Új privát üzeneted érkezett!

Detty: akkor végülis mondhatni jól jött össze, eltekintve a sírásoktól. Kislány?? Na akkor mostmár csak akkor gratulálok a neméhez, ha tuti biztos lesz :D

Tejfehérjeérzékenység? De azt azért kinőheti, ha esetleg az van neki?

Red: elfelejtettem: apa sütije egész jó lett. Persze csak piskótát sütött és lekvárosan akarta, de meggyőztem, hogy próbáljuk ki a barna mázat. Kicsit nagyon híg lett, de isteni finom. Reggel meg csak tátogott, hogy valami manó éjszaka a felét eltüntette!! Hmmm különöööös, fél éjszaka fenn voltam több részletben, de semmilyen manóval nem találkoztam :o ( :lol: )

Nórika hogy van?

Kisbogárka, veletek mi van?
kchriske
 
 


Képek:



Kép
Kép Kép

Lebukott a lesifotós :D
Kép

Belefeledkezve:
Kép

Én is ide akarok ülni:
Kép Kép
kchriske
 
 


Nagyon jók ezek a képek. Ez a zokni az a gumitalpú?
Detti! Akkor már én is csak akkor gratolok, ha tuti lesz.

Nézzétek mit találtam (meghaltam a nevetéstől)
http://www.youtube.com/watch?v=0OhPjDiZiLA&feature=related

Ez meg tüneményes, Babóca amúgy is imádja őket.
http://www.youtube.com/watch?v=1wyW7uaXV8E&feature=related

Kép
Kép
nicolca
 
 

 
 

Detty:
Akkor ezek szerint Izabel ? :lol: :lol: :lol: :lol: Gyönyörű név!
Örülök, hogy így megúsztátok az Uh-t :)

Hm, hogy P mit eszik ami nem tejtermék, lássuk csak... vettem ilyen piskótaszelet-szerű kis egyenként csomagolt sütiket, egy doboz akciósan kb 325 ft az auchanban és 12 db van benne. Egyenként 25-28 gramm, van belőle gyümölcslekváros, tiramisu-krémes, stb... izű.
Nincs benne sok E, meg jó ízű és puha, nagyon szívesen eszi.
Ebben alig van szem tejszármazék, főleg a lekvárosban. Majd teszek fel róla fényképet, ha meglelem a kábelt.
Szoktam zöldségkrémet trutyizni neki szendvics-feltétnek, biztos össze tudsz te is állítani olyat amiben nincs még vaj sem, bár megjegyzem, a LIGA margarint tejérzékenyek is ehetik, mert az aztán teljes mértékben növényi cucc. Sütni/főzni is lehet vele.
öhm: tudom h nem a legegészségesebb, de néhanapján talán belefér a virsli?
Gyümölcsrizs: vízzel főtt rizst ízlés szerinti darabos gyümölcscsel v pürével
Kásaféléket lehet tej helyett vízzel is
pogácsák, piskóták, kelt tésztás cuccok - ezekben úgyis nagyon-nagyon kevéske tej van... muffin...
most így hirtelen ennyi jutott eszembe. :D
mai vacsija amúgy:
7 óra magasságában ettünk mi, persze kunyerált és így kb 1,5 evőkanálnyi zöldfűszeres főtt rizst benyomott, utána ettem sütőtököt, abból kb két evőkanálnyit. Negyed kilenckor meg beszlopált 2,5 deci tápit - és tuti, hogy hajnal 4, legkésőbb 5-kor már az éhhalál fogja fenyegetni.


Kchrike:
biztos fini lett a süti!
én holnap muffint sütök ;), mert jön nagymamim és azt ő is el tudja nyammogni - na meg panna is.
Letti nagyon huncutka
:lol:
A Glanc tisztítóról majd teszek fel képet, csak épp megint lába kélt a kábelnek, de már múltkor sem p volt a ludas, hanem a ZZuram, aki nem oda teszi vissza, mint ahol lakik és ahonnan elveszi...

és képzeljétek, kifogtam a babaturiban egy szinte vadiúj S.Oliver anorákot, igaz, hogy 2000 pénz volt (remélem mindkét gyerek fogja tudni használni és akkor már nem is olyan vészes az ára, főleg, hogy kínaiban 3000ért láttam anorákokat, csak negyedilyen minőségűt), de tök jó, belül polár és sztem kívülről eléggé vízhatlan is lesz- asszem vmi síruha lehet mert külön hely van ahová a bérletet lehet akasztani. És elől mindkét lábon le lehet zippzározni, nem csak középen popiig, remélem könnyebb lesz ráadni is. + még szupi kis kesztyű is volt hozzá.
Szal tök örülök :D
Láttam egy vadiúj Superfit (tök jó hajlékony talppal) téli cipőt is, goretex béléssel, 1700-ért, de sajna 22-es volt ,az még eléggé távoli méretnek tűnik a szememben, aztán persze lehet, hogy februárban majd bánkódom, h miért nem csaptam le rá...

nicolca:
érdekes, p ki nem állhatja a teletubbiest valamiért. viszont rákattant a zablatyimatyi nyelvű zenés videókra, amiktől meg én kapok hülyét :?
http://www.youtube.com/watch?v=hOuLiQlt ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=jN4NYr17 ... xt_from=PL

ez a kettő meg best of neki, és legalább angolul meg franciául van:
http://www.youtube.com/watch?v=oUMwu_gXK7Q
http://www.youtube.com/watch?v=IP-F6E8M ... re=related

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Köszönjük, már javulunk. ma már nem volt lázas, sőt, még az udvarra is ki kellett menni, annyira toporzékolt(imád kinn lenni, főleg homokozni, de ez felejtős volt ebben a gyönyörűnek nem mondhatónak időben). Később betettem neki a Halász Judit dvd-t, arra táncizott egy kicsit és persze énekelt :), de a tv nem köti le-szerencsére-, újabban tologatja meg húzogatja a dolgokat, úgyhogy pár napja elkunyiztuk a tesóm játék bevásárlókocsiját, abban tologatja a játékokat. és már eszik is, persze csak a húsos kaja felel meg neki(mint apának), a kedvenc pudingja nem kellett.

Detty, sztem a doki uh gépével igen nagy problémák lehetnek....

Lettinek ment a pápá :):), ő is aranyos kiscsaj.
Vendég
 


Sziasztok!

Azt hiszem, mi csak a szülőszobán fogjuk megtudni, hány, és milyen nemű gyerekünk lesz. :) Úgyhogy azért gondolkozhatunk még fiú neveken is.

Alexa tegnap este megint nem evett tápszert, pedig tegnapelőtt még kevesellte is a 170-et. Kissé rapszódikus a kiscsaj. Megint megpróbáltam a tejpépet a tápszerrel, de pár kanál után ez sem kellett neki. Utána volt egy hatalmas vitám a férjemmel, úgyhogy még mindig pocsék a kedvem. Tegnap este fogtam magam, és egy szál pulcsiban, és kulccsal elmentem sétálni a szélviharban. Annyira fel tud bosszantani! Tudom, egyikünk férjével sem könnyű!

Újabban Alexa is mindent tologatni akar, majd megpróbálok beszerezni egy kis műanyag kerekes valamit, ami félúton van a babakocsi és a bevásárló kocsi között (lila, rózsaszín és sárga színű - biztos láttatok már ilyent).

Alexát még egyáltalán nem érdekli a TV. Én mindig is elleneztem (amíg nem voltam anyuka), most meg éveket tudnék adni az életemből, ha legalább fél órára lekötné. Majd a zenés dolgokat kipróbálom én is. Főleg Red franciája érdekel, mert én egyébként is sokat beszélek Alexával franciául, meg sok francia gyerek CD-m van, így legalább még egy helyről hallja.

Megyek, ma tanítós napom van, így csak este leszek. Megfagyok!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty, remélem nem fáztál meg, mostez hiányzik legkevésbé...

P-t csak akkor érdekli a tv, ha zene is szól belőle :)
Az eddigi ébredések után egyből jött a NYAMMA-felkiáltás, aztán másodikra a JEJE , mindkettő még félig éber-félig kómás állapotban. Mostmár ott tartunk, hogy JEJE nélkül nincs élet itthon, ébredés után ez az első megnyilvánulása, és újabba már álmában is táncol, meg énekelget
:shock:
A 4 alap ritmuselemet már megismeri és használja, és 2.-3. hallás után egyből visszaadja akkor is, ha 3-at kombinálok.
És ezt most nem dicselvének szántam, vagy felvágásnak, csak hát meglep a dolog, mert sem nekem, sem misinek, sem senkinek a családból nincs köze a zenéhez/zenéléshez/tánchoz... jó-jó, fejenként 1 hangszerrel azért elboldogulunk, meg sok népdalt tudok+ kicsit néptáncolni, de ennyi, semmi extra!
És akkor itt van ez a tökmag, akinek kimeríthetetlen az érdeklődése ilyen téren, tegnap pl valami youtube-os arab zenére nyomott le egy szólótáncot, esküszöm, még a csípőjét is risztálta, meg a kezével mintha egy álmos legyet kergetett volna... csak lestem, hogy ezt meg honnan a fenéből szedte, tőlünk biztos nem látott ilyesmit. Talán zsigerből jött neki, nem tom, de közben csukva volta szeme.
Erősen gondolkozom rajta, hogy pénz-kérdés ide v oda, de el fogom hordani zenebölcsibe a zeneiskolába. Pedig én anno elhatároztam, hogy mindennemű fejlesztőfoglalkozást és ilyesmiket messze elkerülünk majd, mert úgysincs szüksége a külön ternírozásra... de mostmár kezdem azt érezni, hogy én kevés vagyok neki ezen a zenei téren.
Mondjuk Apánkkal még lesz egy csörtém ha tényleg el akarom hordani...

Kép

Kép
redwings
 
 


Ha ennyire megy neki ez a zene dolog, szerintem is jól teszed, ha adsz neki egy esélyt. Aztán később ő maga eldöntheti, hogy mit szeretne, tetszik-e neki, stb. Én mai fejjel nagyon bánom, hogy a szüleim soha semmire nem írattak be, főleg a sportot hiányolom nagyon. Az egyetlen, amire egy kis ideig jártam, az az angol volt.

Nálunk Alexát sportolni kell majd küldeni, az tuti, mert egyszerűen le kell vezetni azt a sok energiát, ami benne van. Most már a kiságy szélére mászik fel kívűlről, és a rácsok között teszi arrébb és arrébb a lábát, úgy halad. Áll a matracon, de kívülről. Érthető így? Közben rettegek, hogy leesik, beszorul, stb., de ha leveszem, leordítja a fejem.

Na, befejezem a pakolást és ébresztem a kiscsajt.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

A teletabiest még nem ismeri Letti, de majd megmutatom neki, kíváncsi vagyok mit szól hozzá. Lili még nagy korában is imádta, pedig próbáltam kirekeszteni az életünkből. :roll:

A Jeje tetszett neki is, de mivel én nem nagyon tudom ezekkel leterhelni a gépet (egyszerű lassú laptop), meg max. írni van időm meg csekkeket továbbítani, így nem tudok se böngészni, sem elindítgatni ezeket, így nem igen tud ezekért kedvencként rajongani.

Red: szerintem is figyelemre méltó Panna zenei és tánc érzéke. Lehet, hogy abszolúthallása van? Az nagyon klassz lenne. Szerintem is vidd el egy-egy ilyen foglalkozásra ha tudod, mert legalább ez is kiderül, és még élvezi is.
Szupi lehet az az anorák amit kifogtatok, ahogy leírtad. Szerintem még egy gyereknek sem drága ennyiért, ha jó állapotban van, mert elég durva árak vannak ezen a téren. Én anno a kínaiban találtam meg többször azt, ami jó volt (legalább a gatya kantáros, derék védve) és árban megfizethető, de az is 3500 Ft volt. Aztán már ott se. Emlékszem tavaly előtt mit össze kajtattam Lilinek kezes-lábas anorákért, amit esetleg meg is tudok fizetni. Már majdnem feladtam a végén, de összejött :)

Tündi: örülök, hogy jobban van Nórika. Köszönjük a pápát. :D

Detti: nehogy megfázz! Tudom, milyen bosszantóak ezek a férjek, de azért arra mindig figyelj, hogy felöltözz! Kistesóra is vigyázni kell.
Én értettem amit leírtál Alexáról, Letti is próbálkozik ilyesmivel, csak a járókában belülről és a szopispárnára mászik fel matrac helyett. A kiságyhoz nem fér hozzá, becsukom a szoba ajtót.

Engem a szüleim meg olyan dolgokra írattak be amire ők akartak, én meg mondjuk marhára nem élveztem. Anyám álma volt, hogy balerína lesz, erőltette is a baletot nálam nagyon. Még az intézetbe is képes lett volna benyomni (persze, megszabadult volna tőlem). De csak a szemembe néztek és már küldtek is ki. Egyetlen előnyöm származott a balettból, hogy szép lett a tartásom és a járásom, csak több kedvet is csinálhattak volna hozzá. Kínszenvedés volt.
Bezzeg:az általános iskolában, 7-8.ban volt társastánc amit nagyon szerettem. A tanár egy nevesebb tánctanár volt, agyba-főbe dícsért, hogy nekem tovább kell mennem ezen a vonalon mert nagyon tehetséges vagyok. A szüleimnek is üzent. Pestre kellett volna bejárni, de egyedül nem engedtek addig sehova és én meg még Pestre velük is ritkán jártam. Eltévedtem volna. De nagyon akartam, ők meg nem. Azt mondták hogy ha eljárok egyedül akkor ok, de persze nem engedtek meg még vonatjegyre valót sem kaptam. Mégis miből járjak fel? :shock: Őszintén sajnáltam. Most akár hivatásos táncos is lehetnék, és hogy élvezném!!

Sport meg: Gödön helyben elkezdtünk karatézni Apu, Geró és én. Persze az öcsém még eléggé kicsi volt 3-4 éves, szóval ő csak immel-ámmal. De én nagyon szerettem és egyre jobb volt az állóképességem meg a magabiztosságom is nőtt. 1-2 hónap múlva már simán nyomtam nyögés nélkül a kentókat (ököllel fekvőtámasz). Aztán beszüntették a termet és Dunakeszire kellett volna átjárni, de apu oda már nem akart. Könyörögtem hogy én nagyon szeretnék járni karatéra tovább, de nem. Menjek egyedül. Busszal kellett volna persze télen már sötétben, voltam alig 10 éves és a buszmegálló tőlünk olyan messze volt mint 1 hosszabb metrómegálló és akkor még Dunakeszin is csámborogni. Ezt meg ugye nem lehet egy 10 évesnek, és még arra sem volt hajlandó, hogy megmutassa, hogy kell egyedül busszal és hova menni, hogy aztán tudjam. Persze úgyse engedték volna. :(
Nyári táborban lepasszolva meg a lovaglásból figyeltek fel rám. Ott is mondták, hogy sportszerűen üzzem, de erre sem vittek el. Gondolom az anyagiak is beleszóltak, de nem is akarták mert még csak el sem gondolkodtak rajta.
Később persze hülye és értelmetlen tanfolyamokra járnom kellett, de nekem meg nem tetszettek. Fölösleges volt.
Nem értem miért kellett ezt így!
Megfogatam, hogy én nem leszek ilyen a gyerekeimmel. Remélem sikerül és semmiben nem gátolom a tehetségüket, vagy erőltetek rájuk nem tettsző dolgokat.

Nálatok (mármint akiknél távhő van) fűtenek már? Én tegnap megörültem, hogy a megállapodás szerint (13 fok alatt bekapcsolják és felette le), hajnalban be is kapcsolták, úgy dél után le. Ezzel nincs is gond, de gondoltam lesz annyi eszük, hogy este 8-ra azért visszakapcsolják, hogy lehessen rendesen fürdetni stb.. erre még éjszakára sem volt fűtés. Szó szerint kockára fagytam éjjel, gyapjútakaró + egy piknik pokróc ide-vagy oda (több takarónk nincs amit még rá tehettem volna), meg polárpulcsiban aludtam. Alig bírtam kigémberedni reggel és bár már kezdtem jobban lenni, most megint még betegebb lettem. Jól megfáztam, mert hát vagy 2-szer felkeltem és kikeltem. Hiába a köntös, annyira hideg volt. Erre mintegy fricskaként reggel 6:46-kor beindultak a radiátorok. Kiakadtam, hogy minek nappalra fűteni mikor akkor melegebb van kint is és a fele ember dolgozik meg mozgunk és felöltözünk, elvagyunk jobban. Éjjel meg faggyjunk kockára??? Hogy fürdessem így a gyerekeket? Valami gyógyegerek dolgoznak ott vagy mifene?? Mondjuk most még így is fázom, pedig extra fóka zsír van rajtam (+30 kg) és sosem voltam fázós. Éjszakára meg még egy sz*ros olajradiátorunk sincs. :(

Nicolca: igen ez az a zokni, de igazság szerint valójában bőrtalpú. Red nektek is ilyen, vagy ez másmilyen? Na ez mostan mán jó magyarra sikeredett. :lol:

Úgy élvezem Letti mostani változásait. Annyira jó, hogy mindenben együttműködik. Szinte mindenben. De persze megvolt az első vita is, bár csendesen. Ahol a puff van, szekrényt szokta nyitogatni, persze már fel is avattuk az ujjacskákkal.. szóltam nem-nem. Rázta a fejét: nem-nem. Aztán mondtam gyere el onnan. Gyere vissza anyához. Letti: NEM-NEM- rázta hevesen a fejét és közben vigyorgott aztán elterpert.
Valóban nagyon huncut.
A minap Dédiéknél hívta Dpapa, hogy menjen vele sétálni.. nagy sebbel-lobbal elindult felé, aztán az utolsó pillanatban kacagva elfogdult és Dmamához tepert és belekapaszkodva állt fel. Aztán ezt még eljátszotta Dmamával és velem is, és közben jól mulatott. :lol:
kchriske
 
 


Nálunk távhő van, de már egyedi szabályozásúak a lakások (azóta sz*r az egész)
Mára virradóra bekapcsolták, de csak a gyerekszobát fűtjük.
Nekem meg van ágyazva a kiságy előtt egy fészek, részben mert az elmúlt éjszakákon úgy is bent töltöttem az időt és semmi kedvem 10000x átrohanni hozzá a jéghideg lakáson keresztül, másrészt meg ha magam mellé veszem, legalább 20 perceket szundít ahelyett hogy bőgne, viszont nem akarom beszoktatni a nagyágyba mellénk (túl hamar megszokná és aztán nem bírnám kipaterolni, meg hát nem akarjuk egyenlőre fűteni a hálószobát)

Nekünk is van bőrtalpú (a szára meg kötött), de nem szerette, mert elég keskeny a talpa és oldalt sztem kényelmetlen volt neki a buzi erős varrás. Nekünk olyan van, hogy az aljára végig egy domborított gumilap van ragasztva (amúgy meg jó minőségű, sima, vastag zokni)
kb így képzeld el:
http://www.quelle.hu/hu/q4r/kinderwelts ... index.html
nem tom eredetileg mennyiért vették, mi ugyanis örököltük, P már a 3. kis tulaja és még mindig bírja a strapát, úgyhogy igen tartós darab. de amúgy kb másfél hónapja még 2999 votl ez a termék, mert pont nézegettem, hogy veszek tartalékba - de így nem fogok.

Különórák...
Én a túlbuzgó pedagyogyós szülő elfajzott gyermekeként mindenfélére jártam. 5-es koromtól kezdve nem volt oylan délutánom és hajnalom, hogy ne lett volna vmi plusz elfoglaltságom.
Őszintén szólva így visszagondolva fogalmam sincs, hogy hogy bírtam szusszal, akkoriban olyan természetesnek tűnt, hogy ennyi mindent kell csinálnom.
Először is versenyszerűen úsztam, ami azt jelentette, hogy reggelente uszodanyitástól negyed 8ig pancsiztam, aztán 8tól suli, suli után heti 2-3x délutáni úszás (+ hétvégén 2x), emellett jártam különórákra: matekra, és németre.
Zenesuliba is jártam, a gitárórák jól mentek, de szolfézsből kétszer is megbuktam egymás utáni éveben, úgyhogy anyám nagy nehezen rájött, hogy nem leszek gitárvirtuóz (azért a furulyával még elboldogulok) :D
7.es koromban aztán nagy harcok árán kivívtam, hogy hagyhattam az úszást a fenébe. Viszont a mozgás hiányzott, úgyhogy előbb atletizáltam, de csak heti 3+hétvégi 1 edzéssel, aztán gimi alatt meg kipróbáltam a tae kwon dot és a shotokan karatét, de csak heti 3x. , hogy ne tunyuljak el. Ezeket már nem vettem komolyan, karatéból csak sötétkék övig jutottam, aztán valahogy elmaradtam mert fontosabbak voltak a fakultációk: töri és magyar, meg a korrepetálások: német és matek. Szal tulajdonképp szintén minden délután mentem vmi plusz órára, de legalább nem güzültem bele, mint az úszásba.
Én is elhatároztam, hogy nem fogom túlterhelni P-t olyasmikkel , amik nem érdeklik. Elvisszük majd dzsesszbalettre/néptáncra/vmi sportra pl vívás v kézilabda (ezeknek nagy hagyománya van itt G-n)... - kipróbálja és eldönti, hová akar járni, de csakis az ő döntése lesz.
(mondjuk teniszezni meg lovagolni nem visszük el, mert nem tudnánk megfizetni. pedig én tudok és szeretem is mindkét sportot, kiskoromban lóbolond voltam, de valahogy arra már végképp nem jutott idő/energia és anyám részéről pénz, hogy oda is járjak.
A másik kedvenceim a téli sportok: kori és sí! Ezer éve nem volt lábamon egyik sem :(, mert Misi egyiket sem tud, az meg hogy néz ki, hogy nélküle elmegyek egy napra korizni :S

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: majd együtt elmegyünk korizni, csajos gyerekes buli. :lol: . Csak be ne szakadjon a jég alattam :D :D a fiúk meg majd elbeszélgetnek történelemről.
Nekem is ezer éve nem volt a lábamon ugyanazzal az indokkal, amit Te írtál. Zoli még csak nem is hajlandó megpróbálni sem. (talán nem is baj, mert nem valami hajlékony és cövek típus, szóval komolyan megsérülhetne). Viszont nekem hiányzik, igaz, nem vagyok valami jó benne, de akkor is.
Síelni meg nem volt lehetőségem. Bár van lécem, egyszer elmentünk a szomszédokhoz.

Lilit szeretnénk társastáncra beíratni, de most még vártunk vele a sulikezdés miatt, mert ez most épp elég, meg hát ugye a pénz miatt is. Ezt ő is nagyon szeretné.
De pl. itt a művházban van nagyon olcsón néptánc és tetszett is neki, még terhesen kísérgettem egy darabig, de aztán már ősszel-télen hideg időben hatalmas pocival nem bírtam, neki sem volt kedve egy idő után. Meg apa is akkor nemzetközizett, alig volt itthon én meg lassan haladtam a dolgaimmal. Később majd ha már belejött a suliba akkor valami sportot is szeretnénk, de persze ő dönti el mit. Most rájött, hogy ő karatézni vagy valami ilyesmit szeretne, hogy megvédhesse magát :roll: de sztem ez csak pillanatnyi fellángolás, mert a szerelme is ilyet sportol. :)

Azt a fajta gumitalpú zoknit, amit mutattál még nem is láttam sehol, jónak tűnik még látszatra is. De nagyon drága, úgyhogy sztem nem is lesz ilyenünk. A bőrtalpút 1300-ért vettem a Ráckevei piacon. Nem tudom, ez drága vagy nem annyira? Máshol még nem találkoztam vele, így aztán nincs összehasonlítási alapom. Böngészgetni meg nem nagyon szoktam időhiányában, meg marha lassú ez a dög.
Nekem egyik sem panaszkodott, hogy zavarná őket a varrás, igaz ez nem is annyira erős.. Lilinek már kibomlott egy helyen, úgyhogy javíthattam, olyan kis vadóc (meg szerintem brahiból bontogatja). Letti meg nagyon szereti, én sima zoknira szoktam ráadni. Viszont kitaláltam, hogy Lilinek úgy varrom össze, hogy nem ilyen cikcakk varrásba, hanem simán egyenesen és sűrű öltésekkel. Így jóval erősebb lesz. Lettiével nincs gond.

Fűtés: nálunk vagy úgy két éve buzgólkodik a közösképviselő a fűtéskorszerűsítésen, de nem sokra megy vele. Több rosszat hallok róla, mint jót. Egyik ismerősünknél hasonló problémák mellett mint nektek még azzal is tetéződik, hogy nincs melegvizük este 10 után. Pedig ők akkor jutnak el fürödni. De 8-kor még a kicsinek is forralnak hozzá, hogy kellő hőmérsékletű legyen.

Figyi: és ha a többi szobát valamennyire azért fűtenétek, így nem lennének hidegek a falak a gyerekszoba körül és melegebb lenne a gyerekszoba, vagy kisebb hőfokra tekerve lenne ugyanennyi? Az nem lenne jobb úgy? Vagy csak szépen elképzelem, de hülyeség?
Azt hadd kérdezzem meg, hogy egy csöves, vagy két csöves rendszer van nálatok? Mert nyomatják itt a dumát ezerrel, de kételkedem abban, hogy ez jó.

Egy csomó mindent akartam még, de most nem fér bele...
kchriske
 
 


Új sapiban.. nézd Anya, megszereztem a tollat az asztalról.
Kép Kép

Vidám kis doktornő :lol: .... úgyis kijövök valahooogy
Kép Kép Kép

Szabadulás a járókából!
Kép
kchriske
 
 


Sziasztok!

Gyorsan csak annyit - holnapig tuti elfelejteném - hogy mi most vettünk a BRENDONban (!) olyan vastag gumitalpú zoknit, és csak 1800 Ft-ért (de az is lehet, hogy 1600, nem emlékszem, de valamelyik a kettő közül). Úgy tudom, hogy náluk az Interneten is lehet rendelni, nem tudom, hogy van-e a közeletekben Brendon.

Na megyek, nagyon fáradt vagyok, egész nap rohangáltam, és sokat tanítottam. Holnap jövök.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detti, köszi az infot. Engem ennyiért azért érdekelne.
Viszont a netes katalógusban csak a bőrtalpút láttam (1600). Vagy olyan gumitalpút is láttál amit Red mutatott és lehet, hogy nem találtam vagy kimaradt a katalógusból?

Pihend ki magad.

Annyi mindent írnék még, de már nekem sincs erőm, meg igazán kedvem sem.

Jó éjt mindenkinek!
kchriske
 
 


Ezek szerint tulajdonképpen a Quellés sem volt extra drága, míg 3000-ért adták a 2 párat.
Na mind1, most úgysem veszek egy darabig semmit

kchriske:
nemtom hány csöves a cucc, de az tuti, hogy alig fizettünk kevesebbet, mint előző szezonban, de kategóriákkal hidegebb volt :(
A külső betonfalak olyan sz*rok, hogy még az általunk felragasztott 3
cm-es hungarocell lapok is sütöttek a hidegtől tegnap reggel.
Ha mindenhol kicsit fűtünk, az semmi, mert nem melegíti át a falakat és így a levegő is hűvös marad. Majd ha a felső+alsó szomszéd is rendesen fűteni kezd, lesz esély, hogy legalább a közbülső betonelemek "átlangyosodnak" és nem mi fűtenénk őket is...
szal hagyjuk, jól megszívtuk ezzela krszerűsítéssel.
eddig legalább MELEG volt, még az utcát is fűtöttük, ami dühítő ugan, de nem kellett eszkimónak öltöznünk itthon szinte ugyanennyi pénzért.
huhh, bőg a maki, mennem kell

Kép

Kép
redwings
 
 


Nem bőrtalpú, hanem olyan, amiről Red írt: vastag zokni az alján gumitalppal. Nem néztem a katalógusukat, de sok dolog hiányzik belőle, lehet, hogy ez is. :(

Megyek, sír a manó. Olyan nyűgös tegnap óta, nem tudom, mi lehet vele. :( :( :(

Kép
Kép
detty74
 
 


Mindenki téli álomba merült? :wink:

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Libero klubnál mennyi idő után írják jóvá a pontokat?

Kép

Kép
redwings
 
 


én ma délelőtt UH-n voltam, és - minő meglepetés - most megint az mondták, hogy kisfiú lesz a tesó. Úgyhogy erről ennyit, nem érdekel tovább a dolog, majd a szülőszobán kiderül. Igyekszünk két normális nevet találni, minden eshetőségre felkészülve, a többit rábízzuk a természetre. Az orvosok meg inkább totózzanak!

A Liberohoz nem értek, én nem használom.

Most megyek, kész a mirelit pizzám.

Kép
Kép
detty74
 
 


mi is, csak ha kapunk :oops:

hát nagyon cseles ez a kis pocibérlőd!:D

Jó étvágyat a pizzához!
Nálunk sült husi van hagymás rizzsel és délután NYAMMMAA: sütőtököt készítek, tisztára rá vagyok kattanva!

Képzeljétek, összeraktuk P új ágyát, mostantól abban alszik. Egész nap rajta ugrált, eddig nagyon tetszik neki. Remélem ez így is marad!
És mostmár nagyon úgy tűnik, hogy átállt a napi 2 alvásra: 9-10 óra felé és 14-15 óra felé alszik el, délelőtt 30-40 percre, délután kb egy, max másfél órára. És megszűnt, hogy hogy egy óráig kelljen ringatnom, 10-15 perc alatt bealszik, ami számomra nagy szó :):oops: )
Ti hogy álltok az alvással?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: hát úgy tényleg nem ér semmit, ha a szomszédok nem fűtenek, és jó nagy kicseszés veletek, mert tényleg ti fűtitek őket, de így meg nektek nagyon sok a számlátok, de meleg nem lesz. Erre nekünk is felhívták a figyelmet a megbeszélésen, főleg, hogy azokkal nem lehet mit kezdeni, akik pl. nem használják a lakást és persze üresen minek fűtse (valahol igaza van), de hát a többivel meg kicseszik, ha egy pici alapra sem kapcsolja fel. Na meg akik persze egész nap dolgoznak nappal letekernék, és csak estére fűtenének, de mi kismamák meg megint csak szívnánk, mint ti... szóval ez az egész sehogyan se jó. Remélem nem sikerül véghez vinni ezt a hülyeséget. :?

Tök, jó hogy jól alakul az alvásotok. Az nagy segítség lesz a kistesó miatt is. :) Új ágyikó, jupppii. Remélem jól alszik majd benne!

Detti: Viccesek ezek az Uh-k nálatok :lol:
Hogy áll Alexa ekcémája?

Nálunk meg fokozódtak a fogas kérdések, pontosabban témák! Lilim reggel panaszkodott, hogy fáj a foga (sima puha kiflitől). Csak úgy megkérdeztem, melyik? A jobb alsó metszőre mutatott, na erre már gyanakodtam, kérdeztem nem mozog? Megnézte és azt a DÖBBENETET az arcán!! :D Úgy elkiáltotta az apjának, hogy mozog a foga.. még a fsz-en is hallhatták. Na, persze onnantól enni sem tudott, meg két perc múlva már rendesen beszélni sem :lol: és pöszézett, hogy kímélje a fogát :lol: :lol:
Este meg..(persze egész nap ezzel dicsekedett, meg gondolom nyomkodta a nyelvével és még fura lehet neki az érzés) assszongya:
Anya olvad a fogam!! :lol: (csak érzéki csalódásra tudok gonolni, hogy picit elfordult és csálén ál, és keskenyebbnek érzi vagy mi)

Lettinek meg már a felső kettő is szépen látszik.

Tegnap én is csináltam sütőtököt és isteniii volt.. de Letti nem így gondolta. Pedig azt hittem imádni fogja.. öklendezett. Igaz nem turmixoltam le, merthát már nem kell meg az puha, de a szálas rostok zavarhatták azt a körtében sem bírta. Vajon ha legközelebb leturmixolom esetleg keverem valamivel remélem elfogadja. Az üveges stököt nagyon szerette. Igazán meglepődtem.
Na a rendes tökfőzeléket meg az első kanátlól kiköpte. Anyja lánya! :oops: Igaz, üveges volt, kaporral. Szerintem megpróbálkozom mégegyszer úgy, hogy én csinálom meg kapor nélkül.. pl pörivel.
A karfiolt is csak úgy eszi meg krumplival, hogyha van hozzá keverve pici lightos pöri szaft és husika. Anélkül nem kell!
Viszont a májacska ízlett neki. Eddig még csak egyszer kapott, de azzal lassabban próbálok haladni, heti egyszer és úgy emelem az adagot.

Ja, és hát a bűnözést is megtanítottam neki. :oops: Tegnap váratlanul alakult a nap, meg ma is egész nap házon kívül voltunk (készületlenül), így aztán tízóraira kanál híján mit adjak neki.. Újra felfedeztem a Dörmi macit. Végül is semmi tartósítószer stb vacak nincs benne. Babapiskótát meg már eszik szóval miért ne. Annyi, hogy a csokikrémet én eszem ki belőle, ő meg szépen megcsócsálgatja az édes macipiskótát! Ha láttátok volna azt a boldogságot a kis pofiján! Hogy valami újat ehet, édes maciforma, nem pép, meg turmixolt valami és nagyon fini és édes és mind az övé! Ma még egy üveges főzi (már nem elég neki a kicsi, de csak az volt nálam) után is bevágott egy egészet pillanatok alatt. Tiszta harapás az ujjam mert nagyon oda kellett tennem szabályzónak annyira rávetette magát. Szorította a kezem és húzta magához, hogy nagyobbat tudjon harapni és tömte volna magába! :lol: Olyan cuki. Kis haspók! Na és persze a "szupermami" otthonhagyta a nagy sulis sietségben a cumisüveget ma az ajtóban, így aztán vettem kicsi dobozos szívószálas babaivólét.
Zoli hülyének nézett hogy Lili csak 1,5 éves korában jött rá hogy is kell (persze, mert korábban nem is próbálkoztunk) és már rég pohárból ivott.
Viszont gondoltam, hogy ezt is szívni kell és Letti még javában cumisüvegezik, hamar ráérez majd és úgy is lett. A 2. próbálkozásra sikerült és tök jól ivott belőle. (és ezzel a cumisüveg teher is leugrik a vállunkról mert elég egy kis szívószálat mindig magunknál hordani. Azzal akkor akár a Jana babavízből is meg üdítőkből is tudunk inni menet közben és nincs gond akkor sem ha koszos lesz a cumi az üvegen. Tettszett is neki nagyon az új dolog, még a pohárba is áttettük és simán jött a vizecske, szóval másképp is jól működik (nagyot nézett) meg jó kis fejlesztő is lett mert hatalmas élmény volt az, hogy a szívószálat a pici lyukba beledugdosni és persze elég ügyes volt és sikerült egyre és egyre hamarabb!! Szóval csupa újdonság volt mostanában.
Ha továbbra sem barátkozik a csőrös poharakkal akkor hagyom őket és lehet veszek egy szívószálas kupakost. Olyat is láttam ilyen babapoharakban és azt is lehet cipelni és lezárni.. Az Aventeseink már úgyis nagyon vacakok és folynak többnyire. Hiába, azért már elég idősek.

Na megyek, jó éjt.
kchriske
 
 


Ja még annyit:
Szerintetek Lettinek milyen színű a szeme? Hova sorolnátok?
kchriske
 
 


hm, talán: kékesszürke
de fotón általában sötétebbnek tűnik a szemszín.
A sütőtököt próbáld meg turmixolva, meg esetleg almapürével.
Bár ez csak tipp, mert p magában is imádja, nem kellett kevernem semmivel, csak vhol olvastam ,hogy almával szokták az ízt szoktatni
.
Aranyos lehetett Lili a mozgó fogacskával! Letti meg tök ügyi a szívószállal!!!

Asszem igazatok lesz (nem tom melyiktek írta már, hogy most majd beindul a fog-dömping): a bal felső kettes is áttörés előtt áll, és lent is meg van duzzadva eléggé középen is, meg tán a kettesek helye is.
Szal úgy néz ki, hogy kis vámpírunk lesz ;)

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Hajrá mindenkinek a fogakhoz!!!

Kchriske! Szerintem is turmixold össze a sütőtököt, úgy biztos szívesebben elfogadja Letti.
Alexa már hónapok óta szívószálas kulacsból iszik, és nekünk nagyon bevált. Egy hátránya van csak: a szívószál belül iszonyú nehezen tisztítható!!! A mién Canpol márkájú, aminek az az egy előnye van, hogy automatikusan magasabban van benne a folyadékszint, mint a kulacsban, így csak picit kell megszívni, és már jön is. Ennek most már nincs jelentőssége, de Alexa még csak 6 hónapos volt, amikor ezzel tanult inni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
A szívószálon én is csodálkoztam, mert pár hete próbáltuk ki először, és lazán ment a dolog. nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsinek is tudják, hogy műkszik, de tényleg hasonló a c üveghez és a cicihez is.
Én a 3dl-es jana vizet vettem neki az üveg miatt, abból is szépen iszik, csak, ha az elgurul, akkor dől belőle az innivaló. ebbe az üvegbe szoktam neki vizet, teát tenni, ha elmegyünk vhová. itthon már csak pohárból iszik. a c üvegeket 2hónapja ki is dobtam. már nagyon utáltam mosni a cumikat hozzá. a csőrös poharakat meg nem szerette, egyikből sem akart inni, úgyhogy az jóformán ki is maradt, de nem is bánom.

Nóri már jól van, de az orra még gyakran bedugul. Ti nem ismertek esetleg vmi jó megoldást arra, hogy ne kelljen szívni az orrát?

Letti nagyon aranyos, Nóri neki is integetett:)
Vendég
 


HÚÚÚÚ, de eltűnt mindenki!!!

Red! Te hogy oldod meg a télikabát dolgot? Rám a szövet télikabátom még jó, de nem tudom begombolni (vagyis mégsem jó). Van még egy vitorlázós téli dzsekim, ami ugyan nagyon jó meleg, de a legtöbb cuccomhoz túl sportos. Viszont nem akarok (és nem is tudunk) kismama télikabátot venni, mert nincs rá keret (holnap viszem a kocsim olaj és szűrő cserére: 15 000 Ft!!!). És a pulcsijaim is kezdenek ugyancsak feszülni a hasamnál. Mi lesz így márciusban???

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Köszi, utána nézek az összes szívószálas itatópohárnak, kulacsnak, bár most NAGYON nem fér bele a keretbe és fogalmam sincs mikor fog. Apának megint nincs állása. Ki vagyok! Úgy volt, hogy rögtön lesz váltás, de nem. Péntek óta itthon van és most már (vagy 1 hónapal ezelőtt kellett volna elkezdenie) munkát is keres neten. Csakhát eddig bízott az ismerős által beígért melóban. (még most is reménykedik)
A fél havi fizuja meg elment a nagyon fontos pótolandókra, nem tudtuk hó elejéig eltenni, szóval nem tudom mi lesz :cry: :cry: :cry: Az én GYEDem és a családi pótlék elmegy a lakáshitelre és Letti kajájára és slussz!
A sütőtököt meg leturmixolom majd, meg keverem. Pedig hogy szerette az üvegeset!! Persze tudom, ennek intenzívebb az íze.

Tündi: köszi az integetést. :)
Hát, szerintem nem tudod helyettesíteni az orrszívást, max ha meg tudod tanítani alaposan orrot fújni. (persze egy ideig még segíteni kell tartani a zsepit) Viszont ez gyerekenként változó, hogy mennyire sikerül neki. Lili pl. 1,5-2 kora között tanulta meg rendesen. De Red írta, hogy Panna már nagyon ügyes ezen a téren.
Esetleg ritkítani tudod a szívásokat azzal, ha pl. tengeri sóoldattal fújkálod és lazítod fel neki. Mi a Sterimar-t használjuk, de van többféle. Sztem még ez a legmegfizethetőbb, és nem csak gyógyszertárban kapható. Én szívás előtt is befújom neki ha épp nem lóg már ki, és szívás után is fekve tartva őt, hogy le tudjon folyni és kb20 mp után megint szívom, így elég alaposan kijön egy tortúrára, és ritkábban kell szívni neki napi átlagban.
Az is segíthet, ha ő csinálhatja magának esetleg. Lili jobban szerette úgy, de persze addig kellett amíg jött belőle. Felügyeltem.

Red: gratulálunk a fogözönhöz :D . Talán én írtam, hogy Lilinél volt így, neki 11 hónaposan jött az első aztán pillanatok alatt a többi sitty-sutty.
A közeli képeken én is sötét kékesszürkének látom Letti szemét. Távolabbikon akár barnának is mondható. Élőben meg... hmmmm ööööö mikor milyen..
A neten láttam egy szem színbesorolást, ott is hasonló kékesszürke szem volt ,talán egy árnyalatnyit világosabb is.. arra azt írták hogy fekete szem!! :roll: :shock: Létezik, hogy neki majd azt írják bele az okmányaiba, hogy fekete szemű??
Persze még van egy hónapunk, hogy változzon, de nem igen látok változásra hajlamot.
Igaz, Lilinek is 1 éves kora után változott még. Képzeljétek, van egy különös ismertető jele: a bal szemének kékjében van egy barna sáv. Világosabb barna, és csak közelebbről látható. Már megvizsgáltattam, nem betegség jele vagy ilyesmi, hanem két színű az írisze. (apa befurakodott a génjeivel :lol: )
Viccesen megjegyeztük, hogy milyenlenne, ha Lettinek meg barna szeme lenne kék sávval, hogy oda meg én furakodjak be a génjeimmel. :roll:

Na megyek, mert feltartom Apát..
kchriske
 
 


Még azt elfejletettem, hogy megtaláltam a jó árban lévő jó minőségű pelenkát.
Volt tegnap a szokásos váci vásár, muszáj volt Lilinek meleg sapit meg alsónemű trikót venni. Még aztán körülnéztünk (bár apa már nyafogott) mert valami hajtott. Ilyenkor találom meg a jó dolgokat. Talátam egy nénit aki pelusokat árult darabra 35 Ft-ért. Jónak tűnt úgyhogy kértem 20 db-ot kipróbálásra és ha bevállik akkor végre megszűnik a pelenka gond, mit vegyek ami jó és olcsó.
Hát, eddig még verhetetlen. Bírta a nappali altatós (sok ivós) és utána még játszós huzamosabb időt is és az éjszakát is. És 2 hónap óta talán először nem folyt ki a tartalma. Jó a nedvszívója és kellemes a külselye is. Csak annyi van ráírva, hogy "baby". Nekem nagyon bejön.
Kikérdeztem a nénit. Veresegyházi piacon minden héten ott vannak, de ide a váci vásárba is jönnek havonta, szóval számomra meg talán nektek is Red, elérhetőek. Nem tudom a pestiek közül jár-e valaki errefelé, de ha valahol láttok ilyen pelust, akkor azt tudom mondani hogy jó. Ha érdekel valakit akkor teszek fel fotót, hogy néz ki.
Maxi méretben 35 Ft/db az nagyon jó ár.
(a korábbi bababoltos 32 Ft-os pelus sajnos nagyon kiszámíthatatlan, pont akkor nem szokott lenni amikor nagyon kell, nincs mindig és nem rendszeres, ráadásul ez a pelus jobb és még többet bír.)

Na megyek, mert segítek apának, eléggé férfimódra böngészett, állítólag (fél óra alatt) végig nézte az összes állásportált :shock:
Ja, én meg szupernagyi vagyok.
kchriske
 
 


Kchriske:
engem érdekelne a fotó a pelusról (meg a néniről is, hogy megismerjem ha elvetődök véletlenül Veresre :D) Tényleg nagyon jó árnak tűnik, és ezért lehet h megérné havi 1x leutaznunk v-re. Bár lassan kevés lesz a 4-es méret nekünk úgy nézem :( Éjjelre, meg ha elmegyünk itthonról, már 4+ ost kell ráadnom, most épp van ajándékba kapott huggies, ezt osztogatom be. A sima 4-es már csak nappalra jó (pampers és lila tesco van itthon), mikor tudom, hogy ha kell, óránként tudom cserélni 1-1 nagyobb pisi/egyéb után. Szal lassan jön a 4+, mai még drágább, mint a 4es volt :(
Úgyhogy köszi a tippet, lehet h kipróbáljuk - bár most nincs zsé tankolni (csak annyi lötyög benne, hogy vész esetén eljussunk a kórházig)
küld már el a szemszín-besorolásos linket is, ha tudod :) plíííz

P szeme kb 7 hós kora óta ilyen színű, jottányit sem változott. Ha egy ideje Lettinek is ilyen, akkor sztem már nem fog változni. Bár állítólag még 3 éves korukban is változhat, de ez nem biztos, csak rémlik, h mondta vki hogy nekik úgy volt a gyereknél.


kösz a fog-gratulákat!
Áttört a bal felső kettes hegye is
8)
kis vámpír... de csak nekem engedi megtapizni (néha), ha bárki kérdezi hogy ho la fogad, vagy h mutasd meg a fogad, azonnal kijelenti hogy NEM és szájzárat produkál. Ő persze egész nap tapizza meg rágcsálja vele a kezét/tárgyakat stb - gondolom szokja a dolgot.

Érdekes, hogy írtátok a szívószálat, nekem eddig eszembe se jutott megpróbálni
:oops: :lol:
mi anno kapásból kihagytuk a csőrös itatókat, és pohárral próbálkoztunk - szépen iszik belőle hál istennek! De praktikusan hangzik a kis szívószálas üccsizés, úgyhogy ki fogjuk próbálni!!! Most úgyis azon agyaltam ,hogy nem akarok cumisüveg-termoszt venni, de ebben a hidegben nem vihetek le inni, mert totál áthűl. de egy kis dobozos üdítőt könnyebb langyin tartanom házi megoldással, mint egy cumisüveget.

Orrszívás:
Szerintem komolyabb náthánál egyenlőre kikerülhetetlen. Ugyan P már elég ügyin fújja az orrát, de ez még nem elég erőteljes ahhoz ,hogy teljes értékű orrjárat-takarításnak feleljen meg. Arcüreg-gyuszit meg ki akar?
Amúgy én is tengervizes orrspry-t használok:
1, ezzel befújok (fekvő gyerkőcnek, bár a legtöbb spray-ből ilyenkor bénán jön az anyag, de ülő gyerkenek meg nem biztos, hogy kellően feljut az anyag)
2, várok kb 1-2 percet (ennyi idő alatt abbahagyja az üvöltést/kapálózást és ráfigyel a tárgyra amit a kezébe nyomtam)
3, apa lefogja én porszívózok
4, betegség fokától függő gyakorisággal ismételjük a tortúrát :(

kabát:
(1-2 ünnepibb/alkalmibb darabtól eltekintve) én zömmel sportos holmikat hordok, úgyhogy ami még rámjön, azt bátran tudom kombinálni, nem ütik egymást. Még pár hétig bizti beleférek a dzsekimbe (kivül vízlepergető/szélálló és belső oldalán teflonborítású, bélése 1 szál polár, de csak mellényformán, az ujjakon nem) ez elég jó kis kabát ahhoz, hogy míg bejönnek a fagyok, kitartson.
Aztán remélem fogom tudni hordani a téli kabátomat, ami tulképp sídzseki. Ha ezt kinövöm, akkor még nem tom, mi lesz, mert M-nek teljesen férfias kabátjai vannak, zakófazonú kordgallérral, meg iylesmik, nagyon hülyén mutatnának rajtam, az tuti!!!
Lehet h úgy csinálom majd, hogy jól aláöltözöm és nem húzom össze a síkabátomat. Pulcsikat fogok tudni kunyizni M-től, meg nekem is vannak még, amikbe egyenlőre és remélhetőleg egy jóóóó darabig beleférek.
Majd meglátom, venni én sem fogok kabátot emiatt, az egész biztos!

De nadrágot lehet h kéne, mert hetek óta zabálok, mint a gép :oops:
nem mertem még mérlegre állni, de asszem elég, ha annyit elárulok, hogy ma délután, míg sütögettem a többit, 4 db túrós palacsintát toltam be egymás után. :?
korábban 2 palacsintányi kajától fél napra jóllaktam, most meg egyfolytában ennék, csak ennék, csak ennék...

Kép

Kép
redwings
 
 


Fura, mert nekem meg alig van étvágyam. Illetve, ha éhes is vagyok, nagyon gyorsan elegem lesz az evésből. És most megint nem bírom a hús ízét. Csak akkor tudom megenni, ha iszonyúan be van fűszerezve, és nem érzem a "hús ízt". Alexával is volt ilyen, és mostanában is volt, hogy ki kellett köpnöm a csirkét, mert rosszul lettem tőle az első falat után.

Nekem egy kismama farmerem van, az Alexával elég is volt, mert szinte csak az utolsó hónapban kellett melegebb cucc. Addig volt 3 vékony gatyám, az jó volt. Most viszont nem lesz elég az egy farmer, mert ugye azt mosni is kell. Ma még vizes volt, ezért egy vékony fekete vászon kismama nadrág alá húztam pamutharisnyát, és úgy nem fáztam annyira. De azért hosszú távon ez nem túl jó megoldás. És még sok van a végéig, bár pár nap múlva már visszafelé kezdhetek számolni én is.

Kép
Kép
detty74
 
 


Nadrággal én is vacakabbul állok, mint P-vál anno, mert szinte végig tudtam hordani a korábbi gatyáimat, annyira kicsi pocakom volt, hogy csak az utolsó 4-5 hétben kellett kiengednem a slicceket, de a decathlonos táncnadrágok meg egy-az-egyben végig jók voltak rám (ebből volt 3 db különböző színű, még a hastáncoláshoz használtam őket korábban, és tök jó anyagúak, blúzzal/bőrcipővel és pólóval/edzőcipővel egyaránt lehetett hordani...) .
Ezeken kívül 1 db kismamanadrágom van, de vékony nyári farmeranyagból, nem az a jó sűrű szövött, strapabíró fajta :( - hisz nekem is zömmel még nyárutón kellett viselni...
Ezenkívül bandázzsal próbálom hordani a meglévő gatyáimat, de HALÁLRA idegesít, hogy folyton csúsznak le és rángatnom kell 5 lépésenként. :evil: már arra is gondoltam, hogy veszek egy nadrágtartót, de 2-3 ezer ft volt azokban az üzletekben, ahol egyáltalán tartanak olyat. Ez meg most így hó vége felé nem nagyon fér bele, de vmit muszáj leszek kitalálni, mert nem húzhatom ki én sem ebben az 1 nyári kismamafarmerben :S, jó lenne, ha az összes gatyámat tudnám végig hordani a bandázzsal.
Ó, és a cipőbekötéssel hogy állsz? én azt találtam ki a bakancs befűzögetése helyett, hogy fekete színű bugyigumit fűztem bele, megkötöttem méretre és így csak egy erős és hosszú ikeás cipőkanál kell, hogy belecsusszantsam a lábamat, nem kell mindig lehajolni :D Persze ez csak átmenetileg jó, mert a jeges időszakban megint fűzni kell majd, hogy jó stabilan tartsa a bokámat.

jé, tényleg, nemsokára kezdhetnénk vágni a centit - hacsak nincs rezervben olyan jó békebeli 150 centis mérőszalagod :wink:

P-avl nekem sem nagyon volt étvágyam, szinte csak azért ettem, mert muszáj volt - de most bepótolok mindent ami előzőleg kimaradt: éjjeli zabálások, kívánósság a köbön, hordányi kaja befalása stb... :shock:
Ez a fiúka hisztisebb a pocakban úgy tűnik :D

Kép

Kép
redwings
 
 


A cipővel nem tudom, mi lesz. Egyenlőre egy belebújós cipőm van (kicsit magasabbra fejön, mint a sima papucscipők), és az ismerős IKEA-s cipőkanállal könnyen megoldom a dolgot (legtöbbször Alexával a karomban). De ha bejön a hó, meg a nagy hideg, gondban leszek, mert már most is kényelmetlen, ha annyira össze kell gömbölyödnöm, hogy pl. cipőt beköthessek. Valószínűleg próbálok kereseni egy tépőzáras csizma félét, vagy maximum cipzárosat, aztán elszenvedgetek. Vagy gyorsan megtanítom Alexát cipőt kötni. :)
:)

Nincs 150-es mérőszalagom, és szerintem jó, ha hetente eszembe jutna vágni. :) Hihetetlenül nem tudok erre a manóra koncentrálni még. Pár napja azt álmodtam, hogy fél napig elfelejtettem megszoptatni, mert Alexa annyira lekötött. Kicsit kezdek megijedni!!!
Most, hogy már erősen érzem, ha kalimpál, gyakrabban felfigyelek rá, de leginkább estére tudatosul bennem, amikor minden porcikám fáj és keményedik a hasam.
Alexának próbálunk beszerezni egy járássegítőt: olyan játék babakocsi féle, megpróbálok feltölteni egy képet róla.

Kép

Majd meglátjuk, sikerült-e.

Szóval, a sógorom megvenné neki a szülinapjára, mert nagyon kényelmetlen görnyedve menni vele, és szinte már nem is mászik, mindig nyújtja a kezeit, hogy menjünk vele, mert ő sétálni akar. És akkor kóborolunk a lakásban körbe-körbe. Meg akkor sétálni is könnyebben le tudnánk menni, most csak sírás van a legtöbbször, mert a röfis bicikliben már nem ül meg, tolni akarja, de a kiképzése nem jó, és folyton megbotlik benne.

Megyek, nem sokára lepasszolom Alexát az egyik itteni anyukának, amíg elrohanok olajat cseréltetni a kocsimban.

Kép
Kép
detty74
 
 


SEGÍTSÉG:
Panna rávágott a billentyűzetre és hanygasz*r méretűre váltott az oldal mérete, alig látom mit írok!!!
Hogyan tudom visszaállítani?
minden más oldal normál méretben jön be, csak ez ilyen miniatűr, gondolom mert pont ez volt megnyitva... :S :shock: :evil: :o :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Nem tudom, mi lehet, de nálam rendesen jön be, amit írsz! :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok,

Red: fent a szürke vonalzón a menüsorban kattints a Nézet-re, majd a szövegméretre és ott válaszd a közepes méretet. Akkor visszaáll.
Nekem az egész Google-ben ezt csinálta mikor Letti elnyomta :lol:

Gatya: hmmm én mitössze keresgéltem mikor Lettit vártam mert téli kismama holmim nekem sem volt. DE ilyen méretben még ugyan kaptam volna aranyáron nehezen gatyát, de az extra méretű hasam épp csak belefért és még hátra volt 1,5-2 hónap. Turiban is voltak nagyon jók, 2-3 E Ftért. De végül a C&A-ban lófráltam, hátha kifogok egy bővebb-hosszabb felsőt (akkor már letettem a gatyáról) és egyszer csak a kifutó utsó darabok között találtam egy klassz mogyorószínű kordot ami nem állt zsákként rajtam de még a pocim tudott nőni benne. 3000 pénzért (nem ám 8-13 E-ért!) Tök örültem neki. Ha ilyen helyen jártok érdemes beletúrni a részletekben, nem csak a C&A-ban.
Kabát: nekem még megvolt (van is)a 10 évvel ezelőtt divat A vonalú fekete szövetkabátom, azzal megoldódott. Esetleg anyukáitoknál talán még akad ilyen. Egy színes sállal sapkával kesztyűvel fel lehet dobni és akkor nem annyira komor és még elegáns is.

Ok, teszem majd a fotót a pelusról. A néniről sajna nincs :lol: , de ők a "függönyös Csabi", így ismerik őket ott. Ha függönyöket látsz és erős öblítő illatot érzel akkor jó helyen kell járjál.
Igen, én is azért gondoltam, hogy ha havi egyszer elmentek az adagért az még talán belefér. Én is majd úgy ütemezem valahogy a pénzt, mert itt változó az időpont. Minden hónap 3. vasárnapján van vásár. Minden méret 35 Ft, úgyhogy, ha nagyobb kell Pannának akkor is jól jársz, sőt akkor mégjobban mert ugye az a méret másból még drágább. Azért próbáld ki ezt a 4-est is, mert én csak jót tudok mondani. Egy ideje nekünk sem elég már más jó pelus, mindig folyik valami, már pisi is rendszeresen, naponta cseréltem a pizsiket. Mióta ez megvan, semmi nem folyik.

Detti: nekem is voltak ilyen álmaim, hogy elfeledkezem a kicsiről Lili igényei, ellátása miatt, meg fordítva is. Sőt a vetélés veszély miatt olyan is, hogy jött ki belőlem a baba én meg visszatoltam.. :oops: még csak 16 hetes voltam. De nem fordult elő ilyen, pedig én mindenre tök egyedül voltam (vagyok is általában). Ezek természetes félelmek.
Nyugi, megoldod. Egyikről sem fogsz elfeledkezni.

Húú nagyon klassz az a járássegítő. (Én is beneveznék rá ha lehetneeee. Letti imádná. )

Ő hajmeresztően merész már a járást illetően. Kapaszkodva körbejár mindent (tiltott zónákat is), és egyik kezét fogva odasétál ahova kiszemeli, általában mi jobban ösztönözzük, mármint ha hozzánk kell jönni. Párszor megállt már a saját lábán egy-két pillanatra, ha pl. letettük, csak utána huppant, de lassan guggolva. Szóval lehet nekünk felesleges is lenne az a gurulós szépség. Sőt már rövid távon (karnyújtásnyira) egyedül is nekiindul pl apához vagy hozzám tőle.

Most új játék, hogy ha van kellő távolság (vagy elhúzza a széket) körbe átmászik az asztal és székek alatt... :D
Meg a nyelvével ad ki hangokat, oldalazva a szájában, meg szól már mindenért.
Sőt, hétvégén igen csak érvényesítette az akaratát, piszkosul veszekedett tesóval mert tök jól elvolt valamivel és Lili zavarta.
Meg énekelget, meg dúdolgat (persze csak amolyan babamódra) de tök cuki.
Persze a felnőtt székre mászni akarás továbbra is nagy sláger. A minap felültettem rá, hát azt a boldogságot!!
Tegnap meg egy lehuppanásnál kicsúszott a száján: opppá :D
Amúgy meg babanyelven meg NEM-NEM -el igencsak visszaszájal és magyaráz ezerrel.

Még egy csomó mindent akartam, de Lettinek kaja van.. majd még jövök a fotóval is.
kchriske
 
 


Crtl és + billentyűkombóval megoldódott, mert csak ezt az oldalt sikerült vhogy lekicsinyítenie, de mostmár visszacsináltam!!! :D

Tényleg szupin néz ki ez a játék babakocsiszerű cucc, biztos jó lesz Alexának. P-nak is eléggé fát a szíve hogy még nem tud önállóan lépegetni, de a kezdetektől elzárkóztam a vezetgetéstől (a család is be volt idomítva, apósom+anyósom nagy bánatára), és így nagyon ügyin fejlődött az egyensúlyérzéke, ő is zömében inkább guggol, mint esik (vagy mint leül/lehuppan), vagy ha esés van, akkor nagyon ügyesen kitámaszt.
Neki "szavajárása" a HOPPÁ, ha bármi leesik, én leejtek vmit ,vagy ő maga lehuppan, stb. Ezt tőlem leste el, mert én szoktam mondogatni mindenre :oops:

ó, én mára virradóra azt álmodtam, hogy pont 24 hetes vagyok, beindult a szülés, és a kórházban azon tanakodunk M-vel, hogy hozzájáruljunk-e ahhoz, hogy ha nem mutat életjeleket, akkor nyösztessék-e, vagy ne is próbálják megmenteni... :cry:
végül nem írtuk alá, 2-es apgarral született és a kezeim között halt meg :cry: :cry: :cry: :cry:
egész nap az álom hatása alatt vagyok.
HÜLYE HORMONOK!!!!!!!!
Pár napja meg azt álmodtam, hogy Panna kidobta az ablakon a kisöccsét :shock:
Előtte vmikor meg azt, hogy vásárolni voltunk és itthon vettem észre, hogy P-t a boltban felejtettem...

Mondjuk arra már most igyekszem felkészülni, hogy valszeg lesz olyan, mikor 3-an egyszerre picsogunk a kölykökkel :?
Eleinte bizti nehéz lesz, míg beáll vmiféle napirend, meg bele kell majd mindannyiunknak csiszolódni az új rendszerbe - de csak megoldjuk valahogy :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


:cry: :cry:

Hatalmas regényt írtam, benne egy nagyon vicces mesével is amit én követtem el (totál bezártam magunkat a lakásba és sehogy sem tudtunk kimenni), de már nincs energiám újra írni, pedig sokmindenre reagáltam még. Lettikém kihúzott egy kábelt ahogy belecsimpaszkodott, pedig nem engedtem, sípolt a gép mint egy malac és elszállt az egész minden. Fekete halál.
A nagylányos problémám is megoldódni látszik, tök egyszerűen... szóval majd egyszer újra.

A pelusképet azért felteszem megint. Telefonnal készült, így nem olyan jó minőségű, de a pelus jól látszik:

Kép

A nagyobb méret az más mintás, kékes, de ugyanolyan.
kchriske
 
 


ok, kösz, pusz :)

Kép

Kép
redwings
 
 


A tescoban a value pelus megint 1699 lesz okt. 22-29-ig. Nekünk ez vált be, még mindig nem tudom, Red melyikre gondoltál :S

Kép
Kép
nicolca
 
 


:) nem erre, de köszi az infót!!
sajna ez kikezdte a popiját p-nak elég csúnyán :(

Lányok: tippek fogzási fájdalomra?
dentinox gél, chamomilla ch bogyó, vibrcol kúp - kilőve, semmit nem használnak. Jobb híján Nurofent adagolok neki, hogy legalább pár órát tudjon aludni, de hátha van jobb és hatásosabb ötletetek?????

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: én ezt a szemszínest néztem, de most találtam többet is, de valahogy nem igen sorolják be ott a szemszíneket. Igaz, nemigen volt időm alaposabban megnézegetni őket..

Én ez alapján próbáltam beazonosítani Lettiét, és hát igazság szerint születésekor ennél is sötétebb volt neki, de nem sokat világosodott. (akkor annyira, olyan volt bizonyos szögből, minta sötétzöldesbarnás olaj, más szögből meg mint a feketeáfonya héja). Egy ideje nem változik.
Ja, és képzeld, az egyik oldal legelején futtában azt olvastam, hogy akár az is előfordulhat, hogy 20 évesen változik valakinek a szemszíne, igaz csak picit, árnyalatokat, meg hogy ált. 6 hónapos kortól látszik a valódi szemszín, onnantól jelentősen nem változik. Szóval ha ennek hihetünk akkor barna már nem lesz (gondolom).

http://ezoterikus.hu/hir?id=6362

Egyéb kapcsolódó ami még érdekes: (ennél sajnálom, hogy nincsenek fotók) de további linkek vannak benne és ott tovább lebontja szemszínekre és jellemzésre.

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=4 ... kkid=15118


Pusz
kchriske
 
 


Red!

Én Panadolt adtam Alexának, neki fogzáskor az vált be, de valószínűleg a Nurofen is ugyanolyan jó. A Dentinox és társai nekünk sem váltak be.

Van még egy valami, de azt fel kell íratni. Az a neve, hogy (most lesek az üvegről) Susp. anaesthetica FoNo. Alexa akkor kapta, amikor először voltunk kórházban, és azt hitték, aftája van. Erre kapta érzéstelenítőnek, de az I. Gyerekklinikán mondák (amikor azt hitték, hogy a foga miatt nem eszik), hogy tök nyugodtan kenhetem az ínyére is, érzésteleníteni fogja, és segíteni fog. Az evésben nem, de a fogzásban segített, Alexa imádta, pedig hideg, és a szaga alapján az íze sem lehet mennyei, de ha meglátta az üveget a kezemben, azonnal nyitotta a száját. Csak arra kell figyelni, hogy a torkán ne menjen le (nekünk egyáltalán nem volt nehéz ezt megoldani), mert ott is hathat, nehogy baj legyen. Én az ujjamat mártottam bele, így nem került egyszerre sok Alexa szájába, és úgy kentem rá az ínyére.

Ha már fogzásnál tartunk, tegnap én is fogorvosnál jártam. Az egyik hátsó fogam belső része bedőlt és egy nagy lyuk tátongott a helyén. Utána megtudtam, hogy az eddigi fogorvosom 4 hónapja eljött az SZTK-ból, ahol dolgozott (nagyon jó doki volt, és az SZTK miatt még ingyen is!), és persze elérhetőséget nem hagyott. Így az interneten kezdtem keresgélni, és véletlenül ráakadtam egy volt ált. iskolai osztálytársamra, akiről egyébként tudtam, hogy fogorvos lett. Fel is hívtam, és tegnap este fél 9-re kaptam is időpontot. Azt előre mondta, hogy már csak megnézni fogja tudni, mert ez általában hosszú dolog (mármint újra felépíteni egy fogat), de nekem ez is jó volt. Tett bele egy ideiglenes gyors tömést (még fúrni sem kellett hozzá), és nov. 9-re kaptam időpontot. Kicsit félek az egy órás művelettől, mert ha valaki kotorászik a számban, attól öklendezni szoktam terhesen (tegnap is erősen kellett koncentrálnom). Mindegy, de persze ez is a lehető legjobbkor jött.

Na, nem untatlak titeket tovább a hülyeségeimmel.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Hát, ha ezek hülyeségek, Detti, akkor én most az extra hülyeségeimmel totál lefárasztalak titeket. Sztem ezért van ez a topik, hogy leírhassuk ami kijönne és van aki meghallgat. Ha tévednék szóljatok, mert az én regényeim persze tényleg :? fárasztóak lehetnek.

Nekünk Germicid vagy Germicid-C kúpot szokott a doki adni, javasolni. Akármi fájdalma vagy baja van, betegség, gyullatás amitől extra nyűgős, ez lenyugtatja és fájdalmat csillapít. Nagyjából átalussza vele az éjszakát a rosszabb napokon is.
Most nem tudom mi van, mert tegnap még nem volt semmi, ugyan picit folydogált az orra. Persze éjszakára már teljesen eldugult, úgyhogy nem sokat aludtunk és vacakul lehetett, mert simogatni kellett meg fogni a kezét, lényeg, hogy ott legyek vele és érezzen. Pedig 1,5 m-re alszom tőle.
Remélem csak a foga, mert szombaton családi banzáj, ucsitesó baba is ott lesz, nem akarjuk megfertőzni.

Részemről meg hulla vagyok. Eddig is nagyon fáradt voltam, mert rosszul alszom mostanában, meg később fekszünk mint szoktunk, Letti meg 3-kor rendszeresen felsír. Ált visszaalszik, ha nem akkor kaja és borul minden, én viszont vagy vissza tudok aludni vagy nem.
Már tiszta hülyeségeket csinálok:
- A minap itthon felejtettem a táskám. MINDEN benne van. Iratok, pénztárca, telefon, befizetett csekkek stb. Pedig kínosan ügyelek rá, annyira hozzám tartozik, mint a karjaim, de hát persze rohantunk és már én is szétszórt vagyok.
- Pár napja meg bezártam magunkat a lakásba, de úgy, hogy kijutni nem lehetett. Ugyanis kívülről benne felejtettem a kulcsot a zárban és tele volt a kezem; belülről behajtottam vállal. Azt tudni kell, hogy a kilincs belülről nem műkszik, mert el van törve egy rugó benne, szóval belülrő vagy nyílik húzásra (ált), vagy ha bekattan valami nyelv, akkor kulcscsal lehet csak kinyitni. Na akkor is így volt. Csakhogy kívülről benne maradt a kulcs, így nem tudtam kulcsal kinyitni. TOTÁL be voltunk zárva mind a 4-en, hiszen a 4. ről még az ablakból sem tudunk kimászni (bezzeg a jó kis kertes házban, vagy fszten.) Még jó, hogy menni akartam a földhivatalba, mert ha nem lett volna dolgom, észre se vettem volna és bárki elvihette volna a kulcsom amin ráadásul rajta volt a kocsi kulcs is. :oops: :oops:
Annyira pánikban voltam (rám tört a bezártság érzés, meg a gyerket holnap hogy viszem suliba meg kaja stb.)..és ha elviszi valaki a kulcsot akkor .. na éjszakázhatok az ajtóban, hogy meghalljam és gyorsan a belső kulccsal kijussak és rávessem magam hogy adja vissza vagy mittomén :shock: /nem ér röhögni!!/
Lili mondta hívjam fel apámat (tényleg!!) mert egy szomszéd telefonszámát sem tudjuk. Apám viszont a reptéren volt, valami vendéggel, soká jött volna, mondtam az is jó csak jöjjön, de kitaláltam Kinga hátha itt lófrál még Vácon, mert ide jár középsuliba..
Végül Kinga jött 15 p múlva és kiszabadított minket :? :oops:
Persze jó apánk mit csinált??? A nagy büdös semmit!! Ja de! Bírált, hogy NA, GRATULÁL (nemhogy rájött volna ebből mennyire kimerült vagyok már), meg röhögött mint egy fakutya. Veszekedtem, 1. miért nem csinálta már meg, kértem többször, 2. talán inkább csináljon valamit, kapja szét a kilincset és belül kikattintjuk.. - nincs hozzá imbuszkulcs. Még mindig??? Már a múltkor is kértem vegyen és csinálja meg. ÁÁÁ majd ezt is én fogom v. megoldani, vagy apu segít vagy én megszerelem (bár fogalmam sincs hogyan).
És még ma is csak röhög. Jellemző.
Végülis a gyerkőc és én oldottuk meg már megint a problémát.

És még egyéb apróságok.. amiktől kikészülök. Én mindig precíz voltam meg minden ami ezzel jár.. most meg ezek. :cry:
kchriske
 
 


Ezt kuksizzátok meg :D
http://www.liliom.lapunk.hu/?modul=olda ... lom=471924

köszi a tippeket a fog-bajunkra!
Germicid C még van is itthon, nem tom, miért nem jutott eszembe :shock: :oops: - de ma éjjelre kipróbáljuk!!! És ha hétvégén nem javul a helyzet ,akkor felíratom amit te javasoltál, Detty!
Jah, sztem is kb ugyanaz a Panadol meg a Nurofen. Eddig Panadolt használtunk ,csak elfogyott és most ez a másik volt akciós a gyógyszertárban :oops: De mintha kicsit gyorsabban hatna - a P-nak viszont jobb az íze.

Kchriske: jobbulást a lánykának, és jó bulizást szombaton!
köszi a szemszínes linket
az ajtós-sztori nem semmi! még jó, hogy sikerült gyorsan megoldani!

Detty: sok sikert a fogorvoshoz - én hétfőn megyek, még akkor kiesett egy tömésem, mikor anyóséknál laktunk :roll: - persze ez bagatell dolog a te mostani gondodhoz képest. Azért remélem, végig ilyen szerencsés leszek fog-ügyben, mert egyáltalán nem romlottak meg mikor P-t vártam, és most sem vettem észre ilyesmit.
Na és készülsz már Alexa szülinapozására?????
:wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: klassz ez a krokodil recept!! :D
Segített a Germicid?
Lettinek sajna nem a foga vagy nem csak. Vírus! Ugrott a szombat. Illetve lehet Lilivel elmegyek apa meg itthon marad Lettivel (persze volt hőzöngés rendesen, de ő már bulizott eleget, ráadásul szombat estére megint menni akar. Felháborító, nélkülem mostmár sehova. Mostmár én is igazán kikapcsolódnék!! :evil: Évek óta így megy ez.)
Persze azt mondta a doki, hogy ez a fogzást is felturbózhatja. Igazából úgy látom, hogy felül a két szemfognál ott a fehéres folt, ami az áttörés előtti állapot.
Néhány napja hagytuk abba az előző betegségből a gyógyszert és most rögtön megint beteg. :(
Szerintem Lilcsi hordja haza ezeket a vackokat, mert ő is én is krákogunk folyton, de mi erősebbek vagyunk meg őt tömöm immunerősítőkkel, de Lettinek még semmit nem adhatok csak Cebion C vitamint, és az most kevésnek bizonyult. Mindegy, egy hónap és már ő is kaphat mást is. De azért remélem addig nem lesz végig beteg!

Most, hogy apa itthon van Lettivel, mert hát így akkor nem hurcibálom magammal mindenhova péntek óta, sűrűsödtek az:
- Áppáá Áppáá :D
Aki persze marhára örül neki, meg nagyon büszke rá, hogy már megoldja a baba dolgokat (tejpépet elkészíti és megeteti, pelusoz meg játszik vele, de zömmel beteszi a járókába :shock: ). Mondjuk hozzá, meg az eddigiekhez képest ez is nagy szó már tényleg, de azért ez még nem sok.

Mennem kell mert már morog a gépezés miatt is.. :roll: :evil:
kchriske
 
 


Kchriske!
Miért nem adsz Lettinek is Béres cseppet? Én azt adom Alexának, és lekopogom, de még nem volt beteg, amióta az a kórházas mizéria végetért. És hát az sem ez a taknyos, megfázásos betegség volt. 10 csepp Béres cseppet és 10 csepp Cebion beleteszek kb. 1 dl teába, és azt délelőtt szépen kiszívószálazza. Én is iszom, ha nem felejtem el, és még én sem kaptam el semmit, pedig ilyenkorra én már túl szoktam lenni az őszi arcüreggyuszin. Jó, most nem hiányzik babával!!! Én soha nem használtam, de most ebben az influenzás időben úgy gondoltam, hogy ártani tuti nem árt.

Kép
Kép
detty74
 
 


Na, ma kipróbáltam a szívószálat :lol:
Körbenézegette, megfogdosta, aztán 1 mozdulattal kihúzta a dobozból, hátrahajította és félkézzel bedöntötte az üdítőt :D(csak 3 kortyi volt benne)
Mondom neki, te, ezzel inni kéne, próbáljuk újra... erre kihúzta rosszallóan és odaadta nekem: "nyanya, ii-ííí!" hogy ha akarok igyak én ezzel a vacakkal, ő köszöni szépen jól megvan nélküle.
Asszem nálunk nem lesz dobozos üccsizés még egy darabig :D

Kchriske:
Naná, hogy neked is szükséged van kikapcsolódásra!!!!! Helyes, menjetek csak el lilcsivel!

Én is így csinálom: Béres csepp + Cebion (de nem a multi hanem most csak a C-vitamin) - napi 10+10 csepp
És nekünk a dokik javasolták így anno, P még messze nem volt 1 éves, akkoriban feleztem az adagot, de nem kellett kivárnunk a 12 hót.

Germicid: talán-talán... Most Misi aludt vele, és már fémjelzi az éjszakát, hogy hallottam ugyan sírdogálni, de nem kellett áthozni hozzám éjjel. Hajnalban azért még Misi adott neki Nurofent+ onnantól mellette aludt, de így is 21től hajnal 2ig a saját ágyában volt (kisebb-nagyobb felvisításos/elsimogatásos megszakításokkal), ami talán haladás.
Germicidet és Nurofent szerintetek adhatok egyszerre?

Most a délutáni alváshoz is adtam neki egy felet és sikerült is 80 percet aludnia, egészen kicserélten ébredt.
A nap is kisütött végre, úgyhogy levonultak a játszótérre, én meg végre berakhatom sülni a túrós batyukat :D nyami, már alig várom h kész legyen!!!


HÉ CSAJOK, ne tűnjetek el!!!!


Ja, és ha vki épp ott nézett ki vmit, akkor:
minusz 10% MINDEN termékre a bébi osztályon a KIKÁban 24-25én.

Kép

Kép
redwings
 
 


Red, én Germicidet és Nurofent szoktam felváltva adni, így összesen 4 alkalommal lehet 1 nap.
úgy tudom, hogy egy féle hatóanyagúból csak max 2-t lehet.
Vendég
 


Sziasztok!

Red: én is úgy tudom, hogy egyszerre nem lehet adni, külön hatóanyagúakat sem, kb 4 órát ki kell várni a kettő között, mintahogyan ha egyfélét adsz akkor is 4 óránként kell. Sűrűbben nem ajánlják láz esetén sem.

Örülök, hogy jobb éjszakátok volt. Remélem azért mostmár lassan tudtok pihenni. Nekünk nincs különösebb gondunk, de azért min. 2-szer felkelek mert felsír attól, hogy nem kap levegőt meg/vagy kiszárad a torka és hát gondolom kapar neki, mert piros és nekem is kapar, én is majd vattát köpök éjszakánként de ablakot nem hagyhatok nyitva. Szóval fáradt vagyok én is.

Letti sem tudta azonnal a szívószálat használni, ő is ki akarta húzogatni, de megmutattam neki és szopizós hangot adtam mondván szopizni kell ezt is. Aztán 2-3 bátortalan szájközelítés és rágcsálás után megérezve az innivaló ízét miután megszívtam neki, rájött, hogy hopp ebből jönnie kell valaminek. Hallgatoka arra a némberre aki itt győzköd. Aztán rájött.
Utána meg mikor elfogyott az volt a játék, hogy vissza tudja e dugni a pici lyukba a szívószálat.

Köszi a a Béres cseppes tippet mindenkitől. ÖÖÖ az a helyzet, hogy azt hittem babának ez nem adható még, meg hát az nagyon drága volt még Lilcsi idejében, gondololtam most sem olcsóbb. Eszembe se jutott.
Ahogy nézem azért megvan az ára még mindig. Tudnátok valami viszonylagosat mondani, hogy egy 30 ml-s kiszerelés mennyi ideig tart ki ha 10 cseppeket adtok? Mekkora kúrára elég?
Bár asszem anyámat fogom megpumpolni, hogy vegyen nekünk mert most nem fog menni. Zolinak egyáltalán nem lesz fizuja az én GYED-em meg elmegy a lakáshitelre. :cry:
Rohadtul félek hogy mi lesz!

Elmentünk Lilicsivel, de ez ilyenkor nem valami nagy kikapcsolódás. És apa megúszta annyival, hogy több mint két órát aludt Letti, mert letettem mielőtt elmentem, pont idő is volt. Kikapcs. - az volt a kikapcs, hogy nem b.......tt.

Most ezt teszi a gép miatt már megint :evil: már nagyon elegem van, tegnap már én is bőgve elmenekültem, de most úgyis mennem kell, mert Lettit mindjárt altatom.
kchriske
 
 


Kchriske:

Kitartás, kitartás!!! Küldök egy nagy ölelést, meg egy zsák türelmet...

pont akciós a Béres csepp:
4x30 ml 3000málna ami nagyon jó ár, mert egy 30 ml-s szokott min1200 körül lenni!!! asszem dec közepéig van az akció.
http://www.beres.hu/hu/akciok/reszletek ... cios_aron/

Étkezés közben, legalább fél deciliter folyadékban (p1. víz, gyümölcslé, szörp, tea) ajánlott bevenni (taj, kv nem jó!). A készítménnyel együtt minden alkalommal C-vitamint (asszem 50 mg-ot írnak) is be kell venni.
amúgy a betegtájékoztatón az van, hogy 10 kg testsúly alatt beszélje meg az orvossal - tehát nem ellenjavalt az adása, csak kontrollt igényel, gondolom hogy a sok degenerált ne "döntse" a gyerekbe deciszámra...
Öhm, én is szedem (ha nem felejtem el bevenni), szal nemtom hogy 10 cseppet véve mennyi ideig tart ki pontosan. De sztem kb 3 hétig - bár ez most leginkább tipp volt. Detty, mit mondasz?

A szívószálazás ma sem ment, én is próbáltam megmutatni/megszívni, de kb annyira érdekelte az egészből, hogy a folyadék szintje hogyan mozog fel-le :O aztán meg hogy a szívószálat milyen mélyre tudja visszadugni és ezzel hangot tud kiadni, ahogy kaparászik vele a dobozalján... végül megunta, megint elhajította és szépen kiitta lukon amit bírt :D
mindegy, majd később visszatérünk rá, végülis pohárból szépen iszik, ha nem üveg és nehéz, akkor már egyedül is sikerül pár kortyocskát (a java még mellémegy)

Ok, vettem az adást a lázcsillapítókról :)
A védőnénivel beszéltem telón és azt mondta, hogy a Viburcol mellé adhatok mást, mert az homeopata cucc - így ma este már úgy csináltuk, hogy V. kúp + 4 ml Nuro. Remélem beválik.
Ma napközben is kellett adnom neki N-t, mert egyáltalán nem tudott se aludni, se játszani, se semmit :(
enni/inni pláne nem tud előkészület nélkül, azonnal könny szökik a szemébe, ha bármi az ínyéhez ér :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Ezzel a Viburcol+Nurofen kombóval fél tíztől hajnal fél 3ig aludt (2x ugyan felnyöszörgött, de kis simogatással el tudtam csitítani, ki sem kellett venni az ágyából).
Fél 3tól negyed4ig ringattam mert sírdogált félálomban, közben kenegettem neki Dentinoxal és visszaaludt egészen 6ig!!!
így aztán én is egészen embernek érzem magamat, nem si tudom, mikor aludtam több órát egybefüggően
8)

Szép vasárnapot mindenkinek!

Kép

Kép
redwings
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: