Új privát üzeneted érkezett!

Írtátok, hogy kivan száradva a köldökötök és a pocitok: körömvirág-balzsam nagyon hatásos rá! Patikában, gyógynövény üzletben , DMben keressétek! Nem olcsó, orvosolja a panaszt! :)

puszi Mindannyiotoknak!
emerenc
 
 


Ez most LAPTETŐ?!

:lol: :lol:
emerenc
 
 


Szia Emerenc! Puszik Neked!
A mandulaolaj szuper rà ès az mèg a csìkokat is megelôzi.

Kép
bodza2005
 
 

 
 

Igen,ez az!!! :lol:

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok, csak beköszönök, hulla vagyok, hajnal 3-kor még nem aludtam a Domitól...... :cry: Voltunk 4d-s uh-n, szuper volt majd mesélek holnap. A pocak mustrában benne vagyok. :D puszka

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
Ne hargudj, de nem fordítanád a gyereket a talpára a vonalzón? Inkább a világ álljon a feje tetejére! Olyan rossz érzés!!!

Sajo
sajo
 
 


Sziasztok!

Sajó,
Hú komolyan rossz érzés???? Nekem ez így nem tűnt fel... de most hogy mondod igazad van. Tudod mit? Lecserélem akkor a vonalzóm, mert megfordítani nem tudom. Amúgy Moncsikának sem tetszett, és hát mivel ez egy fórum, amit sokan olvasnak, ha zavar titeket, ám legyen :)
Na de remélem az új már rendben van??? :D

Chilike,
Tényleg ügyi vagy, hogy Apánk megdícsért a súly miatt :) Nekem a múltkor egyenes azt mondta: 'maga egy nagyon aranyos kismama, hogy nem hízott sokat' :)) Mondjuk röhögtem ezen a nem hízott sokat-on, hiszen 18 hét alatt 80 deka az inkább semmi, mint nem sok :)
Küldtem neked privit én is!
De szerintem képekkel még a genetikaival is adós vagy, nem arra gondolt Moncsi? Nem is láttam még a lányokról nagyon képet...vagy igen???

Moncsikám,
Óhh, akkor azt a tejes írást valahogy véletlenül nem olvastam. De azt hiszem nem is fogom elolvasi inkább... én imádom a tejet, és egyelőre szeretném is inni, nem akarok úgy járni mint Bodzi, hogy megundorodom tőle...
A pocakfotózásban benne vagyok, én még csütörtökön csináltam itthon, azt mindjárt fel is teszem, de akkor Ti is! :)

Bodzikám,
Köszönjük a tippeket a bútorokról- felszerelésekről. Én nagyon örülnék, ha feltennél/küldenél képeket a gyerekszobáról! Nálunk már nagyjából megvan a koncepció, de azért még persze folyamatosan alakul.

Mi egyébként a vásárlást december-januárban szeretnénk megcsinálni, februárban már szeretném, ha csak picit dolgokkal kéne foglalkozni.
Pont ma reggel találtuk ki, hogy a könyveket, amik most a gyerekszobában vannak, már ma délután átpakoljuk a dolgozóba, szóval már alakul a dolog :)

Nahát lányok, én ünnepélyesen megígérem, hogy nem fogok többet fincsi kajákkal hencegni itt, ezt mindig megjárom :( Tegnap ugye disznótorost reggeliztem, ez még nem is volt baj, de fent a Normafánál délután ettem egy kis kolbászt. Na, este olyan rosszul voltam, többször visszajött minden :( Rá kell jönnöm, hogy az én szuper gyomrom ami eddig mindent bírt, már csak a nagyon lájtos, zsírmentes kajákat bírja :( De úgy is felfoghatom, hogy Szonja nem hagyja, hogy elhízzon az anyukája :)

Rencsike,
gyere majd a képekkel! Puszi

Emerenc,
Gratula a laptetőhöz .)

Kislibus,
Na végül mit főztél?

Kép
vjulcsi
 
 


Sziasztok,

itt vagyok!:)

Julcsika,
szonja baba nagyon édes, hogy így ügyel a mamijára, ez a Domiról nem mondható el, max. annyiban, hogy elszívja tőlem a cuccokat, így nem rakodik annyira rám, bár ez a mérlegelésnél nem számít.....
annyira édes a pocid!!!!! és szupi az új vonalzód!!!!!


Szóval a tegnapi uh...miután hajnal 3ig parti volt a pocakban, és reggel rókatámadás volt, elég nyűgös voltam az uh-n.

Domika igazi rosszcsont...... :wink: ja és a doki ahogy meglátta, azt mondta, hogy hú de kövér....és így is van, tiszta hurka az egész gyerek. Ami vicces volt, hogy baromira nem volt kedve az egészhez, állandóan elfordult, közben hatalmasokat ásítozott.....ott röhögtünk, hogy hát igen ekkora parti után már nem nagy legény..... :D :D aztán teljesen sokkoló módon török ülésbe helyeszkedett ( a doki csak úgy nézett, mert ilyet még nem látott), de mivel még mindig nézte a vizsgálófejjel, elkezdett egyfolytában fintorogni grimaszolni, hogy most már elég!!!!
Majd jött a végkifejlett és hátravágta magát és egész testét kifeszítette mint egy vitorlát......hát csajok hűha, akaratos egy lurkó......

éreztem én már korábban is hatalmas akaraat van, mert ha lefekszem oldalra képes addig rúgdosni amíg el nem fordulok, és egyre jobban tapos....na mindegy majd ha kint lesz küzdünk.... :wink: :D :D :D

dvdt kaptunk, de képeket csak kinyomtatva, így nem túl jó a minősége.
azért egyet felrakok.

ja és akkora haja, hogy már simán be lehetne fonni és már frufruja is van....... :oops:


ja és a méretek: 32 hetesen 35-36 hetesnek felel meg kb 2400g, és nagyon hosszú is, szóval durva.... Kép
puszika

Kép
rencsi79
 
 


Rencsikém,

Aztaaa, Domi egyre gyorsabban nő! Lassan már egy hónappal előzi meg a korát? Nem semmi :)

Azért nem biztos (reméljük), hogy kint is ilyen akaratos lesz :) Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mennyire lehet következtetni ezekből a dolgokból arra, hogy milyen lesz a személyisége. Na majd pár hónap múlva meglátjuk :)

Amúgy meg gyönyörű :)) És hogy ilyen hajasbaba :) Adhatna egy picit Szonjának a hajából :))
vjulcsi
 
 


Sziasztok!

Emerenc! Laptető jó jel, tessék kihasználni! Nagyon-nagyon szeretnélem már állandóra látni itt téged is!!! :D

Rencsi! Hú, még a képen is láttszik, hogy milyen ki pufóka!!! Hát ha igy folytatja, mire szültök Guiness várományosok lesztek!!!! Baba a méretei miatt, mama meg ezért, mert megszülte! :lol:

Julcsi! Nagyon szupi ez az új vonalzó, olyan kis Szonjás :wink:
Apánál a csirkepöri nyert, épp főddögél, terjeng az illata, már olyan éhes vagyok.... :oops:
Nagyon helyes a pocid!!!

Hizás: 42 kg-al kezdtem az ovu indukciót. Legutóbb már 44 kg voltam apánknál, ere közölte, hogy hogy lehet 44 kilóval élni? Mire mondtam neki, hogy pedig már két kilót hiztam, erre közölte, hogy ez akkor is kevés az életbenmaradáshoz.... Na erre varrjatok gombot... :shock:

Kép
kislibus
 
 


Rencsi! Azóta elolvastam a másik topikban, hogy nem épp a kicsi emberek közé tartoztok a pároddal. Na igy már nem csodálkozom Domin. :lol:

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Julcsi!

Drága Vagy!!!
Nem csak azért, mert kicserélted a vonalzót, hanem a képen is!!!
Sok derü és kiegyensúlyozottság sugárzik Belőled!!!!

Rencsi!

A kép valóban nem túl jó, de Domi durcás arckifejezése remekül kivehető. Bizony, már a pociban kis egyéniségek Ők! Úgy látom kis bak érkezik a családba. Rettegjetek! Én ismerek egyet. (Ő a feleségem!) :lol: :D :lol:
sajo
 
 


Sziasztok csajok,

Rencsi, nem semmi Domibaba. Lesz vele bajotok, igazi kis pasi. :lol:
Reméljük azért ő is megáll a végén, mint Marci.
Görcsied? Jobb azért egy picit?

Kislibus, 44kg. :shock: Az nem semmi, én utoljára alsó tagozatban voltam ennyi. :oops:
Nem semmi lesz két babával ilyen kis vékonyan.
Ja és, amit a múltkor ajánlottál (tudod a hancur), na meg volt. De Marcikámat ez sem nagyon érdekli. :?

Julcsi, nagyon csinos vagy. És mennyire ügyes, hogy még 1kg-ot sem híztál. Ja és a vonalzód nagyon édi.

Chilikém, írtam.

Kép
gmelcsi1
 
 


sziasztok

Képzeljétek tegnap éjjel fél2-kor feküdtünk le és szokás szerint 4-kor kelltem, de már a párom is fennt volt, feljebb akarta venni a lakásba a hőmérsékletet, hogy ő fázik, meg fáj mindene.
Naa mondom akkor inkább nézzük meg, van-e láza. 37, 5 volt szóval csak hőemelkedés, csináltam neki teát , kb fél7-ig vergődtünk mire vissza aludtunk. 9-kor már fennt is voltam, párom is fennt volt, de nem tudott kikelni az ágyból, húú mondom itt valami nem stimmel, ő már reggel 7-kor le szokott futni a benzinkútig a sportjáért..., megint tea, hőmérőzés, vissza alvás(én már nem aludtam vissza, mert kimostam, stb, meg ma mentünk volna a szülinapra..tudjátok a keresztfiaméra) délben már kiszállt az ágyból, húsleves, visszafekvés, kb 3 körül kezdett magához térni, felhivtam anyuékat, hogy akkor elkészülünk és indulunk.... Erre csöng a telefon(párom nagylánya péntek óta rokonoknál "nyaral" , ők hivtak, hogy a kislány hány , és nagyon magas majdnem 40 fokos a láza, mit adhatnak neki, mondtuk, hogy neki mindig igy felmegy a láza, nagyon nehéz levinni, de megbeszéltük a teendőkat, meg hogy indulunk érte..) megint telefon anyuéknak, hogy mégse indulunk..
Sokkal rosszabbul nézett ki a kislány, mint gondoltuk, tiszta láz, rázta a hideg, dölöngélt jobbra-balra, bementünk vele az ügyeletre, de tök sokan voltak, mondom inkább gyerünk haza kihivom a dokit, minthogy terhesen ülljek a sok beteg között...
Közben még beszaladtunk kaját rendelni, mivel ma arra készültem, hogy megyünk vendégségbe, csak egy kis húsleves volt itthon, aztán jöttünk haza. gyereket be az ágyba, de a láza még mindig nem ment le a gyógyszer ellenére se.
Közben kijöttek anyuék, tök rendesek voltak, hoztak egy csomó kaját amivel ma vártak bennünket, és megjött a doki is.
A lényeg mindketten -a párom és a lánya is-virusfertőzést kapott, ami fertőz is 2 napig. Sok folyadék neocirtan, rubophen, köptető stb. Azt mondta az orvos, ha elkapom akkor már elkaptam, de csak 2 nap múlva jönnek ki a tünetek, szedjek 2000 mg C vitamint naponta(holnap hivom apánkat, hogy szabad-e szedni) és azt mondta az orvos, hogy a lázra kell csak nagyon vigyázni, hogy ne menjen fel, de a babáknak nem lehet már semmi baja, mert ők már ki vannak fejlődve rendesen.
Mindenesetre a tököm ki van, soha nem vagyunk betegek, mostmeg kismama létemre vannak ilyen szarok,hogy mindenki lebetegszik körülöttem, mindenkit én ápolok, ráadásul izgulhatok még 2 napig hogy mi van. Remélem olyan kis szivós erős szervezetem van amilyennek gondolom és minden rendben lesz, nem tud ez a szar virus kitolni velem.
Azt mondta a doki, hogy aki a H1N1-et kapja el még jobban jár, mint a sima őszi influenzát, mert annak erősebbek a tűnetei és tovább tart a lefolyása... és , ha az ő felesége lenne most terhes nem adatná be neki az injekciót.
Ma elfogyott a Magne B6-om, de olyan hülye napom volt, hogy nem is tudtam venni, reggel az lesz az első , hogy irány a gyógyszertár.

Addig is drukkoljatok légyszike, hogy ne jöjjön ki rajtam is ez a szar...
chilike1
 
 


Sziasztok!

Hú Chilike, szegénykém :(
Ez nagyon rossz lehetett!
Vigyázz magadra, pihenj sokat (betegség ellen szerintem a legjobb orvosság), és tényleg edd a C-vitamint (én napi 1000-et szedek, nem kérdeztem meg Déviszt, mert a házidoki ajánotta- remélem nem csináltam bajt).
Drukkolok, hogy ne kapd el, szerintem Te nagyon stramm kis nőci vagy, szóval erre megvan minden esélyed! (márnmint hogy NE kapd el).

Sok puszi!
vjulcsi
 
 


Most csak erre a két hsz.-ra tudok reagálni:
Chilike! Ne legyél breteg, a többiek pedig gyógyuljanak meg!!!
Julcsika és Chilike! Egy-egy alkalommal, pl. most preventív 2-3 napig nyugodtan be lehet szedni az 1000mg C-vitamint, a legjobb, ami Calciummal kombinált.
DE!!!! Én valahol olvastam, h a rendszeres nagy dózis C-vitamin árthat a magzatnak, ezért, amikor szedtem volna várandósan, már nem rémlik, miért is, megkérdeztem egy gyógyszerészt, h szabad-e. Erre Ő: persze. Mire én tovább erősködtem, hogy vajon én mit olvashattam, hogy miért is és mire is káros a magzatnál, erre a nő hitetlenkedett, de megnézte a gépében és felolvasta, h igen + mondta, h jééééé, tényleg, igaz. Sajnos már nem emlékszem, mit mondott. Próbálok utánanézni, Ti is nézzetek vagy kérdezzetek.
Ez nem biztos, h Apánk "okoskönyvében" benne van, bár abban minden van :lol: , amivel riogatni lehet. :D
Nem csináltál bajt Julcsibébi, de nem szedd hosszan. Chililány pedig 2-3 napig, szerintem.
CHILIKEEEEE! Hol a privim??????????????????????????????? :twisted:

Kép
bodza2005
 
 


Nagyon szìvesen Julcsikàm! Nagyon kis szèp a csìkos pocid!!!!! :D

Kép
bodza2005
 
 


Domika nagyon-nagyon èdes!!!!! :D

Kép
bodza2005
 
 


Chilike!! Jaj meg ne betegedj nekem, de a C vitaminnal kapcsolatban, én még mindig szedek napi 500 mg-ot, az elején két hétig napi 1000 mg-ot szedtem, kifejezetten apánk ajánlotta a vetélés megelőzésére, meg a ramaty vérképemre! Amúgy az 500 mg-os Egis C vitamin tájékoztaóján is azáll, hogy nem javasolt, de szerintem is inkább szedek egy hétig 2000 mg C vitamint, minthogy utána a láz veszélyeztesse a babáimat, ha megbetegszem. Egyébként a Cenzúrázott egészség cimű könyvben az alap szükséglet C vitaminból Lenkei szerint többszöröse a WHO által meghatározott adagnak. Szóval szerintem semmi bajt nem csinálsz, csak minden gyógyszerre rá van irva, hogy kismamáknak nem ajánlott, de csak azért, hogy ezzel védjék magukat a gyógyszergyárak. Lázcsillapitóból milyet javasoltak, mert abból is ahány ház annyi szokás. Nekem a háziorvos a paracetamolosokat mondta, hogy szedhetem, de a többit nem. Erre a Rubophen (paracetamol hatóanyagú) tájékoztatóján rajta van, hogy be ne merjem szedni... Hát én ha lázas leszek márpedig beszedem, mert a láz sokkal veszélyesebb...

Kép
kislibus
 
 


Bodza... Mi is átmegyünk éjjeli bagolyba, ha meglesznek a babáink???
:shock:

Kép
kislibus
 
 


Gmelcsi! Ja, ez a baba sehogy sem akar kibújni abból a jó meleg vackéból??? Pedig már megdumáltátok vele, hogy most már ki kellene onnan jönni nem??? Mi lesz, ha nem indul meg magától, mikor lesz inditás??


Jaj, olyan rosszat álmodtam ma, azt, hogy elkezdtem vérezni, s nem találtuk az utat a Jánosba. Olyan rossz volt.... :(
Ma pihenek is egész nap, semmit nem fogok csinálni!!!

Kép
kislibus
 
 


http://www.dietetika.hu/varandos.html

Libus! Nekem a nő felolvasta, hogy miért káros a magzatra a túlzott C-vitamin bevitel, pedig előtte, gyógyszerész létére, azt mondta, hogy ááá, nem lehet baj, majd belenézett a gépbe és megdöbbent Ő is. Én ezért nem mertem attól kezdve szedni.
Preventív igen, amikor éreztem, hogy valami bújkálhat vagy olyan környezetbe mentem, de 1-2 napnál tovább nem szedtem.
Próbálok utánanézni, jó?

Hát, igen, a Babulonok mellett az éjszakák lesznek majd alkalmasak bármit intézni. :wink:

MARCIKA????????????? :shock: :shock: :shock: :D

Kép
bodza2005
 
 


Még nem találom, lehet, h felhívom azt a patikát vagy egyik nap bemegyek, amikor arra járunk.


Túladagolás (ez felnőttekre vonatkozik, nem magzatokra!!!)
Vízoldható vitamin lévén nem lehet túladagolni. Sokan szednek viszont úgynevezett "megadózisú" C-vitamint, mondván ettől nem lehet semmi bajuk. Megfigyeléseken alapulva kijelenthető, hogy a tartósan napi 1000 mg feletti C-vitamin bevitel káros lehet. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában.

Kép
bodza2005
 
 


Na, ez is erre utal, de nem írja le, miért, a nő pedig konkrétan felolvasta.

Béres C-vitamin 100 mg filmtabletta - Dr.Info - Lakossági ...
Azonban a terhesség idején naponta túl nagy mennyiségû (kb.100 mg-ot meghaladó) C-vitamin fogyasztása káros lehet a magzat számára, ezért kerülendõ. ...

Terhesség, szoptatás

Mielõtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelõorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhes- és szoptató anyák az elõírások betartásával szedhetik a készítményt.

Azonban a terhesség idején naponta túl nagy mennyiségû (kb.100 mg-ot meghaladó) C-vitamin fogyasztása káros lehet a magzat számára, ezért kerülendõ.

http://drinfo.eum.hu/drinfo/sid/print2/ ... 87FD7CC969

Kép
bodza2005
 
 


Ez is írja:
C-vitamin Pharmavit 1000 mg pezsgőtabletta
ha allergiás (túlérzékeny) az aszkorbinsavra vagy a C-vitamin Pharmavit 1000 ... A túl nagy adag aszkorbinsav káros lehet a magzat vagy a csecsemő számára. ...
www.gyogyszerpont.hu/.../c-vitamin+phar ... gotabletta. html -

http://www.gyogyszerpont.hu/fertozesek+ ... letta.html

Kép
bodza2005
 
 


Szerintem Apánk csak az Algopyrint engedi, paracetamolokat nem,ha jòl emlèkszem.
Feltettem egy vàrandòs tàplálkozàsi kisokost az elôzô hsz.-ba,nèzzètek meg,egèsz jò. A 10òra 02 perces hsz.elejèn.
Hol vagytok Anyucik ès Kismamikàk???

Kép
bodza2005
 
 


Most nem 9:41 van??? Itt 10:41 van az òràjukon...

Kép
bodza2005
 
 


Csókok!

Én tudom! :lol: :lol: Azért nem szabad tartósan nagy mennyiségű C-vitit szedni, mert hozzászokik a baba odabenn, és születés után hiánybetegség fog fellépni nála. Legalábbis én eztetet olvastam eccer valahol.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Igen, itt nem jól jár az óra. Vagy nekünk kellene valahol beállítani?

Chilike, gyógysimi a betegecskék bucijára, Te meg vigyázz magadra!

Apánk Algopyrint (még jobb a hűtőfürdő), és penicillin alapú antibiotikumot enged csak. Megkérdeztem a rendszeres mandulagyuszim miatt.

Jaj, kislibus, rémesek ezek az álmok! Utána tök sokáig hatásuk alatt van az ember.

Vettem ma magamnak egy XL méretű pizsit. :lol: Úgy áll rajtam, mint tehénen a gatya, de legalább belefér a pocakPeti kényelmesen. :lol:

Julcsi ez a vonalzó nekem is sokkal jobban tetszik! És te is csini vagy! Mindjárt én is képezem magamat le.

Melcsike-Marcika! hajrá!!!

Rencsi, elég sejtelmes ez a kép Domiról. Olyan, mint az Androméda-köd. :shock: :lol: Azért jól felismerhető a gyönyörű kis arcocskája.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Na, fölvettem a kontroll-pólóm is :lol: :lol:

Kép

Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Fúúúúúúúú, de cép kis pocakPetike!!!!! :D
More! Köszi, akkor ezért nem szabad. :lol:

Nagyon kis csini Mamik vagytok Csajok!!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 



Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok,

hogy vagy chilike??? Mit mondott Apánk???


Moncsikám,

hűha, jó nagy a pocak!!! :D az utolsó kép óta rengeteget nőtt!! a következő képnél már nem biztos, hogy rád fog menni a kontroll ruha.... :wink:

Domcsi egész nap alszik....már félek mit fog művelni éjszaka.... :wink: bár lehet, hogy az idő teszi.


Bodzus,
te napközben nem szoktál aludni, amikor Esztike alszik? vagy ennyire kicsit az alvásigényed?

Többiek merre vagytok?

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok Csajok,

Chilikém, nagyon szorítok, hogy ne kapd el, és jobbulást a családnak. Ez mindig így van, akkor betegszik meg az ember körül mindenki, mikor terhes.

Moncsi, nagyon szép formás pocid van.

Rencsikém, Domi éjjeli bagoly. :D Reméljük kinn, majd fordítva lesz.

Marcika nem akar jönni, CTG-n minden rendben, fájás 0. :?
Most már nagyon türelmetlen vagyok. :?

Kép
gmelcsi1
 
 


Óóóó, Melcsi! Nagyon rafkós kis kópé a Marci! Már a Petim is minden nap kérdezi, hogy megszületett-e. :lol: :lol:

Köszi a dicséreteket! Bevallom, nagyon büszke vagyok a pocimra. Imádom! Erre vártam évek óta! :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Bodza! :)

Julcsi, Moncsi gyönyörű pocak!

Chillike, ez nehéz helyzet, de szerintem Te igen szívós csaj vagy!
:)

Elég érdekes, hogy Cvitamint is csak csinyán lehet szedni, aztán ajánlják az influenze elleni oltást kismamiknak is! :evil:

puszi! ( bacimentes )
emerenc
 
 


http://www.lll.hu/node/9 - ez most nem olyan tejes oldal! :lol: Hanem anyatejes! :lol: :lol:

Bodzika, köszi a hasznos kis oldalakat!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Most néztem utána: Béres Cseppet szedhetnek kismamák. AZ jó immunerősítő és megelőzésre is jó. Nem tudom, persze drága Dévai dokink mit mond rá. Tartalmaz vasat is, Ti meg szeditek külön, ha ezt szedné az ember/lánya nem kellene annyi mindent külön beszedni! Esetleg érdemes rákérdezni, mert mióta ezt szedem nem voltam beteg. ( nem vagyok beépített ügynök :lol: )

Na, nem okoskodok tovább! Hali! :lol:
emerenc
 
 


Hello Csajszikák,

Hú ma nagyon aktív napom volt: volam az Ikejában, végre megnéztem azt a bababútort, amit a neten néztem ki, és teljesen meglepődtem, mert nagyon tetszett élőben is!
Aztán meg szépülni voltam, szép világosszőke lettem megint a fodrásznál.
na, most hogy minden fontos infot tudtok rólam :) ,reagálok is :)

Moncsika,
Nagyon nagyon nagyon szép pocakod van! Nem semmi, hogy mekkora, eszméletlen sokat nőtt az utolsó kép óta. És olyan szép igazi gömbölyű kismamapocak :) Az enyém ehhez képest még csak egy dudor :) Bár a fodrász nagyon meg volt lepődve, szerinte 2 hét alatt rengeteget nőtt.

Chilike,
Hogy vagytok?

Melcsi,
jajistenem, most már kollektíve kell könyörögnünk Marcinak? :)
Akkor kezdem én: Marci lécci bújj máááár ki! :)

Rencsikém,
És nincs szíved ilyenkor felébreszteni Domikát? Mármint nappal, hátha akkor éjjelre kevesebb energiája marad? :) Na jó, ez csak vicc volt.

A C vitamin infot köszi Bodzi és Moncsi! Amint elmúlt teljesen a náthám, abbahagyom akkor a szedést, meg jövő héten megkonzultálom ezt Apánkkal is (mondjuk nem értem, a háziorvos miért nem tud erről???)

Kislibus,
gyorsan felejtsd el az álmodat! Reméljük ma éjjel valami sokkal szebb babás álmod lesz, és az majd végképp kitörli a fejedből a tegnapi rosszat.

Legyen szép estétek!
vjulcsi
 
 


Moncsikám! Nagyon szívesen!!! ;-) ;-) :D

C-vitamin
A sejtek épségéért, a vas felszívódásáért felel, a kötőszövetek kollagénjének képződéséhez, és ennél fogva a vérerek falának stabilitásához elengedhetetlen. Jó antioxidáns hatású, az ellenálló képességet fokozza.
C-vitamint tartalmaz: citrusfélék, zöldség- és főzelékfélék, csipkebogyó.
Ajánlott napi bevitel felnőtteknek: 70 mg
A szükséglet növekedése a várandósság és szoptatás alatt +50 %.
Egy pohár narancslé kb. 80 mg C-vitamint tartalmaz. A magzatburok idő előtti repedése az összes terhesség mintegy 20 százalékát érinti. Ha a magzatot és a magzatvizet védő burok túl korán megreped, és elfolyik a magzatvíz, fennáll a koraszülés veszélye. A C- vitaminnak fontos szerepe van a burok épségének megőrzésében, ezért a terhesség alatti elégtelen C-vitaminfogyasztás veszélyt jelent. A napi 100 mg C vitamin szedése a terhesség 20. hete után hatásosan csökkenti a korai burokrepedés kockázatát.


Vitaminszükséglet a terhesség időszakában és előtte
http://www.noiportal.hu/main/npnews-6738.html

Kép
bodza2005
 
 



Julcsika!Nàthaûzôk mennek!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 


sziaztok kismamik,
Melcsi sokszor eszembe jutsz a nap folyaman. Nagy izgalomban lehettek. Marci varunk ........
Lnyok, ha lesz gpünk vegre leirom milyen a welnessezes egy 8 ves gyerekkel. Kissebb fajta kikpző tbor :)
Persze nem rossz....
Szepek a pocakok csajszik.....
Puszi mindenkinek.
miciona
 
 


Sziasztok!

Chilike! Mi újság, javulnak a többiek, te meg nem betegedtél le ugye???

Bodza! Fú, ez az infohalmaz nálam system errort okozott! :lol:

Julcsi! De jó lehetett bababútort nézegetni! Megmondod a nevét, hogy melyiket nézted ki? Megnézném! (Én az ikres babakocsikat nézegetem a neten, nagyon gyúrok rá, hogy mindkét baba rendben legyen!) Mi egyébként a RS-ben szoktunk bútort venni, anno mindig nézegettem a bababútorokat, oda biztos elmegyünk majd, ha már itt az ideje. Álom nem jött se jó se rossz, most ezzel is megelégszem.

:)

Marcika! Tessék megszületni, már nagyon kiváncsiak vagyunk rád!
:D

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok Lányok,

Nagyon köszi a drukkokat és a kollektív könyörgést. Tegnap is összebújtunk apával, ma csináltam egy kisebb nagytakarítást. Várjuk a hatását, de nem nagyon jelentkezik.

Kislibus, mi is az RS-ben vettünk Faktum bútort. A neten megnézheted őket és nagyon jó árban vannak. Mi a vörös róka nevűt vettük. És jól teszed, hogy ikreset nézel, mert mindkét baba rendben van és punktum. :wink:

Julcsi, ikejában is nagyon cuki bútork vannak. De jó neked, hogy szépültél egy kicsit.

Micikém, köszönöm, hogy gondolsz ránk.
Gondolom mennyire pihentető egy 8 éves gyerekkel wellnessezni.

Kép
gmelcsi1
 
 


na itt vagyok , már tegnap is voltam elolvastam mindent aztán nem tudtam reagálni, mert megnéztem a Benkő új műsorát :lol:
Ki nem állhatom azt az embert, de ezek a nők még rajta is túl tettek... :lol: :lol:

húú nem is tudom kit dicsérjek... :wink:

moncsika
Nagyon cép pocikád van, én mindig azt hiszem , hogy csak az enyém nő, aztán meglátom a te képedet, rájövök, hogy EJHA!!! Te is gömbölyödsz szépen. Nagyon cuki a pocid :wink:
Jól vagytok egyébként? Mi a helyzet Petikével, mocorog rendesen?

julcsika
A te pocikád is nagyon szép, ilyenkor nagyon gyorsan változik, 2 hét alatt is rengeteget nő. Biztos szép lett a hajad, én ilyen kis becari vagyok, nem merem festetni,meliroztatni, nehogy felszivódjon vagy beszagoljam. Te hogy birtad a szagokat? A fodrászom Kemon festéket használ, ami teljesen ammónia mentes, de én még igy sem mertem bevállani a melirt. Talán közvetlenül szülés előtt beugrok a fodrászhoz, hogy jól nézzek ki amikor meglátnak a kisbabáim :lol: :lol: Mondjuk nekem igy is elég világos a hajam, talán nem olyan gáz igy sem. Habár úgy láttam a képen te is olyan szőkés tipus vagy, eredetileg is, nem?

bodzika
köszi drága a sok hasznos infót. privit még nem tudok irni, mert nincs még mit, de nem felejtettelek el :wink:

melcsike
irtam privit
nem azért mondom , de én még néha "örülök" is, hogy ilyen jól viseled az utolsó napokat, erőt ad nekem is, másnál mindig azt láttam, hogy hogy ki vannak akadva már ilyenkor, mindenük fáj, stb. Tök jó, hogy te ilyen kis erős vagy, én is ilyen leszek, mit szólsz? :lol:
Persze azért drukkolok, hogy Marcika minnél előbb ki akarjon jönni.
Főleg, hogy ne kelljen sokat lenned a kórházba szülés előtt... :wink:


rencsikém
hogy vagy kis szivem?
Tudsz már aludni kicsit?
De jó , már neked sincs túl sok hátra....várod már, mi?
Kell valami vizsgálatra menned mostanában?

Mi szerencsére jól vagyunk, család állapota javul...én meg olyan kis szivós vagyok, hogy úgy tűnik megúsztam és nem kaptam el tőlük...
Nem is hivtam apánkat, gondoltam kivárom a 2 napot, mert azt mondta a doki, hogyha valami van az 2 napon belül úgyis jelentkezik, szóval úgy tűnik rendben vagyok, igy nem is zaklatom apánkat feleslegesen. :wink:
chilike1
 
 


Sziasztok,

Kislibuska,
mi is voltunk az RSben, és láttunk is nagyon szép babaútort, csak drága volt, ami tetszett, így végül nem annál maradtunk :cry:

Micikém,
és mit mondanak a szervízben, mikor lesz már gép???

Csajszikák,
tudja valaki, hogy lehet-e kamilla teát inni terhesen, rá vagyok cuppanva és nem tudom nem árt-e? józan paraszti ésszel az mondanám, hogy nem, de a c vitamin is meg tudott lepni, ja meg, hogy azt olvastam valahol hogy a málna levél tea jó a méhnek és van szülés beindító hatása.....? ezt még régen olvastam de most nem találom....még egy két hét Domcsi eléri a 3 kg és elkezdek gyúrni arra, hogy ne döntsünk meg a G. rekordot..... :wink:

Párom mindig azt mondja, hogy agykontrollozam Domit majd, hogy jöjjön ki, nem is lenne ezzel baj, meg én sok mindenre használom és eddig mindig bejött( beültetéskor, fájdalom elmulasztására stb.), csak akkor ugye, szülnöm kell....... :? és mivel be vagyok tojva, nem tudok úgy koncentrálni!!! :oops: :oops: :cry:

Kép
rencsi79
 
 


kislibuskám
bocsiii, téged majdnem kihagytalak... :lol:
na örülök , hogy nem álmodtál, de azért készülj fel, hogy többször vannak ilyen hülye álmai a kismamiknak, ne foglalkozz velük. :wink:szép a vonalzódon az a" kicsi kincseim "
puszika
chilike1
 
 


rencsike
Figyú , adhatnál tippet nekem..
inkább irok privit, puszi
chilike1
 
 


Érdemes elolvasni:

Magzatvédő vitamin - ikerszületések

http://terhesseg.blogspot.com/2008/09/m ... etsek.html

Kép
bodza2005
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: