Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem nem helyén való dolog ez a szélsőséges megnyilvánulás!
Úgy érzem a szándékos emberölés teljesen más kategória.
Történt egy hiba,ami egy olyan helyzetben alakult ki,ami mögött nincs szabályozás!Most többen mondjátok,hogy kórházban is történnek ilyen esetek!Igen,előfordul!De igen is vállalja a felellősséget az akinél elhal egy újszülött.És az is helyénvaló,hogy Geréb Ágnest most jobban bírálják,mint ha egy kórházi orvosnál történt volna mindez!Éppen a feltételek hiánya és az időfaktor miatt!
Én nem vagyok az otthonszülés ellen,de vallom,hogy a kórházakban nagyobb biztonságban van a kismama!
G.Á. a számokra is hivatkozik,egy kórházi orvos mögött is számtalan sikeres szülés áll.Mégis egy rossz döntése miatt egyszer meghal az újszülött!Neki is szembe kell néznie a lelkiismeretével,felellősségével,és a hibájával!Ilyenkor a sikeres szülések száma eltörpül a tragédiával szemben.Azok a szülők akiknél nem történt tragédia magasztalják az orvost,ahol pedig az orvos hibájából meghalt a gyermek,ők valószínüleg ugyan azt az embert elítélik!
Most is történt vmi ami a vállak elakadásához vezetett(pl.fájásgyengeség,nagy magzat),amit pontosan senki nem ismer csak az aki ott volt!De itt kevés az,hogy mi lett volna ha......és a kórházban is meghalhatott volna......

Timi
timiban
 
 


Hat en csak sirok es nezek... Egyreszt azert, h "verszagra gyul az eji vad..." Masreszt azert, h nem ertette meg mindenki, amit irni akartam. Egyaltalan nem vagyok a korhaz ellen, meg a felszereltsege ellen. Szukseges, amikor tenyleg kell. De amint kiderul, es ahogy sejtettem is, nem kellett mutet ennek a babanak a vilagrajovetelehez. Agit sem vedtem, csak feltetelezem, h amit szakmailag tudott, megtette.

En csak azt nem ertem ebben az egeszben, ami elkeserit, h ez megtortent, igy tortent, nem lehet visszacsinalni. Hihetjuk, h meg lehetett volna menteni a babat, de egyaltalan nem lehetunk benne biztosak, pont azert mert szoktak meghalni babak a korhazban is vallelakadas miatt. Engem csak az bosszant, amit mar leirtam, h nem Isten sem az orvos, sem Gereb Agi. Egyik sem ura eletnek, halalnak. Mi pedig nem tudjuk, mi volt. Egyikunk sem volt ott minden helyszinen. Es ha tenyleg kovetett el Agi hibat, akkor tutira nagyon nagyon bantja a dolog, es nem kell meg belerugni, ahogy sokan az anyat is mocskoljak azert, mert otthon akart szulni. Gondolom, nem kell ecsetelnem, h erezheti magat. Nem a legkozelebbi otthonszules, nem otthonszules miatt, hanem mert meghalt a babaja.

Amig a szuleszeten a hutore az van irva, h "betegek elelmiszere"...

Nincs kedvem tobbet irni, meg egy darabig ezt a topikot olvasni se:(
biobaba
 
 


Sziasztok!

Én is olvaslak már Benneteket egy ideje, de mivel még nem aktuális részemre a szülés, nem csatlakoztam. Ezt a hétvégét számomra több tragédia is árnyékolja, ezek közül az egyik az, hogy egy kisbaba elment. Szörnyű dolog ez, akárhol is történt. Bennem rettenetes űr maradt ez után.

Nem szeretnék mondani semmit a születésével kapcsolatban, hiszen én semmit sem tudok és tudhatok erről. Nekem csupán a saját érzéseim maradnak.
Jöttek érvek pro-kontra, megértem mindenki felindultságát, keserűségét, a másik oldalt is akik azt mondják nem vállalnák az otthon születést. De kérdem én, engem ki ért meg?!
A saját személyiségemből fakadóan, nekem, úgy érzem, az lenne a legjobb ha a még meg nem fogant gyermekünk otthon, meghittségben, a Férjem és az én ölelő karjai között születne. Nekünk, a szerelmünknek is jár ez az élmény, ennél többet szerintem soha az életben nem tudunk egymásnak adni, ez örökre össze fog minket kötni.
Sokat olvastam a születésekről, pro és kontra. Én nem zárkózom el az elől hogy elolvassam, meghallgassam azok fájdalmát, akiket tragédia ért szülés közben vagy az előtt. És szintén az én vállamat nyomasztja mindezeknek az információknak a birtokában a teher, hogy a majdani gyermekem megszületéséhez olyan hátteret válasszak ahol az én elképzeléseim és a biztonság is megvalósulhat.
Azt gondolom nekem-nekünk tényleg a legbiztonságosabb háttér a születésházak elterjedése lenne. De megint jön a kérdés, hogy addig várjunk a gyermekáldással amég a születésházak meg nem jelennek vidéken is Magyarországon? Ugye ezt senki nem gondolhatja komolyan?! Vagy vállaljam azt hogy baromi nagy pocakkal és a várandóságom során többször utazzak otthonról el messze, hogy Budapesten vagy máshol majdnem az igényeimnek megfelelő helyet találjak? Vagy tényleg lesz ami lesz alapon dobjam félre a zsigerből jövő késztetésemet hogy elbújtan a világ elől, szeretetben jöjjön a világra a gyermekem, és menjek kórházba, mert az ő érdekei mindenben az enyéim előtt állnak?
Hát nem, nem megyek. Ha nem muszáj nem megyek. Én a negyedik és nem mondom hogy a legbiztonságosabb dolgot szeretném választani, szeretném ha otthon születne meg a gyermekem. De ahogy látom a rendszert a rendszertelenségben, ennek a lehetősége a legkevésbé sem rajtam múlik. Vigyáznak rám-ránk a bábák (az igazi bábák!) és ha akármi gond is lehet, nem fogják elvállalni hogy a gyermekem otthon szülessen meg!
És ebben egyetértek Monácskával, hogy ha majd a bábám kezébe adom a sorsunkat, akkor tudni fogom hogy ő is ember és hibázhat, de azt is tudni fogom, hogy ő ezzel a törékeny állapottal nem él vissza.

Szívesen segítenék bárkinek aki tud tenni annak érdekében hogy a születésházak „megszülethessenek” Magyarországon és vidéken is. Továbbá nagyon remélem hogy ezeket a helyeket olyan orvosok is támogatni fogják, mint az a doktorúr aki ide írt nekünk. Én nagyon kívánom, magamnak is, hogy ez így legyen!

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

 
 

Monácska, te is otthon akarsz szülni?
krumplis pogácsa
 
 


Tegnap irtam ide bár kissé még felzaklatott állapotban.
Ki szeretném hangsulyozni hogy én nem ellenzem az otthon szülést.Pusztán magát a tényt hogy édesanyák akik tisztában vannak azzal a tudtattal hogy az otthonszüléshez nem minden feltétel adott és ennek ellenére egy kis kényelemért háboritatlanságért kockára teszik gyermekük életét.Nos ezt nem tudom elfogadni.
Mint azt sokan irtátok a korházkaban is meghal sok baba és a statisztikai adatok is rosszabbak ..ez való igaz de azt se hagyjuk ki ebböl hogy az összes komplikációt vállalják a koraszüléstől a fejlödési rendelleneségig, nem is beszélve a diebeteszes kismamákról, vagy egyéb más problémás terhességekről,az otthonszült mamákat is beleértve.
Mig otthon csak az szülhet, akinél semmi probléma nem áll fenn.

Való igaz hogy anno öseink is igy szültek és én azt is támogatom hogy xy egy agymütétet végrehajtasson magán egy istállóban,de egy gyermek életét még az anyja sem teheti kockára azzal hogy felelötlenül egy olyan helyen adjon életet gyermekének ahol a legváratlanabb komplikácio bekövetkeztével semmiféle segitség nincs az adott pillanatban.Mert valljuk be öszintén váratlan komplikáció mindig adodhat.

Sajnálom szegény szülöket az anyát aki ezt a döntést hozta mert élete végéig azon fog rágodni mi lett volna ha nem otthon?? Talán több esélye lett volna?? ..igen ez biztos...

Nagyon sok szomorú esetet olvastam már itt a babaneten.,ahol a babának csak egy pici esélye lett volna ahhoz hogy továbbéljen az anya az életét odadta volna..nem csupán ennyi hogy nem volt segitö kéz a közelben.Mert az is egy cseppnyi esély lett volna ..lehet nem segithetett volna..de esély..

Azurák a reggeli adásban nagyon jol mondta: A korházakban meghalt babák biztos hogy az otthonszülésben is meghaltak volna.Viszont ez nem visszaforditható.

Szép napot mindenkinek..
demike
 
 


De hát írtam, hogy nem a kényelem és a háborítatlanság a szempont, azaz ezek kifejezetten a szülés biztonságossága miatt fontosak! Hogy gondolhatjátok, hogy mi ilyesmiért kockáztatnánk a gyermekünk életét, ha nem vélnénk azt, hogy ez így nekünk biztonságosabb! Annyira nem értitek, amit akarunk mondani... És ezt már csak kis betűvel merem írni, mert majd jól lehurrogtok: szerintem Azuráknak nincsen feltétlenül igaza...
Azt hiszem, egy ideig én sem jövök olvasni, felesleges.
F.
fringilla
 
 


Egyszerűen nem értem, honnan jön ez a sok gondolati panel, verbális szetreotípia. Az otthonszülésről, az azt választókról, a kórházi szülést választókról és rendíthetetlen híveiről.
A világ annyira színes és szép, mindenkit felkavart az eset, engem is nagyon. DE: tovább kell lépnünk, nem egymásnak esni, rágcsálni a történetet, nekifeszülni a másiknak az ellenkező véleményeddel. Levonni ennek tanulságait, saját döntéseidbe beépíteni, de ami a legfontosabb: ELFOGADNI A MÁSIKAT. Más véleményével, döntésével. Senki nem indított vitát azon, hogy engeded-e és miért kobak nélkül bicajozni a gyerekedet...stb. Pedig az is nagyon veszélyes lehet...
Kérek mindenkit, az otthonszülős csapatot is, az idelátogató kórházit is. Ne boncolgassuk tovább a történteket. Előbbiekben többször írtam, ennek megítélése nem a mi feladatunk. És az ítélet sem, egyáltalán. Sem a földi, sem az égi.
Jó volna, ha visszatérne erre a topicra is a megszokott hangnem és tárgyalási mód. Pro és kontra.
Uff, én szóltam.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Nagyon sok gondolat kavarog a fejemben, melyek egy részét már nagyon szépen leírtátok néhányan, másik részét meg képtelen vagyok megfogalmazni.
Azt gondolom, hogy Ági a legjobb tudása szerint tett meg mindent a kisbabáért, de azt is el tudom képzelni, hogy hibázott. Ennek ellenére, a következő babámat is vele, velük fogom megszülni, maximális bizalommal!
A katasztrófatúristáknak pedig ajánlom figyelmébe, a néhány sorral feljebbi, "Ki tud valamit Boross Juditról?" topikot (megpróbálom belinkelni)
http://babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.ph ... c&start=50
A topikban valaki elmesélte, hogy BJ hibája miatt gehalt egy kisbaba. Szinte egy emberként védte a topik a doktornőt, hangoztatva, hogy ő is ember és hibázhat!!!!!!
Sajnos, a halál előfordul szülésekkor. kórházban is, és otthon is. És mindannyiszor felmerül a kérdés: lehetett volna máshogyan???

Ne bántsuk egymást......
sz_kata
 
 


gehalt=meghalt

fáradt vagyok, bocsánat a gépelési hibákért
sz_kata
 
 


Kedves Rita!!

Megelőztél. :) Pontosan azt szeretettm volna írni, mint te, de köszönöm, hogy helyettem is ennyire szépen, korrektül megfogalmaztad a lényeget. Őszinte elismerésem a hozzáállásodért!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


És még csak annyit, a félreértések elkerülése végett: egyáltalán nem Boross doktornő felett akarok pálcát törni, csak a jelenségre hívtam fel a figyelmet. Arra, hogy mennyire másképp reagál a "közönség" egy kórházi, egyébiránt szeretve tisztelt orvos hibázására, vétségére.
sz_kata
 
 


Andem

Akkor most én is másoljam be ,amit válaszoltam?
Ha problémát okoz,hogy ott olvasd el,szólj és bemásolom!


Azért itt is leírom,hogy végtelenül sajnálom,hogy ilyen esetben egy kalap alatt emlegetsz(ezek szt többetmagaddal) embereket gyilkosokkal és alávalónak,önzőnek tartod őket.

Nem szültem otthon,nem is fogok,de ezt nem tudom megérteni.
Még indulatból sem ítélkeznék.... :( ...így... :(

anyapoc
 
 


Sajnálnám, ha olyanok nem látogatnának többet ide a tragédia miatt, akiket eddig öröm volt olvasni. Pro és kontra, én minden véleménynek örültem - eddig. Most meg már fáj...
Csak egy valamit szeretnék írni:
Én nem akarom felmenteni GÁ-t a felelősség súlya alól. De ha valakiben megbízol, attól az még hibázhat. Hibázhat XY, vezető főorvos a legszuperebb magánkórházban, hibázhat a sofőr, akinek felülsz a járatára (lásd Vésztőt a múlt héten, hárman haltak meg), hibázhat a gyerekorvos, akihez elviszed kórházba a gyerekeidet és rábízod az életüket. (Halt már meg makkegészséges másfél éves kislány, mert hányás miatt kórházba vitték, és a rosszul bekötött infúzió elfertőződésére nem adtak neki antibiotikumot).És dönthet rosszul egy óvónő is, amikor kirándulni viszi a csemetéidet, ott is történhet bármi és végződhet tragédiával. Sőt - ne adja Isten! - amikor autóba ülsz, Veled is megtörténhet, hogy egy pillanatra nem figyelsz oda, és baj történik. Velem már megtörtént, csak a szerencsén (őrangyalon, Gondviselésen) múlott, hogy nem ütött el minket a villamos, hátul a két kicsi gyerekkel. Szégyellem, de vállalom, hogy hibázok.
Emberek vagyunk, egyikünk sem hiba nélkül való. Ki az, aki soha nem döntött rosszul életében? GÁ is ember. Ha rosszul döntött, ő is megküzd majd a lelkiismeretével.
És hagyjuk a meghalt kisbaba szüleit, hogy fel tudják dolgozni az őket ért veszteséget, nagyon nehéz dolguk van. Mindannyiunk együttérzésére szükségük lehet.
Nuska
nuska1
 
 


Sziasztok!

Én is sajnálnám ha az illetéktelen hozzászólások (ilyennek gondolom magamat is, többnyire) elüldöznék a jól megszokott társaságot.
Nekem is még szükségem lehet rátok lányok!

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Eddig csak olvasgattam, de engedelmetekkel én is hozzászólnék.

Kedves Nuska, valóban mindenki követ el hibát.
Csakhogy a buszsofőr, az ovónő, bárki aki ilyen hibát követ el, büntetést kap.

Geréb Ágnes független bábaként praktizál. Jelen törvényeink szerint nem alkalmas kórházon kívüli szülések levezetésére, orvos nélküli kisérése. Nagyon jól tudják ezt azok is, akik mindennek ellenére nála szülnek, és ezáltal hallgatólagos tettestársai lesznek egy általatok vélt szent harcban.

Magyarországon még hosszú ideig nem lesz meg az otthonszülés biztonságos kórházi háttere. Azt mondjátok otthon szülők, hogy a legjobbat akarjátok a gyerekeiteknek? Valóban az a legjobb, ha a szerencsére bízzátok a szülés végkimenetelét?

Nem akarom én hibáztatni ezt a szerencsétlen asszonyt akinek meghalt a kislánya, mert kislány lett volna. De ha hinni lehet a híreknek, a férje is ellenezte az otthonszülést, de GÁ. megnyugtatta, hogy biztosan nem lesz semmi baj, két percre van a kórház.

Biztos, hogy meggondoltátok jól, hogy mit tesztek?

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Valljuk be, minden nagy emberi erőfeszítéshez, tetthez hit is kell, bár jelenleg ez kevéssé "trendi". A szüléshez szintén. Hit magunkban, a segítségünkben, istenünkben, sorsunkban. És ami kevésbé közismert, az alázat. A némettanárunk egyszer megkérdezte, hogy szerintünk ez negatív, vagy pozitív. Kapásból vágtuk, hogy negatív. Ma már egészen másképp gondolom. Ritka kincs.

Általánosan terjed a járvány, hogy mindenben biztosra akarunk menni. Hát igen, hit nélkül csak ez marad. 100, sőt 110 százalékos vizsgálatok. És millió információ. Na ebből van dögivel, csak legyen rá elég idő és energia feldolgozni és józan ésszel értékelni, urambocsá következtetéseket levonni....túlterhelődünk. És nem jutunk semmire. Azt hisszük, ha minden körülményt mérlegelünk és minden lehetőségre felkészülünk, akkor megmenekülünk az életünktől - esetleges tragédiáinktól, sőt van aki a boldogságtól is fél, mert kizökkenti a "rendes" kerékvágásából.

Legyetek őszinték! Végül leegyszerűsítjük a kérdést. mindannyian a bizalmunkat helyezzük valakibe-valamibe: ki Geréb Ágiban és az ő eszközeiben (mert persze vannak, csak mások, mint a kórháziak), ki pedig az orvosban+a kórházban, az "életmentő" kütyükben találja meg a biztonságát. Maga az orvos is kell,hogy bízzon a tudásában, az eszközeiben, a szülésznőiben, s ha van az istenében. De életet menteni csak EMBER tud, ha felhasználja ezeket a lehetőségeket. Sőt, az is lehet hogy csak Isten.

Ismeritek a mesét a halászról és a nagyravágyó feleségéről? Hát persze, hogy ismeritek.... mind ezeken nőttünk fel: amikor már a halász Isten akart lenni, akkor mi történt....visszahullott oda, ahonnan indult.

A védőnőm, tudván, hogy ha minden rendben a várandósságom körül, akkor otthon tervezem a szülést, megkérdezte szeretetteljesen és aggódva, hogy
"nem félsz?"

Durván fogok sarkítani, figyelem!

A helyi kórházban tán egy hónapja egy anyuka halt meg a szülésnél, 3 gyereket hagyva maga után. Én is pont ennyit hagynék itt. Akkor most a kórháztól kéne félnem, vagy az otthonszüléstől??????????????? Én haljak meg, vagy a gyerekem? Röhejes a kérdés. De semmivel sem röhejesebb, mint élet-halál kérdésében - mint ez ügyben is - ítélkezni. Részinfók és főleg valaki MÁS élete, valaki MÁS halála, valaki MÁS, MÁSOK sorsa. Nem tudom, mi élvezet van ezen csámcsogni.

Mi (akik otthon szülhettünk Geréb Ágival) mind egy hétig jártunk tanfolyamra, napi kb. 8 órában, és biztosíthatok minden ellenlábast, hogy ki volt töltve az idő igen tartalmasan. Az ott elhangzottak, látottak hallottak tudatában írnak ide a régen irogatók.

A topic valóban nyílt, de ugye nem szokás veszekedni más házában sem, mégha nyitva is az ajtó? Pláne, hogy képzeletben kitűztük a fekete zászlót.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Mint itt oly sokan eddig, én is csak olvasgattam ezidáig, de most annyi minden feltolult bennem, hogy úgy éreztem írnom kell.
Lassan 40 éves anya vagyok. Igaz, csak 1 gyerekem van, nincs összehasonlítási alapom szülés és szülés között. Gyermekem kórházban született (én nem vagyok híve az otthon szülésnek). Összességében nagyon szép élmény maradt számomra a szülés, minden negatívumával együtt. Gyermekem szép és egészséges.
A hideg futkározik a hátamon ettől az egész témától, szegény ártatlan pici baba halála miatt.
Az én véleményem a következő. Aki otthon akar szülni, az nem képes ép ésszel felfogni, hogy a szülés veszélyes dolog. Akármilyen természetes dolog is, de veszélyes! Főleg a babára nézve. Ha jól átgondoljátok a folyamatot, beláthatjátok, mennyi veszélyt hordoz magában, ezer és ezer apróság, amin az esetek 99 %-ában (szerencsére) átsiklik a baba, de sajnos ott van az 1 % amikor nem sikerül. Ez egy ilyen eset volt. És pont az ilyen esetek kiküszöbölésére vannak "kitalálva" a szülészetek. Nem véletlenül vannak a szülész orvosok, akik TUDJÁK MIT KELL TENNI ilyenkor. Én nem akarok elítélni senkit, főleg nem ezt a szerencsétlen Geréb Ágnest. De megvan róla a véleményem, ami nem pozitív. Nem vitatom, hogy jó szándékkal hozta létre a születésházát, de vajon jól belegondolt, mit fog tenni, ha egy ilyen eset előadódik??? EGyáltalán volt már ilyen esete??? Most vajon mit érezhet??? Kockára tette (az anyjával együtt!) egy pici ember életét, aki 9 hónapon keresztül makk egészségesen fejlődött az anyja hasában, látták UH-n, hallgatták a szívverését, tervezgették a babaszobát, és tessék. Egy pillanaton (2 percen) múlik az egész! Egy ember élete!!! Itt van a probléma lényege, hogy a szülő puszta "divarhóbortból" kitalálja hogy ő most akkor otthon akar szülni, és kész, fel sem méri hogy ezzel mit kockáztat! Persze, lehet hogy sokkal meghittebb és bensőségesebb, de a baba úgysem tudja, hogy éppen hol jön a világra! Tehát kinek fontos ez? Az anyának! Ez egyértelmű. De mi a fontosabb: a saját önzésünk, hogy "jaj én otthon szülök mert otthon olyan jó, és puha az ágy, és szól a zene, és ég az illatgyertya, és úgy üvöltök ahogy akarok, és nincs kórházszag" vagy az, hogy a SAJÁT GYERMEKÜNK akit máshoz nem hasonlítható szeretettel hordtunk a szívünk alatt, abban a pár percben amíg megszületik, biztonságban legyen???? Kit érdekel már amikor hazamegy a babával, hogy a szülésznő ferde szemmel nézett, vagy a doki nem mosolygott ránk minden másodpercben??? Kit érdekel????? A lényeg, hogy a karomban az egészséges babával, hazamegyek.
Összességében az a véleményem, hogy a születés fontos ugyan, nagyon fontos, nagyon szép dolog, DE MÉG FONTOSABB AMI UTÁNA VAN: AZ ÉLET!!!!!!
gigi40
 
 


Monee! Amit írtál megütött. Mert magam is ezt gondolom. Hiába a várt, óhajtott, megküzdött gyerkőcke a méhemben, nem tudom elképzelni, hogy másként szülessen. Önzőség? Ha ez az, akkor igen, önző vagyok, mert saját tudásom szerint a legjobbat akarom a gyerekemnek!

Pogi! Igen, én otthon szeretnék szülni, már évekkel ezelőtt otthon szerettem volna szülni, előbb lettem az nlc-n az otthonszülős topik tagja, minthogy rájöttem, hogy miért nem esek teherbe és aláltam meg a pcos-s topikot. Ez is egy olyan ügy, amiért a sziklát megmozgatnám, pont úgy, ahogy Norka mellett is ott állok, amikor tudok vagy kell!

Lánclánc! Igen, Ági is hibázhat, ha azt tette most is, ez nem a mi dolgunk. Sokan sokszor nagyot is hibázunk..... Ha zerencsénk van, mások ezt soha nem fogják megtudni. Ági nem tud elbújni, azt veszem észre, nem is akar! Ezzel együtt, én továbbra is azt mondom, hogy vele, velük szeretnék szülni majd, és tudomásul veszem, hogy ha ő hibázik, akkor saját magamon kívül senkit nem hibáztathatok! Mert nincs "felsőb szerv", mint a kórházakban!

Tóthzsu! Te mindig olyan jól megfogalmazod amit gondolok. Az az igazság, hogy annyi, de annyi gondolat van a fejemben, hogy azt sem tudom, van-e értelme leírni. Gyászolok....... Tegye ezt mindenki!
Vendég
 


Gigi!
Az én fiam nem tudom, hogy miért lett egészséges, de hogy nem az orvosoknak köszönhető, az biztos! Ha rajtuk múlt volna, valószínűleg halott babát is megszülették volna velem.....

Ha érdekel, a szüléstörténetek közt megtalálod a születésének körülményeit!

Hidd el, hogy nem ok nélkül döntöttem a mellett, hogy nem fogom a kórházban világra hozni a babámat, ha a terhességem alatt nem lesz semmilyen gond.

És még egy dolog....... Most nem emiatt történt a tragédia, de a KÓRHÁZI komlikációk nagy része az indokolatlan beavatkozás miatt alakul ki. Lassan már a jelenleg praktizáló orvosok és szülésznők is beismerik, hogy jobb a kismamát hagyni természetesen vajódni. Csak éppen sokkal lassabban alakul a kórházi személyzetre rákényszerített protokol, mint ahogyan a terhesek igénye megjelenik. Ezt ha áthidalhatnánk valahogy.....

Áááá, mindegy is. Már megint írok, de minek!
Vendég
 


Eszterlánc,

Ági nem harcolni akar, hanem dolgozni. Szüléseket kísérni, családok születéséhez asszisztálni. A munkáját a mostaninál is jobban tudná végezni, ha nem lenne ekkora ellenállás. Nincs kórházi háttér, valóban, de nem azért, mert Ági elzárkózik tőle.
Én sem folytatok se szent harcot (megérdemeltük ezt a gúnyt, most komolyan????) és hallgatólagos tettestársnak sem tekintem magam. Szültem, négyszer, úgy, ahogy én és a férjem a legbiztonságosabbnak ítéltük. Egyáltalán nem tekintjük úgy, hogy a szüléseink a szerencsén múltak. És igen, NAGYON jó meggondoltam, mit teszek.

Az eddig leírt szempontokon túl nem tudok már mit írni.



Rita,
én is köszönöm a szavaidat.
h_szilvi
 
 


Ha a mostani hsz-em előtt olvastam volna Gigiét, akkor nem írtam volna. NINCS MÁR ÉRTELME.

"a szülő puszta "divarhóbortból" kitalálja hogy ő most akkor otthon akar szülni, és kész, fel sem méri hogy ezzel mit kockáztat! Persze, lehet hogy sokkal meghittebb és bensőségesebb, de a baba úgysem tudja, hogy éppen hol jön a világra! Tehát kinek fontos ez? Az anyának! Ez egyértelmű. De mi a fontosabb: a saját önzésünk, hogy "jaj én otthon szülök mert otthon olyan jó, és puha az ágy, és szól a zene, és ég az illatgyertya, és úgy üvöltök ahogy akarok, és nincs kórházszag" "

Semmit nem értettél meg. :(
h_szilvi
 
 


Monácska!
Akinél felmerült bármilyen durva hiba, megértem hogy méginkább irtózik a kórháztól. Amúgy is a "kórház" szó az emberektől általában idegen, hiszen oda általában betegségek miatt megyünk, és hát ki szeret kórházba menni? Sajnos a szülészetek is a kórházakon belül vannak, talán jobb lenne ha külön lennének, mint pl. ebben a Geréb-féle születésházban. Az alapötlet nem rossz. Csak éppen a kivitelezéssel van egy "kis gond". Kellene oda szülész orvos is, aki az ilyen esetekben közbe tud avatkozni! Ha Geréb Á. nem tudta megmenteni a baba életét, akkor alkalmatlan arra, hogy szülést vezessen le. Tömören ez róla a véleményem, bár tudom, hogy ezen sokan fognak felhördülni. Az, hogy eddig nem történt nála ilyen tragédia, csak a vak véletlennek köszönhető.
Amúgy most hallottam, hogy a rendőrség eljárást indított ellene. Bár ezzel a baba már nem hozható vissza, de talán megmenti más babák életét.
gigi40
 
 


Gigi, javasolnám, hogy olvasgass még egy kicsit, meg hogy kicsit nyitottabb szemmel. Akkor talán feltűnt volna az a nem keveset emlegetett információ, hogy az otthonszülők a legkevésbé sem "divathóbortból" választják az intézményen kívüli szülést.
Talán Geréb Ágiról is tudnál valamit... talán
savitri
 
 


H_Szilvi!
Mit nem értettem meg? Szerintem nézőpont kérdése. Nem akarok vitázni, semmi értelme hiszen szöges ellentétben áll a véleményem az otthonszülő felelőtlen nőkétől. Csak leírtam, ami felmerült bennem. Nekem ez a véleményem.
Nem is írok többet mert elmondtam, amit akartam.
gigi40
 
 


Uff................ :twisted:
Vendég
 


Én már nem is írok semmit csak ülök és nézek szomorúan.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


gigi40 írta: Kellene oda szülész orvos is, aki az ilyen esetekben közbe tud avatkozni! Ha Geréb Á. nem tudta megmenteni a baba életét, akkor alkalmatlan arra, hogy szülést vezessen le. Tömören ez róla a véleményem, bár tudom, hogy ezen sokan fognak felhördülni. Az, hogy eddig nem történt nála ilyen tragédia, csak a vak véletlennek köszönhető.
Amúgy most hallottam, hogy a rendőrség eljárást indított ellene. Bár ezzel a baba már nem hozható vissza, de talán megmenti más babák életét.


Nem tudom, mit keresel ezen a topicon, illetve mi a célod ezzel a minden alapot nélkülöző mocskolódással.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Gigi, itt egy idézet egy cikkböl, az indexen talaltam.

"Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász, pszichológus, szakképzett szülésznő korábban tizenhét éven át klinikai szülészként dolgozott a Szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán. 1989-ben kisért először tervezett otthonszülést, 1992-től kizárólag független bábaként dolgozik."

Ezzel azt akarom mondani, h G.A nem csak ugy kitalalta, hogy ö szüléseket fog levezetni.

Nem akarom öt védeni, csak gondoltam nem art egy plus plussz informacio...
saara
 
 


Abban, amit tótzsu leírt, nagyon sok igazság van. A hit ill. hiánya, és a biztonságra való törekvésünk is. Tényleg nem lehet mindent bebiztosítani az életben. Tényleg nem - elsősorban- rajtunk múlik élet vagy halál. Csak ezzel némileg ellentmond az az -otthonszülős- érv., hogy ha bármi komplikáció van, ott a mentő, ott a kórház. Akkor most mi is a biztonságos?!

Elfogadnám én ezt az érvelést is, ha vállalnátok minden következményével együtt, igen, ahogy dédanyáink szültek: akkora csecsemő és anyahalálozási rátával. Akkor lennétek igazán következetesek.

(ugyanerre az analógiára: úgysem rajtunk múlik élet vagy halál, kiküldöm játszani a gyereket a vasúti sínekre - nem biztosítom be magam... ugye azért ez durva?)

De félre a cinizmust: természetesen senki (még mi idelátogató katasztrófaturisták, vérszagra gyűlők -ahogy ezt korábban írta valamelyikőtök) nem áldozna fel egyetlen életet sem.Nemcsak mint szülőt döbbentett meg, ami történt.

És itt jön a sokat emlegetett felelősség és döntési jog kérdése: Egy gyermekről vagy általában egy életről dönthetünk-e csak saját magunk. Lehet-e ez csak a család/szülő döntése, vagy éppúgy egy tágabb közösségé (nemzeté, társadalomé), amelynek a gyerek, vagy mi magunk is a tagjai vagyunk. (ld.oltások, iskoláztatás, utanázia). Mielőtt nekem támadnátok:

Monee írja:

A saját személyiségemből fakadóan, nekem, úgy érzem, az lenne a legjobb ha a még meg nem fogant gyermekünk otthon, meghittségben, a Férjem és az én ölelő karjai között születne. Nekünk, a szerelmünknek is jár ez az élmény, ennél többet szerintem soha az életben nem tudunk egymásnak adni, ez örökre össze fog minket kötni.


Monácska írja:
Önzőség? Ha ez az, akkor igen, önző vagyok, mert saját tudásom szerint a legjobbat akarom a gyerekemnek!


Megint csak a sokat emlegetett ÉN! Mi a fontosabb az egyén vagy a közösség joga?

Amit már korábban is akartam írni (még a tragédia előtt, ahányszor csak beleolvastam a topicba): ha minden ellenvéleményre úgy reagáltok, hogy 1.) vagy "elegánsan" figyelmen kívül hagyjátok, 2.) vagy a "nem tudok és nem akarok már mit írni, úgysem értetek meg minket" típusú fordulattal berekesztitek a vitát, akkor ne nagyon várjátok el, hogy párbeszédet folytasson veletek a másik oldal.

Erre utaltam korábbi hozzászólásomban, amikor a szekta jellegre céloztam.
Vendég
 


Hát tényleg jó lenne,ha a topik visszatérhetne régi medrébe!
A vélemény kinyilvánítása és az ítélkezés nem ugyanaz!
"Kellene oda szülész orvos is, aki az ilyen esetekben közbe tud avatkozni! "G.Á.szülész-nőgyógyász szakorvos!
De szerintem most sok olyan hsz született ami nem ide illik,mert sokan nincsenek tisztába a tényekkel!Ahogy azzal sem,hogy mi történt ott a szülés alatt,mert nem voltunk jelen!

Timi
timiban
 
 


Panni!

Részemről azt gondolom, hogy a GYERMEKEMRŐl saját magam, a párom döntünk, esetleg Isten és a többi felsőbb hatalom, ki miben hisz!

Nem attól leszek anya, hogy szoptatok, vagy otthon esetleg kórházban szülök, hanem attól, hogy már a fogantatásától úgy gondolok rá, ő az én gyerekem!

Lehet persze az otthonszülni vágyókat a következetesség nevében visszazavarni a barlangba, ezt amúgy is sokan a szemünkre hányjátok! De pl. én magam is igénybe veszem a civilizáció minden nekem és a családomnak tetsző vívmányát, lásd pl. terhes sem lennék, ha nincs internet, stb....... Ezért leszek következetlen???? Mert mindentől függetlenül úgy gondolom, hogy csak akkor avatkozzanak bele, ha szükséges??

Az otthonszülés nem a kórház teljes elutasítását jelenti, hanem azt, hogy szükség esetén igenis legyen ott a hátunk mögött, de csak akkor, és akkor viszont teljesen! Ne rugdaljanak még többet belém, azért, mert mertem másként gondolkodni, mint a szülészeti és nőgyógyászati kamara. Nem vagyok korlátolt, sem felelőtlen, sokat olvastam utána/hozzá, mielőtt a döntés megszületett.

Olyanról vitázunk, amiről nem fogjuk egymást tudni úgysem meggyőzni, mert homlokegyenest másként gondolkodunk! Ti meritek felvállalni, hogy bementek a kórhába, mi pedig merjük felvállalni, hogy nem megyünk be! Ennyi, és pont! Mi azt vállaljuk, hogy a bába kezébe tesszük a szülésünket, Ti azt, hogy az orvos/szülésznőjébe!

Ettől leszel több, vagy én kevesebb, vagy fordítva??? Ugyan! Ezt senki nem gondolhatja komolyan. Legalábbis remélem.....
Vendég
 


Ja, és még egy!

Ugyan mi köze a közösségnek a gyerkemhez?? A tiedhez??? A többiekéhez???

Vannak kötelező és nem kötelező dolgok. A szülés, mint a gyermekvállalása, nem kötelező dolog, ezért nem gondolom, hogy bármilyen közösségnek lenne beleszólása!!!!

A közösség, a többség védelme érdekében megmondhatja, hogy kell-e oltás, meddig kötelező iskolába járjon, mennyi az adó a fizetésemből, stb.

De egyetlen közösség, társadalom sem merheti azt mondani, hogy majd a szülésem mikéntjét kötelezően meghatározza, ez már erősen az egyéni döntések jogkörébe tartozik! Max megbüntethet, mármint a társadalom, a közösség, ha a későbbikeben kiderül, bebizonyosodik, hogy veszélyeztettem a gyermekem életét, mert...... Sorolhatnám.
Vendég
 


Valóban nem a közösségnek van ehhez köze.
A leendő gyerekednek van hozzá köze.

Úgy látom itt az alapvető különbség az otthon kontra kórházban szülők közt az, hogy ti leginkább szülni szeretnétek, a kórházpártiak meg leginkább egészséges gyereket, bármilyen áron, még akkor is, ha ott nem én dirigálok.

Én tényleg nem értem ezt az otthonszülés mániát. Illetve érteném akkor, ha erre alkalmas lenne ez az ország, ezek a háttérintézmények. De így, gyakorlatilag feketén, stikában?

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Jogom van otthon szülni, semmilyen jogszabály nem tiltja!

Hihetetlen ugye?? Vannak ellenzői, de nem tiltja semmi!!!!

Igen, nincs szabályozása sem, mert most mindenre a szabályozás köppenyét húzzuk rá, enélkül ha valami történik, akkor az már feketén történik, stikában. Nem szeretem a szabályokat, igen, valóban nehezen törődöm bele, hogy nekem valaki megmondja, hogy most nyomjon anyuka, erősebben, nem jó, így sosem lesz meg ez a gyerek, maga azt akarja, hogy meghaljon ez gyerek...... ????

Én is egészséges gyereket akarok szülni. Járok terhesgondozásra, uh-ra, genetikai szűrésre, mert van már egy beteg öcsém, akit a társadalom nyomorított meg, azzal a nyomással, amit nem bírt. Gyenge volt?? Lehet, pedig neki volt egy makk egészséges 3 hetes ksilánya, mikor felcsavarodott a fára a motorjával. Tudom, tudom, minek motorozott, stb...... A lényeg! Egészséges gyereket akarok szülni. De a tapasztalataim a fiam születésénél nem voltak olyanok, amik azt bizonyították volna, hogy a kórház erre a megfelelő, mert részükről én bármilyen gyereket szülhettem volna, holott egészen addig makk egészséges volt, amíg meg nem indították a szülést..... És az elmúlt 12 várandósan eltöltött hét alatt is ezt tapasztaltam. Ha nincs pénzed, akkor senkit nem érdekel, hogy egészséges-e a gyereked, és hogyan fogod megszülni! Tedd a kezed a szívedre, és merd azt mondani, hogy ez nem így van az esetek 80%-ban! A maradék 20 az, aki azt mondja, akár erőn felül is kifizeti a dokiknak a pénzt, hogy figyeljenek rá és a gyerekre! Én inkább Ágiékhoz megyek..... Ennyi! És egészséges gyereket akarok szülni, mert elég teher az, hogy az öcsém beteg.
Vendég
 


Nem tudom, miért írok.

Tényleg nem értitek, hogy ugyanaz a célunk, mint nektek? Hogy nem csak szülni akarunk, hanem ugyanúgy egészséges gyereket szülni, csak mi ennek abban látjuk a feltételét, hogy otthon, mindenféle beavatkozás és zavarás nélkül szülessen a baba? Mert a kórházban egy csomó komplikációt az okoz, hogy beavatkoznak a szülés menetébe, és ezért még további beavatkozások lesznek szükségesek, amik lavina módjára követik egymást? És hogy ennek következményei lehetnek (nálam voltak is)? Igen, mi bízunk a természetben, a saját testünkben (és igen, van, hogy kell segítség, ezt teljesen belátjuk, arra van a kórház, és emiatt milyen jó is, hogy van!). És ez nem azt jelenti, hogy elítélném a kórházban szülőket, ha ti ott érzitek biztonságban magatokat, akkor nektek ott jó szülni! Nekünk nem. A baba szempontjából sem.

Direkt nem írok személyesen senkinek, mert nem akarok válaszolni sem. Olvassatok! Olvassatok utána a dolgoknak, mielőtt elítéltek bárkit! Pl.: Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez, Penny Armstrong, Sheryl Feldman: A születés művészete. Ha tényleg érdekel benneteket a téma (a szülés a maga természetes módján, és az orvosok beavatkozásának következményei).

F.
fringilla
 
 


melyik könyvesboltban kaphatók?
Vendég
 


Alexandra, Libri, de az Ina May könyvet én a Tescoban vettem... :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


(Tényleg nem önreklám... )Ezeket én írtam, igyekeztem objektív szemmel kutatni a témában, szerintem hasznos olvasnivaló. (A sorozatnak még jó pár része lesz.)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Egyebkent fura ez a divat kerdes. Lehet, h tevedek, de ha divatrol beszelunk, akkor altalaban olyan dolgot ertunk alatta, amit rengetegen kovetnek? Nem? Na mindegy. Tok masrol akarok irni.

Elso gyerkocot korhazban szultem. Teljesen lenyegtelen, h mi volt ott. Egesz masrol akarok irni. Hittem abban, h egy no tud szulni. Tud. Arra lett teremtve. Az egesz testfelepitese, a hormonjainak a mukodese... A korhazban mindez osszeomlott bennem. A testem mintha egy nyomorek kis ize lenne, a belolem kibujo gyerek mintha egy nyomorek kis ize lenne... En nem tudok szulni, o nem tud elni. Fogalmam sincs hanyszor mondtak, h nyomjak. Semmi ertelme nem volt, de eljatszottam nekik. A gyerek pedig akkor jott ki, amikor en tudtam, h most kell nyomnom, es kint lesz. Mert a testem arra lett teremtve, h gyereket hozzak vele vilagra. Korhazszag:) Engem aztan nem zavar , ott nottem fol. A tizoraimat ket veres kemcso kozt fogyasztottam.

Leveltarakban stb utana kene nezni, h korhazak elott dedanyainknal miert volt nagy csecsemohalalozas. Meg ajanlom Semmelweist is megismerni...
"Rájött, hogy a gyermekágyi lázat az orvosok és orvostanhallgatók okozzák azzal, hogy boncolás után mentek át a szülészeti osztályra, az I. számú pavilonba, s ott fertőtlenítetlen kézzel vizsgálták a várandós nőket. A bábák nem végeztek boncolást, így a vérmérgezés eme speciális fajtája harmadannyiszor fordult elő a szegényebbeket kiszolgáló, II. számú pavilonban, mint az orvosokén. A klórvizes kézmosást antiszeptikumként ajánlotta kollégáinak. Fölfedezését még abban az évben közzétette. Májusban kötelezi az orvosokat, az orvostanhallgatókat és az ápolószemélyzetet a szülészeti osztályokra történő belépés előtti klóros kézmosásra, majd októberben kötelezővé teszi az egyes betegek vizsgálata közötti klóros kézmosást is. Ezzel kezdődött szélmalomharca az akkori hivatalos, tudományos világgal, amely a mikroszkóp alkalmazásával (azt ő maga, soha a kezébe sem vette) sem jutott erre az egyszerű, empirikus következtetésre."

A masodik szulesemet nem kivantam korhazban bonyolitani, mert elolvastam par konyvet. Odent nem a kisjani a sarki fuszeres boltbol, hanem eredetileg sebesz, es aztan lett szulesz... Talan van fogalma arrol, h mit ir. (Mellesleg az elso csaszarmetszest egy disznoherelo vegezte el a felesegen. Ilyen erdekessegeket is megtudhat az ember, ha erdekli, h mi a szules.) Alaposan megfontolva arra jutottunk, h a legbiztonsagosabb a gyerekunknek, ha itthon szuletik meg. A gyereknek... Ha teljesen meg lennek arrol gyozodve, h nem okoznak kart a gyerekemnek, akkor engem vaghatnanak, nem erdekelne, ha nekem faj... De a gyereknek ne fajjon... Ez a vege valoszinuleg felreertheto annak, aki felre akarja erteni.

"betegek elelmiszere..."

Biobaba
biobaba
 
 


Monácska, most tényleg minden hátsó szándék és rosszindulat nélkül, az itt leírtak fényében szeretnék megkérdezni egy dolgot. Hidd el nincs bennem semmi indulat vagy ingerültség, sőt, tulajdonképpen már a terhességed eleje óta mindig parázom valamiért miattad, és látom mennyire el vagy határozva, de pusztán azért hogy ne rágjam le az összes körmömet miattad az elkövetkezendő nemtomhányhét plusz a szülésed alatt kérlek válaszolj, hogy mielőtt így döntöttél figyelembe vetted-e a következő dolgokat:
- azt, hogy hány éves vagy most, illetve leszel a szüléskor?
- azt, hogy hány éve szülted a fiadat?
- azt hogy hány kilósan született ő?
- végül pedig azt a körülményt, hogy pcos vagy, a cukrod épp most ad egy kis aggodalomra okot, de ha azt sikerül is tökéletes szinten tartani metforminnal, inzulinnal vagy diétával, pcos-ként még így is nagy esélyed van rá hogy ez a baba is nagy lesz, talán nagyobb, mint a fiad volt?

Ha azt mondod nekem, hogy ezeked alaposan átgondoltad, és meggyőződésed, hogy ezekkel az adatokkal együtt sem tartozol a rizikós halmazba, és vállalod, akkor nem szólok egy szót sem. És tudom, hogy semmi közöm sincs hozzá, de aggódom miattad.
krumplis pogácsa
 
 


Lánc lánc és gigi:
Úristen, ti komolyan gondoljátok, amit írtok? Komolyan gondoljátok, hogy nekünk nem az a fontos, hogy egészséges babánk szülessen, akit a legjobb tudásunk szerint nevelünk majd fel? Komolyan gondoljátok????????
A fentebbi felvetésemet szeretném tovább boncolgatni: Ti, akik nekünk estek, mit gondoltok arról, hogy egy kórházi (mellesleg úgynevezett sztárszülész)orvos gondatlansága miatt meghalt baba esete felett olyan könnyedén siklott tova a figyelem, és olyan könnyedén és nagylelkűen bocsátott meg a közvélemény?

Légyszi, légyszi, keressetek más koncot magatoknak, amin rágódhattok. Amíg nem vagytok hajlandóak utánaolvasni a témának, addig nincs jogotok megszólalni, ítélkezni, pláne nem ebben a hangnemben. ha kértek, adok linkeket. (bár tudom, hogy soha, de soha nem olvasnátok utána a témának.....)
sz_kata
 
 


Mindenkinek joga van megszólalni. Mindenkinek joga van egyet nem érteni.
Ha én most beadnék arról linkeket, hogy kórházban hány babát mentenek meg, elolvasnád? olyan szülésekről beszélek, amik komlikációmentesenek indultak... ja, tudom, a kórházi környezet generálta a komplikációkat :?
Ha egy orvost idéznék GÁval szemben, elolvasnád? Ha a Cernys orvost idézném be, elolvasnád? Elhinnéd neki a szakvéleményét? A tapasztalatom azt mutatja, hogy nem.
jamina
 
 


Bár nem akartam már írni, de most muszály.

Hogy milyen jogon vagyok itt ezen a fórumon? Pontosan azon a jogon, ahogy ti is itt vagytok. Tudtommal, ez egy nyílt, nyilvános fórum, ahol bárki megszólalhat, és elmondhatja a véleményét, bármiről. Pont ez a lényege, nem? Vagy a ti topikotok egy zárt kicsi közösség, ahol jaj annak, aki be meri dugni az orrát, urambocsá még írni is merészel, és ha ráadásul olyat ami nem ínyetekre való, akkor annak "takarodj" van? Ezt azért nem kéne...
A "mocskolódás" pedig olyan messze áll tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől.

Amikor először írtam, csak annyit akartam, hogy leírom a véleményem, és kész. De a fogadtatás kicsit durva volt, (bár nem is tudom, miért vártam mást???) és azt kell mondjam ti tényleg olyanok vagytok, mint egy szekta. Csak hajtogatjátok a magatokét, és mindenki más hülye. Ha nem is szó szerint, de burkoltan ez a lényeg.

Szkata, kicsit sarkítva fogalmazol. Nem gondolom azt, hogy nem akarsz(akartok) egészséges gyereket szülni. Ez nyilvánvaló baromság. Mármint, ha ezt feltételezném. EGyértelmű, hogy minden nő azt szeretné, ha a gyereke egészséges lenne. Itt arról van szó, hogy az otthon szülő nőknek fontosabb a HELY MAGA, az hogy OTTHON szülhessen, mint az, hogy esetleg BAJ IS LEHET. Ne adja Isten, nem kívánom senkinek!!!! De ti is tudjátok, hogy így van! Persze, a kórházban is lehet baj! Ott is halnak meg újszülöttek (sajnos), ez ellen nem lehet mit tenni. De ha már előre megtesszük az óvintézkedéseket, az a 2 perc is nagyon sokat számít! Hiszen ha bármi gond van, ti is a kórházhoz fordultok segítségért, nem?
Nem akarom hogy azt gondoljátok, imádok kórházban lenni. Nem imádok, sőt, viszolygok a gondolattól is, mert ki az, aki szereti a kórházakat? De itt most NEM RÓLAM VAN SZÓ!!! Hanem a gyerekemről!!!!
A fogantatás, a terhesség és a szülés alatt, a természet végig az anya és a gyereke ellen dolgozik. Gondoljátok csak át! És egy szép, problémamentes terhesség, egy egészséges magzat MAGA A CSODA. Már ezért hálásak lehetünk a sorsnak, hogy ezt megadja nekünk. És ennek megkoronázása maga a szülés aktusa. Egyértelmű, hogy mindenki a legjobbat akarja, hogy a szülés is életreszóló élmény legyen, és nyilvánvaló, hogy az ember otthon jobban érzi magát, mint egy kórházban. De hogyan lehetnék olyan telhetetlen, hogy még ezt is ki akarom csikarni a sorstól, még többet akarok, nem elég az egészséges gyerek, de én AZT AKAROM hogy otthon a megszokott pihepuha ágyamban vagy illatos kádamban szülessen meg? Persze, ez lenne az ideális, HA MEGLENNÉNEK A FELTÉTELEK Magyarországon az otthon szülésnek!!! Talán nem véletlen, hogy egyelőre (szerencsére) GÁ az egyetlen, aki otthon szülést vállal (azt is engedély nélkül)!
Törvényellenes amit GÁ csinál, engedély nélkül. Hiába van ártatlan bocitekintete, ő is csak egy ember, aki nem tévedhetetlen. Én biztos, hogy nem tenném a kezébe a gyerekem életét.

Összefoglalva: hogyan tehetném kockára a születendő gyerekem életét, csak azért, mert nem értek egyet a kórházi szüléssel?? Hogyan gondolhatnám, hogy nem lesz semmi baj??? A bántás szándéka nélkül kérdezem: miért gondoljátok, hogy ez jó a gyereknek? Egy másodperc alatt eldől minden. Egy másodperc alatt véget érhet a baba élete. Iszonyú még leírni is.

Na jó most már tényleg abbahagyom, és kíváncsian várom a reakciókat, bár azt ne várjátok, hogy válaszolni is fogok. Részemről befejeztem. Nekem ez nem hiányzik, nem is értem magamat, hogy miért írtam.

Minden jót nektek, de főleg a születendő babáitoknak.
gigi40
 
 


Én nem smzsgalf vagyok, hanem a férje, csak már jó ideje erröl beszélgetünk, és most én is olvasgattam ezt a fórumot, és nem tudtam megállni, hogy hozzászóljak...

Az én véleményem az, hogy az anya lelkiállapota, kényelme, biztonságérzete nagyon is fontos a szülésnél a születendö gyermek szempontjából is. Akinek van gyereke, tudhatja, hogy az édesanya lelkiállapota mennyire befolyásolja a gyermekét még sokkal idösebb korban is, hát még szülés elött/közben. Életünk egyik legnagyobb (ha nem A legnagyobb!) sokkja a születés, és egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan éljük meg, és nemcsak az a fontos, hogy túléljük. Szerintem egész életünkre hatással van, és nem csak annyi, hogy általában "kevésbé sírós" az a gyerek, akinek könnyü volt a születése...

Továbbá szerintem igen is elképzelhetö az, hogy szerencsétlen kismama annyira ideges a kórházban, hogy nem tud koncentrálni a fájásokra, nem jön a gyerek rendesen, császárolni kell (vagy akár még csak nem is kell, de az orvos úgy érzi, hogy csak egyszerübb), és aztán az anya meghal a mütét közben. Ha pedig otthon szült volna, minden rendben lett volna. Miért ne lehetne? De még ha elfogadjuk azt a szerintem korántsem egyértelmü állítást, hogy biztonságosabb kórházban szülni, akkor is felmerül a kérdés, hogy megéri-e? Ha nem lenne egy autó sem, akkor bizonyára senki nem halna meg autóbalesetben, de persze sokkal több idöbe telne, hogy elérjél egyik helyröl a másikra. Itt is feltehetnéd azt a kérdést, hogy a kényelmed ennyivel fontosabb, mint az emberek élete... Akkor most tiltsunk be minden autót? Nem beszélve a bunjee-jumpingról, a síelésröl, vagy a tengerben való úszásról (cápák! :D ). Igen, az egész élet tele van veszélyekkel, de szerintem nincs jogunk ítéletet mondani arról az édesanyáról, akinek az a meggyözödése, hogy többet használ gyermekének azzal, hogy otthon szül, mint amennyit -potenciálisan!- árthat. Igen, a gyermeknevelés nagy felelösséggel jár, ez már csak így van. Nekünk kell majd eldönteni, hogy elengedjük-e 12 éves gyerekünket egyedül vagy a barátaival biciklizni, meg azt is, hogy 16 éves gyerekünket engedjük-e hajnali 3-ig bulizni. Senki ne mondja nekem, hogy ne lenne bármelyikben veszély. Ettöl még a mi dolgunk eldönteni, hogy hogy neveljük a gyerekünket, és ha hibázunk, akkor magunkkal (meg a jóistennel, már akinek) kell elszámolnunk. Hagyjuk meg másoknak is a döntést, és ne kiáltsuk rájuk, hogy felelötlenek, meg gyilkosok, mert otthon szültek.

Gergö
smzsgalf
 
 


Meghalt egy életerős, érett gyerek. Mert nem tudott kibujni. Mert GÁ. nem tudta megoldani azt a feladatot, amit a kórházban meg tudnak. Annyit még odavetett: a kórházban is meghalt volna.

Gondolom az anya is éppen úgy gondolkodott, mint ti. Hogy a kórház csak a bajra van, hogy akik ott szülnek, azokat direkt kínozzák, megalázzák és óóóóó uramisten még az is ki van írva a hűtőre, hogy betegek étele. Szörnyű. Ha jónak látják, beadnak oxytocint, gátat metszenek, beöntést adnak, hogy a trutymó ne az ágyra kerüljön szülés közben. Iszonyú. Igaz, hogy egyre több kórház próbál egyre jobban a kedvükre tenni a kismamáknak, de akkor is.

Problémamentes terhességnél a probléma mindig akkor adódik, amikor a kitolási szakasz jön. Ha megakad. És ilyenkor minden perc, mit perc, másodperc is fontos. Óóó persze, a kórházban is meghalt volna... meggyőződésem, hogy nem! A szülések egy részénél beakad aváll. 100 esetből megoldják 95 esetben, évente 5 esetben ott se sikerül. Ezt a 95% esélyt vették el attól a kislánytól, akit koporsóba lehet tenni az otthonszülés legnagyobb dicsőségére.

A tiétek is lehetett volna.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Szívből sajnélom az elvesztett kislány szüleit!!!

Mindig olvastam a fórum írásait , és most csak abszolút "kíváncsiskodóként" lenne kérdésem :lol:

Írtátok, hogy a szülés elött tartott tanfolyamot az Ági.
Ezen tájékoztatott benneteket az esetlegesen fellépő kockázatokról minden esetben, vagy úgy gondoltátok, hogy úgysem történhet semmi ha ott van az Ági
:lol:

Komplikáció fellépésekor mi lett volna a megoldás, erről a szülés elött mit mond az Ági?

Tényleg érdekelnek a kérdések, nincs hátső szándék

l :oops:

Orsi & Botond 2006.01.10
forsolya
 
 


Itt nem arrol van szó ki hol szül és mi a trendi vagy épp kényelmes, hanem hogy hol van a GYERMEK legnagyobb biztonságban.Nem arrol szól kin milyen háloing van milyen csempe van a falon és kik vannak ott .nem rolatok vagy rolam,hanem roluk van szó..A gyermekem életéért bármire képes lennék..ha egy barlang lenne a legbiztonságossab hely a világon tele üvöltö vajudó növel akkor azt választanám.Nem itélkezhetek az élete felett..De a megfelelö háttérrel én is szivesebben szülnék otthon higyjétek el.De addig amig a fiam a nyakára tekeredett köldökzsinor miatt nem tudott megszületni és a gyors orvosi beavatkozásnak köszönhetem öt..Addig nem merném.Adjatok hálát az istennek hogy ti nem éltétek át azt a félelmet amit én és még sok-sok anyuka azon a gyönyörü napon..
GÁ biztossan megtett mindent effelöl kétségem sincs.Lehet hibázott ezt sem tudom.Nem voltam ott..De bizonyára nem a lehetö legjobb megoldás és ezzel ö is tisztában van hogy ha megtörténik a baj akkor aztán jön a kapkodás a telefonálgatás..Mert mást nem tud tenni sajnos..
Amig nincsenek meg a megfelelö körülmények addig felelötlenség anyákat arra az irányba terelni hogy mi is az otthon szülés elönye..

Itt a tény tény marad.sajnos vissza nem forditható,bárcsak lehetne.Biztosan az anyuka is másképp döntene,hiába volt komplikáció mentes a terhessége..
Köszönöm hogy meghallgatatok és elnézést a topik tagjaitol..

Mindenkinek szép estét..
demike
 
 


Monácska, ne hergeld be magad!

A közösséget én sem úgy értem, hogy majd valami kommuna neveli a gyerekünket. Csak éppen a gyermekünk nem a tulajdonunk. Ha jogom van dönteni a születéséről (ebben sem biztos, hogy mindenki egyetértene, de nem akarok vallás kérdésekbe most belemenni) akkor ezek szerint akár jogom lenne dönteni a haláláról is mert az ÉN gyerekem? Ezen meg felhördülnétek mi? pedig ugyanarról van szó. Nem a MIENK az a gyerek, akármennyire nem tetszik is ez nektek, nem tehetünk meg vele bármit.

A közösségnek meg az a köze a gyerekeinkhez, hogy ők lesznek a közösség. ennyi.

Nyilván engem is az otthonszülés ellenségének gondoltok, pedig egy csomó dologgal egyetértek, hogy miért akartok otthon szülni - illetve kórházban miért nem. Pitiánernek tartom azt az adminisztratív szemétkedést, amit az otthon született babákkal tesznek, szerintem sincs szükség egyből az infúzióra, ha valaki bemegy szülni a kórházba, nyilván sok a gyorsított szülés, mert a doki addig ér rá stb. Ezzel egyetértek, és szerintem sokan a kórházi-táborból.

Az otthonszülés nem a kórház teljes elutasítását jelenti, hanem azt, hogy szükség esetén igenis legyen ott a hátunk mögött, de csak akkor, és akkor viszont teljesen!


Azzal is egyet lehetne érteni, hogy joga van mindenkinek, h otthon szüljön, és ha gondja lenne, ott a mentő, a kórház. Mint ahogy joga lenne mondjuk egy szívinfarktusosnak is az életbenmaradáshoz, akkor is ha egy tanyán él és a közeli kórházat bezárták, vagy egy rákbetegnek is joga van az életmentő kezeléshez, ami létezik, csak nincs rá pénz. És lehetne sorolni az egész magyart egészségügyet, és sajnos nemcsak az egészségügyet, hogy mi mindenhez lenne még jogunk....


De azt elvárni, hogy mert ÉN otthon AKAROK szülni, mert ehhez jogom van, és a társadalom (TB fizetők) biztosítsa nekem a legmagasabb szintű ellátást, ha baj van, hát ez ma sajnos így nem megy.

Az idő meghozza majd a megoldást, csak nem pont úgy ahogy azt szeretnétek. Jönnek a magánbiztosítok, a magánkórházak, és mert igény van rá, nyilván lesz olyan, aki erre rááll. Meglesz a születésház (nem az alagsorban), lesz lágy zene, illatgyertya, minden ami a háborítatlansághoz kell, lesz szuper kórházi háttér, ha mégis arra kerülne sor, ha otthon akarsz szülni, akkor ott áll majd a mentő a házad előtt, ha gond lenne. Csak ez nem TB alapon, nem alapellátásként. (ld. telki magánkórház - normál szülés cca. 700.000 Ft, ennél nyilván több lesz, ha még a mentőt is fizeted) Bár szeretném, ha olyan országban élnék, ahol ez "jár", de ettől egyre messzebb kerülünk... Ami viszont most van, az kockázatos, és csak idő kérdése volt, hogy mikor következik be a tragédia.
Vendég
 


Ha már a pénzröl van szó, akkor az otthon szülés szerintem sokkal olcsóbb, mint a kórházi. Még ajtó elött álló mentövel is. Nem kell ágy, orvos, növér, napi 3 kaja, stb... Szinte ingyen van :P
smzsgalf
 
 


smzsgalf

orvos sem kell? lehet, h ez volt a baj, h nem is volt? ha már cinikusak vagyunk :P
Próbáld megérteni amire válaszolsz, mielőtt írsz
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: