Új privát üzeneted érkezett!

És még napocska is van rajta :lol: Amúgy átalakítható, szóval évekig tudja majd Dóri használni. Szerintem praktikus.
Kép

Gömböcske,
Első hónapban hetente jött, most havonta. Oltást is itthon kaptuk meg, de amúgy mi hívjuk, nem magától jön. Úgy tudom, az anyatejeseknél normális a napi több kaki is, és az is, ha pár napig nincs :roll:
Vendég
 


Gömböcske :D
Csatlakozom Pandushoz :D
Anyatejeseknél normális a napi többszöri, és a heti egyszeri-kétszeri is :D
Ne stresszelj a tejmennyiségen. Még talán nem írtam, de a pisis pelusok számából is lehet következtetni a tejmennyiségre: ha megvan a napi 5-6 pisis pelus, az jó.

Megyek, mert szalad a lakás, és port kellene törölnöm. Apa már csúnyán néz a laptopra :?

Véda
Vendég
 


Pandus köszi! :lol:
Vendég
 

 
 

Elnézést az OFF-ért, hátha valkit érdekel:

Sheila Kitzinger (1929), a szüléssel foglalkozó, világhírű kultúrantropológus, aki 1992-ben a magyar szülő nők, születő gyerekek és a bábák szülés körüli helyzetének humanizálására első lépésként megrendezett, Nemzetközi konferencia a születésről című konferencia egyik díszvendége volt, most ismét Magyarországra látogat.

Két előadást tart, egy könyve jelenik meg, amelynek bemutatóján részt vesz, dedikál. Az előadások szinkrontolmácsolással zajlanak. Az április 7-i konferencia akkreditálása folyamatban van szülésznők, bábák, védőnők számára. A belépőjegyek a helyszínen válthatók meg.

2008. április 5. 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Könyvbemutató és dedikálás Libri Mammut Könyváruház, 1024 Budapest, Margit krt. 87-89.

2008. április 6. 16 30-tól 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés helyzete különböző kultúrákban Előadás és beszélgetés
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 1500 Ft

2008. április 7. 9 00-tól 16 30:
A háborítatlan szülésről – kultúrák közötti megközelítés A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Konferencia
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 2500 Ft, illetve annak, aki pontszámot gyűjt, plusz 3000 Ft
További részletek a www.szules.hu oldalon.
judittka
 
 


Laura baba Isten hozott!!!!!!!!!!!!!!Egészséges,boldog életet és sok-sok tejcit!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


véda d. írta:Ezért talán jobb is nem 1 hét gyarapodási ütemét megfigyelni, mert az félrevezető lehet.

Viri :D
Ikreknél fejésre marad-e idő? Szerintem inkább ez a kérdés, és ebben Orsi a szakértő.

nagyon nem tudok egyetérteni ezzel a napi méréssel. Nagyon pici baba sem hízik minden nap, és ennek a tejmennyiséghez semmi köze. 1 kaki ide v. oda és máris egész más mutat a mérleg mint a valóság.
Ráadásul ca. 2 hó után már lassul a növekedés üteme, ott heti szinten is elképzelhető már, hogy _semmit_ nem hízik a gyerek, és köv. héten meg hízik akár 300 grammot. És ennek tényleg semmi köze ahhoz, hogy eleget evett-e.
Én a heti hízás mérését javaslom az első 2 hónapban, utána elég havonta mérni.

ikreknél én fejtem 4 hónapig. 1 hónapig minden kaja után, utána napi 2-3szor, a végén meg napi 1szer este. 5 hónapig fejtem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Petitpois!HATALMAS GRATULA?ÉS MAJD VÁRUNK VISSZA!!!!!!!!!!!!!!!

Coca!Super a dec.6-a.Mikulás hozza majd a csomagot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Csizmádat tedd ám majd ki,mert ha rohanni kell.........


Tejci nálunk nagyon változó.
Nem mérem én sem minden szopi után,mert idegesítő nagyon.
Van hogy esténként mérem,de már nagyon azt sem,mert volt hogy nem gyarapodott,és akkor idegesített a dolog.
Hetente nézem,de már ez sem érdekel.Mosolyog,játszik,kiegyensúlyozottnak látom.

Bár éppen tegnap nem evett semmit,ilyen kedve volt,doki azt mondta éjjel szoktak enni,de ha nem akkor kijön megnézni,de tényleg éjjel evett 3-szor.

Eszem a more milket rendületlenül,de én nem érzem a hatását.

Most nem raktam képet,de ma még teszek ide nektek.

Kép
csiperke
 
 


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

13 ig vártam a postást.. és elindultam a boltba...

amikor leértem, látom bennt a postaládában, hoyg fáradjak be a postára mert nem tudta kézbesíteni...

felhívtam őket erre hát a csomag nincs bennt, kézbesítő kivitte

elmehet a jó :twisted: végig itthon voltam, meddig tartott volna feljönni?

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Vendég
 


Boni :(
Ez nagyon bosszantó :?
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi :D
Megint egyetértünk, csak valahogy én fogalmaztam félreérthetően. Szóval összefoglalva: szerintem biztosan elég a tej, ha naponta gyarapodik a baba. Még, ha keveset is. De nem biztos, hogy kevés a tej, ha 1-2 napig nem gyarapodik. Ennél hosszabb idő után persze már gyanakodhat az anya, hogy talán kevés, de a legjobb persze, ha több jel megléte esetén mondjuk, hogy kevés. Ez a "több" pedig: a súlygyarapodás megállása - több napra, és persze én itt újszülöttekre gondolok, tehát első 6 hét. Aztán a pisis pelusok száma is mérvadó. A napi 5-6-nál kevesebb is utalhat arra, hogy kevés. Na, és talán az egyik legfontosabb a baba viselkedése: ha folyton az öklét rágja, és sír,tátog, szopi után nem elégedetten elalszik, hanem sír tovább, ez is utalhat arra, hogy kevés.
Itt persze számít a tecnika is, mert lehet olyan "apró" probléma is, hogy pl. keveset volt mellen. Vannak babák, akik 10-15 perc alatt nem végeznek, kell a fél óra, vagy több is néha. Ők bömbölnek, ha levesszük a ciciről rövid idő után, mert még éhesek maradtak.
Szerintem ennyi :D

Véda
Vendég
 


No Véda, ez bekerült a "jó tudni" mappámba 8)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Uff!

Ma megnéztem barátnőmmel az 5689-ik babakocsit!......én már rég megvettem volna :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Petitpois!
Hatalmas gratula Nektek, nagyon sok boldogságot! :D
Kép

Boni!
Ez tényleg bosszantó, én a múltkor ezért bemószeroltam a postást,panaszt tettem, mert elegem volt, hogy szeptember óta nem képes felcsöngetni, csak automatice dobja be, az értesítőket! Aztán felhívott és megbeszéltük a problémát! Megszokta, hogy nem vagyunk itthon! :wink:

Csiperke!
Ha kiegyensúlyozott a baba, akkor biztos jól érzi magát! Nekem a barátnőm minden evés után mérte a gyereket, hát én meg is örülnék!

Zöldi!
:roll: Nekem nem volt ennyi türelmem, kinéztünk egyet és megszereztük! :wink:

Fanni!
Nagyon aranyos a nyuszi, tetszik nagyon! :D Hát az én forgóm még mindig rosszalkodik, megjavulhatna már! :wink:

A tábla tetejére kerültem! :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Ha van valakinek maradék Duphaston, szívesen átveszem!

Kép
zölddisznó
 
 


Fóka! Nekem rengeteg a türelmem, és az időm is :wink: Tök jó időtöltés!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi :P
Én a neten nézegettem őket, nem lett volna türelmem sokat mászkálni utána! Bár itt van 4 hely, ahol lehet babakocsit nézni, mégis Pestről lett beszerezve! :wink:
Nekem sajnos 9 szem maradt az inszemekből, de ha azzal kisegítelek, akkor szívesen feladom hétfőn!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fókika! PÜ ment!

Kép
zölddisznó
 
 


...és nézd meg a lejáratát lécci!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!

2009-ig jó! Hétfőn postára adom! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Napsugaras jó reggelt 8)
Mit főztök ma lányok?
Nálunk ma de. itt van Lilla ovis társa. Állítólag mindent szeret. Gyümölcslevesre gondoltam, és bolognai spagettire, de Lilu leszavazta, mert krumplifőzit szeretne. De gyümileveshez? Nem illik. Mindegy, megcsinálom én nekik :wink:

Kérek szépen buksisimit, mert sikerült visszafognom (kopp-kopp) a súlygyaraodásom! Hetente már "csak 30-40 dkg-ot hízom, nem úgy, mint nemrégiben, amikor heti fél kilókat :D

Véda
Vendég
 


Véda :P
Ezen ne múljon :D Buksisimit küldök :)
Nálam a heti fél kg van napirenden... én is igyekszem visszafogni magam, de amíg nem látok hájat, addig azért azt gondolom, hogy ez a gyerekeimet gyarapítja 8)
Nálunk Apa főz :lol: Még nem tudom, mi lesz. Szerintem ha nem esik, grillezni fogunk :D De csak később, mert most ettünk villásreggelit :D
Nekem nem bizarr a gyümileves a krumplifőzelékkel. Mindkettőt szeretem. Merre is laktok? :lol:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt!

Én most másztam ki az ágyból, úgyhogy reggelizem. virsli, rántotta - szigorúan kenyér nélkül.

Apa nincs, estebédelni barátnőmnél fogok - olaszos tészta lesz :oops:
Nesze neked szénhidrát-diéta! :lol:

Csajok! Nem tudom, ki fertőzött meg :wink: , de tegnap vattem én is gobelines izét, és a felét már meg is csináltam. Méhecske lesz, de még a háttér hiányzik. Ha ez maradandó fertőzés, akkor valakit kinyírok! :twisted: ...em óccsó hobby :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Én is rántottát reggeliztem :D
Jujjj, az nagyon komoly fertőzés ám! Ráadásul gyógyíthatatlan. Részvétem :lol:
Találtam 1 levél (=20 db) Duphastont. Sosem gondoltam volna, hogy még nem járt le, lévén 3,5 éves, de 2009 szeptemberéig jó :D
Ha kell, priviben írd meg a címed, szerdán tudom postázni!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt!

JElenetme tegnap elmentem a gobleinért, és azóta használhatatlan vagyok... :lol:
Vendég
 


Bonikám :P
Ezzel elleszel :lol:
Apához szólj néha egy jó szót, még azt hiszi, hogy megint elment a hangod :mrgreen:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


jelentem szólok..Kérek szépen egy pohár vizet.. Kérek szépen egy.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

és a legszebb este szépen nyugodtan gobleineztem,apa közben beszélgetett a fiával.. aki erre jó erősen elkezdett rugdosni :lol: láttátok volna apa boldog arcát, most érezte elöször... :lol: nagyon megható volt....
Vendég
 


Bonííííííííííííííííííííííííííí! Akkor apa is látta a kis Alien-t? De jóóóóóóóóóóóóóóóóóó!
Akkor most már tudja, kinek kell ma babakocsit vennie. :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Boni :D
Édesek lehettetek :D

Fanni :D
Közel lakunk ám! Nagytétény... :D De már minden elfogyott :oops:

Zöldi :D
Csak egyél nyugodtan! A finom falatozás boldogsághormonokat termel, igaz? :wink:

Véda
Vendég
 


Véda! Nekem már boldogsághormon-túltengésem van :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi :D
Az nem baj :lol: :lol: :lol:

Véda
Vendég
 


Fanni :D
És kössz a buksisimit!!! (Már röstellem is, hogy kértem, ugyanis most vagyok túl 3 szelet rozskenyéren, némi parasztkolbászon, és retek, uborkahegyeken :oops: )
Az kreknél való heti fél kilós gyarapodás szerintem teljesen jó. Sőt! Ebben a terhességi korban már én is "megengedhetném" mgamnak, csak a szapora kezdet miatt akaraom kicsit visszafogni magam :wink:

Véda
Vendég
 


Véda :P
Részemről 5 db Raffaello kókuszgolyócska :oops:
Ez egy ilyen nap :lol:

Boni :P
Nálunk mostanában látta Apa először, ahogy mozog a hasam. Érezni már érezte korábban is, de hogy ennyire mozog, hogy ez szemmel is ilyen jól látszik, nem is gondolta 8)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda egészségedre! :lol:

Zöldi nem vettünk, csak néztük, de még kérdéses...

FAnni :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!
Mindenki pihenget, mi?
Vendég
 


Napsugaras jó reggelt 8)

Nem tudom, mondtam-e már, hogy milyen jó lett a laborleletemben a vas. És az a táplálékkiegészítő, amit szedek ráadásul nem okoz székrekedést! Ez az első ilyen szer, amivel vashiányos életem során találkoztam. Ha valakit érdekel, priviben szívesen megírom, honnan lehet beszerezni, mert most akciós :wink:

Véda
Vendég
 


Boni!
Azt hittem én leszek az első, de olyan sokat kellett visszaolvasnom, hogy adigra megelőztél! :)

Coca!
GRATULÁLOK!!!

Fanni!
Gratulálok a jó eredményhez!

Petitpois!
Gratulálok! Sok tejcsit, és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!

Most néztem, hogy az UH óta nem is jelentkeztem. Nagyon összejöttek itthon a dolgok. Sajnos nem tudták megnézni a babát, mert annyira összegömbölyödött, és hiába próbálta az orvos felébreszteni, ő nem reagált rá. Pénteken megyek vissza, remélem most már jól látható lesz! Pénteken megyek az orvosomhoz is, akkor megkapom a terheléses vérvételre a beutalót, és lesz bakterológiai vizsgálat is.
Kb. egy hete, én is érzem a bab mozgását. Néha olyanokat művel! Estére élénkül fel, amikor nyugalomba helyezem magam a tv előtt, vagy az ágyban. Én általában előbb fekszem le mint a párom, és megbeszélem a babával, hogy mi most alszunk, apa meg majd jön később. Amikor apa megérkezik, akkor elkezd olyan mozgásokat végezni, hogy magam is elképedek néha. :lol:

És persze megint vanak kérdéseim:
Az, hogy a mellemen a mirigyek kezdenek viszahúzódni, az jelent valami rosszat? Most reggel nézegettem, eddig olyan volt a mellem, mintha egyfolytában fáznék, ahhoz képest most totál sima a mellbimbó udvara.
A másik kérdésem, hogy apa ma megint nem tudott kikelni az ágyból, én meg elkezdtem bekenni Ben-Gay kenőccsel. Persze rá van írva, hogy kismamáknak ellenjavalt a használata. Most parázok, hogy a tenyeremen keresztül mennyi szívódhatott, fel, ártani fog-e a babának? :oops: És közben szidom magam, hogy mekkora hülye vagyok!

Itt nagyon rossz az idő, tegnap óta egyfolytában esik. Remélem nektek szebb vasárnapotok lesz!

Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


nők írta:Az, hogy a mellemen a mirigyek kezdenek viszahúzódni, az jelent valami rosszat?

ártani fog-e a babának?

a mell változása nem jelent semmit, az mindig változik.
a krém miatt se aggódj!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt!

Véda :P
Engem érdekelne. Székrekedéssel jól állok... a vasam amúgy nekem is rendben van, viszont a vérlemezkéim... nos, már szülés előtti állapotban vannak... amire állítólag szintén vas kell. Szedek is, heti 1x, de rá van írva, hogy csökkenti a Calcium és a Magnezium hatását, ami meg most épp fontosabb...

Nők :P
No már a "késői vetéléses" korszakon is túl vagy, mert az a 20. hét előtt történhet :wink: Már megnyugodtál?
Nekem is sokat változott a mellem, mondjuk én ritkán nézegetem, nyilván olyan, amilyennek lennie kell :wink:

A krémmel egyáltalán ne törődj! Néhány mm-re belement a tenyeredbe, de nem a véráramba! Tudod, még a fizikoterápia sem viszi be bizonyítottan a krémeket a bőrnél mélyebb rétegekbe, nemhogy az, hogy bekented szegény urad sajgó hátát :D

Csak megnyugtatásul írom, hogy én pl. olyan krémet használtam a saját hátamra a 12. hétig (Innorheuma), amire rá van írva, hogy az első harmadban nem használható... nem vettem észre, csak később...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nők! Cupp!

Kép
zölddisznó
 
 


Icsilya!
Köszi a gyors választ! Olyan jó, hogy mindig lehet rád számítani!

Fanni!
Köszi! Megnyugodni? Majd csak akkor, ha a baba megfelelő időre és egészségesen megszületett. És talán még akkor sem, mert akkor meg azon fogok aggódni, hogy eleget szopizik-e, jó anya vagyok-e? És még folytathatnám a sort. :wink:
Természetesen nem ez tölti ki a napom nagy részét, de néha ha ilyen dolgot művelek mint ma reggel is, akkor nyugtalankodom egy "kicsit". :oops:

Úgy látom ez a mai nap mindenkinek topik pihi nap volt.

Szép estét mindenkinek!
Vendég
 


nők írta:Köszi! Megnyugodni? Majd csak akkor, ha a baba megfelelő időre és egészségesen megszületett.

akkor se :wink:
de túlpörgetni magad és túllagódni semmin sem éri meg :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kép
Vendég
 


Szépséges reggelt!
Vendég
 


Jó reggelt!

Újra felszívódtam 2 napra, de a napsütés nem tudott a gép előtt tartani :D

Boni,

téged nem lehet megelőzni :lol: MI ez az űrszekér? :lol: Hogy haladsz a gobelinnel? Kérünk képet, ha elkészültél!


Nők,

A krém miatt tényleg ne aggódj én is szoktam kenegetni párocskám fájó csontjait!

Véda,

Buksisimihez csatlakozom :D Én még tartom a +8kg-ot! Hétvégére megengedem magamnak a +9-et, hiszen már 26. hetes vagyok :lol:

Kép
viri8
 
 


Panda,

Gyönyörű Dorika kiságya!:D Ügyes asztalost találtatok!

Kép
viri8
 
 


Viri :lol:

Sógorom találta egy izraeli bababolt honlapján :lol:

Mi tegnap voltunk a Brendonban babakocsit kipróbálni...

Barátnőm javasolta Nekem a Peg Perego Babakocsi Pliko P3 babakocsit.náluk is 3 gyereket kiszolgált már..nagyon szereti, könnyű, egykézzel könnyen összecsukható..strapabíró és bár nem vízszintesre, de majdhogynem addig dönthető
szintén ugyanettől a barátnőnktől kapunk Peg Pérego hordozót és egy mózeskosaras babakocsit az első időre.így babakocsi kérdés megoldva asszem.
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

tudoim, kicsit drága de asszem bevállalom, mert a másik kocsit abszlut nem ismerem, és senkinek nincs nagy tapasztalata vele. ez avn.. majd ez a kocsi jó lesz a tesónka, illetve hugom is még soron van... :lol:

Goblein jól halad, mindenképpen felteszem. ő az, de még micimaci és a háttér hátra vanKép
Vendég
 


Boni,

A babakocsi jól néz ki, szerintem is jó választás! És csak 8 kg!!!Csudijó :D Szerencsések vagytok, hogy kaptok babakocsit barátnőtől.
A tigris és micimaci nagyon tetszik. Honnan is rendelted? Lusta vagyok visszakeresni :oops:

Kép
viri8
 
 


Melinagoblein :lol:
Vendég
 


és megvan az új név!

:lol: amihez történet is kapcsolódik Fogamzás/ akikhez előre beköszönt a babába már beírtam szeptember 19-én.az alábbiakat

"Én mindig olyan kislányra vágyós voltam, de aztán azt álmodtam, múlt héten( Szombaton), hogy szültem egy gyönyörű kisfiút és kérdezték mi lesz a neve, Én meg mondtam hogy Zsigmond!

nálam is lehetne előrejelzés már 2 éve várunk a csodára!:cry: "

én már mondtam páromnak, hívjuk így...de ragaszkodott a Bálinthoz.. erre tegnap valahogy szóba került a Zsigmond név, és erre ő.. hmm ez tetszik.. miért nem hívjuk Zsigmondnak? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

így asszem eldőlt végre

bocs ha hosszú voltam :oops:
Vendég
 


Boni :P
Szóval Zsiga, rendben. Így története is van, miért lett ez a neve. Biztos értékelni fogja, ha majd nagyobb lesz és elmesélitek neki!
Klassz a kocsi!
A képből egyelőre nem tudom kivenni így fotó alapján, hogy mit csináltál meg és mit nem, de ez is csak azt mutatja, hogy nagyon profi vagy :wink:

Viri :P
Én épp mára értem el a +9 kg-t...

Mocskos egy idő van :? Pedig úgy ücsörögtem volna a napon ma kicsit...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: