Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Csakegy, gratulálok Luca babához, jó egészséget kívánok nektek, és irígykedem, hogy ilyen gyorsan megszültél :)

Hugic, nagyon remélem, hogy nem akkor lesz távol a doki, amikor szülünk, nagyon nem szeretném. Nekem is tegnap kellett volna mennem hozzá, lehet, hogy össze is futottunk volna a rendelőben, csak nekem tegnap és ma továbbképzésen kellett csücsülnöm, így a jövő hétre toltam a dokilátogatást.

Aida, hihetetlen, hogy te már lassan szülsz, amikor itt a fórumon először "találkoztunk" akkor valahol a huszas heteid elején voltál.
Röpül az idő, ha boldog az ember :lol: :lol:

Sokat fájdogál mostanában a pocim, eszem a magnéziumot ezerrel, és a gyomrom is napok óta fáj. Gondolom a szokásos, többet kellene pihennem, és rendszeresebben étkezni. :?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Hát igen. :) Én is alig hiszem el. :D Várom már hogy Noel baba a karomban legyen. El sem tudom most képzelni milyen csodálatos lesz. Első baba látszik. :)

Neked magnézium, pihi!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


És milyen édi a vonalzóm ahogy kiírja h anyának nagy pocakja van. :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 

 
 

Szerintem még nem írtam ezt be ide...

Lucának pozitív lett a strepto szűrése. Erről nem tudom mikor és hogyan akartak értesíteni, mert most már majdnem 1,5 hetes és mi semmi hivatalos dolgot nem kaptunk az eredményről.

Szerdán született, hétfő délután még nem volt semmi. Ez marhára nem 2-3 nap amit az orvosok be szoktak hazudni. Az eredményt is csak úgy tudtuk meg, hogy tegnap visszamentünk Lucával kontrollra a sárgasága miatt és akkor a fődoki külön felhívta emiatt a labort.

A lényeg: ha valakinek pozitív a strepto szűrése és a szülésnél nem kap emiatt antibiotikumot és/vagy nem telik el 4 óra (nem 2!!!!!) az antibió beadása és a baba születése között akkor ragaszkodjon ahhoz, hogy a babát azonnal kezeljék. Mintha strepto pozitív lenne.

Senki se hagyja lerázni magát. Mindenki hülyének nézi emiatt az embert és azzal hitegetik, hogy úgyis levették a kenetet és m,ax. 2-3 nap alatt megvan az eredmény de ez úgy tűnik, hogy kamu plusz ha véletlenül mégis pozitív akkor is elveszett 2-3 nap. Legalább.

Hála a jó égnek én raaszkodtam az antibiotikumhoz amit Luca az első estétől kezdve 8 napon át kapott. Hála a jó égnek.

Megjegyzem, engem még a saját nődokim is megpróbált erről lebeszélni, még a szülés után is. Még nem írtam meg neki az eredményt de meg fogom.

Hallgassatok a megérzéseitekre...

(most meg alig várom, hogy túl legyünk az első 3 hónapon, mert akkor talán már nem lehet semmi baj... ld. tüdőgyulladás, agykárosodást okozó agyhártyagyulladás stb. stb.)

(Luca szegény még mindig nagyon sárga -a tegnapi vérvétel alapján határeset- de szerencsére nem kellett visszavinni még egy kör kékfényre... ha jövő héten is ilyen sárga akkor megint kontroll... szívás... pedig napoztatjuk is és eszik is rendesen.. asszem most jön a bioptron lámpa)
Vendég
 


Aida köszi az infot Gabilányról, bizony nem tudtam! És bejött a jóslatom, mert egyszer írtam neki (mikor úgy volt, hogy nem lesz az orvosa épp a szülés idején), hogy a karifa alatt már babázni fognak! :) Be is jött!
Akkor az nst eredmények alapján már talán neked sincs túl sok hátra :) Remélem, jól vagy!

Gabilány: Gratulálok, így a fórumról, és egészséget, boldogságot kívánok nektek! És nagyon szép karácsonyt! Remélem, hogy jól vagytok és hogy a szülés is rendben zajlott.

Csakegy a streptorol lenne kérdésem, ez is kötelező szűrés, tehát kiderül, ha valakinél fennáll? És ha igen, a terhesség melyik időszakában van a szűrés? NAGYON REMÉLEM, HOGY MIELŐBB RENDBE JÖN LUCA BABA! Sokat gondolok rátok! Biztos, hogy minden rendben lesz!!!!!

Andi: na igen! Mi ugye egyazon cipellőt tapossuk, időben és dokiban is :) De biztos, hogy pont nem azon az egy napon akar majd kibújni a kismanónk! Én ezt már lebeszéltem az enyémmel (igaz a 4d uh-on sem hallgatott az anyukájára, de bizonyára azért, hogy a fontosabb eseményen hallgasson rá :))

Sajnos elkaptam a kispapától a megfázást, így elég ramatyul vagyok :( Remélem, ebből semmit nem érez a kisbabám. Gyógyszert természetesen nem szedek, igaz a sok méztől már hányingerem van.
Volna itt viszont egy fontos kérdésem. Egészen csütörötökig - amikor a doki megkérdezte, hogy érzek-e feszülést, keméynedést stb - semmit nem éreztem, csak szépen gömbölyödtem. Na de tegnaptól! A pocakomból belülről érzek egy feszítő érzést, a derekam nagyon fáj, és éjszaka arra ébredtem, hogy eszméletlenül húzza a görcs a lábamat. Néha érzem, hogy egy bizonyos ponton megkeményedik a pocakom és percekig úgy marad. Erre van valami "gyógymód"?
Andi, sajnos a gyomrom nekem is fáj, Igazából olyan, mintha folyamatosan gyomorrontásom lenne. A sav meg úy marja a trokomat, hogy sokszor alig kapok levegőt. Akinek van tippje, hogy hogyan segíthetek magamon, nagyon várom és megköszönném. Vagy ez van annyira komoly, hogy inkább a dokimmal kellene megbeszélnem? (első babaás vagyok és nem akarok ráparázni sem a dolgokra, de semmibe venni őket is felelőtlenség).

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés...
Nov. 25-én 1.35-kor megszületett Kristóf 3190 g-mal és 52 centivel. Borzasztó hálás vagyok a dokimnak is meg a szülésznőmnek is és az EDA-s dokinő is hihetetlen volt...

Jól vagyunk, tegnap jöttünk haza, kicsit nehezen bár, de kezdünk belejönni, a tejcsi is indulgat, bár a szopival kapcsolatban még vannak nehézségek (és a kórházban sem törték agyon magukat, hogy segítsenek)... A csecsemősökről meg az egész osztályról most inkább nem mondok semmit... :evil: :evil: :evil: (ahogy csakegy írta, max. 1-2 kivétel van)
A szüléstörténet készül, csak egyben nincs időm megírni...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


gabilány: GRATULÁLOK!!!
Várjuk nagyon a történetedet!
A szopizás biztos menni fog! Majd mindketten belerázódtok, ne aggódj, egyél-igyál sokat, pihenj amennyit csak tudsz...

Csakegy: szorítok Lucának, biztos hogy hamarosan rendbejön!!!

Hugic: nálam a gyomorégésre + a sok savra nagyon bejött a gyömbér. én úgy tudom amúgy, hogy ez elég gyakori tünet, szeritnem ne parázd túl.

idemásolom neked, amit a dokim javasolt nekem erre:

Gyógyviz-kúra: naponta két-háromszor 0,5 dl Salvus víz fogyasztása javasolt. Oldja a felhalmozódott nyákot, tisztítja a gyomornyálkahártyát, eltávolítja az összegyűlt gyullasádi termékeket. A kúra időtartama max 4-6 hét.

Homeopátia: Iris versicolor 9 CH, napi 2x5 golyócska. Étkezés előtt kb. 20 perccel szopogassuk el a nyelv alatt. Amíg homeopátiás szert alkalmazunk, ne használjunk mentolos készítményeket.

Gyógynövények: gyógyszertárban kaphatók gyomortea-keverékek, melyek jó hatással lehetnek a gyomorsavtúltengésre, gyomorégésre. Hatásos háziszer lehet a frissen préselt burgonyalé: pucoljunk meg 1-2 nagyobb burgonyát, reszeljük le, majd préseljük ki a levét, és frissen igyuk meg. Naponta kétszer, étkezés előtt kb. 15 perccel igyunk 0,5 dl-t. A savanyú káposzta leve ugyanilyen jó hatású, ebből is naponta kétszer-háromszor, étkezés előtt fogyasszunk.

Kép

Kép
redwings
 
 


Hugic, keményedésre magnézium, lábgörcsre Ca, gyomorégésre, savra meg Rennie, az nem megy át a babához és használ is (legalábbis nekem bevált). Sajna elég gyakori tünet mindegyik, és csak akkor fog javulni a helyzet ha megszületik a baba, de akkor nálam minden egy csapásra rendbe jött.
Szerintem a gyógyteákkal óvatosan, mert nem tudni pontosan mi hol kavarhat be.

Gabilány, gratulálok Kristófhoz, jó egészséget, sok boldogságot és sok finom tejcsit kívánok nektek!
xadri
 
 


Hugic, ha véletlen se a gyömbér, se a Rennie nem válna be gyomorégésre (nekem ezek nem voltak jók) akkor én ajánlok egy harmadikat, ami nekem nagyon bevált: Salvus gyógyvíz (gyógyszertárban kapható). Csak az ízét kell megszokni utána bármikor ha panasz van akkor 3-4 korty belőle és már hat is. Ráadásul nekem hányingerre is bevált.

Friss pocifotók, Noli lak :D! Bizonyíték arra hogy a vonalzóm nem csal az "anyának már nagy pocakja van" kijelentéssel. :D
Kép 35. hét 6. nap
Kép

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


:D :D :D

Kép

Kép
redwings
 
 


Úgy eltűntetek... :(
Remém mindenkivel minden rendben :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Mi jól vagyunk, egyben vagyunk. Holnap NST, UH, meg vizsgálat és a szüléstervem is átbeszélem a szülésznővel meg az új orvossommal. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Mi is jól vagyunk, csak kicsit fáradtan, de ez van :D :D

Gyorsan bemásolom a szülés sztorim. Kicsit hosszú, de a nap is hosszú volt 24-én hajnal 3/4 2-től 25-én hajnal 1:35-ig.

Hajnal 3/4 2-kor arra ébredtem, hogy hirtelen folyik valami meleg. Szóltam apának, hozott konyharuhát, de azt el is áztattam. Nagyon megijedtem, hogy akkor most szülünk vagy mi, felhívtam a dokimat, épp ügyeletben volt a szülésznőmmel együtt. Percekig csak remegtem az ágyban, apa nyugtatgatott, aztán öltözés, a maradék cucc behajigálása a félig összerakott táskába, és irány a kórház.

A szülőszobán megvizsgált a dokim, közölte, hogy minden teljesen zárt, és mivel akkor nem is nagyon folyt semmi, lehet, hogy nem is magzatvíz volt, de maradjunk bent. Annyian szültek aznap éjjel, hogy reggel 7-ig leginkább csak az öltözőben üldögéltünk apával. Amúgy esküszöm, kb. 10 gyerek született (ebből duplán ikrek), míg ott voltam (a Jóbarátokból rögtön Rachel jutott eszembe). Délelőtt is megvizsgált a doki, és mondta, hogy gyanús, hogy ez magzatvíz, bekötötték a kézfejembe a kanült, megkaptam az első adag antibiot (ezt egyébként végig kaptam) meg hüvelybe valami méhszáj lazítót. A doki mondta, hogy este jön vissza, ha addig semmi változás, akkor bekötik az oxitocint. Ja, és még annyit megtett, hogy hozatott nekem ebédet az osztályról, mert egyértelmű lett, hogy nem 2 perc múlva szülök.
A nap viszonylag nyugisan telt, a vajúdóban ücsörögtünk apával, közben hébe-hóba feltették az nst-t, ami azt mutatta, hogy a baba jól van, én meg nem fájok. Még arra is rávetemedtem, hogy tévézzek. Aludni persze nem nagyon tudtam. Közben a szülésznőm mondta, hogy éjjel sajnos ügyeletben lesz az osztályon, és már két napja is elkapták, hogy átlógott az egyik kismamájához (ilyenkor cserélnek a szülőszobán ügyelővel), de mindent el fog követni, hogy ott lehessen a szülésnél.

Este, mielőtt bekötötték az infúziót, megvolt a borotválás, beöntés. Doki megérkezett, megvizsgált, semmi változás, bár a méhszáj kicsit puhább lett. Akkor elmondta, hogy tudja, milyen macerás és fárasztó ez az egész, de nem akar császárt, ha nem muszáj, viszont a méhnyaknak és a méhszájnak ugye kellett volna még egy hónap, hogy megérjen (amúgy utólag megköszönt, hogy ilyen türelmes voltam). Átköltöztünk az egyik szülőszobába, oxitocint bekötötték 1/2 8-kor, jött az anesztes főorvos is, és ő is bekötött valami infúziót meg berakta a kanült (semmit nem éreztem), hogy mire jönnek a fájások már csak adagolni kelljen az EDA-t.

Dokim jött 10 – 1/2 11 körül (addig a szülésznő nézett rám párszor meg az EDA-s dokinő), megvizsgált, és mondta, hogy 1 ujjnyi a tágulás, viszont megtalálta, hogy a tetején repedt meg a burok, megvan a buroksapka, aztán elment tűért, hogy burkot repesszen. Én meg még mindig nem fájtam… Megrepesztette a burkot, és mondta, hogy egy óra múlva visszajön. Na, akkor már elkezdtem fájogatni. Éjfélkor jött, és még mindig 1 ujjnyi voltam. Na, akkor mindenki tutira felkészült, hogy reggeli lesz a baba. Megint mondta, hogy egy óra múlva jön. Az EDA-t ugye még nem kaphattam, mert ahhoz 2 ujjnyinak kéne lenni. Fájogattam ott diszkréten, hol apa, hol a saját kezem harapdálva, felkeltem, lefeküdtem, párszor majdnem kirántottam a kanült a kezemből, elfeküdtem az nst-t, mert csak magzatpózban volt jó. Aztán 1/2 1 körül éreztem egy furcsa kis zuttyanást odabent, és onnantól erősödtek fel igazán a fájások. Már csak az órát lestem, hogy mikor jön a doki meg a szülésznő, éreztem, hogy kakilnom kell. Mondtam apának, hogy szóljon az ügyeletes szülésznőnek. A szülésznő annyit mondott (ránézve az órára), hogy akkor biztos kakilnom kell…

1 óra előtt megjött a szülésznőm meg a dokim (apa addig erősködött, hogy az ügyeletes szülésznő hívta őket), doki megvizsgált, és soha nem fogom elfelejteni az arcát, ahogy ránézett a szülésznőre és közölte, hogy 4 ujjnyi (!!!!) vagyok, akkor most szülünk. Később mondta is, hogy nem igazán látott még ilyet, és fogalma sincs, hogy voltam képes ilyen előzményekkel alig 1 óra alatt 3 ujjnyit tágulni.
Szóltak az EDA-s néninek, újszülöttorvosnak, csecsemős nővérnek, közben átalakították a szülőágyat, doki meg mondta apának, hogy hozhatja a fotóapparátot. Megkaptam az EDA-t, és így utólag baromira tudom értékelni, mert a kitolásból az első kettő EDA nélkül ment, a maradék kb. 3 meg azzal. És az is tök jó volt, hogy oda tudtam figyelni arra, mit mond a doki, mit hogy csináljak. Úgyhogy kb. 5 kitolásból gátmetszéssel meglett Kristóf. Felsírt, odarakták a hasamra, ettől elhallgatott. Hihetetlen érzés volt a kis kobold összekucorodva a mellemen.

Sajna belül is varrni kellett kicsit a méhszájat is meg a hüvelyt is a túl gyors tágulás miatt, de a varrásokból semmit nem éreztem, mert kaptam közben is az EDA-t a külsőknél meg Lidokaint. Mire hazajöttünk a kórházból már szinte semmit nem éreztem egyik sebből sem, és most már alig vérzek, elég a sima normál betét.

Az osztály színvonaláról és a hozzáállásról meg inkább nem mondok semmit, mert csak felidegesítem magam :evil: :evil: :evil:
Elég szar élmény volt, és gondolom az is rátett, hogy először voltam kórházban...

Hát, kb. ennyi, most meg lassan megyek fürdetni. Végre tegnap leesett a köldökcsonk, így már azon sem stresszelek... :)

Ja, és ma megjött Kristóf lakcímkártyája :) Olyan furi volt olvasni a nevét a címzettnél a borítékon, meg az enyémet ott, hogy "Anyja neve" :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, én a Kistarcsa – Flór Ferenc Kórház topikba írogatok, van egy 20 hónapos kisfiam, Márk, és szeretném a segítségeteket kérni!
A szakdolgozatomat egyedülálló anyák nevelési stílusának vizsgálatából írom, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. 3 kérdőív kitöltéséről lenne szó, ami tudom, nem kevés, de nagyon hálás lennék érte. Aki kitölti a kérdőívet, és érdekli a téma, szívesen elküldöm a kutatásom eredményeit, amint elkészülök a szakdolgozattal.

A kérdéscsomag innen letölthető:
http://www.sendspace.com/file/cejrie

A válaszokat a szantre@index.hu email címre várom.


Segítségeteket hálásan köszönöm!
Üdv: Szántai Réka

Csakegy, üdv! És gratulálok Luca babához!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Bocs, az kimaradt, hogy a kontrollcsoporthoz házasságban ill. párkapcsolatban élő anyukák válaszait is szeretettel várom.

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Sziasztok!
Remélem, mindenki jól van.
Gabilány, tök jó, hogy leírtad a beszámolót, nagyon örülök, hogy jól vagytok. És hellyel-közzel a szülés is rendben ment. Persze a végén - mikor írod hogy a hasadra fektették a babát - elbőgtem magam.

Nem jelentkeztem, sajnos a gépem is és én is betegek vagyunk. Illetve a gépem most már rendben van. Nekem pedig sikerült valami jó kis torokfájós nyavalyát összeszedni :(

Aida: tényleg szép nagy pocakod van már! Nem lódít a vonalzó :)

Red: nem a gyomorégést / savat parázom túl (paráztam) - bocs ha félreérthető voltam. Hanem attól féltem, hogy túl kicsi a kisbabám és hogy a savtól, keményedéstől és hasfeszüléstől, meg attól az érzéstől, h gyomorrontásom van (nincs, csak az érzés van meg) nyűgös kismama vagyok és ez kihat a kisfiamra. Igyekszem összeszedni magam és minden nyavalyámat úgy felfogni, hogy amint a baba a karomban lesz ezeken majd túl leszek. A homeopátiás cuccot lehet, hogy kipróbálom, mert a rennie sajnos csak addig használ amíg a nyelvemen van :)

Xadri: ca-t iszom, mg-t kell akkor beszereznem, az is jó pezsgőtabiban?

Mindenkinek köszönöm a javaslatokat, jó hogy van ez a fórum és hogy Ti is vagytok :) (persze a védőnőm is sokat segít, nagyon kedves és bíztató és pozitív hölgy, kedvelem)

KépKép
hugic
 
 


Hát Gabilány nem egyszerű szülés történet, de a lényeg, hogy meg vagytok, jól vagytok. Majd a második... az eddig itt mindenkinél hipp-hopp meglett, a dokiknak épp csak el kellett kapniuk a kis lurkókat.

Hugic, jó a pezsgő -gondolom- csak nem tudom milyen ize van (én spec egyiket sem bírom meginni), a tablettát könnyebb lenyelni, konzultálj dokival, hogy melyikből és mennyit szedj naponta (nekem erős keményedésekre elég volt 3x1 a Béres Mg-ból, ha jobban voltam, 1-et szedtem csak).
A "gyomorrontás" a baba kibújásakor elmúlik, és onnan csak mámor az élet.
xadri
 
 


Köszi Xadri, megbeszélem vele
És alig várom a "mámor"-t :lol:

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Boldog Mikulást Kívánok mindenkinek!!!! :D

Kép
andi0716
 
 


gabilány:
Örülök hogy minden rendben ment végülis, és majd rakhatnál fel képet, ha leszegy ici-pici időd :D lécccci....

hugic: Szerintem a kis lurkó a pocidban nagyon is jól érzi magát, csak ne idegeskedj sokat, meglátod, tényleg el fog múlni ez a nyűgöd, amint kinnt lesz a pocakalakó (Igaz, akkor meg akad majd más, legalábbis én az első hetekben valahogy mindig találtam valami aggódnivalót a baba körül. De mostmár belerázódtam, azt hiszem)

Kép

Kép
redwings
 
 


Képek Kristófról :):

Kép Kép
Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


JAJJ, nagyon édes!!! :D :D :D :D :D ÉS gyönyörű! Mekkora haja van...! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Nagyon-nagyon szép és aranyos!
:D :D :D :D :D :D :D :D

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan....

November 26. án 11:27-kor 50,5 cm-rel és 2930 grammal megszületett Borek Bercel József. Vákuummal és gátmetszéssel sikerült világra hozni, és sajnos 3 napot inkubátorban kellett töltenie, infúzióval és antibiotikummal, de most már minden rendben, szépen fejlődik és nagyon jó kisbaba.

Gratula minden újdonsült anyukának (néhányotokkal találkoztam is ) :) Kép
Kép

Kép
borek.ancsa
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden ujdonsült anyukának és babának!!Mindenkinek gyönyörü a kisbabája!

Kép
andi0716
 
 


Ancsa! Gratulálok! Örülök, hogy a nehezén már túl vagytok és minden jót nektek! Berci nagyon szép, tündéri! és Ő os hajasbaba, mint Gabilány Kristófja :)
Remélem mindenki jól van, nagyon el vagytok tűnve lányok (kivéve Red :))[/u]

KépKép
hugic
 
 


Ancsa: Gratula neked is!!! :D gyönyörű baba!(Panna itt kuksizik nálam , bőszen vigyorog és "Heőőő"-zik Berci portéjára, lehet hogy kinézte a vejem :D)
Vákum? úúú, eléggé megszenvedhettél :( te szegény

Hugic: úgy látszik én érek rá leginkább netezni

és képzeljétek: Panna mostanában 6 (néha7) órákat alszik éjjel egyhuzamban, úgyhogy friss, fitt és kipihent vagyok... legalábbis az első két hónaphoz képest.... :wink:
akkoriban nem hittem volna, hogy valaha alszom még jókat - úgyhogy kitartás mindenkinek, van remény :)

Kép

Kép
redwings
 
 


Ancsa: óriás gratula nektek, sok boldogságot és tejcsit kívánok! Velem lehet, hogy taliztál :roll:

Red: lekopogom, de mi is 5-6 órákat alszunk éjjel (1-2 től kb. 7-ig), remélem, nem fog "elromlani" Kicsikristóf :roll: :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Lányok, de jó, h ti már az alvásról diskuráltok.... :)
nekem most nem túl könnyű jót és 8 órát aludni, mert a jobb oldalamon félek, a "hátamon pozíciót" nem szereti a kisfiam, a bal oldalam meg elég kényelmetlen :)
és akkor jön majd az első időszak, ami lássuk be Gabilánynak elég pozitív :) és reméljük így is marad :)

KépKép
hugic
 
 


Hugic: elárulom, hogy én a vége felé csak a jobb oldalamon tudtam igazán jókat aludni (és Kicsikristóf is átaludta velem a pocakban az éjszakákat) :) Szerintem ne aggódj, a szervezeted előbb fogja jelezni, ha valami nem oké, minthogy Kistigrisnek bármi baja lenne. Nekem pölö a háton fekvéstől kb. 2 perc alatt hányingerem és légszomjam lett...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szerintem a vége felé mindenki aludjon úgy ahogy a legkényelmesebb, szerintem a jobb oldal is jó, én pl mind a kettőn felváltva aludtam, mikor melyik volt mindkettőnknek kényelmes.

Ancsa, gratulálok a kisfiadhoz, tényleg gyönyörű baba.

Esti alvás? Csak pozitívan, nálunk szerencsére minden a legnagyobb rendben, este egy kicsit későn fekszik, de utána simán lehúz 6-8 órát egyben. Neki nem nagyon hiányzik az éjjeli evés, mert e nélkül is szépen növöget... mi már csak mini mamutnak hívjuk... már 5.5 kg...
xadri
 
 


Sziasztok!
Ma megvolt az első ctg,minden rendben van.Ha jövöhéten megyek akkor meg is ultrahangoznak.
Alvás:Én mind a két oldalamon alszok,mert külömben elzsibadok.Jobb oldalamon én is félek aludni,de csak az egyik oldalon nem birnák aludni.Remélem nem lesz gond.

Kép
andi0716
 
 


Én is alszom mindkét oldalamon. Amíg Te nem fulladsz, addig nincs gond! Babának ezzel nem ártasz, előbb érzed Te azt meg, hogy nem jó. :)

Ma voltunk NST-n, minden ok, fájások voltak. Aztán volt magzatvíz vizsgálat, ott is minden ok. Egyelőre várjuk Nolit. :) Méhszáj még mindig 1111.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a gyönyörűséges babócákhoz!!!!!!!

Húú Aida, de izgi, te már nagyon a finisben vagy!

Velem hétfőn este történt egy kis baleset :? Megcsúsztam fürdés után, és ráestem a kád szélére. Szerencsére a pocakomat nem ütöttem be, láb közé kaptam az ütést.... 2 perc alatt a tízszeresére dagadt ott lent, be kellett mennem a kórházba.
Megnézett a doki, szerencsére babóval minden rendben. 2 napig feküdtem, ma már kicsit jobban vagyok, nem fáj olyan piszkosul, de még egy jó darabig ilyen gyönyörűséges fekete színben fog pompázni az egész alfelem :?

Vigyázzatok magatokra nagyon, én kissé elgondolkodtam és már ennyi elég is volt a bajhoz.

Meg tudná nekem valaki írni az Ignáthné Évike telefonszámát? Lasan hozzá kell látnom, hogy szülésznőt keressek :)

Sziasztok, mindenkinek minden jót!

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andi, jó, hogy minden rendben van, és "ennyivel" megúsztad.

Vigyázzatok magatokra lányok! A legtöbb baleset terhesekkel autóban és fürdőszobában történik... Egyszer nekem is sikerült megcsúsznom a kádban, de meg tudtam kapaszkodni és a két perces szívinfarktuson kívül más bajom nem lett.
xadri
 
 


Húúú Aida! Mennek a drukkok ezerrel! 17 nap az már szinte semmi.... Majd egyszer csak azt vesszük észre hogy eltűntél a fórumról, mert a babázásától nem érsz rá szülni.

Lányok! Amióta iszom rendszeresen a ca-t, azóta sokkal jobban vagyok. MG-t még nem szedek egyelőre, mert nagyon eltompultak a keményedések :) lehet jót tett a tudat, hogy már nem kell bejárnom jan. végéig dolgozni, majd itthonról folytatom. Jövő héten megyek még pár napot és kész!

Bababútor megérkezett :D Szombaton nekiálunk kalapálni a Kispapával. Vagyis ő kalapál én olvasok és dirigálok :roll: Alig várja, gondolhatjátok :)

Megyek és kipróbálom, hogy kényelmes lesz-e a kisbabám matraca :) (a bútorral jött :))

Szép álmokat mindenkinek!

KépKép
hugic
 
 


Aida bocs.... összevissza írok! Akarom mondani: a babázástól nem érsz rá írni... (annyira szüléssel voltam elfoglalva, hogy véletlenül ezt írtam le :D ) De kismamáknak állítólag elnézik a szétszórtságot :D

KépKép
hugic
 
 


Remélem.. de én azért szeretnék maradni majd néha fórumozni, de remélem Noel baba jó baba lesz és megengedi majd. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Eltűnt mindenki? :roll:

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


úgy tűnik... :wink:

Lehet, hogy nem lesz netünk pár napig, ezért megragadom az alkalmat:

Csillagszórós-összebújós, békés, boldog Karácsonyt és örömökben gazdag Új Esztendőt kívánok mindannyiótoknak!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!
Aida, szerdán nem téged láttalak a kórházban a pároddal, az ötödiken ahol az nst van?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Halihó!

Híreket hozok egy másik topikból (remélem, Aida sem bánja)

"Noel Baba ma 10:05-kor 3340 grammal, 54 cm-rel nehéz, 9 órás vajúdás után vákumos szüléssel, hatalmas gátsebbel megszületett!"

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok! Hát amóta nincs időm géphez ülni úgylátom a gólya sem tétlenkedett! Mindenkinek gratulálok én is így utólag. MI jól vagyunk.Lili az első két hétben 250got szedett fel,aztá a második kéthétben meg 650-et azt hittem rossz a mérleg.Dokibácsi kérdezte is mit kap?mondtam csak szopizik.Jó nagy baba.Ma egy hete volt 4700g.Ja és az első méreckedésnél a védőnő 55cmnek mérte születési hossznak meg 57-et mondtak.Rólam még aqnnyit,nem rémiszgetés képpen írom,de nagy vágást csinált a doktornő amitől mikor hazajöttünk lehajolni,leülni is alig tudtam.Párom megnézte a fél sejhajom kékeslila volt.Úgy éreztem mintha a seggemig felvágtak volna.Aztán már jobb lett,elmúlt a fájdalom de úgy éreztem valami nem stimmel,kerítettem egy kis tükröt hát majdnem rosszul lettem mikor megláttam magam.a párom már nézte előtte is hogy szétvan nyilva de mindig összébbforrt egy picit.Mivel nagyon piros volt a múlthéten bementem az ügyeletre megnézetnt.A Toldi doki volt,megnézte de hozám se mert nyúlni hívott egy másik dokit (dr.Turi ) mert ő még nem látott ilyet.Az meg belepiszkált...,megállapította hogy a seb felső része szétnyílt ezt már nem lehet összevarrni,meg semmit se csininálni,betadinozzam aztán ennyi.Nem lázasodtam be így biztos nincs nagy baj-gondolom-csak nagyon szarul néz ki mert a vágás mellett kivan dudorodva nagy plecsni szerűen.remélem helyre jön.Jővőhét kedden megyek a 6hetes kontrollra kiváncsi vagyok hogy aki majd vizsgál az mit mond majd.Be vagyok sz-va ogy mi lesz .Úgy látszik hiába szültem gyorsan,nem szenvedtem sokat aminek örültem is aztán csak megszívtam.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Kellemes Karácsonyt és BABA mosolyokban gazdag Új Évet kívánok Mindenkinek!!
xadri
 
 


ÉN IS MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK![/b]

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Békés Boldog és egészséges Karácsonyt Kívánok!

Gabilány! Köszi az infot Aidáról! Ti jól vagytok? Kristóf szépen fejlődik? Remélem, minden rendben!

Aida! Minden jót, egészséget! Hihetetlen, hogy már itt tartunk! Remélem jól vagytok és mielőbb otthon lesztek / vagytok a fa alatt!

Puszi nektek,
Magdi

KépKép
hugic
 
 


Hugic: köszi az érdeklődést, megvagyunk, telnek a napok, néha kicsit hasfájósan, viszont a múlt heti kontroll alapján (kicsit korábban volt az egy hónapos az ünnepek miatt) 3630 g vagyunk (2950-nel jöttünk haza) és nőttünk 4 centit :)

Ilda: örülök, hogy Lili baba ilyen szépen fejlődik, viszont sajnálom, hogy ennyire elcs*szték a dolgot a kórházban. Nekem szerencsém volt, varratszedés után mire hazajöttünk, már szinte nem is éreztem a sebet...

Kívánok én is mindeninek áldott, békés, kevesetsírós, nemhasfájós ünnepet! :D :D :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Aida, gratulálok Noel baba megszületéséhez!

Minden babaás maminak sok boldogságot, szépen fejlődnek az apróságok!! :)

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Boldog Karácsonyt Kívánunk Mindenkinek :))))
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: