Új privát üzeneted érkezett!

Wepe,

Megnéztem, a TESE eljárás során a spermiumokat hereszövet biopsziával nyerik. Ezt általában azon férfiak esetében alkalmazzák, akik valamilyen oknál fogva nem képesek spermium termelésre. Az így kinyert spermiumokat pedig ICSI-vel juttatják be a petesejtekbe.

Nekem fáj a szívem, már akkor is, ha bababoltot látok. De remélem, hogy hamarosan be kelljen mennem egybe-kettőbe vásárolgatni.

Én mindhármat bevállalnám. Egyben le lenne tudva a tesó-projekt is. :) Persze azért hallgatnék az orvosra, hogy mit javasolna.
Vendég
 


Wepe!
:D
TESE (hereszövetből kinyert spermiumok) ha jól emlékezem :roll:

Ladiva!
akkor rajtad a világ szeme!

Zsuzska!
vajon mi van Veled???
dezsina
 
 


Pont ide jöttem, és pont egyszerre írtatok, köszönöm !
Azt hittem, hogy olyan mint a ICSI, összebigyózás :D csak más módszerrel :shock:
Deizsina, jó a vonalzód ! :wink:
Zsuzska karácsony előtt volt utoljára, én nem tudom mi lehet vele :roll: lehet, hogy már babázik :D
wepe
 
 

 
 

Wepe!
itt csupa segítőkész kismamijelölt van :D
dezsina
 
 


Ugye Wepe, mi már csak tudunk valamit Dezsinával, hogy ennyire egyszerre írtunk.

Sőt, van MESE eljárás, amikor a spermiumokat a mellékherékből nyerik.

Én Dezsina nagyon igyekszem!
Vendég
 


Én is, én is, én is....bevállalnék ikreket vagy 3-as ikreket :lol: De ha mindenkinek ikrei lesznek és esetleg taliznánk, akkor problámás lesz ennyi iker kocsival közlekedni egyszerre az utcán :lol: :lol: :lol:

i.kata
 
 


Kata,

vagy giniszrekordot állíthatnánk fel, hogy egyszerre toljuk őket :wink:
wepe
 
 


Sziasztok!

Olyan jó kedvre tudtok deríteni.
Még én sem hiszem el igazán hogy nemsokára indulunk. És egy nagy nagy plussz hogy ti is itt vagytok. Ikreknek én is nagyon örülnék. Nem gondolkoznék én sem.

Dezsina
Szerintem mi még össze is futhatunk bent :D :D
Nekünk csak az ICSI összebigyózás jöhet szóba. Idáig szép babók lettek belőle.

Akkor most változik a táblázatunk is nem?
Vendég
 


Kriszta,
bizony változik, de ha nem gond, akkor majd holnap javítgatom át, ok? :wink:

i.kata
 
 


Sziasztok,

Dezsina, várunk, hogy mi volt :)
Kriszti, Neked ez most hanyadik lombik lesz ? Bocsi, már biztos írtad, csak elfelejtettem :oops:
wepe
 
 


sziasztok!

Hát igen :D voltam bent :!: Újra megcsapott a lombik szele! :D Hihetetlenül nagy optimizmussal indulok neki! Muszáj, hogy szerencsém legyen :!: :!: :!:
Képzeljétek, valóban 83 volt a sorszámom és február 3án megyek a kövi 21. napi vérvételre! Vagyis kezdek :!: :!: :!:

Kriszti!
valóban össze is futhatunk!!!! :) Az is nagyon jó, hogy drukkolunk most Neked, (a legjobban) hiszen Te vagy a csapatunk első embere :P Tessék máris feltöltődni pozitiv energiákkal :wink:
Valószínűnek tartom, hogy ugyan nálunk szuper jók a spermaeredmények, de a Tanárúr azt említette, hogy ha most blasztókig visszük el a babákat, akkor nekünk is ICSI lesz :roll: Máris izgulok!!! :)

Kata!
milyen jó lenne, ha most mindannyian ikreket szülnénk :P
és nagyon várom az új táblázatot!!!

Wepe!
tudom, hogy Kriszit kérdezted, hogy hanyadik lesz neki, de azért hagy mondjam el, hogy nekem 4 lombik lesz, de 5. beülti! 8) jaj, bárcsak sikerülne, hiszen annyira régóta szenvedünk :!:

Ladiva!
igazi szakértő lettél :!: :wink:
dezsina
 
 


Dezsina! Nekem rossz, de egyben jó tulajdonságom is az, hogy ha valami érdekel, vagy valamilyen helyzetbe belekerülök (lombik), akkor kivesézem a dolgokat. Így lehet mindenre felkészülni. Te most megint hosszú protokollal mégy? Valamit említettél, hogy már volt short is, és most talán még egyszer olyan lesz. Mindenesetre a párod szuper spermájával + az ICSI-vel nektek tuti sikeretek lesz!

Kriszti! Nyisd meg a 2009-es (ikres) babaesőt!

Én már most szedetek férjemmel vitaminokat, had javuljon az állapotuk, mire odaérünk.
Vendég
 


Ladiva!
short-om még nem volt. Sipos doki nézte most át iziben a papírjaimat és maradunk a long protocolnál... Eddig nagyon bevállt petesejtjeim szépen növögettek 8)
Jómagam is hasonlóképpen igyekszem minden tudást megszerezni, amit csak lehet, hiszen javunkra válik!!!
én is szedetek és szedek is vitaminokat! Most mindent egylapra teszek fel. igyekszem mindent teljesíteni amit lehet, mert akarok már menni többet!!!

Milyen az új vonalzóm?
dezsina
 
 


Dezsina, eddig nem ICSI-vel volt nektek ?
És a mi különbség a long és short között? lehet, hogy Ladiva is tudja :wink:
21. naptól szurizás, melyik napon van a ps. leszívás ? és a beülti ?
Bocsi, hogy sokat kérdezem :oops:
Én most ezerrel szurokolok a két kezdőnknek :!: :lol:
wepe
 
 


A long protokoll szerint a lombikot megelőző ciklus 21. napján kezdődik a szurizás, majd a következő ciklus közepén történik a leszívás (kinek hova esik, de általában 14-17 napokon). Ezzel több petét lehet érlelni.

A short szerint a ciklus 3. napján kezdődik a szurizás és még ugyanezen ciklus közepe táján történik a leszívás. Ez tehát kb. egy fél ciklus alatt megvan az egész és persze kevesebb szurizással jár. Ezzel ugyan kevesebb petét lehet érlelni (bár ez ugye továbbra is egyénfüggő, kinek mennyi lesz), de így megvan az esélye annak, hogy bár kevesebb petécske lesz, de minőségében jobbak lesznek, és hát valakinek így sikerül a teherbeesés, mert nemcsak a spermium, hanem a petesejt minősége is számít.
Vendég
 


Sziasztok!

Ráncba szedem a táblázatot. Kinek mikor volt az első ciklus napja? Ladivát és Dezsinát tudom.

Ha javítani kell, vagy valami hiányzik, akkor szóljatok légyszi.

Kép

i.kata
 
 


Hát részemről csak annyi, hogy betöltöttem a 31-et.
Vendég
 


Kata, nekem cn 1. napja január 10. ma 7. nap, még a picike kiegészítés időpontom: máj-júni
Nagyon köszönöm :wink:
wepe
 
 


Ladiva, köszi az infót :) , próbálom megjegyezni :shock:
wepe
 
 


Kriszti, már látom a táblázatban a kérdésemre a választ :)
Még egy :?: : beültit és a lombikot miért számolják külön ? a fagyibabák miatt ?
wepe
 
 


Kijavítottam ezekt, de még várok kicsit, hátha javítani kell Krsiztánál és Dezsinánál valamit.

i.kata
 
 


itt vagyok...

szerintem nekem minden tök jó... már csak a baba hiányzik.
dezsina
 
 


Wepe!
én nekem azért van különszámolva a beülti meg a lombik, mert:
a TB 5 beültit támogat stimulációval.
Nekem eddig 3 volt, most jön a 4. beülti stimuval (támogatott)
és volt egy fagyibabás beültim, amit kifizettem saját zsebből. Mégpedig azért, mert ez csak 100 volt, ellentétben egy teljes stimus beültivel ami mondjuk 400.
Tehát, ha hagytam volna, hogy TB fizesse ki a fagyis beültimet, akkor most mehetnék az utolsó lombikomra (mármint számszerint utolsóra)
dezsina
 
 


Sziasztok!

Kata

Cn első napja január 01. Ez lesz a második lombik és volt egy fagyi beültetés. Mi azt is tb-re csináltuk. Optimisták voltunk hátha sikerül.

Az én párom is vitaminozik. Maca-vibe és b vitamin. Van még valami javaslat?
Azt mondták nekem hogy a 21 napi vérvételtől függ hogy mi lesz, akkor ha rendben van ezek szerint nekem short lesz. :D
Még én sem vagyok ezzel teljesen tisztában. És a blaszto hány napos embriót jelent?

És akkor hogy tudok maxi felkészülni. Mit javasoltok?
Vendég
 


Kriszti! Ha a 21. napi vv-en minden OK és aznap kezded is a szurikat, akkor long protokollod lesz. A blaszto 5 napos embriókat jelent. Általában akkor viszik el blasztóig a kicsiket, ha a dokik 3 napos osztódás után a sok jó minőségű embrióból hirtelenjében nem is tudnak választani. Ilyenkor még érlelik egy kicsit az 5. napig. Ennek csak egy icipici hátulütője van: a 3. és 5. nap közötti idő nem mindig kedvez, nem mindegyik magzatocska bírja ki az 5. napig a lombikban. Persze, ha jó minőségűek, akkor nagyobb az esély.

Felkészülni úgy tudsz a legjobban, ha nem idegeskedsz, nyugodt vagy, szedsz vitaminokat és pozitívan gondolkodsz. Ennél többet te nem tehetsz, a többi már a szerencsére és a fentiekre van bízva.
Vendég
 


Kriszti!
szerintem is longod lesz, ha a 21. napon kezdessz, ahogy én is.

én szedek már magzatvédővitamint... Majd most fogom beleásni magam a vitaminhegyekbe. Összeszedem a listám és közzé teszem :)

Ladiva!
Te kész doki vagy :lol: Ezennel doktorátusra terjesztelek fel :D
dezsina
 
 


Ladiva!

A doktorátus jár neked :D :D

Szerdán meglátjuk mi lesz. Nekem elevitet kell szerintem szednem, ezen kívül nem tudom mit szedjek még. Hallottam hogy a méhpempő is segíthet, de ártani biztos nem árt.
Szerintem elkezdem az elevitet.
Már csak 3 nap :D
Vendég
 


Kriszta,
a méhpempő vastagítja a nyálkahártyát. Szerintem abból a tiszta a legjobb. Én vettem egyszer egy méhészeti boltban arany áron. Szörnyű íze van magában és csak egy nagyon picit kell belőle enni naponta. Én tettem rá mézet, úgy nem volt vészes. :roll: A magzatvédő vitaminra egy csomó ismerősöm azt mondja, hogy a Gravida jobb, mint az Elevit.

i.kata
 
 


Sziasztok,

Ladiva, tényleg doki lett :wink:
Dezsina, kíváncsian várjuk a listádat, és már értem a számolást
:wink:
Kata, szerintem is a Gravida összetétel miatt jobb, több minden van benne :!: Én is azt szedtem az inszemkor, de szorulással szenvedtem tőle, gondolom a vas miatt :oops:
Így most ezzel kapcsolatban nincs jobb 5letem.
Kriszti, nagy hajrá :!: :D
Továbbit jó pihit mindenkinek !
wepe
 
 


Sziasztok,
Kata
Sajnos nekem a Gravida nem jó, mert van benne jód és a pajzsmirigyem nem a leg jobb, azt nem szedhetem.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszta,
akkor neked az tényleg nem jó.

Wepe,
érdekes amit írtál, mert nekem akik eddig azt mondták, hogy a Gravida a jobb, pont azért mondták, mert az Elevittől szorulásuk volt, a Gravidától nem :lol:

i.kata
 
 


Sziasztok!

A vitaminokról annyit, hogy kinek mi jön be. Valaki a Gravidát is meg az Elevitet is leszólja, és a Centrum Maternát isteníti. Meg aztán it vannak az új vitaminok (Femibion meg mittudomén), lehet válogatni. Egyik sem rosszabb a másiknál, mindegyikben van folsav, vas, miegyéb. A jód pedig fontos dolog, de ha valaki érzékeny rá, akkor sajnos annak nem jön be, de legalább van más, amiből választhat.

Kriszti, nemsokára kezdesz!!!!
Vendég
 


Sziasztok,

Kata, ez tényleg érdekes :lol: :lol: :lol:
Femibiont nekem is ajánlották, de nem azt választottam :)
De olyat is olvastam, hogy az orvosa nem ajánlott semmi vitamint,
szívem szerint én sem szednék, de ebben a helyzetben nem fogok kockáztatni :)
wepe
 
 


Sziasztok!

eddig Elevitet szedtem, rögvest híztam tőle és nem tudtam menni wc-re...
most Gravidát szedek. nekem ez bejön. 8)

Kriszti!
Már csak két nap!!!
igyekszem utánad! már várom az élménybeszámolót, hogy hogyan kezdessz! És azt nézted, hogy 21.-e szerda és pont a 21. napon leszel :P :P
dezsina
 
 


Sziasztok!!!

Szombaton megolt az uccsó viszgám is, szóval reszkessetek!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Jövő héten inszem :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Szia Zsuzska !

Hú de eltűntél, ilyen erős voltál, hogy még géphez sem ültél le :wink: ezt nevezem :!:
És jól látom, hogy mész UH-ra ? :shock: :wink:
wepe
 
 


Szia Wepe!

Tudod, ha az embernek nincs otthon nete, úgy könnyű :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Legalább meg vannak a vizsgáiim.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Itt mi újság???? Ki hogy van? Kivel mi van?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Gratula a vizsgákhoz :D
Szerintem Katát meg kellene a kérni a táblázat felrakására.
Én május-június 1. lombik.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára wepe 2009.01.19 15:16-kor.
wepe
 
 


Köszke :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Túl vagyok a felén :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!
Csakhogy!!! :D Már nagyon hiányoztál a csapatból!!! Gratula a vizsgákhoz :!:
jómagam febr. 3án kezdek a 4. lombikkal!!! De Kata rak táblát biztos...
dezsina
 
 


Szia Dezsina!

Ti is hiányoztatok nekem. Moist már remélhetőleg sűrűbben leszek, mint eddig voltam.

Hajár bűvös négyes :!: :!: :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!
köszönöm!!!
természetesen hajrá inszem :lol: :lol: :lol:
dezsina
 
 


Sziasztok!

Zsuzska!
De jó hogy itt vagy. Azt hiszem kezdődhet a babeső :D :D .
Én szerdán megyek a 21. napi vérvételre a harmadik beülti ebből egy fagyi babás.

Dezsina

Igen nekem most könnyű számolni, január elsején jött meg.

Hajrá mindekinek.
Vendég
 


Zsuzska,
üdv újra itt!

Bocsi, de csak most tudom feltenni a táblát, mert tanultam az utolsó vizsgámra, ami szerdán lesz :lol:

Kép

i.kata
 
 


sziasztok!

Kata!
köszi a táblát!!! Nagyon klassz! Jól átlátható!

Remélem, kis csapatunk sikeres lesz ebben az évben!!! :D :D
dezsina
 
 


Sziasztok,

Dezsina, az nagyon- nagyon jó lenne :!: :!: :!: :!: :!: :!: :D :wink:
Kata, köszönjük a táblát :)
wepe
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik körülöttem mindenki babázni fog. Csak én nem. Ma is egy közeli ismerősöm újságolta, jön a baba :D

És örülök is neki, de ééééééén is szeretnék mááááááár.

Kata

A tábla nagyon jó. És szeretnék felkerülni a babázókhoz. Az lenne az igazi ha csak a felső sorban sorakoznánk mindannyian.
Honap vérvétel. Űgy tervezem már fél nyolcra megyek, tudom műtéti nap de hátha kezdünk 8 kor és a vérvételeseket előre veszi az Ibolya.
Vendég
 


Kriszti!
nyugodtan menj korán, én is így tettem pénteken... és valóban úgy történt, hogy előrevette Ibolya a vérvételeseket!!! :wink:
dezsina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: