Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi :D
Boldog születésnapot a kisfiadnak!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Köszi a képdícséreteket!

Hajni,
fiúk imádják a csónakot,tavaly is abban voltak a vízben,és az erlélyen is abban fürdenek,mert a medence túl nagy.
Arni az utolsó 3 napban már jobban élvezte a vizet,ahogy egyre melegebb lett,Márknak tök mind1 volt.

Zsuzsi,
vagány a fiad az új járgányában!

Orsi,
Lili mikor kezdi a bölcsit?
Enyémek decemberben. :cry:

Andi
Kép
aanda
 
 


aanda írta:Orsi,
Lili mikor kezdi a bölcsit?
Enyémek decemberben. :cry:

szeptemberben, de csak heti 3szor meg csak délelőtt.
ill. amíg kétszer alszik, addig 11kor elhozom.
ez nem sok idő azért.

majd 2 éves kora körül fog minden nap járni, addig biztosan nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Lányok :P
Köszi a vitaminos tippeket!

Zsuzsi :P
Boldog szülinapot kívánok Olivérnek!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Zsuzsi!
Olivérnek sok boldog születésnapot kívánok. :)

Andi!
Te meg mész vissza dolgozni? :( :( Addig használd ki hogy otthon vagy a két tündér manoddal. Tudom nagyjából egyidősek a gyerekeink de akkor is olyan furi most szültél most izgultunk értük hogy karácsonyra otthon legyenek és már két éve....

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
igen,sajnos megyek dolgozni hamarosan.2 hét múlva lesz megbeszélés a bölcsiben.Nem tudom,hogy érdemes-e elkezdeni dec.-ben a beszoktatást,mert Apa akkor 3 hétig itthon lesz.Kiveszem a szabijaimat,és februárban kezdődik minden élesben.De addig még melót kell találnom! :oops:
Tényleg,Te akkor dolgozol otthon?

Nagyon gyorsan elrepült az idő,megnőttek a babák!A napokban vettem egy csomó 98-104 -es használt szép ruhákat a fiúknak!

Orsi,
fiúknak nincs véletlenül ekkora síruhájuk eladó?És téli vastag dzsekire is szükségünk lenne!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi!
:( a munka miatt. Én megmondom az őszintét egyáltalán nem vágyom vissza. Mondjuk jövő szeptemberben mennek bölcsibe ha felveszik őket ez majd 2009. júniusában derül ki. Ha nem akkor nem tudom hogy lesz....

Fúú ti már ekkora ruhákat hordtok? Nekem most hordájk a 80-ast és őszre télre vettem 86-ost.
Nekem most Eszti 83 cm és 9940 g Balázs 80 cm és 9400 g. Tieid?

Ha Orsinak nincs használt ruhája ezekből a méretekből (mert szerintem ők is kisebbet hordtak) akkor írjál az ikresre a keresbe biztos hogy van valakinek.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


aanda írta:Orsi,
fiúknak nincs véletlenül ekkora síruhájuk eladó?És téli vastag dzsekire is szükségünk lenne!

98-104es???

akkorát hordanak most a fiúk, inkább 98ast, pólókból vannak 104eseik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi,
én sem igazán szeretnék dolgozni,de sajnos muszáj lesz.
A bölcsi felvételi nálatok hogy van?Mi az,hogy előtte 3 hónappal derül csak ki,hogy mehetnek-e???Mitől függ?
Nekünk már tavaly nyáron szóltak,hogyha tervezzük a bölcsit,akkor irassuk be őket!!!A helyi lakosok előnyben vannak.

Fiúk most 92-es ruhákat hordanak,-bodyból is,és kb.13 kilósak!
Ezért vettem nekik 98-104 -es ruhákat,max.felhajtom a gatyák alját,de nem akarok 2x költeni.

Orsi,
köszi.

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi!
Akkor jól belehúztak a fiúk megértem hogy kicsit nagyobbat veszl hogy egész télen jó legyen. :)
Nálunk ez úgy van hogy most június 9-től májusig van a beíratkozás a 2009-es szeptemberi kezdéshez. Listát írnak össze és majd 2009. júniusában írják ki hogy kit vettek fel és kit nem. Újpesten 6 bölcsöde van és sokkal több a gyerköc mint amennyi férőhely van. Hogy aztán mi alapján döntik el hogy ki mehet és ki nem azt nem tudom. De sajnos nem jelentkezési sorrend alapján mert ha úgy lenne akkor biztos lenne helyük. Meglátjuk. Anyagilag nekem is kéne mennem vissza dolgozni de ha őket nem veszik be akkor nem tudok mit csinálni itthon mardok és köv. évben mehetnek oviba. Illetve megpróbálom ahogy betöltik a 3. évet az oviba bevetetni őket. Csak itt évközben csak akkor van felvétel ha a van üresedés az meg hogy kettő hely is üresedjen elég kicsi az esélye de meglátjuk.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, mi júl 1-jén íratkoztunk be jövö szeptemberi bölcsire, és azt mondta a néni, hogy semmit sem tud garantálni, majd 2009 júniusában kiderül...én felháborodtam, 3 órát vártam a beiratkozásra, én voltam a 150. sz agyam felforrt már és aholva beíratkoznánk itt a M.otthon utcába, a 14. jelölt...és még így sem biztos, csúcs.
Vendég
 


Hunci!
Akkor egy bölcsit néztünk ki :) Én is oda szeretném és hát ugyan ezt modnták mint neked. Ja és még a nő hozzátette miért nem jövünk jövőmájusban akkor is lehet még beíratkozni. Mondam neki vicces hogy most sem tudja hogy lesz hely akkor meg már csak a pótlistára kerülhetünk talán még kisebb az esély. Áááá ez katasztrófa ami itt van. De mondta hogy ha szeptemberrel nem is évközben biztos lesz aki kiesik és beveszik mondom és két gyerek ki fog esni mire ő hát elősör viszem az egyiket majd a másikat ha megint ürül hely ..... no comment erre már tényleg nem tudok mit mondani.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, ugyanezt mondta nekem is, miért most mentem beíratkoni, elég később is...mondtam neki, hát igen, de jobb most mint később alapon jöttem, de nem bíztatott. Mondtam neki, hogy mit kezdek majd ha nem veszik fel, hisz ha a saját kerületébe tartozóba sem veszik fel, nyilván máshova sem, én meg dolgozok már akkor...mit kezdek majd???erre nem reagált, csak hogy majd jövő júniusban kiderül. Köszi, örülök. :cry:
Vendég
 


Kép

Lányok

Olivért se érdekelte a szülinapi torta, csak a tüzijáték :D

Lenne egy kérdésem:
Én is azokkal a problémákkal küszködök, mint Emma. Olivér naponta többször hisztizik. Pár napja csinálta először, hanyatt vágta magát, mert nem engedtem, hogy tovább pörgesse az autó kerekét, s úgy meglepődtem ezen a hisztin, hogy nem is tudtam mit kezdeni a szituációval. Azóta ez többször megismétlődött.
Mit csináljak? Hogyan kezeljem? Tudomást se vegyek róla? vagy engedjem, hogy tovább csinálja, ami miatt hisztizik?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
az, hogy a hisztit mivel lehet kezelni, gyerekenként eltérő.
- van akinél működik, ha ignorálod
- van akinél nem működik, csak még jobban behergeli magát
- a figyelemelterelés sokszor beválik
- de durva nem durva, van akit vízzel kell locsolni

minden gyereknél ki kell tapasztalni mi válik be.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jó ez akép :D
de ahogy elnézem, ez a torna nem tejmentes :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

most először az első módszert próbálom, aztán majd meglátjuk.
A fiaidnál melyik vált be?

Ja, nem tejmentes, oroszkrém torta, nagyon rossz volt. De én nem tudtam volna ilyen szép csicsásat sütni.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

most először az első módszert próbálom, aztán majd meglátjuk.
A fiaidnál melyik vált be?

melyiknél mi :wink:
Mátét ignorálni kell
Levit szeretgetni, magától sosem jön ki, képes 30-40 percig nyomni, leteszteltem.

***

Lili elindult! :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Gratulálok Lilinek :):):) Innentől akkor már tényleg nincs lehetetlen. :)

Zsuzsi!
Nálunk minkettőnél a figyelem elterelés jön be. Ha hagyom őket ott akkor ők is képesek hosszú perceken keresztül nyomni a hisztit.

Hunci!
Ez a bajom nekem is nekem van fél év szabadságom ha most tudnám hogy szeptembertől bölcsi akkor elkezdeném kivenni hogy addig is kapjak fizut rendesen de ha meg nem akkor meg majd egy év múlva venném ki. HA meg mégis felveszik őket és nem vettem ki szabit legyek itthon fél évet hogy ők bölcsibe nekem ez furi.
Ja arról nem is beszélve megkérdeztem ha felveszik őket a beszoktatás hogy van egy héten ált két három gyerek szokik be és ha ők úgy látják beszokott jön a köv. gyerek kvázi van aki majd csak novemberben viheti a gyerekét. Csak hogy erre is készülj :( Nemmehet minden gyerek szeptemberrel bölcsibe hiába veszik fel

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zseboroszlán írta:Ez a bajom nekem is nekem van fél év szabadságom ha most tudnám hogy szeptembertől bölcsi akkor elkezdeném kivenni hogy addig is kapjak fizut rendesen de ha meg nem akkor meg majd egy év múlva venném ki. HA meg mégis felveszik őket és nem vettem ki szabit legyek itthon fél évet hogy ők bölcsibe nekem ez furi.
Ja arról nem is beszélve megkérdeztem ha felveszik őket a beszoktatás hogy van egy héten ált két három gyerek szokik be és ha ők úgy látják beszokott jön a köv. gyerek kvázi van aki majd csak novemberben viheti a gyerekét. Csak hogy erre is készülj :( Nemmehet minden gyerek szeptemberrel bölcsibe hiába veszik fel


Tessék??????????????Na neeeeee, nincs az a munkahely, ami nekem ezt tolerálná, pláne nem az én munkahelyem........Áááááááááááá

Lilinek nagy gratula!
Vendég
 


Hunci!
Komcsin azt mondták hogy novra minden gyerek beszokik és az első szülőin egyeznek meg a szülők hogy kinek mennyire fontos a bölcsi. Mert gondolom van aki csak úgy viszi érted. :shock: :shock: :shock: :shock: én is csak néztem. Mikor mondtam hogy ez marha jó akkor hogy inétzze az ember a munkahelyén mondták menjek vissza januártól mert akkorra biztos beszoknak és az első időben biztos sokat lesznek betegek. Jó nem?

Zsuzsi!
Itt a nagy bölcsi témában nem is írok semmi. :( Nagyon aranyos a kisfiad a tortánál. :) Nem akarta megfogni a tűzijátékot?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hunci

Te megint újra regiztél? Engedett ugyanazon a néven?

Orsi

a bölcsiért Lili uátn időarányosan kell nektek fizetni, vagy a teljes díjat? Nekem a teljes díjat kellene, pedig a heti 3 alkalom kezdetben nekem is tetszene (2 éves kortól)

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, Orsi
na akkor Zalán Levi-típus. Ő is képes 15 percig hisztizni, biztos tovább is, csak azt én nem bírom. Figyelemelterelés+szeretgetés kell neki is. Én azt hittem, hogy majd tutti lesz, ha oda sem figyelek, de annyira behergeli akkor magár, hogy isten irgalmazzon!

Lili ügyes!!!

Olivér klassz a tortával!!!

Aanda,
nem tudod még, hogy hol melőzol majd? most keresel állást?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsebi

de meg akarta és a gyertyát meg is fogta :(
nektek, ikres anyukáknak a dupla gyed tényleg 8 évig jár? nem 6?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:a bölcsiért Lili uátn időarányosan kell nektek fizetni, vagy a teljes díjat? Nekem a teljes díjat kellene, pedig a heti 3 alkalom kezdetben nekem is tetszene (2 éves kortól)

Mivel a fiúk oda járnak oviba, nem fizetek semmit Lili után.
Majd ha már ebédelni is fog - most f11kor elhozom, mert alszik -, akkor kaját fizetek utána.
ha minden nap megy egy héten akor meg majd fele díjat.

zsuzsi73 írta:nektek, ikres anyukáknak a dupla gyed tényleg 8 évig jár? nem 6?

gyeS :) és nem 8 éves korig, hanem tankötelessé válásig.
Ez ált. 6 v. 7 év.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Persz, gyes-t akartam írni :D
a dupla gyed nem is lenne rossz, mi?
jó neked, hogy ilyen rugalmasan lehet fizetni a bölcsiért.
Gratulálok Lilinek, hogy elindult :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, Olivér nagyon édes a képen, elnzést, hogy nemragáltam, de a bölcsis téma odavott kicsit...És miket kapott azon kívül, amiről képet raktál???
Ha törlöm magam, utána megint lehet ugyanazt a nevet...
(néha el akarom tünteni a hszeim, a munkahelyemen olvasgatják és így megoldom a dolgokat :lol: )

Icsilya, gondolkodom még azon az autósülésen, amit felraktál a másikba, nbem tudom még mi legyen, de agyalunk ezerrel....kéne autósülés, de még mindig nem ül, de az a fránya hordozó 1 hónapon belül szütyüke lesz...szóval megy az agyalás mitkéne és hogyan...
Vendég
 


Zsuzsi,

Nagyon boldog szülinapot a Nagyfiúnak!!!!
Nagyon szuper járgányt kapott! Távirányítós? Hogy tetszik Neki?

Orsi
Gratulálok Lilinek a járáshoz!
Milyen jófejek a bölcsiben, hogy Liliért nem kell fizetni!

Kép
bandika
 
 


zsuzsi73 írta:jó neked, hogy ilyen rugalmasan lehet fizetni a bölcsiért.

fizettem már eleget a fiúkért :wink:
szóval szerintem ez így elég korrekt.
Fiúk pl. csak 4 napot járnak a gyógytorna miatt és ott semmi kompenzáció nincs.

Hunci :)
ez az ülés háttal beköthető, 0-18as!!!
tehát ha nem ül, nem gond, mert úgyis háttal kötöd még be.
Én valószínűleg szerdán megyek pestre, de ez még nagyon attól függ, hogy lesznek a fiúk - mandulagyulladásuk van -, ha gondolod össze tudunk hozni egy talit, hogy megnézd.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
miért fizetsz? magánovi?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsebi,Hunci,
ez katasztrófa,ami Nálatok megy!!!
Nálunk a beszoktatás folyamatos,pl.enyémek dec.1-én lesznek 2 évesek,és akkor kezdjük,nem szeptemberben.
Viszont az ovit mindenki szept.-ben kezdi,ott nincs évközben beszoktatás,legalébbis nem tudok róla.

Zsuzsi,
képen nagyon aranyos Olivér!

Orsi,
Lilinek hatalmas gratula,fiúknak jobbulást kívánok!

Emma,
igen,most keresek vmi állást,mert nem megyek vissza műszakozni!
Érdekes lesz,hogy "jónapot,kb.februártól kéne meló!"A sulival jövő nyáron végzek,így nem valószínű,hogy bölcsiben el tudok helyezkedni,de ki tudja!Szerencsére sok oviban indul bölcsis csoport,jövő héttől próbálkozok!Ha nem jön össze,akkor elvállalok átmenetileg vmi más melót.

Andi
Kép
aanda
 
 


emma1976 írta:Orsi
miért fizetsz? magánovi?

igen, magánoviba járnak a fiúk, ott kezdték a bölcsit és nem akartam őket más közösségbe átvinni.

Köszönjük a gratulációt Lili nevében!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi,
Nagyon menő Olivér autója! :D Megy vele?

Zsuzsi, Emma,
Nálunk is megy a hiszti ezerrel, én már letettem róla, hogy megváltozik. De azért még mindig van, hogy fölidegesít vele. A figyelemelterelés nálunk is még mindig a legjobb módszer, de már nem mindig hagyja magát a kis piszok! :? :D

Anda,
Mi is ezeket a méreteket használjuk! :D

Orsi,
Ügyes kicsi Lili! :D

Látom, a bölcsi-ovi a téma, figyelek nagyon! Már én is előre érdeklődöm, nehogy pórul járjunk majd, és pont vmi sz*rba nyúljunk. :?

Nekem is kéne néhány ötlet, mi a fürdéssel vagyunk bajban. Anyuéknál pár hete Olivér majdnem belefulladt a kiskádba. Épp csak annyira fordultam el, amíg rákentem a fogkrémet a fogkefére, mire visszafordultam, a gyerek már víz alatt volt. Fú, senkinek nem kívánom azt a pár másodpercet, annyira megijedtem! Aztán minden ment, mint régen, majd pár napja vmi nagyon durva víziszony lett úrrá a gyereken, a kádban nem hajlandó leülni se, az meg hogy hátradöntsem esetleg, elképzelhetetlen. Úgy üvölt, mintha az életéért küzdene. Már attól is rosszul van, ha a szemébe folyik a víz, pedig eddig nem érdekelte. Ötletek?

Más:
Holnap megyek 3. napi vérvételre. A doktornő csak szeptemberben tud megnézni, mert most pont úgy jött meg, hogy a szünet miatt már nem férek bele. De ha minden rendben lesz (remélem), akkor szeptemberben már szurizok is! Ha nem sikerül, akkor tényleg fél évet kell várnom az utolsóra???
20140901102739
 
 


Hajni :D
ezen minden egyerek szerintem átesik.
Találj valamit ahogy nem odít, fürdöjön veled, fogja a kezed... stb. és megoldódik idvel.
ne vizezd a szemét, ne fektesd hanyatt, semmit ne csinálj, amit nem akar.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


víz alá meg minden gyerek kerül, ezen végképp ne aggódj.
Lili a kompingban bukott bele párszor a medencébe.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni

milyen volt Lellén?
Persze, megy az autóval Olivér, ki se lehet szedni belőle, csak ha lemerül az aksija.
Távirányítós, így én irányítom, meg apa, jó kis játék neki is.

Én hagynám a helyedben a kádban ácsorogni, s úgy fürdetném, aztán hátha újra leül majd. Olivér is sokszor végig állja a fürdetést.

Milyen utolsóra kell fél évet várni, ha nem sikerül? neked most az 5. lombik lesz, tehát ez lesz az utolsó, nem?

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi,
hmm, akkor csak az idő segít? Köszi a vigaszt, tényleg hibásnak érzem magam. :roll: :oops:
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
hmm, akkor csak az idő segít? Köszi a vigaszt, tényleg hibásnak érzem magam. :roll: :oops:

csak a idő.
nálam mind2 fiúnál volt ilyen, és még rossz élményhez sem tudtam kötni. Egyszer csak elkezdtek ordítani.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi:D ,
Lelle nem volt rossz, már az a 2 nap, amit ott voltunk. Végig hideg volt, vasárnap volt a legmelegebb, de akkor se az a pancsolós meleg. Meg ismét rá kellett jönnöm, hogy én se vagyok az a pancsizós sellőlány... Katáékkal végül nem találkoztunk.
A négy lombikomból egy fagyis volt, amit fizettünk, úgyhogy még kettő lehetőségünk van.
Köszi neked is a fürdős tippet!
20140901102739
 
 


Hajni,
Balu is sokáig állva fürdött. Mostanában már beleül és jókat játszik, de hátradönteni mi sem tudjuk. Elég macerás így a hajmosás :?
Ja és Balu is merült már, pedig ott álltam mellette.:oops:
Remélem, jók lesznek a 3. napi leletek!

Zsuzsi,
Az ebayen vetted végül a járgányt?

Andi,
Drukk az álláskereséshez!

Kép
bandika
 
 


Bandika,
Te hogy mosod meg a kukiját? Én tök bénán tudom csak állva. :oops:
20140901102739
 
 


Hajni,
Apa szokta leginkább, de nem okozott gondot, hogy állt. Esetleg próbáld meg kancsóval locsolva lemosdatni.

Kép
bandika
 
 


Zsuzsi!
Nálunk Eszti fogta meg a gyertyát pedig ott voltam de nem voltam elég gyors.:( Sírt és utána már nem is érdekelte a torta sem csak a marcipánja :)

Hajni!
Nálunk Balázs nem hajlandó kint medencében fürdeni vagy hideg neki vagy nem tudom. Most hétvégén strandon voltunk és raktam a szélére játékokat addig addig pancsolt és látta hogy mi bent vagyunkhogy ő is bekéreckedett és végül tök jól érezte magát. De előtte ha csak indultál érte sírva rohant el. Idő kérdése és megoldódik.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi

én se voltam elég gyors, pedig Olivér mellett álltam :(

Hajni

a kukimosás miért okoz gondot?
Amikor állva fürdik, akkor is locsolom vagy tusolom a vizet folyamatosan, így meg tudok mindenét mosni ugyanúgy.
Tényleg, fiús anyukák, nálatok fürdetés közben nem szoktak a kukijukkal játszani?
Olivér olyan aranyos, megzabálom, ahogy nézegeti, majd elkapja a saját kukacát.

Bandika

nem az ebay-en vettem az autót, hanem a metroban, akcióban van.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

Zsuzsi
kuki: nálunk mind a 2 kukis elvan a kukijával fürdés közben, és Áronka Pelenkázás közben is elmarkolja, és Ákos is napközben többszőr levetkőzik és ilyenkor huzogatni szokta, úgytudom, hogy ez teljesen normális
kuki mosás: én a vízalatt szoktam nekik huzogatni, de ha apjuk fürdeti őket, akkor ő úgy szokta, hogy bőr felhúz megmossa fürdetővel és utána lemoss vízzel. Ákos már félig meddig meg is tudja is mosni a fütyijét.

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Fürdés
Hajni, nálunk állandóan ez volt/van!!! Csak áll a kádban, ha éppen nem vmi hiperérdekeset találunk ki, akkor kapaszkodik ki, meg sír is sokat, ha fáradt

Kukimatatás:
nekünk egész tegnap estig nem volt! Aztán tegnap megtalálta! egész fürcsi alatt játszadozott vele, és hozzá nagyokat nevetgélt. Tudom, hogy nem kellett volna, de én annyira röhögtem -elfordulva :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi!
Nálunk Balázs egy ideig játszott vele aztán már csak megnézi hogy megvan-e és ha minden ok fürdik szépen tovább. :) Viszont Eszter sokszor kezelhetetlenül húzigáljaneki meg lökdösi mikor Balázs áll a kádban. Szólunk neki de röhög rajta és folytatja. :shock: :P :P :P :P

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszi a kukis-fürcsis hozzászólásokat! :D

Zsebi,
Eszeter kicsit korán kezdi, nem? :lol: :lol:

Emma,
Olivért se érdekelte a kukija, pár hete kezdte megfogni néha, meg inkább csak tisztába tevéskor.

Erika,
én is nagyjából így szoktam megmosni, csak külön nem teszek rá habfürdőt.

Zsuzsi,
nemtom, vhogy jobban kézre esik, ha ül. :roll:
20140901102739
 
 


Nézzétek, milyen szépet találtam és milyen jó áron! :D (Van lányos is!)
http://www.quelle.hu/hu/q4r/kinderwelts ... index.html
20140901102739
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy így ismeretlenűl betolakodom közétek,de egy gyors kérdésem lenne.
Van köztetek olyan aki ismeri a pre-seed termékenység barát intim síkosítót vagy esetleg használta is?
Ha igen megtennétek,hogy priviben írtok rólla véleményt.
Előrre is köszönöm ha válaszol valaki.

Kati76
kovacsne.kati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: