Új privát üzeneted érkezett!

Jimbone!
Hogy érzed magad??
Akkor lehet,hogy találkozunk bent!Habár nekem van egy olyan érzésem,hogy már nincs sok hátra.Tegnap este is voltak jóslóim,de nagyon durvák voltak.Se ülni se feküdni nem tudtam!Csak járkáltam föl-le a házban.Olyan érzés volt,mintha nagyon erős menseses görcsök lennének akkor amikor kakilni kell.
Iszonyat volt!!
Már ez a harmadik hete,hogy érzem ezeket.Mentőt nem merek hívni,mert ha beakarna fektetni megörülnék.Még amig lehet itthon szeretnék maradni!Van még mit csinálnom a babónak!!!
baba0727
 
 


sziasztok!

Csak egy kép Boglárkáról. Tegnap este készült. Sajnos nem a legjobb minőségű, mert a telefonommal készítettem, és a világítás is le volt csavarva.

Így mosolygok apára!
Kép

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi! Andy! csodaszép lánykáitok vannak! és Hanna milyen magasra tudja emelni a fejét!

Gabi! Nóri gyönyörű! nagyon szép arca van! és hozzá képest mekkora az a fülbevaló! :o

Itt a sok lányka között ellányosodok én is... remélem Hunor nem féltékenykedik :) akkorákat rúgott most, hogy olvastalak benneteket :)

Lenne egy kérdésem... 1-2 hete elkezdett fájni a szeméremcsontom. Eleinte csak épphogy, de ha mostanában fájt, akkor alig birtam menni, vagy felemelni a lábam. Tőletek úgy olvastam, hogy a szeméremcsont csak sokkal később fájt nektek. én most 28 vok, szerintetek jogosan aggódok? :roll:

Susytündér üdv közöttünk!

Kép
Kép
nikilány
 
 

 
 

Sziasztok!


Kicsit program dús volt a mai nap, még csak most értem haza, pedig már délre itthon akartam lenni. Sajna a reggeli Nst-m nem lett a legjobb...elég nagy helyen óriásit zuhant vé alakban a baba görbéje, lement 80-ra. Úgyhogy az orvosom mondta, még most menjek be a kórházba evvel egy Uh-ra és egy ismételt Nst-re. Tehát irány a kórház, ahol minden rendben volt az Uh-n. Bár a szülőszobán egy órát biztos bent voltam, jó hosszú lett az Nst-szalag, de ott is minden rendben. Jó nagy bulit csapott a fiam, tőle visszhangzott az egész helyiség. Egy nagyon kedves szülésznő csinálta meg nekem, vörös rövid hajú, nem tudom a nevét. De mondta, hogy nagyon lent van már babó, és szerinte nem húzom ki a végéig.
Bár meglátszott, hogy ma nem volt front, mert tök nyugis volt minden, talán egy szülés ment, az is csendben.
Amúgy 2900 g-ra saccolták, és megerősítették, hogy bizony kissrác van odabent. Persze tudtuk, de azért jó volt újra hallani. :D


Kép
fruzsa7
 
 


nikilány!
Köszönjük a dicséretet! Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, majd a többiek! (nekem nem fájt) Jó, hogy a sok lány között lesz 1-2 fiú is! (tengdi is fiút vár) Majd ha találkozunk (baba-mama tali) lesz aki udvaroljon a lányoknak! ;)

Susytündér
Én sem vágytam soha ekkora házra, főleg nem két szintesre!! Nem győzök le-föl rohangálni a lépcsőn! Időnként úgy érzem, hogy leszakadnak a lábaim! :roll: Nem beszélve a takarításról! De miután a párom itt lakik és én vele akarok élni, nem volt más választásom! :wink:
Nem sokára indulnánk sétálni, erre elkezdett dörögni az ég! :(

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Na ugye! Még egy kisfiú fruzsánál! :)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Fruzsa!

Örülök hogy minden rendben volt végül, én is megyek holnap uh-ra és nst-re majd meglátjuk nekem mit mondanak. A végén tényleg együtt szülünk :wink:

Tünde
tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Nikilány
Nekem volt ilyen. Néha úgy fájt azt hittem, hogy kiszakad ott valami, de azt mondták, hogy azért van, mert a medence tágul, és azért járunk pl. úgy mint a pingvinek. Ez normális.

Marcsi
Na na, hogy a pároddal akarsz élni, legyen akármekkora is a ház. :wink:

Fruzsa
örülök, hogy minden rendben lett. Nekem egy ilyen nehéz nap után indult be a szülés. :wink:

én is kisfiús anyuka vagyok ám! :lol:

Kép
Kép
susytunder
 
 


nikilány:
normális a fájdalom,nekem is korán kezdödőtt és végig tartott is,szóval sajna el kell viselni,de megéri.

tengdi: jössz holnap délelőtt?

most értünk haza nagybevásárláson voltunk,Hanna jól bírta,

jó éjszakát mindenkinek!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Susytunder!

Én is örülök, hogy minden rendben volt végül tegnap, bár éjszaka folyamatosan figyelgettem, hogy mozog-e a baba...azért egy kicsit megijedtem. Én még egy hetet várnék a szüléssel. Bár az éjszakám megint nehéz volt. Most nem a csontjaim, hanem a hasam fájt, de nem olyan jóslófájás szerűen, hanem mintha izomlázam lenne, húzódott a hasam, alig bírtam mozogni, plusz a derekamba folyamatosan sugárzott a fájdalom,majd elmúlt, aztán néhány perc múlva megint, majd ezt ismételte egy párszor. Rengeteget keményedet hozzá a hasam, de a görcsöket most nem éreztem annyira. Szóval nem igen aludtam, ültem az ágy szélén, akkor jobb volt, viszont a akkor meg a combom nyomta a hasamat, már nagyon lent van......most már megértem, hogy az utolsó hetekben miért olyan türelmetlenek a kismamák.

Jimbone!

valóban nagyon segítőkészek odabent, nem véletlenül néztem ki magamnak ezt a kórházat már vagy 3 éve...
Bár ha bolondok háza lett volna bent tegnap, lehet, hogy nem tudtak volna annyit foglalkozni velem. De még most is jár az agyam, hogy mitől esett le a baba szívhangja tegnap...fogalmam sincs. De én is hallottam, hogy hirtelen elkezdett zuhanni, egyre lassabb lett...na de mindegy, fő hogy nincs gond.

Tünde!

Ne feledkezz meg rólunk, várjuk a mai friss híreket! Amúgy te fiús, vagy lányos anyuka vagy? Nem emlékszem, hogy említetted-e?!
fruzsa7
 
 


Sziasztok

Úgy látom én jobb ha csendben maradok :lol: :lol: Az én lányom mellett bármit meg lehet csinálni..takaritás,főzés,még olvasni is van idő(igaz az csak ritkán) :wink:

Ritával mizu???

Jaj Marcsi,Bogi nagyon édesen mosolyog. :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


sziasztok!
Törpiri
De jó neked! Lili közben mit csinál? Alszik? Nézelődik? Hol van? Ágyában? Járókában? Pihenőszékben?

Én sem panaszkodom! Bogi is nagyon jó kislány! Többnyire én is el tudom végezni a házimunkát, mert még sokat alszik! De gondolom lassacskán egyre többet lesz ébren!?! Akkor majd mit csinálok?
Törpiri, Andy, Évi,
Elmondanátok, hogy telik egy napotok? Van valami napirend? Vagy ahogy a pici diktál?

Szép napot mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

Hát nekem szerencsém van mivel a régiek talán emlékezne hogy kényszerűségből de édesanyámnál élnünk egy ideje így megoszlanak a munkák itthon. felváltva főzünk, de a takarítás az az én reszortom. Abban bízom amit én csinálok meg. Ez az a meló amit szeretek és kikapcsol, meg amúgy is tisztítószer "fetisiszta" vagyok. Szeretem a tisztaság illatát!!! :lol: A férjem már csak megfogja a kezem a boltban ha a tisztítószer és hasonló osztályon haladunk át mert képes lennék mindenféle illatú fertőtlenítőt és egyéb cuccot összevásárolni.
Egyfajta napi rendünk azért már beállt, mert reggel mikor felkel a kisasszony (ez attól függ milyen a hangulata, hogy aludt éjszaka....) akkor tudom hogy jókedvű és nagyon jól elszórakoztatja magát reggeli után. Ekkor gyorsan a reggeli szükséges ágyazások, gyors porszívózás, mosógép beindítás van a soron és egy gyors reggeli (mert azt is be kell szorítanom ha nem akarok elcsúszni, ugyanis 3- 4hete este 6 után nem eszek, így ha későn reggelizek ez nagyon megbolydít) , száraz ruhákat leszedem a szárogatóról, ha jut időm akkor ki is vasalom amit szükséges, de főleg Hanna ruháira szorítkozom mert ezt a vasalást igazán nem szívelem. Ha Hanna már nagyon nyügi akkor ciciztetem és megint elvan egy darabig. utána főzök ha én vagyok soros (ez változó, attól függ mit főzünk, mert egyik kaját kizárólagosan csak én csinálok meg), aztán megint Hannázunk egy kicsit! Néha ha Hannus engedi akkor délután netezek kicsit de ez aztán tényleg csak az ő hangulatától függ. Mert nem szeretem ha sír és akkor inkább gyorsan megnyugtatom egy kis játékkal cicivel, ami éppen neki szükséges. Nekünk nincsen a mai divatos értelemben vett játszószőnyegünk meg hasonló érdekes dolog, inkább én magam szórakoztatom, bár ez nehéz nehéz, de félek ha vennék drágán "készségfejlesztő" szőnyeget és Hanna ott sem maradna meg akkor hajamat tépném hogy MIÉRT!!!! Így én magam készítettem neki annó feje főlé belógatós játékot, amit a pelenkázó fölé tudtam felszerelni. A zenélős forgó is csak egy kis ideig foglalja le! Inkább tényleg én szórakoztatom. Délután mikor már enyhül az idő lemegyünk sétálni. És utána felkészülünk az esti szertartásos apafürdetésre! Azt meg már az esti szopizás követi, amit meg az alvás! Hát nagyjából így telik egy nap, ami nagyon szépen hangzik talán de Hanna sokszor közbelép, és akkor szaladok magam után. Meg be kell iktatni reggel délben este egy egy 30 perc tornát is, bár a reggelit hajnai 5 körül megcsinálom mikor Hanna a hajnali cici után elgagyorászik magába. Így azt letudom akkor. olvasni nem jut sajna időm pedig imádom, be is készítettem a Harry Potter 6. könyvét hogy a mozifilm (23-án mutatják be) előtt újra átolvassam (rabja vagyok a történetnek!!!).

Amúgy napok óta nem is jutottam fel rendesen a netre hogy írjak.

Na aszt hiszem elég részletesen beszámoltam, lassan megyek is mert felkelt Hannus s bár még gagyorászik, azért megmutatom magam neki hogy nem vesztem el. :lol:

Marcsi
Igazán édes a kis Bogi. Nekünk hiába próbáltam eddig sosem sikerült Hannáról mosolygós képet csinálni mer mikor a géppel megjelenünk előtte rögtön felcsillan a szeme és csodálkozva nézi azt, a mosoly persze lefagy a kis arcáról. Szerencsések vagytok.

Valaki nem jár véletlenül babaúszásra. Tudtok segíteni hova érdemes menni, mik az előnyei, mire figyeljek, mikor érdemes elkezdeni??? Sok sok kérdőjel mert szkeptikus vagyok az ilyenekkel. Főleg hogy nem tudom ugyan abba a ful klóros (én amúgy szeretem háztartási mértékben) vízbe kell a gyerkőcöt vinni amiből előtte a öreg mamik és egyéb felnőttek, kamaszok szálltak ki. Nem is merek belegondolni a sok csúnya dologba. Meg a baba bőrének a klóros víz nem tesz jót...Segítsetek mert tudatlan vagyok e téren.

JA mégegy kérdés. HAnna szinte egymás után fordul a hátáról a hasára, DE CSAK EGYIK IRÁNYBA!!! Ez nem gond e, nem e jelenti azt hogy az adott oldala dominánsabb, jobb az az oldali izomtónus, esetleg ez jelent e problémát a mozgásfejlődésében. Meg mintha elfelejtet volna (bár már jóval korábban megtanulta és csinálta) hogy kell hasról hátára visszafordulni. Aztán persze ha elunja hason akkor azért erőteljesen hangot is ad a nem tetszésének.
Előre is köszi

Éva

Kép
viccvucc
 
 


Évi!
Köszönöm, hogy írtál a napirendetekről! Megnyugtattál! Mert egy másik fórumot is szoktam olvasgatni(oda nem írok), ahol minden baba (közel egyidősek Bogival)pihenőszékben, játszószőnyegen, járókában van! Nekünk egyik sincs, bár a járókán gondolkodom. A konyhánk a földszinten van és gondoltam, ha főzőcskézek, mosogatok stb. Bogit betenném a járókába, így láthatjuk egymást!
Én is magam szórakoztatom a kisasszonyt. Sokat beszélek neki (mostanában néha válaszol is! :) ),énekelek, és mutogatok neki színes állatokat. Azt hiszem ez jobb mint a sok zenélő, villogó "izé"! Estefelé pedig mikor nincs "dög"meleg nagyokat sétálunk.
Irigyellek, hogy anyukáddal együtt laktok, bár gondolom ti szívesebben lennétek külön! Jó hogy így 2 felé oszlik a házimunka! Én három fiúval/férfivel lakom együtt és persze Bogival. Képzelheted!
De nem panaszkodom! Én választottam! Csak néha jól, esik "dünnyögni" egy kicsit!
További szép napot!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Ja! Harry Potter-re mi is kiváncsiak vagyunk! Azt hiszem itt az ideje, hogy anyukámra bízzam Bogit, mi pedig moziba menjünk! (23.-án) :wink:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Na még egy!
Én is imádom a tisztaság illatát! És szeretem, ha minden tiszta és rendben van körülöttem! És persze csak úgy felel meg (nekem), ha én csinálom!
Itt ülök, ahelyett, hogy ebédelnék végre!
léptem!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!!

Hát én is nem egyszerű napon vagyok túl, hát Fruzsa mi nagyon egy húron pendülünk :-)
Voltam uh.-on 3182 gr. a fiacskám!!
Aztán lementünk Nst-re, na hát úgy kezdődőtt hogy nagyon durván lement aztán fel a szívgörbe, de így hogy 80 aztán 200 Aztán kiderült hogy ugye nem jól feszült a hasamhoz az érzékelő és az enyémet mérte :oops: össze-vissza sípolt a gép. Gondolhatjátok mint első anyuka majdnem szívgörcsöt kaptam aztán oda kellett tartani a hasamhoz hogy jó legyen, előről kezdtük, aztán egyszer úgyis lement szóval ott ültem megint vagy 40 percet mert ugye rá kellett húzni mert így nem engednek el.
akkor végeztünk, oké mondta a Nóra ezt még meg kell néznie dokinak és ő eldönti mi lesz. Akkor elkérték az uh-ot mert az alapján döntenek akkor azt nem találtam, majdnem elhagytam a kiskönyvvel együtt, ott hagytam a szülőszobánál :-) kész már kivoltam teljesen :D aztán végül is hazaengedtek. Kedden kell mennem megint.
Ma is hárman szültek egyszerre egy kicsit káosz volt!

A lényeg hogy végül is jól vagyunk minden rendben de azért el kell mondanom jól leizzadtam :D

Ritával mi lehet??? Kiváncsi vagyok a szülésére....

Tünde
tücsi85
 
 
 


Tünde!

Látom a te napod is "stresszes" volt...tényleg be tud ijedni az ember. De hogy sikerült rosszul felhelyezni? De mondták, minden oké, ugye?
Pontosan te most hány hét hány napnál tartasz? Mennyi van köztünk? Én örülnék neki, ha egy időben szülnénk. Amúgy te fizetősbe mész (szoba)?



Ez a takarítási "mánia" nálam is adott. Mindig mindennek csillognia kell, és úgy szeretem a felmosószer illatát, mindig más illatút veszek. Ja és az öblítő...az a másik, amiért oda vagyok.....amikor száradnak a ruhák. :D


Ritára én is kíváncsi vagyok!

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok

Rita merre lehetsz? Remélem minden rendben van, tejcsi is megindult és a cici is rendbe jött.

Nálunk minden ok. Már a kiharapott cicim is rendbe jött.

Szopizik rendesen és a hasfájás is csökkent.

Teszek egy pár képet, és a blogomban is van.

Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Fruzsa,

Igen minden rendben azt mondták, én most 37.hét 4 napos vagyok, szóval 1 nap van köztünk :D De nekem is azt mondták hogy nagy valószínűséggel előbb fog jönni a lurkó!
Hát ha lesz hely szeretnék a kétágyas fizetősbe menni, de ahogy hallom mindig tumultus van, szerencse kérdése :-( majd meglátjuk.

Gabi nagyon édi Nóra :-)
tücsi85
 
 
 


Tünde!

Akkor jól emlékeztem az egy nap különbségre. Azt akartam még tőled kérdezni, hogy neked most az Uh-n a bpd-re mennyit mértek? Tudom ezek sem annyira 100 százalékos adatok, de azért mégis?! Nekem szerdán 92 mm-t. Nem tudom az ilyenkor soknak számít-e. Pontosan merre laktok ti? Mármint Bp-től mennyire messze?


Gabi!
Annyira szép lány ez a Nóra baba! Viszont te is jól nézel ám ki egy héttel a szülés után a képeken ...! Gondolom még szokod a 4 gyerekes anyuka "életvitelét"! Rita egy napon jött ki veled a kórházból? ott bent minden oké volt velük, nem tudod? Reméljük, csak az elfoglaltság miatt nem tud jelentkezni.

Mindenkinek kellemes napot, remélhetőleg ma elkerül minket a dzsungelklíma... :wink:

Kép
fruzsa7
 
 


Fruzsa,

Nekem a BPD: 93 mm, ez teljesen jó, mi gyál után lakunk, pesttől kb. 15 percre szóval közel nagyon. A kórháztól kocsival persze kb. egy 30-35 perc. Ti merre laktok??
tücsi85
 
 
 


Jaj még egy kérdés Fruzsa, neked is az első bébi ugye?
tücsi85
 
 
 


Tünde!

Oké, látom az értékeink is hasonlóak. Csak amikor szerdán bent voltam a kórházban, sok baba volt kint kocsiban, és olyan kis apró fejük volt, mint a tenyerem, és békasírásban ordítottak, nagyon aranyosak voltak.
Mi a 16. kerületben lakunk, kertváros. Örs vezér terétől kifelé Gödöllő, ill. Kistarcsa irányába. Átlátni az ablakból a 17. kerületbe. Olyan 15- max. 20 perc a kórház innen, de "kertek alatt" inkább 15.
Csak mivel a fiaink valószínűleg egy idősek lesznek-hónapra-, gondoltam esetleg összehozhatnánk valami találkát. Azt hiszem Marcsinál is lesz majd közös találka. Viszont elég messze vagyunk egymástól szerintem. Persze eltologatom én a babakocsit egyedül is napközben, csak más társaságban. Csak ezért kérdeztem. Nem nagyon van velem egy idős kismama itt a környéken.


Kép
fruzsa7
 
 


Első! "Nem látszik" rajtam ....?!!! :D

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Lassan látom ismét baba érkezik,hajrá csajok.

Ritával mi lehet? kiváncsi vagyok a babájára.

Gabi:édi a kislányod.tesók hogy fogadták? gondolom rajonganak érte? segítenek is?

nagyon meleg van ma is,nem nagyon kell kimozdulni a lakásból.
hanna nagyon édes,egy szavam sem lehet rá.
remélem ez a nyugodtság marad is még egy darabig.

na megyek ma rántott patiszon lesz,és hát az nem 5 perc bepanírozni.

szép napot!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


most töröltem ki a regényemet... annyira béna vok :evil:

Nóri nagyon aranyos ahogy anyán alszik :)

A válaszokat köszönöm, mert már azt hittem túl korán kezdenek nyiladozni a csontjaim.

Az ellányosodást a sok lányos képkre értettem, mert egyenlőre még csak csajok születtek, de alig várom a kövi jövevényeket, mert ők már fiúk lesznek! Fruzsára és Tündére gondolok :wink:

Évi!
a babaúszást én is tervezem majd-majd...
itt van 3 link, a felső kettőbe lehet menni, mondjuk ezek hozzám vannak közel... de akár ismertetőnek is jók. A 3-at is ismertetőnek küldöm, bár valszeg remek nyaralóhely, csak szerintem nem olcsó...

http://babauszi.hu/babauszas.html
http://www.uszodak16.hu/szentmihalyi/index.php
http://www.kolping.hotel.hu/cgi-bin/hu/babauszas.php

Sziasztok!
Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok

Fruzsa igen ő szült szerdán én meg csütörtökön. Ő eleve szombaton jöhetett haza, engem meg elengedtek 1 nappal előbb így én is szombaton jöttem haza. Igen minden rendben volt velük, jól voltak, neki is szépen megindult a teje, csak ugye nagyon fájt a cicije. De azóta már biztos rendben van neki is. Én is várom már hogy jelentkezzen.

Andi jól fogadták a tesók is, bár állandóan felvennék, simogatnák, nehezen értik meg hogy ő még rengeteget alszik. De amúgy szeretik.
Betti rengeteget segít.
Az összes mosnivalót ő rakta be szedi ki, és hajtogatja össze, és a konyhában is sokat segít. Ezt nem gondoltam volna róla. nagyon ügyes:)

Nóra este 10-től aludt hajnal 4-ig akkor evett, és fél 7-kor kelt. Majd fél11-kor. Remélem nem gond hogy ennyit alszik éjjel egyhuzamban már ilyen kicsinek.
Mikor szombaton hazajöttünk akkor volt 3600 g és tegnap este 3670 g volt. Remélem ez is elég hízás. Majd jövőhéten csütörtökön megyünk védőnőhöz.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


rántott patissszon??????????? ha én ezt tudom nem jövök el ebéd előtt :D :D :D

RITAAAAAAAAAA!!! Mindenki reklamál!!! Nagyon kíváncsiak vagyunk!!!!!!!

Írtam olyan regényt ahéten, de sokáig itthagytam a gépet, s közben valami módon kijelentkezett, vagy időkorlát letelt - itt is van ? - na mindegy tehát eltűnt. Nincs lelkierőm újrakezdeni.

Rendes lakás, tökéletesen ellátott háztartás és pici gyerek/ek? Szerintem ez két külön fogalom, illetve ahol ilyet láttam, ott én nagyon nem szeretnék gyerek lenni, mert ott az emberek vannak a lakásért...és az az én szememben nem otthon.

Minden üvegfelület, ablak, ahova natúrban vagy székről Máté elér, az maszatos, minden, ami nem zárható és kipakolható az elöl van, minden szekrényajtó nyitva, mert most ez a sláger, szemétből kiszedve, ami érdekesnek találtatik, DE a szín stb. szerint szétválogatott szennyes az rendesen visszapakolva a szennyestartóba, de persze nem kupaconként, hadd lhessen újrakezdeni, pilótakkesz középső csokis része kemyén muinkával szisztematikusan beledolgozva a szőnyegbe, elvégre érdekes puha és képlékeny anyag, véletlenül kanapé alá gurult, s természetesen Máté által megtalált zsírkréta ( s természetesen míg pont vécén voltam akkor megtalált!!!! ) ezáltal a drapp falon újításként vörös minta...csipeszek az alattunk lakó szomszéd virágládájában, maszatos ujjacskák nyomait viselő konyhaszekrény...tele tubus kézkrém megkaparintva, fele a földön szétkenve, egy része Máté arcán, mosógép hőfokszabályzó 40-ről 70 fokra állítva...nem sorolom tovább de lehetne.

ÉÉÉSSS nekem nagyon nyugis inkább passzív, mint aktív a gyermekem, a lányom hozzá képest hiperaktív volt....

S közben hol vagyok én? Pl kiteregetek, vagy épp vécén, vagy a postástól veszem át az ajánlott levelet, vagy sütöm a palacsintát, rántott akármit.....mindig vannak helyzetek, amikor egy kétévessel nem egy helyiségben tartózkodik az ember....és mindig van, amikor minden figyelme ellenére elérhető közelségben marad valami érdekes...még az a jó, ha ez a pilótakkesz, nem valami veszélyes, arra nagyon figyelünk, mert a kés olló stb az más kategória. De már a veszélyhelyzetek kiszűrése is sok odafigyelést ás állandó odafigyelést kíván...

Hát nagy hassal persze még nehezebb, épp elég ebben amlegben a normál házimunka, meg Máté ellátása ( persze, hogy most szokott rá, hogy tisztába tevésnél öltöztetésnél elrohan...várva , hogy szaladok utána, mert az olyan jó móka ) :D nem hiányzik semmi de semmi plusz...vagyis nem hiányozna. És hát a szobatisztaságra szoktatás elkerülhetetlen baleseteiről nem beszélve....

És ez csak ígyebbül lesz még pár évig.... :D

Azért valaki belép, nem az az első benyomása, hogy úristen!!!!! :D persze feljebb ömlesztve szedtem össze mindent, de én látom mindig mit kéne megcsinálni még...amire nincs erőm....időm...energiám....aztán mikor odajutok, valami más lép ahelyébe, újratermelődik....hát ez van.

Én erős vegyszereket nem igazán használok, 1-3 havonta takarítok végig valami erősebb fertőtlenítővel, amúgy inkább a bio felé hajlom.
És szerencsém is van, múltkor míg betettem a szemeteszsákot a szemetesbe, mire visszafordultam Máté a felmosó rojtjaiból szívta ki avizet...még jó, hogy nem hypos volt......amit mondjuk nem értek, hogy be is jött neki, megsértődött, hogy elvettem, pedig samponnal mosoik fel, aminek gondolom hasonló íze lehet, mint a szappannak....

na ismét kisregény lett...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Marcsi...Lili általában 1/2 7-1/2 8 között ébred.
Etetés majd rá egy órára ismét alszik.
Ilyenkor szoktam "gyorsan "megfőzni,mosoógépet elinditani,stb.
10-1/2 11 felé megint eszik..utána ha nem ilyen dög meleg van akkor irány a közért,séta...
Közben megint szunyókál egyet..ha itthon vagyunk általában a kiságyban vagy játszószönyegen van...nézeget,beszélget,néha reklamál,hogy foglalkozzam vele is de az inkább este van.
2-1/2 3 felé eszik megint,majd 1/2 7-7 és este 9-kor utoljára..legkésöbb 10-kor alszik reggelig.

Ahogy irtam inkább dlután,estefelé igényli,hogy vele legyünk és foglalkozzunk vele.Délután is szoktunk menni sétizni.

Gabi szeirntem örülj neki,hogy ilyen jól alszik éjjel.Nekem Lili 5 hetes koráig kelt fel egyszer..kettő felé, hetente húzta ki 1-1 órával.Most meg látod meddig alszik :wink:


Évi merre laksz??
Én viszem Lilit szeptembertől úszni...(most nyári szünet van)
www.koszi.hu

A fiammal is jártam anno és semmi baja nem lett a viztől,szerintem ne aggódj.

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!!! :)))

Bocsi h eddig nem jelentkeztem, de jobb későn mint soha.
Kicsit szét vagyunk csúszva, ezer a dolog, de a babás anyukák ezt nagyon jól tudják. :)

Szóval: Tengdinek küldtem sms-t, de azért ezúton is örömmel újságolom nektek, hogy Luca Júlia 2009. június 24-én, 14:44-kor megérkezett közénk, 3510 grammal és 53 centivel, anyukája és apukája legnagyobb boldogságára!

A szülés nagyon jól ment, gyorsan és aránylag könnyen, dokim és szülésznő is azt mondták h nagyon szerencsés vagyok, mert álomszülés volt így elsőre....hát, azért én nem ezt gondoltam ott a szülőágyon....
Szerdán éjféltől jöttek a fájások, először 30 percenként, majd hajnali f6-ra már 7-8 percesek voltak. Szóltam a férjemnek h sztem kéne menni, n8-ra beértünk a kórházba, a nagy franciaágyasba kerültünk, lepakoltunk, NST, majd átöltözés. Vizsgálat alapján ügyeletes doki mondta (vmi Toldi nevű fiatal doki, tök rendes volt), hogy 2,5 újjnyira nyitva, sima méhszáj, ebből kora délután baba lesz. Ez elég megnyugtatóan hangzott!
F10-ig sima ügy volt, fájt, de kibirható volt minden, rihegtünk-röhögtünk a férjemmel meg a húgommal aki végülis szintén bejött a szülésre.
F10-kor burokrepesztés, Kardos mondta h akkor mostantól készüljek, indul a dolog, és jobban fog fájni.
Na én f11-ig birtam, ekkor jeleztem hogy kerítsék elő az anesztest, és ide nekem az EDA, mert nem játszom tovább a hőst. Jött is a nőci kb. 10 p múlva, EDA bead (egyátalán nem fáj, de ha fájt volna se érdekel), és utána átsétáltunk a sárga szülőszobába cuccostul-mindenestül. Az EDA kb. 20 p múlva hatott, de ez nem azt jelentette h semmit nem éreztem, hanem azt, h elviselhetőbbek voltak a fájások, de mit mondjak: így sem volt mindig őszinte a mosolyom...Na ez ment kb. 1-ig, fájások között azért volt 2-3-4 perc nyugtom, ittam, szedtem a homeós bogyókat, tesóméknak többször mondtam h ne röhögtessenek mert van elég bajom, jött a doki, szülésznő, érdeklődtek mi van....szóval teltek a percek aránylag gyorsan.
Közben tök hamar tágultam, Kardos mindig mondta, hogy itt nagyon hamar gyerek lesz, jól haladunk....aztán úgy 1 körül kaptam Oxitocint, és az EDA-t elkezdték visszavenni, mert elkezdtünk készülni magára a szülésre....na innen kezdve a fájások kezdtek faszán felerősödni, hol a férjem kezét szorítottam lilára, hol a húgomét, szegény férjem időnként engedélyt kért leülni-pisilni-lepihenni annyira lefárasztottam. :lol:
Úgy 2 körül bejött Kardos, és mondta h mindjárt szülünk, gondoltam ez marha jó lenne, mert fájt rendesen, aztán úgy n3 felé körémgyűltek, doki elmagyarázta h mit kéne csináljak, és ha gondolom és érzem h nyomni kell, akkor hajrá...na akkor már baromira fájt, de csak az lebegett előttem, h Luca mindjárt megszületik, és össze kell szedni magam.
Az első 4 nyomást elcsesztem mert szarul vettem a levegőt, utána kaptam egy újabb oktatást (gondolhatjátok mennyire bírtam koncentrálni) a dokitól, aztán a férjemtől is, na akkor 1 pillanatra átsuhant az agyamon h ezt nem kéne fiam, könnyű okoskodni onnan mellőlem... :lol:
Aztán jöttek a tolófájások, baromira igyekleztem koncentrálni, csak Lucára gondoltam, és csináltam mindent ahogy tudtam....és kb. 6. nyomásra kirepült belőlem Luca baba.

Szinte azonnal elkezdett sírdogálni, láttam h kalimpál keze-lába, meg érzékeltem h a tesóm+férjem tök izgatottak, tesóm bömbölve rámborult (nem volt még elég bajom :lol: ), aztán nagy kollektív örömkönnyek között úszva megkaptam Lucust, hát az vmi csodás érzés volt! Nézett rám a nagy szemeivel, annyira tiszta volt a tekintete, ilyet még sosem láttam, nyújtogatta a kis kezeit felém, megpuszilgattam, megszagoltam, tök fincsi illata volt a bőrének.

Aztán apa elvágta a köldökzsinórt, elvitték fürdetni, öltöztetni, és apa hozta is vissza pár perc múlva.
Aztán a szülőszobán maradtunk még 2 órát, majd mikor letelt felkászálódtam, és besétáltam kis családommal a 2 ágyas szobába, amit szerencsére sikerült kifognom, mert épp előttem ment haza egy anyuka.

Összességében semmi rossz élményem nincs a szüléssel kapcs., tényleg nagyon gyorsan és könnyen ment minden, én betudom a homeós bogyóknak is, meg gondolom ez adottság is. A velem egy szobában lévő anyuka 18 órát volt a szülőszobában, elmondása alapján már a haját tépte.....na az kemény lehetett.

Egyébként MINDENKI tök rendes volt a kórházban, csecsemősökről annyit h semmi baj nincs velük, rengeteg dolguk van, millió a gyerek ezerrel melóznak, de ha bemész és kérdezel segítenek, meg van 2-3 nőci aki rendszeresen bemegy a szobába és kérdezi h miben kell segíteni.
Arra készüljetek h ez a 3 nap mindenről szól csak a pihenésről nem, mert reggel f6-tól már nagyüzem van, menni kell a gyerekért, jönnek lázat mérni, vért venni, 30 percenként jön be ilyen-olyan csecsemős, nővér, takarító, kis vizit, nagy vizit....szóval hulla fáradtan jöttem haza szombaton.
Sztem a rokonáradatot érdemes a minimálisra csökkenteni, mert abban a kevés időben kell megtanulni a szoptatást, és én inkább ezzel foglalkoztam minthogy órákig beszámolót tartsak a szülésemről.

Tejbelövellés szombatra mire hazajöttünk megvolt, na az nagyon durva volt, szó szerint bömböltem annyira fájt, erre készüljetek.
Én már azt mondtam, h inkább szülök újra, de ezt a fájdalmat nem bírom....de erőltetni kell a szoptatást, nem szabad feladni, én is ezt csináltam/csinálom és napról napra jobb lett a helyzet, gyakorlatilag keddre már tejcsárda lettem. Meg kenegetem a mellem AVENT-es krémmel, fújom Aloe Vera First-tel, és a csomókat masszírozom ki, de sajna így is hőemelkedésem lett tegnap estére, tök piros a bal mellem, most borogatom, fújkálom, de azért nyúzom ugyanúgy.
Egyébként nektek volt hasonló problémátok? Már bevettem 2 algopyrint, dokinő+védőnő is mondta h simán lehet, és h ennek a piros gyulladásnak el kell múlnia 1-2 nap alatt....különben hivjam a nődokimat.

Illetve van 1 kérdésem a már gyakorlottakhoz:
tejem van bőven, szoptatok, fejem ezerrel minden etetés után.
De Luca baba nem akarja a neki szükséges adagot kiszopizni a ciciből, max. 60 g-ot tud kienni, a többi muszáj üvegből mellépótólni (először tápszert kapott pótlásnak az első napokban, most már a lefejt anyatejet), mert egyszerűen nem bir olyan erősen szopizni h a neki szükséges 90-100 grammot kiszívja. Igy is 40-45 percig van h szoptatom, ebből ahogy elnézem az első 20-25 perc ami hatékony, utána látványosan kezd lepunnyadni, és fogy az ereje.
Pedig a védőnő, a doki, meg a csecsemősök is azt mondták h max. 20 perc legyen egy szoptatás, utána vége, mert attól megy gajra az ember melle, meg ne szokjon hozzá a gyerek h órákig eszik, ezt mondjuk én sem szeretném.
De muszáj cumisüvegből pótolnom a kaját, nagyon nem örülök neki, de tök éhes marad, és ordít, éhezni meg nyilván nem hagyom.

Most abban reménykedem h 1-2 hét múlva megerősödik Luca, és hatékonyabban fog szopizni, és áttérünk arra a megoldásra hogy simán megeszi a neki kellő adagot, nem kell fejnem, és szépen beállunk a kereslet-kinálatra. Legalábbis nagyon remélem h ez lesz, nincs kedvem üveggel szórakozni.
Tegnap felhivtam a La Leche szoptatási ligát, beszéltem egy nővel, de marhára nem volt szimpi amit mondott: etessem kanállal (ja a plusz 40-60 milit adjam oda kanállal, cirka 1,5 óra alatt, na ezt nem), vagy injekciós tűvel. Na én erre nem vagyok vevő, nem óhajtok naponta 5-6 alkalommal órákig etetni, nem szeretném h csak ebből álljon az életünk, nekem sem jó, és a gyereknek sem ha órákig vacakolunk az evéssel.

Ti mit gondoltok? Vagy vkinek volt hasonló tapasztalata?

Ha lesz időm küldök képeket, most megyek, mert mingyá felkel, f8 körül fürdés és ordítás....merthogy azt nagyon utálja. :)

Ja, és Gabi biztos írta, egymás melletti szobában voltunk, nagyon vicces volt!

Üdv mindenkinek, és jelentkezek ha lesz időm,

Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


És mostantól vonalzót váltok.... :lol:

Kép

Kép
szolnoki rita
 
 


na ez nem jött össze...

Gabi ebben te profi vagy, hogy kell a régi vonalzót eltüntetni és az újat elmenteni?
Ird már le lécci, én ehhez tök béna vagyok....köszi!

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita neked aztán nem semmi mennyit eszik Luca, nekem Nóra 40-nél többet nem eszik meg. és bírja vele 2-3 órát.
20 percig eszik kb.

A kódot kijelölöd, és a segédletek profilnál meg bemásolod az aláíráshoz. A

Azért képet majd hozzál:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


na végre Rita!!! :D
Biztos éhségében sír Luca a szopi után? Én ugyanezt megcsináltam s megette Máté a cumisüvegből a többit, pedig később kiderült nem is volt éhes...ettől függetlenül mégis megette...de ő lusta volt szopizni mikor már nehezebben ment....sztem Luca elég erős már hozzá, csak a taápszer s a lésőbbi cumisüveg miatt ő is lusta lett mikor nehezebben megy....És egy alkalommal csak egy mellből adsz, vagy felváltva?
Én mondjuk ezt csak két alkalommal játszottam el, aztán azt mondtam, jó akkor kipróbálom a két mellből szopit és nálunk ez be is vált. Ugyanolyan hiteles zsakemberek egyike az egy mellből szopit a másik akét mellből szopit pártolja, így azt gondoltam én majd hagyonm, hogy nálunk kiderüljön....

Kép
Kép
tengdi
 
 


Rita!!

Gratulálok Lucához, na meg a szüléshez is!! Bár így leírva nekem sem tünt olyan egyszerűnek :D
Majd ha lesz egy leheletnyi időd írsz majd Nóráról is tudod nekem is ő lesz és kiváncsi vagyok mik voltak a tapasztalatok!!
Várjuk ám a képeket is :D

Tünde
tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Szívből gratulálok a pici babáknak, és szüleiknek! Nagyon sok boldogságot, jó egészséget, és megannyi örömöt kívánok a piciben.

Rita
Ez cumizavar! Írod, hogy eleinte tápszert kapott a babád pótlásnak, minden bizonnyal cumisüvegből, mi másból. Mivel az üvegből ugyanúgy jön az utolsó kortyig, ezért most már a ciciből nem tetszik neki, hogy meg kell dolgozni érte. Eleinte a ciciből is dől a tej, ami hígabb, kevésbé tápláló, inkább szomjoltásra való, később a hátsó tej, nehezebben jön, azért meg kell dolgoznia, és ez nem tetszik neki. Ezért sír, mert persze, hogy nem lakik jól, de lusta megdolgozni a hátsó, zsírdús, tápláló tejért. És mivel te a lefejt tejet továbbra is cumisüvegből adod, ezért elégedett utána. Ha ez így marad, leszokhat a ciciről, elképzelhető, hogy el sem fogja fogadni a cicit, és csak fejéssel fogsz tudni neki anyatejet adni, de ennek az a hátránya, hogy fejéssel sokszor elapad a tejcsi, vagy nagyon kevés lesz, és tápszerrel kellesz pótolnod. Fejéssel a hátsó zsírdús tejet nem tudod kifejni úgy, mint ahogy egy baba kiszívja. És a baba minél többet van cicin, annál több tejet csinál magának. Ha le akarod erről szoktatni, kemény 2 nap lesz, sok sírással, de hidd el ettől nem válsz rossz anyává, nagyon sokan küzdenek ezzel, többek között én is végig csináltam, nálunk is így volt, és bizony leszokott a cumisüvegről, és minden rendben lett.

Amúgy mi elutaztunk a szüleimnél vagyunk, nem nagyon jutottam géphez, egész nap az udvaron vagyunk, de ma délután már megyünk haza.

Mindenkinek szép hétvégét!
Tengdinek is igaza lehet, a 2 mellből szoptatással, én is mindig 2- ből szoptattam, jól lakhat, de sírhat is továb, ha ugyanúgy csak az elsőtejet szívja ki, mert az annyira nem tápláló.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Rita..szerintem is a cumsüveg a baj...pláne,ha egy kicsit nagyobb lyuk van rajta és könnyebben tudja szivni.
Én igy jártam a fiammal..1 hónapig szopott csak :cry:

Nehér lesz,de próbáld hagyni hagy szenvedjen...ha éhes lesz küzdeni fog..de igy tudja,hogy majd jön az üveg :?

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Rita!

Majdnem elbőgtem magam az írásodon, már én is nagyon kíváncsi vagyok milyen érzés először kézbe fogni a fiamat. Vajon hogy fog kinézni.
És még egyszer gratulálok Lucához!


Gabi, Rita!
Akik most jöttetek haza a kórházból...ti miben hoztátok haza a babákat? Ma egy kisebb tatyóba elkezdtem bepakolni a hazamenős cuccainkat, 56-os és 62-es méreteket is tettem, nem tudom előre melyik lesz jó. De viszont nem tudom milyen meleg cuccokat tegyek. Egy újszülött másként működik, mint mi, ezt tudom de ebben a kánikulában mégis mennyire kell őket beöltöztetni? Olyan nehéz eldönteni, hogy most mit pakoljak igazán....

Ja és a másik kérdésem, a 2 ágyas fizetős mennyi egy éjszakára? Egy ágyasba nem mennék, főleg első gyerekkel. Jó ha van vki mellettem, főleg ha még tapasztaltabb is mint én...


Köszi a válaszokat! Mindenkinek jó hétvégét!

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok Kismamik és Anyucik! Remélem mindenki jól van ebben a nyári melegben. :roll: Fruzsa! Mi lehet, hogy együtt szülönk? Nem sok nap van közöttünk. :wink: Viccvucc! Írtam privit. Remélem megkaptad. 8) Üdv mindenkinek!
cunci
 
 


Sziasztok


fruzsa én egy ujjatlan rugiban és egy hosszú ujjú bodyban hoztam haza, egy kis sapi volt a fején és vékony pléddel volt betakarva.

Rita: szerintem is lehet cumizavar. De ha türelmes vagy akkor szerintem le tudod róla szoktatni.

Nekünk ma Nóra aludt este 10-től fél 4-ig, akkor evett és utána most kelt negyed 8-kor, evett és most megint alszik. Szinte csak eszik alszik, most mér nagyon ritkán fáj a pocak. Akkor adok neki espumisant, és úgy néz ki hogy az nekünk bevált, mert utána megnyugszik.

És most már ami újdonság hogy figyel amikor beszélünk hozzá. És szopi közben is nyitva van a szeme.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!

Köszi a választ...ilyesmiket pakoltam! :D

Cunci!

Meglehet, hogy együtt szülünk, van rá esély...és ott van Tünde is, aki júl. 19-re van kiírva, egy nap van köztünk. Szóval lehetséges....ha mindhárman egy időben lennénk bent, az lenne az igazán tuti.


Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Évi, Törpiri!
Köszönöm, hogy leírtátok nekem a napirendeteket! Nálunk is kb. így mennek a dolgok, csak Bogi éjjel 1-2 között is eszik (egyenlőre).

További szép napot mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Hello!

Most ismét szabad vagyok egy kicsit.

Köszi a hozzászólásokat, én is attól tartok, h ez a hülye cumisüveg bezavar.
Tejem van bőven, fejem ezerrel, tegnap már azt elértük, hogy Luca 2-szer is szépen kiszopizott 60 grammot, és 70-et, de ma eddig csak 30 g-okat evett, többit üvegből. Pedig 15-20 percig szívja ezerrel, érzem, meg látom rajta h melózik rendesen.
És fejés közben direkt figyelem: egy csomó tejcsatorna van amiből szépen spriccel a tej, akkor meg nem értem, hogy ő 15-20 p alatt miért nem tud rendszeresen legalább 60-70-et kiszopizni? Merthogy én 15 p alatt az AVENT-es elektromos géppel 60-80 milit fejek le szopi után.

Tengdi, a következő etetésnél kipróbálom amit írtál, rárakom mindkét cicire, meglátjuk úgy mi lesz.
Nagyon nincs ínyemre ez a hülye üvegezés, de nem pánikolok mert azt megérzi a gyerek, meg csak idegelem magam én is feleslegesen.

Susytündér, akkor szted is jó megoldás lehet ha a 2 cicit próbálom ki? vagy hagyjam h egye ki a maga 30 milijét, és tegyem le úgy aludni? Engem nem zavar ha bömbörészik, tudom h attól nem leszek szatír szülő, de a 30 ml baromi kevés neki, látjuk rajta h azért sír, mert ÉHES! Az öklét eszi, és nyugtalan, nem hisztizik, tuti ÉHES. Ha meg éhes, akkor nem hagyom h vergődjön...vagy hagyjam h bömböljön, és tegyem vissza cicire? Akkor viszont ott tartunk h 1 cicin simán rajta van 1 órát, és attól készül ki a mellem....akkor meg az lesz a baj, h nem tudom szoptatni.
Nem tudok okos lenni.... :roll:

Gabi, és a többiek: amúgy ti meddig hagyjátok szopizni? 15-20 p után simán leveszitek, levettétek ciciről, vagy magától levált a baba, mert annyi idő alatt simán megette a magáét? Na Luca nem ilyen baba, én kb. 30-35 percig szoptatok, 15-20 percig csinálja rendesen a dolgát (mégis keveset szív ki) és utána kezd látványosan ernyedni....

Egyébként egy kajálásra a 100-110 grammot simán megeszi, naponta 5-6-szor kajál, mert ő nem kel fel 3 óránként, lehet ez is a baj, jobb lenne ha felkelne, de jellemzően 4 órákat alszik.
Tegnap este meg elaludt 10-kor és hajnali 4:45-kor kelt, aludt aludt több mint 6,5 órát!!!
Dokinéni aszonta, hogy a jelenlegi napi adagja kb. 500 g anyatej, a születési súlya szorozva kb. 150-nel. Na most ő egy nap 380-480 közötti mennyiséget eszik meg, napról napra többet.

Szóval egyedül ez a kajálás dolog ami zavar, de nem akarom magam idegelni, viszont ezt meg kell oldjuk vhogy!!!

Tegnap egész délután alig aludt, aztán kora este elszundított, gondoltam leugrok a Tescoba 20 percre, ahogy kitettem a lábam ordítani kezdett szegény, olyan lelkifurkóm volt mikor hazaértem, pedig apa kezében volt végig...
Ma már ki akartunk menni sétálni, de annyira meleg van, h 4 előtt nem akarjuk levinni, viszont eddig mindig úgy jött ki h ő legalább 6-ig alszik, nagyjából 8kor meg fürdetés van...egyelőre a teraszra visszük ki bandázni, de holnap már megoldjuk a sétát is, ideje kimozdulni.

Azoknak akik hamarosan szülnek, és első babások:
nem akarok okoskodni, mert nagyon kezdő vagyok én is ebben a műfajban, de a szülésen meg az ezzel járó megpróbáltatásokon túl vagyok, szóval:

1. én vettem a gátsebre egy bizonyos gátsebgyógyító gyógynövényekből álló olajat, 1700 ft, egy aromaterapeuta csajtól szereztem be, nekem is úgy ajánlották. Nagyon tudom ajánlani, én 24-én szerdán szültem, szülés utáni első zuhany után már használtam, legalább naponta 3-4-szer, a mai napig is. 27-én szombaton jöttünk haza, aznap már abszolút tűrhető volt a sebem, és a hét elejére már nem is fájt. Varratszedésem csüt-ön volt, doki szerint gyönyörű a sebem, és tényleg alig érzem.
Tehát ha vkit érdekel a beszerzési forrás, irjon és megadom a csaj számát akitől vettem.

2. Kórházban van egy csecsemős csajszi, Széki Erika, őt mindenképpen keressétek meg, biztosan bent lesz a 3 nap vmelyikén, szőke fiatal lány, egyébként 2 gyerekes anyuka.
Lucát ő vitte ki fürdetni, öltöztetni a születése után, már akkor nagyon aranyos volt, aztán jött be a szobába többször is, ő mutatta meg hogy kell szoptatni, csomó hasznos dolgot ő mondott el, ha kell leült és nézte hogy csinálom, szóval nagy segítség volt.
Csinál babamasszázst is, házhoz jön.
Tehát én úgy döntöttem, hogy megkérem: jöjjön ki hozzám egyrészt a babamasszázst megmutatni (4 alkalom 12e HUF), és ugyanakkor megbeszéltem vele, h a legelején segít főleg a szoptatással kapcs. dolgokban. Hétfőn már itt is volt, kimasszírozta a csomókat a mellemből (ez bazi nagy segítség, mert aszittem besz....ok, úgy fájt 1 hete), elmagyarázott megint egy csomó mindent, szóval nagy segítség volt. Jön majd jövő héten is, mert a babamasszázst is folytatjuk, egyelőre a felsőtest masszírozását mutatta meg.
Luca baba ordit az esti fürdés előtt, mikor már vetkőztetjük akkor kezd sokkos lenni, aztán mikor elkezdem a masszázst tök lenyugszik, nagyon tetszik neki. Sima extra szűz olivaolajjal csinálom, ettől a bőre is szebb lesz, de lehet patikai napraforgó olajjal is. Jót tesz az emésztésnek, nyugodtabban alszik tőle a baba, izületeknek, stb, majd Erika elmondja ha érdekel vkit.
Ha kell a száma, azt is meg tudom adni, de sztem tuti találkoztok vele a kórházban, érdemes vele összecimbizni, és ha belefér felfogadni erre a 4 alkalomra!

Fruzsa, én ebben a dögmelegben egy napozót vagy egy rövid ujjú bodyt adok rá, max. egy zoknival, ha meg alszik betakarom egy vékony takaróval a lábát, és kész. Kórházból úgy hoztam haza h rövid ujjú body+hosszú újjú pamut rugi+kapucnis kardigán, vékony takaróval, de aznap közel nem volt 35 fok mint most....
Egyébként én bevittem egy rakás saját ruhát, elő sem vettem őket, mert minden nap adtak rá kórházit és tök normális cuccok voltak rajta, nem nyúztam az öltöztetéssel, amúgy is lesz elég bajod. :)
2 ágyas szoba: 4500/éj.
Domestos törlőkendőt mindenképp vigyél magaddal, meg vagy 5 tekercs WC papirt, és TENA Ladyből az extra-ból egy nagy csomagot nyugodtan, elfogy! És eldobható bugyiból 10 darabot, mert az 1 doboz kevés. A budi sajna lehetne tisztább, de még mindig jobb mint a nagy közös mosdó, ami katasztrófa. SAjna a fizetős szobához tartozó fürdőt sem sokszor takarítják, ezért muszáj h felszerelkezz néhány eszközzel!

Gabi, ha fáj a hasa, az Espumisan gyöngyöket adod Nórának? Amit felnőttek is ehetnek? Igaz h Luca nem hasfájós, de sose lehet tudni mikor lesz az...

Na most megyek, mindjárt felébred, a vonalzómat meg igyekszem megcsinálni.

Jövök ha tudok, és felrakok képeket is, ígérem. Ja, és Nórika tök cuki, jóságos anyóka pofija van! :)

Üdv,
Rita


Kép

Kép
szolnoki rita
 
 


Sziasztok!!
A véleményetekre,segítségetekre lenne szükségem!
Holnap leszek 37 hetes,már 3 hete leszállt a hasam azóta iszonyatos erősségű jóslófájásaim vannak szinte minden nap.3 napja viszont csak a fejem és a szemem,tegnap óta már a bokám és az egész lábam be van dagadva/vizesedve.
Ez mitől van?Az ismerősöm 5 nappal a szülés előtt vizesedett így be!!
Előbb fog jönni a baba???? :D
Mondjuk én örülnék neki,mert a jóslóknál már tolnám ki a babát annyira iszonyúak!(Tudom,a szülés ennél "rosszabb" lesz)
Csak nem tudom mit tegyek a lábammal.Első babó lesz és egy kicsit már kezdek megijedni,pedig tudom,hogy nem kell félni!!! :oops:
És lehet,hogy hülyén hangzik,de a legjobban a beöntéstől félek.
A szülést már sokszor elképzeltem milyen lesz.....de majd kiderül!!!
A Bajcsyban hogy működik ez az egész???Nincs választott orvosom!Egyáltalán mennyit pénzt kell adni,és kinek??
Segítsetek!!!
Annyira várom már,hogy babázhassak!!! :D :D :D :D :D :D
baba0727
 
 


Rita nem a gyöngyöt hanem a cseppeket. Nekem kb 20-30 percig eszik, és magától abbahagyja. Most általában 40-et eszik, de ma volt hogy 70-et evett. Ezzel elvan 2-2,5 órát, tovább nem. Este meg van hogy csak egyszer kel fel éjjel, és van hogy 2x. De inkább egyszer.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Lassan indulunk a kórházba mert éjjel óta fájásaim vannk először 20, majd 10 perces. 2 -kor voltunk bent akkor már 8 percesek voltak. Azóta 6. A szülésznő mondta éjjel még találkozunk.
Sajnos a méhszájam totál zárt , remélem lassan kinyilik. Drukkoljatok, hogy sima szülésem legyen.

Majd jelentkezem:)

Niki
nikike75
 
 


nikike75: drukkolok,reméljük holnapra már baba lesz.

baba0727:
én sem fogatam orvost.szülésznőt sem.szóval totál ügyeletesre bíztam magam(mivel ennyi pénzt nem tudtunk összegyűjteni)és nem bántam meg.kedvesek és segítőkészek voltak.ja és így olcsón megúsztuk,csak a fizetős szobára költöttünk.de megoszlanak a vélemények,mindenki másképp vélekedik a pénz adásról,én ellene vagyok nagyon.beöntéstől pedig ne félj,nagyon gyorsan megvan.kicsit veszít,mondják tartd bent egy kicsit,de úgy sem fog menni és már jön is kifelé a cucc.nem fáj,nyuginekem is sok és erős jóslóm volt,sokszor azt hittem na most,de végülis a kiírt időpont előtt 9 nappal született Hanna.tudni fogod,hogy itt az idő,hidd el.és nagyon figyelj a légzésedre,oszd be az erődet és dolgozz együtt a babával,fáj az nem vitás,de megéri és amikor kicsússzan akkor minden elmúllik.
pócold fel a lábadat és pihej sokat,a meleg sem tesz jót.ügyi leszel ne aggódj.ösztönösen fogsz cselekedni és segítenek is.

Rita: én nem emlékszem arra a szőke lányra,hozzám egy fekete kicsit kövér lány járt be segíteni.hát nálunk az etetés max 10 perc,büfivel eggyütt,hanna így nyomja,és egy ciciből elég neki mindig,pár perc és elengedi és vigyorog vagy még a cicit tartva vigyorog és a fürdetést is végig vigyorogja,nagy szerencsém van vele.így ezekre a témákhoz nem tudok hozzászólni.mi Infacol szirupot használunk hasfájásra,az is bevállt,de lehet legközelebb gyöngyöket veszek ,így nekünk is jó lesz.
én már alig fejem a cicim,kereslet kínálat beállt.

fruzsa:4500/éjszaka a kétszobás én is abban voltam.

hát jó sokat írtam,de már rég voltam,

Jól vagyunk csak nehezen bírjuk a meleget,nem vagyok nyár párti,tavasz ősz az jöhet.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok! Nikike 75! Nagyon szorítok neked!! Ügyes leszel, és hamarosan babázol!! :lol: Baba0727! A jóslókhoz kitartást. :? Én is úgy gondolom, hogy tudni fogod, hogy itt az idő. Nekem is vizesedik a lábam. Este mindig felpócolom és reggelre valamivel jobb a helyzet. Próbálj meg só mentesen étkezni, mert az is segít egy kicsit. Kitartást!! Szerintem nem gáz, hogy nincs fogadott orvosod, mert a Bajcsyban mindenki aranyos és segítőkész. :D
cunci
 
 


Nikike 75!
Drukkolok Neked! aztán majd várunk vissza!

Andy
Én is utálom ezt a nagy hőséget! :evil:
Kitartás! Állítólag jövőhét közepén kicsit enyhülni fog!
(Én is a tavaszt és őszt szeretem!) Bár manapság mintha ez a 2 évszak kimaradna!

Jó éjszakát mindenkinek! Nikikének gyors és könnyű szülést!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: