Új privát üzeneted érkezett!

hát ez az. Épp most vagyok az antibiotikumkúrán ami lehet, hogy pillanatnyilag tünetmentessé tesz de elvileg ha valaki strepto + akkor azt élete végéig az összes szülésénél annak kell tekinteni (más gondot nem okoz). Na de ha tőlem a 36. hét környékén megint leveszik a mintát és az negatív lesz az szerintem semmit sem jelent max. marha alacsony a csíraszám... Olvasgatom a Streptós topikot és elég ijesztő, azt írják, ha az antibiotikum beadása és a szülés között nem telik el 4 óra (szerintem nálam sanszos) akkor kötelező a babának az antibiotikum... Ehhez képest talán pont Gabi írta, hogy K.tarcsán valami 2 óra a határ???

Igazából tele vagyok dilemmával... (ld. az antibiotikum ugye árt a babának... na de ha nem kap akkor 3 hónapos koráig remeghetek, hogy mikor jön ki nála egy agyhártyagyulladás... mert elvileg addig ott lappanghat benne és elég egy kis megfázás -pont télen- és máris támad).

Na majd ezt is megbeszélem a dokimmal ... (legutóbb nem tudtam mert akkor még ugye nem másztam bele a témába csak most...)
Vendég
 


Csakegy: szerintem is mindenképp érdeklődj utána, hogy mi az eljárás, mert ezt a 2 órát nekem a dokim mondta, és ő pl. alapból nem is szűr már 2-3 éve, inkább a szülés előtti gyorstesztet preferálja. Ezt meg nem részleteztük, hogy hogy is működik a gyakorlatban...
De a dilemma nálam is megvan, mert pont most volt egy nagyon rossz példa sztrepto fertőzésre a környezetemben, és hajlok rá, hogy csakazértis megcsináltatom a szűrést...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

A frászt hozzátok rám ezzel a streptococcus fertőzéssel. :evil:

Csakegy! Miből állapították meg nálad? Hüvelykenet vétellel? És külön kell kérni, hogy nézzék ezt a streptot? Vagy ha tenyésztést csinálnak, akkor automatikusan benne van ez a vizsgálat? Nekem Daninál nem csináltak semmit ezzel kapcsolatban a szülés előtt. Most vettek kenetet, mert van egy kis panaszom, de nem tudom, hogy ezt nézni fogják-e.

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de tényleg idegesít a dolog.

Ha bárkinek van egyéb infoja ezzel kapcsolatban(automatikusan csinálja a dokija, külön kérte, stb), akkor megköszönném, ha megosztaná velem.

Babafürdetés szülés után: Danit 2 éve megmosták, de nem csutakolták "fényesre", csak éppen lemosták a vért róla. Tehát egy csomó magzatmáz maradt rajta és azt csak úgy megtörölgették. Gondolom most is így van. Ja és csecsemős nővért hívnak az osztályról a szülőszobába és ő látja el a babát, nem a szülésznő.

Üdv Mali

Mali
Kép
Kép
mali
 
 

 
 

Erről a szteptorol még én se halottam úgyhogy jővőhéten meg is kérdezem az nst után.Beleolvastam más forumba és most megint elkapott a félsz,mert ott mindenki csak az edá-val szülést istenítette.Nyugodtabb lennék ha tudom hogy ha nagyon szarul vagyok és nem birom kérhetek,de nemúgy akarok nekivágni a szülésnek hogy bemegyünk azt már adják.Bosszant is ez hogy itt ilyen a gyakorlat.Mondjuk azzal nyugtatom magam hogy a fiam is "gyorsan" meglett,de mivan ha csak azért mert kaptam edá-t.Lehet jobb lett volna akkor nem kérnem és akkor most tudnám mire számítsak.Meg valahol olyat olvastam hogy a második szülés rövidebb ugyan de jobban fáj.Hát így a vége felé már kezdek becsavarodni :)

Kép
Kép
ilda82
 
 


mali: én kértem anno Lillánál, a 36. héten szokás levenni de nem kötelező, nem része a kórházi protokollnak. A dokim nekem most gombagyanú miatt vette le de az eredmény nem gombát hanem streptót mutatott ki. Valszeg még anno Lilla születésekor kaphattam el. (abszolut semmi tünete, én még folyást se tapasztaltam és a dokim is csak minimálist talált összesen egy alkalommal és csak most, korábban semmit... ja, és most se talált semmit .. úgyhogy még azt se mondhatom, hogy lett volna bármi előjele)

Én ragaszkodtam a mintavételhez mert túl sok horrorsztorit olvastam. Most sem vagyok nyugodt a kórházi gyakorlat miatt (ld. ha nem tudnak nekem antibiót adni a szülés alatt mert túl gyorsan jön a baba akkor csak kenetet vesznek a füléből de nem kap automatice antibiotikumot... pedig ilyenkor MINDENHOL adni szoktak egészen a negatív eredmény megérkezéséig... ha meg pozitív akkor 7 napig... persze, én is tudom milyen gáz ha szerencsétlen baba antibiotikummal kezdi az életét de egy agyhártyagyulladás miatti agykárosodás lehetősége engem jobban aggaszt)

Én ha belepusztulok se kérek EDA-t ... de legalább nem terhelem ezzel a TB-t :))))
Vendég
 


tényleg mali: most kinél fogsz szülni? Nem akartunk mi anno összefutni ?:)))))
Vendég
 


Bokor doktor és Ignáthné párosnál fogok szülni, ha minden jól megy. De mivel nem vagyok cukros, remélem nem lesz akadálya ennek.

Igen, mi össze akartunk futni, szerintem kb 1 éve, akkor hívtalak. A párod vette fel a telefont, ha jól emlékszem, azután meg valahogy elmaradt.

Azt még akartam kérdezni, hogy neked miért van gyógyszered inzulin rezisztenciára? Előtte is volt probléma, mármint a terhesség előtt?

Szóval, ha jól értem, ha csinálnak tenyésztést a kenetből, akkor kiderül, hogy van-e strepto bibi automatikusan. Na most ezért is izgulhatok...

Voltam kedden dokinál 2100-as a méhszájam. Remélem azért 3 hetet kihúzunk, én utána nem bánnám, ha jönne.

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Ilda, ne parázz, valszínű ki fogod bírni. Nekem az első szülés nagyon sokáig tartott, a második meg csak 2 óra 40 perc vajúdás és kitolás volt. Én sosem akartam edá-t, nekem valahogy nem szimpi. De bizton állíthatom, hogy a 2. szülés nem fájt jobban, sőt mindig tudtam mikor jön a fájás, úgyhogy fel tudtam rá készülni és nagyon ritmusos volt (szünet-fájás-szünet). Közben szépen ellazítottam az államat, lassan fújtam ki a levegőt és arra gondoltam, hogy szépen tágulgatok.

A streprot nekem a terhesgondozóban az orvos külön kérte, a gomba és a baktérium tenyésztés mellé (de ez még a 30. hét körül volt, utána nem volt ilyen szűrés). A burokrepedés után, születéskor fertőződhet a baba, nem tudom, hogy miért nem nézik szülés közben automatikusan (ennek a vizsgálatnak legalább lenne valami értelme).
xadri
 
 


Vajon Angie megszült már...?
andreat
 
 


Ő is 16-ra volt kiírva, úgyhogy tuti. Viszont jól eltűnt, csak előkerül...

Andi, hogy vagytok? Milyen a 3. baba? Tesók élvezik a babázást?

Annyi hülyeséget olvasok ezzel kapcsolatban és valahogy a lányomnál sokkal egyértelműbb volt mint most (kicsit még piros a bőre a kicsinek), de felmerült bennem, hogy ködök csonk leesése után mikor tettétek vízbe rendesen a gyereket?
xadri
 
 


Szerintem, ha már nem folyik belőle semmi, meg ilyesmi, akkor már lehet...Amúgy az én lányomnak még nem esett le :(

Hát, néha arra gondolok, kellett ez nekem?! 1 héttel a szülés után a nagylányom beteg lett, ami nagyon megviselte (engem is), a kicsi meg nem ment nélküle oviba! Nyűgös volt mindenki, de már javul a helyzet :)
Amúgy simogatják, szeretgetik a babát, ő meg hallgatja őket :) Eddig a legkisebbel volt a legkevesebb gondom, a legnagyobb pedig a legnehezebb eset...érdekes :shock:
andreat
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon korai babás vagyok, de mivel volt már egy méhen kívülim, már elmentem a dokihoz. Viszont teljesen megdöbbentem, mert azt gondoltam nagy naívan, hogy ha hétfőn telefonálok a kórházba, akkor csütörtökön már fogad valaki. Erre csak nov. végére van szabad időpont. :shock: Nem tudjátok, hogy van ez? Ha már bejutok egy dokihoz, akkor könnyebb időpontot egyeztetni, vagy úgy is egy rémálom az egész? Be kell valljam, kicsit elkeseredtem, mert így az sztk-s dokihoz kellett menjek, aki pont akkor rendel amikor én dolgozom. (Andreat, én is a Molnár dokihoz jártam, de most csak hétfő du. van Gyömrőn. Ezért gondoltam megyek a göröghöz, de megijesztett amit írtál, és már semmi kedvem hozzá, meg azért is utálom azt a rendelőt, mert aki utánam következik, az mindent hall, ami velem zajlik, pedig semmi köze hozzá. Rossz a rendszer szerintem...)
Ráadásul anyósom is nyúz, hogy menjek egy kórházi dokihoz, és bevallom én is nagyobb biztonságban érezném magam. Szóval hogy is van ez? Ha nincs épp időpont a 12. heti vizsgálatra, akkor megcsinálják később? Nem gáz ez? :shock: Kérlek írjatok, mert teljesen tanácstalan vagyok. :roll: Amúgy nekem a Szabó László, meg a Turi doktor volt szimpi, meg nagyon rendesek is amikor bent voltam a kórházban.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati én is a 12hetes uh-ra 1-2 héttel korábban kértem időpontot és nehezen tudtak besúvasztani valahová,szóval tényleg jóval előbb kell kérni időpontot,de a 12 hetest meg a genetikai uh-ot időben csinálják mert csak akkor "lehet"kell.Szerintem meg ha amúgy is fogadnál orvost akkor meg hívd fel a mobilján és ha nem is a magánrendelőjében de a kórházba biztos soron kívül fog fogadni.Úgy tudom a Szabónak Gödöllőn van magánrendelője,5000 egy vizit.Két ismerősöm is nála szült 2 a másik meg 3 gyereket,megvoltak elégedve vele.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ilda!

Köszi a választ, akkor megpróbálkozom. Csak nem hagyják, hogy lecsússzam a fontos Uh-ról!! Majd jó korán kérek időpontokat és ahhoz igazítom a munkát! :wink: Még hozzá kell szoknom, hogy mostantól a baba parancsol! :lol: Csak nem gondoltam, hogy ez már a 4. héten elkezdődik! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hagyják...

de szerintem inkább menj vagy a Bolgárkerékbe (Timmermann dr.) vagy az Istenhegyire (Hajdú dr.nő!!!). Kistarcsa egy kalap lófütty... vagy nem vesznek észre dolgokat vagy olyanokkal ijesztgetnek amik ott sincsenek. (Nálam alig 3 nappal az Istenhegyis profi UH után találtak cifra dolgokat... amivel visszarohantam az Istenhegyire, soron kívül újra megnéztek, újra megszámolták az alkatrészeket, megnéztek mindent és ledöbbentek, hogy a fenébe lehetett ilyen hülyeséget írni... a 18. hetinél már a dokim is azt mondta, hogy hagyjam Kistarcsát, semmi értelme, ő elfogadja az Istenhegyit Hajdú dr.nővel). Lehet, hogy 12-14e egy UH de a nyugalom megér annyit... (plusz nem kell fél/egy nap szabit kivenni miatta ha dolgozol).

Szurkolok, hogy minden jól menjen!!!!
Vendég
 


Tabati, én teljesen meg vagyok elégedve a Molnár dokival, nagyon segítőkész. Be is lehet hozzá jelentkezni időpontra, és akkor nem kell várnod a rendelőben. telefonszámot az sajna nem tudok....
Amúgy mikor a kórházban ücsörögtem, hallottam olyan telefonálót, aki nem tudta, hogy mennyivel előbb kell időpontot kérni, de nem igazán tudtak segíteni neki :( A védőnők általában azt mondják, aznap kell telefonálni, mikor leveszik az afp-t. Mire az eredmény megjön, kb akkorra lesz időpont is...
Nem kell túlaggódni a dolgot, az nem tesz jót! 4 d UH-ra bármikor mehetsz, bárhová, hogyha aggódnál! Én így is, úgy is elmentem kétszer is, mert a genetikán nem viszik túlzásba a tájékoztatást :evil:
andreat
 
 


Andreat: engem is lecse**tek a telefonban amiért későn kértem időpontot... nem is adtak csak jó sokára... hát honnan kéne tudni, hogy a 18. hetire az ember már hetekkel előtte be kellene, hogy jelentkezzen - a 12. hetire asszem még a dokim jelentett be így fogalmam se volt... (na nem mintha bármi értelme lett volna)

"Kicsit" túlterheltek mostanában :)

Én már csak azt nem tudom, hány vérvételem lesz még... most vagyok a 34. hétben, legközelebb a 36-37. hét körül kell majd mennem akkor már NST-re (és ismételt Strepto szűrésre)...
Vendég
 


Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni???

Ignáthné és/vagy Balázs Erika tel.számát meg tudja nekem adni valaki privibe? Mert már ideje lenne felhívnom valakit, meg hamarosan NST-re is időpontot kell kérnem.

Amúgy hogy vagytok?

Mi már rendeződünk. A vérnyomásom is sikerült 130 alá szorítanom, a pocikeményedések ugyan megvannak, de szerencsére kevés és hamar el is múlik. Bár sokat pihenek, és kipróbáltam a konyakos módszert is rá. Sokkal hatásosabb mint a gyógyszer. Bár már a boltba sem tudok elmenni, mert úgy érzem, hogy kiszakad a hasam, olyankor nagyon kemény. De már csak 6 hét..... :D

Kép
borek.ancsa
 
 


Sziasztok! Igen már megszülettünk! Október 12-én 19:25-kor , 3420 grammal és 54 cm-vel :D Jól vagyunk meg minden, meg egy csomó mesélni valóm is van, de nem nagyon van időm... Ha a gyerkőc alszik akkor kicsit pihengetek meg próbálok a háztartással is egy kicsit foglalatoskodni , mert tegnaptól már egyedül vagyunk! De egyszercsak majd jövök és beszámolok nektek! Mindenki vigyázzon magára! Puszi Angie

Kép
angie81
 
 


Ja és egy kis ízelítő ! :D

http://www.youtube.com/watch?v=ur3twwL05Vo

Kép
angie81
 
 


angie

Nagyon sok gratula a kis picurhoz, na meg sok energiát!
Milyen kis picurka a videón. Nagyon édi!

Kép
borek.ancsa
 
 


angie Gratulálok ,gyönyörű a picur!!! Jó egészséget kívánok nektek!!!Pihenj amennyit csak tudsz de azért várjuk ám az élménybeszámolót! Mi 14-ére vagyunk kiirva de szerintem jővőhéten lesz a nagy nap.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Angie: Árpicur gyönyörű baba, gratulálok nektek! :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Angie, gratulálok Árpicurhoz! Tökéletes kislegény. Nagyon jó egészséget és sok boldogságot!!
Kár, hogy nem találkoztunk a kórházban, pedig akár zsúrt is rendezhettünk volna, mert egyszerre voltunk ott mind a hárman...
xadri
 
 


Angie!

Hatalmas GRATULA!!!
:D

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi mindenkinek a gratulációkat! :D

Kép
angie81
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a csöppségekhez!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Hétfőre kaptam időpontot a 18. heti genetikai uh-ra Kistarcsán. Választott orvosom nincs, körzetileg tartozom a kórházhoz. Telefonon azt az infót kaptam, hogy a férj általában bent lehet a vizsgálaton. Kinek mi a tapasztalata e téren?

Köszi, Tessza

Kép
Kép
tessza76
 
 


Angie, gratulálok a babához, jó egészséget mindkettőtöknek!

Lányok, aki a kórházban volt cukorterhelésen, és laboron, vér-vizelet, leírná nekem, hogy mi a menete a dolognak?
Azt tudom, hogy venni kell előtte a patikában cukrot, meg vigyek hozzá citromot, de pontosan hová kell menni, és hány órára?
És a vérvételes dolgot ( teljes vérkép + TORCH teszt) azt más időpontban kell megcsináltatni, vagy ugyanakkor ?
Köszi

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Tessza: bent lehet. Ha ki akarják küldeni, másszon vissza az ablakon...

(viszont semmi értelme mert semmit se fog látni és max. 2 perc alatt lezavarják...)

Andus: Elvileg 12:30-ig van labor (vagy csak 12-ig?) így max. 10-ig sorra kéne kerülnöd az éhgyomri cukorral... Én legutóbb belőttem a 10 órát, 9:50 körül értem fel, aztán jó ha 10:30 körül bejutottam (és előttem csak 2 ember volt!!!). A laboros mondjuk azért még levette a 2 órás vért is, csak külön küldte az enyém a laborba. Úgyhogy szerintem mindenképp érj oda 9:30-ig. Akkor leveszik az éhgyomrit, te megiszod a cukros löttyöt és visszamész 2 óra múlva amikor már soron kívül bemehetsz a 2. körre... (elvileg asszem 7:30-tól lehet menni de olyankor tömeg van plusz hajnalban kell hozzá kelni...). Minden vért le fognak venni akkor egyszerre.

Tipp: Otthon keverd be a 75g cukrot még előző este a citromlével (friss citrommal persze) és vízzel és tedd a frigóba. Másnap hidegen ezerszer ihatóbb!!!
Vendég
 


ja... és a nőgyógyászatra kell felmenni, van saját vérszívószobájuk saját vámpír nénivel... (bár nekem magas, hogy miért ,mert a terhes nőket nem veszik előre, a terheléses cukrosokat sem, a megfáradt kispapák úgysem adják át az ülőhelyet, a nem tudom mire váró nyanyákok meg akkor is meg akarnak lincselni ha már a 2. körre mész be és ezért szerintük eléjük vágsz... a vámpír néni meg úgyis mindenkinek csak panaszkodik, hogy mennyi a dolga és éhes ... mindezt persze 2 ember/óra tempóban)
Vendég
 


csakegy: he-he! :D
nagyon komoly a szöveged, megnevettettél

Kép

Kép
redwings
 
 


:) izé :) asszem mostanában "kissé" kritikus vagyok Kistarcsával szemben :))))) (már csak 5,5 hét a szülésig, egyre jobban előjön az agresszív kismalac belőlem:))))))

A kórháznak ugyanis szerintem van egy iszonyú nagy hibája ami nem magyarázható a finanszírozással ... na az a szervezés... Ld. vérvétel szervezése (adminisztráció... meg eleve... aki évek óta ugyanannál a gépnél ül tanuljon már meg 1 ujj helyett minimum 2 ujjal gépelni... legutóbb majdnem felajánlottam, hogy én majd beviszem az adatokat olyan iszonyat volt nézni amit a vámpír néni kínlódott), recepción a szervezés (ott vakaróznak ahelyett, hogy dolgoznának), LIFTESNÉNIK/BÁCSIK (én vagyok az egyetlen aki még bazi nagy hassal is inkább gyalogol mert nincs türelme kivárni a kiskirályokat?) stb.

A büfé viszont egész jó:))))))

Jaaa... mondjuk van egy dolog ami nekem régóta piszkálja a csőröm és nem csodálnám ha emiatt egyszer tragédia is történne...

Az inkubátor az előcsarnokban. Ezeknek ugye az a lényegük, hogy a megtévedt anya teljesen anonim módon bele tudja pakolni a kisbabát és utána elmenekülhessen (ahelyett, hogy szerencsétlent vízbefojtaná). Na igen, de Kistarcsán erre nincs lehetőség. Ahhoz, hogy valaki eljusson az inkubátorig előbb be kell jutnia a portán, aztán be a főépületbe, el a recepció mellett, hogy aztán nem is tudpm hány ember szeme láttára bepakolhassa a babát. Lehet, hogy ez eddig nem volt gond mert senki sem akart babát bepakolni de mi van, ha egy baba egyszer csak emiatt nem fog megmenekülni és új családba kerülni???? Szerintem ez még teljesen szabálytalan is... (máshol nem láttam inkubátort)
Vendég
 


Csakegy, köszönöm szépen!!!!!! Én is jót mosolyogtam a leírásodon :lol:
Annak örülök, hogy nem kell 7-re odamenni, mert akkor el tudom vinni Szávát a suliba, és úgy 1/4 9 körül odamegyek.
Ha sokan lesznek, pofátlan módon ki fogom használni a barátnőm protekcióját, hogy vigyen be soron kívül :oops:

Köszi a tippet a hűtött vízhez. Azt hittem, hogy csak úgy lehet, ha ott keverik be.
Ti hány hetesen mentetek? Én 24 hetes leszek a jövő héten, akkorra terveztem.
Ja, és bármelyik nap lehet menni?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andus: csakegy leírása tökéletes :lol: :twisted: , és azért is jobb otthon bekeverni, mert a "vérszívóban" még a vizet is sajnálják az embertől, a kétdecis műanyag pohárban jó, ha 1 deci víz jut a cukorhoz (és asszem eleve 2-2,5 deci vízben kéne feloldani, hogy normálisan elkeveredjen).
Szerintem viszont várj vele még kb. a 26-27. hétig, mert a túl korai cukorvizsgálatból gyakoribbak a fals eredmények (legalábbis a dokim szerint, de asszem, itt is leírta valaki...). Én valamikor a 26. hét után voltam.

Csakegy: ezt az inkubátoros dolgot már én is néztem, és pont az jutott eszembe, hogy ha tumultus van, akkor még azt is kinézem a tömegből, hogy sorszámot húzatnak az anyukával, mert az már majdnem ott van a recepciós ablaknál...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Andus: hétfőt nem ajánlanám mert akkor szerintem sokan mennek hormonvizsgálatok miatt (ld. pl. 3. napi vérvételek amik max. 2 napot csúszhatnak ha a 3. nap pont a hétvégére esne). A péntek is necces lehet ... bár az szerintem kiszámíthatatlan... Mondjuk ott mindig minden kiszámíthatatlan... (a betöltött 24. hét jó, elvileg akkor szokták kérni... én nem tudom mikor mentem, nekem még az is dilemma volt, hogy egyáltalán megcsináltassam-e... de úgy voltam vele, hogy legyen egy papírom aztán viszlát...)

Bevallom én pl. EKG-t egyáltalán nem csináltattam és már nem is fogok... (és jééééé... senki se szekált eddig miatta:))))))
Vendég
 


Andus: csakegy leírása tökéletes :lol: :twisted: , és azért is jobb otthon bekeverni, mert a "vérszívóban" még a vizet is sajnálják az embertől, a kétdecis műanyag pohárban jó, ha 1 deci víz jut a cukorhoz (és asszem eleve 2-2,5 deci vízben kéne feloldani, hogy normálisan elkeveredjen).
Szerintem viszont várj vele még kb. a 26-27. hétig, mert a túl korai cukorvizsgálatból gyakoribbak a fals eredmények (legalábbis a dokim szerint, de asszem, itt is leírta valaki...). Én valamikor a 26. hét után voltam.

Csakegy: ezt az inkubátoros dolgot már én is néztem, és pont az jutott eszembe, hogy ha tumultus van, akkor még azt is kinézem a tömegből, hogy sorszámot húzatnak az anyukával, mert az már majdnem ott van a recepciós ablaknál...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Miért ment duplán? :?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: Igen, a 24. heti az sokszor ad álnegatív eredményt és szerintem is a 28. heti az igazi de az is igaz, hogy ha valakinek a 24. heti abszolut tökéletes (ld. 2 óra után kb. éhgyomri lesz) akkor annál nem valószínű a drasztikus romlás...

Én egyébként csak azt tudom, hogyan lehet úgy manipulálni az eredményeket, hogy még egy rossz eredmény is tökéletes legyen :)))))

Jaaa... egyébként meg Kistarcsa egy "terhességi diabéteszgyár"... (ld. vannak olyan kórházak ahol iszonyú sok embernek lesz rossz az eredménye... pl. azért mert rosszul keverik be a cukrot, túl gyorsan itatják meg ás rossz instrukciókat adnak a terheléses cukor előtti időszak kajálásával kapcsolatban)
Vendég
 


Csakegy, köszi az infót!

És tényleg nagyon találó a vérszívós jellemzésed. Csak tudnám a vámpírnak az egyujjas gépeléstől, vagy a 2fő/órás megterhelő vérvételtől van bekötözve a csuklója-kézfeje?

Kép
Kép
tessza76
 
 


A vérvételhez még annyit hogy annó kiküldték a hepatitis eredményt a védőnőnek most meg mehetek be érte a kórházba persze tegnap voltam de csak 8tól 10 ig meg du 3-4 ig adják ki.Ja és tegnap nst-n voltam ahol finoman megjegyezte az nsts csajszi hogy miért ott csináltatom,miért nem megyek a gödöllői sztkba,(talán mert senki sem mondta)meg na őtz aztán nem érdekli de most ezt is irkálnia kell ki honnét miért.Mondjuk én Fótra jártam nőgyógyhoz az se mondta volna hogy esetleg oda is mehetnék nst-re,a védőnőnkről meg ne is beszéljek.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sőt, ha Fótra jártál dokihoz, az összes vérvételt megcsináltathatta volna ott (meg amúgy is, mert Mogyoródról az egyik terhes barátnőm is odament vérvételre). Áprilisig én is odajártam, és fényévekkel jobb, mint a tarcsai "vérszívó"... A kismamákkal meg főleg nagyon előzékenyek és körültekintőek...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Csakegy! A liftesekre visszatérve: Mikor szülni mentünk vasárnap reggel, természetesen a liftes néni épp trécselt valakivel a lépcsőházban és hát esze ágában sem volt megmozdulni, pedig elég feltűnő volt hogy szülni jöttem... A párom szólt természetesen, hogy lifteshölgy jöjjön már ugyan, mert mennénk, erre még a csajnak állt feljebb és elkezdett hepajkodni a liftben a párommal , hogy ugyan adja már meg a tiszteletet meg , hogy nem így kell szólni meg stb. stb. (mellesleg nem bunkón szólt neki a párom), erre közölte vele a párom, így szó szerint , hogy ez őt most baromira nem érdekli, sőt a legkevésbé sem és mellesleg az a dolga , hogy jöjjön szó nélkül és felvigyen minket... Lehet , hogy egy "magasról le*arom is elhangzott a párom részéről, de erre már nem emlékszem kristálytisztán :D

Kép
angie81
 
 


Angie: asszem nálunk is kapna a képére a liftesnéni (legutóbb is pont ezen akadtam ki... ld. recepciós trécselt, nem volt előttem senki és 1/4 óra alatt sikerült rávennem, hogy bevigyen a rendszerbe... aztán a liftesbácsi kiskirálkodott úgyhogy kb. 1/2 óra volt feljutni az 5. emeletre... azt hittem kinyírok valakit... és mi lett volna, ha gond van?)

Tényleg... éjjel/hajnalban szülni csak a recepción át mehet be az ember? A hátsó sürgősségi részen át nem lehet? (ld. ott tök jól lehet parkolni, plusz akkor talán könnyebben feljut az 5. emeletre)

(megjegyzem nem tudom miért vannak ott a liftesek... lusták, trécselnek, nekik áll felljebb ha dolgozni kell... az meg nem izgat, hogy mennyit keresnek, szerintem millió plusz egy kisnyugdíjas lenne aki helyettük boldogan elvállalná ezt a melót... vagy akár egy fogyatékos aki más munkát nem tudna elvégezni de ezt még pont igen... arra a kórház még kedvezményt is kapna)
Vendég
 


Szüléskor a recepciót le kell sz*rni, majd később elintézi vki (apa, kísérő, stb.) a dolgot, egyenesen az 5.-re kell menni (ha a liftes is úgy akarja :lol: ). Ezt az osztályos főnővér mondta. Akkor mégsem így van? :?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


őőőő, nem tudom, én a liftet is ki szeretném kerülni valahogy:) (plusz ugye az OK, hogy bemegy az ember a kórházig kocsival, na de utána mi van? Amíg az ember párja parkol addig ácsorogjon vagy mi?)

(tényleg nem tudok erről semmit mert ugye Lillánál én bent feküdtem a kórházban amikor beindult a szülés)
Vendég
 


be lehet menni hátulról is és egyenesen ez 5.re!!! ne vacakoljatok a recepcióvel, majd apuka ha épp kimegy kiszellőztetni a fejét :wink:

mi mondjuk előről mentünk(recepciót mellőztük), de mivel híre-hamva nem volt egyetlen liftkezelőnek se, ezért fellépcsőztünk. :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Na én pont beleestem az éjféli szellemjárásba. Konkrétan senkit sem találtunk sehol, elloholtunk a recepció előtt az SBO-ra, onnan visszaküldtek a recepcióhoz, csengettünk, rövid nyújtózkodás után megjelent egy hölgy, viszont látta, hogy szülni jövünk és kb 1 másodperc alatt végzett az admin résszel, viszont liftes bácsi aludt ezért csak akkor bújt elő, amikor vadul püfölni kezdtük a személyzeti liftet. Onnantól flottul mentek a dolgok.

Inkubátor téma, már nekünk is feltűnt, hogy kissé szr helyen van (Miskolcon legalább kitették, hogy viszonylag inkognitoban meg lehessen közelíteni), így abszolút semmi értelme...
xadri
 
 


Csajok, akik most szültek! A taj kártyát is automatikusan küldik postán? És ha igen, mikor? És ha nem, akkor mit kell csinálni?

Andi
andreat
 
 


Az egyik ismerösöm egy hónapja szült Tarcsán és automatikusan külték a taj kártyát.

Kép
andi0716
 
 


Elvileg küldik a taj-t, de hogy mikor azt csak a Jó Isten és az Állami Bürökrácia tudja, ha sürgős be lehet menni érte és helyben lehet intézkedni.
xadri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: