Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mikor már úton vagyunk a kórház felé, fel kell hívni a kórházat, hogy készüljenek vagy elég csak eállítani? És a dokimat már az úton hívjam vagy majd a kórház értesíti?
bogisousa
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Bogi!

Szerintem hívd fel te a doktor urat, az a biztos :-)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok,

egy ideje nem jelentkeztem, na de nem is unatkozom Levi mellett...:)

Bogi: drukkolok Neked!:) ha jól emlékszem pont szabin van a dokink?
Kire bízott?

Mi megvagyunk. Egy kicsit kezdem nehezen viselni az ikres terhességemet.. Szerencsére pár hete nem hányok:)
egy kicsit fekvésre lettem ítèlve, mert kezd nyílni a belső méhszájam, és ugye még csak 20+5-nél tartok.
Mondanom sem kell Levi mellett akkor tudok feküdni, ha éppen alszik.:) de igyekszem.
Cukorterhelést is előre hoztuk, jövő hét szerdán megyek.. Na azt nem várom :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Egy kérdés. Nekem ma kellett telefonálnom az eredményért, rákszűrés, és hüvelyváladék tenyésztés. Viszont a doktor úr szabadságon van. Ilyenkor az asszisztens is megtudja mondani az eredményt, vagy várjak még 1 hetet? Jó lenne tudni, hogy mit találtak vagy nem találtak baktériumot, fertőzést :roll:
sirena
 
 


Szia Sirena!

Kérdezd meg a Katit! Nekem ő küldte el emailen a rákszűrés eredményét. Mondjuk vagy 4 héttel a vizsgálat után, de ezek szerint a laborban is szabin vannak-voltak.

Kép
manguszta
 
 


Pont ma kaptam meg az emailt Katitól, negatív :lol:
Akkor a váladéktenyésztés eredményét pedig a doktor úrtól kérdem meg, megvárom azt az egy hetet :roll:

Az endokrinológusnál tökéletesek az eredményeim, úgyhogy belekezdünk a babaprojektbe :oops:
sirena
 
 


Éljen! Gratula a jó eredményekhez!
Hajrá baba! :-)

Kép
manguszta
 
 


mi lehet bogival? szerintem már biztos meg van neki a babája!
Bogi ÍRJ!!!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok,

sirena: gratula! Akkor hajrá baba?;)

manguszta:kicsit elvesztettem a fonalat.. Ti hol tartottok? Mikor indulhat a projekt?:)

tényleg Bogi már szerintem is megszült:)

mi megvagyunk. Jövő héten megyek cukros lötyit inni..
Aztán csütörtökön a rendelőbe.
A picik nagyon aktîvak, sokat mozognak :)
Levi is nagyon aktív, rengeteg az energiája:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Bizony-bizony, szeptember elsején megszületett az én gyönyörűséges kicsi Larám! :) Gidai doki még szabin volt, így a helyettesénél, Vleskó dokinál szültem, aki nagyon kedves meg figyelmes volt. Sajnos nem tudtam megszülni, túl nagy volt a pici fejének a körfogata, én pedig túl szük voltam, ráadásul Larácska bele is kakilt a magzatvízbe, így aztán 9 óra vajudás után megcsászároztak. Nah, hát, nem tudtam, hogy egy császármetszés ilyen nagyon durva dolog.... de a lényeg, hogy minden rendben ment, Lara 4040 g és 60 (!!!!) cm-vel jött világra. :D Azóta már itthon is vagyunk és a papájával tanulgatjuk ezt a szülőséget. :D Nagyon-nagyon boldog vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
puszi
bogisousa
Budapest IV. kerület
 
 


bogi tiszta szívből gratulálok! Jó nagy babát növesztettél! Isten hozta kicsi Larát:-)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Bogi, gratulálok! Jó nagy babucit hoztál világra, de az a lényeg hogy minden rendben van és egészséges. Nagyon sok boldogságot hozzá.
Igen lányok, elkezdtük a projektet
Nem tudom értetek-e a görbéhez,becsatolom, remélem sikerült!!!!


http://www.ciklus.hu/images/diagramok/c ... 08000_.png
sirena
 
 


Szia Bogi!

Isten hozta Larát!!! Sok-sok boldogságot kívánok Nektek egymáshoz, egymással!
Mielőbbi felépülést kívánok a császárból! A hasi seb borzasztó érzés, de türelem, akármilyen fájdalmas és rossz most, pár hét alatt fokozatosan, szépen összeforr :-).

Kép
manguszta
 
 


Kedves Lányok!

Bocsánat, hogy ide pofátlankodom, és bocsánat ha hosszúra fog sikerülni a levelem, de egy kis tanácsot szeretnék kérni Tőletek!

A Sote oldalán bukkantam Gidai Dr úrra, aztán erre a topicra. Ezek alapján nagyon szimpatikusnak tűnik, de nyilván ez nem minden.
Végső elkeseredésemben fordulnék a Dr úrhoz. 3 éve próbálkozunk a párommal, hogy babánk legyen. Ez idő alatt 7 alkalommal is sikerült teherbe esni szerintünk (minden esetben halvány pozitív tesztjeim voltak, késett is a menzeszem ami egyébként mindig 28 napos, de aztán pár nap múlva mindig megjött, így orvoshoz nem jutottam el). Első alkalommal egy olyan orvost sikerült kifognom, aki kapásból inszemet vagy lombikot javasolt. Aztán váltottam és egy meddőségi központban kötöttem ki. Itt volt átjárhatóságim, ahol mindent rendben találtak, a férjemet is megnézték, nála is minden rendben. Néztek hormonokat, de ott sem találtak semmit. Aztán elküldtek terheléses cukorvizsgálatra, ahol enyhe IR-t diagnosztizáltak, enyhe pajzsmirigy alulműködéssel. Ezek 1,5 évig gyógyszeresen kezelve lettek, mai napra rendeződtek is, már gyógyszereket sem kell szednem.
Alacsony progeszteronra gyanakodtunk még, viszont azt sikerült abban a két hónapban nézni, mikor próbálkoztunk, és össze is jött a baba, így emelkedett értéket mutatott, melyre az orvosok is azt mondták, hogy ez alapján, tényleg teherbe tudok esni. De mégis van valami, ami miatt nem marad meg. A meddőségi is csak a pénzt vitte, de nem haladtunk előre, sőt meddőként kezeltek, és inszemet akart ez a doki is. Még trombofilia vizsgálat várat magára októberben, de ennek i s néztem utána, a meddőségi doki ezt sem javasolta, sem a genetikai, immunológiai dolgokat.
Aztán két hónapja kiderült, hogy a bal petefészkemben van egy ciszta, és múlt héten a méhemben is látott valamit, amit polipnak vélt. Ezek miatt méhtükrözést javasolt, de mondanom sem kell, hogy horror áron. Plusz úgy gondolta, hogy műtét után indulhatna is az inszem. De hogy esetleg az okokat keressük, azt már nem. (Tudom, nem minden esetben derül ki, de így egy inszembe nem mernénk belevágni.)
Párommal úgy gondoltuk, hogy ezt mi megfizetni nem tudjuk, így is sok pénzünk elment, és mivel nem tudtak konkrétan segíteni, a probléma okát megtalálni, váltanánk.

Ezek alapján, szerintetek, Gidai Dr úr tudna nekünk segíteni?

Válaszotokat, tanácsotokat megköszönném!

Szép napot, Westie
westie
Pécs
 
 


Bocsi, még annyi, hogy a Dr úr műteni is szokott, mármint cisztát és polipot eltávolítani? Ért hozzá? Ha tényleg erre kerülne sor? Már mindegy számomra, csak történjen valami.

Köszönöm, ha válaszoltok
westie
Pécs
 
 


Szia westie!

Igen, a Gidai doktor tud neked segíteni. Épp most volt egyik ismerősöm akinél polipot talált és ő műtötte meg. Ez a doki mindenhez ért, csak ajánlani tudom! :lol:
sirena
 
 


Szia westie!

Hívd fel, kérj egy időpontot hozzá, vidd magaddal az összes papírod, lehet ő is kér még vizsgálatokat, aztán majd mond valamit rá...egyenes, őszinte ember, nem fog feleslegesen lehúzni sem pénzzel, se semmivel. Szülész-nőgyógyász, tehát műtéteket is csinál, nekem is csinált... biztos jó kis "projekt" leszel:-)
Már visszajött a szabiról, szóval ne várj sokat , jelentkezz be hozzá minél előbb! Aztán írj majd nekünk is, h mi volt!
HAJRÁ

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Westie!

Engem már többször műtött: polippal is, endometriózissal is. Senki máshoz nem nem mennék. Ha érdekel, hogy hogyan történik maga a polipműtét, írj privit, elmesélhetem.
Ő maga sebészetileg biztos kezű, odafigyelő. Orvosilag biztos tudású, összefüggésekben gondolkodó. Emberileg pedig komoly, korrekt, fair. Átvitt értelemben is és konkrétan is jó kezekben leszel nála.
Fiatal, így nyilván nem találkozhatott még mindennel, amivel egy hatvanéves orvos már igen - de azért a klinikán bőven lehet tapasztalatot szerezni...

Nekem egyébként van egy immunbetegségem, inzulinrezisztenciám meg egy műtött vesém (endometriózis...), és nem én vagyok az egyetlen ilyen összetett "múltú" páciense, a szeme se fog rebbenni a kórelőzményeden!

Azt azért érdemes lenne egy jó endokrinológussal újra átvenni, hogy az enyhe IR-edet nem kellene-e tovább kezelni? Az én dokim szerint pont az enyhe IR-t a legnehezebb kezelni, mert nagyon nehéz belőni, hogy pontosan hol a bibi és azzal mire, hogyan, mivel lehet a legjobban ráhatni. Nézz be a PCOS-topicba, ott mindenkivel addig szedetik a metet, amíg nem jön az a baba...

Kép
manguszta
 
 


Ja, és a magánrendelésére érdemes bejelentkezned, egyszerűen azért, mert ott van ideje végighallgatni az embert. A klinikán esélytelen elcsípni; ő nyitott rá, de ott folyton elhívják, meg be van táblázva műtétre, szülésre, vizitre, ott dekkolhatsz egy fél napot is. Szóval, a magánrendelésére azért szánd rá a pénzt, de nem bánod meg.

Magát a méhtükrözést (meg a műtéteket) a klinikán végzik, egy filléredbe nem kerül. Nyilván nem szállodai szintű körítéssel... amikor én feküdtem bent, olyan szinten volt gáz a klinikán, hogy NEM VOLT megfelelő branül az infúzióhoz, egy (!) darab félre volt téve valakinek, de muszáj volt nekem adniuk, mert a zöldszínűt, két nővérke kilencedjére se tudta belém bökni. :roll: . Betétért meg átjártak kuncsorogni a másik osztályokra.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm tanácsaitokat, tegnap délután felbátorodva kértem is időpontot, és jövő csütörtökön megyek 16.10-re. Nagy reményekkel vágunk majd bele, hátha tud segíteni.

Most dolgozom, de majd estére benézek, addig is ha tudom, olvasgatom a topicot, ismerkedem Veletek, :wink:

Szép napot mindenkinek, Westie
westie
Pécs
 
 


Halihó!
Hova tűnt mindenki??? Westie mi újság a dokival? Voltál nála?
Többiek??

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok,

tényleg eltűnt mindenki..
A mi eltünésünknek is meg van az oka..

Okt 13.-án minden előjel nélkül, elfolyt az egyik babám magzatvize..
Fel is vettek rögtön. Mivel 27+3-on voltam próbálták leállitani a megindult folyamatot. Kaptam tüdőérlelőt, atb-t, meg magneziumot (ami nemsokat segített)
2 nap szülőszoba utàn felkerültem terhespatológiára, próbáltuk hùzni a megszületésűket ameddig lehetett..

Sajnos a terhespatologiáról én sem tudok sok jót mondani. És mások is csak panaszkodtak nekem rá.
Nem akarom tùlságosan részletezni, a nővérek lusták, némelyiknek valami hihetetlen stílusa van..egyáltalán nincsenek a topon..
Pl. Egy este megmertem nyomni a nővérhívót..nagyon görcsöltem, hiába kaptam az infuziót.. Erre leszidott, hogy mégis mit képzelek, hogy megnyomtam a csengőt.. Mert hangos, és mindenki felébred. Kérdem én, akkor minek van a nővérhívó? És miért nem mentem ki inkább és ùgy szóltam neki..( talán mert a görcstől meg sem tudtam mozdulni?!)
tényleg erről csak ennyit...

Okt 18-ig bírtuk egyben, reggel 8:52-kor megszületett Lilla 38 cm-el és 1090 grammal, és Zalán 1160 grammal es 39 cm-el..
Ők most PIC-en vannak, de szépen fejlődnek.
Most mennem kell hozzájuk, majd mèg folytatom.:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Azért vannak olyanok is, akikkel elégedett vagyok. Gidai doktorban nem csalódtam most sem.:) mindent ùgy csinált, intézett, ahogy szerintem ezt kell;) kezdem érteni a rajongásotokat.:)
a PIC-en is le a kalappal az orvosok és nővérek előtt.

Most naponta 3x járok be a babákhoz. Tejem szerencsére van. A bejárás fárasztó, de ez van, kezdem megszokni.:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára henne 2012.11.17 21:29-kor.

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Henne! De szuper! Várhattak volna még a lurkók egy kicsit, de hát ez van. Kiderült amúgy, hogy miért folyt el a víz? ÉS császároztak, vagy simán szültél??
Lilla és Zalán, Isten hozott benneteket!!! Jó egészséget, minél előbbi gyarapodást, és sok-sok tejcsit kívánok a babáknak, no meg örömöt a mamának és papának :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Köszi Zsuzska :) Ti hogy vagytok? Sulit elkezdted?

Hogy miért folyt el a magzatvíz nem tudjuk. Valószínűleg nem is fogjuk megtudni..
Császárom volt ismét. Talán most könnyebb volt a lábadozásom..
A vágásomat sokszor érzem, fáj, érzékeny, de gondolom ez a normális.
Mostanában elég fáradt vagyok, kimerült. A napi 3-4 óra vezetés, kórház, itthoni dolgok lefárasztanak. Na de nem akarok panaszkodni.:)

A babák szépen fejlődnek, eddig minden rendben.

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Az a lényeg, hogy ők jól vannak! Minden jót kívánok, még egyszer!

Igen elkezdtem a sulit, nagyon jó, és legalább annyira nehéz is! Fiúk jól vannak:) Andris mindjárt egy éves. El sem hiszem! Próbálkoztunk most egy kiscsajjal, de tegnap megjött :( Pedig késett egy hetet. Nem baj, majd legközelebb :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Henne szeretettel gratulálok!

SOk puszi!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívánok! a dr Úrnak és a családjának is! biztos tündéri a kisfiúk!

egy Gidais és egy nem Gidais gyerekkel:)

Kép

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
bonianyu
 
 


Boldog Karácsonyt és Új Évet mindannyiotoknak!
Gyertek gyakrabban! :-)

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Jár még valaki erre az oldalra? Én új vagyok, de szintén "gidais" kismama a 8. hétben járok az első babával. remélem idővel szintén összegyűlünk, akik majd együtt várjuk a nehéz, de boldog óráinkat... :lol:
anyco
 
 


Szia anyco!
Én még azért benézek ide! :) Én régi Gidais anyuka vagyok, de remélem nem sokára kismama leszek :) Van 3 fiam, nagyon szeretnénk egy kislányt még, vagy kettőt :)
Mesélsz magadról kicsit? Hol laksz? Hogy kerültél a dokinkhoz? ilyenek
Ja és üdv itt nálunk :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia zsuzska88!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem kaptam értesítést, hogy jött válasz a bejegyzésemre. Köszönöm az érdeklődésed, barátnő javaslatára kerültem a doktor úrhoz még 2012 augusztusában, mivel szerettünk volna már babát, de nem jött össze. Aztán az őszi vizsgálatok során kiderült, hogy a hormonokkal van egy kis gubanc, de amikor minderre megkaptam a gyógyszereket, alighogy elkezdtem szedni, terhes is lettem. :D Most nagyon boldogok vagyunk és épp csütörtökön megyek a 12. heti uh-ra a klinikára. Kicsit izgulok, de remélem, minden rendben lesz! :) A családban ő már a 9. unoka lesz, de nekünk még csak az első gyermek. Amúgy Gödön lakunk egyelőre ketten a férjemmel, de remélem, idővel egyre többen...
anyco
 
 


Szia!
Na majd akkor holnap uh után gyere és mesélj, hogy mi volt. Ki csinálta, meg hogy minden rendben van-e?
Nekem még nem jött meg, remélem nem is fog :) olyan rossz ilyen sokat várni :( de már úgy utálom a negatív teszteket. Várok még szerintem egy hetet, ha addig sem jön meg, akkor csinálok tesztet. Remélem azért most már sikerült :)
Hány gyereket terveztek?
Gyere és mesélj majd!
Zsuzska

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Zsuzska!

Jaj, nagyon boldog vagyok, a tegnapi uh-n mindent rendben találtak, csoda érzés volt látni és hallani, alig hiszem el, hogy a miénk!!! :) Tóth Ferenc doktor úr csinálta, nagyon aranyos, kedves és precíz volt. Pont ma 12 hetes, 5,7 cm. :D

Nagyon drukkolok Nektek, biztos te is örömmámorban leszel hamarosan!!! :D

Hármat mindenképp szeretnénk, legalábbis most úgy érezzük. :) Egy-egy testvéremnél már 4-4 gyerkőc van, annyit még nem tudok elképzelni nálunk... :)
anyco
 
 


Sziasztok, régen jártam itt, nagyon rég. Azóta se semmi sajnos. Most nagyon remélem sikerül már, március 20-ra nem várom.
Egyenlőre csak görbém van, ért valaki hozzá?

http://www.wunschkinder.net/forum/zanze ... ,nummer=45
sirena
 
 


Sirena!

Én nagyon drukkolok Neked! Ha marad így a görbéd, akkor szerintem hamarosan tesztelhetsz egy pozitívat! Én is hőmérőztem rendesen, míg nem jött össze végre a baba és nekem nagyon hasonló volt január elején-közepén! hajrá!!!!! :-)
anyco
 
 


Zsuzska! Hamarosan tesztelsz?! Majd írj, hogy örülhetünk-e Veled?! :-)
anyco
 
 


Anyco, bárcsak igazad lenne, most így néz ki, két helyen is vezetem:) Szerinted jókor voltunk együtt?

http://www.wunschkinder.net/forum/zanze ... ,nummer=45[/img]
sirena
 
 


sirena üdv újra itt! :) hajrá, megy a drukk!!!!

Hát nálunk megint nem jött össze, de nem baj, majd legközelebb !

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska! Sajnálom, de, ahogy te is írtad, majd legközelebb! Én továbbra is nagyon drukkolok! :-)
Sirena! Amennyire én értek hozzá - leginkább a saját tapasztalat alapján - szerintem jókor, de nem akarom, hogy itt belelovaljalak, aztán esetleg még nagyobb legyen a csalódás... Az igazság az, hogy nekünk pont akkor jött össze, amikor nem is számítottam rá. :-D De szerintem bíztató a görbéd!!!!! :-)
anyco
 
 


Ez a görbés dolog micsoda? Nem tudom megnézni
csak azért kérdezem. Hőmérsékletet nézel? Ezt még
nem próbáltam,bár eddig mindig a természetre bìztuk.
Mondjuk érdekes, h pobt most nem sikerült,mikor minden nap együtt
voltunk....nah majd csak :D
Sirena lehet egyszerre sikerül ? :-D jó lenne :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Igen, a reggeli hőnket nézzük, aztán abból okoskodunk. :-) Sirena! Mi újság?! Van jó híred?! :-D
anyco
 
 


Na csajok én meg néztem ilyen kínai nemmeghatározós hülyeséget :) Bár eszerint a fiaim helyett lányoknak kellett volna születniük, most meg azt írja, h most fiú foganhat. Lehet akkor én fordítva működök, és most lesz lány :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


:-) Ez jópofa! Vagy a kínaiak elméletét sikerül(t) megdöntened! Én tegnap jártam a doktor úrnál, mindent rendben talált, pont 14 hetes (!), de a nemét nem sikerült meglesni, nagyon összekulcsolta a lábacskáit. Tüneményes! :-)
anyco
 
 


Hogy is van ez a hőmérős dolog? Most méregetem, minden nap egy tizeddel nagyobb a hőmérsékletem peteérésem óta. Ez jelent(het) valamit?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem sikerült. Viszont most clostit kaptam, aki ilyet szedett, kellett utrogestant szednetek?

Zsuzska, az ébredési hőmérsékletről bővebben itt:)
http://www.babatakarok.hu/node/27

lehet ciklus.hu, fertillityfriend.com, wunschkinder.net oldalon vezetni.
sirena
 
 


Sirena. Sajnálom :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Én is nagyon, de nem adom fel :roll:
sirena
 
 


Olvasgattam utána, ezek szerint egyenlőre jól állok. De nem igazán akarok belemerülni, majd jön ha akar :)
Én azt is tudom mikor van peteérésem, mert az nagyon szokott fájni. Még van egy hetem, most a Húsvéttal úgyis elmegy az idő szerencsére, mert rürelmetlen vagyok nem szeretek várni :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Hát szép is lenne ha feladnád ;)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Sirena!

Igen, szedtem én is vagy fél évig Clostyt a ciklus elején, Utrót a középidőtől. No para, ez a leglájtosabb rásegítő módszer, semmi bajt nem tud okozni, csak segíthet.
Hajrá!

Kép
manguszta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: