Új privát üzeneted érkezett!

Fendike :P
Akkor a szüléseddel nem lehet semmi gond :D Örülök, hogy pont ő a javasolt doki 8) Tényleg egyhén szólva zűrös, ami itt a végén történik körülötted, de az jó, hogy most már lazán veszed :wink:

Boni :P
Jó volt és érdekes, de elég rövid. Összesen 1 óra, de abban már a kérdések is benne voltak.

Viri :P
Az a vicc, hogy centire lényegében egyforma a hasunk, nade én láttalak is és úgy nagyon nagynak tűnik a különbség :shock: Bizti a lányok oldalra húzódnak laposabban, az enyémek meg előre. Mondjuk igaz is, oldalt nincs semmi, csak elöl a naaaaaagy pocim! :D

Judit :P
Aranyos vagy, köszönjük :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni hát ingyé van :lol:

csajok mi a véleményetek a köldökzsinor vér levételéről?
Vendég
 


Egy-kép kép kaja után...

Kép

Kép
Vendég
 

 
 

Sziasztok Csjszik!
Rengeteget írtatok, tuti nem tudok teljesen visszaolvasni! :?

Fanni!
Ne aggódj a poci méreted miatt, nagyon szép! :P A gobelin is nagyon tetszik, ügyes vagy.

Fendike!
Hú micsoda változásokról maradtam le! Kíváncsi vagyok, mikor fogsz szülni! Érdekes, hogy hiánycikk egy ilyen teszt. :oops:
Egyébként jól érzed magad, igaz? Én teljesen fájások nélkül mentem be a kb-ba, és alig voltam kitágulva, szóval nyugodtan szülhetsz természetes úton! :D

Petitpois!
Akkor most már otthon vagy? Biztos minden rendben lesz, sztem is a lényeg, hogy folyamatosan ellenőrizzék a babát uh-on! :D

Jucmuc!
Nagyon édi Davide, leginkább az tetszik, amikor apa pociján szunnyad! :lol:

Rólunk:
Vasárnap éjszaka arra ébredtem, hogy eszméletlen módon fáj a mellem, és ráz a hideg! :( Mint kiderült begyulladt a bal cicim, állandóan masszíroztam, és fejtem, de továbbra is fájt, és a lázcsillapító csak néhány óráig hatott, visszament 38 fölé. Ma bementem a kh-ba a szülésznőmhöz, ő is átmasszírozta, meg fejt le belőle, ma már jobb, remélem helyre fog jönni!
Vasárnap voltunk a levegőn 5 percre, végig órdította a kint létet,
de ma már jobban tetszett neki! :D
donika
 
 


Itt az aktuális pocikép. |gy a képen nézve sokkal kisebb, mint a tiéd Fanni.:shock:
És teljesen igazad van, én oldalra is szélesedek rendesen :lol: Kép

Kép
viri8
 
 


Donika,
köszi, igen tök jól vagyok, ezért is tűnt olyan idegennek, hogy be akarnak fektetni, amikor először felmerült, hogy szivárgok
régebben sokkal többet keményedtem (kopp-kopp), pedig Máté iszonyú aktív mostanában, néha felkiáltok annyira mocorog, rúgdos, mindenki megijed körülöttem, de én nagyon élvezem... :D
milyen jó, hogy a szülésznőd tudott segíteni és nem kellett antibiot szedned, amitől meg nem tudnál szoptatni...
van erre egy külön technika, hogyan kell masszírozni???
gondolom fájt rendesen.. :oops:
Zsombinak nem tetszett a friss levegő??? azt gondolná az ember, hogy ilyenkor rögtön bealszanak... :roll:

Viri,
szép a pocid, így tényleg kisebb mint Fannié, dehát ez annyira alkatfüggő!!!!
nekem volt minden eddig, a 'hú mekkorától' a 'milyen kis helyesig.'.. :lol:

Lafi,
annyira édes Hunor, nagyon szép baba és mosolyognak a szemei, amitől még kedvesebb!!!!

Boniko,
mi levetetjük, először akartam, utána elbizonytalanodtam, végül rábeszéltek... :D

Kép
fendike
 
 


Szép jó reggelt!

Lafi Hunor baba nagyon jóllakottan csücsül :lol:
hát igen, én is elbizonytalanodtam, de még lehet.... :roll:


Viri csudiszép a poci

Én nem tudtam tegnap feltenni, mert lemerültek az elemek, töltőn voltak, majd ma. nem hagyhatjátok ki :lol:
Vendég
 


(((((((((((((((((((((DONIKA))))))))))))))))))))))))
Vendég
 


fendike írta:milyen jó, hogy a szülésznőd tudott segíteni és nem kellett antibiot szedned, amitől meg nem tudnál szoptatni...
van erre egy külön technika, hogyan kell masszírozni???

ha valódi mellgyulladásról van szó, akkor azt csak és kizárólag antibiotikummal lehet kezelni. De amellett lehet szoptatni, ettől nem kell félni.

A masszírozással meg nagyon csínján kell bánni, nem igazán ajánlott, mert a tejet be lehet masszírozni a szövetek közé, és onnan nem tud egyáltalán ürülni, ront csak a helyzeten.
Ami mindenkor ajánlott a melegítés, olyan forrósággal, amit még az ember bőrön el tud viselni, és 15 perces melegítés utána azonnal szoptatá v. fejés.
Babát mindig a gyulladt mellre kell először rátenni, hogy az erős szívása először azt ürítse ki.

Donikánál én azt gondolom inkább csak egy erősebb tejcsatorna-elzárodásról volt szó, nem mellgyulladásról, mert az nagyon magas lázzal jár és gyógyszeres kezelést igényel, nem múlik el 1 nap alatt, min. 3-4 nap kell hozzá.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,

Te még képes vagy éjszakázni? Vagy 0:04-kor már felébredtél? :lol:

Boni,

Igazából, mi használt babakocsit keresünk. Az új termék tényleg nagyon dréga. Most találtunk egy BBC-t is használtan. Nagyon tetszik , csak az a baj, hogy szürke. És a lányoknak nagyon sötét lenne.....Igaz még ráérünk, de azért nézelődünk.

A köldökvért mi biztosan nem vetetjük le. Beszéltem a dokimmal és itt is volt fenn egy link, ahol a Hajdú drnő is nyilatkozott. Számomra az derült ki, hogy ez igazán a köldökvérbankoknak nagyon jó üzlet. Számunkra nem tud annyit nyújtani, hogy megérje befektetnünk ilyen sok pénzt. De nyílván mindenki saját meggyőződése szerint dönt.
(A dokim szerint inkább vegyünk pl nagyon biztonságos gyereküléseket....)


Doni,

A masszás biztosan fájdalmas volt. Még jó, hogy volt egy szakember, aki tudott segíteni! Remélem, már egyre jobb a helyzet! Hogy mennyi minden érhet egy kismamát :shock:

Lafi,

Hunor baba szebb, mint egy hete! Milyen boldog tud lenni egy ilyen kis csöppség evés után :D

Lányok :lol:

Köszönöm a pocidicséreteket! Igaz, nem tűnik olyan nagynak, de én minden nap úgy érzem, hogy kicsattanok :oops:

Kép
viri8
 
 


Orsi,
köszi :D , sokat tanul itt az ember, remélem lesz tejcsim és könnyen megy majd a szoptatás
igen, nekem is úgy rémlett, hogy egy barátnőmnek amikor begyulladt antibiotikumot kapott és utána már tápszerezte a babát, mert azt legalább 5 napig szedte és el is ment a teje .. :oops:

Viri,
hajaj, hogy éjszakázom, ált. 1 előtt nem fekszem és utána is legalább 3szor kelek, mondhatnám hogy azért mert már nagy a poci, de nekem ez szinte végig így volt, leszámítva az első 3 kómatikus hónapot.. :D
jól aludni kb. hajnali 6-10ig tudok, érdekes!!!

Kép
fendike
 
 


Viri, szép a pocak.

FAnni, neked meg amellett hogy szép, még jó nagy is! :shock:

Mi nem vetettük le a köldökvért pont amiatt amit Viri írt...

Fendike, minden oké????(amúgy nem értem a barátnődet, mert ha kapott antibigyót, amellet lehetett volna szoptatni, direkt mellgyuszira találták ki....)

Donika, mára már jobb ?

Köszönöm Huni-dícséreteket! :D :D
Vendég
 


Lafi,
nem tudom pontosan, de már nem volt teje, egyik gyerekét 2 hónapig, másikat 2hétig szoptatta, gondolom különben sem volt sok, de nem értem nem attól gyullad be, mert sok van?!?!????

én jól, köszi!!! vízszerű cumó most nem folyik, kaptam kúpot meg szedem a semicillint és teljesen jól vagyok, holnap megyek újra dokihoz, gondolom még1szer látni akar, hogy nyugodt lelkiismerettel elutazzon 10 napra... :oops:
úgy döntöttem, megvárom, ezt mondogatom babócának is.. :D

Kép
fendike
 
 


KÖszi a véleményeket! Én is emiatt habozok :roll:
Vendég
 


Lányok :D

Próbálom követni az eseményeket, de irtóra lepukkant a számítógépünk + az internet is egy kész kínlódás, így alig tudok netezni.

OFF: ha tudtok valahol használt laptopot, vagy csomagolás sérültet olcsóbban, érdekelne!

Nyuszi :D :D :D
Gratulálok Krisztiánka érkezéséhez!!! Szuper, hogy ilyen könnyen, gyorsan szültél!!! Sok tejcsit és nyugodt napokat kívánok a kis családnak!

Fendike :D
Örülök, hogy megnyugodtál. Tudom, milyen ez. Kislányomnál nekem is volt ilyen vízszerű bő folyásom (sőt, most is néha), és hiába tudom, milyen amikor elfolyik a magzatvíz, mégis csak egy dilemma. Ha mocorog, akkor odabent minden rendben. A szülés meg, remélem, beindul magától és természetes úton szépen le is zajlik :D

Aranykavics :D Petitpois :D
Rátok is skat gondolok, kíváncsi vagyok ki lesz a befutó a hármas fogatból :lol:

Fanni :D Viri :D
mindkét poci szépséges! És milyen karcsúak vagytok :roll: Hát, én azért popsira, combra is szedtem fel. Én is 5-6 kg között mozgok, de ugye itt 1 babó van :oops: Most már jobban odafigyelek, csak a kislányom néha elcsábít :oops:

Boni :D
Kiváncsi vagyok a Te pocidra is! Magzatmozgás érzéséhez gartulálok, ugye milyen csodáslatos?

Kisfóka :D
Terheléses vércukor eredményedhez gratulálok!!!

Lányok :D
Ma voltam orvosnál. Lepény gyönyörű, nem meszesedik. Csabika egyelőre koponyavégű fekvésben - mint aki tudja, hol kell majd kibújni :lol: BPD már 61 mm. Köldökzsinór a lábainál hever.
Terheléses vércukorra márc.25-én megyek. Doki bácsi mondta, havi 1 kilónál ne hízzak többet, és egyáltalán ne egyek cukrosat, és szénhidrátot is fogjam vissza :oops: Amúgy tökéletes rendben vagyunk. Kis gombás fertőzés azért van, de nem vészes, kaptam rá Candibenét.

Ha meglesz a laptopunk, és helyreáll az internet is, ígérem gyakrabban jövök és lesz pocifotó is!!! (Fanni)

Sok puszi: Véda
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék én is hozátok csatlakozni, ha nem bánjátok. :oops: Fanninak régebben már írtam, és ő kedvesen invitált, de csak most, a kitűzött idő elérése után merek írni. A Kaális topikból jó párotokkal "találkoztam" már, de vannak ismeretlenek is. Majd próbálok felzárkózni. Remélem lesztek egy páran, akik emlékeztek rám, annak ellenére, hogy nagyon régen nem voltam már. Most szeretnék gyakrabban jönni.

Gratulálok mindenkinek, aki már a karjában tarhatja a babócáját, és azoknak is, akik hozzám hasonlóan egyenlőre még várunk arra a pillanatra.

Lenne rögtön egy kérdésem. Olyan feledékeny lettem, hogy már szégyenlem. Holnap megyek AFP vérvételre. Úgy emlékszem, hogy nem kell éhgyomorra mennem. Erősítsetek meg ebben, legyetek szívesek.

Előre is köszönöm, és szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Nők! szijja! jaj de jó! ez ám az óriási meglepetés :lol:
Vendég
 


Én egyébként nem ettem elötte, mert elég korán volt.8kor, addig ki lehetett bírni! :wink: de nem olvastam sehol, hogy tiltva lenne. :roll:
Vendég
 


Nők,
Lehet elötte enni, én is ettem.
Vendég
 


Nők, gratulálok!Valamelyik nap láttalak a szülészetek csak regiszráltaknak-nál, és eszembe jutott, vajon mi lehet veled...Gratulálok mégegyszer!!!!!!!!!
Vendég
 


Hali lanyok!

Tegnap itt volt latogatoba az anyosom igy nem tudtam jonni...

Lafi,
nagyon aranyos teleapocak Hunorka :lol: El sem hiszem hogy mar harom honapos :lol:

Fendike,
orulok hogy megoldodni latszik ez a kalvaria,azert jobb lenne a picurinak hamagatol indulna be a szules es nem kellen inditani...Azert az gaz hogy nem tudjak megallapitani hogy tenyleg a magzaviz szivarog e..
Mennyire becsultek Mate sulyat?
Te erzel mar vmit?En tegnap este ereztem de csak kis szurkalasokat :shock: Hmm kezd izgi lenni :lol:
Laura baba is neha akkorakat rug hogy hangosan feljajdulok..De nagyon orulok is neki persze :lol:

Boniko,
mi le akartuk vetetni de a doki teljesen lebeszelt rola,igymost elalltunk tole.VArju ka pocifotot..

Viri,
nagyon csinia te pocid is :lol:

Donika,
szegeny,remelem mar jobban vagy es gyulladas is muloban.Milyen a bugaboo eles bevetesben? :lol:

Nok,
gratulalok neked :lol:

Veda,
tok jo hogy minden rendben Csabikaval :lol: Remelm szamitogep problema hamarosan megoldodik

Kép
petitpois
 
 


Véda,
köszi, érdekes hogy neked is volt ilyen, elég nehéz elhinni, hogy tök normális, dehát nincs más választásom.. :shock:
örülök, hogy Csabi jól érzi magát.. :D

Petitpois,
érezni amit érzek az enyhe monoton mensis fájdalom elég sűrűn, de erre legyintett a doki, csak a rendszeres, ismétlődő, erősödő fájdalom érdekli :D
nem csináltak UH-t, tehát fogalmam sincs a súlyáról, pedig nagyon kiváncsi lennék.. :(
doki mondta, hogy kb.3kg körül lehet, de ez csak egy hasraütés szerű becslés lehet, hiszen honnan tudná, valszeg csak nyugtatni akart, hogy ha már most jön, akkor sem lenne semmi gáz...
Te mikor mész újra??? csak jövő hét?? lesz UH is??
nekem mintha úgy rémlene, hogy azt a 38.héten csinálnak itt

Nők,
nagyon gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mostanában nem olvastam a másik topikot, így most én is meglepődtem, de nagyon örülök, már jöhettél volna hamarabb is.. :D

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Donika!
Remélem már jobban vagy és minden ok!

Fendike!
Ki fogjátok húzni egyben, legalább még 1 hétig maradjatok egyben! :wink:

Nők!
Gratulálok!!!!! Boldog babavárást kívánok!

Lafi!
Hunor zabálni való!!!!! :lol:

Viri!
Szép pocid van, nem is kicsi! :wink:

Petitpois!
Már nem dolgozol ugye?

Véda!
Örülök, hogy jól vagytok!

Boniko!
Mi sem vetetjük le a köldökzsinór vért! Őssejtet lehet nyerni felnőtt korban az orrből és a gerincből, sőt még a várből is tudnak kipréselni! Ezt olyan valaki mondta, aki dolgozott ilyen laborban, ahol ezzel foglalkoztak és ő sem vetette le a saját gyermekénél!

Képzeljétek! Tegnap voltam szülőszoba látogatáson, újszülött osztályon, mindent megnéztünk a klinikán!
A szülőszobák egész szépek, bár csak a családit láttuk, a boxosat nem, mert ott éppen szültek. Megnéztük a 2 órás megfigyelőt is. A jó hír, hogy mostmár lehet olyat, hogy velem lehet a baba egész nap! :D Persze be is lehet adni, ha szeretném!
Nem tudom más kórházban is úgy van -e, hogy az újszülöttek érdekében nem mehet be látogató az osztályra. Egy üvegen keresztül lehet megmutatni a családtagoknak, és én ha a férjemmel vagy a családdal szeretnék beszélni, akkor ki kell menni a folyosóra. Látogató csak a Vip szobába mehet, oda viszont bárki, addig, ameddig akar!
Ez így van máshol is?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfióka,
ez melyik kórház????
Kútvölgyiben is így van, ezért szeretnék majd 1 vagy max. 2ágyasba menni, a többinél csak folyosó... :shock: , nem vmi kényelmes, bár végülis érthető ha sokan vannak egy szobában és az egyik kismama épp szoptat, furi lenne ha egymásnak adnák a kilincset a látogatók...

Kép
fendike
 
 


Fendike!
Ez a szegedi Klinika, ahol most 3 ágyas szobák vannak, plusz egy, ami 6 ágyas! És van 4 Vip szoba, ami fizetős!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Ime a pocakfotó! Kép
Vendég
 


Lafi :P
Olyan édes Hunor baba! A talin olyan jó volt tartani, egy igazi kis angyal :D

Donika :P
Köszönöm!
Remélem, nem gyullad be többet :? Biztosan nagyon rossz lehetett.

Viri :P
Igen, kisebbnek tűnik, de persze a csípő méret sem mindegy, bár emlékeim szerint neked sincs széles csípőd, de Neked bizti más alakú a pocid, ez lehet a magyarázat.

Boni :P
Mi nem vetetjük le.
Csini a pocid :D
A tegnap előadás egyik legfontosabb infoja, hogy a babád végig Veled van a kórház(unk)ban, egyedül fürdetni viszik el!

Véda :P
Jó, hogy jelentkeztél. Remélem, hamarosan megoldódik a gép probléma!

Nők :P
Örülök, hogy itt vagy :D és nem vártál a 38. hétig :lol: Mégegyszer gratulálok!
Nem kell éhgyomorra menni :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:A tegnap előadás egyik legfontosabb infoja, hogy a babád végig Veled van a kórház(unk)ban, egyedül fürdetni viszik el!

végig veled LEHET :wink: éjjelre be lehet adni (fiúkat én végig beadtam, Lilit első éjjel), és ha csaszis vagy akkor első nap ált. nem hagyják ott 24 órára... de ha kéred persze marad!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


FAnni köszi az infót!

Icsilya majd elválik, hogy ott mi leszen! :lol:
Vendég
 


Nők,

Én is vártam a csatlakozással a 12. hétig, de te aztán.......Örülök, hogy itt vagy. Emlékszem rád a páros fórumról, de én ott csak olvasó üzemmodban voltam :lol:
Gratulálok a picihez!
Nekem az AFP előtt csak azt kérték, hogy ne egyek zsírosat! De szinte megtiltották az éhgyomorral menjek! Az Istenhegyin voltam.

Boni,

Szépen kerekedik az a pocak :lol:!

Véda :D

Jó, hogy jelentkeztél! Segíteni nem tudok gép ügyben, de szurkolok, hogy sikerüljön megoldani a problémát :D

Kép
viri8
 
 


Szép jó reggelt! :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

Boni! Te vagy a héten az ügyeletes legelső bejelentkező reggelente :lol:

Kép
viri8
 
 


Igyekszem :oops: :wink:
Vendég
 


Lányok,

bocs, hogy megint beleszólok, de ez a mindig felmerülő köldökvér-téma írásra késztetett.
Az igaz ugyan, hogy innen-onnan lehet őssejtet nyerni, de a saját őssejt az nyilván beteg, ha már szükség van a kinyerésére. Mire donor őssejtet meg atlál az ember - már ha talál -, az nyilván nem egyszerű. Nekünk ezt mondták a Krioban.
Eleinte én se pártoltam, de a babáson meggyőztek a lányok, és így utólag is azt monodom, hogy örülök, hogy levetettük. Soha ne kelljen, de nem lehet tudni. Én azt mondom, hogy aki megteheti, az vetesse le. Annyit fejlődik a tudomány, egész élete alatt ott lesz egy kis biztosítékként. Ráadásul testvér 50%-, szülő meg 25%, hogy felhasználhatja, ha úgy adódik!
Először "csak" 150ezret kellett fizetnünk (azt is lehetett 2 részletben asszem ), majd évente 10ezret. Nekünk megéri.
20140901102739
 
 


És ez tényleg csak egy vélemény, semmi több!
20140901102739
 
 


Hajni köszönöm szépen az infót :lol:
Vendég
 


Nem egész élete alatt lesz ott a biztosíték, mert csak 20 évre van kifizetve a tárolás, ha utánna is tároltatni akarod, akkor tovább kell fizetni! És van egy kg határ is, ameddig fel tudják használni a köldökzsinorból vett vért, nekem ezt mondta egy lány, aki olyan laborban dolgozott, ahol őssejt kutatással és mindenfélével foglalkoztak!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Asszem fel kellene hívnom valamelyik tárolós céget :roll: :lol:
Vendég
 


Boniko :P
Igen, lehet, hogy jobban járnál, ha elmennél egy megbeszélésre és ott elmondanak mindent. :wink:

Helyesbítenem kell, 40kg-ig sokkal nagyobb az esélye, hogy sikerül a kezelés, utánna kevesebb! Ezt értettem a "van egy kg határ is"-nál is!

Orsiék a 2 fiúnál levetették, szerintem ő is el tudja pontosan mondani, hogy hogy is van ez!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Valóban csak 20 évre lehet előre kifizetni a tárolást. Biztos kell utána is fizetni, de most évi 10ezer az olyan sok? Addigra meg lehet még kevesebb lesz, 20 év múlva már nem lesz ennyire új dolog ez. Nekünk a krioban azt mondták, hogy akár öregkorban is felhasználható, erre határozottan emlékszem. Sajna már nem emlékszem pontos részletekre.
Én kicsit azt gondolom, hogy aki megtehetné, de nem veteti le, az kicsit önmagának is próbál keresni mindenféle okot, hogy miért ne. De persze ez mindenkinek a saját dolga.
Nekem igazából egy ismerős házaspár esete segített dönteni, akiknek konkrétan megmondta az orvos, hogy ha lett volna saját őssejt, meg tudták volna menteni. Gyerekkori leukémiája volt a kislánynak.
20140901102739
 
 


Hajni :lol: igazából még nem vagyok olyan tájékozódott, azért is informálódok!mert nem tom mire miképpen... bár párom úgyis ragaszkodik hozzá, de ő már többet olvasott utána :lol:
Vendég
 


Hajni!
Mindegy, ezen ne vitatkozzunk! Én nem magamban keresem az okot, hanem ezt egy üzleti fogásnak tartom részben, aztán ki tudja, lehet, hogy mi is levetetjük, nem tudom. Én egy helyről kaptam infót, ők 15ezer ft-ot fizetnek havonta, nem évente.De gondolom van több lehetőség is a fizetésre, mert plusz havi 15, minden mellett, úgy hogy nincs garancia arra, hogy segítene, engem ez gondolkodtat el.
Hidd el, én is sokat gondolkoztam rajta és szeretnék mindent megadni a gyerekemnek, de anyagilag nem biztos, hogy belefér. Ti havonta fizettek kb. ezer forintot? És azt meddig? Mert az nem hangzik rosszul, azt tényleg ki lehet bírni. :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :D ,
én csak azt mondom, hogy ha van vkinek ennyi félretehető pénze, akkor azt nem rossz helyre fizeti. Ebben azért legalább egyetért az orvostársadalom, hogy ezek egytől egyig megbízható cégek, helyek. Persze lehet, hogy "feleslegesen" fizeti ki az ember, mert nem lesz rá szükség, de így legyen! Az én lelki békém megér ennyit.
A második 70 ezer óta nem fizettünk, év elején jött egy papír, hogy erre az évre nincs tartozásunk. Úgyhogy nem tudom pontosan a részleteket, de azt hiszem, hogy tizenegykétezer évente 20 évig, ha 20 éves tárolást akarsz.
20140901102739
 
 


Hajni :D
Oké, persze értem én, hogy nem akartál te rosszat, én sem! :wink: És kívánom, hogy ne legyen rá szükségetek! :wink: Lehet, hogy mi is levetejük, nem tudni még, azt majd az akkor helyzetünk alapján döntjük el.
Egyébként magát a beültetést azt külföldön végzik? Azt nem tudod véletlenül?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :D ,
nem tudom 8)
20140901102739
 
 


Hali Csajok! :D
Köszönöm az együttérzést, háát jobb, mint volt! Éjszaka ismét nem sokat aludtam. A doki nekem is írni akart ki antibiotikumot, de aztán úgy voltam vele, hátha nem kell! Panadolt szedtem, és vettem be ma is, mert azért a bal cicim egy része elég piros volt. Nekem azt tanácsolták, hogy maszírozni kell a csomókat, és fejni, mert különben annyira begöbösödik, hogy tájog lehet rajta, és azt akkor fel kell vágni, és a tejet elapasztani.
Lafi jól írta, antibiotikum mellett lehet szoptatni. A forró vizes zuhany is sokat segít, jobban megindítja a tejcstornákat, és utána rögtön szoptatni, vagy fejni. Fontos, h hideg vizes borogatás elapasztja a tejet, így azt is csak mértékkel!

Petitpois!
A b.kocsi szuper! :P

Fendike!
Csak az első levegőzéskor volt sírás, ma nagyon élvezte a napsütést! :lol:
Szóval még minimum 10 nap a szülésig! :lol: Addig aludt ki magad, mert utána csak lopva lesz 2-3 óra!

Viri!
Csini a poci, nyugodj meg! :D

Nők! :P
De jó, hogy Te is itt vagy! Gratulálok!!! :D Hogy sikerült végül? Műtét után spontán? Hogy érzed magad? Dolgozol?

Véda!
Gratulálok a jó eredményhez! :)
donika
 
 


Nok!

Gratulalok, nagyon orulok, hogy babas vagy! Minden jot Neked! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Lafi,

nagyon edes Hunor baba a keeken! :D

lanyok,

koszi szepen mindenkinek davide dicseretet! :D :D

donika,

gyogyulj meg draga! :D sajnalom nagyon a mellgyulladast! nekem is becsomosodott a bal mellem alul de lazam nem volt szerencsere es a csomosodas is elmult par nap alatt.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Lányok, én is sok mindenkivel beszéltem őssejt ügyben, tény, hogy jelenleg sok mindenre nem jó, de az orvostudomány fejlődésével - ami
e téren rohamosan fejlődik - ki tudja még mire lesz jó. És egyértelmű, hogy ezt a frissen levett vért lehet legjobban felhasználni, nem amit későbbi korban nyernek és ráadásul nagyon fájdalmas is. Persze, az is kérdés, hogy mikorra oldják meg ezen sejtek szaporítását, ami akkor ténylegesen családon belül is nagy segítség lehet.
Igazából mindenki végül azt mondta, hogy aki megteheti vetesse le és remélhetőleg nem lesz rá soha szükség...

Donika,
hát igen, most pihi, 10napig még tuti nem szeretnék szülni!!!!
alvás megy, ha ledőlök rögtön elalszom, tök jó, nagyon élvezem, főleg mert eddig nem ment könnyen
további javulást cici téren, remélem már hamar elmúlik... :oops:
annak örülök, hogy bevált a babakocsi, én is várom már, hogy használhassuk, ott várakozik az előszobában

Petitpois,
hogy vagy, kilábaltál???

Voltam ma dokinál, megint arra jutottunk, hogy ez 'csak' hüvelyváladék és minden rendben. (hát remélem!! :oops: )
Dokim bemutatta a helyettesét, szimpi volt, de azért remélem nem lesz rá szükség jövő héten.
Vérképem váratlanul nagyot javult, iszonyatosan örültem, erre nem is számítottam, hogy szinte visszatért abba az állapotba mint amikor teherbe estem... :D

Kép
fendike
 
 


Hajni

engem is az erősített meg az őssejt-levétellel kapcsolatban, hogy a környezetemben van egy olyan gyerek, akin segített volna, ha van neki sajátja.
én akkor is levetettem volna, ha hitelt kellett volna felvennem.

Kép
zsuzsi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: