Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Szilva! Köszönjük a párod üdvözlését :) Az én párom azt szokta mondani, a babanet helyett, hogy abonettezek :D

Ágnes! Szívesen segítek könyv ügyben, ha szükséged van rá :)

Beus! Fránya víz :(

Lojcika! Fránya görcs :(

Többieknek a lehető legjobbakat!

Hétfőn, (8. cn) voltunk UH-n. Eredmény: 10 mm mnyh (meg lettem dícsérve), jobb és bal oldalon is több 14-12-10 mm tüszők (meg lettem dícsérve). Szerdán még egy UH és pénteken punkció, valószínű, hogy hétfőn ET.
sonjus
 
 


Kismamák!

Anyukámékhoz kerül egy újszülött baba - ebből kifolyólag állandó vitánk van, mert ő a 34 évvel ezelőtti dolgokat erőlteti. Néha nem tudom miben van igaza, és mi az, amit csípőből elutasítok, mert én biztos, hogy az enyémmel másként szeretném csinálni. Óóó, mennyi vitánk volt abból, hogy szüleim kb 8 éve se közölték, hogy az Ágnes-pelenka a legjobb, nem ezek a felkapott divat-pelenkák...
Használtok ti réklit, kisinget, kamillát a fürdővízbe...stb???
babszi
 
 


angol pólya?
babszi
 
 

 
 

Hey, Sonjus, te hova robogsz ennyire? Még csak most "kezdted" az egészet... :) Hétfőn már ET?
Én várom, hogy végre indulhassak, de persze csak "szórakozik" velem, és nem jött még meg. A héten szünet van szerencsére, így ha ma megjön, akkor csüt. megyek végre 3. napra. Ha ma sem, akkor marad a péntek. De akkor tuti. :)
babszi
 
 


Babszi! De jó, hogy szüneted van (péntektől nekem is lesz :) ) Nem tudom hová robogok, tényleg korábban van most minden, mint azt kiszámoltam :lol: Innen is jól látszik, hogy hiába agyalunk előre :)
Érdekes ez a szülői segítség. Tudjuk, hogy segíteni akarnak, és majd igyekszünk nem megsérteni senkit és tuti segítségre is szükségünk lesz, de hogy ez a sok dolog hogy jön majd össze vita nélkül, az még nálunk is kérdéses :lol:
sonjus
 
 


Sonjus,
nagyon bele húztál:-) Csak így tovább!

Babszi,
mit csinál anyudéknál egy újszülött???
Én nem tudom nálunk mennyire szólnának bele a gondozásba, de valamennyire tuti. Emlékszem nővéremnek is mondogatta anyum, hogy így vagy úgy kell csinálni, és a végén mindig hozzá tette, hogy minket is sikerült felnevelnie.

Amit én nagyon utálok, amikor elkezdik ecsetelgetni (ezt anyós, és anyum szokta), hogy nekik ugyanúgy fáj, amin mi keresztül megyünk. Ezt gyűlölöm!!! Lehet hogy van róla valamicske fogalmuk, de könyörgöm, nekik nem volt se lombik, se évekig tartó várakozás, kismillió vizsgálat, injekció....és még sorolhatnám.
Na aztán meg anyumnak még mondogatja is a gyógytornásza, hogy milyen jó a Kaáli.... Ettől is a plafonra mászok, főleg hogy sorra jönnek át a kaálisok, mert egy nagy sz@r.
i.kata
 
 


Szép Napot!

Sonjus: Azta már itt tartasz??? :?: Akkor pénteken szorítok és hétfőre még jobban :) Mindnet bele!!!

Babszi: Hajrá piroska!

Most indulok a védőnőhöz,valószínű utoljára :)
Majd jövök,pusza! :)
lojcika
Nagyvenyim
 
 


sziasztok

sonjus, drukk :)

lojcika, védőnő után várunk, hogy mit mondott, hogy álltok!

én még ma szabin vagyok :) úgyhogy most alkotok a konyhában, sajtos padlizsánkrémlevest főzök, természetesen diétásítva :) kíváncsi leszek, milyen lesz, leírva nagyon jónak tűnik :)

ma már voltam edzeni is. hát mit mondjak, meg tudnám szokni ezt a fajta létet... de nem engedhetjük meg magunknak természetesen (anyagilag), így ez a mai laza nap különösen jól esett.

múlt héten 'panaszkodtam', hogy visszajött 1 kg. na, attól sikerült búcsút vennem, sőt, magával vitt még 1 kg-t, úgyhogy -8 kgnál tartok (látszik, hogy múlt héten eljutottam 3 alkalommal edzeni, ennyit számít). mindjárt javítom a vonalzómon is.

sonjus, ági, Ti hogy álltok?

na, megyek, megnézem, felforrt-e a víz :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Szilva!
Én kilóilag nem tudom hol tartok, mert jött a mensi, meg anyóséknál ebéd, szóval szerintem nem léptem még át az 55-be :( pedig annyira szeretném már :)

Kata!
Tudom milyen idegesítő, mikor mindenki azt mondja, hogy tudja min mész át, pedig fogalmuk sincs :) Tudod mi volt nálunk az első lombiknál? Anyukám kérdezte telefonon, hogy mi van, én meg mondom neki, hogy negatív a teszt, erre ő, akkor pezsgőt bontunk :shock: Nem értettem mi van! Aztán kiderült, hogy ő életében nem látott még terhességi tesztet sem és úgy gondolta, hogy a negatív az olyan, mint egy vérvétel eredménye, hogy minden ok és terhes vagyok!!! Az is jó volt, mikor azt mondta a diabetológus, hogy az Intézet csak a pénzre megy. Mondtam neki, hogy a konzultáción kívül itt nem kell fizetnie semmiért sem pluszban, csak a receptet, aztán csak nézett! És még van néhány ilyen sztorim :D

Lojcika!
Várom a híreket.
Egyébként én hallottam már arról amit korábban írtál, hogy olyan érzésed volt, mintha kakilni kellene és az már a szülés jele volt :) szóval izgi!!!
sonjus
 
 


Ismét sziasztok!

Megjöttem. Végűl is a kilóimat leszámítva minden oké volt a védőnőnél,mert 1 hét alatt +2kg,de én is és ő is tudja hogy ez a víz hol rosszabb hol jobb....
Azt mondta azért ha csak papíron leszek bennt a kórházba jövőhét kedden akkor vár még 1-szer!
Inkább mennék védőnőhöz még 1-szer mint a kórházba...de majd csütörtökön NST után dokibácsi megmondja.
Azt mondta a védőnő hogy úgy látja kezdd leszállni a pocakom,de mégcsak egy picit ment le. És mondta ha van lépcső itthon(de nincs)akkor lépcsőzzek és leszáll a pocakom , ránehezdek a méhszájra és elkezdd nyílni,beindulhat a szülés... ő is azt mondta hatalmas a hasam,valószínű a baba is. Holnap UH és kiderűl!
Meg mondtam neki a hasmenést,hányingert...és azt mondta készülődik kifelé :)

Szilva: Gratulálok a -8kg-hoz :) ügyes vagy!!!!

Sonjus: hajrá 55kg!!!

Beus: Kezed hogy van?
lojcika
Nagyvenyim
 
 


sziasztok.
Lojcika, micsoda hírek:)nálam is a fő kilók a víz. Ujjam változatlan, tegnap ettem egy csomó főtt krumplit, de hajtotta meg a vizet.
Ma is ülve aludtam....Benett baba nagyon hallgat rád:) jajjj istenem, már nincs sok nálad hátra, ezt már pikk-pakk kibírod:):)Ügyesek vagytok nagyon!!

Sonjus micsoda tempó!!!nagyon jók az eredmények, szuper a mnyh.
Ennek sikerülnie kell! Lojcikánál is a második sikerült, és náluk is ismeretlen az ok...

Szilva csodálatra méltó a kitartásod, ennek biztos meglesz a gyümölcse:)a Norbit nem szereted? Én vele fogytam le 25 kilót.

Babszi, hát igen a szülők már csak ilyenek:)Mondjuk a Kecskeméti kórházba még divat az angol pólya, a hugi babája is abba volt.Nekem jobban bejön a sima pólya, de az is csak egy darabig ameddig erősödik a baba.a mostoha anyám fürdette a gyerekeit kamillába, szép is volt a bőrük semmi kiütés, semmi pirosodás.
Az lehet hogy régi dolgok ezek, de szerintem jók lehetnek. Én is tervezem a kamilla vizes fürdést :wink:

Ágnes merre vagy? Remélem pihizel ahogy mondtad...

Belluska hogy vagytok?

Én ma voltam kozmetikusnál, jajjj annyira jól esett, és olyan ritkán jutok el egy-egy ilyen szuper kezelésre.Holnap fodrász :lol: meg csomagolás :evil: de nem bánom, manóim érdekébe mindent, na meg a cuki dokim, is velem lesz sokat, annyi erőt ad, és úgy szeretem benne, hogy nem parancsolgat, meg hogy olyan kis szerény:D

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beus: Jó olvasni ahogy írsz az orvosodról:))))))))
Az enyém is szerény nagyon:)))
Én is a hétre tervezem a kozmetikust,de nagy kezelést már nem merem vállanli nem bírnám ki ott fekve azon az "ágyon",így csak egy szemöldök gyanta +festés lesz! A fodrászt pedig már csak karácsony elöttre tervezem :)))


Nekem már 1-2 hete olyan karácsonyi hangulatom van úgy szeretem :))) És mostantól még jobban fogom imádni:)))
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Lojcika még szép, hogy írok a dokimról. igazi úriember. Igaz fiatal, de nagyon csipen, és jó szakember:)
Én is így terveztem volna a fodrászatot, de mivel be kell feküdni, bizonytalan ideig, és a két manótól nem lenne egyszerű meglépnem
így kénytelen vagyok holnap elmenni:D
Karácsonyi hangulat? ejha:) még a szülinapomon meg hogy szüld Benett babát:)
Jövőre már ő is díszíti a karácsonyfát:)

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


csinálok banán turmixot:)
NYAMIIIII

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beus: Banán turmix?? Kívánós kismami:))))!!!!!!!!!
Díszitik a fát a a gyerekek??? Inkább ledíszitik!!!! :))))))))
lojcika
Nagyvenyim
 
 


A főtt krumpli jó a vizesedésre? Ki mondta? Én 3 napja főtt krumlit ezsek ahogy vesszük,de nem segít.... Sőt már a tea is ritkábban,de azt mondta a védőnő hogy valamennyire így a végén ez már természetes csak nem ennyire amennyire nekem van.
lojcika
Nagyvenyim
 
 


a neten olvastam a krumpli szezon. Mindjárt megkeresem és elküldöm a linket.

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


http://www.kismamablog.hu/terhesseg/pro ... /vizesedes

Táplálkozással is elősegíthetjük a felesleges víz kiürülését a szervezetből: a héjában főtt burgonya, valamint a petrezselyem, a barnarizs, a metélőhagyma, a lestyán és az uborka egészséges vízhajtó hatással bírnak.

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Köszike Beus este elolvasom,de most kezdődik a sorozatom :)))
lojcika
Nagyvenyim
 
 


ági, ha lesz időd, ezt az ujjbegyes vér dolgot leírod nekem, hogy van (tudod, hogy nem vonsz le 11%ot)? köszi :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


[quote="beus84"]
írta:
beus84a Norbit nem szereted?


nem.

a dícséreteket köszi, igyekszem a lombikra formába hozni magam, ha már eddig nem foglalkoztam ezzel... :oops: :oops: :oops: :oops:
mielőtt bemész a kórházba, nem tennél nekünk egy pocakfotót? légyszi :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


szilva majd mondom a huginak, hogy hozza vissza a kártyaolvasót, és akkor rakok fel képet ha sikerül.
Holnap csinálunk is:)

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Szisztok Csaaaajook!!!!!

Ma házon kívül melóztam, és fél hétre ugyan hazaértem, de akkor ellepett az ifjúság.
Hát, ami azt illeti én használtam kamillás fürdetőt, csak vigyázni kell, mert kicsit szárít.Én használtam réklit kisinget, nagyon jó a hőtartása így együtt, de a kombi is nagyon praktikus. Az angolpólya bizonyos korban és helyzetben nagyon jó.
Én mindig azt mondtam, hogy hatalmas előnye volt annak, hogy őseink lesz@rtak minket, hogy senki beleszólását nem kellett eltűrnünk.
Kata, Sonjus, részben van igazatok....hidd el a szülőnek iszonyúan tud fájni a gyerek bánata....felnagyítva azzal az érzéssel, hogy nem tudsz rajta segíteni.....nekem anno a Lányom vetélése jobban fájt, mint a sajátom.
Tündérke úgy értettem, hogy az ujjbegy vér mindig jobb értéket mutat, mint a vénás, és ezért amit le kéne vonni azt ezért nem érdemes.
Beus, mi holnap találkozunk Lojcika meg kitartás.....ja, a hasad mérete és a gyerek mérete közel se egyenesen arányos.
Sonjus, fantasztikus Vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Illetve Vagytok, a tüszőkéiddel......Babszi tök jó, hogy Te is rajtolsz...

Na, jó éjt, mert úgy ellustultam múlt héten, hogy ma hulla lettem..


Á.
ágnes13
 
 


Szép jó reggelt:)

Ágnes de jó hogy végre írtál:)
hogy érzed magad?
Én is szeretném kamilla vízbe fürdetni a piciket...Te mit csináltál, hogy ne száradjon ki a kis bőrük?

Lojcika, ma jelentést kérünk az ultrahangról:)láttad a faceen a macskát? Egyből eszembe jutottál /mármint hogy nagy macskás vagy/
Kiraktam az adatlapra:)

Ma reggel sírva keltem fel, nagyon fáj, hogy holnap itt hagyom az otthonom, de meglesz a gyümölcse ez vigasztal....

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


sziasztok,

ági, igen, ezt megértettem elsőre is :) igazából az nem megy a fejembe, hogy hogyan lehet más érték (ráadásul ennyire más) vénás vér és kapilláris vér esetén, ha ugyanaz a vér van egy testen belül :) (bocsi a fapados megfogalmazásért, a biológia ezek szerint nem az erősségem...)

beus, ne legyél szomorú, akkor lesz igazán szép az otthonotok, amikor már otthon leszel a 2 babóval! meglátod, pikkpakk elrepül az idő!

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Hahó mindenki!

Ágnes! Értem én, hogy egy anyának fáj, ha a gyerekével van valami, de akkor azt olyan stílusban is elő lehet adni, hogy ezt érezzem, ne azt, hogy kioktatnak stb, nem? Mindegy is, a lényeg, hogy tudom mindenki jót akar! :) Tessék pihenni is! ;)

Beus! Ne sírj, annyira jó lesz neked mikor megszületnek :)

Szilva! Szépen mennek le a kilóid, gratulálok! :) Én stagnálok, sőt úgy látom, ez azóta megy, amióta injekciók vannak. Felment 56,8 ra és nem tágít, pedig már az 56 alját súroltam :( Tornázni nagyon nincs kedvem, mert feszül a pocakom.

Mai UH: Jobb oldalon minimum 6-7 db tüsző, 14-16-18-20 mm :) Bal oldalamon is vannak többen, 14-16-18 mm és apróbbak is. A nyálkahártyámra most viszont azt mondta Sipos doki, hogy 8mm, tegnap előtt 10 mm volt, akkor most mi van? :( Meg akartam kérdezni, de a Tanár úr is ott volt és folyamatosan beszélt :) Azt mondták, hogy a bal petefészkem a méhem mögött van! Legalább is ezt értettem. Ez jelent valamit egyébként, vagy csak ott tartom és kész? Vért is vettek, telefonálnom is kell még vissza, de reggel még kellett 3 Merionált szúrni, holnap tüszőrepi, péntek punkció.

Mindenkit ölelek
sonjus
 
 


Bocsi, ma kell beadnom a tüszőrepit :oops: :)
sonjus
 
 


De jó, Sonjus! Már pénteken? Akkor nem nagyon fogunk összefutni :( Vagyis te fent leszel, én meg a sorban ülök. Elvileg ma megjön... legalábbis reggel óta riogat komolyabban :) Ezelőtt is ilyen szép eredményeid voltak? Mert nekem "csak" 3 petesejtet tudtak leszívni annak idején, amikor long protokoll volt. Izgulok, hogy most mi lesz.

Ja, és köhögős betegséggel küzdök; próbálom péntekig rendbe szedni magam :) Köptető, meleg tea, pihenés...

Köszönöm, hogy írtatok választ a kérdésemre! Tényleg érdekel, hogy milyen praktikák azok, amik ma is használatban vannak. Az a legnagyobb bajom, hogy egész életemet uralni szeretné anyukám, és ezért nehezen fogadok el tőle dolgokat. Ha nem erőltetné, fele ennyi bajom se lenne. Minden csak úgy jó, ahogy ő mondja, legyen az főzés, mosás vagy bármi. Még a munkámban sem élhetem ki magam. Nehéz dolog. Ráadásul "együtt élünk", mi a tetőtérben, ők alattunk, és hiába külön lakás, és szeretnék önállóságot, simán feljön átpakolni a személyes cuccaimat a szekrényeimben is akár. Ezeket csak azért írom le, hogy nehogy azt higgyétek, hogy elvetemült gyerek vagyok, aki csak szembeszegülni tud a szüleivel; sok előzmény van sajnos.

Kata, igazán tudom mit érzel. Nekem is állandóan a Kaálival jönnek, és senkinek nincs fogalma róla, hogy mi mindenen kell egy nőnek keresztül mennie. Nekem a legdurvább, amikor azt mondják, hogy "most már tudjuk min mehetsz keresztül, mi is olyan régóta próbálkozunk. - Mióta? - 2 hónapja...."
Vagy megkérdezik, hogy "az a jó kis lombikos intézet, tudod... oda nem mentek? - A Kaálira gondolsz? - Igen. "
Anyukámnak is vannak beszólásai - "Mit gyászolod azt a gyereket. Hagyd már abba!!!" Köszi.
A kolléganőm nem fogadja el, hogy osztályfőnök lettem, szerinte amíg ketyeg a biológiai órám, ne vállajak ilyet. Nem érti, hogy nem leszek egyik pillanatról a másikra terhes.
Barátnőm 6 hetesen vesztettek egy babát - most már tudják, hogy mit jelent nekem ez az egész. Hát nem tudják!!! Még a közelében sem jártak az érzéseimnek!
Egyébként nagyon felnézek rád Kata, hogy így kitartasz, hogy még bátorításra is akad erőd! Nem tudom lenne-e bennem ennyi erő. :) Jó, hogy írsz!!!!!
babszi
 
 


Sonjus,
gratula a sok szép tüszőhöz!:-)
Iszol eleget, meg eszel elég fehérjét? Nem lehet hogy ezek hiányoznak és kicsit visszament a mnyh-d? Szerintem valami "lájtos" mozgás is jót tenne most, hogy jó kis vérkeringést csinálj odalent. Ja és Aspirint szeded???

Babszi,
én megértem, hogy anyuméknak is rossz ez az egész, de tényleg nem tudják átérezni ezt az egészet. Nálunk sajnos ha valami rossz történik mondjuk velem, akkor még nekem kell anyumat vígasztalnom, összekapargatnom. Ezzel eddig nem is volt bajom, de most a pici miatt aztán már végképp nem akartam senkit vígasztalni. Persze a férjem kivétel.
Nem azért, hogy sajnáltassam magunkat, de szerintem is óriási különbség van akár vetélés és vetélés között is. Más dolog, amikor valakinek egyből összejön és elveszíti a picit, és megint más, amikor hosszú évek próbálkozása, kezelése után végre sikerül, de mégis megszakad.
Aztán végülis lombik és lombik között is van különbség. Szerintem egy sikertelen lombik szinte már olyan, mint egy nagyon korai vetélés, legalábbis lelkileg. Akinek elsőre sikerül az ezt szintén nem élte át sosem.
Babszi, neked is lenne erőd bátorításra. Sajnos muszáj előre nézni, mert még nem értük el a célunkat. Amíg nem lesz babánk én képtelen lennék akár csak 1 percre is feladni.
i.kata
 
 


Igaza van Katának, minden helyzet más és más, lombik és lombik között tényleg nagy különbségek vannak! Amikor az elsőn voltunk és ott volt az a lány, aki az 5. lombikra jött és már nem volt több lehetősége TB-s lombikra, majd megszakadt a szívem érte. DE nekik sikerült :), így gondolom eltörpült minden addigi sérelem. (egyébként a Kaáliból jöttek át) Valahogy én is erre számítok, hogy a közel 6 év küzdése egyszer csak elmúlik majd.
Anyukámnak én is azért próbálom a lehető leghomályosabban elmondani mi van, mert elég bőven magunkat helyrerázni egy sikertelen ciklus után, nemhogy még őt :)

Babszi! Emlékszem én is találkoztam már olyannal, aki azt mondta, hogy tudja min megyek keresztül, mert 3 hónapja nem jön össze a baba, miközben már volt egy gyereke!
Bosszantó, hogy ilyen emberek vannak mint a kolléganőd, akinek mondjuk semmi köze az életedhez, nem tudom milyen jogon szól bele ilyen mélységig. Köhögésre hagymateát javaslok! Fincsi édes!

Korábban nem voltak ilyen remek tüszőim, így nagyon bizakodóak vagyunk most :) Zsuzsa és Ibolya is bizakodó, azt mondták, most pozitív teszt lesz ;)
Most telefonáltam az Intézetbe, minden rendben van! Annyira bírom Sipos dokit, megkérdezte, hogy reggel mit kaptam, 3 Merional-t? Mondtam igen, erre ő: remek ötlet volt, köszönöm :lol: Rákérdeztem a nyálkahártyára, azt mondta, hogy most ennyit mért, de ez is elég lesz. Iszom egyébként bőven, éjszaka is kijárok pisilni, a fehérjéből lehetne többet is, de mostanság azt eszem, amit találok és úgy gondolom a "diétának" is megfelel. A mozgás kissé nehézkes most, mert szurkálódok és feszül is kicsit a hasam, nem akarnám még erőltetni is.
sonjus
 
 


Kata!
Nem szedek Aszpirint. Azt nem korábban kellett volna elkezdeni? Valamikor egyszer szedtem, de már nem is emlékszem melyiket kellene! :?
sonjus
 
 


Sziasztok!

Sonjus: Jaj nagyon szorítok neked hogy minden rendben menjen. 3 emriót kapsz vissza? Ez a 2. lombikod ugye?

Beus: Igen nagy macsekos vagyok de nem láttam a face-en,mindjárt megnézem :)
Jaj ne sirdogálj :cry: ,,bár én beszélek....Ha hétfőn be kell feküdnöm akkor vasárnap egész este bömbölni fogok :(
De csak azért mert az ágyikónkat imádom,és szeretek itthon lenni. Erre mondják otthon édes otthon!!!
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Sonjus,
Aspirin protect, sipirc a patikába :wink:
i.kata
 
 


Igenisértettem :D
ezt meddig is kellene szedni?
sonjus
 
 


Lojcika!
2. lombik, de hogy mennyit kapok vissza még nem tudom. Az elsőnél össz 3 maradt, így visszakaptam őket mind. Remélem a mostani eredmények jobbak lesznek minden téren!
sonjus
 
 


Sonjus,
én úgy szoktam hogy végig szedtem egy doboznyit, napi 1x1-et, igaz én a ciklus 1. napjától kezdtem. Nem baj, ha csak most kezded, a lényeg hogy ez is ha jól tudom vérbőséget okoz (talán :oops: )
Én az utolsó 2 alkalommal nem szedtem, de csak azért, mert tudod én kaptam a trombózis hajlamra a vérhigitó szurit, és a kettő együtt már sok volt. De előtte szép vastag volt tőle a nyálkahártyám.
i.kata
 
 


Sziasztok!

Sonjus, az aspirint nyugodtan szedd a tesztig, mert a beágyazódást is segíti. Én 7. nap kezdtem. Mire vissza kapod a piciket simán meghízhat a nyálkahártyád.
És tuti 9 hónap múlva, vagyis a szülinapomra jön(-nek) a bébi(-k)
Sonjus, Babszi, Kata! Nem helyes az, hogy Szüleitek így állnak a dologhoz, mert nyilván a szülő kell támaszt nyújtson a gyermekének, még akkor is, ha belül"ordítok", hogy "Istenem miért az én gyerekemmel van ez és miért nem segíthetek"? Tudjátok, az ember míg felnő a gyermek azt szokja meg, hogy kisebb-nagyobb bajaiban segíteni tudja.Aztán mikor az ember tehetetlenül nézi, hogy a gyermeke szenved - az iszonyú. Persze az okos szülő ilyenkor ezt az érzést nem osztja meg. De annyiból ne csodálkozzatok Anyáitokon, hogy ehhez bazi nagy erő kell, amit én pl. egy kemény gyerekkor és sok felnőttkori viszontagság után "szereztem be".
Mondjuk nálunk(Babszi írására)olyan rendszer van, hogy a 8 éves cuccába sem nyúlunk bele. Se a táskába, se a szekrénybe, se a nagyok telefonjába.....mindenkinek kell magánszféra......egyébként Babszi Anyukám hasonlított a Tiedhez, csak a jószándékot sem lehetett fellelni Benne.
Ezért mindig azt mondom,én azt nem tanultam meg, hogy kell gyereket nevelni, de azt igen, hogy nem....
Na, bocsi, ha ez most hosszan bukott ki.......
Tündérke...nem tudom a választ, nekem ezt az endo-doki mondta.....

Puszi mindenkinek és fel a buksikkal....irgum-burgum......

Ági Nagyi
ágnes13
 
 


Ja, és Lányok, biztos, hogy aki nem megy át ennyi mindenen, nem tudja átérezni....többek közt én se.......azzal együtt se, hogy iszonyú rosszul viseltem a vetéléseimet és, hogy a14 hetesemért minden halottak napján gyertyát gyújtok-mert 15 éve akkor vették el a halott babát....
De amióta levelezek Veletek, sokkal több oldalát látom ennek az egésznek, és többek közt azért szándékozom a könyvet megírni, hogy hátha legalább egy illetékes elvtárs akad, aki felfigyel arra, hogy ha a lelki terheken nem is lehet könnyíteni, legalább anyagi ne álljon az útjába a sikernek.


Puszi


Á.
ágnes13
 
 


Sonjus: A első lombikomnál nekem is 3 maradt és 2-őt kaptam vissza és egy ment a fagyóba, mondjuk balasztókat kaptam vissza az 5.napon. A másodiknál is 3 maradt mindet vissza kaptam a 3. napon. Az első lombiknál 16 petesejtet szívtak le és 10 volt használható ,2.-nál pedig 14-et és 7 volt használható!

Én nem szedtem aspirint,nem mondták. Viszont önszorgalomból a lombik elött beadattam a gynevac injekciót és a szurizás alatt szedtem vitacaps méhpempőt (2-nál) . Auz eslőnél nem volt valami vastag a méhnyálka,de a méhpempőnek köszönhetően a 2 lombiknál szuperűl megnőtt még meg is dícsérték Tanár Úrék és közölte ebből baba lesz :) És igaza lett! :D
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Amikor az intézetben lombikoztam akkor forgattak pont (még az egyik embriómat fel is vették hogyan fejlődik) merthogy filmet készítenek,volt is az asztalon erről tájékoztató füzet. Nem tud róla valaki hogy mikor készűl el a film és hogy majd hol lehet beszerezni?
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Ejha irtatok ám:)

Most már nem olvasom vissza, mert megyek mosni...
csak pár szó.
Én hál istennek nem tudom, milyen babát elveszteni, de én úgy gondolom, hogy nincs olyan, hogy ez most valakinek jobban fáj!!!
Szerintem egy baba elvesztése mindenkinek nagyon fáj!!!

köszönöm nektek, hogy sokat számíthattam rátok, és egy csomó tanáccsal elláttatok:):) nagy ölelés érte!!!

Lojcika nagyon ügyes légy!!!!könnyű szülést kívánok:)

Babszi Sonjus Szilva Ágnes Hajráááááá babásodás!!!!!!!!

Már meglévő kismamáknak is hatalmas cuppantás!!!!!!

Belluska hamarosan értekezünk:D
:wink:

Sziasztok csajok

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Sziasztok!

BEUS!!!!
Héééééjj!!Egész nap vártam a poci fotót!!!!!!Nem ér csak így elmenni!!!
Kész lettetek a baba cuccokkal??
Nagyon nagyon sokat fogok rátok gondolni,és tudósíts minket folyamatosan,hogy mi van veletek!
Kitartást kívánok az utolsó hetekhez!
Ha eljön az idő,akkor pedig csak ügyesen!!! :wink:
Puszillak sokszor!!!!

Sonja!!
Jajj,de örülök hogy ilyen szépen haladsz!CSAK ÍGY TOVÁBB!!!!!

Nagyon nagyon drukkolok Nektek Lányok!!!!!!!!!!!
Olvasok és figyelek!! :wink:

Ja!Azt még szerettem volna írni,hogy sokszor voltam ugye terheléses vérvételen!Ilyenkor mindíg szúrtak ujjbegyből is meg vénából is egy időben!A vénásom mindíg több volt!!!!
Na pussz

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Drága Beus!
Isten áldjon Benneteket bent! Sokat gondolok rátok, és nagyon fogtok hiányozni! És majd várjuk nagyon a jó híreket Belluskán keresztül! Puszi nektek és pocaksimi a babáknak! :D

Kép
hbzs
 
 


Sziasztok!

Mi most kezdtük az első lombikot a Forgácsban. Ha minden jól alakul, a jövő héten lesz a leszívás. Néhány kérdés azért még van bennem. Sok mindent elmondtak az asszisztensek és az orvosok is nagyon készségesek, de azért mégiscsak jobb olyanoktól hallani akik már átestek ezen. Ugyan itt már eléggé összeszokott a társaság, de azért remélem segítetek majd nekem is. A punkció napján például mi történik pontosan? Az odáig oké, hogy odamegyünk éhgyomorra, de aztán hogyan tovább? Megvizsgálnak újra? Esetleg UH? Aneszteziológus például mikor néz meg? Ja, és tőlem még EKG-t sem kértek, vagy azt megcsinálják ott? Kb. meddig tart az egész beavatkozás? Meddig kell ottmaradni utána? A férjem bent lehet utána a kórteremben? Bocsi ha túl sok lett, hirtelen ennyi jutott eszembe... :oops: Előre is köszönöm a segítségeteket.
2cirmi2
Budapest
 
 


Beus,
vigyázzatok Magatokra!

2cirmi2,
üdv a csapatban!
A punkció úgy néz ki, hogy reggel a megadott időpontra odamentek az intézetbe, és valaki fel fog kísérni az emeletre, ahol a punkciót is végzik majd. Oda csak te mehetsz fel, a párod max. lent várakozhat. Kapsz egy ágyat, átöltözöl, és majd idővel bevisznek a műtőbe. Ott lesz az anesztes, és szerintem azért nem kell sem EKG, sem semmi más, mert ez szerintem csak bódítás, amit ott kapunk, mert én a punkció után szinte egyből fel szoktam ébredni, és semmi bajom nincs. Na szóval bent felfekszel az ágyra, aztán alszol egyet:-) Punkció után pár óra pihenő van, aztán 10 körül már lehet is hazamenni.
i.kata
 
 


Szia Cirmi!
Először is sok sikert kívánok!
Odamész reggel felvisz a Marika néni (azt hiszem így hívják aki a szobában vigyáz mindenkire és tőle kapsz majd teát és csokit is a műtét után!
Mindenkit felkészítenek aztán a Tanár Úr vagy a Sipos doki elmondja a sorrendet ki ki után következik.Általában akinek a legtöbb a petesejtje az megy utoljára.Nálam így volt. Ekg nincs.Az anesztezológus bennt vár a műtőbe és beköti a branült vagy mit és 1-2 perc múlva már alszol is. maximum 10-15 perc alatt megvan és már ébren vagy mikor kitolnak,de még nagyon komás leszel ,átgurítanak az ágyadra és alszol 1-1,5 órát. Én hamar fennt voltam kb fél órát aludtam.De akkor kelhetsz fel amikor Marika mondja hogy lejárt az időd amit pihenéssel kell töltened. Utána fájhat kicsit a pocid.Nekem az elsőnél nem fájt a másodiknál igen pedig kevessebb petét szívtak le. azt mondják minnél több petét szívnak le annál jobban fájdogálhat utána a pocid.Szurkálhat vagy mensi szerű görcs!
A férjed csak akkor lehet bennt veled ha egyedűl csak téged műtenek. Ha más is van fel sem mehet veled,lennt kell várnia vagy elmegy és visszajön érted!
Ja és se vizsgálat se UH nem lesz aznap már.Vagyis műtét közben hasi Uh-n nézik a tüszöidet de azt te már nem fogod látni!




Nekem megvolt az Uh!

Megjöttem az Uh-ról.19:00-re volt időpontom és majdnem 20:00-kor jutottam be! Az elöttem lévő kismamát sokáig vizsgálta,mert talált nála valamit amit alaposabban meg kellett vizsgálnia!

Benike az egész vizsgálat alatt az arcocskáját meg az orrát piszkálta :)))

Szóval a méretek:

BPD: 93mm
THQ: 91mm
AC: 285mm
FL: 75mm

Magzat:Fejvégű fekvésben.
Kp. magzatvíz mennyiség.
Lepény a mellső falon tapad, st. III.
Jó kzs flow.
Vél.:Grav.s. 37.
Becsűlt magzati súly: 2627 gramm.


A végén mondta a doki hogy kéne mennem NST-re.Mondtam neki hogy a holnap délelöttöt beszéltük meg. Ő holnap se és pénteken se dolgozik,de azt mondta nyugodtan menjek és majd egy másik dokival irassam alá. Aztán mondtam hogy mit beszéltünk a rendélésén,hogy majd NST után egyezetetünk a helyzetünkről. Mondta hogy akkor menjek vasárnap 9 körűl és tudunk beszélni meg meg is vizsgál! És kérdezte hogy miért akartam magát befektetni? Mondtam hogy konkrétan nem tudom gondolom hogy lombikbaba és csak mosolyogtam,erre ő hogy de nem arról volt szó hogy csak papíron? Mondtam de :))) De majd azt mondta a vasárnapi NST után megbeszélünk mindent!

Szóval csúszik az NST-m :(((
Már majdnem 38 hetes leszek amikor először megyek NST-re :((((
Már nem is érdekel így legalább tud jönni velem apuka vasárnap!!! És az is jó hír hogy jövőhéten nem kell befeküdnöm még.Drágám is örűlt ennek mert még akkor jövőhéten tud menni dolgozni!
Remélem jövőhét végéig Benike úgy dönt hogy kibújik és akkor már tényleg be se kéne feküdnöm!



Beus: Köszi szépen én is hasonlókat kívánok neked!!! Pusz :)

Jó hosszú lettem,bocsika!
lojcika
Nagyvenyim
 
 


Sziasztok!

Lojcika nyugi....ami jó hír, hogy nem túl nagy a Babád feje, ez könnyebbség a szülésnél. Ne akard még megszülni, hisz az értékek azt jelzik, hogy nagyon jó helyen van még odabent.Én sose voltam 38 hét előtt NST-n, úgyhogy ezen se idegeskedj....sőt régen nem is volt NST és csak kibújtak a gyermekek.....megint szórom a hülyeségeimet, mi? Na inkább megyek "dódozni". Örülök, hogy jól Vagytok Bennikével....a virtuális nagymami egy virtuális puszit küld Neki!
Ancsa már hiányoltalak múlt héten, hogy Vagytok?
Cirmi! Én se vagyok túl régi, nyáron csatlakoztam, és nagyon sokat segítettek a Lányok....szerintem ez egy nagyon klassz kis társaság.És a Forgács tök jó hely.
Igen én is azért kérdeztem meg az endo dokit, mert nálam is különbség volt a vénás és az ujjbegyes közt.

Szép napot Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ágnes13
 
 


Lojcika! Írok privit film forgatás ügyben.

Hbzs! Hol is van a műtétes vonalzód? Mizujs veled?

Beus! Remélem hamar elrepül majd a benntöltött idő :)

Ágnes! Nálunk néha az a felállás, hogy már van két gyerekem, anyu és apu :) Nincs nagy korkülönbség a szüleim és köztem és ahogy felnőttem, valahogy közelebb kerültünk egymáshoz, ők lehet elfelejtették, hogy nekik kellene támogatniuk és nem a legjobb barát vagyok, bár lehet ez sem rossz felállás :) Én nagyon szeretem a szüleimet, mindazok ellenére, hogy vétettek és vétenek bőven hibákat de én megértettem ezt felnőtt fejjel és elfogadom őket :) ! Valahogy úgy vagyok, mint te, hogy tudom mire lett volna szükségem, és én azt feltétlen meg szeretném majd adni az én gyerekeimnek. A párom szüleit is nagyon kedvelem, anyósom egy tündér, csak hát másként gondolkodunk ;) Persze én szívesen meghallgatom majd a tanácsaikat, aztán majd meglátjuk!

Tegnap nem tudtam bemenni a patikába, mert egy nagy rohanás volt az este, ma megpróbálok.

Ölelek mindenkit
sonjus
 
 


raktam fel még gyöngyöst, akit érdekel :)
a holdas füli fele is fent van :D
sonjus
 
 


Cirmi!
Üdvözöllek én is itt közöttünk! :D Mindig örülünk az új embereknek! :wink:
A többiek már válaszoltak, így csak néhány dolgot tennék hozzá: ez nem mély altatás, ezért nincs szükség olyan nagy "előkészületekre", mint egy komoly, kórházi műtétnél. :D Én, amikor kitolnak a műtőből már mindig fent vagyok, s utána sem szoktam visszaaludni.
Attól függően, hogy hányan lesztek, hívnak be egyre korábban reggelre, 1 emberre 15 percet számítva, valamikor 6 és 7 között. Fent 6 ágy van + 1 relax ágy. Én legutóbb hetedmagammal voltam, és nekem jutott a relax ágy. :D És 6:15-re mentünk, haza pedig általában 10-11 körül engednek.

Sonjus!
Ha nem is írtam még, nagyon-nagyon drukkolok neked! :wink: Várom nagyon a holnapi jó eredményeket! Az, hogy az egyik petefészked a méhed mögött van, gondolom, csak azt jelenti, hogy ők nehezebben fognak punkciókor hozzáférni - bár nem tudom, ez most miért lenne másképp, ha az előző lombikodnál nem így volt... De sebaj, legfejlebb holnap este punkció után még gyorsan összebújtok a pároddal, és lesz lombik és "hagyományos" babátok is! :wink:

A műtétes vonalzóm tényleg eltűnt, mert nem lesz műtétünk. Tegnap egész nap ezen gondolkoztam, hogyan írjak erről nektek, de aztán akinek elmeséltük tegnap, mindenki csak a jó oldalát látta a dolgoknak... :roll:
Szóval, arról van szó, hogy előző hónapban megfogant egy pici kis élet nálunk. Csütörtök körül vártam, hogy "megjöjjön", de nem jött, így hétfőn reggel csináltam egy tesztet, amin jelentkezett egy nagyon halvány csík. Tegnap reggel megismételtük, hogy lássuk, erősödött-e, de reggelre már "megjött", s a teszten persze semmi nem volt már látható... Beszéltem Tanár Úrral, és jövő héten, ha vége a menszesznek, szeretne megnézni UH-n. A műtét így elmarad, s most úgy gondoljuk, hogy a saját finanszírozású lombikba sem vágunk bele. A májusra szóló OEP-támogatott lombikig pedig még sok idő van, de lehet, hogy abbahagyjuk az egészet. Nem csak emiatt; már hetek óta gondolkodunk rajta. S úgy gondoljuk, hogy az sem véletlen, hogy gyakorlatilag napra pontosan akkor fogant ez a kis élet, amikor beadtuk a papírt az örökbefogadásra... - Továbbra is, és egyre jobban, bízunk abban, hogy lesz vér szerinti és örökbe babánk is! :D
Remélem, senkit nem kedvetlenítek el mindezzel, amit leírtam. Szerintem igenis nagy szükség van a lombik módszerre, csak mi már nem nagyon tudunk azonosulni vele.

Mindenkit puszilok!

Kép
hbzs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?