Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!
Majaeszti: írtam neked priviben!

Köszi, Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Dolli!

Tudom, hogy nem egyszerű az eleje, teljesen tisztában vagyok vele. Van két keresztfiam, akik mellettem nőttek fel, így ha nem is saját babán, de van már tapasztalatom. :)
De azért óránként ők sem voltak fent!
Ma egyébként egész jó éjszakám volt, mert csak 2,5-3 óránként keltem fel! Ez már azért haladás!!! :)
makkmarci
 
 


Sziasztok,

kicsit eltuntem, mert napkozben nincs nethozzaferesem, estefele pedig a ferjemmel harcolok a gepert. :)
Annank csudajo fej, szuper es szamithato napirendunk van, este az elalvas szinte automatikussa valt... ejjel csupan 02.03-kor el fel enni, amit korabban nem csinalt, nagy lett a szopiigenye.

S a buszke anyai sziv felteteti eme kepet:

Kép [/img]

Kép
andalka
 
 

 
 

Anna baba tényleg szuper csajszi!! Nagyon ügyesen tartja a fejecskéjét :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Makkmarci! :) Egyébként ilyenkor mire ébredsz? És utána vissza tudsz aludni?

Andalka! Nagyon édi a kiscsajszi! :) Jó, azért, hogy jelentkeztél, hacsak pár szó erejéig is. :)

Bogárka, Heni, többiek? Hahó! Remélem minden baba és mama hasonló jókról számolhat be! :)

Nálunk tegnap volt nagyon nyűgi nap. Kissé felborult a napirendünk, mert vendégeskedtünk meg étteremben voltunk. Bár ilyet korábban is csináltunk, de most nem ment neki az idegen helyen alvás, úgyhogy napközben kétszer 20 perc volt a szundi. Így senki kezében nem maradt meg, csak nálam (ott is főleg ringatva). Estére kellőképp elfáradtam, de legalább lemozogtam a tortát! :)

Nem is meséltem. Megvettem a Rubint Réka baba-mamás tornát... hát elég vegyes érzelmekkel viseltetek iránta. Ami mozgás van rajta az tényleg jó, de mindössze 20 perc (és sok újat nem mutatott, a gyakorlatok felét csináltam már magamtól is, ezenkívűl babaúszási alapok vannak kádban. A többi reklám...

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Brinza! Ne aggódj Rebekka miatt, a munkatársam gyereke 7 hónapos , és ő se fordul, a gyógytornász nem aggódott emiatt, úgy látszik, neki nem ez lesz az erőssége, lehet, h majd hamar beszél pl.
Gergő sem csinálta azóta.

Tök édi Annácska! Én is szeretnék még egy ilyen tündi-bündi kislányt /igaz, h van egy nagy/.

Dolli!

Amúgy mennyit alszik Géza napközben? Mert Gergő is sokszor csak 2-3-szor fél órákat, de aztán estétől reggel 6-ig meg húzza a lóbőrt.
Rakjál majd fel olyan képet, amin látszik a foga, hadd gyönyörködjünk!

Kép
majaeszti
 
 


Dolli!
Ilyenkor arra ébredek fel, hogy pisilnem kell. Ez egy éjszaka min.4-szer előfordul és minden éjszaka legalább egyszer 1 órán keresztül nem tudok visszaaludni. A múlt heti az rekord volt, akkor 3 órán keresztül nem tudtam visszaaludni. Az a baj, hogy igazán mélyen csak akkor alszom, amikor este lefekszem, és attól függően, hogy mikor kell először pisilnem, addig tart az igazán jó alvás. Ez lehet, hogy csak 1 óra, de előfordult, hogy 3 órán keresztül is tudtam aludni...

Andalka! Nagyon édes Anna baba, és nagyon szép! :) Nem csodálom, hogy büszke vagy rá! :)

Lányok, még most gyorsan szülés előtt továbbképzésre kellett ma mennem, meg holnap is megyek. Marci nem igazán szereti, hogy 8 órát ülök egy helyben. Iszonyatosan elfáradtam... És még holnap is ki kell bírni!:(
makkmarci
 
 


Annácska gyönyörű!!!

Kép
nyafi
 
 


Majaeszti! Alvásunk általában reggel 40 perc-1 óra, séta alatt 20-30 perc, délután 2-2 és fél óra... Ezek attól függően változnak, hogy mikor ébredtünk reggel. Ma pl. 3/4 8-kor keltünk, és most másfél órája húzza a lóbőrt. Nincs szívem felébreszteni, pedig lehet, hogy kéne. Érdekes, hogy a szopikat tök jól beállította magának 3 óránként, az alvásban viszont kevésbé következetes. főleg éjjel. Ma éjjel majdnem 12 órát aludt.
Fogacskát még nem sikerült fotózni, mert hol a nyelvével birizgálja, hol az ökle van bent a szájában. :) De mihelyt lesz, küldök! :)
Vállaltok harmadik babát? Vagy ez csak olyan vágyakozás mégegy kiscsajszi után? :)

Makkmarci! Tudom, hogy könnyű mondani, sde pihizz, amennyit tudsz napközben. Ha nem is alszol el, olvasgass, nézz filmeket, stb.
Miféle továbbképzés? Munkahely?

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Uff! Most nézem, lecsúsztam egy nappal, de Isten éltesse Rebekát féléves szülije alkalmából! :)

Kép És mindenkinek szép napot! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


köszi dolli átadom neki :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Dolli!
Igyekszem pihenni, amikor csak lehet, bár az elmúlt napokban erre nem igazán volt módom, sőt a holnap sem a pihenős napok közé fog tartozni, de péntektől szerencsére semmi extra dolgom nincs.
A továbbképzés csak részben munka miatti volt, mert november óta már nem dolgozom, de ezt kötelező volt megcsinálni, mert különben visszavonnák a mérlegképes igazolványomat! Túléltem, bár ez ma nehezebben ment, mint tegnap!

Brinza! Én is gratulálok így utólag is!!! :):)
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a fórumhoz :)
Én február 19-re vagyok kiírva és a Gyarmati doktornál fogok szülni!
A 36.hetes vagyok és a dokim jhéten megy síelni. Azt mondta, hogy nyugodjak meg, mert semmi arra utaló jel nincs, hogy a baba előbb szeretne világra jönni!
Remélem!
Van valaki köztetek aki szintén februárra van kiírva?
Vagy akinek a Gyarmati az orvosa?
Egyébként, ahogy olvastam a fórumot nem találtam senkit, aki nála szült volna. Pedig érdekelnének róla a visszacsatolások.
szisszó
 
 


szia én nem nála szültem, de megnyugtatásképp...Mecsérnél ő nagyon jó...jó még: Habermayer, Csapó, Jex...csajok?
Bárkihez kerülnél is, ügyesek, felkészültek

Kép
nyafi
 
 


Hogyan készüljünk az anyaságra/apaságra?

1. A szülőségre való felkészülésként először menj le a legközelebbi háztartási boltba, öntsd a pénztárcád tartalmát a pultra, és mondd a pénztárosnak, hogy nyugodtan szolgálja ki magát. Azután menj a szupermarketbe, és intézd el, hogy a fizetésedet közvetlenül nekik utalják át. Majd menj haza és vedd elő az újságot, és most utoljára olvasd el.

2. Mielőtt vállalkoznál a gyerekre, találj egy házaspárt, akik már szülők, és fedd meg őket nevelési elveik, türelmetlenségük, alacsony tűrésszintjük miatt, és hogy hogyan engedhették meg gyerekeik ilyen mértékű elkanászosodását. Adj tanácsokat, hogyan javíthatnának gyermekeik alvási szokásain, vécéhasználatán, étkezésnél tanúsított magatartásán és általános, viselkedésén. Élvezd ki a helyzetet - ez az utolsó alkalom, hogy minden kérdésre tudni fogod a választ.

3. Ahhoz, hogy átérezd az elkövetkezendő éjszakákat, sétálj a szobában fel s alá délután 5 órától este 10-ig, válladon egy 4-6 kilós nedves csomaggal. 10 órakor tedd le a csomagot, állítsd be az ébresztőórát éjfélre, és menj aludni. 2-kor kelj fel, és sétálj megint a csomaggal fél óráig. Állítsd be 3-ra az órát. 3-kor, amikor megszólal a vekker, kelj fel! Énekelj a sötétben halkan 4 óráig. Állítsd be az órát 5 órára. Kelj fel és csinálj reggelit! Csináld ezt 5 éven át és közben nézz ki boldognak!

4. Képes vagy elviselni a rendetlenséget, amit a gyerekek csinálnak? Hogy ezt megtudd, kenj csokoládékrémet a kanapéra és lekvárt a függönyökre! Dugj egy halat a hifitorony mögé, és hagyd ott egész nyáron! Dugd az ujjaidat a virágágyásba és húzd végig a frissen festett falon. A foltokat fesd át zsírkrétával! Na, hogy tetszik?

5. A kisgyermekek öltöztetése nem olyan könnyű, mint amilyennek látszik. Végy egy polipot, és egy hálós szatyrot. Rakd a polipot a szatyorba úgy, hogy egyik karja se lógjon ki sehol! Rendelkezésre álló idő: egész reggel.

6. Végy egy tojástartó dobozt. Egy ollóval és egy doboz festékkel csinálj belole krokodilt! Végy egy tekercs vécépapírt, amiből ragasztószalag és némi celofán segítségével csinálj egy karácsonyfát! Végül, végy egy tejesdobozt, egy ping-pong labdát és egy üres pilótakekszes dobozt, és készítsd el az Eiffel-torony pontos mását! Gratulálunk, a helyed biztosnak látszik az óvodai csoportban.

7. Felejtsd el a sportautókat és vegyél egy kisbuszt! Ne is gondolj arra, hogy otthagyhatod a ház elott fényesen, csillogóan! A családi autók nem így néznek ki. Vegyél egy csokoládé jégkrémet, és tedd a kesztyűtartóba. Felejtsd ott! Végy egy tízforintost és dugd be a magnóba! Vegyél egy nagy doboz csokisparányt, és öntsd a hátsó ülésre! A fűnyíróval néhányszor menj neki a kocsi oldalának! Most már tökéletes.

8. Készülj fel a sétára! Várj a vécé előtt egy fél órát, majd menj ki a bejárati ajtón. Gyere vissza. Menj ki. Gyere vissza. Menj le az utcára. Gyere vissza. Menj le megint. Sétálj az utcán egészen lassan 5 percig. Vizsgálj meg minden eldobott cigarettacsikket, rágógumit, használt papírzsebkendőt és döglött bogarat útközben. Ugyanazon az úton gyere vissza és ordíts olyan hangosan, ahogy csak bírsz, amíg minden szomszéd ki nem jön és rád nem mered. Add fel, és menj haza! Most már alkalmas vagy arra, hogy sétálni vigyél egy kis gyereket!

9. Mindent ismételj meg legalább ötször. Menj le a szupermarketbe! Vigyél magaddal valamit, ami jól modellez egy óvodás gyereket. Egy felnőtt kecske remekül megfelel a célnak. Ha több gyereket szeretnél, több kecskét vigyél. Vásárold meg a heti zöldséget anélkül, hogy a kecskéket látótávolságon kivülre engednéd. Fizess ki mindent, amit a kecskék megesznek vagy tönkretesznek. Amíg ezt nem tudod könnyen megcsinálni, addig ne is ábrándozz a gyerekekrol!

10. Vájd ki egy dinnye belsejét és csinálj rá egy kis lyukat. Akaszd a mennyezetre, és lendítsd meg! Végy egy tányér spenótfozeléket, és egy kanállal próbáld meg a spenótot a lengedezo dinnyébe kanalazni, miközben berregsz, mint egy repülogép. Csináld, amíg a spenót fele el nem fogy. A maradékot öntsd magadra, de úgy, hogy a padlóra is jusson belőle bőven. Most már alkalmas vagy egy 12 hónapos gyerek etetésére!

11. Tanulj meg minden nevet a Power Rangersbol, a Szezám utcából és a Tapsi-hapsiból. Ha a munkahelyeden azon kapod magad, hogy gyermekdalokat énekelgetsz magadban, végre alkalmas vagy teljesíteni a szülői hivatást!

6-12 hónap között

- ha a gyerek elalszik végre, akkor a kurva postás csenget. De 2x!!
-a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis, és a vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- a legjobb játék a pillepalack. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed, egy reklámszatyorba sem férne be.
- mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a WC-re is követ négykézláb.
- amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1 levegővel, mint te.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát.
- a baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan, mint futó vadra lőni..
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábán.
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező maszatot.
- a baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.
- van, hogy 4 napig ki sem bontod a lófarokból a hajad. Kelsz és fekszel vele.
- rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után kirobban az egész főzelék és mindent beterít.
- az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel szétcsapkodás. Ha nem vagy elég gyors a papírtörlővel…
- elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal körbe véve, egy pohár itallal…na ez innentől csak ábránd marad.
- ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja és szép lassan kitépi.
- ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szoba közepén, a járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1 labdán átesel a 7-ből. . . akkor rájössz, hogy kiszorítottak a kecódból.
- ha eddig fújoltál egy nyálzó kutya láttán, akkor még nem tudod, milyen, ha megpuszil a csorgó nyálú gyereked.
- bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.
- többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.
- nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni.
- a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz számukra.
- lehet égnek álló seggel aludni!!!
- vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.
- nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas szőre is.
- igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.
- csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás gombhoz. 32 képből 1 sikeres.
- vetkőzni öröm, öltözni kín.
- a köldökpiercing képes 5 centit nyúlni. . .
- a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja belőled a nagyigyilkos indulatokat.
- ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek, töködön is csomag lóg, akkor leejti a cumiját.
- a spejz úgy néz ki, mint egy bébiétel depó.

1 év után

- még mindig túl jóképű a férjed, túl jó szaga van az új parfümjétől, és biztos mindenki csak őt akarja. Pár féltékenységi jelenet, és totál hülyét csinálsz magadból. És ez még nem a vég, csak 1 éve vagy otthon. Lesz ez még rosszabb is.
- már nem zavar a kupi a lakásban, képes vagy nyugodtan ülni a szarkupac tetején, lábad alatt egy halom mosott és beszedett ruha, amit a gyerek elért az ágyon, és leszórt a földre. Oldalt egy pár üres flakon, amit kiszadett a kukából és odavitt neked a nappaliba. A konyhát beborítják a műanyag edények és fakanalak, amiket a szekrénybe beülve kihajigált. Esély nincs visszatenni, minek arra az 5 percre.
- a gyereked már 12 hós, csodásan feléri az asztalt. Igaz, nem látja mit ér el, de érzi, hogy valami húzhatót talált. Így szabadulsz meg az anyóstól kapott törékeny, de „csodálatos" lakásdíszektől, vázáktól, tálaktól, kaspóktól.
- eljött a fosztásidő. Minden, ami olyan anyagból van, ami kitartó munkával kikezdhető, és a szöszöket húzkodva kitéphető, az elkezd szétjönni. Ilyen pl. a padlószőnyeg, tapéta, a kutya bundája. (Ez utóbbi elég sokat nyüszít közben).
-eljött a nagy zajok ideje is. A földhöz csapkodás hangja már lószar ahhoz képest, amit a fakanál kiad, ha a konvektoron húzkodja végig. Mindezt fülig érő szájjal.
- az etetőszék kitűnően tolható a kövön, még a 20. kör után is érdekes elfoglaltság. Már akinek....
- nem hitted volna, hogy áhítattal fogod várni a napot, amikor először nézel meg egy teljes filmet. Az, hogy moziba is lehet menni, a vágyak netovábbja.
- eseményszámba megy, ha a fodrászig eljutsz és levágatod a hajadat...
- megtanulsz nyitott ajtóval szarni úgy, hogy közben valaki áll veled szemben és mereven néz téged.
- az ujjbecsípés 10. alkalom után sem riasztja vissza a fiókhúzogatástól.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni .
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le- és kipakolni izgalmas.
- a homokozó lapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a Hull a pelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a Mikulás k. anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból…
- rájössz, hogy finom a pötidanon (Danoninó).
- a melegítőnaci a leggyakrabban használt ruhadarabod.
- úgy érzed, évek óta papucsban jársz.
- ha alszik, nem tudsz csörömpölni a mosogatógéppel, ha fent van, akkor meg tőle nem tudsz belepakolni.
- a lakás növényállományát tekintve úgy érzed, a gyereked sosem lesz természetbarát.
- a nagyszülők gyakran ismételt mondata: "Én adnék neked, de az anyád nem engedi…"
- ha hosszú levelet írsz, a modem zsinórja lesz a legérdekesebb húzható játék.
- nyaraláskor csak a hátad barnul le, ahogy derékszögben futkosol a parton a gyerek után.
- a gyereket nem érdekli, hogy 9600 forintot adtál ki egy 18-as cipőért.
- mire 1 éves lesz, jobb bicepszed van, mint aki évek óta gyúr rá .
- a legjobb haverjaid dobot, trombitát, szintetizátort és gitárt vesznek neki az első szülinapjára. Esetleg géppuskát. Persze nekik még nincs gyerekük.
- mindennek jó hangja van, ha elég magasról ejtik le.
-a leejtett játékot mindig visszaadja a földről egy hülye.
- a kutyának a legérdekesebb része a lihegő nyelv. Pláne akkor érdekes, ha elkezdi húzni és a kutya fura hangot ad ki.
- ahová a feje befér egy gyereknek, oda be fog jutni.
- minden általunk használt bevásárlókocsi lánca és tolókarja tiszta a vásárlás végére

A későbbiek folyamán

- a tapadókorongos puskával legjobb a tv-re és apa homlokára lőni . Mindkét helyen ott marad.
- ha maszatos a gyerek szája, és nyúlnál felé a tömött buszmegállóban, az a kezeit a feje fölé rántva jajveszékel, hogy anya ne üss meg. . . mindezt úgy, hogy soha egy taslit sem kapott.
- csak akkor hagyd abba a telefonálást, ha a gyerek esését látva a vér is folyik.
- le lehet dobni a csillárt egy párnával…
- a legjobb móka a sütőbe bemászni.
- márpedig a pókember jelmezben kell bölcsibe menni 3 napon át. És fürödni is abban kell!!
- egyedül menni 2 gyerekkel a közértbe: mindkettő a bevásárlókocsi ülésében akar utazni.
- a parkolóban, amíg az egyiket kiveszed és átmész a másik oldalra, hogy kiszedjed a másikat is a gyerekülésből, a már szabad gyerek eltűnik az autók közt.
- mielőtt a kasszához mész, pakold ki a kotongumikat, a konzervnyitót, a műanyag vájlingot, az Action Man babát, a kisautókat egy félreeső helyen, meg mindazt, amit nem te tettél a kosárba.
- 2 gyerek a kosárban olyan, mint 2 polip. Amit a karjuk elér, azt megragadják.
- eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel. Mindezt szégyenérzet nélkül.
- nem tudod megmondani, mikor volt utoljára leengedve a hajad.
-2 év után azon gondolkodsz, hol az emberi türelem határa.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Az elejét nem ismertem, de jóóóóóóóóóó! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Nyafi! Ezeket régebben olvastam már, de nagyon aranyosak!! :)

Egy kicsit eltűntem, de látom nem nagyon volt mozgolódás. A kutyánkat műtötték csütörtökön, azóta nem unatkozunk, nem egyszerű vele. Még egy hetet kell kibírni és kiszedik a varratait, akkor lekerül róla a gallér is, ami a legnagyobb probléma.
Egy kicsit feszültebb vagyok emiatt mostanában, ezt Marci nem annyira szereti. :(
Csütörtökön voltunk szülésfelkészítő tanfolyamon is. Egész érdekeseket mondott az egyik területi védőnő. Még most csütörtökön is lesz egy alkalom.
Elkezdtem mosni a babarucikat is. Annyira jó érzés ilyeneket látni a szárítón. :) De asszem ezt nektek nem kell részleteznem...:)
Mindenkinek jó hétvégét!
makkmarci
 
 


Kedves Makkmarci!

Érdeklődnék, hogy milyen volt a szülésfelkészítő az Uzsokiban? Ez összesen két alkalom?
Egyébként Te hányadik hétben vagy?
Én a 36-ban és sajnos már lekéstem a szülésfelkészítőket. A Brendonban láttam egy légzőgyakorlatos szülésre felkészítő kazettát, azt megveszem. Ma beszereztem málnalevél teát, ha máshogy nem, de pszichésen biztos hatni fog. :)))

Jó hétvégét,
Szisszó
szisszó
 
 


Teki! Nagyon boldog 6. hónapot a kisfiadnak!!!

Kép
nyafi
 
 


Szisszó!
Nem az Uzsokiban volt a tanfolyam, hanem nálunk itt a kerületben az egyik területi védőnő tartotta. Az Uzsokiban én sem voltam, de a Halász doki múltkorjában valami febr.13-át emlegetett szülésfelkészítő tanfolyam kezdésnek, de nem tudom mit takar ez pontosan. Ha adsz egy email címet, akkor elküldöm neked azt a pps-t, amit a védőnő készített, és ami a tanfolyam rövidített anyaga. Abban találsz néhány légzésgyakit is.

Amúgy a héten töltöm majd a 35.hetet, szóval nem vagyok sokkal lemaradva tőled! :)
Neked ki a dokid? A végén még lehet, hogy találkozunk az Uzsokiban?:)
makkmarci
 
 


Dolli!
Valóban... BOLDOG FÉL ÉVES SZÜLINAPOT NEKTEK!!! :)
Tesóm amikor a kisebbik fia fél éves volt, csinált egy fél tortát neki. Persze, a gyerek nem ehetett belőle, de nekünk izlett! :)
makkmarci
 
 


dolli , puszilom géza babát a 6. hónap alkalmából :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Helló lányok!

Ma reggel voltam vérvételen, nagylabor meg terheléses cukor volt. Persze jól megkeverték a dolgokat, mert először a nőci a kartonozóban magától kijelentette, hogy majd csak akkor kell a 2.vérvétel terhelésre, ha rossz lesz az eredmény. Vitatkoztam vele egy jót, de hajthatatlan volt. Aztán a néni, aki mindig szokta venni a vért tőlem egyet értett velem, hogy ez nem így működik, így levették a 2.adag vért is a tej és a zsemle után.
Eredmény holnap lesz, de csak szerdán megyek érte, mert akkor úgyis mennem kell a Halász dokihoz.
Ma meg még vissza kell mennem, mert persze a melóhelyemen a táppénzes papírt sosem úgy kérik, amikor mennék egyébként is a dokihoz... Csakhogy ne unatkozzak!
remélem, mindenki jól van![/img]
makkmarci
 
 


Sziasztok,

Andalka ! hogy csináltátok ezt a szupi napirendet vagy hogyan zajlik egy napotok ? írd meg légyszi... :) !!!!
Nagyon aranyos a picilány!
Erik van hogy 1 óráig 4x kel fel, van hogy egy éjszaka kétszer, de olyan hogy 1x vagy 1x sem soha :-(
jön a foga és nyűglődik szegénykém...
viszont már pörög mint a grillcsirke :-) leginkább hasról hátra szeret fordulni :-) és nagyon fickándozik, lehet 1 hónap és elmászik :-) most még csak a hasán "ugrál" :-D

Dolli,
szia ! Jól vagyunk ,köszönöm, de rengeteg már itt az új csatlakozott én már kicsit úgy érzem kiöregedtem :-) , meg aztán foglalkoztat is a lurkó rendesen :-), egyszemélyes cirkusz vagyok :-)
NÁlatok mi a helyzet? ti hogy vagytok ? rendben minden ?
Gratula a kisfiúnak ! Nagyon klassz a kép !

Brinza,
Bekinek is sok boldogságot ! :-)

Makkmarci,
így ismeretlenül: milyen cég ez akit még szinte a szülés napján is tanfolyamra köteleznek ?! ???? :evil: semmi együttérzés, kímélet vagy ilyesmi?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!! Üdv mindenkinek!!

Makkmarci, én is Halász dokihoz járok, IV kerületben lakom és feb. 28-ra vagyok kiirva persze az Uzsokiba szóval úgy néz ki lehet hogy találkozunk!!
trimi2003
 
 


Üdv Trimi!
A február 28-cal nagyon ki lennék békülve én is!!! :D Bár idén a 29-e is fenyeget, de azt elkerülném!
Mikor mész legközelebb Halászhoz?
Jó lenne olyannal együtt szülni, akivel már "ismerjük" egymást! :)
makkmarci
 
 


Bogárka!
nem a cégem küldött, hanem magamtól kellett mennem. Pontosabban a rendeletek köteleztek rá, én meg hanyag voltam és eddig húztam a dolgot!

Egyikőtök se higyje azt, hogy már kiöregedett innen!! Nekünk nagyon jó, hogy ha elláttok tanáccsal meg ilyenek! :) Szóval, ne tűnjetek el!!!!
makkmarci
 
 


A 29.-t én is szívesen elkerülném ha lehet, remélem manócskám is egyetért :D . Halásszal holnap találkozom mert mondta hogy úgy menjek CTGre hogy ő is ott legyen.. Te voltál már CTGn?
Én is azért gondoltam hogy írok neked hogy hátha nem lesz így olyan ismeretlen minden. Első babádat várod te is? Én kislány várok, amint olvastam te kisfiút.
trimi2003
 
 


Én még nem voltam ctg-n. Sztem szerdán már mondani fogja, hogy menjek, hiszen hét végén leszek 35.hetes és jövő héten szabin lesz, legalábbis múltkor ezt mondta.
Irj nyugodtan! Igen, kisfiúnk lesz, Marcell. Nekem az első babám, páromnak már van kettő.:)
makkmarci
 
 


Sziasztok,

olyan jó hogy érdeklődtetek felőlünk :-)

Köszönjük szépen megvagyunk, bár fogzás van ezerrel. Éjszakák is érdekesek, hasonlóan alakulunk mint Bogárék, szóval kiszámithatatlan :-(
Bogár szerintem a Csapó tehet róla, hogy még mindig nem alusszuk át az éjszakát se mi se ti :wink: Jaj pedig de jó lenne...

Sinlacot adsz Eriknek??? Én most gondolkodom rajta, hogy lehet azt kellene vacsira, hátha tovább aludna :idea:

Kismamiknak jó babázást pocakosoknak pedig jó várakozást kivánok!!!!!!!

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok! Köszönjük a köszöntéseket! :) Ez a féltorta aranyos ötlet! Nálunk egész túrótorta volt, mert én is öregedtem egy évet. Hihetetlen ez a fél év. Olyan vízválasztónak tűnik. Kb mint a 18 év. :)

Szisszó! Üdv köztünk. :)
Trimi! Neked is üdv! Én is Halászos voltam/vagyok/leszek is remélem! :)

Makkmarci! Mi történt a kutyussal?
Rucimosás! Annyira szép ez az időszak! :)

Bogárka! Grillcsirke! :) Nagyon édi lehet! :) Én sem mindig tudok jönni, van, hogy 5 perc nyugi sincs, de azért ha van időm, és nem dőlök el a fáradtságtól, akkor jó benézni! Bébim jól van, imádom nézni a nyiladozó értelmét! :) Fogacska bizony be tud kavarni, mi is visszaestünk karácsony táján az alvásban, most kezd visszaállni, hogy egyszer vagy egyszer sem kel.

Heni! Hajrá fogacskák! :) Hogy alszik Petibaba? Meddig?

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szisszó és más kismamik! Babaszobán korábban fel volt rakva egy szülésfelkészítős hír, a tematika gondolom nem sokban változott. Talán érdemes felhívnia szervezőket...

Íme a korábbi felkészítő:
ELŐADÁS HELYSZÍNE:
Zuglói Várandós Központban kéthetente, szerdánként 17-18.30-ig.
Az Uzsoki utcai Kórház "Faházában" (régi épület teherporta melletti faház)

TANFOLYAMRÓL INFÓ: 251-73-33 / 1069-es melléken (szeptembertől)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI, TÉMÁI

Szeptember 12-én:
A várandósság és a szülés élménye pszichológiai szempontból

Szeptember 26-án:
Mit tehet az orvos? - kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Október 10-én:
A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Október 24-én:
A baba egészségéről - vendég a neonatológus

November 7-én:
Anyatejről és szoptatásról - vendég az újszülöttes nővér

November 21-én:
Amikor már hazavitted a babát... - vendég a védőnő

November 28-án:
Záró előadás az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

( A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban. )

Egyéb programok! Szeptembertől egyénileg megbeszélt időpontban, egyeztetés a Szülésfelkészítő tanfolyamon, vagy a 1069-es melléken:

- Szülésre való felkészülés relaxációval
(testi ellazulás gyakorlása, belső ráhangolódás a szülésre - kiscsoportos foglalkozás pszichológus vezetésével)
- Szülés utáni beszélgetések
( szerettel várunk babáitokkal együtt - kiscsoportos élményfeldolgozás pszichológus vezetésével)

A tanfolyam szervezői:
Csombó Szilvia védőnő, szonográfus
Lázár Cseke Éva és Marosi Mónika pszichológusok

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!

Semmi extra nem történt a kutyussal, csak muszáj volt Marci érkezése előtt megfosztani a férfiasságától, mert annak ellenére, hogy kis seggdugasz westi az évek múlásával egyre nagyobb kutyáknak akart nekimenni, és ez annyira nem lenne jó móka amikor egyik kezemmel a babakocsit tolom, másik kezemben őt tartom, mert apa dolgozik... Sajnos muszáj volt túlesni rajta, mert már 8 éves a lelkem és még használatban sem volt soha a szerszám, valószínű ezért is lett egyre vadabb.

Én is élvezem a rucimosást, a babaillatot meg minden, csak a vasalást annyira nem... Ti minden ruciját kivasaltátok a Manóknak?
makkmarci
 
 


makkmarci

én nem vagyok igénytelen ,vagy ilyesmi, de a manó ruhákat soha az életbe nem vasalnám ki: hát úgy is abbanjátszik, minek veszed el az időt ilyesmivel? szerintem nem kell :?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Makkmarci!

Megköszönném a szülésfelkészítős anyagot.
Párszor voltam kismamatornán és ott az órák végén mindig relaxáltunk és gyakoroltuk a légzést. Viszont egy jó ideje suli, majd nagyon kellemetlen terhességi viszketés (az egész testem tele volt kiütéssel!!) nem tudtam menni.
Így a 37. héten meg még annyi dolgunk van,hogy már nem jutok el!

Mailem: sz.sziszi@freemail.hu

Én ma voltam az utolsó laborvizsgálaton. A Gyarmati a dokim, aki most szabin van. Egyébként február 19-ére vagyok kiírva.
Elméletileg találkozhatunk :))

Olvastam, hogy CTG-n még nem voltál. Akkor hamarosan biztos küldeni fognak. Én jhéten kedden reggel megyek :)
Rossz, így dokim nélkül! :(
Mindig keríteni kell egy másik orvost, hogy írja alá az eredményem, mert a szigno nélkül senkit nem engednek el.

Akkor várom az anyagot,
Előre is nagyon köszi :D

Szisszó

[/b]
szisszó
 
 


Lányok! kinek milyen napirendje van? ki mikor fürdet etet altat?

Kép
nyafi
 
 


szia nyafi

én leírom neked, bár rebeka már 6 hónapos : kb 7-kor kel fel : 8-kor reggeli , kicsit alszik délelőtt ( kb félóra) 12-kor ebéd, délután 14- alszik kb másfélórát, ha jó napunk van, 16-kor uzsonna, este 19-kor fürdés, kaja és megy aludni. Mi még megetetjük 23:00-kor is, de arra nem kel fel,alszik tovább reggel 7-ig általában, ha nem ázik át a pelusa. Jó baba.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


de mondjuk ez már 4 hónapos kora óta így van, anyu azt mondja nagyon szerencsés vagyok, hogy ilyen jó alvó.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


és amikor kisebb volt abban különbözött az egész, hogy akkor még 2:30-kor is meg kellett etetni, de mindig vissza aludt, vele nem kellettt sétálgatni.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza!

Egy pillanatig nem gondoltam, hogy igénytelen lennél!! Én sem nagyon akarok vaslgatni, csak most így elsőre a bodykat leginkább. Meg van olyan, aki azt mondja, hogy a babaruhát vasalni kell, mert az fertőtlenít is.
Anyáink ugye még 90 fokban mostak, én maradok a max.40-nél...:)

De szerencsés vagy, hogy Rebeka ilyen jó alvó!!! A pocakban milyen volt?
Mert azt hallottam, hogy ha egy baba a pocakban alszik éjszaka, akkor kint is aludni fog. Nekem Marci napközben szokott randalírozni, így remélem az éjszakáink nyugodtak lesznek!:)
makkmarci
 
 


Makkmarci! Én vasalok. Első körben a rugikat is vasaltam, aztán már csak a bodykat. Valahogy jobban érzem magam tőle. És nem vesz sok időt igénybe. Mondjuk nekem más vasalnivalóm nincs, szerencsére férjem nem nyakkendős állásban van. Mert különben mindig utáltam ezt a házimunkát. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Makkmarci, ha mész Halászhoz légyszi írd meg hogy mi volt, meg hogy tényleg nem lesz-e jövő héten? Köszi
trimi2003
 
 


Hát Rebeka a hasamban is elég nyugis baba volt, csak hamarabb ébredt :lol: volt olyan ,hogy hajnalban szalonnát kockáztunk a konyhában.
én akkor sem vasalgattam ,amikor pici volt, de most sem parázom túl ha leesik a játéka a földre itthon, ennek ellenére nem beteg szinte soha. egyszer volt csak eddig még a legelején.a vasalást te döntsd el, de szerintem,ha nem jut rá időd, nem baj, inkább a babával foglalkozz :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Én alapvetően is vasalok, párom ingbe jár melózni, de én a polókat is vasalom, így az a néhány body nem hiszem, hogy megerőltető lenne mellé. Meg sokszor a párom vasal, szóval jobb, ha ő is megszokja a pici rucikat! :)

Voltam Halásznál. 2-től rendelt elvileg. Rutinos vagyok, odamentem negyed 2-re, hogy elől legyen. Papíron ez így is lett volna, csakhogy ismét szült és 6 után ért oda a rendelőbe, de megvártam, mert jövő héten valóban szabin lesz, meg levette a bakterológiai kenetet. A laborom jó lett, a méhszájam is zárt, a vérnyomásom viszont magas volt 140/90, így most méregetnem kell napi 3-szor és pénteken fel kell hívnom, hogy hogy állok. Azt mondta, hogy ha 160/100 fölé megy, akkor irány a kórház egyből. Remélem, ez nem fog megtörténni. Bár ő is mondta, hogy lehet, hogy neki is magas lenne a vérnyomása, ha 5 órát kellene várnia a egy dokira, de ne izguljak, ha én szülök, akkor más fog miattam szívni...:)
Jövő héten mennem kell már ctg-re!
makkmarci
 
 


Nyafi!
Nálunk még mindig kicsit összevisszaság van. Attól függ a napirend, hogy a baba hogy igényli az alvást. Ha éjjel nem ébred, akkor általában fél 6-6 körül ébred, egyébként 7 körül. És onnantól indul: öltözés, ágyazás, reggeli, játék, 8-9 tájban bealszik fél órát, néha többet. Aztán játék, tízórai, séta (közben alvás 10 perctől 30 percig), játék, ebéd, fél 1 és fél 2 közt kb bealszik (40 perc és két óra időtartam). Ha három előtt ébred, akkor még du van egy 40 perces alvása, ha háromkor vagy utána, akkor már nem hagyom bealudni, hanem fél hétkor én fürcsi, aztán ő fürcsi, vacsi és alvás. Így nagyjából 7 és fél 9 között alszik el.

Makkmarci! Hú, de ismerős! :) Nem is mért magasat hosszas várakozás után... De sajna túl magasat, úgyhogy nem teketóriázott, azonnal kórházba utalt. Jól megijedtem, ő persze próbált nyugtatni, meg ari volt, be is jött hozzám megézni, mizujs. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!

Azért szerencsére a kórházat megúsztam, remélem ez így is marad! Holnap majd hívnom kell miket méregetek itthon magamnak. Majd kivi leszek mit mond, mert eddig teljesen normálisakat mérek.

Jaj, képzeljétek, van egy ismerősöm, akivel egyidős terhesek vagyunk, ő márc.1-re volt kiírva, de ma elfolyt a magzatvize és egy ujjnyira nyitva is van... Azért ez még kicsit korai, nem???

Viszont észbekaptam, hogy nem ártana a cuccaimat összepakolni...
makkmarci
 
 


Sziasztok!
Most veszem észre, h a múltkori hozzászólásom elszállt....

Úgyhogy ezúton kívánok a féléveseknek boldog szülinapot! Na meg Dolli, Neked is! És válaszom a múltkorira, hogy igen, beneveznénk még egy kis Annára, Gergőt is így szólítottuk eleinte, reméljük , ez nem hat ki további fejlődésére... :lol:

Nyafi! Tetszett a múltkori írás, nagylányommal jól szórakoztunk.
Talán a mi napi"rendünk" közelebb áll Hozzátok, nincs akkora korkülönbség.
Ami fix, h kb 1/2 7- 7 felébred, v én keltem, aztán kb 3 /esetleg 4 / óránként eszik, talán azért estünk így vissza, mert este 10-11-től reggelig alszik kaja nélkül.
Az alvás napközben tök változó, sokszor 2-3X fél órát alszik csak napközben, jóval ritkábban meg szinte végigalussza a napot.

A szeles időnél nagyon nyűgös, nem tudom, a többi baba hogy áll az időjárással????

A vasalásról annyit, h terhesség alatt én is boldogan mostam és vasaltam a sok kis cuccot, most már a vasalás anyukámra marad, mert kicsi a lakás, és télen anyukámnál van kiteregetve, egyébként azért csak fincsibb a cucc, ha vasalva van, de nem muszáj...

Kép
majaeszti
 
 


Dolli, Nked is Boldog szülinapot, az előbb lemaradt!

Kép
majaeszti
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Jobb is otthon, mint a kórházban. Otthon nekem is jók voltak az értékeim. Mondjuk amikor felhúzott valaki, akkor nem mértem, hogy mennyi. :)

Majaeszti! Köszönjük, aranyos vagy! :)
Én is csajoznék még egyet, remélem, mihamarabb összejön! :) Gézababánál is meg voltam győződve, hogy lány. Bár ahogy néha sikít... szoktam is mondani, hogy lánynak készült nálam. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok! Olvaslak folyamatosan titeket, csak nem mindig jutok el addig, hogy írjak is.

Teki! Hihetetlen, hogy Géza már fél éves, sőt Zitum is 2 hónapos, éppen ma. Nem rég volt, hogy leveleztünk, hogy milyen lesz vajon Halásznál szülni...hol van az már.
Egy kistesót mi is szeretnénk Zitusnak, természetesen kisöcsire gondoltunk. Mi elsőre lányt terveztünk, összejött, ezek után még nagyobb önbizalommal látunk majd neki a kettes számú versenyző összehozásának :D

Vasalás. És sem vagyok egy vasaló fan, de a bébiruhákat és a textilpelusok vasalom. Csak azokat a rugikat nem, amiknek olyan plüssös anyaga van, azokat nem kell, de a többi csúnya gyűrött különben. Így sokkal jobb érzés ráadni a ruhát, különösen a bodykat. Ez utóbbikat azért is érdemes vasalni, mert gyakran lesznek kakisak (általában a hátuk közepén :twisted:, így fertőtlenítem is egyúttal). Hozzá kell tennem, hogy egyáltalán nincs terhemre, olyan édesek a ruhácskák, és mivel hamar kinövi őket, így gyakran veszek elő egy újat, amiben gyönyörködhetek vasalás közben.
Viszont az otthoni ruháinkat, pizsieinket nem vasalom, így egálban vagyok.

Amúgy egytértek Tekivel, olyan jó ez a babavárós időszak, kicsit irígykedem, nem mintha most rossz lenne, csak én nagyon-nagyon élveztem a terhességet, még most is hiányzik néha a pocakom és a kis rugdosódása.

Halász dokinkra való hosszas-végnélküli várakozás ismerős..., de amikor megjelent bűnbánó arccal az ember egyből megbocsájtott neki. Mondjuk az én vérnyomásom pont hogy alacsony volt, pl. 80/60, kérdezte is mindig a Halász, hogy nem vagyok rosszul? Mondtam, csak akkor ha fölmegy 100-ra :D

El kell dicsekedjek, a kisbabám annyira ügyes. Most meg 2 nappal ezelőtt is átaludta az éjszakát. Ott kezdődött a dolog, hogy egy nyikkanás nélkül, szép önállóan elaludt este 9 körül, és csak reggel f6-kor kelt. A tegnapihoz az is hozzájárult lehet, hogy szurit kapott, de akkor is! Ma reggel mosolyogva ébredt, szopizott, majd hosszan eljátszott az új játékával, majd szép csendben megint elaludt, most ébredezik. Imádom őt, rakok is föl néhány képet a kis gyöngyömről.

Ez az új játéka:
Kép

Kép Kép Kép

Állandóan bealszik szopi közben és utána így nézki...
Kép

Kép
Kép
tusimi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: