Új privát üzeneted érkezett!

Szia Missorsika!
Amikor én ikreket vártam, azt mondta a dokim (nem a Túri), hogyha 34. hét előtt bármi megindulás látszik, ami ikreknél gyakori, akkor irány a klinika, és nem vele szülök, viszont ott van a koraszülött intenzív. Ezt csak azért írom, mert szerintem is beszélj a dokiddal, ha megbízható, úgyis meg fogja mondani, mit tud elvállalni, és mit nem. Esetleg elküld vmi + vizsgálatokra, amit itt nem tudnak megcsinálni. Vigyázz magatokra, és nyugi. Drukkolok: Claire
claire
 
 


Szia Lioncris,

Amit a császárról írtál a Honvédban az valóban így van.Én most járok a kórházba előkészítőkre és valóban nem tagadják, hogy akinek az első babája császárral jött világra, annak nagy valószínűséggel a második is azzal fog születni. Csakhogy attól tartok más kórház sem biztos hogy kedvezőbb ilyen szempontból. Ugyanis az unokatesóm hamarosan a második babáját is a sokak által istenített Szent István kórházban fogja megszülni és mivel neki is az első babája császáros volt, már egy ideje felkészítették arra, hogy a második is az lesz.
Úgyhogy nem tudom mennyire kórház függő ez a dolog.

üdv, Rubint
rubint31
 
 


Szia Claire,

nagyon szépen köszönöm a bíztató tanácsokat.
Most valóban a nyugira összpontosítok, mert "álomkórság" gyötör pár napja, és a jövő héten nekifutok azoknak a részletes beszélgetéseknek az orvosaimmal, hogy tisztán lássam ki mit tud vállalni.

Szia
M.
u.i.: majd mesélek a fejleményekről.
missorsika
 
 

 
 

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mennyibe kerül egy szülés a Túri doktornál? Én is hozzá járok a magánrendelőjébe és bár nagyon meg vagyok vele elégedve, mégis nagyon drágának tartom. Ultrahang+vizsgálat:18000 Ft volt! Vajon akkor menyi nála egy szülés?
Várom válaszotokat
Berci
bercike
 
 


Szia Tapika!
Köszönöm kérdésed, jól vagyunk, továbbra is Túri dokihoz járunk, eddig szerencsére nem volt semmi probléma. A hasam méretén minden reggel meglepődöm Kép Februárban majd szeretnék elmenni a kórházba szülésfelkészítőre. Már nagyon várom hogy megszülessen a kisbabánk Kép
Remélem ti is jól vagytok
Üdv,
Kankalin
kankalin4
 
 


Szia Kankalin!


Örülök, hogy minden rendben van veletek. Mikorra várod a babát? Mi már jól vagyunk. Elkaptunk valami vírust, a kisfiammal múlt héten kórházban voltunk emiatt. A vírus ráhúzódott a hőrgőire, de már jól van. A nővérkéje is elég csúnyán köhögött és náthás volt, de már ő is jól van.

Kitartást a hátralévő időre. Pihenj sokat, ha van rá lehetőséged.

További problémamentes babavárást

Üdv.Tapika

Judit
tapika
 
 


Sziasztok lányok!

A múlt év végén nálunk is összajött végre a hőn áhított kistestvér, és most már 13 hetes nagy baba. A héten voltam nyakiredő UH-n, és nagyon szeretném, ha meg tudnátok nyugtatni. A 3 mm a normális tartományban van, vagy már a tető? A lányommal anno 12 hetesen voltam ilyen mérésen, neki 2 mm volt, ott absz nem aggódtam... ( a dokim szerint 3,5 mm-ig jó, de nekem ez elég nagynak tűnik)

Köszi előre is,
Kvaniko
kvaniko
 
 


Sziasztok!
Valaki tud nekem mondani valamit Turcsány dokiról??Hétfőn lépek be a 38 hétbe, egy kicsit izgulok, hogy ne jöjjön előbb a baba, mert elutazott a Turcsány doki....Írjatok ha tudtok valamit róla!
Köszönöm!
Macskusz
macskusz6
 
 


Sziasztok,

Köszi a váalszokat, de képzeljétek el, alighogy feltettem költői kérdésemet a hálóinges szüléssel kapcsolatban (01.19.), másnap reggel 8-kor már meg is születtett kisfiam Ádám, 2720g-mal és 54 cm-rel. És ha már a hálóingnél tartunk, végülis úgy alakult, hogy a sajátomban szültem, de nem fogjátok elhinni, nem is látszott rajta, hogy szültem benne.
Amúgy nagyon jól alakult minden, isteni volt a doki, a szülésznő, csecsemősök, mindenki. Csak dicsérni tudok mindent.(persze ehhez hozzátartozik, hogy a doki, Kiss Attila)

Ami a császárt illeti, én azt hallottam amíg bent feküldtem, hogy aki elsőre császár volt, azért kell másodjára is császározni, mert ahogy felvágták a méhfalat, az sérülhet, meg repedhet, ha másodjára spontán módon hagynák szülni. Szóval szerintem bármelyik kórházban csak nagyon kivételes esetben lehet másodjára nem császárral.

Amúgy amikor én szültem, kb. 10 császáros volt, és mindössze 3-an voltunk spontán szülők, és pont mind a 3-an egyszerre szültünk.


Missorsika,

Az nem tudom, hogy mennyire felkészült a kórház egy lombikos vagy emiatt nehezebb esetre, de amikor bent voltunk volt egy másik friss anyuka is, aki lombikbébi programmal ikreket szült és ugyan beszélni nem beszélgettem vele, de szemlátomást minden oké volt nála.

Sziasztok, Simike
simike
 
 


Szia Simike!

Gratula a kisfiadhoz! Időre érkezett, vagy picit korábban? (Csak a viszonylag kisebb súlya miatt kérdezem...) Amúgy tényleg, nem volt zavaró, hogy egyszerre hárman szültetek? Hogy indult meg a szülésed, és meddig tartott?

Üdv, Hello (24)
hello
 
 


Gratulálok Ádámhoz! C
claire
 
 


Sziasztok!

Két héttel vagyok a nagy nap előtt és nagy örömmel olvastam Simike sorait aki agyon dícsérte a dokimat.
Bevallom nekem az volt egy kicsit furcsa,hogy amikor megkérdeztem felhívható-e ha úgy érzem beindult a szülés akkor azt mondta, hogy őt ne hívjam hanem menjünk be a kórházba és majd onnan értesítik őt. (Kicsit meglepett, mert a magánrendelésére jártam és ott mindig nagyon készséges volt és felajánlotta hogy bármikor hívható-ki gondolta volna hogy pont akkor nem lehet.)
Simike! Nálatok ez pl. hogy volt?
Ha valakinek van hasonló tapasztalata szívesen meghallgatnám azt is, u.is elképzelhető hogy ez a szokás kórház függő????
Még egy apróság: állítólag ő nagyon nem a pénzre megy ezért én ezt sosem kérdeztem nála,(úgy is adunk neki,de nem akarunk nagyon elszállni az összeggel) viszont érdekelne ha valaki konkrét esetet tudna erre is mesélni, hogy szülés után hogy cselekedett ez ügyben és ha nem adott sokat megváltozott-e emiatt a kapcsolatuk a későbbiekben?
Látszik hogy új vagyok és ezer kérdés jutott az eszembe. Bocsánat!!!! Várom válaszaitokat!
Üdv: Picurka
picurka37
 
 


Picurka! Nekem más dokim volt, de ami a telefont illeti uez volt az eljárás. és mindig időben ott volt. lehet, hogy azért van így, mert ha bemész, ott szakember néz meg, ügyeletes doki, szülésznő, esetleg ctg, meg minden, és csak akkor riasztják őket, ha tényleg szülsz. Talán így mondjuk jósló fájásokra, stb nem rángatjuk oda őket? Nem tudom ez-e az ok. Mindenesetre ne aggódj, az első szülés nem szokott olyan gyorsan menni, hogy ez gond lenne.
Ami a pénzt illeti, mi azt csináltuk, hogy az egész után, amikor engem még ott a szülőszobán őrizgettek, a doki meg írta a dokumentációt, akkor a párom odaadta neki az általunk gondolt összeggel a borítékot. Az én dokim is abszolút nem a pénzre ment. C
claire
 
 


Sziasztok,

Köszi a gratulákat!

Szia Hello,
Ádám olyan 4-5 nappal született előbb és én sem gondoltam, hogy ilyen kis csonti, annál is inkább, hogy az uh előtte kedden 3,5 kg-ra tette (mostmár tudjuk, tőlságosan nem pontos a tippelése), nekem gyanús is volt a 3,5, mert elég picike hasam volt, csodálkoztam, hogy fér bele ekkora baba. Hát sehogy, de a 80 dekával kisebb már igen.
a szülés úgy indult, hogy hajnali egykor elfolyt a magzatvíz (hogy ez mennyire tud ömleni!), irány a kórház, miközben fájdalom még sehol, ott befektettek a szülőszobába és vártuk a fájásokat, amik nagyon haloványan érkeztek, és vágülis 3/4 6-kor rákapcsoltak az oxitocin infúzióra. az meg úgy begyorsította, hogy 2 óra alatt meg is szültem a picimet (szó szerint). szóval elég gyorsan ment hál istennek.
Az hogy hárman szültünk nem zavart, legalább nem nagyon foglalkoztam a fájásokkal.

Szia Picurka,

Nekem is azt mondta, hogy bármi van, irány a kórház és őt majd úgyis értesítik. És így is volt, amikor már látták,hogy idő van, hívták, és ő ott is volt hamar és időben.

ami az anyagiakat illeti, én is mindenfelől azt hallottam, hogy nem anyagias, és én sem beszéltem vele pénzről sosem, hanem a végén adtunk annyit, amennyit éreztünk. utána is nagyon aranyos és kézséges volt. szóval szerintem nagyon jól választottál dokit, rá aztán nyugodtam rábízhatod magad!

most búcsúzom, mert egy éhes szájat gyorsan be kell tömnöm.

sziasztok, Simike
simike
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm Claire és Simike hogy ilyen gyorsan válaszoltatok és megnyugtattatok a nagy nap előtt. Az az igazság, hogy a terhességem elején nagyon nehezen találtam egy olyan orvost akire szívesen rábíztam volna magamat, de most már egyre jobban úgy érzem hogy Kiss Attila jó választás volt és ezt ti is csak megerősítitek bennem. A múltkor csak magammal foglalkoztam és nem is gondoltam rátok: Mindenkinek gratulálok gyermekéhez ki gondolom a legtöbb örömet okozza most életében....Nagyon ügyesek vagytok ami a szülést illeti. Remélem nemsokára én is beszámolhatok nektek kislányunk egyéb adatairól is.
Azon viszont meglepődtem hogy az UH-os eredmény ennyit tud tévedni. Nekem azt mondták, hogy max. 400 g tévedés a szokásos. 800 g már majd egy kiló..... Sajnos nekem is volt rossz tapasztalatom kb. félidőben az UH-kal, de ezzel nem akarom elvenni senkinek sem a bizalmát irántuk. Lassan mennem kell mert Hancúr Panka beindult és nem tetszik neki hogy ülök. Gondolom ezek is már az utolsó napok jelei.
Mindenkit üdvözlök és kellemes hétvégét kívánok!
Picurka
picurka37
 
 


Sziasztok!
A Sportkórházban, ahova terhes gondozásra jártam, és ahol a Varga dr az UH-os (aki amúgy szintén külsős a Honvédban), ő mindig azt mondta, hogy nem szeret súlyt tippelni, mert az nagyon csalóka. Ráadásul a végén még eléggé változhat. Az enyéimnél mindig csak azt mondogatta, hogy nagy lesz, meg az ikreknél is, és ez be is jött.
Ami a hasméretet illeti, az sem mérvadó, mert az is függ alkattól, magasságtól, magzatvíz mennyiségtől, stb. Nekem egyik terhességemnél sem volt igazán nagy hasam, az ikreknél többen fogadtak rá, hogy abban jó ha egy gyerek van, kettő tuti nincs, de nem nyeretk Kép. Azért akkor én is meg voltam lepődve, hogy ez a rengeteg gyerek hogy fért el (Eszter 3240g és 56cm, Ádám 3310g és 54 cm volt). Szóval már mindenütt ők voltak, a végén már csak enni és levegőt venni nem tudtam, de azt minek is Kép.
Szóval hajrá Picurka, fő, hogy életképes, egészséges legyen, az meg nem súly függő. Ráér kint megnőni. (Ezt próbáltam az enyéimnek is mondogatni, de hasztalan!9
Várjuk a híreket! Claire
Hű, de jó nektek, hogy mentek szülnim, majd meglátod, nagy élmény!
claire
 
 


Szia Claire!

Neked is gratulálok, hogy két ilyen gyönyörű gyermeket szültél ráadásul egyszerre.Szerintem nagyon jó dolog, hogy eltérő nemüek. Nagyon nehéz dolgod volt velük az elején? Összesen hány gyermeked van és mennyi idősek?
Ami a közelgő napot illeti:
Be kell vallanom sokan kérdezik tőlem, hogy nem félek-e a szüléstől és még mindig azt kell mondanom, hogy NEM!!! Igaz egyre inkább közeleg a napja, de most már inkább arra gondolok, hogy a szülés az élet legszebb csodája és olyan örömöt okoz majd nekünk, hogy ez minden szenvedést megér. Abban bízom, hogy egyértelmű jelei lesznek a kezdetének és nem kell vaklármáznunk a kórházban. Persze az is jó lenne ha a párom is éppen itthon lenne, de ez már azt hiszem túl sok kérés egyszerre!
Utolsó sorodból arra következtetek, hogy te is nagyon pozitívan élted meg a szüléseidet és bármikor vállalnád akár újra is.
Szerintem ez a legjobb hozzáállás és fő az optimizmus. Én úgy gondolom, hogy ha valamiért izgulnom kell akkor majd ott is ráérek, de addig teljesen felesleges dolog.
Ha túl vagyunk a nehéz napokon ígérem jelentkezem majd és próbálok addig is!

Szia és Sziasztok!
Picurka
picurka37
 
 


Szia! szerintem is jó így az ikreknek, és nagyon izgalmas nézni őket együtt. Azért tényleg nagyon más, mint a "csak" tesók. Nekünk 4 gyerkőcünk van, a profilomban van rólunk kép, csak "kicsit" régi. Most Ábel 7éves, Dávid 5, az ikrek Eszter és Ádám, ők áprilisban lesznek 2 évesek. Azért is irigykedtem, mert mi nem tervezünk többet, és nehéz ezt kimondani. Igen, nekem a szülések + élményt jelentettek, bár az első nem volt teljesen zökkenő mentes. Mivel a dokik szerint már meg kellett volna születnie, ezért megindították oxitocinnal, aztán 2 nap múlva újra, amire már nem tudott ellenállni Kép, és megszületett. Kicsit beszorult, nem indult a vákum, nem ment a CTG méh öh-t néző része, stb. Ezt nem riogatásképp írom, ellenkezőleg, pont azért, hogy látszon, nem azért maradt + élmény, mert "könnyű" szülés volt. ezt a szót, hogy könnyű szülés, mindig mosolyogva hallgatom. elég strapás mindenképp ahhoz egy szüllés, hogy ezt a szót ne hazsnáljuk rá. De attól, hogy vmiért erőfeszítést kell tenni, esetleg némi fájdalommal jár, attól még nem rossz, nem félelmetes, szerintem.
Úgyhogy tényleg állj hozzá +an. Nem kábítalak azzal, hogy könnyű lesz, viszont drukkolok, hogy sima és természetes legyen, és a párod is itthon legyen. (Akkor be is megy veled?) Ami a vaklármát illeti, ha nincs vmi váratlan , ijesztő dolog, akkor tényleg nem érdemes túl hamar beszaladni, mert az első általában (tisztelet a kivételnek) úgysem olyan gyors. Én pl a másodikkal főként itthon vajúdtam, miután beértünk, kb másfél óra múlva megvolt, és azalatt már javában történtek a dolgok, szóval nekem az gyorsnak tűnt. Na jó, nem traktállak tovább, igen, vállalnám újra, a szülést is, meg a gyerkőcöket is!
Hajrá, biztos ügyesek lesztek! Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Gratulálok neked a szép gyerekekért. És bevallom, kicsit irigyellek is, hogy 4 ilyen szép gyerkőcötök van. Nekem is van kettő, a kislányom május 8-án lesz 3 éves, a kisfiam pedig júliusban 1. Korábbi álmom az volt, hogy legalább 3 babánk lesz, de ez nem biztos hogy valóra válik. Mindkét terhességem elég problémás volt, Juditkával a 28. héten varrtak össze, Ferikével pedig a 25. héten és onnantól végig feküdnöm kellett. Az első terhességnél még nem volt olyan nagy gond, de a másodikkal már gond volt, hogy ott a pici lány és nem kelhettem fel hozzá. Az orvos szerint a következő terhesség esetén 99 %, hogy újra össze kell varrni a méhszájat. De mindezek ellenére lehet, hogy mégis belevágok majd pár év múlva egy újabb terhességbe. Számomra is nagy élmény volt mindkét szülés, és az akkor érzett fájdalmakat teljesen el lehet felejteni.

Picurka!

Neked kitartást a nagy napig. Szorítok, hogy minden zökkenőmentesen menjen majd és utána pedig nagyon jó babázást nektek.

Üdv.Tapika

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Simike! Én ettől az egytől félek, hogy ne úgy induljon be a szülés, hogy elfolyik a magzatvíz! Mert akkor sajnos nincs más megoldás, irány a kórház! Ott pedig már nem lehetek én a magam ura! Remélem, nekem fájásokkal indul majd, és csak akkor fogok bemenni, ha már nagyon nem bírom tovább elviselni otthon, mert akkor már tényleg nem lehet sok hátra és nem tudnak mindenféle dologgal beavatkozni a dolgok természetes menetébe! Amúgy az én kisfiam is elég kis csonti volt, mert ő meg 2950 g volt és 56 cm, és ő is egy héttel előbb érkezett!

Tapika! Megírnád, hogy hogy néz ki egy ilyen méhszáj-összevarrás? Hogyan érzéstelenítik? Csak azért, mert nekem szülés közben szakadt belül minden, és hiába kaptam utána a varrásnál 3 nagy adag érzéstelenítőt, mégis minden egyes szúrást éreztem. A férjem (aki orvos) utólag mondta, hogy a méhszájat nem is lehet (jól) érzésteleníteni. Akkor hogy csinálják ezt a méhszáj-összevarrást? És nem fáj??? Mennyi ideig tart? Be kell feküdni, vagy utána el lehet menni haza? Én most még csak 25 hetes vagyok, de mivel rengeteget kell emelgetnem a 20 hónapos kisfiamat, sokat is vagyok talpon, ki vagyok téve a veszélynek, hogy esetleg kinyílik. És én azt mondom, jobb félni, mint megijedni... Kép Szóval, ezért érdeklődöm erről.

Picurka! Én is jó és szép szülést kívánok Neked! Majd gyere és mesél el mindent!!! Mikor is lesz a nagy nap? (Elvileg persze...)

Claire! Tényleg, az ikrek is már mindjárt 2 évesek lesznek, hogy repül az idő! Nem is tudtam, hogy az első fiadat vákuummal szülted! Hamarosan én is ismét mehetek szülni, úgyhogy engem is irigyelhetsz! Kép Na jó, ez csak vicc volt, azt majd inkább utólag fogjuk megtudni, hogy tényleg irigylésre méltó vagyok (leszek)-e én ezért!

Mindenkinek puszi! Hello
hello
 
 


Szia Hello!


Nekem két ujjnyira volt nyitva a méhszáj a 23 héten, amikor bekerültem a kórházba. Két hétig voltam bent, addig egyáltalán nem kelhettem fel. A műtétet altatásban végzik. Közvetlen a műtét után 48 óráig nem lehet egyáltalán felkelni, utána, ha nincs gond, fel lehet kelni, de nálam ez csak a tisztálkodásra vonatkozott. Itthon is csak ezért és néha enni kelhettem fel. Jele sajnos nincsen, hogy kinyílik. Nekem a kórházba kerülés előtt csak a külső méhszáj volt nyitva, de rá egy hétre voltak görcsim, így azonnal kórház lett. Az ágy lábát azonnal megemelték, mert a magzatburok már kilógott. Előző terhességemnél a 28.héten a vizsgálatról a munkahelyem helyett a kórházba kellett mennem, és akkor 3 hétig voltam bent. Onnantól gyógyszert kaptam és fokozott vizsgálatok voltak. Amennyit tudsz pihenj, elvileg nem törvényszerű, hogy kinyílik. Nálam sajnos ez alkati dolog.

Kitartást és sok pihenést.

Tapika

Judit
tapika
 
 


Szia Tapika!

Köszi a gyors választ! Hát, ez nem hangzik túl bíztatóan... Kép Akkor jól sejtettem (jól tudta a férjem), hogy nem lehet a méhszájat érzésteleníteni, nyilván ezért végzik altatásban. De azért engem szépen összestoppoltak ébren is, csak éppen közben csillagokat láttam... Kép Kép Jó fej vagyok, én meg azt hittem, ezt elvégzik ripsz-ropsz, aztán mehetek haza, mintha mi sem történt volna! Közben meg felkelni sem szabad. Tényleg, és a műtét után nem voltak fájdalmaid ott belül? Amúgy mennyi ideig tart maga a műtét? Hát, ez a kilógó magzatburok is elég rémesen hangzik! Úgyhogy akkor inkább megpróbálok jobban odafigyelni magamra! Az előző két terhességemnél nem volt ilyen gond, remélem, most sem lesz!

Szia, Hello
hello
 
 


Szia Hello!

A műtét kb. 20-30 perces volt. Miután felébredtem, egy kicsit fájt, de egy fájdalomcsillapitó után elmúlt és semmit nem éreztem utána. Egy hétig kb. utána bent kell maradni. Én végig infuzión voltam, és szedtem a gyógyszereket, nehogy görcsöljek. Kislányom kihúzta a 39.hétig, a kisfiammal viszont 1 hétig bent voltam infuzióra kötve, hogy betöltsük a 37.hetet. Épp egy nappal a betöltése után meg is lett.

Vigyázz magatokra.

Tapika

Judit
tapika
 
 


Szia Tapika!
Már megint gyors voltál! Kép Tényleg , eszembe jutott még valami, aztán szerintem már hagyhatjuk ezt a témát... Kép A szülés hogy zajlik ilyenkor? Először ki kell venni a varratokat? Vagy magától megy minden, mintha mi sem történt volna? A tágulási szak hogyan történik? Gondolom, hüvelyi úton szülted meg a babákat! Bocs, ha nagyon hülyéket kérdezek, csak egyszerűen nem bírom elképzelni sem ezt az egészet, olyan bizarrul hangzik!
Hello
hello
 
 


Szia Hello!

A varratokat akkor vették ki, amikor voltak fájásaim. Kislányomnál ez erősítette a fájásokat, kisfiamnál viszont a varratszedés után abba maradtak a fájások és csak pár órával később kezdődtek újra. Egyébként minden simán megy utána, mintha nem lett volna semmi probléma előtte.

Remélem azértneked nem lesz szükséged ilyen beavatkozásra. Nem sűrűn csinálják már a műtétet, csak ha elkerülhetetlen. A legtöbb esetben elég a fekvés, mellette infuziót adnak és esetleg gyógyszert.

Tapika

Judit
tapika
 
 


Tapika, köszi! Kép
hello
 
 


Hello, nincs mit.

Judit
tapika
 
 


Tapika! Köszi!
Hello! Nem volt olyan nagyon vészes a vákuum, mert mire beüzemelték, addigra majdnem kintvolt. A gyerekorvos örült neki, mert a gyerkőn egyáltalán nem látszott a vákuum.
De azért jobb hagyni a dolgokat a maga útján, és minél később bemenni, hogy ne türelmetlenkedjenek a dokik. Egyébként nekem az ikreknél a mvíz kezdett elfolyni, és kaptam jó sok oxitocint. Nem mondom, eléggé bekeményedett a dolog, de nem bántam, mert minden gond nélkül, gördülékenyen megszülettek.
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Nagyon rég jártam itt, talán Hello még emlékszik rám. 2004 május 17-én született a kisfiunk. Hello! Elolvastam az archivokat, láttam, milyen csúnya szülésed volt, nagyon sajnálom. Remélem, a kisfiad jól van. Látom, ti már a következőt várjátok. Azóta váltottál orvost? Maradsz a Honvédban?
Mi csak szeptemberben tervezzük a második baba fogantatását. Addig még be kell fejeznem az egyetemet.
Szeretnék újra bekapcsolódni ide, pár hónapja végre van otthon internetünk, úgyhogy mostmár tudom követni az eseményeket.
Mindenkit üdvözlök: Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy kicsit eltűntünk, de ez még nem a szülés miatt volt. Kérdésetekre válaszom: a kiírás napja 02.20-a, esetleg 02.25-e. Pillanatnyilag ott tartunk, hogy kislányunk nagyon jól érzi bent magát még rendes ütemben fejlődik és egyenlőre nem kíváncsi a kinti világra (meg tudom őt érteni, ha tehetném én is inkább bent gubbasztanék...). Ha 25-ig nem indul be magától, akkor meg akarják indítani, de majd még meglátjuk addig mi lesz. Amilyen furcsa az időjárás lehet hogy egy front is megteszi majd kellő hatását.
Nagyon aranyosak vagytok és köszönöm a bíztatást. Mivel most már tényleg nem lehet tudni mikor lesz a nagy esemény ezért elképzelhető hogy hetekig nem tudom követni az eseményeket, de utána biztosan jelentkezni fogok és beszámolok nektek is a szülésemről....
Addig is mindenkit üdvözlök és kellemes hétvégét kívánok!
Picurka
picurka37
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jártam itt. Én is a Budai Honvédban szültem 2004.06.05-én a Nemeskéri dokinál, azóta elment Amerikába. Aktuálissá vált a tesó kérdés, ezért új dokit keresek. Úgy látom a dr. Kiss Attila magánrendelése Káposztáson van, ez nekem közel van (Dunakeszin lakom)ezért szivesen járnék hozzá.
Légyszi írjatok róla, hogy működik nála a vizsgálat, Uh-ra hova kell menni, vérvétel, stb.
És amennyiben lehetőség van rá a vizsgálati díjakat is ezt az e-mail címere (berkeshajni@invitel.hu).

Köszi:
Hajni

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Jééééééééééé, előkerültek a régiek Kép Kép Kép

Sziasztok! Hát persze, hogy emlékszem Rátok, Bobek és Hajni! Mondjuk, konkrétan nem sok mindenre, de azért emlékszem, annak idején, 2004 tavasz végén - nyár elején milyen jól eldumcsiztunk itt... Jó volt. Bobek, igen, nem volt valami kellemes, bár sokak szerint örülnöm kéne, hogy ilyen gyorsan túl voltam rajta. Csakhogy én nem osztom ezt a véleményt, mert a szülés (születés) szerintem nem erről szól... Kép Na de most már mindegy, most már pozitívan állok hozzá az előttem álló eseményekhez. Kérdésedre a válaszom: igen, mindkettőt váltottam Kép A kisfiam amúgy szerencsére teljesen egészséges.

Picurka, megy a drukk, ügyesek legyetek! Kép

Hajni, sajnos én nem tudok Neked segíteni, mert nem ismerem a Kiss dr. magánrendelésével kapcsolatos dolgokat!

Nektek is jó hétvégét, üdv Hello (25+4)
hello
 
 


Szia Hajni!

Kérdésedre megpróbálok gyorsan válaszolni u.is én az általad említett orvoshoz járok.
A káposztásmegyeri rendelőbe havonta egyszer szokta behívni a kismamákat (a rendelőjében nincsen Uh és ő inkább ezt specialistákra szereti bízni) és minden egyéb vizsgálatra fel kell menni a kórházba. Ott szokták intézni a vérvételt, UH vizsgálatokat és a végén ott lesz majd a CTG is. Én az elején nehezen találtam orvost és emiatt láttam egy-két kórházat is és azok után a budai Honvéddal nagyon meg vagyok elégedve.
Szerintem (ha olvasod a korábbi leveleket akkor mások szerint is)dr Kiss Attila nagyon jó választás lenne!!!
Korábban én is jártam a Nemeskéri doktorhoz, csak nekem idővel nagyon drága lett.
Nem tudom hirtelen válaszoltam-e mindenre, de amire nem tértem ki azt leírom az email címedre!

Üdv: Picurka
picurka37
 
 


Sziasztok!

Hello! Tényleg máshova mész szülni? Hova és miért? Itt a honvédban nem találtál másik orvost, aki jó lenne? Én a Túrinál szültem, nagyon szeretem, bár egy kicsit drága, de nagyon megbízom benne. Nagyon örülök, hogy a kisfiad egészséges. A következő babával mikorra vagy kiírva? Nagyon irígykedem, hogy ti már itt tartotok, főleg Picurkát, mert ahogy látom, csak napjaik vannak hátra "egyben". Nekem szerencsére nagyon jó élmény volt a szülés, a fájdalmakat leszámítva persze, de anélkül nem is lehetne így értékelni.

Beha!
Én a Kiss doktorról csak annyit tudok, amennyit a kórházban találkoztam vele a bentfekvés alatt. Nagyon aranyos és kedves, sok betege van, nagyon népszerű orvos.

Táblázatot már nem csináltok, hogy ki hányadik hétben van? Én azt nagyon szerettem.

Mindenkit üdvözlök!
Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Szia Bobek!

Szerintem táblázat nem is volt... Legalábbis, én nem emlékszem itt, ebben a topikban ilyesmire. Sohasem voltunk itt olyan sokan...

Május 30-ra vagyok kiírva, majdnem (vagy akár) napra pontosan 2 év lesz a gyerkőcök között (kisfiam 2004. május 26-án született). Úgyhogy már a 26. hetet taposom... És nagyon élvezem. Alig vártam már, hogy ismét érezhessek valakit mocorogni a pocakomban... Kép Lett volna jó orvos a Honvédban, akinél szívesen szültem volna, de ő nem vállalt el, mert már tele volt a naptárja. Úgyhogy átpártoltam egy volt osztálytársam férjéhez a Kútvölgyibe. Mellesleg, az ehhez a kórházhoz fűződő negatív élmények is eléggé elriasztottak a Honvédtól. Hát ez van sajna.

Nincs kedved mesélni a szülésről, hogy hogyan s miként indult meg és hogyan zajlott le? Jó lenne egy pozitív történetet hallani, persze csak ha gondolod... Kép

Üdv, Hello
hello
 
 


Szia Picurka!

Szorítunk, hogy minden rendben legyen. Nagyon jó egészséget Nektek és sok örömöt a picihez.

Hello!
Örülök, hogy minden rendben van nálatok. Kívánom, hogy végig így is maradjon.

Tapika

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Szívesen mesélek a szülésről. Május 26-ra voltam kiírva, de én június 2-ra számoltam. Ennek ellenére május 16-án, vasárnap délelőtt már elég sokat keményedett a hasam, ebéd után még sétáltunk is egyet, ami még rásegített. Délután bementünk az előre megbeszélt ctg-re, ami már mutatott szép méhösszehúzódásokat. Akkor hazaengedtek még. Este 9 körül már le akartam feküdni aludni, de elmentem wc-re és valami véres dolgot láttam a papíron, amitől jól megijedtem a nagy tapasztalatlanságommal, mert azt hittem magzatvíz, pedig csak a nyákdugó volt. Na, de azért jól berohantunk a kórházba. A szülésznő megvizsgált (az nagyon szörnyű volt), szűk 1 ujjnyi volt a méhszáj. Apát hazaküldték, engem lefektettek aludni. Éjjel átlag 7 perces gyenge fájásaim voltak, de tudtam aludni. Reggel 6-kor szűk 2 ujjnyi, a főorvosi viziten fél 9 körül már bő 2 ujjnyi volt a méhszáj. Akkor kezdett igazán fájni. Reggel 7-re jött vissza a férjem, szegény már nagyon izgult. A fájások jöttek, kaptam beöntést, amitől nagyon hányingerem lett, 2-szer igen közel voltam a hányáshoz. Ez volt a legrosszabb az egészben. Persze a fájások valóban eszméletlenül fájnak. :-)
Fél 11 körül jött be az orvosom halálos nyugalommal és mosollyal az arcán: "Hozzád jöttem, drágám!" (Õ mindenkit drágámnak hív.
:-) )Én akkor már nagyon ki voltam. Végig a folyosón sétáltunk és ücsörögtünk, de akkor már azt gondoltam, valahova le kell feküdnöm, és megszülni ezt a babát, mert nem bírom tovább. Akkor be is engedtek, de a fekvéstől sem lett jobb. :-) Aztán volt egy kis gond a baba szívverésével, mert a dokim ott állt mellettem elég sokáig a ctg-t nézve. Később volt egy kis kézi tágítás, amire azt kiabáltam az orvosnak, hogy "EZT NE CSINÁLJA!" Persze biztos gyorsított a dolgon, de nagyon szörnyű volt. Végül azt mondta, várjak meg még 4 fájást az egyik oldalon, 4-et a másik oldalon fekve (mert csak így bírtam feküdni), és aztán szülünk. De a második fájás már tolófájás volt, "szóltunk" a szülésznőnek, és jöttek is vissza. Fura ez a tolófájás, nem lehet ellene tenni, egyszerűen muszáj nyomni. Kb. az 5-6. nyomásra bújt ki Gellért 12 óra 40-kor. 3310 gramm és 54 cm volt.
Hát ez volt velünk. Az biztos, hogy ez a fájdalom, semmivel sem hasonlítható össze, de mégis alig várom, hogy újra szülhessek. Nagyon furcsa érzés. Én úgy gondolom, hogy a szülés olyan, mintha az életed összes ünnepnapját erre a pár órára összesűrítenék és egyszerre zúdítanák rád. Szerintem egy csoda, hogy egy kis emberkét életre tudunk kelteni.

Elnézést, hogy ennyit írtam, de ez volt a legjobb dolog az életemben és örülök, ha mások is meghallgatják.

Mindenkinek minden jót!
bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Szia Bobek!

Nagyon örülök, hogy leírtad a szüléstörténetedet! Bár egy kicsit csodálkozom, hogy mindezek ellenére ez benned kellemes emlékeket hagyott. Pont azok a dolgok, amiket te leírtál, azok azok, amiket én nagyon, de nagyon nem szeretnék harmadszorra (szülésznő kellemetlen vizsgálata szűk 1 ujjnyi méhszájnál, befektetés, csak mert ott vagyok, állandó vizsgálgatások, kézzel tágítás stb.). Ezek azok a dolgok, amikre igazából egyáltalán nincs szükség, de ha már bent vagy a kórházban, nem tudod őket elkerülni sajna... Kép Nyilván az első babánál minden másképp van, mert az ember lánya akkor még kezdőnek számít ebben a témában. Én pl. másodszorra, amikor elment a nyákdugó (az első fiamnál nem ment el, ott nem úgy kezdődött), szóval nem ijedtem meg, mert tudtam, hogy onnantól akár még napok is eltelhetnek a szülésig (ráadásul épp lent voltunk a Balatonon... Kép Ez vasárnap reggel történt, és szerdán este szültem csak.) Mégis, túl korán mentem be a kórházba, mert a fájásaim még teljesen jól elviselhetők lettek volna tovább itthon is. És bár amikor bementem, már bő 2 ujjnyi volt a méhszáj, de azonnal behívták a dokimat, aki meg burkot repeszetett (csak azért, mert "ez a szokás"), és a többit meg már tudod. Kép Mindez elkerülhető lett volna, ha nem sietek be annyira. Ezúttal ezt is fogom tenni! Mindenesetre, annak nagyon örülök, hogy benned még ezek után is kellemes élményként maradt meg a szülés. (Most függetlenül attól, hogy életre keltünk egy kis embert, ahogy írod, azért lehet annak a fizikai módja is természetközelibb.) Na, remélem azért sikerült megértened, mit is akartam ezzel mondani, bár egy kicsit zavarosra sikeredett....

Üdv, Hello
hello
 
 


Szia Hello!

Egyetértek veled, szerintem sem jó, ha az embert szülés előtt, alatt és közben vizsgálgatják, de én akkor nem bántam, hogy befektettek, úgy éreztem, ott biztonságban vagyok. Egyébként tényleg érdekes az, hogy ki hogy éli meg a vele megtörtént eseteket, mert én valóban jó emléknek tartom az egészet, Te pedig teljesen másképp látod ugyanezt a történetet. Én nem tudnék sokmindent megnevezni, amit másképp kellene csinálni. A vizsgálatoknak "örültem", még ha fájt is, mert tudtam, hol tartok, a kézzel tágítás biztos gyorsított a dolgokon, és én akkor már nagyon szerettem volna elfelejteni a fájásokat. Persze el tudom képzelni, hogy másképp is lehet, és elhiszem, hogy lehetne családiasabban, érzékenyebben vezetni egy szülészetet, de én így is jól éreztem magam a honvédban.
A Kútvölgyiben milyenek a körülmények? Milyenek a szobák, milyen a szülőszoba, stb. Tudsz már ezekről?

Remélem, nem nekem és a szüléstörténetemnek köszönhető, hogy mostmár senki más nem ír ide, amióta idejöttem, csak Hello és én. :-( A többiekkel mi van?

Mindenkit üdvözöl bobek!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Szia Bobek!

Én nemrég kezdtem el írni itt, így régebbről nem ismerjük egymást. Én is úgy gondolom, mindenki másként képzeli el és éli meg ezt a nagy és csodás eseményt. Számomra is mindkét szülés pozitív volt. Ha olvastad Helloval folytatott korábbi beszélgetésünket, mindkét terhességemnél össze kellett varrni a méhszájat és elég szigorú fekvésre voltam ítélve. Kislányommal akkor mentünk be, amikor igaz hogy rendszertelen, de fájásaim voltak. A varratokat mindenképpen ki kellett venni, így én nem kockáztattam meg, hogy bármi komolyra forduljon, indultunk a kórházba. Varratszedés után egy órával 5 perces, egy óra múlva 2-3 perces fájások váltakoztak, akkor mentünk a szülőszobára. Alig több mint két óra múlva már kezemben tarthattam kislányomat. Ennél a szülésnél számomra a kellemetlen élmény az összevarrás volt. Egyébként ott úgy gondoltam, hogy akár most újra nekivágnék a következőnek. Kisfiammal tavaly szintén feküdnöm kellett. Itt a 36. hét betöltése után két nappal már voltak fájásaim, a varrat miatt irány ismét a kórház. Ott mondták, hogy ha még a héten szülünk, akkor a klinikára kell mennünk. Egy hétig voltam infuzióra kötve, sikerült kihúznunk 37.hét és 1 napig. Akkor este kiszedték a varratokat, mert a ctg fájásokat mutatott. Ezután abbamaradt minden fájás, majd éjjel voltak elég gyenge fájásaim. Reggel 7-kor már bő két ujjnyira voltam kitágulva. fél nyolckor mentünk a szülőszobára, az orvos 7.45 körül repesztett burkot, és 8.50-kor már megszületett a kisfiam. A fájások valóban elég erősek,kemények voltak, de tényleg el lehet őket felejteni. Számomra semmi negatív élménye nincs. Örültem, hogy mindkét esetben ilyen hamar túl voltam az egészen, akik utánam szültek 10-12 órát voltak a szülőszobán, volt akit már többször indítottak.

Számomra jó érzés volt az is, hogy már visszatérő ismerősként köszöntöttek a szülésznők és orvosok, mikor tavaly 23 hetesen bekerültem a kórházba.

Remélem nem nagyon untattalak és zavartalak az én szüléstörténeteimmel.

Neked mekkora a babád?

Üdv. Tapika

Judit
tapika
 
 


Szia Bobek!

Még nem jártam a Kútvölgyi szülészetén és a szülőszobában. Egyenlőre a dokim magánrendelésére járok, a szülőszoba-látogatást csak későbbre tervezem. De igazából engem ezek a dolgok nem is annyira érdekelnek. Nem a körülmények számítanak, hanem csak az, hogy én elég ügyes legyek most már végre, így a harmadiknál. Már csak azért is, mert valszeg ez lesz az utolsó szülésem (bár ezt sosem lehet tudni.... Kép) Szóval, mindezeket a dolgokat kideríteni van még időm bőven. Most csak a babára koncentrálok (és persze közben családom egyéb tagjaira Kép). A többiek meg majd biztos írnak, ha nagyon akarnak, ne aggódj! Kép Látod, Tapika máris írt Kép Szia Tapika! Kép

Üdv, Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Tapika, köszönöm, hogy leírtad a történeteidet. Te valóban kicsit más helyzetben voltál a varratok miatt, nem volt kérdés, hogy bemenj a kórházba, vagy nem. Abban egyetértek Helloval, hogy jobb otthon vajúdni amíg csak lehet, de én abban sem vagyok biztos, hogy a következő szülésnél túl sokáig otthon tudnék várni, mert félnék, hogy valami történik hirtelen, és nem tudnak segíteni rajtunk. Ráadásul, az első szülést annyira várja az ember akár a kíváncsiság miatt is, hogy én azért örültem, hogy "bevonulhatok" a kórházba, mert ELKEZDÕDÖTTT. Remélem, értitek, mit akarok ezzel mondani.
Hello, megértem, hogy nem foglalkozol a szülőszoba körülményeivel, engem sem érdekelt a honvéd kissé felújításra szoruló szülőszobája. Csak kíváncsi voltm, ott hogy mennek a dolgok. Főleg arra, hogy látogatók bemehetnek-e a gyermekágyas részre, mert én ezt szeretem a legjobban a honvédban, hogy ezt itt nem lehet. A legtöbb helyen már ki-be járkál nagymamától a nagybácsiig mindenki.

Tapika, az én babám, már nem olyan baba, május 17-én lesz 2 éves, majdnem együtt szültünk Helloval. Megpróbálom feltenni a fényképét a fotóalbumba. Egy igazi fürtös kis ördög. Gellért a neve. Nektek vannak képeitek a babákról? Hellonak csak a pocakját láttam. :-) De az szépen gömbölyödik. :-)

Mindenkinek üdv: bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!
Én már írtam a szüléseimről, amik egyébként uannál a dokinál voltak, mint helloé, de nekem + élmény maradt, minden beavatkozással együtt. Én azt hiszem sok mindenben úgy gondolkodom, mint Bobek, ami a bébi látogatást illeti, abban is. Viszont szerintem az a fontos, hogy Te jó kezekben érezd magad, jól kijöjj a dokiddal, és ez nem mindig passzol mások véleményével.
Egyébként nekem több barátnőm szült a Kútvölgyiben, és elég jókat hallottam róla, úgyhogy hajrá Hello!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Ma voltam uh-on és úgy látszik, hogy megint fiú babánk lesz. Minden okés az új gyerekkel, csak lennénk már túl az egészen. Õszintén szólva, nagyon félek az újabb szüléstől, mert az előző nem volt valami nagyszerű.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!

Én minden egyes születés történeten meghatódok.
Lassan mi is elérkezünk oda, hogy második babát vállaljunk. Olvasva a különböző történeteket, kicsit elgondolkodtam, hogy bennem milyen élmények maradtak. Nekem elég nehéz szülésem volt, komplikációk nem voltak, de nagyon fájt. Magára a fájásra már nem is emlékszem, csak arra, hogy nagyon fájt. Akkor elhatároztam, hogy jó, az ember egyszer érezze, hogy milyen az a szülési fájdalom, de köszönöm, én a következőnél már akarok érzéstelenítést. Eltelt azóta 9 hónap, és már úgy gondolom, hogy nem akarok érzéstelenítést. Ha kibírtam akkor, most is ki fogom. És annak ellenére, hogy nehéz volt, szép emlék a fiam születése, és nagyon várom már a következőt!

Kiss Attilával kapcsolatban pedig csak jót tudok mondani, mint azt korábban meg is tettem már párszor.

F.
fermina
 
 


Szia Linamina! Grat a kisfiúhoz! Nincs kedved elmesélni az első szülést?

Bobek, milyen néven van az albumod? Szívesen megnézném Gellértet! Tényleg, ő beszél már valamit? Az én fiam csak összevissza mutogat, meg nyög hozzá. Kép

Hello (26+2)
hello
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, hétvégén senki nem ért rá, pedig elmúlt az a jó kis tavasz.

Hello!
Még nincs album, mert a múltkor lefagyott, amikor megpróbáltam megcsinálni, azóta pedig nem volt időm, de néhány napon belül megcsinálom. Gellért egyébként szavakat mond. A múltkor összeszámoltam, kb. 30-35 szót tud. Van, amit elsőre magától utánam mond, mást meg hiába ismételgetek, nem képes kimondani. Mutogatni ő is szokott, és ha valami fontosat akar mondani, akkor kiabál, hogy ANYA! Egyébként a fiúk állítólag nem a beszédben bajnokok, úgyhogy nem hiszem, hogy le vagytok maradva. :-)

Fermina!
Én is csak arra emlékszem, hogy nagyon fájt a szülés, és a fájások alatt még azt mondtam, hogy a következőt már érzéstelenítővel szülöm, de aztán ahogy vége lett, már nem úgy gondoltam. Szerintem a szülés azért olyan nagy dolog, mert fáj, és talán itt kezdődik az életen át tartó áldozat, amit a gyerekekért hoz az ember, és amit önként és boldogan vállalunk.

Linamina, miért volt rossz emlék az első szülésed? Mikorra írtak ki a második babával?

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Ha nem muszáj, nem írnám le újból a kínszenvedésemet. Bemásolom:

"Sziasztok!

Szia Sapi!
Az én történetem: indítással kezdtünk, reggel hétkor. Igaz, volt egy kicsi csúszás, mert a másik kismamának még előző este szivárogni kezdett a magzatvize. 9.30-kor elszállt a nyákdugó, 8 perccel később pedig ömleni kezdett a magzatvíz. Eközben már a harmadik ágyra kellett költöznöm, mert közben jött egy újabb kismama megrepedt burokkal. Tehát egyszerre hárman szültünk. A szülésznőnk Fehér Andrea volt. Szuper a csaj! Szimultán levezette mindhárom szülést úgy, hogy az egyikből császár lett.
Szóval már másfél perces fájásaim voltam fél tíz utántól egészen kb. fél háromig. Akkor már a szuperágyon voltam, mert mindenki megszült. Itt már nekem sem volt sok hátra. Kaptam cukros infúziót, mert egész nap nem ettem-ittam semmit, meg valami lazítót. Ettől egy kicsit bágyadt lettem. Így fél három felé már olyan fájások voltak, hogy közben nyomtam is. Aztán egyszer csak szóltak, hogy feküdjek a hátamra és gyakoroljuk a kitolást. A dokim odatette a kezét és mondta, hogy ott nyomjak, nyomjam ki a kezét. Elég nehéz volt eltalálni azt a pontot. Azért sikerült. Hogy hány nyomásra, azt nem tudom. Nem számoltam. Ekkor már nem fájt annyira. Aztán hirtelen eltűnt a hasam és kint volt a kisfiam.
A hasamra tették egy kicsit. Meg hallottam a szívógépet, aztán letakarították, odaadták a férjemnek.
Ekkor kezdtek el stoppolni. Kiderült, hogy állatira szétnyomott a gyerek, olyan másfél órán keresztül varrtak. Ez már meg se kottyant.

Eleinte valószínűleg nem leszel éhes a kórházi kajától, viszont pár nap múlva már nem lesz elég a szoptatáshoz és a regenerálódáshoz. Ha lehet, akkor vitess be kaját.

Üdv: Linamina"

Ez a lájtosabb verzió. Attól lesz igazán horror, hogy 11 nappal korábban 12 órán keresztül a szülőszobán voltam másfél perces fájásokkal, DE nem lett belőle semmi. Annyira kikészültem addigra, hogy leálltak a fájásaim és inkább úgy hagytak.

Most júl. 24-re vagyunk kiírva, de bármi lehetséges.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Ami a szülésznőket illeti, én legutóbb Beniczky Évinél, előtte Molnár Andreánál szültem, mindkettő szuper volt! C
claire
 
 


Sziasztok!

Kiváncsiságom hozott közétek.
Szeretném megkérdezni,hogy esetleg valaki nem tudja-e,hogy Húsvéth doktor még praktizál-e a kórházban?
Nála szültem a kisfiamat 2002-ben,de a kislányomat már nem vele szültem.

Köszi:
Jucus
20170114224602
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: