Új privát üzeneted érkezett!

Hajni,
ha rámész erre az oldalra, a Pediped™ lyam-t , és Pediped™ collin-c. Eddig neki liliputi mamusza volt, de az totál lestrapálta, orra már nincs, kukázható

Hidegban bajban leszünk, szerintem csináltatnom kell neki, mert az iszonyat magas rüszt + bazi széles láb nem jó kombináció a zárt cipők felvételéhez :roll:

Orsi
ja, mikor meglátom azokat a csajos cipőket, mindig rájövök, hogy kellene egy kislány is :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni,
ha rámész erre az oldalra http://liliputi.hu/index.php?m=product& ... =24&size=M, a Pediped™ lyam-t , és Pediped™ collin-c. Eddig neki liliputi mamusza volt, de az totál lestrapálta, orra már nincs, kukázható

Hidegben bajban leszünk, szerintem csináltatnom kell neki, mert az iszonyat magas rüszt + bazi széles láb nem jó kombináció a zárt cipők felvételéhez :roll:

Orsi
ja, mikor meglátom azokat a csajos cipőket, mindig rájövök, hogy kellene egy kislány is :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok! :)

Mi is vagyunk, csak miután hazajöttünk a rokonlátogatóból elkezdődött az Olimpia, és amikor tehetem, azt nézem.
(Minden eddigi meggyőződésem ellenére egy-két kövzetítést már együtt néztünk Kláribabával, és ma a vízilabdameccs alatt megtanulta mondani, hogy "GÓL", még a kis kezét is felemeli hozzá!) :) :) :)

Kép Kép
kismokus
 
 

 
 

Kismókus! :lol: :lol: :lol: Gól! Bálint a kajak-kenu döntőket röhögte végig, mihelyst vizet látott, már nevetett. Biztos érzi, hogy itt aztán lehet, van miért... (Hát én a vizilabda döntőre gyorsan lefektettem, hogy nyugodtan nézhessem :oops: ...)

Hajni! Én bélelt bakancsot szoktam venni, általában Siestát (Ádámnak mindig az volt, vagy báránybőr béléssel csináltattam a lábára). Bálintnak tavaly is Siesta bakancsa volt, most is az lesz. (Csizmát talán 1x vettem Ádámnak, de nem jött be.)

dkata
 
 


Emma ! Hanyas cipőt rendeltél? Amint látom, csak 21-esig van... De Bálint szandija már 22es, és kikandikál a lábujja. Bár a cipője 21-es, és jó rá...

Ráadásul nekünk az egyik Liliputis cipőnk eltűnt (szó szerint!!!) már felforgattam érte a lakást, kipakoltam a gyerekszobát, és sehol sincs... Nem valami sokat, tán 1 hónapot használtuk. :cry:

dkata
 
 


Emma,
én is mindig irigykedek a csajos választékra! A tesóm anno csináltatott bakancsot télire a gyereknek az általad említett okok miatt, de eléggé rosszul sikerült: irtó ronda és kényelmetlen lett. :(

Kata, Orsi,
épp a siestákat néztem, de olyan kis csufik, nem? Ráadául annyiért legalább szép lehetne... De nem túl meleg egy bebundázott cipő? Meg olyan ormótlan a picike lábukra! :roll:

Lányok, ha nem ülök Olivér mellett és játszom vele, akkor azonnal cumi takaróval és látványosan unatkozik. Kiborít vele!
20140901102739
 
 


Hajni! Én olyan vagyok cipő terén, mint Orsi gyerekülésben: maximalista. De a legfontosabb, hogy stabilan tartsa a kis lábát. Azt meg, hogy a csináltatott cipő kényelmetlen, miből gondolod? Akkor kényelmetlen, ha a gyereknek tartási rendellenessége van, amit a cipő korrigál. Ádám befelé forduló lábfejjel született, sínben is volt a lába, nem is volt kérdés a cipő, mindig csináltattam neki és Siestával felváltva hordta. Szerintem nem rondák (Bár most nem tudom milyenek, nem néztem).
A másik: nektek nem biztos hogy kell bundás cipő, ha mínuszban, hóban nem viszed ki! Ha csak kocsiba ültök és fedett helyre mentek (pláza :lol: :lol: :lol: )... De ha pl. kicsapod az udvarra a hóban, mint én fogom (ha lesz hó), akkor kell.

dkata
 
 


hajni777 írta:Lányok, ha nem ülök Olivér mellett és játszom vele, akkor azonnal cumi takaróval és látványosan unatkozik. Kiborít vele!


A dokinőnk szerint az önálló játék tanult tevékenység (ezt én nem értem ugyan, mert én Bálintot nem tanítottam egyedül játszani, de tény, hogy hagytam...). Akkor valahogy rá kell vezetned, először percekre játszon egyedül és egyre tovább. Nekem szó szerint elvan órákat egyedül, ami nem azt jelenti, hogy rá se nézek, nem os találkozunk :lol: :lol: :lol: , hanem játszik, odajön hozzám, megölelem, énekelünk, aztán visszaszalad autózik, utána én főzök, ő addig rajzol, stb. Én nem vallom a "sztáranyuka" elvet (Liptai műsorban volt valamelyik), hogy beadom bölcsibe a gyereket, aztán amikor velem van, akkor 100%ban VELE VAGYOK. Ez hülyeség, a lelkiismeretfurdalásból ered. A gyereknek látnia kell engem mosogatni, főzni, teregetni, a tesóval lenni, stb. Különben hogy fog illeszkedni a világ rendjébe? Nekem Bálint bepakol a mosógépbe, pedig fel se éri. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Hajni :D
nem tudom,mi abajod a cipőkkel ill. nem tudom, milyet szeretnél.
Szerintem pont bakancsokból nagyon formásakat lehet kapni.

Lehet, hogy Lili most télre megkapja a fiúk elefanten gore-tex bakancsait, van 19es meg 20as is, alig hordták, lehet, nem veszek újat neki, annyit úgysem fog benne még menni.
Azok bundásak belül.

Lili is órákat elvan egyedül, jön-megy velem a lakáson belül, persze vannak időszakok, mikor szó szerint kiköveteli, hogy vele foglalkozzak, de máskor jól eljátszik.
Én meg "sztáranyukás" is vagyok (Kata, nem vettem magamra :D) :wink:, mert Lili szeptembertől heti 3 délelőttöt ca. 3x3 órát bölcsibe megy, de családilag/munkailag ez a legjobb megoldás. Szerintem jobb a bölcsi, annál mintha 1 szitterrel lenne itthon egyedül, kevesen vannak, figyelnek rájuk... és már bandázott ma egy hasonkorú kislánnyal.

Kaja terén óriási előrelépés, hogy a reggeli szopi után délután szopik megint... az már majdnem 8 óra :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, Lili rendszeresen kipakol a mosógépből. Kinyitja és kirángatja a földre a mosott ruhát :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Nekem kipakolni nem tud, mert felültöltős. :lol:

Sztáranyuka nem a bölcsi miatt, hanem a szöveg miatt "ha vele vagyok, csak vele foglalkozom, a gyerek engem még nem látott mosogatni". Kb. így hangzott el. Sztem ez a nem normális. :lol:

dkata
 
 


Kata :D
jah, értem :D :D

csajok most panaszkodom kicsit :oops: :oops:
basszus vazze a lányom mindenhova felmászik. Tök komoly és értsétek szó szerint...
nem vagyok egy szívbajos mami, de amikor 2 cipős dobozt egymásra rak és így mászik be a előről az etetőszékéve a tálcán keresztül :shock: :shock: háááááát konkrétan nem tudom, mit kezdjek vele.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én ma már azt mondtam Bálintnak, lelocsolom, ha még egyszer felmászik a kerti lépcsőn... Nálunk a kert kb. 3 méter magasan van, egy kb. 45 fokos létra-lépcső vezet fel. Ha a kertkapu zárva, nem tud bemenni és nincs korlát se. Kb annyi idő alatt fent van, amíg vetek egy pillantást a másik irányba. :twisted:
Nem tudom mit lehet ezzel tenni, nekem Ádám anno azt csinálta, hogy kihúzogatta a fiókokat, és szépen haladt felfelé a szekrényen. :twisted:

dkata
 
 


Moso- ill. mosogatógép nálunk is sláger. Az a baj, hogy mikor beteszem, ő már rakja is ki, nem várja meg, hogy lejárjon :D
Hát az marha jó lehet, ha órákat játszik a gyerek! Nálunk 10-15 perc a max., de az is ritkán. Nem tudom, hogy tanítottátok meg őket erre! Zalán csak az udvaron van el remekül, ha én gazolok, vagy füvet nyírok. Meg annyira zabálnivaló volt ma, együtt szedtük össze a lehullott szilvát! A főzés iszonyat! Mindent látni akar, mi történik, meg megtapogatni.... Nem egyszerű így összehoznom az ebédeinket....

Orsi
tesóm harmadikja dettó. Hajmeresztő mutatványokat csinál, ilyet még a szüleim sem láttak életükben, életveszély 1 percre szem elől téveszteni! 11 hónaposan a járókából (hálós fajta, egyiknél sem volt használatban, de itt muszáj volt bevetni, míg tesóm pl wcre megy) kimászott :shock:

Kép
Kép
emma1976
 
 


jah, én is sejtem, hogy Lili lesz az első gyerekem, aki kimászik a kiságyból.
Anyuékhoz simán felmegy annyi idő alatt míg kihozom a teregetnivalót... ez kb. 30 lépcsőfok. (ha nincs becsukva a kiskapu, de újabban már zárom, mert különben megszökik)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bálint a Balcsin megszökött... Bezárt ajtón ment ki! Elkövettük azt a hibát, hogy a kulcsot a zárban hagytuk! Egyébként bele is teszi, ha feléri, úgyhogy a taktika az volt, hogy ajtó bezár, kulcs elrak (csak sokszor mi se találtuk, mert dugdosni is kreatívan kell.). Most a sluszkulcsot pecázta ki (már indításhoz betettem), bemászott, kivette, ajtót becsukta és a kulcsot a zárba tette, nagy büszkén mutatta, milyen ügyes... (Ádám 3 évesen anyáék autójával gurult el a lejtőn, kivette sebességből, egy oszlop fogta meg - 3 éves volt. :twisted: )

Emma nekem nem válaszoltál cipő ügyben...

dkata
 
 


Kata,
A csináltatott cipő talpa olyan merev, mintha vasból lenne, tök nehéz és annyira ronda, hogy nincs rá szó. :? Na mindegy, majd megpróbálok legalább nem túl csúnyát venni.
Eddig az enyém is eljátszott párszor egyedül, de mostanában bekattant, és csak velem hajlandó játszani. Mondjuk Lorcsi is ilyen volt. Olivérnek a szárítógép a kedvence, azt kapcsolgatja állandóan. Nálatok meg autó-maffia van?!:lol:

Orsi,
Ha találsz jóféle cipőt, teszel linket? Lili meg kisördög lett vagy mi?!:lol:
20140901102739
 
 


Nem tudom, miről beszéltek..
Eszter tök jó gyerek! :lol: Vízérzékeny. Minden apró pocsolyát, vizet megtalál. Ő is csak max. fél órát játszik egyedül.
Itt épp az iszapbirkózásra edz.

Kép [/img]

Kép
petyaanya
 
 


hajni777 írta:Orsi,
Ha találsz jóféle cipőt, teszel linket? Lili meg kisördög lett vagy mi?!:lol:

megmutatom persze :)
Olivérnek mekkora a lába?
Lili azért sosem volt egy szent :wink:

Petyaanya :D
A te lányod se semmi! :shock: :shock:
de azért Te sem szívbajos :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petyaanya,
nagyon jó kép!:D A ruhamosásért nem irigyellek! :lol:

Orsi,
21-22-es cipő köll neki, köszi! :D
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Emma,
bölcsi:sztem tök mindegy,hogy a gyerek mikor találkozik az idegen bacikkal,persze a tél azért rizikósabb,dehát ez van.
Beszéltem a gyerekorvosunkkal,és Ő egy 3 hónapos homeopátiás immunerősítő kúrát javasolt bölcsi előtt,és adni fogom a Béres cseppet is.

Csajok, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
micsoda sztorik! és Petyaanya,ez a kép csúcs! :lol: :lol: :lol:
Eddig azt hittem,hogy az én gézengúzaimat nem múlják felül a többiek,de tévedtem! :lol: :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 


Kata
Bocs', hogy nem válaszoltam! Zalán lába 19es most, én 12-18 hóig méretet rendeltem, ez picit nagy, de nem vészesen

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma, köszi! :lol: Ettől tartottam, Bálintnak már nem lenne értelme 18-24 hósat rendelni, főleg hogy jön az esős idő, sztem én már zártabb cipőt meg bakancsot veszek, bentre meg sima liliputisat, abból van nagyobb is. Nincs nagy lába Zalánnak, Bálintnak a tavalyi téli Siesta bakancsa volt 19-es. :lol:

dkata
 
 


Beázott a homokozónk, állt benne a víz, aztán levettem a tetejét, hogy száradjon. Elfordultam kb. 2 percre, és Eszter már benne volt. Szerencsére meleg volt a levegő, hagytam dagonyázni. :lol: Ilyenkor azt szoktam mondani, különben sose lesz immunrendszere :wink: . Ruhamosás: van egy csomó használt ruhánk, én bizony imádok turizni, és azokat nem sajnálom az udvarra ráadni. Amúgy csak a gyümölcsfoltokkal birkózok. :x

Kép
petyaanya
 
 


Lilinek 18as a lába, pedipedből 6-12 hósat kezdtük ca. 1 hónapja, előtte még a 0-6ost hordta.
Claksot vettem most neki az angol szerint 2.5es.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, a lába hosszra kicsi, ezt az egyet tőlem örökölte :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Na én is előkerültem, kissé idegesen, felháborodottan, kiborultan és még nem is tudom hogyan, de többször sikerül még elbőgnöm magam.

Sajnos kitört nálunk a bolha járvány és Maja fejébe rendesen beköltözött, éldegélt benne, mint a kutyában. Először arra lettem figyelmes, hogy fekete pöttyöcskék vannak a fejbőrén, mintha Gaja megszórta volna földdel. Kikeféltem a hajából, de aznap nem mostam meg neki. Másnap altatásnál játszadozom a hajával, és megint tele volt apró fekete pöttyökkel, ahogy kefélem kineki, átsuhant a hajábn egy jól meghízott bolha. Eszembe jutott, hogy a kutyánál is úgy szoktuk megnézni, hogy bolha ürülék van-e benne, ha a nedves papírzsepit nyomunk rá, akkor piros, véres lesz. És az lett. Szóval benne élősködött egy bolha. Felhívtam a dokit is. Elkaptam a kutyát, volt benne is. Azonnal kifürdettem őt is, ment kutyakozmetikushoz és úgy mentünk nyaralni, hogy kihívtuk a bolhaírtó céget, hogy amíg nem vagyunk itthon fujják szét a lakást még a kiságyakat is.
Tök jó volt a nyaralásból hazajövet mindent moshattam le. Éjszaka jöttünk haza, addig a gyerekek aludtak a kocsiba, mi meg takarítottunk.
De nem is ez a bosszantó, hanem az, hogy ezek után, még mindig találok a kutyában bolhát, pedig frontline combo van rajta, + kiltix nyakörv+ ultrahangos bolha riasztó, +neostomozannal le van fújva a kutya is a helye is, és mindent végig nyaltam domestossal a pirossal....
több mint harmincezer forintunkban van már és még mindig felhozza, mert egyesek b@sznak a kutyájukra.
volt olyan szomszédom akinek említettem, hogy a gyerekben bolha volt, azt mondta, hogy mit vagyok úgy oda, lesz még tetves is. ja és még terhes is ez a csaj. A másiknak konkrétan szóltam, hogy bolha van a kutyájában, erre közölte, az övé most lett megfürdetve és bolhaírtva abban nincs bolha, a kutya is szokott csak úgy vakarózni... Ja és miután kértük, hogy csak együttes összefogással lehet legyűrni a bolhákat, a 6 lakásból 2-en közölték, hogy náluk nincs bolha és ne akarjunk ott takarítani..... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Szóval eddig mindig azt mondtam, hogy mi aztán milyen gyönyörű helyen lakunk, de sajnos a 8. kerület tisztább mint ez.... ja és csodálkoznak, miért nem viszem le a ház elé játszani a gyerekeket. Basszus a kutya szart kell kerülgetnem a ház körül. Volt úgy hogy a doki jött hozzánk és 3 kutya rontott rá és senki nem jött ki és szólt rájuk, persze akkor is én voltam a hibás, mert mért nem szóltam, hogy jön hozzánk. Azóta, ha beteg a gyerekem akkor körberohanom a szomszédokat, hogy ugyanmár ha megtenné, hogy bezárja a kutyáját....

na megint kidühöngtem magam... mindenhol ez megy??? tényleg csak én csinálok a bolhábol elefántot?

visszaolvasni nem volt időm, ezt az oldalt is csak átfutottam, de láttam cipőről volt szó.

mi holnap megyünk, a supi+ -os bácsihoz cipőt csináltatni a csajoknak, ha érdekel akkor majd beszámolok róla milyen volt. A telefonban nagyon aranyos volt, rögtön felajánlotta, ha eltudunk menni hozzá, akkor a csajok lábára csinálja a cipőt. Benntre lesz szandálcipő. Maja mostanában szinte csak lábujjhegyen jár, ezért lezs a keménytalpu. kintre az elefantenen gondolkodunk.
A pedipedet imádom, de nem túl téliesek a cipők. Van még egy ami tetszik az a preschoolian, azok is hajlékonyak, de szintén nem túl téliesek, ősziesek. Én nem tudom Amerikában nincs eső, meg hideg??????

Hajni!

Találkoztam az unokatestvéreddel Nagykátán!
:lol:
jól meglepődtem, mikor a hátam mögött megszólalt, hogy neharagudjak, de nem katyerina vagyok... :shock: :lol:
hirtelen nem is tudtam hova tenni... :) aztán mondta, hogy az unokatesód, meg a gyerekek alapján azonosított be... :)

katyerina
 
 


Katyerina :D
:shock: :shock: nem csodálom, hogy elsírtad magad.
A többi kutyás meg egy faxkalap... hogy finom és nőies legyek :wink:

amerikánszki cipők... nincs :lol: :lol: tudod, ott mindig süt a nap :lol: :lol:
én most még a pedoodle cipellőket néztem Lilinek, az is felxibilis talpú.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Mi két nyaralás között vagyunk. Agárdon voltunk, nagyon jó volt. Végre jó időt fogtunk ki és Balu nagyon élvezte a pancsizást.

Petyaanya,
De jó kép! Gondolom, hogy élvezte a kiscsaj a dögönyözést! :lol:

Katyerina,
Ez durva! Megértem, hogy kiborultál! Azt viszont nem értem, hogy a szomszédok miért állnak ellen. Tényleg elég f..ok :evil:

Kismókus,
Édes lehet a lányod, ahogy drukkol! :D


Cipő: Balunak mos elég hirtelen nőtt a lába, ki is nőtte a 19es sorozatot. Lilliputiból a 12-18 hós pont jó rá. Utcára nekünk Clarks van, Angliából. Abból 4H a mérete most. Én szeretem nagyon, hajlékony a talpa, az orra egyenes gumis, a bokájánál jó puha és a H-s méret jó Balu igen széles lábfejére is. Ja és sztem jól is néz ki.

Kép
bandika
 
 


Ja, még azt akartam, hogy 3 rágófogat növeszt a Drága egyszerre! Elég nyűgös éjszakákon vagyunk túl miattuk. :(

Kép
bandika
 
 


Petyaanya,
nálunk a pirospaprika-folt a mumus, sehogy se tudom kiszedni... :?

Katyerina,
komoly? :shock: Nahát! :lol: Hogy kerültetek kátára?
A kinti cipőtök milyen lesz?
Hogyhogy szabadon szaladgálnak felétek a kutyák?:shock: :twisted: Én tutira feljelenteném az összes gazdáját! :twisted: Még a mi kutyánkkal is úgy vagyok, hogy jámbor szerencsétlen, de mégis csak állat! Nemhogy egy vadidegennel, főleg egy nagytestűvel! :twisted:

Orsi,
csak nem már 80-okat hord Lili?:D

A fiam mostanában üt-vág mindenkit, és nem csak akkor, ha be akarja a játékát védeni, hanem gondol egyet, odamegy vkihez, jól megütlegeli. Nem tudom, honnan látta, itthon nem szokás az ilyesmi. Mit csináljak vele?
20140901102739
 
 


bocsi,
most csak egyhez szólok hozzá, bár olvasok mindig mindenkit és jókat derülök - mindenkinek köszi a jó story-kat! :D

szóval, Hajnikám,
Bencsi már a második gyereket üti le a játszótéren a kapuval. Az egyik anyuka azóta elfordítja a fejét, hogy még köszönni se kelljen.. 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok :)

Hajni :)
Én azt mondom Balázsnak, ha megüt valakit, hogy nem bántunk senkit, csak simogatunk. Néha ő is megüt másokat, de ezen szerintem minden gyerek átesik.

Kismókus :)
Ma Bali is megtanulta a vizilabda alatt, hogy góóól :)

Katyerina :)
Bolhák és szomszédok :( :( :(

Hihi, az én fiam is házias. Elindítja a mosogató gépet (sajnos kérés nélkül is). Bepakolja a mosógépet, kipakolja a mosást, próbálja kiteregetni a ruhát és leszedi a szárazat. A legédesebb, hogy a zoknikat egyenként beviszi a szobájába és beteszi a zoknis fiókba és sír amikor elfogyott, úgyhogy vissza szoktam csempészni belőle :) Még meg kellene tanítani vasalni és akkor arany életem lenne :lol:

Csak az én fiam él nagy lábon? Ő most 22-23-as cipőket hord.

wish
 
 


ja...

Orsi :)
Melyik homeos orvost javaslod pici gyerekeknek?

wish
 
 


Katyerina,
ez szörnyű!!! :cry:

Bandika,
további jó nyaralást!
Balázst sajnálom,de így legalább hamarabb túllesztek a fogzáson!

Hajni,
minden gyerek átesik ezen,enyémek már simogatnak mindenkit.

Wish,
:lol: :lol: :lol:
Fiúk is nagylábon élnek,lassan kicsi lesz a 22-es szandál.

Andi
Kép
aanda
 
 


hajni777 írta:Orsi,
csak nem már 80-okat hord Lili?:D

A fiam mostanában üt-vág mindenkit, és nem csak akkor, ha be akarja a játékát védeni, hanem gondol egyet, odamegy vkihez, jól megütlegeli. Nem tudom, honnan látta, itthon nem szokás az ilyesmi. Mit csináljak vele?

Azért még van neki bőven 74es is, de van egy csomó, így lefotóztam mindet :)
(na meg 1-2 nadrág, ami 68as és jó rá)

Szólj rá, és hozd el, ennél többet nem tehetsz.

Wish :D
az én fiaim 24est :oops: :oops:
Homeos dokit hol?
Mi Kürti Katalinhoz jártunk XII. ker, anyuval együtt végzett az elsőközött 199x-ben (talán 1992).
van még egy Mariann de nem tudom mi a vezetékneve, ő is kedves.

cipő: most a deichmannban láttam olyan elefantent, ami már őszi és szuperpuha a talpa, ugyan csak kék meg rózsaszín van belőle és 20asnál nagyobbat nem láttam itt, de az nagyon szimpi nekem.

basszus... amíg ezt megírtam a lányom felmászott a tesói etetőszékébe, onnan a konyhaasztalra és már itt matat a gépemben :evil: :evil: :twisted: :twisted:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

és nem szokott leesni/elesni Lili a mászások során?
erről jut eszembe, Olivér valamelyik nap hatalmasat esett, kb. 1 cm-es repedés lett a száján, vérzett rendesen. hideg vízzel állítottam el, van valami más, gyorsabb módszer?
A deichmanban az a puha talpú elefanten mennyibe kerül?
épp tegnap volt ott anyu, hozott Olivérnek egy leárazott Nike-t, 21-es :oops: Olivérnek 18-as lába van.
Orsi, neked akarom írni, mert tudom, hogy voltál már Te is müllerben, hogy én még csak most néztem szét ott igazán, sokkal olcsóbb minden, amire Olivérnek szüksége van, mint bármely másik drogériában. Tápszerek, tejpépek, bébikaják, stb. Mondjuk Lili ilyeneket nem eszik.

Hajni

mi is 4-szer eszünk, én már lassan szeretném, ha az egyik főzelék helyett kenyér lenne valamivel.
Amikor Olivér nem eszik már üveges kajákat, mit fogsz neki adni?
Írtad a múltkor, hogy várod, hogy vége legyen a nyárnak, hát én meg nem. Mi lesz velünk? Hidegben nem tudunk 4-5 órát naponta lent lenni, Olivér meg nincs el fent a lakásban.

Kata

hogy kell őszibarackot fagyasztani? Te biztosan szoktál. most, nyár végére megszerette Olivér nagyon a barackot, fagyasztani kéne.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

és nem szokott leesni/elesni Lili a mászások során?

A deichmanban az a puha talpú elefanten mennyibe kerül?

Orsi, neked akarom írni, mert tudom, hogy voltál már Te is müllerben, hogy én még csak most néztem szét ott igazán, sokkal olcsóbb minden, amire Olivérnek szüksége van, mint bármely másik drogériában. Tápszerek, tejpépek, bébikaják, stb. Mondjuk Lili ilyeneket nem eszik.

nem szokott leesni, még egyszer sem esett le :) de ettől még a frászt hozza rám :?
7.990 Ft volt a cipő
Müller árakat én ennyire nem is néztem, mert bébikajára nem költök, amit meg ott szoktam venni, azt máshol nem lehet kapni. Én azért szeretem, mert nagy a választék, minden van.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hali!

én is a simi-simizést mondogatom neki, Ő rámnéz, majd ütlegel tovább. :? Szegény unokatesó már akkor visít, amikor közeledik felé a fiam. :? :(

Zsuzsi,
ja, ne is mondd! Fogalmam sincs mit fog enni akkor a gyerek! :?

Pompi,
akkor Bencsi se lehet túl népszerű... :lol:
20140901102739
 
 


Valaki kérdezte mostanában a szobatisztaságot. A mostani baba magazinban van egy hosszabb leírás:

"Sokszor erdményes lehet, ha a rendszerint már ülni, sok esetben állni és járni is tudó kicsit idejében bilire teszik. Ez öröm a mamának, de a csöppség közreműködése ebben a folyamatban ekkor még nem tudatos, ez nem valódi szobatisztaság."

"... a túl korán szobatisztaságra "szoktatott" kicsik később többször visszaesnek cseperedésük folyamán, vagy szorongás, félelem alakul ki bennük a kakilással/pisiléssel kapcsolatban."

A cikk írója (Dr. Kővári Zita gyermekorvos ) is kb. 2-2,5 éves korra teszi a szobatisztaság elkezdését.
20140901102739
 
 


Zsuzsi! Őszibarackot megpucolom, kettévágom, magot kiveszem (a magháznál is kivágom kicsit). Érdemes úgy zacskózni, amennyit gondolsz, hogy egyszerre megeszik. Bár egyben nem olyan mint az igazi, mert plöttyedt, de turmixnak, főzeléknek jó, és nem cukros mint a befőtt, akármi lehet belőle. Én tavaly 3 ládával tettem el, és elfogyott, pedig csak Bálint ette. Akkor 2-4 fél barack ment 1 zacsiba, most 8. :lol:

Hajni! Sztem simán elkezdhetnél főzni, nem nagy dolog és jó móka, arról nem is beszélve, hogy rendesen etetheted a gyereket. Bálint ma paprikáskrumplit gyűrt uborkasalátával, nem gondoltam, hogy ennyire fog neki ízleni!

Enyém gyerek továbbra se túl kommunikatív a szavak terén, aja jeje (de ezt már szépen is tudja, hogy anya gyere, csak nem mindig akarja) és ennyi. Persze ezen kívül van egy csomó "szó", amit használ, de azt csak én értem. Pl. aa=apa, áááááááá=áfonyát kérek de azonnal!!! (mennyivel egyszerűbb a Bálinté :lol: ). Viszont énekel ezerrel! Megeszem a száját, kis cérna hangon nyomatja a halandzsa éneket. Vagy elénekeljük az Orgona ágát soronként, Ő meg "ismétli" utánam. :lol:

Alvás szerencsére még mindig jó, tegnap fél 10-kor már bementem, nincs-e valami baja... hát nem volt, csak aludt. Pedig 8-9 között fektetem, és délután is alszik 3-4 órát. :shock: :shock: :shock:

Katyerina! Ez a bolha és kutya sztori borzasztó! Nekem a szomszéd épp 3 napja hozott a közös udvarra kutyát... Oda, ahol 4 kisgyerek van, és tartani meg úgy akarta, hogy kb. az én teraszomtól lett volna 3 méterre, tőle meg 15-re. (Úgy, hogy se árnyék se fagyvédelem a kutyaházon kívül, sztem ez nem normális dolog.) Ki is nyilvánítottam, hogy nem tartom felelősségteljes kutyatartásnak az ilyet, mert a közös udvaron ne rohangáljon (mert nem az én kutyám, hogy szólok rá, vagy akadályozok meg bármit?!), a kertben meg folyamatosan sírt a kutya. Most elvitték, nem tudom mi lesz később... Tiszta hülyék az emberek, én nem értem, miért vállal kutyát az, aki nem gondozza és nem biztosít neki rendes ellátást?

Orsi! A cipő amit vettél Lilinek magasszárú? Akkor én is megnézném, hátha nálunk is van.

dkata
 
 


Hajni! Szobatisztasággal egyetértek, én is úgy akarom kezdeni, hogy kb. jövő tavasszal. Csakhogy Bálint nekem mutatja, hogy bekakilt, és mindaddig, amíg ki nem veszem belőle. Ez elgondolkodtatott, fogok is venni bilit, de nem gondolom, hogy előbb lenne értelme, mint 2 éves kor. (Meg mint írtam, én nem cserélgetem rajta a ruhát, mert kicsit bepisil, meg élje meg fölösleges kudarcként, hogy nem sikerült a bilibe...)

Bálint is tud verekedni, meg virágokat leszaggatni. Ilyenkor is mondom neki, hogy "csak simi-simi". No, olyan vad, heves simi-simit se láttál még (inkább virág-pofozásnak nevezném :lol: )!

dkata
 
 


Kata

ma ki is próbáltam 1 barackot lefagyasztottam(úgy, ahogy írtad), aztán felengedtem, jó plötyi lett. Ennek ellenére fagyasztottam aztán, mert turmixolni fogom úgyis.

Én is fogok bilit venni hamarosan, kíváncsi vagyok, mit kezd vele Olivér.
Tényleg, fogat mosni hogy kell? fogkrém nélkül?

Hajni

én meg úgy várom már, hogy Olivér darabosat egyen, meg többfélét, nem kéne külön főznöm. Tegnap is olyan isteni brassóit csináltam, de Olivért még a sültkrumpli se érdekelte.
Én ha nem főznék, akkor csakis olyan helyről hozatnék/hoznék kaját Olivérnek - ha már nagyobb lesz -, amit bölcsiseknek / ovisoknak főznek.

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata :D
nem vettem cipőt csak láttam.
nem nagyon magasszárú, de nem is bokacipő.
Itt nálunk jó sok elefanten cipellő volt, érdemes körbenézni szerintem.

Énekelni Lili is tök profin tud, minden hang a helyén.
nekem ez akkora élmény, mert a fiúkból 2 éves korukig 1 hang nem sok annyi nem jött ki, ő meg már régóta dumál.

a paprikáskrumplit Lili is nagyon szereti.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata, Zsuzsi,
ja, főzni kéne, tudom, hjaa! :roll: Épp a napokban gondolkodtam el rajta, hogymiért nincs olyan étterem, ahol a rántást (vagy habarást vagy nem tudom hogy híjják ) teljes kiőrlésű liszttek csinálják, csak durumtésztát adnának, és úgy alapból egészséges kaják készülnének! Nem csak pizza meg hamburger, mint a Norbinál volt, hanem igazi kaják, főzelékek is! Biztos, azt is tönkretennék a multik! :twisted: Nekünk meg se pénzünk, se hozzáértésünk nincs egy ekkora bizniszhez.
20140901102739
 
 


Hajni :D
jó az a rántás hagyományos liszttel is :wink: (bár rántást én konkrétan a lencsefőzeléken kívül semmihez sem használok)
mert ha te főzöd, akokr egy csomó ízesítőt elhagysz és sokkal egészségesebb,mint az éttermiek, amik közül mindenhol használnak porokat, amikben tudjuk mi van.

(azért hagyományos alapanyagokkal is lehet egészséges ételeket főzni
pl. a pizza és hamburger sőt a sült krumpli is lehet egészséges :wink:)

kicsit azt látom,hogy beskatujázod a kajákat....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,
dehogynem népszerű Bencsi! Nagyon szeretik! Nagyon édesen be tudja magát hízelegni. Kavicsokat oszt, simizik, tapsizik, csip-csip csókázik annak, aki megérdemli. :D Ő is kapott már egy-két lökést, de mi vagyunk olyan jófejek, h nem reagáljuk túl. (Persze közben elszorul a szívem... pl. mikor egy kislány nem akarta neki hagyni, h megsimogassa.) :? Csak az idióta anyukák reagálnak úgy, hogy a más gyereke hülye. Azt figyeltem meg, h minden kisgyereknek lehet néha rosszabb napja, nem kell elsőre ítélni. Az elfordítós fejű csaj egy hülye pi... amúgy is. Ő az egyetlen, aki soha nem köszön. Úgy jön be a játszótérre, mintha mi tehetnénk az ő búvalb...ságáról. ÖÖÖ... béleltségéről. Hm... :oops: Legszívesebben lekevernék neki egyet, mikor meglátom, olyan tenyérbemászóan csinálja.

kata,
ja az a 100%-osan vagyok vele -duma naGgyon gáz! Én is kifexem tőle! Az "engem még nem látott mosogatni"-t még nem hallottam, de az még gázabb. :?
"Orgona ága" - nem semmi. Nemsokára a IX. szimfi jön, nem? 8)
Szóban nálunk most az O-TÓ megy (autó) és a PŐ (néha PRŰ) a repülő.

icsilya,
de jó lehet az éneklés! :) Nálunk "mondókáznak", ő-ő-ő-ö! ő-ő-ő-ö! (nem tudom így jól leírni, de tudod, szavakat nem mondanak, csak utánozzák a hangsúlyozást!) :D

KépKép
pompomlány
 
 


Köszönöm az együtt érzéseket, bolha ügyben, talán ez segít. Legalább is lelkileg... A kutytartásról meg annyit, hogy mindenki azt gondolja, hogy ez erdő és a kutyának az a legjobb, ha kint rohangálhat, és mi vagyunk a kegyetlenek, mert bezárva lakásba tartjuk a kutyát.... ja és most mindenki kikerül minket, meg elrángatja a kutyáját, mintha mi lennénk a koszosak... na mind1. igazán több szót nem érdemel, tele tudnám írni sztorikkal az oldalt... szélmalomharc...

más.

Voltunk a supi+ os bácsinál! Nagyon-nagyon kedves bácsi. És amin meglepődtem, hogy a cipők pillekönnyűek. szórakozottan felemeltem egyet, hogy biztos betoncsuka és a lendülettől majdnem hanyattvágódtam annyira könnyű volt. És nem is csúnyák szerintem. Őszinténszólva beleszerettem a cipőkbe.
kikérdeztem a bácsit is. Azt mondta, hogy a cipője nem ortopéd cipő, hanem normál hétköznapi viselet. A lényege, hogy a csontot tartja a cipő és az izmok tudnak benne mozogni, a láb tud tornázni. Az eleje kicsit felfeléhajlik, hogy tudjon gördülni a láb és supinált a sarka.
kérdeztem tőle, hogy mi van a supy cipővel (az övé az supi+ ). Azt mondta, hogy mivel sok megrendelése volt keresett társakat, de végül a társak lenyulták az ötletét, de mivel levédette a sarok kérgét és a talpat, ezért azt nem használhatják fel.
Végülis vettem nekik szandálcipőt, meg rendeltem őszi cipőt is, kb 2 hét múlva kész is lesz. mindkettő bordó lesz, csak az egyik bézs, a másik rózsaszín betéttel, meg télit is fogok rendelni. A téli bakancsokban meg pamutos "szőrme"? van így nem izzad benne a láb.
Szóval nekem ezt sikerült most kiokoskodnom. :) egyébként még gondolkodtam az elefanten el cicco cipőcskén, de még nem szemléltem meg. Ja és kiderült, hogy Gajának egy számmal nagyobb a lába. :)

Hajni!

Kátára úgy kerültünk, hogy olyan strandot kerestem, ahol jó a gyerekmedence. Káta ilyen. Nekem nagyon bejött, és kb 40 perc alatt ott vagyunk, ha én vezetek 1 óra. :) Ja és itt bemehetek a gyerekekkel a vízbe. Voltunk Miskolctapolcán is, nagyon szuper gyerekmedencék voltak, de kb 3 éves korosztálytól és a felnőttek nem mehettek be a vízbe. Számomra ez elég rossz volt, ja és persze nem tartózkodtak a felnőttek a vízbe, csak a szélén ültek és lógatták a lábikat, a csajoknak meg mellig ért a víz, nem tudtunk semmit sem csinálni. Kátán meg a babamedencébe simán be tudom engedni őket, "egyedül" is, mert ha el is estek a második után már tudták, hogy fel kell tartani a fejüket és simán négykézlábra ereszkedhettek. A nagy gyerek medencében meg simán elpancsolgatnak a szélén, még csúszdáztak is...

Bili téma. Na engem annyit cseszegettek a nyáron vele, hogy miért nem veszem le róluk a pelust és higgyem el, hogy szobatiszták lesznek, hogy kipróbáltuk, hogy mi lenne ha...
na a bilivel óriásit játszottak és leginkább nem rá, hanem belepróbáltak ülni. mondogathattam, hogy pisi kaki, a pisiben pancsoltak tocsogtak, persze a parkettán, a kaki meg, ajjaj. Végül is ott fejeződött be a kisérlet amikor az öt parkettára kakikálás után lerángatták a kimosott ruhát és annak a közepébe kakiltak. Na itt döntöttük el, hogy bőven ráérünk jövőnyáron szórakozni ezzel.

katyerina
 
 


Orsi,
tudom én, hogy a legjobb, ami háilag készül, abba azt teszünk, amit akarunk - nem vitatkozom én ezzel! :wink:

Pompi,
édes kiskölök lehet a fiad, szívesen összeereszteném őket: a két herkules! :lol:
Játszóterezni ezért sem járok: semmi kedvem más rigojáit elviselni!

Katyerina,
tényleg, tőletek nincs messze Káta! Gödöllőn amúgy nincs strand? Vagy nem jó? A kátaival az a baj, hogy túl sokan vannak! Bár a bébiben talán nem mindig... Olivérnek szegénynek még nem volt szerencséje egyikben se fürdeni a hülyenemfürdős anyja miatt. Majd jövőre! :D Vasárnap zárnak.
20140901102739
 
 


Orsi

Te mivel sűríted a főzelékeket, ha nem liszttel?
a liszttel és tésztával nekem sincs semmi bajom, inkább azzal, hogy az éttermi kaják tocsognak az olajban, az apróhúsos kaják nyesedék húsból vannak.

Kép
zsuzsi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: