Új privát üzeneted érkezett!

Potykamanó :D
a gomba ált nem mászik fel.
és tényleg ne gondolj ilyenre!

alapvetően arra kell figyelni, hogy akármi gondod van, akkor jobb azt megmutatni egy orvosnak, mint kezeletlenül hagyni. a folyás normál esetben átltszó, ha sárgás lenne, akkor azonnal jelzi, hogy gond van és a sűrűbb is erre utal.
ez önvizsgálatra már 1 támpont.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ha érdekel, hogy a fertőzés-koraszülés hogy van kapcsolatban pontosan mi miért, akkor leírom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok!

Egyszer már írtam, hogy vagyok és létezünk, de aztán 1 kicsit néma lettem. Nahát az ok, az a szörnyű hányinger és fáradtság ami folyamatosan kisérget. Sajnos én még a pánikgyógyszer letevésével is bajlódom és nem igazán könnyű. A 9. hétre már egyáltalán nem szabad szednem és folyamatos a csökkentés.

Örülök,hogy a kismamák, mint ahogy azt folyamatosan olvasom jól vannak.
Csodálom a többgyermekes anyákat!!!!!!!! Jó olvasni, azt a drukkot amit a szülés előtt állók átélnek, néha ez vidit fel!!

Icsilya: Remélem tényleg a vérnyomás és azt hiszem 1 kicsit ha pihengetsz most az csak előny! Holnapra sok sikert és már biztosan 1 szép nagy babát fogsz látni!! Kiváncsi is vagyok majd a részletekre is, hiszen 1 nappal vagy idősebb!

A migrén az szörnyű, én anyukámtől örököltem (szép kis ajándék), de néha még most is elővesz és akkor vége a napnak. A hányingerem szörnyűbb mint valaha, hiszen most semmilyen gyógyszert sem vehetek be.

Remélem most már egy kicsit többet fogok jönni. Majd csütörtökön megyek Uh-ra.

Jó éjszakát minden kismamának és pocaklalónak!!!

PéZsé

:D
pézsé
 
 

 
 

icsilya,
ne aggódj, lehet, hogy ez egyszeri eset. A férjecském, aki mindig minden baja ellenére dolgozik, mint egy hős, úgy jött haza 2 napja,
hogy muszáj volt lelépnie, mert már annyira fáj a feje, hogy hányingere van. Ilyen még neki se volt soha. Lehet, hogy az időjárás?... vagy nemtom. Remélem, már Neked is elmúlt és nincs baj.

Vigyázz magadra! Pompi

KépKép
pompomlány
 
 


Orsi!
Nekem is migrénnek tűnik... :cry:
Sajnos nekem a fiam születése után kb. 3-4 évvel kezdődött, és azóta sajnos csak sűrűsödött. A kiváltó okot még nem találtam meg, de a stressz és a frontok simán benne lehet. Az idén el is mentem kivizsgáltatni, de a gyógyszerek nem szedhetők babavárás alatt, így el se kezdtem. Szerencsére a terhesség alatt eddig csak 1x fordult elő. Egyébként ha előjön, tényleg vége a napnak, van olyan, hogy 2 napnak is. Hányás és feküdnöm kell, semmire nem vagyok képes. Rettegek attól, hogy a baba mellett előjön, mert akkor "beszámíthatatlan" vagyok. (És enni se tudok.) A pihenés az egyetlen orvosság, szerintem a mai uh után ha teheted, pihenj egész héten, csak jó dolgokat csinálj, foglalkozz a kis pocaklakóval! Nagyon várom az uh híreket!

dkata
 
 


Orsi - köszi a megnyugtatást, már "vizsgálgattam" magam, teljesen fehér és nem jön folyamatosan, még csak nem is csíp, nem is viszket, csak a VC-zésnél látom időnként. Tehát gondolom ez nem számít erősnek.

Érdekel, írd le, köszi.

Manó
potykamanó
 
 


Sziasztok Lányok!
Na látom nem vagyok egyedül ezzel a rosszulléttel! Pézsé kedves, teljesen együtt érzek Veled és ez szó szerint igaz :D
Orsi!
Szerintem kicsit lazábbra kéne fognod az életedet, még a végén bevarrnak valami kórházba!
Potykamanó!
Sajnos velem is történt korábban a Zsuzsihoz hasonló rémség, a 22.héten. Azt mondom azóta, hogy az első 12 hét, meg az utána lévő 28 az nagyon óvatosan teljen, nem kell terhesen megváltani a világot meg stb.
Wish!
Az a legjobb, amikor lefekvés után kezdi rá :wink:
Kata!
Én is alig várom már a mocorgós idők kezdetét, az a legjobb a várakozásban, amikor az emberben ficánkol az a kis halacska :D
A barnám már csak néha jelentkezik kis rózsaszin formájában, ma megyek UH-ra. Remélem felszivódott a vérömleny.
Látom Anda jól van, Anikóról van-e hir?
Szonya, Katyerina merre jártok?
Pörikém nagyon jól van, szép szülinapot csináltunk Neki, jön-megy egész nap, mint akibe tartós elemet tettek. Na jó, azért 3-4 óránként fogyaszt utánpótlást :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi - nagyon sajnálom. :( Nálad is fertőzés volt?
Én próbálok vigyázni, hogy ne okozzak bajt, itthon vagyok már több mint egy hete, igaz főleg a rosszulét miatt és hogy fájt a hasam, ami mostanra ritkább, és ha érzem hogy jelez, szurkálni kezd, lefekszem kicsit.

Manó
potykamanó
 
 


Anikó - hírek!
már nem vérzik, betöltötte a 15. hetet, már érzi is a babóca mozgását. Ma volt ultrahang : a lepény picikét feljebb csúszott, de még nem tökéletesen, ahhoz még kb. két hét kell . Lehet, hogy szombaton hazaengedik, ha megígéri, hogy jó lesz. :wink:
Akkor már tud írni ő is.
Mostmár 100 % -os a baba neme. :wink:
Puszil mindenkit.
harcimokus
 
 


Sziasztok!

Zsebi,
Andának üzenem, ha esetleg beszélsz vele, hogy nagyon ügyes, hogy már itt tart, és hogy még egyben! :D Te hogy vagy? Mikor kapunk képet szobáról, pocakról?

Potykamanó,
az ha szurkál, elvileg nem baj, mert nyúlnak a szalagok, nő a méhed, és a petefészkek is dolgoznak. Nekem is eléggé szurkál. :D

Orsi,
jobbulást! Nekem is sokszor fáj a fejem, de én ezt inkább a microadenomám növekedésének tudom be. :cry: A jó a rosszban, hogy legalább lesz sok tejem! :wink: Csak ne nőjön túl nagyra, nehogy műteni kelljen! :shock: Mi volt az UH-on? Mekkora a babád?

Melcsi,
szegény, még mindig rókakomi? De legalább tudod, hogy minden OK! :D

Lányok, tegnap voltam az orvosomnál. Rákérdeztem a streptococcus-szűrésre, amit ti ajánlottatok, de szerinte ez csak fel van fújva, nem egy nagy ügy. :shock: Ez egyébként egy hüvelyi kenetvétellel ellenőrizhető? És csak hüvelyi szülésnél okoz gondot, vagy mit okoz tul.képpen?

Képzeljétek, 2 hete az Istenhegyiben még hátsó fali tapadású volt a lepény, tegnap meg mellső fali! :shock: Az hogy lehet? És tudom, hogy nem túl jó a mellső fali tapadás, de nem tudom, hogy miért. Tudja vki?

Az utolsó kérdésem, hogy megjött a vércsoport-papírom, amire rá van firkantva 2 sor ceruzával, hogy ellenőrzés 2 hónap múlva a 24 héten, mert nem tudom miért! :shock: 0 pozitív vagyok, vajon mit kell ezen ellenőrizni majd?

Bocs a sok kérdésért. Előre is köszi, a válaszokért! :D
20140901102739
 
 


sajna nekem is inkább kérdéseim vannak, mint válaszaim... 8)

Most az nem hagy nyugodni, hogy vajon a köldökzsinórvér-levételt minden kórházban megcsinálják szüléskor kérésre? Nem tudjátok?

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni!
Hát ezekre a kérdésekre nem nagyon tudom a választ. :(
Nekem nem kellett vért ismételni. :( A méhlepény vándorlásáról meg csak annyi véleményem van (de ez nem biztos hogy így is van) hogy ahogy nő a méhed arrébb mehet, de nem tudom. Ahogy Anikónál is arra várnak hogy húzodjon fejjelbb.

Köszönöm én jól vagyok. :) Végre vége a fesétésnek nálunk minden szempontból rend a lelke mindennek.anyukám és apukám szépen megcsináélt mindent.

Én meg egy kedves ismerőstől vettem használt ruhákat. és azokat válogatom. :)

Harcimókus!
Jaj de jóü hogy minden ok vele. Reméljük hamarosan ő is tud nekünk írni.
És kíváncsivá tettél a baba nemét illetően , de én azt gondolom lányka. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompomlány,
Hát sajna nem tudom, hogy hol veszik le, hol nem, de anno végignéztem egy interjút a Czeizellel, ahol arról volt szó, hogy le kell-e vetetni vagy nem. Hát, azt kell, hogy mondjam, hogy a mérleg nyelve erősen a szükségtelen oldalra billent. Már csak néhány gondolatra emlékszem, de vmi olyasmiről volt szó, hogy a gyerek nagyon fiatal koráig használható, és az az 1-2 nagyon ritka betegség, amin segítene, azon segít a csontvelő-tenyésztés is. Felnőt korban pedig már használhatatlan. És úgy tudom, hogy a gyerek ne is a saját vérét kapja vissza - de tényleg lehet, hogy már nem emlékszem pontosan a dolgokra, de én akkor eldöntöttem, hogy nem vetetem majd le. Ráadásul roh*dt sokba is kerül. De persze nem akarlak lebeszélni, ha te ezt fontosnak tartod, akkor tedd! :)

Zsebi,
akkor már csak képeket akarunk! :lol: Amúgy nekem is azt mondta a dokim, hogy a lepény feljebb fog csúszni, ahogy nő a méh. Csak igazából az első- és hátsó fali tapadás közti különbség érdekelne. :D
Amúgy a baba jól van, már 8 cm. Bár most nemigen mozgott, vszínűleg aludt. :roll:
20140901102739
 
 


Hajni - mondja nekem mindenki hogy nem baj a szurkálás, de olyan fura és olyan nehéz megszokni. Másrész meg örülök, hogy szurkál, persze, mert azt jelenti babónk van. :lol:
potykamanó
 
 


A kölcsökzsinórvért elvileg minden helyen leveszik, kérdezd meg az orvosod.
mi levetettük.

a streptococcus nem felfújás.... ha van 1 egyszerű szűrés, amivel tartós akár értelmi fogyatékosság is megelőzhető, akkor az a legkevesebb, hogy szűrík.
1 hüvelykenet, és 1 tenyésztés. ált. a 33-35 héten szokták emgcsnálni, mert ha poz. akkor még a várató szülésig ki lehet kezelni.
a hüvelyi szülésnél okozhat alapvetően gondot, de áttételesen császárnál is fertőződhet a gyerek, jobb szűrni.

a melső fali tapadással semmi gond. annyi van, hogy késbb érezheted a baba mozgását. gondot semmiképp sem jelent.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


és hát a lényeg kimaradt :oops: :oops: :oops:

voltun UHn 1.83 mm az óriásbébi :D keze-lába növöget :D
jó fej volt :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya: Örülök, hogy minden rendben!! Jobban vagy?

Én reggel már a wc-t is megnéztem közelebbről és délutántól szörnyű a fejfájás és a hányinger.
pézsé
 
 


Sziasztok

Icsilya
nagyon nagyon örülök hogy minden OK a baba körül

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi,
nagy gratula a nagy babához! :lol: A streptoc.-tenyésztést majd mindenképp megcsináltatom. A placentával kapcsolatban pedig megnyugtattál, köszi! :D

Pézsé,
szegényke..., kitartás! :roll:

Szia Erika! :D
20140901102739
 
 


jah, a gyerek 1.83 CM :oops: :oops: :oops:
szegényke már a méretét is félreírom....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Örülök hogy ok. minden a babával. Ja és képet nem kapunk?
Apropó. Az ikrekkel elmaradtak a pocak képek is azt ugye tudod hogy most nem fogod megúszni?

Hajni!
Türelem és jönnek a képek is a szobáról és a pocakomról is. Sajnos újra kellett húzni a gépemet és még az a program amivel kicsinyíteni szokatm a képeket nincs feltelepítve ezért is ne tdok táblát sem rakni. De ami késik az nem múlik. :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap voltunk UH-n, Pöttyöm 2,3 cm ülömagasságu, és megint integetett :D A vérömleny pedig felszivódott, a dokim nem találta :D
Kiveséztük kissé a kórház témát, reméli a Tétényi nem fog megszünni, de ágyszámot tuti hogy csökkentenek. Ő a jelek szerint marad, és vállalt is.
Hajni!
Légyszi rid már meg az Istenhegyi uton hogy folyik a vizsgálat, van-e UH, tarkóredő szürés, stb. A korom miatt el kéne végezni az amniot, de mondtam a dokimnak, hogy még 1 vetélés az nem kéne nekem, ugyhogy ha semmi nem utal betegségre, akkor nem akarom. Ezért mondta, hogy akkor viszont menjünk el erre a markeres dologra.
Manó!
Képzeld, nálam nem derült ki a vetélés oka, pedig felboncolták, szövettan volt meg minden, és minden teljesen rendben lett volna. Krizsa mondta, hogy a közéidős vetélések általában fertőzés következményei, amit 1 nőgyógy. vizsgálóasztalom is el lehet kapni :evil:
Jól teszed, ha nem is ugrálsz, maradj csak szépen otthon, jönnek-mennek ugyis a frontok (nálam tul.képp 1 hidegfront idején kezdődtek a görcsök). Foglald el Magad otthon, főzzél az uradnak finomakat, vasald ki a restanciát, mászkálj a neten, és figyelj csak Magadba. Pár hónap és ugyis vége az idilli állapotnak és meghalni se lesz időd :wink: A baba érkezése azért fenekestül felforgatja az ember nyugodt kis életét, még ha ugy várjuk is.
Anikó!
Ha majd személyeen olvasol már minket! Nagyon ügyes és jó kislány vagy!
Orsi!
Örülök hogy minden rendben Veletek!
Hajni!
Orsi már válaszolt is. A streptococcus szerintem nagyon fontos, sulyos betegséget kaphat a baba ha kezeletlenül hagyják. Szülés előtt adnak rá antibiot, vagy ha gyorsan jön a baba, akkor neki adnak azt hiszem 4-5 napig. Nekem volt ilyen coccusom, és a dokim a császár előtt is adatott rá 1 injekciót.
A lepényről pont tegnap megkérdeztem, már csak Anikó miatt is, azt mondta, hogy az első harmadban inkább szinte az egész méhet körbeveszi, ezért nem is lehet hamar nyilatkozni, hogy hol is tapadt pontosan. Kb a 14.hét körül kezd látszani igazán a tapadás helye, de a méh növekedésével a lepény is feljebb csuszik. A mellső vagy hátsó az mindegy, csak ha mellső, akkor ugye az UH nehezitett, mert takarja a babát részben. A baj akkor van, ha a méhszáj körül tapad, mert az korai lepényleválást okozhat, illetve ha a méhszájon van, akkor tuti a császár, hiszen a babának kell először megszületnie,nem a lepénynek.
Zsebike!
Örülök hogy a potenciális nagyszülők remek munkát végeznek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi,

gratulálok a babához, biztos nagyon édi lehetett, ahogy integetett! :lol: Ugyancsak gratula annak a fránya vérömlenynek is, hogy már nincs ott!
Nagyon köszi neked is ezt a tapadás dolgot, mostmár akkor jobban képpen vagyok. Melcsi, ilyen középidős fertőzések ellen mit tehet az ember? Én még a szüleim wc-jén is guggolok, a párommal gumizunk, és egyáltalán nem fürdök se kádban se semmilyen csoportos medencefélében! :roll: (azért nyugi, zuhanyozni zuhanyzom 8) ) Ezen kívül mit tehetnék szerinted?

Az Istenhegyiről:
Felhívtam őket, és egy nő elmagyarázta nagyjából, hogy melyiket is válasszam. Azt hiszem kétféle van, amin én voltam végül, azt úgy hívják, hogy kompinált teszt. Ez takar egy vérvételt, amiből 3 markert tudnak megállapítani (a Down-t és még két triszómiát ), ennek 1 órán belül megvan az eredménye. Tartalmaz még egy UH-t is, ahol megnéznek minden fontos dolgot: tarkóredő, orrcsont megvan-e, zárt-e a hasfal, meg kül. adatait még a babának. Ez hasi UH volt, meg is lepődtem. :D A vizsgálat végeredménye nem az, hogy a baba down kóros-e vagy sem, hanem egy arányszámot kapsz, ami csak valószínűsíthetőséget mutat. Azt hiszem 1:150-hez a határszám, ha ettől nagyobb az arány, tegyük fel 1:80, még az is kis valószínűséget jelez, és nem azt jelenti, hogy down-os a baba, de akkor már érdemes amniot kérni. Ja és kapsz két fotót, és egy DVD-t. Ez összesen 28.000 Ft volt.

Bocs mindenkitől, ha kicsit hosszú lett. 8)
20140901102739
 
 


Kompinált=kombinált

Ja, a másik lehetőség pedig az, amiben benne van az AFP is, de mivel azt a 16. héten nézik, így ennek a vizsgálatnak is meg kell várni az eredményét, azaz kb. 2 hét múlva van csak eredmény. Az AFP-t meg úgyis minden kórházban megnézik (ugye ez a nyitott gerincet vizsgálja )
20140901102739
 
 


Melcsi, Hajni!
Nekem a Hajni által leírt vizsgálatot megcsinálták az SZTK-ban TB-re. Mikor az AFP volt, azzal együtt. Igaz, hogy nekem nem lett kész 1 óra alatt, de nem kellett érte külön fizeni. Csak azért írom, hogy aki még előtte áll, tudjon róla. (Azt tudom, hogy nálunk jan. 1-től vezették be, lehet hogy nem csinálják mindenhol... rá kell kérdezni).

Sajnos ma megint vettem babacuccot, így hogy tudom hogy fiú, kéket meg zöldet (eddig csupa narancssárgát vettem :lol: ).
Babakocsi ügyben senki nem írt, pedig Erika, Melcsi nektek friss tapasztalataitok vannak...
Zsebi, neked van már babakocsid?

dkata
 
 


Kata,

neked lényegében spontán babád van, nem volt külső beavatkozásoknak kitéve. Az én babám icsis és aha-s is, tehát szegény volt szúrva eleget. Nekem nem volt mindegy, hogy ha nagy gáz van, akkor azt a 12. vagy a 18. héten tudom meg. Abban pedig sajnos igazat adok, hogy ez a vizsgálat (markeres ) csak néhány betegséget tud kimutatni, és attól még ezer más baja lehet, amit nem lehet tudni vagy majd csak később. De tutira egészséges, és kész!:-)
(Egyébként biztos, hogy mindenhol nézik ezeket a markeres vizsgálatokat is? Én úgy tudom, hogy ezeket itt Pesten is csak 3 helyen nézik. )

Ez tetszett, hogy úgy írtad, "sajnos"! :lol: Nekem is fiút jósol mindenki. :D Babakocsi ügyben ugyan tapasztalatom még nincs, de szerintem én 3 funkciós Peg Peregot fogok venni. És négy kerekűset, mivel azzal mozgólépcsőn és villamossal is lehet közlekedni. (Ezt csak a hugom példájából tanultam ) :D

Ma ilyen nagyon grafomán napom van, de úgyis nemsokára elindulunk apával hosszú hétvégézni Krakkóba. Remélem, bírni fogom az utat, elég messze van... :D
20140901102739
 
 


Sziasztok

Dkata
babakocsi: attól is függ hogy anyagilag hogy álltok, ill. hogy mennyi helyetek van, és hogy mire használod, csak sétálni, vagy esetleg buszozni is szeretnél, vagy csak séta és kocsi, vagy hogy mekkora fér el a kocsiban (esetleg csak úgy, vagy esetleg nagybevásárlás esetén hogy fér el minden a kocsiban)
lényeg hogy fektethető legyen és minimum 3 pozicíóban dönthető, min olyan középszéles, mert van keskenyebb, és extra széles is, + hogy milyen hosszú a fekvő része,
mert mi legutóbb olyan középszéleset vettünk amivel ha kell felférek a buszra is, és nem is olyan nehéz, de ahogy elnézegettem a fekvőfelületeket azok olyan egyformák (hosszra), ja és minimum olyan közép nagyságú kerekei legyenek (út viszonyok miatt)

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Melcsi - Ez elég ijesztő! Mármint a vizsgáló asztalos dolog. Én így is úgy félek mindentől, néha már azt gondolom túlzás is, de mégis, mint Hajni :D mindenütt nagyon elővigyázatos vagyok, a VC-n mindig én is a lábizmaimat erősítem, naponta vagy 600-szor mosok kezet már lassan leszárad, a kutyákat csak kesztyűben etetem és inkább nem engedem ki amíg a férjem haza nem jön, hogy ne tudjanak a közelembe jönni, pedig imádom őket.
Ez lehet hogy már beteges, igaz?
Egyébként én 37 éves vagyok és ugyebár emiatt nekünk is kellene majd az amnio vizsgálat, de én sem akarok abba belemenni, sokat vártunk erre a babára ahhoz, hogy kockáztassam egy pár %-osan is veszélyes vizsgálattal. Viszont nálunk itt Kecskeméten azt mondták (a védőnő és a vérvételen is), hogy a 12. héten amikor UH-ra is megyek van egy vérvizsgálat ami ezt szűri 95 %-osan biztos eredményt mutat és ha az nem mutat eltérést a normáltól akkor megfontolandó, hogy kockáztassa-e az ember az amnios vizsgálatot. Plusz még az UH-on mért eredményekből is következtetni lehet már arra, hogy van-e gond.

Ez a markeres izé még valami pontosabb eredményeket tud?
Az a 28000 Ft azért elég durva! De tudom ilyenkor is mint mindig az embernek rámegy a gatyája.

Egyébként nem értem, hogy az ilyen streptococcus meg a hasonló ijesztő dolgokat miért nem szűrik az elején? Miért kell ezekre a harmincakárhanyadik hétig várni, ha egyszer veszélyes? Akkor előbb nem okozhat gondot vagy mi?!

Hát most kissé hosszú lett, bocsi.
potykamanó
 
 


Sziasztok

most volt a Duna II tv-n hogy egy hüvelyi szülés 25000Ft, és a csaszi pedig 51000Ft-lesz.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika,

De, nem csak akkor, ha nem a számára kijelölt kórházak egyikében szül az ember?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Vagy ha nem az ügyeletesnél, hanem a saját orvosomnál akarok szülni?! Az klassz, mert én valószínűleg császáros leszek és 2x50 ezret nem tudok kifizetni (mert ugye az orvos nem jön be a két szép szememért, bár azt a tarifát nem tudom még...) :cry: :cry: :cry:
Nem bánnám, ha valami normális újítást is bevezetnének végre, mert eddig csupa sz..t találtak ki. Könnyű úgy költségvetési hiányt csökkenteni, hogy adót emelek, és nem forgatom vissza az egészségügybe... Utálom, az én dokim nem is dolgozik a kórházban, tehát esélyem sincs, hogy ügyeletes legyen...
Köszi a babakocsiinfót. Nekem jól rugózó kell, mert nincs még lebetonozva az utca. És a 3 kerekű tetszik, de sokkal drágább, így olyan nem lesz.

dkata
 
 


Sziasztok!

Ma voltam uh-on. 8 hetes vagyok és a babóca: 18,7mm. A doki bácsi szerint minden rendben és szép a baba is. Az inger sajnos megvan, de kibírható! Már elvileg nem kell többet mennem a Kaáliba! El sem hiszem!

Melcsi: Nagyon örülök, hogy minden rendben.

Olvaslak benneteket folyamatosan csak ritkán írok, hiszen a mások fórumba már nem nagyon tartozom, itt pedig érdekes dolgokról írtok, de ezeket még inkább csak olvasom. Gyűjtöm azt a sok hasznos infót amit kapok.

Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra!

PéZsé!
pézsé
 
 


Sziasztok

Nviki - Dkata
persze csak akkor ha nem a kijelöltekben szülsz és ha a saját orvosnál akarsz szülni
Dkata - neked 2 babód lesz, hogy hogy érted a 2X50? bocs ha tudatlan vagyok.
én ezek után már csak arra lennék kiváncsi, hogy akkor is ennyibe kerül-e ha ügye nem is a kijelölt kórházban szülök fizetek, de ezért még meg is kapom a dokimat? elég hülyén fogalmaztam, de remélem hogy értitek. és hogy mi van ha ikrek 2 v. 3, akkor is csak ennyit kell fizetni, v. szorozzák a gyerekek számával? Lehet hogy én hülyén gondolom? De én ezekből már bármit kinézek.
Már megint hülye vagyok Dkata most jöttem rá hogy miért is írtál 2X50-et OK. látszik hogy néha már azt sem tudom, hogy milyen nap és hányadika van, ma is a rendelőben mikor megkérdezték hogy a gyerek mennyi idős, úgy számoltam utána fejben.

Sziasztok

Erika

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok

Kép

Kép
erika13
 
 


Lányok!
Én megnéztem este a házon kívült abban is ez volt a téma ott kokrét összeget nem mondtak. Ott az hangzott el amennyiben nem a kijelölt kórházban szülsz, vagy kijelöltben de nem az ügyeletesnél akkor a szülés 25 %-át max. 100 ezer forintot kell fizetni. Hogy ez az összeg mennyi egy sima és egy császár esetén arról nem szóltak.

Illetve arról sem hogy ugye vannak a regionális kórházak, pl. SOTE II. és mi van ha én ott szülök végülis indokolt ikrekkel akkor is kell fizetni? Az a baj hogy még kórházak sem tudják hogy hogy lesz mindez.

De nekem a fő problémám az hogy az orvosnak is ad ettől azegész helyzettől független az embe és még most pluszban ezt is fizessük ki. Hát nem semmi...... de váltani már én nem szeretnék. Tanácstalan vagyok.

Kata!
Tegnap jött meg babakocsink. Tetszik náagyon. Én is sokat dillemáztam. Igazából nekem fontos volt hogy ne legyen túl nagy (ikerkocsihoz képest) aztán hogy csecsemőt is lehessen bele rakni és bolygós legyen a kereke. Így szobában kipróbálva tetszik meglátjuk milyen lesz nagyüzemben.
Bár ilyesztó hogy ekkor akocsival fogok közlekedni nem ngy az ikerkocsikhoz képest de akkor is. Nem olyan mint egy egyes hogy az ember elkapja és felviszi a lépcsőn.

Bocsi hogy rontom a közhangulatot,de engem is aggaszt hoy akkor most mennyi is lesz az annyi.

Illetve nem tudjátok hol lehet megnézni hogy nekem hol is kéne szülni (melyika za három kórház???)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia Zseboroszlá

az a baj hogy nem beszélnek elég tisztán, vagyis a csaj is szerintem eléggé hamukázik - már amennyit láttam belőlle, mert a pici fiam épp akkor sirdogált, úgyhogy vele voltam,
mint írtam én ezeket az árakat tegnap a Duna II tv-n láttam, de előtte már 1 csaj írta a IIKlinikáson hogy ő a múlt héten a csigatv-n látta
de az is lehet hogy ezzel is úgy járnak majd mint a vizit díjjal, hogy lehet hogy csak áprilistól lesz valami belőlle
és az is biztos, hogy mint irtad is ezek után is fog adni az ember a dokinak pénzt, mert amit a család befizet a kórháznak abból ő úgysem lát semmit, és hát ügye ha már bejön - mert muszály neki akkor sem mindegy hogy milyen kedvel csinálja végig a szülést.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Jó reggelt!
Igen, engem is ez idegesít. Erika! Ezért írtam a 2x50 ezret. Mert kifizetem, hogy a helyi kórházban behívják az orvosomat és ugye fizetek neki. Elég gáz, mert azért szívesebben költeném a babára... Én is remélem, hogy hátha később vezetik be. Nem fogok másnál szülni, az tuti, mert elég sokkal van negatív, személyes tapasztalatom. Egy szülésnél meglátva őket, mint ügyeletest, el is ájulnék menten. :cry:
Zsebi, légy szíves tegyél fel képet a kocsiról...
Szerintetek én mikor vehetem meg a kiságyat és a babakocsit? Nem akarom túl hamar, januárra gondoltam, de már alig bírom ki. És szerintem feb. végén nekünk is meglesz a baba, akkor a január már elég késő, nem? Bár az árak miatt lehet hogy jobban járnék.
Szerintetek?

dkata
 
 


Sziasztok!
Ezer éve jártam felétek!
Anikónak nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen velük és Andáéknak is, hogy minél tovább bent maradjanak a babák.

Látom a Strepto volt a téma: egy ismerősöm korababája ebbe a fertőzésbe belehalt, úgyhogy szerintem nagyon is komolyan kell venni. Azt olvastam, hogy azért csak a végén szűrik, mert ha kikezelik akkor bármikor visszajöhet.

Hajni! Mi is a 3. funkc PegPerego-t vettük meg. Nagyon szupi kis járgány. Minden nap tologatom egy kicsit a szobában :lol:

Én meg most jól elkaptam valami bacit. A dokim most antibiotikumot meg valami hüvelykrémet írt fel. Úgyhogy most próbálom magam kikezelni, persze tuti biztos vagyok abban, hogy az antibiotikum hatására előjön a gomba. Kliont akart eredetileg felírni (ugye az jó gombára is), nade mióta babás vagyok én vérzek a Kliontól. Szóval ördögi kör ez.
Nameg azt is mondta, hogy a baba feje nagyon neki van nyomódva a méhszájamhoz, úgyhogy szerinte keményedem rendesen (én nem érzem). Abban állapodtunk meg, ha elkezdek görcsölni be kell vágnom egy adag whisky-t és irány a kórház.

Zsebi! Azt még nem lehet tudni, hogy melyik a körzeti három kórház. Majd az ÁNSZ feladata lesz kijelölni ezeket. Engem is az érdekel, hogy ha nem a kijelölt kórház, nem ügyeletes dokijánál szülök, akkor mi van? Duplán kell fizetni??

Alin

Kép
alinkat
 
 


Sziasztok :)
Egy másik topikon találtam, az egyik lány írt a minisztériumnak és ezt a választ kapta:
A Kormány tervei szerint a jövőben akkor kell a várandós nőnek a szülési költségek 30 %-át kifizetnie, ha nem a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint ellátására kötelezett, illetve az ezen kívül választható két másik kórház valamelyikébe megy szülni. Ha ezek valamelyikébe megy, akkor csak abban az esetben kell fizetnie, ha nem a munkarend szerinti orvost választja.

A részletszabályok kidolgozása még folyamatban van, de a tervek szerint a hatályba lépéstől számított 6 hónapig még nem kell alkalmazni ezt a szabályt, ha a biztosított a törvény hatályba lépését megelőzően már igénybevett ellátáshoz kapcsolódó további ellátást vesz igénybe ugyanannál a szolgáltatónál. Tehát ha valaki terhesgondozásra ugyanahhoz a szakorvoshoz jár, akinél szülni fog, akkor nem kell majd fizetnie a szülésért, amennyiben az a törvény hatálybalépését követő 6 hónapon belül történik.

wish
 
 


voltunk a 28. héten 4d-n. Rakok fel képet a mi kis Emilkénkről, aki éppen kinyitotta a szemét.

Kép

Kép
alinkat
 
 


hali,

hajni,
én is bejelentkeztem erre a kombinált szűrésre, 10 nap múlva megyek.

potykaM,
én is 35 múltam, és ICSI-sek vagyunk. Tegnap aszonta a doki, hogy ő javasolja az amniot (a Krizsa doktorral ellentétben, meg hát én is nagyon idegenkedem tőle), de ha elmegyek erre a kombinált szűrésre + annak az eredményeivel a genetikai tanácsadóba, akkor elfogadja, ha úgy döntök, nem akarok amniot.
Korrekt, alapos álláspont, szerintem.

Amúgy tegnap UH-ztak is, már 4 centisek a Micikéim, és hallgathattam a szívhangjukat is, ami 1000-rel vert. Nekem nagyon is egészségeseknek tűnnek! :D

KépKép
pompomlány
 
 


Wish! Köszi!!! Akkor lehet, hogy megússzuk?!
Alinkat! Nagyon édes babád van! Már nevet is választottatok!
Wish! Ti hogy álltok a névválasztással? Nálam a nyerők: Gergő (Gergely) - de a keresztfiam is az; Marci (de a Márton nem tetszik, így marad a Marcell); és a Bálint (februárban van Bálint nap, akörül fog születni is, szegény gyerek várhat karácsonyig, mire újra ajándékot kap). A fiam a Marcira és a Bálintra szavaz, a többieket meg nem foglalkoztatja a dolog. (A nagyfiam meg Ádám, őt is szeptemberben szerettem volna köszönteni, de nem igazán sikerült, csak karácsonykor...)

dkata
 
 


Wish! Köszi!!! Akkor lehet, hogy megússzuk?!
Alinkat! Nagyon édes babád van! Már nevet is választottatok!
Wish! Ti hogy álltok a névválasztással? Nálam a nyerők: Gergő (Gergely) - de a keresztfiam is az; Marci (de a Márton nem tetszik, így marad a Marcell); és a Bálint (februárban van Bálint nap, akörül fog születni is, szegény gyerek várhat karácsonyig, mire újra ajándékot kap). A fiam a Marcira és a Bálintra szavaz, a többieket meg nem foglalkoztatja a dolog. (A nagyfiam meg Ádám, őt is szeptemberben szerettem volna köszönteni, de nem igazán sikerült, csak karácsonykor...)

dkata
 
 


Wish! Köszi!!! Akkor lehet, hogy megússzuk?!
Alinkat! Nagyon édes babád van! Már nevet is választottatok!
Wish! Ti hogy álltok a névválasztással? Nálam a nyerők: Gergő (Gergely) - de a keresztfiam is az; Marci (de a Márton nem tetszik, így marad a Marcell); és a Bálint (februárban van Bálint nap, akörül fog születni is, szegény gyerek várhat karácsonyig, mire újra ajándékot kap). A fiam a Marcira és a Bálintra szavaz, a többieket meg nem foglalkoztatja a dolog. (A nagyfiam meg Ádám, őt is szeptemberben szerettem volna köszönteni, de nem igazán sikerült, csak karácsonykor...)

dkata
 
 


Bocs lányok, de teljesen megbolondult itt minden, ne olvassátok el 3x!!! :lol:

dkata
 
 


Kata!
Szívesen teszek fel képet a babkocsiról, de a miénk ikres, neked egyes kell. :)

Szóval ilyen a járgányuk. Remélem jó választás volt és használat közben is be fog válni, és szeretni fogjuk. :)

Kép

Az meg hogy az ágyat mikor veheted meg rajtad múlik, de én decemberben megvenném a helyetekben. Nekünk négy hét volt a szállítás sok helyen nincsenek raktáron cuccok. Érdemesebb, na meg az áremelésről nem is beszélve, ami várható.

A Balázs névvel ugyan ez a bajunk február 3 és hogy akörül fognak születni, de még tanakodunk. :)

Wish!
Fúúúúúú ez azért jó lenne. Megmondom őszintétn én rákérdeztem pénteken a dokimnál és azt mondta mindenképp ott és nála fogok szülni, csak hát arra ugye nem tértünk ki hogy a neki szánt pénzen kívül a kórháznak kell-e ezért fizetni, de januárig nem foglalkozom már ezzel akkor megint megkérdem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata :)
Szerintem ez nem jelent még semmit, de talán így lesz, ami mondjuk szerintem logikus is. Én magamtól valami ilyesmit találtam volna ki, ha én lennék a törvényhozó. Mert ez nem csak a kismamákat érinti, hanem olyanokat is akik sorozatos sebészeti bevatkozásokon esnek át, vagy onkológiai kezelésre járnak és még biztos van egy csomó más eset. És azért nem megszivatni akarják ezeket az embereket, csak valahogy normalizáni a helyzetet. Szóval én reménykedem, hogy ránk nem fog még vonatkozni a törvény.

Névválasztással mi is kb úgy vagyunk mint ti. Három jelölt van, a Levente, a Zsolt és a Balázs. Ebből a Zsolt a szülinapja környékén van (pont aznap, amikorra ki vagyok írva :) ) A Levente és Balázs marad, amiből a Balázs azért áll kiesésre, mert van már Balázs a csládban, ezen kívül nagyon sok kismama ismerősöm is e mellett a név melett döntött. Persze a Levente sem egy ritka név manapság. Szóval nem tudjuk, de mire jön a bébi kitaláljuk :)

wish
 
 


Zsebi,
Mennyiért és hol vetted a kocsit? Én most a Symbaba típusú után nyomozok, találtam egy boltot ahol 57 e Ft. A tiéd milyen típusú?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki!
Én Németországból vettem egy kedves ismerősöm segítségével és 149 euró volt (266 ért vettük az eurót akkor). Marco típusu.

A Lehel térnél abba a babadiszkontba szokott lenni iker babakocsi Symbabából. Nekem azzal az volt bajom hogy túl nagy és nem bolygós a kereke. A sima egyes babakocsit is nehéz tólni forgók nélkül hát még az ikrest. Vagy a szentmihályi úton is van egy bolt ahol van Symbaba babakocsi ill. ennek az "eredetije" a Bergon, bár az árban drágább, de ott van bolygós is belőle.

Remélem nem sértettelek meg csak a véleményemet írtam meg hogy nekem mik voltak a fő szempontotk a kocsinál. Mondjuk nálunk mindenhol kicsi a hely bolt utca

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!
Köszi, tök jó, és nagyon jó árban vettétek. Egyes babakocsiból is elég meredekek az árak. A párom ma azzal jött haza, hogy menjünk vásárolni a babának (a kedvemben akart járni), de még mindig zsákok állnak a babasarokban. Akkor hová tegyem? A kisruhák is itt állnak kosárban, nincs helyük. Én egy nagy komódot szeretnék pelenkázónak, amit később is tudunk használni, és amiben az éppen használt ruhák elférnek. Igazad van, lehet hogy a kocsit + az ágyat is rendelni kell... És az árak... Most vettem a nagynak ágyat: leelőlegeztem, és mikor másnap apa ment érte, már 9000 Ft-tal többe került. Ugyanígy jártunk a bútorral, ott meg 28 ezerrel ment feljebb- egyik napról a másikra. Szóval ebben szerencsénk volt.
A bajom csak az, hogy még "aranyárban" sem láttam olyan kocsit, ami oké lenne. Azt meg nem veszem meg, amit csak képen látok - ezt Te is írtad.
A keresztgyerekemék is voltak Németo-ban a nyáron, pl volt 50 euroért 3 kerekű sportbabakocsi, nálunk meg az a legdrágább. Sokkal olcsóbban be lehetne vásárolni, amit én nem értek... De az utazást tutira nem vállalnám.

dkata
 
 


Kata!
Hát igen résen kell lenni, mert mi is az ágyakdarabját 8000 forinttal vettük olcsóbban mert szétnéztünk. Szóval nem mindegy hogy mit hol mennyiért adnak.

Egyes babakocsiban vsizont azért sokkal egyszerűbb szerintem a helyzet mert rengeteg van belőle bemész egy bababoltba és ha 70 fajta nincs akkor egy se minden fél színben és az árkategória is elég szórt.

Viszont nekem ikresben ..... így én beletörödtem ha itthon veszem sem tudom megfogni megnézni mert sok helyen csak rendelésre álltak velem szóba így akkor már mindegy volt itt meg volt kínálat és legalább árban nagyon jó volt.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: