Új privát üzeneted érkezett!

Melani,
azt hiszem, hogy a TSH és az IR között nincs összefüggés, az egyik a pajzsmirigy működését mutatja, a másik a hasnyálmirigyét. Bár az inzulin és a pajzsmirigyhormon is elég sokmindenbe beleszól a szervezetedben, és valószínűleg, ha az egyik totál rossz hosszú ideig, az odahat a másikra is, de közvetlen összefüggés biztos nincs.
A TSH-d jó.

Kép
kisbuta
 
 


a laptetőért bocsi, átadom a következőnek...

Kép
kisbuta
 
 


Sziasztok.

amina:dupla folsav??? Én is heterózigóta vagyok és szigorúan napi még egy szuri megy erre stimukor! Clexan.Most várom a további eredményeket mert a hematológus kért még egy csomó vizsgálatot vérből.Még mindig nincs kész mert 6-8hét.Dévai ezt nagyon szigorúan veszi mert trombózis veszély így nagyon lehetséges!

Kép
Kép
melánia
 
 

 
 

PCO-m nincsen.Legalábbis a HSG,lapar,és ultrahangok ezt bízonyították.Műtéteket ezért is vállaltam be.Szóval így is úgy is pénzes az IR??? Ha SZTK-ás dokihoz megyek akkor is?

Kép
Kép
melánia
 
 


amina:vércukor:glükóz????? Ugye? :oops: Ref.tart:3.5-5.6mmol/I
Enyém:4.8 :?

Kép
Kép
melánia
 
 


Jaj,akkor most már nem tudom hogy hova is menjek IRügyben?Pénzt azt jó lenne tartalékolni köv. lombikra.Ráadásul most melóm sincsen. :cry:

Kép
Kép
melánia
 
 


Melania: IR: ha sztk-s dokihoz mesz, es ad beutalot, akkor ingyenes.
Heterozigotasag: ha jol tudom ez csak hajlam a trombozisra, atlagnal magasabb kockazattal, mivel mindket szulotol orokoltuk a "hibas" gent. Gondolom neked neztek a homocisztein szinteded is, mert ha az magas, asszem akkor mar kell a clexane is (de lehet hogy hulyeseget irok, de valahogy igy remlik). En meg nem szurom magam, ha homozigota lennek akkor tutira szurnam, es meg tervben van a homocisztein szint merese. Nalam csak nemreg derult ki, es meg alaposan korbe kell jarni a temat, nem tudom mi lesz a vege, egyelore csak dupla folsav, et utan meg aspirin volt.

Ki a hematologusod?szegedi? Nekem kene talalni egy jot...

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


amina:ezt azért kapom hogy biztos ne legyen baj!

Kép
Kép
melánia
 
 


Írok privit amina.

Kép
Kép
melánia
 
 


Melania: jo a cukrod... Lehet, hogy ugy jarnal, ahogy en. Igazabol semmilyen IR-re utalo tuneted nincs, ahogy nekem sem volt. Sajnos az orvosoknak is valamire alapozniuk kell a beutalot, az o kezuk is le van kotve. De azert egy probat tehetsz, ki tudja, lehet hogy neked sikerul :)
(egy zarojeles otlet: legutobb en csak a 120perces inzulint es vercukrot nezettem meg a Medicenterben Szegeden, elozo nap osszekotyvasztottam a lotyimet, ezt reggel 5-kor megittam, es 7-kor volt a vervetel, igy 7000 korul jott ki. Orvosok, ha ezt olvasnak mar tepnek a hajukat :), mert az osszefuggeseket is nezni kell, tudom, viszont arra jo lenne, hogy kiderulne, hogy toleralja a szervezeted a cukor sokkot. Ha minden OK, akkor nem is kell foglalkoznod vele, ha meg nem, akkor egy rendes terheleses vizsgalatra ugyis majd menned kell)

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Helyzet: 23-án megyek a kaáli-ba ujjabb ultrahangra és megbeszélésre a doktornővel azt monda hogy ir valami gyogyit is hogy rendessen ki tujuk számolni hogy mikor kezdjük ...
Értitek :?: :?: :?: :?: :?:

zálika78
 
 


zálika:igen én értem.Fogigátló lesz.Velem is szedetett több mint 1havi adagot mikor úgy látta.
Szerintem erre számíts.De lehet hogy te kevesebbet kapsz!!! :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


SEHOL SENKI??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Kép
Kép
melánia
 
 


Melánia én vagyok csak ezekhez a vizsgálatokhoz én nem tudok hozzászólni :roll:
Veled mi újság? Mikor kezditek a következőt? Milyen vizsgálatokat csináltatsz még meg?

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


I.móni:júli.15. megyünk Pestre kenetvételem lesz.Aztán ha minden igaz augusztus végén ha megjön kezdés.Meg persze ha minden jól alakul.Hát endokrinhoz kértem beutalót,időpontot még nem tudom mert apósomat kértük meg hogy menjen el időpontért.Neki közelebb van.Hematológiát is hívom holnap a véreredményem miatt.
Ti hogy vagytok???

Kép
Kép
melánia
 
 


A nyár hipp-hopp eltelik és kezdtek is :D

Mi megvagyunk, köszi. Rohanás az életünk. Jövőhét végén költözünk és itt is vagyok Grétivel meg ott is vagyok Grétivel. Tegnap is 3/4 8-kor értünk haza és reggel már ébredés után indultunk. De hát ott is ki kell takarítani a felújítás után.

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


I.móni:hova költöztök??

Kép
Kép
melánia
 
 


Melánia ment privi

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


Hali!

Moni. dejooo mar koltoztok is! biztos, hogy faraszto a koltozes, de utana majd szuper lesz!

Melania: van idopontod mar? tokjo, hogy ilyen hamar kezdesz :)

Monic: hogy vagytok a kis Danikaval?

Baba22: nagyon csondben vagy! tessek irni! :)

Zalika: veled mi ujsag?

Kisbuta: hogy birtad a hoseget pocakosan?

En nagyon varom a hetveget mar... kikeszit ez a melo :) , legszivesebben visszamennek nyaralni meg egy kicsit :oops: :D

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Sziasztok.

amina:mesélj miújság veled???? Kihalt ez a topik.
Tegnap voltam endokrinnál.Kaptam beutalót de nem a terhelésesre. :cry: Éhgyomri inzulin meg glükóz.Csütörtökön megyek megcsináltatom de szerintem Pest lesz ebből.Csak hát ezek a fránya anyagiak.Nincs munkám se. :cry: Vagy talán lesz de csak 2hónapig de az sem bejelentett. :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
melánia
 
 


Lemaradtam amina.Voltál nyaralni??? Milyen meló készít ki?

Kép
Kép
melánia
 
 


Melania: hatja...nem egyszeru dolog IR vizsalatra menni Szegeden, ismeros helyzet.... Meg esetleg az jutott eszembe, hogy a beutaloval elmehetel a Gyogypalotaba, mert ott beutalora megcsinaljak a simat, es a terheles reszet kifizeted esetleg- kb 6500 Ft :roll: Nincs jobb otletem... Vagy Pest.
Milyen munkat keresel? Remelem hamarosan talalsz, vagy tudok jobbat: elmesz tappenzre/gyesre szeptembertol ;)
(Igen, egy het nyaralas volt, es eleg nehezen szokom vissza a hetkoznapokhoz... )

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


amina:nem tudok táppénzre menni.Akinek nincs munkája és álláskereső annak ez nem jár.
Felhívtam a Mensmetist.Azt mondták hogy van 2pontos terhelés:5800ft meg 5pontos:15.000ft.Kérdeztem hogy melyiket ajánlják.Hát azt mondták hogy amelyiket az orvosa kéri.Na de nem kéri senki csak én akarom.
Munka:most már bármi jó lenne mert elvagyok kenődve annyira nincs munka.
Ruházatba vagyok otthon.Varrok,eladok.

Kép
Kép
melánia
 
 


Melani,
szerintem csald el az sztk-s vvt-t: hajnalban egyél meg egy szelet tortát, vagy kettőt, kb 1 órával vvt előtt, és tuti elég magas lesz a cukrod, és könnyebben kapsz IR beutalót.

Amina,
bocsi, én azért drukkolok, hogy egész nyáron ilyen pocsék idő legyen. A hőségben levegőt alig tudok venni, csak most élek egy kicsit.

Móni,
költözni jó! Hajrá!

Kép
kisbuta
 
 


Kisbuta: de jo otlet! :) ez a reggelizos trukk eszembe sem jutott vna :).
Elhiszem, hogy nehezen viseled, hat akkor azt kivanom, hogy ne legyenek hosegek, de szep , neha friss ido legyen!

Melania: tenyleg, nem jar tappenz... Mens: eleg a ketpontos.

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Oké,köszike.Bejelentkeztem júli.15-re kétpontosra.Akkor úgyis megyünk Dévaihoz.
amina:veled miújság???? Babóca kiürült már??? :cry:

kisbuta:nagy már a pocakod??? Otthon vagy már v. még dolgozol??

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok most már én is,mától táppénzen vagyok úgyhogy több időm lesz!Muszáj itthon maradnom, nem tudok napi 8 órát ülni és mondat a dokim is,hogy ne is erőltessük,mert ha kinyílik a méhszáj az elég problémás lenne!Úgyhogy idő milliomos vagyok lányok!Amúgy már 18 hetesek vagyunk és 20 centis a manó!Holnap megyünk UH-ra, már úgy várom,talán megtudjuk mi lesz,ha ő is akarja!

amina:
Hűűűű,de jó lehetett neked,hogy nyaraltatok.... :D Ilyenkor az ember olyan nehezen rázódik vissza a munkába,ez a része viszont már nem olyan jó!!!!De a lényeg,hogy kimozdultatok!!!!Külföldön voltatok?

l.móni:
A költözködést azt konkréten nem irigylem,de utána olyan jó amikor minden a helyén van!!!

kisbuta:
Te hány hetes is vagy pontosan???Ezek a nagy melegek engem is kicsinálnak,nem bírom én sem!


Na majd még jövök!!!!

Puszi
baba22
 
 


Baba: de jo hogy irtal! gratulalok a 18 hethez , es a 20 cm-es babocahoz! Meselj, mi volt az UH-n? kiderült vmi? :)

Melania: ügyes vagy, itt a leggyorsabb a vizsgalat. masnapra mar megvan az eredmeny, szegeden heteket kell varni...
Mar tul vagyok az egesz remalmom, csokkeni kezdett a hcg-m, aztan 2 hettel ezelott meg is jott, es az egeszet lezartuk egy horvatorszagi nyaralassal-ami nagyon rankfert. Egyelore jegeljuk a lombik temat.
Ma voltam vervetelen, es 6! kemcsonyi vert vettek le, azt hittem elajulok utana :? :oops: ...

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


amina:
UH-ra csak este 6-ra megyünk,de feltétlen megírom mi volt!!!
Úgy be vagyok sózva!Apa fiút vár,de modtam neki,hogy azért ennyire ne élje bele magát,mert lehet hogy kislány.Ő mondja,hogy akkor meg azért lesz boldog,mert lány lesz!!!Tisztára be van ő is sózva!!! :D
baba22
 
 


SZIASZTOK
ÉN KÖSZÖNÖM SZÉPEN MEG VAGYOK
Most voltam a Kaáliban kedden középidősön de köv honapban fogigátlót kell ennem és Agusztus 3 án kezdés hacsak valami közbe nem jön.jövő héten már mehetek ujj véreredmények után nő dkihoz meg háziorvoshoz meg ujra belgyogyászhoz mert az is pont lejárhat azt mondták hogy inkább csináltassak ujjat......
A fogam is fáj be van gyulladva én meg halogatom az orvoshoz menést ezt is minnél hamarabb el kell intéznem...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

zálika78
 
 


Sziasztok!

Voltunk csüt-on voltunk UH-on és meglestük a porontyunkat!!!!Hát úgy néz ki,hogy kislányunk lesz! :D :D :D Apa is örül,de tudom,hogy ő azért szíve szerint először kisfiút szeretett volna,de mindegy is,csak ne legyen semmi baja!Olyan jó volt látni ahogy ficánkolt,mocorgott...De azt mondta a dokim ,hogy a 20 hetes genetikai UH-on azért kérdezzek rá mégegyszer, mert ott több mindent és jobban megtudnak nézni.Háááát,nagyon kíváncsiak leszünk változik e a dolog.....Apa azzal viccelődik,hogy ha így van akkor maradjon inkább kislány,mert ha még nem látszódik semmi,akkor szegénynek nagyon kis fütyije lehet! :lol: Olyan lökött........


Hááát egyelőre ennyi,de jövök majd!


Baba
baba22
 
 


Baba: juj dejooooo!!! szoval ugy tunik kiscsaj lesz! GRATULALOK! no de az a legfontosabb, hogy mama-baba jol vannak.
Vigyazz magatokra!

Zalika: virtualis foggyogyit kuldok +++++

Melania: hogy vagy?

LMoni: költözessel hogy alltok?

Monic: update pictures pls ;)

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Sziasztok.

amina:én ma voltam hematológián ahol a Clexantra kapok 90%-os támogatást,így nem 40.000ft-ba fog kerülni hanem 4000ft-ba.Te voltál már hematológusnál???

Kép
Kép
melánia
 
 


Melania: ez nagyon jo! azt en is hallottam, hogy ha nodoki irja fel, akkor dragabb, mint ha hematologus.
En meg nem voltam... de keszulodom, eloszor gondolom beutalot kell kerni a hazidokitol. Meg en meg a trombocita szamomat is szeretnem megnezetni, mert az anyukamnak volt ezzel kapcs. betegsege, szerinted vevo lesz ra a doki?
Tenyleg, hogy rendel? van delutani idopontja is? nekem ez fontos lenne, hogy ne kelljen elkereckedni munkadioben.

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


amina:engem genetikáról küldtek át a hematológiára.Hát az én dokim most szabin van.De jó volt nekem a helyetesítő doki is.9óra fele odaértem és 13:30fele jutottam be hozzá. :cry: Ott ültem addig.Nem voltak sokan csak így haladnak.

Kép
Kép
melánia
 
 


Nem írta fel a Clexant hanem írt a nődokimnak egy papírt hogy hogy írja fel.

Kép
Kép
melánia
 
 


Melania: a genetikarol? oda meg hogy kerultel? a trombozissal oda kell menni??? :roll: :oops: ...b@sszuskulcs, ilyen sokat kell varni, es ha du 2-re odamennek, pl penteken, akkor is fogadnanak-költöi kerdes? :D :D :D . Maszekrendelese nincs a dokidnak? esetleg...

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


amina:genetikára a Kaáliba harcoltam ki a beutalót.Dokinő adta.Ott derült ki ez a Leiden dolog.Onnan meg továbbküldtek hematológushoz.Nincs magánrendelésük.Legalábbis ezt mondták nekem a telefonba anno mikor megkérdeztem.
Próbáld meg és menj el pénteken de hétfőn talán jobban járnál.

Kép
Kép
melánia
 
 


voltam az sztk-ban fogorvosnál és azt mondták hogy mejek oda mecsináltatni a fájos fogamat (Begyulladt ) ahová eddig jártam ugyanis van mellette egy korona kb 2 éve van fent :twisted: :twisted: :twisted: BUNKÓK....
A belgyogyászaton meg kiderült hogy Vashiányos vagyok sőt a bajom is késett a 25 naphoz képest 5 napot de megjött MA

zálika78
 
 


Sziasztok,

eltűntem egy kicsit mert sok volt a munka, aztán meg majdnem egy hétig nem volt netünk. Tegnap javították meg :?

Zálika,

tényleg nagyon bunkók voltak a fogászaton, én úgy tudom, hogy mindenféle fogat kötelesek kezelni :evil:

AMina,

kérésed számomra parancs :wink:

mi már a nagy kádban fürdünk
Kép

a nagy melegben pucéran heverésztem a hintaágyon:

Kép

hason nem szeretek annyira lenni:
Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Túl a beköltözésen 8)
Rend még nincs igazán de majd lesz egyszer.

Monic Danika nagyon cuki :lol:

Zálika köteles ellátni mert körzetileg hozzá tartozol!
Kérd a panaszkönyvet legközelebb és máris kedvesek lesznek hozzád :wink:

Baba gratulálok a nunishoz :lol:

Tettem fel pár képet a blogba ha gondoljátok nézzétek meg.

szép napot mindenkinek

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


Monic: koszonom a kepeket :) annyira edes Danika! szemei elvarazsolnak! :) :oops:

Melania: hogy haladnak a vizsgalatok? IR-rol van valami hir/eredmeny? en meg nem leptem semmit a tromobozis ugyeben... (lusta lusta lustaaaaa) :oops:

Baba: hogy vagy? pocak? :)

Moni: milyen az uj hazban lakni? :)

Bonya es a tobbiek? merre jartok...... mindenki nyaral, hogy kihalt a topic...

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Sziasztok.

Kép

Miújság????
Mindenki nyaral,pihen valamerre???
amina:válaszoltam.
I.Móni:??????

monic:nagyon szépek vagytok!!! :lol:
zálika:???

Én voltam Dévainál.Május.30-óta nem menstruálok.Azt hittük,hogy spontán baba de nem.Bal oldalt van egy "helyes" cisztám.Vagy méhen kivülim ezt mondta a doki.De utóbbi kizárható mert nincs fájdalmam.Méhembe jelenleg petezsák nem látható.Viszont a sárgatestről is motyogott valamit a doki,hogy az is van.
Hát ez van,most várakozom mensi ügyben.Ilyen még soha nem volt nálam.
Endokrin dokihoz holnap megyek.IR,jó. :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Melánia,

ha sárgatestről motyogott akkor peteérésnek is lennie kellett. Olyan jó lenne egy spontán baba.

íme még náhány fotó Danikáról:

Megmondalak anyukámnak:
Kép

A macimat akarom:
Kép

Téged szeretlek a legjobban (a sapkát csak felpróbátuk, hogy kinőttük-e már)
Kép

egy perc alatt megléptünk a játszószőnygről, és anya nem tudja hogy csináltam
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


monic:nincs spontán baba. :cry: Ma már barnázok meg görcsölök. :cry:
Danikának BOLDOG NÉVNAPOT!!!
Nagyon édi.Nekem az alvós kép a kedvencem.Kutyi vigyáz rá.

Kép
Kép
melánia
 
 


Melánia,

nagyon sajnálom. :cry:
Viszont nagoyn jó hír, hogy az IR jó nálad.
Mi lesz a folytatás?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok.

monic:hát aug.20-ig szabin van Dévai.Körülbelül akkor jön meg a következő mensi.Aztán talán ha minden rendbe lesz kezdünk.Reméljük ciszta eltünik.Cickafark tablettát szedek rá.
Ennyi.
Hogy vagytok???

Kép
Kép
melánia
 
 


Melánia a ciszta el fog tűnni és most minden rendben lesz :lol:
Tuti+++++++++++++++++++++

Monic Danikának utólag boldog névnapot :D
szuperek a képek, nekem is az alvós a kedvencem :lol:

Rólunk:
Grétike túl egy undok torokgyulladáson én meg egy hörghuruton.
Kezdünk regenerálódni.
A házat kezdjük belakni de azért még van káosz. Sok mindent kell még venni, csinálni.
De legalább az albérletre nem kell már költeni.
Apa jövőhéten szabin, talán strandra is sikerül majd eljutnunk :roll:

Többiek hol vagytok?

Kisbuta te már lassan a finisben vagy :lol:
Kérünk szépen egy pocakfotót.

Valaki kint lesz a babanetes talin a Millenáris parkban? Ha igen akkor összefuthatnánk. Mi valószínű ott leszünk délelőtt cicussal.

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


Melánia,

köszönjük jól vagyunk. Danika egyre ügyesebb, minden napra tartogat nekünk valami meglepetést.
Már most látom, hogy nagy zsivány lesz belőle, mert mindenfélére kíváncsi és el is éri amit akar de persze csak akkor amikor nem nézünk oda. :lol:
Cickafark tabletta? Errő még nem is hallottam! EZ ugyanúgy hat mint a tea? Mert ha igen akkor szívesebben szedném a második babánál mert a tea íze nagyon rossz.

Móni,

mi sajnos csak nagyon ritkán járunk Peten.
Sajnálom, hogy betegek voltatok. Én is féltem Danikát mert ebben a nagy melegben könnyű megfázni, főleg hogy most szereltettünk klímát is. 25 fokon megy (amúgy 27-29 fok van a lakásban a nappali 2 üvegfala miatt), remélem, hogy az még nem hideg neki.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok.

I.móni:és milyen az új otthon???? Szeretitek ugye?? Lehet Grétinek az udvarba pancsizni meg ilyenek???

monic:igen ez tabletta.Nem birom meginni a teát és ezért utánna néztem hogy lehet-e kapni tablettába.Lehet.489ft volt a Sas gyógynövénybe.Kicsi a doboza és mégis sok van benne.Én 2dobozzal vettem.

Kép
Kép
melánia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: