Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Claire, ha pontosan jön, akkor 25 hónap és 10 nap lesz közöttük.
El tudom képzelni, hogy duóban sokkal szélhámosabbak, mint egyedül.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!Kép

Köszi, hogy megnyugtattatok a vajúdással kapcsolatban!!
Aztán lehet, jártányi erőm sem lesz, nemhogy sétálni...Kép De hát ki tudja...

Falfirka: mikor kicsi voltam, én is firkáltam, aztán nemes egyszerűséggel letépkedtem a tapétátKép Kíváncsi vagyok, enyimporonty mit fog kezdeni a lambériával!Kép
mókamami
 
 


Sziasztok Bárány doki érdeklődők,

Én is csak csupa jót tudok írni róla. Jófej, humoros és nem utolsó sorban rugalmas.
Bár én még nem szültem nála - majd nemsokára fogok - de már kb.10 éve járok hozzá.
A rugalmasságát arra értem főként, hogy pl.nemrég voltam terheléses vércukor mérésen és ő abszolút a mi (kismamák) érdekeinket tartja szem előtt. Nem várja el, hogy fél napot eltöltsünk a vérvételen, és 3x szúrjanak meg, hanem reggel otthon megisszuk a cukros löttyöt és egyszer vesznek csak vért, ami jó esetben 30 perc várakozással, beutaló kéréssel együtt. Én ismerőseimtől hallottam hogy nekik órákat kellett eltölteni a kórházban emiatt a vizsgálat miatt.

Egyszóval bártan ajánlom őt, mint ahogy már megtettem a baráti körben is.

Üdv,Rubint
rubint31
 
 

 
 

Sziasztok!
Linamina! A két nagy között nekem is két év van (5 nap híjján Kép), így ismerős a szitu. Szerintem nem rossz felállás, nagyon jól össze fognak nőni, meg majd tudod őket közös programokra vinni. Persze most még a nagy is kicsi, így az eleje biztos húzós lesz, de megéri Kép.
Mókamami!
falfirka: legalább nem lesz mit a szemére vetned Kép!
Vércukor vizsgálat: én még olyanon voltam a Sportban, hogy reggel éhgyomri vérvétel, aztán meg kellett enni 1 zsemlét, meg meginni 2 dl tejet, és 1 (vagy2?) óra múlva nézték. Szerintem ez nem volt vészes, de már nem sok helyen csinálják, mert nem olyan pontos, mint a cukorlötyi. Viszont kevésbé leszel rosszul tőle. Ráadásul több orvos szerint sokkal valósabb terhelés, mert normálisan ritkán döntesz magadba egy kis cukorszipupot.
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Légyszi akinek nem túl régen volt, mondja meg nekem: az AFP eredménye a vérvétel napjától számítva mikorra készül el és a leletért hová kell menni (terhesrendelő vagy nőgyógyászati). Köszi!
Hello
hello
 
 


Én nem a Honvédban voltam AFP-n, de nekem több, mint két hét volt, mig megérkezett!! A Shöpf Méreibe küldik az összes leletet, a barátnőm odatelefonált, és már másnapra megmondták az eredményt!

Más: elvileg én is a Honvédban szülnék, de beszélve az orvosmmal, tényleg elég konzervativnak tűnik. Van valakinek tapasztalata gátvédelmes szülésről a Honvédban? (gyk: amikor arra törekednek, hogy ne legyen szükség gátmetszésre..)
Előre is köszi.
B.
bullock74
 
 


Sziasztok!

Hello!
Ha jól emlékszem, nekem az AFP 1-2 napon belül kész volt. Én a nőgyógyászati rendelésre mentem az eredményért, mert akkor még nem volt terhesrendelés. De szerintem most már a terhesrendelésre kell menni érte.

Bullock!

Ha első baba, akkor mindenképpen csinálnak gátmetszést a Honvédban. Úgy rémlik, hogy a további babáknál, mintha engedékenyebbek lennének.

F.
fermina
 
 


Sziasztok! Szerintem doki és szülésznő függő is a gátmetszés. Szerintem az orvosoddal beszéd meg először, hogy ő mindenképp csinál-e, vagy majd a szülés lefolyásától teszi függővé. Esetleg érdeklődj a szülésznőknél! Nekem az első egy indított szülés volt, és elég nyilvánvaló volt amúgy is, hogy nem úszom meg. A másodiknál picivel megúsztam. A harmadiknál már nem csináltak volna, de aztán nem akarták húzni az időt, mert ikrek voltak, így ott is volt. Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Annak, aki először szül annyira fontos az, hogy legyen gátvédelem és képes ezen annyit rágódni. Teljesen feleslegesen. A gének szabják meg, hogy milyen lesz a szülőcsatorna állapota. Ha valaki repedékeny, akkor annyi helyen úgy sem tudnak vágni, ahány helyen szakad szét az ember. Valamint a vajúdó eszközökön is lamentál az első szülő, mert mindenfélét hallott-látott és rögtön elhiszi, hogy az tuti jó. Ez is majd ott és akkor dől el, kár előre eltervezni mindent. Sokan ragaszkodnak ahhoz, hogy vajúdni csak egyedül akar valaki. Ha már fent vagy az ágyon, akkor olyan mindegy, hogy hányan és kik vannak körülötted. Egy a lényeg: NEM AKARSZ EGYEDÜL LENNI.

Aki nem hiszi, járjon utána.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok! Van információja valakinek dr. Unk Péter nőgyógyászról? Õ is a Honvéd kórházban rendel. Előre is köszönöm.
glora
 
 


Sziasztok! 25-éves vagyok és még csak a 6.-ik hétben vagyunk, de máris nagyon izgulok és remélem minden rendben lesz! Dr. Varga György (Budai Honvéd kórházból) a dokim, nem nagyon ismerem még és semmi infóm nincs róla, kérlek segítsetek, ha vki tud róla vmit hogy milyen doki, milyen nála szülni az írjon nekem!!!! Please!!!
arwen
 
 


Arwen!
Ha küldsz egy mail-címet válaszolok a kérdéseidre.

Helló!
Sikerült már dokit választanod?

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Hello!
Engem is érdekel, hogy mi van veled!
F.
fermina
 
 


Sziasztok!

Továbbra is dr. Kiss Attilához járok a kórházba. De hogy kinél fogok szülni? Azt csak a Jóisten tudja....... Kép

Hello (16+1)
hello
 
 


Sziasztok!

Kár volt tegnap írnom nektek, mert azóta változott a helyzet! Véletlenül összetalálkoztam egy volt osztálytársammal, akinek a férje szülész-nőgyőgyász, rögtön beajánlott hozzá Kép és ma már voltam is nála! Nagyon szimpi volt, elvállalt, nála is fogok szülni, ha minden jól megy! Õ a Kútvölgyiben dolgozik, így maga a hely sem túl rossz. Hát ennyi, megoldódott a dolog! Kép

Üdv, Hello
hello
 
 


Szia Hello! Több barátnőm is ozz szült, elég jókat mondtak róla. Hogy hívják a dokit? Claire
claire
 
 


Sziasztok,

Az elmúlt 2 hónapban 5 ismerősöm szült (persze nem a honvédban), viszont ebből 4 császárral, úgyhogy felmerült bennem a kérdés, vajon itt hogy állnak a dokik a császárral, főleg dr. Kiss Attila.

Mik a tapasztalatok nálatok?
köszi,
Simike
simike
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:39-kor.
Vendég
 


Szia Glora!

2005 januar 24en szultem csaszarral Dr.Unk Peternel, velem nagyon kedves volt. Maganrendelesere jarok mar par eve, de szerintem massal is ilyen. olyan anyukaval is beszelgettem, aki a 2.babajat is nala szuli, o is elegedett volt. Problemamentes terhessegem volt, igy szerencsere a rutinvizsgalatokon kivul nem talalkoztunk. 12 nappal tulhordtam, 3 inditas utan is csak kemenyedett a hasam, ezert lett csaszar.
ha tudok meg segiteni, irj.
udv agi
agi_77
 
 


Sziasztok! Először is egészséges , új gyerekes (már akit illet) új évet mindenkinek!
Simike! Én nem a Kiss Attilánál szültem, de mindig összefutottam vele, talán az első szülésemnél ő vett föl, amikor bementem. Szerintem nagyon normális. Amikor bent voltam, hallottam két orvos beszélgetését a folyosón, amikor egy csaj császárt "kért" előre. Az volt az egyértelmű álláspontjuk, hogy az így is úgy is egy nagy hasi műtét, és csak nagyon ondokolt esetben csinálják, mert még egy elhúzódóbb, kimerítőbb szülésből is könnyebb regenerálódni, mint egy császárból. Különben szerintem meg is kérdezheted Tőle, hogy ebben a nagy "császár divazban" ő hogy foglal állást.
Üdv: Claire
claire
 
 


Boldog új évet!
linamina
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!

Simike!

Kiss Attila biztos nem az az orvos, aki könnyen a császármetszésre adja a fejét. Én nehezen szültem, és valószínüleg az orvosok többsége már megcsászározott volna. Õ nem tette. Utólag elmondta, hogy már nagyon gondolkozott rajta, de úgy volt vele, hogy ha már végig szenvedtem azt a másfél napot, akkor szüljem meg rendesen. Sikerült is, és én ezért nagyon hálás vagyok Neki!

F.
fermina
 
 


Sziasztok,

Nagyon Boldog Új Évet Mindenkinek!

Köszönöm a császáros infókat, megnyugtató volt hallani, vagyis olvasni :o) Szeretnék természetesen szülni, bár a 1,5 napos vajúdás, na az nem lehet semmi :o) viszont az biztos, ha már 1,5 napot szenvedtünk ,akkor aztán hadd nyomjam ki én a bébimet, már ha persze nem adottak a körülmények a császárhoz.

Nekünk rohamosan közeleg ám az idő, már csak kevesebb, mint 3 hét! Jáááj!

Sziasztok,
Simike
simike
 
 


Szia Ági!
Köszönöm az információkat. Még kétszer voltam a dokinál és zavart, hogy nem ismerem. Amúgy jó fejnek tűnik. Én a kórházba járok rendelésre. Lehet, hogy a magánrendelőjébe is el mehetnék pár alkalommal? Gondolom a fizetős vendégeket mindenki jobban szereti. Köszönöm. Glora. Boldog új évet!
glora
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET! CLAIRE
claire
 
 


Kismamaruha adás-vétele Kép
Kismamaruhákat bizományba átveszek belvárosi nőiruha üzletembe!
LÁTOMÁS, VII. Kerület., Dohány utca 20., az Astoriánál.
Nyitva: H-P 12-18, Sz: 11-16
Telefon : 266-5052, 06-70-246-6596
julieszontagh@freemail.hu
zsüli
 
 


Sziasztok!
Boldog új évet mindenkinek!

Ha minden jól megy, 2006. június 9-én fogom megszülni első babámat, Dr. Varga Györgynél, a Budai Honvéd Kórházban. Tudnátok esetleg nekem is egy kis info-val szolgálni?
Előre is köszi, Konstantinetti
konstantinetti
 
 


Szia Konstantinetti!

Boldog Új Évet Neked is.
Én dec. 15-én szültem a (második) fiamat a Budai Honvédkórházban. Igaz, Bíró János főorvos betege vagyok, de Varga György volt az ügyeletes, amikor beindult a szülés, ő vizsgált meg engem. Nekem császárom volt, (mivel az elsőt is azzal szültem), ő volt bent a műtőben az egyik doki. A tapasztalatom pozitív Vele kapcsolatban, és nekem a stílusa is szimpatikus.Több infót sajnos nem tudok mondani. Üdv. Cuore
cuore
 
 


Szia Konstantinetti!

Ha visszaolvasol a topikban (archívokat is), rengeteg infót fogsz találni a Varga dokiról. Tul.képp csak jót... Kép Volt, aki 6 gyermeket szült nála. Én is ismerem őt, bár én nem nála szültem, csaj az uh-kat csinálta nekem. Elég jókedélyű pasas. Kép Szerintem nem lesz gondod vele, ha őt választod.

Hello (20+0)
hello
 
 


Sziasztok!

Most találtam rátok és én is Bárány dokiról érdeklődőknek írnék pár sort:
Én is nagyon meg voltam elégedve vele, májusban szültem nála az első babámat, végül császárral.
A terhesség alatt is nagyon kedves és figyelmes volt, tényleg sokat viccelődött, főleg a férjemmel. Egy nagyon cuki poénja: a genetikai ultrahangon mondja a férjemnek, hogy még nem tudja a baba nemét, csak azt, hogy kék szemmel fog születni. A férjem persze úgy nézett rá,mint egy Istenre, hogy ez a doki aztán tud valamit. Aztán a dokival persze mi nevettünk, és aztán árulta el a férjemnek, hogy minden baba kék szemmel jön a világra. Na szóval ilyen.
Jó még, hogyha ezer kérdést teszel fel neki, akkor az ezredikre is ugyanolyan türelemmel és kimeritően ad választ,mint az elsőre. Ami talán negatív lehet, hogy szülés alatt nagyon szereti az oxytocint, aki nála szült és ismerem (mondjuk igazán nem sok ember), de mindenki kapott az elejétől. Viszont, lehet, hogy kellett is.
Ami fontosabb, hogy nagyon érti a szakmát, nálam is látta, hogy a baba bajban van és egyből küldött a műtőbe. Persze előbb egy fanyar poén: "na fenjük a kést!"
Egyébként szomorúan hallottam tőle, hogy átment a Jánosból, mert azzal a kórházzal meg voltam elégedve, viszont a Honvédba biztosan nem akarok szülni (mondjuk többet már sehol sem igazság szerint). Maga Bárány mondta, hogyha valaki már császárral szült, akkor a Honvédba a többi szülés is automatikusan császár. Ez engem nagyon felháborít. Mi az,hogy esélyt sem adnak? Mi ez, valamiféle büntetés??????

Bocs, hosszú voltam. Kép
lioncris
 
 


Szia Kankalin!


Minden rendben van veletek? Továbbra is Túri dokihoz jársz?

Mindenkinek szeretnék nagyon boldog új évet kívánni!!!


Üdv.

Tapika

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat. Holnap megyek Varga dokihoz UH-ra, és lehet, hogy már meg is tudja majd mondani, hogy kisfiú lesz v. kislány. Nem mintha nem lenne mindegy, gyerek-gyerek!Kép

Üdv. Konstantinetti
konstantinetti
 
 


Sziasztok!


Azt szeretném tudni, van-e közületek valaki, akinek a babájánál probléma volt vagy van a veséjével?

Kisfiam tavaly júliusban született a Honvédban. A kötelező hasi UH-on kimutatták, hogy vesemedence tágulata van. December elején csináltak nála MAG3 vizsgálatot, ahol a tágulat mellett megállapították, hogy patkóveséje is van. A patkóvesét az UH nem mutatta ki, két hónap múlva fogják ezt is UH alapján ellenőrizni. Fejlődésében semmi jel utal arra, hogy beteg lenne, szépen gyarapszik, és nem is lázas, ami a betegség tünete lenne.

Ha van valaki, akinél hasonló probléma van, szívesen hallanám, mi volt ill. mi a teendő a babával.

Előre is köszönöm.

Üdv.

Tapika

Judit
tapika
 
 


Konstantinetti! Csatlakozom Hellohoz, nekem is az uh-kat csinálta mindig a Sportban az összes gyerekeimnél, és nem tévedett. Åmúgy is elég rendes volt, most is dumálunk, ha összefutunk. Amikor az ikreket szültem, külön meglátogatott az osztályon, pedig nem is az ő páciense vagyok. Mivel a dokim nyugdíjba ment a Sportból, lehet, hogy hozzá mennék, ha újra szülnék, de ez incs tervbe véve Kép, egyelőre elég ez a ! Kép.
Tapika! Talán érdemes lenne megnézned a betegséges topicot, és ott a veséseket! Hátha okosabbak a kérdésben!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok Csajok!

Ha a helyzet továbbra sem változik, akkor: Kislányunk lesz! Kép
Azt mondta Varga doki, hogy fogadást "csak" a 28. héten mer kötni, és azért még ne fessük rózsaszínre a gyerekszobát, de szerinte csajszi.
A lényeg, a lényeg, genetikailag minden rendben van vele!
Olyan boldogok vagyunk, annyira fantasztikus!!! Kép

Hali,
Konstantinetti
konstantinetti
 
 


Szia Claire!


Köszönöm az ötletet. Jó egészséget nektek.

Üdv.
Tapika

Judit
tapika
 
 


Szia Konstantinetti!

Velünk kötött fogadást a 28. héten, és elvesztette!! Kép A 100%-ra kislánynak mondott babám kisfiú lett! (Állítólag mi voltunk a 2. tévedése összesen a 30 éves pályafutása alatt...)

Üdv, Hello (20+6)
hello
 
 


Kedves Mindenki!

A segítségeteket szeretném kérni!
Idén írom a diplomámat az anya és feleségszerepről (röviden), amihez van egy kérdőívem.
Akinek van kedve, és van már egy gyermeke, és nem csak most várja az elsőt,az írjon egy emailt és én küldöm a kérdőívet.

hatalmas nagy segítség lenne, mert egy kicsit ki vagyok szaladva az időből.

Email címem: erikacsizmadia@beltav.hu

Segítségeteket előre is köszönöm
erika_az_ambról
 
 


Szia Hello (és a többiek)!

Azt, hogy most kisfiú lesz vagy kislány már tudjátok?
Drága férjem repesett a boldogságtól, hogy csajszi, mivel saját bevallása szerint, kislányos apukának érzi magát. Mire én megkérdeztem, hogy és ha fiú lesz? Közölte: Akkor onnantól majd kisfiús apukának fogja magát érezni. Kép
Egyébként valóban nagyon rendes Varga doki,és örülök hogy Ti is jókat írtatok róla. (pár tévedés belefér, lényeg, hogy nem a genetikai résznél történt) Most már tuti, hogy vele szülünk. Kép

Erika_az_ambról!
Ha gondolod, pár barátnőmnek megadnám az email címed, mert én ugyan az első babámat várom, de többen otthon vannak gyes-en és szerintem lenne kedvük kérdőívet töltögetni.

Sziasztok,
Konstantinetti (19+4) Kép
konstantinetti
 
 


Szia Konsti!

(Bocs, de így rövidebb! Kép)
Nem, most sem tudjuk még a nemét! De most is érdekesen alakul ez a dolog, mert a 12 hetes uh-n (3D-ben) fiúnak látszott (persze az még nagyon korai kimutatni, de tényleg úgy tűnt, még nekünk is!), a 19 hetesen viszont már lánynak látta a doktornő. (Vagyis: "nem látott túl nagy apparátust a lába között" - így fogalmazott.) Szóval, nem lettünk okosabbak! Majd talán a következő uh-n! (De mint tudod, nálunk azon is lányt láttak, és a 34. héten, amikor elmentünk a Praxisba, ott derült ki, hogy fiú!)
Mindegy, lényeg hogy egészséges legyen Neked is, nekem is, nem igaz? Kép

Erika! Nekem küldheted a kérdőívet, szívesen kitöltöm! Címem a profilban van!

Hello (21+0)

Ui.: Egyébként Varga doki "természetesen" nem adta meg nekünk a "tartozását", csak a "szája volt nagy", már bocs! Kép (Egy láda francia pezsgőt ígért nekünk arra az esetre, ha tévedne!)
hello
 
 


Konsti!

Nyugodtan megadhatod másnak is az email címemet. Nagyon szépen köszönöm, hogy gondoltál erre.

Üdv Erika
erika_az_ambról
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Hello!

Tetszik a Konsti köszönöm! Kép
A francia pezsgő ismerős, nekünk is azt emlegette,de majd csak a 28. héten.
Csakis az egészség a fontos!!!
Különben is ,ha kisfiú is ráadhatom a rózsaszín rugdalózót, bár talán nem a szülinapi zsúrján amikor jönnek a vendégek. Kép

Üdv: Konsti (19+6)
konstantinetti
 
 


Sziasztok,

Egy roppant gyakorlatias kérdésem van, így szülés előtt 1 héttel:
Mi a szokás itt, kórházi hálóingben szülünk, vagy készüljek olyannal magamnak, amit nem annyira sajnálok?

Köszi,Simike
simike
 
 


Kérhetsz hálóinget, de szülhetsz sajátban is. Szerintem nem árt felkészülni, ami van, azt adnak, de sosem lehet tudni. Az első két gyerkőcöm szülésénél kellett vinni, meg utána is saját cuccban feszítettünk, a legutóbb (sajna ez lassan 2 éve) is sajátban szültem, márcsak kabalából is, viszont bent az osztályon ki volt rakva hálóing, abból használtunk is rendesen. Ha van, minek mossanak rád otthon. Lehet, hogy vki újabb infóval szolgál. Claire
claire
 
 


Sziasztok,
először írok ide, eddig csak nagy odafigyeléssel és odaadással olvasgattam a - szerintem nagyon hasznos- üzeneteket.

Szeretnék segítséget kérni, mert bár nagyon kedvelem a dokimat- dr. Túri/ Budai honvéd- picit elbizonytalanodtam.

Kaáli intézetes segítséggel 3. inszermináció volt sikeres- várjuk első babánkat.
Én 32 éves vagyok, eddig 2. típusú cukorbetegség miatt ismeretlen eredetű meddőség miatt "késett a babánk", de most majd kiugrunk a bőrünkből.

Fentiek alapján adódnak kérdéseim:
a Kaáliban a kezelő nőgyógyász, aki "csak megcsinálja a babát" az ő szavaikkal élve "óvtak a kórháztól", mert egy talán nehéz terhességet nem tudnak jól végigkísérni, főleg a hiányzó modern segítségek nélkül.

Szívesen venném, ha valaki aki, dr. Túrinál szült és jól ismeri a kórházat elmondaná Õ hogyan látta, vagy van-e valaki, aki hasonlóan lombikprogramos babát szült a Honvédban és megosztaná velem a tapasztalatát.

Én eddig maximálisan megbíztam az orvosomban, de a magánrendelőjében jártam eddig csak mindig- ez nagyon jó- a kórház most újdonság lesz számomra első babásként.
Egyébként most vagyunk a 8. héten, most kívánnának a Szabolcs utcai kórház egyik orvosának "átadni a Kaálisok".

Igazából nehezen tudok mit dönteni.
Előre is köszi a segítségeket.
missorsika
 
 


Simike!

Én vettem egy férfi inget, és abban szültem. Mindenképpen olyat vegyél/vigyél, amit mélyen ki lehet gombolni, hogy amikor ott helyben, szülés után meg akarod szoptatni, ne legyen akadálya.

F.
fermina
 
 


Szia Missorsika!


Én mindkét babámat Túri doktornál szültem. Igaz nálunk egyik sem lombikbébi volt, de nem volt problémamentes egyik terhességem sem. Kislányommal a 28.héten nyílt ki a méhszájam, amit összevarrtak, onnantól szigorú fekvés volt. Kisfiammal pedig a 23.héten kerültem hasonló helyzetbe, és onnantól kezdve feküdtem. Míg bent feküdtem a kórházban, a doki mindkét alkalommal lelkiismeretesen naponta bent volt nálam. Tekintettel a problémára nagyobb elővigyázatossággal kezelt.
Kisfiammal a 37.hét elején kerültünk be a kórházba, mert már fályások voltak. Azt mondták a kórházban, ha a 37.hét betöltése előtt szülünk, a klinikára kell mennünk, mert még koraszülöttnek számítana a baba. Szerencsére még egy hetet sikerült kihúznunk, így maradhattunk.

De szerintem olyanoknál is előfordulhat, hogy máshol szülnek végül, akiknek egyébként nincs semmi előre látható gond a terhesség alatt.

Az orvostól mindenképpen kérdezd meg, ő mit tanácsol. Nyilván ha úgy látja, nem tudják megfelelően végigkísérni a terhességedet, azt fogja javasolni, keress másik orvost, esetleg tud is ajánlani valakit.

Ha van egyéb kérdésed, írd meg az e-mail címedet és szívesen segítek.

Üdv.

Tapika

Judit
tapika
 
 


Szia Tapika,

köszönöm a válaszodat és, hogy megerősítetted bennem, hogy Túri doktor alapos orvos, és lehet számítani rá.
Gratulálok a két kisgyerekedhez.

Úgy gondolom a legjobb megoldás az, ha bejelentkezem az új ajánlott orvoshoz, de jelzem, hogy a magánorvosomat választom a szüléshez, ha nincsenek problémáim a terhességem alatt, ha ezzel Túri doktor is egyet ért.
Így legalább tudja majd kihez küldjön, ha én is klinikára szorulok.

Ilyen kettős orvosi segítségre már volt példa a kaális nőgyőgyászom szerint, ami mindenki hasznára vált.

Most még nincs újabb kérdésem, illetve még várok az első fontosabb vizsgálatokra, s utána biztosan lesznek.

Addig is a mail címem: sarossy.orsolya@freemail.hu.

Szia és jó hétvégét.
M.
missorsika
 
 


Szia Missorsika!


Nagyon jó egészséget kívánok nektek, és remélem,hogy nem lesz semmi probléma.

Nektek is jó hétvégét.
T.

Judit
tapika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: