyanis nem "baki", ha kórházba kell menni, hanem normális velejárója az otthonszülésnek, előfordulhat, hogy nem megy és kész, nem illeszkedik be a fej, fájásgyengeség van, kimerülés, nagyon fáj, stb. Még így is bőven megéri nekik, mert a kis kockázatú várandósok nagy többsége simán megszül otthon.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Otthonszülés: feljelentést tesznek Geréb Ágnes ellen

Büntetőfeljelentést tesz Geréb Ágnes ellen az a fiatalasszony, akinek magzata otthonszülés közben halt meg. A közszolgálati televízióban a nő ügyvédje elmondta: a kismama állami kórházba járt terhesgondozásra, ahol a szülés előtti héten csak a szívhangokat vizsgálták, ultrahangfelvétel nem készült.
Az ügyvéd szerint az ismert bába és szülész-nőgyógyász a szülés előtt aláíratott egy olyan nyilatkozatot a házaspárral, amelyben tudomásul veszik, hogy felléphetnek komplikációk a szülés alatt. A 35 éves nyíregyházi nő a 12. kerületi szülőotthonban akarta világra hozni gyermekét szombaton. A magzat válla azonban elakadt, Geréb Ágnes szerint sehogyan sem tudták kisegíteni. Bár a mentő rövid idő alatt kórházba szállította az asszonyt, mire ott kiemelték a magzatot, már nem élt.

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Mentők: Ti hol éltek???

Az utóbbi hónapokban (amióta kezdetét vette a "reform") hányan haltak meg a mentőkben (nem szülő nők, hanem általában)?
Nemhogy bemosakodott team nem vár senkit sehol, hanem még a portás elküldi a beteget, hogy nem oda tartozik, nem láthatják el stb.

Pildi, ezek egyébként nagyon jó és jogos kérdések.
Vendég
 


Pöttyös Panni,
nem tudom, a többiek tudják-e, amit bekinkeltél, az a Blikkben megjelent cikk - "csak itt, most először az érintett pár megszólal" - szóval nem vennék rá mérget, hogy szerencsétlen anyuka tényleg ezeket mondta az újságírónak és ennyire süt belőle a ... tájékozatlanság, ahogy itt olvasható.

Más kérdés, sose mentem volna a lakhelyemtől 200kmre szülni, ha van otthon egy másfél éves gyerekem.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Nem csak a Blikk írta ezt a reggeli MTV1-ben is benne volt.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Ezt annyira nem értem, mi az, hogy a szülés előtti héten csak a szívhangokat vizsgálták? Mindenhol így van, nem? UH a 38. héten, utána rendszeres ctg, ez a protokoll, nem ultrahangoznak kétnaponta. Terminus túllépés után SEM, csak flowmertia van, ahol a gyerek méreteit nem nézik.
Másrészt, ultrahanggal nehéz a gyerek méreteit megbecsülni (Liv, erről Te írtál a blogodon, de rengeteg anyuka számol be hasonlóról)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


monácska írta:Én az ilyen és hasonló történetektől tudok befordulni! Én ezt nem akarom. Hol van itt a biztonság??? Magára hagyták, megfenyegették... Borzalom! :cry: :x


Nem tudtam elolvasni a történet végét, mert semmi kedvem regisztrálni, de azért kíváncsi vagyok, hogy végül mi lett a vége. Ha el tudtad olvasni Monácska, légyszi mondd el :-)

Én nem akarom nagyon tovább feszegetni a témát, de azért az nem esik jól, hogy senki egyetlen hozzászólásomra sem mondott semmit. Monácska azt mondja, hogy az az eset amit belinkelt elborzasztja, mert magára hagyták, megfenyegették. Én egy másik történetre akadtam ugyanígy, a szules.hu-n, amnt azt olvastam, hogy egy babát magára hagytak, hagytak meghalni. Nekem ez ugyanolyan borzalmasnak tűnik, mint Monácskának az, hogy megpattant a szülésznő (amúgy szerintem is tényleg tök bunkó volt) Be is linkeltem, meg is kérdeztem, hogy ezeket ti hogyan dolgozzátok fel, vagy egyszerűen mi a véleményetek róla, de senki nem válaszolt. Pedig szerintem teljesen jogos a kérdésem, és még csak nem is fröcsögve tettem fel. Egy teljesen ottohnszülést pártoló kismama is fel teheti a kérdést, és akkor sem válaszoltok semmit?

Én nem vagytok fröcsöve ellenetek, sőt próbálom megérteni az elveiteket, de ha egy ilyen történetet olvasok, és senki nem nyilatkozik a kérdésemre, hanem úgy tesz, mintha nem is szóltam volna, akkor azt kell hinnem hogy szerintetek ez normális, vagy benne van a pakliban.
Az én olvasatomban (azaz ahogy Geréb Ágnes leírja) azt a babát éppen úgy magára hagyták, mint a belinkelt kismamát a szülőszobán a szülésznő.

Kérlek válaszoljatok, mert nem érzem kekeckedésnek a kérdést.
krumplis pogácsa
 
 


Jad,

Hát igaz, ami igaz, a Blikk nem a leghitelesebb hírforrás... Mondjuk egy ilyen tragédia után én biztos nem nyilatkoznék senkinek, pláne nem a Blikknek, de szerintem nagyjából mégis az lehet a helyzet, hogy itt nem egy tudatos, átgondolt döntés vezetett az otthonszüléshez.

UH: nekem spec. a 37. héten volt az utolsó...
Vendég
 


Pogi,

Erről írtam - tisztelet a kivételnek- olyenkor eltűnnek, nem alacsonyodnak le hozzánk, max. a saját blogjaikban írnak a témáról - a saját közegükben. Na de én erről már sokat írtam...

Én is elolvastam a szüles.hu-n, döbbenetes!

Panni
Vendég
 


Liv, jól értem, csak a mentő kiérkezése után értesül a kórház arról, hogy megy egy anyuka-baba? Nem lenne időnyereség, ha mindjárt a mentő hívásával egyszerre értesítenék a kórházat is?
Tényleg, még egy, minden esetben mentővel mennek ilyenkor be? Vagy kevésbé sürgős esetnél saját autóval? Ha van ilyen, akkor ott szólnak előre a kórháznak?

Ildi
pildi
 
 


Pildi az istenért, mentőt csak akkor hívnak, ha valóban nagy a baj.
Legalábbis GÁ. HIszen neki nincsen is joga szülést levezetni. Ha mentőt kell kihívni, akkor az apa hívja ki vagy valamelyik rokon, és "az Ági" csak mint rokon, vagy közeli ismerős van a lakásban.

Általában az a gyakorlat, hogy taxival irány a kórház (ha mondjuk elhúzódik a szülés) , ott a kismama kiszáll, és azt mondja, hogy elkezdődött otthon a szülése, és "túl gyors" lefolyású volt, nem ért be időben. Vagy valami hasonló.

Ez a dolog másik oldala, csak erről itt nem esik szó, mert még nem voltak ilyen helyzetben.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


pildi, ez jó megoldás lenne és akkor ha szabályozva lenne az otthonszülés akkor valszeg így történne, és így is fog, de most amíg engedélyezve sincs Geréb Ágnes, meg a többi bábatársa hivatalosan tulajdonképpen csak barátnőként van jelen a szülésnél, és ha baj van mentőt hívnak, aki szakszemélyként kérhet például műtőelőkészítést a kórháztól, de Geréb Ágnes nem, mert hivatalosan nincs jelen.

Ha a szomszédasszonyom leesik a lépcsőn és látom hogy rosszul van és szerintem belső vérzése van, hívhatom a mentőt, de ha beszólok a kórházba is, hogy a barátnőmnek belső vérzése van, és készítsenek gyorsan elő egy műtőt, akkor azt fogják válaszolni, hogy csillapodjak le egy kicsit, mindjárt kiér a mentő, és ha az a mentőorvos úgy itéli meg, hogy tényleg baj van akkor ő majd beszól kórházba. Csak úgy bemondásra nem fognak előkészíteni semmit, és nem is lehet ezt elvárni.
krumplis pogácsa
 
 


Tessék, ezt a beírást találtam egy másik fórumon:

"Sziasztok,

A legjobb barátnõm szült Geréb Ágnesnél tavaly tavasszal. Rövid legyek? Most Dévény Annához járnak. Lehetek hosszabb? Amikor megtudtam, hogy a barátosném otthonszülést tervez, felállt a szõr a hátamon: bevetettem minden rábeszélõképességemet (mint „szakmabeli” /ex-petõs/ volt jópár észérvem is azon kívül, hogy féltelek, te hülye), de hiába. Geréb Ágnes rábeszélõkéje valszeg jobbvolt mint az enyém. Problémamentes terhesség, mindenféle hasznos könyvek, meditáció, mért is lenne baj, nagyanyáink is otthon szültek. Én meg hiába mondtam, hogy a nagyanyáink kicsit fittebbek voltak, meg a csecsemõhalandóság, szóval inkább drukkoltam, hogy ne legyen semmi gáz.

Na, jött a nagy nap, hurrá, mindenki pozitívan állt a szüléshez, volt zene, gyertyafény, masszázs, fürdõ, trallala. Az elsõ húsz óra egész jól telt. A baj csak az volt, hogy az a büdös kölök nem járt a szülésfelkészítõ tanfolyamra azaz ha ott is volt, nem figyelt, és a barátnõm hiába sajátította el hogy kell egy magzattal kommunikálni, a gyerek csak nem akart és csak nem akart és csak nem akart kibújni. A barátnõm meg kutyául kimerült, és gyengültek a tolófájásai. És a gyerek szívhangjai is szépen gyengültek. Na, mitt tett erre a méltán híres vagy remélem egyre inkább hírhedt GÁ??? Hát elõször is hozzá sem nyúlt a barátnõmhöz, mert az már orvosi beavatkozás lenne. Aztán nem adott neki egy adag nyavalyás oxitocint, pedig ott volt a táskájában, a fenti indok miatt. Ígyhát a barátnõm két tolófájás között lemasírozott a nagyedikrõl, kész mázli, hogy közel laknak a kórházhoz, mert nincs kocsijuk. Mentõt hívni nem lehetett valahogy, nem is értem, miért, GÁ inkább bevitte õket a saját kocsijával a kórházba. Végülis tök jó fej volt, akár el is vérezhetett volna mondjuk a kismama valamelyik kapualjban. Útközben megfogadtatta a barátnõmmel, hogy róla nem szól, és kiokosította, hogy mit kell hazudni. Hogy gyors szülés, stb, haha, még csak 27 órája vajúdott.

A kórházban aztán minden bizonnyal becstelen, haszonlesõ, mogorva, sötö-sötö kórházi alkalmazottak segítségével húsz perc alatt kinnt volt a gyerkõc (a kórházba belépést követõen). Csak sajna addigra már elég ramaty állapotban volt.

Momentán a gyereket hetente kétszer viszik Dévény-masszázsra, hogy a hipotóniáját csökkentsék. Szerencsére a szülés közbeni oxigénhiány nem vezetett sokkal nagyobb problémához. Tudom, hogy a kórházakban is születnek gyerekek oxigénhiányos állapotban, de az is biztos, hogy ha a barátnõm megfelelõ idõben kap segítséget, mégozzá ORVOSI segítséget és nem még egy kenet illóolajat a derekára, akkor most, másfél évesen nem azzal telnének a napjaik, hogy azt figyelik, hogy hogyan reagál a gyerkõc a masszázsra, hogyan fejlõdik a mozgása és az értelme, mikor hozza be a lemaradásait, ha behozza valamikor.

(bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de határtalan felelõtlennek tartom GÁt, meg az összes kismamát, és ebben a barátnõm is benne van, akik a divat, meg a saját kényelmük meg „elveik” miatt egy icipici százalékkal is csökkentik a saját gyerekük esélyeit az egészséges életre. A T. kismamáknak fel kéne fogniuk, hogy a szülés nem róluk szól, hanem a gyerekrõl!! És bocs, hogy szentségtelenítek itt szépséges dolgokat, mint relaxácó meg alternatív testhelyzetek meg gátvédelem, mind fontos és jó és tyû meg ha, de a kölöknek akkor is az a legfontosabb, hogy az az idõ, amikor már nem kap elegendõ oxigént a köldökzsinoron keresztül és még nem sír fel, minnél rövidebb legyen. Kutyául nem érdekli a gyertyafény meg az autentikus indiai szülõzene, ha nem kap levegõt.)

Ja, és négy problémamentes szülésem volt egy lepukkant pesti kórházban, az egyiknél még a vécébe is beszorultam, mert éppen szerelték a zárakat. A kórházi dolgozók tök jó fejek voltak mindig /értékelik, ha nem hisztizel és nem játszod a királykisasszonyt és normálisan beszélsz velük/, pedig nem volt keretünk hálapénzre. A legnegatívabb élményem a négy szülésbõl az volt, hogy a párom még akkor sem hagyott nyerni amõbában, mikor a vajúdás alatt játszottunk. Tudom, mázlista vagyok. A Gerébnél kellett volna szülnöm, javítanám a statisztikáját, haha."

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


pildi írta:Liv, jól értem, csak a mentő kiérkezése után értesül a kórház arról, hogy megy egy anyuka-baba?

Igen.
pildi írta:Nem lenne időnyereség, ha mindjárt a mentő hívásával egyszerre értesítenék a kórházat is?

De. (Lehet, hogy ez mentőfüggő ám.)

pildi írta:Tényleg, még egy, minden esetben mentővel mennek ilyenkor be? Vagy kevésbé sürgős esetnél saját autóval? Ha van ilyen, akkor ott szólnak előre a kórháznak?

Persze, szoktak autóval, taxival is menni. Olyankor gondolom, beszólnak a kórházba az ügyeletre, hogy mennek, vagy csak bemennek és kész.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Eszterlánc

Én örülök, hogy nem javítod GÁ statisztikáját :D :D És szerintem helyesen döntöttél a kórház mellett.

És higgyétek el nem csak ez a 2 elszúrt esettről hall az ember ami GÁ lelkén vagy lelketlenségén szárad.Iker terhességet is szült már otthon zene és gyertyafény mellett amiből az egyik gyerek röktön meghalt a másik fogyatékos. Mi ez ha nem felelőtlenség. Otthon szülést válalni ikerterhességnél :( :(

Üdv

Lini

Kép
lini
 
 


lánc lánc eszterlánc írta:Pildi az istenért, mentőt csak akkor hívnak, ha valóban nagy a baj.

Hívnak mentőt, ha kell.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lini,
ez nem az ÉN sztorim - bemásoltam egy másik fórumból.

De még számos ilyen van, csak ezek valahogy nem kerülnek bele a köztudatba.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Ja és azt sem értem, hogy ha ez az anyuka Nyíregyházi és ezek szerint 200km-re lakik Budapesttől akkor miért nem utasította el a szülő otthon lehetőségét mondván nagyon messze van. Mindenkit vállal gondolkodás nélkül???? :roll:

Lini

Kép
lini
 
 


Bocsi Eszter csak az eleje szólt neked a többi mindenkinek szólt :D

Lini

Kép
lini
 
 


Vagy a 4 szóülés se a tiéd volt??????Elbizonytalanottam :)

Kép
lini
 
 


bocsi a helyesírásért, elgépeltem :roll:

Kép
lini
 
 


Nem, nekem csak 2 gyerekem van.
MOndom, hogy bemásoltam: nézd meg mettől meddig tart az idézőjel... :)

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


ok már látom :D

Kép
lini
 
 


áá az nem jelent semmit, hogy valaki messze lakik. Egy debreceni kismama is szülhet szerintem akármelyik Budapesti kórházban ha ott akar. Legfeljebb egy héttel az időpont előtt beköltözik egy hotelba.
Most konkrétan nem hiszem hogy ebben az esetben akkor utaztak 200 km-t amikor elfolyt a magzatvíz, biztos egy hotelben vagy barátnál laktak addig. Az már aztán tényleg hülyeség lenne, kizártnak tartom.
krumplis pogácsa
 
 


Krumplis pogácsa

Ebben igazad van. De biztos vagyok benne, hogy ez is a pénzről szól. Valahol fizetni kell érte. Vagy a tanfolyamért vagy magáért a szülésért.Szóval ez is üzlet mint minden más. Talán ezért válalta el az ikerszülést is háznál :(

Lini

Kép
lini
 
 


lini írta:Krumplis pogácsa

Ebben igazad van. De biztos vagyok benne, hogy ez is a pénzről szól. Valahol fizetni kell érte. Vagy a tanfolyamért vagy magáért a szülésért.Szóval ez is üzlet mint minden más. Talán ezért válalta el az ikerszülést is háznál :(

Lini


A tanfolyamért kell fizetni egyszer-tehát mindegy, utána hányat szülsz még. A szülésért vagy adsz még, vagy nem, nem kell. A mondandód rosszindulatú feltételezés...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nem rosszindulatú hanem ezek szerint igaz. Szóval a tanfolyamért kell fizetni.

Lini

Kép
lini
 
 


És nem vagyok benne biztos de úgy hallottam hogy kb200000ft a tanfolyam ára.
Lini

Kép
lini
 
 


Az a rosszindulat, hogy ez is a pénzről szól és üzlet, és hogy ezért vállalta el az ikerszülést. De tudod te nagyon jól, mire gondoltam.

(a nagyobbik lányom kábé egyidős a fiaddal, most látom.)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Legutóbbi infóm szerint hatvanezer.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ha csak simán és szeretettből és elszántsából tenné a dolgát akkor ez teljesen ingyen lenne.

Lini

Kép
lini
 
 


Liv

Ha a gyermekeink egyidősek akkor te is most éled át a 2 éveskori dackorszakot Rémes :D

Kép
lini
 
 


Ugyan már, Lini! :wink: Mindennek van ára. Neki is kell fűteni a Születésházban és a kocsiját is meg kell tankolni, meg néha újra kell töltenie az ampulláit a táskájában...a tanfolyam vendégelőadóit kifizetni, stb. Bezzeg a szülészorvosnak gondolkodás nélkül a kezébe nyomod (bocs, ha nem így ban, akkor tárgytalan) a hálapénzt, mert eljön még az anyja temetéséről is, ha felhívod, hogy indul a szülés. Amit egyébként az adófizetők pénzéből fenntartott épületben az adófizetők pénzéből fenntartott műszerekkel, esetleg az adófizetők pénzéből fenntartott műtőben fog levezetni, és nem fog belőle leadózni.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ne is mondd! Most elvitte az apja kicsit sétálni, mert még taknyos is ezért nem engedem be a homokozóba...jajj, de meg van sértve a kisasszony! :roll: (Azért ülök itt a gép előtt....)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Én is úgy tudom, hogy nem kell fizetni csak egyszer és az utána minden gyerekre áll.
Lini, én em hiszem hogy azért az egyetlen plusz 50ezerért vállalta el az ikerszülést. Éppen ez az, hogy nem tudom miért vállata el azt, meg ezt a 35 éves hölgyet, mikor régen az egyik riportjában fekete fehéren elmondta, hogy tudja hogy ezek a rizikós csoportba tartoznak, és ezért nem is szokott elvállalni olyanokat. Ennek ellentmond egy csomó mégis elvállalt eset. Nem értem, de nem is hajlandó senki beszélni velem se erről se másról, pedig én tényleg őszintén érdeklődöm.

Én nem vagyok az ottohnszülés gyakorlata ellen, és értem hogy miért harcol Geréb Ágnes meg a bábatársai, sőt tiszteletreméltónak tartom azt a kezdeményezést, hogy emberségessé tegyék a mai magyar szülési állapotokat, és eszembe sincs azt kívánni, hogy tiltsák be őket és minden bába meg dúla szervezetet örökkön örökké, én csak azt szeretném, ha kivárnák a szabályozást.
Azt szeretném, hogy ne egyedül GÁ-n múljon, hogy egy rizikós kismama szülhet-e otthon, ha tényleg várná őket mentő és felkészült kórházi személyzet ha baj van, és ne be kelljen csempészni kismamákat taxin, és főleg, hogyha ilyenkor morózusabb a kórházi szeméyzet velük, akkor ne sírjanak, hanem értsék meg, hogy azok az orvosok is joggal pipák, ha bekerül hozzájuk egy félig elvérzett vagy valamilyen más módon eszélyben lévő kismama, akivel azonnal valamit tenni kell, és azzal hogy tvették őrájuk hárul a felelősség, míg GÁ semmilyen felelősséget nem vállal. Mert ez így sem fer eljárás.

És tudom, hogy erre az is jogos ellenvetés, hogy amíg nem hajlandóak törvények által szabályozni az otthonszülést, akkor a mostani nőknek ne is legyen lehetőségük otthonszülni. Igen, ne legyen. Mégpedig azért nem, mert ezekkel az esetekkel csak felcukkolják az orvostársadalmat, felcukkolják a népet, felcukkolják a hivatalokat, és pont az saját ügyüket nem mozdítják előre, sőt, ahol lehet ott ártanak neki.
Sok olyan küzdelem volt már a törénelem során, amit az elődeink harcoltak ki önfeláldozással, és kemény harc árán, de a gyümölcseit csak a gyermekeik élvezhették. Sajnos ezt el kell fogadni, főleg egy olyan társadalomban, mint a magyar.
krumplis pogácsa
 
 


Liv

Értem, hogy mindennek ára van , de neki is számit hogy hányszor 60000 vagy akárhányezer folyik be a kasszába. És nem kell miatta nagyon aggodni, mert Ő is magán iskolába járatja a gyerekeit nagyon sok pénzért. Ezt biztos forrásból tudom.
Szóval Ő is a pénzért is dolgozik és lehet, hogy azért vállal annyit mert hát neki is vannak számlái. És hát nem tudom de abban remélem egyet értünk, hogy ikerszülést mégsem kellet volna háznál válalni.
Az én Fiam is náthás. Megörülök. Most mennem is kell játszani vele mert látványosan unatkozik. :D
apja meg alszik. :roll:
Mindenkinek szép délutánt kívánok.

Lini

Kép
lini
 
 


Szia krumplis p, én vagyok, ha elfogadsz válaszokat egy nem otthonszülőtől ...:wink:
krumplis pogácsa írta:nem tudom miért vállata el azt, meg ezt a 35 éves hölgyet, mikor régen az egyik riportjában fekete fehéren elmondta, hogy tudja hogy ezek a rizikós csoportba tartoznak, és ezért nem is szokott elvállalni olyanokat. Ennek ellentmond egy csomó mégis elvállalt eset. Nem értem, de nem is hajlandó senki beszélni velem se erről se másról, pedig én tényleg őszintén érdeklődöm.

Nos, ha semmi rizikófaktor nincs a 37. héten, jó az ultrahang, akkor ad GÁ szabad utat. Hiába volt a nő 35, ez volt a 2. gyereke, uh rendben, sima szülésnek ígérkezett.
Ikrek: mivel A gyerek fejvégű volt, és B gyerek is, sima szülésre számított, tudtommal az is volt. Részleket nem ismerek.

krumplis pogácsa írta:Én nem vagyok az ottohnszülés gyakorlata ellen, és értem hogy miért harcol Geréb Ágnes meg a bábatársai, sőt tiszteletreméltónak tartom azt a kezdeményezést, hogy emberségessé tegyék a mai magyar szülési állapotokat, és eszembe sincs azt kívánni, hogy tiltsák be őket és minden bába meg dúla szervezetet örökkön örökké, én csak azt szeretném, ha kivárnák a szabályozást.

Szerintem ők is alig várják.

krumplis pogácsa írta:Azt szeretném, hogy ne egyedül GÁ-n múljon, hogy egy rizikós kismama szülhet-e otthon, ha tényleg várná őket mentő és felkészült kórházi személyzet ha baj van, és ne be kelljen csempészni kismamákat taxin, és főleg, hogyha ilyenkor morózusabb a kórházi szeméyzet velük, akkor ne sírjanak, hanem értsék meg, hogy azok az orvosok is joggal pipák, ha bekerül hozzájuk egy félig elvérzett vagy valamilyen más módon veszélyben lévő kismama, akivel azonnal valamit tenni kell, és azzal hogy tették őrájuk hárul a felelősség, míg GÁ semmilyen felelősséget nem vállal. Mert ez így sem fer eljárás.

Cél, hogy az orvosok is megértsék, hogy nem "joggal pipák", mert ez a dolguk, hogy problémás szüléseknél segédkezzenek (no, most majd repülnek a kövek...) GÁ minden felelősséget vállal, amiért ő a felelős, ebben biztos lehetsz.

krumplis pogácsa írta:És tudom, hogy erre az is jogos ellenvetés, hogy amíg nem hajlandóak törvények által szabályozni az otthonszülést, akkor a mostani nőknek ne is legyen lehetőségük otthonszülni. Igen, ne legyen. Mégpedig azért nem, mert ezekkel az esetekkel csak felcukkolják az orvostársadalmat, felcukkolják a népet, felcukkolják a hivatalokat, és pont az saját ügyüket nem mozdítják előre, sőt, ahol lehet ott ártanak neki.
Sok olyan küzdelem volt már a törénelem során, amit az elődeink harcoltak ki önfeláldozással, és kemény harc árán, de a gyümölcseit csak a gyermekeik élvezhették. Sajnos ezt el kell fogadni, főleg egy olyan társadalomban, mint a magyar.

Mondasz valamit...de az otthonszülést jelenleg semmilyen jogszabály nem tiltja.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Pogi,
próbálok váalszolni:
Rizikós esetek: nem tudom, miért vállal ilyeneket. Én nem mernék ilyen esetben itthon szülni. Vagymittomén, várandósan máshogy látja az ember a dolgokat, lehet, mégis igazatok van a lila ködben elszállt kismamákkal kapcsolatban :wink: De nem, ikreket sose szülnék otthon. De biztos vannak, akik igen, és azt gondolja G.Á., hogy nekik is segíteni kell valakinek. És a tapasztalata alapján úgy látja, menni fog a dolog. Azt szokta mondani, hogy az egyéni elbírálás híve. Pedig lehet, hogy le kéne beszélnie őket. De ez spekuláció, erre csak ő tud válaszolni.

Ehhez még: arról itt nem esik szó, hogy sok hozzá fordulót eleve kórházba küld, asszem 10-15%át a felbukkanó mamáknak. Meg a szülés közeledtével is sokszor van, hogy irány a kórházba szülni - romlik a CTG, idő előtt repedt burok mekóniumos vízzel, stb, stb.
A hétfői nap kb fele arról szólt, milyen esetek azok, amikor irány a kórház. És hogy ilyenkor nem érdemes harcolni az elveinkért, lényeg hogy megszülessen a baba. Szóval ha a kórházba kerülő kismamák hiszitsek és kórházfóbiásak, nem állítanám, hogya tanfolyamon beszélik beléjük.

folyt köv.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


liv731 írta:Nos, ha semmi rizikófaktor nincs a 37. héten, jó az ultrahang, akkor ad GÁ szabad utat. Hiába volt a nő 35, ez volt a 2. gyereke, uh rendben, sima szülésnek ígérkezett.
Ikrek: mivel A gyerek fejvégű volt, és B gyerek is, sima szülésre számított, tudtommal az is volt. Részleket nem ismerek.


Ilyenkor meg az jut az eszembe, hogy mit gondoltok, mik lesznek a szabályozás elemei? Csak mert itt nálunk például se ikerszülést, se 35 éves nőt nem engedélyeznének ottohnszülni.

liv731 írta:Szerintem ők is alig várják.


persze hogy alig várják. Ez nem válasz. Pontosan tudod, hogy értettem a kivárást.


liv731 írta:Cél, hogy az orvosok is megértsék, hogy nem "joggal pipák", mert ez a dolguk, hogy problémás szüléseknél segédkezzenek (no, most majd repülnek a kövek...) GÁ minden felelősséget vállal, amiért ő a felelős, ebben biztos lehetsz.


Most nagy önuralommal fogom vissza magam. Ha meglesz a szabályozás, akkor nem lesznek joggal pipák. Most igenis joggal pipák, mégpedig azért mert senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy sokat tapasztalt szülésorvos olyan hülye és palimadár, hogy elhiszi egy húsz órája vajúdó, fáradt és kimerült kismamáról, aki beáállít hozzá egy rohamosan gyengülő szívhangú kisbabával a pocakjában, hogy épp most ment el a magzatvíz. Mert pontosan tudom hogy sok esetben GÁ viszi be a kórházba a mamákat taxin vagy a saját autóján, és megbeszéli velük, hogy az ő nevét ne említsék.
Én is tudom, hogy rengeteg a felsleges császár és oxitocin, de például egy ilyen kismamának igenis szüksége van rá, és ha már eleve a kórházban kezd akkor el sem jutottak volna odáig, hogy gyengül a szívhang, hogy 20 órát vajúdik, hogy nincsenek fájások sem, hogy esetleg nincs már idő előkészíteni császárra a műtőt, és esetleg brutáis módon de muszáj kipréselni a gyereket, különben meghal.
Ilyenkor igenis joggal mérgesek, és sokszor lehet hogy nem is mérgesek, csak a vészhelyzet megköveteli a gyors és pontos utasítások elvégzését, nincs idő suttogni a kismama fülébe kedves dolgokat.

Ha pedig vállalná a felelősséget Geréb Ágnes, akkor nem íratna alá egy papírt a párral, hogy nem vállalja a felelősséget, és nem kirakná őket a kórház előtt, hanem bemenne velük.

liv731 írta:Mondasz valamit...de az otthonszülést jelenleg semmilyen jogszabály nem tiltja.

persze hogy nem tiltja, nem lehet jogszabályilag megtiltani, hogy kire hol jöhet rá a vajúdás, ez tiszta sor. DE az előre megtervezett otthonszülés támogatása orvosilag etikátlan, és egyébként ugyanabban a cikkben mondta Geréb Ágnes az saját szájával, hogy nincsen engedélyük a működésre, noha kérték.
krumplis pogácsa
 
 


Köszönöm jad, ez a hagvétel már sokkal jobban tetszik. Hálás vagyok hogy szóba álltok velem végre liv731-el. :D
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy bepofátlankodok de olvasgattam már régota a topikot,még kisfiam születése elött.Sokáig fontolgattam milyen jo is lenne talán itthon..De nem mertem bevállalni.
Ezzel szemben én biztos vagyok benne ,hogy azok az édesanyák akik ugy döntetek hogy otthon szülik meg babájukat ugyanazt a biztonságot érzik az otthoni körülményekben mint a más a korházban.

Rettenetessen sajnálom a babát,és a szülöket is.Valojában amit ök szerettek volna egy csendes és meghitt szülés.Sajnos a sors ugye közbeszolt.

Azok a dolgok amiket itt sokan leirtak hogy illolaj meg gyertyafény ..hát nem tudom ,hozzám nem lehett érni a vajudás alatt nemhogy még illoolajjal kenegessenek..a másik amit még nem értek, hogy a babámnak sokat számit hol jön a világra hiszen kihat rá élete végéig..Lehetséges akkor mi akik kórházban születtünk,mind deprssziosak vagyunk? Probálok emlékezni sehogyan nem megy mi is történt a születésemkor.Babámnak és nekem az volt a fontos és megnyugtató hogy szülés után magamhoz ölelhettem.

Valahol az orvosokat is megértem hiszen nem túl felemelő dolog egy "utcáról" beesett,nyilvánvalóan rossz állapotú kismamát és magzatát (mert ugye nem véletlenül teszik őt le egy kórház kapujában Ágiék,ki tudja mennyi vajúdás után),minden anamnézis nélkül átvenni,a helyzetet pontosan felmérni,és időben,a legkisebb hibaszázalékkal dönteni....pláne,ha még a kismama G.Á. rábeszélésére félre is informálja az orvost.
És persze innentől G.Ági mossa kezeit,a felelősség a kórházé...Vajon hány ilyen eltitkolt eset lehetett már?Ami Geréb Áginak köszönhetően a kórházi statisztikát rontotta?

Kivánom hogy a kiáltásotok megértö fülekre találjon és ne kelljen több aproságnak ilyen kinok árán meghalnia...Nem csak lelki oldala van a szülésnek.(elismerem,hogy az is fontos)Nem elég mindent megbeszélni a babával...van,hogy közbeszólnak olyan dolgok,amiről sem az anyuka,sem a kisbaba nem tud. :cry: és erre kellene egy kicsivel jobban felkészülni nem vakon repülni..

Ne haragudjatok hogy bepofátlankodtam hozzátok..

Szép napot mindenkinek..
Vendég
 


Hát kérem, bulvár ide vagy oda, az esti hírek is arról szólnak, hogy a család feljelenti GÁ-t a halott kisbaba miatt.
Ez van.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Nem arra értettem a blikkes szavahihetőséget, hogy feljelentik-e. Hanem hogy az anyuka tényleg ilyen bugyután állt hozzá ehhez a döntéshez, mint ahogy a cikkből átjön.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


2006-ban 40 baba nem élte túl a szülést. ebből 23 súlyos koraszülött. 17 pedig... mindannyian kórházban. orvosok, műszerek, műtők, szakképzett hivatalos személyzet közreműködésével.

ez itt az otthon szültünk topik - volt.
én ott és azokkal beszélgetek, akikkel jónak látom.
támadó, gyűlölködő hozzászólásokra nincs válaszom sem itt, sem másutt.
indianyo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: