Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A jó étvágy megvolt, elfogyott a sütőtök krumplival. Ez az e heti menü. Márknak nagyon izlik, csak utána még kell egy kis cici az elalváshoz, mert ugye a kanál nem az igazi...

Kedden délelőtt voltunk a Jánosban hasi UH-n, mindent rendben talált benn a doktor bácsi és közben telefonon megtudták, hogy a baci is negatív. Ez mind szuper, sőt nagyon szuper. Csakhogy most a vas miatt szenvedünk, mert ettől meg nehezen kakil. A vas 3,8 volt a kb. 12 helyett, így most 6 csepp Maltofert eszünk naponta. ezért most csak olyan kajákat kóstolunk meg, amik nem fognak. Pl. sütőtök, barack, szilva (ez lesz a következő). Sajnos az éjszakáink még nem az igaziak, de éjfél körültől már alszik egyben 3-4 órát. Ma is ez történt, csak a kóbór kutyák akkor tévedtek erre és Lexi kutyánk és két szomszéd kutya egy órán keresztül ugatták őket. Mire abbahagyták és visszaludtam volna, Márk is megkezdte a hajnali felkészülést a reggeli kakira :D (kb. 4 óra volt, de nem igazán emlékszem :D ). Eztán mivel minden negatív lett, de még mindíg nem alszunk, tegnap elmentün egy homeopátiás doktornénihez is. Nagyon jó benyomást keltett és a hasfájásra fel is írt egy szert, amit már ma reggel óta szedünk. Nagyon bízom benne, hogy rend lesz már egyszer abban a kis pocakban!

Bébik, gyerkőcök és szüleik egytől egyig édesek!!!!!!!!!!! Még most vár rám a Bala féle video, amit eddig még nem volt érkezésem végignézni.

Mindenkinek szép napos délutánt!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Épp ebédelek, végre :D

Köszi a Niki dicséreteket!!!

Timi!
Szerintem hamarosan eljön az idő amikor kiélheted a főzőszenvedélyedet és fiúcska kétkézzel fogja tömni magába a fincsi kajcsikat, csak gondolom most még minden érdekesebb mint az uncsi evés!
Milyen ügyben szokott a férjed a cégnél járni?! Lehet, hogy ismerem??? A fiatalabb(párom) vagy az idősebb(apósom) tulajjal ismerősök???
Édi a kulcsos videó :lol: Micsoda türelemmel "dolgozik"!

Panni!
Tök jó, hogy negatívak lettek a leletek!!!

A hozzátáplálással kapcsolatban:kb. 2-3 naponta adtam új kajcsit Nikinek. Azalatt biztos kiderül, hogy alergiás-e rá...Egyébként 5éves koráig kóstolgatna... Közben pedig a megismert kajcsikat is kapta, hogy változatosabb legyen az étrendje. Ma husilevest kapott a drágám. A levét imádja!!! Cumisüvegből szoktam neki adni a kajcsi közben és nagyon szereti!

Edus!
Nagyon jók a képek!!!! Nagyon aranyosak vagytok rajtuk!!! És hát a pasik....!

Végre van autóm!!!!!! El sem hiszem! Olyan boldog vagyok!!! Mostmár nem leszünk bezárva Nikivel! És remélhetőleg leszokom a netfüggőségemről is valamennyire :lol: Már csak a parkolást kell egy kicsit gyakorolnom :oops: :lol:

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Heni!

A kádat a Kiká-ban vettük, Cam a márkája. Ez már a medence kategória :lol: Nagyon szeretem. Ha már majd tud ülni akkor a másik felébe van neki szépen kialakított ülőhely.

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 

 
 

Panni - GRATULA Márk erdeményeihez!!!! :D

Reni -köszönöm a dícsérő szavakat! Minidg jól esik egy anyának. :D Azért bizakodok, hogy majd egyszer én is egy hasonlóan szép kisasszonyt tarthatok majd a kezeimben, mint a Te Nikid!!( De írhatnám még Logi Borcsiját, vagy Laurát, Julcsit (2 Klára, Orsi+:Zsófi), de hasonlóan gyönyörű kiscsaj lesz Kata Lizája is!!! :D Remélem, nem hagytam volna ki a többi kiscsajt, de most gondolom végig, hogy csak ennyi kiscsaj van itt?!) :oops: /Talán jobban szereti, ha öltöztetik, mint a Pasik?! :lol: )


Logi
- Borcsa úszása? Tetszik? Bevállt? Tapasztalatok?


Nóri, Alon köszönöm Nektek is a szép szavakat! Nóri, talán most fog lenőni annyira a foga, h majd meítélhessem. Már nagyon várom!!
Jól esett, hogy megkérdezted! :P

Minden további köszöntést bezsebelt Zsomborom! :D

Na majd megpróbálok ide is "jönni" :wink:
mazsolák
 
 


Sziasztok lányok, megvagyunk, minden OK, de semmi időm a géphez leülni. Most is csak életjel adás miatt ugrottam ide.
Majd egyszercsak jövök.
Puszi. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Én is csak beköszönök, sajna nekem sincs időm mostanában írni, de talán jövő héten már többször jövök (azért szemmel tartottalak Benneteket! :wink: )

Edus, képek annyira de annyira fantasztikusan jók!!!!!!!
A pasijaid gyönyörűek!!!!!!!!!!!! :wink:
Úszás csak keddtől lesz, majd írok, hogy tetszett Borkának.

Panni, de jó, hogy minden oké Márkkal!

puszi minden Anyucinak és Babónak, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom ez most egy ilyen időszak, hogy senkinek sincs ideje.

Sajnos nekem sincs. Már alig várom a keddet, hogy jöjjön az orvos és mindent megbeszéljünk, mert már lassan kétségbeesem. Nagyon keveset szopizik időben (már a 10 perc sincs meg, sőt van hogy 4-5 perc), és mindig nagyon keservesen elkezd sírni. Akkor abbahagyjuk pár precig járkálok vele, énekelgetek és akkor megnyugszik, és nevetgél meg minden de szopizni továbbra sem akar.
Olvastam szoptatási tanácsokat, ott azt írják, hogy ha elég pisis, meg kakis pelenkája van akkor eleget eszik. Hát neki elég van, és jókedvű is de szerintetek elég max. 4-5 perc szopi egy nap 6-szor?
Arra is gondoltam, hogy a foga miatt fáj neki a szopi, mert szerintem jön a többi fog, mert megint nem alszik éjszaka,és akkor is olyan keservesen sír. Persze arra is gondoltam, hogy nincs elég tejem, de ha megnyomom és jön, sőt van amikor spriccel akkor van, nem?
Na mindegy csak magamban beszélek....

Panni, örülök, hogy Márknak minden lelete jó. Szoktam rátok gondolni, hogy hogy bírjátok a nem alvást. Farkas három hónapig nem aludt, addig mindig azt mondogattam magamnak, hogy jobb itthon virrasztani, mint régen amikor még bulizni jártam, mert akkor még hullafáradtan éjszaka haza is kellett menni. :) Sovány vigasz. :)

Na megyek lazítani, ma nagy rokoni látogatás volt, már elment mindenki (sajnos a Papa is), Farkas véletlenül alszik, én meg leülök és nézek ki a fejemből.

pusz, Nóri


Egyébként a két alsó foga már biztosan kijött, mert már egyértelműen látom. (a múltkor még nem voltam biztos benne).

Kép
nóri8
 
 


Kép Kép

KépKép
logi
 
 


BOLDOG HÓFORDULÓT FARKAS!!!!!!!!!!!!!!

kitartást neked Nóri a szopi projecthez


- nekem sincs időm írni de talán holnap...-
kerekpocak
 
 


Kedves Nóri!

Sok Boldogságot FARKASNAK az 5. hófordulóján! :D :D :D

Szopizsás: ha van elég kakis, pisis pelus, akkor tényleg nem kell aggódnod! :D Továbbá azt is be kell látnunk, hogy az idő előrehaladtával megtanulnak szopizni, :lol: és a kezdeti ügyetlenkedésük, már rutinná válik! :wink: Ezen se aggódj szerintem. Zsombor is 5-6 perc alatt letudja a témát!
A sírás oka lehet a fogacskák érkezése..., :roll: :shock: :cry: de biztos majd a doki+védőnéni is tud nektek segíteni, de szerintem ne aggódj, minden rendben lesz/van!!!! :D :P ( Fogzáskor sajnos az én gyerekeim sem voltak egyszerű esetek :cry: :( )
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Farkas!
Boldog 5. hófordulót!
Szerintem a 4-5 perces szopikkal, napi 6x minden rendben van.
Annyi az egész, hogy rendesen jön neki, s ilyen hamar jól tud lakni.
Ha a kaki, pisi, s súlyfejlődés rendben, akkor ne izgulj!

Edus!
A képek ismételten szuperek!
Így utólag is nagy pusza Zsombornak!
Kép

Panni!
Örülök, hogy Márkkal minden rendben, s kitartás az éjszakákhoz!

***

Mi is fogzással küzdünk. Ismételten négy fogunk akar egyszerre kibújni. Így szegény Bala éjszakánként nem egyszer felsír. :cry:

A füleim rendbejöttek. :lol: Az ellenségemnek sem kívánom ezek után a fülfájást. Remélem nem lesz többé részem belőle.

Időm nekem is kevés, így néha én is csak olvasgatok. :cry:

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Nagyon aranyosak vagytok!!! Köszönjük a köszöntéseket!:)

Edus, Timi, köszi a szopizásos nyugtatást tényleg sokat segít. Most sem volt egyszerű éjszakánk: felkeltünk éjfélkor, kettőkor, 3/4 4-kor, nyolckor. :(

Timi, egyszerre 4 fog is jöhet? te jó ég! Szegény Babák nem csoda ha sírnak...

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Nóri, én is boldog 5.hófordulót kívánok Farkasnak !!
május 1-én világra jönni? szép időzítés !! 8)
és kitartást a szopi mizériához..

szerencsére Lauránál elmúlt. u.úgy gyorsan végez ő is, de utána mostmár nem követel 1 óra múlva. sőt, ahogy nézem beállt nappalra a 4 órás napirendre. (kopp-kopp-kopp) múltkor a telken 5 órát is kibírt. sosem gondoltam a kezdeti 1,5-2 óránkénti 40 perces etetéseknél, h. ez vha így lesz... :lol:
hátha lehet Farkasnak is csak vmi átmeneti dolog ez a szopidili?

Reni, bejárattad az új csodajárgányt ?

voltunk ma babatornán, immáron harmadjára - Laura jól bealudt a végére. volt vagy 25 anyuka, meg u.ennyi baba. hát képzelhetitek, volt hangzavar a végére rendesen, bár Laurát nem zavarta. nekem annál inkább eszembe jutott, h. nem lennék óvónő. :lol: :roll:
kicsit furcsállom, h. Laura nagyságú babák és 1,5-2 évesek is együtt vannak, de lehet ez így megszokott és normális.

szerdán meg kipróbáljuk a babaúszást. bennem van egy kis félsz mindenféle téren, de remélem nem lesz semmi baj. gyakori vendégek úgy sem leszünk az uszodában, de egy pár alkalommal, - ha az első bejön -, szeretnénk menni, úgy döntött a családi kupaktanács.

Laura tegnap visszafordult hasról hátra !! pont anyukámnál voltunk, ott hagytuk őt a hátszószőnyegén, és kint voltunk a konyhában. nagy bömbölésre mentünk be a szobába, és kb. 3 méterrel arrébb, hanyatt fordulva találtuk őt. biztos maga is meglepődött a tudományán, azért törhetett el nála a mécses. na, estére belelendült, és egész délután-este az oda-vissza fordulást gyakorolta itthon. olyan édes volt !! én meg büszke !
bár ma még nem kápráztatott el ezzel, lehet kicsit pihenteti az új ismeretet...

na jó hosszúra sikeredtem.

Üdv
Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Panni, és többi Anyukák ! :D

ezt a vas dolgot a babáknál hogy nézik? és kötelezően nézik - vagy kérésre nézik v. mikor nézik?

Panni, használtak végülis a homeos bogyók Márknak?

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Csak rövid leszek, mert Márk elég éber...

Vas - nekünk először ránézésre adták, mert nagyon karikás volt a szeme. De aztán voltunk vérvételen is a hasfájás miatt. És ott állaőpították meg, hogy 3,8 a szint a kb. 12 helyett.

Homeos bogyók - nem akarom elkiabálni, de ma éjjel már csak enni kelt fel (igaz 4x), és reggel gagyogva kelt és játszott a macival az ágyban. Én hiszem, hogy valaminek segítenie kell, mert nem fájhat állandóan a hasa.

Nóri - szopi - Márk is kb. ennyit töltött 1 hónapja a cicin, vagy még ennyit sem. Nehéz volt, de most már jobb lett. most kb. 10perc alatt végez, és akkor el is alszik.

Puszi mindenkinek

Este még jövök.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Panni!
Jók ezek a homeobogyók. Tényleg használnak.

Nóri!
Igen, sajna egyszerre 4 fog. :shock:
Az elején is így kezdte Bala. Kapásból négyet növesztett, így most már meg sem lepődöm tőle.

Alon!
Tündéri lehet Laura a forgolódással! Olyan tünemények ilyenkor, amikor meglepődnek saját tudományukon. :lol:

***

Ma elmentünk Balával tornázni, azaz Anya tornázott, míg Őt beadtam a gyermekmegőrzőbe (milyen hülye szó: mintha a csomagmegőrzőbe adtam volna be :? ).
Annyira büszke voltam rá! Végig játszotta a két órát, csak akkor sírta el magát, amikor a játszóház üvegfalán keresztűl meglátott a tornateremben. Keresnem kellett egy új helyet, ahol nem látott, s akkor újra le tudták kötni a lányok a figyelmét játékokkal. A végére egy kicsit már türelmetlen volt szerintem a Lelkem, mert amikor odaértem, ott állt az ajtban egy puffnak támaszkodva, s vizslatta az arra elhaladókat, hogy "Hajaj, Anya talán tényleg itt hagyott?". De nem sírt. Aranyosan szorongatta a cumisüvegét. S amikor meglátott hatalmas vigyor, s öröm. Ott olvadoztam. Úgyhogy a testemnek a torna tett jót, a lelkemnek meg a nagyfiús viselkedése és az, ahogy örült nekem, s ahogy átölelt. :lol:

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Timcsi- tök édes lehetett Bala! :lol: Megnéztem volna, ahogy azokkal a nagy szemekkel vizslat mindenkit, meg támaszkodik a puffnak, ahogyan a nagypasik teszik!:P
Ezek a pillanatok annyira meghatóak tudnak lenni! :wink: Ugye egész nap mi vagyunk velük, amikor hazajön apája, akkor megy a nagy ölelgetés puszilgatás, mert őket ritkábban látják, és ilyenkor derül ki, hogy azért mi is hiányzunk nekik, csak nem mutatják ki a a nap 24 órájában, ahogyan mi tesszük. :D
Örülök, hogy jobban vagytok! :D (Majd még jelentkezek ám!)
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Hát rég nem jelentkeztem, nem is tudom, hogy emlékeztek-e még ránk. :oops:

Csajok! A babák nagyon édesek, és mennyit nőttek! Nagyon repül az idő, egy hónap alatt is rengeteget tudnak változni-nőni.

Nálunk most fogzás van, nem is alszunk sokat. Tegnapelőtt volt a legrosszabb 10-15 percenként rohantam át hozzá, mert ordított, hogy kiesett a cumi, visszatettem és aludt tovább, majd 10-15 perc múlva ismét kezdődött előlről.
Nórinak a hátról hasra fordulás nem megy még, de szép kifliket már tudunk formálni, hihetetlen, hogy mennyire ki tud tekeredni a kiscsaj.

Most pénteken megyünk először babaúszásra, remélem tetszik majd neki és jól lefárasztja.
Nálunk sem nagy evős Nóri, hosszú kisérletezés után derült ki, hogy csak egyfélét hajlandó megenni, az őszi-almát rizses tejpéppel. No ebből sem sokat, de a semminél mindenképp jobb. Hát nem örülök, hogy rossz étvágyú (tejet sem nagyon eszik), de állítólag én is ilyen voltam.

Timi! Olvastam, hogy fájt a füled, nekem csak egyszer fájt, de az iszonyatos volt. Úgyhogy átérzem a fájdalmad, örülök, hogy már jól vagy.

Ja és iszonatosan hullik a hajam, mit lehet tenni ellene, mert lassan nem marad semmi belőle?

Küldök néhány képet Nóriról.
Puszi Kriszta Kép Kép Kép

KépKép
krisztan
 
 


Sziasztok!

Kriszta, nagyon örülök, hogy jelentkeztél és, hogy jól vagytok. Nóri nagyon nagyon édes, és hihetetlen, hogy mennyit nőtt. A haja is jó hosszú lett. Ja és szerintem tiszta apja! :) :)

Farkasnak is most nő a haja, mert állandóan vakarja a fejét. Én persze azt hittem, hogy valami rossz beidegződés, de ma volt az orvos és azt mondta, hogy ne aggódjak csak a haja nő a hátsó kopasz csíkján és az viszket neki.

A szopi problémát is megbeszéltük, ő is azt mondta amit ti, hogy elég neki már pár perc szopi, mert nagyfiú már és nagyon ügyes. Viszont a szopi utáni sírásra nem talált magyarázatot. MA megyünk mérlegelni és azt mondta, hogy ha nem hízott min. heti 70 grammot, akkor be kell vezetni a tápot. Hát most ezen izgulok....

JA és a felső metsző fogai is elindultak, jól be van duzzadva az ínye, és most van a fájós időszakban.Ezt észre is vettem. Mi sem alszunk túl sokat éjjel, de azért Kriszta ez a 10-15 perc durva lehet.
De Farkasnál ez a nagyon rossz időszak az alsó fogaknál egy hétig tartott csak úgyhogy lehet hogy nálatok is hamarosan jobb lesz.

Alon, neked is köszönöm a köszöntést! :) Igen,május elsején született, de majdnem lemaradt róla, mert 23.59-kor látta meg a napvilágot. :) (Úgyhogy nekünk egy perc volt a 0. nap)
Hova jártok babatornára? És milyen gyakorlatok vannak? Masszírozgatni kell a babát?

Most megyek, a mérlegelés után még írok.
Puszi, Nóri

Ui: Felteszek én is egy szerelmeim című képet, mint Edus :).

Kép Az én szerelmeim :)

Kép
nóri8
 
 


Kriszta, nekem is hullik a hajam, és a védőnő mondta hogy szedjek vasat. Persze én szedek vasat, de mindegy. Én még azt csináltam ellene, hogy levágattam jó rövidre. Mondjuk ez a te esetedben nem olyan jó ötlet. :)

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok lányok!!
Nóri Farkas csodaszép!!! (ill a férjed meg marha jóképű...:)
Kriszta Nóri egy cukipofa!!! olyan édes huncut mosolya van!

mostanában jól eltüntem de hát samu legújabb szokása az h nappal szinte semmit sem alszik. így meg elég nehéz báűrmit csinálni. éjszaka még csak csak alszik (6-4, vagy 5-4 vagy 5-3 órákat a kötőjel jelzi h közte etetni kell) illetve volt már olyan is h végigaludta a 8 órát evés nélkül is. de nappal 4 óránként eszik és közte átlag 45 percet alszik. nagyon fárasztó mert utána van h nyugisan elnézelődik fél-1 órát de olyan is van h hisztis és mivel még nincs ebédidő (közel sincs) nekem kell szórakoztatnom ami meg nagyon macerás mert őkelme nem szeret túl sokáig ölbenlenni, fárasztja ha túl sokáig beszélek hozzá énekelek stb. aza abaj h kb annyit alszik mint egykamasz- vagy felnőtt. kb. 12 órát.
valakinek van tapasztalata ilyen téren? mikor lesz egy kisbaba bújós? vagy az h már most sem marad meg nálam azt jelenti h sosem lesz az? nem vagyok azért rossz anya mert nem foglalkozom vele konkrétan vele egész nap?
jó nyilván amikor sétálunk én akkor is vele foglalkozom de nem "úgy". ő ezt nem érzi úgy.
vagy valamit rosszul csinálok h nem alszik? vagy más gyerek is van aki ilyen keveset alszik??

hajaj!!
kerekpocak
 
 


Zsófi!
Van egy egyidős kisbarátnőnk, aki már ilyen 2-3 hós kora óta szinte alig alszik nappal. Max fél óra. Volt, hogy egyet is aludt :)
Hétkor kel, és négy-öt körül szundikál picit.
Ne add fel, vannak ilyen kis pörgős babák :)
M.
mircike
 
 


Zsófi!
Köszi a dícséreteket! :)
Egészen közelről ismerek ilyen kisbabát aki nem alszik:az én Farkasom.
12 hetes koráig ő is 10-12 órát aludt egy nap. A különbség csak az, hogy ő éjszaka is alig aludt. Eleinte csak két órát aludt egyben, aztán már 3-4-et, aztán most 6-8-at. (Illetve most fejlődik vissza, mert megint keveset alszik, de ezt a fogzásnak tudom be).
Én akkor megkérdeztem az orvost és azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, egyszerűen ennyi az alvásigénye. Szerintem te se idegeskedj.
Ja, és Farkas sem szeret kézben lenni. Én 10 percig szoktam büfiztetni, és alig bírja ki majd kiugrik a kezemből. Samu is elég korán fordult, meg Farkas is korán kezdett el mozogni, szerintem ők ilyen mozgékony "fajták".
Úgyhogy ne aggódj jó anya vagy, és én is . :)

Hazajöttünk a mérlegelésből és jó a súlya!!!! 6770 gramm. Ami azt jelenti, hogy heti 113 grammot hízott. (Az orvos azt mondta, hogyha nincs meg a heti 70 gramm gyarapodás akkor tápszerezni kell) De megvan! :)

Most megyünk sétálni. Puszi.

Kép
nóri8
 
 


Isten éltesse Samut a második hónapján!

Kép
nóri8
 
 


Zsófi - SAMUNAK BOLDOG 2. HÓFORDULÓT! :D

Kép

Továbbá kitartást, nekem már 2 kiképzőtisztem van! :wink: Engem sem kíméltek, kényeztettek, de hidd el jól csinálsz mindent, és teljesen jó anya vagy :D , csak most szerintem a hormonok túltengésse ( na meg a fáradtság, kimerültség...) miatt több ölelésre, szeretre vágyunk és jól esne egy kis bújás. :wink: Lesz majd meglásd, csak később! :lol: 8) A mozgékonyság, amiről írt Nóri, tuti hogy benne van a pakliban!

Nóri - a pasik (kicsi+nagy) klasszak, helyesek!!!! ( eddig sem, de most még jobban nem csodálkozok a névválasztásom! :D

Kriszta - Nóri nagyon édes kiscsaj! :D Ha tudsz, jelentkezz többször (mondom én... :roll: ).( nekem különben nagyon tetszik ez a név!) Illik a kiscsajhoz is nagyon! :D

ezek szerint Nóri-Kriszti ti ismeritek egymást személyesen a kórházból, mint Zsóka, meg Panni! ezek tök jó dolgok! Ja mint mi is Klárival! 8) :mrgreen:
mazsolák
 
 


hááát aludt egy keveset majd sírva ébredt le akartam vinni sétálni de annyira sírt h vörös volt a feje. visszamentünk és letettem aludni de felébredt a csuklására. megetettem majd 1 órát fent volt még és most nagy nehezen elaludt. nincsenek illuzióim- gondolom hamarosan felserken. teljesen kivagyok. igazság szerint arról volt szó h az első 6 hét húzós- nekünk az sokkal könnyebb volt! azóta viszont egyre nehezebb.
ez tendencia????
kerekpocak
 
 


Zsófi, boldog 2. hófordulót kívánok én is Samunak !!

kiegészítve a Nóri és Edus által írottakat, nekem az a véleményem, h. a babáknak kell önálló teret és lehetőséget is adni a felfedezéshez. ami egy 2 hónapos babánál még csak nézegetés, v. esetleg tárgyak felé nyúlogatásban merül ki, de az ő korukban ez a formája az ismerkedésnek a világgal. szerintem ha ingergazdag környezetben fekszenek ennyi idős korban, pl.játszószőnyeg, v. játékokkal teli kiságy - az ideális, és szükséges is. ha egész nap apuci-anyuci ölében/ kezében vannak - ettől (szép magyarul) megfosztódnak a világ megismerésétől. pl. saját testét (kezét-lábát) is csak úgy tudja megtalálni egy baba, ha egyedül van.
szóval szerintem meg kell találni az egyensúlyt a napban, h. mennyit hagyjuk önmagukban a babákat játszani, felfedezni - és mennyit játszunk-dögönyözzük őket, beszélünk-énekelünk nekik.

a másik: ha ráadásul megszokja (bár ahogy írod Samunál ez a veszély nem áll fent), h. EGÉSZ nap kézben van, később még annyira sem lesz szabad időd. pl. én hordozókendő ellenes vagyok. egy ismerősünk magára kötözve tartja a gyerekét egész (!) nap, "mert egyébként sír" felkiáltással - kinek jó ez? a babának sem, mert nem tud önálló lenni, nézegetni, játszani, ismerkedni a világgal stb... a mamának aztán meg végképp nem.

nem szoktam stopperórával mérni, de nálunk kb. fele-fele arányban van az önálló játék (amit Laura élvez is), és konkrétan az ÁLTALUNK Laurával való foglalkozás.

ja, még annyi, h. én állandóan beszélgetek vele, akkor is, ha épp nincs kézben. pl ő elvan a játszószőnyegén, én meg mondom neki, h. most pl. ablakot pucolok v. mindjárt öltözöm és indulunk stb...

amúgy Laura ennyi idősen, kb.2 hónaposan nem volt egy nagy alvó nappal, de mostmár egy pár hete visszaállt a "rend" :D . 2x2 órákat is alszik napközben - szerencsére...
nekem akkor azt mondta a védőnő, amikor rákérdeztem, h. mi ez a nem alvásdolog, hogyha nem sír, akkor biztos minden okés és ne törődjek vele.

szóval szerintem ne legyen lelkifurid, ha valamennyire magára hagyod Samut (tudod, a 4É-ből a negyedik É is fontos :wink: ), rossz Anya meg végképp nem vagy :!: :!: :!:

Timi, tisztára meghatódtam a történetedtől, annyira édes Bala ! hol vannak ilyen aerobic órák, ahol még gyerekfelügyelet is van? ez tök jó találmány, én itt a közelünkben - sajna - nem tudok ilyesmiről.

Kriszta, már majdnem írtam, h. számolj be légyszi a babaúszás tapasztalatairól, de látom, h. mi megyünk előbb.
v. nektek nem az első alkalom lesz pénteken?

Nóri, nagyon szép pasijaid vannak ! mindkettő !
tök jó, h. a súlydolog rendben van ! valszeg akkor tényleg az van, ahogy a lányok is írták, h. hamar letudja a szopizást.

babatornára ide járunk a kerületbe (18.), a helyi műv.házba.
masszírozás sajna nincs. :cry:
az óra elején van intimtorna a mamáknak, aztán mondókákra tornáztatjuk a babákat. ők végig fekszenek hanyatt, amíg gyakorlatoztatjuk őket.
pl.két karját feje felé emelni magastartásba, majd vissza. aztán újabb mondókára váltott karral u.ez.. újabb mondóka: a baba hasa előtt keresztezve a karocskáit. majd a lábakkal körözünk, meg váltott lábakkal menetelnek, meg bicikliztetni őket... stb..
aztán a babákat "súlyzónak" használva van hasizom gyakorlat az anyukáknak (ez már zenére), meg egy pár lábgyakorlat - akkor is baba végig a kézben.
aranyos szokott lenni egyébként... csak ahogy írtam, a nagyobbacskák ráunnak egy idő után és féltávon nekiállnak "balhézni".

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


fúúú lányok köszönöm. Nóri Alon csak halkan suttogva merem megjegyezni h samu ezek szerint nagyon nehéz baba!!
(már majdnem 6 kg...)
kerekpocak
 
 


SAMUT ISTEN ÉLTESSE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
logi
 
 


hófordulós ajándékként...
nekünk is van apás képünk:

Kép Kép

és vizilós is:

Kép
kerekpocak
 
 


Zsófi - írtam privit

A képek nagyon klasszak a Pasikról!!! Nagyon jók együtt!! Jól néznek ki! :mrgreen:
mazsolák
 
 


hah Edus azért ti sem panaszkodhattok!!! 3 csudapasid van!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Krisztan!
Tündéri Nóri! EZek a nagy szemek, meg a göndörödő fürtök, tüneményesek! :)
A hajhullásra jó a Revalid (min. 3 hónap)


Nóri!
Klasszak a pasijaid! Igazi csodálattal nézik mind a ketten Anyát. :)

Zsófi!
JÓ ANYA VAGY!!!
Mintha én írtam volna le, amiket írtál.
Bala nekünk is alig akart aludni napközben. Apa mindig azzal nyaggatott, hogy ez bizti nem normál dolog, valami baja van. Aztán a dok megnyugtatott, hogy fogadjuk el, ennyi az alvásigénye. Ha valami gond van kitartóan sírna.
Az állandó kézbenlét dolggal kapcsolatban Alonnal értek egyet. Kell nekik az önálló világ felfedezésre idő. S ekkor elegendő, ha azt érzi, hogy olyankor is számíthat rád, ha bármi gond lenne, vagy csak bátorítani kell, mert valami új dolgot fedezett fel.
Ezzel a "rossza anya vagyok" érzéssel néha én is küzdök. Aztán elhesegetem a fekete felhőket.
Boldog hófordulót!
Ja és nagyon jók a pasijaid!

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Megkerestem én is a jelenlegi kedvenc képemet "Apa és Fia" témában Kép

Kép

Kép
timtom
 
 


Timcsi - NAGYON JÓ!!!!!!!!!!!!!!!! Ez a kép mindent elárul, látszik, hogy imádják egymás, odavannak egymásért! Igazi összebújós kép Apájával! :D :P

Zsófi - KÖSZI!
mazsolák
 
 


Zsófi - Timi, valljátok be, h. ti a Baba Magazin címlapjáról csentetek el egy-egy fotót, és tettétek fel ide... :D annyira szépek a pasik mindkettőtök képein, h. szinte oda valók lennének...

majd keresek én is vmit..

még egy gondolat a "rossz anya" témához.. szerintetek egy rossz anya felismeri, h. rossz anya?? akiben ez a kérdés megfordul, eleve nem lehet az !!

hideg van kint !! sajnos !

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Köszönjük a pasidícséreteket. :))))

én is egyetértek azzal h sokat kell önállóan játszania- én is elég önálló vagyok és ezt szeretném kialakítani samuban is- csak azért egy kicsi összebújás puszi stb hiányzik. samu nem igazán kedveli amikor erre szeretném rávenni. tolja ki magát, eltartja a nyakát- nézelődik - hüppög h mene felfedezni.

hál istenek éjjel azért alszik. tegnap 8-kor letettük 11kor megetettük és aludt fél ötig (sajnos valami számunkra rejtélyes okból akkor mindig felriad) akkor meggyőztük h ő még nem éhes és nem is aludta ki magát visszatettük és aludt 6ig. evés után meg negyed 10ig.

legalább ilyenkor én is alszom. eddig az volt a baj h nem tudtam visszaaludni etetés után- de most már annyira fáradt vagyok h sikerül.

senki nem reagált még korábban torna témakörben feltett kérdésemre. ki hogy tornázik? mit? mennyit? ha egyáltalán. súlyvesztéssel ki hogy áll? rajtam van úgy 10 kg.

Timi és akkor amikor nem aludt bala és még ilyen kicsi volt mit csináltál vele? samu békésen eljátszik 80%ban... az jó vagy nem??

Iszonyú jó a kép Timi!!!!!

csókok még jövök..
kerekpocak
 
 


Bala természetesen nagyn B csak én nem használok shiftet mert így gyorsabb és néha elfeledkezem róla amikor másokról írok. nem sértésnek szánom ám!
kerekpocak
 
 


Hú, Csajok!

Azt mindig is tudtam, hogy ez a gyönyörű babák topikja, de most már azt is látom hogy a gyönyörű papáké is! Végül is a kettő következik is egymásból. :)
Szóval tényleg minden papa akit eddig láttam nagyon tuti. És olyan jó látni, hogy így imádják a gyerkőcöket. :)

Timi, a ti képeitek mindig annyira jók, hogy arra gyanakszom, hogy ti tanult fotósok vagytok! hihetetlen! tényleg.

Zsófi, nálunk a fordulópont nem a hat hét volt, hanem a három betöltött hónap. Onnan szinte egy csapásra sokkal könnyebb lett minden,. Kitartás, és türelem!
Volt itt egy lány a fórumon, Julcsi (Mircike, Timi, Judy ismerik, sajnos most nincs internetjük), na ő annyira fáradt volt az elején, hogy lement a közértbe, és sorbanállás közben a kocsira támaszkodva elaludt. És ezt csak abból vette észre, hogy mire felriadt már mások álltak előtte. Persze mostmár neki is könnyebb, mert Barnabás már 6 és fél hónapos. :)

Torna: Én nem tornázom még, mert nem merek. Félek, hogy elapad az az amúgy is gyenge lábakon álló tejem. Tudom, olvastam én is, hogy nem apad el, de akkor se merek. Rajtam a szülés előtti állapothoz képest "csak" 3 kiló plusz van, viszont a Papával való megismerkedésünkhöz képest pedig 10. Úgyhogy én se vagyok az a nádszál alkat. De kivárom a szoptatás végét, vagy legalábbis a hat hónapos kort és elkezdek tornázni keményen,mert már hiányzik is, meg hát sok is a plusz.

Alon, ez a baba torna nagyon jó lehet, csak hát nekünk messze van (mi 16. kerben lakunk). Majd nézek itt a közelben vmit én is.

Edus, Krisztával együtt jártunk ctg-re és ugyanaz volt az orvosunk. Nóri 6 nappal korábban született mint Farkas. Szülés közben megkérdeztem az orvost, hogy Krisztáék bent vannak -e még a kórházban, mire kirohant,megnézte a nyilvántartást és mondta,hogy aznap mentek haza. Így sajnos Nórit nem láttam.

Pusz, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Panni!

Ha 02 Oct 2006 23:30:44 te küldtél nekem PÜ-t, akkor légyszi küld el amit írtál a melinda.nyitrai@tvs.ro -ra, mert emilben értesitést kaptam , h új pü érkezett viszont vagy nem enged be vagy error.

Köszi

Bocsánat a zavarásért!
Vendég
 


lányok hol lehet fisher price rezgős széket venni??
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Képek fantasztikusak!! Kriszta, Nórika nagyon bájos kislány!
Az Apucis képek meg nagyon-nagyon jók, egytől egyig!

Bori tegnap volt először úszni, de nem nagyon tudtam kiszedni belőle semmit. Pedig tetszett neki, mert alig várja a következőt.
Na majd délután kifaggatom azt az óvónénit, aki elment velük.
Marci továbbra sem eszik semmit, max egy-két kanál főzeléket tudok beletuszkolni, de semmi több. Inni sem kér, hiába kínálom.
Azt csinálja, hogy amikor adom neki a főzeléket, összeszorítja a száját, nehogy bele tudjam tenni. Amikor nagy nehezen sikerül, azt meg kifújja, csak úgy fröcsög a szájából a kaja,és közben vigyorog :mrgreen: . Borzalom!
Na mindegy, előbb-utóbb csak megéhezik. Szopizni viszont jó sokat szopizik.

Kép
puszi,Zsóka

KépKép
logi
 
 


Zsóka - A KÉP CSÚCS!!!!!!!!!!!!! ZABÁLNIVALÓ A KISPASI! :D Akkorákat nevettem, amiket írtál Marci evészetéről! :mrgreen: De ez a kép is sokat elárul a kispasi ravaszságáról! 8) Belevaló Pasi lesz!! Téged sem irigyellek, szerintem rosszaságban, azaz elevenkedésben, hasonló lesz MMZs-khez! :roll: :shock:
mazsolák
 
 


Ez a Marci !!! hatalmas arc....... :roll: :lol:
lmkata
 
 


Marci tündéri édes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kérünk Borkás képet is!!!
kerekpocak
 
 


kisfiam vékony vonalait illusztrálandó :)

Kép

csak erős idegzetűeknek:

Kép
kerekpocak
 
 


Te Zsófi! ez a gyermek tényleg nem éhezik :wink: :wink:
édes kis vasgyúró !!!!!!!! pedig nem rég még milyen csöpp kis pocok volt (lásd kórházas képek... :roll: )
lmkata
 
 


Hát ez nagyon jó! Próbálok vmit írni de állandóan csak visszatekerem Marcira a kurzort. Nagyon édes ,és vicces! :)

Zsófi, tényleg jó húsban van Samu. Az alsó képen olyan édes kis arcot vág, olyan békés elgondolkodót. Úgy megölelném, olyan aranyos. :)

Kép
nóri8
 
 


hát igen szép kövér. egy nap azon kapjuk magunkat h citromot nyomunk a szájába és megsütjük:):) olyan porhanyós a húsa.
no de sebaj apróságból nekem kövér kell- majd később lekocogja :) :)
kerekpocak
 
 


Sziasztok!
Zsófi, nagyon szép ez a kislegény!!! Annyira helyes pofija van, és tényleg jó fejlett pasi!
Az utolsó hozzászólásod nagyon jó :lol: :lol: :lol: .
Köszi a Marcus-dícséretet, pont néztem, hogy jól beugrik a képen a bal szeme :roll: , egyébként nem szokott bandzsítani :wink: .
Íme a Marcis kép párja, a nővérke, kis combos,bohóc úszópalántám :D :

Kép

KépKép
logi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: