Új privát üzeneted érkezett!

Mona: Köszi, igyekszem. Infót gyűjtök, bár az 5. hétben vagyok, de nem lehet elég hamar elkezdeni.

Eddig amit összeszedtünk, hogy mit szeretnénk a gyerkőcnek, kezd eltűnni az a nagy árrés a közkórházak és a Telki között... :D
zeldácska
 
 


Drága Lányok!

Úgy sajnálom, hogy ide még nem tudtam írni bővebben, pótolom, ígérem...de még káosz van körülöttünk :roll:

Mona!

Hegyvári Enikő volt (tényleg Ő a legjobb!!!)
utána pedig Schanda Mónika (Vele is elégedett voltam)
124-es szobában voltam, és ott szültem, aholt Te

még jövök, sír Mayácska...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sheila!

Már nagyon vártalak!
Biztos mindannyian megértjük, hogy nincs időd még velünk foglalkozni, hiszen most sokkal fontosabb dolgod van!! :wink:
Ugye, hogy szuper az Enikő??!!!
Remélem jól vagytok, Maya nagyon szép baba, és mennyi haja van?! :D
Kitartást és nyugit kívánokí!
tejci van?

Macmam

Kép
macmam
 
 

 
 

Mona:Köszi a kedves fogadtatást :D .....olvasgattam a fórumot az elejétől de nem igazán talaáltam konkrét orvos vagy szülésznő neveket.....mondjuk nem olvastam el végig.... :oops:
Egyébként van már egy 15 hónapos kisfiam, őt a Kútvölgyiben szültem, a megváltozott viszonyok miatt gondolkodom kórház-váltáson.......
Mindenesetre én is szerettel üdvözlök mindekit , valamint problémamentes várandósságot és egészséges gyerekeket MIndenkinek!!!!!!!!!!!!!!!
dorka

KépKépKépKép
vdorka3
 
 


Bocsi, ez csak egy próba lesz, hogy műkszik-e a vonalzóm. :)
zeldácska
 
 


Na megint megpróbálom, ha nem megy akkor technikai segítséget szeretnék kérni!! :oops:
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Zeldácska: Nem megy a vonalzód :cry: Én segítenék de olyan béna vagyok ehhez. Az enyémet a férjem csinálta ő nagy számítógépes batman, ha nem kapsz estig segítséget majd megkérdezem, hogy hogyan csinálta az enyémet és leírom neked ok? :)

Vdorka:Üdv! Én pont úgy vagyok mint te. Én a Jánosban szültem a dokim közben átment a JÁhn Ferencbe és én is a megváltzott (borzasztó irányba) viszonok miatt szeretném majd a másodikat jobb körülmények között világra hozni. Én a Telki nőgyógyászaton még csak egyszer voltam, gondoltam mielőtt teherbe esek csináltatok egy teljes szűrést. Találtak is egy kis gikszert úgyhogy még a bébi előtt azt kell rendbetenni, de a lényeg a lényeg, nekem szimpi volt az osztály. Én a Fenyőházi dokinál voltam, ő is szimpi volt, teljesen korrekt, alapos, barátságos. Csak ennyi tapasztalatom van. Én a Telki korházba hordom a fiamat ha van valami baja, a gyerekosztályról több tapasztalatom van :) de bízzunk benne, hogy az nem fog bennetetket érinteni.

Na megyek, játszani mert Soma még itthon van nem mehet oviba........egész nap kirakózunk csajok!!! :wink: már álmomban is össze tudom rakni a verdás 200 darabosat........no komment!
SZép napot!
Peni

KépKép
peni
 
 


A kirakós dolgok jók!! Engem még majd 25 évesen is leköt az amit gyerekkoromban raktam ki. Sőt ha többezer darabos akkor meg azért. Szerintem nem fogok unatkozni, ha végre velünk lesz a hercegnő vagy kisherceg. :D

Én egyébként a Péterfyben szülnék, mivel ott a saját dokim (akivel maximálisan meg vagyok elégedve), de a kórház az nagyon gáz. A dokik főleg, nagyon arrogánsak és ha nem tudsz kifogni alapítványi szobát az maga a katasztrófa. Mert még két kismamát annak minden szeszélyével el kell viselned, plussz a bunkó dokik, plussz a mocskos mellékhelyiség és mosdó (az alapítványi az rendkívül tiszta volt), amire a betegek sem vigyáznak, mert egyébként látszott a padlón, hogy takarítanak rendesen.

Én is ezért szeretnék Telkizni, meg amit összeszedtünk, hogy szeretnék a Péterfyben, választott orvossal és szülésznővel (ilyen helyen nem kockáztatok), plussz köldökzsinórvér, genetikai UH etc. Így is úgyis ott tartunk, hogy olyan 4-500 E forint környéke. Ennek a komplikációs áraknak utánajárok még ha itt lesz az ideje. De az ottlévők szakmai hozzáállásából ítélve (semmi felesleges macera, de ha gond van akkor azonnal lépnek, szerencsére a saját dokim is ilyen), nem hiszem, hogy számítani kéne bármi rosszra. A terhesgondozást pedig úgyis végigcsinálom, sőt a meglévő problémra (PCOS) is úgy néz ki, hogy találtam egy tökéletes dokit, aki ilyen tekintetben ellátja a terhesgondozási feladatokat. :) Remélem, hogy semmi baj nem lehet, most már lassan a 6. hétben járok. :D
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Zeldácska: AZ tuti, hogy nem fogsz unatkozni ha meglesz a bébi :D
Én is szeretm a kirakót, csak napokon át, 20 percenként kirakni ugyanazt...............hát :roll:
A vonalzóról: Kattints rá valakinek a vonzalzójára és akkor be tudsz lépni a vonalzós helyre. A miénk a babafalva.hu-ról való. Ott már írják, hogy mit kell csinálni, bár gondolom ha már próbálgattad, hogy jó-e akkor idáig eljutttál........

Többiek, hogy vagytok???
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok köztetek. 14 hetes terhes vagyok. Már voltam a kórházban nagyon szép és modern, bemutatták a szülőszobát, elmondták mire lehet számítani, milyen lehetőségek vannak hogy megkönnyítsük magunknak valamelyest a vajúdást.
Lassan a gyerkőc dolgait is elkezdjük beszerezni, de a babakocsit illetően nem tudok dönteni. Ti milyen márkát választottatok? Melyik jó? Használt babakocsit vagy újat vegyünk?
Saját orvossal szültök, vagy a Telki szülészei közül választottatok?
Varsányi dr-nő milyen szülésnél, mire számíthatok vele kapcsolatban. Előre is köszi a válaszokat!
A vonalzót megpróbálom következő alkalommal feltölteni.
Üdv mindenkinek!
pénélope
 
 


Azt hiszem sikerült a vonalzót elkészíteni. :)

Kép
pénélope
 
 


Peni: Én is a babafalván próbáltam. Mindegy előbb utóbb meglesz. :)
Hát venni kell másfajta kirakót :D

Pénelope: Kérdés, hogy sima kell vagy amivel pl. sportolni (futni) is lehet. Mert én ez utóbbit szeretnék venni, de ennek nem tudom a konkrét márkáját, megkérdezem az egykori futótárstól.

Én egyébként saját orvost tervezek vinni, ha jön persze. Ezesetben a Péterfys, dr. Timmermann Gábor lesz, szülésznőt itt nem tervezek választani.
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!
Megjavították a netünket!!! :D :D :D

Velünk sok minden történt, és nem csupa jó, sajnos. Tegnap voltam a 32 hetes ultrahangon. Vizsgálat közben közölte az ultrahangos doki, hogy tudjuk-e a nemét, mert van valami, ami miatt ő most meg fogja mondani (tudjátok, mi nem akartuk tudni). Erre persze frászt kaptunk azonnal. Folytatta, hogy lány, a petefészkénél meg van egy ciszta. És ez előfordul, úgy mint a felnőtteknél, különösebben nem kell vele foglalkozni, meg nincs teendő vele, lehet, hogy még fel is szívódik. 28-án a mi dokink még nem mondott ilyesmit. Ezek után leírták a lapomra, hogy "Bal oldalon a vese és a húgyhólyag között 21 mm-es cysticus képlet látható, mely ovarium cystának megfelelhet". Beszéltem egy ismerőssel, és most totál nem érti senki, hogy most akkor a vese és a húgyhólyag között van, vagy a petefészeknél? És ha a vese és a húgyhólyag között, akkor minek kellett megmondani a nemét, hiszen ezek ugye a fiúknál is vannak...? Ráadásul a vese és húgyhólyag között rengeteg babánál előfordul (egy csecsemőorvost kérdeztünk meg erről), és az nem ciszta, hanem az összekötő csőnek egy pici tágulata, ahol a húgyhólyag zárása miatt kicsit bepangott a vizelet. Meg fölhívtuk a dokinkat, aki azt mondta, hogy semmiféle szakirodalom nincs ilyesmiről, hogy magzati korban lehetne ilyesmi, hiszen a petefészek ily módon még nem működik, és ilyet nem is szabadna leírni, hiszen az uh-s orvosnak nem ez a szakterülete, csak lát egy foltot és tippelget.

Gondolhatjátok, ezek után... most aztán döntsem el, mi is van... végül ajánlottak egy dokit, holnap megyünk Miskolcra megnézetni. Elsőre nagyon pozitív volt, hogy azt mondta, a papírjaimat ne is vigyem, csak magamat, és ennek nagyon örülök, mert így remélhetőleg tényleg egy független véleményt kaphatok.
Visszaolvastam, de időközben elfelejtettem, kérdeztetek-e valamit, bocsánat :oops: Elég rosszul alszom, nagyon nem jó a gyomrom. Más bajom hál'isten nincs, de ez épp eléggé lehetetlenné teszi az éjszakákat.

Ja, bár sms-ben már megtettem, Shelia itt is nagyon-nagyon gratulálok!!!!!

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty: hol készült ez az ultrahang ahol ezt a foltot látták? Nem is hallottam mégilyenről amit írtál..............nagyon kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye ennek a miskolci vizsgálatnak, jól teszitek, hogy megnézetitek mégegyszer! Drukkolok nagyon!Írj majd, hogy mit mondtak!!

Mi lesz a pici lányotok neve? :)
Gondolok rátok DRUKKKKKKK
Peni

KépKép
peni
 
 


Szia!
Ez a rendes, 32 hetes vizsgálatok közé tartozó ultrahangon, az sztk-ban. Többnyire ez a dokinő szokott lenni, hozzteszem, a 18 hetes genetikai uh-t össz-vissz 40 másodperc alatt lezavarták... Jó, annyira nem érdekelt, mert megcsináltattuk anno a 12. héten a kombinált vizsgálatot az Istenhegyi úton, de nem tudom, ilyen futószalagon észrevennék-e, ha valami baj van...Most is az lett gyanús, hogy már vagy 2 perce nézegetett.
A magándokimnál is van uh, mindig meg is néz, és én bízom is benne, csal legutóbb, a barátnőmnél talált egy vérömlenyt (ő akkor volt 8 hetes), és mondta, hogy 6 hét fekvés, stb, és ő utána elment a saját dokijához, aki meg azt mondta neki, hogy semmi ilyesmi nincs, és az uh felvételen (amit az én dokim készített) sem látott olyasmit... szóval elbizonytalanodtam kicsit...
Lánynevünk a kezdetektől fogva LUCA :)
Köszi a szorítást és mindenképp jelentkezem holnap!

Kép
hablaty
 
 


Kedves Hablaty... :D
Mi még nem találkoztunk itt így hát szia...
Képzeld nekem van egy 15 hónapos kisfiam és 28 hetes terhes voltam vele amior 4D uh hasonló dolgot mondtak nekem is...Mi tudtuk igaz, h fiú lesz..nekem is mondták, hogy Berkének vesetágulata van, mondanom sem kell nagyon megijedtem, azonnal sírás és egyebek.....
Majd megszületett Berkusz és mondta a gyerekorvos, h ilyen nagyon sok babánál előfordul de semmi nem szokott belőle lenni.Mindenestre elvittük uh-ra 1 hónaposan és mondták, h megvan még majd 1 év múlva jöjjek vissza....
Nem mentem vissza, azóta mert a gyereknek semmi baja, nagy sugárban "titusol" és miegyéb....úgy vagyok vele ha bármi lenne akkor lenne jele és nem pszchiéztetem a gyereket a felesleges kórházba járással, valamint a dokink is azt mondta, h minden rendben van, mert ha nem lenne annak lennének jelei....
Szóval biztos nem lesz semmi baj........azt nem mondom, h ne aggódj mert az úgysem fog menni, ezt tapasztalatból tudom.
Mindenesetre próbálj csak pozitívan gondolkodni :D

KépKépKépKép
vdorka3
 
 


zeldácska, ügyi vagy, jó a vonalzód :wink:
pénélopé, nekünk hoco rangers kocsink van, nagyon jó :wink: Én vittem a dokim :lol:
hablaty, szorítok hogy ne legyen semmi baj.
Dobok pár képet, remélem nem baj. Többiektől is várjuk a jó fotókat :wink:
Kép
karácsony este lemerült az elem :lol:
Kép
nagyokat kacarászok :lol:
Kép
meglepődtem :lol:
Kép
imádok az új székemben :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok,

Zeldácska, Azt hiszem maradok a sima babakocsinál, de a még rágódok a sportverzión, nem hiszem, hogy futnék vele, de talán jobban használható terepen.
Mona76 Gyönyörű a kisfiad! Köszi a tippet, a bababörzén találtam egy Hoco Ranger kombi White off típusú kocsit 60. 000Ft-ért.
Mona, ha viszed a dokit, akkor kötnek vele valami szerződést? A recepción adnak erről tájékoztatást? Ez nagy macera?
Hablaty ne aggódj, biztos nem lesz semmi gond. Szorítok Neked, hogy minden rendben legyen.
Sheilanak gratulálok a kis Maya-hoz.
Szép Napot Mindenkinek!

Kép
pénélope
 
 


Sziasztok!

Mona: Gyönyörű a picid!!! Édi pofa :D

Peni

KépKép
peni
 
 


Szia!

Végre megjöttünk. Sajna tényleg petefészekcisztája van a kicsinek, ez a miskolci doki is azt mondta. Mondta azt is, hogy nem kell aggódni, nem mondja, hogy mindennapos, de előfordul az ilyen, anyai hormontermelés hatására. Nagy eséllyel felszívódik, születés után 1 héten belül legkésőbb. Ha nem, lehet, hogy műteni kell, de ez a legrosszabb lehetőség. Kérdeztem, hogy előfordulhat-e, hogy azonnal, születés után, azt mondta, esetleg ha tünetet okoz, de nem valószínű. Így most nekiálltunk csecsemősebészt keresni Pesten, bár bízom benne, hogy nem lesz rá szükség, mégis, legyen valaki talonban, ha szükség lesz rá, mert más se kell, minthogy szülés után emiatt essünk pánikba.

Ami jobban idegesít, hogy azt is mondták (amit itt nem), hogy a lepény II. fokban érett, amiről sokat nem tudok, de kicsit korai, ez biztos, remélem, nem okoz gondot. Tudtok erről valamit? Én már régóta mondogatom, hogy előbb fog jönni a Manó, de azért nagyon előbb nem kéne, nehogy ne szülhessünk a Telkiben... :?

Mona, tényleg tündéri a kisfiad, már én is alig várom, hogy magamhoz ölelhessem a babám!

Vdorka szia :) Köszi, hogy leírtad, remélem, a mi történetünknek is ilyen szerencsés lesz a vége! Szerencsére a kicsim veséjével nincs semmi baj, ezt most is külön mondta a doki. Ezt a sisztát meg "kibeszélem" belőle, mostantól minden este elmondom neki :D Eddig is olyan szépen, ügyesem megcisnált mindent, ennek is mennie kell, nem igaz? (merthogy nem írtam, de 31 hetesen fogta magát és "felült", azaz 8 heti fejvégű fekvés után úgy gondolta, ő mégis inkább faros lenne, amitől persze frászt kaptam, de este megbeszéltük, hogy ez így nem jó, és másnap reggelre visszafordult)

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!!

Hablaty: NAgy örömmel olvasom, h milyen pozitív vagy és tök jól gondolkodsz....(szerintem)
Biztos vagyok benne, hogy a Te/Ti esetetekben is rendben lesz minden, tuti felszívódik magától....főleg ha meg is beszélitek esténként akkor meg végképp :lol:
Azért majd tudasd velünk, h mi a helyzet veletek :)

KépKépKépKép
vdorka3
 
 


sziasztok!

Hablaty: Nagyon jól gondolkodsz! Simán megdumálod ezt a kis "gikszert" Lucával. Nem lesz semmi baj! Ügyesek vagytok, hogy azért bebiztosítjátok magatokat egy gyereksebésszel! Jó lesz Ördögűzésnek!:-) Fő a pozitív gondolkozás és ebben látom nincs hiány, szerencsére :)
Hajrá LUCA!
Peni

KépKép
peni
 
 


Köszi, aranyosak vagytok. Mivel Párom focizik, már el is kezdtük a beszélgetést Lucácskámmal :D Ráadásul úgy néz ki, még ismerős-ismerőse gyereksebész is van, akiről - hab a tortán - csak jókat olvastam most a neten :)
(pozitív gondolkodásom azonnal visszatért, mihelyst fölkelhettem december végén :oops: :lol: )

Kép
hablaty
 
 


Hablaty: Nagyon aranyos ez a pozitív hozzáállás. :)
zeldácska
 
 


Viszont egyre inkább gondolkodom, hogy nem viszem a dokim sehová. Sőt a terhesgondozásom sem ő fogja végezni, emberileg nagyon eltávolodtunk egymástól. :(

A Telkinek még a terhesgondozása együtt már túl sok lenne, de vadászok nődokit magamnak máshonnan és a Telkiben csak az uccsó hónapot. Ha valaki tud egy FIATAL, NORMÁLIS és KONSTRUKTÍV orvost akkor egy privátot megköszönök.
zeldácska
 
 


Sziasztok!

újfent egy visszaolvas turnus :D

jankica: fülmelegítős sapi feljegyezve :) de jó, Te meg tudtad látogatni Sheilát! /irigy-irigy :D / mi jan. 2.-án voltunk és próba cserkóként megkérdeztem, hogy bent vannak-e még, de már nem voltak, bár várható volt, hogy már otthon lesznek :)

edied: Kis kukacos! de jó! gratula! nevetek van már? :) /tudom standard kédés :D /

macmam: ti is betegeskedtek? ó, jobbulást! /ez az "új fajta" influenza? unokatesóm is majdnem 3 hetet nyomta az ágyat :( /

mona: van már net? á, van már :D Hű Dani kis fogatlan telivigyora! jaj, meg kell zabálni! :D

peni: hú, ez a sote téma jól hangzik, majd szülés után /ősszel :D / elzarándokolok oda, mert én is azt hittem már nem kaphatok oltást, kíváncsi vagyok a beszámolódra! Soma szegénykém! /kólás doki ehh...grrrr./ kiderült, hogy mitől lett ez a hányás hasmenés? csak valami rosszat evett?

hol lehet Maya babát látni? /másik topik, még nem vagyok nagy spíler a keresésben ezen a fórumon :) /

Nagyon szépek az új vonalzók :D :D üdv, a számomra új emberkéknek! :D

hablaty: ó szegénykém! hát nektekis kijut rendesen! az uh-t Egerben csinálták vagy Bp? /mármint a 32. hetit/ Luca? jaj ez is nagyon szép név :) nagyon szurkolok mára Nektek! huh, azért ezek a hírek megnyugtatóak kicsit, hogy el fog múlni magától! hűha 2-es a lepény? nemrégen szült egy barátnőm, és Marci baba 36+3-ra érkezett, és ugyanígy érett volt a lepény. /a kettes az még jó, de már kicsit kezd meszesedni/

Rólunk: asszem volt valami amit írni akartam, de elfelejtettem. ilyen utólagos pótlásra, de sebaj. voltunk 2.-án dokinál, és Borsóval minden rendben, a paraméterek is nálam /vérnyomás stb./ csak elkezdett nyílni a külső méhszáj, így magnézium mérgezést írt a doki, és kétoldali ragasztót a sejehajomra. persze, hogy még jobban éreztem az ingert, hogy ficeregjek. férjuram nagyon tündér, mindent cipel helyettem :) Máté sokat csuklik, doki szerint is ez jó, mert van fölös energiája, ezzel szemben 3.-án a 4d-n éppen szunyálni készült :D bent volt Enikő is, és vele is tudtunk beszélgetni, jó sokat, és iszonyat szimpatikus csaj, begyűjtöttük a telefonszámát is, kíváncsi leszek milyen lesz vele szülni :D ja igen, doki szerint feb. 17-től bármikor jöhet a fiatal úr. /erre nem kérdeztem rá, hogy ezt honnan kalkulálta ki, persze most már egyre jobban érdekel :D / a 4d-n szép kis kövér 1469 grammos lábujjpuszilót láttunk :D hát tündér volt, megfogta az állát, gondolkodott erősen, és kell hozzá neki még a lába is, az lazán a feje mellé van /volt/ csapva. profilból volt hajlandó mutogatni magát, és ennek köszönhetően elkapta a szonográfus a szempilláját is, na ott lehidaltam, tiszta apja, pöndörödő szempillák, hát nagyon várom már, hogy lássam "élőben", hogy ez vajh igaz-e :D csücsörített, és lustán kinyitotta a szemét, majd egy iszonyatos ásítás után becsukta és bevágta a szundit :D a kocsiban hazafelé két világító tejbetök fej ült megint :D
készen van a szobája is :D nagyon klassz lett, kiprojektoroztuk a mintákat, körberajzoltuk ceruzával, és jöhet a festés enyhén remegőkéz technikával :D a kontúrozástól féltünk a legjobban, de meglepően gyorsan készen lett. azóta már bent van a kiságya és a szopi fotel, a többi bútor is lassan érkezik elvileg. hát jó is lesz, mert a kiságynak még mindig szaga van, de ezt más nem érzi, hát nemtom.
homeopátiás szerekkel készült/ készül valaki a szülésre? ha igen kérnék bogyólistát. én most vadászom mit ajánlanak. hű, most így hirtelen ennyi.

Kép
panda_maci
 
 


Kép 4d montázs

Kép
panda_maci
 
 


Kép
ez az egyik kép, amit felfestettünk, nem tudom mennyire fog látszódni, mert nagyon le kellett kicsinyíteni, hogy engedje csatolni :(

Kép
panda_maci
 
 


Kép Kép Kép

csatolva a többi figura :D ha még nem unjátok :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

panda_maci: nagyon ennivaló Borsótok van :lol: , tündéri, ahogy mosolyog, ásít, pislog.

hablaty: örülök, hogy jól vagy és csak így tovább. Lepény II. fokban érett :roll:, nekem szülés előtt egy héttel volt III. fokú apró meszes pontokkal. Gondolom Nálad ezt mostmár fokozottan
figyelni fogják.

zeldácska: küldtem privit

peni: remélem már jól vagytok. Én is ki vagyok akadva az ilyen "kólás" dokiktól, még szerencse, hogy Telki-re lehet számítani.

mona: nekünk is ilyen etetőszékünk van, csak mi még nem használtuk :lol:

sheila: nagyon várunk, gyere ide is, ha Maya engedi egy kicsit. Melissa hogy fogadta a kistesót?

Macmam merre vagy?

Mi sajnos betegeskedünk - apa megfertőzte Danit-, csúnyán köhög és taknyos, a héten már kétszer voltunk dokinál és még pénteken kontroll, de egyenlőre nem javul látványosan a köhögése.

Jud

Kép
jud71
 
 


jud71: Vagy lassú a rendszer, vagy nem jött át. :(
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Lányok!

Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a drukkokat és gratulációkat :) :) :) nagyon jólesett :)

Panda Maci!

Aranyos vagy, hogy kerestél, de 2-án már nem szerettem volna bent lenni :wink:
egyébként csúcsszuper volt az ellátás, az összes nővérke (szülésznő-csecsemős) akikhez szerencsém volt a három nap alatt, mind tündéri volt, Ricz doktornő pedig egy angyal!!!

a jó körülmények ellenére roppant magányos voltam, mert a Párom sajnos nem tudott ott aludni velem, Melissa miatt...nem akarta még Ő is itthon hagyni, hogy se anya , se apa :(

így mindennap ingázott a Párom Győr és Telki között, nagyon fárasztó volt...én is elég zombi állaptban jöttem haza, mert éjjel nem tudtam Mayácskától aludni, nappal meg nem volt rá időm :roll:

jövök majd szüléstörténettel, nagyon izgi lesz, mert én úgy mentem 27-én, hogy rábeszélem Fenyőházit a császárra (nagyon féltem a szüléstől, úgy éreztem, még nem vagyok felkészülve)

végül (szerencsére) hüvelyi szülésem volt EDA-val (ezt utólag nagyon megbántam) , 8 órás vajúdás, másfél órás :shock: :shock:
kitolási szak...a többi három gyerekem tokkal-vonóval kint volt 3 óra alatt , 15 perc kitolással....anyu már aggódott, hogy v.mi baj lehet, mert reggel beszéltünk utoljára, majd este 6-ig csend :roll:

ennek ellenére ez volt életem legszebb szülése, legszebb terhessége ( kicsit fáj is, hogy már vége :( )

A Párom végig mellettem volt (Melissánál nem mert ) segített, nélküle nem tudtam volna végigcsinálni...végül a köldökzsinórt is elvágta :) :)
nagyon jót tett a szerelmünknek az együtt szülés, még jobban elmélyítette...és Mayába is szerelmes valósággal, bár Melissát is imádja :) :)

szóval: igazi szép finálé volt ez a szülés, így utoljára...

legközelebb szülés beszámolóval jövök ígérem, de még nagyon nagy a káosz, Melissa sajnos féltékeny és elég nehéz Vele (a héten még nem megy oviba), nekem pedig nagyon kevés a tejem, most is indulok fejni, hátha lesz valami...szedem az Urtica Urenst, iszom a Laktoherbet literszám, és rendeltem More Milk kapszulát is, talán holnap megjön...mindent megteszek, bár a pihenés megoldhatatlan, és a rendszeres kaja is, mert nincs napirendünk, Mayácska nagyon kajás, éjszaka is ébred 3 óránként :wink:


Hablaty!

nagyon jó, hogy ilyen pozitív vagy, nem lesz semmi baj, érzem!!!
Hajrá kicsi Luca!!! :)
méhlepény miatt ne aggódj, nekem Melissával a 32. UH-n már II. fokban érett volt, és a 40. hét első napján szültem :wink:

Peni!

Jobbulást Somának!!!

Mona!

Gyönyörű kisfiú Danika, és milyen nagy már :) :) :) Kép Kép Kép Kép Kép

puszi Mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Panda_maci:először is fantasztikusak a 4D képek....ásítósat még nem is láttam :lol: nagyon cuki kis bébi.
Ami a homeopátiás szereket illeti és szülés eslőtt és után is szedtem....
HA jól emlékszem a 36.héttől kezdtem szedni :
Reggel Cimicifuga Recamosa C9
délben :Pulsatilla C30
Este:Caulophyllum C9
Minden alkalommal 5 bogyó a nyelv alá, de gondolom a szedési mechanizmust ismered
Szülés közben adott folyamatosan a szülésznőm homeopátiás szereket....nekem használt.
Szoptatás alatt is szedtem.
Remélem neked is használni fog :D
dorka

KépKépKépKép
vdorka3
 
 


pénelopé az én dokimmal nem volt macera, mert neki szerződése van Telkivel.
Panda maci, annyira szépek az uh-os képek, teljesen elérzékenyültem :oops: . Na és a babó szobája is csodaszép lesz.
Scheila, gyönyörű szép Maya, az a sok fekete haja :shock: :) . Dani is ilyen volt, és már alig van neki belőle :( . Ti Telkis kesztyűt kaptatok? Mi csak simát.
zeldácska ment a privi.

Kép
mona76
 
 


Köszönöm a privátokat sikerült valakit találnom, bár az egykori MÁV-kórházban dolgozott, most így annak jogutódjaként OGYIK-es lett. Van PIC, de több dolog nem tetszik. Remélem legalább a doki normális.
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Zeldácska: Én mostanában voltam a Sote II.-es klinikán egy fiatal dokinál. Hihetetlenül alapos volt, kedves, nagyon szimpi. Szülész nőgyógyász. Ha a többiek nem jönnek be szólj, küldöm a nev ét, telefonszámát. A doki szuper, a korház nem. Van PIC de amúgy....... :cry: Bár azt olvastam,hogy van alapítványi 1 ágyas szoba, mondjuk......én olyanban voltam a fiammal a JÁnosban 4,5 éve. Az sem maga a paradicsom, egyedül voltam az igaz de amúgy nem volt túl sok előnye.........na mindegy, a lényeg a lényeg, a doki szuper volt, legalábbis nekem.
Remélem találsz valakit akihez lesz bizodalmad.
Peni

KépKép
peni
 
 


Ahogy az elején KNA is fogalmazott a közkórházak között akkora különbség nincs, bár az egykori MÁV a honlap alapján elég kultúrált volt ahhoz, hogy legalább kompromisszumos megoldásként lehessen emlegetni.

Az OGYIK-ben honlap alapján még az sem alap, hogy a baba egész nap veled lehessen, hanem csak nappal. Azt hiszem, hogy fel kell kötni a gatyeszt és mihamarabb összekörmözni/dolgozni a Telki árát, mert nagyon nem szeretnék egyik kórházban sem szülni a Telkin kívül.

Itt vagyok jelen pillanatban egy tök ismeretlen dokival, egy tök ismeretlen kórházzal és olyan szinten érzem magam kiszolgáltatva mint az állat. El is pityeredtem, hogy úristen mi lesz. (Pedig nem vagyok pityergős)

A Telkitől nem félek egyedül, és a lekváros buktát én is szeretem. :)
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Zeldácska: Megértelek!! Biztosan nem a legoptimáisabb helyzet az ami ma a magyar egészségügyben van és ennek leginkább a betegek látják kárát, köztük a kismamák is akiknek alap lenne a normál ellátás, a boldog babavárás. Ehelyett az okozza az egyik legtöbb fejtörést és idegeskedést, hogy milyen orvoshoz menjen az ember és milyen korházba ahol azért annyira nem borzasztó a helyzet............elkeserítő. Nem a jók közül választasz egy olyat ami megfelel az igényeidnek, hanem a sok sz@r közül próbálod a legkevésbé rémisztőt megtalálni. Szomorú helyzet.
Ha összejön a pénzetek, szerintem nézd ki magadnak az egyik telkis dokit és menj oda. Normálisak, kedvesek és nincs az embernek az az érzése, hogy magára hagyják a gondjával.
Én ahogy írtam is voltam a Sote II. Klinikán a Hpv centurmban egy specialistánál. A doki szimpi volt, bár zavarbaejtően fiatal (én sem vagyok túl öreg ám:-)) nagyon alapos, mindent elmondott, vázolta a lehetőségeimet, tényleg nagyon megnyugtató volt. Csináltak egy vizsgálatot majd azt mondta, hogy telefonon érdeklődjek, hogy megvan-e már az eredmény és ha igen akkor kérjek időpontot hozzá és menjek vissza. Nem panaszkodni akarok de a vizsgálat december 12.-én volt, és még mindig nincen kész a vizsgálati eredmény (azt mondták 2 hét). Hetente kétszer érdeklődöm, de úgy,hogy napokig hivogatom a klinikát mire felveszik a telefont!!! Tegnap reggel óta hívom őket óránként és ma vették fel a telefont délben először!!!!!!!!!! AZÉRT EZ KRITIKÁN ALULI IGAZ???? Persze eredmény nincsen. A doki magánrendelésére járok (illetve, akkor egyszer ott voltam és most is oda fogok menni mert az "állami" rendelésre másfél hónapokat kell várni). És azért ez is jó sok pénzben van ám. A magánrendelés, a vizsgálati díj, a labort is külön fizetem, a belvárosi parkolás..........
Ezt a viszgálatot sajna Telkiben nem lehet megcsináltatni pedig ott csináltatnám. ANyagilag még többe is lesz a végére és egy csomó idegeskedéssel jár. Hónapokig tart minden! Szörnyű ez a helyzet!!! Úgy viselkedik mindenki a telefonközpontostól kezdve mintha ők tennének szivességet nekem pedig száz éve fizetjük a Tb-t a férjemmel együtt, arról nem is szólva, hogy fizetek a vizsgálatokért.-ami nem lenne baj ha normális lenne az ellátás meg az ügyintézés. A doki klassz volt és van hozzá bizodalmam ezért csinálom végig az egész hisztit amúgy már rég elmentem volna........

Szóval Zeldácska, megértelek! Nem egyszerű helyzet! Remélem megoldódik, úgy,hogy ne kelljen rajta idegeskedned, az most nem hiányzik sem neked sem a bébidnek!
Fel a fejjel!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Sheila: Maya gyönyörű Bébi!!!! Ahányszor feljövök az oldalra mindig megnézem a fotóit, csodaszép! Micsoda haja van :D
Remélem jól vagytok!!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok, mert anyukám költözik Budapestre és neki segítek 40 évnyi motyót összepakolni.... :? Hát nem könnyű :wink:

Panda Maci,
időben kell menni a kórházba látogatóba... :wink: . Babó és a szoba is megdícsérve, naggyon szépek. Nekem is Enikő volt az első szülésnél a szülésznőm és tényleg szuper. Bár leginkább csak arra emlékszem, hogy folyton az járt a végén a fejemben a kitolás kezdetekor, hogy miért nincs azon a nyomorult ágyon egy lábtámasz? :twisted: . Végig azon gondolkodtam, hogy úgy képtelenség nyomni, hogy közben arra koncentráljak, hogy a lábamat eléggé felhúzom-e. :roll: . Persze, lehet, hogy csak én voltam ilyen dekoncentrált :lol: . Mondjuk, a végén úgy is császár lett belőle, de azért mégis.

Hablaty,
kívánom, hogy mire megszületik Luca, felszívódjon a ciszta!!! Még jó, hogy most két percig vizsgáltak 40 mp helyett. A Luca nagyon szép név.

Penelopé,
én kétszer is szültem Varsányi Hajnalkánál és nekem nagyon bejött. Nyugodt, higgadt és mindent kipróbálhatsz, amit csak szeretnél, amíg minden rendben megy. Ha baj van, akkor persze ő a főnök, de nekem ez nagyon bevált. És sosem kellett rohannom, mindig, minden panaszomat, sirámomat nagyon türelmesen végighallgatta. Imádom! :P

Mona,
naggyon helyes a fiacskád! És milyen nagy! Bár, ahogy nőnek az ember gyerekei, úgy hajlamos elfelejteni, hogy honnan is indultak :? .

Jud,
gyors gyógyulást kívánok nektek, bár úgy tűnik, most mindenki beteg.

Sheila,
Káosz - káosz - káosz? 8) . Azt el tudom képzelni. Remélem, alakulnak a dolgok. Mindig azzal bíztattam magamat, hogy nem maradnak így a dolgok :oops: . Nekem bevált, tényleg nem maradtak úgy. :wink: . Sok kitartást kívánok és egy ki lehetőséget a pihire, mert az nagyon kell. Ez a tej-ügy olyan nehéz. Remélem, odaér a tej, de ha nem, akkor sem marad éhen :wink: .
Kitartást.

Sziasztok,
Klári

jankica
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat és a szurkolást, remélem, minden rendben lesz. Majd úgyis jövök és beszámolok a vizsgálatokról, legközelebb egy hét múlva megyünk dokihoz.
El kell újságoljam, képzeljétek, mi történt. Eredetileg úgy terveztük, hogy a szülést fele készpénz-fele hitelből fizetjük. És ma közölték Párom szülei, hogy ne vegyünk föl hitelt, a másik felét odaadják :o :oops: Gondolhatjátok, mekkora megkönnyebbülés!!! Most már az utolsó akadály is elhárult (vagyis megoldandó probléma és dilemma), úúúúúúúúúúúúgy örülök!!! Lucának már csak egy hónapot kell bennmaradni, aztán jöhet bármikor, akkor már mehetünk a Telkibe. Bár jobb lenne 17-e után, mert előtte 11-16-ig szakvizsgázik a dokink...
PandaMaci szuper lett a szoba, tündériek a báránykák!! Honnan van a minta, annyira tetszik?
Sheila gyönyörű Maya!!
Tapasztaltabbaktól kérdeznék, van valami listátok? Mi kell a kórházba, mi kell utána itthon, és babakozmetikumból mit lehet előre megvenni? Csak popsitörlőnk van, a többiből nem tudom, melyikek gyógyszertáriak. Ha valakinek van egy kis ideje, nagyon megköszönném, ha beírná. Talán tegnap, vagyis ma kezdtem érezni, hogy közeleg a vége... :oops: :? :)

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty: a babakozmetikumokat én felírattam a gyerekorvossal amikor még pocakos voltam. A vége felé. Ki is váltottam az utolsó héten (az én picim időre született, 39+2), így volt mindenünk az első pillanattól. Szerintem eleinte minden gyógyszertári kivéve a popsitörlőt. A popsikrém, a fürdető, a köldökellátó szerek mind gyógyszertáriak voltak. De amikor felíratod a gyerekorvossal akkor ő meg is mondja, hogy mi hiányzik esetleg. Én így csináltam anno, lévén első babás azt sem tudtam mit vegyek..........
Nekem ez jól bevált, írasd fel a motyót a gyerekdokival szerintem. :)
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Pandamaci!

Gyönyörűek a fotók a kis Mátéról :) :) :)
és szuper lett a babaszoba :) :) :)
ezek a báránykák ismerősek, nekem az egyik huzat ilyen mintájú a szopi párnához :wink:

Mona!

Remélem, Dani már jobban van...nagyon rossz lehet, ha egy ilyen pici baba beteg :(

igen, Telkis kesztyűt kaptunk, bevallom le is nyúltam emlékbe azt, amelyiket a szülőszobán adták rá :oops:

nálunk Melissa még mindig köhög, bár már inkább csak reggelente, ébredéskor...most Stodal szirupot kap, és homeopátiás golyócskákat...a doktotrnő Őt is megvizsgálta mikor kijött Mayához, szerinte semmi baja Melissának, tiszta a tüdeje :roll:

de engem aggaszt, hogy több mint két hét alatt nem szűnt meg a köhögés...már arra is gondoltam, hogy a Kistesó érkezése miatti stressz az oka...mindenesetre jövő héten sem megy még oviba, bár azt hiszem, a külön foglalkozásaira (zeneovi, logopédia, néptánc, torna) azért beviszem, aztán irány haza :arrow:
nem hiányzik, hogy valami nyavalyát hazahozzon Mayának, ettől valósággal rettegek :roll:

az oviban meg mindig van taknyos-köhögős gyerek a kedves szülők jóvoltából...szívják egész nap a bacis levegőt, mert ki nem viszik őket télen :evil:

egyébként lekopogom, hogy már normálisabban viselkedik Melissa, mint a múlt héten, szereti Mayácskát, puszilgatja, és kiveszi a részét a gondozásából, csak szegénynek hiányoznak a barátnői, én meg nem mindig tudok vele játszani :(

és az evése: KATASZTRÓFA!!!, teljesen el vagyok keseredve: szinte alig eszik :( :(
gyümölcsöt újabban egyáltalán nem (max. egy fél banán, egy-két szelet alma) , úgy kell könyörögni, hogy reggelire-ebédre-vacsira egyen egy-két falatot :( :(

már arra gondoltam, hogy adok neki Vitacolant, de kapja a Multi Tabs Immuno Kid-et is, azzal együtt lehet adni szerintetek??


Vdorka!

Üdv köztünk, boldog babavárást Neked!! :) :)

Hablaty!

Én is popsitörlőt vettem, babaolajat, meg hintőport, a többit pedig adtak Telkiben bőven ( alkohol, hintőpor a köldökcsonkhoz, popsikrém ezeket egyébként haza is lehetett hozni, nekünk bőven elég volt) a mi doktornőnknek már csak a fürdetőkrémet kellett felírni, mert a Konakiont és a Vigantol olajat Ricz doktornő írta fel a hazajövetelkor...tehát szerintem különösebben nem kell előre bevásárolnod (esetleg egy csomag steril gézlap, ill. steril vatta )

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Peni: Általános dolog, hogy közkórházakban a leleteiért is hónapokat rohangál az ember, pláne ha vizsgálat van vagy kezelés azt pedig inkább hagyjuk. Szóval borzasztó.

Az az alapvető probléma, hogy PCOS vagyok, és újfajta gyógyszeres kezelése van, amiről megoszlanak a vélemények, hogy szabad-e vagy sem. Én utánanéztem, mert nagyon sok minden múlik ezen és több érv szól emellett, mint ellene.

Nem igazoltak magzatkárosító hatást, de ha nem szedem jó eséllyel vetélek. Szóval nehéz ügy és még így is elég nehéz megoldani, hogy megkapjam a gyógyszert, mert hivatalosan cukorbetegeknek törzskönyvezték, de mivel úgy hat, hogy az inzulinrezisztenciát csökkenti, ami nálam is a fő probléma ezért a magunkfajtának is ezt írják a bátrabbak. Szóval orvost is kell hozzá találnom, mert az első 12. hétben fontos, hogy ne vetéljek. Kevesen értenek hozzá. Ez a doki is óvatos duhaj volt, nem lepne meg, ha ellenezné, bár azt mondta utánanéz és beszélünk még. De nem fogok engedni belőle, három éve küzdök gyerekért, ne vonja senki kétségbe három orvos szakvéleményét, mert ez is elhangzott, hogy szerinte nem biztos hogy az vagyok. Szép.
zeldácska
 
 


Elvileg jó eséllyel lehet ezután problémamentes a terhességem.
zeldácska
 
 


Jankica! :) :)

Káosz az van...jó tudni, hogy majd elmúlik :wink:
a tegnapi éjszakánk valami iszony volt, éjféltől reggel 5-ig balhézott Maya kisebb-nagyobb szünetekkel :roll:

még a kaják után sem ájult be, mint szokott :(
az én szemem viszont másodpercenként csukódott le, de egy éles visítás mindig visszazökkentett a rideg valóságba, de nem panaszkodom, mert ezt akartam :) :)

de azért kegyetlen dolog legédesebb álmunkból kimászni az ágyból, kaját melegíteni, pelenkázni (ilyenkor már üvölt, én meg rettegek, hogy felveri a tesóit :roll: )

de remélem, pár hét, és mindez már a múlté lesz :wink:

ja, és köztünk alszik a kisasszony egyelőre (míg át nem alussza az éjszakát) de igazság szerint még én nem tudok elszakadni Tőle, ha már nem lehet a pocakomban :( (egyébként onnan is nehezen engedtem el, talán azért húzódott el annyira a szülésem) :roll:


annak nagyon örültem, hogy láthattalak, pont ilyen aranyosnak, jó fejnek gondoltalak :) :)

ugye Veled is minden rendben? :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


ja, még azt akartam írni, hogy legvégső megoldsásként a mellkasomra szoktam fektetni Mayácskát, hogy hallja a szívverésemet, és betakarom a paplanommal mindkettőnket :) :)
általában megnyugszik, és elalszunk mindketten...hát, az valami mennyei Boldogság :) :) :) Apa meg irigykedik :lol: :lol:

Zeldácska!

Én nagyon drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen :)

Kismamák!

Használjátok ki a hátralévő heteket, míg pihenhettek éjszaka (tudom, sokszor kell pisilni, de én azzal együtt remekül aludtam, mert aztonnal vissza tudtam aludni)

szóval aludjatok sokat, mert utána :shock: :shock:

de tudom, alig várjátok :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila: Köszönöm és gratulálok a nagyon szép babádhoz!
zeldácska
 
 


Ja, ma voltam UH-on és van szívhangocskánk és 7mm-esek vagyunk. Szóval csodás! :))
zeldácska
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: