Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még mindig semmi. Ma hazaengedtek napközbenre. 5-re megyek vissza a kórházba. Holnap uígy kijöhetek, ha nincs semmi. Sajnos semmi jel. Kedden kaptam egy próba oxitocin infúziót, de hatáűsa nem igazán volt. Közben a mellettem lévő ágyon megszült egy lány. Elég izgalmas és egyben ijesztő volt. Ha magától nem megy, hétfő reggel fogok kapni egy nagyobb adag oxitocint + burokrepesztés. Ettől eléggé félek. Jó lenne, ha addig beindulna. Drukkoljatok! Ani neked is hajrá! Üdv mindenkinek.

Ági
kovagi
 
 


Szia Pindur,és kedves Mindenki!
Most regisztráltam még ez névtelenül megy,de muszály reagálnom ,mert mintha az én számból "kivett"szavakkal ecseteled a problémát!Az én hat hetes Gergő babám hasonló "szopási szokásokkal rendelkezik"!Ő is keres mindig valamit de aztán legnagyobb meglepetésemre ő is alszok vagy 2-3-isig vagy akár ötig is.A reggeli szopi ha hétre vagy nyolcra esik is alszi 11-ig aztán háromig!És innen kezdődik az én kálváriám.Ha igénye szerint szophatna a mellemen lenne nyolcig(ha nem sír),és a fürdi utáni szopit pedig elhúzza sokáig .Én is bizonytalan vagyok hol váltott,hol egy mellből adok neki és néha bizony üresnek érzem!A szoptatási tanácsdó szerint ez csak érzés a fiam szokásai közé tartozik a nyugtalan szopás.Hát nem tudom a súlya a babának ok,de nagyon rossz érzés mikor feszeng a mellemen!segítsetek ha van hasonló tapasztalat!
Streit Krisztina
 


Ági, Ani, nagyon drukkolunk Nektek!

Ezek a babák annyira jól érzik magukat odabent, hogy nem akarnak kijönni?!
Remélem, hogy minden a legnagyobb rendben lesz Veletek és a Pocaklakókkal!!!
Addig is pihizzetek egy kicsit és ne izguljatok!
(habár pont én mondom, aki már nagyon fél a szüléstől!)

Üdv,

Vic

(már csak 24 nap van hátra)
Victoria
 

 
 

Sziasztok!

Ági, én is szurkolok! Drukkolok, hogy ne legyen burokrepesztés... Kép
Kriszti, velem is ez van, délelőtt elégnek tűnik a tej, aztán este már szenved rajtam. Lehet, hogy akkor is elég neki, de olyan, mintha még enne, és nagyon-nagyon rossz látni, ahogy szívogatja és nem jön semmi. Nekem is mondták már, hogy olyan nincs, hogy teljesen üresre szívja, de látni kéne az én melleimet néha... Egyetlen csepp sincs bennük, olyan kicsik lesznek, hogy keresni kell. Kép De tényleg, tuti, hogy üresre szívja egy csomószor. Reggel és delelőtt hagy bennük tejet, de azt meg nem merem lefejni, mert attól tartok, hogy akkor estére tényleg nem marad semmi.
Babások tapasztalata e téren? Írjatok! Kép
Hogy tudnám szaporítani a tejet? (A szoptatás topicban is megkérdeztem, ott a gyakoribb szoptatást mondták, de nincs szívem keltegeni Danit, mikor alszik; másrészt úgy tűnik, neki a napi 5-6 szopi a megfelelő, és nem szeret gyakran és kevesebbet enni, hanem inkább jól bezabálni. Kép )

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Pindur, Kriszta és a többiek!
Este ált. már fáradtabbak a babák ezért akarnak többet szopizni. Mivel a szopi nem csak élelem, hanem relax is nekik nem biztos, hogy éhesek is. Esetleg probálkozzatok két szopi között hordozással, sétával stb...
Szopis kérdésekben ajánlanám a Anyaság/Szoptatás topikot, ahol profik válaszolnak, de csak beleolvasgatni is érdemes.

Ani!
Réka már megválaszolta a kérdésedet. Remélem minden rendben lesz veletek. :-)

Amcsi
Amcsi
 


Pindur!

A tej a szopi alatt termelődik ezért ajánlották a gyakori mellretételt. Van valami homeobogyó erre is, de én nem vagyok tudója...meg a szopis teák, de attól fájhat a baba hasa.
Ja és este zsírosabb a tej ezért tűnik kevesebbnek.
Ami még fontos: pihenni !!!, enni, inni rendesen.
Mégvalami 6 hetes kor körül van egy növekedési ugrás, amikor a babáknak több tejre van szükségük, ez pedig a gyakoribb szopival érik el.

Amcsi
Amcsi
 


Szia Amcsi!

Köszi a választ. Próbáltam a gyakoribb mellretételt, de tiszta káosz volt az egész nap, és Dani sem tűnt elégedettnek. Így egyszerre keveset tudott enni, és ő tényleg azt szereti, ha sokat ehet egyszerre, és utána akkor jókat alszik.
Nagy gond nincs, mert gyarapszik és sokszor átalussza az éjszakát, tehát nem lehet olyan éhes. Kép Csak olyan jó lenne, ha több tejem lenne, még maradna is...

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!
Réka,Amcsi!Köszönöm az infot!
Ági!Remélem elolvasod az üzimet!Nagyon szorítok neked hétfön,ha be kell feküdnöm fel is kereslek.
A CTG-s csajszi(nem tudom mi a neve) mindig tájékoztatt hogy mi van veled,csütörtökön pont elöttem voltál CTG-n.Pont elkerültük egymást:0(
Nálam még semmi változás nincs,a babám épp most is tombol,ami egy majd 4kg-os babutól már nem igazán kellemes.

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Ani, akkor csütörtökön épp egymás után voltunk CTG-n. Én voltam 1/2 12- kor, utánam jött az Ági, találkoztam is Vele, s akkor ezek szerint Te az Ági után jöttél?!
Drukkolok Nektek!
Nekem a CTG- s hölgyet Béres Évának hívják.

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia Vic!
Én akkor ha jól emlékszem 13 órára mentem.
Igy hogy leírtad a CTG-s hölgyeménynek a nevét,én is hozzá járok.Most már eszembe jutott.
Ő mondta,hogy elöttem ment el Ági,majdnem összefutottunk.Nagyon aranyos,mindig tájékoztatt,hogy mi van Ágival.Majd hétfön megyek ismét CTG-re,már nem kaptam időpontot,mert bármikor jöhett a baba és elöször a dokimhoz kell mennem fél 8-ra.Remélem nincs semmi gond és hazajöhetek.De szerdán minden féleképpen be kell feküdnöm,nem uszom meg.Jó lenne,ha addigra már itthon is lennénk a babuval.Bár ez csak egy szép álom:0(
ani24
 
 


Sziasztok!

Ági!A burokrepesztés nem olyan borzasztó dolog.Egy pillanat az egész.Inkább az fáj,ahogy mélyre nyúl a doki,és tágítja a méhszájat.A lányomnál nekem is repesztettek,de utána úgy tűnt,hogy nagyon gyorsan megszületett a kislányom./Már 14 éves/Persze a vajúdás idején elég rossz az ember időérzéke.

Ani!Neked is drukkolok.Talán ez az össze-vissza front a babákat indulásra készteti.

Vic!Én jan.9-re vagyok kiírva,de számítani lehet rá,hogy előbb érkezik kisBence.

További jó hétvégét Mindenkinek!
Klári
H.Klári
 


Ani, biztosan nem lesz semmi gond, ne is mondj ilyet! Minden rendben lesz, ne izgulj!
Beszélgess a Pocaklakóval, hogy mostmár nagyon várjátok ám Őt, és ha szeretne, akkor nyugodtan előbújhat bármikor, amikor csak akar:-)))

Klári,
Én jan. 6- ra vagyok kiírva, bár mondtak már jan. 3- at is. Nekünk mindegy mikor jön a Pocilakó (habár nem bánnánk, ha a karácsonyt még odabent töltené), mert már nagyon- nagyon várjuk; nagyon szeretnénk már a kezünkbe venni.
Jövő héten még van egy fellépésem, de utána felőlünk tényleg bármikor jöhet!

Üdv mindenkinek!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Klári!Köszi a drukkot,sajna a mi babánkat nem hatja meg se a hideg se a melegfront és a telihold sem.Ma elég rendessen görcsölgettem de még mindig semmi.Hátha majd éjszaka gondol egyet a kis lurkó és kifelé veszi az irányt.Már jó lenne:0)
Vic!A kis pocilakómra nem igazán lehet hatni,nagyon jól érzi magát odabent.
Lehett hogy hülyességet kérdezek,de lehetséges hogy depresziós legyek?Nem mesélem be magamnak,de nem akarok a közelemben embereket és idegesít ha valaki megkérdezi tölem"Na mi van,egyben vagytok még?"A telefont sem veszem fel,csak ha a kedvesem hív.Sokszor sirhatnékom van,tegnap este is elkezdtem bőgni és a férjemre a frászt hozni,mert szegény nem tudta mi a bajom.Sajna ezt én sem tudom,de szerintem a baba hiánya miatt van mert már annyira hiányzik.A szoba ajtót is magamra zárom,hogy ne zavarjon a kedves anyósom,persze nem is beszélek vele.
Már lehet kezdek megőrűlni?
Bocsi a hosszú üziért,de hátha tudtok tanácsot adni!

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Szia Pindur!
Jelenleg három óránként szoptatom Borit (a szopi kezdetétől a következő szopi kezdetéig három óra). Azért tértem át az igény szerintire, mert több egymást követő napon is előfordult, hogy magából kikelve ordított és egyszerűen nem tudtam vele mit kezdeni. Végül kétségbeesésemben írtam a szoptatós topicba és ott azt tanácsolták, hogy mindig tegyem mellre, amikor csak akarja, mert egy ilyen kicsi gyereknek természetes igénye, hogy gyakran szopjon és az anyja mellén töltse ki a szopás iránti igényét is.
Úgyhogy ezzel is megpróbálkoztunk, de nem igazán működött. Annak ellenére, hogy a szoptatós topictársak szerint ilyen csöpp gyereket még nem lehet elrontani, Bori két nap után megszokta, hogy mindig mellreteszem és egy idő után folyton szopni akart. Egyik szoptatásból estünk a másikba. Fizikailag már nem bírtam. Ráadásul kevesebbet is gyarapodott, mint szokott, mert épp csak annyit szopott, amivel a pillanatnyi éhét elverte, aztán csak cumizott vagy aludt. Szerintem jobb, ha eltelik annyi idő, hogy megeméssze a tejet és kiéhezzen. Neki is.
Úgy tűnt, eléggé megzavarodott ettől az új rendtől.
Az első 1-2 napban egyébként úgy tűnt, hogy működik az igény szerinti szoptatás, mert sokkal nyugodtabb volt. Na ja, hiszen mindig megkapta, amit akart. De hát egész nap szoptatni nem lehet.
Úgyhogy múlt vasárnap véget vetettünk az igény szerintinek.
Azóta beállt a 3 óránkénti etetésre.

Egyébként a cici-rángatást Bori is csinálja. És nem csak este, van, amikor már reggel úgy kezdi. És biztos, van tejem, mert kőkemény és már magától folyni kezd, ahogy meghallom Bori sírását. Szóval szerintem ne aggódj, ez a rángatás nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs tejed.
Egyébként próbáltad már olyankor fejni, hogy valóban jön-e még belőle tej?
Jó lenne azért Borit leszoktatni erről, mert néha úgy érzem, letépi a mellemet. Mire vége a szoptatásnak, lángvörös a mellbimbóm és nagyon ég. De hát hogy' mondod meg egy ilyen kicsinek, hogy ez "anyának fáj"? Próbálom mondani neki, de persze nem érti.
Ja, és az természetes, hogy estére kevesebb a tej. A védőnő is mondta, hogy ahogy fárad el az ember nap közben, úgy termel kevesebb tejet a szervezet. Mondjuk nem egy Einstein a nő, de ez elég hihetőnek hangzik, nem?
Én is úgy tapasztaltam, hogy estére kevesebb van bennünk, de van elég és ez a lényeg. Attól még, hogy nem feszülnek kőkeményen, lehet bennük elegendő tej. Az csak a szülés után közvetlenül jellemző, hogy annyira duzzad az ember melle. De aztán valahogy beáll a kereslet-kínálat.
Próbálj esetleg teát itatni a babáddal szopi után, és akkor meglátod, hogy tényleg éhes-e még.
medvike
 
 


Sziasztok!

Vic, azért annyira nem lesz időm a karira készülni, mert egy csomó vizsgám van. Szerencsére a legtöbb dolgot a párom intézi, már megvett néhány ajándékot, bevásárol stb.

Pindur, annyit hallottam Kisbuksiékról, hogy őt már hazaengedték, de egész nap bent van Vencelnél a kórházban, csak aludni megy haza. Kisbuksi nagyon jó anya és nagyon erősen viselkedik!

Ani, szerintem nem vagy depressziós. Engem is biztos idegesítene, ha folyton azt kérdeznék, hogy mikor lesz már meg a baba. Főleg, hogy nálad jobban senki nem várhatja és gondolom utána úgyis értesülnek ról az ismerősök. Kitartás! Kép

Ági, neked is drukk! Kép

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Pindur!
Nekem is voltak ilyen érzéseim, hogy biztos nem elég a tej a babának, de aztán végül mégis hízik és alszik éjszaka Dani. De minden este ez ment Nálunk is, hogy tiszta ideg voltam, hogy most mi lesz. Írattam fel tápszert is a dokinénivel, azóta is bontatlanul áll. Amikor tényleg kevesebb lett neki a tej (6 hónaposan) akkor ezt azzal jelezte, hogy már óránként kért enni. Ekkor kezdtük a hozzátápit.

Egyébként nagyon jó tejciszaporító homeobogyó a Urtica Urens 5 CH. Már az első adag után (5 golyócska) érezhetően több a tejcsi.

A sűrűbb szopit egyébként csak pár napig kell csinálni, mert utána beáll a többlet igényre a tejtermelés.

Ha még van kérdésed írj nyugodtan!!

Finiselő Pocisok!
Megy a drukk ezerrel!!!!

Réka
muki
 
 


kisbuksi helyett
Nem regisztrált felhasználó
Elküldve 2003 December 13 szombat - 22h 33:

--------------------------------------------------------------------------------
Kedves Mindenki!

Ma éreztem először erőt,hogy benézzek hozzátok,valamint az ikres topikra. Nem kínozni akartam magam,de végigolvastam minden hozzászólást a velünk történtekkel kapcsolatban. Hálás köszönet mindenkinek minden drukkért,mindegyikre nagy szükségünk van mostanában! És akkor belevágok a beszámolómban az elmúlt 10 napról. Biztos,hogy nagyon hosszú leszek, csak próbálok minden kérdésre választ adni /már amelyikre van.../ és nekem is használ minden leírt szó. Szóval 3-án hajnalban elfolyt a magzatvíz,bár ennek a szokásos keményedésen túl semmi előjele nem volt. A dokim külföldön, rohantam a folyosón és teljesen bepánikoltam. Az éjszakát a szülőszobán töltöttem, görcsoldó infúzióval,hogy teljen az idő és hasson a tüdőérlelő,de hamar kiderült,hogy nem várunk túl sokáig,a fájások is gyorsan erősödtek. Erről az éjszakáról képtelen vagyok többet írni, pánikkal,reménykedéssel,bizonytalansággal telt. Reggel megszülettek a fiúk,csodás volt,ahogy szépen felsírtak. Aztán az első nap nagy boldogságban telt. Az intenzívről feljött a főorvos és gratulált egyrészt a fiúkhoz,másrészt ahhoz,hogy mennyire életrevalóak, s látszik,hogy a 30 hét alatt maximálisan megkaptak mindent. Hozzátette,hogy sokkal óvatosabban fogalmazna,ha indokolt lenne, de tényleg nagyon optimisták lehetünk. Másnap délután történt a tragédia. Egyik szobatársam jött fel az intenzívről,hogy nemlehet bemenni,mert az egyik babával van valami. A férjem akkor érkezett egy virágcsokorral,gyorsan leküldtem, nézze meg,hogy ne idegeskedjünk feleslegesen. Néhány perc elteltével jött egy nővér ,hogy az orvos beszélni akar velem. Még alig bírtam járni, de tolókocsival kitolattam magam a nővérszobához,ahol megtudtam,mi történt. A férjem zokogva érkezett,és minden egy pillanat alatt összeomlott... Az orvos értetlenül áll az események előtt,még az egy órával ezelőtti eredmények is teljesen kielégítőek voltak. Nyugtatóhegyek és felköltöztünk egy egyágyasba. Inkább csak rémlik az az éjszaka, de nem szívesen idézném fel. Teljes kábulatban csörögtünk le óránként az osztályra,hogy Vencel jól van-e. Másnap egyre abban reménykedtem,hogy felébredek ebből a rémálomból,de nem... Válasz azóta sincs a történtekre. regőnek légembóliája lett, ennyit tudunk,de hogy mi okozta és hogy történt pontosan,azt nem tudjuk. Igazából nem tudom eldönteni, szeretnék-e egyáltalán többet tudni. Az ikres topikon valaki felvetette az emberi mulasztás lehetőségét... nem tudom. Benne van a pakliban, de könyörgöm,a másik fiam most is ott van,ugynazon emberek kezében, nem hagyhatom,hogy felemésszen a kétely,jó kezekben van-e Vencel. Sajnos Regő ügyében sok adminisztrációs teendő is van, hát ez nem könnyíti meg a helyzetem. De vissza a történésekhez. Másnap már gyönyörködhettem egy keveset Vencelben és hihetetlen erő szállt meg. Elhatároztam,hogy nincs több nyugtató,mert szükség van a tejemre, és egyáltalán...itt a pici, de gyönyörű kisfiam,akinek teljes anyukára van szüksége. És tudatosan elkezdtem normálisan enni-inni,és Vencel közelében tényleg soha nincs egy negatív gondolatom sem, és ez nem is esik nehezemre. Vencel amúgy 1560 grammról lefogyott 1290-re majd szélsebesen javulásnak indult. Néhány napja még 3ml tejcsinél jár,ez ma már 13ml,ami ugye 3 óránként összesen napi 104ml. Ezek hatalmas lépések az ő pöttöm kis szervezetének. Egyenlőre még szondán kapja,egyszer próbálták cumiztatni,de még ügyetlen volt. Napi 20-30 percre kivehetjük,és akkor egyfolytában jár a szája,szopizna,de az még kicsit odébb van. A mai nap nagy eseménye egy újabb nagy lépés:kenguruztunk! Én egy kerti ágyon feküdtem ,és a meztelen felsőtestemre ráfektették Vencelt szintén csupaszon /pelenkában/ és egy negyedórán keresztül érezhettük egymást. Eddigi anyaságom legcsodálatosabb percei voltak. Még soha nem volt ilyen békés,boldog a kisfiam,mint most. Remélem sikerül majd kárpótolnom mindazért,amit most itt elszenved. Szörnyű,hogy ő zeneszó helyett gépek sípolását hallgatja, anyukája cicije helyett a szonda táplálja,és a kis teste tele van szúrásokkal,infúzióval. de olyan szépen halad! Közben néhány napja hazaengedtek,de gyakorlatilag csak aludni járunk haza,mert este 7-kor jövünk el a kórházból,de már reggel 8-kor megyek a fejőbe. A tejem jól beindult,remélem,sikerül is addig szorgalmas fejéssel megtartani, amíg Vencelke végre szopizhat. Hát nagyjából itt járunk most. A lelkünk napról napra gyógyul, bár egy rész örökre Regőé marad, azért egyre inkább Vencel tölti be gondolatainkat,és néha már egy-egy könnycsepp az örömtől folyik arcunkon. Majd igyekszem néha benézni, remélhetőleg mindig jóhírekkel. valaki legyen kedve ezt a levelet átmásolni az ikres topikba,bár már csak tiszteletbeli tag lehetek ott,nagyon sokat aggódtak értünk. Még egyszer köszönöm mindenkinek és azért még drukkoljatok...!
Kis Buksi helyett
 


Szia Kisbuksi!

Elolvastam a történeted... Nagyon szívszorító, de csodálatos, hogy ennyi erőd van!! Sokat gondolok Rátok, és szorítok, hogy minél előbb otthon lehessetek, együtt!

Ezt a verset egy másik topicon olvastam egyszer...

... Csak csillag ő, csak látomás
csak fény a tengeren,
sugár arcát nem látja más
de fellobog nekem.
És minden este rám ragyog
kék jácint mosolya
Egyetlen tükre én vagyok
nagy ég, milyen csoda
Hogy holdban élt, hogy vízben élt,
Gyöngy és göröngy között
Mégis eljött a kedvemért,
Szívembe költözött
És rajzolgatni álmaim,
Most mindig ott lakik.
Kibontva éjem tájain
Szelíd virágait...

Biztos vagyok benne, hogy eljön az idő, amikor már mosolyogva tudtok majd gondolni Rá!
pindur
 
 


Jó reggelt a többieknek is! Kép

Mackoo,
az igény szerinti dolog nekünk sem jött be, pont ugyanez volt, amit írtál, hogy keveseket tudott enni, így aztán folyton nyűgös volt, jóformán nem is aludt, és egész nap csak szoptattam. Most úgy van, hogy délelőtt négy óránként (persze ha fölébred előbb, akkor kap), délután három, illetve az utolsó már csak két-két és fél órára van az utolsó előttitől. Teát nem próbáltam, arra is volt, aki azt mondta, hogy nem jelent semmit, hogy iszik-e még... Nem tudom. Te ébreszted Borit, ha eltelt a három óra? Mert én egy ideig ébresztettem, de ez sem segített sokat, és csak a babát sajnáltam. Fejni próbáltam (csak este, nehogy elfogyjon idő előtt), de akkor már egy csöpp sem jön.
Tegnapi napunk pl. reggel 140 g egy mellből, aztán egyre kevesebb, este már csak 50 kettőből. (Egyébként sosem mértem, csak az utóbbi egy-két napban, hogy lássam, mennyit is eszik, tényleg kevés-e.) Igaz, este 10-kor evett, és reggel fél 7-kor úgy mentünk be hozzá, hogy mi van. Akkor már ébredezett. Kb. 600 g-ot eszik meg egy nap, ez nekem kevésnek tűnik (4600 g a baba), de tudom, hülyeség számolgatni.

Réka!
Hol lehet kapni ezeket a bogyókat? Mert ezt még nem próbáltam. Hátha segít. Dani mennyit alszik éjszaka? Emlékszem, ő nagyon hamar átaludta az éjszakát, legalábbis úgy rémlik. Kép Ha véletlenül fölébred (pl. a foga fáj vagy bármi miatt), megszoptatod?

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

KisBuksi!Könnyek közt olvastam történetedet,de csodállak kitartásodért és józanságodért.Kívánom,hogy a kis Vencel továbbra is szépen gyarapodjon,és adjon sok erőt és boldogságot nektek!

Vic!Én is azt szeretném,hogy a karácsonyt még a pocakban tötse kisBence.Mondogatom is neki,hogy ebben a hidegben jobb neki ott bent.Kedden reggel megyek CTG-re,22-én pedig a dokihoz,remélem minden rendben lesz.

Ani!Ez természetes állapot ilyenkor.Én is azon veszem észre magamat,hogy miden apróságon sírva fakadok,igazi indok nélkül,pl.:hogy kiesik valami a kezemből.

Sok erőt és kitartást mindenkinek!
Klári
H.Klári
 


Pindur!
Ezeket a bogyókat néhány gyógyszertárban lehet kapni. Ilyen például a Gazdagréti gyógyszertár, vagy Újpesten, az Árpád úton az Ave MAria. Nem tudom merre laksz, de ha leírod melyik környék lenne jó, akkor megnézem, hogy arra van-e.
Szerintem nagyon hatásos bogyók, mert tényleg szaporít és nem fáj tőle a baba hasa sem. Állítólag jó még a birsalmalé is, én ezért azt iszogattam üdítőként, ártani biztos nem árt.
Igen Dani már 9 hetesen átaludta az éjszakát (22-6-ig), de már előtte is 5-6 órát aludt egyhuzamban. És a mai napig jó alvó 11-12 órát alszik egyszerre.
Ha felébredt akkor én aszerint cselekedtem, hogy mennyi az idő. Amióta tudtam, hogy reggel 6-ig kibírja kaja nélkül, az 5 óra volt a mérce. Ha előtte ébredt akkor teát vagy vizet kapott, ha utána akkor már szoptattam. Mondjuk Dani szereti a teát (citrom és cukor nélkül), mert nyáron a nagy melegben sokat adtam neki, ami a hasfájásán is segített egy kicsit.
(Egyébként a fog miatti éjszakázás még előttünk van, azt nem tudom, hogy akkor mit fogok csinálni, majd beszámolok, bár ha így haladunk a te Danidnak előbb lesz foga).

Kisbuksi!
Nagyon megrázó a történeted, és nagyon tisztellek az erődért és a kitartásodért!
Írtam neked mélt is!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Réka,
a XI. kerületben lakom, majd itt megkérdezem néhány helyen. Egyébként mennyit kell szedni belőle egy nap? (Homeopátiában abszolút járatlan vagyok.)

Ma egyébként megint káosz van, kétóránként enni akar, és nem is tud csak 70-80 g-ot egyszerre. Reggelre 90 g volt az egyik oldalon, amiben tegnap 140, ugyanígy reggel. Hogy ez miért van...?

Végre eljött a nagy pillanat, és fölteszek egy képet, feltéve, hogy sikerül. Kép Már elég régiek, de ezek lettek most készen. Szkennelésben nem vagyok profi, bocs! Kép
Íme:

Kép
pindur
 
 


Kicsit nagy lett, majd legközelebb ügyelek, hogy ne legyen ekkora! Kép
pindur
 
 


Ja, azért írtam többes számban, mert két képet akartam föltenni, de csak ez jött össze! De most már tényleg mennem kell! Kép
pindur
 
 


Pindur!
Én nem ébresztem föl Borit. A doki azt mondta, hogy három óránál tovább ne hagyjam aludni, így aztán megpróbáltam fölébreszteni, amikor tovább aludt (bár ez nála ritkán fordul elő), de nem sok sikerrel: képtelenség volt fölébreszteni, így aztán megszoptatni sem tudtam.
Most már nem ébresztem fel, de egyébként is, ahogy mondtam, ritkán fordul elő, hogy belealszik az etetésbe.
Hetente egyszer mérjük, és eddig elégedettek lehetünk. Általában olyan heti 30 dekát hízik, ami nagyon jónak mondható, úgyhogy egyelőre nem aggódom azon, ha egyszer-egyszer belealszik a szopiba.

Kisbuksi!
Rettenetesen sajnálom, ami történt veletek. Sok erőt és kitartást kívánok mindannyiótoknak.

Mackoo
medvike
 
 


Pindur,
Hozzatok legkozelebb a Zsombolyai Patika van, de naluk eleg szegenyes a keszlet, nem mindig van mindenbol, es hajlamosak radbeszelni pl. Urtica Urens-t nagyobb potencialban, ha nincs 5-os- ami meg mar ugye tejapaszto. A Zsombolyai Patika az Onkormanyzat epuletevel szemben van a Bocskain.
De akkor mar inkabb a Gazdagreti Gyogyszertar, felpattantok a Kosztolanyin a 139-es, v.153-as buszra, es a vegallomason leszalltok. Ott meg mar meg lehet talalni. Es ott van szaktanacsadas is, ha valamit meg akarsz kerdezni.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Kisbuksi, nagyon csodállak a sok erődért és kitartásodért. Remélem Vencel továbbra is ilyen szépen gyarapodik és hamarosan otthon lehettek.

Klári! Én is 22-én megyek dokihoz 17:15-re. Te hányra mész? Hátha találkozunk. Kép

Pindur! Megérte ennyit várnunk erre a képre. Annyira édes, gyönyörű baba! Kép

Pusz mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Mackoo, a 30 deka az remek!! Kép Dani átlag 20 dekát hízik, hol többet, hol kevesebbet. Most már én sem ébresztek, max. ha négy óra is eltelt, mert utálom megzavarni az álmát...

Zsuzsi, köszi a tippeket!!

Tünde, Neked is köszi a dicséretet! Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!

Nagyon édes Dani babád van!KépKépKép
Olyan kis husin alszikKépKép
És a sérója nagyon királyKépKép
Szólj, ha esetleg nem találnál olyan bogyeszt, mert itt nálunk az Árpád úton lehet kapni és én minden nap járok a XI. kerületben is, a Móricz környékén és szívesen megveszem Neked és elviszemKép

Réka
muki
 
 


Réka, nagyon aranyos vagy, köszi! Kép De csak ha tényleg nem probléma!!! És azt is el tudod mondani, hogy mennyit hogyan kell beszedni a bogyeszból?
Te hogyan jársz a kisfiaddal a városban? Én egy batár nagy babakocsival, úgyhogy utálom, hogy sehova sem tudok elmenni. Buszra szállni... Kép Reménytelen. Csak akkor, ha jön velem valaki.
A Móricz viszont jó lesz, oda tíz perc alatt elfutok. Írok magánba, jó?
Holnap bekötik az ADSL-t!! Hurrá!!! Kép Kép
pindur
 
 


Sziasztok,

Tóth Lili 3800 grammosan és 56 centivel született meg, gyönyörű baba. Körülbelül 12.28-kor látta meg a napvilágot, aztán jót bömböltünk együtt. Sajnos csaszarral kellett kiszedni, mert az oxytocinnak semmi hatasa nem volt Ágira. (Pedig hat oran keresztul nyomták bele.)
Na üdv,
a férj, Balázs
kovagi
 
 


Kedves Ági és Balázs,

Már nagyon vártam, hogy jelentkezzetek valamilyen módon, és nagyon izgultam Értetek egész nap, hisz Ági mondta nekem múlt csütörtökön CTG előtt, hogy hétfőn mindenféleképpen megtörténik a nagy találkozás kicsi Pocaklakóval!
Gratulálok Lilihez, jó egészséget és sok- sok tejcit kívánok!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Balázs köszi a híreket Ágiról és Liliről! Nagyon gratulálok nektek és sok örömet és mindent jót kívánok! Kép

Ma voltunk az önkormányzatnál, elintézni az apasági nyilatkozatot. Először azt mondták, hogy kettőnkön kívül kell egy 3. személy is eseti gondnoknak. Akkor sem értettem, hogy miért, többször is rákérdeztem, de az ügyintéző azt állította, hogy hárman kellünk hozzá. Mint végül kiderült, mégsem kellett volna. Így anyukám feleslegesen jött el. Ennyit a bürokráciáról. Na mindegy, legalább ez is megvan.

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Én is sok szeretettel gratulálok! Sok örömöt a babához!!! Kép
pindur
 
 


Sziasztok!
Ismét itt vagyok és még mindig egyben.
Ha szerdáig nem lesz baba,be kell feküdnöm ugyan ugy mint Áginak.
Nagy-nagy gratula nekik,de majd felkeresem őket szerdán és személyesen is tudok nekik gratulálni.

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Ági!
Én is nagyon sok boldogságot kívánok Nektek! Sok tejcit és jó égészséget! KépKépKép

Pindur!
Várom a méled és akkor egyeztetünk időpontotKép
Nekem szerencsére van egy pici autóm, így könnyen tudok mozogni a városban,mert babakocsival nekem is egy rémálom. A harmadikon lakunk, így nem egyszerű gyalogosan már a kocsit sem lecipelni, olyan dög nehéz.
A bogyeszt úgy kell szedni, hogy 1-2 szer 5 bogyó elszopogatni. A gyógyszerész azt mondta, hogy lehet 3-szor is, de én mindig este szoktam egyszer 5-öt elszopogatni és már reggelre érezhetően több a tejcsi. És addig kell szedni, amíg eléred a kívánt mennyiséget. Aztán ha megint kevesled újra kezdheted. Az a lényeg, hogy a bogyók szedése előtt és után ne egyél-igyál semmit, úgy félóráig, illetve ne használj semmilyen mentholos dolgot sem. De majd kérek neked ingyenes tájékoztató füzetet is, abban ezek le vannak írva.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Csajok én úgy félek a holnapi naptól,nem akarok befeküdni a korházba.Most minden álmom összetört,mert úgy vártam hogy itthon indul be a szülés.Ha nem nyilik ki a méhszáj,akkor császármetszésel kell sajna szülnöm,amitől már kissé jobban félek mint a szüléstől.A tegnapi CTG-n is remekül érezte magát a baba,olyan mintha meg sem akarna születni.Pedig már nagyon kicsi neki a hely,hatalmas pocakom van.Szerintem úgy járok mint Ági.A dokim azzal vigasztalt,hogy ha kinyilna a méhszáj azonnal beinditja a szülést,de ha nem nyilik ki akkor dec.25-én császározni fog.
Már egyszerüen nem tudom mit csináljak,hogy inditsam be a szülést.A kedvesemet minden másnap megmászom,lépcsözést minden nap csinálok(szintes házban lakunk),szopi imitálás.
Ha véletlenül nem tudnák ma gép elé ülni,akkor mindenkinek kellemes pocaknövesztést kivánok!
Ha meglesz a baba a férjem fog benneteket tájékoztatni.

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Ani!
Én nagyon drukkolok Neked, hogy ne indítani kelljen a szülést. Küldök pozitív energiákat, hátha segít. ++++++++++++++++++++
Sajna amiket leírtál azon kívül több ötletem nekem sincs!
Remélem december 25-én már babóval együtt jelentkeztek be otthonról, a fa alólKép

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Gratulálok én is Ágiéknak. Jókora babájuk lett. Már alig várom a képeket.

Ani!
Ne félj ennyire! Iszod a málnalevél teát?
Most jutott eszembe, hogy nekem a szülésznő javasolta, hogy orbáncfű olajjal masszírozzuk a gátamat, hogy könnyebben táguljak. Azt mondta, hogy kb. 2-3 héttel a szülés kiírt időpontja előtt lehet csak elkezdeni, nehogy koraszülést okozzon. Akkor nem kérdeztem rá, de most így utólag visszagondolva, ez úgy értelmezhető, hogy az orbáncfű olajas gátmasszázs beindíthatja a szülést.
Próbáljátok ki, ártani nem árthat. Először kívül kell kezdeni, aztán óvatosan egy kicsit belül is.

Mindenesetre ne félj ennyire, hidd el, nem lesz semmi baj. Nem sokára már arról írsz nekünk, hogy hányszor szopik a babócád és hogy átalussza-e az éjszakátKép)

Mackoo
medvike
 
 


Szia Réka!
Köszi az energiát,remélem segít.Sajna nem biztos,hogy a fa alól jelenkezünk be mert ha addig nem jön ki a baba akkor dec.25.-én császároznak.Remélem nem kerül rá sor,nagyon tartok töle.Eddig reménykedtem hátha beindul,de sajna semmi.Mostmár feladom!

Ani
ani24
 
 


Na, ha feladtad, akkor biztosan ki fog bújni! Ez így szokott lenni.
Különben is: hol van még a 25-e!
medvike
 
 


Sziasztok!
Ha nagyon dagad a bokám az lehetséges hogy vizes?
De ahogy nézem nem csak a bokám,hanem a lábam is.Ez mitől lehet,vizesedek?Vizhajtót szedjek vagy lemegy magától?

Ani
ani24
 
 


Ani, nyugi!!!!!!!
Ne vegyél be semmit, hanem feküdj le és polcold fel a lábad, relaxálj, próbálj meg kikapcsolódni egy kicsit!
Vízhajtót pedig pláne nem szabad ilyenkor már bevenni!!!
Ha van otthon, akkor egyél inkább almát vagy kígyóuborkát, ezek vízhajtó hatásúak.

Üdv, és drukkolok Nektek,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Ági,Balázs!Gratulálok a kis Lilihez,sok boldogságot kívánok nektek!

Tünde!Én 15.15-re megyek hétfőn a Templomhoz,így sajna nem valószínű,hogy találkozni fogunk.Előtte 14 órára még ctg-re is megyek.
Egyébként ma is voltam ctg-n.A szülőszobán csinálták,mert nem volt máshol hely,de a szülőszoba is tele volt.A szülésznő szerint a hóesés miatt sok baba gondolta,hogy megszületik.
Ani,talán a te babád is így gondolkodik.Addig is kitartás,midjárt a kezedben tarthatod a picikédet!

Üdv mindenkinek!
Klári
H.Klári
 


Sziasztok!

Gratulálunk Ági Liliéhez! Sok örömetek legyen benne!

Kisbuksiékat csodálom remélem hamarosan mindannyian otthon lesznek erőssen és egeszségesen.

Ani!
A viz szülés után magától sitty-sutty el fog tünni... Drukkolok nektek!

Réka! Mikor ti elkezdtétek a hozzátápit Dani már betöltötte a 6 hónapot?

Mackoo, Pindur,
Én nem ébreztettem fel soha a babámat (főleg éjjel) max. ha 5 óránal többet aludt sokgyerekes baratnőm tanácsára. Mondjuk irigylek is mindenkit akinek éjjel alszik a csemetéje...

Amcsi

PS Pindur! Olyan helyes! Kis borzos haja van!
Amcsi
 


Sziasztok!

Végre itthonról netezek! Kép Kép

Réka, köszi, hamarosan írni fogok, és megbeszéljük. Ma voltunk az Árkádban, gyalog, babakocsival (azért oda mentünk, mert tudtam, hogy ott jó pelenkázó helyiség van, ahol szoptatni is lehet), muszáj volt az ajándékok miatt. Hát egy rémálom volt. Kép

Ani, én is nagyon szorítok!!

Amcsi, köszi! Kép Már én sem ébresztek, legfeljebb ha napközben négy óránál több idő telik el.

De képzeljétek, Dani ma 8 hetes, már többször átaludta az éjszakát, de most már egyre többet alszik éjjel. Most már 5 nap volt úgy egymás után, hogy este 10-kor evett, háromnegyed 11kor elaludt, és reggel fél 7-kor ébredt. Nem tudom, ha éjjel netán (2-3-4 körül) megint ébredne, megszoptassam-e.
Holnap megyünk először oltásra! Kép

Mindenkinek drukk!


Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Ani, tudom, hogy könnyű ezt mondani, de kitartás! Nagyon szorítok neked, biztos minden rendben lesz. Kép

Klári, hát talán majd legközelebb. Bár lehet, hogy te addigra már meg is fogsz szülni.

Pindur, de jó, hogy otthonról is tudsz végre jelentkezni.

Üdv,
Tünde
rtünde
 
 


Pindur!
NEm semmi! Dani ennyi idősen nem aludt ilyen sokat!KépKép Én miután Dani átaludta már többször az éjszakát, csak teáztattam ha mégis felébredt.
Nem semmi vállalkozás lehetett az Árkád! Le a kalappal, én nem mertem volna!
Várom a leveled, és akár már másnap tudunk találkozni. Nekem az is jó, ha megírod a címed, elugrom hozzád, mert ha a körtér neked 10 perc, akkor nekem kocsival kb. 1. És nem akarnék zavarni, csak odaadom és húzom is el a csíkotKép

Amcsi!
Igen, Dani 6 hónapos koráig csak napi pár kanál gyümilevet kapott, mert addig nem kakilt magától és az indította be. De sajna, most hogy mást is eszik, a tejci mennyisége is jelentősen lecsökkent.

Réka
muki
 
 


Pindur,
Vegulis kit valasztottal gyerekorvosnak?
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!
Gondoltam elköszönök töletek,nemsoká indulunk a korházba.
Ha dec.25-ig nem lenne meg a baba és nem engednének addig haza,akkor mindenkinek
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!
Ha meglesz a baba,ahogy igértem a kispapim fog titeket tájékoztatni.
Vigyázzatok magatokra!

Puszi mindenkinek!

Ani
ani24
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: