Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, mit jelent az, hogy K.H. Piroska egy vagyon? Mennyi a magánrendelése és mennyi nála egy szülés? CSak kíváncsiságból.
Köszi,
Zsuzsó
zsuzsó
 


Virag, nem a szuleslevezetesre gondoltam foleg, hanem az osztalyos orvossagra- anelkul, hogy ertenek hozza, de az egy munkahelyi statusz, nem? O adja ki a zarokat, felelos az osztaly "betegeiert" , ilyesmi... Ezert gondoltam, hogy ezt nem bizzak egy rezidensre talan...Tevednek?
Tea
Tea
 


Tea,
még nem teljesen világos nekem sem... Kép Megkérdeztem a férjemet, aszonta, hogy az osztályos orvos = az orvos, aki osztályon dolgozik. Rezidens szerinte nem az. ??? Kép

Virág
Virág (fiore)
 

 
 

Virag, azert a ferjed megiscsak szakertobb nalunk:-))), de az en verziomat az latszik alatamasztani, hogy minden osztalyon csak 1 osztalyos orvos van..Sajat - es csaladbeli- korhazas tapasztalatokbol kiindulva. Pl. ha valakit megmutenek mondjuk a kardiologian, akkor a sikeres mutet utan az osztalyos orvos viseli gondjat a tovabbi terapiat illetoen- ez mindig 1 "db" orvos...A rezidens szerintem kulonben egy kicsit olyan, mint az egyetemeken a doktorandusz- nincs benne a tanszeki tanari allomanyban, mert ugyan vegzett szakember, de meg tudomanyosan nem tett le annyit, hogy "profi" oktato legyen es kulonben is meg felig diak...
Lanyok!!! EZER BOCS - ez most nagyon OFF volt tudom!
Tea
Tea
 


Sziasztok!
Elég érdekes ez a rezidens kérdés! Nálunk ez viszonylag új rendszer. Jó lenne, ha erre járna egy "szakértõ" - biztosaan olvasgatják a kh orvosai, dolgozói a topickot - és segítene kiigazodni, elkerülhetnénk a találgatásokat. Elõre is köszönjük, ha valaki rászánná magát és írna nekünk!
Timi
Timi
 


Sziasztok Kép
A rezidens=végzett általános orvos, aki az adott területen a szakvizsgájára készül.

Egyébként pedig én is orvoskeresésben vagyok, bár nemrég szültem a Margitban, de a következöt a MÁVban szeretném. Az orvossal elégedett voltam, de a margitos körülményekkel nem :I

Az olvasottak alapján szivesen választanám Tidrenczelt...

zsani
zsani
 


Timi!
Szerintem SENKI sem látogat ide a kórházból, mert amikrõl néha írtunk, az néha megkövetelte volna a mundér böcsületét, de nem tolongtak a kórházi hozzászólók... Jó, egy-két hozzászólásból kiderült a kórház iránti tisztelet, de semmi több.

MÁS:
1999-ben született a fiam. Akkor azt hangoztatták, hogy bababarát kórház lévén nem ad/hat/nak epidurális érzéstelenítést... Én is csak a toxémiám miatt kapok-hangsúlyozták, és végül császár lett belõle. Ma meg azt olvasom a Kismamában, hogy valaki EDAval szült a MÁVban, és én magam is hallottam, hogy már használják itt is. Tehát csak addig bababarát egy kórház, amíg a kórház dokijánál szülünk, és ha az a doki magánstátuszba kerül, akkor nem az már? Nekem nem az EDAval van gondom, csak mi változott három év alatt? Unokatesóm anno azzal akart szülni, és nem kapott, emiatt mai napig szipog. Nem tudni, hogy ha kapott volna, akkor könnyebb lett-e volna a szülése, vagy sem, csak akkor miért kellett ekkora feneket keríteni ennek az EDAnak??!!??
Különösebben nem zaklat a dolog, csak furi.
Csók
Csi
Névtelen
 


annak idején a kútvölgyiben is a legfiatalabb, frissen végzett dokit hívták osztályos orvosnak. szerintem nincs nekik saját betegkörük, mindenki az övék, aki "beesik" az osztályra. jól hangzik, de valószínûleg a ranglétra alja. lehet, hogy ennek semmi értelme, csak ott is ugyanígy volt. amúgy ott is õ volt messze a legalaposabb, egyrészt a fiatalok még bizonyítani akarnak, nincsenek elszállva maguktól, meg talán még több mindenre emlékeznek a tankönyvbõl, nem csak a napi rutin szerint pipálgatják a beteget.
Juli
 


Tea,
majd csak erre jár vki tapasztaltabb. A férjem sosem dolgozott "igazi" osztályon. Kép

Csi,
van valaki a kh-ból, aki gyakran (vagy néha), de látogatja ezt a topicot, de nem szól bele. Ki tudja miért?

Tényleg, kedves Zs., miért nem csatakozik hozzánk olykor? KépPuszi mindenkinek:

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Zsani!
Ezt azert mi is tudtuk, remelem ez ki is derult a fentiekbol!! :-)))
Tea
Tea
 


Szilcsike!
Én is Koós-Hutás Piroskához járok -- mögötted kb. 5 héttel, és velem is mindig nagyon kedves volt. Az, hogy eddig nem nagyon vizsgálgatott, nekem tetszett, mivel úgy gondolom, hogy az ultrahangon egy csomó mindent látni + a laborvizsgálatok is sejtetnek egy-két dolgot. Szerintem az is számít, hogy biztos problémamentes vagy. Neked milyen sûrûn kellett/kell járnod a 30. hét után? A kórházba kell menni ilyenkor, vagy még mindig a magánrendelõbe?
Tus
Tus
 


Juli, no meg a többiek!
Csak egy szösszenet: anno a Kútvölgyiben a Herczegh doki volt a langlétra alja...
Névtelen
 


Na, jó...RANGLÉTRA és nam langrétla.
Névtelen
 


Kedves névtelen!

ezzel most mit akarsz mondani?
ez mit cáfol v. erõsít meg?
Juli
 


Hahó Pocok!
és többiek!

Baba-mama torna, ill. terhestorna kisgyerekkel keddenként van a MÁV-ban 14 órától. A vezetõ gyógytornász Forgách Kati. Nem kell elõre bejelentkezni. 300 Ft/óra, bár ha 4-nél kevesebben vannak, akkor 500, de ilyen nagyon ritkán fordul csak elõ. Én is oda járok 10 hónapos kisfiammal, bár terhes nem vagyok, de vannak terhes kismama és babája párosok is. A "nem-terhes" és a terhes kismamák a nekik megfelelõ tornagyakorlatokat kapják, magyarán, a csoport így kettéoszlik, de ez nem ront az óra minõségén. Egyszóval: jó buli! Kép
Ja, és a Podmaniczky u. felõli bejáraton kell bemenni, ott balra a folyosón találod meg a gyógytornaterem feliratú ajtót.

Más. Engem is érdekel: Mit jelent a "Herczegh doki volt a ranglétra alja" - dolog?
Egyébként döbbenet vele kapcsolatban ez a kettõsség, azaz, hogy van, aki imádja, van aki utálja. Ilyet ritkán hall az ember.

Minden jót, cupp mindenkinek:
Beja
Beja
 


Virág?

Ezt hogy értetted?
Névtelen
 


Mit? És ki vagy? Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Tus!
Én egy hónapja voltam a dokinéninél utoljára, és ma megyek megint. Elvileg a 37. héten járok most babócával. Ma már lesz vizsgálat, UH, meg CTG és még valami, amit nem tudtam elolvasni a kiskönyvembenKép Most is a magánrendelõjébe hívott, kiváncsi is leszek, hogy a szokásos tarifa mennyivel nõ meg a mai extra dolgok miatt. Ma azt is megtudom, hogy legközelebb mikor kell mennem. Este majd megirom, jo?
Igen, eddig én is örültem, hogy nem vizsgálgatott folyamatosan, de vannak mostmár kétségeim. Bár õ már a legelején azzal kezdte, hogy nem híve az állandó piszkálásnak, mert az sem a babának nem jó, se a mamának. És tényleg problémamentes volt a terhesség végig.
Mondjuk labor is csak kétszer volt, és terheléses cukor is csak egyszer. Nem tudom, ez mennyire normális igy. Õ biztos tudja. Az azért pozitiv, hogy UH viszont minden hónapban. Ha gond lenne, ott biztos kiderült volna.

Majd megirom, mi volt ma, és mikor kell mennem újra.

Szilcsike
szilcsike
 
 


Na eljutottam ide én is, aki rezidens volnékb (ha nem lennék GYED-en a kislányommal Kép.)

Szóval: A rezidens, hivatalos nevén központi gyakornok valóban lediplomázott végzett doktor, aki az elsõ két évét tölti. Ez alatt a 2 év alatt az egyetem még mindig a munkaadója, de csak úgy lehet rezidens ha van egy elõszerzõdõ munkahelye, ahol megígérik (írásban), hogy a 2 éve letelte után oda mehet dolgozni és persze a rezidens is "megígéri", hogy oda is megy. Addig pedig az Egyetem által kijelölt helyen tölti a különbözõ idejû és minõségû gyakorlatait. Ez annak függvényében változik, hogy ki milyen szakorvos szeretne lenni, mert ezt már az elején el kell dönteni. Én pl. belgyógyász leszek (kiváncsi vagyok mikor Kép) és pl. az elsõ fél évben belgyógyászati osztályon voltam, majd a második félévben különbözõ intenzív osztályokon. A mentõzésrõl már lemaradtam, mert akkor már nagy pocakom volt és nem engedélyezték, hogy mentõzzek. A következõ évben meg különbözõ osztályokon kell dolgoznom, olyanokon, amik a belgyógyászat tárgykörébe tartoznak (pl. kardiológia, onkológia, haematológia, pulmonológia, gastroenterológia....stb.)
Ha jó helyet fog ki az ember, akkor gyakorlatilag osztályos orvosként dolgozhat. Ez persze sok munkával jár, de hát így lehet tanulni, hogy ne csak doktorok lehessünk, hanem idõvel orvosokká váljunk.
Az osztályos orvosból lehet több is, attól is függ mekkora a kórház. Egészen addig osztályos orvos valaki, amíg nem szerez (a szakvizsgályán kívûl, ami pl. belgyógyászat esetén min. 6 év)valami címet a ranglétráról, kezdve az adjunktussal, majd, docens, fõorvos, osztályvezetõ fõorvos, professzor. A PhD-t "soron kívül" meg lehet szerezni.
Szerintem a Tidrenczel nem rezidens, de még "osztályos orvos".
Na eldugulok, mert hosszú lett a magyarázat. Kép
Menta
menta
 
 


Szilcsike!

Az én személyes tapasztalatom, meg az utánaolvasgatás alapján azt godolom, hogy pont fordítva kellett volna, uh. csak indokolt esetben szüks. 4-nél többször, kenet és vizeletvizsgálat viszont akár havonta is. ott u.is elõbb látszik, ha v.mi baj van, mire az uh. mutat v.mit, az már a babánál is gond lehet, egy laborlelet viszont még az elején kiszûri a fertõzést, gyulladást. a "piszkálgatás"-sal pedig észrevehetõ, ha kezd kinyílni a méhszáj, mondjuk idõ elõtt.
Ha már problémamentesen kihordtad a babát az nagy szerencse, de szubjektív véleményem szerint-meg a babaneten olvasható terhesgondozási protokoll szerint is- nem biztos, hogy a leghelyesebben járt el a dokid.

Juli
Juli
 


klassz vagy Menta!! Köszi- eloszlott a homály az osztályos orvos kérdésben!! :-)))
Tea
Tea
 


Márti!
Nem tudod véletlenül mikor rendel dr. Tidrenczel? Illetve hogy érhetem el?

Maci_2
(Már volt egy Maci)
maci_2
 
 


Maci_2!

SZerintem legegyszerûbb a szülõszobát felhívni és ott megkérdezni, hogy mikor, hol éred el! A szülõszobát pedig talán a MÁV kp-i számáról lehet kapcsoltatni! (tavaly ilyenkor még nagyon tudtam fejbõl is a számukat, de most már nem is találom Kép)

Márti
márti
 
 


Szilcsike!
Mi történt a mai vizsgálaton? UH volt? (Nekem mindig ez a része tetszik a legjobban Kép
Nagyon várom a fejleményeket és a benyomásodat!
Tus
Tus
 


Tus
Na itten is vagyok. Babóca súlya pontosan megfelel a korának, tehát 37 hetes, most 2900 g. 2000 értéket irt be a doki néni a könyvbe, ezt pontosan nem tudom mit is jelent, azt hiszem rövidül a méhnyak. Méhszáj tökéletesen zárt. Megbeszéltük, hogy vagy járok hozzá minden héten ctg-re, vagy elintézem a kerületben, vagy bemegyek a MÁV-ba. Õ bármelyik lehetõségbe benne van. Én inkább hozzá megyek a rendelésére, és így csak jövõ hét szerdán kell mennem legközelebb. Utána meg 28-án kellene, de azt mondta, hogy akkor már vígan babázok itthon.
Egyébként nagyon kedves volt (mint mindig)
Ja és a szokásos tarifát kellett fizetni.

Juli
Minden alkalommal rákérdezett a dokinéni, hogy van-e valamilyen problémám. És mivel nem-leges választ kapott minden alkalommal, talán igaza volt, hogy nem "piszkálgatott". Én mindenesetre nem kérdõjelezem meg azt, hogy a dokinéni helyesen járt el.


Szilcsike
szilcsike
 
 


Szilcsike
De klassz lehet így már a vége felé! Nagyon köszi az infót, tehát a 37. héttõl kezdõdik a sûrûbb orvoshoz járkálás. Jársz egyébként valamilyen szülésfelkészítõ tanfolyamra a kórházba?

Tus
Tus
 


A nyitott méhszáj is megállapítható UH-gal?

Virág
Virág (fiore)
 


Szilcsike!

igazán nem akarlak ijesztgetni stb., az ember az 1. terhességénél még vakon bízik a dokijában, csak késõbb jön rá, hogy mennyi alapvetõ hibát követett el, a 2.-nál már sokkal kritikusabb leszel te is, de kb millió dolog van, amit vagy nem érzel v. mire érzed, már rég baj van, szóval a "hogy van" kérdés elég kevésnek tûnik nekem. Hogy csak példát mondjak, a méhszáj kinyílását, a cukrot, fehérjét a vizeletben, a vashiányt mind nem érzed az elején, és ezek csak a leghétköznapibb dolgok.
Névtelen
 


Csatlakozom az elõttem szólóhoz!
Sõt még a magas vérnyomást sem...
Névtelen
 


Szilcsike, Tus!
Mennyi a KHP tarifája a magánrendelésen és mennyibe kerül a szülés?

Többiek is,
Az mire utal, ha valakinek fehérjét találnak a vizeletében?

Névtelen, szerintem nem meglepõ, hogy Herczegh valamikor valahol a ranglétra alján volt. Azért még nem 120 éves.
Zsuzsó
zsuzsó
 


De ha 120 éves lenne, akkor is az alján kell kezdeni, máshogy nem megy.
fehérje: (húgyúti) gyulladás v. toxémia, nyilván lehet más is, de ezek biztosak
Juli
 


Sikerült beszélnem dr. Tidrenczellel. Ma megyek hozzá elõször.
Márti! Te magázódtál vele?

Maci_2
maci_2
 
 


Maci_2!

Hivatalosan igen, bár elõfordult, hogy néha tévedésbõl tegezõdtünk is. Megírod majd, hogy a személyes találkozáskor szimpatikusnak találtad-e? Remélem, igen és nem szidsz majd amiatt, hogy "hozzá irányítottalak" Kép

Márti
márti
 
 


Márti!

Tegnap voltunk a dokinál. Majd egy órát kellett várni, mert éppen szült. De így legalább Kispapa is oda tudott érni. Szimpatikus, kedves, fiatal (Kispapával úgy saccoltuk kb. 30 éves) doki. Párom meglepõdött, hogy mindkettõnket behívott, mert a korábbi helyen ez egyáltalán nem volt szokás. Kérdezte, hogy mit szeretnénk. Kiderült, hogy ebben
a kórházban ez mind természetes. Nem vizsgált meg kézzel, mert nem híve a felesleges vizsgálatoknak. Utána
csinált hüvelyi UH-t, Kispapa oda is bejöhetett. A doki megnézte, utána megmutatta nekünk is, hogy melyik része hol van a babának. Azt mondta minden rendben van és a korának megfelelõ méretû (Újpesten kicsinek találta a doki). Kis
édes. Már 65 mm. És csak úgy ugrabugrált. Kispapának is nagyon tetszett, és egyáltalán nem bánta meg hogy eljött velem. Szóval eddig elégedettek vagyunk az orvossal, csak így tovább!
És köszi az ajánlást. Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Márti!

Még azt szeretném kérdezni, hogy szoktál-e a rendelésen pénzt adni a dokinak és ha igen, kb. mennyit?
Az anyagiakról ugyanis nem esett szó.
Köszi!
Maci_2
maci_2
 
 


Maci_2!

Küldtem mélt a profilodban talált címre!

Márti
márti
 
 


Mindenki!

Most keresek dokit második szülésre. Kb. a 14. héten járok, sztk-ba, mert még nem döntöttem melyik kórház szimpatikus és nem is szeretnék vagyonokat kifizetni. A Máv-nak jó a híre. Nekem az lenne a legfontosabb, hogy olyan pózban szüljek, ahogy jól esik (ha nincs probléma persze), csak a legszükségesebb idõre vigyék el tõlem a babát és ne adjanak neki semmit (az elsõt átmosták teával, pótolták a tejet míg beindült stb.) Az is érdekelne hány ágyasak a kórtermek, a vendégek bármikor mehetnek-e, nem zavarják-e ezzel egymást a kismamák?
Ha meg tudnátok adni dr. Tidrenczel elérhetõségét, ahol személyesen lehetne vele beszélni, megköszönném.
Üdv:
Csilla
barcsi (barcsi)
 


barcsi,
olyan pózban szülsz, amilyenben akarsz, és ha odafigyelsz, és elõre leszögezed, hogy mit nem csinálhatnak a csecsemõsök, remélheted, hogy úgy lesz. Egy biztosíték van erre, ha senki nem viheti sehová a babádat. Jogod van hozzá. És ha mégis muszáj elvinni (oltás, fürdetés), mindamellett, hogy nem fognak örülni neked, de ott lehetsz vele. Ehhez is jogod van.

Virág
Virág (fiore)
 


Csilla!

Én csütörtökön voltam dr. Tidrenczelnél (lásd feljebb). Az elérhetõsége: 475-2600 (ez a MÁV kórház központi száma) és ott kéred az 5129-es csipogót.
Maci_2
maci_2
 
 


Kedves Virág és Maci_2!

Köszönöm a segítséget.
Csilla
barcsi (barcsi)
 


Sziasztok!

Virágtól szeretném kérdezni, hogy hol fürdetik a babákat? Tényleg ott lehetek mellette akkor is? Elsõ babánk lesz, igazából nem bízom abban, hogy ha az utolsó napon megmutatják, hogy hogyan kell fogni, mosdatni, kenegetni stb. egyszerre, azt egybõl tudni fogom.
Valaki kérdezte a gyöngéd szülést. Tudtommal ebbe beletartozik a félhomály is. A Szülõk Iskoláját aki tartotta Tanár Úr, azt mondta, hogy természetesen lehet ebben a kórházban is. Amikor Ottilia vezetésével megnéztük a szülõszobákat, valaki kérdezte, azt válaszolta, hogy vajúdni lehet félhomályban, de szülni nem, mivel "nem matathat sötétben az orvos". Magyarán: a 4 db felsõ lámpából az elején le lehet oltani 2-t, de szülésnél mind a 4 világít.

Nati
Névtelen
 


Nati!

Szülni is lehet félhomályban! Nálam a mennyezeti lámpákból egyet sem gyújtottak meg egész idõ alatt, egy kislámpa égett végig, aztán a varráshoz gyújtottak egy szintén helyi, de erõs fényû lámpát, de az csak a kijövõ lepényre majd a varrás helyére világított, a baba addigra már nálunk volt! Én világosban csak a szülõszobalátogatáson láttam a szülõszobát Kép
Ugyan nem Virág vagyok, de a fürdetés úgy zajlik, hogy minden este "beszedik" az összes babót kb. másfél órára és egy csap alatt fürdetik meg õket, ahogy te otthon felthetõen sosem fogod. Ezt mindig azok nézik végig, akik másnap hazamennek - hát, azt szerintem ne várd, hogy ott tanulod meg megfürdetni, viszont ha 24 órás roomin-inben leszel, akkor addigra, mire hazamégy, már nagyon biztosan meg tudod õt fogni, és a fürdetésbe is hamar bele lehet tanulni!

Márti
márti
 
 


Nati,
semmi hozzáfûzni valóm nincs Márti mondanivalójához. Én is félhomályban szültem. Fürdetés is ua. Kép Semmi újat vagy okosat nem tudok írni Márti után. Kép Mikorra várod a babócát? Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!

Ezt még!!!!! Olyan jó hallani! KépKépKépKépKép


Márti
márti
 
 


Nati!

Nekünk is az elsõ babánk lesz. Ezért olyanokat is kérdezhettem a dokitól, ami másban fel sem merül. Többek között a szüléssel kapcsolatban kiderült, hogy a MÁV-ban mindez (félhomály, különbözõ szülési pózok, vajúdási lehetõségek stb) természetes - legalábbis az én orvomnál.
Információim szerint a szoba, ahol szülés után vagy 3 személyes. Lehetõség van arra is, hogy fizetõs szobában legyél (2 ágy van, az apuka is ott aludhat), ha nincs éppen tömeges szülés, mert akkor oda is anyukákat tesznek.

Maci_2
maci_2
 
 


Halihó!

Lányok! Mennyibe kerül most a fizetõs szoba egy napra?

Köszi:PM
PM
 


Sziasztok!

Pocok, szija!

A maci, hogy ottmaradt, észrevettük, mentem is gyorsan utánatok, de már addigra elmentetek. A macit Kati (a gyógytornász lány) magához vette, ott lesz a saját szekrényében, szerintem hagyjuk ott, mert ha netán mikor Ti jöttök, és mi nem leszünk éppen, akkor megint nem fogja Manka visszakapni. Úgyhogy Katinál lesz, ott jó helye van, mondd meg Mankának is! Kép

cupp,
Beja
Beja
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy ilyen kis béna vagyok, de nem tudom, hogyan kell nevet beírni, vagyis hiába írok be azonosítót és jelszót, nem küldi el a levelemet, csak névtelenül.Egyébként Évi vagyok és szeretnék csatlakozni hozzátok.
Segítsetek!
köszi
Évi
Névtelen
 


Sziasztok!
Ismét Évi vagyok, amíg nem sikerül rendesen bejelentkeznem, ne haragudjatok a névtelenségért. Ma reggel csináltam egy tesztet, ami szerint terhes vagyok.Már régebben beszélgettünk arról a párommal, hogy majd egyszer, ha eljön az ideje a MÁV Kórházban szeretnénk szülni. Szeretnék tanácsot kérni, melyik orvost ajánlanátok. Sok jót olvastam a Herczeg dokiról meg a Tidrenczel dokiról.Ha valaki meg tudná adni az õ magánrendelõjük címét és telefonszámát nagyon hálás lennék érte.

Kedves Maci_2 Neked milyen tapasztalataid vannak a Tidrenczel dokival kapcsolatban? Esetleg megadnád az elérhetõségét (magánrendelõ)?

Szívesen beszélgetnék Veletek és minden jótanácsnak, mikor , mire kell figyelni, valamivel kapcsolatban hogyan kell eljárni nagyon örülök.

Köszönöm elõre is a segítségeteket!
Mindenkinek jó egészséget kívánok!
üdv
Évi
:-)
Névtelen
 


Évi!

Gratulálok a babához! Kép Ha végigolvasgatod a korábbi írásokat illetve az archívokat is, szerintem választ találsz bennük a kérdéseidre!

Márti
márti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: