Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem főleg azokhoz akik már szültek. Nálatok csináltak gátvédelmet a szülés alatt? Az miből állt? És ki csinálta a doki vagy a szülésznő?
Egy másik topikban olvastam, hogy a szülésznő csinálja, de nem volt teljesen egyértelmű, hogy miből is áll (masszázs?).

Amcsi

PS. Kibuksi!!!! Nagyon nagyon szoritok nektek!!! Remélem Vencel baba hamar megerősödik és te/ti is.
Amcsi
 


Amcsi!

Én úgy tudom, hogy a Schöfiben minden esetben gátmetszést csinálnak, legalábbis az egyik előadáson azt mondták, hogy a Schöfi ilyen szempontból konzervatív korház.

Lányok!
NAgyon drukkolok Nektek, hogy minél előbb babázhassatok és hogy problémamentes, könnyű szülésetek legyen!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Ági, Ani! Hajrá!!! Mennek a drukkok nektek!! Kép Kép Kép

Tünde
rtünde
 
 

 
 

Amcsi,
én is úgy tudom, hogy szinte minden esetben végeznek gátmetszést a Schöpfiben, nálam is csináltak, de kellett is, mert így is oxigénhiányos volt a babám, nem hiszem, hogy bírta volna a hosszadalmasabb és nehezebb kibújást. A gátvédelem, ha jól tudom, olajjal végzett masszázs, ellazítja a gát területét, hogy jobban tudjon tágulni. Én úgy tudom, hogy a szülésznők szokták csinálni.
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Na, megérkeztem a ctg-ről. Egy darab méhösszehúzódást nem produkáltam. Ettől függetlenül holnap be kell feküdnöm, merthogy ilyenkor már napi 2 ctg kell a dokim szerint. Azon agyalok, hogy nem értette-e félre. Lehet, hogy azt hiszi, hogy már a 42. hétben vagyok? Már a 41.-ben is ilyen gyakran szokott lenni ez a vizsgálat? Nem sok kedvem van befeküdni.
kovagi
 
 


Szia ÁGi!
Nem értette félre. A 41. héten már tényleg napi 2 ctg-t csinálnak. A Scleffer doki meg amúgy is elővigyázatos nagyon. Engem rögötn azután befektetett, amikor kiszedte a varratokat a 38. héten. Mondjuk mi messze is lakunk a Kórháztól, ezért volt erre szükség. De a 41. héten már beszoktak fektetni. A 2. fiamnál a kiírt időpont előtt 3 nappal fektetett be, és 10 napig dekkoltam ott.

Drukkolok, hogy ne kelljen sokáig baba nélkül ott lenned, és minél hamarabb megszülessen a babód.
Ancsi ez neked is szólt ám!KépKépKép

Gátvédelem:
A Schöpf-Méreiben tényleg vágnak mindig. Amelyik kórházban próbálkoznak a gátvédelmes szüléssel, ott a szülésznő gondoskodik erről, és elvileg valamilyen zselével. Nekem a 3. szülésnél nem volt semmiféle zselé, próbálkozás volt a gátvédelemre, de mire észrevették, hogy a baba nagyobb mint amekkorát vártunk, addigra már késő volt. Repedtem.Kép
Ja, és még valami, ami nagyon fontos gátvédelmes szülésnél, vagy a nem gátvédelmésnél is.
Mindig próbáljátok azt csinálni amit a szülésznő, majd az orvos mond. Nagyon fontos, hogy amennyire lehet észnél legyetek, tudjatok koncentrálni. Így könnyű leírni, meg mondani tudom, de higgyétek el, megéri a szülésznőre figyelni.
Ha én a 3. szülésnél jobban észnél lettem volna, jobban koncentráltam volna lehet, hogy nem repedtem volna. Csak a végére elvesztettem az eszemet, és nyomtam, amikor nem lett volna szabad. Pedig kifejezetten könnyű szülésem volt.

No, drukkok mennek, akiknek kell, és majd kérjük a beszámolókat!

Zsuzsa

beababa
 
 


Zsuzsa!

Köszi. Már majdnem fölhívtam az Ödönt, hogy komolyan gondolta-e? Ilyenkor már a szülészetre fektetik be az embert vagy a nőgyógyáazati részlegre? Nagyon remélem, hogy hamarosan beindul a szülés és nem kell ott dekkolnom 2 hétig.

Ági
kovagi
 
 


Sziasztok!

Most tudtam csak benézni (annyira várom már az otthoni internetünket, hogy végre újra bekapcsolódhassak a beszélgetéseitekbe), és most olvastam, mi történt Kisbuksiékkal. Borzasztó ez, csak ültem itt megdöbbenve... Nagyon sok erőt kívánok Nekik, egészséges pici babát!!
pindur
 
 


Véletlenül elküldtem az előzőt, pedig még akartam írni.
Mi megvagyunk, Dani 4,5 kg, holnap lesz hét hetes.
Minden pocakosnak kitartás, és hajrá!! Kép)

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Ági, szorítok, hogy minél kevesebb időt kelljen bent töltened a kórházban. Kitartás, most már hamarosan találkozhattok!

Pindur, mikor láthatunk fényképet? Kép

Renáta, te is régen jelentkeztél. Túl vagytok a kezdeteken rendben?

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok,

friss hírek KisBuksiéktól:
Vencelke már 3 óránként 3ml tejcsit kap és jól viseli, valszleg 5 ml-re emelik mostmár. Anyuci tegnap már fél órát foghatta és nagyon sok erőt merít belőle. Apuci is megfoghatta persze. Beindult a tejcsi, úgyhogy mostmár édesanyja tejcsijét fogja kapni!
KisBuksi továbbra is erős és bátor és nagyon nagyon jó anya!!!
Szorítsunk nekik, hogy sikerrel vegyék a mindennapok pici lépéseit!!!

Ann
annann
 
 


Ann,
nagyon kedves tőled, hogy mindenhol tájékoztatsz Kisbuksiékról, köszi szépen!!! Ezek tényleg jó hírek! Továbbra is szorítok!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Remélem, minél hamarabb! Kép Kép Egyszerűen nem jutok el odáig, hogy beszkenneljek pár képet, megfelelő méretűre igazítsam és föltegyem. Azért igyekszem! Kép
pindur
 
 


Egy utolsó bejelentkezés. MIndenkinek minden jót kívánok. Ha hazajöttünk, természetesen jelentkezem. Ani, remélem fogunk találkozni. Sziasztok!

Ági
kovagi
 
 


Pindur!
Végre újra itt!Kép
Én is szeretnék képet látni már a nagyfiadrólKép

Ági!
Várunk visszaKép

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó hallani ilyen jó híreket Kisbuksiékról! Ann köszi az infókat!

Ági, nagyon nagy drukk! Remélem minél előbb hallunk rólatok híreket, és nem kell sokat várnod a kórházban.

Pusza
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Lányok köszi a gátvédelmes infokat...ugyan mostanában nem aktuális csak elmerengtem róla, valszeg. jó lenne ha csinálnának gátvédelmet a vágástól függetlenül.

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

A tegnapi bejelentketésem valami miatt nem ment el.Én is megdöbbenéssel olvastam Kisbuksiékról.Kívánom, hogy a kis Vencel sok erőt adjon nekik!Nagyon szurkolok értük.

Ági,Ani nektek is megy a drukk!

Kívánok mindenkinek jó egészséget!
Klári
H. Klári
 


Sziasztok!

RTünde!
Köszi az infókat az előadásokról! A köv. sorozatról, ha megtudsz valamit légyszi szólj nekem, akár magánban is jöhet vagy a friss-be. A nővérem február 10-re van kiírva, így még talán beleférne neki a 6 előadás.Kép

Köszi
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok Lányok!
Végre sikerült föltenni Bori képeit a profilomba!
Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a drukkot,jövöhéten valszeg nekem is be kell feküdnöm,ha nem jönne addig a baba.
Nagyon örültem mert sikerült a korházban találkoznom Ágival,szerencsére felismert:0)
Szegényt ide-oda küldözgették és persze nem tudta elfoglalni az ágyát mert még feküdtek rajta.Szép nagy pocakja van.
Mackoo!
Hamarossan megy az e-mail,Bori nagyon-nagyon gyönyörű baba!
Még egyszer gratulálok hozzá,és köszönöm a képet!

Mostmár megyek aludni!

Puszi mindenkinek!

Ani
ani24
 
 


MAckoo!

NAgggggyon tündéri Bori babád van. És olyan kis okos tekintete vanKép
Sok boldogságot Nektek!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Idén még lesz egy előadás dec. 11. csütörtök: Terhestorna, mozgásformák, relaxáció Dr. Vajna Zoltánné fogja tartani. Ha tud, akkor erre is elmehet a nővéred. És a többit pedig végighallgathatja jövőre.

A jövő évi előadásokról sajna nem tudok, de szerintem Kata kapott nemrég ilyen tájékoztatót, majd megkérem, hogy írja le az időpontokat.

Mackoo! Nagyon édes a kis Bori! Kép

Ani, továbbra is megy a drukk neked is és Áginak is! Ahányszor a teliholdra nézek, mindig eszembe juttok. Kép

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Ági, Ani, megy a drukk ezerrel! Sokat gondolunk Rátok, hogy hamarosan Ti is babáztok:-)))

Képzeljétek, tegnap és ma reggel annyira erősen görcsölt a pocakom. Úgy fájt, főleg járás közben. Ez mostmár a méhösszehúzódások miatt lehetséges?

Üdv,

Vic
(már csak 27 nap van hátra...)
Victoria
 


Sziasztok!
Köszönjük a bókokat!
Ági, Ani, szinte irígyellek benneteket. Most már finiseltek rendesen. Ez olyan izgalmas, nem?
Szia Vic!
Szerintem ezt már okozhatja a közelgő szülés. Ilyenkor már nincs nyugalomban a méhed, készül ő is a nagy erőpróbára.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!
Köszönöm Ági nevében is hogy drukkoltok,már csak pár óra vagy nap van a nagy találkozásig.
Olyan furi,hogy már itt tartok,gyorsan elszaladt az idő.
Vic!Az a 27 nap már egyáltalán nem sok,hamarossan te is finiselsz.
Mackoo!Nagyon izgalmas igy,hogy nem tudni mikor jön a baba és az hogy nemsokára találkozhatok vele.Ma szurkált a hasam rendessen,nem tudom mitől lehet.Lehet tágulok?

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok,

Kicsit meg vagyok ijedve, mert még mindig "szúrkál" vagy "görcsöl" a pocakom, és fogalmam sincs, mitől. Amikor fekszem, akkor nem olyan vészes, de mihelyt felállok és próbálok pár lépést tenni, akkor nagyon megfeszül a hasfalam és amolyan menstruációszerű görcsök lépnek fel.
Lehet, hogy előbb szeretne kibújni ez a kis Pocaklakó?! Vagy ha nem, akkor ez mitől van és hogyan tudom elmulasztani ezt a fájdalmat?
Édes férjem is 10 percenként telefonálgatott ma, hogy mi van velem, mert szegény talán még jobban meg van ijedve, mint én...

Ani, Neked nincsennek ilyen fájdalmaid?
Milyenek azok a jóslófájások?

Ágiról tudtok valamit? Ha valamit megtudtok Róla/Róluk, akkor azonnal szóljatok!!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Vic!
Ha ennyire aggaszt a dolog, menj el a dokidhoz. Megvizsgál vagy CTG-re küldd és máris kiderül, hogy a baba akar-e jönni vagy valami más az ok.
A jóslófájások olyan menstruáció-szerű görcsök, de persze nem olyan erősek. Lehet, hogy jóslófájásokat érzel. De ez még persze nem jelenti azt, hogy holnap szülni fogsz, én is hetekkel a szülés előtt már görcsölgettem és Kósa doki azt mondta, ez teljesen normális, ne aggódjak miatta.
Egyébként valaki egyszer mintha azt írta volna, hogy ha a fájdalom fekvéskor elmúlik, akkor az valszeg nem szülés. Nekem ilyen tapasztalatom nem volt, mert a szülésem nem a fájásokkal kezdődött, hanem magzatvíz folyással, így nem állt módomban ilyen tesztet végrehajtani.
De hiába találgatunk, jobb, ha az orvost kérdezed meg. Annál is inkább, mivel, ha jól értettem, 35-36. hét táján lehetsz, ami azért még kicsit korai a szüléshez. Ha jól tudom, a 36. betöltött hét után számít érett szülésnek a dolog.

Hasad leszállt már vagy vettél észre erre utaló jeleket? Amikor Bori feje kezdett beilleszkedni, apró, hasogató fájásokat éreztem az ágyékcsontomnál. Ilyen volt a terhességem elején is, de aztán elmúlt, úgyhogy a végén megint újdonságszámba ment.
Én persze nem vettem észre, hogy a hasam leszállt volna, de rajtam kívül mindenki másnak rögtön feltűnt.
Ez is egy jel, hogy "alakul a pite".

Mackoo
medvike
 
 


Mackoo, köszi a megnyugtatást!
A 37. hétben vagyunk.
Holnap megyünk CTG- re, s megnézzük, hogy mi is zajlik odabent, remélem, addig nem lesz semmi baj...

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia Vic!
Én is azt tudom mondani mint Mackoo.
Ha gondolod nézesd meg magad a dokiddal,de szerintem is jóslófájásaid vannak.Nekem is a 36 héttöl kezdödtek,enyhe menstruációs görcsök.Nekem még mái napig szurkál a hasam és persze görcsölgetek.Mikorra mész holnap CTG-re?
Ha holnap is még egyben leszünk,akkor délután egy órára kell mennem CTG-re.Hátha veled is összefutok.

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Nagy drukkolok mindenkinek, aki már a finisben van! Persze irígykedem is egy kicsit. Remélem minden rendben lesz nálatok!

Sajnos én is csak az idei előadások időpontjáról kaptam tájékoztatót. Január elején-közepén kell majd mennem szerintem újra a kórházba, akkor valszeg kapok újat és azonnal megosztom veletek, de hát az még arrébb van.

Mackoo, tényleg nagyon édes kislányod van!! Gratula!

Kata (21)
katca
 
 


Sziasztok!

Mackoo,
Nagyon aranyos a lányod. Szopival minden OK?

Vic,
Nekem a CTG nem mutatott semmit a szülés napján. A menstruáció szerű görcseimre pedig azt mondta a doki, hogy akár hetekig is eltarthatnak. Hát nekünk nem igy lett...de ugye nincs két egyforma szülés.

Szorítok nektek és egy kicsit "irigykedem".

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Köszi a jó tanácsokat! Most jöttem a CTG- ről, minden rendben van a babával is és velem is. Azt mondták, hogy valószínüleg jóslófájások lehettek, de ha ismét ilyet észlelek, és nem múlik el a pocakfeszülés sem, akkor nyugodtan menjek be a kórházba, és megnézik, mitől lehet ez.
Találkoztam a Kovács Ágival is (épp utánam ment CTG- re), és még "egyben van". Beszélgettünk egy kicsit, s mondta, hogy valószínüleg hétfőn megindítják Neki a szülést, ha addig nem akaródzik kibújni a babának.
Ani, Ti hogy vagytok? Még egyben?

Üdv és mindenkinek további jó pocakosodást!

Vic
Victoria
 


Szia Amcsi!
Köszi!
Szopival majdnem minden oké. Tejem van elég, Bori rendesen gyarapodik kizárólag anyatejen.
Múlt héten megpróbálkoztunk az igény szerinti szopival, de nem jött be. Bori két nap alatt megszokta, hogy egyet nyikkan és máris mellre teszem, és innentől kezdve nem volt kegyelem: folyton cicizni akart. Amikor eljutottunk oda, hogy négy órán keresztül egyfolytában szoptattam, akkor is csak azért hagytam abba, hogy felkészüljünk a fürdetésre, ami után ismét szopi következett, azt mondtam, hogy inkább visszaállunk. És ráadásul nem is hízott annyit, mint szokott, bár szinte folyton szopott.
Most elégedettnek tűnik. Lehet, hogy megzavarta őt is egy kicsit az állandó szopi.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!
Ismét itt vagyunk és persze még egyben:0(
Ma kéne hogy megszülessen a picurkánk,aki nemis olyan picur mert 3.5kg-ra tippelték.A CTG-n nem volt semmi gond,megállapították hogy a baba nagyon jól érzi magát és persze a doki is megnézett és még zárva van a méhszáj.Jövőhét hétfön kell bebatyuznom a korházba,reggel fél 8-ra megyek ha addig kihúzuk.
Amcsi!Te nyitva voltál akkor,amikor nem mutatott semmit a CTG?
Probáltam a dokim rábeszélni,hogy ha nem indul be a szülés akkor egy hét múlva inditsa be,de nem akarja.Azt mondta,hogy tágulás és ok nélkül nem inditja be,mert nem akarja,hogy császározni keljen a végén.

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Elsősorban sok puszit szertnék küldeni Éduának,és anyukájának Veszprémből !Szívesen hallanék róluk,hogy vannak mi újs velük.A kisfiam gergő az Édua vőlegénye együtt vendégeskedtek a kórház harmadik emeletén.
Névtelen
 


Szia,

Éduával és Emőkével a Pöttömök topicban találkozhatsz, de átadom én is az üzenetedet!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Ani!
Hát pontosan már nem emlékszem, de lehet, hogy már 1 ujjnyira nyitva voltam, a nyakcsatorna viszont rendesen meg volt rövidülve. Viszont mikor már 5-7 perces fájásokkal bementünk én akkor is még csak bő 1 ujjnyira voltam nyitva.

Nem tudom mennyi szerepe lehetett a dologban, de én rendszeresen mondogattam a babámnak, hogy mikor szeretném ha megszületne és pont a legjobban favorizált napon született.
Szerintem is jobb ha magától indul be a szülés, de esetleg kiprobálhatod a természetes módszereket. (Réka féle, szopi imiltálás, lépcsőzés stb...)
Miért kell befeküdnöd mát hétfőn? Csak valami vizsgálatot csinálnak vagy már ott is kell maradnod még meg nem érkezik a baba?

Mackoo,
Egész napos szopi..hát az már nekem is sok lett volna. Mi ilyesmit csak esténként játszottunk, aztán idővel fordul a kocka.

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Ági,Ani!nagyon szurkolok nektek! Borzasztóan izgalmas már így a végefelé.Az első gyermekemnél már aludni sem tudtam az utolsó hónapban,mindíg magamat figyeltem.
Én szerdán voltam CTG-n,mindent rendben találtak.
Már én is izgulok egy kicsit,mert a rövid méhnyak miatt lehet,hogy hamarabb megszületik kisBence,bár a méhszáj még szépen zárt,és a babámmal is megbeszéltem,hogy még várjon egy kicsit.Most kezdjuk a 37.hetet.

Üdv mindenkinek,jó hétvégét!
Klári
H.Klári
 


Sziasztok!
Klári!Köszi hogy szurkolsz értünk,már annyira szeretném látni a babámat,hogy mindig sirhatnékom van.Már nagyon várom a szülés napját,ha két hét alatt sem indul be a szülés akkor dec.25.-én inditják be.Pont karácsonyi baba lesz.Szorítok neked hogy minden rendben legyen,sajna én hiába beszélek a babámhoz mikor jöjjön,nem hallgat rám:0(
Amcsi!Az idegesít,hogy teljessen zárt a méhszáj.
Még fél ujnyira sem vagyok sajna nyitva.Hétfőn ha minden rendben van a babával akkor még haza jöhetek,de szerdán bizti hogy bent kell maradnom mert napi két CTG-t csinálnak és én a 18.kerben lakom és nincs közel a korház.A doki azt mondta,hogy hétfön vigyem a cuccom,mert ha gond van akkor haza sem enged.
Indulhat úgy be a szülés hogy zárt a méhszáj?A nyákdugó kijöhet zárt méhszájnál?Bocsi hogy ilyeneket kérdezek,de sajna nem tudom.

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Ani, Ági további drukkok! Kép Azért próbáljatok beszélni a babákkal, hátha sokszor mondjátok és hallgatni fognak rátok.

Vic, Klári, akkor ti is lehetséges, hogy együtt fogtok szülni? Kép

És velem ki fog szülni februárban??? Kép Kép

Olyan jó így olvasgatni titeket, majd két hónap múlva én is így fogok izgulni. Meg biztos fogok kérdezni én is egy csomó hülyeséget, de legalább lesz, aki kiokítson. Kép

Ma van az utolsó munkanapom. Olyan furcsa érzés, hogy egy jó darabig nem jövök dolgozni. Holnaptól már otthon fogok pihenni (illetve még vizsgázgatni Kép).

Pusza mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Tündi, akkor lesz időd készülni a karácsonyra is!
Ugye, hogy nem érzed a súlyát, hogy kb. 2 évig most tényleg otthon leszel a kisbabáddal?! Olyan felfoghatatlan, nem?! Én is most kezdek beleérezni, hogy most tényleg itthon leszek egy darabig...

Klári, Te mikorra vagy kiírva?

Nálunk kispapi is beszélt már a Pocaklakó "fejével", hogy a karácsonyt még bírja ki odabent, de ha esetleg karácsony után elő szeretne bújni, akkor felőlünk jöhet a Pocaklakó:-)

Kórházba menő bőröndöm teljesen össze van már csomagolva!
Ti mennyiért vettetek szoptatós melltartót? Én ma voltam venni az Anita fehérneműboltban, és kissé leesett az állam, amikor az eladó hölgy közölte, hogy az általam kinézett szopiztató melltartó 7 ezer valahányba kerül....Én naív azt gondoltam, hogy 7 ezerből 2 db- ot tudok vásárolni.

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia Vic!
Én szoptatós melltartót az Auchonba vettem,nagyon jó és kényelmes.Az ára 2000ft volt(ez akciós ár)de amúgy is csak 3000ft.Szerintem megéri.
Megvetted már azt a 7000ft-os melltartót?

Ani
ani24
 
 


Szia Vic,

én nagyon jó szoptatós melltartókat vettem egyrészt a Babadiszkontban (XIII. ker, Lehel út 1., a Westendhez közel), ott - nem hülyéskedek -, 1800 Ft volt egy (egyébként nagyon sok mindent ott vettem, jóval olcsóbban, mint egyéb üzletekben), egy másik fajtát a Maternelle boltban a Baross utcában, 19. vagy 23. a szám, nem emlékszem pontosan, ott 4300 volt.
Az Anita áraitól én is rosszul lettem...

Andi
Andi
 


Sziasztok!
Nekem is Anita szoptatós melltartóim vannak. Én pamutot vettem, kis masni van az elején és háromezer-valamennyibe került.
Elég jók szerintem.
medvike
 
 


Szia Mackoo!
Küldtem magánba e-mailt!
Remélem megkaptad!

Puszi!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Ani!
Sajna a kérdésedre nem tudom a pontos válasz, de nekem ugy rémlik, hogy attól, hogy nyitva van a méhszáj még nem biztos, hogy szülni fogsz. Azaz vannak akiknek sokáig nyitva van szülés előtt.
Szerintem ne izgulj, mert az a baba ki fog jönni, nem is olyan sokára!!
Esetleg probálkozz valami homeobogyóval...:-)
Nekem anno ezeket ajánlották:
A málnalevélteát úgy a 36-ik, 37-ik héttol érdemes inni, elég jó íze
van.
Gyógynövényboltokban lehet hozzájutni, napi 1-2 csésze az adag.
Caulophyllum
thalictrotides C5, (vagy C9, C12,) 12 óránként 3 golyócskát, szülés
elott
1-2 héttel lehet elkezdeni szedni. A szülés indulásakor pedig A
Caulophyllum C12-esbol 1X5 golyó, aztán félóránként 5 golyó, maximum
két
órán át. És jó még az Arnica, ezt szülés után napi 2x5 golyócska, 5
napon
át. Az Arnica a sebek gyógyulását segíti elo, a Caulophyllum pedig a
tágulást gyorsítja meg.

Amcsi
Amcsi
 


Szia Amcsi!
Bocsi de az üzidböl a málnalevélteát értettem csak.Mi az a C5,C9 vagy C12 golyó?Hová kell azt tenni,a fürdővízbe?Bocsi ha nagyon hülyeséget kérdeztem,de ezekről a golyókról még életemben nem hallottam.
Ezekhez a golyókhoz hol lehet hozzá jutni?

Ani
ani24
 
 


Ani!

Bocs, hogy én válaszolok, de éppen itt ültem a gép előtt és olvastalak.
Ezek homeobogyók, olyan gyógyszer szerűségek, és szájon át kell bevenni és elszopogatni.
A C a potenciált jelenti, ami a szerint változik, hogy mennyire higították az adott szert.
Egyébként egy pár gyógyszertárban lehet csak ezeket kapni (Árpád út, Gazdagrét...)

Bővebben olvashatsz ezekről a homeopatia.lap.hu oldalon, vagy minden gyógyszertárban lehet kérni (ingyenes) kis információs füzetet.

Jó éjt!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Megint itt, de sajnos csak percekre tudok átszaladni a szüleimhez (a géphez), így is folyton aggódom, hogy a baba alszik-e még, és nincs türelmem itt ülni. (Senki nincs vele, mivelhogy a férjem dolgozik.)
Tudtok valamit Kisbuksiékról? Nagyon sokat gondolok rájuk.
Szoptatós melltartó: én egyáltalán nem vettem, nekem jók a régiek, ezzel spóroltam. Kép (Bár igaz, én is nézegettem, de rosszul voltam az áraktól. Kép )
Mackoo, pár kérdés a szoptatással kapcsolatban mehet? Milyen gyakran szoptatod Borit (aki egyébként tényleg gyönyörű! Kép Kép )? És miért váltottatok az igény szerinti szoptatásra? Én is a kettő között vacillálok (óra szerint vagy igény szerint). Már mindent próbáltam (fejtem, nem fejtem, egy mellből, két mellből, ébresztettem, hagytam aludni, igény szerint, óra szerint stb.), de épphogy elég a tejem neki. Illetve nem is tudom... Néha olyan üresnek tűnnek a melleim, és látszik, hogy még enne, és tiszta idegbeteg. Aztán este 10-től reggel 6-ig alszik... Na persze van, hogy fél 3-kor már nyafog. Szóval nem tudom.
Bocs a kicsit offért. Kép

Pindur
pindur
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: