Új privát üzeneted érkezett!

Azért remélem, hogy nem vagyok gonosz, hogy nekem kellett a pihenő... :) A szülés után én is örültem volna, ha együtt lehettünk volna, de azért az éjszakai kis nyugi is kellett... :)

De lehet, a 3 fiú után KISLÁNYOMMAL én is szívesen lennék sülve-főve együtt... :) :)

Igen, Ildi, ez elhúzódik. De azért karácsony lesz. :)

Etlka! HELLÓ! De jó, hogy jöttél. Szép kicsi fiad, hamarosan már ő is nagyfiú lesz... :) Örülök, hogy gyógyulóban. :) További javulást!
Ünnepek hogy lesznek? Hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Csilla: szobafoglalás nincs. Ha van szabad egy ágyas, akkor elfoglalhatod. szólsz mikor megérkezel a szülőszobára, hogy kéred, és kész. Fizetni csekken kell, az alapítványi számlára. Amikor elfoglalod a szobát, megkapod a csekket, és a párod befizeti másnap-harmadnap. Nincs kötött ár, azt kérjük, hogy 20-25 ezer Ft körül fizessetek. Ezt a pénzt költjük mikróra, hűtőre, függönyre, terítőre, szalvétára, kenyérkosárra, minden olyan kényelmi eszközre, amit a kórház nem biztosít.
bábaildi
 
 


Szaisztok! :)

Mostmár összeszereltem a gépet, szóval van min készülnöm. IGYEKSZEM MAJD ITT IS MEGJELENNI IDŐNKÉNT, DE MOST NEM ÍGÉREK SEMMIT, MERT TÉNYLEG ELÉG SŰRŰ HETEK ÁLLNAK ELLŐTTEM... Megyek is készülni hamar, még amíg bírom aggyal... :)

Jó éjt mindenkinek!

Ja, biológiából van már 1 4-es vizsgajegyem. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 

 
 

Sziasztok.. :)

Emlékeztek még rám?? :wink: :D Esetleg csatlakozhatok (újra) ?? :)

Kép

Kép
morca
 
 


Ildi: Á értem, köszönöm az infokat...még van nem egész 20 hét ha a lányka is úgy akarja... :D így ráérek még agyalni rajta, apának már mondtam, eddig nem mondta hogy NEM...

Beni már jobban, leszáradtak a pöttyök nagyrésze, így túl vagyunk a nehezén a bárányhimlőnek...esik a hó szakadatlan, így kimenni se nagyon tudok vele, kocsiba meg be se merek ülni...
:cry: pedig dolgom lenne ezer, de most be vagyok zárva így! :(

De hál Istennek jön a hétvége, apa is itthon lesz, és csavaroghatunk már egy kicsit majd. Megyünk könyvvásárra, vásárolni...végre emberek közé.... :D

Jó hétvégét kívánok nektek!

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Sziasztok!
Ezer meg egy éve nem jártam felétek! :oops: :oops: :oops:
Nagylányom már igazi nagylány, 15 hónapos lesz 26.án van 13 foga, megy mint a golyó, és nagyon hisztis! :D Imádom.

Bébic: én vagyok a te embered, én a Tarcheh dokinál szültem. Minden téren csak ajánlani tudom, ha ő nincs, és nem olyan körültekintő, akkor Laura sincs. 3. korház, és3. doki, után kerültem a Dél-Pestibe, és nem bántam meg. Nem volt a terhességem egy könnyű eset, (toxémia) durva, nagyon durva magas vérnyomással, de Viktorra minden ben számíthattam, azóta is bármi bajom van hívhatom, nemrég volt egy petefészek cysztám, akkor is ő segített, és még fel ishívott hogy vagyok mi van velem. Soha nem kellett várnom a korházban vérvételnél, mivel a szülésznőm Zita volt, aki Tarcheh dokival rendel a magánban. Szóval ők így ketten a legjobb csapat, az én szemszögemből, Zitával azóta is sokat beszélek, segít.
Én az alternatív szülőszobába kerülte, de sajnos semmit nem tudtam kihasználni belőle, mert sehogy sem volt jó a szívhangja a lánykámnak csak az oldalamon. És még szülni oldalazva szültem........nem mindennapi, csak az egyik lábam volt abban a tartóban. Mosolygott is jókat a párom, meg Zita! :)
Szóval szerintem a legjobb kezekben vagy! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
De kérdezz bátran! :)

Hoztam pár képet is:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Sziasztok!

Móni, helló! :) Gyereeeeeeeee! Mesélj!!!

Minden visszatérőnek örülünk... :) Szóval gyertek mind! :)

Csak ennyi most tőlem, mert a gép kezdi feldobni a talpát, annyi minden nyitva van, hogy mindjárt lefagy, inkább elküldöm. :)

Lara képei nagyon aranyosak! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Nekem csak egy gyors kérdésem lenne azoktól, akik mostanában szültek a Délpestiben.
Milyen hivatalos okmány kell a baba anyakönyveztetéshez? Én mikor 4 éve ott szültem, akkor 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kellett, ez vajon most is így van, vagy elég az eredeti anyakönyvet bemutatni? Ha lehet megspórólnék egy utat a hivatalba. Köszi, ha válaszol valaki! :)

Jó volt egy kis infót olvasni az egy ágyas szobáról, anno nekem is csak a patológián jutott hely, de nem volt rossz, mert elég nyugodt volt akkor, de most lehet beneveznék erre a szobára, ha éppen üres.
Voltam szülőszoba látogatáson is nemrég, az is sokat változott 2007 óta. Na majd februárban élesben is megtapasztalom megint, annak idejéről jó emlékeim maradtak.
mangogirl
 
 


Sziasztok!!!

Bábaildi!!!
Köszike szépen mi nagyon jól vagyunk!!!Egyre inkább kezdek hasonlitani egy kosárlabdát nyelt nőcire!!!Pedig még azért van hátra egy pár hónap!!!Norina nagyon be van sózva már tesóügyileg!!!Fűzte a multkor Hrtmann papát is hogy vegye már ki az ő kistesóját a hasamból mert ő már a kezét akarja fogni és haza akarja vinni!!!Minden nap megkérdezi hogy mizujs a kistesójával a hasamba,jól van???nem éhes???ha valami olyat eszik ad nekem is hogy a kistesómnak küldöm!!!Remélem ez a szerelem megmarad életük végéig majd!!!Erzsi elvállalta hogy segít a szülésbe aminek nagyon-nagyon örülök!!!Hogy mi lesz még mindig nem tudjuk sajna de jövőhéten csütin megyek dokibácsihoz és hátha most megmutizza a lábaközét huncutka!!!Akkorákat tud rugni meg ha Norinát hallja ugy be tud indulni hogy a szemgolyóimat szedegetem a padlóról össze!!!
A képek nem a legfrissebbek de Norinával nem volt ekkora hasam ennyi idősen még!!!De gondolom ez normális hogy a 2.nál gyorsabban nő a pocakja az embernek!!!
Szép hétvégét és köszönöm az érdeklődésedet,aranyos vagy nagyon!!!
Ági és Norina

Kép Kép

Kép
Kép
snápi
 
 


Snápi: kösz a képet, nagyon jól mutattok egymás mellett Norinával. Én úgy örülök, ha néha-néha olyan kismamával találkozom, aki nem tudja ki lakik odabennt. Ez olyan izgi. Tudom, hogy ma már majdnem mindenki megkérdezi a gyerek nemét előre, de én nosztalgiával gondolok vissza arra az időre, amikor mindig "meglepi" született.
Mangogirl:ma már nem kell "friss" házassági, elég az eredeti. (régen sem a mi ötletünk volt, hanem az anyakönyvi hivatalé)
Pancsika: helyes a kis mikulás-lány!
Morca: hiányoltunk! Gyere, mesélj!
bábaildi
 
 


Jééééé, tényleg nem kell új házassági? Már akartam írni, hogy az még kell, mert Daninál még kellett... Akkor ezek szerint már nem kell senkinek rohangálnia az anyakönyvi hivatalhoz? De jó! :)

Újabb jegyem van, nem büszkeség, de azért van. Biokémia 3as.

Mangogirl, és te mikor szülsz? Lehet rólad vmi többet is tudni? Mesélj picit!

Snápi, szép pocak, és kicsi lányod is nagyon szép. :)
Ildi, én is szeretem a titok-babákat, nekem volt már kettő. :)

Fiúk alszanak, megyek, kicsit tanulok, ha tudok...

Üdv.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok.. :)

Örülök, hogy nem felejtettetek el... :)

Üdv mindenkinek, akivel még nem beszéltem.. :)

Dóri: nem vagy semmi.. :) két manó, akik már nem is olyan kicsik és még tanulni is van erőd.. :) le a kalappal.. :) és gratula négyeshez.. :) :wink:

Etelka: micsoda nagyfiú már Boti.. :) amúgy, hogy vagytok?? apuka??

Bábaildi: jövök és mesélek.. :) csak győzzétek elolvasni.. :) :wink:

Snápi: Norina micsoda szép hölggyé cseperedett.. :)


Rólunk is egy kicsit.. :) hááát a két kis törpémből, két igazi kis rafinált pasi lett.. :) nagyon elevenek, okosak, dacosak, időnként balhésak, de imádni valóak.. :)
Matyi egy nagyszájú haramia lett, határozott elképzelésekkel és az ember "hasába lyukat beszélő" őstehetséggel megáldva.. :D vannak kemény harcaink, mert nagyon karakán egyéniség és rendesen próbálgatja rajtam a szárnyait.. :) de mindentől függetlenül nagyon jó gyerek, hatalmas szíve van és nagyon okos.. :) a kis örökké mosolygó kis szeretetgombócból szép lassan, de biztosan, határozott elképzelésekkel rendelkező kis dandártábornok palántává "serdült".. :)) folyamatosan vitatkozik, mindent megmagyaráz.. :) és látványosan duzzog, megspékelve, a "már nem is vagy az anyukám", meg a "már nem is szeretlek" típusú drámai előadásokkal... :) minden gyerek átmegy ezen, vagy csak kizárólag enyém a megtiszteltetés?? :))) tavaly ilyenkor még nem gondoltam volna, hogy ilyen kis harcos lesz.. :)) de imádom.. annyira jópofa, ahogy próbálgatja a kis szárnyait... :)) ma pl. elmentünk vásárolni.. alig birok koncentrálni, mert folyamatosan jár a szája.. :) non-stop.. :)) és befoghatatlan szájjal rendelkezik ám.. :D a vásárlás kb így zajlik:

Matyi: "segítsek vásárolni??", mert persze saját bevásárló listával szokott jönni, amit ő ír meg.. :) és innen csak mondja és mondja és mondja.. :) "veszünk olyat"?? "de az is kellene"
Én: "egy kicsit várjál már, mert nem tudok koncentrálni.."
közben odaértünk a csemege pulthoz: "olyat vegyünk, az finom.." erre megszólal az eladónak: "szia, csirkemell sonkát kérünk"
(nekem már kérnem sem kell).. :)) közben akartam kérdezni egyet az eladótól, a borjú párizsival kapcsolatban, de elkezdett beszélni a nő egy másik eladóval, így vártam.. :)) erre Matyi az eladónak: "anya azt kérdezi, hogy.." :))) közben elkezdtek beszélgetni az eladó csajjal és ki is ötlötték, hogy fizetni is ő fog.. :)) elindultunk a pénztárhoz, ahol talált mikulás csokikat.. erre megint nem bírta szó nélkül.. :)) Matyi: "anya veszünk mikulás csokit??"
Én: "dehogy is.. majd hoz a télapó.." :))
Matyi: "de csak egyet.. nézd, van ilyen is.."
Én: "most tuti, hogy nem veszünk.."
Matyi: "de van hóember is.."
Én: "jó helyen van, most nem veszünk semmi ilyesmit.."
Matyi: "nem..??? jól van.." :))
közben elkezdett a bevásárlókocsin csimpaszkodni, erre én meg elkezdtem kifejteni neki, hogy miért is ne tegye, mire a drágám: "anya ne beszélj már annyit, mert nem tudok koncentrálni.. :D
mindeközben leállt megbeszélni a nap eseményeit az összes eladóval.. egyenként.. :)))) a pénzárnál, már annyira nehezen ment a koncentrálás, hogy miután fizettem, a kosarat ott hagytam a pénztáros pult végében, és ha nem hozza utánunk a csaj, akkor a cuccaink nélkül jöttünk volna haza.. :) mondtam is Matyinak, hogy jobban elfáradtam ettől a vásárlástól, mintha lefutottam volna a maratonit.. :D ja és persze eközben Ákos is beszél.. :)
és ez megy egész nap.. :) csak kiegészül annyival, hogy egymással vitatkoznak.. :) mert persze Ákost is zsibbasztja rendesen.. :D
és miket tudnak már játszani egymással.. :) olyan aranyosak.. :) valamelyik nap azt játszották, hogy Matyi a rendőr, Ákos pedig a tolvaj és itt kergették egymást a lakásban egy órán keresztül.. :)) aztán Ákos ágyából építettek egy "börtönt" és Matyi oda rabosította el Ákost.. :D Ákos meg annyira benne van ezekben a mókákban.. :) és az a jó, hogy érti is, tehát maximálisan tudja, hogy miben vesz részt.. :D ja és már egymást is kóstolgatják rendesen.. :) Ákosnak könnyen eljár a keze, ha valamin összevesznek.. tegnap is összevitáztak valamin, erre Ákos megütötte Matyit és megkérdezte, hogy "fájt??", mire Matyi: "haha nem fájt.." erre Ákos még nagyobbat ütött, mire Matyi megint: "haha nem fájt ez sem" de ekkor már Matyi is ütött, majd ő is kérdezte, hogy "fájt??" Ákos: "haha nem fájt".. :)) és ezzel szórakoztatták magukat egy ideig.. :) jól el vannak.. :) tiszta lököttek.. :D amúgy Matyinak nagyon jót tesz, hogy végre van igazi gyerek játszótársa Ákos személyében.. :) játszanak, vitatkoznak, időnként odacsördítenek egymásnak, aztán kibékülnek nagy puszi váltások közepette.. :D jó látni végre, hogy ilyen felszabadultan játszanak és közben rendezik a kis konfliktusaikat maguk között, tanulgatják egymás és a saját határaikat.. :D igazi kis ördögfiókák... :))

na és a dacolás.. :) hát azt kérem már tökélyre fejlesztették a kis drágáim.. :) és már Ákos is kőkeményen gyakorolja, leginkább Matyi mintájára.. :D múltkor is mikor jöttünk haza a közértből, Matyi talált valami ellenkezni, meg lázadni valót és mondta nekem, hogy "majd el is megyek jó messzire tőled, hogy nem is fogsz látni.." erre már mondtam is csípőből, hogy "dehogy mész", mire Matyi már rutinból: "de igen, nagyon messzire.." ekkor már kapcsoltam és mondtam neki, hogy "pedig én tudom ám, hogy nem mész, mert egy ilyen okos kis krapek tudja, hogy nem szabad messze elmenni az anyukájától.." :)) erre a kis drága: "nem is megyek anya, csak viccelődtem.." :D nagyon észnél kell lennem, mert kőkeményen provokálnak.. :

Ákos is kemény kis csávó.. :) és attól tartok ez csak a kezdet.. :) valamiért ellenkezett velem és elkezdett fekvő helyzetben rugdalózni.. persze el is találta a lábamat.. úgy csináltam, mintha fájt volna.. :) erre elkezdett aggódni: "mutasd hol fáj..?? megsérültél..??" majd megsimogatta és megpuszilta, miközben azt mondta: "semmi baj.." :) kis drága.. :) azért remélem viszonylag épségben, max kisebb zúzódásokkal átvészelem a dackorszakot.. :D még a végén kénytelen leszek beiratkozni egy önvédelmi tanfolyamra.. :D reggelente Ákos ébred elsőként,
és kezd bele az ébresztő hadjáratába.. :) legutóbb nem tudtam rögtön magamhoz térni, mert nem sokkal előtte aludtam el, és megsértődött, mert valamit nem úgy csináltam, ahogy kérte.. erre egyszer csak hallom, hogy pusmog a félhomályban: "akkor már nem is vagy a testvérem".. :D (vajon kitől tanulta?? :)
egyik este meg elakart fújni egy gyertyát, de mondtam neki, hogy egyelőre hagyja csak égni.. az apjuk éppen ekkor ért haza és lépett be a szobába, mire Ákos le is rohanta a panaszáradatával.. :) "anya, nem engedte, hogy elfújjam.." majd hozzá is tette, hogy "simán lebunyóznám".. :)) erre én elkezdtem felé menni, hogy majd én jól lebunyózom őt.. :) erre olyan elszántság ült ki az arcára.. :) annyira komolyan gondolta, hogy képes lenne rá.. :) fölszívta magát, bemutatott néhány ütés és rúgáskombinációt, majd odajött hozzám és lebirkózott a földre, majd mikor "letepert", felemelt fejjel közölte, hogy "na annyi is.." és elvonult nagy büszkén.. :)

egy picivel később, meg éppen a fürdőkádba próbáltam becsalni, mikor is hirtelen rengeteg dolga akadt még.. nagy nehezen végre hajlandó volt a kádhoz vonulni, majd emelte a kis lábát és elkezdett reklamálni: "anya, leveszed a zoknimat?? valaki levenné a zoknimat??" :)

Ő is nagyon komolyan fejlődik.. :)) perfektül beszél és nagyon összetett gondolatai vannak, amiket gyönyörűen meg is tud fogalmazni.. :)) és nagyon komolyan szerepjátékozik.. : egy csomó dalocskát, verset tud kívülről pl: "hull a pelyhes fehér hó", "kis karácsony, nagy karácsony", mókuska, mókuska", "megy a gőzös", a Hofitól a "kell egy kis áramszünet" (persze csak refrént.. :) ), "nyuszi ül a fűben" és még sorolhatnám, de most nem jut eszembe több.. :) és olyan erős.. :) a legújabb szórakozásuk, hogy lépten-nyomon birkóznak.. :) és ahogy küzd, annyira elszánt.. :) hát keményen meg kell mindkettőjüknek erőltetniük magukat, hogy elbírjanak a másikkal.. :D van bennük spiritusz az tuti.. :D

Matyi szeptemberben saját akaratából, elkezdte idén az ovit, de végül abbahagytuk, mert nagyon nem jók az itteni oviban a körülmények és nagyon megviselte.. mivel én itthon vagyok még Ákossal, inkább itthon tartottam.. azóta megint jól van.. jövőre megpróbálunk valami megoldást találni erre a problémára.. nem Matyi hibája volt, hanem az ovié, és nagyon bánt, hogy nem lehet közösségben, mert már nagyon igényelné, de hatalmas csalódás volt neki, nekem meg hatalmas sokk pl a hiányos biztonsági intézkedések miatt.. csak egy példa.. a saját óvónője elment táncpróbára, amiről én nem is tudtam.. azt sem tudtam kire lett rábízva addig, és mikor mentem érte, a tárva nyitva lévő kis kapunál (ott hordják be az ebédet és a gyerekek ott közlekednek, játszanak felügyelet nélkül) szedtem össze a fiamat, felnőtt sehol, úgy el tudtam volna hozni, hogy azt sem tudták volna ki vitte el.. ez volt az utolsó csepp.. azóta itthon van velünk megint és egymást boldogítjuk.. :D de keresem a megoldást.. :) :wink:

na hirtelen most ennyi.. :)

és még egy kép a szerelmetes hármasunkról.. :)



Kép

pussz Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Hali!

Morca, köszi. :) Nagyon szépek vagytok, és fiaid tényleg nagyon nagy firmák már. :) Te meg, ha jól látom, bűcsűt mondtál minden plusz kilónak már. :) Gratulálok.

Remélem, nem hagysz el minket megint ilyen sok időre, hiáníoztál nagyon.

Pussz.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok!!!!

Bébic hidd el jobb hogy nem mehet b senki...
sok a baci....

Csilla mikor én szültem.tavaly akkor se maradhatott bent a
baba......

Etelka GYÖNYÖRŰ nagyfiú már Botond!!!!!!:):):)

SZIA MORCAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
basszus azt hittem rosszul látom.de nem.tényleg itt vagy!!!!!
nagyon csinos vagy a képen.egYRE FIATALOSABB!!
A FIÚK IS SZÉPEK !!!!

SNápi nagyon csini kismama vagy!!!!

Pancsika Lau gyönyörű szép kiscsajszi!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Dóri: nem hagylak el benneteket rövid időre sem.. :) ígérem, hogy rendszeresen jönni fogok megint.. :) ja és a plusz kilók nagy részétől megszabadultam igen.. :) már csak egy kevéske van, aminek búcsút kell intsek, csak ez az utolsó pár kiló rettenetesen ragaszkodik hozzám.. :) és nálatok mi újság?? fiúk?? mikor helyezitek újra üzembe a légzésfigyelőt???? :wink: :D

Pancsika: Laura igazi kis hölggyé cseperedett.. :) nagyon szép csajszi.. :)

Nitacska: :) nálatok mi újság?? hatalmasak már a fiaid.. :) mesélj.. :) :wink:

nálunk most kitört a takonykór, bár ebben az időben nem is csoda.. de nincs gáz, csak mindenki "trombitál", meg prüszköl.. bár tegnap Matyi nagyon köhögött, ebből kifolyólag tegnap délelőtti hatállyal fekvésre és mesenézésre ítéltettem, azóta rohamosan javul.. :) holnap vagy holnap után jön hozzánk a Mikulás (az igazi wink: ), úgyhogy most hatalmas lázban égnek.. :) nagyon várják már.. :) ma beindult nálunk a mézeskalácsgyár és a fiúkkal sütöttünk egy raklapnyi finomságot.. :) már csináltunk sóliszt gyurmából díszeket a fára, dekoráljuk a szobájukat folyamatosan, úgyhogy nagyon készülünk az ünnepekre.. :)

Kép

Kép
morca
 
 


hoztam még két képet.. :)

két kis zsiványom.. :)

Kép


sokat szoktunk kirándulni.. :) itt éppen gorillákat találtunk a gorillafészekben.. :D

Kép

Kép

Kép
morca
 
 


Morca nálunk is takonykór van.illetve inkább nálam.Barninak hörghurutja van.antibiotikumot kap......amugy minden rendben!!!!:)

fiaid gyönyörűek!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hahó! :)

Mindenkinek szép vasárnapot!

Örülök, Morca, hogy maradsz velünk. :)

Minden beteg kicsi fiúnak gyors jobbulást!

Mieink Állatkertbe mentek a nagyszülőkkel, remélem, nem ma fáznak meg...

Megyek, tanulok... :(

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Móni: élvezetes volt a beszámoló, jókat nevettem a fiaidon.
Dóri: minden jegy jó, ami nem egyes!!!! Gratulálok. :lol: :lol:
bábaildi
 
 


Sziasztok :)

Nitacska: gyógyuljatok meg hamar.. :)

Bábaildi: az esetek többségében én is jól szórakozom, de van amikor hullik a hajam rendesen.. :D

ma volt nálunk a Télapó személyesen.. :) mikor megneszelték, hogy megérkezett, egy pillanat alatt fent álltak a kis műanyag asztalaikon az ablakban és kukucskáltak kifelé.. :) mikor "leparancsoltam" őket a hajmeresztő helyszínről, Matyi elgondolkodva jegyezte meg nekem: "anya, nem láttam a rénszarvasokat.." :) végül is érthető a reklamáció.. :D

annyira édes volt Ákos.. :) pár napja őt lerakom napközben aludni, mert
hosszútávon nem bírja napközbeni alvás nélkül, ez kiderült az elmúlt hetekben, ugyanis Matyi már nem alszik minden nap napközben és persze ebből sem akart kimaradni a kisördög.. :) de aranyos, mert nem ellenkezik, bekísérem megbeszélünk még pár fontos dolgot, aztán én kijövök, ő meg elalszik szépen.. :) ma is indultunk lefeküdni délben, miközben aggódva kérdezte, hogy "anya, nem.. nem jön a .." itt félbeszakítottam és megnyugtattam, mert tudtam mit akar mondani.. :) megnyugtattam, hogy nem jön a Télapó, amíg alszik.. :) láthatóan nagy kő esett le a szívéről, miközben nagy boldogan közölte velem, hogy "akkor jól van".. :) most már ő is elég náthás ezért a köhögéstől nem sokat tudott aludni, meg gondolom az izgalomtól sem, így fél óra után bementem érte, ahol hatalmasra nyílt szemekkel kérdezte, hogy "itt volt már a télapó??" :D
a kis drága, hogy aggódhatott, de azért hősiesen lefeküdt aludni.. :)

természetesen kikészítettünk a Télapónak mézeskalácsot, amit a fiúk sütöttek este, kifejezetten az ő kedvéért.. :) Ákos már az érkezése előtt meg akarta dézsmálni, de akkor még sikerült lebeszélnem.. :)) mikor továbbállt a télapó, Ákos egyből rávetette magát a megmaradt sütire, majd közölte velem, hogy: "megeszem a Télapó kajáját.." :D

aranyosak voltak nagyon.. :) nem voltak megijedve, beszélgettek a Télapóval, sőt még énekeltek is neki.. :) nagyon élvezték és annyira jó volt látni, ahogy ragyog a szemük a boldogságtól.. :D

ja és még ma reggel történt.. Ákos nagyon figyelmes, ezt újra és újra bebizonyítja.. :) ma reggel is ő ébredt először.. :) oda jött mellém és odasúgta nekem, hogy hoz egy könyvet.. :) én félálomban mondtam neki, hogy oké.. :)) mikor visszaért, leült mellém, kinyitotta a könyvet, rám tette a kis kezét, majd kedvesen azt mondta: "feküdj csak nyugodtan, majd én olvasok.." :D imádom.. :)

mindjárt hozok képet is.. :wink:

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


csoportkép a Télapónkkal.. :D

Kép

Kép

Kép
morca
 
 


:)

Dóri: jó tanulást.. :) mi is leszel, ha nagy leszel?? :)

Kép

Kép
morca
 
 


na még gyorsan pár kép.. :) már megint kezdem.. :) elhalmozlak benneteket képekkel.. :)


Ákos "terülj-terülj asztalkám-ot" csinált magának.. :) mindent ő hordott oda.. :)

Kép


a kis mézeskalács gyárosok.. :)

Kép

na befejeztem.. :) megyek aludni.. :)

szép álmokat mindenkinek.. :)

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Nekem kellett kérni 30 napnál nem régebbi anyakönyvi kivonatot és ez 2009-ben volt. Most nem tudom mi a helyzet....hmm.

Most szült a barátnőm 2 hónapja és visszavitték neki a babát, tehát lehet kérni ezek szerint...én is élni fogok vele.

Jó hetet mindenkinek...nagyon hideg van kinnt!

Betegeknek jobbulást!

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Morca olyan édesek a fiaid!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!imádom őket!!!!!!!:):)
rád meg irigy vagyok.......ESZMÉLETLEN CSINOS VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok.. :)

Nitacska: de aranyos vagy.. :)

Csilla: én 2008-ban szültem és akkor is elfogadták az eredeti anyakönyvi kivonatot.. :) nagyon cuki Benjamin.. :) a kis csajszidnak pedig tuti jó dolga lesz ennyi vigyázó bátyus mellett.. :D

csajok én majd csak holnap leszek.. dögrovásra kerültem én is, azt hiszem elmegyek aludni.. :)

jó éjszakát :)

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Lányok ki választottuk a nevét, LUCA lesz! :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


:) Csilla, jó név. :) Pont beszéltem tegnap egy Luca-tulajdonossal, aki kesergett, hogy nem lesz az ő kicsi lányának barátnője, mert a környezetükben mindenkinek fiai születne. :) Szóltam neki rólatok, így meg aztán tuti lesz a barátság, ha részetekről is OK. :)

Morca, jobbulást az egész családnak!!!

Szép napot, megyek tanulni... Csüt-pénteken még 4 vizsga vár...

Pussz.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is néha olvasgatlak titeket de nem túl jó ülni a gép előtt, így csak keveset vagyok itt.

Előtejem van. Pedig a Miluval nem volt semmi. Most peddig már 2 hónapja néha néha érzem és látom is a felsőmön vagy a melltartómon. A doki azt mondta ez normális és nem aggódjak emiatt. Viszont iszonyat a savam, küzdök vele rendesen.

És ami a legnagyobb problémám, hogy mindig fáj a mell alatt a bordám, a csontom. Sehogy sem jó. A vérnyomásom nem magas, de nagyon fáj a csontom. Van valaki aki érez hasonlókat?
Mit tesztek ellene? Semmi más nem fáj csak a mellem alatt a csont.

A baba nagyon mozgékony iszonyat aktív és nagyon sok rúg!

Nagyon aranyosak a képek! Látom mindenkinél járt a Mikulás!

Na megyek eddig bírtam az ülést!

Szép napot Nektek!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


BábaIldi: köszönöm a választ, ez szuper hír!

Dori: köszi az érdeklődést, a kisfiam, Csanád, aki 2007 február 23. án született a Délpestiben 5 óra alatt. :lol: (Tolnay dokival-nekem nagyon bejött!)
A kishúga, Viola február 15-re van ütemezve, de Csanit is túlhordtam pár nappal, szóval most is inkább arra készülök. Nagyon várjuk már a kisasszonyt, a babarucikat már ki is mostam és el is pakoltuk közösen a szekrénybe.
mangogirl
 
 


Sziasztok.

Még a Babavárás elején vagyunk (júni 3 jelenleg a nagy nap), de azért már nagyon érdekel, hol meg hogy fog a Kisfőnök világra jönni :-)

Jó visszaolvasni a tapasztalataitokat, bár a régebbieket nem olvastam még el. Első Gyerkőc, úgyhogy még kicsit parázok. Volt egy csipőtörésem, császár lesz a vége.

Nagyon remélem, hogy amikor bekerülök lesz szabad egyágyas, és velem tud lenni a Pici meg a férjem minél többet.

Van tapasztalatotok császárral kapcsolatosan?

További szép napot!
Eszter


[/url]

Kép
macine
Budapest XXIII. kerület
 
 


SZIASZTOK!!!

MANNOGAB!!!
NEKEM IS SOK A SAVAM DE VAN RÁ HOMEOPÁTIA,NÉZZ UTÁNA HOGY NEKED MELYIK JÓ ÉS KEZD EL SZEDNI!!!EGY POHÁR VÍZTŐL IS MÁR SÜSÜ A SÁRKÁNY LESZEK HA UGY VAN!!!
A MOCORGÁSOK IS HASONLÓKÉPPEN VANNAK!!!VAN HOGY A PADLÓRÓL SZEDEGETEM A SZEMGOLYÓMAT ÖSSZE UGY FICÁNKOL A DRÁGA!!!ERŐS LESZ MINT ATOM MÁR MOST MONDOM A TÖBBIEKNEK!!!PLÁNE HA NORINA HISZTIZIK EGY KICSIT MAJD KIMÁSZNA HOZZÁ,DE HA MEG NORINA ÖLELGETI AKKOR MEG BÚÚÚÚG MINT EGY CICA NEKI!!!
ÉLJEN A JÓIDŐŐŐŐŐŐ!!!NÁLUNK ÉPPEN ÖMLIK AZ ESŐ!!!

www.homeopatia.info.hu

SZEBB NAPOT!!!
SZIASZTOK!!!
ÁGI ÉS NORINA

Kép
Kép
snápi
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre, mert rossz volt a gépünk!

Mi már a 24. héten járunk a leendő trónörökössel.

Állandóan rugdal, jelzi, hogy bizony már ő is a család része.

Tegnap fejbe rúgta Apát, aki a pocakomhoz bújt.

Most épp a viszonylag vizsgálatmentes korszakot éljük, amit nem is bánok ebben az időben, legalább nem kell annyit rohangászni (csak az ajándékok után
:D :D ).

Olyan jó látni a sok gyönyörű gyerkőcöt, már várom, hogy én is küldhessem a fotókat róla!

Addig is jó pocakosodást mindenkinek!!

Noémi

Az élet mindig hoz meglepetéseket! :-)
vvnoemi
Üllő
 
 


Hogy megy lányok a karácsonyi készülődés????
Menüsor összeállítva?
Az ajándékok beszerezve?
Holnaptól állítólag farkasordító hideg jön!!!!
bábaildi
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!

Csilla gyönyörű neve lesz.......nekem is tetszik a Luca:):)

Mangogirl a gyerekeink ugyanazon a napon születtek csak 1 évvel később..mármint a tied...Mátém 2006.02.23-ai:):)

Ildi:nálunk ajándékok megvannak..már csak becsomagolni kell...menü fejbe meg van már.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Macine, üdv itt! Nekem a második kisfiam császárral született. Mit szeretnél tudni?

VNoémi, jó, hogy megint itt! :) Gyermek csak hadd rúgdosson. :) Jó az. :)

Megyek, tanulok, holnap is vár 2 vizsga...

Mi még sehol sem tartunk az ünneppel kapcsolatban, de december 20-án az utolsó vizsgán is túl leszek a félévben, s akkor is lesz még néhány nap... Hála Istennek... :)

Jó éjt.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri jó sok vizsgád van.........sok van még? :roll: :oops: :oops: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ma 2, jövő hét hétfő-kedden 1-1, 20-án 1 és jan. 6-án 2. Ennyi, ha semmiből nem bukom meg... De 20-ai vizsgán elsőre állítólag szinte mindneki megbukik... :( :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri te tutira nem fogsz megbukni azon a 20-ai vizsgán!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Dóri: szerintem se....tuti! :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Mai jegyek egy 4 (1 pont híján 5), és 5.

Na, ezt megnézem... Nem lesz sajnos időm igazán tanulni... Meglátjuk... Szeretnék nem megbukni, de hát...

Sziasztok, jó éjt.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szülésem története – ahogy én megéltem
Szülésélmény feldolgozó csoport
Időpont: 2011. február 7-től hat alkalommal hétfőnként 9.30-12.00 óra

Összhang – Együtt a más-állapotban
Ötalkalmas csoport várandós nőknek
Első időpont: 2011. január 20. csütörtök 16:30-19:00
További időpontok: hetente

Család születik – Beszélgetős csoport várandós és gyermeket tervező párok számára
Időpont: 2011. január 21-től hat alkalommal péntekenként 18-20.30 óráig

A kisbaba beszéde: a mozgás - A magzati és a csecsemőkori mozgások jelentése és jelentősége
Sajátélményű csoport várandós szülők és a téma iránt érdeklődők számára
Időpont: 2011. január 29-30. 10-15 óráig
nováky_rita
 
 


Sziasztok.

Kedves Dóri, köszönöm az üdvözlést :-)
A tapasztalataid alapján amire kiváncsi vagyok:
Igaz az, hogy csak másnap indul be tejtermelődés? Milyen gyorsan gyógyul be a vágás? Ilyenkor tovább bent kell maradni a kórházban?
Nagyon szépen köszönöm előre a felvilágosítást :-)
Nagy kalappal a vizsgához!

Kedves Noemi, én már azt várom, hogy engem is rugdosson (vagyis, hogy már érezzem) :-)
De már csak hónapok kérdése, és mindkettőnk vágya teljesül :-)

További szép napot!
Eszter

Kép
macine
Budapest XXIII. kerület
 
 


Hahó!

A kórházban, ha minden jól megy, csak egy nappal kell többet bent maradni, mint normál szülésnél.
A tejtermelés sztem rögtön is beindulhat, de ha csak másnap, az sem baj, a lényeg, hogy a baba szopizzon... :) Különben előtej már a terhesség folyamán is lehetséges, hogy van/lesz, szóval ez a része sztem a legkevésbé nehéz...
A felépülés hossza teljesen egyénfüggő... A teljes gyógyulás hosszadalmas, de jelentős javulások várnak minen nap a műtét után, 1 hét múlva már egész jó, de 6 hétig elvileg nem szabad megerőltetnie magát az ember lányának. Nehogy sérv legyen belőle...
Nem tudom, ezzel segítettem-e, mert látom, nem nagyon írtam semmi konkrétumot... :)

Mindenkinek üdv. D.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Zdori! Nagyon drukkolok a vizsgáidhoz!!!! :D

Az élet mindig hoz meglepetéseket! :-)
vvnoemi
Üllő
 
 


Sziasztok!

Macine:
Csak gyorsan most Neked,mert pusztulok meg ettől az üléstől.
Én is császáros voltam a JAhnban a Miliuval. Sima szülésnek indult és nem akart teljesen beforulni, ezért lett császár. Gerincbe kaptam az érzéstelenítőt,ami nem fájt és attól kezdve kb.8 órán át azt hiszem hogy medencémtől lefelé semmit nem éreztem. A műtét mindennek együtt 3/4 óra lehetett, de a babót elég hamar úgy 10 perc múlva kiszedték. Odahozták,megmutatták elmondták hogy minden ok mekkora és elvitték rendberakni. Ekkor az apuka ott lehetett oda is adták neki.
Majd letoltak a gyerekágyra ott az örzőben voltam, másnap reggel 9-ig. Én de. 11-kor szültem. Fél egy körül ihattam teát vagy vizet, egy kicsit később pedig joghurtot ehettem. Csak sima natur joghurt semmi más. Másnap már kaptam reggelit. Először este 21h körül jöttek, hogy menjek el mosokadni. Mondtam, hogy lehetetlen,mert nagyon nem bírok mozogni. De kénytelen voltam valahogy felkelni. De ott volt pont az Ildi ( bábaildi ) és ő segített felkelni és kimenni a mosdóig. Na ez az első felkelés elviselhetetlen szint nekem a könny is kijött a szememből a fájdalomtól, de utána már tényleg napról napra könnyebb volt. Meg engem a kiszolgáltatottság is zavart. Ők cserélték első nap a betétet és ez olyan rossz érzés volt, de ez nekik persze természetes csak nekünk fura egy kicsit.

Én ajánlom hogy erre az időszakra valamilyen csőrös szopós műanyagos üvegbe vigyetek be teát vagy vizet,amiből könnyen tudsz fekve is inni. A későbbiekben én nagy hasznát vettem a WC-re tehető papírnak, amikor minden WC-re menet rátettem a WC peremére. Állva nem bírtam volna megállni, így ezt nagyon ajánlom. Lehet kapni DM-ben is.
A gyereket 13h körül behozták és ideadták ezen a napon az apuka ott lehet veled. A gyereket mellre teheted stb.
Én vasárnap szültem és csütörtökön jöhettem haza. A varrátszedés csütörtökön volt és nem volt fájdalmas. Műtét után én kb. 1 hétig görnyedve közlekedtem és utána sem szabad emelni 6 hétig. Nekem már a sebem nem nagyon fájt de a gerincbe adott érzéstelítő helyét azt éreztem elég sokáig. De össz vissz ki lehet bírni, tényleg a legrosszabb az az első felkelés. Rám valószínű, hogy most is ez vár, de legalább már tudom mire számíthatok.

Minden jót Neked és ha van kérdésed írj bátran!
Jó pocakoskodást kívánok!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztok!

Végre ide is eljutottam, bár már esnék az ágyba... :)

Ildi: Nagyon szépen köszönöm az infókat, és természetesen mindenkinek a segítséget! :lol: Máris többet tudok, mint korábban és ez szuper, kezdem sejteni, mire számíthatok.

Viszont sajna nekem nem tecc a dolog :( , persze tudom, hogy nem kívánságműsor. :lol: De hát nem tudjuk kivitelezni az előző kórhiban szülést, így most elkezdem szoktatni magam a gondolathoz, hogy itt mások a szabályok.

Nitacska: december elején, a legnagyobb influszezonban született a fiam, és semmi baja nem lett. :D Pedig a Péterfyben nincsenek ilyen tiltások.

Szerintem rosszabb, ha ide-oda rángatják a gyereket, ki a huzatos folyósra, aztán vissza, mint az, hogy bejön a rokony, rákukkant, és már megy is. 2 ágyas szobában voltam, ahová bejöhettek a látogatók, bárki (apa, nagyszülők, uncsitesók, barátnő, stb.) és nekem ez volt a jó. Így a kicsi az esti fürdetést leszámítva a cicim-ágyam és az ő kiságya közt az ágyam mellett ingázott, nem kellett kihurcolnom sehova, és az apja is egész nap velünk lehetett. Nekem ez nagyon sokat jelentett, kellett, hogy ő ott legyen velem. A rokonokat így is kitilthattam volna, de azt sosem értettem, az apa miért nem mehet be...Ezt most csak azért írtam le, hogy van ilyen is és ez a rendszer sem rosszabb, mint a köbö teljes elzártság. Hétfőn szültem, csütörtökön mehettünk haza, szerda éjjel voltam csak nagyon rosszul, amikor megindult a tejem, na, akkor vittem el éjjel a kicsit a csecsemősökhöz, de reggel 6kor már hozták is vissza. :D Amúgy végig velem volt és ennek is nagyon örültem. Úgyhogy esélyes, hogy mi is megpróbáljuk az egyágyast majd.... :roll: Ott az anyukával lehet éjjel a kicsi, ugye?

Jaj, ehhez van még kérdésem: máshol is érdeklődtem a kórhiról és azt hallottam, hogy éjjel automatice tápit és/vagy cukros vizet adnak a kicsiknek????? :shock: Ez komoly? Ha akarom, ha nem???

Tarcheh: Én nem magánba járok hozzá, szal gyanítom, hogy kicsit más a szitunk... :wink: Ami érthető is ugyebár....
bébic
 
 


Na sziasztok, megjöttem a dokitól!

A KISASSZONY még mindig kisasszony, és minden okés. Fejjel lefelé van, méretei jók, bár nem mérte le konkrétan, de meg volt elégedve. Szépen beterpesztett, így mindent látni véltünk... :-)) szóval mostmár elhiszem hogy lesz egy LUCÁNK!
Nálunk most minden gyerek beteg ...ápolás van ezerrel, orvoshoz időpont már nem volt, így csak besoroltak pluszba, király lesz beteg lázas gyerekekkel ott ücsörögni...

Kép

Kép

Kép

Kép
csilla76
 
 


Sziasztok.

Kedves Edina, nagyon szépen köszönöm! Nagyon jól leírtál mindent.

11-kor világra jött, és 2 óra múlva már meg is tudtad akkor etetni, akkor nem törvényszerű, hogy csak másnap lesz tej (kivéve, ha éjfélkor műtenek :-) )
Most megnyugtattál :-)

A felkelésekkel most is gondom van, az ágyban alig tudok megfordulni, igaz most a csípőm fáj, úgyhogy szokom :-(

Milu a Milán becézése?
Tudjátok már, hogy Hugit vagy Öcsit kap a kis Trónkövetelő?

Szép napot!
Eszter

Kép
macine
Budapest XXIII. kerület
 
 


Szia Bébic!

Én is Viktorhoz járok az sztk-ba.
Találtam már róla neten hideget meg meleget is, de több volt a pozitív visszajelzés.
Remélem, hogy jó kezekben vagyunk nála, és nem bofályosoló tényező, hogy nem a magánrendelőbe járunk hozzá, a szülés árát így is-úgy is megmondja majd.
Első gyerkőc, úgyhogy nem tudom ez hogy működik. Rá kell majd kérdeznem, vagy valamikor mondja, hogy mennyibe kerül az, hogy Ő császároz?
Tudnátok ebben segíteni? Meg mikor szokott előkerülni az anyagi oldal? Szülés előtt X héttel, vagy csak szülés után?

Köszönöm:
Eszter

Kép
macine
Budapest XXIII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?