Új privát üzeneted érkezett!

Tegnapi dührohamom után –csomót írtam és elszállt…- most megpróbálkozom újra. Persze ezt már word-ben írom és átmásolom…

Viri :P
Örülök, hogy írtál! A lányok nagyot nőttek, szépségesek. Most így hirtelen nem tudom, melyik-melyik, de akit másodjára feltettél, ő nagyon hasonlít Rád. A másik lányka is, de ő naaaagyon. Rám egyik gyerekem sem hasonlít… mindkettő inkább Apjára.
Tulajdonképpen leírtad az én első 4 hónapomat is… Csak Neked nehezebb volt, hiszen nálam többnyire volt valaki, aki segített. Most rosszabb idők jönnek, Anyu kevesebbet tud jönni, minden nap meg nem rendelhetem ide Anyósom… ráadásul mára a derekam is kissé bedurrant, de legalább már szedhetek gyógyszert rá…
Kíváncsi vagyok a lánykák új méretére! Nagyon hosszú gyerekek!
Ne haragudj, hogy nem hívtalak vissza. 4x vettem a kezembe a telefont azóta… De próbálkozom még, hamarosan! Érdekel különben is, mit szóltál Tündéhez, meg még annyi mindent akartam kérdezni is…
Eddig hasmenéses izét megúsztuk… Nem is hiányzik. Apa beoltatta magát influ ellen. Anyukám is. Ma azért nem tudott jönni, mert 4 napja lázas…

Petitpois :P
Laura milyen kis mosolygós baba. Nagyon tündér!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Petitpois,

Laura milyen nagy baba lett! Már 7 hós! Nagyon szép!

Orsi,

köszike! Súgj nekem, hogyan van időd főzni három örökmozgó mellett!
Láttam ám a nyáron egy képet, a fiaid a konyhában egy szál bodyban ügyködnek!Nagyon édesek! Húú, de várom már én is ezt!


Fanni,

Tünde még most is itt van, 7:30-ra jött. :shock: Majd ha végez nyilatkozom. A múltkori eset után nem merek elhamarkodottan ítélni :lol:

Annyira szétszórt vagyok, hogy nem írtam oda a képekhez a csajok nevét :oops: Az első képen Dorka, Ő most 6,04 kg és 62 cm, Nelli a másodikon (szerintünk is nagyon hasonlít rám :lol: ), 5,55 kg szintén 62 cm. Dorka tiszta apuka, nem is értem, hogyan csinálták ezt a laborosok.... :roll: Mindenesetre nagyon örülünk, hogy született egy Viri és egy G. :lol:

Anyukád csak nem az oltástól lázasodott be?

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Úgy látszik, a lányok tényleg kevesebb kilósak többnyire, mint a fiúk. Nálunk Milánt pont tegnap mértem, 5,99 kg Márkó pedig már úgy 7,20 lehet. Őt nem mértem, de mindig 1,20 kg van köztük. Milcsi 60 cm körül van, Márkó 65. Tegnap oltáson voltatok, vagy mi volt a mérés oka?
Mi 2 G-t kaptunk :lol: :lol:
Lehet, hogy az oltástól, csak fura, mert 1,5 hete kapta... G. szerint van egy fajta oltóanyag, amelyik fertőzhet is, ezért nem jött ma.
Egy már biztos. Tünde nem mondta 2,5 óra múlva, hogy kész van :lol:
Jó lenne, ha már többször is jönnél :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Lányok,
valami virágnyelven beszéltek? Ki az a Tünde? na de nem is ezt akartam írni, hanem hogy

Fanni, sztem Milcsi tökre rád hasonlít. Van egy kép, talán az ikresen, amin pont úgy néz (ki), mint te a bevásárlós képen!

Ja, és Viri! Gratulálok a tündéri gyerekeidhez!

KépKép
lili73
 
 


Lili :P
Aranyos vagy. Csak az álla hasonlít rám, meg a termete... De amúgy mondták már, hogy Milcsi hasonlít rám, csak én nem látom... Sebaj, szerintem 2 jól sikerült gyerek. Ez a szubjektív véleményem :lol: Objektív meg nem is akarok lenni :lol:
Taki néni a Tünde :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Egyébként ma Milcsi egész nap beszélget. Vagyis inkább köpködve berreg. Tegnap átfordult hasról hátra. Szóval minden nap van valami :lol:
Márkó meg folyton alszik :shock: Lehet, hogy azért ilyen nagy :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Akkor már kezdődik a (még)cuki(bb) korszak! A szeme, tekintete is a tied!

KépKép
lili73
 
 


Na igen, a kis huncut szeme... lehet... Jövő hétvégén megyünk rokonokhoz, kíváncsi leszek, ők mit mondanak :)
Ma egyébként angyalok. Nem is értem :shock: viszont nagyon örülök neki :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lanyok!

Gyönyörüek a gyerekfotok! :P Szeretnek reagalni reszletesebben de egyszerüen most lehetetlen...Davide egyfolytaban ki akarja huzni a telefon vezeteket mindenhova eljut mar a lakasban most eppen markolozik belemerült nagyon de mar latom, hogy engem fixiroz... :lol: :lol: ja, es jön fent ket foga igy az ejszakak is kicsit durvabbak...puszi mindenkinek

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Jucmuc!
David nagyon aranyos, huncut lehet nagyon! Sajnálom az éjszakákat!
Köszi kérdésed, tesóm jobban van. Hál Istennek nem volt olyan nagy műtét, mint decemberben! Péntekig még kritikus a helyzet, de remélem minden rendben lesz! :wink:

Viri!
De jó, hogy írtál! Nagyon aranyosak a lányok!!!! Szép méreteik vannak! Remélem könnyebb lesz már, ahogy nőnek!

Fanni!
Na jó, tényleg nem hasonlítanak már így annyira! Nagyon szépek vagytok! :D

Boni!
Már Gréta is kap almát és már sütőtököt is. Sajnos az elmúlt méreckedésnél nem hízott csak 350g-ot, tudom, hogy elvileg ez is elég, de megbeszéltük a védőnővel, hogy elkezdem a hozzátápit. Majd meglátjuk az eredményét csütörtökön! Mindenesetre nagyon fél, hogy elveszem a cicit tőle, mert nagyon rácuppan. Persze eszem ágában sincs elvenni tőle, ameddig tudok adok neki tejcsit!

Petitpois!
Nagyon aranyos Laura! Gyönyörű szemei vannak! :D

Véda!
Miújság Liluval? Sokat gondolok Rátok nagyon!

Lili!
Nagyon szépek a gyerekek! Barninak próbáltad a cumit, hogy ne Téged használjon annak? Grétának bejött, bár eddig csak alváshoz kell neki!

Mindjárt rakok képeket!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Jó reggelt !

FAnni méghogy egyik sem hasonlít rád? de Milicsi igen...grt az átforduláshoz

DAvidénak az újabb fogakhoz

Gréta tüneményes!
Vendég
 


Kisfóka :P
Nagyon szép kislányod van! Azzal a kacsával alszik mindig, vagy ez véletlen?

Boni :P
Szerinted is Milcsi hasonlít rám? Akkor mégiscsak lehet benne valami, ha ennyien mondjátok :)
Köszi a gratut. Ma is átfordult többször is. Márkóm meg nagyon akar...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kisfóka,

De jó látni Grétit! Nagyon szépséges! Már nem is olyan babás :shock: Mekkora most súlyra és hosszra? Nagyon kíváncsi vagyok! Fanni fiaival is állandóan hasonlítgatom a lányaimat, de nem éri meg, mert csak elszontyolodom.....
Szerintem Gréti is jóval nagyobb, mint nálunk a csajok!

A hozzátápival már engem is sokan zaklatnak. Úgy gondoltam, addig nem kezdem el, míg van elég anyatej.
Bár két napja Dorkám újra szopisztájkba kezdett, Zokog, ha cicizni kell, a tápszert bezzeg elfogadja. Még kitartok és éheztetem szegényként. Lehet nála időszerű lenne egy kis gyümölcslé....

Lányok,
Mi a tapasztalatotok a HA tejpéppel kapcsolatban? Az esti tápszeres pótlás helyett gondoltam, hátha csak egyszer ébrednének éjszaka. Kicsit fáradt vagyok már....

Fanni,

Ez az eredeti hajszíned? Nagyon jól áll :wink:

Kép
viri8
 
 


Lili,

Köszike! Jó, hogy itt vagy! Látom, azért később sem egyszerűbb az ikrekkel :shock:

Azt el is felejtettem írni, hogy Dorka lányom már gyógyultnak minősül, nincsenek légzéskimaradásai! Na jó vannak, 5,8%, de ez már teljesen normális!(Ráadásul úgy, hogy nem adtam neki a gyógyszert...)

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Köszönöm. Igen, barna csajszi vagyok 8)
Tejpépet beszéld meg a gyerekorvossal. Sokan nem szeretik adni, mert allergizálhat. Igaz, hogy H.A. van ráírva, de pont a másik topikon volt szó róla nemrég, adott az egyik lány és piros pöttyös lett tőle a kislánya. S mások is írták, hogy ugyan 4 hós van ráírva, de sajnos korai... (7 hósoknak adta!)
Inkább Sinlac-ot szoktak adni. Mi jövő héten megyünk oltásra, s fogok iratni a drnővel.

A lányokat nem szabad összehasonlítani a fiúkkal. S ráadásul az anyatejes babák amúgy is lassabban híznak. Szóval ne aggódj, teljesen jó súlyuk van. S a képeken is látszik, hogy nem soványak! Esetleg Orsi :P ha jár erre, szerintem megírja Neked, Lili mekkora volt 5 hósan és meg fogsz nyugodni :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Köszönjük a dícséreteket! :D

Fanni!
Nem, nem a kacsával alszik, ez csak véletlen. Általában úgy alszik el, hogy pelust dörgöl az arcához és cumizik! Bár a cumi mostanában már nem mindig kell neki!

Viri!
Gréta kilóban nem egy nagy súlyú, 4 hete volt 5750g, legszerényebb becsléseim szerint kb. 6 kg lehet most. Centire viszont nő, mint gomba, 66 cm volt, de biztos, hogy nőtt megint :? ,mert a ruhákon látom!

Tényleg ne hasonlítgasd, mert nem sok értelme van. Főleg ne fiút és lányt!
Látod súlyban nem sok különbség van Nelli, Dorka és Gréti között.
Én már megtanultam, hogy nem hasonlítatom senkihez, mert csak idegesítem magam! A környezetmben fiú babák vannak, 8kg körül és olyan idősek, mint Gréti.De ők fiúk!!!!

Nekem a mániám az átfordulás volt, mindenkitől kérdezgettem, hogy az ő gyerkőce mikor fordult át. Persze, már mindenkié forog, csak Gréti nem. Ő egyenlőre csak az oldalára fordul és kész. 6 hónapos koráig nem aggódok,csak egy kicsit, de biztos menni fog neki, csak ő egy kicsit lustibb! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Jaj Viri!
Örülök nagyon, hogy Dorka meggyógyult! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Viri :P
Én is csak most látom, hogy Dorka meggyógyult. Gratulálok.
Szerintem ha Milcsit elvittem volna, mi is kaptunk volna gyógyszert... és én sem adtam volna be. Vagy 4-5x is beriasztott a légzésfigyu. Még manapság is olykor 1-et pittyeg, olyankor azért a pulzusom mérhetetlen, de nincs semmi baj.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kisfóka,

Akkor most én megnyugtatlak. :wink: A lányok kb 2 hete megmutatták, hogy tudnak hasról hátra fordulni, hátról hasra nem és azóta csak oldalra forgolódnak. Én a játszóhídat ás az állványt teszem ezért felelőssé. most már tudatosan csak melléjük rakok vmilyen érdekes játékot és akkor próbálkoznak átfordulni is.

Fanni,

Ja a mérésnek nincs apropója, max, hogy letelt a 4 hét. A doki nálunk még mindig házhoz jön, kedden kapjuk a 3. oltást a rota 2-vel.
Én is a sinlacra gondoltam, remélem az beválik a csajoknál.

Még lenne egy kérdésem ( a csajok alszanak :lol: ) Szerintetek érdemes megpróbálni a Camomilla homeos bogyót éjszakára a lányoknak? Lehet a foguk jön csak még nem látszik, azért olyan nyugtalanok?

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Végre-végre-végre!!! Már nagyon hiányoztál, Anyafej!!! De jó, hogy újra itt vagy! :D
Lányzók szépségesek! Karcsúak, de ez nem baj ám csajoknál :wink:
Csabit anyatejjel táplálom, még nem kapott semmit azon kívül. Vizet, teát sem. Majd 6hó után kezdem a gyümiket. Van, hogy kevesebb a tej, de a szaporító módszereim eddig beváltak :D

Fanni :P
Gyönyörűek vagytok! Babás tali szokott lenni? Olyan jó lenne... Amúgy sztem Márk rád hasonlít.
(Nálunk is G-nek hívják Apát :wink: )

Boni :P
Zsigi nagyon bejön nekem :D

Petitpois :P
Szépséges Laura!!!

Képek Kép

Kép

Véda
Vendég
 


Kisfóka :P
Gréti tündérpofit is meg kell dícsérnem!!!

Véda
Vendég
 


Húúú lányok olyan de olyan szépek ezek a gyerekek! Tényleg és mind! :P :P
Fanni
aranyosan alszotok Milcsivel, és jó rátok nézni a bevásárlós képen is.
Léna úgy tünik szolidaritást vállal Milcsivel -mert ugye nagyágyban aludni jó...na meg sztem tetszik is neki (mármint Milcsi :wink: )-ő is elkezdett bukni... úgy, hogy be van rekedve már vagy 5 napja tőle...kaptunk homeós bogyeszt rá, és most reménykedünk h. nem lesz reflux.
Viri
de jó hogy visszatértél, már kerestelek. :) Csinik a lányok nagyon.Örülök h. elmultak az alvászavarok, és biztos mostmár túl vagytok a nehezén.
Lili
Léna mellé egy Dimitrij is vicces lett volna nálatok. :lol: (Bírom ezeket az orosz neveket.)

Lányok kengurúkból ismeri/használta valaki a:Chicco Marsupio Soft & Safe kenguru,vagy
Chicco Go Plus kenguru, vagy Quinny Wrapp-ot?

Kép
katica_75
 
 


Viri :?
A mi dokinénink azt mondja, hogy oltást csak a rendelőben lehet beadni. Kimenni vele tilos... Úgyhogy nem is jön :(
Nem ismerem ezt a bogyót. Kis nyugató van benne?

Véda :P
Aranyos vagy.
Babás tali úgy 3-4 hete volt. Készültem, de végül átaludtam :oops:
Csabi annyira édes pofa! Mindig ez a kifejezés jut róla az eszembe!

Katica :P
Köszönjük. Milyen homeos bogyót kaptatok? Remélem, nem reflux :? Szerintem Léna már "öreg" ahhoz, hogy most alakuljon ki... noha gondolom most kezd mennyiségeket enni...
Nekünk Chicco Go van, az újfajta. Nekem bejön.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nekem is Chicco Go van, tökéletes.
Én ellenzem a homeos bogyók szedését, így nem is adok a gyereknek.
(én a borostyánláncabn hiszek :oops: )

Babák szépek mind :lol:

Enyém gyerek:

Kép
Vendég
 


Hunor baba nagyon tündér! S mennyi foga van :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, köszi, szám szerint 8 , de jön a 9. :lol:
Vendég
 


fanni73 írta:Viri :?
A mi dokinénink azt mondja, hogy oltást csak a rendelőben lehet beadni. Kimenni vele tilos... Úgyhogy nem is jön :(
Nem ismerem ezt a bogyót. Kis nyugató van benne?

törvényileg így is van, nekem egy orvos sem jött ki oltással házhoz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fanni73 írta:Esetleg Orsi :P ha jár erre, szerintem megírja Neked, Lili mekkora volt 5 hósan és meg fogsz nyugodni :wink:

:lol: :lol: :lol: megkerestem Nektek.
5 hósan 6710 gr volt, akkor még egész normálisan hízott, most 17 hós és 8900 gr.

de a súlyon tényleg kár aggódni, mert az teljesen gyerekfüggő, és nem azért kissúlyú egy gyerek, mert éhezik :wink:
ha éhes lenne, akkor annak 100 más csatornán jelét adná, a súly legkevésbé a mérvadó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci
nagyon kis cukorka Hunor! jópofa h. fekete-fehér a kép.mi a baj a homeoval? ez a lánc nem csak a fogzást könnyíti?
Fanni
ja, eddig nem is volt jellemző a bukás,csak amióta zabizik.De nem hány meg ilyesmi, csak kijön a felesleg, és hízik is szépen.causticum és arsenicum album-ot kapott az egyik a rekedtségre a másik a savval kapcs. de most pontosan nem tudom, ha érdekel kikeresem.
köszi a kengus hszeket!

Kép
katica_75
 
 


Katica, semi bajom a homeossal, csak én ebben nem hiszek.Ennyi.A lánc fogzás csillapításra és nyűgösség ellen hat.Persze ebben sem hisz mindenki.De nekem ez humánusabb mint hónapokon át a homeos gyógyikat adni mégha nem is gyógyszer, számomra az akkor is.
Vendég
 


Hunci
értem.Hol lehet beszerezni ezt a láncot?Végülis ártani biztos nem árt.Mi a titka?

Kép
katica_75
 
 


Jó reggelt!

HUnci imádnivaló a kisfiad!

Én hiszek a homeósbogyókban és a nyakláncban is

www.babacsoda.hu

énn Mei Tai kendőt használok PAndus után szabadon!

Szép NApot!
Vendég
 


A bébi borostyán lánc:
- eredeti, balti borostyánból készítik Litván kézművesek
- minden kő igényesen kidolgozott, gondosan lekerekített, hogy ne szúrjon
- a nagyobb biztonság érdekében minden szem után csomó van az amúgy is erős szálon, így ha véletlenül elszakadna, sem gurul szét
- hossza kb. 32cm
- a láncon fémmentes csavarzár található, így fémallergiát sem okozhat

"A borostyánkő 35-55 millió éve Skandinávia magaslati szárazföldjén és a hozzá csatlakozó sík vidékek erdőit alkotó tűlevelű fenyők kérgéből kifolyt és évmilliók alatt fosszíliává kövült gyantája. Puha, szerves eredetű ásvány. Gyógyítóereje közismert, fájdalomcsillapító, nyugtató hatását évszázados tapasztalatok bizonyítják. Kitűnően alkalmazható menstruációs, szülési fájdalmak enyhítésére és kisgyermekek fogzásának könnyítésére. " (Blikk)


A borostyánt a napfénnyel és a meleggel kapcsolják össze, a népi gyógyászat szerint erősíti az immunrendszert, csökkenti a gyulladásokat, gyorsítja a sebek gyógyulását, ezért tökéletes segítség a babáknak a fogzás idejére. A borostyán viselésének régi hagyománya van Európában és a Távol-Keleten. Úgy tartják, hogy csökkenti a torok-, fül-, és gyomorgyulladást, harcol a fertőzésekkel és a légúti megbetegedésekkel. A bébi-borostyánláncnak Ausztriában, Németországban és Svájcban régóta nyugtató, fájdalom- és lázcsillapító hatást tulajdonítanak (ott még gyógyszertárakban is kapható), ezért a kisgyerekek fogzásakor gyakran használják.


A kívánt hatás érdekében a borostyánt közvetlenül a bőrön kell viselni, mert a testhő hatására válnak ki az illóolajok a fosszilis fenyőgyantából.


A bébi borostyán láncot már 8 hetes kortól ajánlott viselni. Természetesen bármikor el lehet kezdeni, de érdemes minél előbb, mert így a baba megszokja, még mielőtt igazán feltűnne neki, és nem fogja piszkálni, húzogatni.

A fentiekben leírt hatásmechanizmus nem jelent garanciát, de a régi népi gyógymód szerint működik. Sokaknál bevált, talán Nektek is segíteni fog.

és ott rendeltem, ahol Boniko. www.babacsoda.hu
Vendég
 


illetve én rendeltem ott, ahol te :wink:
Vendég
 


Véda, :lol:, :lol:, :lol:,:lol:,:lol:

Anyafej, hát ez nagyon tetszik! Jók ám a tejszaporító technikáid! Nekem már nincs erőm, időm hozzá. Így inkább este pótolunk.
Csabi milyen ügyesen tartja magát! Egyre nagyobb baba!

Katica,

alvászavarok még nem szűntek meg. :cry: Nelli éjszaka nem alszik, Dorka nappal. Azon gondolkodom, hogy külön szobába költöztetem őket…Nektek milyenek az éjszakák? Hányszor szopizik Léna?

Hunci,

Hunor nagyon szép kisfiú!

Orsi,

köszike az adatokat. Nem aggódom én, csak jó tudni mások hol tartanak. :wink: Nem lesznek nagy súlyú babák a csajok az bizti!

Kép
viri8
 
 


fanni73 írta:Viri :?
A mi dokinénink azt mondja, hogy oltást csak a rendelőben lehet beadni. Kimenni vele tilos...


Az eszem megáll! Micsoda demagóg duma! Az állatorvos kiviheti a vakcinát a rendelőből? Én szaladgálhatok a gonálommal vagy akármi más gyógyszerrel? Amúgy meg megnézném azt a disznót, amelyik saját lábán megy be az állatorvosi rendelőbe a maga száj- és körömfájás oltásáért! :lol: Miféle törvényeket ki nem találnak, hinetetlen! :twisted: Fanni, részvétem a csinovnyik dokitok miatt!
20140901102739
 
 


Fanni,

Nalunk is Davide foglalja el az agy nagy reszet... :P Nagyon szepek vagytok a kepen!

Lili,

Köszi szepen! :P Sajnos nincs padlofütesünk. Davide oktober vegen kezdett el kuszni, van egy nagy jatszoszönyege itt a nappaliban azon szokott jatszani de sajnos keptelen vagyok ott tartani minden percben pakolgatom vissza ra. Nagyon jol beöltöztetem, es szerencsere nalunk nem olyan hideg a padlo mert alattunk dolgoznak. En is ösztönösen csinalok egy csomo mindent. :)

Veda,

Jo az alvos kuckotok! :D

Boni,

Halgass a vedönenire, ha teheted halaszd meg a hozzatapit! :D

Viri,

Ngyon szepek a kislanyaid, örülök, hogy minden rendben veletek! :D

Petitpois,

Gyönyörü kislany Laura! :D

Hanna,

Köszi szepen! :D De jo latni a vonalzodat! :P

Kisfoka,

Nagyon edes Gretiked van! :P

Hunci,

Hunor tunderi! :P Tetszik, hogy fekete-feher!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!
Gratulálok a sok szép babához!

Mi jól vagyunk, a fiam már külön szobában alszik, így tényleg kevesebbet ébred éjszaka.

Ja, és már van 2 fogacskája :-)

Hozzánk mindig az orvos jött ki beoltani Petit.

Az egyik barátnőm 9 hónapos kisfia csak a tápszert eszi meg, és nagyon keveset szopik már (anyukájának már alig van teje). Semmi ételt nem fogad el. Ez szerintetek normális? Nagyon aggódik a barátnőm, de a kisfiú amúgy jól van, és majdnem 10 kg. Köszi a véleményeket!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


ja, a lenyeg: attört a bal oldalon a felsö foga es kezd felülni.

Hany honaposan ülnek fel altalaban a babak? Jol gondolom, hogy ez is föleg gyerekfüggö?

Kép
Kép
jucmuc
 
 


a kep lemaradt

Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Hajni :?
Demagóg vagy sem, ő nem jön ki az oltással. Amúgy volt már itt többször is, bármiért jön, de oltást nem hoz el bentről... Azért rendes nő és mindig nagyon alaposan megvizsgálja a fiúkat.

Judit :P
Köszönjük a dícséretet :D
Szépséges Davide. Én úgy tudom, 6 hóstól már ültethetőek, de maguktól felülni 8-10 hósan -has felől- szoktak. Hátról csak 1,5-2 évesen ülnek fel... legalábbis úgy rémlik, hogy ilyesmit olvastam.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


koszi Fanni, akkor idoben vagyunk! :P puszi

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Fanni, Jucmuc! :lol: :lol: :lol: Bálint 6 és fél hónaposan:
Kép
Felülni hasizomból pedig kb. 1 éves kora óta tud. Minden nagyon gyerekfüggő, Bálint 5 hósan már térdelésben kiskutyázott, és utána ült, térdelt, majd ebből állt fel. Sok gyerek meg előbb feláll, mint ülni tud (vagy kiságy rácsot elengedni) - no az gáz. :lol: :lol: :lol: :lol: Akkor tudnak nagy esések lenni. Mindehhez képest viszont bőven elmúlt 1 éves, mire járt. Figyelni kell a gyereket, de nagyon tágak a határok időben, minden gyereknek megvan a saját specialitása, amit jobban tud másoknál! :lol:

Összes baba nagyon szép!!! (Tényleg tudnak valamit a Kaáliban, vagy "csak" ilyen szuper az alapanyag?) :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Hali lanyok!

SOS
LAura harmadik napja nem hajlando enni csak cicizik.Pedig mar tok jol haladtunk es delben a szopit el is hagytuk..Most viszont semmi es radasul egesz nap sirt...Nem hizott ebben a honapban semmit sem...
Laza nincs,a kaki kicsit folyekonyabb de amugy mast nem vette meszre rajta.Ujabb fogakat sem latok...Mihelyst leteszem a szonyegre sir de olyan keservesen....Hagyjam most egy ideig a hozzatapit es csak cicizzunk?Vagy probalkozzak tovabb?

Kép
petitpois
 
 


gömböcske írta:Az egyik barátnőm 9 hónapos kisfia csak a tápszert eszi meg, és nagyon keveset szopik már (anyukájának már alig van teje). Semmi ételt nem fogad el. Ez szerintetek normális? Nagyon aggódik a barátnőm, de a kisfiú amúgy jól van, és majdnem 10 kg. Köszi a véleményeket!

szerintem nem kell ezen semmit aggódni.
Lili 1 éves koráig csak szoptt, mert semmi mást nem fogadott el. Nem minden gyerek érik meg a hozzátáplálásra 6 hósan.
bőven normális

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


petitpois írta:Hagyjam most egy ideig a hozzatapit es csak cicizzunk?Vagy probalkozzak tovabb?

szerintem igen.
nem kell betegségre gondolni, a hízás sem jelent semmit, mert ha többet mozog, hosszra nő, abszolút normális, hogy nem hízik éppen.
én nem erőltetném a kanalazást, ha amúgy is kínlódás, minek kínlódni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata,

Köszi, hogy leirtad te is a tapasztalatodat!En is figyelem Davidet, olyan jo latni, ahogy naprol-napra fejlödik...
Nagyon edes a kepen Balint! :P

Petitpois,

Szrintem hagyjad par napig ne probald etetni csak cici aztan probald megkinalni szopi utan a kedvencevel hatha elfogadja...volt amikor az en Davidom sem akart enni delben csak cici de szerencsere este elfogadta. Ha pedig nagyon nem akar enni fözit akkor gyümit adok neki a körteert el-hal..

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,Orsi

koszi a gyors valaszt..Az az igazsag hogy most este megmertem es szerintem fogyott egy kicsit.Soha nem volt egy nagyevo de azert a fogyas kicsit aggaszt.
Es persze a kedvenceket adtam neki de mar az sem kell.

Kb harom hete vacsira a szopi melle kapott Alete Tejpepet amit egyszeruen imad es kepes egy egesz talkaval megenni..
Naszoval most meg ebbol sem kert ket kanal utan kesz osszezarta a szajacskajat....
Az elobb is olyan keservesen sirt szopinal mert nem jott a tejci rogton(este mindig nehezebben indul meg)annyira sajnaltam hogy vele sirtam...Nem tudom mi lehet ez...

Kép
petitpois
 
 


Jaj, nagyon sajnalom! :( Nem tudom en sem mi lehet ez.. :roll: Talan kerdezd meg a gyerekorvost hatha okosabbat mond.
Kitartas!

Kép
Kép
jucmuc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: