Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zeldácska: A Sote II. klinikán az ambulancián ahol jártam van egy részleg, valami meddőségi centrum vagy hasonló a neve. AMikor ott jártam akkor a váróban 4 vagy 5 nagy pocakú kismama várt.......szóval jól működhet :) Van itt topik Sotés mamákkal, talán egy kérdést megér, ott biztos otthon vannak a dokik ebben a témában ami a te gondod.

Sheila: Gondolom jó fáradt vagy..........az eleje nagyon nehéz. AZ én picim sem aludt, csak ő 2 éves koráig nem aludt........mire két éves lett én zombi voltam. AZóta alszik viszont mint a bunda :D . Mayácskának még biztos szokatlan a kinti világ, biztosan hamarosan rááll egy normál ritmusra ő is ahogy a babák nagy része. Csodaszép babád született!! :) Ezért az együttalvásért nagyon irigyellek!! :wink: De jó lehet!
Szerintem simán adhatod Melissának a Vitacolant is. Nem hiszem,hogy ez gondot okoz. Egyszer egy ismerősöm mondta, hogy a gyereke nagyon nem evett és a háziorvos vascseppet adott nekik. Talán kérdezd meg a háziorvost. Az én fiam a vitacolantól nagyon evett. Talán érdemes ezt a vasat is megkérdezni..........hátha. Más ötletem nincsen sajnos, nekem soha nem volt még olyanom, hogy nem tudtam enni :oops:
Peni

KépKép
peni
 
 


sziasztok!

zeldácska, gratúlálok! :lol:
jankica, költözés? Hűű, a hideg ráz tőle :roll:
sheila, Dani még mindig felébred éjjel 1*, néha 2* :? . Születése után 2 hétig aludt a kiságyban, utána pedig síkitott. Mikor felköltöztünk fürdetés után beraktam, de csak egy pillanatra, míg kiszaladtam és mire visszaértem aludt :lol: . Azóta a kiságyban alszik, bár mikor reggel 4-5 körül felébred, akkor mindig oda veszem közénk. Különben imádom ha velünk alszik :)
Én is gézlapot, alkoholt (ami felesleges lett), popsikendőt vettem előre. Hazajövetelünk másnapján jött a gyerekorvos, és ő írt fel d, -k, vitamint, popsikrémet, testápolót, fürdetőt.
sheila, talán nálad olvastam hogy vettél hintőport? Mire használjátok? Mi még nem használtunk :oops: .
Szerintetek mikortól lehet használni babónál nem gyógyszertári szereket? Már úgy várom hogy használjuk a jó illatú babafürdetőket, testápolókat.
Valaki visszajár Telkire gyerekorvoshoz?
Sheila, van sok tejcid? Nekünk már nemsokára kezdődik a hozzátáplálás, olvasgatnom kéne róla, mert fogalmam sincs mit, mikor, mennyit, hogyan. Úgy szeretnék még sokáig szoptatni, úgy érzem ennyire közel már soha nem leszünk egymáshoz :oops:
Képzeljétek Dani tegnap megfordúlt, azóta csak azt csinálja. A visszafordúlás nehezebben megy, de nagyon erőlteti, akaratos a drágám :lol: . Annyira édes, ő nevetett közben, nekem pedig jöttek a könnyeim :oops: . Forog, és magyaráz, nagydúmás kispasim van.
Hű de hosszú lettem :oops:
Mindenkinek pussz!
Kép

Kép
mona76
 
 



Kép
mona76
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Annyira sajnálom, hogy nem tudok jönni mostanság, de Anna és a vizsgaidőszak maximálisan kiaknázza az energiámat :(
Olvasgattam vissza, de ne haragudjatok, ha nem reagálok mindenkire! :?


Jud!
Jobbulást a családnak! Jólesik, hogy hiányoztam! :D
Itt vagyok!

Zeldácska, Vdorka, Pénélope!
Jó, hogy itt vagytok velünk!
Telki jó döntés, megéri!

Sheila!
Örülök, hogy megint itt vagy köztünk! :)
Maya gyönyörű baba! Biztos fárasztó lehet, főleg, hogy Melissa dacol, de ez eléggé általános dolog ilyenkor, hogy a nagyobbik visszaesik, mintha ő is baba lenne. de látom, te nagyon figyelsz Melissára is, hogy ne legyen elhanyagolva, és ez nagyon jó!!! :D
4D Képek: SZUPEREK!!!! :D és nagyon ügyesen megcsináltátok a szoba díszítését, ez igen! :D

Peni!
Hogy bírod, hogy várnos kell a várandósságra?
Amilyen gyorsan sikerült elintézned a vizsgálatot, le vagyok döbbenve, hogy most meg ennyire nyögvenyelős :shock:
Kitartás! :wink:

Jankica!
Költöz(tet)és? Brrrrrr :?
Nem lehet semmi 40 év cuccait összepakolni.
Szanáltok is? vagy mindennek menni kell? :)
Neked is kitartás!

Hablaty!
Annyira jó, hogy ilyen pozitív lettél, mióta felkelhettél!
ciszta: egyik barátnőm babájának is volt, az agyában, neki is azt mondték, hogy ez eléggé általános, és hogy fel fog szívódni.
Ne aggódj, biztos minden rendben lesz! :)
Pénzbeli segítség: SZUPER! micsoda meglepetés! :D

ha valakit kihagytam ,ne haragudjon, ma ennyire futotta!

Jó egészséget és soksok nyugalmat mindenkinek
:D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sheila!
Ezt Panda Macinak írtam, de a babanet valahogy törölte :twisted:
"4D Képek: SZUPEREK!!!! és nagyon ügyesen megcsináltátok a szoba díszítését, ez igen! "

Szóval
Panda maci!
4D Képek: SZUPEREK!!!! és nagyon ügyesen megcsináltátok a szoba díszítését, ez igen!
A betegség szerencsére nem az újfajta influenza volt, csak egy erőssebb megfázás. de szerencsére már túl vagyunk rajta!
most viszont fogzik Anna ( már 2 kint van :D )
és bár nem gyötri meg nagyon a dolog, mégis felébred éjszakánként, ami eléggé megvisel, mert ugye eddig elkényezetett minket a kisasszony :oops:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Peni: Nekem egy sorstársam a Nyírőben ajánlotta a saját dokiját, hogy nagyon otthon van a témában, nagyon tájékozott és fiatalabb, meg nagyon kedves stb.

A Nyírő is fizetős lett, olcsóbb, mint a Telki. De állítólag nagyon pöpec kis magánszülészet lett belőle. Igyekszem 1-2 héten belül megnézni.
zeldácska
 
 


Sziasztok!
Látom, mindenkinél zajlik az élet... Örülök, hogy sokan vannak előrébb, mint mi, így legalább tudok kérdezni :) Köszönöm a válaszokat, akkor már érdemes most elmenni gyerekorvoshoz? Nem korai még, nem fog hülyének nézni? És ő honnan tudja meg, hogy megszületett a baba, nekünk kell majd felhívni? És a védőnő? (mondjuk azt nem bánnám, ha ő még vagy fél évig nem tudná meg... :twisted: )
Szerintetek mikor költözzek föl Pestre? És hogy vannak a végén a vizsgálatok? Énmost pénteken megyek majd dokihoz, akkor leszek 33+6. Utolsó havi terhesgondozásra mikorkéne menni? Mert szerintem azt már a Telkiben csináltatnám. Mivel a dokim február 11-16-ig nincs, és Lucám tuti előbb jön, legalább ismerjen ott valaki... s a végén még mikor kell menni és mire? Itt nálunk hetente van nst, ennyit ír a papír meg 38. héten uh-t. Tisztára össze vagyok zavarodva, meg kezdem úgy érezni, hogy nem tiszta semmi sem, mit, mikor kell intézni...bocsánat a sok kérdésért.
Jankica, talán Te írtad (ha nem bocsánat) a kötözést, mi majdnem pontosan egy éve, január 26-án kötöztettük Anyut 400 km-ről összes cuccával úgy, hogy szinte nulláról kezdte itt. Hát nem volt egyszerű, de túl lesztek Ti is rajta!!!

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Mona: Én nem a Telki korházban szültem a fiamat, de oda hordom gyerekorvoshoz a Ricz Zsuzsához. Nem igazán régóta, kb 1 éve amióta a háziorvos váltás dacára sem oldódtak meg problémák. Feküdt is bent a picim az év elején pár napot, elkapott egy ilyen hányós-hasmenésés vírust. Szóval, mi odajárunk gyerekorvoshoz:-)

Macmam:Én is kivagyok, hogy ilyen iszonyú sokáig tart mire látom a leletemet. December 12.-én azt mondták két hét. Pénteken még nem volt lelet. És hát nem mindegy mi lesz az eredmény. Azt mondták, hogy biztosan az ünnepek miatt tart ennyi idegig........hát biztosan de engem nem vigasztal. Holnap telefonálok újra.

Szép estét nektek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Még régóta akartam feltenni képet a pici fiamról, de mindig elbénáztam. Most végre sikerült!!! (Köszi Mona :lol: ) Kép Danika 4 naposan [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 9.8741.jpg[/img] karácsonyi szaloncukor [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 9.0526.jpg[/img] jókedvű Dani 3 hónapos

Mi még mindig betegeskedünk, bár a két pasim már egész jól van, bezzeg most én érzem magam kutyául. :evil:

Sheila! Nálunk 6 hétig volt zűrős az alvás. Volt úgy, hogy éjjel háromkor betettem az autóba és kocsikáztunk, mert nem tudtam másként elaltatni. Eleinte nagyon rossz éjszakáink voltak, minimális alvással. 6 hét után lett Dani nyugodtabb, igaz, akkor én is bevezettem egy kis szigort. Letettem este az ágyába és hagytam sírni - max. húsz percig -, mondtam neki jó éjszakát, pá pá stb. és behajtottam az ajtót (külön szobában alszik). Kezdetben nehéz volt, sokszor a szívem szakadt meg, amikor sírt. Most ott járunk, hogy max. 5 perc és csendesen elalszik. Ja, és kezdetben mindig sírva ébredt. Most ébredés után elgagyarászik magának egy ideig és csak akkor kezd csak el sírni, ha bizonyos időn belül nem jelenik meg valaki az ágyánál.

Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra ebben a bacis levegőben!

Jud

Kép
jud71
 
 


Kép karácsonyi szaloncukor
Kép jókedvű Dani 3 hónapos

Kép
jud71
 
 


judit, nagyon szép baba Dani, milyen ügyesen fogja a szaloncukrot, és ez a mosoly, csudaszép. Hűű, nagyfiúnak néz ki, hány cm?
Nekünk is volt ilyen badynk, mint neki, kék fehér csikos.
Este majd jövök :wink:

Kép
mona76
 
 


sheila, Dani is nagyon rossz alvó volt. Sokáig csak a hasunkon, mellkasunkon aludt el. Aztán volt mikor a párom éjjel egykor babakocsiztatta az udvaron :D . Aztán egy ideig az ment, hogy alvásik a fenekét kellett döngölni, vagy a cicinek a szájában kellett lenni. Azt hittem ennek soha nem lesz vége, de a 2.hónap után vége lett. Ő is úgy ébred, hogy nevetgél, vagy magyaráz :D
macman, írnál pár dolgot, hogy kezdtétek a hozzátápit?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Eredetileg a MÁVban szülném a második csemetémet március közepén, de kissé rémisztőnek találom így az átszervezés utáni körülményeket. Kisfiam a BMKórházban született 2005-ben, császárral, így most is császárra készülünk. Utánaolvastam mindenfelé, de sehol sem találtam olyan magánkórházat, amely szüléslevezetést is vállal, kivéve a Telkit. Az árak kicsit borsosak, de ha ezért megfelelő színvonalú ellátást kap az ember, nomeg főként a pici, megéri szerintem.
Tudnátok mesélni egy kicsit a tapasztalataitokról? Ha gond van esetlleg a babával, tényleg át kell szállítani másik kórházba? Én mindenképp egyedül szeretnék lenni a szobában, mármint a kis lurkóval, ugye minden szoba külön fürdőszobával rendelkezik? Bocsi, ha bugyutának tónnek a kérdések, de mellbevágott, amiket ma olvastam a MÁVról és eddig teljesen biztos voltam benne, hogy ott lesz a köv szülés:S

Üdv
Bea
bigike
 
 


Még egy kérdés: a dokim tényleg jöhet szülést levezetni oda is, ha vállalja? Császár esetén is?
bigike
 
 


Jankica, nagyon megnyugtattál, most már biztos, hogy Varsányi dr-nőt fogom választani.

Bigike, minden szoba fürdőszobás, én úgy tudom, hogy csecsemőintenzív és PIC csak néhány speciális kórházban található Magyarországon, ha valami gond adódna a Cerny mentőt lehet igénybe venni.

Kép
pénélope
 
 


Pénélope, Bigike:

Telkinek asszem van saját mentője, amivel ilyen helyzetekben szállítják a babát!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Bigike: Az igazság az,hogy ha gond van akkor szinte minden korházból viszik a picit oda ahová van PIC. De ez kevés korházban van. Telkiből is viszik de máshonnan is.......nem is tudom Pesten hol van PIC. A SOTE II.-nőin van az tuti.
A Telki korházban minden beteg vagy szülő nő egyedül van egy szobában. A picivel együtt persze. Midnen szobában 2 ágy van tehát be is fekhet valaki veled, a férjed vagy nagymama. Ennek nincs plusz költsége, csak a külön kaját kell fizetni. És temészetsen minden szobához van fürdőszoba is. Nagyon szép és nagyon kultúrált. Sajnos közeli tapasztalom van én a fiammal bent kezdtem az évet, megbetegedett.:-(
Van mód korházlátogatásra. Jelentkezz be és menj el nézd meg a saját szemeddel! Egy hostess végigkísér a korházon megmutatják a szobákat is, nagoyn kedvesek. A recepción be tudsz jelentkezni.
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Bigike: és igen viheted a saját nőgyógyászodat szülni, császárhoz is. A korház köt szerződést a dokiddal aminek a feltételeiről szintén a recepción kapsz infót. Szóval szülhetsz saját orvossal, jó körülmények között:-) Mikorra vagy kiírva?
Peni

KépKép
peni
 
 


Csajok, igyekszem jönni, de teljesen zombi vagyok a kialvatlanságtól...pedig annyi mindent írnék Nektek, többekközt a szülés történetet is :wink:

azért igyekszem,

hiányoztok!!!

pussz, mennem kell, megint nyöszörög a kis zsarnok :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Jud!

Dani nagyon édes!!!! :) :) :)
az első kép ugye még a H-ban készült??
a másik kettőn már mennyire látszik a fejlődés!!!

megnyugtató, hogy nemsokára Maya is ilyen érdeklődő lesz :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Igen Telkinek van saját mentője :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat, csütörtökön 11-re bejelentkeztem kórházlátogatásra, amit nagyon várok. Március 15-re vagyok kiírva, szóval "Talpra magyar!!!...' :D Meglátjuk... A saját dokim, nem tudom, elvállalja-e, hogy ott végezze el a műtétet, de hozzá hétfőn megyek a magánrendelésére, majd meglátom, mit mond rá. :) ha, nem, hát szimpik voltak a kórházban dolgozó szülészek is. Most nagyon úgy tűnik, hogy ezek azok a körülmények, amiket szeretnék a magam és a babám számára is. Apa nálunk tuti nem lesz bent velem végig, mert itthon van egy 2 éves lurkónk, akinek szüksége lesz rá. :) Anyut meg anyósomat pedig inkább kihagynám, ami a 4-5 nap összezártságot illeti... :oops:

Puszi
Bea
bigike
 
 


Sziasztok!

Bea: Azt elhiszem,hogy anyós pajtást kihagynád a pakliból. Magam is így vagyok ezzel :D . Jobb is lesz ha ketten lesztek a picúrral, legalább pihentek. Bár ha összetolatjátok a két ágyat a kis 2 évesetek is közétek fekhet, és akkor együtt lehettek egy kicsit négyesben:-). Jól tetted, hogy bejelentkeztél korházlátogatásra, legalább választ kapsz minden kérdésedre.

Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Bigike!
Látom te is mész csütörtökön a Telkibe!
Én is megyek csütörtökön 11-re a Fenyőházihoz genetikai uh-ra!
Remélem minden rendben lesz, holnap tudom meg az afp eredményt is!Szorítsatok!
Majd jövök és mesélek.

Kép

Edina
edied78
 
 


Én jövő héten nézem meg az új Nyírőt, vagy talán még ezen a héten (?) :D , ami ugye szintén magán lett.

Tök jó lett volna a Telki, de a meglévő problémám miatt nem merek kockáztatni. Így is megkérdezte a körzetim, hogy ne nyilvánítsanak-e alapból veszélyeztetettnek.

Tök jó, hogy van magánklinikás topic is és azért jó, hogy vannak fizetős alternatívák, ha valaki többre vágyik. Legálisan, számlásan és előredefiniáltan, hogy mit kapunk a pénzünkért.
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Voltunk a dokinéninél. Javaslatára elkezdjük a hozzátáplálást, mert valószínű Danus már nem lakik jól csak a tejcsivel. Délután ettem banánt, és teljesen kinézte a számból, összeturmixoltam neki egy kis anyatejjel, hát nagyon bejött neki, de még a szemhéjja is banános volt. Megnézte a doktornő a kukiját is, és képzeljétek nincs meg az egyik golyócskája, vagyis meg van, csak nagyon fent. Egy éves koráig figyelni fogja neki, aztán ha nem jön lejjebb akkor injekció kúra, vagy műtét, mert a herezacskóban hűvösebb van, a hasban pedig melegebb, ezért ott fent rongálódhat, és babóka nemzőképtelen lehet :cry: . Szóval erre figyeljetek fiús anyukák.
Szemészetre sem kell menni, szerinte is sokat javúlt a kancsalsága, és szerinte egy éves korára elnővi.
Dani ma nagyon nyűgi, már 19 óra van, de 12 óta még semmit nem aludt :?
Karácsonyra kapott anyuéktól hintát, nagyon jó mert dönthető a háttámlája, na abban megtudom vigasztalni :roll: . 1 órát löködtem :D

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!
Most törölte az üzimet a babanet :twisted:
Szóval a hozzátáplálásról írtam:
Mi is Anna 5 hónapos korában kezdtük.
Nem mindegy, hogy mit adsz a babának először, pl a banánt csak 7 hónapos kortól adják először, az almát, körtét párolva a sütőtököt sütve is csak 6 hónapos kortól ajánlják, de azért ezeket már lehet adni 5 hónaposan is. A nyers nyümölcs sokkal nagyobb megterhelést jelent a baba hasának, a sült, vagy főtt az már előemésztett tu.képp.
Lehet, hogy azért nyűgi Dani, mert bántja a pociját a banán?
És mindíg kanalanként növeld az adagot. Annáról tudom, hogy ő annyit megenne, amennyit én adok neki, de a pocija már nem bírja. :D Nehezebb lesz a kakilás is, eleinte jól megdolgoztatta Annát is ! :D
Szóval ügyesek legyetek, és azért óvatosak, egy-egy új dolog bevezetésénél figyel,j hogy nem nyűgös-e utána, vagy kiütéses a pofija, popsija, mert akkor lehet, hogy arra allergiás vagy egyenlőre még nem bírja a pocija, belecskéi.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Edina!
Nem hisezm, hogy találkoztunk ma, mert én csak nagyobb pocakosokat láttam :), majd legközelebb :)

Bevallom, kicsit késtünk is, kb negyed 12-re értünk ki a kórházba. Viszont amit láttunk :lol: mostmár tuti, hogy ott fog születni a babó és jövő héten visszük is vissza a szerződést. Már csak az kérdéses, hogy a saját dokim elvállalja-e, hogy ott végzi el a műtétet vagy sem. Ha nem, kit ajánlanátok? Ti kértétek az őssejtes csomagot? Én azt szeretném...

Bea
bigike
 
 


Sziasztok!
Judit nagyon szép a babókád!! Olyan hihetetlen, hogy nemsokára az enyém is megszületik, és az is, hogy elfér odabenn :D
Én mostanában annyira punnyadt vagyok, csak döglök, alig bírok mozdulni és csinálni valmait. Mindemellett éjszakánként alig alszom 2-3 órát, aztán persze délelőtt beájulok. Már próbáltam korán kelni is, de akkor is fenn vagyok 2-ig :o Én, aki alaphelyzetben 9-kor már kómás... Luca babám rengeteget ugrabugrál, néha úgy érzem, eltöri a bordám. Holnap megyünk dokihoz, kíváncsi vagyok, mit mond, végre eldöntötte-e, hogy jön velünk szülni, meg minden oké-e, mi van azzal a cisztával, meg hát jó lesz végre megint látni uh-n a kicsit.

Kép
hablaty
 
 


Ja, Bigike, mi is az őssejtes csomagot választottuk, bár a szerződést még mindig nem postáztuk, majd hétfőn.

Kép
hablaty
 
 


Bigike!
Én próbáltam lesni, hogy ki lehetsz és míg vártuk a Fenyőházit akkor láttam , hogy kisérnek pár emberkét körbe és köztük volt egy kismama is!
Lehet, hogy te voltál: apró virágos felsőben volt és farmer naciban és szőke haja volt ami az arc középig ért kb.Nem te voltál?
Nálunk minden rendben volt, csak a multkori fiamat most lánynak látta a doki. Igaz multkor nem a Fenyőházi nézte meg mert szabin volt.
De mindegy is , hogy mi lesz csak egészség legyen!
De nagyon szeretném végre tudni, hogy mi lesz, mert akkor úgy vásárolok.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!
Edied jó, hogy minden rendben! A neme meg... mi ugye nem akartuk tudni, Ti van, hogy esetleg valamit jobban szeretnétek?
Lányok, én végigdiliztem az éjszakát, mert LUCA TEGNAP ESTE MEGFORDULT. Próbálok higgadni, hogy az uh mást mutat majd (ma megyünk dokihoz), de sajna érzem, hogy nem. MOst a húgyhólyagomat rugdossa, és valahol bal fönn van a feje. Természetesen kétségbeestem, meg próbálok a lelkére beszélni, de most nem nagyon akar anyjára hallgatni... :cry:

Kép
hablaty
 
 


Hablaty: Nyugi, beszéljétek meg vele. Eddig azért csak mentek a dolgok ezután is menni fognak.

Tegnap voltam az ex-Nyírőben, ami most már Róbert Károly Magánklinika lett. Elég korrekt az áráért. Nekem nagyon tetszett és állítólag pár éve költöttek rá pár milliárdot, hogy felújítsák az orvosi műszerparkot is. Annyira örülök neki, hogy a problémám miatt nem kell közkórházban szülnöm!!! :lol:
zeldácska
 
 


Hablaty!
Majd csak megfordul a pici.
Nekünk mindegy, hogy fiu vagy lány, de jó lenne tudni!

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina!
Az lehet, hogy én voltam, a gatyó barna, de egyébként a leírás stimmel. :) Megnéztünk mindent alaposan, még a szülőszobát is, bár inkább csak kíváncsiságból. :oops:

Hablaty!
A bordarugdosás ismerős szitu, az én pocaklakóm is ezzel szórakoztat újabban... Kitartás, ami a forgást illeti, én nem tudom kitapintani mi hol lehet, de az egész hasam jobbra van tolódva és úgy érzem üt-vág mindenütt. :D

Ami a nemeket illeti, az én kisfiamat 7 és fél hónapig Liliztük, miután 2 4Ds és számos sima UH után biztosítottak róla, hogy kislány és ptt már tutira nem nő ki semmi... Mikor aztán megláttuk egy UH alkalmával a csomagot, képzelhetitek... :shock: :o a férjem majd elájult :D Most is lányt jósolnak, de én hiszem, ha látom...hétfőn mindenesetre kíváncsi vagyok, mit mond a doki.


Üdv
Bea
bigike
 
 


Szerettem volna én is ilyen vonalzót csinálni, de nem sikerült :( Mindegy, vasalok, suszter a kaptafánál, tudjátpl...:D

Kép

Kép
bigike
 
 


JAJJJJJ!!! Most látom, hogy mégiscsak sikerült:D:D:D:D :oops: :oops: :oops: bocsika

Kép

Kép
bigike
 
 


Szia Bigike!
Akkor téged láttalak! :D
Jó vékony vagy! Gratulálok! Szép nagy a pocid!
HA lesz egy kis időd akkor légyszi írd le mit láttál és mit mondtak, elég ha nagy vonalakban leírod!
Mi oda járunk de még nem néztünk körül és nem is beszéltünk semmiről sem senkivel.Habár már a szülőszobába egyszer belestem,
nem is ilyennek képzeltem el azaz nem valami nagy!
De nem is az a lényeg!
Kiváncsi vagyok mi a véleményed? Ha van időd légyszi írd le mi volt! Köszi!
Te viszed az orvosod, vagy választasz ott?
Én mint már írtam is a Fenyőházihoz járok, szerintem nagyon jó fej és
alapos, csak a stílusát meg kell szokni! A Swarczinger dr-hoz is volt már egyszer szerencsém (remélem jól írtam a nevét),ő is aranyos stb.,
akkor voltam nála amikor a Fenyőházi szabin volt(jan.02-án), neki még az év akkor nem kezdődött el.De nem tudnék a kettő közül választani mindegyik szuper!Így maradunk a Fenyőházinál mert vele hozott össze a sors előszőr. De ha jól emlékszem sheila nála szült , ő is tudna róla mesélni, csak keveset jár erre felé mert babázik, de reméljük benéz és mesél végre valamit! Én is kivácsi vagyok!

Kép

Edina
edied78
 
 


Szia Edina!

Köszönöm a szép szavakat, bár így 11 kiló plusszal mindennek érzem magam, csak vékonynak nem. :D Íme a beszámoló: :D
Bevallom, még sosem voltam ilyen magánkórházban, a kisfiamat a BM-ben szültem, igaz külön szobám volt és az a kórház amúgy is elég családiasnak volt mondható. Amit tegnap láttunk engem, férjemet és anyósomékat egyaránt meggyőzött. A szülőszoba 2 részből áll, van egy kádas, úgymond fürdőszoba-szerű része, meg egy másik kb ugyanakkora, ahol egy franciaágy volt egy hatalmas plüsskutyával, a sarokban fotel, és elég kényelmesnek, barátságosnak tűnt. A műtőt csak képen láttam, ami megnyugtat, hogy sárga és a legjobb, hogy a férjem bent lehet a császármetszésnél. Engem ez nagyon megnyugtat. :) A szobában ahogy belépsz egy fürdőszoba van balra, zuhanykabinnal, mosdóval, wcvel, a szobában 2 ágy, 2 éjjeliszekrény, beépített gardróbszekrény, komód, tv, 2 szék és egy asztalka, nagyon kellemes.
A babónak nem kell vinni semmit, csak magunknak. Egyvalaki bent lehet végig, éjjel-nappal, bár mi ezt nem fogjuk kihasználni valószínűleg, mivel a kicsivel is kell legyen valaki itthon, vagyis a naggyal :D hú de furi :D A csecsemős nővér mondta, hogy a babák ugye kint vannak alaphangon az anyukákkal, de ha valaki fáradt, pihenni szeretne, akkor nyugodtan visszatolhatja nekik, vigyáznak rá. Minden babakocsiban van légzésfigyelő, ha kékfényre van szükség, nálunk sajnos valószínűleg lesz, mert RH- vagyok, a férjem pedig +, ki tudják vinni a szobába, így nem kell elszakadni a kicsitől. A házassági anyakönyvi kivonatnál sem érdekes, hogy 300 napnál nem régebbit kérnek más helyeken, mert itt kijön a polgármesteri hivataltól valaki, aki elviszi és visszahozza a baba anyakönyvi kivonatával együtt. Ez nagyon szuper, mert amúgy hetekig tartott, mire itt Pesten kipostázták. Első körben ennyi jut eszembe, ha van még valami írok, vagy kérdezz... :)

A dokimnak hétfőn vetjük fel a dolgot, remélem benne lesz. :)

Pusz
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Bigike, most látom csak, hogy köztünk alig van pár hét :) Mi már beszéltünk a dokinkkal, de a szakvizsgája miatt nem mert még szerződést kötni. Most bőszen "zaklatjuk", mert kiderült, hogy február 11. és 13. az időpont, így remélhetőleg nem esik egybe a szülés időpontjával. Jó lenne, mert csak ismerem, és most egy új doki... persze biztos rendesek lennének a Telkiben, de akkor is.

A dokinál vegyes eredményeink vannak ma. Ez a kis disznó Lucám délután elkezdett visszfordulni, és persze visszakerült a feje jó helyre :lol: A ciszta... hát... most már aztán semmit se értek és teljesen kiakadtam, úgyhogy csak röhögök. A doki egyből zavart az uh-hoz, merthogy kíváncsi, utánaolvasott, hogy mennyire van már ilyen magzati korban szakirodalma a petefészek-cisztának. Mondta, hogy már volt vagy 3 ilyen, amiből egyet meg is kellett műteni, az is Amerikában. Hát mondom, én ismerek valamit, akinek van egy ismerőse, és az ő kislányát is meg kellett műteni... Na mindegy, nézegetett vagy 10 percen keresztül. Nem tudta igazából, mit lát, valami tágulatokat a vastagbélen (!), de azt mondta, a baba nem beteg, ne pánikoljunk. Nem tudja mi az, igazából az sem biztos, hogy baj, kedden újra rá akar nézni, és ha még mindig ott van, akkor szerdán megnézeti a főorvossal is, aki állítólag azóta ultrahangozik, mióta Magyarországon ultrahang van. De legalább megmondta, hogy ilyesmivel még nem találkozott. Úgyhogy most várunk, aztán meglátjuk, mi lesz. Én már inkább nem is mondok semmit... Remélem, minden rendben lesz.

Kép
hablaty
 
 


Szia Hablaty!

Tényleg nem sok van köztünk, ha kicsit tovább bennmarad Luca, akkor még össze is futhatunk. :)

Kép

Kép
bigike
 
 


Hablaty: Akkor ne a kisasszonnyal beszélj. Próbálj a cisztával, hátha őt jobb belátásra lehet bírni. :)

Viccet félretéve: NYUGI, NEM LESZ SEMMI BAJ!!
zeldácska
 
 


csajok munkaügyis dolgokban nem jártas valaki?

Kép
mona76
 
 


Annyira nagyon nem, de ha gondolod mondd, hátha tudunk segíteni.
zeldácska
 
 


Sziasztok!
Bigike, isten ments', mármint nem a Veled való találkozástól, de nehogymár túlhordjam ezt a leányzót... :D :shock: :lol:
Köszi Zeldácska, én is remélem, hogy nem lesz semmi gond, csak érezném, ha baj lenne? Azért kíváncsi vagyok, kedden mit mondanak.
Mona, szerintem is mondd, hacsak nem titok, van kitől megkérdezni nekünk is, hátha tudunk segíteni.

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasó üzemmódban voltam veletek, de most már csatlakozom hozzátok, hiszen már rég eldöntöttük, hogy kerül amibe kerül harmadik lányunk Telkiben fog megszületni.
A dokim egyébként az Istvánban vezet szüléseket, de ott is csak külsősként. Viszont tanulva második lányom születéséből, aki ott született, hallani sem akarok arról a kórházról, főleg a gyerekágyas része volt számomra kiborító. Már akkor megfogadtam, ha újra szülni fogok csak Telki jöhet szóba. Főleg, hogy mi itt lakunk a szomszéd faluban.
Két hete voltunk is megnézni a kórházat, ami össze sem hasonlítható az állami kórházakkal. Pénteken megyek újra dokihoz, és akkor vele is mindent lefixálunk, remélem igent mond a Telki szülésre, ha meg nem akkor SOS-ben megkeresem valamelyik helyi orvost. Nekem az írásaitokból Fenyőházi szimpatikusabb. De remélem nem lesz rá szükség, és a saját orvosomnál szülhetek. A szerződést már mi is elhoztuk, a dokim döntése után még majd alá kell iratni valamelyik telkis orvossal az őssejtes csomag papírjait és akkor már egyenesben is leszünk.
Remélem Pocaklakó még jó sokáig bírja odabent, mert én nagyon el vagyok maradva a babacuccok összerakásával és a babaszoba berendezésével.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk a dokitól, tuti, hogy kiscsaj lesz a második csemete!!! :D Ráadásul majd 2 kiló, úgyhogy érthető a gyötrés, amit végez belülről... :? :lol: Ja, és az orvosunk örömmel elvállalta, hogy a Telkiben vezeti le a szülést, illetve műt meg, ami nekem szintén nagyon-nagyon jó hír! :D Nem tudjátok véletlenül, kinél kell jelentkeznie és milyen számon, hogy megbeszélje a szerződéskötést meg a továbbiakat a kórház vezetőségével?

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Bigike!
Szerintem hívd fel a recepciót és ott megmondják, hogy hogyan tud az orvosod szerződést kötni velük.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
Petramama üdv nálunk! :)
Bigike, nekünk küldtek tájékoztatót, ha adsz e-mail címet, átküldöm Neked szívesen!

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!
Priviben elküldtem a címem!

Köszike
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: