Új privát üzeneted érkezett!

PM!
Ha a kispapa is ott alszik akkor egy éjszaka 10.000 Ft, ha nem akkor 7.500 Ft körül - mondta az orvosom, de kérdezd meg az orvosodat.

Évi!
Gratulálok a pocaklakódhoz! Kép
Ahhoz, hogy nevet tudjál beírni elõbb regisztrálnod kell magadat. Ezt megteheted a bal oldalon látható Segédletekre kattintva, azon belül a Regisztráció, Profilra. Ekkor bejön egy új kép, ott a Regisztráció gombot választod és kitöltöd amit kell. Ezután rövidesen megkapod e-mailben az elsõ jelszavadat (amit megváltoztathatsz). Sok sikert!
Úgy tudom dr. Tidrenczel Zsoltnak nincs magánrendelõje. Az elérhetõségét lásd feljebb (okt. 14.).
Még csak egyszer voltam nála (errõl okt. 11-én írtam), de ég és föld a korábbi SZTK-s dokihoz képest, aki többször is ijesztgetett, pedig amúgy is aggódó típus vagyok. Legközelebb 2 hét múlva megyek AFP és hepatitis vizsgálat miatt.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!
Szia Maci_2!
Évi vagyok, és innentõl , mivel 23 éves vagyok így fogok jelentkezni. Köszönöm, hogy válaszoltál. Idõközben sikerült bejelentkeznem egy másik MÁV-os dokihoz (Herczeg Szabolcs). Egyenlõre elmegyek hozzá, aztán majd meglátjuk menniyre szimpatikus.

Kedves Márti és Mindenki!
Köszönöm a gratulációkat, remélem nem kiabáltuk el a dolgot és kis pocaklakó tényleg bennem lakik. Jövõhéten csütörtökön minden kiderül, addig szorítsatok Nekem!
Köszi!
üdv mindenkinek
Évi
Évi_23
 
 


Hajrá Évi!

Pankamama!
Mikorra várható a picuri?
Lassan már jön. Nem?

Nati!
Van egy ablak a csecsemõsök "munkakterepe" elõtt. Én mindig ott kukkoltam, és ha be nem is engednek az esti nagyüzemnél, azért onnan lehet nézelõdni. És némelyik csecsemõshöz bemehetsz, amikor napközben tisztába teszik a bébit, akkor bármit elmondanak, ha megkérdezed õket. Hidd el, mire hazamész, a krémezéssel lesz a legkissebb problémád!

Csi
Névtelen
 

 
 

Halihó!

Csi! Valóban, nov. 12-re vagyok kiírva, de vasárnap kipottyant a nyákdugó így most nem tudom, hogy kihúzom-e addig.

Üdv:Pankamama
PM
 


sziasztok !

Ismeri valaki Mészáros Márta nõdokit ? Ha igen akkor megtudja valaki mondani hogy hol , mikor és mennyiért rendel ? Köszi
Névtelen
 


Sziasztok!

Virág köszi a felvilágosítást! November 10-re vagyok kiírva, s ahogy közeleg az idõpont, egyre több kérdés merül fel bennem. Pl. hogy nem mindenki 24 órás rooming-inben van? Valószínûleg ezért nem értem Csít sem, hogy hogy napközben a csecsemõsök pelenkáznak? Nekem a 24 órás együttlét azt jelentené, hogy a fürdetést (és a külön leadást) leszámítva egyfolytában velem lenne a baba. (Persze fogalmam sincs mennyire leszek fáradt és álmos, de most még optimistán ezt tervezem.)
A szülésre nincs semmi különleges elképzelésem, csak azon csodálkoztam, hogy ha telt ház van, akkor abban a társalgó-szerûségben vajúdik a sok kismama, plusz ott ücsörögnek az apukák is. Jó zsúfolt lehet olyankor! Errõl van valakinek valamilyen tapasztalata? Milyen a közösségi vajúdás? :-)

Nati
Névtelen
 


Sziasztok!

Rég jártam erre.
Évi, nekem is Herczegh az orvosom, remélem szimpi lesz neked. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, igaz nekem problémamentes terhességem és szülésem volt, de bármikor fel lehet hívni kérdésekkel és a nagyüzem ellenére is emlékszik ránk. Múltkor összefutottunk vele a MÁV-ban és tök jó fej volt, dícsérte a Rékát, pedig szegénykém arca akkor annyira tele volt folttal, hogy alig lehetett ráismerni, de akkor is csak bíztatott, szóval mindig van hozzánk egy jó szava. HAJRÁ!!!

Nati! Jól érted a 24órás együttlétet, de úgy is dönthetsz, hogy egy idõre leadod a babát, mert mondjuk pihenni szeretnél. Szerintem az elsõ napon nyugodtan élhetsz ezzel a lehetõséggel - bár én is alig bírtam kivárni, hogy hajnalodjon, hogy mehessek a babámért!
Ami a vajúdást illeti, amikor én szültem nem is volt teltház, mégis a társalgóban kellett várakoznom, míg megjött a dokim. Azt már nem tudom, hogy utána mit tettek volna velem, mert mire a doki odaért már jött is a baba. Azt leszámítva, hogy elég kényelmetlenek a fotelek - legalábbis fájásokkal mindenképpen - nem volt vészes a dolog és közel volt a wc, ami nem utolsó szempont!
Szurkolok, hogy minden jól sikerüljön neked!

Pussz,
Zafi
zafi
 
 


Szia Zafi!
Köszönöm, amit leírtál, nagyon biztató! Megnéztem kislányod fényképét is, nagyon tündéri! Bárcsak már mi is itt tartanánk! Jövõhéten csütörtökön megyek az orvoshoz, és remélem hasonlóan jó véleménnyel leszek róla, mint Te!
Minden jót Nektek és remélem még találkozunk, ha máshol nem is legalább itt!
üdv
Évi
Évi_23
 
 


Maci2!
Jó, hogy itt is összefutunk! Nekem is dr. Tidrenczel az orvosom, az hiszem Te kérdeztél a tarifáiról. Én csak a vizsgálati díjat kérdeztem meg tõle, azt mondta, hogy nála nincs fix, 2-4 ezerig szoktak kb. adni. A szülést még nem (mertem) kérdeztem. Még spórolok rá... Kép
miszike
 
 


Nati,
egyszer sem szültem teltházban Kép, de anno a szülésznõk mesélték, milyen jókat tudnak pl. kártyázni a kismamák és kispapák közben. Kép Ne aggódj ilyenek miatt (sem)! Kép Ha megkéred a csdecsemõsöket, átpelenkázzák a kicsit. Én még a második babámat is rájukhagytam, ha észrevettem, hogy mekóniumos. Kép Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Nati, szija!

Hogy Virág ellenpéldája legyek, én szültem "teltházban" a MÁV-ban. No, ez nem azt jelenti, hogy a kismamák egymást tapossák a közös vajúdó-"hall"-ban. Mikor szültem, 7-en szültünk aznap, senki sem volt hipp-hopp szülõ, mindegyikünk délutánig ott volt. Ez a szülésznõk szerint tumultusnak számít. Viszont ami a lényeg, én egyáltalán nem éreztem semmit ebbõl, azaz nem éreztem magam kellemetlenül egy percig sem. A szülésznõk nagyon értik, hogy kivel mikor mit kell csinálni, ki hol tart, kinek van szüksége az elejétõl külön szobára és ki az, aki bírja a "közös vajúdást", képesek beosztani a 4 szülõszobát úgy, hogy senkinek sem kelljen "félúton" megszülnie. Ne aggódj emiatt, bízd rájuk magad. A közös elõhelyiség egyébként eléggé barátságos, fotelok vannak TV-vel, akinek van "lélekjelenléte", akár még tévézni is tud. Jól múlasztja az idõt csupán a bámészkodás is, mégsem ugyanazt négy falat nézed egy szülõszobában órákig. Persze ki hogyan érzi magát jól, de nekem ez így megfelelõ volt. Én akkor kerültem csak be a szülõszobába, mikor már a vajúdási szak vége felé jártam, nekem így pont jó volt.

A 24 órás együttlét a MÁV-ban olyan, ahogy írtad: folyton veled van a pici, csak fürdetésre szedik be õket, és akkor, mikor pl. szurit kapnak. Viszont ha úgy érzed, bármikor betolhatod a babádat a csecsemõsökhöz, akár nappal, akár éjjel, megértik, hogy pihenned kell. Aztán akkor mész érte, mikor szeretnél. Ezt én is kihasználtam, nem is egyszer, jól is jött néhaKép
Pelenkázás: végig az anyuka pelenkáz, kivéve, ha valami nehézség adódik, ilyenkor ki kell nyitni a szád, és megkérni õket, hogy segítsenek, ill. mutassák meg, hogyan kell csinálni.
Virág mekóniumos pellusos babájáról jut eszembe: én a saját babámat pelenkáztam elõször életemben, elõtte soha senkit. Egy óra alatt meg is tanultam eme fortélyt, mikor is a babám egy óra alatt 3X-ra ürítette ki a mekóniumot, nem semmi azt lepucolniKép Onnantól már csukott szemmel ment a pelenkázás.

Ha van még kérdésed, írj!Kép
Ja és: hajrá, mindent bele! Kép


Évi_23 szija!

Itt is ellenpéldával élnék:
Nekem is Herczeg a dokim, viszont nem volt problémamentes a szülésem (a terhesség az volt). Viszont ugyanazt tudom írni elsõsorban róla, mint Zafi: mindenre mindig emlékszik, a legkisebb részletekre is, mint pl. a férjem nevére is. Ez engem nagyon meglepett, szerintem ez nagyon fontos szempont akkor, ha egy megbízható dokit keresel. De úgy általában is: nagyon emberséges, kedves.
Kellemes várandósságot kívánok Neked!

Pusszantás mindenkinek:
Beja
Beja
 


Hajrá Pankamama!!!
Csak így tovább! Hóakadálymentes szülést!

Nati!
Fiamnak nem volt bõr a popiján a folyamatos "ürítés" miatt én már piros popóval kaptam kézhez. Mindig lemosták pelenkázás elõtt, és bekenték gyógyszeres krémmel. De ha csak mérték, vagy porszívózták az orrát, akkor is ott voltam, ha olyan kedvem volt. De bizony sokszor otthagytam, mert a 24 órás rooming-in mellett sokszor jobb, ha pihenni is tudsz. Ja, és én császáros voltam, de a gyerekek így is mindig velem lehettek.

Csi
ui.: Herczeghes gyerekek õk is.
Névtelen
 


Miszike!
A vizsgálati díjat is borítékban szokták adni? (Nagyon tapasztalatlan vagyok orvoshoz járás terén.)

A rooming-in szobát kérni kell, vagy mindegyik ilyen?
Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok Lányok!
Egy buta kérdés......... Én még soha nem voltam a Máv kórház szülészetén. Ha beindul a szülés, hová kell menni pontosan? A rendelõhöz, vagy a másik oldalra? És be kell szólni elõtte?

Szilcsike
szilcsike
 
 


Szilcsike!

A szülöszobákhoz kell menni a kórház 3. emeletére. Nem a gyerekágyas részleghez (az új épületbe), hanem a régi épületbe. Oda ugy találsz oda pl, ha a gyerekágyas részlegröl átmész a kardiológia osztályon és rögtön az elsö lehetséges részen elfordulsz jobbra (figyelni kell, mert könnyen el lehet téveszteni). Mész a folyosón, elöbb balra lesznek a liftek, majd késöbb jobbra a szülöszoba. Nem kell elöre szólni, csak ott becsöngetsz, megmondod, hogy mit akarsz és akkor odajönnek az ajtóhoz és bekisérnek. Szerintem azért elöre egyszer érdemes megnézni a szülöszobát, meg az odavezetö utat is, ne akkor kelljen még keresgélned.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szilcsike!

Minden úgy van ahogy Beszti írta, csak azon kuncogok, hogy bár tavaly szültem ott,most mégis tervezem az újra látogatást, mert olyan zegzugos úton lehet odajutni, hogy tuti eltévedekKép Szóval menj és nézd meg elõtte ha még van idõdKép És ha bizonytalan vagy a beindulást illetõen, akkor nyugodtan felhívhatod a szülõszobát és ott elmondják, hogy mikor kell indulnod.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok Miszike, Maci2 !

Úgy látom gondban vagytok egy kicsit a Máv kórházas tarifákkal. Én is a Tidrenczel Zsolthoz jártam, nála
szültem nemrégen. Persze én is érdeklödtem akkor töle finoman az árairól, zavarban is voltam. Úgy láttam mind a kettönknek kissé kellemetlen volt ez a hálapénz téma, de nem mondott semmilyen árat. Nem hiszem, hogy árat fog neked mondani szülésre vagy vizitre. A legtöbben elkérik a pénzt konkrétan és néha megdöbbentö milyen magasak az árak.
Szerintem tisztességes és nem pénzéhes doki. Én úgy adtam neki, ahogy gondoltam és mindig teljesen kedves és normális volt velem.

Kati
kati
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ! Most éppen nincs több kérdésem, de ha lesz, jövök!!!
Már nagyon várom a szülést, szívesen megszabadulnék a pocakomtól... Holnap megyek CTG-re + vizsgálatra.

Nati
Névtelen
 


Sziasztok!
Nem tudja véletelenül valaki, hogy mikor van szülésfelkészítõ elõadás a kórházban? Érdemes menni?
Nagyon köszi elõre is.
Tus
Tus
 


Szülésfelkészítés minden hónap második szerdáján du. 6-tól van a másodikelemelti elõadóban.
Zs.
zsuzsó
 


Sziazstok Lányok!
Én is a Mávban szültem 2 éve a kisfiamat DR Koós Hutás Piroskánál. Most 28 hetes vagyok és az a dilemmám, amit még nem beszéltem meg vele, hogy kérjek-e epidurált vagy sem. A multkór fel sem merült a kérdés, de most már tudom milyen nélküle!!!!!!!! Ti mit gondoltok? Ja, és még valami, szerintetek érdemes szülésznõt választanom?
Válaszotokat elõre is köszi: Rita
tóthrita
 
 


Maci2,
én egyszerûen csak néhány köszönöm kíséretében odaadom neki a pénzt, nem szeretem a köpenyzsebbe való dugdosást, meg ilyesmit. A boríték meg ilyen kis összegnél szerintem felesleges. Jaj, ma annnyira tündér volt! Most elõször sikerült leülni és beszélgetni vele a szülésrõl, meg ilyesmi. Mondta, hogy semmi akadálya nincs a csendes szülésnek, csak általában a kismama hangoskodása Kép. Remélem, én csöndben tudok majd lenni Kép. Ja, és egy poén: a kispapám csak egyszerûen úgy hívja, hogy "jóképûaszentem" Tidrenczel dokibácsi (valaki írta még ezt régen, én meg felolvastam a kispapának). Kép

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Zsuzsó!
Köszi az infót, akkor tehát nov. 13 a következõ. Remélem még idõben lesz -- mert hát ez esetben nem igaz, hogy jobb késõn mint soha Kép
Tus
Tus
 


Sziasztok!

Tudjátok, hogy Szabó doki mikor rendel újból ? Szeptemberben beszéltem vele utoljára (ez volt az elsõ találkozásunk), akkor azt mondta, hogy kb. 2 hónapig nem lesz. Nem tudom, hogy aki ekkor szült/szül, azt kihez passzolja. A másik kérdésem, hogy a családi adókedvezményhez az igazolást ki állítja ki ? Hányadik héttõl lehet kérni ?


köszi, Éva
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
Voltam csütörtökön dokibácsinál és 8 hetes terhes vagyok.Szóval most már teljesen biztos, hogy sûrûbben fogunk találkozni itt a neten.
Azt szeretném kérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy mikor érdemes szülésznõt választani és egyáltalán mi alapján választja meg az ember, ha nem is ismeri õket. Nekem az orvosom a Herczeg Szabolcs, akit nagyon szimpatikusnak találok.
Lányok, ha valaki szült közületek a Herczeg dokinál, az írjon nekem légyszi,lenne 1-2 kérdésem.
Köszi elõre is!
sziasztok
Évi
Évi_23
 
 


Szia Éva!
Szabó Györgyre gondolsz?
Bizos rendel mert én szerdára kaptam idõpontot Tõle.

Szia
Hajni
0611viki
 
 


Évi 23!

Én a Herczeghnél szültem, és szívesen írnék Neked, de hova? A profilodban nem látszik semmi. Vagy csak én nem látom???

Anyuci
Anyuci
 


Szia Anyuci!
Tényleg nem láthatod a mail címem, ezért inkább leírom ide.

eviktor.bt@chello.hu

Kíváncsian várom a leveled,remélem csupa jó dologról fogsz írni.
Szió
Évi
Évi_23
 
 


Lányok!
Miért van az, hogy akárhányszor írok ebbe a topicba soha senki nem válaszol??????????? Na, talán majd legközelebb.
Üdv: TR
tóthrita
 
 


Éva
Én az APEH-tól megkérdeztem azt mondták, hogy az adókedvezmény érvényesítéséhez nem kell külön igazolás elég, ha van orvosi papírod,(pl.ultrahang,terheskönyv) ami igazolja, hogy mennyi idõs terhes vagy a 91. naptól lehet érvényesíteni (ha a 13.hetet beröltõtted).
vica68
 
 


Éva
Én az APEH-tól megkérdeztem azt mondták, hogy az adókedvezmény érvényesítéséhez nem kell külön igazolás elég, ha van orvosi papírod,(pl.ultrahang,terheskönyv) ami igazolja, hogy mennyi idõs terhes vagy a 91. naptól lehet érvényesíteni (ha a 13.hetet betöltõtted).
vica68
 
 


TR,
bocsi. Kép Ami a szülésznõválasztást illeti, igen, érdemes, mert õ lesz veled az egész vajúdás alatt. Van, aki azt mondja, írja, hogy a MÁV-ban minden szülésznõ egy földre szállt angyal, de ezek szerint nem szültek még elégszer ahhoz, hogy a másik véglettel is találkozzanak. Én találkoztam destruktív bunkóval is. Szóval szerintem válassz. Én 35 hetes korom körül beszéltem meg az illetõvel.
Epidurál: én mind a négy gyerekemet anélkül szültem, soha nem bántam meg, kivéve az utolsónál. Akkor elhatároztam, hogy ha még egyszer ne adj' Isten várandós leszek, csak epidurállal szülöm meg. Most, így 7 hónap távlatából inkább mégsem kérném. Nesze semmi, fogd meg jól! Kép A második általában kevésbé rémes, mint az elsõ, és nem kell elõre tutira eldöntened, akarod-e vagy sem, közben ráérsz.

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves Virág!
Elöször is köszi a választ, és gratulálok a gyerköcökhöz.
Hát a szülésznökkel kapcsolatban nekem is van rossz élményem. Neked ki volt a szülésznõd? Az epidurált miért kérted volna? Fájt, vagy hoszúra nyúlt? Én a mellékhatásaitól tarok.
Üdv: Rita
tóthrita
 
 


Rita,
köszi.Kép Az én választott szülésznõm Fazekasné Zsuzsa volt, õ az angyalok közé tartozik. Mind a 4-et nála szültem, bunkóval csak a megérkezése elõtt találkoztam. Kép A bunkó nevét természetesen nem tartottam fontosnak megjegyezni, de nem ártott volna... Ep.: nagyon rövid volt, kb 4 óra, iszonyú gyorsan tágultam, de azalatt a 4 óra alatt sokkal jobban szenvedtem, mint mondjuk a harmadik babát megelõzõ 19 óra alatt. Én magától a szúrástól félek a gerincembe. Jobban félek attól, mint a vajúdás fájdalmaitól. Kissé hisztis vagyok olyan helyzetben, amit nem ismerek, tartok tõle, hogy megugranék.

Virág
Virág (fiore)
 


Rita,
Nekem nincs tapasztalatom, mert most várom az elsõ babát, de több!! orvossal is beszéltem, akik szerint nincs mellékhatása az epidurálásnak. Ezen kívül két olyan barátnõm van, aki szült így is meg úgy is, és mind a kettõ azt mondja, hogy ha még egyszer, akkor csakis epidurálással.
De tényleg ráérsz közben eldönteni.
Zsuzsó
zsuzsó
 


Sziasztok!

Én császárral szültem, Így kaptam szúrit a gerincembe. Hát ettõl egyáltalán nem kell félni. És nem is fájt annyira. Szerintem egy izomba (comb, fenék) adott szuri sokkal jobban fáj!!!!

Üdv: Vica
vica
 
 


Rita!

Én biztos, hogy fogok a másodiknál kérni EDÁT. Ezt elõre meg is fogom beszélni az orvosommal, amint megvan a két ujjnyi tágulás jöhet az EDA. Nekem azokban az órákban úgy gondolom minden pillanat amit megspórolhatok a fájdalomtól aranyat ér...Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok!

Rita:
Én kértem és kaptam epidurált.
Hát ég-és föld az elõzõ szülésekhez képest a fájdalom.
Vagyis nincs fájdalom.
Egyáltalán nem bántam meg.
Nem tudom éreztetni így írásban , hogy mennyire jó volt így szülni. Tényleg egy élmény maradt.
Igaz, hogy én a hisztisebb fajtából való vagyok, de elõzõ két gyermek után a fájdalomtól félve mentem most a szülõszobába, egyszerûen nem hittem el, hogy ezt így is lehet. Tudom hogy vannak akik az EDA-tól félnek,teljesen tiszteletbe tartom a véleményüket , velem nem történt semmi utánna sem, a helyén éretem néha egy egy szúrást.
Csak idõbe szólj, hogy szeretnéd ha szeretnéd, az én dokim és zsülésznõm már elõre tudta.

És még valami: 5000,-Ft-ba kerül

Puszi
zkati
zkati
 
 


Hali!Én is kértem EDA-t és nem bántam meg.A szúrást nem éreztem/nagyon jól adta be a doki/ kértem,hogy két fájás között amikor mondom.Így is volt.Megszüntek az erõs fájdalmak mondtam a dokimnak,hogy így szülök még hármat.Szóltam elõre,hogy kérek. Üdv.
malex
 
 


Virág
A szülésznõd nem az a Zsuzsa akinek három gyereke van? Alcsonyabb sötét hajú? Ciki, de bennem csak annyi maradt meg, hogy Zsuzsánál szültem és hogy Neki 3 gyereke van.
Pedig rá is kérdeztem a dokimnál akkor,de nagyon káposzta voltam akkor agyilagKép
Most "dolgozunk" a harmadik babánkon, igaz tegnap voltam dokinál, emlékszik is mindenre, biztos meg is fogja tudni mondani hogy kinél szültünk, nekem nagyon szimpi volt a szülésznõKépKépCsak a neve ugrana beKépKépKépKépKép
pussz
Hajni
0611viki
 
 


Köszi lányok, szóval még van idõm eldönteni, de nagyon hajlok az eda felé. Csak attól tartok hogy Piroska le akar majd beszélni, de majd meglátjuk. A szülésznõ nevét meg megjegyzem!
És még egy kérdés? A szülésznõnek mennyi pénzt illik adni?
Üdv: Rita
tóthrita
 
 


Hajni,
igen, õ az. Kép Sok sikert az újabb babaprojekthez! Kép

Rita,
hát 10-15-20 ezret szoktak adni. Szívem szerint én adtam volna akármennyit, a csillagos eget is lehoztam volna, csak hát ekkora pocakkal nem engednek ûrrepülni. Kép Árat nem mondanak, rád bízzák.

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!
Köszi, akkor mostmár biztosabb vagyok benne, és Õ tényleg nagyon jó voltKép
Nála szültem akkor Mimit 5030gr-al, gátvédelemmel.
Azt mondta a dokim szerdán, hogy még most is szokták mondani, hogy lehet ekkora babát is gátvédelemmel szülniKép
Bíztatva a szülõket.
Pusz
Hajni
0611viki
 
 


Hajni,
az azért nem semmi! Elsõ baba volt?

Virág
Virág (fiore)
 


Virág
Második, Viki volt elõbb õ 4100gr volt 56 cm, gátvágással, Miminél nagyon féltem a vágástól, így segítettek, és 59 cm volt mikor született.
De most 9 hónapos, és 11 kilo. igaz nagyon hosszú is, de már egy hónapja áll (kapaszkodás nélkül), és pár napja már lépeget isKép
Erõs csajszi
Hajni
0611viki
 
 


Számomra vicces (édes) ez a 9 hó-11 kiló, mert Ráhel lassan 8 hónapos, és k. 6800 g. Kép Õ olyan kis törpeszuper, de imádom, hogy ilyen. Kép Az elsõ babánál nekem is vágtak, a többinél nem.

Virág
Virág (fiore)
 


Kismamik Kép
a baba méretéhez csak annyit Kép én 1 évesen 6200gr voltam... és mégis ember lett belőlem (most 163cm és 55kg)... Kép Kép
és dolgozunk az első babán Kép

Kicsit komolyabbra véve a témát. Van arra esélyem, hogy az első babánál gátmetszés nélkül megússzam??? Tudom ez sokmindentől függ, de egyáltalán lehetséges???

Köszön a segítséget előre is
puszi
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!

A helyzet az, hogy én ugyanezt kérdeztem közös dokinktól és ö azt mondta, hogy az elsö babánál szive szerint mindig vág. Nem miattam, hanem azért, hogy a késöbbiekben a páromnak jó legyen. Nem tudom, mennyire van igaza, de semmi bajom nem volt vele, hogy tényleg megtette, igaz, hogy az a 4 nap, amig bennem volt utána a varrat, nem kellemes, de azért viszont nagyon hálás vagyok neki, hogy jól megvarrt, a varratszedés után már semmi bajom nem volt a gátsebbel többet és mostanra akár le is tagadhatnám. Ha ugy vesszük, könnyebb dolga lett volna, ha nem vág, mert este 10.15-kor született a nagyobbik fiam és neki még 3/4 órájába telt, amig megvarrt (a vágáson kivül nem repedtem és belsö varrásra sem volt szükség).
Azt gondolom, ha mindeképpen el akartam volna kerülni (ahogy most a másodiknál már örültem volna, végül is sikerültKép (a császár miatt)), akkor választok egy szülésznöt, akivel jóelöre megbeszélem, hogy nem szeretnék vágást. Most én igy is készültem és ezt is tettem. Persze nem mindenáron akartam azért elkerülni, mert a vágás még mindig jobb, mint valami nagy repedés, ezt én a szülésznöre biztam volna...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Legközelebb a 19. héten kell mennem UH-ra. Állítólag csak hétfõn és kedden 9-tõl 12-ig lehet menni (elõre egyeztetett idõpontban). Szerintetek miért? Van valamilyen speciális vizsgálat ilyenkor?
A 13. héten volt az elõzõ UH, és azt délután kb. 1/2 5-kor csinálta (akkor voltam elõször a dokinál, meg is lepõdtem, mert azt hittem csak megbeszéljük a dolgokat).
Szóval nem értem miért nem lehet most is délután. A munkaidõ közepén nehezebben tudok elszabadulni.
Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, Mimike nehogy lépeget, de tegnap bemutatta a járást nekünkKépKépKép
Ma pedig egyre komolyabb távokat tesz meg, nekem ez most olyan fura, mert Viki az eslõ szülinapja elõtti napon csinálta ezt, de annyira tetszik, hogy csak naKép
Tegnap reggel bemutatta hogy ülésbõl hogy tud felállni kapaszkodás nélkül is.Utánna meg elindultKépKép
Hajni
0611viki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: