Új privát üzeneted érkezett!

Jamina,

A topik címéből - Otthon szültünk - arra következtetek, hogy ez nem egy vitatopik. Ha jól tudom, van a Babaneten egy másik otthonszülésről szóló topik is. Ha neked van jogod leírni a véleményedet, akkor úgy gondolom másnak is van joga leírni, ha nem tetszik neki, hogy milyen irányba megy a beszélgetés.

És ha belinkelek egy hírt autóbalesetben meghalt gyermekről, akkor többet nem ülsz autóba? Gondolom téged sem tántorítanának el kórházi rémtörténeket, ne ajd isten tragédiák, a kórházba vetett hitedtől. [/i]
kat_ica
 
 


Lányok,
tragédia, hogy egy olyan zászló alatt vonultok dübörögve, ami az elvakult önzésről szól!
Biobaba,
nagyon tájékozott vagy, bár a dédanyáink elenyésző hányada szült Pesten a klinikán, ahol szepszisben meghaltak, és valóban az ő ártatlan életük vezetett a gyermekágyi láz felfedezéséhez. De a nagy többség otthon, a parasztház tisztaszobájában halt meg a bába kezei közt, többnyire összevissza repedve, vérzési rendellenességekkel, a magzat befordulási rendellenességeivel, lepényleválási problémákkal, stb. Vajon nem ez vezetett a kórházi szülés biztonságának irányába? Vajon kényszerként lépett fel, vagy a szülő nők igényeként, hogy intézményes keretek közt, segítséggel szüljenek?
Ja, és a császármetszést szerinted miről nevezték el? Nem a római császárról, akinek a feleségén hajtottak végre először ilyen jellegű életmentő műtétet? Lehet, hogy régebben történt mint a disznóherélős sztori?

Persze megértem, ez az otthonszülés most olyan retrós, back to the nature...
Miért nem értitek meg, hogy a komplikációmentes terhességnek nem egyenes következménye a komplikációmentes szülés?

Gergő, és minden otthon szülős! Ti, akiket kórházban szült az édesanyátok! Ti mind pszichésen roggyantnak vagy hátrányos helyzetűnek érzitek magatokat a születésetek körülményei miatt? Ebből következtetitek, hogy a babátoknak mik az igényei születését illetően?

Elfogadom, hogy a csendes, nyugodt, beavatkozásmentes szülésre vágytok. De ezt miért nem lehet kórházban megtenni? Egyre több az alternatív lehetőségeket biztosító kórház. Akkor miért nyújt többet a nappali kanapéja, mint egy szakszerű segítség, aki ha kell közbelép, ha kell operál, ha kell csak figyel, ha kell gátat metsz (nem is tudom, valamelyik okos írta, hogy GÁ-nál volt szike...Szerinted a gátmetszést szikével végzik???), és csak szükség esetén lép közbe. Azért ma már nme egy ilyen létezik. Szóval nem értem az elvakultságotokat.

Genna
monogram
 
 


Jézusmária,

Ti, akik itt irkáltok ezen a topicon, tényleg azt gondoljátok, hogy ér valamit a szavatok?
-Meg tudnád-e győzni író-olvasó társadat arról, hogy miért az Ibolya pártot válassza, miért nem az árvácskát.
-Meg tudod-e arról győzni, hogy miért jó viharban az ablakban állni vagy miért kell félni a villámláskor?
- Hogy hogyan bújj össze a pároddal, ha örömet akarsz egymásnak szerezni?
Azért sarkítottam ennyire durván ki a mostani topicéletet, mert már szinte csak átfutottam a hozzászólások nagy részét, mert nem érdekel az egész szó- és eszme-párbaj. Mindenki úgy szül, ahogy akar. ki kórházban, ki otthon. És nincsen joga senkinek se a másikra sarat dobálni. Meggyőzni sem kell. Nem kell semmi misszó és a más lelkének, születendő gyermekének megmentése.
Elképesztő, hogy mi megy itt.
Azt hiszem, egyelőre kiszállok.
Rita
nováky_rita
 
 

 
 

Csak annyit szeretnék még irni, hogy korhazban szülöként tévedtem ide egyszer és engem soha senki nem tamadott le emiatt.
Szerintem itt tényleg meg kellene probalni megérteni a masikat, esetleg elfogadni, hogy ö masképp gondolkodik. Itélkezni viszont nem biztos, hogy kellene föleg, ha nem tudjuk, hogy mi történt a masikkal az eddigi életében.
Ha valakivel normalis parbesédet akarok folytatni, meghallgatom öt és tisztelem, mint masik emberi lényt.

Mikor elöször beleolvastam a topikba, az volt a véleményem, hogy az otthonszülés felelötlenség. Szültem én is gyereket, tudom miröl van szo - gondoltam. Azota tajékozodtam, olvastam ezt-azt (Leboyer (orvos, nem vmi szektanak a tagja), Ina May Gaskin.... Liv irasai is nagyon jok :)), statisztikakat és azota megvaltozott a véleményem.

Mostmar meg tudom érteni, hogy valaki miért akar otthon szülni, miért gondolja azt, hogy otthon nagyobb biztonsagban van gyermekével együtt.
Legközelebb valoszinüleg korhazban fogok szülni, de ettöl még elfogadom, hogy mas masképp gondolja.

Kérlek titeket, ha tényleg érdekel a téma, nézzetek utana ti is!
saara
 
 


pöttyös_panni

Igen, ha nincs semmi gond, nem kell orvos. Ha van gond, akkor persze kell. Feleségem Angliában szült, kórházban (!, pedig itt bevett szokás otthon szülni), de természetesen orvos nélkül, mert nem volt rá szükség. És most még jobban meg fogsz botránkozni. Egész terhesség alatt nem látott nögyógyászt egyszer sem. Ezt itt úgy hívják, hogy community care, és ezt kapod, ha nincs semmi gond. Itt nem kezelik betegségnek, ha terhes vagy, és ennek megfelelöen a bába foglalkozik veled 9 hónapig. Szörnyü, nem? Azért szerintem nem hal meg több gyerek Angliában sem, mint máshol. Vajon miért?

Gergö

Ui.: Na jó, bocs, kicsit gúnyos voltam most...
smzsgalf
 
 


Sziasztok!

Szerintem itt eléggé erősen összekeverünk valamit. Illetve nem mi, hanem az ellenzők.
Nekem, mint nőnek NEM azért él a lelkében az a kép hogy otthon szülessen meg a kisbabája, mert ott illóolajok vannak, fürdőkád, zene, meg seggnyalás (már bocsánat). Magasról teszek minderre.
Nem azért lesz jó nekem itthon szülni, mert a francia ágyon hentereghetek, vagy mert sehol nincs szomszéd közel s távol, vagy mert a keresztnevemen szólítanak és nem anyukának, hanem azért mert biztos vagyok benne hogy a gyermekem születése azért lesz biztonságos, szép és komplikáció mentes, mert nem fogja megzavarni semmi a születés kerek egységét. Itt megjegyzem hogy én jobban szeretek a majdani gyermekem születéséről beszélni, mint az én szülésemről. Biztos van aki érti, mekkora különbség van e kettő között.
Figyeljetek! Én biztos vagyok abban hogyha kórházban születne a gyermekem, a kórházi protokol megzavarná azt amit én a születésről gondolok. Ahogyan Gergő is írta, nagyon nagyon sok minden múlik a szülő nő lelki állapotán. Egy rövidke példa: néhány évvel ezelőtt a kutyám, akivel imádtuk egymást, első kiskutyáinak készült életet adni. Megszületett az első, megnéztem, minden oké volt vele, de azért odaültem a doboza mellé. Kíváncsi voltam hogy mi fog történi. Nem bántottam, nem beszéltem, nem nyúltam hozzá, de majd egy óráig nem történt semmi. Látszott a kutyán hogy nyugtalan és ameddig megértettem hogy ez mi, megállt a szülés. Elmentem onnan, kettő perc múlva mikor visszaosontam hozzá, megvolt a második kiskutya. Mi is így működünk, mi nők, ha a mai hitetlen, racionális érvekkel telezsúfolt világunkban ezt nem hisszük el. Én tudom, értitek, tudom, hogy egy rossz szó és mindennek vége van ha a kórházban születik a gyerekem. Én ilyen vagyok és kész, mert én olvastam róla hogy ezt lehet másként is csinálni. Erről nem a kórház tehet, hanem én. Élni fog valószínű a gyermekem, egészsége is lesz, de nem születni fog, hanem megszültetik velem. Merthogy még anyában egy gyerek sem maradt, ugye.
Engem nem vádolhat senki azzal hogy nem jártam utána a dolgoknak, vannak kétségeim is bizonyos dolgok felől, de ezt majd megbeszélem a bábámmal ha eljön az idő. El fogok menni a várandósságom alatt szülőszoba látogatásra is és utána mérlegelek. Mindezek ellenére és a statisztikák ellenére sem hiszem hogy változni fog a véleményem. Nem hiszem hogy el kellene folytanom azt a mélyről, zsigerből jövő érzést, hogy nekem nyugodt körülmények közt, urambocsá épp itthon, kell világra hoznom a gyerekemet. Ez szerintem épp olyan földön túli hatalom ami az életről és halálról dönt.
Az az érzésem hogy Ti pont ezt a spirituális jelentést nem tudjátok megérteni, ezért vagyunk mi szektások....

Újfent kérek mindenkit hogy a toleránsság térjen vissza erre a fórumra, eddig itt ez volt a jellemző.
Ne kívánja azt senki nekem hogy szüntessék meg a bábaságot, ítéljék el Ágit, ahogyan én sem kívánom Nektek hogy otthon kelljen szülnötök a meggyőződésetek ellenére. Ez olyan, mintha elvennétek tőlem egy alapvető jogomat, az emberséghez való jogomat.
És igen, én is vállalom, önző vagyok. Ez van. Most akkor mi lesz?!
Ettől még nem vagyok felelőtlen. A születés kenttőnkről, hármunkról szól. Nekem nem mindegy hogy én hogy élem meg, nekem nem mindegy hogy a babám hogy éli meg és nem mindegy hogy a gyermekem apja hogy éli meg. A házasságot, vagyont, mittomén mindent fel lehet rúgni. Én azzal kívánom örökre összekötni az életemet a Férjemével hogy megadom neki ezt az élményt, mert ezt senki nem fogja tudni elvenni tőlünk. Nekem ez bármilyen pecsétnél, vallásnál, eskünél többet ér. Nekem az Ő szerepe is fontos.
Nem is beszélve arról hogy a gyermekünk születését követően azt szeretném ha végig velünk lenne. Azok az első percek, órák, napok nem csak az enyémek, hanem az övé is. Erre szintén nincs lehetőség az kórházak keretei között.

Pogi!

Nem feltétlenül neked szól a következő gondolat, de a Te írásodról jutott eszembe. Monácska annyi idős években hogyha időben kezdi a dolgot, majdnem lehetne ekkora lánya mint én.Ha így nézzük, hozzám képest egy felelősségteljes ember és mégis, mi egyet gondolunk. Honnan jöhet ez, amikor szinte nem is ismerjük egymást?! Hát szerintem pont abból a zsigerből jövő késztetésből, amit feljebb részleteztem.

Szerintem is kár ezen tépni a szánkat, nem fognak találkozni az érvek. Ina May Gaskin könyvét én is ajánlom. Az a könyv hatására lettem biztos a dolgomban hogy nekem ez kell.

Boni!

Rólad el tudomképzelni hogy megveszed a könyvet és elolvasod.
Láttam a másik fórumon hogy értetlenségedet fejezted ki velünk szemben. Kérlek, ha van időd, energiád, kedved hozzá, lapozgass bele!

Gergő!

Köszönöm hogy írtál, meg fogom mutatni a hozzászólásodat a Férjemnek!

Mára ennyit.
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Azert itthon is van nemi haladas :)

http://www.nol.hu/cikk/458325

Napsi
_napsi-
 
 


Kedves Fringilla, Monácska, h_szilvi, sz_kata!

Süketekkel (lánc lánc eszterlánc, gigi40, demike) vitatkoztok, nem veszitek észre? Hiába írjátok le százszor meg ezerszer, hogy nem azért szültök otthon, mert nem bírjátok a kórházi csempét, hanem azért, mert meggyőződésetek, hogy biztonságosabb otthon szülni, mint kórházban, ami egyébként teljesen igaz is, csak ők nem tudják, nem látták a statisztikákat, de ha látnák sem hinnék el. Leírhatjátok még ezt egy párszor, akkkor is csak ugyanazt foják hajtogatni: deakórházalegjobb, bármivanottaműtő, azorvosokmindenttudnak ráadásul mindezt olyan kérhelhetetlen konoksággal amin nem hatol át semmi. Becsülöm, hogy még mindig nem adtátok fel és próbáljátok megmagyarázni nekik hogy ez nem feltétlenül így van.

Süketek!
Nézzetek már be az Angyalok szülei weboldalra, hány szülő van ott, aki azért vesztette el a gyermekét, amiért bement a kórházba amikor nem kellett volna. Nektek biztos meglepő, de ilyen sokkal több van, mint olyan baba, aki otthonszülés után ment el. Gondolkodjatok már el ezen egy kicsit!

Ja, és nem ismerem Geréb Ágnest, bár a megnyilvánulásai alapján rokonszenves. És nem otthon szültem, hanem kórházban, de borzasztóan nagy szerencsém volt mind a kórházzal, mind az orvosommal, hogy hagytak a lehető legtermészetesebben szülni, de nem vagyok olyan naiv, hogy azt gondoljam, hogy ez minden kórházban és minden orvossal így van.

A szegény kisbaba és a szülei után pedig a legjobban azt sajnálom, hogy most mindenki a szombati tragikus esemény alapján fogja megítélni az otthonszülést és Gerég Ágnest.
pelmar
 
 


Monee, pontosan tudom, hogy hány éves, de már ne is haragudj, nem hozzád szóltam, a te eseted nem érdekel, azt csinálsz amit akarsz. 22 éves vagy, és fogalmad sincs semmiről, ha kutyádhoz hasonlítod magad.
Az pedig, hogy Monácskának lehetne egy olyan idős lánya mint te, éppenhogy nem győz meg engem arról, hogy nincs a rizikót jelentő halmazban. Ahol én élek, már régen szabályozva van az otthonszülés, itt nem engedélyeznék neki, és a te pcos háttereddel neked is csak akkor, ha a havonta egyszer (mert ez ebben az esetben itt nálunk kötelező) elvégzett terheléses cukorvizsgálat, plusz a rendszeresen otthonvégzet cukormérések mindegyike 100%-osan tökéletes eredményt mutat, plusz a magzat mérete is megfelelő, de hidd el, még így is húzná a száját a bába.
És itt aztán hisztizhetnél, hogy elfogadod-e hogy köteleznek-e vagy nem, ha azt mondod, hogy téged nem kötelezhetnek erre, az is rendben van, de akkor azzal számolni kell, hogy nincs az a nőgyógyász, szülészorvos, se bába, aki előre elvállalná a szülésed kísérését, és mehetsz egy ügyeletre szülni, ahol annál szülsz, aki épp ügyel és kész.
krumplis pogácsa
 
 


Szia Pogi!

Hümm...
Félreértetted amit írtam, de én is tévedtem, nem kellet volna megszólítanom Téged amikor a korral kapcsolatos megjegyzésemet írtam. Sajnálom hogy részedről átment sértegetős üzemmódba a vélemény nyilvánítás. :(

Szívesen élnék olyan országban ahol az otthonszülés már megalapozott hagyományokkal rendelkezik, de sajna nem élek ilyen országban. Mindezek ellenére nem gondolom hogy az itthon működő bábák hülyék, tanulatlanok és valami hóbortból segítkeznének mondjuk nekem a gyermekem születésénél. Ági bábatanoncai mind képzett szülésznők, onnan átavanzsált bábák. Le van írva nem két helyre hogy itthon is egy csomó tényező befolyásolja azt hogy szülhetek-e én otthon. Most mondom, tudom hogy nem biztos hogy szülhetek. Első gyerek, pcos, messze lakunk a kórháztól, stb. Ezt mind mind figyelembe fogja venni a bábám, amikor kimondja hogy elvállalja-e hogy együttműködjön velünk. És ha nem, akkor foroghatok a fejemen mint a búgócsiga, hogy deénakarom, akkor sem fogják elvállalni. De nem lesz így, ha azt mondják hogy nem lehet, akkor kérdés nélkül megyek a kórházba.
Én leginkább azt sajnálom hogy vidéki lévén, nincs olyan lehetőségem, hogy a természetesebb szülést támogató kórházak "előránthatóak" legyenek. Lehet is hogy ez miatt Budapestre kell mennem szülni... ez sem egy elvetett ötlet.

A kutyás dologról meg azt gondolom hogy mindenki csak a saját életttapasztalatából indulhat ki. Nekem ez is egy meghatározó élmény volt az élet születésével kapcsolatban. Te biztosan mást láttál, hiszen egy más kultúrában élsz, idősebb vagy stb.
Na mindegy, erre nincs szükség hogy sértegessük egymást.

Szép napot!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


OFF
Monogramnak csakis, remelem olvassa:
tevedes, h a csaszarrol neveztek el. Olvasgass csak. Es nem vereztek el dedanyaink a babak kezei kozt szejjelszakadva tucatszamra. Eszmeletlen... Mielott leirsz valamit, jarj utana.
kezdetnek pl. caesim (lat.) - vagva, vagassal (Gyorkosy Alajos: Latin-magyar szotar)


Azert offolok, mert ennek a vitatkozgatasnak ebben a topikban semmi ertelme.

Aki az otthonszuloket piszkalja elfelejti azt a tenyt, h a korhazi szulesek nagy resze komplikaciomentes. Es nem azert, mert korhazban zajlik. Aki annyira ellenzi az otthonszulest, abbol az alapbol indul, h szulni veszelyes... De ennek az allitasnak a hamissagat a korhazi szulesek zome is bizonyitja. A szules kb annyira veszelyes, mint elni. Ahogy Gergo irta az autos peldat. Ki az, aki nem ul autoba, azert, mert tortennek autobalesetek? Akkor aki autoba ulteti a gyereket, es az balesetben meghal, le kene csukni? Az egy gyilkos? Aki normalisan gondolkodik, nem mondd ilyet.

Rita, Sara, koszi, amit irtatok.

Lehet, h Apanak kene szolni.

Biobaba
biobaba
 
 


Eszméletlen mi van itt az ellenzők részéről........

Azt ajánlom nektek otthonszülő pártiak,ne idegsítsétek tovább magatokat,mert nyilvánvaló hogy egyszerűen nem értik meg az érveket!!Vagy nem akarják megérteni,vagy képtelenek megérteni...

Amíg ilyen kijön a szájukon,hogy "divathóbort"meg "kényelem miatt szültök otthon",meg "trendi"addig szerintem kár fecsérelni több gondolatot rájuk.Nem vagyok egy idegeskedő típus de ezek a rágalmak és eszement buta megfogalmazások már engem is kihoztak a sodromból.Mi az hogy nem számít hogy a gyerek hol és milyen körülmények között jön a világra???Ez aztán minden szakirodalmat mellőz.Nem hallottak még az aranyóráról??(aki tudja biztos tudja!)Vagy arról,hogy a gyerek születésének élménye kihathat az egész életére???Ja,vagy ezek is csak hóbortok,ugye???........

Én kórházban szültem mindkétszer és a harmadikat is ott fogom szülni fél év múlva,mert én ott érzem magam biztonságban!!!DE,miért kell hogy így érezzen más is???Mindenki ott szüljön ahol biztonságban érzi magát(egyébként ezt mondja nagyon korrekten Geréb Ági is)Ezt első kézből tudom,mert a nővérem otthon szült Ágival.És igenis alapos egy hétig tartó képzést kaptak(sokkal több infóval és odafigyeléssel mint azt a kórházban teszik)és minden otthonszülő tudja hogy mit vállal és válalljákl!!!

És hogy Ági alkalmatlan szüléshez??Ez aztán vicc,mintha egy önjelölt kuruzsló lenne....Diplomás szülész-nőgyógyász nagy kórházi tapasztalattal is!!

Amúgy mindkét szülésemnél csak a szülésznő segített szülni,a doki már csak a végére érkezett...Gyakorlatilag az orvos nélül is megy(ahogy Gergő is írta)

Amúgy ha itt tartunk....Hollandiában a szülések nagy része otthon zajlik,teljesen bevett szokás.Akkor ők is felelőtlenek és nem tudják mit tesznek és nem mérik fel a dolog súlyát???Ugyan már!!!
Itthon is meg kéne adni az esélyt erre!!


Tehát miért szülnek otthon a nők akik ezt választják??-mert pl.a kórházban leblokkolnak és nem tudják természetes úton megszülni a gyereket(képzeljétek ilyen van!),mert otthon érzik magukat biztonságban,mert pl.a kórházban meg nagy a fertőzésveszély tele új baktériumokkal ellenben az otthoni ismert bacikkal....de valszeg aki ellenzi azoknak ezek megint csak "hóbortok"lesznek....


Én is azt hiszem hogy nem kell meggyőzni egymást,de nem szabad senkinek,mert nincs joga senkinek ítélkzni!!!!És méginkább nem szabadna elítélni......

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, hasonlóan gondolkodom, mint te, három kórházi szüléssel a hátam mögött (bár csak a legutolsó volt teljesen háborítatlan, nem kevéssé köszönhetően a saját határozottságomnak. Le is írtam kb egy évvel ezelőtt az egyik Boros Juditos topikba- vele lett volna, de (szerencsére? :lol: ) épp külföldön volt akkor.

A mocskolódásnak pedig semmi de semmi értelme!!!!!!!!!!
Nagyon szomorú, hogy nem egy felnőtt vita alakult ki most itt, hanem ez. :( ráadásul csak mot, hogy tragédia történt :(
jumam
 
 


Monee, bocsánatot kérek eléggé túlreagáltam a dolgot. Bevallom azért történt, mert ez a mondatot teljesen kiverte nálam a biztosítékot:
"Én tudom, értitek, tudom, hogy egy rossz szó és mindennek vége van ha a kórházban születik a gyerekem."
Ezt úgy jelentetted ki, mint akinek már minimum három születő gyerekét megölték vagy egy életre megnyomorították a kórházban egy rossz szó miatt, és mivel sejtem hogy nem így van, ezért fakad ki belőlem ilyen jogosan elítélhető stílusban, hogy ha csak ilyen és ehhez hasonló érveket tudsz felhozni, akkor szerintem még túl fiatal vagy és éretlen egy ilyen döntéshez.

És mivel látom, hogy többen is írtátok, hogy ez nem egy vitatopic, hanem egy otthon szültünk topic, megpróbálok belehelyezkedni egy hezitáló kismama helyzetébe aki hozzátok fordul a kérdéseivel. Mert ahogy én látom a helyzetet itt, meg a többi fórumban is, egyik fél sem hajlandó meghallgatni a másik érveit, de azt is észrevettem, hogy sokan kérdeznének, hogy mi történik ekkor vagy akkor, de az otthonszülős pártiak vagy egyszerűen nem válaszolnak rá, vagy azt mondják, hogy a kórházban is halnak meg kisbabák. Ez most konkrétan nem ti vagytok, de van egy fórum ahol egy fórumozó nem csinál mást, csak öt percenként beírja ezt, ami szerintem mondjuk vicces, de nem segít :-)

Tehát leszögezem, hogy egyáltalán nem gondolom hogy Geréb Á., kuruzsló lenne, lévén hogy orvos. Nem gondolom hogy a bábák kóklerek, ugyanis azt is tudom, hogy mindegyik állami szülésznő képzésben vett részt, és mondhatom ez engem megnyugtat. A dúla rendszert meg egyszerűen frenetikusnak tartom, ha nem az lenne a férjem aki, és nem itt élnék ahol, akkor magyarországon, bár a kórházi szülés mellett döntenék, de ha kell térden állva könyörögnék egy dúlának, hogy az legyen velem benn a szülésnél, és segítsen, mert egy tapasztalt asszonyt hathatósabb segítségnek tartok mint egy férjecskét aki netán kidől a vértől, mert ilyen is benne lehet a pakliban, férfi válogatja.

Ha tehát megfordulna a fejemben az otthonszülés gondolata, és bár egyetértek hogy a kórházi szülések is nagyrészt komplikációmentesek, azért felmerülne bennem néhány kérdés, hogy "és mi van akkor ha"

- mi van akkor például, ha tegyük fel jön egy front, és egy halom kismamánál megindul a szülés egyszerre? Mert én például két teljes héttel előbb születtem a kiírtnál, egy hidegfront hatására, és állítólag még a "fregolin is kismamák vajúdtak", annyira megtelt a kórház (Baross utca)

- ha Geréb Ágnes nem lenne máskülönben orvos, akkor is vállalnátok az otthonszülést?

- mi van akkor ha farfekvéses a baba, de nincs ott a doktornő?

- mi van akkor ha például az történik velem, mint ami az anyukámnál történt egy teljesen komplikációmentes normál szülés után hat órával, hogy elkezdett ömleni belőle a vér, és azonnal életmentő műtétre volt szükség, kis híján belehalt így is, pedig csak a műtőig kellett eljutni vele.

- milyen higiéniai intézkedések történnek a szülés előtt?

- tudom hogy nincs beöntés, és ahogy a honlapon olvastam oda van készítve egy vödör, hogy abba menjen a trutyi. Mi van akkor például a minden elővigyázatosság ellenére mégis bereped a gát, és a kifolydogáló elnézést kaki befertőzi a sebet? Vagy a babát?

Most hirtelen ezek jutottak az eszembe, és tényleg nem kekeckedésből meg vitából kérdeztem őket, de ha hezitáló kismama lennék ezekre mindenképp kielégítő választ akarnék kapni.
Ezen kívül pedig ebben a mostani konkrét tragikus helyzetben eszembe sincs találgatni meg ítélkezni, de az ikerszülésnél történt tragédia elgondolkodtató, még akkor is ha tudom hogy a doktornő doktornő, és ért ahhoz amit csinál. A "felhajtottuk a takarót, és megdöbbenve láttuk hogy a baba halott", meg a "nem tudjuk mennyi ideig volt halott" nem azt sugallja, hogy a kritikus időben száz százalékig odafigyeltek volna mindenre és mindenkire akik a főszereplők, inkább azt, hogy nem voltak ott elegen.

Ilyenekre ti választ kaptok az előzetes beszélgetések, összejövetelek alkalmával?És azért kérdezlek titeket, mert ti végigcsináltátok, és eszemben sem volt feltételezni, hogy nem a gyereketek biztonsága és egészsége lenne a fő, tehát nyilván ti is felteszetek ilyen kérdéseket. Segítsetek hogy megértsem.
krumplis pogácsa
 
 


Szia Pogi!

Igazad van, az a mondat eléggé félreérthető volt.
Az a baj, hogy én úgy érzem hogyha kórházban születne a gyermekem és olyan történne a születés során, ami a kórházi protokol szerint kötelező, de én nem szeretném, akkor nem lennék abban a helyzetben hogy ellentmondjak. A szülés a kórházban egy kiszolgáltatott helyzet, szerintem. Akkor és ott már nem lehet elzavarni a fenébe az orvost, bunkó ápolót, hiszen ezt is vállaltam azzal hogy idejöttem. Ettől biztosan elburulna az agyam és kizökkennék abból a más tudat állapotból ami szerintem a szülés alatt az anya érez. Nem látom értelmét annak hogy piros kereszttel a mellkasomon bevonulok a kórházba és mindennel ellent mondok, mert én ezt nem így tudom, nem így akarom csinálni, vagy mert így nekem nem jó. Hiába szeretném, nem tudnék csodát csinálni. Mindenki rosszul érezné magát, az orvosok, szülésznők, én, a férjem és a baba is. Azt sem szeretném csinálni, amit egyébként szerintem a kelleténél többen csinálnak (ez alól természetesen kivétel az aki gyorsan szül) hogyha elindul a szülés, otthon maradok és kivárom a legvégét és szinte csak a kitolásra megyek a kórházba. Szerintem ha valami, akkor ez a baromi veszélyes.
Én azt gondolom a sok rossz közül a legkevésbé rossz megoldás az ha eljön az idő, kijön a bábám hozzánk és ő ott van velünk és folyamatosan csak ránk figyel. Pont ez a figyelés miatt és az miatt hogy nem avatkoznak bele a születésbe feleslegesen, ő időben észre fogja venni ha valami nem jó van folyamatban és még időben vagy idő előtt kórházba juttat minket. Viszont ha meg minden rendben van, megszületik otthon a baba.

A kérdéseidre én nem tudok választ adni, bár gondolom inkább azoknak szántad akik már szültek otthon.

- ha Geréb Ágnes nem lenne máskülönben orvos, akkor is vállalnátok az otthonszülést?
Én úgy gondolom hogy a távolság miatt és az miatt hogy a bábák az ország különböző területein élnek, én nem Ágival fogok szülni, hanem az egyik lánnyal aki nála tanult. Tehát velem nem lesz orvos, és igen, én így is vállalnám. Viszont az is tény, hogy nagyon megnyugtat a gondolat hogy egy olyan bába fog nekünk segédkezni, akinek van tapasztalata és képzett szakember.

- mi van akkor például, ha tegyük fel jön egy front, és egy halom kismamánál megindul a szülés egyszerre? Mert én például két teljes héttel előbb születtem a kiírtnál, egy hidegfront hatására, és állítólag még a "fregolin is kismamák vajúdtak", annyira megtelt a kórház (Baross utca)
Szerintem annyian nem vagyunk otthonszülők még hogy ez előfordulhasson. Bár nem tudom hogy hogy működik ez, de szerintem csak annyi kismamát "vállalnak el" a bábák, amennyit biztosan tudnak kísérni.

- mi van akkor ha farfekvéses a baba, de nincs ott a doktornő?
Faros babát nem szülnék otthon, pedig elvileg ő is ki tudna jönni rendesen.

Köszi a nyugodt hangnemért! :wink:
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Kedves Rita! Továbbra is egyetértek a hozzászólásaiddal. Igazad van.

Otthonszülők (ill. nem ellenzők): olvastam nagyon szépen megfogalmazott gondolatokat!! Én se írtam volna szebben. :wink:

Ellenzők: néha értelmezzétek is az olvasottakat, ha lehet kérni, akkor talán nem lenne ilyen indulatos a vita. Lehetne párbeszéd is helyette...
Nem baj, ha nem értünk egyet, de ha mindenki elővenné empatikus készségeit, akkor el lehetne fogadni egymás véleményét, s nem kerülnének elő cinikus, sértő szavak.

Gigi,
neked külön írok.

Nem a hely, nem az otthon a legfőbb szempont nekünk se, hanem ugyanúgy a baba érdeke, egészsége! Csak mi pont emiatt választjuk szülésünk helyéül otthonunkat! Ezt kéne valahogy végre megérteni. Lehet más ellentétes véleményen, nem muszáj ezt az utat követni, de ennek elfogadása minket is megilletne szerintem.
Ha majd 100%-ig bebizonyítja valaki, hogy veszélytelenebb kórházban szülni..... S még akkor is azt mondanám, otthonszülés mindig is volt-van-lesz, ezt is fel kell mérnie egy társadalomnak.

Krumplis pogácsa,

ha megfelelek neked, megpróbálok válaszolni a kérdéseidre, mert úgy látom, téged őszintén érdekel.

Front: több bába van. Megoldódik az ilyen helyzet is.

Orvos: én úgy vállaltam az otthonszülést, hogy egyáltalán nem volt biztos, hogy az "orvos" bába fog kijönni. Jöhetett volna egy "szimpla" bába is. Tehát a válaszom: igen.

Faros baba: én azt is vállaltam volna otthon. Egy jó bába képes faros szülést is kísérni.

Széklet: a természet gyönyörűen megoldja magától, kiürül szülés előtt a szervezet. Ha mégse maradéktalanul, akkor menet közben ez senkit se derogál, letörlik. Azért szerintem ez is még a baba fejének kibújása alatt lehet... (erre azért nem esküdnék) Én pl. kórházban se kaptam beöntést szerencsére, de gátmetszést igen. Akkor ott is fertőzésnek voltam kitéve?? Ha reped egy nő, összevarják, s természetesen fertőtlenítik a sebet.

Hirtelen vérzés: 6 órával utána? Viszonylag ritka eset lehet.. Azonnali mentők hívása. Telefon a kórháznak. Ha a műtőt készítik, kb. akkora végeznek vele, mint amennyi idő a beszállítás.

Higiénia: mire gondolsz? Minek kéne megtörténni szerinted?

Kérdés: minden feltett kérdésre választ kapunk.

Remélem elégedett vagy válaszaimmal.
:wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok,
jó végre ez a nyugalom. Azt gondolom, az otthonszülés elsősorban érzelmi döntés. Ha eldöntötted, körüljárod lehetséges-e, mik a kockázatok. Én rengeteget olvastam. Megfeleltem a kritériumoknak, bíztam magamban, és a bábám szaktudásában. Annak idején az orvosomban is bíztam, de ő elfelejtette, ill esze ágában sem volt figyelembe venni a kívánságaimat, tette, amit szokott... Ettől függetlenül nagyon jó szakembernek tartom, továbbra is hozzá járok, néha elveszekedjük az otthonszülés témát, de jól megvagyunk. Tisztel. Meghátrált az erőtől, ami bennem volt, mikor először beszéltünk az otthonszülésről. Pedig ő is nagyon karakán ember, de férfi. Soha nem szült. Csak látta, "vezette".
Aki otthon szül, nem engedheti meg magának, hogy tájékozatlan legyen. Kérdez és kap választ a kérdéseire.
Ezért volt bosszantó a "belekotyogók" hozzászólásait olvasni. Olyan ez, mint amikor nem olvasod el a kötelező olvasmányt, aztán csodálkozol, hogy nem érted, miről beszél a tanár. Mert bizony nem elég a fabula, kell a "szüzsé" is. a 100 híres regény nem a regény.
Ildikó
ilkamama
 
 


Ha front van, és többen szülnek egyszerre, akkor lehet hogy nem Ági jön, hanem egy bába. Nálam így volt, Király Ági, mellesleg Ági jobb (és bal) keze jött hozzánk, és nekem ez is maximálisan elég volt, mert tudtam, hogy KÁ is hatalmas tudással és tapasztalattal rendelkezik az otthonszülés kapcsán. Ebből kifolyólag, ha Ági "csak" egy szimpla bába lenne (megjegyzem, a bábák legalább annyira felkészültek, mint egy orvos) akkor is vállaltam volna vele a szülést.
Nagyon sok farfekvéses baba jött már eddig világra otthon, Ági közreműködésével. Épen, egészségesen.
a szülés után, Ágiék még két órát az anyuka mellett vannak, és figyelik, hogy rendben van-e az ő és a baba állapota. Nagyon alaposan leellenőrzik, hogy minden kijött-e anyukából, és ha csak a gynúja is felmerül, hogy a méhlepényből egy darabka bentmaradt, irány a kórház.
Higéniai intézkedés? én kitakarítottam előtte, és kimostam a kádat :lol: Végül a wc-n ülve szültem meg a babámat (ezzel el is oszlatnék egy sztereotip képzetet: nem akartam pihe-puha ágyban szülni, ellenben muszály volt a wc-re ülnöm, mert csak ott tudtam nyomni......teljes kivilágítás volt, nem akartam gyertyát, mert félek a sötétben.......és ha valaki meggyújt egy illatgyertyát, hát biz isten, lehányom :roll: )
Szerintem teljesen egyértelmű, hogy egy kórházban, ahol ki-bejárnak az orvosok, látogatók, akár betegen is, és a takarítónénik nem annyira szeretnek takarítani, sokkal, de sokkal nagyobb a fertőzés veszélye, mint otthon.
Én szülés közben repedtem, mert kisfiam féloldalasan jött, és Ági össze akart varrni. nem engedtem, mert nem bjrtam volna elviselni, ha hozzám nyúl. A gátam ennek ellenére, köszöni, jól van.

Még annyit szeretnék elmondani, hogy napok óta remeg a gyomrom, mert iszonyatosan fáj, ami most itt történik. Engem soha nem irritált, ha valaki kórházban akar(t) szülni, mert a gépek és a műtő közelsége nyugtatta meg. Mert rendjén van ez így. De kérlek, értsétek meg, hogy van akit nem ez nyugtat meg és nem érzi azt, hogy a legjobban dönt, ha kórházba megy. Várandósságom elején, fel sem merült bennem, hogy otthon szüljek. Aztán elmentem egy csomó, ún. "sztárszülészhez", végigjártam a nyitott napokon a kórházak szülőszobáit, érdeklődtem a szülésznőknél, elolvastam egy rakás szakirodalmat, amihez csak hozzá lehet jutni, mélyen magamba fordulva próbáltam rájönni, hogyan segíthetnéka kisbabaámnak a minél egyszerűbb, szébb, biztosabb világrajövetelben és végül Ági tanfolyamán jukadtam ki, még mindig nem 100 %-ban meggyőződve arról, mit szeretnék. a tanfolyami hét harmadik napján már nem volt több kérdésem, mindenre kaptam választ és tudtam, végre, hogy mi lesz a legjobb döntés!!
Kérek mindenkit, hogy vegye tudomásul, hogy ez felelős, nagggggyon alaposan átgondolt döntés volt. És félre a hülye mantrázós, gyertyafényes, szektás, kényelmes stb szeterotípiákkal, melyeket csak a butaság táplál!

Azt is gondolom továbbá, hogy ez az ocsmány acsarkodás nagyon jellemzi a világunkat. Hol voltatok ti, öklöt rázó acsarkodók, amikor kiderült egy gyerekorvosról, hogy három pici lányát rendszeresen szexuálisan zaklatta. vagy hol, amikor kiderült, hogy egy orvos nem látott el egy kisfiút, aki emiatt a mentőautóban elvérzet?????

Iszonyatosan fáj, hogy egy asszonyt, aki bizony nem sarlatán, hanem 17 év klinikai és nagyjából ugyanennyi otthon szüléses tapasztalattal rendelkezik, szakmailag felkészült, s mitöbb, maximális figylemmel és alázattal van a szülő nőkkel szemben, most mint egy utolsó gyilkost, egy megátalkodott boszorkányt pocskondiázzátok.
Sírni tudnék a dühtől és a megalázottságtól.

:cry:
sz_kata
 
 


sz_kata,
te beszélsz butaságról, amikor hemzsegnek a helyesírási hibák a hsz-edben?????
genna
monogram
 
 


bocsánat a félregépelési hibákért. rövid idő alatt akartam sokat írni, mert a kisfiam nemsokára felébred.
Sajnálom, és szégyellem :oops:
sz_kata
 
 


:lol:
gigi40
 
 


Naszóval én süket vagyok ti meg - otthonszülők- maga a felelősség.
Jóvan.

De áruljátok már el, hogy, mi abban a felelősség, hogy egy olyan illetőnél szültök, ainek semmiféle ilyenirányú jogosultsága nincsen??

Jó elismerem van tapasztalata A NORMÁLIS SZÜLÉSEKNÉL, amikor semmi nem hbádzik, és ebből ódákat tudtok írni blogokban meg szép történeteket az Ági honlapján - de vajon mi is a VALÓDI helyez akkor, ha valami hibádzik???

Ime:
http://forum.index.hu/EditArticle/Repla ... &t=9168617
(Görgessetek kicsit lejjebb, ott van a téma)

Hát gondolkodjaotok már el ezen is.
Ami tény: GÁ.nek semmiféle otthonszülési jogosultsága nincsen. Kórházon kívül sem kisérni, sem levezetni nincsen joga szülést. Ha mégis igen, akkor ott csakis mint a "család barátja, szomszéd aki ide beesett, közeli rokon" szerepelhet." Nem véletlen, hogy a szülésért "Az Ági" nem fogad el díjat, csak a szülésfelkészítésért, mert csak ehhez van joga (ami perzse a szülési díj de hagyjuk).
Én ugyan meg nem vetem amiatt mert pénzt is kér érte, miből élne meg amúgy? (csak jelzem.)

Nekem tényleg semmi kifogásom nem lenne, ha legális lenne az otthonszülés, és ennek kidolgozottak lennének a szabályai. De amíg "Az Ági" elvállal feketén suttyomban ikerszülést, faros szülést, 35 éves szülését úgy, hogy pl. az UH nem mutatta ki , hogy nagy lehet a baba... addig a szememben egy sarlatán, ti pedig a potenciális áldozatai vagytok.

Akármennyire is úgy érzitek, hogy ti vagytok ama felelős döntési helyzetben.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Kata,
ne szégyelld, előfordul! Én pl. most egy kézzel gépelek (másikban baba), és irtó gyakran félreütök.

Pogi,
én is próbálok válaszolni a legjobb tudásom szerint, bár a többiek is már sokat írtak.

Front: ez a kérdés elhangzott a tájékoztató héten is, Ági válasza az volt, hogy ha minden bába (talán hárman szoktak kijárni) éppen szülésnél van, akkor tájékoztatnak a helyzetről, hogy ők még minimum eddig és eddig nem elérhetők, és a szülő anyuka eldönti, hogy mit csinál: bemegy a kórházba, vagy ha lassan halad a szülés, akkor vár, és csak a végén megy kórházba, ha Ágiék addig nem érnek oda, vagy szül egyedül (na én ezt azért nem tenném), esetleg felhívja Nandut (szintén otthoni szüléseket kísérő bába).

Hozzám nem Geréb Ági jött ki, és egyáltalán nem aggódtam emiatt, mert aki kijött, abban is bíztam (bábaság előtt védőnő volt, ha jól tudom, és ő is tapasztalt).

Farfekvés: ez jó kérdés. Én farfekvéses babát talán inkább kórházban szülnék, bár elriaszt az, hogy ez szinte mindenhol automatikus császárt jelent, hol találok én dokit, aki elvállal? De szerencsére rengeteg praktika van ám a baba megfordítására (nem veszélyesek), szóval remélem, hogy nem kell ezen filóznom majd.

Vérzés: nem tudom, mi lehetett az oka anyukádnál. Furcsa, hogy nem volt előjele. Ágiék amúgy ott maradnak a szülés után 2-3 órát, megfigyelési céllal. És gondolom mentő ilyenkor, azonnali telefon a kórháznak, hogy készüljenek. Elméletileg ha minden a maga menetében haladt, a méhlepény rendesen kijött magától (semmi rángatás), akkor nagyon ritka lehet az ilyen. (Azért gondolom, mert van egy talán kanadai bába, aki olyan helyen dolgozik, hogy 8! órára van kórház, és nem rosszabbak a statisztikái, mint a komplikációmentesnek induló kórházi eseteknek.)

Széklet: manapság már sok kórházban nem adnak beöntést... Amúgy nekem az elsőnél volt beöntésem, és nem jött ki minden (a szülés után pár órával kellett mennem), és a beöntés ilyenkor csak folyósabbá teszi a dolgokat, szóval amellett, hogy kellemetlen volt, még ilyen szempontból is rosszabb volt. A másodiknál hasmenésem volt szülés előtt (szintén kórházi szülés), beöntést nem kértem, a harmadiknál a baba feje ahogy meg akart indulni, először helyet csinált magának (jó nagy adag széklet jött ki), de éreztem, hogy ez még nem a baba, az kb. 3-4 percre rá jött, addigra meg jól meg lettem törölve. Ja, és kérhetsz beöntést, ha akarsz, csak a hozzávalókat biztosítanod kell.

Higiénia: a szokásos takarítás, bár nálunk még az sem igazán volt, mert nem jutottam el az előkészített szobáig az emeleten (anyuék laknak Pesten, az ő lakásukban szültem, de majdnem az autóban, olyan gyors volt), a hallból az emeletre vezető lépcsőnél tovább nem jutottam. Volt tiszta takaró, gumilepedő, 90 fokon mosott törölközők. A köldök elkötéséhez a bábák fertőtlenítettek, és a varráshoz is (kaptam négy öltést). Az anyai kolosztrum tele van az otthoni, megszokott bacik elleni ellenanyagokkal. A kórházban az ottani állandó baciflóra sokkal veszélyesebb.

Mindent meg lehet, és kell is kérdezni, van erre külön személyes találkozó is.

Egyébként Ági saját lánya otthon szült ikreket Ágival, és én nem hiszem, hogy Ági akár a legkisebb mértékben is kockáztatná a saját lánya és a saját unokái életét... Ennek ellenére én ikreket kórházban szülnék.

F.
fringilla
 
 


Persze, természetesen. Ez már csak hozzávetőlegesen kapcsolódik a témához, de a j és az ly súlyos, halmozott keverése nem "elütés" kategóriája. Ne fogjuk a szoptatásra. Én is szoptattam 2x, mégis tudok helyesen írni, ha már ilyen szakrális témákat érintünk ebben a topikban...
G.
monogram
 
 


Eszterlánc!

De miért nics jogosultsága G.Áginak az otthonszüléshez??Mert ez az ország nem adja meg rá a lehetőséget,feltételeket!Az igény mégis megvan rá,sőt egyre jobban megvan!Szerintem most ez az eset rá kellene, hogy ébresssze az illetékeseket,hogy tenni kellenne az ügy érdekében(csak ismételni tudom magam)mint Hollandiában,mert hiába tíltják akkor is működni fog!Ha megadnák a feltételeket és hátteret ,akkor talán nagyobb biztonságban szülhetnének otthon is akik azt választják,és nagyobb biztonságban lennének a babák is...hisz az egészben ők a lényegek!!Ha tényleg ez lenne a fontos akkor nem acsarkodni kell és elítélni ,hanem a megoldáson gondolkodni.

Üdv,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


monogram,

Kár, hogy csak ennyi jött le neked :? nem mentegetőzöm, a lyukad az lyukad, csúnyán elírtam.
Ez bizos azért van, mert egy szőttes szoknyát hordó, tarisznyás, bokorban szoknyát letolós, paraszt otthon szülő barom vagyok.
:mrgreen:
sz_kata
 
 


Panni, ez folyik most.

Hamarosan lesz szabályzás, de nem fogtok jobban járni, mert egy csomóan közületek egyszerúen ott fogotk tartani ahol most. Mert "az Áginak" már most is egy csomó abszoluthe illegális esete volt.

A másik szempont: az otthonszülés feltételeihez sok pénz kell ám. ha most azt hiszitek, hogy a kormány éppen erre és éppen nektek fog valami pénz elkülöníteni, akkor nagyon tévedtek... most pillanatnyilag semmire nincsen pénz, nehogy egy biztoságos eü.-i háttér kiépítéséhez ahhoz az évenént 300 kismamának a vágyainak, akinek jórésze egyszerűen hisztérika.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt részvétem a családnak, az ott levőknek.

Csak most volt időm elolvasni a több napi termést. Ilyesmire számítottam, de még ehhez képest is hüledeztem néha.

Igen.
Minden vitában, mindkét oldalon mindig lesznek "hozzászólók", akik nem a másik felet akarják megérteni vagy megértetni vele valamit, hanem kinyilatkoztatnak, ráadásul gyakran mindenféle háttérismeret és a konkrét ügyre vonatkozó információ híján. Nem veszik észre, hogy közben nevetségessé válnak, bocsánat, de ez van. Mindig lesznek, akik nem ismerik a "Lehet, nem tudom" és a "Tisztelet a kivételnek" szócsoportokat. Csúsztatások, vetítések, amik során épp a lényeg sikkad el. (A legjobban az "tetszett", amikor a szerencsétlenül járt szülő anyának tulajdonítottak mindenféle érzéseket stb.)
Nagy hagyománya van a kizárásos alapú "gondolkodásnak".
De a valódi gondolkodásnak - és így az érvelésnek is - vannak szabályai, az indulatoknak meg nincsenek.
Egyetlen indulatot tudtam megérteni a konkrét ügyben: azét, azokét akik OTT VOLTAK.
Elvonatkoztatva pedig a konkrét ügytől: egyformán szerencsétlen dolog kategorikus álításokat tenni és általánosságokban fogalmazni akár az otthon- akár a kórházi szülésekről. De erről is fecsegtem itt már eleget.
A törvényi szabályozás sok mindenen segít majd, de a vitakultúrán nem. A szülés kultúráján pedig általában véve meg majd csak az idő és a változó gyakorlat és szemlélet, ez meg épp egy most zajló folymat. Lányaink majd talán jobban fogják látni a fától az erdőt, vagy legalábbis higgadtabban tekintenek az egészre.


Nem otthonszülés téma, csak az analógia végett:
Kórházban szültem, ott is fogok. A barátnőm szintén, de nem ott ahol én. Újra várandósak vagyunk. Soha nem szülnék ott ahol ő, soha nem járnék terhesgondozásra arra a helyre és ahhoz az orvoshoz akihez ő. Megkérdezte, hogy nálunk hogy volt, tisztában van sok különbséggel, nem csak a technikai körülményekre vonatkozókkal. Talán fel is merült benne a változtatás gondolata, ha kell segítek neki, őszintén szólva nagyon szeretnék. De nem akarom mindenáron meggyőzni arról, hogy "igazoljon át". Látom, hogy alapvetően ő ott, úgy érzi magát biztonságban.

Csak ezt akartam mondani, bocs ha sok voltam.

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Én azt gondolom, hogy a szabályozás nem kerülne irtózatosan sok pénzbe. Nem kellene sok, csak ennyi:

1. Tegyék lehetővé, hogy a bábaképzés intézménye legális legyen, azaz a végzett bábák hivatalos papírral rendelkezhessenek tudásukról. Jelenleg, a bábák először szülésznőképzőt végeznek, aztán Ági képzi őket. nem hivatalosan. De pl sokan tanulnak külföldön, az ő tudásuk is amolyan "nem hivatalos".....

2.Tegyék lehetővé, hogy Ági legálisan praktizálhasson. Ne üldözzék őt és azokat akik otthon szülnek minden lehetséges módon

3. A mentősök legyenek partnerek, amikor egy otthon kezdődő, de valamilyen okból kórházi segítséget igénylő szüléshez hívják őket. (ez így van hollandiában is, ahol NEM áll a ház előtt a mentő, mert ez még ott is túl nagy luxus lenne, de azonnal mennek, ha baj van és a műtőt előkészítik, amíg a vajúdó nő a kórházba ér)

Lehet, hogy nem teljes a felsorolásom, de azt gondolom, ennyi, már nagyon sokat lendítene az ügyön.


üdv,
Kata
egy hisztérika :shock:
sz_kata
 
 


Nos itt egy vélemény a másik oldalról, szerintem sokan a másik oldalról ugyanezt próbáljuk mondani a magunk amatőr módján:

"Pszichológiai szempontból semmi nem indokolja, hogy egy kismama a kórház helyett máshol szüljön ? jelentette ki lapunknak C. Molnár Emma, a Semmelweis Egyetem I. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának egyetemi docense, aki több könyvet is írt az anyaság lélektanáról.

Mint mondta, természetesen lehet példálózni azzal, hogy nagyanyáink és az ő anyáik még otthon szültek, de aki ezt választja, az legyen tudatában annak, hogy visszalép attól az ellátási szinttől, mint amit a tudomány jelen állása szerint megkaphatna.

A kórház nem jelent feltétlenül rideg, elidegenedett környezetet. Nagyon sok olyan intézmény van, ahol otthonos körülmények várják a kismamákat. Az apa segédkezhet a szülésnél, az egyágyas, hotelszerű szobákban gyermek éjjel-nappal az anya mellett lehet, hát mi kell még?? ? tette fel a kérdést. Majd hozzátette: azt viszont tudomásul kell venni, hogy egy gyermek világra jövetele élettani krízis szituációnak minősül, amelynek a főszereplője nem az anya, hanem a megszületendő gyermek.

?Ahhoz, hogy a magzatból újszülött válhasson, támogatni kell őt, s ebben a legfontosabb szerep az anyára hárul ? jelentette ki a pszichológus. ? Ám amennyiben a kismama ehelyett inkább a saját szubjektív jó közérzetét helyezi előtérbe, akkor kimondhatjuk, hogy cserbenhagyja a magzatát.?
Vendég
 


Bocs, az idézőjelek helyett kérdőjeleket írt a gép a bemásolt szövegbe, nem helyesírási hiba! :)
Vendég
 


Eszter!

Először is ne beszélj többes számban velem,mert én kórházban szültem és ahogy látod most is terhes vagyok és a 3.babámat is a kórházban szülöm meg(remélem nem indulunk be későn :? :wink: )szóval én ott érzem magam biztonságba ahogy te is!DE,mivel a nővérem otthonszülő,talán ezért próbálom nagyon igyekezettel megérteni őket.

Az hogy a jelenlegi kormánynak mire van és mire nincs pénze...na az tényleg nem ide tartozik,mert azt se te se én nem tudjuk sajna :xVitatkozhatnánk arról hogy mire van sajnos...de hagyjuk...
Az otthonszülések előtt álló mentő olyan sok többletköltség lenne???!! Sajna az a véleményem ,hogy a szakma nem mindig a babákat és a mamákat teszik első helyre ebbe a kérdésben,hanem nagy szerepe van a szülész-orvos lobbynak,nem?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!(látom névrokon vagy :D )

Szerintem ennek az egyetemi docensnek az irománya valszeg az otthonszülés ellen szól racionális alapokon.Persze ,hogy semmi nem indokolja,de ez nem is indok kérdése hanem választás kérdése szerintem.Azok akik otthon szülnek(én kórházban,csak a nővérem otthon)ott érzik magukat biztonságban,és nem kényelemben.Nem azért akarnak otthon szüln(de ezt már jól ki is fejtették)hogy a pihe-puha otthoni ágyban lehessenek,meg illóolaj meg..stb..hanem mert a lelküknek így jó,mert mondjuk a kórháztól leblokkolnak és nem tudják megszülni a babát,vagy mert nem szeretnének semmilyen szülésgyorsítást,nem szeretnének semmilyen beavatkozást,vagy mert esetleg volt már egy nagyon negatív kórházi élményük,és hisznek abban ,hogy a gyerek születési élménye egy életre befolyásolhatja őt.....
Miért nem választhatják meg??
Szóval én csak azt tartanám jónak ha nekik is joguk lenne a választáshoz.
Üdv,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Más:
Mivel a "szektás jelleg" kifejezést én (is ) használtam, szeretnék pontosítani, illetve eloszlatni egy félreértést: Nem az otthonszülés spirituális hátterét, meg ezt a lelkiséget neveztem szektásnak, hanem azt a módot, ahogyan a magatok igaza mellett kiálltok (tisztelet a kivételnek), és ahogy zavar benneteket a fórumotokon megjelenő ellenvélemény - korábban leírtam, nem ismételném. Azóta az "szóljuk Apának" tetszett a legjobban :D És mit mondanátok apunak?:roll: Senki nem írt személyeskedőt vagy trágárságot, max ilyen vagy olyan indulattal kifejezte a véleményét. Erről szólnak a fórumok.


Eszterlánc leírta az előbb amit én is korábban próbáltam, csak úgy látszik nem voltam elég érthető:

Ma nem várhatjátok el a TB alapon finanszírozott egészségügytől, hogy rendelkezésre álljon, készítsék a műtőt egy telefonhívásra (ez nem a 3 kívánság...) Erre tényleg nincs pénz. Ennél sokkal fontosabb dolgokra sem. Tudom, most jön az, h mi fontosabb a születésnél.... egyelőre biztosítva van a biztonságos születés, de ahhoz a kórházi feltételek társulnak. Ma ez jár TB alapon.

Egyelőre örüljünk, hogy egyátalán vannak még kórházak, mert ha így haladunk lassan már az is otthon fog szülni, akinek esze ágában sem lenne!
Vendég
 


Sziasztok
Részvétem a családnak.

Én is úgy érzem , hogy muszály írnom.

Sok kérdés merül fel bennem.
Elöször is ki a felelős ennek a babának a haláláért?
Mert az lehet hogy a kórházban történt tragédiák nem kapnak ekkora viszhangot, de felelős mindig van. Elbocsájtanak orvosokat ,perelnek a szülők hatalmas pénzekér. Persze ez nem hozza vissza a gyermeküket, de felelős akkor is van. Szeretném ha ebben az ügyben is kiderülne, hogy felelős e Geréb Ágnes és ha igen ne ussza meg egy ejnye-bejnyével.
Szeretném az is tudni volt e az anyuka ultrahangon előtte és lehetett e tudni, hogy ekkora a baba mert az maga kockázat ha jól tudom.
És mélyen egyetértek azzal, hogy nem az otthon szüléssel van a baj, hanem azzal, hogy ez nem Anglia vagy Hollandia ahol ez bevett szokás hanem Magyarország ahol erre nem vagyunk még felkészülve ezért kockázatos. Ha eljutunk Hollandia szintjére biztos nem lesz ennyira kockázatos, Mert ma més sajnos az.

Lini

Kép
lini
 
 


Panni!

Én tényleg nem vitatkozni akarok(Isten lássa lelkem)de ki dönti el hogy kinek mi a biztonságos??Biztosítva van a biztonságos szülés...igen,neked meg nekem,de aki az otthonszülést választja az pont nem ezt érzni.Érted hogy mit szertnék mondani ezzel??

Szép napot!Mennem kell,fölkelt a kisfiam :D

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni,

Értem, mit akarsz mondani. Pontosítok: a TB szerint biztosítva van a biztonságos szülés - és az egyelőre a kórház. Ennyi jár azért a TB járulékért amit befizetünk (nemsokára még ennyi sem).

Jó lenne, ha erre és még sok más problémára megoldás találnának az eü-ben, csak sajnos ezek 90%-a pénzkérdés. Ezért gondolom, hogy előbb utóbb ez a probléma megoldódik, csak sajnos nem alanyi jogon fog ott állni a mentő, ha kell, hanem súlyos százezrekért. És ez nem csak a szülésre igaz... :(
Vendég
 


Ezt a ház előtti mentő állást mennyi időre gondolnátok igénybevenni? Mert logikusan akkor lenne értelme, ha a vajúdás megkezdődésétől a baba világrajövetel után számított egy-két órán át még ott állna, nem? Na most ehhez még azt is végig kell gondolni, hogy Magyarországnak milyen mentőkapacitása van, azalatt az idő alatt hány másik beteget szállíthatna be a kórházba stb.

Sokan emlegeteiket itt Hollandiát, meg a nyugati országokat. Tudjátok hogy itt hogy működik ez a rendszer?
Itt ha csak egy teljesen normál lefolyású, kórházban végződő terhességet nézünk, akkor annak is a 30%-át ki kell fizetni a családnak. A TB ugyanis csak 70%-ot fizet, akkor is ha rendesen dolgozol, és befizeted a járulékokat (persze egy vakbél műtét például 100%-os fedezettséget jelent.. Ha elkezdesz itt dolgozni akkor kapsz róla egy papírt, milyen jellegű beavatkozásoknak hány százalékát fedezi a TB). Ebben a TB-ben a terhesség alatt benne vannak a kötelező vér vizsgálatok, a AFP, meg az ezekhez kapcsolódó vizsgálatok, plusz az egész terhesség alatt 3db ultrahang, ezek kötül az első a 12. héten, annál előbb nem is fogad a nőgyógyász, hiába tudja valaki, hogy terhes.

Ha van kiegészítő biztosítás, akkor az kifizeti a maradék 30%-ot, de nincs akkor az a családra marad.
Ha az ember mindezeken felül egyéb igényekkel is rendelkezik, akkor annak minden centjét ki kell fizetnie, gondolok ezen belül a 12. hét előtti vizsgálatra, UH-kra, otthonszülésre, stb. Ha vészhelyzet miatt kell kihívni a mentőt a terheeség alatt, akkor azért nem kell fizetni, de ha azért kell mentővel mennie mondjuk szülni, mert nincs autójuk, akkor azt már ki kell fizetni. Ha otthonszülés alatt kell hívni a mentőt, akkor azt ki kell fizetni, akár vészhelyzet akár nem, plusz, az is többeltköltséget jelent majd a számlán, hogy te az otthonszülést megszakítottad, és igénybe vetted a kórházi szolgáltatást, esetleg benn feküdtél néhány napot. Tehát akkor az árban benne van az otthonszülő személyzet, a mentő, és a kórházi ellátás, amit már nem fizet a TB.
Egyedül a kiegészítő biztosítás vehet le ilyen esetben az ember válláról egy kis terhet, de ha az ilyen igényei vannak az embernek, akkor azt figyelembe kell venni a kieg. bizt. kötésekor, és magasabb lesz a havi befizetendő.

Ezek nagyon szigorú dolgok, de így van, és Magyarországon sem lesz jobb a helyzet, hiába szabályozzák, mert ott még az a hatalmas gazdasági háttér sincs meg, ami itt igen.
és bizony-bizony, a ház előtt álló mentő hihehetetlen magas többletköltséget jelent.
A férjem orvos, nem szóbeszédekre hagyatkozva szedem az információimat.
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Én nem ítélek el senkit, mindenkinek a maga joga eldönteni, hogy hogy és milyen körülmények között szűli meg a gyermekét.


Én három gyermekemet szűltem kórházban (MÁV kórház) és nekem biztonságot adott a kórház és az orvos jelenléte. Nem mertem volna akkora kockázatot vállalni, hogy az otthon szűlés akár a gyermekem életébe is kerülhet, mivel otthon nincs ultrahang, nincs műtő stb. Másodjára ikreket szűltem, természetes módon. De az első szülésemnél sem merült fel bennünk a férjemmel még az otthonszülés gondolata sem.


Lehet, hogy kicsit durva leszek, de én még a kutyám szülését sem mertem volna otthon végigcsinálni, őt is állatorvoshoz vittem, mert nem kockáztattam sem az ő, sem a kiskutyák életét. (Ezzel tényleg nem akarok senkit megbántani.) És jó hogy orvoshoz vittem, mert túl sok kiskutya volt benne és nem tudta megszűlni őket, meg kellett császározni, mert különben ő is és a kicsik is elpusztultak volna.....

Másik topikon olvastam olyan hozzászólást is, hogy olcsóbb az otthonszülés, ehhez annyit szeretnék hozzátenni, hogy egy életen nem szabad spórolni!! Lehet, hogy pár 10.000ft-tal bejebb lesznek a szülők, de ez akár a gyerek életébe is kerülhet. Nekem ennél jóval többet ér a gyermekeim élete!
Jó, lehet, hogy a kórházban is következhet be tragédia, de akkor ott legalább minden lehetőt megtesznek a babáért és akkor nem hordja magával az ember egy életen át azt a terhet, hogy nem adott meg minden segítséget a gyermekének.

Én nem szülnék otthon az biztos, mert hiszen sajnos annyi minden történhet még az utolsó pillanatban is és néha csupán néhány másodperces szakszerű orvosi beavatkozáson (akár császármetszés, stb.) múlik hogy végül jól alakulnak a dolgok - ehhez pedig az ember otthonában nincsenek meg a kellő feltételek. És inkább idegen helyen szülessen a gyermekem, de maradjon életben és egészséges legyen!

De szerintem is mindenkinek a saját döntése az hogy hol és hogyan akar szülni - utána ha netán nem jól alakulnak a dolgok, kizárólag saját magának kell elszámolni a lelkiismeretével, neki kell együtt élni a történtekkel egy életen át! És szerintem ez a legnagyobb büntetés, nem a börtön.

Hát én csak ennyit szerettem volna leírni és tényleg nem volt szándékomban bárkit is megbántani.

Éva
éva75
 
 


Ja és egyébként nagyon köszönöm a válaszokat lányok :) A komlikációk megoldásának biztonságáról nem lettem ugyan meggyőzve, és azt sem értem, hogy a letakart baba halála hogyan következhetett be, ami az emlékezetemmel ellentétben nem az ikerszülésnél történt, rosszul írtam, bocsánatot kérek. Ámbátor így még rosszabb a helyzet. :cry:
http://szules.hu/index.php?id=1719&cid=23750
Ha jól értem tehát, ennél a szülésnél jelen volt minimum négy felnőtt ember, egy mama, egy papa, egy Geréb Ágnes, és egy segítő, és az állítólagos főszereplő a Baba, aki meghalhatott úgy, hogy senki nem vette észre, és azt sem tudják, hogy mennyi ideig volt halott.
Most komolyan otthonszülő lányok, kérlek őszintén mondjátok meg mit gondoltok erről a leírásról? Igen. ez a baba meghalhatott volna a kórházban is, ahol nagy a tömeg és a figyelmetlenség nemtörődömség, és mégis egy olyan helyen halt meg, ahol négy ember csakis azért volt jelen, hogy az ő főszereplése biztosított legyen.
Ha egy otthonszülést ellenző nő elolvas egy ilyen történetet Geréb Ágnes tollából, miért csodálkoztok ha a még hevesebben ellenzi a dolgot? Miért tartjátok butának és sztereotípiákat szajkózónak?

(mellesleg szólva nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a csipkeágynemű, meg az illatosgyertya miatt akarok otthonszülni, tudom, hogy ennek mélyebb oka van, csaknem értem pontosan, hogy miaz.)

A higiéniáról írottakban elsimerem, hogy igazatok lehet, néha olyan otrombán nem tartják be az előírásokat a kórházakban, hogy egy tiszta lakás is jobb lehet a szülésre, de én a kérdésemmel tulajdonképpen arra voltam kíváncsi, hogy a bába szemrevételezi-e a helységet vagy lakást a szülés előtt, és ad-e tanácsokat a lehető legalaposabb fertőtlenítésre? Csak azért vagyok erre nagyon kíváncsi, mert azt azért ugye minannyian tudjuk, hogy nem mindenkinek jelenti ugyanazt a fogalmat a tisztaság. Elvégre a védőnő is azért megy ki, hogy többek között a higiéniai körülményeket is szemügyre vegye, ha valahová baba érkezik, a születés pedig azért egy kicsit specifikusabb.
krumplis pogácsa
 
 


krumplis pogácsa írta:(mellesleg szólva nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a csipkeágynemű, meg az illatosgyertya miatt akarok otthonszülni, tudom, hogy ennek mélyebb oka van, csaknem értem pontosan, hogy miaz.)


itt azt akartam írni, hogy ...akartok otthonszülni... :oops:
krumplis pogácsa
 
 


"Fölhajtottam a takarót, és megdöbbenve láttuk, hogy a kislány meghalt. nem tudjuk, pontosan mennyi ideig volt halott, csak azt tudjuk, hogy nagyon hosszú idő lehetett."


Sajnos ez tényleg eléggé megbotránkoztató.. :cry:

Kedves anyukák és leendö anyukák.Hagyjuk azt a csepp kislányt békében nyugodni ..A sors nagyon nagy csapást mért arra a családra.
Az apa ügyvédet fogadott és pert fontolgat..Ö biztossan tudja mi történt. Mi nem.. :(
demike
 
 


sz_kata írta:Én szülés közben repedtem, mert kisfiam féloldalasan jött, és Ági össze akart varrni. nem engedtem, mert nem bjrtam volna elviselni, ha hozzám nyúl. A gátam ennek ellenére, köszöni, jól van.


Még ezt az egyet kérlek magyarázd meg, mert egyszerűen nem tudom hova tenni. Nem bírtad elvisleni, hogy hozzád nyúl, mint orvos? mint idegen? vagy a tűt nem bírtad elviselni?
Vagy azért nem bírtad, mert annyira fájt? Ez esetben mi lett volna, ha nemvagy ilyen szerencsés, hogy a gátad köszöni jólvan, hanem helyette befertőződik, ami még jobban fáj? vagy netán hegesen, ferdén forrad össze, és később a házaséletnél minden behatolás fájdalommal jár? Mert ez is benne van a pakliban.
krumplis pogácsa
 
 


Tudomásomra jutott, hogy rossz célra használták a szavaimat, ezért ez az utolsó hozzászólásom egy ideig.

Kedves Ismeretlen,
az, hogy az én bábám védőnő volt, annyi pluszt ad, hogy a kisbabákat nagyon jól ismeri, ezen felül képzett bába, tapasztalattal. Ha a te védőnőd elvégzi a bábaképzést, tapasztalatot szerez, akkor jöhet hozzám szülést kísérni.

Még két dolog:

Hollandiában sem áll mentő a ház előtt.

A takaró alatt meghalt kislány esete komplexebb annál, amit tudtok róla, de mivel sokadkézből valók az infoim, nem tudhatom, pontosan mi volt, így nem írok erről, nem akarok semmi valótlant állítani.

Pogi,
lehet, hogy a tudatalatti okozta az elírást. :wink: Az én gátamnál is tanakodtak, hogy összevarrják-e, végül 4 kis öltést kaptam, de nem szabadott szétnyitni a lábam 4 napig. A szövetek nagyon jól tudnak regenerálódni.

No, ennyi voltam, eltűnök, mielőtt minden szavam kiforgatják.

F.
fringilla
 
 


Rossz célra? Besza... behalok.
Idéztem. Nyilvános fórumról nyilvános fórumra, mert köze volt a témához.

Atyám. :lol:
jamina
 
 


Nyugi nem tudalatti volt az elírás :D

Lehetésges hogy a takaró alatt meghalt baba esete komplexebb volt, de az interneten elérhető elsőkézből azaz Geréb Ágnes által prezentált esetleírás ennyi. Méghozzá a honlapon, és nem egy cseten vagy fórumon. Nem lehet azzal vádolni, hogy szóbeszéd alapján ítélek. Nincs több róla, tehát a laikus ebből vonja le a következtetéseit. Lehet, hogy nincs igaza? Lehet. De el lehet ítélni érte? Nem lehet elítélni, igaz? Ha van enyhítő körülmény írják oda. Ha nincs, akkor viszont úgy lenne korrekt, ha azt mondaná GÁ, hogy hibáztam, vagy tévedtem, de semmi ilyesmi sincs odaírva, csak az, hogy a "tények barátságosak" Ezzel szemben szerintem a leírt tények elborzasztók. És én csak ezt olvashatom, mert ez van ott. Lehet rám egy rossz szót szólni, ha emiatt azt mondom, hogy én nem kockáztatnék meg olyan tragédiát, ami a leírt tények tükrében minden ízében épp az ellenkezőjét mutatja annak, mint amit az otthonszülést pártolók hoznak fel érvként? Szerintem nem.
krumplis pogácsa
 
 


Demike,
bocs hogy ilyet kérdezek, de melyik kislány apukája fontolgat pert?
A 2000-ben meghalt babáé, akiről beidéztél, vegy a mostani, szörnyű tragédiában meghalt kislányé?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Bocsanat, nem akartam semmi sem irni, de ez egesz egyszeruen igy nem igaz.

krumplis pogácsa írta:Sokan emlegeteiket itt Hollandiát, meg a nyugati országokat. Tudjátok hogy itt hogy működik ez a rendszer?
Itt ha csak egy teljesen normál lefolyású, kórházban végződő terhességet nézünk, akkor annak is a 30%-át ki kell fizetni a családnak. A TB ugyanis csak 70%-ot fizet, akkor is ha rendesen dolgozol, és befizeted a járulékokat (persze egy vakbél műtét például 100%-os fedezettséget jelent.. Ha elkezdesz itt dolgozni akkor kapsz róla egy papírt, milyen jellegű beavatkozásoknak hány százalékát fedezi a TB).


Szoval Hollandiarol semmit sem tudok, mert en Angliaban elek, de itt tutti, hogy nincs igy. Harom honapja szultem es en azert csak tudom!
Itt TB nincs is, adobol finanszirozzak az egeszseg ugyet. Fizetni egyaltalan nem kell. Sot meg ingyen fogorvosi ellatast is kapsz terhesseg alatt meg meg egy evvel a gyerek szuletese utan is.

krumplis pogácsa írta:Ebben a TB-ben a terhesség alatt benne vannak a kötelező vér vizsgálatok, a AFP, meg az ezekhez kapcsolódó vizsgálatok, plusz az egész terhesség alatt 3db ultrahang, ezek kötül az első a 12. héten, annál előbb nem is fogad a nőgyógyász, hiába tudja valaki, hogy terhes.


Ez viszont igaz, itt csak 2 UH-van de en nem is ereztem szuksegenek tobbet. Nogyogyaszhoz amugy sem mesz. Itt a terheseket nem kezelik betegnek.
Nekem ez nagyon jo volt igy, de tudom, hogy sokan nem ereztek volna biztonsagban magukat.

Ja es bocs a helyesirasi hibakert. Sosem jartam magyar iskolaba, ezert nem tanultam magyarul irni :oops:

Kivetelesen nem Gergo :wink:
smzsgalf
 
 


Egyébként szülőotthok alapítását megfelelő helyi műtői és orvosi háttérrel, akik csak szükség esetén avatkoznak be, azt elfogadható kompromisszumnak tartanátok?
krumplis pogácsa
 
 


Én meg Franciaországban élek, és ott bizony minden így igaz, ahogyan leírtam. Hibásan fogalmaztam, az itt helyére az országomat kellett volna írnom, így olyan volt, mint ha mindegyik országra érteném a környéken, bocsesz. :oops:
krumplis pogácsa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: