Új privát üzeneted érkezett!

mi van ezzel a géppel???

Kép
leda2002
 
 


a gép meghülyült.. :)

De Te mit csinálsz itt éjjel kettőkor??????

És én mit csinálok itt fél háromkor.... :roll:
tünci28
 
 
 


Főzők és netezek :).. de Te?

Kép
leda2002
 
 

 
 

Jó reggelt/napot minden kis éjszakai bagolykának!!! :lol: :lol: :lol:

Húha, megint milyen sok hozzászólás van!

Tünci, írtad hogy betöltötték az állásodat, és félsz a novemberi visszameneteltől, hogy esetleg kirúgnak. Szerintem ha a főnökben van némi emberség, akkor nem teheti ezt meg. Hiszen nem kamuból voltál táppénzen, egyáltalán nem tehetsz arról, hogy vissza kell menned. Az én főnököm is egy pléhpofa, zord, kemény ember, nincs is gyermeke, de amint megmondtam neki, mik történtek velem és szeretnék visszamenni, azonnal azt válaszolta, hogy nyugodjak meg, a régi helyem vár engem. Azt is mondta, hogy bőven elég büntetés nekem a sorstól, hogy elvette a babámat, ő nem fog ezzel rátenni egy lapáttal, hogy elveszítsem még az állásomat is. Sajnos az én helyemet is betöltötték addigra, és ki kellett rúgniuk a hölgyet. Sajnáltam azért, biztos neki is kellett az állás, van családja, de beszéltem vele mikor elment, nem haragudott rám, tudta, hogy nem jókedvemben vagyok ott újra.
Ja, és 7 éve dolgozom itt, azalatt nem dicsért soha szembe engem a főnököm, nem az a fajta.....de mikor visszamentem, behívott, és biztatott, hogy vessem csak bele magam a munkába, úgyis mindig olyan jó kedvvel, maximalista stílussal, ügyesen csináltam.....hát köpni-nyelni nem tudtam, jólesett......
Biztos kevesebb idő lesz a netezésre, ha visszamész dolgozni, én is sokszor csak futólag tudom visszaolvasni, amiket írtok, de próbálom rászánni azt a kevés időt is, mert tapasztalatokat és erőt gyűjtök ezzel.

Melcsike, megdöbbenve olvastam, hogy 5 vetélésed volt egy polip miatt. Azt a polipot ultrahangon nem vették észre, amikor nézték a babákat? Nem semmi orvosok vannak, de látom, ezt a témát + a magyar egészségügyet is körüljártátok tegnap este, tényleg katasztrofális és embertelen körülmények vannak, hiába van mondjuk egy modern kórház, ha az orvosok bunkók, nemtörődöm típusúak. Én mindig azt mondtam, aki orvosnak megy, magában elgondolkodik előtte, milyen pályát választott? Ha én a munkahelyemen félredobok egy nap mondjuk 8-10 műszert, mert selejtes gyártmány, elhajítok a szemétbe 20-30 alkatrészt, mert hibás, attól nekem még nincs lelkifurdalásom. De a betegekkel nem szabadna úgy bánni, hogy na, ez itt egészséges babát szül, figyelünk rá, ja ott meg kínlódik két-három vetélő kismama, otthagyjuk őket egyedül, úgysincs "tétje" az egésznek.

Boboka, nagyon szép, bájos kisfiú Lackó. Veled lesz mindig a kis lelke, hidd el. Írtad, hogy úgy érzed, figyelnek fentről a mi kis "szellemeink"ránk. Így igaz. Fiam elvesztése óta vannak csodák az életemben, most nem lottó ötösre gondolok, hanem apró rezdülések, amikor tudom, hogy Ő van itt, Ő jelentkezett. Rossz napjaimon mindig történik valami mini-öröm, amit neki tulajdonítok.
Viták simulnak el, fájdalmak múlnak el, ólmos fáradtságon, fásultságon tudok felülkerekedni Őáltala. Meg a lényeg, hogy mivel átéltem a legszörnyűbbet, amit egy anya átélhet, gyermeke elvesztését, a kisebb gondok, amiknek régebben nagy feneket kerítettem, elhalványulnak. Régen azon is kiakadtam, ha a munkahelyen sokat csörgött a telefon, vagy ha lefröcskölt sárral egy autó munkába menet, vagy sokan állnak a pénztárnál és én rohannék stb....most már ezek semmiségek, megállt az idő, ahol Ő van, ott már nyugalom van, és ez rám is átragad.

Most mennem kell, mert sajnos most is a munkahelyen vagyok, de csak 2-ig, szerencsére. Kellemes hétvégét mindenkinek! Ha így folytatja az időjárás, lassan mehetünk síelni.....(pedig nem is tudok.... :lol: )
brigitta29
 
 


Jó reggelt! Most sikerült kikecmeregnem az ágyból... Hiába, aki éjszaka legény... :lol:
Tünci, Leda, azért a fél három az nagyon durva:):) Leda, és ilyenkor főzöl? Mondjuk ilyenkor legalább nyugodtan tudsz főzni.

Lányok, köszönöm amit Lackóról írtatok :wink:

Brigi, akkor lassan letelik a meló. De azért ilyenkor amikor szombaton is dolgozol, megkapod a szabadnapot máskor?

Bettinek megy a drukk, hogy jól sikerüljön a tesózás :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Én ma még nem tudtam irni, mert nagy bevásárlás volt. Utálom, mert sok az ismerős egy Hipermarketben hétvégén és senki nem mer szólni, csak banbán sajnálkozva néz mindenki. Aki meg megszólit meg hülyeséget mond.Utálok tömegbe menni most. Ez a legjobb amikor ideülhetek és csak a Bogikámal beszélgetek, meg most vár veletek. Mert ez is nagyon jó nekem. Örülök hogy köztetek lehetek.
melcsike70
 
 


tünci, léda

jól belehúztatok még az éjszakába. aludnotok is kéne.................én mondom mi?.............mintha én annyira szoktam volna, még éjjel én is tévét néztem. Pusz nektek.
melcsike70
 
 


Melcsi, mi is örülünk neked :wink:

Annyira nincs kedvem főzőcskézni... Így, hogy már szerdán megyek melózni, tudatosan átadtam magam az édes semmit tevésnek :lol: Utána úgyis megy a meló meg a háztartás ezerrel majd, nem lesz időm pihenni :cry: Pedig olyan jó itthon :!: :!: :roll:

Ma akartunk elmenni Lackókámhoz, de mindenféle tüntetéseket bejelentettek pesten a ráérő emberkék, és ezért nem nagyon merünk a városban autóval közlekedni. Isten őrizz, hogy valami hülye gyerek kitörje az üveget vagy valami hasonló.

Majd holnap megyünk a kis Drágámhoz, addig meg itthon gyertyát gyújtok.

Férjem megy este éjszakai pecára, ha nem esik az eső, úgyhogy szerintem egész éjszaka itt leszek, ha ti is lesztek, meg, ha bírni fogom az éjszakázást :P

Hát Melcsi, én is útálom ilyenkor az ismerősöket. Tegnap moziban voltunk a westendben, és úgy nézegettem körbe, mint aki valami bűnt követett el. Nem akartam semmi ismerőssel találkozni.
Meg amikor anyuéknál vagyunk, akkor ott is a városba csak a legszükségesebbekért megyünk be, mert ott sem akarok talizni senkivel.
Vendég
 


Sziasztok!

Búcsúzni jöttem közétek. Olvasni foglak ezután is titeket és talán majd egyszer még írok, de nagyon kívülállónak érzem magam itt is. Az én tragédiámnak már egy éve. A fájdalom sokkal tompább mint nektek. Olyanok a soraitok, mintha sírnának. Az én soraim már nem sírnak. Már csak a lelkem zokog. De muszáj összeszednem magam mert félve mondom nagyon, úgy néz anya leszek ismét.

Voltam a körzetimnél, aki elküldött a nőgyógyászhoz, hogy tuti kizárjuk a terhességet és felírt egy gyógyszert is ha nem terhes vagyok akkor szedjem be.
Az orvos, akinél jártam már dobogó szivecskét is talált. Nagyon rendes volt. Megnyugtatott, hogy ne aggódjak még olyan babája nem volt, akinek a fogamzásgátló miatt lett volna baja és idestova 32 éve van a pályán. Mondtam neki, hogy a stressz és a rohanás miatt néha elfelejtettem bevenni. Nagyon félek. Tele vagyok kérdésekkel fájdalommal és reménnyel. De nektek ezeket még fel sem merem tenni.
Remélem 9 hónap múlva egy fényképet tehetek fel nektek ide, hogy reményt adjon van miért tovább csinálni. A férjem nagyon boldog. Én nagyon félek. Nem merem beleélni magam. Nem bírnám elviselni ha neki is baja lenne. Rettegek. Folyton sírok. Hétfőn eljövök táppénzre a munkahelyemről. Most is sírok. Holott boldognak kéne lennem.

Kitartás nektek angyalok anyukái!
Vendég
 


manomano

Gratulálok,és próbálj meg ne félni. Persze én mondom mikor szerintem rettegnék. Őszintén örülök. Mindennek rendben kell lennie, mert muszáj oké. Csak kicsit félj ne nagyon vidám kicsi babád legyen 9 hónap múlva. Legyetek vele nagyon boldogok azt kívánom tiszta szívemből. Azt hiszed én kibirom könnyek nélkül, mire leirom már kész vagyok. Vigyázz magadra. Ne érezd magad kivülállónak, de neked kell eldöntened hogy irsz e vagy nem. Ahogy érzed. Legyél jó ha ugy döntessz hogy nem.
melcsike70
 
 


Manó!

Ha neked lelkileg nem megterhelő ide járni, írogatni, akkor én nagyon örülnék neki, ha maradnál közöttünk, és meg tudnád osztani velünk a gondolataidat.

Lehet, hogy tompább a fájdalmad egy csöppet, mint a miénk, de pl. én, aki kicsit több mint két hónapja vesztettem el a babám úgy érzem, hogy az én fájdalmam is picit kisebb már annak a fájdalma, aki nem olyan rég vesztette el a babáját.

Szívből örülök a kis dobogó szívecskének, köszönjük, hogy megosztottad velünk a jó hírt :)
És nagyon nagyon szorítok nektek, hogy minden zökkenőmentes legyen, és érezze az a pici kis életke, hogy nagyon szeretitek :wink:

Jajj, de jó :wink:

(de azért remélem ezek öröm könnyek is, ugyi?)
A nagy tesó hidd el segíteni fog nektek
Vendég
 


Jaj most nagyon rosszul érzem magam lelkileg nagyon hiányzik a kicsi lányom ma láttam a sok babakocsis anyukát és most csak sirok. Ne haragudjatok de le szeretném irni, hogy most nagyon fáj.Pedig itt a Barcikám is de nem tudja pótolni ő sem ezt a hiányérzetet. Én meg csak sirok csak sirok..................:(:(:(
melcsike70
 
 


Melcsi, sírjál, amennyi csak jól esik!

Édes kis pici Bogikád tudja, hogy mennyire hiányzik neked!

Egyébként én is megfigyeltem, hogy a babakocsis anyukák azóta 10 000-el többen rodeóznak a környezetemben, mint anno!!! :twisted:
Olyan, mintha direkt jönnének szembe!

Morbid lesz, de szólj légyszi Barbikádnak, hogy a kis biciklijével toljon arrébb el egy párat :lol:
Bocsi, természetesen csak viccccccceltem, de ezt nem tudtam kihagyni!!!!
Mi is fogjuk még tologatni azt a babakocsit, és lehet, hogy a szembejövő anyukákból is ilyen szomorúságot fog kiváltani a mi látványunk :cry:

Morbiditásról eszembe jutott, hogy a Tünci "macskáját" mennyien le akartuk fújni :roll: :oops:
Vendég
 


Hahó, sehol senki??
Vendég
 


Bekukucs.....

Boboka, ez a szombat nekem most túlóra volt, sajnos szabadnap nem jár érte, sőt most nemrég rámcsörögtek, hogy jó lenne, ha beugranék holnap is kb. 4 óra hosszára délelőtt, mert nem fogják győzni..... :evil: :evil: :evil: ...semmi kedvem, de azért bemegyek, kell a túlórapénz.
Úgyhogy most főzés-mosás takarítás háromszögében ugrálok, gyorsan, hogy holnap már ne kelljen. Holnap délután akkor már csak pihenek, meg Apázok.... :oops: :oops:

Melcsike, talán most inkább eldugott kisboltba kellene menned vásárolni, ahol talán nincs annyi ismerős, mint a hipermarketben, és nincs tömeg sem.

Manomano, halk gratula......biztos benned lesz ez a kettős érzés a terhesség alatt, a félelem és az öröm egyszerre....de örömből legyen több, ne gondolj a rosszra. Látod, a kis angyalkád küldte a kistesót. Én nem bánnám ha írnál később is, ha valaki, hát mi itt a topicban szerintem nagyon tudunk örülni, ha vmelyik topic-társ babát vár, mert tudjuk az előzményeket.
brigitta29
 
 


Benéztem de nem voltatok nagyon !


Ma iszonyatos napom van...........:):):):):):):)............. egész délután. Utálom a mai napot végig kellett volna aludnom.


Mondjátok mit tegyek, mert nagyon kész vagyok ma?
melcsike70
 
 


Azt hiszem elrontottam smile-kat.

:(:(:(:(:(:(:(........... tök hülye vagyok.
melcsike70
 
 


Sziasztok!

Melcsi, nem tudom, mit mondjak :cry:
Kicsit próbálj imádkozni és beszélgetni Bogikádhoz, hátha egy kicsit megkönnyebbülsz.
Vendég
 


Sziasztok lányok..

Melcsi ,írtam privit..
Nem tudom ,mivel vígasztaljalak, a legrosszabb órákban nekem csak a zokogás segít és ha beszélhetek róla..
ma találkoztam valakivel, soha nem beszélgettünk, csak köszönés..most meg percek alatt kialakult az összhang,elrepült két és fél óra..kicsit sírtunk is..kiderült neki is volt 5 éve vetélése 12 hetesen..sosem felejti, sosem múlik el..pedig két kicsi gyereke van...megértett mindent, amit érzek, sírt ő is a kicsikémért..
Melcsi nekem ez segít...

Manomano!

Mondanám, hogy ne menj el kérlek!!!
Ha azonban úgy érzed, hogy visszavet a fájdalmunk, akkor a megszületett babádról hozz majd képet!!Megértem minden félelmed és tiszta szívből kívánom, hogy túljuss ezen!!
Nagyon ,nagyon szorítok, sokat gondolok rátok!!!
tünci28
 
 
 


tünci

privit küldtem


egész délután pityeregtem szinte, de ma szerintem nagyon kész vagyok, azt hittem jobb lesz kicsit, de nehezen megy nekem.
melcsike70
 
 


Köszönöm, hogy gratuláltok. Igazából nagyon sok oka van, amiért nem akarok jönni.

Nem akarok fájdalmat okozni nektek, azzal, hogy nekem már talán van jövőm.
Nem akarom, hogy úgy gondoljatok rám, mint ahogy én is néztem sokáig a terhesekre vagy kisbabásokra. Haraggal. nekik van. Nekem miért nincs? Írta itt bobóka is viccesen a kismamákról mit gondol. De én tudom, ez nagyon nehéz. Hisz én is éreztem. Néha olyan volt, mintha üldöznének. Akárhova is mentem megtaláltr egy kismama vagy babás anya.

melcsike! Kitartást és nagyon nagyon sok erőt kívánok neked is, mint itt mindenkinek. Sírj. Talán egyszer elfogynak a könnyek, és ha el nem is fogy egy kicsit apad majd.

brigitta: néha az öröm több, néha a rettegés. Tudod, néha könnyebb néha meg nem. Próbálok pozitív lenni. De váltakozó a hangulatom nagyon.

bobóka: nem megterhelő lelkileg ide járni. Dehogy. Csak nem akarok nektek fájdalmat okozni. Hogy meséljem nektek pl azt, hogy mozog és érzem, ahogy rugdossa a baba a pocim?. Hogy meséljem el, az érzést, mikor nektek a fájdalom még nagyon nagy lesz és sokaknak még várni kell erre? Nem szeretném ha haragudnátok rám ezért. Én ismeretlenben is nagyon megkedveltelek benneteket, mert bár soxor nem tudtam jönni a munkám miatt de sokszor eszembe jutottatok. A fájdalomatok és a gépen át nem látható de szinte kézzel fogható könnycseppek? Szép kisfiú Lackó. Olyan csepp és olyan védtelen.
Vendég
 


Manó, szerintem mindannyiunk nevében mondhatom, hogy ha jössz, azzal nem fájdalmat okozol, hanem reményt adsz :D
És az nekünk itt nagyon kell.

Egyik ismerősünk is nagyon régóta próbálkozik a kisbabával, de eddig nem jött még sajnos össze. Értük is majdnem minden nap imádkozok, mert vannak olyan emberek, akik nagyon-nagyon megérdemlik a babát!!!

Manó, Te is ilyen vagy, és tiszta szívből örülök nektek
:D

Remélem lassan Csige is megosztja velünk majd a jó híreket :wink:
Vendég
 


Manó, neked is köszi, amit Lackókámról írsz:)
Vendég
 


Hahó!

Nincs senki itt? :oops:
melcsike70
 
 


Manomano!

Értjük ,amit írsz ,de azt hiszem mindannyiunk nevében mondom, hogy Nektek tiszta szívből örülünk..Te már megjártad a poklot, had legyen öröm is az életedben..és tényleg inkább reményt adsz,s nem bánatot!!!

Jövő hónapban talán már Csige is kismama, aztán Boboka is, aztán talán Brigi és Betti is...
S talán én zárom a sort..de talán nem..talán ránktalál majd más is..akivel ezután történik meg..s Őneki is kell a segítség, akkor is ha a most jelenlévők közül mindenkinek lesz a karjaiban is baba, nem csak a szívében...

Ez a topik állít emléket minden elvesztett gyermeknek..mindegy mennyi idő telik el,mindegy hány baba születik eztán..
tünci28
 
 
 


Szia Melcsi!
Ment a privi,most már jó!!!
tünci28
 
 
 


Vagyok én is, csak senki nem írt, gondoltam magamban nem írogatok :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Az előbb sírdogáltunk együtt a férjemmel..ez már nagyon régen volt..egyszercsak megszólalt, hogy az jutott eszébe, amikor riasztották hogy jön a baba és bejött a kórházba..hogy kihoztákk a mi Édes Kicsi Violánkat..hogy ő mennyire meg volt ilyedve..hogy azt sem tudta mit csináljon, mert senki nem mondott semmit..nem tudta, hogy menjen a babával, vagy azt várja, hogy engem kihoznak..azt mesélte, hogy azt az érzést nem felejti el, hogy csak arra gondolt, hogy ennek nem így kellene lennie..nem kellene, hogy egyedül legyek..s Violát is mért viszik el??

Erről beszéltünk..és arról, hogy azt terveztük, hogy nem vágjuk el rögtön a köldökzsínórt, hanem megkaparintjuk a babát..s aztán a férjem elmegy vele, amíg vizsgálják.Erre gondolok sokszor..hogy hogyan lett volna..ilyenkor kimondhatatlanul hiányzik nekünk... :cry:
tünci28
 
 
 


Melcsi!

Szegény kis bogikára is mennyi csövet tettek.Én is azt néztem Violánál, hogy a pici karján ,lábán, mindenhol van valami.. :(
tünci28
 
 
 


sziasztok



közben én is vagyok


csak Bogikánál is vagyok


tünci köszönöm
melcsike70
 
 


Még azóta most vagyok először egyedül éjszaka, hogy elment Lackó. Na, most eltört a mécses :cry:


Tünci, olyan jó, hogy tudtatok beszélni a férjeddel!!
Vendég
 


Boboka hogyhogy egyedül vagy?
Neked is dolgozik az urad éjjel?
Én úgy utálom azt..de most két hétig nem !!! :)

Melcsike!
Nagyon szívesen..Ha bármit tudok segíteni, szólj csak.
tünci28
 
 
 


tünci



én már nem értem azt irja ki hogy fájl nem megfelelő és már az én Bogikám sosem kerül fel ide pedig már társitottam képmegjelenitővel is de nem jön össze
melcsike70
 
 


Nem dolgozik, éjszakai horgászaton van :)
De úgy örültem neki, hogy el tudott menni, mert már tök régóta készült rá. Féltem, nehogy essen az eső.
Vendég
 


Feltehetem én??
tünci28
 
 
 


persze megtennéd?
melcsike70
 
 


Melcsi, át tudod küldeni nekem e-mailben a képet? Itthon lekicsinyítem, és visszaküldöm neked, hogy fel tudd ide tenni.
Vendég
 


Na, egyszerre írtunk Tüncivel :lol:
Vendég
 


boboka


köszönöm de már a tüncivel elkészült a projekt és most fel is teszi nekem de aranyos vagy te is
melcsike70
 
 


óó, tényleg pedig olvastam is..Tünci hülye... :oops:

Igen ,nagyon jó volt beszélni vele..tényleg nem baj, ha nem minden nap tesszük ezt, de azért most kellett..egy kicsit ilyenkor könnyebb a szívem..és most ő is azt mondta, hogy sírjál csak Tüncike... :cry:
tünci28
 
 
 


Néha olyan jól esik a sírás.

Most belőlem is kijött. Nézegettem a kicsi képeit, meg olvasgattam a kis naplót, és annyira előjött minden pillanat.
Vendég
 


tünci



Tedd azt sirjál, hallgass a párodra nekem is jól esett délután.
A család elment itthonról 1,5 órát egyedül voltam.
melcsike70
 
 


Melcsi Kislánya,Drága Kicsi Bogika:
Kép
tünci28
 
 
 


Én a videót nézegettem és utána kiborultam rendesen. Annyit izgett mozgott és nagyon itt van a kép előttem amikor beleakadt a kis keze a szondába és azon izgultam ki tudja venni onnan és sikerüt neki
melcsike70
 
 


Köszönön, köszönöm,köszönöm!
melcsike70
 
 


Ma az egyik ismerősöm megint azt mondta, hogy nem volt "kész"..Viola nem volt kész...

Ha látta volna..nagyon is "kész "volt..

Nézegetem Bogikát..a kis haja, szemöldöke, a falatka keze..Ki meri még azt mondani, hogy nem volt "kész"?????????????
tünci28
 
 
 


Itt 3 napos volt a kicsi babám.
melcsike70
 
 


Vagyok, de kivagyok.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Hosszú haja volt és az édes kis ujjain a körmei is nagyok voltak, szemöldöke is szép volt de igen készen voltak ők
melcsike70
 
 


betti


neked sem volt jó napod ma?
melcsike70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: