Új privát üzeneted érkezett!

Red! Nekem mindenképp a Béres Magne B6-ot adta a dokim (előtte a normál piros-fehér dobozost szedtem), mert abban van kellő mennyiségű magnézium. Abból kellett/kell szednem 2x2-t, és ha kellett, akár 3x2-t is (ezt nem lehet túladagolni). Mindenképp a gyógyszertárit vedd meg, amit külön kérni kell (nálunk a gyógyszertárban van önkiszolgáló rész, ott is van Béres Magne B6, de az valamiért nem jó, a gyógyszerész szerint), 60 db-os, úgyhogy egy ideig elég. Az árára nem emlékszem, de nem volt egy horror összeg, az tuti.

Jól teszed, ha nem viszed Pankát az sztk-ba, nehogy bekapjatok valamit!

Ti beoltatjátok a manókat a H1N1 ellen?

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty:
köszi az infót :)
holnap megyünk UH-ra (jajj, nagyon izgulok, elővett a mamipara), majd betérek egy patikába is hazafelé, mert ma nincs időm ilyesmire a két nyűgös családtag miatt.
mindenkinek szép napot, meg szorítsatok értünk holnap, hogy minden rendben legyen :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Húúú, sziasztok.. lehet megint lemaradok a felével..

Red:
Tündéri volt Panna!! :D Azért a nyűgi ellenére is látszik, hogy jól sikerült a szülinap.
Remélem Misi jobban lesz. Mi lehet ez, hogy ilyen masszív lázzal jár???
Megy a drukk holnapra. És igazán, úgy szeretnék én nem terhesen olyan bálnácska lenni mint te babával a pocidban. :D

Én a sima Magne B6-ot szedtem (piros-fehér dobozos), nekem különösen kellett a magas vérnyomás miatt is, végig veszélyeztetett voltam és sokat keményedtem a sok cipekedés, túlhajszoltság miatt, na meg a feszkók miatt is. Jó volt, én mindig éreztem, hogy hat és persze azért nem árt leülni vagy inkább feküdni kb 5-10 percre mély levegőkkel és lazítani.
Nekem konkrétan mondta a védőnő, meg több szakember is hogy 3x2 a maximális adag, eddig vihető, a leírás is ennyit enged. Ennél feljebb az orvos sem, vitte akkor sem ha sűrűbb volt a keményedés. A leírásba bele van írva, ha elfelejtetted bevenni az egyik adagot, ne vegyél be duplát, mert túladagolás léphet fel! Felnőtt napi adag max. 4-6 tabletta amit 2-3 részre el kell osztani. Ha erős görcsökkel kh-ba kerül a kismama, az ott adott infúziós magnézium koktélt is fokozatosan adagolják!
Szoptatásnál is vigyázni kell az adagolással mert a babuknak a vesefunkciója még nem olyan mint a miénk és ez hat a vesére. Ja ha esetleg valakinek gond van a veséjével akkor dokival kell konzultálni, mert akkor nem biztos, hogy lehet szedni.
Érdemes először akkor bevenni amikor keményedik és picit pihenj le. Ha rendszeres a keményedés és aggódsz, akkor persze inkább szedd naponta mondjuk 2x1-el kezdésnek aztán emelhető 3x1-re stb.. Ezek szerint ebben is megoszlanak az orvosi vélemények?? Nem tom, de én mindenhol azt hallottam hogy 3x2-nél többet nem lehet, mert igen is túl lehet adagolni.

Na, akkor kifogtátok a „jó” szomszédokat. Ez szörnyűűű!! Remélem azért nem tart sokáig az a felújítás.

Zsuzsi: altatással mi is küzdünk megint, ugyanis az elmúlt 1,5 hónapban felborult a napirendünk.
Fejfájás: Nekem a keresztanyám nagyon fejfájós. Ő ha jól tudom Antineuralgikát szed. Nem tudom terhesen lehet-e, de utána hátha jó.

Homeopátiás szerek: én többfélét is használtam és mindig segítettek. Nem vagyok a bebeszélős fajta, eleinte én is szkeptikus voltam, de nekem beváltak évek óta.


Én kifejezetten szerettem a pocakos képeim, mert akkor nem a kövérségen volt a hangsúly. :wink: És akkor mindenki azt mondta, milyen szép vagyok, de szép kerek pocim vaaaan. Persze most nem mondanak ilyet :?
Sőt Babunál kiakadtak az ismerősök, a pocakos fotót látva, hogy mennyit fogytam, de közben akkora hasam volt (mindkettővel) hogy még. Mindig meggyanúsítottak, hogy ikreket várok, mindkét gyerkőcnél. :lol:

Nórika nagyon édiiii, tök jók a képek!! Kis csibész!
Én is csináltam pár klasszat most, majd ha lesz időm és erőm feltöltöm őket.

Nicolca: grat. a fogacskákhoz! :D A névben meg sztem hagyjátok talán már Babócát választani. Melyik tetszik neki jobban, melyikre hallgat jobban stb.. ha már eddig húzódott a dolog.

Nusyka: No akkor egy adag szerencsét. Legközelebb én is megkeresem Csengét! :D
És fel a fejjel! Tudom, hogy vacak érzés, de majd csak túl lesztek Apa külföldi munkáján. Titeket csak erősíteni fog és nagyon szép cél érdekében megy :)

Én sem tudom mi az a Ferber módszer??

Én sem tudom mindig azonnal beáztatni vagy kezelni a foltokat a babaruhákon, főleg ha nem vagyunk itthon. Attól még ki tudom szedni azokkal amiket mondtam. Persze mosás előtt azért áztatom és utána azért célzottan ráöntöm a mosószerem stb.. és átdörzsölöm kicsit (sokminden már ekkor kijön).. aztán rögtön mosás. Nyugi, így is műkszik, ha megtalálod a megfelelőt.

Jaj és ma volt itt a tanító néni család látogatáson.. de ezt majd máskor, már így is regényt írtam.
Bocsi, jó éjt mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:15-kor.
kchriske
 
 

 
 

Csak egy gyors üzi:

Kchriske!

Mi is jártunk így Csengével(elesett és felsértette a felső ajkát belülről)Szerintem vidd el dokihoz,vagy legalábbis a védőnöhöz(én ilyen helyzetben dokihoz viszem a tanácsadás idején,elkerülve a betegeket!)
Szóval,mivel neki ömlött a szájából a vér,rohantunk vele a dokihoz.Ő azt mondta,jó,h elhoztuk,mert ez könnyen elfertőzödhet.
KONAKIONNAL kellett ecsetelni,amíg vérzett,aztán meg vmilyen ecsetelőt kaptunk rá,azzal kellett ecsetelni naponta 3x,amíg teljesen lement a genny.Ezenkívűl nem ehetett darabosat,csak pépeset-bár ő ennek szerintem csak örült...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Nusyka: nagyon köszönöm a választ, de szerencsére úgy tűnik elnéztem.. :D
Ma nagy nehezen alkalmam volt jobban megsasolni, és mostmár inkább fogacskára hasonlít :D Úgy tűnik áttört. Volt ilyen sejtésem is, mert hasmas minden volt hőemelkedésen kívül, csak az alsók másképp néztek ki mikor kijöttek és ezt tényleg olyan furi volt.
Nekünk az esésnél nem vérzett, csak nagyon sírt, de még aznap rendesen evett, ezen is sokat agyaltam, hogy ha gennyes lenne, talán annyira fájna, hogy enni sem akarna meg cumizni.
Sebaj, inkább aggódjam jobban, minthogy egyszer elhanyagoljak valamit mondván áááá semmi csak katona dolog. (legalábbis ilyesmiben).
De a ti esésetek elég durva lehetett. :o
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:17-kor.
kchriske
 
 


Jut eszembe, csajok, mi volt a babavizsgálatokon??

Red? Detti?

H1N1: ööö nem tom... aggodalmam, hogy még mindig arról szólnak a hírek, hogy még nem tudni hatásos-e és megfelel-e az ellene való vakcina stb.. kvázi gyorsan és nyomás alatt dolgoznak, és nagyon friss a dolog.. félek a mellékhatásoktól, következményeitől, és végül is nincs járvány állítólag. Ennyi "gondot" meg az eddig ismert influenzák is okoztak mégsem oltatjuk be mindegyik ellen a gyerekeket...
A nagyimék szoktak sima influenza elleni oltást beadatni ősszel, de pl. többször megbánták, mert sokkal betegebbek voltak, nehezebben is jöttek ki belőle ha mégis megbetegedtek, így tavaly pl. már nem is adatták be. Hát sokkal jobban voltak egész télen és kevesebbszer betegedtek meg.
Szóval kérdéses... majd meglátom mit javasol a doki, meg lesz-e elég oltóanyag egyáltalán.
Ott van pl a Prevenar is.. kettőt megkaptunk már rég meg kellett volna a 3. kat de hiánycikk... A 2.-kat is azért kaptuk meg időben mert protkósak vagyunk és előrevettek minket más helyett (ami miatt kicsit szégyenkeztem is.. dehát ez van, nyilván nem fogok tiltakozni meg már nem is lehetett mert akkor tudtam meg mikor a doki már szúrta).

Te beoltatod Alexát Detti?
kchriske
 
 


Még nem tudom, valószínűleg igen. A gyerekorvosunk azt mondta az utolsó egészséges rendelésen, hogy ha kijött az oltás, akkor megbeszéljük, de szerinte menjen (én teljesen megbízom benne). Most még az is aggaszt, hogy ugye a terheseket első körben oltják, és nem tudom, hogy én beadassam-e magamnak. Veszélyeztetett vagyok a korom miatt, a terhesség miatt és a szívem miatt is (ha elkapom, az tuti tönkrevágja az amúgy is rossz billentyűmet, és akkor nemhogy a baba, de én sem biztos, hogy túlélem). 1-én megyek a kardiológiára, majd megbeszélem a dokival.

Nekem ma csak vérvételek voltak (délelőtt afp, hepatitis, vérkép, stb.), délután meg a négyes teszt. Annyi vért levettek, hogy egész délután csak kóvályogtam.
Ráadásul nem tudom, mi van Alexával, valószínűleg a rágó fogai piszkálják, de ma olyan hisztis volt, hogy a férjem is kiakadt, pedig ő nagyon türelmes.
Vettünk ma Alexának új cipőt a Deichmannban. Nem Elefanten, az nagyon drága volt, és vagy nem tetszett, vagy fiús volt, vagy nem volt jó a méret. Végül egy Barenschuhe márkájú cipő lett, ez sem volt épp olcsó, de nagyon puha, hajlékony (csak még be kell törni, mert nehéz ráadni Alexára, főleg ha hisztizik), és remélhetőleg 2 hónapig jó lesz (kb. egy ujjnyi van a végéig). 19-es a méret, mert a 18-ast nem bírtam ráadni.

Kchriske! Remélem, a pároddal minden rendben, és mostanra már haza is ért!

Jaj, olyan fáradt vagyok, megyek aludni! Ma a vérvételre menet éreztem, hogy egy kicsit ki kellene kapcsolódnom. Ezer éve nem voltam sehol Alexa nélkül! És mindjárt itt a tesó!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Ma hallgattam rátok (pontosabban: ma is :) ) és vettem tesco-s pelust. Mikor megláttam milyen, csak a fejemet fogtam - nem nejlonos külsejűt szoktam venni. De aztán kellemesen csalódtam, jobb, mint az auchanos. Mondjuk az éjszaka a nagy erőpróba. És az ára is tök jó volt: 1699 a 64 db-os. Nem tudom, hogy erre a lila csomagosra gondoltál-e Red. Vagy az olyan lilára, mint a zöld. Na ez szép volt.
Nusyka! Lehet, hogy írtad, akkor bocsánat: mikor megy ki apa?
Red! Hogy vagytok?
Kchriske! Sulival mizu? Még megvan a lelkesedés? Mi már most rettentő sokat küzdünk a leckével, bepakolással. Ráadásul szerintem Vivi túlvállalta magát: minden nap van valami különórája. Sőt vannak napok, mikor kettő is. Jár számtech szakkörbe, olvasás szakkörbe, néptáncra, úszni, társastáncra.
A h1n1-et kihagyjuk mi is, kihagytuk a prevenar-t is.
Zsuzsi! Gondolkozol már, hogy milyen tortája lesz Zsombinak?
Ja, a ferber-módszerre én is kiv vagyok!

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Kchriske!

Hu,akkor ok!Örülök,hogy nincs baja Lettinek!Igen,Csengének kicsit komolyabb volt a dolog,de utólag azt mondom,kicsit túlpánikoltam.Órákon át zokogtam,hogy az én hibááááám(azért esett el ,mert elvettem tőle a telefonomat,ő meg elkezdett utánam rohanni és megbotlott a szőnyegben...)
Amúgy biztos fájt neki,de különösebben nem látszott rajta.Csak az eséskor sírt(meg persze,amikor doki megnézte neki)amúgy nem,vidám volt.Evéskor nem,de cumizáskor(azzal alszik)az első nap még vérzett,aztán már akkor sem.

H1N1:
Pont tegnap jött nálunk is szóba.Apa be akarja őket oltatni( :?: ),meg magát is,mert,h megy ki,erre mondtam neki:"oké,akkor már csak én halok majd meg!!!Semmi gond...!"
Vccet férretéve:Hát nem tudom...Én kicsit bizonytalan vagyok a védőoltásokat illetően.Egyik gyerek sem lett még beoltva sem influenza,sem bárányhimlő ellen.A prevenárt mondjuk mindketten megkapták,mert Csongorral 9hónapos kora óta küzdünk a fülével.Már VIP helyünk van a fülészeten...És mivel ez örökletes,számítanunk kell rá,hogy Csengénél is jelentkezni fog.Majd kiiderül,valóban olyan jó-e,mint mondják...


Nicolca!

Október 3-án indul,már a jegyet is megvette,szóval nincs visszaút :cry:
Mást már látom rajta,hogy ő is be van tojva rendesen.Szerintem tegnap éjszaka sírt :cry: :oops: :shock:


Hú,tegnap azt hittem,leteszem a hajam:
Paprikáskrumpli volt,Csenge már megette,Csongort otthagytam,hisz ő már tud egyedül is enni-ELVILEG...Elmosogattam,megágyaztam,megyek ki,hogy befejezte-e már,hát látom,h Csongor FEHÉR pólója tiszta zsír.Kérdem tőle,mi a manót csinált,hát most ezt hogy mosom ki?!?Erre ő,a lehető legtermészetesebb hangon közölte velem:"Hát nem hoztál szalvétát,akkor meg mit csináljak?"- :shock:

Kép
Kép
nusyka
 
 


tegnap este még írtam, de elszállt a netünk :twisted: napok óta úgy vagyunk vele, mint a mesében: hol volt, hol nem volt...
ha épp kedvében van a ZZuram, akkor összedugja a laptoppal a modemet, és úgy műkszik is, de az asztali Pc-nk haldoklik szegény. Persze ha meg épp üzemel a laptop, akkor ő ül előtte :?

szal a tegnapi:
Sziasztok

H1N1:
Mis sem oltatjuk be, hasonlóan, mint Kchriske, nem bízunk a sebtiben összedobott vakcinában.
Tavaly M megkapta a sima influ-ra, mert az önkormányzat a pedagógusokat beoltatta kampányszerűen - mégis beteg lett. Én nem voltam beoltva, de elkerült a baj, és szerencsére a kislányt is, bár ő még akkor szopizott.
A Prev 3-ra még mi is várunk, de pl bárányhimlő ellen beoltattuk P-t, és bár a dokink nem "oltáspárti", de ezt még ő is javasolta, mert a környéken elég sok szövődményes/kh-i kezeléses/súlyos lefolyású b himlős eset van/volt . Szóval ezt megkapta. Majd meglátjuk, hogy megússzuk-e a súlyosabb bajt, mindenesetre a lehetőséget szerettük volna biztosítani az enyhébb lefolyáshoz (még úgy is, hogy igencsak trükköznöm kellett a konyhapénzzel, hogy kijöjjön rá a 7000 málna :( ).

Kchriske:
majd priv-ben kérdezhetek, hogy milyen utakra fog menni? csak úgy kíváncsiságból :oops: (apukám 4 millió km-t vezetett le, mielőtt végleg kiszállt a sofőrülésből)
Nyugi, a határon már bizti átjöttek, legfeljebb Z. elaludt és azért nem írt ;) lehet, h mire ezt írom, már otthon is van veled...

És örülök, h nem tályog, "csak" fogacska :)

Ó, Misi jobban van, a láza mostmár leredukálódott masszív és állandó hőemelkedéssé, viszont fáj a torka, mint állat. De hétfőn már muszáj lesz dolgozni mennie, mert a 60% táppénzből nem tudjuk kifizetni a lakáshitelt+csekkeket stb... :(

P tényleg nagyon élvezte a szülinapozást, nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a dolog :D

És NEM vagy bálna, ezt egyértelműen megállapíthatom a keresztelős fényképek alapján!!!!


Vizsgálat:

KUKACOS!!!! :lol:
Mást nem is mutatott magából, befordult a méhlepény felé, és a kezeit odatartotta két oldalról, hogy még véletlenül se tudjuk megnézni őkelmét. Hiába ettem szőlőcukrot, köhögtem, krákogtam, pöcköltük a pocakot - méééég jobban befúrta magát és elbújt.
A doki szerint meglepően hosszú ujjacskái vannak - ezeket bőszen nyitogatta az arca mellett, szerintem próbálgatta, hogy tud-e f*ckolni nekünk.
270 gramm, 3 cm-es a combcsontja, minden szerve és végtagja rendben (és hagyományos számbeli leosztásban :D) van.
A többi adatra így nagy hirtelen nem emlékszem.

A méhlepényen viszont talált 2 db cisztát : 13 és 12 mm átmérőjűek. Vmi vírus okozhatta (Kchriske, gondoltam ám rád!), most majd laborvizsgálatok kellenek, hogy utánajárjunk. A babónál ez nem okozott rendellenességet, csak a lepényen jöttek ki ezek az izék. Állítólag fel fognak szívódni, de van rá pici esély, hogy megmaradnak. Ez nagyon elenyésző százalékban okozhat bajt szülésnél, ha az uccsó vizsgálaton még meglesznek, akkor csaszi lesz.
Amúgy attól függően, hogy milyen vírus okozta, majd kiderül, hogy kell-e szülés után kezelni v elkülöníteni a babát, ( :( ) illetve, hogy ez kizárja-e eleve a hüvelyi szülést.
(én jobban örülnék ha nem lenne csaszi, mert mégiscsak hasi műtét, és emlékszem, hogy vakbél után hetekig bohóckodtam, mire megint normálisan éltem az éltemet, míg szülés után másnap már törökülésben szoptattam, meg "vígan" hordtam a vizet a haldokló szobatáraimnak... De persze a baba érdeke az első! Ha neki így jobb, akkor zokszó nélkül fekszem majd a szike alá...)

na szal most majd járhatok az sztk-ba, és hőn reménykedhetek, hogy nem szedek közben össze még vmi kellemes bacit :evil:
Ó, és nem tom, P-t hogyan fogom megoldani, mert jövő héten anyám majdnem minden nap dolgozik - még csak az hiányzik, hogy ő is benyaljon vmi kórságot, míg ott dekkolunk...!!!

És képzeljétek, végre nekem is van "nevem"
(első szava az apa volt, M nagy örömére -rám eddig csak mutogatott... :( )
Szal mostantól egyértelmű, hogy én vagyok "nya-nya"
Nem, nem anya, még véletlenül sem anyuci, vagy egyetlen drága szülém, anyácskám, édesanyám - hanem NYANYA :shock:
27 évesen... :roll:

na jó, megyek és bánatomban felfalom az uccsó sütimet...

~~~~~~~~~
na ,eddig volt tegnap

Nicolca:
Amire én gondoltam lila csomisra, az a nagyobb kiszerelésű, és minden mérete lila alapon van, csak színes csík jelöli, hogy pl a 3-as asszem sárgával, a 4-es pirossal van még kiemelve rajta. És nagyobb csomag, mint az, ami full lila/zöld/nemtommi, méretek szerint. Szal sztem erre gondoltam ,amit te is vettél :)
De meg fog szűni, teljesen felváltja ez az új színes, kicsi csomagos. sajna, mert nekünk elég jól bevált és akciósan tök jó árban is van.

Detty: hát ja, én nagyon élveztem, hogy szabadabban mozogtam az elmúlt pár hónapban, mint mikor szigorúan másfél óránként evett a csaj. Kicsit nehéz lesz visszarázódni a tesó mellett a viszonylagos bezártsághoz, és előre tudom magamról, hogy alig várom majd, hogy ő is nagyobbacska legyen, és ki lehessen mozdulni vele/vagy néha-néha akár nélküle is kicsikét ;)
Mondjuk szerencsére a mi baráti körünk maximálisan partner nekem ebben. Korábban mindig mi mentünk vmelyikükhöz, most többnyire ők jönnek át hozzánk, és nem morognak, ha néha csöndben kell lenni (és igyekeznek nem felröhögni az alvó gyereket) :D), vagy ha azt mondom, hogy akkor most a tervezettől hamarabb van vége a mókának, mert a gyerek kezd kidőlni... illetve néha anyámmal tölt 1-1 estét v éjszakát, és akkor el tudunk menni M-vel ide-oda. Múltkor kerti partin voltunk...
Biztosan én vagyok gyenge, vagy nem elég elhivatott anya, de nekem nagyon kellenek ezek az alkalmak, mikor kicsit feltöltődöm, ezek nélkül hamar felőrölne a mókuskerék. Sokszor van lelkiismeret furdalásom, hogy épp P nélkül érzem jól magamat, de talán jobb ilyenkor az eszemre hallgatni, mert tény, hogy ő meg remekül szórakozik közben a mamival, és eszébe sem jutok, pláne nem hiányzom neki.
És a sok baráti összejövetel miatt - legalábbis sztem belejátszanak - nagyon barátságos és kommunikatív lett, bárkivel képes leállni bratyizni (előtte rámsandít a reakciómat felmérni, hogy én hogyan állok az illetőhöz), és könnyen barátkozik.

ööö, megint regényt sikerült írnom

:oops: boooocsiii

ó, és egy fiús-kérdés:
akkor most kell húzogatni, vagy nem kell? :shock:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Csajok, ne csináljátok ezt velem: most már ha 2 napig nem írok, akkor is annyi olvasnivalóm van, hogy nem emlékszem a negyedére se annak, amire reagálni akartam.

Ferber-módszer (szerintem mindenki ismeri, csak max. más néven): babát megölelgeted, puszi, leteszed, aztán kimész. Baba elkezd bőgni, méred az időt, 3 perc múlva bemész. Megpróbálod megnyugtatni, lefekteted, elmondod neki, hogy akkor most csicsi van, max. 1-2 perc után kijössz. Legközelebb 5 perc múlva mész be, hasonló koreográfia, majd jönnek a 7 perces bemenések. 10 percnél tovább nem szabad sírni hagyni, illetve egy alkalommal 1 óránál többet se, ha nem alszik el, akkor meg kell próbálni kihúzni a kövi alvásig. A következő altatásnál eleve 5 perc múlva mész be először, aztán 7, aztán 9, stb. Szerintük az a lényeg, hogy mivel egyre később mész be hozzá, egy idő után feladja a dolgot, mert rájön, hogy nem érdemes sírnia, úgyse veszik ki stb.
Sajna én eleve nem olvastam el rendesen a módszert, így első alkalommal mindig 3 percenként mentem be hozzá, és 1,5 óra után adtam fel. Másnap egész jól ment, 2 kör után hajlandó volt hason fekve maradni, és hátsimivel elaludt (a módszer szerint nem szabad a szobában tartózkodni amikor elalszik, de engem ez nem érdekelt). Harmadnap borzasztó volt, egy csomó sírás után kivettem, a nagyágyra tettem, összebújtam vele, bedugta az ujját a szájába és 1 perc múlva elaludt. Ekkor úgy döntöttem, hogy egy életre eleget hagytam sírni, és elhiszem, hogy ez a módszer nagyon hatékony, de lesz*rom. Szóval azóta kicsit tanácstalan vagyok.

Torta: foglalkoztat a gondolat engem is :D
3 verzió van: szigorú anyaként sütök neki valami glutén-, tojás- és cukormentes rémséget (merthogy ezektől eddig is óvakodtam), ami lehet, hogy eleve fizikai képtelenség, vagy kevésbé szigorú anyaként valami mást, vagy kap valami cukrászdai gejl izét, de azt se tudom, milyen legyen, tök jó lenne a túrótorta, de túrót még nem evett, nem is tudom, szereti-e.

Pelus: én általában Huggies-t vagy Pampers-t veszek, amikor akciós, vagy amíg voltak dm kuponjaim, a Libero is tuti volt, de az tényleg nagyon drága. Bejött még a Lidl-ös pelus (toujours), illetve most próbáljuk ki a dm-es pelust (babylove), szintén a kuponok miatt. Ezek tul.képp mind jók. Tesco-st is vettünk régebben, de már nem emlékszem, hogy hogy volt lila vagy ilyesmi.

H1N1: nekünk nem nagyon ajánlották, szintén a túl gyorsan összetákolt vakcina miatt, a sima influenza elleni oltás pedig mindig csak az előző évi leggyakrabban előforduló törzs ellen véd, ami köztudottam a köv. évben úgyis más lesz.



Red: szóval kukacos :lol: Örülök, hogy minden ok, ezekkel a cisztákkal mindig berémítik az embert, aztán úgyis felszívódik a végén. Mondjuk nekem "csak" 3 mm-es volt.
Szerintem kell húzogatni neki, apa szokta csinálni, nagyon óvatosan. Nekem azt mondta a védőnéi, hogy 1 éves koráig nem foglalkoznak vele, ha letapad, máshol (talán itt volt téma?) későbbi életkort mondtak.

Az önálló alvás amúgy pont ezért foglalkoztat engem, hogy majd le lehessen néha kicsit passzolni Zsombit. Persze rájöttem, hogy egyenlőre legalábbis nincs kinek lepasszolni: anyám saját bevallása szerint is öreg ahhoz, hogy emelgesse, stb., párom szüleiben egyikünk se bízik meg nagyon, marad párom húga, de ő úgyse ér rá soha.

Csak, hogy sztorizzak is: voltunk ma Ringató-n, Zsombinak tátva maradt a szája (tőle megszokott módon), hogy mit énekelget itt ez a nő, de tök büszke voltam rá, ő volt az egyetlen fiú, aki nem sírta el magát, amikor elkezdett furulyázni. Remélem, legközelebb jobban fogja élvezni, most nem izgatta nagyon a dolog.

Na jó, lelövöm magam

Kép
pzsuzsi
 
 


Ja és Tündi :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Nórinak Zsombi küld egy külön nagy cuppanóst

Kép
pzsuzsi
 
 


Köszönjük a puszit, remélem, sokáig tart majd a szerelem:)
Zsuzsi, már csak mi ketten vagyunk, akiknek csak egy gyerkőce van és nem is terhes! vagy esetleg csak én??

Dettty, köszi a reagálást a Novitax-szal kapcsolatban, de sajna további kérdések is felmerültek, amit végképp csak a tanárral tudok megbeszélni, úh ezért kénytelen leszek pénteken tanfolyásra menni. sajna semmi plusz infót, se egy rövid számviteli politikát nem mellékelt a beadandó mellé. így jártam...

Nórit már "csak" Nórinak, és néha Nózinak hívjuk.

Ami az altatást illeti, már nem engedem egy ideje cicin elaludni, sőt már van köztünk 10-15cm távolság is :), úgyhogy haladunk, remélem.

Nóri is be-benyúlkál a pólómba, és matatja a mellbimbóm. próbálom leszoktatni. ha föléhajolok, akkor meg elkapja a cickóimat és letapizza az állapotát....

Red, a barátnőm visszahúzza kisfia fütyijét, de csak annyira, amennyire magától visszahúzódik, tehát azt sem szabad erőltetni.
Anyukám is csinálta öcsémnél. Anyum azt mondta, fürdéskor kell, hogy a felgyülemlett bacik ki legyenek mosva, és persze pelenkázáskor. azért kell csinálni, hogy ne tapadjon le, mert, ha letapad, azt már csak műtéttel lehet korrigálni.
Vendég
 


Red!
Csak egy gyors válasz: nekünk a dokinéni mindig nézi, és egyszer szólt, hogy most már óvatosan lehet. Itthon apa megmutatta a technikát, aztán valahogy elsajátítottam. Szerencsére nálunk minden ok. Csak fürdetéskor húzom és mosom.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok
Csak gyorsan, mert húzunk el itthonról, és ne mtom, anyámnál mennyire jutok majd géphez... ( nem lesz víz és wc-zni sem elhet itthon délután nemtommeddig)

Kösz mindenkinek a fütyis-tippeket. Azért is kérdeztem, mert sógornőmnél a doki igen jólinformáltnak bizonyult (20 hónap van a fiúk között): a nagyobbiknál még az volt, hogy ÁÁÁá, nehogy húzogassa, eszébe se jusson, az tilos! - kisebbiknél meg amit ti is mondtatok, hogy óvatosan fürdésnél, amennyire erőltetés nélkül lehet. És a bnőmnek 7 hós a kisfia (eleinte itt laktak Gödöllőn, csak azóta már elköltöztek) , nek iis azt mondta az itteni doki, hogy NE húzogassa.
De ahogy nektek beválik, én is úgy fogom csinálni, bár most kicsit tartok a kukac-témától, mert P-nál kitapasztaltam már mindent, míg egy kis kukaccal meg zacsival gondolom egész más a pelusozás meg minden. Annyira már rájöttem ahogy így végiggondoltam, hogy valszeg - javítsatok ki, ha tévedek - jobban járok, ha úgy csomagolom be, hogy nem felfelé áll, mert akkor könnyebben kipisilne :roll:

na mennem kell, remélem ma még majd leszek, mert még csomó mindent akarok kérdezni, meg reagálni.

Kép

Kép
redwings
 
 


Bumbike!

Számviteli politikát tudok neked adni (a cégemnek van), ha kell, segítek. És szerintem a férjem is tud, ha elakadsz.

A fütyi húzogatáshoz nem értek és nem is szeretnék, úgyhogy reménykedem tovább, hogy lány lesz a tesó.

Mi minden áldott nap hálát adunk az égnek, hogy nincsenek gondjaink Alexa altatásával már nagyon nagyon régóta. Nagyon ritkán pár másodpercig (!) óbégat, de aztán nagyon gyorsan elalszik. Amikor heti kétszer itthon tanítok, simán tudok úgy kalkulálni, hogy negyed 2-kor leteszem (néha már ő akar menni az ágyba), fél 2-re jön a tanítványom, a kettő közt meg bekapok valamit, mert arra csak ritkán van hosszabb időm. És szinte soha nem kell visszamenni. Az sűrűn előfordul, hogy egy óra alvás után egy kicsit felsír (mint pl. 2 perce), de utána megint csend lesz és alszik tovább. Ilyenkor be se megyek hozzá, mert akkor totál felébred, viszont álmos marad és jön a hiszti.

A mi mostani problémánk, hogy Alexa lábain (sajnos most már mindkettőn) kis foltokban valószínűleg ekcéma jött ki. Ma délelőtt a háziorvosom lányát tanítottam itthon, és a doktornő hozta el. Nagyon jóban vagyunk, így simán meg tudtam kérni, hogy nézze meg. Féletem, hogy esetleg gomba, de szerinte ekcéma és az Eucerines fürdetőt javasolta, meg megígérte, hogy utánanéz, hogy babáknak melyik a legjobb krém erre (a mi ekcéma elleni krémünk nem hat).

Befejezem, mert betöltöm az oldalt! Jó hétvégét!

Kép
Kép
detty74
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:19-kor.
kchriske
 
 


:oops: :oops: :oops: boccssssiiiiii kissé hosszú lettt :oops: :oops:
kchriske
 
 


.......
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:20-kor.
kchriske
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:21-kor.
kchriske
 
 


Bocsi, hogy megint én, a konyhában vacakolva jutott eszembe, hogy elfeljetettem Rednek a rizskók receptet, bocsii Red :oops:

Hozzávalók:
- A Kudlik Juli könyv szerint 1 doboz Riceland gyorsrizs (én simát használok és szemre)
- 3 dl tej
- 4 dl víz
- 4 db tojás
- 16 dkg porcukor (lehet 20 is)
- 1- 1,5 csomag vaníliás cukor
- 5 dkg (ujjnyi vastag) margarin) (előkészítve, hogy puhuljon)
- 1 citrom reszelt héja (én nagyobb citrit szoktam)
- 5 dkg mazsola, vagy más gyümi

Szóval ahogy én csinálom:

A 4 dl víz és 3 dl tejben úgy fél zacsi vaníliás cukival megfőzöm a rizst, ami annyi legyen, hogy ez a folyadék mennyiség kb kétszeresének lepje el. (én szemre szoktam).
Szinte azonnal lefedem, különben túl hamar elforrja a tejesvizet és még kemény marad a rizs - de hagyok kb 1 cm rést. Ha kész hagyni kell kihűlni, legalább nagyon langyira.

A tojások sárgáját a fele cukorral (én legutóbb elrontottam, az egész cuki belement, de nem lett gej), a puha margarinnal és a másik fél, vagy akár 1 egész zacsi vaníliás cukival habosra kikeverem egy nagy tálban, reszelt citromhéjjal, mazsolával (mi ezt kihagyjuk, vagy más gyümit teszek bele) ízesíteni, majd a kihűlt rizst hozzáadom és összeforgatom.

A tojásfehérjéket a maradék (másik fél) cukorral kemény habbá verjük és óvatosan a rizsbe forgatjuk. A nagy, hosszúkás jénai tálat kivajazom, - zsemlemorzsával meg kellene szórni, de ezt van, hogy ki szoktam hagyni én nem szeretem - és a masszát beleegyengetem, majd sütöm háááát úgy 100-150 fokon (függ az anyagoktól is, hogy mennyire sül, ha túl gyorsan a teteje, de a közepe még nyers akkor lejjebb veszem stb (már régi vacak sütőm is van), és ált. mehet az alul-felül sütő fokozat, ha túl gyorsan sül valahol, általában a teteje, akkor átteszem alsó állásra. (amúgy elektromos sűtő). Már nem emlékszem mennyi ideig, most legutóbb a tojásom is vacak volt úgyhogy sokáig vacakolódott a sütőben és váltogatni kellett az alul felült meg a hőfokot. Korábban meg tök hamar megvolt, talán 20 perc rémlik.
Akkor jó ha már a közepe sem nyers, folyékony. Ha beleszúrsz egy spékelőtűt vagy fapálcát akkor látod. A nagymamám pl. magasfalú tepsiben szokta régen és kockákra vágta a végén.. az fele olyan magas, mint a jénaiban lesz (amit amúgy sokkal könyebb elmosogatni)
Tálalás előtt legalább 10-15 percet hagyjuk állni, mert forrón szedve szétesik.
Tálalható szörpivel, lekvárral, vanília öntettel.. akár forró csokival is.. ki-ki ízlése szerint.
Ha olyanom van, akkor többféle gyümit beleteszek és akkor kicsit érdekesebb, de akkor szerintem nem kíván hozzá semmilyen öntetet, de ki-ki hogy igényli.

Hát, ilyen kontár konyhás módon.. de látod elrontani nem nagyon lehet, mert a legutóbbinál sehogy se akart összejönni, mégis fincsi lett, másnapra nem maradt, este meg jöttek, hogy nincs mááár :( Lilinek is csomagoltam Aventes pohárban a suliba.
Az egyetlen amit nagyon elronthatsz, ha totál leégeted :lol: vagy véletlenül nagyon sósra főzöd a rizst. Én egyáltalán nem is teszek hozzá sót, inkább a pici van.cukit. Ja megha esetleg még nem ég, de túlsütöd akkor kiszáradhat a teteje.. de érdemes inkább kisebb hőfokon próbálkozni először és ha nagyon nem sül feljebb veheted, csak akkor többször nézegesd.

Na gondolom már sok voltam.. :oops: hétfőn úgy sem lesz időm jönni mert dolgozós nap van.. de lehet ma még képeket teszek fel, nem bizti.
kchriske
 
 


Sziasztok!

kchriske: nem, nem vettem kioktatásnak a dolgot, tudom, hogy majdnem a legfontosabb az egészben nem is a módszer, hanem a következetesség. Sajnos én az élet minden területén elég hebrencs vagyok, most így anyaként érzem azt, hogy össze kell szednem magam, és semmit nem lehet egyszer így, egyszer úgy csinálni, mert teljesen összezavarom vele a gyereket, és amúgy meg könnyebb lesz kijátszania. Úgyhogy nekem kisebb személyiségváltozáson is át kell esnem. De akkor mivel fog majd apa piszkálni? :lol:

Amúgy meg Neked mindenre van jó ötleted, adhatnál tanácsot, hogy lehetne szépen lassan rászoktatni az önálló alvásra, valahogy minél kevesebb sírással. Nem kell, hogy gyors legyen a folyamat, csak annyi kéne, hogy év végével szeretném elhagyni a szoptatást, és addigra már szeretném ha önállóan aludna, nem lenne egyszerre minden, hogy egyáltalán semmi cici és még nyesztetem is, hogy aludjon.
Persze a többiektől is várom a tanácsokat

nicolca: Te milyen tortát tervezel?

Tündi: tényleg csak ketten vagyunk már egy gyerekkel, nekem még meg se jött, így nem valószínű, hogy terhes vagyok, tervben legalábbis nincs a dolog.

Egy ismerősöm mesélte, hogy beíratta bölcsibe a kislányát (Zsombival egykorú), és ő is szerette volna, hogy esetleg ne jövő szeptembertől, hanem utána dec-jan.-tól kelljen csak járnia a picinek, de azt mondták neki, max. novemberig tudja húzni a dolgot. Most úgy megijedtem, mert én 2011 jan-tól terveztem a bölcsit, azt gondoltam, ez nem lesz fontos abból a szempontból, hogy felveszik-e vagy sem. Nem akarom jövő szeptembertől beadni! Olyan pici lesz még akkor! :cry: Mondjuk én egy másik bölcsit néztem ki, illetve az van a legközelebb a munkahelyemhez, de félek, hogy ott is ugyanezt mondják majd. Úgyhogy most agyalok, mit lehetne tenni, hogy 2 éves koráig itthon maradhasson, de utána járjon valahova (GYES-ből nem tudnánk megélni, az tuti).

Na jól van, lelövöm magam, sziasztok

Kép
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi!

Mindenképp kérdezd meg a kiszemelt bölcsiben, hogy ők hogy állnak hozzá, mert én nagyon sok gyereket ismerek, akik januártól voltak/lesznek bölcsisek. Egy kérdést megér!!!

Én nem tudom Alexát bölcsibe adni a kistesó miatt, pedig sokan ezt tanácsolják. Igaz, szívem sem nagyon lenne bölcsibe adni, miközben én itthon vagyok a tesóval. Viszont amikor tesó másfél éves lesz (2011. szeptemberben), kénytelen leszek őt bölcsibe, Alexát meg oviba adni, mert anyagilag nem fogjuk hosszútávon bírni a nélkülözést. (Már napok óta szinte semmit nem veszünk, mert Csabinak 1000 Ft-ja van fizetésig. Nekem meg -12 ezer a számlámon.) Ez van... :(

Kép
Kép
detty74
 
 


Zsuzsi!

Altatás:
Én most azt találtam ki, hogy mivel úgyis lecseréljük a kiságyat, ennek apropóján új alvási szokást fogok bevezetni. Az új "helyszín" talán megkönnyíti majd a dolgot - reménykedem benne, a szakirodalom szerint legalábbis így lesz :S
(Már alig bírok belehajolni a kiságyba, és P megtanult biztonsággal lecsusszanni/letolatni, úgyhogy hamarosan megörökölünk egy kis gyerekheverőt, aminek azért van az oldalán 2/3-os korlát, meg lábrészen egy kis hely lejönni. Így talán ahhoz is időben vagyunk, hogy megszokja kényelmesen, mire a kistesó elbitorolja az ő korábbi rácsos ágyikóját.)
Na szal azt tervezem, hogy max pár percnyi összebújást ( kis dal, vagy mese...) követően leteszem és odaülök mellé némán, nem nézek rá, nem reagálok, csak annyit, hogy mindig visszafektetem.


Mindenképpen kérdezz rá a bölcsiben, igaza van Dettynek, eltérő lehet a listáztatás, meg a felvétel, van ahol év közben is simán felveszik (ha van hely), van ahol nem... Meg aztán lehet, hogy listára kell íratnod, mert túljelentkezés van.
Én is be fogok menni valamikor megérdeklődni, hogy ez miként megy a kiszemelt bölcsiben, mert legkésőbb a kistesós-GYED lejártával vissza kel majd mennem - szintén muszájból :(
Mondjuk most létszám stop van a cégnél, de remélem addigra kicsit helyrerázódik a gazdasási helyzet és visszakerülhetek.

Tényleg : amelyiktek ért hozzá, légyszi homályosítson már fel: azt tudom, hogy ha megszületik, csak egy GYED-et és 2 CSp-t fogok kapni. De mi van a Tgyással? Ez most jár/nem jár? Vagy jobban járok aha egyből GYED-et intézek?
(Most max GYED-et kapok, és 3 év folyamatos munkaviszonyom van korábbról ezen a helyen)

Ja, Detty:
Nekem is csomóan mondták, és valahol ésszerűnek is tűnik, hogy a nagyobb menjen bölcsibe ha jön a kicsit - de nekem sincs szívem hozzá! Miért büntessem őt azért, mert tesója születik? Olyan kicsi még, mellettem a helye! Nem azért szültem, h vadidegenek neveljék.. úgy érzem, minden kis időt ki kell élveznem, ami nekünk jut, úgyis oylan hamar (túl hamar!) megnőnek, és jön az ovi/suli stb... és egyszer csak azon kapom magamat, hogy van egy lüke kamasz lányom... :roll:
És ez a hülye pénztelenség engem is kikészít! most pl úgy jött ki a hó végénk, hogy Panna szülinapjára kapott pénzéből veszek neki tápszert :? állandóan sakkozok a csekkekkel, meg hogy mit együnk, ami olcsó is, meg sok is meg jó is - főleg a gyerek ugye. Sonkát, sajtot, túrót, joghurtot csak ő kap így is - mi meg akkor, ha van maradék az uzsonnából, amit Misi elhoz a suliból :oops:

nem tom, mit tudnék fusizni a gyerek mellett, hogy egy kis mellékesünk legyen...

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Detty, köszi szépen, de szv politikát én is szereztem már(meg sztem a netről is lehet letölteni), csak a tanárnő igényeit nem ismerem. pl anyagvásárlást készletre veygen, v azonnal ktg legyen, meg az egyik dokisiban van vevői cucc: árajánlat kérés, árajánlat, szállítólevél, de szla nincs, úgyhogy most fogalmam sincs, h merjem-e könyvelni, v sem.

Én még a tavasszal várólistára írattam Nórit a jövő nevelési évtől a bölcsibe. úgy voltam vele, hogy, az sem baj, ha aztán mégsem viszem(tesó születik és otthon leszek tovább, v akármi), de legalább helye legyen, ha nem úgy alakulnak a dolgok. egyébként csak 2011 jan-tól mennék dolgozni, Nórit meg dec-ben kezdeném beszoktatni majd.
sajna benne van a pakliban, hogy nem végzek a sulival júniusban, hanem csak jövő dec-ben, és munka(aug-tól) mellett nem tudnám még a sulit is csinálni, az már végképp sok lenne.

Egyébként én nem értek egyet azzal, hogy a nagyot vigyük bölcsibe, amíg a kicsivel van otthon az anyuka. Szerintem meg lehet oldani a napi teendőket két gyerekkel is. persze nehezebb, mint 1-el, de nem lehetetlen. meg hát sajnálnám Nórit beadni, amíg otthon vagyok, mert olyan gyorsan elszáll ez a két év, és annyira jó látni, hogy miket huncutkodik, még, ha nem is játszom vele reggeltől estig, de legalább együtt vagyunk.
Most itt vagyunk apáéknál, amíg én csináltam a leveshez valót, addig ő elszórakozott a kutyával, a labdával, jött hozzám, simogatott..... ezt kihagyni, áááá vétek! (persze nem mindenki engedheti meg magának, sőt vannak, akiknek egy éves kor előtt be kell adnia a gyereket, de az megint más).
Amúgy a bölcsi is pénzbe kerül. önkormányzattól függően a kaja havi 8-10 e ft, ráadásul a kormány most ebből is el akarja venni a támogatás egy részét, amivel már kb 12e ft lesz, plusz vinni kell minden hónapban wc papírt, szalvétát, zsepit, szappant, pelust és társait(ha kell még) meg ki tudja még mit. amikor beadod, váltócipő, fogkefe, pohár, meg amit kérnek. és persze szednek csoportpénzt is. szóval ingyenes ugye:) ?

Amúgy sok helyen meg csak úgy veszik fel a gyerekeket, ha a szülő viszi a munkáltatói igazolást, hogy dolgozik, mert akkora a túljelentkezés, hogy az othhon lévő szülők gyerekeit fel sem veszik. a túljelentekzés miatt vannak a várólisták is.
Vendég
 


Sziasztok!

Tyűűűűűűűűű,apám!!!Esélytelen,h mindenre reagáljak,így csak 1-2hozzászólás:

Csajok!
Azt hiszem,rangidős fiús-anyukaként kijelenthetem,a "kuki-ügy" nem olyan tragikus,mint ahogy elsőre hangzik!Mi sose csináltunk belőle nagy ügyet.Fürdésnél "felhúztuk",h pici lyuk legyen a bőrön és úgymod,kiöbítettük...Ez hülyén hangzik,de semmi extra.Aztán ahogy a baba nő,a bőr is úgy enged,és elvileg 1éves korára teljesen feljön.Ha egyáltalán nem csinálnátok vele semmit-ez a mostani hivatalos hozzáállás-akkor 1évesen a doki huzza fel rajta a bőrt... :shock:
Nekünk soha nem volt ezzel gondunk,bár az is igaz,hogy apa jobban értett hozzá,mint én!-na igen,az évek és a tapasztalat :lol:

(Mesélhetnék kevésbé szépet is kuki-ügyileg,de ezt most kihagyom,mielőtt RED elrettenne...)

Jut eszembe:GRATULA RED A MINIFÜGYIHEZ ODABENN :lol:

Kchriske!

Én már régóta bevonom Csongort az általad említett munkákba(feltörli,ha vmit kiborít,letörli maga után az asztalt,ha "úgy evett,mint egy kismalac")de ez neki nem bűntetés!Ellenkezőleg...Más gyerek-pl.öcsém-azért sértődik be,ha vmit csinálnia kell,az én fiam meg azért,ha nem,mert mondjuk kifutottunk az időből,sietni kéne és azt merem neki mondani,hogy "most inkább én csinálom!"A porszívót egymás kezéből rángatják kí(Csenge-Csongor)Ezen kívűl imád mosogatni és felmosni,a ruhákat ő pakolja be a mosógépbe.Ezt most nem úgy kellérteni,h dolgoztatom a gyereket!!!Egyszerűen csak ezt szokta meg!Mindent együtt csináltunk pici kora óta,ahogy nőtt úgy engedtem neki,h segítsen és ez így alakult.Bár én ezt így is tartom jónak!


Bölcsi/ovi kérdés!
Jogos az a hozzáállás,h"magamnak szültem,ne más nevelje"meg,h "miért a nagy bűnhődjön"...Én is pont ezt vallattam!Csak tapasztalatból mondhatom,h ez elméletileg van ám csak így!Igen-össze lehet egyeztetni 2gyereket,csak azt nem szabad elfelejteni,hogy 2 különböző korosztályú gyereknek(ilyen kicsi korban) iszonyatosan mások az igényei és nem feltétlenül bűntetés neki,ha közösségben lehet.Néhány pl:
- a nagyobb menne az udvarra,de te nem tudod kivinni,mert a kicsi épp'alszik,szopik,neki még hideg van,stb...stb...és neked időről időre azt kell mondanod az imádott "nagynak",hogy majd később...
-a nagyobbal már foglalkozni kell(festeni,gyurmázni)ezek felügyeletet igényelnek,de megintcsak ott a kicsi,aki miatt ez nem megy és akkor megint jön az a bizonyos "majd később".
-Arról nem is beszélve,h a nagy épp' a szobatisztaságot gyakorolja,nála még nincs olyan,h "tarsd egy kicsit vissza,mindjárt megyek"...ott csak olyan van,hogy AZONNAL és ez tuti,hogy akkor jön,amikor te épp szoptatsz...

És még hosszasan sorolhatnám!Persze ha nagyobb a korkül.,nincs ennyi gond,de kis kor.kül-nél sajnos igen.És nincs mindig ott a nagyi,hogy segítsen!Szóval,ha ezt az oldalt nézitek,már nem is tűnik olyan rossznak az a bölcsi/ovi,ahol a nagy,a hozzá korban közelebbállókkal van együtt és kibontakozhat.
Ellenpéldák persze mindig vannak!!!

És Red!Egy percig se érezz lelkifurdalást,ha P nélkül kapcsolódtok ki!Szerintem ez elengedhetetlen ahhoz,hogy megtarsuk az egyensúlyt magunkban na és persze a párkapcsolat szempontjából is hatalmas szükség van rá!
Mi pl soha nem visszük magunkkal a gyerekeket családi eseményre(esküvő,ballagás,stb)Mindig kérdezik:a gy-et miért nem hoztátok el???Egyszerűen 2okból:-Nem nekik való!Jobban szenvednének,mint amennyire élveznék és a napirendjük is totál felborulna!
-Másrészt kell nekünk ez a kis idő,hogy feltöltődjünk,csak egymással kelljen foglalkuznunk!

A nagybevásárlást is úgy időzitjük(pontosabban eddig...),h vmelyik nagyszülő ráérjen és ne kellejen őket magunkkal cipelnünk.Egy gy-nek nem élmény órákig mászkálni boltról-bolltra...Elfáradnak,megunják,a tömeg is félelmetes lehet számukra és akkor jön a bolti hiszti...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Jajj,ami miatt jöttem el is felejtettem:

Ti mit csináltok a kinőtt ruhákkal????

Én eddig tartogattam,de már nem akarunk több gyereket,a tesómék is húzzák az időt a ruhák meg lassan kitúrnak a lakásból...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Nusyka:
(csak gyorsan, mert húzunk anyámhoz, megint egész héten fúrnak-faragnak majd és nem lehet megmaradni a lakásban...)

ruhák - :wink: add nekem őket :lol:
viccet félretéve: 4 lehetőség van szerintem, éspedig:
1, tartogatod a következő gyerkőcnek - ez nálatok már nem aktuális, mint hallom (talán esküvő után? :wink: )
2, kölcsönadod barátnő/rokon gyerekének
3, elajándékozod konkrét személynek, vagy csak simán leadod pl a Máltai Szeretetszolgálatnál (vagy leteszed a kuka mellé, de akkor a batyus genetikailag hiperpigmentáltaké lesz - és ugye nem biztos, hogy ők vannak leginkább rászorulva, szal sztem akkor már jobb dolog vmi szervezetnek adni)
4, beadod bababizományiba. Azt érdemes tudni, hogy 100%-os haszonkulccsal dolgoznak, tehát ha te pl 400 ft-ot kérsz egy rugiért, akkor ő 800-ért rakja ki a polcra (és vagy elviszik, vagy nem...)
ja, meg bababörzén is el lehet adni, de erről nem tok nyilatkozni

nálunk nagyon megy a körbeöröklés, sok olyan ruhája van P-nak, minek ő már 3.- 4.-5. kisgazdája. És nem állunk fényesen, de mi is kölcsönadtuk a komplett kelengyéjét, mikor ismerőskörben született egy kislány, és akikről tudom, hogy vigyáznak majd rá és a lehető legjobb állapotban kapom majd vissza a holmikat - persze mikor odaadtuk, még nem számítottunk ilyen hamar tesókára.
De pl vannak ruhák, amiket meg "örökbe" kaptunk meg egy 3 gyerekes családtól, akiknek már tutira nem lesz gyerekek, és úgy gondolták, hogy szívesebben adják nekünk, minthogy a kukás cigóké legyen. Én megmondom őszintén, mindent elfogadtunk eddig, mert jól jön, hogy az itthoni csúszkálós-maszatolós holmikat nem én veszem többszáz vagy ezer forintért.

szal mindenki eldönti, az ő szívéhez melyik megoldás áll közelebb

Kép

Kép
redwings
 
 


Nusyka!

Én eddig eltettem a rucikat, mert számítottunk a tesóra. Utána valószínűleg továbbajándékozom barátnak vagy ha a tesóméknak sikerül a mesterséges megtermékenyítés, akkor nekik.

Sokan a Vaterán vagy a Tesz-Veszen adják el a kinőtt ruhákat, de én ezzel nem szeretnék bíbelődni, annyit úgysem kérhetek érte, hogy megérje.


Red!

Remélem, hamarosan befejezik a munkálatokat nálatok! Szörnyű lehet így minden nap "költözködni". Bár gondolom az meg nagy segítség, ha anyukád is segít vigyázni Pannára. Legalábbis nekem jó, amikor hétfőn és szerdán anyu besegít, még ha mi ketten nem is jövünk ki túl jól.

Kép
Kép
detty74
 
 


Csak egy gyors üzi,mert a kölkök szétszedik a lakást...






Redapukának Nagyon Boldog Névnapot :lol:


Mondd,hogy nem tévedtem és ma van?!!?

Kép
Kép
nusyka
 
 


nusyka
:D nem tévedtél, ma van, és átadom!!! (amint előkerül a fürdőből... ;) )
de tutira fog örülni neki, mert mindig nyávog, hogy miért mindig csak nektek írok és neki nem, meg neki miért nem írnak sose a csajok. hát most örülhet ( képeslapot is küldtem neki mélen, persze ma nem nézte meg a fiókját :roll: )

(Az egész klánnak ez a neve amúgy, nemtomhány generációra visszamenőleg, szóval nagy harcra számíthatok, meg mindenféle meghurcolásra az ő részükről, ha nem ez lesz a kölök első neve. Márpedig én NEM akarom)

detty:
hát őszintén szólva inkább bosszantó, mint jó. Mert itthon mégiscsak nyugisabban elvan, könnyebben elalszik, stb... Meg nekem is jobb itthon, mert igaz, hogy nem alszik sokat, de ha nincs front vagy egyéb bajok, akkor tök jól tudok haladni mellette a házimunkával. Így meg egész nap odaát vagyunk, itthon meg már romhalmaz van, mert esténként nincs energiám behozni az egész napi lemaradást (mert ugye M itthon van amúgy, tehát mosogatnivaló, szennyes, stb minden termelődik) . Meg odaát nem tok netezni sem :wink:
De az kétségkívül nagy segítség, hogy nyugodt szívvel vele tudom hagyni a kicsit, mikor vmit intéznem kell, pl ma is védőnőél voltam, holnap dokihoz megyek terhesgondozásra (brrr, belső vizsgálat is lesz, meg citológia-kenetvétel...)

Vagy pl Misi a névnapjára színházjegyet kapott az osztályától, aminek nagyon örülök, mert utoljára még pocakosan voltunk (A Dzsungel Könyvén), és tök jó lesz kulturálódni... anyámé lesz az esti progi: fürcsi/vacsi/alatás - és mi majd éjjel vmikor érünk haza. de nyugodt leszek, mert tudom, hogy nagyon jól elvannak együtt. Nagy szerencsénk van, hogy közel van, alkalmas is rá, és szívesen is pesztrálja a kis vadmajmot (konkrétan bele van szerelmesedve
:roll: )
(ööö, mondjuk azt nem tom, mit veszek majd fel :oops:)


te mikor mész dokihoz a tesókával?
ja, amúgy: tök furi, anno meg voltam/tunk bizonyosodva, hogy nekem/nekünk CSAK fiunk lehet. aztán jött Panna, és egy pillanat alatt megfordulta világ, igai paradigmaváltás volt, el sem tudtam onnantól képzelni, hogy ne ő legyen a gyerkem, hanem egy fiú... (most megint barátkozhatok a gondolattal, hogy mégis lesz fiam). Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy lehet,h most riszató, vagy idegen a gondolat neked, hogy fiacskád legyen - de ez csak addig tart, míg meg nem öleled majd először.

Ja, ésNusyka: azért nem sz*rnék be mindenféle történettől, mert nuni-ügyben is vannak ám rémmesék szép számmal ,ami nyilván nem azt jelenti, hogy velünk is megtörténnének mindezek...
de ha meg mégis, te, mint "rangidős" fiús mami, majd tanácsot adsz úgyis :D :D :D
hehehe rangidős, ezt tetszik

na húzok fürdetni, misi tartotta a frontot, már 15 perce ott kéne lennem
és kchriskének még adós vok egy privi-litániával :oops:

Kép

Kép
redwings
 
 


Szép estét!

Red!

Átérzem,mit éltél át a minap:én uram is kidőlt,haldoklott egész d.u.!Most kezd magához térni.

Tudom,mekkora kincs a nagymama a háznál :lol: Én duplán is szerencsésnek mondhatom magam,hisz anyum és anyósom is bármikor örömmel vigyáz a gyerekekre,imádják őket.Apósom és apum is ,de apa nehezen mutatja ki az érzelmeit(ugyanakkor bármikor képes elbőgni magát miattuk... :shock: )meg ő idegenkedik a gondozási tevékenységektől:soha egyiket sem tette tisztába,etetni is csak mostanában szokta Csengét.Neki meg ő a szerelme :P
Anya-mivel fiatal mami-nagyon laza,jól elvan velük.Amennyire kiakadt,amikor megtudta,h terhes vagyok,most annyira szereti mindkettőt!

Úúúú,egy kalappal holnapra a vizsgálathoz!Én csüt-ön megyek nődokihoz,de megúszom a "nyúka-piszkát",me megjött,így csak gyógyszert iratok fel.Pedig lassan aktuális lesz egy rákszűrés.brrrr....

Ok,itt leszek ha kellek-mármint a fogós-fügyis kérdéseknél :lol:
Nem rémtörténet,csak idén gyulladt be Csongor kukija,de ennek semmi köze a tisztításhoz.Csak éppen édes kicsi fiam alvás helyett tanulmányozta a férfiasságát és emiatt begyulladt neki...Doki mondta,ezt nehéz kivédeni,mert elég ha nem tiszta kézzel nyúl hozzá és megvan a baj...
Szegénykém,megszenvedett vele nagyon :(

De NEM KELL FÉLNI A FIÚKTÓL!!!
Én azt nem tudtam elképzelni,h lányom legyen,erre itt van-illetve már 1órája az ágyában szunyál-és egyszerűen IMÁDOM :lol:

Kép
Kép
nusyka
 
 


Én nem félek, és a gondolat sem riasztó vagy idegen, hogy fiam legyen, szerintem valammit hülyén írhattam le. Sőt, Alexával még az volt furcsa, hogy lányom van, mert nekem a húgom mellett két jóval fiatalabb öcsém is van, sokat kellett velük foglalkoznom, amikor kicsik voltak, és amikor baby-sitter voltam, a családban a kisbaba egy fiú volt, meg a középső is, és csak a nagy volt lány. Szóval nem zavar, ha fiú, és valahogy tényleg nem érdekel a neme. Csak azért karjuk megtudni, hogy a rokonság leszálljon már rólunk a hülye kérdéseikkel.

Egyenlőre sokkal jobban izgat, hogy Alexa kezelhetetlen lett. A mai reggeli alatt kénytelen voltam visszatenni a kiságyba, mert olyan hisztiroham tört rá, hogy ha továbbra is a konyhában marad, hát nem tudom, mire lettem volna képes. Az ágyában persze tovább hisztizett, de a szó nem jó rá, hogy leírjam, mit művelt. Már várom a gyámügyet, mert a szomszédok tuti kihívták őket. Mindig kell neki valami, és ha pont olyan kell, amit nem kaphat meg, akkor armageddon van. És az egész nap ezzel telik, már nem bírom!!! A legrosszabb, hogy nem is lehet elterelni a figyelmét arról, ami kell neki, tehát nem is tudom megakadályozni a vulkánkitörést.
Totál padlón vagyok. És persze mindennek a tetejében fejfájással ébredtem, ami valószínűleg a következő 2-3 napban el sem fog múlni.

Na, nem fárasztalak Titeket tovább a hülyeségeimmel, bocs a panaszáradatért.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok! Hú, ennyi mindent még elolvasni sem tudok úgy, hogy emlékezzek az összesre, nem hogy reagálni is... Sikerült egy elfekvő mobilnet szerezni kölcsönbe, így azért tudok netezni időnként.

Detty! Nyugi, ma reggel Csupanyál is kifordult magából, csapkodott, dobálózott, tekergett, egy falatot sem bírtam belediktálni, csak a reggeli tejét itta meg, az egyetlen ami hatott, hogy felkötöttem a hátamra, és lementem vele a boltba (nagyon kicsi a bolt, és képtelenség kocsival bemenni - mi lesz itt, ha nagyobb lesz a pocakom...). Amíg kint voltunk, jó volt, aztán mikor hazaértünk kezdte előről, de gyorsan letettem aludni, és azóta béke van. Szerinte ma hidegfront készíti ki őket, és a fejed is attól fájhat, ma Apa is úgy ébredt, hogy fél óra múlva vissza is feküdt, és csak 11-kor indult dolgozni, mert totál használhatatlan volt a fejfájás miatt. Úgyhogy nyugi, jobban leszel, és szerintem a babák is, ha végre esik egyet az eső...

Red! Nagyon csini a pocakod, növeszd csak és legyél rá büszke! Mondtam, hogy a fiús pocak tök más, hiába népi hiedelem, de akkor is nagy százalékban igaz. :) Panna nagyon édes a képeken!

Na, hallom a kiskölkömet, felébredt. De jókedvűnek tűnik, még nem követelőzik (két percet adok neki, és fog, mert szerintem marha éhes lehet, hogy nem evett reggel semmit... :) ).

Nusyka! Fel a fejjel, arra gondolj, milyen jó lesz, ha Apa hazajön!

Kchriske! A ti képeitek is nagyon jók! És köszi a rizspók receptet, nekem is jól jön, nem akartam anyós pajtit megkérdezni róla... :D

Nekünk a doki mindenképp javasolta a H1N1 oltást, illetve a sima influenza oltást is. Nem értem, és rá is fogok kérdezni újra, de már fel is írta, hogy igényeljem meg, a saját unokáinak is beadja. Családi barát a doki, úgyhogy bízom a szavában, ráadásul megvan a véleménye a gyógyszergyárak beteghajhász hozzáállásáról, így nem feltételezem, hogy csak azért oltaná, hogy kapjon utána ő is. Nagyon nem tudom, mi tévő legyek, mert mindkét oldalon van észérv, de rizikó is...

A pocakom nő már, ráhazudhatnék plussz egy hónapot, mert ugye még nem állt helyre minden, gondolom a csaszi miatt eleve lassabban ment. Hétfőn megyek a 12 hetes UH-ra, de totál jól érzem magam, és végre érzem Kistesót is, még nem mocorogni, csak úgy érzem, hogy ott van. Nagyon jó. :)
Az átmeneti helyünk totál jó, a lakást tekintve, Csupanyál sokkal szabadabban mozog, mert eleve figyeltünk már rá mikor berendeztük. Otthon még nem volt bababarát a környezet, de így ha hazamegyünk majd, már otthon is jó lesz. A környék sajnos nagyon hangos (áldás volt egyik nap visszamenni a suli mellé :) ), és semmi zöld nincs, de majd visszajárunk sétálni a hazai környékre, innen úgyis mindefelé kocsival mennék, mert senki ismerős nincs a közelben. Akkor meg már haza is mehetünk sétálni. :)

Na megyek, már idáig hallom, hogy korog a gyomra... :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Akit érdekel, most találtam. Ha elég cuccot ad el az ember, megéri helyet foglalni... :)

http://www.babaruhaborze.hu/

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok

Detty:
bocsi, lehet, hogy én értettem félre vmit :oops:

nos, P-nak is volt ilyen időszaka, asszem ide is írtam még róla (csak talán épp akkor nem jártál fel a hülye némberek csesztetése miatt). Kb 2 hétig tartott, de legalább 2 évet öregedtem alatta. Nem véletlenül neveztem át a vonalzón őkelmét :roll:
Talán a fürdős-hiszti-téma volt a vége ennek a korszaknak, utána nagyjából visszaállt a régi rend. Ami persze nem azt jelenti, hog most nem hisztizik néha, de korántsem annyi mindenen és nem égszakadás-földindulás módjára.
Nálatok is el fog múlni! Ez tuti! Csak épp ki kell böjtölni... és hidd el, tudom, milyen kva nehéz napjában 25x-re is végigasszisztálni, de találj ki vmit, hogy ilyenkor következetesen mit csinálsz vele (volt hogy én is betettem az ágyba, csak aztán ezt mégsem véglegesítettem, mert nem akartam, hogy megutálja a helyét). Nagyon fontos, hogy ne engedj neki, de sztem tutira következetes vagy te is, mert ne makarod, hogy egy kis zsarnok váljon belőle...
És ha már épp nagyon nem bírod, akkor hagyd vmi biztos helyen míg üvölt, és menj ki pár percre míg lenyugszol.
Nálunk is nehéz volt elterelni a figyelmét, mert baromi makacs, mondhatni konok, és ha épp abba is hagyta a dolgot, kb 5 perc múlva ugyanott/ugyanazzal próbálkozott és kezdtük elölről. És aznap kb 20x visszatért a tiltott dologhoz, hogy lássa, még mindig tilos-e, másnap már csak 10x, harmadnap 2-3x, aztán megunta a próbálkozást - kb egy hétig hanyagolta a témát és aztán újra bepróbálkozott. Aztán mostmár eszébe se jut megcsinálni a dolgot, vagy ha mégis befurakszik az ötlet a kobakjába, akkor méregeti a céltárgyat, aztán rázza a fejét és motyogja, hogy nemnemnem, aztán továbbáll mást játszani.
pl ilyen volt az étkezőszék tologatása a parkettán, meg a kukában matatás. Mert okés, hogy sok mindent ki lehet küszöbölni, pl eltehetném szem elől a kukát, de akkor mondjuk anyámnál ugyanúgy belemászna - így meg megtanulta, hogy a kuka tabu.

Vért izzadtam néha, és előfordult, hogy mikor nem látta, bőgtem, hogy nem bírok a kis szarossal. :oops:
Nagy harcaink voltak, de hál istennek elmúlt - bár félek a dackorszaktól előre is...

kisbogarka:
jó hogy bekukkantottál, és kösz a dicséretet :D
majd ha tudod, írd meg, mizu a hétfői vizsgálattal
h1n1 - a háziorvosunk ma mesélte, hogy voltak továbbképzésen, és ott direkt felhívták a figyelmüket, hogy csecsemőknek és kismamáknak NE javasolják az oltást, mert elég gyéren tesztelték, ráadásul nem is a friss vírustörzsre! sima influ-oltás mehet, de ez az új NE.
esetleg kérdezz rá a ti dokitoknál, hogy ő hallott-e erről

nagyon szupi, hogy érzed mocorogni :lol:
és kíváncsiak vagytok a nemére, megkérditek hétfőn? te mit szeretnél? :wink:


Kchriske:
ma sütöttem rizskoch-ot (vagy hogy kell írni, szal felfújtat:D)
persze ez sem ment simán, mert anyámnál csak barna rizs volt otthon, ez több nedvességet felszív, ezért utólag felöntettem tejjel, de sok lett :x végül kevertem hozzá kukoricadarát (meg plusz cukit) és nagyon fini lett. még fel is jött tök magasra (miután kihűlt persze összeesett).
panna durván bezabált belőle uzsonnára8meg én is-hehe), úgyhogy asszem mostantól gyakran készítek majd.
még 1x köszpusz :P

nusíka:
megúsztam a rákszűrést, a doki csak a 6 hetes kontrollon fogja megcsinálni, mert most nem akart megreszkírozni egy csúnyább vérzést. nem mintha bánnám :wink:
viszont a méhszájam kicsit ki van nyílva (ezért is nem akart piszkálni), azt mondta, kerüljem az emelgetést - kössssz, gondoltam: és akkor hogyan lássam el az egyéves energiabomba atomanti kölkömet, akit kb 100x kell egy nap felemelni???? :shock:
na mind1, majdcsak lesz vhogy! Bizakodó állásponton vagyok, mert már nincs vakbelem, úgyhogy minden rendben lesz!!!! :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Kchriske (és akit még esetleg érint):

Tesco akció 2.-ától 8.-áig: Mildibé tápszerek és junior ital : 1530 ft
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.10.01 14:01-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés...vagy inkább panaszkodás(előre is bocs!!!)
Kedden fülészeten voltunk Csongorral(a változatosság kedvéért... :evil: )és hallójárat gyulladása van...Erre az elmúlt éjszaka 70%-át ébren töltöttük,mert Csenge tiszta láz volt.9kor adtam neki nurofent...semmi hatás...Remegett a láztól...Éjfélkor kúp,aztán kb egy óra volt,mire levitte a lázát,utána már el tudott szegénykém aludni.Én persze alig aludtam,mert féltem,mi lesz.Többször fájdalmasan felsírt.Dokinő nem talált nála semmit.Elvileg "csak" nátha.Azért holnap a fülészeten megnézetem az ő fülecskéjét is.

Red!
Akkor ezt megúsztad :wink:
Tyűűű,elég időben kinyílt :shock: Csak nem lesz baj!!!Jó,hogy nem parázod túl a dolgokat,ez dícséretes!
Jajj,én is végig azt hallgattam,mikor Csengével voltam terhes,h "ne emelgessek"!Mindenki ezt nyomja...Persze,mert az olyan egyszerű....Igaz,h Csongor már nagyobb volt,de abban az időben iszonyatosan anyás lett,úgyhogy én is simán felemeltem még az utolsó időben,az utulsó napon is.Keményedett a pocim,görcsölgettem is,de nem jobban,mint mikor Csongort vártam.
(de nekem nem nyílt ki a méhszájam!)

Persze ez nem azt jelenti,hogy te is fel vagy hatalmazva a felelőtlen viselkedésre!!!Tessék szépen pihenni és betartani az utasításokat!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Nagyon kivagyok, pedig olyan jól indult a nap.

Megjött a Down-kór szűrés eredménye: 1:47000 a kockázat, ami NAGYON NAGYON jó eredmény.

Utána elmentem a szívklinikára, na az már nem volt olyan jó. A billentyűm nem romlott, viszont a terhességhez képest is nagyon, vagyis túl gyorsan ver a szívem. A szülés után tuti gyógyszert kell szednem halálomig, de még az is lehet, hogy a terhesség alatt is (a 2. trimesztertől kezdve nem tiltott).

Utána hazajöttem, de a kocsiból felhívtam anyut és éreztem, hogy valami nem OK. Itthon felhívott, de a párommal akart beszélni. Egy ideig próbáltam rávenni, hogy beszéljen velem (azt hittem, megint kitalált valamit, amiért haragszik rám), de nem akart. CSabi nem ért rá, így letettük a telefont, de azonnal visszahívtam, mert dühös lettem, hogy a hátam mögött zajlik valami, és éreztem, hogy baj van. Hát, van. Kiderült - anyu kénytelen volt elmondani - hogy az öcsémnél ma hererákot diagnosztizáltak. Hétfőn műtik, de többet nem tudnak. Ma este 7-re mentek a laborba, mert azonnal vért is vettek tőle.

Most hívtak, hogy nagyon rossz lett az eredmény, egyértelműen daganatot mutat a labor.

Nagyon kivagyok, fogalmam sincs, hogy jutok el odáig, hogy Alexát ma lefürdessem, megetessem és lefektessem. CSak 25 éves az öcsém!!!!!

Megyek, nincs erőm többet írni, bocsánat.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty! Nem akarok elcsépelt szavakat írni. Ám, ha műtik, akkor talán nem olyan súlyos a helyzet.

Nehéz ilyenkor más témát előhozni: kchriske (alig írsz mostanában) te milyen tortán gondolkozol Lilinek? Én teljesen tanácstalan vagyok. Lánykámnak hétvégén lesz a sznapja, neki tudom, fatörzset sütök, csak kereket emeleteset (majd teszek fel fotót). De hogy Babócának milyen legyen tök dilemma.
Újabb foggal gazdagodunk, most lent jön. Tiszta fog már egy a Gyerek!

Nusy! sokat gondolok ám rád és jobbulást a gyermekeknek!!!

Kép
Kép
nicolca
 
 


Detty:
na majd én írok elcsépelt rigmusokat, mert úgysem tudom magamban tartani:
:cry: sajnálom! kitartást és erőt kívánok neked és az egész családodnak ebben a helyzetben.
a nagynénémet ma műtötték melldaganat miatt az Uzsokiban...

figyi, ha kiírják műtétre,az azt jelenti, hogy még időben elkapták, és hogy van annyira jól, hogy az orvosok bevállalják a műtét kockázatát. Tehát ez egy "jó" a rosszban.
25 éves, és így van esélye egy normális életre, mert gondolj bele, hogy ha pl mondjuk 5 év múlva fedezték volna fel, mikor már késő...
próbáld meg a kevésbé rossz oldalát nézni. Tudom, hogy nagyon nem könnyű, de szerintem csak így lehet elviselni a szar dolgokat az életben.
Fel a fejjel, Alexa meg úgyis megérzi, hogy el vagy kenődve, úgyhogy nagy levegő és sírd ki magadat most, h könnyebb legyen az esti felvonást végigcsinálni.

Ó, és grat a down-eredményhez, ez tényleg szuper arány!!!

Nicolca:
hmmm, nyami fatörzs torta :D
és grat az új foghoz. esz a sárga irigység, P-nak még mindig SEHOL EGY FOG!!!

Nusyka:
Jobbulást! Majd írd meg, mi volt Csengével is a fülészeten.
á, felelőtlen viselkedésről szó sincs, épp az imént mondtam vissza a színjátszó szakkör tagságot :( dehát vigyáznom kell magunkra, és épp elég megterhelő P-t emelgetni meg hurcolászni.
Csak a külső van egy kicsit kinyílva, az nem olyan vészes, mintha belülről kezdene nyílni - legalábbis úgy tudom. REmélem nem romlik, el sem tudom képzelni, mihez kezdenék, ha fekvésre ítélnének :shock:
de odáig úgysem jutok el, ezt már nagyon komolyan megbeszéltem magammal. :wink:
igyekszem nem parázni túlzottan, épp elég volt végigizgulni az előző pocakosságot. a műtét kapcsán (meg a szívem+aszthmám miatt), most nem vagyok hajlandó iylenekkel terhelni magamat, épp leég izgalmat ad Panna.
Tegnap pl szántszándékkal fejest ugrott a kanapéról és már nem értem oda időben. Még sose csinált ilyet, tök ügyin le tud csusszanni hátramenetben, nem tom, mi ütött belé hogy ezt most kipróbálta (és előtte direkt felhívta a figyelmemet, nekem szánta a produkciót)- mindenesetre remélem tanult belőle, mert jól beütötte a képét szegén, fel is hasadt belül a felső ajka. Nem tom mi lett volna, ha már van foga :S

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi lányok a támogatást, majd csak túl leszünk ezen is.

Red! Csak hogy ne csak Te bíztass engem: igaz, valamivel később, de Alexával nekem a 28. héten nyílt ki a külső méhszáj, bő egy ujjnyira, és végül a kiírt napon született Alexa. És nem feküdtem, nem éltem kímélő életmódot (két nappal a szülés előtt még dolgoztam), bevásároltam, stb. OK, túl nagy súlyokat nem emeltem, de 2-3 bevásárlószatyor azért sűrűn feljött velem is az elsőre. Bevallom, az elején én is megijedtem (meg a szülés után, amikor a dokim elmondta, hogy azért ő is frászt kapott, amikor ilyen korán "látta" a nyíló méhszájat), de aztán nem változott semmi sokáig - viszont szülni azért 4 ujnyival mentem, de az már a homeos bogyóktól lehetett. Szóval, ne aggódj, tuti nem lesz baj. És gondolj arra, hogy a szülésnél ennyivel előrébb leszel. :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty, köszi a biztatást!
(nekem most szűk 1 ujjnyi a külső - bár én ugyanolyannak érzem, mint általában :oops: . Lehet hogy alapból ilyen nekem? Létezhet?)
A homeo-bogyókat most is viszem majd magammal, én is úgy gondolom, hogy sokat segítettek a tágulásban.
Alexának milyen napja volt?

Képzeljétek:
panna ma ugyanott verte be száját, mint tegnap, csak éppen jobban, úgyhogy elvittem dokihoz is.
Az ínyféke totál szétment (az a vízszintes kis husi-izé, ami a két középső-elülső fog felől fut felfelé az orr irányába, tudjátok... nem tom jobban leírni). Elég csúnya neki, mert a felső cafatja most ott lóg össze-vissza, piszkosul fáj neki (sem enni sem inni nem hajlandó, bár kapott fájdalomcsillapítós-ecsetelőt, mai borzalmas ízű :? ), és úgy fel van dagadva, mint egy szilikon-maca szopós szája...
szegénykém :cry:
nem tudnak mit kezdeni vele, összevarrni nem lehet mert olyan kicsi a felület, meg "különben is teljesen funkciótlan" ez az izé a szájban, úgyhogy annyi, hogy figyelni kell, hogy ne fertőződjön el. :S
tudom, hogy esések és vérzések nélkül nem nő fel gyerek, de akkor is olyan rossz látni hogy szenved.
:cry: :cry: :cry:
Ráadásul én ott sem voltam, mert a nagyikámat kísértem el a vonattól, anyám zokogva fogadott és nem képes feldolgozni, hogy pont nála történt a malőr - na nem mintha velem ne lettek volna cifrább ügyeletre rohangálások, de hát ez MOST és a kis CICABABÁJAMAMÁNAK-kal történt ugyebár. Szal totál kész van, nem győztem mondani neki én is meg nagyim, hogy itthon/akárhol ugyanúgy megtörténhetett volna, és ráadásul nem is lett nagyobb baj, csak csúnyán néz ki meg hát nagyon vérzett - de nem olyan súlyos a dolog. De hiába, magát okolja, pedig tök vétlen.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Egy időre elköszönök tőletek!

Apa este indul,most még van erőm írni(bár ezer a dolgom....)
Mindenkinek köszönöm,aki gondol ránk!Köszönöm,h bátorítotok és megpróbáltok erőt adni!

A gép indulásával azt hiszem,egy kicsit meghalok,de amint összeszedem magam,jövök vissza közétek!

Addig is minden jót nektek,vigyázzatok magatokra,a gyönyörű kiscsajszikra és a vagány kispasikra,de leginkább a növekvő pocakok tartalmára :P

Aztán jót ne halljak rólatok... :wink:

Ja,Csongor füle továbbra is be van gyulladva(mindkettő),Csenge azonban egyre jobban van.Fülével semmi baj,láza sincs,már csak az orra folyik és küzdünk az orrszívóval...

Detty!

Szívből kívánom,h tesód meggyógyuljon!!!Gondolok rátok(IS!!!)Erőt és kitartást az elkövetkező időkhöz!

Most már megyek,puszi mindenkinek!!!


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Nusyka! Ne tűnj el hosszú időre, és semmiképp ne zárkózz be!!! Gyere, velünk mindig megoszthatod a szomorúságod (látod, én is megtettem)! Kitartás, ennek is vége lesz, és utána viszont anyagilag sokkal könnyebb lesz az élet!

Red! Szegény Panna!!! Mit mondtak, mikorra múlik el a sérülés, vagy legalább a fájdalom? Az én anyám is ideges, hogy Alexával nehogy nála történjen baleset!
Szerencsére nekünk még semmi ilyen nem volt (lekopogom), de mi igazán megérdemeljük, tekintettel Alexa nem evős, kórház látogatós mizériájára. Akkor egy életre elegem lett a gyerekorvosokból!

Nem hiszem, hogy alapból egyujjnyira nyitva lennél, mert akkor a dokid már korábban észrevette volna, meg nem hiszem, hogy ilyen egyáltalán létezne (de nem vagyok orvos). Én a homeós bogyókat nem a szülésnél szedtem, hanem 3 héttel korábban kezdtem, és így sikerült a szülésig a bő 4 ujjnyit összehozni.
Mindenesetre próbálj pihenni!

Megyek, mert ha Alexa felébredt, megyünk anyámékhoz, illetve inkább az öcsémhez.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty, remélem, minden rendben lesz nálatok és hamarosan túl lesztek a betegségen!

Pannának is jobbulást kívánok! Szegénykém, remélem, azért eszik valamennyit. a fogak miatt nem kell aggódni. nekünk ugyan van, de még csak 2, és a dokinéni mindig azzal biztat minket, hogy akinek később jönnek ki a fogai, azoknak általában erősebbek.

Én épp a tanulnivalókat gyűjtöm, olvasgatom, próbálkozm az egyik beadandómmal. kb 3 napja már tv-t sem nagyon nézek. Nórival már kézenfogva járunk sétálni. oda-vissza kb 200m-t megyünk. Sőt, még előbb is alszik el azóta. Gondolom, jól kifárad az út alatt. Eddig örültem, ha 11körül elaludt, ma már 9kor bedobta a szundit.

Én a kinőtt rucikat a padláson tárolom, bedobozolva. Sőt, a tesóim, és az én kinőtt ruháimból is van még néhány dobozzal. úgy néz ki, a téli időszakot megússzuk nagy ruhavásárlások nélkül. egyedül kabátot nem találtam még, de anyum szerint van az is vhol.
Vendég
 


Nusy:
Igaza van Dettynek, majd gyere vissza közénk! Együtt könnyebb!

Detty:
Előre nem tudni pontosan, mert bár a száj nyálkahártyája alapvetően gyorsan gyógyul, azért mégiscsak állandó irritációnak van kitéve: evés/ivás/mozgás a "beszédnél" - meg hát rágcsálja is a játékait, aztán későn kap észbe egy-egy rossz mozdulatnál.
Persze ecsetelni szinte lehetetlen ezzel a zsibbasztó kencével, úgyhogy enni csak módjával akar, leginkább a tápit fogadja el (vagy teljesen folyékonyat cucilsüvegből), trutyisat, félszilárdat egyáltalán nem. Gondolom pár napig ez így lesz.

Tegnap iszonyúan meg volt dagadva (Kelemen Annácska sírva könyörgött volna a receptért ha látta volna), plusz minden alvás után felpuffadva ébred. De ma délelőtt már hamarabb lement a duzzanat.
Ja, amúgy szegénykébe éjjel kétóránként nyomattam a Panadol szirupot és így is alig aludt vmennyit :(
Nappal legalább kicsit jobban el tudom foglalni őt a játékokkal és nem figyel annyira a lüktetésre - de persze iszonyú nyűgös így is.

Kívánom, hogy igazad legyen Detty: nektek már épp elég kijutott és nem érdemeltek több mizériát Alexával. Én is ezt hittem magunkról a kézműtét végett :?

Ja, én akkor kezdtem el beszedni a homeo-bogyókat, mikor tudatosult bennem, hogy 5 perces fájásaim vannak és bementünk a kh-ba. Ez kb hajnal 1 - fél 2kor órakor volt.
Reggel nyolckor elment a magzatvíz, 1 ujjnyira voltam nyitva, kilenckor 2 ujjnyira, 10.40-kor meglett P.
Szerintem eddigre hatott a bogyesz.

bumbike:
Én is nagyon élvezem a kézenfogva sétálást :D bár nekünk 200 m kb 40-50 perc, mert minden kavicsnál/toboznál/virágnál/bogárnál stb meg kell állni... :D
Kb 1 hete megy biztonságosan kapaszkodás nélkül, és nagyon sokat ügyesedett ez alatt a pár nap alatt.
Pl tegnap már hátrafelé lépkedett anélkül, hogy hátranézegetett volna, egyszerűen így próbált kitérni anyám arctörlési akciója elől - aztán rájött hogy ez nem elég gyors, és így hátat fordított hogy "elszaladjon". Mert ugyan még nem igazi szaladás, de nagyon közel áll hozzá a tempó és a technika, amit művel néha. Lépcsőn is ügyesen halad: akár kézbe kapaszkodva akár oldalfalhoz támaszkodva lépeget felefelé, egyenlőre még nem váltott lábbal. Lefelé viszont egyedül még 4kézláb közlekedik, ha vki fogja a kezét, akkor nekiindul 2 lábon is.

Olyan hitetlen, hogy itt tartanak, nem????
Ó, és P nem alszik többet mióta megy. Sőt: úgy vettem észre, nyugtalanabb az álma, pont mikor anno a megfordulás vagy egyéb mozgásváltás volt az újdonság az életében.

Kchriske:
MZ/X jelentkezz...
mi van veletek?


ja, és:
hipp és milupa termékek akciósan:
http://bookline.hu/sortlist/sortlist!pa ... &sortBy=no
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.10.04 14:40-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Itt MZ/X, itt MZ/X... kapcs. ford.

Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de hát a munka
(Mindenkinek akinek tetszett a recept: szívesen :) )
örülök, hogy fini lett a rizskók. barna rizsből? ...:lol: A múltkor én is elbénáztam,de hát mondom, nagyon elrontani nem lehet. A lényeg, hogy fini lett. :wink:

Nicolca: Vivusnak is nagyon boldog szülinapot kívánok! :D Bocsi, de itt az idegen gépen nincsenek letöltve szülinapi izék, majd otthonról bepótolom. Na és persze grat Babóca fogacskáihoz is :)

Csajok: H1N1:
Nekem azt mondotta a dokink hogy: H1N3 alapvakcina már 10 éve létezik, hogy aztán most hogy rakták bele a H1N1 összetevőt nem tudja, nem hiszi, hogy össze lenne dobva. Viszont szerinte is csak fel van fújva a dolog, mert sima influenzában, sőt náthában is halnak meg annyian, mint ettől, csak nátha ellen nincs védőoltás. Végülis miért ne adjuk meg azt a + 1 ezrelék esélyt a védelemre..
VISZONT! 3 éves kor alatt nem létezik vakcina!!!! Ő legalábbis nem tud róla, pedig előtte való héten volt tovább képzés. Nekik még egyenlőre nem szóltak, hogy lenne!! Így aztán nincs is miről beszélni a babák esetében. Még!

Kinőtt rucik: én tovább adom a fiúsabbakat egy barátnak, akiről tudom, hogy szüksége van rá és örül neki, tudja kiről van szó :wink: A többit elteszem egyenlőre. Ki tudja még mi lesz, de jó lesz az még a családban.

Zsuzsi, neked is válaszolok az altatásra, meg nem tudom ki és mivel maradt még ki esetleg, akkor bocsi, de mennem kell.. hívnak...
Kellemes vasárnapot mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2011.01.01 22:24-kor.
kchriske
 
 


nicolca: BOLDOG SZÜLINAPOT KICSI (nagy) LÁNYKÁDNAK
majd rakhatsz fel képet, ha lesz időd/kedved

Köbüki, üdv újra köztünk :wink:
lettinek jobbulást a popi-kínra! Majdcsak elmúlik mostmár!
ez vényköteles krém amúgy?
remélem tudsz pihizni is hétvégén...


jé, most esett le, hogy félidősek vagyunk a pocibérlőmmel :D
megyek is és megünneplem egy kis maradék tortával

tegnap voltunk családi bulin (nagyikám 80.szülinapi partiján), és onnan hoztunk ez-az kis maradékokat. Most éppen narancshabos fahéjas-gyömbéres-répás tortát fogok enni :D
Panna oda-vissza végigaludta a másfél órás autóutat, nagyikámat harsány :DEDE felkiáltással üdvözölte (itthon már péntektől treníroztam, fényképek alapján, hogy ki a dédi :wink: ) , végigbohóckodta az ottlétet - élvezte hogy mindenki kedvessége és figyelme ráirányul - és elfújta nagyim gyertyáját, mert villámgyorsan kapcsolt hogy mit is szoktak ezzel (ugye friss az élmény) és pont mellette álltunk a köszöntésnél :lol:

szép vasárnap délutánt mindenkinek

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Küldök egy linket, sajnos nem túl éles a videó, de 1p 30mp és 1p52mp között látni a Nórit (ő integetett is) és a barátnőm kisfiát(őt mutatták először, ő sétált a klip elején).
Az ortopédián kamerázták őket, és tegnap voltak a tv-ben.

http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=290242

Red, pont akartam írni, hogy a felén már túl vagy:) lassan újra lesz "friss" babád :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: