Új privát üzeneted érkezett!

Szívesen, szívesen..

Hogy a csuda vigye el..már megint a bőgicse...Ma senki sincs jó passzban??
:(

még egy kicsit nézelődöm, aztán megyek, apa hív..

holnap jövök, jók legyetek!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


hoppá!
Ha Betti is itt van, akkor még pár percet maradhatok..
aztán úgyis elzavar aludni.. :D

mi volt hugicával??
tünci28
 
 
 


tünci





Menjél és végre pihend ki magad én ma sem alszom korán szerintem. Ma csak gondolkodtam és szenvedtem és csupa olyan dolgot csináltam amivel még jól megkinoztam magam. Lehet baj van nálam?
melcsike70
 
 

 
 

Nekem meg egyfolytában az jár az eszembe, hogy az utolsó előtti nap le szerettem volna fényképezni a telefonommal, de gondoltam, majd holnap az apa telcsijével, az úgyis szebb fotót készít.
Másnap már kisebb gondunk is nagyobb volt a fotónál.

De most már nagyon bánom, annyira kis szép volt Lackókám.
Teljesen olyan volt, mintha a integetett volna a kis kezével, mikor elmentem, meg megfogta az ujjaimat. Mintha Ő már akkor tudta volna, hogy nincs sok hátra :cry:

Betti, milyen volt a hugival?
Vendég
 


Melcsi!

Semmi baj nincs Nálad!!!Ez így a jó..én megcsináltam azt is, hogy a sírra borulva zokogtam fél órát..akkor az is normális volt..ötpercenként megnéztem a képét..csupa szomorú dolgot csináltam..mert ha levittem magam a legmélyebbre, akkor nem fájt már jobban..ma már nem nézem minden nap a képét és a sírnál halkan sírok...

De nincs baj Nálad..most ennek van itt az ideje..
tünci28
 
 
 


Érzelmileg vagyok zokni.
Ez nekem már kicsit sok.
Az elvesztés és ez ez egész új családosdi egy hónap alatt.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jó veletek lenni. Most is sirok, de legalább ti nem mondjátok hogy ne sirj. Attól félek hogy sosem leszek túl rajta, de még csak 3 hét telt el. Talán nem zakkanok meg.
melcsike70
 
 


Hugica azért kibírható?

Holnap meddig lesz nálatok?
Vendég
 


Hugi nagyon jó fej, pláza, meki, ruhavásárlás, mozi, főzés, sütizés, mindenhol jártunk ma, de nagyon fura. Most raktam ágyba.
Kivagyok.
Tényleg sok, lelkileg. Közben holnap még folytatódik.
Nem azt mondom, hogy rossz, de 20 év után most nem megy minden úgy újra, ahogy 10 évesen abbahagytuk!!!!
Tök idegen emberek, akik mégis család. Most mi van?

Közben meg egész nap eszembe jutottak azok a gyerekek, akikkel felnőttem, azok a testvéreim, másik hugicám kérte, hogy menjünk be már, rég látott, Pesten járnak gimibe, csak hétvégén vannak itthon, hiányzok neki.
de nem megyek, mert a másikkal vagyok, akiről egyébként anyum még nem tud és ami nem fog elmúlni örületes összeveszés nélkül azt hiszem.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jaj Melcsike! három hét, egy hónap ,fél év, az még semmi!!MÉg nagyon sokáig tart ez..mára megtanultam, hogy nem lehet siettetni..

Ma akivel beszélgettem leányzó, már született két gyermeke, 5 éve volt a vetélés és elcsuklott a hangja, könnybe lébadt a szeme, amikor kimondta hangosan...

Betti!
Elhiszem, hogy nem könnyű,de azért jó is volt?Aranyos ,értelmes lány?
tünci28
 
 
 


Betti, a te döntésedet anyudnak már el kell fogadnia, bármi is legyen az.

A másik két húgod tud az új családtagról?
Vendég
 


Betti!
Anyukádat még ilyen sok év múlva is felzaklatja az apukáddal kapcsolatos dolog??
tünci28
 
 
 


Boboka, Holnap délután visszük vissza.

Mano
Én nagyon örülök ennek a hírnek és én is kérlek, hogy maradj. jövőnk nekünk is van, remélhetőleg babás, ha meg nem, az is fel kell majd dolgoznunk valahogy.
Én szeretnék rólad tudni, és az is jó lenne, milyen kétségeid merülnek fel, hiszen ha Isten is úgy akarja mi is ezen át fogunk majd menni. Szóval te vagy most a "prototípus". :D

Melcsi
Nem fogsz megzakkanni. Ez egy út, amin végig fogsz menni, itt már mindenki járja, csak már máshol tart, de mi is voltunk a legelején. Azt nem mondom, hogy most marhára előre vagyunk, de haladunk.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jaj, Betti!
én is ezt éreztem MANOMANOval kapcsolatban..olyan jó lenne, ha maradna, mert amiket most érez és átél, azt remélem mi is fogjuk a nem túl távoli jövőben..és jó lenne ,ha megosztaná velünk a kétségeit, félelmeit..
tünci28
 
 
 


ahh, most tényleg megyek, jó éjt!!
tünci28
 
 
 


Hát elég ronda válás volt, természetesn mindenért Apám a hibás, apám szerint Anyám, de mondtam, hogy ezt én nem akarom hallani, hogy hogy tették tönkre egymás életét, nem érdekel.
De Anyu még mindig gyűlöli, azt hiszem, és mindenkinek segíteni kell haragudni neki, mert neki van igaza.
Közbe látok egy sorsába belenyugodott embert, aki már az élettől nem vár sokat, de most boldog a feleségével és a lányával és nem vágyik már csak nyugalomra, békére.
Azt mondta, nekik, mostmár látja, nem szabad lett volna házasodni, teljesen különbözőek voltak, de fiatalon ezt nem vették észre.
szóval nehéz lesz, meg nem egyszerű ez most sem. Túl gyors.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Csajok.
Én is megyek, csak tudattam, hogy még élek, de olyan fáradt vagyok, meg holnapra is kell az energia.
Szép álmokat Nektek.

Betti
Kép
betti0412
 
 


tünci jó éjt
melcsike70
 
 


neked is betti jó éjt
melcsike70
 
 


én még benézegetek hátha valaki lesz fennt csak jelezzétek ha valaki nem tud majd aludni én még kicsit kitartok
melcsike70
 
 


Jó éjt Betti, Tünci.

Én még szerintem maradok egy kicsit. Melcsi, te vagy még?
Vendég
 


Melcsi, szerintem én is megyek aludni, mert kezd elnyomni az álom.

Jó éjt, próbálj egy kicsikét megnyugodni, remélem tudsz egy picit aludni az éjszaka.
Holnap reggel jövök.
Vendég
 


Még valamit bemásolok ide, az egyik terheskönyvben találtam, a végén foglalkozik pár fejezet a gyermeküket elvesztett szülőkkel.

Mindjárt küldöm
Vendég
 


A gyász állomásai:

Rémület és tagadás
Bűntudat és harag
Csüggedés és lemondás
Elfogadás


Persze bővebben taglalja mindet, de most nincs erőm begépelni :roll:

Most már tényleg jó éjt
Vendég
 


Jó éjt neked is boboka
melcsike70
 
 


Még annyi, hogy az elfogadás: Végül belenyugszik a veszteségébe. Ez nem jelenti azt, hogy megfeledkezik róla - csak képes arra, hogy elfogadja, és újra élni kezdje az életét. Ha már elég erősnek érzi magát ahhoz, hogy terhes nőket és kisbabákat lásson.
Vendég
 


Sziasztok,

csak beköszönök, élek, aztán megyek vissza a 18. (!!!) oldalra olvasni. Ott dőltem ki. Nem tudom, hány nap alatt érkezek ide! Remélem, jól vagytok.
Holnap (vagyis ma, vasárnap) újra sorsdöntő (?) találkozás Pieterrel. Drukkoljatok.

Kisanyácska

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Szebb napot mindenkinek!


Ha már ilyen szomorú az idő ti ne legyetek azok! Ma talán én is egy kicsit jobban ébredtem. Tegnap óriási volt bennem a hiányérzet, de ma megpróbálom magam kicsit összeszedni magam.Legyetek jók és vigyázzatok magatokra. Pussz mindenkinek. .................... Jókat irok, csak nekem is meg kellene fogadnom a saját tanácsaimat is......
melcsike70
 
 


Jó reggelt éjszakai baglyok. Ha nem bántok meg senkit akkor szívesen maradok veletek! Köszönöm, hogy így gondoljátok. Nagyon aggódtam bevallom.


Melcsike. Nagyon kemény időszak. Kicsit majd enyhül, ha nem is múlik az érzés soha. Sírj addig míg el nem fogynak a könnyek. De örülök, hogy mára egy kicsit fogyott a könnytenger. Lesznek rossz és rosszabb napok. De eljön az idő mikor lesznek egy kicsit jobb napok is. De még olyan közel van hozzád. 3 hét az semmi. Ne várj még sokat!

kisanyácska! nehezen értem, hogy lehet valakit ennyire szeretni. De drukkolok ha neked ez így jó. Én nem csinálnám...nem tudnám csinálni a helyedben. Furcsa dolog az emberi ragaszkodás.

boboka: és mikor jön el az elfogadás? Mert a lemondás és csüggedés még most is velem van. Nem tudom elfogadni. A kérdések, hogy mit kellett volna másképp soha nem hagynak nyugodni. Mint egy alattomos kór folyton mardossák a lelkemet. Nem pihennek soha. És bárhol, bármikor képesek rámtörni.

Kicsit rólam: (de csak mert érdekel titeket) : reggel megtalált a róka-móka. Én nem hittem, hogy örülni fogok annak ha hányok....Nála, sosem volt ilyesmi, csak az ólmos fáradtság. Most nem vészes a fáradság de ez a róka megfuttatott az tuti. Naná, hogy az öröm mellett felmerült a kérdés is: normális ez? Nem azért van mert valami baja lesz? Mert a szervezetem ki akarja taszítani? A végén apa rakta helyre a lelkem mert őt is lerohantam a gyötrő kétségeimmel. Mi van ha? Mi lesz ha?......
Vendég
 


manomano



Én a Barcikámmal elég rosszul voltam eleint, a Bogikámnál semmit nem éreztem, az ne aggasszon az nem azt jelenti hogy baj lenne. Ha nagyon sok a reggeli rosszul lét arra a nőgyógyász felir vitamint vagy valamit, attól ne félj.Most örülj még a reggeli rosszul létnek is, mert az tudod azt jelenti.......................hogy?................. jön ................. egy új kicsit élet................. hozzátok. Minden rendben lesz, másra ne is gondolj!
melcsike70
 
 


Manomano!!

Szívből örülök, hogy maradsz velünk!!!!
A róka koma jó ám!!Azt jelenti, hogy nagyon magas a terheshormont szint...szóval kapaszkodik bébike ezerrel!!!
KEllesz nekünk ám nagyon!!!! :D

Kisanyácska!
Megy a drukk,ügyesek legyetek, aztán gyere mesélj!

Betti!
Kitartás!

Melcsi!
Sok- sok ölelést küldök!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Eddig nem tudtam írni, mert csak folytak a könnyeim folyamatosan és úgy éreztem én ehhez mit tudnék tenni. Édes-édes pici babák, tele csővel! Istenem, olyan szépek, a képen nem úgy néz ki, hogy ne lennének készen!!! Mekkora lehet az a kínzó, tehetetlen érzés, hogy nem tudtatok értük tenni semmit, ha én is ezt érezem. Hálát adok, hogy én sokkal előbb vesztettem el a kicsikémet. Akkor szörnyű volt, de most már látom lehetett volna rosszabb is...

Maradj Manomano! Látod nem bánatot, hanem örömöt hozol mindenkinek. Nekem is régen történt a dolog, régebben, mint neked. Már azóta van egy kisfiam is. Nehéz út áll előtted! Az eleje főleg kemény lesz. Mindjár írok privit is!!!

A belenyugvás nem felejtés!!!
hettuli
 
 


Sziasztok lányok.
Hát alig győztelek visszaolvasni titeket.
Lackóka és Bogi gyönyörű babák. Ha az ember nem tudja, hogy mennyivel korábban jöttek mint kellett volna, akkor fel sem merül benne hisz annyira tökéletesek. Ezért is nem lehet azt elfogadni szerintem hogy "nem voltak kész". Ilyen nincs. Ők egy ici-pici emberpalánták.
Tünci: nagyon szépet írt a férjed neked. Látod ebből is látszik, hogy mennyire szeret téged, tehát aggodalomra semmi ok. És valóban igaza van, még ha most Te nem is így érzel, de valóban lesz babócátok. Lehet hogy csak egy, de meglehet hogy kettő. Ez nem azt jelenti, hogy Violát elfelejtitek. Ott él az emlékeitekben és a szívetekben.
Mamomano: nagy gratula neked. Egy csöppet se félj, mert a reggeli róka csak jót jelent, valóban jól működnek a hormonok. Látod, most Te vagy az ebben a topicban, aki erőt ad és megmutatja a jövőt :D Mindenkire ez vár itt és remélem mihamarabb. Próbálj megnyugodni és tiszta szívből örülj a kisbabának aki szép lassan a pocidban növekszik. Sok szenvedésen mentél keresztül és most ismét megadatott neked a csoda. Hidd el minden rendben lesz és kilenc hónap múlva várjuk a sztárfotót :lol:
Én megvagyok. Most várom a menzimet, remélem mihamarabb megjön. Tegnap takarítottam és kinyírtam egy porszívót, holott isten lássa a lelkem nem bántottam. Most pedig megyek főzni. Boltba is kellene menni, de nem tudtam rávenni magam, olyan rossz idő van. Így abból gazdálkodom ami itthon van. Még jó hogy mindig raktározok mint a mókus :lol:
Délután még benézek.

KépKép
csige-bige
 
 


Betti! Szerintem nagyon jól csinálod! Nem jókor jött ez az egész, de neked lehet saját véleményed, ahogy anyukádnak is. Neked el kellene fogadni az övét és ő nem fogadja el a tiédet???

Kisanyácska! Mit tud az a pasi??? Nagyon féltelek, az ilyeneknek sosem lesz jó vége. Remélem te leszel a kivétel!!!

Nekem egyik várandósságomkor sem volt hányingerem, soha nem hánytam. Az egyiket elvesztettem, a másik most éppen nem hagy írni... Semmi sem szentírás, ezt ti tudjátok a legjobban, de legalább egy jel!!! Valami készül...
hettuli
 
 


hú, lányok a párom tiszta ideg..a kőművesek elmérték az egyik bejárati ajtó nyílását..azért tűnt fel a férjemnek, mert ő elég magas és nézte hogy alig van a feje fölött hely az áthidalóig és kiderült, hogy a 2m10 cm helyett 196 a nyílás..de már le van betonozva, felfelé meg nem nagyon lehet bontani ,ez parasztház, nem 250 a belmagasság...

most kiment dolgozni, aztán visszajött hogy rosszul van nem kap levegőt..mostanában annyira féltem..
korábban sosem gondoltam rá, hogy valami bajunk lehet, most meg állandóan rémeket látok..
mert megrendült a mindenhatóságba vetett hit...
tünci28
 
 
 


Manó, azt írta a könyv, hogy ezek az "állomások" az életünkben egyénenként változnak, felcserélődhet a sorrend stb.

Meg még azt, ha jól emlékszem, hogy akkor nagyon érdemes szakember segítségét kérni, ha már eltelt több mint egy év, és nem szeret emberek közé menni, nem eszik rendesen, munkát stb. nem tudja elvégezni, mert csak vegetál az ember.

szóval azért mi jó úton haladunk, mert társaságba, meg lassan munkahelyre is azért mindannyian megyünk, igaz én pl. társaságba még nem nagyon szívesen, de emberekkel azért tudok beszélgetni.

Örülök, hogy maradsz Manó :P

Hajrá róka koma

Kisanyácska, már hiányoltalak :wink:
Szorítok, hogy jól alakuljon a mai este, végre döntse már el Pieter, hogy mit szeretne :roll:
Remélem úgy döntötök, ahogy Neked a legjobb :!: :wink:
Vendég
 


Tünci, próbáld egy kicsit megnyugtatni a párod.

Hát igen, azóta én is minden pillanatban arra gondolok, hogy mi lenne ha valamelyik szerettemmel történne valami...
Még belegondolni is rossz.

Szerintem ezért is vagyunk türelmesebbek a másikkal, próbálunk rá vigyázni
Vendég
 


Melcsi!

most hogy ez történt, Te nem félted a korábbinál sokkal jobban Barbikát??
Arra gondoltam éppen, hogyha én így féltem a párom akkor milyen lehet Neked..
tünci28
 
 
 


Tünci!
:( :( :( Vigyázz a párodra!!! De mit számít az a pár centi!!! Ugye van ennél sokkal nagyobb probléma is. Ha más megoldás nincs, akkor marad a fejlehajtás. A férjem a parasztházunk felújításakor 5 cm-t levésett a falból, hogy beférjen úgy a fürdőkád, ahogy szeretné. Őrületes munka volt, de azóta is nevetve meséli mennyit szenvedett és a kád ott van ahová tervezte.

Mindig mondom, hogy a férjünkre nekünk kell vigyázni. Egyenjogúság ide vagy oda, a családi béke őrzői mi vagyunk. Most kicsit pátyolgasd, lássa, hogy semmi sem számít, csak ti ketten. Ha együtt vagytok baj már nem lehet. Teljesen normális minden féltő gondolat!
hettuli
 
 


Hettuli!

A helyzet az hogy még a fejünket lehajtanánk, de akkora nyílásba nem fér bele a 210 -es ajtó..hupsz..ugrott is 140 ezer forintocska.. :D
amúgy is már közel egy millióval túlléptük a keretet, egészen komoly anyagi gondjaink lesznek, feléltük minden tartalékunk..
már kínomban nevetek, az egésszel tel a hócipőnk..

nagyon nehéz, mert az egész ház projekt Violáért volt..hogy szép kertes házban nőjön fel..
mostanra oda minden..
már semmi örömünk nem lesz az egészben.
tünci28
 
 
 


FRANCISKÁÉRT lehet gyertyát gyújtani az angyalokszülei.hu-n....
tünci28
 
 
 


Persze, persze! Esetleg visszavinni a vásárlás helyére, és másikat venni?

Ne mondj már ilyet! Biztos lesz még haszna az udvarnak!!! Nekem van aki futkosson benne és milyen jó! Képzeld milyen jó lesz majd a kistesónak. Egy év múlva már te is úgy reménykedhetsz talán, mint Mano.

A nehéz anyagi helyzetről is tudnék mit mesélni... Amikor nem törődtünk vele, onnantól mindig valahogy jól sült el minden. De amíg rágtuk magunkat folyton csak rosszabb lett. Nem is értem! De azt is átvészeltük. Szóval fel a fejjel! A rossz után a jó következik. Ezt már te is megállapítottad!
hettuli
 
 


Egyébként meg vesszenek a slendrián szakemberek!!!!
hettuli
 
 


Mondjuk szerintem az ilyen nem is nevezhető szakembernek!!!
hettuli
 
 


Nem visszük vissza az ajtót, úgy rendeltük az összes nyílászárót,mert minden ki lesz cserélve..majd szépen ügyesen visszabontják, aztán újra megcsinálják saját költségükre..a férjem már felhívta a főnöküket, az meg mondta ,hogy eljön megnézi mit bénáztak az emberei..csak bosszantó, hogy így is már mennyit csúszunk az egésszel és akkor ami kész van, azt meg le kell bontani... :evil:

most mindjárt kimegyek a temetőbe, viszek virágot, mert tegnap már láttam, hogy a rózsák szomorkodtak a vázában..

Olyan furcsa álmom volt..nyár volt, kimentem az udvarra és a kapun bejött egy kislány..kérdeztem, hogy hogy kerül ide, hol vannak a szülei, de még nem tudott beszélni..felvettem ,átölelte a nyakam, csak kapaszkodott..én meg vittem a utcában, kérdezgettem mindenkitől, hogy kié a gyerek..
Reggel arra gondoltam, hogy talán Viola meglátogatott..de nem ő volt, mert ez a kislány szőke volt és kék szemű..Viola sötét hajú volt ,mint én...
tünci28
 
 
 


Látod, jön még abba az udvarba kislány...

Szuper! Így is kell, csak ez sokkal macerásabb dolog, mert ímmel-ámmal csinálják majd :(
hettuli
 
 


Tünci, milyen néven van Franciska az angyalokszulein?
Mert Franciska név alatt nem találtam :cry:

Nekem is olyan szomorú álmom volt az éjjel:

Kezemben volt a kis drágám, aztán észrevettem, hogy a szájánál körbe, meg még egy csomó helyen apró öltések vannak. Aztán mondogattam magamnak, hogy ez tuti, hogy a (hú de utálom leírni a szót) boncolás miatt van, és ölelgettem tovább.
Aztán meg tisztába akartam tenni, de hason fekve volt, és azt vettem észre, hogy valami fólia van a szája előtt, és alig kap levegőt. Aztán már szépen kapott levegőt, de akkor már tudtam, hogy nem Lackókámat tartom a kezemben.

Tegnap gondolkoztam a hamvasztáson, amiről korábban írtatok, lehet, hogy ez váltotta ki a fura álmot.

Bocs, hogy ennyit taglaltam :cry:
Vendég
 


képzeld amikor én érdeklődtem a b.jegyzőkönyv után úgy mondták, hogy beavatkozás..ez mégiscsak jobb szó..azóta én inkább így mondom..

úgy van a neve Franciskának, ami Betti férjezett neve..ahogy iwiw-en is van...

Nem akarom kiírni Betti engedélye nélkül..
lehet Ő még nem is tudja,mert múltkor írta hogy még nem csinálta meg a gyertyáját a szerkesztő..

Én is kértem, de Violának nem csinált.. :cry:
úgyis gyújtok minden nap..
De azért csak jó lett volna... :(
tünci28
 
 
 


Egy korább itémával kapcsolatban megtaláltam az említett cikket:

Ebben a kérdésben a szakma álláspontja már egységesebb. Halott magzat esetén nincs magzati érdek, ami a császármetszést szükségessé tenné. Harántfekvés, előlfekvő lepény (placenta praevia) és néhány egyéb, ritka eset kivételével a hüvelyi utat kell választani. És nem kell szenvedni hagyni az anyát! Ez egyáltalán nem törvényszerű! Az epidurális érzéstelenítés tökéletes fájdalommentességet biztosít! Nemrég meglepő statisztikát készítettem a hazai szülészetek anyagából: mindössze 7% az epidurális érzéstelenítés aránya a hazai szülészeteken! Talán a szülészek és aneszteziológusok és az egészségügyi kormányzatnak vannak itt felelősségteljes teendői, hogy a szükségtelen szenvedést kiküszöbölhessük, és természetesen nem csak halott magzat esetén! Egészségkárosítást (hasműtét) okozni a fájdalom elkerülése érdekében (amikor más megoldás is lehetséges) nem más, mint az anya gondatlan veszélyeztetése, véleményem szerint megengedhetetlen.


Dr. Csákány M. György
szülész-nőgyógyász szakorvos,
egyetemi docens
(Országos Gyógyintézeti Központ)
tünci28
 
 
 


Köszi Tünci.

Gyújtottam gyertyát Franciskáért. Betti nagyon szépet írtál :cry:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: