Új privát üzeneted érkezett!

Jucmuc! Egy porszívózás után derül ki, hogy mennyi minden nem jött ki addig. (Vagy eddig még igazán nem volt szükségetek rá, mert nem volt olyan mértékben taknyos.)

dkata
 
 


jucmuc írta:nekünk legtöbbször kijön magatol a valadek. Az oldalara kell fektetni Davidet par csepp sooldat es utana papirzsepivel siman kijön. Amikor jobban fent van a valadek akkor a gyogyszertarban vasarolt müanyag kis szivokaval segitünk es eddig meg mindig kijött.

persze, de amikor tényleg taknyos a gyerek - értem ez alatt, hogy szó szerint taknya nyála egybefolyik, akkor azt a szívóka nem szedi ki.
Nekem amikor betegek simán megtelik a szívóka tartálya, ami nagyon nagy mennyiség.
(a kézi szívó meg arcüregből nem tud szívni, míg a váladék ált. ott pang)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, egyetértek! Bár képzeld, most, hogy betegek voltunk, kipróbáltam magamon az orrszívót, és korántsem szív annyit, mint amit vártam. A mélyen lévő váladékot meg se mozdította (mondjuk nem vagyok jó minta, mert krónikus arcüreggyull. van), de ez megerősítette bennem, hogy szívni, orrspray-zni meg orrcseppezni is kell a gyereket.
Legjobb/legrosszabb példa nekem a nagyobb gyerekem, akinél még nem volt porszívózás és 3x szúrták a fülét (pedig kézi szívóm akkor is volt, de semmit nem ért :cry: ).

dkata
 
 

 
 

Davide eddig meg szerencsere nem volt beteg.
Ertem, hogy porszivozas utan derül ki mi nem jött ki elötte amikor a gyerek beteg... Viszont ha en nem latok semmit az orraban es nem szipog stb. teljesen feleslegesnek tartom szivogatni. Gondolom Ti sem fujjatok az orrotokat ha kell ha nem.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc, ha nem szörcsög a gyerek meg nem taknyos, nyilván nem szívom, minek tenném? :wink: Én se fújok orrot, ha nincs benne semmi. :lol:

dkata
 
 


dkata írta:Orsi, egyetértek! Bár képzeld, most, hogy betegek voltunk, kipróbáltam magamon az orrszívót, és korántsem szív annyit, mint amit vártam.

persze, mivel sokkal szélesebbek az orrjárataid, így ugyanaz a szívóerő sokkal kevésbé szív intenzíven.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jucmuc írta:Gondolom Ti sem fujjatok az orrotokat ha kell ha nem.

csak és kizárólag taknyosságról beszéltünk, nem arról, hogy minden nap ezzel nyúznánk a gyereket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata, hat ez az... :lol: felreerthetö volt, hogy 'csak a porszivozas utan derül ki mennyi minden nem jött ki'. Ebböl felteteleztem, hogy anelkül szivnad, hogy latod van-e benne valami.
Biztos azert magas ez nekem mert eddig nem volt taknyos a gyerekem. Remelem meg egy jo darabig elkerül minket a taknyossag.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc, Bálint is most volt először igazán taknyos, nem kellett belenéznem az orrába, hogy tudjam mi van benne, mert szegénykémnek csorgott, pár nap múlva meg dugult. Ilyen sokáig, több mint 1 hétig még sose volt porszívó-nagyüzem. És igen, kívánom, hogy jó sokáig kerüljön el benneteket mindenféle nyavaja! :lol: :lol: :lol: (Olyan szép neve van a kisfiadnak!)

dkata
 
 


Kata,

Köszönöm szepen! :P A Balint is nagyon szep! Olyan nevet kerestünk ami magyarul is majdnem ugyanaz mint olaszul es ra'ada'sul tetszik is. Nagyon szeretnenk majd me'gegy babat akkor majd nehezebb lesz a valasztas..
Remelem mar jobban van Balint, mar elöre felek mi les ha igazan megbetegszik Davide. Persze tudom, hogy ez elkerülhetetlen. Mar az is nagyon rossz volt amikor 'csak' la'za volt az oltasok utan.
megyek mert felkelt a kis tökim.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
ne félj előre! Az enyémek is most egy hónapja voltak először náthásak, és nem volt olyan vészes. Én rengetegszer szívtam az orrukat, tengervizes orrsprayt és csecsemő Nasivint használtam. Barnusnak kétszer adtam esti lefekvés előtt fájdalomcsillapítót (először lázcsillapító kúpot, mert nem volt más itthon, másnap baby Panadolt), miután éjjel 12-ig nem bírt elaludni, és csak sírt keservesen. Talán a torka fájhatott.
És bekapcsolatm újra a légzésfigyelőket éjjelre, jól is tettem, mert most először sípolt Aliznál. Biztos bedugult az orra, és még nem nyitotta ki a száját. Barnusnak meg cicizés közben néha nagy levegőt kellett vennie.

KépKép
lili73
 
 


Lili,

Köszi szepen, hogy elmondtad a tapasztalatodat! Hetfön megyünk a gyerekorvoshoz a kilenc hos kontrollra mar irom a listamat a kerdeseimmel.. :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Lányok :P
mindenkinek köszönöm a kedves érdeklődést!
Őszi szünet volt 1,5 hétig, és ennek megfelelően eltűntem a gép elől... :oops: Két gyerekkel elég húzós volt, de túléltük :D

Lilu: voltunk az Orsi által javasolt BHRG Alapítványnál. Nagyon elégedett vagyok. A "trénerünk" nagyon felkészültnek tűnt, és Lilu is élvezte! A felmért területek eredménye elég vegyes, volt amiből 25%-os, volt viszont 98%-os is! Az 50% alatti eredményeknél kellett otthoni gyakorlattal fejleszteni. ezeket meg is kaptuk, és nagyon érdekesek, jópofák. H-SZ-P sináljuk majd, délutánonként.
Amúgy dührohamok egyre ritkábbak, és már nem olyan agresszív közben. Tehát csapkod, pl. ajtót becsap, de minket nem üt meg. Ez pozitívum. És ha sérelem éri, inkább sír, duzzog. Ez nálunk haladás, mert eddig nem sírt, hanem tombolt, örjöngött, ha sérelem érte. A sírást, duzzogást én normális reakciónak látom, és örülök neki. Persze nem sír gyakran, mert ritkán éri azért sérelem 8)

Csabi: ez a gyerek egy tünemény. Nem akarom, hogy bezzeg-gyrek legyen, de hát tényleg olyan nyugodt, kedves, békés, csendes, kiegyensúlyozott... Egy szavam sincs rá! Majd teszek fel képet is! 7000 gramm, 67 cm.
Már tud forogni, de ritkán teszi, inkább szemlélődik.

Gyönyörű képeket láttam a gyönyörű babákról!!! Méééééééééééééég!!!!!!!!!!!!

Véda
Vendég
 


Véda,
mi jövő hétfőn megyünk bhrg-re. Kinél voltatok? Mi Cziráki Zitához megyük.
Bár eddig nem sok szót váltottunk, olvastam Liluról, örülök, hogy rendeződnek a dolgok!

Most én is tudok egy szép képet tenni a nagylányról és a nagyfiúról.


Kép

KépKép
lili73
 
 


Lili,

Gyönyörü gyermekeid vannak! :D

Veda,

Orülök, hogy Lilunal javulas van es, hogy Csabi is jol van! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Lili :P
Nagyon szép a nagylány is, meg a nagyfiú is!!!
Today Mártánál voltunk. Orsiék is hozzá járnak. Ahogy én meg tudom ítélni, profi. Liluval nagyon kedves, mégis határozott volt. Lilunál ált. ez jön be. (Próbálok én is ilyen lenni.) Majd írd meg te is, mi volt!
Amúgy mért mentek? Van konkrét probléma?

Jucmuc :P
De rég láttalak! Örülök Neked! Köszi!
Istenem, hogy repül az idő... Davide már lassan 9 hónapos...

Lányok :P
Nekem nagyon hiányzik Panda :( Hol van? Mi van vele?

Véda
Vendég
 


Véda,
csak a megkésett mozgásfejlődés miatt megyünk, mert Barnus még csak a kúszásnál tart. Feltétlenül beszámolok!

Jucmuc,
mi volt a kontrollon? Mindenre kaptál választ?

KépKép
lili73
 
 


Véda :D
örülök, hogy jól sikerült a HRGs találkozás.
majd írj, hogy sikerül a heti feladatokat megvalósítani!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Veda,

Köszi :P hat igen, nem sokat netezek.. :oops: ra'ada'sul par napja mar semmi sem all Davide utjaba bebarangolja a lakast egyfolytaban rajta a szemem. Bizony holnap lesz kilenc honapos...mar nagyon varom a karacsonyt...az elsö karacsony harmasban. :P Pandat egy-ket hete olvastam az inszemes topicban jol vannak. Szerintem Dorika leköti most nagyon Ot is.. :D

Lili,

Köszike :P igen minden rendben. 71 cm es 9 kilo. Az arcan van egy pici piros folt azt mondta ra ki van szaradva a böre...azert majd megmutatom az en haziorvosomnak is.
Plussz adott egy listat mit lehet adni a gyereknek 8 honapos kortol...többek között teszta paradicsomos-marhahusos raguval parmezannal,fött hal, gepsonka, narancsle, kiwi, 10 honaposan tojas (feherje is) :twisted: :twisted: Szerencsere eddig sem azt adtam amit az orvos mondot.. :lol:

Szerintetek glutenmentes tesztat adhatnek a babanak?

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
én már adok glutént. Ezt a listát hogy találta ki? Elég érdekes, miért pont ezeket írta...
Boldog hófordulót Davidenek!

KépKép
lili73
 
 


Orsi :P
heti feladatokkal sajnos csúszunk. Trambulint szeretnék venni olcsón, de egyelőre sehol nem találok. A TESCO-ban volt 4900-ért, de már nincs. Tesz-veszen is csak 7-8000-ért láttam. Ez nekem most sok, mivel már gördeszka, óriáslabda is lesz... A libikókát apa már megfabrikálta, tök jó lett :D

Lányok :P
Szerintetek hol találok olcsón trambulint?

Kép

Kép

Véda
Vendég
 


Véda :)
gördeszka nekünk van 3 is, ha gondolod, nagyon szívesen odaadom az egyiket. mi mind a 3at kaptuk, és nem kell ennyi.

(ha meg nincs eszköz, akkor jobb szólni, és más feladatot kérni - pl. én olyat nem kapok, ami 2 emberes, mert nem tudnám kivitelezni)
a tambulinok tényleg nem olcsók :(

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

kicsit eltüntem.. erre volt pörgés orrszivós ügyben :lol: nekünk is volt hozzá szerencsénk, mert sajna apa hazahozott valami vírust és mindenkit ledöntött, de erre emlékeztek.már írtam..na akkor 2 hétig szívtam a nóziját.. szegénykém eleinte tűrte, aztán jött a visítás.. utána rájöttem, ha nem fogom le a kezét, hanem csak a pihenőszélkbe beleteszem, akkor semmi hang.. :lol: mondjuk én se élvezném ha lefognának...
a végén dr.néni írt fel neki orrcseppet. és attól 3 nap alatt rendbejött...
Midnen baba gyönyörűűű

Zsigmondom már 3 oltáson van túl a 2 hónapos kötelezőn, a Meningococcus és Rota ellenin.. nagyon ügyes, nevéhez máltóan egy nyik amikor beszúrják, aztán mosoly tovább.

egyébként szépen fejlődik.. egész nap be nem áll a szája mint az anyjának és ját rkeze lába.. imádom.. hason nem nagyon szeret sokáig lenni..de minden nap van.,.. egy darabig el van, kb 5 percig, aztán jön a sírás.. mostanában egyfolytában fel akar ülni :roll: ha megfogom a kezét egyből húzza fel magát segítség nélküll(én nem húzom) és sokszor azt veszem észre hogy saját magát kicsit felhúzza erőből kb 1 cm re megy :lol: kicsit korainak tartom...


Fogak: már jó régóta nyálzik, HUnci után szabadon vettünk borostyánláncot, rajta van 2 hónapos korától eddig csuklóján volt, most már a nyakában.. így csak annyit látok hogy az ínyét piszkálja sokszor, és nyálzik.. estefele kicsit nyügibb. megnéztem és alul két helyen is van neki egy kis pukli fehér ponttal, és az ínye mellette véraláfutásos.. szóval ez már a fogacska azt mondta dr néni..kaptunk ecsetelőt is..

Éjszakáink szépen alakulnak, fürcsi után max 20kor alvás, aztán vagy 3 kor, vagy 4.40körül ébred.. és utána 7-8ig szunya megint...

NAppal is eljátszik a játszószőnyegen, vagy a pihenőben, alvás max 2* fél óra séta közben 1 egész
:lol:

sokat kacarászik vidám, kiegyensúlyozott baba..


múlt hét csütörötkön a mért súly 6190 g és már a 68as rucikat hordjuk

és íme két kép

Kép

Kép

bocsi ha sok voltam :oops:

ja az átfordulás kb mikortól várható?
Vendég
 


Szia Boni :D
Na vééééééégre!
Átfordulás bármikortól várható! Bár egyelőre inkább oldalra fog fordulni szépséges Zsigi trónörökös! Pláne, ha hason nem szeret lenni. Milánom sem. De megkérdeztem a csecsemőneurológus nénit és azt mondta, ne erőltessem a hason fekvés. Kicsit ha elvan úgy az jó, de sírni ne hagyjam hason. Úgyis fel fog majd állni :lol:
Nálunk is jönnek a fogak, de én még nem látom. Kicsit puhább az ínyük, de még nem látok fehér pontocskát. Nyűgösek, de nem a foguk miatt, hanem mert állandó ingergyűjtésben vannak. Már semmi sem elég inger. A legjobb a hétvége volt, mert 4-esben elentünk vásárolni. Óóóóó, ott minden színes polcnál megálltunk és lestek nagy szemekkel. Tündériek voltak.
Az ingyenes pneumo-t nem adatod be?
Milyen orrcsepptől jött rendbe Zsigi?
Enyém egyik gyerek is, Márkó elég hosszú és már 7 kg, de még csak 2 hete hordjuk a 68-asat...igaz, szerintem 1 hón belül jöhet a 74-es...
Folytatom majd, csak kicsit üvöltünk...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda :P
Tündéri ez a kissrác!

Boni :P
Látom, már megrendeltétek a kistesót :lol:

Képzeljétek Lányok :P , én teljesen agyament vagyok. Még mindig hulla fáradt vagyok a két picúrtól, éjszakánk rosszabb, mint 1 hónapja volt, mert Márkó a "Mami fordíts hasra" sírásával felébreszti Milánt, aki csak akkor hagyja abba, ha magam mellé teszem... és persze a kicsi még eszik éjszaka... de mégis már a kislányunkat tervezgetem :oops:
Na igen, kezdenek egymással foglalkozni. Édesen nyúlkálnak egymás felé. Pontosabban az egyik elkapja a másik kezét és a saját szájába gyömködi. De már nevetnek is olykor egymásra. Próbálom őket folyton videozni, telefonnal, fényképezővel, de olyan kameraérzékeny mindkettő, hogy olyankor azzal foglalkoznak és nem egymással...
Eddig a legnagyobb élményem a srácokkal az volt, amikor Milcsi behisztizte magát annyira, hogy 1 órámba telt megnyugtatni és elaltatni. Magam mellé tettem, a fejét a két kezem közé vettem és simogattam. És képzeljétek, ő is simogatta közben az én arcomat 8)
Most alszanak édesen. Alvás utáni alvás :lol: Így megy ez reggel. Anya keljünk fel, Te már ne feküdj vissza, mi viszont még szundizunk a pihiszékekben. De ilyenkor a legszebbek :lol: :lol: :lol:

Szép napot mindenkinek és tessék előtűnni, Lányok!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni de igen jövő héten, elvileg, ha megérkezik az oltóanyag.. mert mióta ingyenes hiánycikk :roll:

novarinos orrcsepp. de gyógyszertári..nem a novorin orrcsepp. két dobozzal kaptunk, mert kinyitás után csak 3 napig használható csak az egyik fogyott el... :lol:
Vendég
 


Boni nagyon jók a képek?Bejött nektek is a lánc?Örülök :lol: Hunor is 2 hós korától hordja, mind a mai napig és 8 azaz nyolc :lol: foga jött ki úgy hogy észrew sem vettük, mert nem is sír, semmi, csak kissé nyűgösebb és nyálzik.Minél fiatalabb korban rakjuk rá, annál jobb.Sztem.
Vendég
 


Hunor nyakán éjjel is rajta van? mert én enm merem fennthagyni :oops:
Vendég
 


Boni, éjjel-nappal-fürcsi és babaúszi közben is!Észre sem veszi, hidd el, ha abodí alá rejted a végét, észre sem veszi, nyugi!Ha meg neadjisten szétszakítja, egyet lenyel, kikakilja, picik azok a golyók és csomózás miatt többet nem tud szétszakítani!Hagyd rajta éjjel, mert úgy hat!
Vendég
 


Véda, Boni!
Csabi és Zsigi nagyon édesek!

Fanni,
meklyik neurológushoz jártok? Mi B.M.-hoz a II. gyerekklinikán. A gyerekorvosunk ajánlotta, de hát...nem vagyok benne biztos, hogy volt/van értelme (futószalag).
De édes lehetett Milcsi! Én is azt bírom legjobban, amikor nálam találnak megnyugvást. Olyankor érzem igazán, hogy anya vagyok, ráadásul az ő anyukájuk. Szuper érzés. És most Alizka is kezdi éreztetni velem, hogy szüksége van rám. Esténként most azt csinálja játék közben, hogy kéredzkedik cicizni, olyan megható ez tőle. Barnus mindig is anyás, bújós volt.

Utólag is boldog hófordulót a fiúknak!

Gondolkodom, hogy átszokom ide az ikresekről, ott túl sokan vagyunk, elbeszélünk egymás mellett.

KépKép
lili73
 
 


Gyere Lili! :lol:
Vendég
 


Lili :P
Az ikrest én nagyon szeretem, csak az a baj, hogy korosztályok szerint tudunk csak beszélgetni. Most pl. 2-3 napja csak a nagyobb babások beszélgetnek. El is tűntünk mi, 3-4 hós babákkal :D De amúgy azt szeretem benne, hogy mindenki toleráns a másikkal... cici/tápi/kaja/alvás, ilyenek.
Köszönjük a gratut. Azt szokták mondani, hogy 3 hós koruktól sokkal könnyebb. Hmmm, nekünk kb. 2 hós koruktól kicsit könnyebb és azóta stagnál... Sokat várok a 6. hótól :lol:
Mi is hozzá járunk. De nálunk férjecském kolléga, úgyhogy nagyon alaposan nézi a gyereket - az egyik, Márkó merevebb kicsit. De a gyakorlatok amiket előír nagyon jótékonyak, ez a gyerek mindjárt fel fog ülni, állni és menni :lol: A másik meg csak fekszik, pedig ő a "tökéletes" :lol:
Cuki lehetett Alizka :) Ő amúgy Apás?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
igen, ő apás :D . Tök jól megosztjuk a szerepeket, szerencsére.
Szóval nektek bejött a hölgyemény. Mi ált. 5 percet vagyunk bent, és valamiért végigordítják a gyerekek, onnan hogy levetkőztetem őket addig, míg ki nem megyünk. Én nem tudom, mi leli őket, mert a doktornénijüknél soha nem sírnak, szurinál is csak abban a pár másodpercben, ahogy befecskendezi az anyagot.
Akkor nagyon ügyes Márkó, hol voltunk mi még a majdnem felüléstől 4 hósan :wink:! Barni meg kb. 2 hónap után produkálja ugyanazt, amit Aliz.

Hát igen, egyetértek, hogy két külön csapat lett az ikresen. Valszeg ez elkerülhetetlen.
Mi meg épp azt beszéltük a férjemmel, hogy 3 hónap után kicsit se éreztük könnyebbnek. Na jó, a 3 óránkénti éjjel-nappali etetéshez képest igen. Én kifejezetten mostanság érzem először, hogy igazán könnyebb. Amióta tényleg csak akkor sírnak, ha valami konkrét bajuk van, és könnyű kielégíteni az igényüket.
Eldugultam. Kikapcsolom a gépet.

KépKép
lili73
 
 


Ne már, Lili :P Neee kapcsold ki!
Az a vicc, hogy mióta megszülettek a kisbocsok, azóta mindig mindenki mást mond, hogy mikor lesz könnyebb. Stációk: 6 hetesen, 3 hósan, fél évesen, 1 évesen. S mikor pipálunk egyet - eddig ugyebár a 6 hetes és a 3 hóst-, akkor jön a következő okoskodó, hogy még nem, majd és mond egy mégtávolabbi időpontot. Hmmm, Te viszont autentikus vagy, úgyhogy várom a 10. hónapot! Már csak 6 hónap van addig :lol:
Nálunk is van különbség a 2 gyerek között. Kilóban és ügyességben is.
Enyémek meg pont a házidokinál sírnak mindig, Márkó BM-t nagyon szereti. Meg tornázni is imád. Mi 20 percnél hamarább még sosem jöttünk ki 8) Én birom nagyon, nem tudom, hány éves, de úgy dobálja a fiamat, mintha 10 dkg lenne, holott 7 kg :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lili,

Köszönöm! :D Igen, eleg erdekeseket szokott mondani.. :lol:

Veda,

Nagyon edes Csabi! :D

Boni,

Tünderi Zsigiked van! :D Davide harom es fel honaposan fordult a hasarol a hatara aztan negy hosan a hatarol a hasara.


davide bebarabgolja a lakast, egy perc nyugtom sincs.. :lol: :lol:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Véda :P
Nem tudom, mi az olcsó, de a ma bedobott Auchan újságban van trambulin. 92 cm 6.990 Ft. (Van nagyobb is, persze az drágább.)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hú, de kár, hogy én nem írogattam, mikor mit csináltak. Fogalmam sincs a pontos időpontokról. Mindent elfelejtek, szörnyű.

Fanni, azta de érdekes! Én meg mindig égek előtte, h nem bírok a gyerekekkel, az istennek se tudom őket megnyugtatni. Mindig kérdezi, Dévényeztünk-e, most már tudom, miért: mert állítólag ők szoktak sírni olyankor, mikor vizsgálja őket.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok Mamik!
Boni
nagyon édes Zsigi! Na és látom már készültök ketteskére?? :lol: spontánban (is) gondolkodtokÍ?

Véda
Csabika is nagyon tünemény, és milyen csinos! :D Örülök h. a nagylány is rendeződik.

Fanni
szegény Milcsi, akkor érthető a kiváltsága. De ezt lassan kinövi ugye? édes lehetett ahogy simogatott.

Lili
nagyon szépek a babóid! A hugom is Aliz! Olyan jó ez a név, annyiféleképpen lehet becézgetni.

Kép
katica_75
 
 


Jó regeglt!

KAtoica spontánban göondolkodunk... aztán ha nincs csoda akkor indul a MAndula...

4.hónapunk első képe(dátum nincs beállítva)



Kép
Vendég
 


Katica
sose gondoltam, h egyszer Alizom lesz, a férjem választása, de én is nagyon megszerettem. Először Lizinek becéztük, de egyre inkább Alizozzuk.

Boni
nagyon csinosan ünnepelte Zsigi a hófordulóját, milyen kedvesen mosolyog!

KépKép
lili73
 
 


Boni :P
Szép gyerek! És milyen csini!
Most már én is jobban szeretem őket "kispasisan" öltöztetni, de csak ha elmegyünk valahová. Itthon még kényelmesebb a rugi... 29-én lesz BNV-n babaruhabörze. Megyek és bevásárolok 8)

Tényeg Véda :P! Ti nem jöttök a börzére?

Katica :P
Igen, állítólag akkor növi ki, amikor mennyiségi szilárd kaját eszik... TEhát úgy 8-10 hósan...
Dobj egy képet Te is Lénáról, ő szerintem hétről hétre rengeteget fejlődik, változik.

Lili :P
Azért ne aggódj, sírni nem sírunk, de most Márkó cicám lepisilte a drnénit :lol: :lol: :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


azé vagyunk ilyen csinosak, mert megyünk 2008 augusztusi babák fórumtalira :lol:
Vendég
 


Orsi :P
Aranyos vagy! Nagyon köszi, de már licitáltam a teszveszen gördeszkára, és 95 cm-es labdára ua. eladótól. Azért tényleg köszi!!!

Fanni :P
Börze? De jó lenne!!! Csak Apát kéne meggyőznöm... Lehet! Addig még "beszélünk" :wink: Látom, te nagyon készülsz rá! 8)
Otthon én is csak rugiba rakom. Nem szeretem a 2 részeseket,m ert felgyűrödik, és sztem kényelmetlen neki. De elemenéskor én is kispasisian öltöztetem. Imádom!!!

Lili :P
Pedig, ha a BHRG-be mentek, készülj fel egy csomó kérdésre! Mikor fordult, állt fel, kúszott, mászott, járt, stb... Ezek elég fontosak az állapotfelmérés szempontjából! Próbálj képelket elővenni, és akkor tudsz viszonyítani :wink:

Boni :P
Jó látni benneteket is! Zsigmond édes!

Katica :P
Léna babáról képek???
Hogy telnek a napjaitok?

Lányok :P
Egy másik topikon nagyon bevált a horrorfejés, mint tejciszaporító. Ha valakit érdekel:
szopi UTÁN 7 percet fejni az egyik, majd 7 percet a másik mellet. Csere, ue. 5-5 perc, majd 3-3, majd 1-1. Ezt egy nap többször is lehet csinálni, és nem lényeg, hogy jön-e tej, vagy sem. Ettől függetlenül kell csinálni. És nagyon hatékony!!!

Véda
Vendég
 


Véda
jó, hogy írod, akkor alaposan visszagondolok, mikor mit csináltak, hogy ne menjek oda hülyén! Köszi!!!

KépKép
lili73
 
 


Kép Kép Kép

Kép
katica_75
 
 


tündéri!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ez a gombócalvás a kedvencem minden gyereknél :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili
igen nálunk is Lizi Liza Lizocska, Alizka, stb volt aztán mikor mérges voltam rá egyszerűen le-Lujzáztam. :lol:

Boni
akkor hajrá spontán! Mi is így kezdjük majd , csak kicsit utána akarok járni a történéseimnek,nem szeretném hogy az élet ismétlődjön :( Mondjuk jót vigyorogtam mikor a védőnő a fogamzásgátlásról kezdett papolni, most az első látogatásánál. :lol:
Fanni
nálatok is van esély a spontánra, nem? Vagy a szurik mellett csak lombik jöhet szóba?
Lányok Ti visszamentetek már a gyerkőcökkle Kp.-hez bemutatóra? :)

Véda, köszi :)
Léna édes drága bogárka. Sokat figyel már és mosolyog, de igazából nagyon kis életrevaló...ha valami nem tetszik neki azonal reklamál :D Pl. ha felébred Ő nem nézelődik, vagy csak dünnyög mint a "jógyerekek" hanem azonal visít , mert szörnyen éhes. :lol: Az éjszakáink még mozgalmasak, azt hiszem mostmár kijelenthetjük h. hasfájós baba :cry: Nem hagyjuk sírni, így általában 2-3 órát sétálgatunk vele éjjelenként. Azután mikor újra éhes lesz a következő szopiba általában már bealszik.

Akartam is kérdezni h. Ti szoktatok álometetni?

Kép
katica_75
 
 


álometetni?? 2 hós babánál?

szerintem marha korai.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katica tündéri Léna Énisénis kishugit! :oops: :lol:

sajnos még nem jutottam fel KP- hoz, ég a pofám..de páromnak most szezon van, állandóan úton, BKV-val meg nem indulok el....

de remélem hamarosan bepótolhatom :oops:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: