Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Márti, egyetértek azzal amit írtál, bizony kezd klinikásodni a kórház. Mit is tehetne ekkora osztállyal? Meg ugye a terhespathológiával? De azért szerencsére maradtak ott dokik, akik valóban csak indokolt esetben császároznak.

Víz és egyéb folyadékpótlás. Szerintem inkább a kényelem és a biztonság miatt mondják ( és ebben benne van a túlterheltség is!). Mert így nem kell annyira figyelni, hogy kinek hogyan megy a szoptatás, kinek van tényleg problémája, ahol pótolni kell, és kinél van előtej, ami elég.
EDA, én úgy tudom, a Szabolcsos gárda pártolja nagyon. Az én dokim is lebeszélt róla, mert akkor nem érzem a korábbi hegem esetleges szétválását. Mondta, hogy a szülésznő lehet, hogy majd megpróbál rábeszélni, és ő sem tilthatja nekem meg, de azért mégis elmondja. Én maximálisan elfogadtam az érveit.

mtunde
 
 


Mankabi,
Nem kell mozdulatlanul lenni EDA után, én felültem pl. pisilni meg hányni is, forgolódtam balra jobbra a lényeg, hogy az ágyról nem szállhatsz le. A spinálisnál van az, hogy nem szabad a fejet megemelni, mert nagyon fájhat utána, de azt császárnál adják.

Gabi,
A szülésznők nagyon kedvesek, szinte tényleg az összes.
Vendég
 


Kedves Márti!

Köszönjük szépen a "kisregényt". Sok hasznos infót tudtam meg én is.

Kép Kép
rozsaag
 
 

 
 

Sziasztok!

Lányok az nem baj, hogy Kristófom kb. másfél hete szopizott 60-80 grammokat, most meg megáll 40-50- nél? :roll:
Minden nap más "dilije" van neki, ma pl. csak nézett rám, és alig akarta bekapni a cicit. De aggódom, hogy ez a mennyiség kevés lehet. Általába elalszik a cicin, próbálom ébresztgetni, több kevesebb sikerrel. Nem azért nem eszik többet, mert nincs tejcsi, hanem mert... nem tudom.

Márti,
Mikor mi voltunk 4D-s ultrahangon akkor az egészet végig könnyeztem. Nekem olyan megható volt, ahogy te is mondod, mikor dörzsöli a szemét, ásít, bekapja az ujjacskáját... egyszóval az egész. Nemét nem kérdeztétek? :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Tünde!

Csak az gáz, ha mondjuk írásban van rögzítve, hogy a farfekvéses babáknál császároznak, mert a dokim simán levezetné így is a szülést (Ő tényleg csak akkor műt, ha indokolt), Bercinél majdnem szükség is volt erre, nagyon későn fordult be. Akkor azt mondta, 2 sima szülés után gond nélkül megszüljük így is!
Ez a rendelkezés egyértelműen a Szabolcsból jött, mondta is Vermes doki!

Susy!

Ne aggódj, Te sem eszel minden nap grammra ugyanannyit!
Szerintem tedd el 1hétre jó messzire a mérleget, szoptass inkább kicsit gyakrabban, ha kéri és bízd rá, jól fog fejlődni!
Nem kérdeztük, a férjem nem akarja előre tudni, de majd a köv. uh.-on (az is ugyanitt lesz) én rákérdezek, addigra már majdnem biztos lesz a dolog! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Susy,
Az első 4D nekünk is nagyon megható volt, amikor megmondták a nemét elkezdtem sírni :lol: annyira örültem :wink: Szerintem Márti jól írta, kicsit tedd el a mérleget, mert ezt kikészít nagyon hamar. Ha van tejcsid ahogy írod, akkor ő pontosan tudja, hogy neki mennyi kell!
Vendég
 


Márti, Pandácska

Csak azért gondolom, hogy kevés az a 40 gramm, mert mikor hazajöttünk a kórházból és itt volt a gyerekorvos, azt mondta, hogy már 60-70 grammot kellene neki ennie. :roll:
Ami utána úgy is volt, de most meg kevesebbet eszik. Nagyon sokat van mellre téve, van, hogy 1 órán keresztül szopizik, de akkor is csak 40-nél járunk. Ilyenkor azt hiszem nincs mit ennie belőle, de ha meg megnyomom a cicit akkor spriccel.

Pandácska nekem is a 4D-sen mondták meg a nemét, de nálunk meglepetés volt, mert addig úgy tudtuk, hogy kislányunk lesz. Kicsit úgy ért, mint a hidegzuhany, de csak azért, mert 6 hónapig Juliskáztuk a kisfiúnkat. :P Eleinte el sem tudtam hinni, kellett egy kis idő amíg átszoktunk a kisfiúra, de nagyon boldog vagyok, hogy kisfiú lett, nem adnám semmi pénzért.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok, a harmadik babamat varom, aprilisban fog szuletni, a regi MAVban, az elozo ketto is itt szuletett, de ahogy visszaolvasom, azert valtozik sajnos, EDA ajanlgatas, tobb csaszarmetszes, ejszakai babaelvitel, potlas. Kicsit szomoru vagyok tole, Benedek 2004.ben szuletett akkor meg nagyon bababarat es termeszetes volt minden, Eszter2006ban akkor mar nem annyira, de hatarozottan azert lehetett ugy, ami nekem fontos, es most? A biztonsagerzetem miatt maradtam ugyanannal a helyszinnel es orvosnal, vallalva, hogy kozben mar megsem ugyanaz a hely..a sarga labda megvan meg a szuloszoban?
A potlast hogy adjak nem tudjatok? Lattam mar kiskanalas, poharas, es fecskendos megoldast is, mindenesetre orulnek, ha nem cumisuvegbol kapna.
Abel baba gyonyoru! Melyk orvossal szuletett?
A mi babank is Abel lesz, ha fiu, ha lany akkor Anna vagy Sara.
bonca
 
 


Szia Bonca!

Nem mondták, de úgy sejthető a doki szavaiból ítélve, hogy nem nagy lyukú cumisüvegből kapják :( , de tápot -elvben csak a tudtoddal-. Viszont, ha éjjel-nappal Veled van, akkor ugye nincs módjuk megtömni! :lol: Úgy tűnik, lassan kezdenek szerencsétlen, agyonterhelt nővérek rájönni, haogy nekik csak könnyebb, ha a baba az anyukával van és max. fürdetéskor, vizitkor van kint minden baba. Sajnálom őket, nem lehet könnyű, de régen olyan ügyesenmegoldották, hogy a szoptatásban már tapasztaltabbakat 1 szobába rakták az előszőr szülőkkel és akkor ott egymásnak is lehetett segíteni. Egyébként én is 2004-ben és 2006-ban szültem, na meg 2002-ben. A 2 nagy a MÁV-ban, a pici a Rókusban látta meg a napvilágot és most úgy tűnik, visszatérek a gyökerekhez! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Bonca,
Cumisüvegből adják a pótlást. Engem arra emlékeztetett mikor gyerekkoromba nagypapámnál az őzikét etettük. Nagyon ormótlan és gusztustalan az a nagy barna cumi rajta.
Az én szülésznőm viszont azt mondta náluk nincs császár, csak azért, mert a kismama úgy akarja. A több császár valami másért lehet szerintem. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


az elso gyerekem szuletesekor az elso ejjelen sztem kapott vmit cumisuvegbol, mert a szuloszoban meg tudott szopizni, de masnap mar nem, vegig szenvedtem vele, csak sirt, tartotta a szajaban es varta, hogy jojjon a tej, nem szeretnem meg1x
bonca
 
 


Susytunder!

Igaza van a lányoknak, nem mindig esznek a picik egyformán. MOst valamiért nem igényel akkora mennyiséget. Amit a védőnő mond azt meg ne vedd kőbevésett szabálynak, mert bele fogsz bolondulni ha azt szeretnéd betartani. Mi sem vagyunk egyformák, a babák sem.
Most front van, lehet, hogy a babádra így hat. Figyeld meg legközelebb mikor csinál ilyet, hátha erre érzékeny!

Kitartást, ügyes voltál eddig is!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bonca,
Pótlást mi nem kaptunk. Éjszakára nem vitték el. Edát én kértem, de senki nem ajánlotta. Nem császároztak meg csak úgy, meg rengeteg időt hagytak, pedig nagyon úgy álltak a dolgok, hogy nem tudom megszülni a babát. Sárga labda ott van, van is egy képem amikor rajta ülök, de ide nem rakom fel :D
Vendég
 


Ábel születése,

előző nap délután nyugalomban elbúcsúztunk Pankától. Árpival este álmodoztunk kicsit, aztán meglepő módon nagyon jót aludtam, így reggel kipihenve indulhattunk a kórházba. Azért ekkor már egy egészséges drukk volt bennem. Amikor a szülőszobába megérkeztünk, a Zsuzsa várt minket, na akkor elöntött az adrenalin... Miután átöltöztem és "berendezkedtünk" a doktor is megérkezett. Burok repesztés: ez nekem elég rossz élmény volt. Nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magam, tűvel nem merte az orvos, mert a burok egész közel volt a kicsi fejéhez, így egy hosszú csípesszel sikerült végül a beavatkozás, azért is fejezem ki magam így, mert szerintem ez volt a legművibb része az egésznek... nem volt jó. "Kaptam" egy órát, hogy induljanak maguktól a fájások, addig megkaptam a beöntést (én dönthettem így). Mivel a fájások éppen csak döcögtek, ezért bekötötték az oxitocint, rendkívül nagy higításban. 20 percenként emelt a Zsuzsa a dózison. Ezt összesen kétszer kellett megtennie. (végülis ezt nem éltem meg olyan rosszul, vagyis "beavatkozásnak", hiszen ez volt a probléma, amiért noszogatni kellett Ábelt, elsődleges fájásgyengeség, több hete beindult szülés!) Miután 6-ról 8 egységre emelték az oxitocint (a pontos higítási arányokra nem emlékszem. ez volt a második vagy harmadik emelés, ezt akár 80-ig is lehet emlelni, ezt mondta a zs. csak azért írom, hogy milyen apránként haladtak előre) Na ezután minden begyorsult. Pár percre én is kipróbáltam a sárga labdát, nagyon szuper szerintem is, de aztán kérte a doktor, hogy ctg-zünk egyet....innen már nem keltem fel. A fájások most már jöttek, de az igaziak :shock: . Nem sokkal később máris a kitolás következett. Az első tolófájás bizony kicsit pánikba ejtett (a bölcs természet jócskán törölt az emlékeimből), de az orvos és a Zsuzsa visszarángattak és pontos instrukciókkal elmondták mit is kellene csinálnom...igyekeztem :shock: . 4 vagy 5 tolófájásra született meg Ábel. Bizony ez még mindig egy heroikus dolog, de valami varázslatos is! Amikor bújt ki a manó, szóltak, hogy nézzem... LÁTTAM... a pocakomra tették...valószínűtlenül puha bőr, kis szörcsögés, szuszogás...CSODA!! már megint! a drágám ennek örömére bele is kakilt a tenyerembe, jelezvén milyen szerncsés is vagyok én, hogy ő lett az én kis csomagom, akivel egy életre összetartozunk.
Varrás, állítólag kicsi, de utáltam :roll: , ha csúnyán néztek rám, már azt is nagy fájdalomnak éltem meg, tehát egy kicsit nyűgösködtem...
aztán két óra pasizás, najójóóó, de mégiscsak két fiúval voltam :D ! Ábel ügyesen szopizott, apa segítette cicire és olyan édes volt, ahogy örült a kisfia első nagy sikerének :), én is nagyon örültem nekik, nekünk...
miután Ábelt elvitték a Zsuzsa nagyon kedvesen felajánlotta, hogy zuhanyozzak le a kádban. Ez nagyon jó ötlet volt! Azután szépen átsétáltunk a gyermekágyra (ezt is a zs. ajánlotta, persze ha én is úgy érzem) ez is nagyon jó volt így! Miután elhelyezkedtünk, elbúcsúzkodtunk én szinte rögtön kértem a babámat és meg is kaptam :D ! és azóta is.....
A Zsuzsa kedvessége, tapintata, esetenként jókor jött határozottsága és a Szabó doktor biztonságos szakértelme nagyon sokat jelentettek!


Huhh, a csecsemő osztályról is jó sokat tudnék írni, fogok is ígérem, de kérdezzetek is ha gondoljátok...

puszi, a kétszeres Anyuka :wink:

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr,
Nagyon aranyosan leírtad a történeteteket :D
Vendég
 


Sziasztok!

Susytündér, Villő lányom véletlenül sem eszik annyit, mint kéne, kb a nagykönyvi adagjának a 2/3-át eszi meg. DE úgy hízik, hogy már most alig bírom a kezemben tartani. Nem számít, mennyit eszik, ha egészséges, elégedett, az a lényeg. Viszont, ha több tejed van, érdemes a maradékot lefejni, és majd jó lesz a hozzátápláláskor főzelékbe, stb.

Bonca, tényleg nem császároznak csak úgy. Inkább a sok ikerterhesség miatt is van sok császár, meg a pathológiás esetek miatt. A farfekvésről én eddig úgy tudtam, hogy első gyerek nem születhet természetesen farfekvéssel, (máshol sem, csak ha olyan a doki, akinek nagy tapasztalata van - persze így egyre kevesebb ilyen doki lesz!!!) és a második már jöhet úgy is.

mtunde
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Sajnos nem igazán tudok hozzászólni a benneteket épp foglalkoztató problémákhoz, de nagyon sokat tanulok abból, amiket írtok és már alig várom, hogy én/ mi is itt tartsunk.

szentpyr
Igazán nagy élmény volt olvasni Ábel történetét. Köszönöm! :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


mtunde írta:EDA, én úgy tudom, a Szabolcsos gárda pártolja nagyon. Az én dokim is lebeszélt róla, mert akkor nem érzem a korábbi hegem esetleges szétválását. Mondta, hogy a szülésznő lehet, hogy majd megpróbál rábeszélni, és ő sem tilthatja nekem meg, de azért mégis elmondja. Én maximálisan elfogadtam az érveit.


:?: Tünde, ezt nem értem, honnan lehet azt érezni, hogy ez most azért fáj, mert nyílik szét a sebem? :shock:
A fiam nekem is császárral született, de a másodikat szeretném majd természetes úton, ha lehet. Elmondanád lécci, hogy neked mondott-e a dokid 'feltételeket', amiknek teljesülnie kell, hogy egyáltalán megpróbálhasd? Főleg ez az EDA-dolog érdekelne, na nem mintha én mindenáron azzal akarnék szülni, nem szeretem, ha a gerincembe piszkálnak... Köszi előre is!
danann
 
 


De jo, hogy ilyen elo ez a topic!

Nagyon jo volt Abel szuletesenek a tortenetet olvasni. Szoval a tolofajasok mast is panikba birnak ejteni rajtam kivul? Mindig azt mondjak, hogy az mar nem faj, nekem meg az tunik a legfajdalmasabb-felelmetesebbnek.

Nincs arrol informaciotok, hogy mennyire engedig tulhordani a babat? En mindket babamat tulhordtam, de hala a dokimnak nem kerult sor inditasra, egyebkent szerintem nem tulhordtam, hanem elszamolas, hiszen sosem 28 napos ciklusom volt, inkabb olyan 35 nap. Ezuttal pontosan tudom, hogy mikor fogant a babank, bizony most is legalabb 5 nap elteres van.

Nem jar-jart szul-szult valamelyikotok Tidrenczel Zsoltnal? Ha igen, az utolso negy heten a maganrendelesere mentetek ctgre?

Milyenek most a szulesznok? A baba elso ejszakajahoz, a potlashoz ragaszkodnak a csecsemosok? Ruhat kell bevinni?

En most harmadszorra terhessegi cukros kategoriaba kerultem,(29. heten neztek eloszor akkor lett 7.8, majd 33 heten az ismetlesen 8) ugyhogy most 150gr.os szenhidratdietan vagyok, vicces ket pici mellett magamra ennyit figyelni, megfelelo idopontokban megfelelo grammot enni stb.
Jo babazast, babavarast mindenkinek, igyekszem en is kepeket feltenni, de ez a vonalzo sose jon nekem ossze, addig is, aki szeret kepet nezni:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=12499

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=12778
bonca
 
 


Sziasztok!

Találtam egy oldalt ami az első babás kismamáknak nagyon hasznos lehet:

http://www.abbcenter.com/?t=kismamalink ... %2C+ut%E1n

A gátmasszírozás nekem új információkkal szolgált. A legfontosabbak címszó alatt található leírások nagyon hasznosak.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bonca,
Nekem 1 hetet engedtek volna,(túlhordás) de csak 5 nap lett belőle, mert elindult a kiscsaj. Mondjuk nálam nem lehetett elszámolás, órára pontosan tudom mikor indult el hozzánk Dóra :D Lehet amúgy két hetet is várnak. Szülésznők nagyon kedvesek. Babának nem kell ruhát vinni. Szerintem első éjszakára is nálad maradhat, mert én kihoztam este és bevittem 10 körül, de amúgy tuti nem jöttek volna érte. Gondoltam pihenek, persze nem sikerült egy percet sem. Pótlás alatt a tápszerre gondolsz? Szerintem azt nem adnak, mi nem kaptunk.
Vendég
 


Sziasztok!

Milyen jó, hogy ennyi infó került fel mostanában!!!

Márti
Én is szeretnék természetesen szülni, de tegnap voltunk 32 hetes UH-on és a baba még mindig farfekvéses. :( A doki rögtön meg is jegyezte, hogy ha ez nem változik, készülhetek a császárra - próbáljak beszélni a kölök fejével! :? Van erre valami praktika? Azt olvastam egy helyen, hogy érdemes a fenekemet felpolcolni (de persze máshol meg azt írják, hogy ne feküdjek a hátamra a 3. trimeszterben), vagy térdelőtámaszban a feneket feltolni, hogy a gyomor lejjebb legyen, ez talán segít. A drasztikusabb megoldások nem érdekelnek, akkor már inkább a császár (amúgy is gondolom, hogy ma már nem merik az orvosok ezeket vállalni).
Szóval lehet, hogy hiába gondolkodom bármin is, mert ahogy azt már 2x is hallottam az előadáson, faros babával esélyem se lesz megpróbálni megszülni őt. És akkor a szoptatásról ne is beszéljünk... vajon megkapom-e a babát 24 órára császár után? Nem sok esélyt látok rá. :cry:

bonca
Én is terhességi cukros vagyok, szerencsére inzulin nem kell, a diétával rendben vannak a cukraim (kb.1,5 hónapja csinálom, nekem 180g-osat írtak fel, de végül a 165g-os vált be, és reggel kell leginkább odafigyelnem a visszafogott étkezésre). Ez az első babánk, minden rendben is volt a terheléses cukorvizsgálatig, aztán jött a pánik(oltatás). A dokim nagyon súlyosnak nevezte a helyzetet és mindenfélével megfenyegetett (méhen belüli elhalás stb.) - gondolom mindezt azért, hogy vegyem komolyan a helyzetet, bár én nem az a típus vagyok, akinek az evés fontosabb lenne, mint a gyermeke egészsége. Becsületesen számolgatom a grammokat és mindent lemérek. A diabetológus rendelésén beszélgettem más kismamákkal, és nekem úgy tűnt, hogy csak engem "világosítottak fel" ilyen részletekbe menően a lehetséges negatív hatásokról, a többiek nem veszik ezt olyan tragikusan.

A kórházról nekem is az a tapasztalatom, hogy a bekerülő kismamákat mind patológiás esetként kezelik. Én egy enyhe és gyorsan elmúló vérzéssel kerültem be az ügyeletre, ami már lényegében akkor elmúlt, amikorra az orvos megvizsgált, mellette a ctg és az uh is mindent rendben talált, a baba szétrugdosta az oldalamat a ctg alatt (ami 60 percig tartott, majd leszakadt a hátam a végére) - ennek ellenére nem engedtek haza, és a cukorterhelés eredménye miatt egy egész hétig bent is akartak tartani. Mindezt a 26-27. hetem alatt, egy fia méhösszehúzódás nélkül (bár a zárójelentésemre ez került). Ne értsetek félre, tudom, hogy csak jót akarnak és biztonságosabb, ha megfigyelik az embert egy ideig, de amíg bent voltam, úgy éreztem, hogy egy akarat nélküli báb vagyok, és csak az a lényeg, hogy mi szerepel a kartonomon, nem az, hogy valójában hogy vagyok. Csak amikor már kierőszakoltam, hogy hazamehessek, akkor kezdtek el megvizsgálni, vércukrokat mérni és uh-zni. Szóval nem szívesen feküdnék be megint a 4. emeletre, ha nem muszáj.

Na, abbahagyom a panaszkodást. Bizakodom benne, hogy az én kis focista gyermekem még meggondolja magát.

Gabi

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Szia Bonca!

Én a Tidrenczelhez jártam a magánrendelésére, végig oda mentem. Amikorra ki voltam írva, csak aznap kellett a kórházba menni uh-ra és onnantól minden nap. 3 nappal túlhordtam a lányomat, nem indította. Szerintem nagyon türelmes, azt mondta az utolsó vizsgálaton,hogy lehet egy héttel is túl hordom de ne aggódjak emiatt.

mroni
mroni
 
 


Bonca!

Bocs elírtam, uh helyett ctg-t akartam írni.
mroni
 
 


Szentpyr!

Ábel végig veled volt? Nem vitték el éjszakára tőled?

és a többi kérdésem hozzád, illetve akik már szültek:

1. szülés saját vagy kórházi hálóingben történik?
2. hogyan szültél? Fekve, ülve stb.?
3. gátvédelem? ( a varrásból úgy gondolom végül nem volt)
4. baba saját, vagy kórházi ruhában volt a 3-4 nap alatt?
5. amikor zuhanyozol (reggel,este), akkor a baba hol van?
6. a kórházban fejtél-e vagy csak igény szerint mellre tedted a babát?

Én nem tudtam lábra állni szülés után, még 4h-val is alig. Akkor is úgy szedtek össze a nővérek a zuhanyzóban, mert rosszul lettem. Nem tudom hogy csináljátok a talpraállást szülés után. Minden elismerésem a tiétek! :)

Küzdött valaki közületek fejfájással a terhesség alatt? Ha igen mit szedtetek?

Bonca!
Üdv. a csapatban! A lányok majd jönnek és biztosan mindent leírnak neked.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bonca: szerintem a túlhordás orvos kérdése, legalábbis azt hiszem. Az enyém (u.a. mint pandácskáé) azt mondta, egy hét pluszig nem izgulunk, csak kétnaponta ctg, aztán meg az eredményektől függ. Nekem is 5 nap lett belőle, délelőtt mentünk volna ctgre, de hajnalban elfolyt a magzatvíz :D

Rózsaág:
1, tőlem megkérdezték, miben akarok lenni, én kértem kórházit, de lehet sajátban is.
2, nekem császár volt, azt fekve csinálják :lol: , de szerintem szülésznő ill. dokifüggő. A szülőágyak azt hiszem mind átalakíthatóak ülő pozícióba, és van lábtartójuk is.
3, ez is szülésznő ill. dokifüggő, na meg persze rajtad és a babán is múlik, gondolom...
4, adnak ruhát a babának, ha valami baleset éri a cuccot, akkor váltást is. Nem szeretik a saját cuccot, mert nem tudnak figyelni rá, hogy ne keveredjen el, de mondjuk egy takarót vihetsz neki, csak ha elviszik/leadod, azt tartsd meg.
5, ha alszik, akkor bent maradhat a szobában, a szobatársak csak szólnak, ha sír, de mivel bármikor le lehet adni az osztályon, az is megoldható.
6, nekem utolsó nap kezdett el ömleni a tejem, próbáltam a gyereket minél többször mellre tenni, de eléggé álomszuszék volt. Akkor még nem nagyon voltak beüzemelve a hűtők, meg koszosak is voltak, biztos nem tettem volna bele még egy bombabiztos, hermetikusan lezárt dobozban sem.

Szfgabi: én reggel 6kor kelhettem fel császár és spinális után, de amint lezuhanyoztam, azonnal megkaptam a babát (automatikusan hozták, mlg mielőtt rájöttem volna, hol kell reklamálni). Nem tudom, hogy máskor is így van-e, de nekem egy kicsit kihozták 3 órával a műtét után is, egy nővér segített mellre tenni is, mert ugye nem mozoghattam, bár lehet, hogy ez csak azért történt meg, mert a férjem megkérte őket. Valószínűleg az aktuális csecsemős-gárdától függ.
danann
 
 


Bonca: szerintem a túlhordás orvos kérdése, legalábbis azt hiszem. Az enyém (u.a. mint pandácskáé) azt mondta, egy hét pluszig nem izgulunk, csak kétnaponta ctg, aztán meg az eredményektol függ. Nekem is 5 nap lett belole, délelott mentünk volna ctgre, de hajnalban elfolyt a magzatvíz :D

Rózsaág:
1, tolem megkérdezték, miben akarok lenni, én kértem kórházit, de lehet sajátban is.
2, nekem császár volt, azt fekve csinálják :lol: , de szerintem szülészno ill. dokifüggo. A szüloágyak azt hiszem mind átalakíthatóak ülo pozícióba, és van lábtartójuk is.
3, ez is szülészno ill. dokifüggo, na meg persze rajtad és a babán is múlik, gondolom...
4, adnak ruhát a babának, ha valami baleset éri a cuccot, akkor váltást is. Nem szeretik a saját cuccot, mert nem tudnak figyelni rá, hogy ne keveredjen el, de mondjuk egy takarót vihetsz neki, csak ha elviszik/leadod, azt tartsd meg.
5, ha alszik, akkor bent maradhat a szobában, a szobatársak csak szólnak, ha sír, de mivel bármikor le lehet adni az osztályon, az is megoldható.
6, nekem utolsó nap kezdett el ömleni a tejem, próbáltam a gyereket minél többször mellre tenni, de eléggé álomszuszék volt. Akkor még nem nagyon voltak beüzemelve a hutok, meg koszosak is voltak, biztos nem tettem volna bele még egy bombabiztos, hermetikusan lezárt dobozban sem.

Szfgabi: én reggel 6kor kelhettem fel császár és spinális után, de amint lezuhanyoztam, azonnal megkaptam a babát (automatikusan hozták, mlg mielott rájöttem volna, hol kell reklamálni). Nem tudom, hogy máskor is így van-e, de nekem egy kicsit kihozták 3 órával a mutét után is, egy novér segített mellre tenni is, mert ugye nem mozoghattam, bár lehet, hogy ez csak azért történt meg, mert a férjem megkérte oket. Valószínuleg az aktuális csecsemos-gárdától függ.
danann
 
 


Pandácska - köszi a választ az EDA-val kapcsolatban.

Szentpyr - örülök, hogy megosztottad velünk a szülésed történetét és persze jó ilyeneket olvasnom a dokimról is.

Rozsaag - örülök a kérdéseidnek, ezek engem is foglalkoztatnak.

Bocs, ha kicsit túl indiszkrét vagyok, azért szeretném a véleményeteket, illetve a megnyugtatásotokat kérni, mert egy-két napja érzek egy kis viszkető érzést "odalent, kívül", ami érintésre kicsit érzékeny, de folyás nincs, legalábbis nem másabb, mint eddig. Hétfőn beszélni akarok a dokimmal erről, csak azt szerettem volna addig is megtudni, hogy ez, illetve a kezelése a terhesség alatt okozhat-e problémát, főként úgy, hogy a méh szájam állapota 3100-as.

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Bonca, nekem is egy hetet engedett a dokim túlhordásnál, 11-re voltam kiírva, 17-én be kellett feküdnöm, 18-án reggel indították a szülést :)
Vendég
 


Rozsaag,
1, Engem nem kérdeztek meg, de mondjuk amúgy is sajátba szültem volna.
2, Fekve szültem, de az Eda miatt, teljesen jó volt így.
3, Én nem kértem végül gátvédelmet, de lett volna rá lehetőség. Otthon viszont csináltam aminek volt értelme, mert olyan pici vágásom lett, hogy egy pillanatig se éreztem.
4, Kórházi ruciban volta baba.
5, Akkor zuhanyoztam, amikor elvitték őket fürdeni, vagy vizsgálatra.
6, Nem fejtem, igény szerint szoptattam.
Vendég
 


Sziasztok, én is válaszolok:
császár utáni szülés: a dokim azt mondta az, hogy az elős császár volt, az csak egy indok. De addig, amíg nincs más komplikáció, gond, nem kerül szóba az újabb császár. Nem is azért volt a második is az, hanem mert Villő nem illeszkedett be. ( MÉg Fazekas Zsuzsi szülésznő mondta, hogy azért számítsak rá, hogy ha nem megy jó ütemben a szülés, akkor nem fognak sokáig várni, pont a heg miatt, mert ha nem tágul az ember jól, akkor a baba más utat választ, és ez a hegem lesz, de az utolsó napig úgy volt, hogy ha beilleszkedik Villő, akkor indítják a szülést, és megpróbálhatom) Ja és persze nem lehet akármeddig túlhordani. A dokimnál amúgy 2 hét van a kiírás után még túlhordásra (úgyhogy ez orvosfüggő), amit rá lehet húzni, nekem a császárseb miatt 3-4 nap volt. Ezt ki is vártuk.
Ja, a hegszétválást lehet érezni, elmondták, hogy mit érzek: a hegnél éles, nyilalló fájdalom. Nem volt hozzá szerencsém :)

Császár után behozzák a babát, amint akarod. Segtíenek mellretenni, ha kéred, aztán este felkelhettem, akkor is kihozták, csak 11-kor vitték be éjjelre (ezt énkértem is, mert órákba telt volna felkelnem hozzá), hajnalban már hozták is. Onnantól te döntesz.

Zuhanyzás: mi mindig elmentünk, amikor aludt a bébi, a szobatársak úgy is szóltak. Sőt, utolsó este egyedül voltam, akkor is elmentem, nyitva hagytam a zuhanyzó ajtaját. Elvileg kajáláshoz is kitoltuk őket magunkkal az ebédlőrészhez, de egyik nap az akkori szlésznők ránkszóltak, hogy nem lehet, adjuk le őket a csecsemősöknek. Mások meg nem szóltak. :)

Ruha: kórházi volt.

Szülés: kórházi ingben lehet, de nekem pl nem jutott. Ez mondjuk a műtét miatt nem villanyozott fel, mert tök jódos lett a hálóingem. :(

Szoptatás: Én 2. nap elkezdtem fejni, mert Benével anno nehezen lett tejem, az is kevés. Villő ráadásul sebesre rágta a mellem, és azt mondták, azzal ne szoptassak, amíg nem gyógyul be. (azóta persze erről mást is hallottam) így elkezdtem fejni, és be is indult a tejem. (az egy más kérdés, hogy ez nem segített Villőt megtanítani szopni.) A csecsemősöknél le is lehet hűteni a tejedet, azt úgyis csak a te babád ihatja meg.

mtunde
 
 


Sziasztok!

Követni sem tudom, ki mit kérdezett, de igyekszem!

Szentpyr!

Nagyon jó volt olvasni! Hiába a beavatkozások, jó látni, hogy ilyen élményként maradt meg benned a szülés! Leírhatatlan csoda!

Tünde!

Nem emlékszel véletlen a Rókusos szülésznők nevére? Nem volt köztük egy idősebb. Rózsa nevű is? Én a 3. fiamat a Rókusban szültem, és 2 nővér kivételével, hát nagyon kiakadtam tőlük... Rózsa viszont tüneményes volt, kevés embert láttam még, aki ennyire tud szeretni egy idegen kis csecsemőt! Bámulatos volt már azt is látni, ahogy a karjába vette a piciket! Remélem onnan Icával és Ágival véletlen sem találkoztál...

Császártéma: hát engem rosszul érintett ez a farfekvésben mindenképp császár, kivéve, ha előrehaladott a szülés, azt hiszem majd a dokival kidolgozunk valami stratégiát erre, ha kell, hogy előrehaladott legyen a dolog, mire a szülőszobára kerülök! :lol:
Nyilván indokolt esetben én sem tiltakoznék a császár ellen, de ilyen miatt császározni nagyon durva...
Valaki kérdezte, nagyon sok baba csak az utolsó héten fordul be fejjel lefelé. 2 barátnőm is járt így nemrég, egyiküknek a 41, hét 1.napján fordult be a kislánya (1.baba), aki aztán 3600g-mal és 60cm-rel szépen meg is született!
A másik barátnőm pedig inzulinos cukros volt és császárra mentek be farfekvés, cukor és túlhordás miatt (figyelem cukrosok: nekünk semelyik orvos nem fogja engedni túlhordani a babát, mert ellenjavallt. A cukorbetegség miatt indítják a szülést a kiírás napján vagy másnap!), na az Ő kisfia pedig befelé menet, a kocsiban fordult be és az indítás után pár órával meg is született!

Bettyna!

Gondolkoztál már Spánik dokin? Ha kell, persze szívesen írok az enyémről is, csak azok alapján, amiket írtál, szerintem megérne egy próbát!

Jaj, még valami! Szó volt erről is! Hogy valaki mikor tud szédülés-összeesés nélkül lábra állni szülés után, az nem valami óriási teljesítmény kérdése, hanem teljesen egyéni, alkati és nagyon a helyzettől függő dolog! Számít, hogy mennyi ideig tartott a szülés, előtte mennyire volt kipihent vagy nagyon fáradt a kismama, evett-ivott-e a vajúdás alatt, mennyi vért vesztett stb. Nálam a kipihentség volt a meghatározó tényező, a 3. babám született délben és előtte egész éjjel aludtam! Az volt az 1. alkalom, hogy valamennyire "fitt"-nek éreztem magam szülés után! Az első manóval átvajúdtam egy éjszakát, a harmadikkal pedig éjjel 1/2 után értünk be a kórházba szülni!

Márti
borossné becz márta
 
 


Lányok!

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!!!
Kicsit idétlennek tűnhet második gyerek lévén a fejés és mellretétel kérdése, de miután Laura megszületett elvitték tőlem a Madarász u-i klinikára, ezért ilyen téren semmi tapasztalatom nincsen. (csak utána a 13 hónapig tartó fejés :( )

Márti én csodálkoztam rá a szülés után "fitt" kismamákra. Persze én egész éjszaka ébren voltam és 1/2 4- 1/2 9-ig hánytam a fájások között. (ennyit a Nyírő Gyula kórházról). Krisztina79 írta, hogy itt rögtön az első hányás után adtak hányáscsillapítót vénásan, ezért nem is lett rosszul később. Számomra ez egy nagyon fontos szempont. Még a végén én is fitt anyuka leszek? :D

Mankabi!
A 3100 azt jelenti, hogy csak a külső méhszájad van 1 ujjnyira kinyílva. Ettől még a doki kezelni fogja, ha felborult a hüvelyflórád valami miatt. Szerintem ha olyan baci okozza a viszketést, ami esetleg fertőzést okozhat a babánál is, akkor kapsz antibiotikumot és az eljut kis mennyiségben a hozzá is. Nekem így logikus, de nem vagyok orvos. Minden képpen beszélj orvossal hétfőn.
A terhesség alatt én is kaptam hüvelykúpot és antibiotikumot is.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Fittség: Én szombat reggel 8-kor ébredtem, megjártuk a várost a ctg miatt, este fél 10-kor indultak a fájások, 15 órán át tartott. Utána este 7-kor tettek át a szobába és én azonnal rohantam zuhanyozni, a babáért, kipakoltam a ruháimat meg vacsiztam is. Csodálkoztak is a szobatársak, hogy milyen fürge vagyok, pedig akkor már 35 órája nem aludtam. Nem ettem, szülés alatt. Szerintem ez teljesen alkati kérdés, nem vagyunk egyformák.
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Megint alig győzök olvasni és ez szuper! Raktározom az infokat ezerrel! :) EGy kicsit úgy érzem magam köztetek, mint az új gyerek az osztályban több hónapos kihagyással. CSak kapkodom a fejem és igyekszem tnulni, okulni a történeteitekből. :lol:

Rozsaag , Köszi az első babásokank szóló oldalt, mindjárt nézem is! :D

Márti, Köszi, hogy nem feledkeztél meg rólam! :)
Egyfolytában a doki témán gondolkodom. :? De még nem sikerült döntenem. Próbáltam utána nézni Spánik dokinak, de nem találtam semmit. Lehet, hogy nem jó helyen kerestem? Van valami tipped ez ügyben? A húsvét utáni hétre vagyok visszarendelve a mostani dokihoz, addigra azért jó lenne eldöntenem, mit akarok, hogy megbeszélhessem vele is. Nem szeretnék szó nélkül lelépni.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Pandácska!

Ez igen! Tényleg ügyes voltál, bár szülés után az Eda miatt írtad, hogy fektettek! Ezt a nem alvást én is ismerem, szerintem a hormonok tomboltak bennem, képtelen voltam szülés után aludni, csak a babámat akartam! A MÁV-ban volt még akkor az az idétlen rendszer, hogy szülés után+ a megfigyelés után minden babát inkubátorba raktak 2 órára. Alig bírtam kivárni, hogy mehessek végre értük!

Bettyna!

Itt a Szülészetek, kórházak-on belül van egy Dr. Spánik Gábor-OGYIK topic, azt keresd meg! Ott szerintem, ha kérdezel, szívesen ellátnak tanáccsal a lányok! Ami eddig nekem kiderült róla-a barátnőm kapcsán is-, hogy fiatal, nem pénzéhes, nincs magánrendelése, a kórházba kell hozzá járni, ott a rendelésen nem is fogad el 1 fillért sem, szülésnél sincs tarifája, a kismamáira bízza a dolgot. Nagyon alapos, nem császárpárti, odafigyel és türelmes, ha 150 kérdésed van, akkor is szívesen válaszol, 1 hátrányát lehet tudni, hogy sokat kell rá várni. De olvass bele a topicba, a lányok ott majd eligazítanak, ha kéred!

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok!
Nos, itt senki nem gondol az elfoglalt több gyermekes anyukákra :) ?! (mintha itt jó néhányan nem azok lennétek :wink: !) szóval szuper ez az aktív beszélgetés!

Rózsaág,
nincs is mit írnom, a lányok mindent részletesen leírtak :)! a fittségről pedig tényleg csak annyit, hogy én is végig aludtam az éjszakát és Ábel igazán hamar megszületett! így azért könnyebb ám vagánykodni! a Pannival engem is úgy szedtek össze a mosdóban, mert én is azt gondoltam, hogy ha zuhanyozni kell ahhoz, hogy megkapjam a babámat, akkor nosza...

köszönöm a kedves szavakat, Ábel születésével kapcsolatban!

Lányok,
pótlást csakúgy nem adnak! a cukros vizet, bocs szakszerűbben a folyadék pótlást,azt szerintem jobban erőltetik, mint kellene (mindenkinek autómatikusan adják a cumisüvegeket a vízzel :roll: ) persze azért ezt is ki lehet védeni, ügyesen... és az is igaz, hogy van olyan helyzet, hogy szükséges(!), de hogy minden kismama kapjon az felesleges szerintem, főleg a bizonytalan elsőbabás anyukák nyúlnak könnyen utána, ha sír a babájuk...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Márti,
Igen, de csak a szülőszobán fektettek(illetve ülhettem is), utána amikor átvittek a szobákhoz ott már mozoghattam. Hát megmondom őszínté, én nem csak a hormonok miatt nem aludtam, hanem az egyik szobatársam olyan szinten horkolt, hogy még altatóval se tudtam volna mellette aludni :lol: Éjszaka is soha nem aludtam, inkább nappal amikor nem volt horkolás :lol: Legközelebb viszek füldugót!
Vendég
 


Márti
Hogy ez miért nem jutott eszembe? :? Látszik, nem csak rutinos kismama nem vagyok, de még csak rutinos fórumozó sem (még). :D De igyekszem ám! Már megyek is, keresem azt a topikot!

szentpyr
Ábel már elmúlt 1 hetes! De durva! Hogy öregszik! :D Gyönyörő baba!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok!

bocsi, villő a kezemben, egykezezek :)

márti! nevekre nem emlékszem, szerintem ki sem derültek, de az a nővér, aki nekem nagyon szimpi volt, az egy rövid hajú, szemüveges 30 év körüli lány volt. meg szülésznők is voltak akkor az osztályra beosztva a rókusból, közülük volt kedves és kevésbé kedves, aki amikor csengettem neki félig még bénán a műtét után azzal jött: "mit akarnak már megint?"

a vizet tényleg adják, de nem ellenőrzik, hogy te adod-e. sőt, volt olyan, hogy nem is adtak reggel. én meg nem kértem :)

mtunde
 
 


Sziasztok!

Igen, a víz pontosan így működik, csak nekem új volt, hogy ott van minden kismama mellett...

új problémákkal szembesülök: pelenka kiütés :shock: , nektek mi a tapasztalatotok? hogyan lehet visszaszorítani? Ábel ugyanis szinte minden szopi közben bekakil. én előtte tisztába teszem, aztán zutty oda a tiszta pelus. najó, akkor próbáltam szopi közben, ami megint nem jó, mert bármilyen óvatosan próbálom, elég sokszor bukik tőle a drágám és hát az álom is kimegy a szeméből... szóval nem tudom melyik ujjamat harapjam... kérlek segítsetek :oops:

Bettyna, aranyos vagy, köszönöm :) !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr,
Sudocrem vagy Neogranormon. Én úgy csináltam ha szopi közben bekakilt, hogy utána tisztába tettem picit elringattam, és akkor aludt tovább. Mondjuk ha minden szopinál ez van, akkor így is problémás :roll: Nálunk csak ritkán volt így. Esetleg majd a tapasztaltabb anyucik írnak valami okosat.
Vendég
 


Szentpyr,
Igazán nincs mit. Sajnos a pelenkakiütésre nem tudok mit mondani. Nem én vagyok az a tapasztaltabb anyuci.
:(

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Hát én még mindíg a szoptatásnál és a kevés tejnél járok. :? Kezdek rájönni, hogy nincs elég tejcsim. Azért 1 óra alatt nem 40 grammot kellene szopnia. A hétvégén kimaradt egy etetés, mert kicsit elmentünk apával és mama adta neki a tejcsit cumisüvegből, és a következő etetésnél érdekes módon 90 grammot szopott és elégedetten aludt 3 órát. Azóta megint csak 40-50 grammozunk, és nyugtalanul alszik 1,5 órákat. :(
Ma hívtam a védőnőt, de közölték velem, hogy már elment és hívjam holnap. Tök jó!
Annyi mindent megteszek, hogy több tejcsi legyen, de mióta volt ez a mellgyulladásom, valahogy nem elég. Ez van.

Lányok jó sokat írtatok, és ez tényleg jó, főleg a tapasztalatlanoknak. Remélem mindenki jól van és jól telt a hétvégétek.

Szentpyr,
Egyetlen értelmes dolgot mondott a védőnőm, és ez segíthet neked. Mikor tisztába teszed Ábelt, egy nedves ruhával töröld át a popsiját. A nagyját popsitörlővel, de állítólag csodát művel, ha még áttörlöd sima vizesruhával is. Én így csinálom és nekünk háistennek semmi gond. Csak a pisi fut ki még mindíg, de csak a Pampers-ből. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szentpyr,

Azt olvastam az imént, hogy pelekázásnál hagyni kell "szellőzni" egy kicsit, nem azonnal becsomagolni, utána krémezni. De mondom, tapasztalatom nincs, csak olvastam.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Új vagyok!
Van két lányom: Eszter (május 19-én lesz 4), Zsófi (április 4-én lezs 2). Örömmel láttam, hogy vannak többen is akik 2004-2006-os Mávosok. Mint én... :D
Szentpyr!
Nekem a Bepanthen kence vált be. Mondjuk nem voltak pirosfenék problémák, csak amikor már hozzátápláltam. Az is mostnában... :lol: Egy kis paadicsom és máris veszem elő.
Nem értem a Mávos illetve ÁEK-s (majdcsak megszokom!) csecsemősöket! Mi ez a pótlásos agyrém? Nem emlékszem, hogy amikor én szültem akkor ez "divat" lett volna. Jó, amikor egy napos volt a lánykám és nagyon bőgött, megkínálták TISZTA VÍZZEL, POHÁRBÓL. Ez most tényleg így van? Szeretnék majd harmadikat és ebben az intézményben. Legyek résen???
majorné bakos edina
 
 


Sziasztok!

Új vagyok!
Van két lányom: Eszter (május 19-én lesz 4), Zsófi (április 4-én lezs 2). Örömmel láttam, hogy vannak többen is akik 2004-2006-os Mávosok. Mint én... :D
Szentpyr!
Nekem a Bepanthen kence vált be. Mondjuk nem voltak pirosfenék problémák, csak amikor már hozzátápláltam. Az is mostnában... :lol: Egy kis paadicsom és máris veszem elő.
Nem értem a Mávos illetve ÁEK-s (majdcsak megszokom!) csecsemősöket! Mi ez a pótlásos agyrém? Nem emlékszem, hogy amikor én szültem akkor ez "divat" lett volna. Jó, amikor egy napos volt a lánykám és nagyon bőgött, megkínálták TISZTA VÍZZEL, POHÁRBÓL. Ez most tényleg így van? Szeretnék majd harmadikat és ebben az intézményben. Legyek résen???
majorné bakos edina
 
 


Amíg Zsófi is sokat kakilt egy nap, nem popsitörlőztem, hanem csap alatt lemostam, és csak az esti fürdés után kentem be a fenekét. Nem is volt pelenkakiütése ;)
Vendég
 


Susy,
Van homeos bogyó, Urtica Urens a tejcsire. Amit még sokan dícsérnek és én is szedem, az a More Milk kapszula.
Vendég
 


Susy, nem azt mondtad kicsit korábban, hogy van elég tejcsi, mert még spriccel, amikor abbahagyja? Nem sértegetni akarom Kristófot, de nem lehet, hogy csak egy picit lusta szopizni? Esetleg annyira sűrűn teszed mellre, hogy nem tud eléggé megéhezni? Az elején nekem Samu szinte mindig szopnizni akart, legalábbis én úgy értelmeztem a jeleket, és ugyan nem mértem, a mennyiséget nem tudom, de az biztos, hogy sokáig nyammogott, érzésem szerint nem túl hatékonyan. A dokinéni mondta, hogy azért a fél óránál kicsit több szünet kéne evések között, mert így sosem ürül a pocija, nem lesz igazán éhes, nem fog sokat-lelkesen szopizni, és nem fog éjjel sem nagyokat aludni. Egy pár napig elég rossz volt tartani a legalább 2.5 órát etetések között, mert azért sírdogált, bár nem tudom, hogy tényleg éhes volt-e, de aztán tényleg egyre lelkesebben szopizott. Mérni azóta sem mérem, de hurkásodik rendesen, szóval valószínűleg nem éhezik.

Szentpyr, és az nem lehet véletlenül, hogy a pelustól van kiütése? Mert az sem kizárt... Mi mindig tisztába tettük, amikor kakilt, evés után is akár (igaz, Samu sosem, vagy csak ritkán aludt el közvetlenül utána), és csak nagyon ritkán krémezzük, inkább csak este, de nincs kiütése. Egyébként nem bukik, csak ha macerálod? Mert az inkább attól lehet, hogy nem büfizik rendesen, és a lenyelt levegő felhozza a tejcsit is. Samu még órákkal evés után is tud bukni, ha akar, illetve ha valamin nagyon beizgul, mint pl a fürdés, amit imád :D

Edina, üdv a topicon! Ha megmondod, hogy nem szeretnél neki pótlást, akkor nem adnak (van, aki megkérdezte, de a többinek mondani kellett). Ha le is adod estére a babát, ha kéred, kihozzák neked, ha sír és etetni kell, ha meg veled van, azt adsz neki, amit szeretnél. Vizet tényleg adnak minden nap, hogy adhass neki, de nem érdekli őket, hogy megitatod-e a babát. Nekem volt szobatársam, aki direkt kért pótlást, mert szerinte éhes volt a gyerek és még nem indult be a teje, őt pl nem akarták lebeszélni, szó nélkül hoztak, de ez ugye az anya döntése volt.
danann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: