Új privát üzeneted érkezett!










5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép


Elég rossz ide képet feltölteni! Csak 600*600 méretűt lehet!









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Kép

Kép









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 

 
 

Laptető :lol:









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Megszülettem képek:

3 órásan:
Kép

3 órásan:
Kép

Első fürdés itthon:
Kép









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


lojcika, nagyon köszi a képeket. a kisfiad csodás kisbaba, tiszta szívből gratulálok nektek! én is lennék már a helyedben! :D

neked a beülti után voltak szurkálások a petefészkekben, kis nyomás érzés, derékfájdalom? ma már et+3. napon vagyok. :) elvagyok itthon, pihenek, netezek, olvasok, tvzek. délutánonként sétálunk a férjemmel. szombaton nem voltunk, de vasárnap már mentünk. nem akartam feküdni, pihenni egész nap. azt olvastam, h nyugaton már nem is ajánlják az et utáni fekvést. szerintem ez eléggé változó, h ki mire esküszik, kinek hogy jött össze. pl. az intézetben beszéltem egy leányzóval, aki azt mondta, hogy ő már a stimu alatt táppénzen volt, és a beülti után 3 hétig feküdt, főleg amikor kiderült, h babás lett. én nem akarom ezt ilyen görcsösen csinálni, végülis azt teszem, ami nekem kényelmes, jó. kora délután mindig nagyon elálmosodom, akkor mindig alszom 1-1,5 órát, az nagyon jól tud esni.

neked most Beni mellett mennyi időd van? a férjed sokat tud segíteni?

tündér, már biztosan túl vagytok a vérvételen. írj mindenképp! minden érthető a szurival kapcsolatban?

szerintetek a többiek miért nem jönnek? régen olyan mozgalmas volt ez a fórum, most meg alig vagyunk. :(
de legalább mi aktívak vagyunk! :D
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


sziasztok,

igen, megvolt a vv, szuriról nem volt szó, ugyanis miután megkérdeztem, hogy HIV és hepa vérvételt mikor és hogyan kell, a nővérkék hüledeztek, hogy hát még nem volt?, F. doki meg szánom-bánom, 1 hónapot csúszunk.
egyelőre szétbasz az ideg, majd jövök. puszi.

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


sziaszto:)

kgir, nagyon-nagyon szorítok!!!!!!!!!!!!!!!!! szerintem se jó, ha fekszik az ember beültetés után....én is majd úgy tervezem, hogy beültetés napján pihi, aztán séta, takarítás, minden a régi kerékvágásban :lol:
ha a baba maradni akar, úgyis marad.

tündér, nagyon sajnálom. akkor lehet, hogy tényleg együtt lesz a stimunk :wink:
rítá
 
 


tündér, nagyon de nagyon sajnálom, h így alakult ez a mai reggel. :(

nem értem, h nálatok erre miért nem figyeltek. nálunk sem a programindító, 22. napi vv-nél nézték meg ezeket, hanem még előtte, az első 21. napi vv-nél, amikor nézték a hormonokat. mi utána, amikor már megvolt a 3. napi vv eredménye is, akkor leültünk konzultálni a tanár úrral, és ő mondta, h minden rendben. ez egyébként fent van az intézet honlapján is, h rögtön nézik ezeket is, mármint HIV és a többi. nekünk direkt mondták is, h a férjem is jöjjön vagy a 21. vagy a 3. napi vv-re, mert tőle is vesznek vért.

ti most nem voltatok konzin, mármint a lombik előtt? egyébként a múltkori 21. napid totál rendben volt, arról tudsz valamit?

tudom, nagyon nehéz, h rajtad kívülálló okok miatt nem tudtok most indulni, és nagyon dühös is vagy. viszont gondolj arra, h mindennek megvan az oka, valószínűleg nem véletlen, h most nem tudtatok startolni. a jövő hónapban lesz a kezdés, mert nektek az lesz a legjobb!!! :D

kicsit jobb passzban vagy már?

rítá, köszi a drukkokat, rajtunk nem múlik semmi! :D
na, azért nagy munkálatokat nem végzek. tvzek, netezek, eszem-iszom, fekszem is, na és sétálunk. ja, és sokat iszom, napi 3-4 l ásványvizet, amit szinte egyébként is megiszom naponta.

nálad akkor a kövi hónapban lesz a kezdés?
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


Szilvi: nagyon sajnálom!!!!!!!!!!! Ennél rosszabb hírt nem is kaphattál volna. Tudom milyen végre itt az idő és egy mondattal elveszik a kedved!
Remélem hamar itt lesz a következő ciklus és kezdhetsz!

Kgir: Szurkálások mindkét lombikomnál voltak. Neked kb ma vagy holnap ágyazódnak be a kicsikéid :)
És ha már beágyazódott akkor lehetnek jelek,változások :)
Az 5. napon van balasztocita állapotban és a 6. napon ágyazódik be!
Egyél sok fehérjét továbbra is és igyál sok folyadékot!
Szedsz kismama vitamint?

Benitől most nem nagyon van időm semmire. Mászik,feláll mindenhol...oda kell rá figyelni!
takarítani nem tudok tőle.Főzni csak valami gyorsat! Neki is készítenem kell minden nap enni,magamnak is. Frjem pedig Minden vasárnap utazik ausztriába (ott meózik) és csütörtök késő délután jön haza!
Most vettünk egy nagyobb házat így hamarosan költözünk. Fel kell újítani az új házat így most minden hétvégénk ott telik.


csajok!
mennyi most pontosan a várakozási idő a forgácsba?









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


csajok, Nektek milyen vizsgálatok voltak, mielőtt elkezdődött a kezelés?

ezek voltak:

nekem:
hormonprofil
IR
HIV, Hepa

férjnek:
spermiogram
HIV, Hepa

kell még valami? rákszűrés, fogászat, bármi egyéb? nem akarok még egyszer így járni, hogy valamit 'elfelejtenek' mondani, úgyhogy inkább megkérdezlek Benneteket...

köszi!

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


rítá, én nem szándékozom elhúzni novemberig :) vagy történt Nálad változás? mesélj!

kgir, de, volt konzultáció augusztusban, és NEM MONDTAK SEMMIT!
egyébként meg pont lefosom az egészet, idegeskedtem rajta eddig, aztán elég volt. majd összeszedegetem az információkat innen-onnan, mert ugye biztosan ez is az én feladatom, ha már lombikolni akarok, fene a gusztusomat :? :? :? :?

lojcika, a 17. napi pé-emmel megint esélyes a cca 30 napos ciklus, szóval szinte napra pontosan 1 hónapot csúszunk. mindegy, már nem érdekel.
másik faluban vettétek a házat? láttam FB-on, hogy új várost jelöltél meg, azért kérdezem :) mikor tudtok költözni?
várólista - én 14 hónapról hallottam...

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


lojcika, köszi az ismételt infókat, mindig annyit segítesz velük! :D
hiába, te már nagyon profi vagy. :D

a várakozási idő szerintem 1 év.

te milyen kismama vitamint szedtél? az az igazság, h én nem szedek semmit. alapjáraton nem bírja a szervezetem a vitaminokat, mindig elkezdett fájni pár napon belül a derekam, akármit is szedtem. egyébként ezzel így van anyukám is, úgyh az alma valóban nem esik messze a fájától. :D

hol vettetek házat? a férjed mit dolgozik ausztiában? akkor nem lehet könnyű egyedül! vagy azért a szülők a közelben laknak, ők tudnak segíteni?

tündér, mi májusban az én 2010-es nőgyógyászati vizsgálatom eredményét vittük, mást nem. a tanár úr azt mondta, h nem kell új, mivel benne van az 1 évben. a férjemnek kellett mennie a humancellbe, az albert főorvos úrhoz, ott csinálták meg neki a spermiogramot. ezzel mentünk vissza a forgácsba. utána mondta a tanár úr, h akkor 2 vv lesz, és akkor az egyikre a férjem is jöjjön, hiszen a hormonokon kívül mást is néznek. egyébként nekünk azokat nézték, amelyek fent vannak az intézet honlapján is, semmi egyebet. mást tőlünk nem kértek.

megértelek, h most a düh beszél belőled, de próbáld elfogadni a helyzetet, mást most úgysem tudsz tenni. fel a fejjel! :D
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


kgir, szerintem Te is dühös lennél... pláne, hogy ahogyan írod is, nem tudok mit tenni, mint lenyelni ezt a békát... tök tehetetlen vagyok...

ezek szerint rákszűrést is kell csináltatnom, mert az nekem 1 évnél régebbi - bár ezt senki nem kérdezte az intézetben. a ma történtek után sem :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Kgir: Én femibion800-at a12.hétig aztán femibion 400-at szedtem!


Szilvi: Első lombiknál vittem a rákszűrést. És az intézetben csináltak nagy vérvételt amibe benne volt a HEPA és a HIV is meg TSH meg ilyenek.De ezt nem adták oda,ott van a dossziémba.
Férjemnek: Vérvétel + sperma vizsgálat!
Másodiknál már elküldött IR-re. Az jó volt. vagyis határeset,de azt mondta gyógyszer nem kell csak diétázzak.
Meg a második előtt elmentünk vagyis a Tanár Úr elküldött az Albert dokihoz a humanocellbe mert valami gyulladás volt a férjemnél.Ezt kikezelték és utána indulhatott a program.


Nagyvenyimen vettünk házat. Dunaújvárosiak vagyunk a férjemmel mindketten amúgy. Mikor összeházasodtunk Dunaföldváron vettünk házat,most itt lakunk,de nem szeretünk itt. Meg már hármunknak kicsi a ház így vissza akartunk menni Dunaújvárosba csak ott marha drágák a házak. A nagy kutyánk és a 3 cicus miatt csak családi ház jöhetett szóba. Nagyvenyim meg nagyon közel van Dunaújvhoz és ott találtunk egy szuper házat. Csak sok meló van vele. Remélhetőleg szeptember végén költözünk!









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


sziasztok,

én nem szedek kimondottan terhesvitamint, csak folsavat és d vitamint (meg a rece-ruca :))

lojcika, annó megbeszéltük, hogy én is dújv-i vagyok :)
remélem, összejön a szeptember végi költözés!

kgir, Te hogy vagy ma reggel?

rítá?

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


sziasztok, itt vagyok, itt vagyok, csak nem mindig van időm írni :oops:

velünk az van, hogy elvileg a jövő téten megjön. de szerintem 100%, mert a hőm az egekben van reggel. :lol:
szóval utána irány a doki, és úgy döntöttem, ha azt mondja, hogy kezdhetünk, akkor kezdünk és kész....nem várunk tovább. viszont okulva a te helyzetedből tündér, rákérdezek ezekre a vérvételekre...nekünk kb. 1 éve voltak a vizsgálatok, sperma + a többi. vajon akkor megint kell minden vizsgálat?
rítá
 
 


rítá, szerintem a spermavizsgálat tuti, abból, amit kgir írt, én a rákszűrést is úgy értelmezem, hogy 1 éven belüli kell.
ha IRrel volt gondod, akkor azt általában fél évenként szokták nézni.
HIV és hepa - ezt nem tudom, meddig érvényes...
én még rákérdeztem az altatásra is, azt mondták, hogy ha nincs semmi krónikus bajom, akkor elég az, amit ők csinálnak.
én már írok minden kérdést, ami eszembe jut, hátha így nem marad el semmi...

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


húúúú, köszi tündér , akkor én is rákérdezek mindenre még a telefonban. mert akkor lehet, hogy a 3. napi ultrahang vérvétel is lesz + spermát is kellene vinnünk.
rítá
 
 


sziasztok!

lojcika, drukk, h mielőbb tudjatok költözni! :D

tündér, köszi kérdésed, jól vagyok. :D

úgy döntöttem, h a jövő héten már megyek melózni. jó lesz a gondolataimnak. legalább elterelődnek a témáról. itthon jól elvagyok, dehát nehéz nem a babára gondolni. tegnap voltunk boltban, de megálltam, h még ne vegyek tesztet. remélem, ez így is marad. sokszor tör rám éhségérzet, ami korábban ilyen formában nem volt rám jellemző. továbbra is érzek alhasi szúrkálásokat, meg deréktáji fájdalmat. most ennyi.
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


Szilvi: Emlékeszem ám hogy te is Dújvi vagy :)

Te értesz ehhez a pé után mikor megjönni meg ilyemi! Szülés után már a 8.héten megjött a mensim! s azóta minden hónapban érzem hogy mikor van pé-m! Előtte sose éreztem!

Az éjjel történt:
Hajnali 1:30-kor valamit nagyon ugattak a kutyák,alig bírtam visszaaludni!
Már majdnem aludtam,de 2:00-kor úgy elkezdett szúrni mindkét petefészkem...jajjjj majdnem becsináltam....komolyan!!! Kb 15-20 percig szúrt!
Szerintem PÉ-m volt! De ez a 18.ciklusnapom!A fenti vonalzóm akkor nem jó így,mert ott 28 napos ciklust adtam meg és szerinte már hétvégén volt PÉ....
Elvileg akkor mától 14 napra kell megjönnie!? vagyis 21-én! Így van ugye?

PÉ+14 a mensi? Én tök örültem hogy hétvégére esett a 14-15. ciklusnapom,itthon vot apuka is de hát akkor mindegy mert nekem nem akkor van pé-m!









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Eleinte nem figyeltem hogy középidőbe vagyok-e és miért szúr a hasam,petefészkem...erre kb 2-3 hónapja figyeltem fel!









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Még egy kérdés: Ha ma hajnali 2-kor volt PÉ-m akkor meddig vagyok fogamzóképes? Holnap este még? :D









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


:( Áhhh :(

Most olvasom hogy max 24 óráig termékenyíthető meg a petesejt! De inkább 6-12 óra!

Nehéz így nálunk hogy péntek,szombatra esetleg csütörtökre jöjjön ki a pé....









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


rítá, igazán nincs mit :) hajrá :)
aztán írjad ám majd, hogy mikor mész az intézetbe, hátha összefutunk!

kgir, szerintem sincs már túl sok jelentősége a 2. hétnek, hogy otthon vagy-e vagy dolgozol, addigra már eldőlt minden :) és ha úgy érzed, hogy bent a munkahelyen gyorsabban telik az idő, akkor jobb lesz ott :)

lojcika, mensi normál esetben pé+9/16 nap (mondjuk 10 alatt már necces...). én sok ciklust végigmértem, nekem 11-15 nap közötti a luteális fázisom. a tied lehet, hogy fixen 10-11 nap, és akkor simán lehet 28-29 napos a ciklusod 18. napi pé-vel... ha Benett mellett kivitelezhető, érdemes lenne 2-3 (inkább 3) ciklust végigmérned (minden nap azonos időben, minimum 3 óra alvás után, hüvelyben), és akkor jobban tudnál viszonyítani.
itt van egy jó leírás, persze ha van még kérdésed, megpróbálok válaszolni :)
http://www.pocaklako.hu/ha-nem-jon-a-baba/hogorbe/

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


lojcika írta::( Áhhh :(

Most olvasom hogy max 24 óráig termékenyíthető meg a petesejt! De inkább 6-12 óra!

Nehéz így nálunk hogy péntek,szombatra esetleg csütörtökre jöjjön ki a pé....


a petesejt 24 órán keresztül életképes, a spermium akár 5 napig is!
amit az előbb belinkeltem, ott egész jól le van írva, olvasd el, ha lesz egy kis időd!

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


tündérlétra írta:
lojcika írta::( Áhhh :(

Most olvasom hogy max 24 óráig termékenyíthető meg a petesejt! De inkább 6-12 óra!

Nehéz így nálunk hogy péntek,szombatra esetleg csütörtökre jöjjön ki a pé....


a petesejt 24 órán keresztül életképes, a spermium akár 5 napig is!
amit az előbb belinkeltem, ott egész jól le van írva, olvasd el, ha lesz egy kis időd!


bár itt csak 4et írnak, de mindegy...
csak lesz olyan ciklusod, amikor ez a 4-5 nap egybeesik azzal, amikor a férjed is otthon van. kell lennie :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Köszi Szilvi!

Pont ezt olvasgattam egész délután amikor volt időm :)
Nagyon jó kis oldal! Minden megtalálható rajta!

Mintha valami olyat olvastam volna ha rövid a luteális fázis akkor nehezebb a teherbe esés?! Vagy valami hasonlót!

A ciklus.hu-n vezetek diagrammot majd oda írom a hőmet is! Pedig nekem akkor valószínű úgy lesz hogy 28-29 naposak a ciklusok és a 17-18 napon van PÉ. Eddig kétszer a 17.napon volt,most a 18. napon!
És szombaton együtt voltunk az szerda hajnalig 4 nap :D Akár még sikerülhetett is :D
Milyen bizakodó vagyok lombik után,mi? De voltam már spontán is kismama,csak nem akart velünk maradni!









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Hüvelyben kell amúgy? Én régen hónaljban mértem!
Meg azt olvasom higanyos mérővel kell én meg a babáknak való sípolóssal mértem!

Beninek van fül és- homlok hőmérője,1 mp alatt mér :D Az lenne a jó ha azzal lehetne!









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Kgir: Szerintem ha akarsz nyugodtan menj a 2.héten dolgozni! Ahogy Szilvi is írta akkorra már minden eldől :D
De ha ülő munkát végzel,sűrűn állj fel,sétálj a méhben a vérkeringés miatt.
Hű,de izgi! Remélem sikerül :)









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 



Kép

lojcika, igazán nincs mit :)
a rövid (10 napnál rövidebb) luteális fázis azért nem szerencsés, mert a progeszteron tartja fenn a kialakult terhességet, amit a pé után kialakuló sárgatest biztosít. a beágyazódás a 7-10. napon történik általában, és ha rövid az idő, hogy a sárgatest 'észrevegye' a terhességet, elsorvad, és a terhesség sem marad meg - nagyon leegyszerűsítve :)
nem baj, hogy bizakodó vagy, többen is jártak már úgy, hogy lombik után spontán baba (hogy csak a topik keretein belül maradjunk, ott van belluska és kuzsanna). én drukkolok Nektek :)
a hónaljban és szájban történő mérést azért nem javasolják, mert ezek sokkal könnyebben reagálnak a külső hőmérséklet változására, mint a belső testüregek (hüvely, végbél), tehát ha mondjuk nyitott ablaknál alszol, és lehűl a szoba, több tizednyi eltérés is lesz a hónaljban és a hüvelyben mért értékek között.
én is higanyossal mérek. volt digitálisom is, arra azt mondják, hogy függetlenül a csipogástól 5 percig kell mérni azzal is. én csak csipogásig mértem, és szépen kirajzolódott így is a görbém. viszont ez az 1 mp-es fül- és homlok hőmérő szerintem erre nem alkalmas.

amúgy kivel mi újság? meséljetek :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


sziasztok!

igen, úgy gondolom, h jobb lesz bent. köszi a drukkokat! :D

nemsokára ma is indulunk sétálni, bár az idő nem valami szép, na de sebaj, ilyenkor is muszáj menni.
a holnap hamarabb el fog telni, mivel a párommal délelőtt megyünk ügyeket intézni, aztán jön a heti nagybevásárlás is. lesz progi! :D

szép délutánt és estét nektek! :D
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Kgir: Hogy vagy? Dolgozol? Tünetek? Mikor tesztelsz? Hétvégén?

Szilvi: Néha bele-bele olvasok a blogodba :)

Jó éjt!









5ntuya6s7vbkeyi3ahtg.jpg
lojcika
Nagyvenyim
 
 


sziasztok!

lojcika, köszönöm kérdésed, aranyos vagy. :D

jól vagyok, hétfő óta melózom. ezt nagyon de nagyon jól tettem, h jöttem melózni, mert így valóban sokkal hamarabb eltelnek a napok, és nincs időm annyit filózni a dolgokon. bár elég sokat kell utaznom a városban, mire otthonról beérek a melóba, de igyekszem vigyázni, nem rohanok, csak komótosan mendegélek, a tömegben pedig vigyázok. :D

tüneteim: néha szúrkálás, alhasi és derékfájás, fejfájás délutánonként, nagyobb étvágy, álmosság. nagyon jókat alszom, amivel mondjuk korábban sem volt gond.

tesztelés valószínűleg a hétvégén, de majd még meglátom, mennyire bírom ki! :D

te hogy vagy, mi újság?

többiek, merre vagytok, veletek mi a helyzet??

további szép napot mindenkinek! :D
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


sziasztok,

lojcika, olvass gyakrabban (és esetleg kommentelj is bátran :))
hogy haladtok a felújítással?

kgir, ma már ET+10. napon vagy, hihetetlen :) a tüneteid bíztatóak :wink: jaj, már nagyon kíváncsi vagyok :)

puszi Nektek!

Kép

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


sziasztok,

lojcika, olvass gyakrabban (és esetleg kommentelj is bátran :))
hogy haladtok a felújítással?

kgir, ma már ET+10. napon vagy, hihetetlen :) a tüneteid bíztatóak :wink: jaj, már nagyon kíváncsi vagyok :)

puszi Nektek!

Kép

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


bocsánat a duplázásért, elsőre befagyott... :oops: :shock: :oops: :shock:

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


sziasztok!

tündér, neked is köszi a drukkot! :D

tegnap este, mivel már az et+11. napon voltam, úgy döntöttem, h tesztelek. sajnos negatív lett. ma reggel ismételtem, ma is negatív. :( hát most ez van. szerintem még fogok tesztelni, de őszintén szólva már nem vagyok túl bizakodó. :(

lojcika, az 1. sikertelen lombikod után, amikor telefonon bejelentetted, h negatív volt a teszt, akkor mit mondott a tanár úr, mit kellett csinálnod? bementél, megnéztek? volt uh? a gyogyikat mikor hagytad abba? mikor mentél konzultálni a továbbiakról?

ja, és az az érdekes, h még nem jött meg, pedig hétfő lett volna a napja ...
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


kgir :(
amig szeded a progi pótlást, nem valószínű, hogy meg fog jönni. de remélem, utána sem :) még bizakodjunk!

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


sziasztok :)

kgir, sajnálom...de azért még van remény, hátha lesz még + az a teszt...nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nekem hosszú várakozások után végre megjött. holnap délelőtt megyek be az intézetbe egy ellenőrző ultrahangra. sajnos reggelente eléggé érzem a petefészkeimet, de azért még reménykedem, hogy nincs ciszta :(
rítá
 
 


rítá, ez szuper hír!
holnapra egy kalappal, hogy minden rendben legyen! gyere utána mesélni :) (csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy én most vagyok a 2. cn-on, szóval fej fej mellett haladunk :lol: )

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


lányok!

köszönöm a bátorítást, aranyosak vagytok! :D
azért még tesztelek a napokban.

a férjem még nagyon bízik, sajnos én már kevésbé. :(
tudjátok, az elmúlt évek alatt annyi de annyi, az egész testet és lelket megterhelő szomorú dolog történt velünk, nem is tudtam, épp ésszel ki tudom -e bírni a dolgokat, h azt hittem, h most megkaphatjuk elsőre a kis ajándékunkat. dehát, mindenért meg kell küzdeni, ez már csak így van! ezt ne panasznak vegyétek, mert tudom, h mindenkinek megvan a maga keresztje, és senkinek sem kell a szomszédba mennie a problémákért, csak úgy kijött belőlem.

hát ikrek már nem lesznek, az biztos, mert gondolom, akkor azt már jelezte volna így korábban is a teszt, nem? bár mi ikrekben nem is gondolkozunk, hanem egy egészséges, csodaszép csöppségben. :D

az utro miatt nem jön meg? érzem, h jönni akarna, de valahogy mégsem jön. több helyen olvastam, h másnak az utro szedése mellett is megjött. akkor hogy van ez?
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


kgir, én úgy tudom, hogy utró mellett nem kellene megjönnie (ott valami más gubanc lehet).
a 'jajjmindjártmegjöm' érzés pedig simán lehet koraterhes tünet is.
tudom, hogy ez a legnehezebb, de várd meg a dokik által mondott időpontot, akkor telefonálj, és mondják a továbbiakat. asszem szoktak kérni egy 2 nappal későbbi tesztet is, és ha az is negatív, akkor szokták abbahagyatni a gyógyszereket.
egyékbént akár ikrek is lehetnek, teljesen egyedi, milyen mértékben választódik ki a vizeletbe a hcg. a vérben másfél naponta duplázódik, szóval a vérvétel a teljesen tuti, nem a pisilős teszt - legalábbis ilyen korán.

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


tündér, most is az utro témában kutakodom, és elég sok helyen olvastam, h megjött a szedése mellett is. barátnőmnél is, aki szintén lombikos, az 1. lombik alkalmával utro mellett, a tesztelés előtt 2 nappal megjött. szóval ezek alapján lehet, h ez totál egyénfüggő, ki így, ki úgy reagál. mindenesetre érdekes ...

nem tudjátok, a forgácsban vesznek vért, akár negatív, akár pozitív a teszt? külön vérvételre nem fogok elmenni, nem akarok ennyire rágörcsölni. ami lesz, azt kell majd elfogadnunk.

egyébként érdekes volt, mert a transzfer után - csak sipos doki volt aznap, mivel szombatonként nincs a tanár úr - sipos doki nem is mondott semmit a tesztelésről, csak én kérdeztem rá a végén, h akkor két hét múlva szombaton legyen a tesztelés? azt mondta, igen. kérdeztem, h akkor szombaton menjen a teli nekik? mondta, h igen, ha akkor lesz itt valaki, mert ugye az egyáltalán nem biztos, de legkésőbb hétfőn. szerintem én hétfőn fogok, mert a tanár úrral szeretnék beszélni az ügyben.
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


kgir, nincs hcg vérvétel az intézetben.

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


tündér, köszi a választ!

szerintetek mindegy, h milyen teszttel történik a tesztelés?
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


kgir, hát tudod, kibicnek semmi sem drága :) hát íme a jótanácsok :)

VÁRD MEG a vasárnap reggelt :) (igen, én - mint kibic - könnyen ugatok :))
vegyél BÁRMILYEN tesztet, és csináld meg :)

komolyra fordítva a szót, clearblue-val nem érdemes ilyen korán tesztelni, mert az a legkevésbé érzékenyebb (asszem 50 egységértéknyi hcg koncentrátum kell ahhoz, hogy pozitív legyen - ez már egy stabil koraterhességben megvan, ergó kisebb a csalódás esélye), de a többi 10-20 egységnyinél már pozitív (viszont ennek megvan az a veszélye, hogy egy esetleges biokémiai terhességet is kimutat, ami után aztán jön a csalódás...)

http://womenssecret.gportal.hu/gindex.php?pg=26300542

Te milyet csináltál?

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


tündér, de miért a vasárnap reggelt? nekem szept. 3-án szombaton volt az et, az et+14. nap az a szombat. vagy én ezt rosszul számolom?

amíg nem jutottam el idáig, addig el sem tudtam képzelni, milyen ez a 2 hét várakozás. hát most már bátran mondhatom, h a lombiknak ez a legeslegszörnyűbb időszaka!!! ezt higgyétek el nekem, akiknek még ebben nem volt része. a többi mind elmegy, de ez az idegtépő várakozás, ez nem semmi ...

x-epil, ha jól emlékszem. mindkétszer ugyanez a fajta volt, ez 25-ös.
kgir
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak kgirnek egy kis bíztatás: én először ET12 reggelén teszteltem egy halvány pozitívat. Ne add még fel! :)
Gondolkodtam most, hogy az inszemek alkalmával megjött-e az utro mellett vagy abbahagytam és csak utána...de sajnos, nem emlékszem tisztán. Talán amint negatív lett a teszt a 14. napon, akkor hagytam abba a szedést, és jött meg. De ez nem tuti.
panini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: