Új privát üzeneted érkezett!

Zita dönnnörű! Boldog szülinapot neki! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Makkmarci:
Szerintem ha minden egyéb rendben akkor ne aggódja a vérnyomás miatt.
Nekem két hete volt magas (érdekes,csak a jobb karomban) 140/85, mikor a dokim közölte, hogy Ő hétvégén elutazik több mint kéthétre!
A bal karomon viszon csak 116/70 volt! Azóta mérettem a védőnővel 116/80 mért és kedden a kórházban a főnővér már csak 105/70 vérnyomásom volt.

A kórházi cuccot én már összepakoltam, holnap akarom a babáét! :)

Lányok : Ti mit visztek a bébinek a kórházba?
szisszó
 
 


Jah, és ma lett kész a babaszoba!
Olyan jó érzés bemenni :)
Este csak leültem a kiságy mellé és szinte hihetetlen , hogy 2-3 hét múlva már benne fog feküdni a kislányom :))))))))

Jó hétvégét mindenkinek!!!
szisszó
 
 

 
 

szisszó!
csak popsitörlőt kell, de vigyél 2-3 textilpelust is. Ha valamit azonnal akarsz adni neki, amivel könnyíted az alvását, pl cumi, nyálkendő, (bár az ilyenkor még fene tudja) akkor azt is. Mikor jöttök haza, apa hozza az előre csomizott ruhát: zokni, v. harisnya, hosszú ujjú body, hosszú ujjú felső, pulóver, overáll, sapka, ha kilóg keze lába kesztyű és textil cipő. ha viszed sétálni, már nem kell a bodynak és a ruginak is hosszú ujjúnak lenni, és zokni is elég.

Kép
nyafi
 
 


Szia Nyafi!

Köszi az infót! :)

A babcuccokat amiben hazajön a pici, csak az elvitel napján lehet bevinni a kórházba?
Vagyis magammal nem vihetem rögtön szüléskor egy külön táskába Lili ruháit?
szisszó
 
 


viheted, csak hova rakod?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Te sosem raksz föl Abigélről képet! Kiváncsi vagyok rá!

Én kissapit is vittem a babának a kórházba (igaz azt adnak), meg egy plédet. Ez utóbbi fontos, mert a folyosó huzatos sokszor, és a kórházi takaró szerintem oda kevés. Meg mostmár vinnék nuk cumit is (cumisüvegre valót), mert adni kell nekik cukros-vizet, de tök gagyi nagy lyukú cumit adnak hozzá, amiből sokkal-sokkal könnyebb szívni, mint a ciciből, és ez az első napokban gondot okozhat. Bár ha szerencsétek van, hamar beindul a tej és nem kell adni neki azt a cukros vacakot.
Ne felejtsetek vinni mellszívót! Én szorgalmasan fejtem, így hamarabb beindult a tejem (a lefejt tejet pedig odaadtam kiskanállal - igen kiskanalat is vittem), meg bibmóápoló kenőcsöt (Garmastan vagy Bepanten), mert az első pár nap folyamatos szopizása igencsak igénybeveszi a mellbimbót.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Kép Csak mert kérted...

Kép
nyafi
 
 


Húúúúúú lányok!

Annyi mindent írtatok még, hogy mi jó, ha van a kórházban, hogy csak kapkodom a fejem. Én azért néhány pelust is bekészítettem a textil pelusok mellé. De most komolyan kellene rendes takaró is meg nuk cumi?? Én azt vettem, de csak végszükség esetén akartam használni és csak akkor kifertőtleníteni, ha már itthon vagyunk.

Ilyen piciben nincs hosszú ujjú bodynk, de arra gondoltam, hogy a hosszú ujjú rugi fölé még ráadok majd egy kardigánt az overáll alá. Az nem elég? Vagy tegyek el egy nagyobb hosszú ujjú bodyt?? Kicsibe nem akartam nagyon bevásárolni és annyi cuccot örököltünk, hogy hordani sem fogjuk tudni...

Szisszó, de jó neked, hogy kész van a babaszoba, nekünk még készül az ágy, de már úgy izgulok! Méregetem itthon a vérnyomást, azóta normális. Tegnap hívtam a Halászt is és jót mulatott, hogy csak ott mérünk mindig magasat. Mondta, hogy azért méregessem legalább minden másnap, hogy lássuk mi az eredmény!

Jaj, ez a Zita baba nagyon édes!!!!
:D
makkmarci
 
 


Nyafi! Abigél is nagyon édes!!! :)
makkmarci
 
 


Sziasztok Lányok!

Nyafi: Tényleg nagyon édi a kis Abigél! :))

Én is úgy szeretném, ha már az én Lilikémmel itthon lehetnénk hármasban!!
Te szeretnél a kislányodnak fülbevalót?

Kislányos kismamik mi a vélemény a fülbelövésről?

Nekem nagyon tetszik, de a párom nem szeretné, csak ha már iskolába jár! Amikor már oda tud figyelni rá, nehogy beleakadjon valamibe.
Sztem meg kicsi rá az esély, nekem is volt csecsemőkoromban és soha nem volt vele probléma.
szisszó
 
 


Szia Makkmarci!

Örülök, hogy rendeződött a vérnyomásod. Hálisten az enyém is rendben van!
Te hogy állsz az alvással?
Nekem nagyon nehezen megy. Mind az elalvás és ha végre sikerült az időtartama akkor sem több, mint 3-4 óra.
Így állandóan fáradt vagyok, ami aggaszt, mert már bármikor jöhet a "nagy nap" és szeretném ha lenne elég erőm akkor!

Lányok: Van valaki aki érez/érzett éles nyilalásokat ami a pocakból lefelé hasogat + a combhajlatban is éles nyílalások jönnek este felé (annyira, hogy fel is ugrok ültömből egy pillanatra).
Igaz az egész egy pár pillanat, de egyre sűrübben érzem.
Furcsa.
szisszó
 
 


szisszo nyilllás: illeszkedik a feje...30 hét után vagy? fülével én nem kezdek semmit. nekem ott a luk, van fülim is de utálom viszont nem fog fájni ha most lövitek ki...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi:
Igen már a 37.hét végén vagyok! :)) Pontosabban még 16 nap! :)

Viszont ha van lyuk és nincs benne fülbevaló, akkor az nem fog benőni?

Egyébként ma vettünk légzésfigyelőt végre.
Engem meg fog nyugtatni, hogy van, miután picurka külön szobában fog aludni!
szisszó
 
 


nekem nem nőtt be
Lányok segítsetek. Apukám albérletet keres Budapesten, kis rezsijüt, kicsit, olcsót. Lehetőleg olyan helyen, ahol a kocsiját is tudja valahol a környéken tárolni...

Kép
nyafi
 
 


nyafi írta:nekem nem nőtt be
Lányok segítsetek. Apukám albérletet keres Budapesten, kis rezsijüt, kicsit, olcsót. Lehetőleg olyan helyen, ahol a kocsiját is tudja valahol a környéken tárolni...


Küldtem neked priviben üzenetet, nem tudom, hogy megkaptad-e.
Bénáztam :)

Jelezz vissza légyszí!

Szisszó
szisszó
 
 


szisszó nem jött át sajnos... :cry:

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Heni! Jó az új vonalzód! :)

Makkmarci! Ismerősödnél a baba akkor pont a koraszülöttség határán jött világra! Remélem, jól vannak, és egészségesek! :)
Kórházba én popsitörlőn kívül vittem a babának pár pelust, néhány textilpelust, 2-3 eldobható pelenkázó alátétet, meg mikor megláttam az idióta cumisüveget, akkor bekértem a miénket, inkább azt szívogassa. Jah, meg egy zenélős zsiráfot is! :)
Örülök, hogy rendben van a vérnyomásod! :)

Majaeszti! Mi ritkán vagyunk nyűgik, és még nem tudtam összekapcsolni, hogy olyankor időjárás, fog vagy pocakprobléma van. Bár ez utóbbi a legkevésbé valószínű. :)
Ha változik az idő, akkor inkább én vagyok nyűgei. Na azt viszont megérzi! :)

Nyafi! Tündér kicsi lányod van! :)

Tusimi! Akkor hajrá öcsi-program! :)
Édes Zita! Pláne ez a szopi után bealvós kép! Olyankor úgy szeretem nézni! Bár nálunk ez már nem jellemző. :)
Alvás! Ügyes baba, egyre hosszabbak lesznek az éjszakák. :) Persze visszaesés előfordulhat, de annak mindig oka van.

Szisszó! Az én fülem többször beforrt, úgyhogy már 3 vagy 4 alkalommal kellett kilyukasztani. De szerintem a kis belövős fülbevaló nem fog gondot okozni, max ha normált rak bele az ember.

Kéthónaposokat meg puszilom így utólag is! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Szisszó, nekem is gondjaim vannak az alvással már egy jó ideje, pedig nekünk ez még csak a 36.hét lesz... Ma éjszaka is annyira szarul aludtam... Óránként voltam kint pisilni és izzadtam, mint egy ló. Nekem amúgy ha nem ilyen az éjszakám, akkor is max. 2-3 órát tudok egy huzamban aludni. :(
Te már nagyon közel vagy! Az időjárás be is indíthatja a dolgokat nálad... Izgi! :)

Dolli! Köszi az ötleteket, az eldobható pelenkázó alátét jó ötlet. Meg akkor előkészítem a cumisüveget is, hogy ha kell apának csak be kelljen hoznia.

Az ismerősöm jól van. Nem lett koraszülött a baba, mert kiderült, úgy tűnik 11 nappal elszámolták a dolgot, így csak 2 héttel jött előbb Luca baba, az apgarja is teljesen tökéletes és a súlya is. Ma már valószínű haza is mehetnek a kórházból.:)
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Már ébren is vok, pedig 3/4 3-kor mentem aludni, jah és addig is 3x kint voltam a mosdóban!

Tekiroll: Igen, sztem sem fog gondot okozni, csak erről apát kell
még meggyőznöm. Tudjátok Ő régen tanított
testnevelést
kicsiknek is és nem egyszer látta kiszakadni a fülbevalót
órán a kicsik füléből. :(
Viszont nekem is csecsemő koromtól van fülbevalóm és
soha semmilyen problémát nem okozott!

Makkmarci: Te is szoktál nyilalásokat érezni a hüvely felé?
Keményedéssel hogy állsz?
Úgy érzem, hogy már nagyon készülődik a kismanóm :)
Sokszor úgy érzem, hogy legyünk már túl a szülésen
és akár most azonnal! Máskor viszont beparázok és
arra gondolok, hogy remélem van még legalább egy
hetem!

Nyafi: Az albérlettel szerettem volna levelet küldeni,
megpróbálom újra. Ugyanis nálunk most mennek el az
albérlők február 15-től.
Igaz, szerintem apukádnak, ha egyedül megy akkor
nagy lesz az én lakásom, de hátha :)
szisszó
 
 


Fülbevaló
Nekem egyáltalán nem tetszik. Szerintem egy kisbaba úgy szép ahogy van, egy ékszerrel inkább csak rontani lehet rajta. Remélem nem bántok meg senkit, nem gondolkodunk egyformán. Egy kislány pedig úgyis kérni fogja, majd akkor megkapja. Én is kértem 5 éves koromban, pedig akkor még tűvel szúrták ki! Persze nem állítom, hogy élveztem, pityogtam is, de hát én akartam ugyebár...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szisszó!
Én is szoktam nyilalásokat érezni és keményedni is elég sokat.
Most voltam ctg-n, Marci elég aktív volt.:)

Viszont kész lett a kenetem bakterológiai eredménye, és mindenféle bacik vannak ráírva a papírra. Egy kicsit beparáztam...
Felhívtam a Halász dokit, csütörtökön megyek be hozzá az Uzsokiba. Szerintetek ebből nem lehet gáz, hogy nem negatív az eredmény? Én úgy tudom, hogy ezt azért csinálják, mert a szülésnél a baba fertőzést kaphat a hüvelyből... Messze van még a csütörtök...
Volt valakinek ilyen, aki már megszült??

Szerintetek, ha bemegyek csütörtökön az Uzsokiba, akkor adjak pénzt a dokinak?? Ha igen, akkor mennyit illik ilyenkor?
makkmarci
 
 


Makkmarci:
Én holnap megyek be a kórházba CTG-re. A dokim még 9 nap, hogy hazaérjen! Remélem kitartok!
A csütörtököt illetően, sztem ha magánrendelésre is jársz, akkor ne adj külön pénzt.
PL, én ha CTG-re megyek nem adok semmit, viszont a kezdeteketől minden 3.héten ott vagyok a magánrendelésen, ami 8000Ft+ ha kell ultrahang az még 3000Ft.
Neked mennyi lesz a szülés?

Ismeri valaki dr.Járányi Beáta doktornőt?
Mert, ha nem érne haza a dokim, míg szülök, akkor Ő fogja helyettesíteni.
szisszó
 
 


Makkmarci:
Egyébként én is úgy tudom, hogy a bakteriális vizsgálat azért kell, hogy a szülés folyamán a baba ne kapjon el semmilyen fertőzést.
Gondolom, akkor még most elkezdik kezelni és mire jön Marci, addigra már kutya bajod sem lesz! :)
szisszó
 
 


szisszó

én nem ismerem közelebbről a járányi doktornőt, de amikor én szültem,akkor ő mentette meg egy csajszi életét,akinek nem ért be a dokija, és volt valami komplikáció: nagyon rendes nő, közvetlen és mindig jött látogatni a lányt aki nála szült. irigykedtem is, hogy milyen jó orvosa van

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Makkmarci
Nekem is volt bacim, méghozzá streptococcus. Nagyon el voltam keseredve, mert egy ismerősömnél súlyos betegséget okozott a babánál, de annó nála még nem nézték előzetesen. A doki is el fogja mondani, hogyha majd beindul a szülés, szólni kell, és kapsz intravénásan antibiotikumot, amit 4 óránként ismételnek (én két óra alatt megszültem, így csak egy adagot kaptam), majd a szülés után a baba is kap. Később még megnézik, hogy nincs e benne a baktérium a babában, és ha igen akkor kezelik tovább gyógyszerrel, nehoy valami szövődményt okozzon. Nálunk szerencsére nem volt, és nem is lett semmi baja Zitumnak.
Én mindig adtam Halásznak pénzt, kivéve a végén, amikor már tök sűrűn jártam hozzá, akkor csak minden második alkalommal. Én modjuk végig az Uzsokiba jártam hozzá.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szisszó!
Én nem magánrendelésre járok, hanem az SZTK-ba ide Újpestre, így eddig egy fillért sem fizettem neki. Viszont sajna nem is engedhetnénk meg magunknak ezt az alkalmankénti 8000Ft-ot. Asszem az egyik ismerősöm is a Te dokidnál szült szeptemberben, mert ugyanezeket az árakat hallottam. :)

Tusimi!
Köszi az infót!!! Egy kicsit megnyugtattál! Pláne, hogy látom is, hogy Zitus milyen szép és egészséges! Én is eléggé elkeseredtem... Nem ez volt a legjobb napom!
És annak ellenére kaptad intravénásan a cuccokat, hogy előtte kikezelték antibiotikummal?? Vagy nem kezelték ki? Mert ezt a két variációt olvastam itt a neten. Hogy kikezelték előtte egy kúrával vagy csak az intravénás verzió!
Amúgy mennyi pénzt adtál neki ilyenkor az Uzsokiban?
makkmarci
 
 


Makkmarci
Nekem kb. 30 hét környékén nézték, és Maripent kellett szednem kb 1 hétig, ha jól emlékszem. Azt monda a doki, hogy teljesen nem fogja megszüntetni a baktériumot, csak csökkenti majd a csíraszámot, így mindenképp kapom majd intravénásan a cuccot stb. Aztán később a 36 hét környékén megint vett kenetet, de akkor nekem már negatív volt az eredmény (szerintem ő is meglepődött), viszont annyit beszéltünk előtte róla (mondom én nagyon-nagyon paráztam, és ezt ő tudta is), hogy úgy tekintettük, mintha pozitív lett volna az eredmény, és ezért kaptam vénásan a vajúdás közben az antibiotikumot.

Ja, a szülésznőnek feladata, hogy rákérdezzen az eredményre, de az enyém elfelejtette :evil: , előszőr én is, csak kb. 1 órás vajúdás után jutott eszembe valahogy két fájás között, és akkor szóltam neki, szóval kicsit későn is kaptam meg, pláne, hogy egy óra múlva megszültem. Szóval próbáld meg észben tartani te is és párod is, hogy a nagy izgalomban valamelyikőtöknek hátha eszébe jut, ha a szülésznőtök nálatok is elfelejti :?

Amúgy köszönöm Zitus nevében a dícséretet lányok, szerintem is olyan gyönyörűséges kicsi lány, de mi mást is mondhatna egy anya :D :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Hát, én is úgy döntöttem, meg annyira parázok a dologtól, hogy megbeszélem a Halásszal én is, hogy kezeljük úgy, mintha nem javulna, és inkább én is és Marci is kapjunk meg mindent, ami ilyenkor kell, nehogy később legyen baj. De majd csütörtökön beszélek a dokival!
makkmarci
 
 


Szisszó! Engem vizsgált a Járányi, amikor elment a magzatvíz, és kiderült, hogy császár kell. Ő értesítette a dokimat, sztem ha nem ért volna be, akkor ő vitte volna tovább a szülést. Nekem tetszett a hozzáállása, határozott volt, ugyanakkor el is magyarázta, mire miért van szükség, ez nyugtatólag hatott. Pont, ahogyan a saját dokimtól is elvártam volna. :)

Makkmarci! Megy privi! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Tekiroll:
Köszi az infót, biztatást :) ez most megnyugtat.
Ma voltam CTG-n minden rendben volt.
Találkoztam ott egy másik kismamával, akinek szintén a Gyarmati a dokija, mint nekem. Mondta, hogy Ő is nagyon izgul, hogy visszaérjen a doki időben a szabiról! Mondjuk Ő pár nappal utánam van kiírva február 22-re.

Kórház után voltunk párommal egy telefonos boltban és az ügyfélszolgálatos nő azt hitte, hogy még csak 5 v. 6. hónapban vagyok! A kórházban is mondták, hogy milyen pici a pocakom, viszont a babó már több mint 3 kg :)))
Nektek lettek csíkok a pocakotokon?
szisszó
 
 


Sziasztok!

Dolli, köszi a privit, ment a válasz!
Hulla vagyok, este az Uzsokiban kötöttünk ki, mert du véreztem, így a Halász berendelt.
Holnap mesélek részleteket, most nincs már rá erőm. A lényeg, hogy szerencsére nincs baj!!!
Jó éjt mindenkinek!
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Szisszó!
Nekem nem lettek csíkjaim, pedig már 5 hónaposan a szülésznők is azt hitték, h 7 hónapos vagyok. Egyébként, gondolom, a hízástól is függ, én kb 15-öt szedtem fel /ebből 5 makacsul tartja magát :lol: /

A fülbevalóról annyit, h szerintem is felesleges ilyen kicsi babának, ráér akkor, ha ő szeretné. A lányom 6 éves kora körül kérte, akkor lövettük be, egyáltalán nem volt nagy szám, pedig amúgy nehezen tűri a fájdalmat.

A mellszívó tényleg jól jön, szerezzetek be, ha tudtok,én csak a fiamnál használtam, annak idején nem ajánlotta senki, pedig nagyon okos dolog, főleg a tejbelövellésnél!! Nem tudom, mit csináltam volna nélküle. Ezzel is bénáztam, de a szülésznők ebben is segítettek, forduljatok hozzájuk bizalommal!

Kép
majaeszti
 
 


Ja és Zita meg Abigél is nagyon édesek, nekem is kell egy ilyen!!

Dolli!
Bele kell húznunk!

Kép
majaeszti
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Jaj! Örülök, hogy nincs gáz! Ha kipihizted magad, írj, hogy hogy érzed magad!

Szisszó! Nekem voltak és vannak csíkok, de nagyon szépen tűnedezik/halványul. Pedig paráztam nagyon, hogy mi lesz, ha úgy megmarad.

Majaeszti! :) Én belehúznék már nyártól, de pajzsmirigyes doki leállított, hogy csak ne olyan hevesen. :(
Ja, és én is 15-öt szedtem fel. Csakhogy előtte is volt rajtam plussz 15-20. De már megy lefelé. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

itt vagyok mesélni...
Szóval, tegnap du. elmentem pisilni és mikor kitöröltem, láttam, hogy a wc papír tiszta vér. Nem barnás vagy ilyenek, hanem egyértelműen véres volt. Többször megismételtem a dolgot, mert egyszer már volt barnázásom, de csak nem múlt el a dolog. Visitottam a páromnak, hogy gáz van, hívtuk a dokit, aki pont bent volt az Uzsokiban, mert szült. Mondta, hogy azonnal menjek.
Beértünk, azonnal megvizsgált és akkor már csont száraz volt a hüvelyem, nem talált semmit... Csináltatott ctg-t, meg UH-t is, de szerencsére mindent rendben talált. Persze közben várnunk kellett rá, mert beindult a szülés vége, így kiesett másfél óra.
Teljesen zárt a méhszájam, jó a ctg, aktív a baba, jó nagy, már 2600 gramm. Szóval nem volt ötlete, azt mondta, hogy előfordulhat, hogy tágulási vérzés volt. Nagyon alapos meg rendes volt. Megbeszéltük a strepto dolgot is. Most szedek antibiotikumot, de majd a szülésnél is kell minden, amit tusimi is leírt. Mondta, hogy ne izguljak, a lényeg, hogy felfedeztük és nem lesz gond.
Meg poénkodott is, hogy mostmár nem úszom meg, hogy hetente találkozzunk! :)
Szóval, ez volt a nagy kaland, de szerencsére minden oké! Bár tegnap nagyon megijedtem és féltem!
makkmarci
 
 


Hello!! Én is mesélek: ma reggel óta fájásaim voltak, szóval hívtam a dokit, mentünk is rögtön az Uzsokiba. Megvizsgáltakés kiderült hogy egy ujjnyira ki vagyok tágulva, de még nincsenek rendszeres fájásaim. Szóval úgy döntöttem haza jövök és ha majd beindul az 5 percesek akkor majd legfeljebb visszamegyünk. Bár végül is most már csak a derekam ajd le szakad de a poci nem fáj szóval végül is úgy néz ki Enikő meggondolta magát és még oda benn marad.
trimi2003
 
 


Trimi!
Nagyon izgi!! Mennyi időd lenne még?? (Bocsi, tudom, hogy írtad, de nem emlékszem...)
Azt viszont jól tetted sztem hogy hazamentél, mégiscsak jobb otthon!
Enikőnek fogják hívni a kiscsajt?? :) Nekem is ez a keresztnevem, tök rég nem hallottam, hogy kicsiknek adják!! Amúgy én szeretem a nevem, sztem a Te lányodnak is tetszeni fog!!
Vigyázz magatokra!
makkmarci
 
 


Visszakerestem a hozzászólásodat, úgyhogy már képben vagyok!!:)
És mit mondott a Halász?? Beindulhat a dolog vagy ez még nem jelent semmit?
Én is úgy izgulok amúgy, hogy honnan fogom tudni, hogy menni kell...
makkmarci
 
 


Azt mondták hogy lehet egy óra egy nap egy hét kettő, teljesen attól függ hogy a kiscajszi mikor akar végleg elindulni. Azért is voltam úgy bepánikolva mert nem mozgott egész nap csak reggel de a fájások alatt semmi nem volt. Amúgy el kell mondanom hogy a szülésznők egytől egyik nagyon de nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Csináltak CTGt ott nagyon megijedtem mert nem találták a kis szivét de hála Istennek meglett csak elbújt, majd az ügyeletes doktornő megvizsgált, vizeletet vettek meg vérnyomást mértek. Mostanra csak annyi maradt hogy úgy érzem majd le szakad a derekam. Halász mondta hogy ez így teljesen jó ha van valami változás szóljak, ő is azt mondta hogy jól döntöttem hogy hazajöttem. A doktornő is azt mondta hogy a helyembe ő is inkább hazamenne mert lehet hogy este szülünk de az is lehet hogy csak egy hét múlva és akkor úgye mégis jobb otthon. Most próbálok pihenni, azt mondták iéljem magam, igyekszem hallgatni rájuk. Jó éjt!!
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Makkmarci:
Örülök, hogy minden OK veletek, gondolom alaposan megijedhettetek! Te most hányadik hétben is vagy?
Nekünk is volt anno pár kalandunk a terhességem alatt! Elősször 6 hetesen: én is véreztem, de akkor még a nekem beágyazódási problémáim voltak. Rohantuknk mi is az ügyeletre és kaptam sárgahormontestet +pihennem kellett.
Aztán 20 hetesen álltam a városban egy buszmegállóban és éreztem, hogy folyik vmi a lábamon.
Gyorsan bementem egy étterem mosdójába és víz folyt a lábamon! Azonnal bementem taxival a kórházba és nekem akkor volt vmilyen bakteriális fertőzésem! Szerencse nem magzatvíz volt!
Majd 31.héttől a 35-ig eszméletlen viszkettem és tele lett hólyagos kiütéssel az egész testem, de főleg a dekoltázs,nyak és pocak rész. A laborom rendben volt és a dokim összehívta az épp elérhető orvosokat, hogy megnézzenek. Én ott álltam egyszál bugyiban és 3 orvos nézegetett, végül átküldtek a Hermina úti rendelőintézet bőrgyógyászatára és kaptam mindenféle kencét, ami enyhítette a kínokat. Aztán úgy 2-3 hete husss...... elfújták az egész mintha nem is lett volna!
Remélem, hogy mostmár minden OK. lesz! Nekem már nem egészen 2 hetem van a kiírásig!
Huhh, kicsit hosszúra sikeredett, remélem nem nagyon nem untattam senkit :)

Trimi2003:
Nagyon izgi, akkor Neked már nagyon kikívánkozik a kicsi lány :)
Mindenesetre a cuccaid legyenek összepakolva :)))
Hányadik hétben vagy?

Tekiroll:
Az igaz, hogy a szoptatás is viszi le a kilókat? Vagy ez is egyénenként változó?
Én most tartok 12 kg-nál és alig bírok parancsolni magamnak, sőőt nem is nagyon bírok. Állítom, hogy most vagyok a legkívánósabb! Ha sósat ettem édeset kívánok és fordítva....
Viszont én pont mielőtt terhes lettem fogytam 8 kg fogadásból!

Csíkjaim alapból vannak már a combomon és a popsimon, a sok fogyás, hízásból adódóan. A hasamon még nincs, de kenem is ezerrel reggel, este. Remélem,hogy mostmár kitart arra a két hétre a bőröm!
szisszó
 
 


Ahogy hazajöttem mindent bepakoltam ugyanis eddig csak halasztottam gondolván még úgyis van még 3 hét. Tk nem is bánám ha már jönne alig várom hogy a karmba legyen végre, nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz.
trimi2003
 
 


Trimi, izgalmas lehet ez a várakozás!!!
Nekünk még elvileg 4 hét van, ezért is estem egy kicsit pánikba kedden.
Nekem már minden össze van rámolva, mert múlt héten pánikba estem, amikor az egyik ismerősöm márc.2 helyett megszült jan.31-én... Minden egy helyre van készítve!:)
Vigyázzatok magatokra!

Szisszó!
Nekem is érdekes helyenként a bőröm, főleg a combomon meg a fenekemen, mert annyira ki van száradva, hogy piros foltos, de nem hólyagos. Eddig bármit kentem rá, nem segített...
makkmarci
 
 


Makkmarci ti is vigyázzatok magatokra, tegnap óta én is teljes felszereléssel készen állok, Csak manócskára várunk.
trimi2003
 
 


Makkmarci
Nekem is volt vérzésem, de a 12 héten, amikor még könnyen elmehet a baba, gondolhatod én hogy megijedtem akkor. Nálam az volt a probléma, hogy akkoriban alakult ki a méhlepény, és túlságosan lent tapadt meg, a méhszáj közelében, és ez okozta a vérzést. Nekem jópár hétig feküdnöm kellett emiatt. "Nagyon élveztem" gondolhatod, május volt, sütött ezerrel a nap, én meg három hónaposan feküdtem a lakásban, és akkor még nem lehetett tudni, hogy feljebb fog e vándorolni a lepény, szóval fenn állt a veszélye annak, hogy végig feküdnöm kell. Hála Istennek nem így lett, de 3-4 hétig elkinlódtam a dologgal.
Ha 4 heted van a kiírásig, akkor elméletileg már bármikor szülhetsz, nem lesz nagy probléma. Miért nincs vonalzód?

Trimi!
Neked sincs vonalzód! Mindegy, mostmár nemsokára szülsz úgyis. Ez annyira izgalmas, kívánom, hogy neked is olyan gyors szülésed legyen, mint nekem.
Az Enikő nálunk is etalon név volt hosszú évekig. Azután, amikor terhes lettem, valahogy már nem akartuk annyira, olyan érdekes ez, pedig előtte meg voltunk győződve róla, hogy Enikőnek fogják hívni a kislányunkat. Annyira bájos, finom név, mindig eszembe jut a Frédi Béniből a kis Enikő. Végül a Zita név is csak az utolsó hetekben fixálódott, mert az olyan "zizis" név, olyan mint ő, kis izgő-mozgó (a pocakomban is az volt nagyon-nagyon). Mostmár örülök neki, bár az Enikő név is illene Zitusra... na sebaj, ha második is lány lesz, ő már lehet, hogy az lesz :)

Ha már ennyit beszéltem a kis tökmagról, itt egy netezős kép. Higgyétek el, ezért érdemes az embernek minden nehézséget kiállni :D
Kép

Kép
Kép
tusimi
 
 


"Nevetős" kép, nem netezős... 8)

Kép
Kép
tusimi
 
 


Gyönyörü kisbabád van, nagyon tündéri.

Kép
trimi2003
 
 


Köszi szépen a jókivánságokat, remélem minden jó lesz. Ma már összeállítottuk a kiságyat is gyönyörű lett egészen meghatottam amikor kész lett és belegondoltam hogy már csak pár napot kell várnom és a KISLÁNYOM fog benne feküdni, már nagyon várom.
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! A végefelé én is azon izgultam, tudni fogom-e, hogy itt az idő? Mindenki azt mondta, hogy érezni fogom. És tényleg! :)

Szisszó! Akkor nem volt egyszerű várandósságod! A lényeg, hogy mindjárt finisben vagy! :)
Szoptatás és fogyás: én is úgy tudom, hogy a fogyás segít visszanyerni az alakot. Bár én sokat fogytam (terhesség előttihez képest is mínusz 7 kg), de én nem vagyok jó példa, mert nálam bejátszott a pajzsmirigy probléma is valószínűleg. Bár most már alulműködik és híznom „kéne” nagykönyv szerint, vagy fogyok, vagy tartom a súlyt nutella, szilvalekvár és pilóta keksz ellenére is. :) Szóval azért bizti van benne valami, hogy segít, hiszen az plusz energiát vesz el az embertől. Ha emellé még sétál az ember nagyokat, akkor még jobb. :)
Nekem a kitűzött célom a max 15 kg plusz volt, és tartottam is magam hozzá. :)
Csíkokat én hiába kentem. Állítólag örökletes is, a kötőszövet minősége határozza meg. Anyumnak is van. De ha eddig neked nem jött elő, akkor nagy esélyed van, hogy már nem is fog! :)

Tusimi! Zita baba még mindig gyönyörű! :)

Trimi! Annyira szép ez a várakozós időszak! :)

Pocakosok! Nagyon vigyázzatok magatokra! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Szisszónak szeretném mondani, hogy ha esetleg úgy alakul, hogy a Járányi doktornőnél kell szülnie, ne aggódjon, én nála szültem novemberben, sőt majd' tíz éve járok hozzá a magánrendelésére, és csak jókat tudok róla mondani. ÉS tényleg, szülés után naponta többször is bennt volt nálam, hogy megnézze hogy vagyok, sőt a tejci problémámat is ő oldotta meg.
Szép szülést! (mindenkinek :-) )

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: