Új privát üzeneted érkezett!

Fridus!!!

Annyira sajnálom szegény kis palántát, hogy így szenved.
Nálunk Anyukámnak volt 3 hónaposan 2 foga!!! :shock:

Hablaty!

Asszongyák, hogy ilyenkor még nem a fog jön, hanem a fogcsírák mozgolódnak és azok is olyan tüneteket produkálnak, mint a fogzás.
Dominak is volt ilyen jelensége, megváltozott széklettel, de aztán 2 hét és elmúlt!

Nadimo!

Marad a bölcsi, ha vissza kell mennem, de tegnap el is mondtam a családnak a véleményemet.
Gondolhatod mennyire áll most a bál, hogy én milyen anya vagyok, hogy vadidegenekre bízom a babámat!!!
Még a jövő hónapban itthon vagyok, akkor eldől, hogy vissza kell-e mennem dolgozni, vagy sem. :cry:

Ohh és megy az Angolra a drukk-drukk és szorít-szorít nomeg a hajrá-hajrá valamint a kalappal-kalappal!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


nadino, én is drukkolok!

Krisz, a család sosincs teljesen egy véleményen, de ha folyton azon izgatnánk magunkat, hogy mindenkinek megfeleljünk, akkor meg is őrülnénk! Fogadják el, amit te és a párod eldöntöttetek, elvégre e ti dolgotok, és kész! Tudom azért, hogy ez nem ilyen könnyen megy, de akkor se hagyd magad, a te életed, nem az övék!

fogzás: vagy két hete Samu is egyre intenzívebben nyáladzik, és szinte mindig töm valamit a szájába, jobb híjján az öklét vagy az én államat (majd teszek fel erről képet, ha letöltöm végre), szombaton remekül kiszívta a nyakamat is! :lol: Még jó, hogy apa itt volt, nem kell magyarázkodnom :lol:
danann
 
 


ha jól tudom,két hónapos kor körül kezd el termelődni intenzíven a nyál is,és a baba még nem tanulta meg lenyelni...akkor is nyáladzhat rendesen. Elizám is rettenetesen szenved,ismét tiszta náthás. Alul ugye 2 van neki,a mellette levő kettőt már lehet érezni,meg a felső kettőt. Szerintem napok kérdése,és 6 foga lesz. :D
nadimo drukkolunk nagyon :wink:
Krisz,még mindig inkább bízza az ember ismeretlenre,aki azért ért is hozzá valamit,nem? És tényleg az a lényeg,hogy megbízz benne,különben rettegsz egész nap. Akkor végleg abbahagyjátok a szopit is? Vagy az esti azért marad?
Eliza is már egyre kevesebbet szopizik,naponta 3-szor már mást eszik :D
hú,danann,az állharapdálás ment nálunk is :D
Mióta foga is van,nem engedem,mert nagyon fájt.
Vendég
 

 
 

Nálunk a hajtépés a menő.... :lol:
Azé' nyáladzás is van, de most nem olyan intenzív!

Lívi!!!

Várom a képeket!!!Bizti nagyon édesek lesznek!

Amúgy igazatok van, de olyan nehéz megmondani, hogy miért nem bízom a nagymamájára. :cry:
De csak megértik végre!!!!
A múltkor is mondtam, hogy nem szeretném, ha 3 éves koráig csokival és felesleges cukorral tömködnék.(fiamnál nagyon bevált!!!)
Erre mondja a nagyanyja, hogy "majd titokban esszük, hogy Anya ne lássa". :shock:

na mindegy, ezen már nem tuningolom magam.

Cseriani!

Én eddig is csak fejtem a tejet, mert Domi sosem szopizott rendesen. Csak éjjel hajlandó szopizni. Ne kérdezd miért!!! Nem tudom!
Viszont 3-4 napja azt veszem észre, hogy jelentősen csökkent a tejcike mennyisége!
Most húzok rántottlevest csinálni, hátha segít....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na, szakadó esőt szereti a drágám, én megint szarrá áztam, még ő békésen aludt, délben, napsütésben nem aludt, hogy van ez ?:-)
Már kezdtem a jó kis alvást megszokni, remélem hamar kijönnek a fogak, nem kell éveket várni rá. :-)
Megittatam a bogyókat vele, azóta kicsit jobb kedvű.
A rövid hajat is tépegeti a Balum, tök mindegy milyen csak tudja húzni. :-)
Ma potya napom volt, anyum hozott nekünk ebédet. Gyümi levest és fánkot, hallotta, hogy nagyon nyűgös Balázs koma.

Kép
fridus
 
 


Na, itt a kép:
Kép Úgy szeretlek, majd megeszlek! :-)

Hajtépés akkor van, amikor pocakpuszit kap, és két kézzel elkapja a hajam :D

Annyira kikészít néha, ma eddig fél órát aludt reggel 8 óta, fél10 felé 5, dében 20, 4felé pedig megint kb 5 percet. Azóta is folyamatosan ásítozik, de az istennek nem hajlandó elaludni, ringattam, már kétszer meghallgattuk a csodazenét, volt az ágyban is, kb 5 percet bírt csendben, aztán üvöltött. Most, immáron vagy ötödszörre az elmúlt órában megmondtam neki, hogy aki nem alszik, az akkor játsszon, letettem a szönyegre, de kb 1 percet bírt, most a kezére bukott és szopja ezerrel, mindjárt jön megint a bőgés. Komolyan mondom, megőrjít, miért nem alszik el, ha annyira álmos? Cicit akkor sem kap, nehogymár csak úgy tudjon elaludni! A mai szundik mind evés közben történtek. Már üvölt is, megyek.
danann
 
 


Most aludt el, már én is bőgtem a végére. Majdnem másfél órába tellett, amiből egy óra sírás, illetve üvöltés volt. Képes annyira felhergelni magát, hogy fuldoklik, mert közben meg nem tudja a nyálát is nyelni. Egyszerűen nem tudom, mit tudnék még tenni, na persze a cicivel altatáson kívül, amire nem szeretném rászoktatni, mert akkor aztán sosem hagyhatnám másra. Kb egy hónapja, amikor elkezdte az alvás előtti nyűglődést, akkor elkezdtem ugye az ágyba szoktatni, hogy ott aludjon, és már egész jól álltunk, de aztán amikor az oltást kapta, utána 3 napig mindig nyűgös volt, meg folyton cicizni akart, aztán meg elaludt rajta, és azóta egyszerűen nem lehet vele mit csinálni. Az apjával kicsit jobban elalszik, de ő meg sosem akarja az ágyba tenni, csak ha már alszik, könnyen van, csak hétvégén kell ezzel foglalkoznia.
Van valakinek valami ötlete, mit csináljak, mielőtt megőrülök, de tényleg????
danann
 
 


csajok,nem tudom láttátok-e(én nem,csak anyu mesélte),hogy az egyik ismeretterjesztő adón volt egy úgymond kísérlet..egyik anyuka még a széltől is óvta a gyermekét,folyamatosan fertőtlenített,stb...másik anyuka meg kiengdte a kertbe,volt,hogy a gyerekeke megkóstolták a homoksütit,stb...namost,ennek az anyukának a gyerkőcei sokkal egészségesebbek voltak,jóval erősebb-ellenállóbb volt az immunrendszerük,mint a másik anyuka gyerkőceinek. És azt mondták az okosok a riportban,hogy igenis kell a kosz a gyereknek!!! :wink: :D
Vendég
 


Cseriani, nem láttam én sem, de azt szokták mondani, hogy egy éves koráig egy kiló koszt kell megennie a gyereknek, hogy jól működjön az immunrendszere :D
danann
 
 


Krisz, gyakorolj be ilyen szövegeket, mint pl: Tudom anyuka, hogy szívesen vigyáz Domira, de hát nemsokára már futni kell utána, azt meg anyuka nem bírná, még csak az kell, hogy rámenjen anyuka maradék kis egészsége is, mi csak anyukát is féltjük... 'anyuka' behelyettesíthető bármivel, ahogy az anyósodat hívod :-) ha ő maga folyton a betegségére hivatkozik, akkor ez nagyon jó alap, elvégre egy ilyen kicsivel elvileg történhet valami olyasmi, amire gyorsan kell reagálni, és ha anyósod erre már nem képes, akkor a gyereket veszélyezteti. Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha vele történik valami, mondjuk elesik, neadjisten eltörik a lába, akkor mi van, ha nem pont a telefonra zuhan, még segítséget sem tud hívni! Ezek azért olyan dolgok, amikbe nem szeret belegondolni az ember, de figyelembe kell venni! És ezek aztán olyan érvek, amire a család sem szólhat semmit, hiszen ha dolgozol, akkor neki minden nap keményen a gyerekkel kell foglalkozni, nem olyan, mintha hétvégén átmennétek hozzá és egy kicsit megdögönyözi.
danann
 
 


Csajok, és hogy mérjem meg, hogy mennyi koszt evett már meg a gyerek ?
Ha a mérleg a szokásos kaja adagnál +1 kilóval több, az már jó ? :-)
Pelussal vagy pelus nélkül ?:-)

Kép
fridus
 
 


Csak nem mindenki kint van ? Szerintetek hanyas faktoru fényvédőt vegyek Balunak ? Mert most csak sétálunk, de már barna az arca...

Kép
fridus
 
 


Megint csak magam vagyok ?

Kép
fridus
 
 


szia fridus. Még mindig csak egyedül?
Kristófot elvittük reggel az oviba,kilencre hazaértem,ebédfőzés,aztán mehettünk is vissza érte,a héten még fél 12-ig van. Úgyhogy húzós a délelött. Jövő héten már megpróbáljuk,hogy ott is ebédel,akkor van még egy órám :D
Elizám elég rendesen rástartolt Kristóf autóira,kúszik értük(még nem mászik,csak kúszik)..nagyon édes :D
Vendég
 


Sziasztok !

Megjött a jó idő, ez látszik a topik forgalmán is. :cry:
DE azért nagyon szupi hogy végre ki lehet menni.

Mindenkinek köszi a szoritást a dolival kapcsolatban. !!!!
Nagyon jó lett, csodálkoztam is amikor kiosztották. A nyakam rámertem volna tenni hogy rosszul sikerült, teljesen úgy éreztem.
Hála istennek nem lett igazam. Biztos a ti szoritásotok segitett rajtam !!!!!
:lol: :lol: :lol:


Fridus : látom te tartod a frontot ! Köszi ! :lol: Én is itt vagyok ,csak kicsit megkésve.

cseriani : ez elég nehéz időszak amikor " beszoktatás " van, és még csak fél napos a gyerek. Az embernek tényleg rettentő kevés igy az ideje, éppen csak csinál ezt-azt és már mehet is érte vissza.
Egy ideig én is csináltam ezt, aztán amikor ott ebédelt , majd késöbb ott is tudott aludni, hirtelen rengeteg időm lett. Furcsa is volt nagyon !!
Iszonyú sokat tud számitani 1-2 óra is. ! Az biztos !


nuncili : várjuk a hireket a tegnappal kapcsolatban ! :lol:


Krisz : hol vagy ? Ma még nem jelentkeztél ! :cry:
Minden OK ?


Puszi mindenkinek : nadimo
nadimo
 
 


Nadimo!

Vagyok, köszike!!!!Csak Apa megy Romániaába, sütök-főzök-vasalok-pakolok és nem látom a végét.
Örülök, hogy sikerült a dolika!!!!!
Ügyi vagy!Látod, mégsem lett olyan rossz!

Fridus!

A tavaszi nap még nem olyan vészes, de azért minimum 40%-os naptejet vegyél!Nyárra meg a legerősebbet, mert a sugárzás szűrt napfényben is erős lehet, illetve az ő kis bőrük még nem annyira ellenálló!
Nyugi! Emellett is lehetcsokibarna Adonisz!

Lívi!

Köszike a tanácsokat, de ezeken a dumákon már túlvagyok. :cry: És mostanság olyan erőszakosan nyomja....kénytelen leszek elővenni a vérigsértős mondataimat. :cry:

Nuncili!!!

Mizuka van????Voltatok tegnap?

Cseriani!

Hát igen!A domestosban fürdetett és vitrinben tárolt gyerekek sokkal fogékonyabbak minden debla iránt. :lol:
Na jó azért én sem hajítom be Domit a lótrágya közepébe, de azért túlzásokba sem esem a fertőtlenítések terén.Csak az átlagos higiéniát követem mindenben. Mondjuk azért a cumit+üvegeket sterilizálom, de van egy tuti mikroba rakható gőzsterilizálóm és az nagyon tuti szerkezet!
De ennyi.


Mesi, Mazsuzs,Gabcsa, Hablaty hol vagytok?????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na jóreggelt, ma elég jól aludt a drága Balukánk.
Már 7-kor felkelt, egy fél órával aludt többet a szokásosnál.
Látom megint csak magamban beszélek. :)
40 es nem csak nyárra kell ?
Mi még csak sétálgatunk kint, nem vagyunk kint egész nap...

Kép
fridus
 
 


csajok én a doktornéninkkel irattatok napozókrémet,nagyon jó.Kristófnál is ezt használtam,egyszer sem égett le,és legalább tudom,mi van benne. És nem utolsó szempont,hogy olcsó. Ez a doktornéni saját készítménye,gondolom a ti doktornénitek is kever be...
Vendég
 


Cseriani!

Mennyei ötlet!!!Igazad van!!!!Köszike!

Fridus!

Sajna a babák bőrének alig van védekezőképessége. Azzal sosem ártasz, ha erősebb krémet használsz!
Most tavasszal a gyengébb is jó, de az is 10-es fokozat felett legyen, ha lehet. Ja és a sapi is átengedi az UVB sugárzást, tehát érdemes UV szűrős sapiba is beinvesztálni nyáron!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Cseriani, nem rossz tipp ez a naptej!

Mi szerdán voltunk tanácsadáson, azt mondta a dokinő, hogy kicsit sápadt az Olivér (én és a férjem is fehérbőrűek vagyunk) erre írt fel Vas-cseppet Maltofert. A múltkor azért akart vascseppet felírni, mert nem jól evett. Ez ilyen univerzális, hogy mindenre jó???!!! :?

Kép
timesz
 
 


Timesz,ezt szedte Eliza is. Írt hozzá folsavat is,ugye? Az segíti a vas felszívódását. De a fenébe is,miért nem akar a doktornénitek vérvételt csináltatni? Lehet nem is vashiányos,te meg tömöd majd vassal. Én nem értek egyet ezzel. Tudom,hogy nm kellemes a vérvétel ilyen picinek,de akkor is. Ő sem szed feleslegesen semmit,ha nincs szüksége a szervezetének rá. Ráadásul Olivér már eszik mindent..miért nem azt mondja,hogy adjál neki több ájas kaját,vagy amiben még sok a vas??
Na mindegy Timi,nem akartam beleszólni,csak tudod,hogy már a múltkor is kibuktam,mikor írtad,hogy azért akar csak adni neki,mert szerinte vékony-aztán meg nem is,mint ahogy te is láthattad a számokból,adatokból,amit a lányok írtak neked. Egyébként te és párod sem vagytok igazán husosak,ne várja a doktornéni,hogy Olivér guruljon.
Na,most jól megaszontam neked mindent :oops:
Vendég
 


Cseriani, nem írt hozzá fel folsavat, csak 2*4 csepp Maltofert, semmi mást, meg egy Calcimuscot, mert egy picit meg van fázva.

Nadimo, szerinted? Te, mint szakavatott mit szólsz ehhez??

Kép
timesz
 
 


Nem tudom nálatok hogy van, de mikor Oli felébred a kiságyában nappal - és én hallom hogy már fennt van, belopózok hozzá - olyan jó kis füle van egyből meghallja, aztán emelgeti fel a kicsi buksiját kukucskál ki, hogy hol vagyok, mivel fekve nem lát ki a fejvédőtől és a zsebes tartózsáktól. Olyan édes mikor leskelődik és azt mondja, HE!

Itt egy kép róla:

Kép Kukucs

Kép
timesz
 
 


timesz : már a múltkor is leirtam hogy mi a véleményem a gyógyszer adásról, ezt azóta is tartom ! Én mindenképpen elöször alátámasztanám leletekkel a vashiányt, vérszegénységet és csak ha bizonyitott akkor adnék vasat vagy akármi más gyógyszert.
A folsav pedig kell mellé, mert csak akkor hatékony a felszivódása, pont ahogy cserani is irta.
Egyébként a vasat csak orvosi ellenőrzés, kontroll vérvétel mellett lehet adni . Látod múltkor is adta volna a hizása miatt, az is rendeződött vas adás nélkül is. :roll: :roll:

Én nem adnám csak ha vettek tőle vért és tényleg muszáj...

A kép nagyon ari !!

puszi mindenkinek : nadimo
nadimo
 
 


timesz most ment el a védőnénink,megkérdeztem őt is...ha nem baj.
Dettó ugyanazt mondta,mint nadimo.
Ha a vérkép igazolja,akkor adjon neki,de mindenképpen folsavval együtt,különben sz**t sem ér. De ha nem igazolja,akkor meg ne adja,nem szab.
Ha szerinte vashiányos,vérszegény,akkor adjál neki több májas kaját,több piros gyümölcsöt. Ha nem,akkor meg hagyja békén a gyönyörű kisfiad.
Na,ennyi.
Jól kidühöngtem magam,aztán végülis semmi közöm hozzá,csak bosszant az ilyen.
Vendég
 


Csajok, mondanak ezek fűt fát.
Balázs ma nagyon jól aludt, csak én nem, hajnal 4-ig fent voltam, aztán most jó lenne szunyálni, de nem hagy a mókuslekvár.
Kitépte a játszószönyegből a pillangó szárnyát. Szegény állat. :-)
Kora reggel brutális ez a gyerek. :-)
Fel akar ülni, de a hátát is emeli, meg a lábát is. Jó kis hasizma van.
Irigylem emiatt. :-)
Tegnap rá kellett jönnöm, hogy a 36-os nadrágok nem jönnek rám. Nem is vettem, csak felsőket. :-)
Tegnap a Tescoban 70%-al olcsóbbak voltak a Cerokee holmik. Elköltöttem 15 ezer ft-ot. Gyereknek is vettem 2 nadrágot, 3 pólót, ujjatlan felsőt, meg polár felsőt. 1 póló 119 ft volt. Annyiért már egy pizzás csigát sem kapok.

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Mára ez az utolsó fotó :-)

Kép
fridus
 
 


az igen fridus,nem apróz el semmit Balu,főleg a tejivást nem :D
Itt reggel óta szakad az eső :evil: Felétek milyen idő van?
Vendég
 


SZIASZTOK!

SZOVAL OKOSABBAK NEM LETTÜNK,NAGYON JOK AZ EREDMÉNYEINK,DE SAJNA MINT BETEGSÉG MEGVAN,A LEGENYHÉBB FORMÁJA,NEM LETTEM BOLDOGABB,PLÁNE HOGY PÉNTEKEN BEADTÁK NEKI AZ ELSÖ ADAG B12 szurit,amit ha attol beindul az enzim müködése akkor kapnia kell még párszor,ha nem akkor nem kap több szurit.Hát ahogy lefogtam a lábát hogy beadja a szurit szivem szerint szétvertem volna a drnő fejét a kinzásért,ráadásul jol be is pirult körülötte,és nagyon sirt,embertelen a könnyeit látni :cry:
Doki bácsi nagyon szimpi volt :oops: ,és nyugtatgatott hogy figyelni kell nehogy rosszul legyen,de ő ugylátja gogy nincs nagy baj.
KÖSZI,gondoltam végülis a legrosszabb esetben komába eshet ha nem viszed időben korházba egy lázas állapotnál,de nincs nagy baj.... :evil:

Kép
Kép
nuncili
 
 


Tehát most probálok ugy hozzáállni hogy tök egészséges,de idönként vért adunk mert sok van :?
Hétfön ujra klinika,kedvenc főorvosnőmmel,kinzás,aztán ujra 2 hét várakozás az ujjabb hirre hogy mivan.
Aztmondta még hogy szerinte pár hét-honap mulva kérjem a genetikai vizsgálatot,amit csak spanyolországban csinálnak,mert az mutatja ki 100%-osan a betegséget.
IGY egyenlöre 50-50 % esély hogy betegek vagyunk.
Ennyire szar itthon ennek még az eredménye,teljesen sötétben tapiznak ugyérzem,ráadásul 3 hete várok egy vérvétel eredményt,hétfön tuti összeveszek ezzel a nővel,mert nem igaz hogy ennyit kell várni.
Ellenben a drága lányom este elalszik 8.30kor,kajál 0.30kor és reggel 07kor.imádtam hogy hagy aludni 2 napja,csak el ne szoljam magam....

Kép
Kép
nuncili
 
 


nálunk fuj a szél nagyon,be van borulva,hideg van a tegnaphoz képest.

Kép
Kép
nuncili
 
 


nuncili tudom,hogy most inkább a dolgok rossz oldalát látod,és az is nagyon rossz,hogy végülis konkrét dolgot nem igazán tudtok. De figyu,kétszer is végigolvastam amit írtál,és én azt látom ebből,hogy azért nem olyan vészes a helyzet,nem? Persze,rossz a szuri,de hátha segít,indulj ki ebből. Ne is:abból indulj ki,hogy segítenie kell,és kész.De tudod,a kötelező védőoltásnál is sír szegény,és attól is lehet baja :?
Az azért tényleg durva,hogy három hét alatt nem kaptok meg egy véreredményt :twisted:
Vendég
 


Nuncili!

mivel én is kaptam 20x B12 injekciót, így bizton állíthatom, hogy nem a szúrás fáj, hanem mikor terjed szét a B12 az nagyon feszít és csíp!!!
Szonjának ez fájhat! Ráadásul azt nem mondták, hogy utána borogatni és finoman masszírozni kel?Ugyanis becsomósodhat.
Illetve a szuri után rossz közérzet is lehet.
Szóval tudom, hogy megszakad a szíved, de légy erős!!!!

Én nagyon szorítok nektek!

Fridus!

Balu már porszívózik is???Dominak pont ilyen hapsi kell! Ráadásul szívesen eszi a csirkét és nem is alkohoista!!!!


Na ma elkezdtük az almát enni.....

íme a reakcióink egyike

Kép

majd a nagy hadakozás végerednménye:

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Domi jó a hozomány ? :-)
Ma a gyerek se, és én sem aludtunk, tegnap óta hiszti van, dagadt az ínye, gondolom , ez a 4. fogunk....
Már szeretnék egyszerre csak 5-6 órát egyben aludni... Nem kérek én már sokat. :-)
Egyébként nálunk 2-ig sütött a nap, aztán beborult, és fél 6 után kezdett cseperegni az eső, onnan tudom ilyen jól, hogy kint voltunk az úton. :-)
Persze mint mindig, jól esik, amikor kimegyünk...

Kép
fridus
 
 


KÖSZI csajok az együttérzést,hát nem kaptam még B12-t,de szivesen átvállalnám helyette mert szörnyű volt,de azt nem mondta ám hogy borogassam bár probáltam de akkor mégjobban orditott,szerencsére nem durrant be neki,de jo tudni....

csajok!
egy szoptatott babát mivel kinálsz nyáron ha csak szomjas??
ha anyatejjel akkor hogy tartodik be az etetések közti 4-5 ora???mert ugye ha 8kor reggelizik mondjuk 150et,és 12kor ebédel,akkor közte tuti szomjas a 40 fokba,ha cicitejet kap és benyel 50-100at,akkor mivan az ebéddel???
mint kezdö anyuka kérdem.... :D

Kép
Kép
nuncili
 
 


Kép


lehet hogy ezt már feltettem....

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!

mért kéne a 4-5 órát egyáltalán betartani????!!!!

Ha szomjas, nyugodtan adj neki cicikét.Ha mégsem szeretnél cicit adni, forralt és visszahűtött víz a legjobb. Szerintem.
Amíg nem ismer más ízeket, addig megissza majd a sima vizet is.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


az a grimasz nagggyon kemééény!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is, csak annyira pörögnek az események, hogy alig bírom olvasni is, nem ám írni.
Nuncili örülök, hogy a lehetőségekhez képest nincs nagy baj, és remélem, minden eredmény jó lesz! Megértelek, hogy el vagy keseredve, én is el lennék... nálunk még mindig nincs doki és időpont, pedig már nagyon túl lennék az egészen. elég sokat van már ébren Luca, meg van teendő itthon is, így keveset ülök a gép előtt.
Nálunk még mindig kakilás-gond van, legutóbb is csak kúppal kakilt a kicsi, nem tudom, miért? Van ötletetek?
Nuncili, jó hogy kérdezted a nyarat, ezen már én is gondolkodtam... ha anyatejes a baba, mindenképp ki szokás várni a 6 hónapot? Mert vannak 4 hónapos kortól adható gyümölcslevek... vagy jobb azt nem adni neki?

Kép
hablaty
 
 


jo-jo persze,de nem mostanra gondoltam hanem nyáron akkor meg már 6honapos lesz,akkor már csak nem adsz 2-3 oránként cicit???!!!vagy igen?????
én arra gondoltam hogy ugye azért ha 8kor cici,10kor kis gyümi,12kor fözike,stb...de ha közte cicivel oltunk szomjat akkor hogy fog 12kor ebédelni fözikét ha belakik cicitejcivel????

FRIDUS!
hogy csináljátok BALUVAL??????????
Ez tök ciki de a kisfiam tápis volt,nála egyértelmü volt hogy sima vizet adtam 2 etetés közt ha szomjazott vagy gyümilét,de most Hálisten van cicitejci

Kép
Kép
nuncili
 
 


Sziasztok lányok!
Már nagyon hiányoztatok.

Jó régen voltám már itt, csak győzzem visszaolvasni amiket írtatok.
Dögrováson voltam, ez a hülye időjárás. Sajnos ezért nem tudtam a géphez üllni, mert örültem hogy élek. Dorka is elkapta, szerencsére Panni nem, legalábbis eddig.
Panni megkapta a 3 hónapos oltást, holnap irány a babaúszás.

A képek amiket tettetek fel a csajokról és a pasikról, tüneményesek.

Krisz babaúszás?

Nuncili kitartás! Minden rendben lesz, szépen lassacskán.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Gabcsaí!

Holnap megyünk mi is 11-re! Már múlt héten mentünk volna, de a nyamvadt sztrájk miatt nem tudtunk.
Na mindegy.Akkor holnap talizunk?

Nuncili!

Sztem ne aggódj, mert ha szomjas, akkor inni fog és nem enni.:-)
Én ezeket a granulátumokat azért nem adnám, mert van bennük cukor!!!
Az még hagyján, hogy rongálja a még kinemjött fogakat, de totál felesleges plusz szénhidrátot adni egy babának.
De ez csak az én véleményem, ha Te úgy gondolod, adsz neki.
Vannak egyébként filteres csecsemőteák, na azt nyugodtan lehet neki forrázni.
Pl a csipkebogyó hibiszkusszal nagyon kiváló szomjoltó. De azt asszem csak 6 hós kortól ajánlják.


Hablaty!!!

Remélem már minden okés nálatok!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


hibiszkusz és társaival meg vigyázzatok,antioxidánsok,az sem a legjobb,csak azután kezdjétek el,miután sokmindent eszik már a baba. Sima natúr csipkebogyótea,vagy kamillatea,nagyon-nagyon kevéske barnacukorral isteni-nekem mindkét gyerkőcnél bevált. Én adtam granulátumot is,pl.hipp alma-citromfű tea. De sokban van édeskömény,és az sem minden babának jó,soknak fáj a pocakja tőle. Én ha filteres teát készítek,akkor 1 dl.teához adok 1 kocka barnacukrot. Mikor terhesen diabeteszes voltam-jelzem 1 mérésem lett magas,az összes többi diéta nélkül normális,de kikiáltottak diabeteszesnek-nagyon sokat kérdezősködtem a dokiktól a gyerekteákról,bébiételekről..kivétel nélkül azt mondták,hogy az anyukák nagyon félnek a cukortól,gyereknek cukor nélkül adják a teát,nem tezsnek cukrot abba a kajába,amibe kellene,nehogy a babának baja legyen. Aztán pár éves lesz a gyerkőc,eszik egyre több cukrosat-na ebből lesz a baj. A szervezete hirtelen nem tud mit kezdeni a cukorral,a gyerek meg csak hízik meg hízik. Tehát,a lényeg,nyugodtan ízesítsetek cukorral,de mértékkel. Tudni kell,hol a határ. És igen,a sok cukros lötyi roncsolja a fogakat,de úgysem adtok a gyereknek folyamatosan ilyeneket. És pl.a lisztes dolgok sokkal jobban roncsolják és sokkal rosszabbak a szervezetnek,mint a cukrosak.
Vendég
 


Ha engem kérdeztek, én már viszem le neki a csipkebogyó teát, meg a babapiskótát,ma fagyiztam, így kapott egy tölcsért is, hát megette, alig hagyott egy kis falatkát, amit kikapartam alóla.
Balu már alig akar cicizni...
Reggel még egyszer van, 11-est már nem akarja, és este lefekvésnél van még nálunk.
Aludni sem akar, már lehet, nem is fogok lemenni vele fél 12-kor, úgyis jön a meleg... Viszont kaja után, ha lemegyek vele, egyből bealszik...
Én még ilyen gyereket nem láttam... :-)
Remélem ma már alszunk, mert ülve elaludnék.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Odaküldtem hozzátok egy álomangyalkát Balunak!!!
Tárd ki az ablakot hagy repüljön be!!!

Kép

Dögös kis álomangyalkát, tökmindegy mit csinálnak, de téged hagyjanak békén!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Cseriani!

Ez vérkomoly?????? :shock:
Pesrze a mindent mértékkel az jó elv, akármilyen élelmiszerről beszélünk.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta az. Én is meglepődtem,hogy pl.rosszabb a liszt a fogaknak,mint a cukor. És még milyen dolgok vannak...néha mresztgetem a szemem. Hatalmas nagy bajom,hogy sokat kutakodok a neten dolgok után,de sógornőm meg orvosnak tanul,és néha az ő könyveibe is belesek-bár néha nem tenném :shock:
Na,megyek,mindkét kópé elaludt,Eliza nagyon sírt,nagyon fáj a foga,adtam neki nurofent is már,Kristóf meg nem aludt délután,és egész nap kinnt voltunk,elfáradt rendesen.
Jó éjt nektek is.
Vendég
 


Cseriani!

Nem a lisztre gondoltam, mert azt tudtam.
de az,hogyha nem adok neki cukrot, az többet árt, mint használ, azt legmerészebb álmomban sem gondoltam volnaaa.....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt, csak 3-szor kelt fel a Balu, viszont már negyed 8-kor aludt, mert napközben nem volt hajlandó. Nem is tudtam tőle ebédelni, ígyhát valamikor negyed 6 tájékán hagyta, hogy megebédeljek.
Férjem jól le is cseszett, hogy miért nem ettem, de amilyen ramazuri volt nálunk tegnap, ő sem tudott volna.
Jó, hogy ma itthon van, és elviszi a kisfiamat, még én főzök kicsit, nem sokat, mert este a Tortuga étterembe megyünk az első házassági évfordulónkat ünnepeljük...
Ja, Balunak eltünt a 3. foga, olyan dagadt az ínye... Szegényke, ahhoz képest ma egészen jó kedvében van.

Kép
fridus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?