Új privát üzeneted érkezett!

Tud valaki valami olyan használható elektromos orrszívót ami nem csak zümmög, hanem ér is valamit? Sajna nagyon meg van fázva a pici fiam és a porszívót nem tudom mindenhova magammal húzni.

Red, nagyon drukkolok, hogy jól sikerüljön a műtét és utána gyorsan rendbe jöjjön Panna.
xadri
 
 


hú, köszi a sok drukkot, édik vagytok!

izé: úgy született, hogy mindkét kezén, a kisujjáról lifeg egy plusz ujjpercecske. egy csökevényes kis hatodik ujj kezdeménye, vagy mi a szösz. még köröm is van rajta, meg benne idegek, inak, erek - minden, kivéve csont.
ezt kell leszedni neki, még mielőtt elkezdené igazán használni a kezét.
csak az aggaszt, hogy altatásban csinálják, mert a teljes mozdulatlanságát máshogy nem tudják megoldani a kis boszinak :(
1 napot benn kell maradnunk majd, és attól is tartok, hogy miként tűri majd, hogy éhgyomorra kell mennie, és emiatt ki kell hagynunk egy szopit...

xadri: sajna nekünk csak a porszívós szívott ki bármit is, az elektromos nem

Kép

Kép
redwings
 
 


indulok szülni...
Vendég
 

 
 

drukkolunk neked!!!! :D

Kép

Kép
redwings
 
 


sziasztok!
köszönöm a drukkokat. túl vagyok a cukormizérián. bár az eredményt még nem tudom pontosan, mert a férjem apukája hozta el a papíromat ma és ő nem tudja pontosan kiolvasni belőle. De este majd megkapom már és megnézem. A reggeli - vagyis az éhgyomori - az jó volt, 4,8.

Csakegy! Már nem olvasod ugyan, de ügyesek lesztek biztosan és minden rendben lesz! Várjuk majd a beszámolót :)

Red! Ez bizony rátok is vonatkozik! Mennek a drukkok és természetesen várom majd, hogy hogyan vagytok, vagyis van Panna!

Voltunk tegnap este 4D-n. Hááát lányok... én kicsit csalódott vagyok. Nem azért mert nem sikerült túl jól, hanem mert a szonográfus nem volt túl kedves. Próbálkozott ő persze, de pl. amikor szóltam pont a vége felé (még a tappancs a pocimon volt) hogy na most egy nagyobbat muzdult, és biztos lehúzta végre a lábát az rca elől! De már nem volt hajlandó újra "pozicionálni" (nem tudom hogy mondják ezt). Szal abbahagyta. Pedig szerintem nagyon sokba került ahhoz, hogy még egy próbálkozást tegyen.
A kisfiam végig a kis tappancsát mutogatta nekünk, azt húzta az arca elé, így a jobb oldala nem is látszott. A köldökzsinór is teljesen belógott. Az arcának a bal oldalát láttuk, majd a sokadik próbálkozásra leengedte ugyan a lábát, viszont mind a két kezét az arca elé temette a kis Manócskám. Nagyon nem akarta ezt a szülőknek szóló bohóságot valamiért. De amit láttam jól, hogy dobogott a pici szívecskéje, és ásított meg nyammogott a szájával :) - ezt normál uh-al. Ja és 4D-ben a férfiasságát :)
Bocs ha hosszúra sikerült, de a filmet nem tudom feltenni, a fotó meg olyan maszatos lett, hogy alig kivehető :(
Na sebaj! Alényeg, hogy jól van, mert hajnal fél egykor felkopogtatott és gondolta most tornázik egy kicsit, 1 órát. Egyszerűen nem akarta abbahagyni! A kis drága!
Mindenkinek minden jót lányok!

KépKép
hugic
 
 


Halihó!

Csakegynek megvan a babája! :lol: :D

Egyelőre én is csak ennyit tudok, részleteket nem.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


hugic: leglább még izgisebb lesz élőben találkozni Manócskáddal...
persze ez mostani bosszúságodat bizonyára nem feledteti

lányok, kaptam egy szórólapot az idei BabaMamaExpóról. a szórólappal a felnőttjegyből 300, a családi jegyből 600 pénz kedvezményt lehet kapni. Mi úgyse jutunk el rá, de gondoltam, hátha valamelyikőtöket érdekli... szívesen elpostázom.
ja, nov 21-23, SYMA Sport és Rendezvényközpont

és 1 kép, az újonnan szervált body-ban feszít...
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Nézzétek meg ezt, ha van egy kis időtök:
http://kismamaknak.hu

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Red: Tündérpanka tényleg egy tündér :) (és homályos emlékeim szerint a szája totál olyan, mint a tied)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Jó Reggelt!

Csakegynek megy a gratuláció és a drukk, hogy teljesen rendben vannak és mielőbb hazamehessenek :)

Red! Igazad van! Kint még érdekesebb lesz, most meg találgatjuk, hogy a csukott szeme vajon a Kispapáé vagy a Kismamáé? 8)
Nagyon-nagyon édes a kislányod! Egy igazi kis Tündér !

Megvan a vérkép eredményem, de sajnos nem teljesen igazodok ki rajta. Ha jól látom a cukor az jó, ami nagyon jó (Vc t 120p. 4,6 mmol/l - gondolom ez a cukor eredmény). De vannak értékekek, amik nem jók (ez ilyenkor elfogadható?). pl. vörösvérsejt, fehérvérsejt (ha jól igazodok ki rajta).

Megy valaki a baba mama expora? Érdemes? Vagy nagy a tömeg nyomor (azt most nagyon nem bírnám).

KépKép
hugic
 
 


gabi:
igen, tényleg az enyém( meg apukámé) a száj+áll vonal :D

hugic:
én úgy tudom, hogy ha viszonylag kicsi az eltérés, akkor nincs semmi gond, mert ez több mindentől is lehet.
pl: egy kis baci, amit te észre se vettél mert a szervezeted legyőzte - de a nyoma még megvan a vérképben

az Expón sokan szoktak lenni. de sztem a kisgyerekesek zöme a kora délelőtti/késő délutáni időszakban inkább otthon marad - talán akkor érdemesebb menni, ha nem szereted a tömeget

Kép

Kép
redwings
 
 


Hugic, a feh vérs számának enyhe növekedése teljesen természetes a terhesség alatt, még csak fertőzésre sem utal. Ha nyugtalankodsz mutasd meg dokinak legközelebb. A 120 percesed meg király, ehetsz szabadon...

Red, tündér a kislányod, várd ki mennyire lesz kedvenc 2-3 év múlva, az én párom, kicsit vaskosabb, kopasz ember(első ránézésre nem az a babázgatós fajta), és simán leül megfésülni Tündét, sőt néha még coffot is csinál neki és teljesen szerelmesek egymásba...
xadri
 
 


Sziasztok! November 14-én 16:35kor megszületett Lilien 57cm és 3850g-mal.Hétfőn délztán már jöhettünk is haza.Pénteken 11re bementem nst.re,délben megvizsgáltak már 1 ujjnyira nyitva voltam,kb.1-re hazaértem.(kocsival)néha néha éreztem a derekamat,de már mikor bementem akkor is.Szóval hazajöttem,előkerítettük anyósékat mert ővigyázott adig Milánra,apósom meg bevisz minket.Szóval áttjött anyós 2 fele aztán dumálgattunk felhivtam az ignáthnét is hogy mi van.3.40 körül éreztem 2-3 erősebb derékfájást és úgy gondoltuk inkább bemegyünk ,vizsgáljanak meg meg hogy ne az utcsó percbe érjünk oda.Itthon 15:55 kor léptem ki az ajtón,de a kocsiban amig mentünk felerősödtek a fájások,alig vártam, hogy beérjünk.Bent a liftnél épp vittek tolókocsiba egy öreget,na az felvitt minket,kirakta a bácsit a sarokba úgy tolt be a szülészetre,ott meg amig levetkőztetzett a párom elfolyt a magzatviz,aztán valahogy felmásztam a szülőágyra,2 szer vissza kellett tartanom a nyomást amig beöltöztek ,aztán injekciót kaptam és a 4. nyomásra megszületett Lilien.Nem gondoltam még mikor elindultunk otthonról hogy ilyen hamar a kezembe tarthatom majd a lányom.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Red, Xadri
köszi az infokat
Most beszéltem a dokival, a cukrom tényleg király :) végre valami jó is történik (tulképp a terhelés után alacsonyabb értékem lett mint az éhgyomori hi-hi :oops: )
Említettem az apró eltéréseket, mondta majd megbeszéljük őket. hurrá. jövő csütörtökön újra integet nekem a kisbabám :) igaz pénzért, de legalább integet :roll: (vagyis merem ajénlani neki :P )

Lányok, annyira fel vagyok dobódva a jó cukortól :) de azért nem ehetek össsze vissza, amit mostanában művelek, az nem teljesen normális! túl sokat szedtem fel.... már 14 kg-nál tartok. semmi mozgás. Fél hétkor ledőlök a mcleod lányai elé (első széria), az eltart fél nyolcig, nyolcig nyammogok vmit a konyhában, majd 8-9ig megint a mcleod lányai előtt ülök (utolsó széria, utolsó részek) és kapkodom a levegőt.... utána megint kaja... hát nem csodálkoztam volna egy rosszabb eredményen. Az istenek kegyesek hozzám :) ezt meg kell hálálnom kicsit gondosabb táplálkozással és egy kis mozgással. A férjem úgy köszön: szia fóka.... pufóka.... persze csak viccesen és szeretetből... :wink:

Red, végül nem megyek az expora, mert 17-ig dolgozom és 18-ig tart. Szombat meg vasárnap családi ünnepségek sorakoznak (és lehet jókat kajálni - upsz)

Andi! Eltűntél mostanában! minden rendben van, ugye? Remélem, csak lógatod a lábad valami wellness háborún :)

KépKép
hugic
 
 


Ilda!
Gratulálok! Szép kis történet. Szerintem mindenki bízik benne, hogy ilyen "gyorsan" lezajlik :)
Egészséget, sok tejet kívánok Nektek!
Hugic

KépKép
hugic
 
 


Ilda:
nagy-nagy GRATULA!
ez aztán a villám-szülés :D
jó babázást!

xadri:
ó, már most is dúl a láv kettejük közt.
első este itthon, Misi vetkőztette fürdéshez a babát(akkor látta először "kicsomagolva"), én pakoltam elő a kellékeket, és közben sasoltam, mit műművelnek azok ketten a pelenkázón. hallom, hogy duruzsol neki: "... most a bal kezedet, jajj de ügyes kislány vagy"... meg hogy : " kié ez a piciri kis lábacska?"... stb és egyszer csak: ... ha megnősz, feleségül veszlek!"

Kép

Kép
redwings
 
 


Jujj Red! Ez nagyon aranyos... menten elolvadok :)

KépKép
hugic
 
 


Hát igen a legkeményebb hapsi egy kis szelet vajaskenyér lesz ha lánya születik...

Ilda, gratulálok a kislányodhoz, boldogságot, jó egészséget és sok finom tejcsit kívánok nektek. Ez a szülés tényleg nem volt semmi, mondják, hogy a második gyorsabb, azt hittem az én 2 órásom villámnak számít, na de a tiédet oktatni kellene :o) és nagyon szép nevet választottatok neki.
xadri
 
 


No itt meg jönnek szépen sorban a babák. :)

Gratula a csöppségekhez!

Jövőhéten csüt. NST. :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: nekem is :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Ilda gratulálok a babához ! Ez aztán a gyors szülés, irigyellek érte :)

Csakegy is nemsokára jelentkezik remélem, kíváncsi vagyok az ő sztorijára is :)

Hugic, engem hiányoltál? :) Sajnos nem wellneseztem, rengeteg a munkám ,intézni, rohangálnivalóm. Nem tudom mikor fogok végre pihenni, nagyon jólesne néha.

Aida, húú, már te is ott tartasz. Hihetetlen, hogy rohan az idő.... A barátnőmhöz mentek gondolom :lol:

Red, nagyon édesek lehettek, a lányos apukák szíve aranyból van :D szokta ezt mondani egy barátunk, aki szintén lányos apuka :lol:
Én is sokszor rajtakapon a páromat, hogy könnybe lábadt szemmel nézi a lányunkat, teljesen el van tőle olvadva.

Örülök, hogy mindenki jól van, vigyázzatok magatokra

pussz

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Köszönöm a gratulációkat! Red tényleg édesek lehettek,én a fiamba lettem egyből szerelmetes(persze a lányomat is imádom) Azért gondoltam megosztom veletek hogy fogadott orvos nélkül mit tapasztaltam:nekem "szerencsés,gyors szülésem volt,a fogadott szülésznőnk be se tudott volna érni,igy aki épp ott volt az segíédkezett,Tasnádiné volt és még valakik,az orvos Lörincz doktornő volt.Mindenki kedves volt,mikor varrtak még Fábián dr is odajött és gratulált nekünk.Aztán aki az éjszakás nővér volt az osztályon az is nagyon rendes volt.Nem tudtam pisilni a szülés után és ő még adott időt nekem.Nagyon féltem hogy meg kell katéterezni,végül nem kellett.Aztán este 111 körül adott nekem oxitocin injekciót,hogy összehúzódjon a méhem,na egész vajudás-szülés alatt nem éreztem olyan görcsöket mint attól. 2 ágyas szoba épp nem volt de végül nem is szóltam aztán érte mert normális szobatársakkal voltam együtt és azt a 3 éjszakát ki lehetett bírni ,rosszabbra gondoltam.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Azt akartam még mondani,hogy vasárnap este bejött egy 30 éves nő aki első babáját várta ,hogy fájásai vannak ,hajnal 3 körül áthozták őt meg egy másik nőt a vajúdóból,hétfő délután 2 ig le se szarták pedig nagyon szenvedett,hányt,rossz volt nézni és addig csak 1 ujjnyit tágult,mi fél 5 kor jöttünk haza addig semmi nem történt vele csak már ott lehetett a vajúdóban.Szerintünk ha lett volna orvosa már rég rásegítettek volna neki vagy megcsászározzák.

Kép
Kép
ilda82
 
 


sziasztok!

Túl vagyunk rajta, mindenkinek köszönöm a sok drukkot!!

Panna meglepően jól viselte az egész hercehurcát...
A gyerekosztályon mindenki nagyon renden/kedves volt, abszolute az votl a benyomásom, hogy jó kezekben van a tündérkénk náluk.
(egyetlen negatívummal találkoztam: ha maradnunk kellett volna, az éjszkai szállásunk egy rácsos gyerekágy + 1 szék lett volna...)

Kép

Kép
redwings
 
 


Red, pompás, hogy ilyen jól ment. Én is sok jót hallottam a picik ellátásáról, gyerek gyógyászatról. Örülök, hogy nem volt fennakadás. És jó hogy nem kellett bent maradnotok

Andus, igen téged kerestelek :) én is összevissza jövök megyek, nagyon unom már.

Ma pl. védőnő, jogsi intézés. Múlt héten szemészeten voltam, hogy a jogsiban vegyék le a szemüveg korlátozásomat, közben a kispapa is lebetegedett. A héten meg mehetek meg hepatológushoz, utána meg nógyogyóhoz is. :( és a szülés előtt még el kellene mennem nyelvvizsgázni is. Na és persze dolgozni járni. mikor lesz ennek vége?
Még jó hogy itt a kisbabám a pocakomban! Ő tartja bennem a lelket :)

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Gyors élménybeszámoló...

Szerdán reggel 7-kor arra ébredtem, hogy szivárog valami. Összecuccoltunk, tetvészkedtünk, 9-re be is értünk a kórházba ahol 9:55-kor megszületett Luca.

A vajúdást lényegében átugrottam, a papírmunkát sajna nem tudtam, Bokor doktor (az ügyeletes) rendületlenül ragaszkodott a formaságokhoz. Így utólag is nagy élmény volt a fájások alatt azt magyarázni, hogy szabályos volt-e a ciklusom vagy sem. (Csúcskérdés: milyen gyakoriak a fájások? 10 perc? Vazz... csak a legutóbbi kérdés alatt is volt vagy 4... de úgy tűnik a gépelés nagyon lefoglalta a dokibácsit... ).

Azt persze már nem igazán akarta elhinni, hogy jön a baba, amikor meg nagylelkűen megvizsgált akkor elfelejtett szólni, hogy igazából most nyomnom kellene mert OK a méhszáj.

Na mindegy, szerencsére jött a szülésznő (Igáthné - imáimba foglalom a nevét... profi, tündéri, nagy mázlim volt vele!!!!) aki átvette a szülést ami engem felettébb megnyugtatott (tényleg tündéri az a nő...).

Sikerült úgy szülnöm ahogy terveztem (lényegében gugolva, nulla beöntés, borotválás, gátmetszés), csak néhány öltést kaptam a kicsit berepedt gátra. Belefér, pillanatok alatt regenerálódtam.

Szóval teltház volt így a vizsgálóban szültem, aztán meg mázlim volt mert az első napot a császáros őrzőben tölthettem, a többit meg alapítványi szobában. Tényleg mázli, abszolut teltház és babadömping volt.

Ja.. a fogadott dokim sajna épp továbbképződött így 2-3 előtt nem ért volna be ezért kényszerültem ügyeletesnél szülni ami szerintem per pillanat Kistarcsán elég nagy szívásnak tűnik.

Ui: Az azért vicces, hogy a zárómon olyanok szerepeltek, hogy burokrepesztettek nálam plusz, hogy hazamenetel előtt megvizsgáltak... maradjunk annyiban, hogy a bent töltött 5 nap alatt (3 plusz két nap kékfény) az egyetlen vizsgálat a hőmérés volt... tudom én, hogy kell a kredit az OEP-nél de ha engem burokrepesztettek akkor egy burokrepesztettet papíron megcsászároztak?
Vendég
 


Redvings: Jobbulást a picinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


mármint w
Vendég
 


Ja... csecsemősök.

Volt 1-2 nagyon korrekt köztük de nem voltam elragadtatva.

1. Kékfényezésnél az egyik leragasztotta Luca szemét ragtapasszal (mármint a gézt ragasztotta a fejéhez). Eredmény: egyik oldalon hámsérülés, a másik oldal dagadt és vörös. Még Gerő főorvos is bement számonkérni őket ezért, azzal zárták le a dolgot, hogy biztos allergiás rá.

2. Kékfényezés, 3 óránként hozzák szoptatni, közben kiadták, hogy fejjek, ha keveset evett majd pótolják belőle, nem kéne annyit kivenni a fény alól. Az egyik éjjel egy nagyon buta, kerekfejű fiatal nővérke volt az ügyeletes. Viszem be a lefejt tejet, látom, hogy a gyerek üvölt az inkubátorban. Mondom, hogy ácsi, adja oda, megszoptatom, üvölt a gyerek. Nem adja, a nappalos azt mondta, hogy csak 3 óránként. Nem tetszik a nővér hozzáállása, úgyhogy nem érdekel, kérem. Nagy nehezen kiadta, Luca megnyugodott, bekajált (pont ezt kellett volna elkerülni a pótlással). Éjjel kínkeserves munkával cseppenként fejtem az etetés mellett, nehogy gond legyen. Másnap reggel megyek a mellszívú aljáért. Visszaadják, benne a lefejt tej. Hoppá... de hiszen éjjel alig hozták ki szoptatásra, azt hittem azért, mert lefejt tejet adtak neki.

Másnapi eredmény katasztrofális, még egy nap a fény alatt. Viszem a megetetett Lucát, megint a kerekfejű buta nővér ül a pultnál. Bepakolják az inkubátorba, közben mondom a másik nővérnek, hogy remélem most már OK lesz minden... erre beszól a kerekfejű, hogy talán etetni kellene. Mondom neki, mi van??? Tegnap ott rohasztották meg a lefejt anyatejet... Mondja igen, nem méricskélték, azt hitték, hogy eleget evett. Mindezt olyan hangsúllyal, mintha ezért én lennék a felelős...

Hát ja... Luca szegény kénytelen volt egy extra napot lehúzni a kék fény alatt mert egyesek xartak arra, hogy normálisan végezzék a munkájukat... (szerencsére aki a 2. napon volt nagyon korrekt és szoptatáspárti volt, a lefejt tejet nagyon nem szerette...)
Vendég
 


Sziasztok!

Csakegy! Gratulálok! Örülök, hogy azért összességében minden OK volt! Mekkora súllyal született Luca? A sárgaság csak a harmadik nap után jön ki? Ezt nem is tudtam. De tök egészségesen jöttetek már haza, vagy még sárga? Hú annyi mindent kérdeznék még... Amikor bementél szülni, aznap én is bent voltam. Gondoltam megkereslek, csakhát ugye nem annyira ismerjük egymást, így nem akartam pofátlan lenni.

Még kérdeznék egy párat:
A saját mellszívód vitted be? És ők sterilizálták? Kellett valami extra neked vagy a babának (pelenka, popsitörlő,...)?

Én még egyben. Gyakorlatilag a hasam állandóan meg van keményedve, kivéve, ha lefekszem, de akkor meg a vesém fáj, szóval már elegem van. Kíváncsi vagyok mikor hajlandó kibújni ez a kis kópé.

Redwings! Örülök, hogy minden rendben ment! Amúgy más kórházakban sem feltétlenül biztosítanak neked ágyat. Én a Lászlóban voltam bent Danival 3 éjszakát, a végére már egy totál zombi voltam.

Ilda! Gratulálok, szuper, hogy ilyen gyorsan ment minden! Én is ilyet szeretnék!!!!!

Minden kismamának kitartást kívánok, nekem már nincs sok. :oops:

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Csakegy:
jó lesz v-nek is ;)

Remélem Lucababának rendbejött a ragtapasz helye! (Panna lábán is hetekig vörös volt, aztán meg hámlott az a bőrfelület, ahol a sarkánál ragasztották)
A szülésed neked is extragyors volt, gondolom örültél neki, ohgy nem kellett félnapokig kínlódnod... :)
Eza buflákfejű nővér nem rövid vöröses-barnás hajú? Alacsony, tömzsi csaj...? Én egy ilyennel vesztem össze szintén a szoptatás miatt

Kép

Kép
redwings
 
 


mali:
(beelőztél :) )

Szerintem nyugodtan bízd Marcira hogy mikor akar kibújni. Elhiszem, hogy legszívesebben már túllennél rajta, de eljön majd az ideje... türelem...
3 éjszaka? Atyaég! Nem csoda hogy kipurcantál a végére.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!
Nemtudom,hogy emékeztek-e még rám ,elégrég irtam,de sajna sok rossz jött közben és inkább csak olvastalak beneteket.
Csakegy :gratulálok!Mikkor bent voltál,akkor volt bent szintén az egyik barátnöm,montam is neki,de nem tudtam leirni ,hogy nézel ki.
Redwings:Örülök,hogy rendben ment minden.Remélem én is gyorsan megszülök,mert már két ismerös rossz orvost fogot ki és nagyon rosszul bántak velük a szülésnél,de inkább nem irom le,mert nem akarlak megijeszteni vele.Elég ha én parázok!!!!
Vettem málnalevél teat,de filteresben nem kaptam,vagy nem is létezik?

Kép
andi0716
 
 


Helló!

Hű, tegnap majdnem mentünk szülni. :(
Az orvosom (Cseh Erika) meg most jelentette be, hogy nem szület dec.1-től Kistarcsán. Hát köszi.. Nekem meg már van szülésznőm, találkoztam az EDA-s orvossal meg voltam párszor ott ismerem. Sztem maradok, de nem akarok ügyeletesnél szülni. Gondoltam Dr.Szabó Andreára, de szívesen várnék még olyan orvosajánlást akiről jó a tapasztalat. Főleg női orvost keresek.

Holnap megyek vérvételre a kórházba. Beutalóm nincs legutóbb Cs.Erika azt mondta csak menjek oda és leveszik. Az hogy néz ki? Lent be kell jelentkezni? Aztán hova kell menni? És hányra menjek, ha 9-kor találkozom a szülésznőmmel és akkor lesz az NST?

Köszi!
Aida

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Andi: 99,999%, hogy a barátnőd volt az egyik szobatársam az első napon... Szép nagy kisfia lett császárral 19-én? (ha ő volt az akkor ő is kifogta Bokor dokit mert nagyon panaszkodott a bánásmódra...)

Mali: nyugodtan megkereshettél volna, nekem tök mindegy volt, lényegében 5 napig nem tudtam aludni... (vagy iszonyúan horkoltak vagy üvöltöttek mellettem, vagy ha épp elaludtam 2 percenként feltépték az ajtót így szívdobogással ébredtem úgyhogy a végére inkább feladtam... )

Amit adtak: a legelején talán 3 pelenka, fél csomag betét, hintőpor, popsikenőcs (tilos használni, Luca is csak most heveri ki, hogy a csecsemősök bekenték vele... a szobatársam babájának is kimarta mindenét). Pelenkát, törlőkendőt, popsikrémet (ha kell) vinni kell, na meg betétet.

Sterilizálás: nekem egy az egyben megmondták, hogy nem tudnak segíteni, mossam el azzal a kézmosóval ami a fürdőben van. Vagyis nincs mert nem sikerült kideríteni, kinek a dolga lenne feltölteni. Úgyhogy én először tusfürdővel és forró vízzel, később otthonról hozatott mosogatószerrel és forró vízzel mosogattam a mellszívóm. Nem izgatta őket a dolog, a lényeg az volt, hogy hordjam a lefejt tejet. (Tiszta tejcsárda lettem tőle... tegnap óta már a nagylány is lefejt anyatejet kap a gyerekorvosunk legnagyobb örömére:))))))

Keményedés: nekem a szülés előtti 2-3 napban volt, hogy olyan sokszor keményedett a hasam, hogy már mászkálni se nagyon volt kedvem... (aztán az utolsó este Luca hiperaktív lett úgyhogy meg is fogadtam, hogy ha túlélem ezt az éjszakát akkor elkezdem összepakolni a kórházi csomagom:))))

Redwings: A buflákfejű nővér szerintem ugyanaz volt. Marha mufurc, tahó és buta. Nem való az ilyen csecsemősnek... de másnak sem.
Vendég
 


Aida: ez a "szület" szó tök úgy hangzik mint az "ellet" :)))))) (ld. te fogsz szülni, a doki szerintem a szülést kíséri/vezeti le ... ideális esetben legalábbis... ha már születni kell akkor gáz van)...

Fontos, hogy női dokinál szüljél? Abból olyan kevés van Kistarcsán... (egyébként meg teljesen etikátlannak tartom az orvosod viselkedését mert nem hiszem, hogy csak most döntötte el, hogy elmegy... )

A vért tényleg leveszik, Szabó doki pecsétjét szokták az összes papírra rányomni ilyenkor, csak diktálni kell mit is kérsz... (vicces)
Vendég
 


Csaki a szület szót maga az orvosom használja, én csak kántálom utána. :D No akkor be kell jelentkezni vérvételre a recepción? Aztán hova kell menni?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


jaja, bejelentkezel a recepción, felmarkolod a matricákat és felmész a nőgyógyászatra, ott van az ambulancia melletti folyosón a labor...
Vendég
 


Rendben, köszönöm!! Mennyi időt vesz vajon el? Ha 9re kell mennem a szülőszobához a szülésznőmhöz akkor 8-ra már ott legyünk vérvételre? Vagy inkább fél 9?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Csakegy:biztos,hogy ö volt,mert császározták és fia lett a doki nevét nem tudom,de reménykedem nem hozzá kerülök!!!!!
Nagyon dicsérte a szobatársait,legalább ebben szerencsés volt!

Kép
andi0716
 
 


Ma voltunk az első NST-n. 10 fájás az NST alatt, ebből 5 max erősségű. :D Szülésznők ott hüledeztek. Szülőszobán körbenéztünk most nem volt nagy hajtás.

Van új orvosnőm Cseh Erika helyett. Szabó Andrea elvállalt. :)

Noel szép nagy, 1 héttel előzi meg a korát.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


aida:
tök jó, hogy elvállalt! gondolom megnyugodtál :)

Kép

Kép
redwings
 
 


Csakegy, gratulálok Lucához, nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!
Úgy látszik ez a második körös szülés mindenkinél hipp-hopp megy szerencsére...

Ezzel a csecsemőssel én is összefutottam, épp toltam volna be a babát fürdetni, ő rámkiabált, hogy most van a műszakváltás és hozzam a gyereket később, amikor kijött az ajtón köszönés nélkül elment mellettem, na én utána szóltam, hogy viszont látásra (hátha nem tudta, hogy köszönni szokás távozáskor).

Na ennyit a fogadott orvosokról... eddig sem voltam túl jó véleménnyel róluk, na de így lelépni!? Az ügyeletes egyébként pont elég, szerintem inkább egy jó szülésznő legyen az ember mellett, ő legalább még segíteni is tud.
xadri
 
 


Ja egy pozitív dolog Tarcsáról, most voltam a 6 hetes kontrollon és egy percet sem kellett várnom és szó szerint üres volt minden (lehet, hogy ez a 13 órás időpontnak tudható be).
xadri
 
 


redwings írta:aida:
tök jó, hogy elvállalt! gondolom megnyugodtál :)


Igen, azért így sokkal jobb.. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Ettől a besárgulástól tartottam egy kicsit.Nem tudom hányadik nap jön elő de mi hétfő délelőtt még csak 2 és fél voltunk mikor jöttek megnézni és hazaengedtek,semmi jele nem volt hogy besárgulna,azt mondták már kijött volna rajta. Ja amig ott voltunk össz-vissz mi is 3 db pelenkát kaptunk.Nekünk bejött az a popsikenőcs amit adtak,semmi bajunk tőle,haza is hoztam mert délután jöttünk haza és csak másnap hozta a védőnő a recepteket.Ja és amitz ajándékba kaptunk sudocrémre azt mondta a védőnő hogy az eltömíti a pólusokat.Egy bajom van ezzel amit a doki felítr hogy marha büdös,de Milánnal is picinek ezt használtuk. Ja én vittem be cumit és másnap vittem hogy sterilizálják(miután már nagyon fájt a bimbóm nem szivesen tettem rá ahogy megnyikkant) szóval lecsesztek a csecsemősök hogy hogy gondolom én hogy cumit adok a gyereknek ,tessék cicire rakni bla bla bla.Ellenben előszeretettel adták a tápszeres pótlást két szobatársamnak is,akik persze már recept nélkül haza se mertek menni-na az ilyenből lesz aztán az inkább megtömöm tápszerrel,nem szoptató anyuci)

Kép
Kép
ilda82
 
 


a kh-i popsikrém nekük is jó volt!
Amúgy a boraxos-at is sokan dícsérik, nekünk Naturland-ost írt fel a dokinő, és eddig bevált.
Bár, a sudocrem is, mikor Pannának a Pampers2-es méret kicsapta a fenekét, 1 napig ezzel kentem és rendbejött. Azóta, ha 1 pöttyöt ismeglátok a fenekén, azonnal bekenem a sudo-val és elmúlik. De nem használom rendszeresen...
mi is vittünk be cumit, de nem kellett a kisasszonynak. kb 4 hetes korától viszont egyfolytában cumizna, komoly harcot vívok vele, hogy ne szokjon rá teljesen.

Kép

Kép
redwings
 
 


sárgaság:
Pannának 1 x néztek összesen bilirubint, aztán olyan sárgán engedték haza, mint a sütőtök. Kétóránként keltegettem, szorgalmasan evett és kb 1 hét volt, mire elmúlt.

Kép

Kép
redwings
 
 


sziasztok:)
voltunk tegnap dokinál és minden rendben van. Manócskám kb. több mint 1 kilot nyom már :)
megkérdeztem a dokit, nem tervez-e véletlenül síszünetet? Nos ő maga nem, de a gyerekét lehet hogy kell majd vinni táborba. a legközelebbi találkán tudjuk majd, hogy melyik is lesz az a dátum.
Az immunizálás kérdésével kapcsolatban pedig majd még konzultálnom kell egy gyerekgyógyásszal - bár ez sztem teljes mértékben a mi felelős döntésünk kell hogy legyen, de most még igyekszem nem gondolni rá.
red: hoy van a picilány?
gabilány nagyon eltűntél, nst-n minden rendben volt?
aida: ez az eredmény mit jelent? én még nem tartok ott így sajnos nem tudom :(
remélem mindenki jól van

KépKép
hugic
 
 


hugic:
Gratula a "súlyos" kismanóhoz! :D

Gabilány már babázik pár napja, gondolom azért nem ír. Vagy nem is tudtál róla? :)

Az én eredményem azt jelenti, ha a NST-s max. fájásokra gondolsz, hogy a méhem nagyon intenzíven gyakorol a szülésre, kb. olyan összehúzódásokat produkált mint szülés előtt. A méhszáj érték pedig, hogy 1100 azt jelenti, hogy a méhnyak majdnem teljesen felszegődött, a külső méhszáj pedig kinyílt. A középső, belső zárt, azok tartják a babót. :D Azok maradnak meg majd vajúdásra. ;)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: