Új privát üzeneted érkezett!

Teszek fel képet ha elkészülnek.
rgabriella
 
 


A kórházról.
A babának pelenkát (popsihoz) azt mondják adnak egy nap hatot, de csak 1-2 db.-t raknak oda neked.
Éjszakára nem hozzák ki a babákat még kérésre sem, én azt a választ kaptam a csecsemőstől, amikor rákérdeztem, hogy éjszaka aludni kell, ki van zárva hogy kihozzák! mindezt megalázó hangnemben.
Sokszor tapasztaltam, hogy pótlást kapott a kicsim, és pont szoptatás előtt. Mert amikor kihozták enni, nem egyszer mélyen aludt, és vifélét büfizett fel. Limcsit adnak nekik, akár akarod, akár nem.
a babákat reggel 7-kor hozzák, fél nyolckor viszik vissza, utánna 10-korhozzák, és fél ötig maradnak, utánna 7-kor jönnek és este fél 11-kor viszik őket el éjszakára.
A házirendbe egyébként benne van, hogy a babát ki lehet kérni éjszakára, de a gyakorlatban nem érdemes ilyet kérni, mert sajna nem teszik meg.
Bármi kérdésed van, nyugodtan fordulj a csecsemősökhöz, nővérekhez, valóságban: hülyének néznek, ha valamit nem tudsz, és flegmán válaszolnak.
Hazajövetelnél le kell írni, hogy elégedett vagy-e az ellátással, a nővérek munkájával, de végig ott állnak feletted, és nézik hogy mit írsz.....
a Lényeg a szülészeten jó volt, a gyermekágyon nagyjából, de a csecsemősök hozzáállása ...szóval...embertelen, megalázó!!!!
rgabriella
 
 


Szia Gabi!
Először is egy nagy nagy gratula a fiadhoz! A csecsemősök hozzáállása, hát... Majd a Doktor reagál rá - ha akar...
Lényeg, hogy már otthon vagy! Minden rendben van veletek, jól vagytok? Mesélj már!!!!
És milyen volt a szülés? Ki volt a dokid, az ügyeletes, a szülész, melyik szülőágyon voltál, bejött-e, stb. stb. stb.
Mindent mesélj el nekünk szépen részeletesen!!!
Persze csak ha ráérsz és a Picurka hagyja. Tényleg, hány centi, kiló?
V.
vantal
 
 

 
 

Szia Gabi!

Ritkán irok, de azért olvaslak Titeket. Nagyon gratulálok kisfiadhoz. Tényleg milyen volt a szülés meg a szülésznő meg minden? Úgy látszik a csecsemősök nem változtak 4 éve is nagyjából így álltak hozzá a dolgokhoz. Jó lenne ha januárra változna. Én akkorra várom 2. bébimet. Sok sikert, szeretetet, boldogságot kívánok!

Puszi
Sys 22+4
sys
 
 


Sys! Januárban mikor? Elején, végén? Nekem is csúszik kicsit előbbre a dátumom, mert most már inkább január végi szüléssel lehet számolni, mint februárival. Elvileg addigra már lesz hidrokád is, ami nemtom, hogy mennyire lesz segítség. Barátnőmenek pl. nem jött be.
V.
vantal
 
 


Vantal!

Én elvileg jan.16-ra vagyok kiirva, de ez már a 3.időpont. Jan.24-ről kezdtük. Aztán úgyis bébi dönti el, hogy mikor akar kijönni.

Sys
sys
 
 


Van még egy lány, aki szintén januárban - vagy február elején ? - szül a dél-pestiben. Már vele meg is beszéltem, hogy mindenképpen aznap fog beindulni a szülésünk :o)))
Csatlakozol? :o)
Egy másik fórumos lányzó meg elvileg a jövő héten szül majd. Kedden össze is futok vele, mert mindketten megyünk be úgyis.
V.
vantal
 
 


Vantal!

Anettkára gondolsz? Ő az aki jan.21-ére van kiirva. Poénos lenne ha mind a hárman együtt mennénk. Lefoglaljuk a szülőszobát és csapunk egy jó kis bulit.

Sys
sys
 
 


Nem rá, őt nem ismerem szerintem. Akiről én beszélek nem dél-pesti fórumon ír, hanem egy "általános" kismama fórumon. De akkor most már többen vagyunk :o)
Viszont összejöhetnénk és járhatnánk pl. együtt felkészítőre. Vagy nem tervezed? Dolgozol? Arra gondoltam, hogy októberben, esetleg novemberben eljárhatnánk keddenként. Elvileg 3 vagy 4 alkalom van, amikor különböző dolgokat mondanak el.
Viki
vantal
 
 


Vantal!

Igazából nem tervezem a felkészitőt, mert nekem már 2.baba, de már azért eszembe jutott. Még nem tudom. Majd még beszélünk róla. Egy találkának már nem rossz.
Egyébként dolgozom és elvileg dec.31-ig fogok is.
Már ha tudok, de hát miért nem tudnék ha semmi gondom nincs.
Sys
sys
 
 


Sziasztok!

A szülésfelkészítőről lenne 1-2 hozzáfűznivalóm... Most kedden volt a 2. alkalom, amin részt vettünk, hát nem voltunk nagyon elájulva a hallottaktól. Az első szeánszon egy szülésznő tartott egy majdnem 2,5 órás tájékoztatást, az szuper volt. Jól felkészült, lelkes és kimerítő válaszokat tudott adni bármilyen kérdésre. A szülőszobalátogatás során sajnos csak a " lila szobát" tudtuk megnézni a frontok miatt, de majd talán legközelebb nagyobb szerencsénk lesz. A mostani csecsemőgondozásos előadás, szerintem majdnem nulla volt. 30 perc után közölte a cscsemős, hogy kérdezzünk, mert habár ő estig tudna beszélni a témáról, de inkább csak a kérdésekre válaszol. Már bocsi, de ha vki az első gyerekét várja, annak minden új, és minden érdekli, és még nem igazán tudja, hogy mikor, mit kell csinálni, akkor meg mit kérdezzen, nem igaz? Egyáltalán nem tünt felkészültnek, nagyon felületes és lerázós tájékoztatás volt az egész 30 perc, majdnem nem érte meg elmenni...
Egyébként, amit Gabi írt és nem úgy volt, azt mind beígérte, mindenhez állítólag nagyon lelkesen, pozitívan állnak, elvileg, de valószínű, hogy ez gyakorlatban nem így működik.
Erika
erika2004
 
 


Hát ez ismét olyan téma, amire lehetne hosszan reagálni...
Mindenesetre engem biztosan nem fog zavarni, hogy a véleményezést úgy kell írni, hogy bámulnak közben. Ha arra van igény, hát fel is olvasom nekik hangosan.
Hét elején a Bricoba is regényt írtam a vásárlók könyvébe. Be is szóltam, hogy kevés az egy oldal, még csak most kezdek belejönni! :o)
vantal
 
 


Sys: akkor te már rutinos vagy! :o)
Remélem a harmadik bébi várását már én is jól viselem! :o)
vantal
 
 


Vantal!

Te most hányadikat várod?

Sys
sys
 
 


sziasztok! hogy vagytok?
rgabriella
 
 


Sziasztok! Erika, a csecsemősök hozzáállása valóban olyan, amilyen... Legalábbis ezzel abban a pár napban, amit bennt töltöttünk, nem csak én voltam ilyen véleménnyel, hanem szinte mindenki. De majd meglátjátok....A szülés...
Úgy kezdődött, hogy 4-re mentünk ctg-re.háromneged óráig rajtam vol a szerkentyű. A ctg eredménye jó volt. A dokim azt mondta, hogy szüljük meg ezt a babát. Majd a felvétel után előkészítés. Hát a beöntés nem volt valami poén, főleg hogy ott arany...-em van. Aztán a burokrepesztés. Arra azt mondták nem fog fájni. De azért fájdalmas volt. És félelmetes belegondolni, hogy egy ollóval nyiszálnak a babuci feje előtt nem sokkal. Utánna párom is beöltözött, és irány a szülőszoba. Valahol közép tájon voltunk .. A szülőszobák fallal vannak elválasztva, előttük függöny. A gumiabda jó volt nagyon. Muris volt, ahogy párom cserélgette a magzatvíztől átázott betéteket alólam. Aztán jöttek az 5 perccesek. Azért azokat már rendesen éreztem!!! Párom mindig az óráját figyelte, hogy mikor jön a fájás. A 3 perceseknél már felmásztam az ágyra, már sehogy sem volt jó. De nagyon sokat segített, hogy páromhoz bújhattam. 3 percesek kb. másfél órán keresztül voltak. a dokim jött, és szólt, hogy szóljak ha jön a fájás. Akkor amikor jött, benyúlt, és amit csinált az iszonyúan fájt. Szóval akkor ordítottam. Igazából már megszűnt a külvilág, nem érzékeltem, hogy vannak körülöttem. A doki felszólított hogy nyomjak, de attól amit csinált, annyira fájt hogy egyszerűen nem ment.
Aztán egyszer amikor jött a fájás, elkezdtem nyomni, mielőtt benyúlt volna. Éreztem, ahogy a fejecskéje jön előre..Elfogyott a levegőm, de iszonyúan feszített. Megint nyomás. Annyit hallottam, amint a doki mondja páromnak, "nézze már ott mutatkozik a fee. Megint elfogyott a szusz. De már teljesen lentt volt a feje, és írtóra nyomnom kellet úgy feszített.. Nyomtam, és éreztem amint kibújik a feje, majd könnyebben a teste is. Párom meghatódva mondta, megvan...Édes pillanat volt. Szegénykémnek kiszívták orrát, száját, és a karjaimba tették. Akkor nem sírt, és rögtön a cicit kereste. Szóltam hogy nagyon hideg a keze, és elvették felöltöztetni. Aztán jött a varrás. A méhszájat is varták, ami fájt, a gátvarrás már nem, mert érzéstelenítették.
Utánna két óra megfigyelés. Nem sikerült pisilni, ezért katéterezés ,,,
Párom 2 után ment el, miután feltoltak a kórterembe..
Végülis 5 órakor kezdődött az igazi vajúdás, és 22 óra 47perckor született meg.
3650 gr, és 51 cm. Barna haja van és kék szeme.
Érdekes, hogy a fájdalmak mintha tompulnának, pedig akkor a legerősebb fájdalmak közepette úgy gondoltm soha többé...
Egyébként jól vagyunk, csak félek hogy nem elég a tejcsim, mert szinte másfél óránként jelzi hogy éhes. Pedig iszom a teákat, fejek mint őrült. De rossz blegondolni, hogy nem tudom, éhezik-e..Vagy csak a hasa fáj, és azért sír.
Egyelőre ennyi, mert mindjárt ébred a kis maszat...
Sziasztok!
rgabriella
 
 


Szia Gabi!
Hát, ez nem hangzott se túl jól, se túl rosszul :o) Kedvet nem csináltál éppen a szüléshez - "de jó is volna minden karácsonykor egyet szülni" :o) - de azért nem volt annyira rettenetes így elolvasni. Szóval reálisan hangzott így leírva, de gondolom azért benne lenni már egészen más.
Csak nem éhezik már az a bébi! :o) Meg hát szegénykének azért még túl sok ideje nem volt rá, hogy megszokja a mi rideg világunkat a békés anyaméh után. Tanácsot nem tudok adni, hogy mikor milyen, mert ugye halevány lila gőzöm nincs róla, hogy mit kell csinálni egy hasfájós babával. Azaz olvastam olyasmit, hogy vannak teák, meg cseppek erre. Illetve olyat is olvastam az egyik fórumon, hogy a térdedre kell fektetni hassal lefelé, és olyankor jobban kijön a feleslegesen lenyelt levegő. De azért ezt nemtom, úgyhogy ellenőrizd. Nézz meg egy már babás fórumot, ott azért adnak jó tanácsokat az anyukák.
Vagy kérdezd meg Syst, aki már profi (nem úgy, mint én: válaszolva a kérdésre: első babás).
Mindenesetre túl vagy rajta, jól vagytok és az a lényeg! :o)
Van egy szép babócád, akiről már tudod biztosra, hogy meg van mindene, ami csak kell! :o)
Majd mesélj, hogy milyen vele az élet!
Viki
vantal
 
 


Rgabriella!
Én is gratulálok!
Miért kellett aznap mindenképpen szülnöd? Nem érezte már jól magát bent a bébi? (Kiváncsi lennék, kábé ezeket a beavatkozásokat akartam elkerülni, ezért jöttem a Jahnba szülni. Persze ha ok van rá, akkor minden mehet.)
Tej: miért kell fejned? Nem akarok belep..fázni, de szerintem , ha másfél óránként akar szopni a kicsi, nem feltétlenül kellene fejned. Vagy a lefejt tejet is odaadod neki? Ha ilyen gyakran szopik, akkor nem létezik, hogy ne indítsa be a tejcit, és ö sokkal hatékonyabban kiüríti a mellet, mint a fejés.(Bocs, ha van valami egyéb oka , akkor nem szóltam, nem írtál erröl sokat, csak az alapján. amit írtál nem értem miért fejsz. VSZ ha inkább mellre teszed, ha kéri, az jobb minden fejésnél.)
moncaberta
 
 


Vantal!

Gúnyolodsz? Ki mondta, hogy profi vagyok. A szülés felkészitőről beszéltünk és ott biztosan nem tudnak újat mondani, főleg nem a szülésről.
Gabi!
Hasfájásba pedig nem nagyon tudok segíteni, mert a kislányom nem nagyon volt az. De ha fájt neki akkor tornáztattuk meg masziroztuk. Ez általában bevált és még szerette is. Sok boldogságot és sok tejcsit.

Sys
sys
 
 


Sys: dehogy gúnyolódom! Nekem foglamam sincs az egészről, hozzám képest egészen biztosan profi vagy. Én még a lámpát se ismertem fel a szülészeten, úgy kérdeztem meg a szülésznőt, hogy "az mi??" :o))) Szóval nekem inkább olyat nem tudnak mondani, ami nem új. Gyerektémába meg főleg. Folyamatosan keverem a bodyt a rugdalózóval, a fejvédőre azt hittem, hogy az a sapka, a kiemelőről se gondoltam, hogy az fürdőlepedő féleség, amikor olvastam, inkább a cumisüveg kiemelőkére aszociáltam :o) Aztán vettem egy helyes kis bodyt hatvanvalahányast, mondván az jó lesz az újszülöttnek. Utána mondták, hogy 56-ost kellett volna, csak hát nekem az olyan picinek tűnt, gondoltam, hogy akkora kicsi baba nincs is...
Szegény bébim! Mondjuk igyekszem addig is "képezni" magam, úgyhogy szerintem egy másik fórumon már a többiek agyára megyek a hülyébbnél hülyébb kérdéseimmel :o)
vantal
 
 


Sziasztok!

Háát, kezdek elkeseredni, én pont ezeket szeretném elkerülni, amiket Gabi is írt. Mármint szülésindítás, tágítás, burokrepesztés stb. Ezekben volt részem egyszer, oxitocinnal, császár végződéssel.
Szeretném megtudni, milyen az, ha hüvelyi úton, háborgatás nélkül (persze csak akkor ha lehetséges, azaz nincs semmilyen vészhelyzet) születik meg a következő baba. Valszeg az lesz a legjobb, ha ezeket már jó előre megbeszélem az orvosommal és határozottan kiállok emellett. Remélem menni fog Kép!
Meg a csecsemősöktől sem vagyok elájulva a leírtak alapján Kép. Nem tetszik a teáztatás sem, bár a kisfiam pont kiszáradás miatt került az intenzívre. (bár gondolom ezt úgysem vallanák be, ragaszkodnának a fertőzéselmélethez minden negatív eredmény ellenére). Szóval elbizonytalanodtam Kép.

Gabi!
Gratulálok a babához Kép! Hol vannak a képek Kép?
Ha tényleg másfél óránként kér enni a kicsi, akkor szerintem sem kell fejned. Lehet, hogy így mindig csak a cukrosabb előtejhez jut, a zsírosabb (azaz laktatóbb) tej pedig a fejőbe megy, ezért kér gyakrabban enni. Szóval próbáld ki, hogy nem fejsz párszor és arra hogy reagál. De ez csak az én véleményem, ha bármilyen kérdésed van nézz át a Szoptatás topikba ott vannak a szakemberek Kép.

Vantal!
Kép Szerintem belejössz majd a dolgokba Kép!

Üdv, Virág
virga
 
 


Hali Csajok!

Gabi, Gratulálok!Kép
Borzasztó, hogy ilyen rossz élményeid voltakKép! Én mindkettőnél többször voltam bennt a piciknél, és amit kértem betartották. Dani pl este már nem nagyon evett, de éjfél elött mindig éhen akart hallniKép. Saját tejemmel megitatták, reggel mindig kaptam az infót, hogy mennyit ivott belőle. Pohárból itatták a manókat. Limcsihez: Dani sokat ivott, Zsófi semmit... Ebben (mind minden másban isKép) rá kell érezni, mi kell a gyereknek... Ja és akkor kint volt az osztályon a gyermekorvosi vizit...

Mondjatok valami biztatót, mert barátosném jan elején fog szülni a Délpestiben...

Virga, nekem másodjára semmi tágítás nem volt, burkot meg nem tudtak repeszteniKép Ki a dokid?

Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Csucsuka!
Dr. Molnár Imre. Eddig mondjuk csak egyszer voltam nála, mert a MÁVból jöttem át a mostanában elhíresült sztárdokitól.

Üdv, Virág
virga
 
 


Zsófi: az orvosok jók, a szülésznők rendesek, nem fogdossák össze a látogatók a gyerekeket, és nem kell idegenek előtt szoptatni - mert nem mehetnek be látogatók.
Tisztaságról se hallottam sok rosszat még. Tényleg, az milyen volt, Gabi?
Igazából csak a csecsemősökről hallani negatívumokat. Mondd meg a barátnődnek, hogy ha kicsit előbb jön a bébim, akkor találkozunk! :o)
vantal
 
 


Sziasztok. Kezdek kimerülni az éjszakázástól, de a babucikámért mindent...
rgabriella
 
 


Sziasztok!
Vantal a tisztaság oké!!! Mármint a kórházban. Egyébként a fejésről annyit, hogy akkor szoktam, amikor az egyik cicit nem szopizza ki rendesen, és feszül. Csak abból a ciciből, amiből eszik. És este az összegyült tejcsit odaadom neki!
Egyébként a védőnéni, és a kórházi nővérek nyaggattak állandóan azzal, fejni, fejni...Most már mintha kezdene beállni a babucim a 2 órás etetésre..Na léppek,, mert felkelt!
rgabriella
 
 


Vantal, mit gondolsz, miért megy a Délpestibe szülni?Kép Mert én mindkétszer elégedett voltam. Szerintem nagyon sok kismama megáll ott, hogy jó legyen a dokija, minden rendben legyen a szülésnél. Ami persze nagyon fontos, de utána jön a neheze. Anyuci a szülés után igen érdekes lelkiállapotban van, ehhez fontos a hozzáállás, és szinte a legfontosabb, hogy foglalkoznak a gyerkőccel. Én megkaptam ezt, jó szinvonalon. Tehát több, mint három éve ezt nyomatom a barátnőmnekKép. Meghát az sem mellékes, hogy hazamenés elött a manóról koponya és hasi UH is készül...
Gabi soraiból pedig számomra az jön le, hogy ez a része eléggé megváltozottKép és ez eléggé elkeserít...
Ja, és a babódat ne siettesd annyiraKép, nála is nagyobb esély van a karácsonyi babára (asszem jan 10 körülről indultKép)

Menek, mert szétszedik a házat
Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok. Babócám olyan sokat és sokszor bukik, hogy kezdek aggódni, jól zár e a gyomrocskája...
rgabriella
 
 


Sziasztok!
Gabi: nem tudsz valakitől tanácsot kérni? Gyerekorvos? Vagy így hétvégén valamilyen rokon, barát, fórum? Mondjuk ha tényleg mennyiségileg is sokat, akkor szerintem valami ügyeletet hívj fel, nehogy kiszáradjon!

Zsófi: én is ajánlani szoktam a kórházat, meg az orvosomat is előszeretettel. A hozzáállás biztosan fontos. Én is most próbálom átállítani magamat, elkezdtem megint jógázgatni (magamtól, nem tanfolyamon vagy ilyesmi), szóval igyekszem a szülésig lelkileg is rákészülni. De különben nagyon fura, mert hihetetlenül érzi a kapcsolatot közben a bébi. Ha nekiállok jógázni, meg a babára koncentreálni, érezni, stb. Akkor olyan szinten elkezd reagálni, amennyire máskor csak ritkán. Szóval lehet velük szavak nélkül is kommunikálni már most is, ami szerintem jól jöhet majd a szülésnél. Na meg utána is :o)
vantal
 
 


Most szül éppen bent egy lány a fórumról. Nagyon izgulok érte!!! Szegénynek tegnap 22,45-kor folyt el a vize, és most rá 12 órával még mindig vajúdik. Most írt sms-t, hogy szarul van, nagyon fáradt, alig aludt, és még nincs meg a baba :o(
vantal
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatom a fórumot, írni azonban eddig még nem írtam.
Én is a Dél-pestiben fogok szülni kb. 6 hét múlva. Sokakhoz hasonlóan én is az orvosom miatt választottam ezt a kórházat. (Hartman Gábor) Az elmúlt évben két nagyon közeli baratánőm is szült ott, és alapvetően meg voltak elégedve mindennel. Egyedül a csecsmősök kaptak némi kritikát, elsősorban a fejéssel kapcsolatban. Nem tudom miért gondolják azt, hogy mindenkinek teljesen egyértelmű, hogy hogyan kell fejni...
Én most csak reménykedni tudok abban, hogy minden rendben lesz mind a szüléssel, mind az utána következő néhány nappal. (Az azt követő napokról ne is beszéljünk!)
Nem ismertek valakit, aki október vége felé készül szülni a Délpestiben? Jó lenne addig is megismerkedni valakivel,aki hasonló cipőben jár:-)

Remélem, már rendben megszületett a fórumos lány babája!

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


T. Doktor Úr!
Sziasztok lányok!

2004.08.30-án megszületett 3. kislányom. Szeretném megköszönni az ott dolgozók kedvességét. Külön szót érdemel a terhespathológiána CTG-k alkalmával a kedves fogadtatás Katikától és Zitától. Én másokkal ellentétben meg voltam elégedve a gyermekágyon dolgozók és a csecsemősök munkájával is (igaz már gyakorlott vagyok). Mindhárom osztályon még a takarítónőnek is volt kedves szava az emberhez. Nem bántam meg, hogy a megszünt Csepeli Kh. után követtem orvosomat, és itt szülhettem. Nagyon köszönöm orvosomnak, Dr Fejérvári Szabolcsnak, hogy az első császáros szülésem után tartotta bennem a lelket és még két gyermeket hozhattam a világra sima hüvelyi úton. Köszönöm odaadását, és azt a családias légkört, amit mindhárom terhességem alatt nyújtott. Köszönetet szeretnék mondani Sutusné Erzsi szülésznőnek is, aki a férjemmel együtt egy percre sem hagyott minket egyedül. (Igaz rajtunk kívül senki sem szült akkor.)Jól esett, hogy megdícsért azért, mert én a legkeményebb fájásokat is csendben tűrtem, csak az arcomon látszott, hogy fáj (én ilyen típus vagyok). Összegezve én teljes mértékben meg voltam elégedve a kórházi ellátással. Csak egy dolog bántja a lelkemet, az, hogy nem lett egy fiam sem, pedig én arra vágytam.

Kerekesné Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok? Mi most ki vagyunk...A babóca nagyon sírós, és sokat bukik. Hányásszerűen. Kezdek aggódni, jól zár e a gyomrocskája. Evés után 1 órával már felébred, van amikor fél óra múlva...
rgabriella
 
 


Gabi szerintem tényleg keresd meg ezzel a gyerekorvost!!!!

A fórumos lányról még mindig semmi hír. Remélem, már régen túl van rajta, és csak azért nem jelentkezik, mert pihen.

Zsuzsa: jó az ilyet hallani, olvasni! Gratulálok mind a három gyermekedhez!

Judit: én most már csak évvégén szülőket ismerek. Legalábbis, akik dél-pestisek. Biztosan nálad is rendben lesz minden!

Én már mondani sem merem, hogy vacakul vagyok. Este óta megint rémes a gyomrom, tele vagyok savval, émelygés, hányás, és szétmegy a fejem. Szerintem most már tényleg így maradok a terhesség végéig :o(
Viki
vantal
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Azt írtad, hogy kb. 2 óránként eszik, ha jól emlékszem. Mi lenne ha várnál egy kicsit többet két etetés között? Lehet, hogy egyszerűen csak tele van a pocakja és az a gond. Esetleg hívd fel az ügyeletet, nagyon rendesek, ők biztos meg tudják mondani mennyi a sok és mennyi a nem sok Kép. Egyszer én is hívtam őket (210-0720 a Heim Pálban), nagyon rendesek voltak, elmagyaráztak mindent. Esetleg beszélhetnél egy szoptatási tanácsadóval hátha Ő is tud valami hasznos tanácsot adni arra vonatkozóan, hogy mennyi időnként etesd a kicsit. A számuk a Kismamában is benne van.


Vantal!
Te szegény Kép. Lehet, hogy ez már tényleg végig így marad Kép. De hogy legyen valami pozitív dolog is: utána biztosan elmúlik Kép. Kitartás!

Üdv, Virág
virga
 
 


Megszületett a bébi is közben, most írt nekem sms-t a boldog mama. 3,7 kg és 51 cm :o)

Az egyik fórumos lány szerint refluxom van. A férjének van ilyen. Rosszul zár a gyomor, visszacsurog a sav, és sebesedik a gyomorszáj. Vagy valami ilyesmi. Nemtom, de ma ez tényleg elég durva. Bár aszonygyák ez a reflux is időnként terhesség alatt jön elő, aztán el is múlik utána. Legalább ebben bízom!
vantal
 
 


Sziasztok!

November 12. körül várjuk első babánk érkezését.
Jáhn Ferenc Dél Pesti Kórházában fogunk szülni. Szeretném megtudni, hogy van-e itt a fórumon valaki, aki szintén ekkora várja. Jó lenne már most ismerkedni.
Üdv. Viki
koviki74
 
 


Nézzetek át erre a Jahn fórumra is, bár elég döglött mostanában...

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=29740&hozzaszoltunk=1&step= 2
vantal
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Az endoszkópián (ahol a gyomortükrözést csinálták volna) pont a refluxról van kitéve egy csomó plakát. A háziorvosod nem tud valami olyan szert ajánlani, amit babásan is lehet szedni? Mert ez így elég durva és lehet, hogy rosszabb lesz amikor a baba már jobban nyomja a gyomrodat is. Szerintem kérdezz rá, ha még nem tetted meg Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!
Virág: Holnap megyek be úgyis vizsgálatra a kórházba, aztán még a héten a háziorvoshoz is. Szóval megbeszélem velük. Valamit kezdenem kell a dologgal, az az egy biztos. Bár ma diétáztam egy sort, és jobban is vagyok. Csak a hétvégén ismét fogytam egy kilót, azt meg nem kéne most már.
V.
vantal
 
 


Sziasztok. Tök jó ma vett nekem párom chicco-s fertőtlenítő folyadékot. Igaz hogy drága volt, de legalább nem kell főzőcskézni..Nekem amúgy sem jött be a főzőcskézés..
Tényleg mostanában hogy-hogy nem jön ide a Gyuri?
rgabriella
 
 


Emduan!!!
Engem érdekelne!!Küldj egy telószámot és infót!!
Gabi
rgabriella
 
 


Szerintem a Doki vagy még mindig szabin van, vagy elege lett belőlünk :o) Az utóbbira több esély van szerintem :o)
vantal
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Csak van valami megoldás, hogy egy kicsit könnyebb legyen Neked.

Gabi!
Az a fertőtlenítő folyadék sokáig elég lesz szerintem, szóval megéri az árát.

Üdv, Virág
virga
 
 


Szabin van...

De Rg leírását odadtam:
1. a főorvosasszonynak. Gondolom reagál.
2. a drának is.(beavatkozások?)
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Mi van a bukásokkal? Javult már a helyzet?

Üdv, Virág
virga
 
 


Szia Koviki!

Én elvileg november 1-jére vagyok kiírva az első tökmaggalKép
Lehet, hogy előbb jön, de majd meglátjuk.
Írhatsz privátba is: j_karpati@yahoo.com

Üdv,

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Szia Virga!!
Már igen. Szoptatás alatt ötppercenként próbálunk büfizni!! Jééé! Helló Gyuri!!!
rgabriella
 
 


Gyuri egyébként nem kértem hogy az orvosomat lehord!!!!! Lényeg hogy megvagyunk mind a ketten egészségesen. A beavatkozásokról annyit, hogy nem tudom a benyúlásoknál fájás alatt mi történt, de nagyon rossz volt.
rgabriella
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: