Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk pont egy hétre rá jött meg, hogy hazajöttünk a Kh-ból

( sima borítékos levélként volt bedobva - nem tom mi lett volna, ha megint szórakoznak a suhancok, akik ki szokták piszkálni a küldeményeket a levélszekrényből. De szerencsésen kézhez kaptuk)

Kép

Kép
redwings
 
 


Nekünk a lakcímkártya jött meg egy héten belül, ajánlottan, de a munkahelyi ügyekhez kellene a tb kártya is...
Azért köszi mindenkinek! Lehet hogy rájuk csörgök, de kire is kellene...? :)
andreat
 
 


Mi a lakcímkártyát kaptuk meg később
:wink: bürokrácia?!

Kép

Kép
redwings
 
 

 
 

Sziasztok! Elnézést, hogy zavarok, de meg tudná valamelyikőtök mondani, hogy a kistarcsai kórházban a 18. heti ultrahang hüvelyi vagy hasi?
Illetve, hogy Apa bejöhet-e? Köszönöm!
Vendég
 


szia farkas 007:

Hasit szoktak csinálni a 18 hetesen is. Nálunk apa bent lehetett...bár szerintem ez dokifüggő.

Kép
borek.ancsa
 
 


aida merre van?

csak nem babázik már???

Kép
borek.ancsa
 
 


van, van, a másik topikba szokott írni :)
Vendég
 


Ancsa, köszönöm!

Tudnál még segíteni? utána nem is zavarok! Én nem a Flórban fogok szülni, de ez van legközelebb, így ide mennék ultrahangra. Tudsz dokit mondani, hogy kihez menjek ultrahangra? Fontos lenne, hogy apa bent lehessen, mert elvileg ha jól fekszik a baba, ekkor már látszik a neme és fogadást kötöttünk rá apával, hogy mi lesz! :-)
Vendég
 


Farkas: ha nem ott fogsz szülni ne menj oda ultrahangra. Saját érdekedben. Menj a Bolgárkerékbe vagy az Istenhegyire. Az a tuti!!!
Vendég
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 33hetes vagyok és én is a Flór Ferenc kórházba fogok szülni. Kérdésem az lenne, hogy tudja e valaki, hogyha Eda-val szeretnék szülni azt hol kell kérni ill. hogy kell e érte fizetni? Továbbá nagyon szivesen fogadnám a véleményeket is az Eda-val kapcsolatban.
Előre is köszönöm mindenkinek!
Üdv.: Mira
mira84
 
 


szia mira84!

Hát hogyha EDA-t kérsz, azthiszem, ha van fogadott dokid, akkor meg kellene vele beszélned valamelyik vizsgálat alkalmával. Ha nincs, akkor pedig mikor bemégy szülni szólj, de szerintem ha szükséges, úgyis felajánlják. Remélem jól tudom.

Kép
borek.ancsa
 
 


Én viszont úgy tudom, hogy akkor már késő kérni, mikor bent vagy szülni ( és nem is ajánlották fel).
Sajna előre el kell dönteni biztosra, hogy kell vagy sem, mert egyetlen doki van aki beadhatja.

Kép

Kép
redwings
 
 


Szia Mira! :D

Rednek igaza van, szüléskor nem lehet már EDA-t kérni, előre kell egyeztetni, mert egyetlen anesztes doktornő van, aki beadhatja. És előtte jópár héttel megvizsgál meg van egy elbeszélgetés. Ez tuti, én hétfőn délután megyek hozzá, előtte telefonon egyeztettünk.
A fizetésről annyit tudok, hogy barátnőm egy hónapja szült, és ő is kérte az EDA-t, és még szülés előtt rákérdeztek az anyagiakra a doktornőnél, és annyi volt a válasz, hogy: "Amit gondolnak."

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Fú... durva volt... ma déltől kb. 4-ig dekkoltam a kórházban az NST és egy 2 perces vizsgálat miatt. Teljesen kikészültem. Végig azt hittem, hogy akármikor beeset a dokim ezért nem mertem lemenni kaját és innivalót venni (plusz tök egyedül voltam így leküldeni se tudtam senkit). Amikor már majdnem leléptem akkor megjelent a dokim.. na akkor azért nem mentem... de az onnan még 2 óra volt. Az NST alatt már majdnem hipóztam, forró csokit meg nem igazán mertem többet inni a cukrom miatt. 2 mellett túléltem valahogy de szerintem mára annyi a cukromnak is plusz a hátamnak is annyi...

Na mindegy. Ha kihúzok még 2 hetet, már nem lesz koraszülött a baba... csak még nevet se találtunk neki plusz kórházi cumóm sincs... izgi. Innen szép nyerni :)
Vendég
 


Én is voltam ma vérvételen. Elromlott a számítógép, arra vártunk, hogy lecseréljék. Nem részletezem, hogy mennyit vártunk...

Csakegy! Miért 2 hét? Dec 6-ra vagy kiírva, vagy nem?
Én még csak jövő héten kedden megyek NST-re.

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Részvétem a számítógép miatt :((( A vérvétel anélkül is gáz, hát még egy betojt géppel :(((( (érdekes, nekem nem is tudom mikor volt utoljára vérvételem...)

Egyébként meg a 38. héttől már nem koraszülött, azért két hét:))) Dec 5 ha jól emlékszem a hivatalos kiírás... csak szerintem 6-a.

A hátam meg odavan... teljesen kikészült. Egyszerűen nem tudtam normálisan ülni, sétánál meg hülyén tartom... (ez van na... hozzám képest bazi nagy a hasam... a férjem fetreng a röhögéstől ha oldalról figyel... Lillánál a szülésnél meg se közelítette ezt a méretet... Amióta meg megvizsgáltak kb. 5 percenként keményedek. Remélem hamar elmúlik mert nem szeretnék koraszülni (úgyhogy gyorsan bevettem az ucsó magnéziumomat...).

Jaaaa... és volt két nagyon pici baba az ambulancia várótermében, oda vitték be a látogatókhoz... olyan de olyan picik voltak... döbbenet, hogy Lilla is akkra volt most meg egy nagy ló :) Marha fura lesz megint babázni :)

Mesélj, hogy érzed magad, mi a helyzet veletek????? (nem kééééne még szülés előtt összefutni valahol? Akár a patakmenti cukrászdában, az szerintem pont középen van mindkettőnknek:) De ha tudsz jobbat az jóóó:) (Ikea játszóház a kölykökkel?:)
Vendég
 


Sziasztok!

Gondoltam egy próbát megér, hogy ide is felrakjam a hirdetésemet...

Eladó:

FP játékasztal (4.000 Ft), FP zenélő, formabedobó csiga (2.500 Ft), FP mókakockák (1.500 Ft), FP sütifaló bödön (3.000 Ft), Brendon 100*100-as járóka (7.000 Ft), Avent mikrós sterilizáló (2.500 Ft), IKEA HENSVIK kiságy, kókuszmatraccal, szúnyoghálóval (16.000 Ft), rózsaszín piskótakád+állvány (3.000 Ft), lányka ruhák 50-74-es méretig, Nike sportcipők (19.5-21.5).

A termékek átvehetőek Csömörön, vagy a XV. kerületben. Kérésre fényképet küldök.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.21 08:50-kor.
Vendég
 


Csakegy!!! Nagyon köszönöm! Ezt már a szomszédasszonyom is mondta, hogy ha nincs ott fogadott orvosom, inkább kerüljem el őket, de akkor hallgatok rátok és még egyszer köszönöm!!
Vendég
 


farkas: nem is a fogadott orvos a kulcs, én se hozzá mentem hanem egyszerűen bementem az előre kiadott időpontra, sokkal inkább az, hogy nem jók a gépek (vagy az állítólag profi doki?).

Engem is megijesztettek pedig minden tökéletes volt. Az Istenhegyin és a Bolgárkerékben nagyon profik az orvosok is és a gépek is plusz még 4D-re is átkapcsolnak így pl. a 18. hetin már valami kis extrát is kapsz a pénzedért... (de a 12. és a 18. héten ugye szigorúan nem ez a cél, hanem egy profi genetikai UH ahol még az ujjakat is megszámolják - mert meg tudják a jó minőségű gépek és a rád szánt idő miatt).

A sima UH-knál szerintem nincs gond Kistarcsával de ez a két UH a legfontosabb a rendellenességek kiszűrésénél és ott már nem érdemes kockáztatni... (plusz ha jól tudom mintha a Bolgárkerékben mostanában -talán néhány hete indult az akció- INGYEN csinálnának vérből Down kór szűrést, érdemes felhívni őket!!!!!)
Vendég
 


Voltam ma az anesztes doktornőnél... Az egyik legfontosabb dolog: nagyon-nagyon rendes és alapos. A másik, hogy aláírat ugyan egy nyilatkozatot arról, hogy EDA-t kér az ember, de arra is külön felhívja a figyelmet, hogy akár a szülőágyon is meggondolhatod magad, ha mégsem szeretnéd. Az ár pedig úgy műxik, hogy amit gondolsz....
Ad egy részletes tájékoztatót, amit el lehet hozni, abban minden benne van az egész menetéről, hatásáról, előnyeiről, hátrányairól.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Na akkor EDA ügyben csak meg lehet magunkat gondolni. :) Én jövőhét hétfőn találkozom vele.

Tegnap voltam utoljára a dokim magánrendelőjében és teljesen meglepődtem amikor mondtam h az Éva szülésznővel minden nst alkalmat úgy kell megbeszélni h ő is ott legyen. Betöltött 35. hét után, azaz 2 hét múlva esedékes az első. Onnantól kezdve hetente. Akkor ugyúgy el fogja majd kérni a 8000 Ft-ot alkalmanként az orvosom?? :shock: Az durva lenne..

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Én nagyon megnyugodtam a beszélgetés után, most már tök úgy érzem, hogy jó, hogy kérem a fájdalomcsillapítást...

Hát, az én dokim elméletileg a fele pénzt kéri ilyenkor. Mondjuk nekem az nst-t is a rendelőben fogja csinálni, nem kell bemennem miatta a kórházba. Ha a kórházban csinálná, durva lenne még az is, ha pénzt kérne érte (nekem a genetikai uh-ért pölö nem kért semmit). Szerintem.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Értem. Remélem nem fog nekem sem ott elkérni 8000 Ft-ot. Mármint a kórházban.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Kórházban ne adj pénzt. Ott munkaidőben van, ezért kapja a fizetését.
Vendég
 


egyébként meg a szülésznők csinálják az NST-t, a dokinak csak annyi a dolga, hogy ránézzen a papírra, hogy minden rendben van-e...
Vendég
 


Sziasztok!
Angie neked gratulálok, tündéri a kismanó! :) Jó egészséget Nektek!
Nagyon régen nem jelentkeztem. Most már mindennek a végére jártam, így elmesélem a sztorimat (okulásul). Nem lesz rövid, ezért előre is elnézést.
A terhességem első vérvétele (alalplaborok, HBsag, AFP stb.). a 16 héten volt. Gyorsan sorra kerültem (nagyon korán mentem), de vérszívó néni ott csapkodott, h micsoda dolog ez, mindent egyszerre levetetni, az 6 cső vért jelent! Mire én mondtam neki, semmi gond engem ugyan nem zavar, csak csinálja aztán had menjek a dolgomra (és ne csapkodjon). Vért levette, végeztünk. A megbeszéltek szerint 10 nap múlva hívtam a dokit, h a genetikai uh-ra kérjek időpontot, és a vérvétel eredményeit átvegyem (ő kapta meg). Időpont oké, bemegyek, viszonylag gyorsan (kb. 2 óra) sorra kerültem. A dokim avval fogadott h ugyan már nem szóltam, h hepatitis B-re pozitív vagyok. Mire én: tessék????????? Hogy micsoda? az hogy lehet? különösebben nem érdekelte a dolog, az uh-ot megcsinálta. Baba rendben. Kérdeztem, hogy mik lehetnek a következmények, ill. mi a tennivaló. Annyit mondott, h vigyázni kell szüléskor és vakcinálni a babát. Kijöttem. Akkor esett le igazán, h mi a helyzet. Ezernyi kérdés vetődött fel bennem. Majd a kétségbeesés és aggódás. A tesóm szerzett nekem egy kiváló hepatológus doktornőt a SOTE-n, aki a félelmet hallva a hangomon két nap múlva fogadott (úgy érzem, soron kívül). Addigra összeírtam a kérdéseimet. A doktornő nagyon kedves volt, minden kérdésemre 100%-osan válaszolt és igyekezett nagyon megnyugtatni. Megnézte az addigi vérképeimet és mondta h az jó h a májfunkcióim tökéletes eredményeket adnak. Csinált néhány tesztet (pontosan nem tisztáztam milyeneket - ő tudja alapon). Mondta kb 1 hónap múlva lesz eredmény és kérte h ne izguljak és ne tekintsem magam betegnek csak arra figyeljek h a férjemet ne fertőzzem meg. És h az aggódással csak a babának ártok, nyugodjak meg. Közben a férjemet is megnézettük, mert ugye ha én az vagyok akkor minden valószínűség szerint ő is. Neki 2 hét múlva jött meg az eredmény. Ami NEGATÍV lett :) Nagyon boldog voltam és előjött belőlem a kisördög, h mi van ha az enyém tévedés, hiszen ő negatív én pozitív ez kissé fura. Felhívtam a kedvenc doktornőmet és megkértem, h tudom, h nem telt el még 1 hónap még de hátha megvannak az eredményeim, megnézné-e. mondta persze, most rendel ugyan de tartsam a vonalat, megnézi. Odajött e telefonhoz és mondta, hogy "de hát Önnek minden hepatitis eredménye negatív!!!!!!! Hepatitis A B C minden!!!! Sírtam a boldogságtól! És nem kerestem felelőst, csak csendben, könnyesen boldog voltam, hogy minden jóra fordult. És nem lesz beteg, vagy hordozó kisbabám! Másnap bementem a SOTE-ra az eredményért, h saját szememmel lássam és a bizt kedvéért még egyszer megcsináltattam Tarcsán is, az egy hét múlva jött meg. Az is negatív lett! Most már elhiszem, h semmi bajom.
A szülész dokimat felhívtam, elmondtam neki. Ő hepatológiai szakvéleményt kér a vakcinálást illetően. Sebaj. Elintézem ezt is. Magánrendelő és nem kevés pénz kifizetése a rendeléseken és a családomon kívül nem számíthattam senkire. Magánrendelésnél nem ezt várnám el ugyan. De a boldogságtól most ez már nem érdekel tovább. Végigcsinálom a terhesgondozást a rendelésen, és nála fogok szülni mindentől függetlenül. Mert szakmailag mindenki nagyon felkészültnek tartja és a szülésnél az a lényeges. De azért egy nagyon kicsi empátia jól esett volna akkkor és ott amikor a szemembe kaptam a téves, de kétségbeejtő eredményt.
Elnézést, h ilyen hosszú lettem, de olyan jól esik végre kiírni magamból!
Remélem, veletek minden rendben van és mindenki egészséges! Megint bebizonyította ez élet, h ennél fontosabb nincs a világon!

KépKép
hugic
 
 


Jövő héten megyek terheléses vércukorra. Keddre tervezem, az nekem a 26-27. hét, remélem, jó az időpont és jó lesz az eredmény.
A dokim nem írta rá a papíromra, h uh-ra is menjek vissza hozzá kontrollra, lehet az h akkor ebben a hónapban nem kell mennem uh-ra? (jó lenne egy kis pénzt megtakarítani :))
Lányok segítenétek? Mi az az nst? És milyen vizsgálatok várnak még majd rám? Most vagyok 26 hetes.
Mikor érdemes - egyáltalán érdemes-e szülés felkészítőre járni, megnézni a szülőszobát stb. Nem néznek ki onnan? (gondolom ha szülés van akkor persze nem lehet, ez oké) csak úgy értem, h nem tartom fel azt a személyt aki megmutatja elmondja stb. vagy hogy van ez?

KépKép
hugic
 
 


Hugic! Hát, elgondolkodtató sztori :shock: tudván, hogy ki a dokid...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hugic, ez rémes. Végül is lényeg, hogy minden rendben nálatok, de most egy kicsit belém állítottad a frászt a dokit illetően. :?

Szurkoljatok nekem, holnap megyek terheléses cukorra, és már előre félek, hogy nem lesz jó, az előző terhességemnél sem volt jó :(

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andi, sajnálom, nem ez volt a cél.... :( sztem ne kételkedj, hiszen én is maradok nála... nekem igazából az empátia és kicsit több törődés hiányzott, de ez nem kérdőjelezi meg az ő szaktudását a szülészetet illetően - azt hiszem :? a hepatológia nem az ő szakterülete, csak annyi esett volna jól pl. ha azt mondja, nézzük meg a kedves férjét is... pl.
Szurkolok a cukor miatt, vettél citromot? sztem készítsd el ma este és hűtsd is be a löttyöt hátha sokkal ihatóbb lesz :roll:
Mesélj majd hogy sikerült!!! Várom!!!!

KépKép
hugic
 
 


Hugic, nem egyszerű az eset, de nagyon örülök, hogy nincs semmi baj, csak egy kicsit felcs.szi az agyamat amikor ilyeneket olvasok, nekem az alap lenne, hogy ha van valami gázos (ami nem is egy embert érint!) akkor legalább egy ismétlést kérnének, mielőtt hazavágják idegileg a kismamát.
A 26. hét körül nincs elvileg uh, a 30 környékén és a 38-on szoktak csinálni.
Az nst egy egyszerű kis vizsgálat, egy kis korongot a méhcsúcsra helyeznek egy másikat pedig a baba szivére (kb), mindkettő egy gépnek ad infót, ami nézi az összehúzódásokat és a baba szív ritmusát (úgy 20 percig kell ücsörögni ezzel a ketyerével).
36. héttől hetente, 40. után 2 naponta, szülésnél meg néha rád rakják.
xadri
 
 


Még mi is egybe vagyunk,holnapra vagyunk kiírva.Én azt hittem már a múlt héten meg lesz a baba,meert a fiam is 6 nappal jött korábban úgyhogy mostmár nagyon izgulok.Nem tudjátok hogy amúgy mennyit várnak amig megindítják? Azt azért nem szeretném,azt hallottam sokkal rosszabb,fájdalamasabb az inditott szülés.

Kép
Kép
ilda82
 
 


ja igen a vonalzót rossz dátumra csináltam,14 helyett 17-re

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ilda, friss az infó (októberi a babám), engem is érdekelt a manapság szokásos protokoll (bár Tarcsán szerintem havonta változik...), szóval terminus után 2 nappal kell újra nst-re menni, majd ismét 2 nap várakozás, nst és akkor döntenek az ember(ek) sorsáról, de ettől be szoktak indulni az anyukák és a babák csak úgy potyognak maguktól.
xadri
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam már. A sok kötelező pihi, na meg a gyógyszerektől is lustább vagyok.
Jövő héten kezdem az NST-t. Ennek mi a menete? A fenti recepción szólni kell, hogy NST-re mentem? Utána megvizsgál a doki?

Volt valaki a legutóbbi kismama klubban? Volt valami érdemleges? Én már sajna nem fogok menni, mert nem bírok, pedig most olyan témák lesznek, ami tök érdekes :(

A kórházban egyébként hogy tűrik a pizsit? Vagy csak a hálóinget engedik? Én személy szerint utálom a hálóinget.

Amúgy EDA-n kívül van valami más lehetőség?

Kép
borek.ancsa
 
 


Ancsa: szerintem ami érdekes volt, az az újszülöttorvos előadása arról, hogy miket néznek közvetlen szülés után és az ott töltött X nap alatt a babánál. Meg talán a szülésznő előadása is jó volt, bár kicsit gáz volt, hogy bizonyos dolgokkal kapcsolatban totál mást mondott, mint a múltkori szülőszoba látogatáson a másik szülésznő :?
A nem természetes fájdalomcsillapítók közül ebben a kórházban csak EDA van, ezt is kihangsúlyozta a szülésznő.

Szerintem a pizsi nem gáz. A hálóing max. szoptatás vagy esleg "szellőzés" céljából lehet hasznos, de én is utálom, és ha nem császár lesz, akkor lehet, hogy inkább melegítőalsó és szoptatós felső kombináció lesz.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Ancsa:

Én is pizsiben / vékony tréningruhában voltam egész idő alatt a kh-ban, és a kutyát sem érdekelte!
Nyugodtan vigyél olyan hálóholmit ami neked kényelmes, amiben komfortosan érzed magad.
(azt vedd számításba hogy NAGYON meleg van a babák miatt)

és kitartást, sok pihit és NE izgulj!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Xadri,
köszi az infokat az nstről, meg az uh-ról is. Azért lehet felhívom a dokit, hogy akkor most mikor találkozzunk legközelebb.

Andi,
megvolt a cukor? mikor lesz meg az eredmény? én kedden megyek. Előtte este szeretném bekeverni a löttyöt, citrommal, de vajon ki tudja, hogy mennyi vízzel lehet? Meg van ez határozva, hogy max mennyire lehet hígítani?

én pizsi párti vagyok. ki is néztem már, csak szívom a fogam, mert drágának tartom. tegnap voltam gödöllőn a kis kossuthon a kismama boltban végre kaptam elfogadható áron kismama - és szopis melltartót.volt méret és szín választék is, hát nem is értettem, hogy lehetek ilyen szerencsés.

egyébként kivel mi a helyzet? nekem tegnap este már akkorát hullámzott a kis manóm, hogy leesett a távirányító a hasamról :) pedig ha háton fekszem, akkor nem is tűnik olyan nagynak a hasam (mondjuk a háton fekvésről lassan lemondhatok, mert egyre jobban feszít :()

Ilda :) ha nagyon eltűnnél gondolom mi a szitu és drukkolok a minél könnyebb szülésért és az egészségetekért!

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!
Hugic, igen, megvan ! És tök jó lett, 4,5 az eredmény, el sem hiszem.
Ne keverd be előző este, azt mondta a vérvételen a csaj, hogynem szabad, mert összecsomósodik.
Ő keveri be egy műanyag pohárban, és azonnal issza is az ember.
Én azt csináltam, hogy egy fél literes műanyag palack vízből kitöltöttem egy kicsit, hogy csak egy 3 dl maradjon benne, azt betettem este a hűtőbe, és reggel belenyomtam egy fél itromot, azt vittem.
A csaj beleöntötte a pohárba a cukrot, rá a vizet amit vittem, és kanállal összekeverte, és ihattam is. Aztán én méh higítgattam, mert nagyon tömény volt, sőt utána a maradék jóóó citromos vizet is lehúztam csak úgy magába, mert olyan car volt a cukros. Bár citrommal azért sokkal tűrhetőbb, mint magában.
Aztán megnéztük az órát, megbeszéltük mikor kell visszamennem, és átmentem szembe az Auchanba vásárolgatni.
Utána hazaugrottam, és a megbeszélt időre visszamentem, levette a vért.
Miután megittam, kb egy óráig nagyon vacakul voltam. Egy dolog, hogy baromi éhes voltam, és ettől a tömény cukortól nagyon émelyegtem, de olyan gyengeség volt rajtam, hoyg azt hittem összecsuklok.
Mikor meséltem a vérvételnél, mondta a csaj, hogy ez sajnos normális, mert olyan hiretelen szívódik fel a vérben a töméány cukor, hogy attól van rosszul az ember. De mire visszamentem, már nem volt semmi bajom.

Azt javaslom még, hogy ne ülj le ott megvárni a két órát, ha nem is tudsz elmenni, sétálj egy kicsit a parkban, mert ha mozog az ember, akkor jobban lebomlik a cukor.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


És még annyi, hogy én vittem magammal egy szendvicset, és amikor levette a 2 órás vért, és végeztem, ott rögtön meg is ettem. Mit mondjak ,nagyon jólesett, rendbetette a gyomromat.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Ancsa, a fenti recepción nem kell bejelentkezni (csak lent), automatikusan szólítanak az 1-es vizsgálóba. Utána megmondja a szülésznő, hogy melyik orvoshoz tudsz menni, hogy megvizsgál-e az tőle függ.
xadri
 
 


Sziasztok!

Andi! Szuper, hogy ilyen jó lett az eredményed.
Remélem, nekem is hasonló lesz, ezek szerint elég gyorsan meg is kaptad (mármint az eredményt).
Azt terveztem én is, hogy átmegyek az auchanba, legalább körülnézek kariaji ügyben, hátha nem lesz tolongás (mondjuk kedden délelőtt talán nem).

Egy ideje már a gép előtt ülök. Bababútort keresgélek. De mindig csak a faktum jön ki. Bármilyen babás honlapon járok. Ami persze nagyon szép de nem is olcsó. Van valakinek ötlete, hogy hol lehet még találni hasonló babútor szetteket? Amik egy picit kedvezőbb árfekvésűek.... bár a faktumból is találtam olyat ami olcsóbb verzió, azért szívesen megnéznék mást is. Ha valakinek van ötlete szívesen várom.
Jó lenne most már megvenni lassan a dolgokat, főleg, hogy elkezdtem szépen excel-be összerakni, hogy mi minden kell és azok kb. mennyibe kerülnek :( talán adagokban kiadva nem akkora érvágás :shock: (csúnya dolog, hogy kihasználják a kereskedők és forgalmazók a kismamákat, olyan drága minden baba-mama holmi).[/b]

KépKép
hugic
 
 


Hugic, az Ikeában vannak jók és később bővítheted (nem kell lecserélni pár év múlva mindent), nem bébis elemekkel.
Ahova sztem érdemes még benézni az a baby outlet a Soroksári úton.
Ruhával érdemes megvárni a kiárusításokat, akkor sok bébi cuccot fillérekért dobálnak az ember után a hiperekben.
Babakocsit én speciel a neten vettem, (2 hónapos volt a kocsi és tutira még csak ki sem volt tolva a lakásból) és az eredeti ár fele volt, plusz extrákkal. Sokan kapnak rokonoktól ezt-azt, és mindjárt kettő van belőle, nem tudom miért vásárolnak ilyen felelőtlenül...
xadri
 
 


Bocs most csak villámhozzászólás.

hugic! Nekünk Faktumunk van és az egész egy nagy kalap sz.r. Most kétéves és esik szét. Borzasztó a minősége és drága. Szóval bármit, de azt ne!

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Az IKEÁS bababútorok szerintem tényleg jók (többféle ár-kategóriából választhatsz) és legalább annyira strapabíró, mint a BRENDON-os, csak az ugye kb 3x-osába kerül ( a B. outletje egész normális árakat kínál, de azt meg figyelgetni kell, hogy épp mi akciós)
A kettő közötti árfekvésben ki lehet fogni a nagyobb bútorüzletekben is bababútor-akciót, pl a KIKÁ-ban rendszeresen hirdetnek, és nekik is van outlet-üzletük (de a címét nem tom).
Meg ha van időd, tényleg nagyon érdemes a neten nézelődnöd, szuper holmikat ki lehet fogni, a babakocsitól a kiságyig mindenfélét - töredék-áron.
(Az egyik unokatesóéknál is FAktum-bútor volt, de másfél év múlva le kellett cserélni, most Ikeásat nyúznak a két gyerekkel, és eddig jól bevált nekik)

Kép

Kép
redwings
 
 


Babás cuccok olcsón:

http://www.babaholmiolcson.hu/
(itt vettünk pölö olyan babakocsit 59 pénzért, ami máshol 85 volt, meg egy csomó minden mást...)

Elefáni diszkont, több boltja is van, és egész jó akcióik...
http://www.bababolt.echt.hu/

Babaruhákat én főleg örököltem, de amit nem, azt vagy teszveszen vettem vagy a Hádában ( http://www.hadakft.hu/ ). 68-as méretig a kisrucik nem tudnak annyira használtak lenni, mert nincs idejük elhasználódni :wink:

Érdemes még megnézni a Nagy Lajoson a Minimanót ( http://www.minimano.hu/ ), a pelenkázót itt vettük, szerintem nagyon jó áron...

Hirtelen ennyi jutott szembe...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a tippeket. Közben - mivel nem néztem meg a hsz-eket és már kicsit sajnálom, de nem számítottam ennyi negatív véleményre - szal tegnap megrendeltük a faktumnál az egyik bútorcsaládot. Élőben pedig elég stabilnak néz ki, de majd meglátjuk.

Érdekes, hogy én is a babaholmiolcson.hu-t és a minimano-t találtam meg. Egyébként ott is faktumok vannak. Azért remélem annyira nem fogtam mellé, majd meglátjuk.

Holnap reggel megyek terheléses vércukorra, este 6ra pedig Dunakeszi-re 4D ultrahangra.

A kika-ban vannak most jó kombidresszek, 3 db-osat vettem 1.690,- forintért, puha plédet 745,- ért és pamut gumis lepedőt 790,- ért. Azt hiszem ez nem volt drága.

Drukkoljatok nekem a holnapi cukor miatt Lányok! :)
Jó éjt mindenkinek :)

KépKép
hugic
 
 


hugic:
na, hogy bírtad a terhelésest...?
az új szerzeményeid tényleg nem voltak drágák! :)

jajj, drukkoljatok nekünk vasárnap!!!!! reggel fél nyolctól műtik (a Flórban) Panna kezét! :(
úgy izgulok, mert altatásban csinálják majd :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Hugic!
Nagyon jó áron vetted a dolgokat! Cukros hülyeségnél minden oké volt?

Red!
Mi baja Panna kezének? :(

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Hugic drukkolok a cukorhoz, biztosan rendben lesz :)

Red, mi baj van a kis picúrka kezével?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: