Új privát üzeneted érkezett!

Főleg azért mert továbbra is hozzá fogok menni.....
rgabriella
 
 


Gabi: nem lehet hogy burokrepesztés volt? Sok minden miatt benyúlhat elvileg. Pl. amikor én születtem, akkor forgattak, meg a nyakamról tekerték le a köldökzsinórt, még mielőtt kijöttem volna. Gondolom még ezerféle oka lehet, és ezek nagyrésze biztosan nem kellemes. De valószínűleg szükséges.
És, hogy vagytok? Te? Baba? Apukája?
Amúgy az én dokim folyton igyekszik lebeszélni a fórumozásról, de a héten ezen a téren megint kudracot vallott :o)
Nem baj, lényeg, hogy a terhesgondozásba jó, bízunk benne, hogy a szülés terén sem lesz gond, politikusnak meg nem megy, aztán kész :o)))
vantal
 
 


Sziasztok! Megőrjít a banya!!!
rgabriella
 
 

 
 

Vantal ezek a fájdalmas nem tudom mik már a 3 perces fájásoknál voltak, burokrepesztés még a legelején, amikor még nem is volt fájásom...Én kész vagyok teljesen. A babóca este 7 órás etetés után már nem alszik, nem jó neki háton, hason, cicivel, sehogyse, csak befeszíti magát és dühösen sír...Ez megy este 11-ig jó esetbe, vagy éjjel 1-ig, utánna ha végre elalszik, akkor 3-körül újra kell, cicizik, aztán 5 körül viszaalszik, és reggel 7- fél nyolc körül kel. Nappal pedig nem tudok aludni mert a másikl fiammal is kell foglalkozni.
rgabriella
 
 


Ráadásul most az egyik szeme egyre csúnyább, elkeztün még előző héten szemcseppezni, de nem használt, alig bírja a váladékos szemét kinyitni, be van dagadva, és csúnya sárga váladék folyik belőle. Azt mondta a védőnénink, ha nem válzotik, hétfőn vagy kedden szemészet.Arról rosszaklat hallottam. Nem szeretném ha arra kerülne sor hogy átmossák a szemecskéjét. Úgy féltem ettől.
rgabriella
 
 


A baynát az anyósomra értettem...Itt van nállunk, ma érkeztek, pedig úgy volt, hogy majd hívjuk őket ha már jobban vagyunk, és kiveszi a kezemből a babócámat, meg a kiságyból, ha elnyikkantja magát. És nem lehet leállítani..
rgabriella
 
 


Ha valakinek van eladó babahordozója írjon nekem s_osi@freemail.hu Tudom hogy nem a reklám helye ez a fórum.....De azért köszi.
rgabriella
 
 


Megyek és talán most tudok aludni 1 órácskát..
rgabriella
 
 


Gabi!

Pocakfájás miatt ilyen a manó? Egyébként frontra is érzékeny lehet, a kisebbik lányom ( szept. 1-ei születésű ) egész nap nyűgös, nyöszög, eszik, bukik, pocakfáj, stb. Most végre alszik, de ahogy látom lassan ébred.
A szemre nem használt esetleg a kamillás szemtörölgetés? Nekünk is ilyen volt a szeme és pár nap alatt helyre jött.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Nem hangzik túl jól, amit leírtál! :o(
Kiskoromban nekem folyton kötőhártyagyulladásom volt. Havonta biztosan, ezért később nem tudtam szinte soha úszásra járni. Oviból is mindig hiányoztam miatta.
Az anyósokat pedig le kell állítani. Jobb tisztázni velük, hogy hol a határ, különben gond lesz. Nálunk ez elég jól működő módszer. Persze láthatóan nincs feldobva attól, hogy nem tud irányítani, de érdekes módon apósom láthatóan pont ezt szereti bennem :o)))
Mi most nyáron, az esküvő kapcsán akaszkodtunk egymásnak rendszeresen, de helyre lett rakva. Mi fizettük a cécót, de mégis ő akarta irányítani a dolgokat - mondván, hogy levegye a gondokat a vállamról. Én meg ezt nem jól viseltem...
Na mindegy is! Lényeg, hogy próbálj meg pihenni, aludni, csak jobb lesz a helyzet idővel most már!
vantal
 
 


Sziasztok!

Boccs, hogy rég nem jelentkeztem Sáráról sajnos nem tudok képet feltenni, mert mindegyik túl nagy kiterjesztésű.
Gabi!
Először is gratulálok a babádhoz, és örülök, hogy már nem bukik annyit. Alvás nálunk a következőképp zajlott: első másfél hét csak nappal aludt nagyokat, éjszaka volt, hogy még egy órácskára sem szundított el, teljesen fordított volt a menetrend.
Aztán megfordult a dolog és most már csak egyszer kelünk éjszaka, sőt most 3 hetes a drága és ma este 11-től reggel 6.30-ig aludt, ugyhigy van reményKép
Mi trükköztünk mindenfélével, (pl.éjszaka nem gyújtom fel a villanyt szoptatáshoz stb.), de igazán nem tudom minek köszönhető volt a fordulat.
A szemcseooezést mi is végig csináltuk + kamilla, ez nálunk bejött (de azt mondta a doki ha visszajön újra szemcsepp, aztán a szemészet. Nálatok is enyhült a dolog és a szemcsepp elhagyása után jött vissza, vagy a szemcsepp nem is használt?
Vantal! Rosszul létekkel hogy állsz, jobb már egy picit?
Na mnennem kell, mert a Sózsák ébredezik és különös nadrágból áradó szagok is vannak (nemcsoda kislányom 3,6 kg-os születési súlyához képest, most 3 hetesen 4 kg fölött vanKép

Üdv mindenkinek

Á.
hÁgnes
 
 


Szia Ági!

Egyszerre voltunk bent a kórházban, egy nap a különbség a manók között. Csak mi még nem tartunk a 4 kilónál KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Szia Ági!
Örülök, hogy jól vagytok, meg hogy a bébi kezd "szocializálódni" :o))
Nálam vegyes a helyzet. Most éppen jól vagyok napok óta, úgyhogy hullámhegy van. Egy hete meg alapos hullámvölgy volt. Szóval ingadozó a helyzet. Lassan betöltöm a 23. hetet is, úgyhogy most már túlzott változásra nem számítok. Viszont az tetszik, hogy egyre jobban kommunikál velünk a bébi. Ha ráteszem a kezem valamelyik részére a pocimnak, akkor célzottan odarúg, vagy ha nem tetszik neki egy testtartásom, akkor meg ő szól, hogy nem kéne. Ez most már elég gyakori, "rémesen" raplis kissrác, egyre többször próbál bekorlátozni és érvényesíteni az akaratát. Csak tudnám, hogy kire hasonlít, de biztosan nem rám! :o)))
Nem tudod lekicsinyíteni a fotókat Sáráról? Ha átküldöd és megmondod, hogy mekkorára kell, akkor megcsinálom szívesen! vantal@inext.hu
Üdv:
Viki
vantal
 
 


vantal
 
 


Sziasztok! Már egy-két kérdést feltettem ebben a topicban néhány héttel ezelőtt, és mivel voltatok olyan aranyosakKép, hogy válaszoltatok, most megint kérdeznék: szeretnék tudni mindent a Jahnról, amit csak lehet. 12 hetesek vagyunk, így még az orvosomat nem faggattam ki az ottani szokásokról, a szülés körülményeiről, a felszereltségről, a szülés utáni baba-mama elhelyezésről...Nagyon örülnék, ha írnátok ezekről valamit!!! Előre is kösziKép
M.

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Bemásoltam egy cikket róla:

Egy kórház Dél-pest babáiért

A Csepel Weiss Manfréd Kórház Szülészeti-nőgyógyászati Osztályának megszűnését követően feladatát az a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház vette át, amelyhez jelen pillanatban közel fél millió ember tartozik. A Pesterzsébet és Soroksár határán található intézmény így most már a XVIII, XX, XXIII, kerületieken kívül a vecsésiek - valamint rövidesen a gyáliak - és a csepeliek kórházává is vált.

Dr. Csákány M. Györgytől, a kórház Szülészeti-nőgyógyászati Osztályának vezetőjétől megtudtuk, hogy ennek a területi beosztásnak kevésbé van jelentősége, ugyanis jellemző, hogy a nők nagyobb része orvost választ és nem kórházat. Mivel az intézmény a húsz budapesti kórházból az ötödik legnépszerűbb, ezért a jelek szerint jó orvosokból a Dél-pestiben nincsen hiány.
A főépület 8. emeletén valóban egymást érik a várandós kismamák, akik különböző méretű pocakjaikkal várják orvosaikat. Köztük várakozik a már -lapos hasú - Wolf Ivett is, aki június 14-én szülte meg első kisbabáját.
- Én a viszonylag közel lévő kórházak közül választottam - mondta el kérdésünkre a fiatalasszony. - Elkezdtem erről a néhány kórházról információkat gyűjteni, főleg az Internet segítségével. Amiért végül a Dél-pesti Kórház mellett döntöttem az a fontos szempont volt, hogy itt nem mehetnek be látogatók a kórterembe. Melyik kismama szeret úgy szoptatni, hogy a szomszéd ágyon látogatnak? Másrészt készítenek a kórházban hasi és koponya ultrahangot a babának, amelyet tudtommal csak két kórházban csinálnak Budapesten, emiatt tehát nem kell később külön, máshova vinni a babát. A szülés nem volt fájdalom menetes, de ezt az ember tényleg azonnal elfelejti akkor, amikor megpillantja a gyermekét.
Ivett beavatott minket abba is, hogy szeretnének a jövőben kislányuk mellé egy kistestvért is, aki a tervek szerint szintén a kórházban születne meg.
Az intézmény ellátottsága fővárosi szinten is valóban jónak számít. A meddőségi kezelés mellett évek óta sikerrel folyik a szülésre való felkészítés egy párok részére létrehozott kismamaklub keretében. Az osztályon működnek továbbá gyermeknőgyógyászat, endokrinológia, klimax és urológiai kezelések.
- Minden kedden szülésre felkészítő foglalkozásokat tartunk. Ezen a kismamák párjaikkal együtt részt vehetnek egy szülőszoba látogatáson, kérdéseket tehetnek fel, és többek között egy filmvetítés során szépen és informatívan tájékozódhatnak arról, hogyan is zajlik le ténylegesen egy szülés - magyarázta Juhacsek Ildikó szülésznő. - A szülőszoba ellátás során a kórház folyamatos gyermekgyógyász felügyelettel lehetőséget biztosít alternatív szülési módokra is. Semmilyen ésszerű kezdeményezésnek nem vagyunk ellene.
A nagy nap eljövetelekor a kismamák rendelkezésre áll egy teljesen elkülönített - lila szobába - egyágyas, valamint egy ágyanként leválasztott négyágyas szülőszoba. Mindegyikhez tartozik egy-egy speciálisan kialakított együtt szülésre alkalmas légkondicionált szülőszobai rendszer.
- Gátmetszést a szülő nők 85 százalékánál végezünk, az először szülőknél 90 százalék ez az arány - mondja el dr. Csákány M. György. - A hüvelyi szülésnél lehet epidurális fájdalomcsillapítást kérni és sétáló EDA is rendelkezésre áll. A császármetszések aránya 20 százalék. Az alsó harántmetszés, többnyire Misgav-Ladach technikával történik. A műtét során a kismamák altatásban vagy spinális érzéstelenítésben részesülnek. A hüvelyi szüléssel ellentétben, ebben az esetben az apa nem mehet be a műtőbe.
Az összes szülőszobában megoldott a folyamatos monitorizálás, illetve nyáron komoly jelentőséggel bír a légkondicionáló berendezés is.
A szülésznőtől tapasztalatai szerint minden kismamának más jelent segítséget a vajúdás során.
- Az első babával többnyire 8-12 órát töltenek az anyukák a szülőszobába, amely felszerelése közé tartozik egy nagy ülő-labda, bordásfal, valamint a zuhanyzó is felfrissülést nyújthat.
Megtudtuk, hogy a Csepeli Kórházból áthozott hidromasszázs kád beszerelése és beüzemelése a szülőszobában a tervek szerint még ebben az évben megtörténik.
Szülést követően a kismamák - négy napra - igény és hely szerint a három egyágyas, a kétágyas vagy a négy darab négy ágyas szoba valamelyikébe kerülnek, ahol 24 órás rooming-in választható - az anya és az újszülött együtt.
A kórház területén Neonatológiai Intenzív Centrum II. minősítésű koraszülött-újszülött osztály működik, ahol a nem súlyos állapotú koraszülöttek az édesanyjukkal együtt maradhatnak. Itt négy darab egyágyas fürdőszobás szoba áll rendelkezésre a tartós ápolást igénylő újszülöttek anyukáinak számára.
vantal
 
 


Szia Rgabriella!

Nálunk ugyanez a helyzet a kislányom alvásával kapcsolatban, csak mi éjjel 1-től 5-ig vagyunk fennt vele. Nappal is csak egyszer alszik nagyot, a többi csak szundikálás. Nekünk is fáj a hasunk. A gyakori büfizés és az Infacol adása ellenére is sokat görcsöl a babuci. Igaz káröröm, de jó hallani, hogy nem csak mi szenvedünk ezzel a problémával. Nekem mindig azt mondják kitartás, jobb lesz. De mikor?

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Yndi és Hágnes!

Én 08.30-án szültem meg a lányomat. A 27-es szobába kerültem. Ti hol voltatok?

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Yindi, Zsuzsa!

Akkor biztos találkoztunk, én az egyik egy ágyasban voltam (azt hiszem 30/b). Kár, hogy nem derítettük ki előbb, hogy kb. egy időpontra esünk (bár ez elég nehéz, mivel mi Sára is egy héttel később jött).
Viki, elküldtem a képet remélem tudsz vele valamit kezdeni, köszi előre is.
Zsuzsa, nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem az Infacol, ami kis buborékokból csinál nagyot (vagy vmi ilyesmi), de állítólag van olyan is, ami pont fordítva működik, sajnos a nevét nem tudom, az sem segít, vagy vmelyik gyógytea esetleg?
Á.
hÁgnes
 
 


Sziasztok!

Ági, Zsuzsa! Én is egyágyasban voltam,a különajtós egyágyasban szept. 2-ától, mert előtte a császárosoknak kijáró szoba jutott másfél napra ;-)
Pocakfájás: mi az Infacolt használjuk már másfél hete, mert Fanni nagyon pocakfájós. Azóta is vannak néha gondok, de koránt sem annyi, mint előtte. Ez egyébként tényleg a kis buborékokat egyesítí, olyan égzengően tud büfizni utána a kisasszony... ;-) Egyébként van egy másik szer is, ezt úgy kell kikevertetnia patikában ( csak receptre csinálják ). Neve nincs, mi úgy kértük a gyerekorvosunktól, hogy pocakfájásra görcsoldó folyadék, és kb 50 Ft ( !!! ) körül van az ára. Ez is segít.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!
B.sszus. Már beírtam a mondanivalómat, mire valami gombot megnyomtam, és kitörlődött az egész. Hehe. Szóval a szemünk már sokkal szebb, de nem a szemcsepp, inkább a kamillás mosogatás segített...A pocak nem változott. Nem igazán segít az infacol, az tényleg nagy buboréákokat csinál a kicsikből. Kevés a nyugalmas időszak: este nyolckor kezdődik, egészen éjjel 1-ig eltart, aztán kb. 3-4 ig alszunk, utánna 6-ig bömbölde, reggel 8-ig nyugi, és nyolctól délig megint sírás. Talán déltől, 1-től 3-4ig van hosszabb nyugalmi időszak. Kellett mondanom Most felsírt....Egyébként anyósom az én esküvőmön is rendezkedett volna...Páromnak a szertartás alatt "súgdosott" mérgesen, hogy Kisfiam fogd össze a hajadat!(páromnak hosszú haja van, és kibontva szerette volna viselni az esküvőn...)
Az a baj, hogy párom nem nagyom mer vele ellenkezni.Sajna....
Na sziasztok, mert megnézem a babócámat..Rossz kedvem is van, első nappunk apa nélkül, nagyobb lurkó oviba, apa dolgozik...
rgabriella
 
 


Vantal!

Köszi a cikket! És hogy iyen gyors voltál!Kép
M.

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sziasztok !

Szeretném tudatni veletek hogy Gróf Domonkos szeptember 23-án csüt. hajnalban 2.25 megérkezett 2800g 49 cm-rel!

Nem is tudom hol kezdjem, gondolom egy csomó mindenre kíváncsiak lennétek.
A szülés nem volt vészes, este 8-9-től voltak 10 perces fájásaim amivel nem igazán foglalkoztam, mert már vasárnap is ez volt, aztán elmaradt. 11-kor elment a magzatvíz, indulás a kórházba, az úton már 4-5 percesek voltak a fájások , fél 1-kor kerültem a szülőszobára, ami sajna tele volt, mert a vizsgálat altt beelőzőtt egy asszonyka aki kitolási fázisba volt.Azt a fél órát nem kívánom senkinek, ki már nem mehettem, férjem nem jöhetett be, csak egy széket tudtak adni, persze a szülésznők sem tudtak gyorsabban dolgozni, nem rajtuk múlt, aztán az utolső boxba kerültem, ( ahova szerettem volna, Leventét is ott szültem) Következett pár perc szívhang hallgatás géppel, egy kis labda és aztán irány a szülőágy, nem is hittem el, aztán már nyomhattam is . Pontosan nem emlékszem hány nyomásra volt kint Domi de szerintem 2 fájás alatt megvolt. Robi vágta a zsinórt, előtte még pocomra rakták, aztán ellátták és megkaptuk elég hosszú időre, szopizott is rendesen. 5 körül kerültem osztályra a patológiára mert a gyerekágyon sem volt hely. Reggel pedig fél héttől már nálam volt.
Talán még érdekes lehet nektek hogy a nyákdugó már vasárnaptól menegetett el szerda reggel véres volt du már barna nyákos nagy mennyiségban.

Itt szeretnék köszönetet mondani a szülésznőmnek M. Évának aki nagyon kedves és segítőkész volt. ( Főorvos úr remélem tolmácsolja)
valamint a csecsemőosztály munkájában is nagyon kellemesen csalódtam! Én maximálisan meg voltam elégedve, rettentő segítőkészek voltak, bármit kérdetem mutatták , teljesen normál empatikus hangnemben, volt részem gyerekorvosi vizitben is. Másfél évvel ezelőtt nem ezek voltak a tapasztalataim, és főleg az dícséretes hogy ugyan azok az emberek mennyire megváltoztak. szóval a csecsemőosztály dolgozóinak is köszönet!( kérném Főorvos Úrat ennek is adjon hangot, talán még számít valamit hogy én is egészségügyis vagyok, főnővérként dolgoztam, így tudom értékelni a nővérek munkáját-persze nem adtam hangot a kórházban a végzettségemnek egyetemi okleveles ápoló vagyok).
Forgács Tanárúrnak is köszönet hogy újra minden külső beavatkozás gyógyszerek nélkül segítette világra hozni második kisfiamat is!

A poén az az egész dologban hogy Robinak mindez a 30. szülinapján történt, sikerült jól meglepni!

Most ma jól vagyunk, tegnap egész nap ordított pindur pandurom, már a bőgés szélén voltam a védőnő sem tudott mit kezdeni vele, pont itt volt. Ma nyugi van eddig! A tejecske is indulgat 20-30 szopizik eddig 2 óránként, most már 3 órája csönd van!!a sárgaság is rendeződni látszik!

Gabi!
Ha még érdekes a szemecskére! nekem mindig az anyatej cseppentése jött be, elsőre morbidul hangzik, de ártani nem tudsz vele, ez jó orrdugulásra és talán mág fülfájásra is!

Na üdv mindenkinek!
Kérdezzetek ha van amit tudni szeretnétek!

Kinga
(rakok majd fel képet)
döngy
 
 


Gabi!

Ha jól emlékszem te kerestél bébi hordozót. Az Auchan-ban most akciós 9000 forint. Én megnéztem jónak látszik.

Üdv
Sys
sys
 
 


Kedves Kinga!

Gratulálok az újabb babához! Kívánok jó egészséget mindnyájatoknak!

Azt szeretném kérdezni, hogy az, h. teljesen beavatkozás és gyógyszermentes szülésed volt, min múlott? Te kérted előre, h. bármi lesz (az ésszerűségi határokon belül), nem szeretnél semmi beavatkozást, vagy egyszerűen csak olyan gyorsan/simán ment minden, hogy nem volt rá szükség?

Én is majd ilyen szülést szeretnék, de nem tudom, hogy ez elég-e??? (Annyi minden beavatkozásról lehet hallani, pl. burokrepesztés, méhszájkisimítás, benyúlás, hasfalon át baba kitolása, oxitocin ill EDA bekötése, gátmetszés stb. stb. stb.)

Köszi:
Zsuzsi

Kép
hbzs
 
 


Tisztelt Rgabriella!

Csecsemősökre vonatkozó irására az érintett, embertelenül, megalázóan viselkedő, másokat "hülyének néző" dolgozókat foglalkoztató osztály vezetőjeként szeretnék reagálni. Az internetes fórumot eddig igyekeztem szakmai kérdések megválaszolására használni, de Rgabriella
véleményének hangneme, "másképp emlékezése" irásra késztet, és azért csak most, mert az összes szóbajöhető érintettet természetesen meghallgattam. Abban az időben, amikor Ön kisfiával az osztályon tartózkodott, két édesanya kért és kapott engedélyt arra, hogy újszülöttje az éjszakát is kint tölthesse. Egyikük ugyanannál a szülészorvosnál szült, mint Ön.
A nővérek a folyamatosan jelen lévő gyermekorvostól kérnek engedélyt a kintalváshoz, minthogy ennek előfeltétele, hogy az újszülött állapota stabil legyen. Öntől sem a nővérek, sem kollégáim felé, sem én felém nem érkezett ilyen kérés.
Korábban már irtam felmérésünkről, melyből az derült ki, hogy az édesanyák több, mint 80%-a jónak tartotta azt, hogy a babák az éjszakát az újszülött osztályon töltik, hiszen a nem mindig könnyű szülés után jólesik az első két-három éjszaka pihenni (a véleményeket névtelenül töltötték ki!). Természetesen a fennmaradó 20 % számára kérés esetén eddig is, és a továbbiakban is biztositjuk az éjszakai kintlétet. Az Ön esetében miért ne engedélyeztük volna?
Kifogásolta a pelenkahiányt. Ez rövid időszakokban előfordul, amikor az egy hónappal korábban megrendelt pelenkamennyiség rajtunk kivülálló, általunk nem befolyásolható okok miatt nem érkezik be a kórházba. Tudomásom szerint több újszülött osztály egyáltalán nem biztosit pelenkát, a babaruhát, babaápolási eszközöket is a szülőknek kell bevinniük (természetesen ezt nem mentségnek szántam, a helyzet nekünk sem kellemes).
További kifogása az itatás. Jól ismerve a szakirodalmat, egyetlen józan ésszel elfogadható érv sem szól az ellen, hogy az újszülöttet megitassuk akkor, amikor édesanyjának még nincs elég teje, ill. a baba nem szopik eleget. Szoptatás előtt az osztályon senki nem ad pótlást; az újszülöttek akkor is aludhatnak mélyen, amikor éppen nincs tele a pocakjuk. A babát az itatás nem szoktatja le a szopásról. Erre legfőbb bizonyitékom 25 év tapasztalata, melyet patológiás újszülött osztályon, koraszülött osztályon töltöttem és jelenleg is töltök. Az itt ápolt babák betegségük miatt minimum napokig, sokszor hetekig nem szophatnak, tápszondán, cumisüvegből táplálkoznak, ennek ellenére ügyesen megtanulnak szopni. Saját adataim szerint - ezt mások felmérései is igazolják - a szülést követően patológiás osztályon ápoltak lényegesen nagyobb arányban szopnak 6,9,12 hónapos korukban, mint a szülést követően egészséges újszülöttek. Amennyiben valaki azt kéri, hogy gyermeke inni se kapjon, jelezze, ezt a gyermek ágya fölé kiirjuk, és meggyőződésünk ellenére BETARTJUK. Az "itatás-ellenesség" a későbbiekben hamar megszűnik, az ellenőrzésre visszaérkezők túlnyomó részénél már teával telt cumisüveg látható.
Az ellátásra vonatkozó vélemény kitöltése nem kötelező. A véleményt tartamazó papirt a hazaadás előtti öltöztetésnél kérjük el, tehát a negativ véleményt leirókat sem "fenyegeti veszély". Nem igaz, hogy a vélemény irása során bárki is figyelné az édesanyákat, az Ön gyermekét
hazaadó nővér a kórteremben sem tartózkodott, amikor Ön leirta, hogy az ellátással elégedett volt. Vajon miért nem ott irta le panaszait? A papirt akár üresen is hagyhatta volna!
Sajnálom, hogy Rgabriellában szüléséről és az azt követő napokról csak a negativan megélt élmények maradtak meg. Elkerülte figyelmét, hogy kisfia mindig tiszta és ápolt volt, hogy naponta megvizsgálta gyermekorvos, és olyan, későbbi problémákat megelőző vizsgálatok történtek nála – ultrahang-vizsgálat, részletes ideggyógyászati vizsgálat, csípőszűrés -, melyek nem minden újszülött osztályon megszokottak.

Dr. Ármay Zsuzsanna

Dr. Ármay Zsuzsanna
Ármay
 
 


Szasztok!

Úgy látszik csak panaszkodnom kellett a hasfájásról és a nem alvásról. Bettina az esti tornáztatás után remekül aludt 9-től 2-ig, majd 3-tól 7-ig, és ez így ment a mai éjszakán is. Már napközben is nyugdotabb. Tegnap 4 hetesen voltunk 3850g (3400g-mal születtünk). Ma már 120 és 160 g között szopizott.

Yndi és Hágnes!
Én is túlhordtam a babámat 6 nappal (08.24-re voltam kiírva), majd 30-án megindították 9-kor burokrepesztéssel és 15.30-ra született meg. Leírom, hátha segít valamit az ismerettségben, hogy én abban aszobában voltam, amiben az ikrek voltak. Remélem, ha a kórházban nem is figyeltünk fel egymásra, de majd most kapcsolatban leszünk egymással.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Kinga!

Sok születésnapot kívánok a párodnak, Robinak! Én is ezen a napon ünnepeltem a 30. születésnapomat.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Zsuzsi!

Szóval a beavatkozásmentes szülés azt jelentette nekem hogy gyógyszert nem kaptam!
Az orvosom teljesen gátmetszés párti így azt nem úsztam meg, de semmi gyogyot nem kaptam szülés alatt. Egy kis hasinyomás volt mert a lepény elég nehézkesen jött ki! de azt gondolom ennyi belefér. első szülésemnél nem voltam ennyire tudatos az magától alakult így, hogy nem kaptam semmit és a mostanit is így szerettem volna megélni. ezt jeleztem orvosom felé aki azt mondta természetesen az ésszerűség határain belül. Szóval szerencse is kell hozzá hogy minden úgy alakuljon hogy az álmok valóra válhassanak.
Másik Zsuzsi!
Köszönjük a jókívánságokat!

kinga
döngy
 
 


Kinga: gratulálok én is! Nagyon ügyes vagy, hogy gyógyszerek nélkül sikerült! Én is szeretném úgy megpróbálni, aztán majd kiderül, hogy meddig bírom - lehet, hogy csak 2 percig :o)
Az én bébim is a párom (33.) szülinapjára van kiírva, aztán meglátjuk, hogy a kis pasi, hogy dönt :o)
Vigyázz a gyerkőcökre - a férjedre - és magadra! Na meg arra, hogy a közelgő hülye téli vírusokat elkerüljétek, és szépen egészségesen tudjatok növögetni.
Viki
vantal
 
 


Sziasztok!
"Kedves" Vantal, Sys és a többi ráérős anya!
Szeretnék reagálni a leveleitekre. Én is a Jahn Ferenc Kh.-ban szültem pár hónapja, egy pici gyermekem van. Nem értem egyáltalán a hozzá állásotokat az egészségügyhöz. Konkrétan a gyermek váráshoz. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a csecsemősök munkájáról. Le a kalappal minden egyes újszülöttes nővérről. Igazi lelkiismeretes, odaadó munkát végeznek. 4 teljes napig állandó felügyelet alatt voltunk. Minden fontos tennivalóra megtanítottak és felvilágosítottak ami a babával kapcsolatos.
És természetesen sokat segített és hasznos volt a szülésfelkészítő tanfolyamon való részvétel. Nem tudom az előadással mi a problémátok, szerintem lényegretörő volt és egyáltalán nem felületes. Remélem tudjátok, hogy az előadás csak egy része a felkészülésnek a többit meg illene elovasni.És egyébként úgytudom ez a csecsemős nővér önszorgalomból tartja az előadást!!! Ahogy látom, jó sok időtök van másnak tanácsot adni ahelyett, hogy a picivel foglalkoznátok. Kedves Rgabriella sajnálom, hogy neked ennyire "rossz" tapasztalatod volt az újszülött osztályról, mert nekem és még nagyon sok anyának első kérésre mindent teljesítettek. Legyetek szívesek csak olyan állításokat leírni amiben 100%-ig biztosak vagytok és a valóságnak megfelelnek, mert nem kell elrémiszteni a többi kismamát. Bocs(i), hogy ezzel a pár sorral mertelek benneteket "untatni". Bocs
bocs
 
 


Kedves Bocs!
Egy: nem szültem még
Kettő: nem voltam szülés felkészítőn
Három: én arra reagáltam, amit mások írnak, kb. annyit, hogy de kár, hogy XY-nak rossz tapasztalatai vannak, és ez szomorú.
Írtam én valaha, hogy bármelyik csecsemős tett valamit "ellenem"?! Nem is találkoztam vagy beszéltem egy darab csecsemőssel sem.
Hogy a fenébe jövök én a képbe?!
Miről beszélsz?!
V.
vantal
 
 


Amúgy meg a tudtommal szólás szabadság van, és ha a többiek úgy érzik, hogy van véleményük az ellátásról, akkor nem hiszem, hogy ne mondhatnák el, ha az éppen nem jó. Azért nehogymár egy internetes fórum arról szóljon, hogy csak szépet és jót lehet valakiről vagy valamiről írni. Akkor nyissatok egy olyan új topikot, hogy "Jahn Ferenc Kórházról vagy jót vagy semmit" és oda nem írnak azok, akiknek esetleg bajuk van.
Én még nem szültem, mégsem hinném azt, hogy elrémítenének a negatív vélemények. Legalább rá tudok készülni mindenre, és nem egy rózsaszínű álomból huppanok le a földre, ha mégis van valamelyikben valami. Szóval te is győződj meg a véleményezés előtt arról, hogy mi jó 100%-ban a még nem szült kismamáknak.
Üdv:
Viki
vantal
 
 


Amúgy meg ha érdekel a véleményem, abban tökéletesen egyetértek a Ármay doktornővel, hogy ha valakinek baja van, akkor az elsősorban hozzájuk forduljon ott és akkor. Én ezt fogom tenni efelől kétségeim sincsenek. Na meg a véleményezésben is a valós véleményemet fogom leírni. És máshol is...
vantal
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Ugyan már, ne húzd fel magad Kép!
Úgy tapasztalom, hogy mindenhol vannak teljesen elégedett és kevésbé elégedett anyukák és egyik sem tudja meggyőzni a másikat a maga igazáról. Aki csupa jó élménnyel tér haza a kórházból az nem hiszi el, hogy más nem olyan rózsaszínben látta a világot. És persze ugyanez igaz a másik oldalról is. (nekem sem nagyon hittek a MÁVban szült ismerőseim, tudom, miről beszélek Kép)
Jó éjt! Virág az egyik "ráérős anya"
virga
 
 


De felhúzom, mert helyettem ne mondjon valaki véleményt. Én még egy "szülés előtt álló kismama vagyok" - akik ugyebár fel lettek hozva szerencsétlen védtelen példaként - méghozzá azon sok kismamák egyike, akit igenis érdekelnek a jó és a kevésbé jó vélemények egyaránt. Rá akarok készülni mindkettőre. Ha meg kellemesen csalódok, az csak jó. De ne döntse el helyettem senki, hogy mit és kit akarok meghallgatni, és ki mivel riogat, vagy mivel nem. Azt meg aztán főleg ne, hogy ki mennyire ér rá, vagy hogy ki mikor és mit ír a fórumon. Nem tudom, az ilyen emberek mit képzelnek magukról.
Azt meg eleve utálom, ha bárki bármelyik oldalról győzködni kezd. Majd én eldöntöm, hogy kinek hiszek és mennyire. Nem hiszem, hogy tanácsot akarnék kérni bárkitől is erre vonatkozóan, de ha igen, majd jól érthetően jelzem.
És utálom, hogy olyan emberek miatt húzom fel magam, akik még arra sem képesek, hogy elolvassák mások korábbi hozzászólásait, és egyáltalán tudnák, hogy kinek írnak.
Azért köszönöm, hogy nyugtatsz Virág, és sajnálom, hogy megint a kiakadásom kell olvasnod, de nem tudom szó nélkül hagyni az ilyet, és őszintén szólva nem is hiszem, hogy kéne.
vantal
 
 


Amúgy meg kedves Bocs is itt osztja az észt, és minket olvasgat ahelyett, hogy a picivel foglalkozna Kép!

Vantal!
Engem nem zavar a kiakadásod, csak arra gondoltam,hogy ha idegesíted magad, akkor az lehet hogy nem tesz jót gyomor- és fejfájásügyben. Amúgy voltál dokinál? Ha jól emlékszem írtad, hogy mész a háziorvoshoz is és rákérdezel a gyomorégés, refluxszerű dologra. Jól emlékszem? Van azóta javulás?
virga
 
 


Vantal, mióta babanetezel?Kép
Én már régóta, és sok topikon láttam, már - sajnos - ilyen jellegű beírást. Nekem eléggé érthetetlen, de meg van ennek is a magyarázata... De nem érdemes rajta felhúznod magad! Részemről én mindig olyat írok le, amit névvel és arccal 100 %-ig vállalni tudokKép
"szülés előtt álló kismama" nagyon teccKép utána majd anyuka leszel - én már több, mint 3 éve hallgatom, de még mindig furiKép

Kinga, gratula Neked isKép egy orvoshoz járunkKép

Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Virág: a háziorvosnál még mindig nem voltam - jó hogy mondod, mert simán kiment a fejemből :o) - viszont a (méltán agyondicsért) dél-pestis orvosommal beszéltem, és az ő tanácsait követve jobban vagyok lényegesen. Egész nap kell piciket ennem, és így tényleg egy ételféleséget sem kell mellőznöm. Nem lakhatok jól, de mindig legyen valami a gyomromban. A főétkezéseket is ketté dobom, és közte is rágcsálok valamit, kekszet tejjel, ilyesmit. Bejön a téma, úgyhogy rendesen tudok enni még gyümölcsöket is, és most már híztam ismét egy kilot. Összesen +5nél tartok. Jövő héten belépek a 6. hónapba, úgyhogy ez elég jó a doki és a védőnő szerint is. A pocim is növöget szépen - a mellem is, de az már leállhatna, mert kezd túlzásba esni :o) - a bébi meg egyre aktívabb. A fejfájás is kerül már jó ideje, szóval most éppen elég jó korszak van. Értékelném, ha így maradna :o)
Nálad mi újság?

Csucsuka: kb. februárban kezdtem el babanetezni, azóta már jó párszor kiakadtam dolgokon. Mondjuk alapvetően ilyen tipus vagyok, egy perc alatt felhúzom magam hülyeségeken, aztán meg képtelen vagyok lehiggadni nagyon sokáig. Hirtelen harag ami sokáig nem párolog el. Jó kis természet, mi? :o)
vantal
 
 


Közbe lenne pár kérdésem a szájpenésszel kapcsolatban.
Mi az oka annak, hogy több babát szájpenésszel visznek haza a kórházakból? (Szinte minden kórházról hallani ilyet, most érdeklődtem körbe.)
Ennek higiéniai vagy más okai vannak?
Alapvetően micsoda a szájpenész és minek a hatására jelenik meg?
Csak kellemetlenség, vagy komolyabb következménye is lehet?
Mennyi ideig tart a kezelése, és ez az időszak milyen hatással van a bébire?
vantal
 
 


Sziasztok!
Szeretnék újként csatlakozni hozzátok és segítséget kérni. Én jelenleg 6 hetes vagyok az első babánkkal, aki lombik útján "jött létre". Mi a Forgács Intézetbe járunk, de a Jahn Ferenc kórházban szeretnénk szülni (a közelsége miatt is). Nem biztos, hogy a Tanár úr el tudja vállalni a terhesgondozást és a szülést. Mivel nem régóta lakunk Pesten (Erzsébeten)így nem ismerek egyetlen orvost sem. Tudnátok nekem ajánlani valakit akihez bizalommal fordulhatok? Minden segítséget előre is nagyon köszönök.
Vadri
vadri
 
 


Szia Vadri!
Gratulálok a picurihoz.
Én nagyon meg vagyok elégedve az orvosommal, pedig először tartottam a korától (úgy 35 éves). Nagyon kedves, odafigyel a betegeire, és mindig elérhető mobilon, még hétvégén is, ha gond van. Szerintem jól vizsgál - na és picik a kezei, ha érted mire gondolok - és nincs kötött rendelési ideje. Ha felhívod, akkor egyeztettek egy időpontot és mehetsz hozzá (a kórházba). Nekem előtte volt már nemtom hány dokim, talán hat, mindenféle korú, típusú nőgyógyász, de eddig magasan vele vagyok a legjobban megelégedve. Ismerek pár embert, aki már szült nála - olyat is, aki csak ügyeleten esett be hozzá, nem saját betegként - és mindenkinek jó volt róla ezen a téren is a véleménye. Ha érdekelnek az elérhetőségei, akkor írj egy e-mailt: vantal@inext.hu
vantal
 
 


Szia Vadri!

Gratulálok a pocaklakódhoz!!!

Én is jó szívvel tudom ajánlani az orvosomat, bár még nem szültem nála (most készülünk a pocaklakó fogadására Kép ). Az erzsébeti SZTK-ban rendel, de októbertől megint csak 2 nap hetente. Kép (Viszont a hét többi részében a Jáhn Ferenc Kórházban van.) Ő is fiatal, de már maga is 4 gyermekes apuka, és dr. Tolnay Lajosnak hívják.

Kép
hbzs
 
 


Szerintem sok jó orvos van a kórházban, legalábbis eddig bárkiről hallottam, mindenki ajánlotta az övét. Ez mondjuk eleve jó dolog, mert ha valaki ügyeletre esik be se lehet nagy baj. A szülésznőkről szintén csak szépet és jót hallani - legalábbis hozzám még negatív kritika róluk sem jutott el.
vantal
 
 


"Kedves" Bocs!

Ha már Te is így szólitottál. Én sem tudom, hogy engem miért szedtél elő. Egyetlen felszólalásom volt a csecsemősökkel kapcsolatban és az is a 4 évvel ezelötti élményeimre volt alapozva. Úgyhogy köszönöm kedves szavaidat, de legalább értelmezz vagy olvass el mindent rendesen.
Ja és nem érzem magam ráérős anyának.

Sys
sys
 
 


Szia Vantal

Tudsz esetleg olyan dokit, aki a csepeli SZTK-ban is rendel és persze a Jahnban is. Uis én is a Jahnban szeretnék majd szülni.... de csepeli vagyok és szeretnék majd az elejétől ahhoz a dokihoz járni akinél remélhetőleg szülhetek is.
Előre is köszönöm. Ha nem akarsz konkrét nevet, mailben is vároma válaszod (katonae@monbank.hu)

Éva
évi79
 


Sziasztok!

Én sem bírom ki, hogy ne reagáljak "kedves" Bocs irományára.
Először is, én is első babás kismama vagyok és nem "ráérős mami", tehát nekem sincs rutinom a csecsemőkkel kapcsolatban. Ha lett volna, és már "ráérős anyuka" lennék, akkor minek mentem volna el egy csecsemőgondozásról szóló tájékoztatóra?! Profi lennék már, nem igaz?
Virgának meg igaza van abban, hogy ki is valójában a "ráérős anyuka"? Biztosan nem használtam volna ezt a kifejezést "kedves" Bocs helyében...
Egyébként, én azt írtam, hogy a szülésznő beszámolójához képest a csecsemős tájékoztatója gyenge és felületes volt, és többet vártunk. Kedves volt, aranyos, de mondanivalójában kevés. Én kb. már 5 könyvet elolvastam erről a témáról, így elméletben igencsak képben vagyok, éppen ezért vártam volna többet tőle.
Nem biztos, hogy "kedves" Bocs pont ugyanilyen tájékoztatást hallhattál, mert állítólag nem mindig ugyanazok adják elő...
Az, hogy a csecsemősök valójában milyenek lesznek velünk élesben, az meg csak később fog kiderülni, tehát per pillanat, csak mások tapasztalatait tudjuk meghallgatni.
Minden esetre örülök neki, hogy neked csak pozitív tapasztalataid voltak, és nagyon remélem, hogy nekünk is csak az lesz majd a későbbiekben.


Erika
erika2004
 
 


Évi: írtam mailt!

Bocs: asszem nem arattál osztatlan sikert
vantal
 
 


Kedves Bocs!

Az aki naponta leül 10-15 percre a gép elé nem biztos hogy ráérős anyuka, csak esetleg emberekkel szeretne társalogni, ha csak egész nap gyerekgügyögést és sírást hallgat, és mondjuk ezt teszi 2-3 éve, a társalgást napközben esetleg a homokozó szélén folytat felnőtekkel, mivel a párjuk hajnaltól késő estig próbálja megteremteni a család jólétét.
Szerencsés vagy ha Te nem ebben a cipőben jársz! Ezért nem kellene elítélned Minket, mert máris azt teszed és úgy reagálsz mint mi akkor meg hogy is van a dolog?

Nekem nagyon sokat segített az internet, sokszor csak ez volt a kapcsolatom a külvilággal, főleg a szülés utáni hetekben amikor "lakásfogságra" voltam ítélve.

Kinga
döngy
 
 


Kedves Vantal!

A szájpenész okozója egy gomba, és nevét onnan kapta, hogy a nyelven, az ajkak belső felszínén és a pofazacskók nyálkahártyáján a penészhez hasonló, fehér színű felrakódások jelennek meg. A baba számára nem fájdalmas, nem okoz szopási nehézséget, és egyszerűen, ecseteléssel gyógyítható. Elsősorban csökkent ellenállóképesség esetén jelentkezik, márpedig az újszülött ellenállóképessége csak 2-3 hónapos korra ér el megfelelő mértéket.
A szájban lévő gomba az emésztőrendszeren keresztül jutva a popsi bőrén is okozhat jellegzetes kiütéseket. Ezért tartalmaz a popsikenőcsök nagy része gombaellenes szert is. Szájpenész esetén szükséges a mell alaposabb lemosása, a cumi, játékcumi rendszeres kifőzése. Valamely más betegség antibiotikus kezelése a jó védőbaktériumokat is elpusztítja, ilyenkor könnyebben alakul ki szájpenész.

Dr. Ármay Zsuzsanna

Dr. Ármay Zsuzsanna
Ármay
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: