Új privát üzeneted érkezett!

Először is köszönöm mindenkinek a sok gratulációt, tejcsivel sincs gond, max a mennyiségével, ugyanis a szervezetem azt hiszi legalább hatos ikreim vannak, szó szerint tejben fürdetem etetéskor a gyereket :)

A születéstörténet csak egy kis novellácskányi, íme...

Hétfőn, 13-án este 10-kor lefeküdtem és elkezdett fájni a derekam, ránéztem rutinból az órára, és még 2 kb 10 perces fájásom volt. Gondoltam felkelek és sétálgatok egy kicsit, na
11-re el is múlt. Visszafeküdtem és megint elkezdett fájdogálni, felkeltem sétálgattam, fésülködtem, felöltöztem (szóval próbáltam magam elfoglalni). Majd éjfélkor a férjem beparancsolt a kocsiba. Fél 1-re ott voltunk (recepció, lift...).
A szülésznő kinézett, csak annyit kérdezett, hanyadik baba? Mondtam, hogy a második, erre közölte, hogy jöjjenek és öltözzenek át. Mondtam, hogy nem túl erősek a fájásaim, voltak 10, most pedig 5-6 percesek, erre csak annyit mondott mosolyogva, hogy szülünk (2. gyerekes anyukák nem szoktak tévedni, ha már ide jönnek). Aztán felvették az adatokat és megvizsgált Bokor doktor, Andi kommentárjához nem tudnék hozzáfűzni semmit , tényleg nagyon gáz volt, azt hittem kiugrok a székből és nagyon nem volt szimpi, ahogy beszélt. Aztán a szülésznővel bementem a vajúdóba és rám tette az nst-t (közben betakarta a lábam) és végig nagyon kedves volt, csak rohangásznia kellett, mert ketten épp szültek.
Az 1-es szülőszoba még szabad volt, gondoltam az lesz az enyém, hát nem így lett, mert kettő után rám nézett megint, mondtam, hogy sétálnék egy kicsit, mondta, hogy ha megvizsgál utána mehetek is, (közben lejött a Surányi doktor is, mert császároznia kellett) megnézett a szülésznő és kirohant, hogy főorvos úr jöjjön azonnal, mert besimult a méhszáj és itt a baba feje. Még a császár előtt berohant az orvos, és 2 óra 42-kor már meg is született Lőrinc.
Aztán elrohant császározni a doki, utána visszajött tisztítani és hímezgetni. Ami rossz volt, hogy elvitték a kicsit fürdetni, öltöztetni én meg ott feküdtem a vajúdóban és nem láttam belőle semmit, sőt fotózni sem tudtunk, mert addigra már voltak abban a
szülőszobában. Aztán végre behozták és megölelhettem, mivel vártam még az alsó kozmetikára nem mozoghattam, a csecsemős nővér nagyon kedves volt, mert segített megszoptatni, mondta,
hogy rámteszi úgy, ahogy a császárosokra szokták. A fiam egyből elkezdett szopizni és miután abbahagyta boldogan nézelődött az ölemben.

Nagyon gyorsan történt az egész, igazából fel sem tudtam készülni rendesen, a nst alatt azon gondolkodtam, hogy még óráim vannak, még a szülésznő is azt mondta, mert se borotva,se
beöntés, bár amikor megvizsgált kettő után akkor szóltam, hogy jöhet a beöntés, erre ő csak annyit mondott, hogy "csillagom most mi szülünk és nem beöntögetünk". Kérdeztem, hogy mi a
helyzet a magzatburokkal, mert vizet nem láttunk egy cseppet sem, azt mondta, hogy az már rég megrepedt, csak annyira be volt illeszkedve a baba, hogy nem tudott elfolyni sem a víz.

Szóval lányok, aki háborítatlan szülésre vágyik, az ne fogadjon orvost, mert ha nincs problémája, akkor örüljön, ha valaki a végén elkapja a gyereket. A szülésznő fogadást viszont jó ötletnek tartom, mert ügyeleti időben az egész osztályon csak 1 van és négyönkre egy kicsit kevés volt, de a lényeg, hogy könnyen, gyorsan megszületett a kisfiunk, 10/10-es apgárt kapott és azóta is mintababa.
xadri
 
 


Xadri: nagyon gratula a fiacskádhoz!!! :)

Kép
borek.ancsa
 
 


Kedves Mindenki!

Most megyek át a kistarcsai Flór Kórházba dr Várkonyi Péterhez. Van esetleg valakinek "friss" tapasztalata Róla? Nekem az előző dokival az volt a gond,h jobb szeretem,ha kicsit közvetlenebb, közlékenyebb,meg nem utolsó sorban a kórház sem volt valami megkapó:(
Tudnátok egy kis infót adni ezekről a dolgokról,meg az anyagiakról (mert most pl magánra hívott)?

Előre is köszönet, mindenkinek sok-sok szépetjót és gratulálok a most szülteknek :wink:
dharma
 
 

 
 

Sziasztok!

Már régóta olvasgatlak benneteket, gondoltam, hogy írok. A másik fórumba szoktam többet benézni/írni, ott kezdtem amikor a kisfiam született 2006-ban. Dec. 3-ra vagyok kiírva, most is kisfiút várunk.

Dharma! Én az első babámat Várkonyinál szültem, hát ne számíts személyében egy bratyizós dokira! Jó orvosnak tartom, de nekem borzasztóan őrmesteres.

Gratulálok a most és a közelmúltban születetett kisbabákhoz! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok mindenkinek!

Üdv Mali

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


mali: cukrod hogy van????
Vendég
 


Csakegy!

Köszi a kérdést, de nem tudom igazából, hogy mi van. A terhelésesek a 16 és a 24. héten jók lettek. Ennek ellenére elkezdtem mérni a cukrom biztos, ami biztos+ a dokim elküldött diabetológiára. Ott azt mondták, hogy 1,5 órával kaja után 6,7 alatt kell lennie. Hát én mértem egy jó párszor többet (7,8 volt a legmagasabb). Múlt héten visszamentem, és összeegyeztettük az ő stixes mérőjüket az enyémmel illetve a vénás eredményt, és az én mérőm 1 illetve 1,2-del mutatott többet. A reggeli után 5,4 lett a vénás eredmény. Ezek után valszeg semmi bajom nincs, de azért nem vagyok teljesen nyugodt. A baj az volt most is, hogy 1,5 óra múlva nem kerültem sorra, csak 1 óra 50 perckor vették le a vért. A nővér azt mondta, hogy nem számít az a 20 perc, mert alacsony volt az érték. Amúgy 175 grammos diétázom, elég nehezen bírom.
Szóval "röviden" ennyi. Neked minden OK?

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Jó, hogy minden OK!

Asszem nálam sincs nagy gond :) Sutyiban szedem a gyógyszerem a 36. hétig, az gondolom valamennyire karbantartja a cukrom plusz odafigyelek arra, hogy mit eszek de nem számolgatok. Igaz, bűnözni azt szoktam. A dokim lelkiismeretesen figyeli a magzatvizet, méhlepényt, úgyhogy ha a cukrom necces lenne az látszana...

Plusz ugye méricskélek. Reggeli után szoktam max. 7.1-7-3-at mérni 60 percre, a 90 percesem 1-2 extrém eset kivételével jó (extrém eset = mondjuk sok kenyér plusz nagy adag capuccino... szóval szerintem legalább 50-60CH reggelire... ami azért tényleg extrém, a reggeli az egyetlen ahol még nézem, hogy max. 30-40 CH-t vigyek be).

A mérőm nálam is fölülmér, de csak 3-4 tizedet... (ami adott esetben ugye pont a határérték fölé kerülést jelenti). Mondjuk ha gáz lenne a cukrommal akkor is elkerülném a diabetológiát, diétázni magamtól is tudok, cukrot mérni is, csak néha össze kell néznem a mérőm a vénással...

(viszont van még 3 bontatlan doboz tesztcsíkom... asszem bevásároltam egy kicsit:))) (óccsóbban kaptam, max. eladom ha megmarad)

Viszont lehet, hogy együtt fogunk szülni!!!! (Ki tudja... én dec 5-re vagyok kiírva:)
Vendég
 


Ja... és eddigi tapasztalataim alapján a cukrom ingadozása az esetek legnagyobb részében a hidegfront és a kialvatlanság rovására írható. Ha kialszom magam és nincs front akkor ég 60CH mellett is 7 alatt van a 60 percesem... a 90-es meg olyankor 5. valamennyi...
Vendég
 


Milyen gyógyszert szedsz?

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Neked milyen mérőd van?

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


adri hát nagyon ügyik voltatok,remélem nekem is hasonlóan gyors szülésem lesz ancsa nekem a védőnő a Krauterblut szirupot ajánlotta,valami gyógyövényes,elég sz. ízű de tényleg jó,pedig nem is szedtem mindennap meg annyit ami rá van írva de ma dicsérte meg a védőnő a vérképem hogy nagyon jó lett tőle. [/b]

Kép
Kép
ilda82
 
 


mali: Merckformin XR -t (ez is metformin amit inzulinrezisztenciára adnak, csak ez az a fajta amitől nem hipózik az ember így terhesen sokkal jobb... ). Egyébként sima d-cont personalom van... anno ezt ajánlották mert olcsóbb hozzá a tesztcsík mint a másikhoz... (szerintem így is brutál drágák a tesztcsíkok... egy doboznyi meg azért elég hamar elmegy... még akkor is, ha az ember nem méricskél csak hetente néhányszor)

Ilda: én Ferrocomp Fortét szoktam szedegetni (már ha az eszembe jut... ) az nagyon jó!!!
Vendég
 


Most lehet, hogy tök hülye kérdésem lesz, de ... ahogy Adri szülésztörténetét olvasom, gondolkodom azon, mi van amikor nem azonnal varrnak?? Oké, hogy a szülés után is sok a vér meg stb. de a sebből még csak plussz ömlik... És az azért egy vérszegény vékony anyukának nem biztos, hogy helyénvaló a szülési fáradalmak után. Hogy is van ez?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Köszönöm Mali az infòt. Màr telefonàltam az orvosnak,ott azèrt èrzödött,h egy lènyegretörö,"szigorù" hangvètelü doki. Nagyon remèlem,h ez nem elkeserìteni,hanem segìteni fog:)
dharma
 
 


Aida: a vér nem a gátmetszés miatt van hanem mert tisztul a méhed, "megszületik" a méhlepény stb. A gátmetszés nem gáz (ollóval nyisszantanak egy picit!!! Nem vágnak át ereket és hasonló) ha az orvosod jól tud varrni... Ha megnézed a sztorikat látod, hogy az emberek 99%-a ÉSZRE SE VESZI! A gáz az utána lévő gyógyulás (mégiscsak összefoltoztak) de ha nem gyullad be akkor az is csak rövid ideig kellemetlen... (nekem kb. 1,5 hét után begyulladt de én voltam a hülye mert hazamenetelkor ki kellett volna szedetnem a varratokat csak én elhittem, hogy 1-2 héten belül kiesnek maguktól... persze... csak van, hogy 6 hét alatt...).

Szerintem majd beszéld át a dokiddal a dolgot.... (én még azt is tudtam előre, melyik irányból fog vágni a vág...). De mondom: Maga a gátmetszés nem gáz, a foltozás alatt meg normális esetben végig a kezedben lehet a babád így észre se veszed ami veled történik... (plusz gondolom, hogy adnak fájdalomcsillapítót mert én a foltozásból se éreztem semit).
Vendég
 


(és írom ezt annak ellenére, hogy a mai napig biztos vagyok benne, hogy inkább hagyni kellett volna, hogy szakadjon ha akar... mert a vágás után gázabb ha tovább szakad... és majdhogynem törvényszerű... de erről elég nehéz meggyőzni a dokikat és adott szituban ha azt kérdezik, hogy mehet-e a vágás a ember úgyis rábólint mert tök mindegy)
Vendég
 


Sziasztok!
Gratulálok a megszületet babákhoz.
Tud nekem valaki abban segiteni,hogy a barátnömnek tegnap eltt reggelt meghalt az élettársa és még nem voltak apaságit kérni,mert még most lesz 8 hónapos terhes.Ilyenkor nen lehet az apa nevén a gyerek?

Kép
andi0716
 
 


Huhh, ez nagyon kemény helyzet! Kitartást és sok-sok lelkierőt kívánok a barátnődnek.

Szerintem az a legtisztább eset, hogy bemegy a lakhelye szerinti polgármesteri hivatalba/beküld valakit (lakosségi ügyfélszolgálat, anyakönyvvezető), és ott megkérdezi. Így tuti nem kap téves infót...

De én arra gondolok, hogy mivel az apának személyes jelenléte szükséges, aláírás + iratok ,ezért ennek hiányában szerintem nem veheti a nevére a babát "post mortem". Vagy lehet hogy létezik valami paszsus ilyen kivételes esetre?
Az anyakönyvvezető tudni fogja!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Én is ezt montam neki,de montam neki,hogy megprobálok érdeklödni,mert annyi ereje sincs szegénynek,hogy levegött vegyen.Megprobálok neki segiteni,de sajna nem egy helyen lakunk és azért probáltam meg itt hátha tud valaki valamit.Addig is köszi a segicséget.

Kép
andi0716
 
 


valaki csak van szegénynek az ismerősei között, aki szakít időt rá, hogy helyette bemenjen és megkérdezze. Vagy : esetleg telefonon?

Kép

Kép
redwings
 
 


Hát remélem,hogy valamelyik ismerőse segit neki,csak az a baj,hogy nincsenek szülei és nem olyan rég költözött oda.Remélem azért csak segt neki valaki.

Kép
andi0716
 
 


andus 70 és [b]gabilány én is a Surányi doktorhoz járok

alig várom, hogy megpillanthassam a kisbabámat az esti uh-on, jó lenne ha élénk pillanatában lenne, és esetleg meg is mutatná magát :)

akkor a beöntésről mégis jók voltak a pozitív infoim - mármint ha ez megkönnyítheti a szülést akkor tőlem jöhet

ha történik valami érdekes holnap beszámolok nektek :)

KépKép
hugic
 
 


Tegnap a dokimmal a szülésről beszélgettünk, és mondta, hogy dec. 26-tól jan. 1-ig szabadságon lesz, szóval, ha mondjuk egy héttel túlhordom Bogyókát, akkor ő biztos nem lesz "kéznél". Ilyenkor mi van? Bízzam magam az ügyeletesre vagy kérdezzek rá, hogy ajánl-e valakit erre az esetre?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gaby nekem is van ilyen időpont amikor az orvosom biztos nem lesz.. :( Nekem azt mondta nyugodtan szüljek akkor az ügyeletesnél...

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Persze h szülés után jön vér a méh tisztul stb. de én arra gondoltam h múltkor amikor láttam egy szülős videót metszés után ömlött a sebből a vér ami ugye természetes. Metszés nélküli videóban is volt utána vér de ott nem jött még pluszba az a rengeteg a sebből...

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: Te mazochista vagy... rohadtul... komolyan... ez valami perverzió ? :twisted: :twisted: :twisted:

(szabira menő dokik: ezzel csak az a bajom, hogy az ember többek között azért is megy egy adott dokihoz terhesgondozásra - adott esetben keményen fizetős magánrendelésre, hogy ott legyen a szülésénél... én etikátlannak tartom, ha egy doki a szülés környékén lelép és csak annyit mond, hogy szülj az ügyeletesnél... ilyenkor a korrektebbje "átad" egy másik dokinak így megvan az a biztonság, hogy ha épp nem lenne ott a tiéd akkor is tudod kinél fogsz szülni)
Vendég
 


Csakegy: na, ez az, ezért jutott nekem is eszembe, hogy rákérdezek, és valószínűleg legközelebb ezt is fogom tenni, mert pontosan azért van választott orvosom, amit te is mondtál. Azt mondjuk értékelem, hogy már most közölte a helyzetet, azt viszont nem tudom, mennyire lett volna tőle elvárható, hogy magától eszébe jut valakit ajánlani.
Azt egyértelműen kijelentette, hogy ezért nem fogja hamarabb megindítani a szülést (mármint túlhordás esetén mondjuk 22-én v. 23-án), de azért én bízom benne, hogy nem lesznek ilyen gondjaim, és nem fogom 1 héttel túlhordani a csöppséget.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


húúú gabilány
nem iriígyellek így a 31. héten :( nehéz ebben tanácsot adni
mert én másképp látom mint pl. [b]csakegy
nem biztos hogy szeretnék egy másik dokihoz tartozni a maradék 9 hétre, ahogy elnézem a hsz-okból, ha szülésznőd van, akkor minden rendben lesz - sztem, de hát ebben annyira megoszlóak a vélemyének.....
küldtem neked privit, de sztem nem ment el, megnéznéd majd? ha nem akkor újraírom...

KépKép
hugic
 
 


jaj bocs.... bent maradt a vastagbetű... ezerbocs mindenkitől

KépKép
hugic
 
 


hugic: na de ha a kérdéses doki tojik rá, hogy bemenjen mert épp szabira akar menni akkor miért vállalta el plusz akkor mi értelme volt fizetni a magánrendelésén alkalmanként sokezer forintot (plusz én Surányinál egyszer vártam csak -mág anno sok éve- de akkor minimum 2 órán át... ami nekem aztán semmi pluszt nem adna egy kórházhoz képes... várni ott is tudok ráadásul szerintem Kistarcsán tök korrektek a vizsgálószobák, nem kell külön időpont UH-ra mint pl. a Sotén stb... Csak ugye megint bejön a szokásos nődokis zsarolósdi, hogy csak akkor szülhet nála az ember ha hozzá járt terhesgondozásra... na de ha ESETLEG ott se lesz?????)

(nekem meg mégse lesz szülésznőm... a doki mondta, hogy vajúdásnál semmi előnyt nem jelent szoba szempontjából úgyhogy nem lesz szülésznő... pátyolgatni úgyse kell majd, a most felfedezett -és valszeg még Lilla születésénél összeszedett- streptom miatt meg úgyis doki kell majd az antibiotikumozáshoz)
Vendég
 


ezért mondtam hogy nehéz ügy...

én talán épp ezért másnak már nem szeretnék fizetni, mert a terhesgondozásomon nem ő vett részt, nem ismert engem.... vagy nem tudom, nekem ez az első és már most sem egyszerű a helyzetem....de ez csak az amit én tennék, a döntés az nem az enyém, mindenkinek más a jó, nem?

gabilány sajnos nem megy el a privi, lehet hogy azért mert túl hosszú lenne?

KépKép
hugic
 
 


Csaki, nem vagyok mazochista erről mindenkinek más a véleménye. Rengetegen meg azt tanácsolják, hogy nézzünk ilyen videókat mert akkor tudjuk mi vár ránk. ;)

Nekem a gondozás elején szólt az orvosom akkor a decemberi topikban kérdeztem h milyen az ha egy másik dokit "befogok" arra az esetre ha nem lenne itt az enyém (mert ajánlott egyet akinek 3szor is volt) de ott akkor le lettem oltva h ez mekkora baromság. :shock: Ez a fórumozgatás kicsit olyan semmi sem biztos itt kategória. :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: fura, hogy ezt tanácsolják... én is tanácsoltam anno, hogy készülj fel, kérdezz rá a részletekre stb. de ez nem ugyanaz... Na mindegy, nekem nyóc :))) A youtube-on szerintem találsz még "jópofa" videókat :))))) (a kedvencem az egyik kisvakond rész amiben a nyúlnak szó szerint fájásai vannak, vajúdik is aztán kipotyogtatja a kisnyulakat... és még csak nem is korhatáros:)))))

(lehurrogás: szerintem úgy érthették, hogy két dokid lenne párhuzamosan... ez az "átadás" úgy szokott normálisan működni, hogy a dokid ismer téged, ismeri a kollégáit és keres egyet akiben teljesen megbízik és akire teljesen nyugodt szívvel rá mer bízni téged... és elmondja neki az eseted, az esetleges necces pontokat stb. aztán ha véletlenül nincs ott akkor olyan ember megy be hozzád akinek nem kell mindent elmagyaráznod és aki teljesen úgy kezel mintha az ő fizetős betege lennél tehát berohan hozzád az éjszaka közepén stb... viszont a terhesgondozást és jó esetben a szülést nem kérdés, hogy a saját dokidnál csinálod végig. Én ezt pl. abszolut nem tartom gáznak, mert megvan az a biztonság ami miatt orvost választottál...)
Vendég
 


Az azért túlzás, hogy dől a vér a gátsebből, ugyanúgy, mint amikor elvágod az ujjad, azt a sebet sem kell összehúzni ahhoz, hogy elálljon a vérzés és igazából az egy kicsi felület a baba volt helyéhez képest.

Olyat viszont nem etikus szerintem sem csinálni, hogy ha nem ér rá a dokid, akkor csak úgy szülj az ügyeletesnél (főleg, ha sokan szülnek egyszerre).

Csak1, jobban örültem volna, ha nem vágnak, nagyon természetes szülés és gátvédelem párti vagyok én is, de a baba csak csúszkált és egyszerűen nem jött ki, nyisszantás után viszont rögtön kint volt.
Talán ha lett volna szülésznőm és kapok beöntést, meg egy kicsit segít irányítani kitoláskor, akkor jobban sikerült volna a dolog. Csak ezért gondolkodtam a választáson, és ezért sajnálom, hogy nem így tettem. A pátyolgatás nekem sem hiányzott egy másodpercig sem, pont elég volt hogy csak a párom volt ott és amikor nyújtottam a kezemet, akkor megfogta.

Egyébként az egésznek olyan családias hangulata volt ott a vajúdóban, szólt a tévé, ülőgarnitúra én meg csak "heverésztem" az ágyon és minden történt szépen magától, szerintem, ha nem szólunk a szülésznőnek, hogy szeretnék sétálni egy kicsit és nem kiált rögtön orvosért, akkor a gyereket is kettesben szüljük meg...
xadri
 
 


hugic: bocsi, 1/2 3 óta most kerültem gépközelbe, átjött az üzi és már válaszoltam is :)

A párom azt mondta, hogy ha időre jön a baba, akkor felesleges az agyalás, ha meg ennyit késik, megspórolunk 80 rugót (persze ezt inkább csak olyan félkomolyan mondta). Ettől függetlenül tutira rákérdezek nála az "átadásra", és én még akkor is simán képes leszek dokit váltani...
Nekem mondjuk egyszer kellett nála várnom sokat még az elején, de azt azért hozzá kell tenni, hogy várakozás és várakozás közt is van különbség. A barátnőmmel egy délelőttöt ültünk végig Tarcsán genetikai uh-ra várva (pedig ő oda kapott időpontot), és hát "érdekes" volt a az ott összegyűlt társaság :twisted:

A dilemma itt amiatt van, hogy ha nem lesz problémamentes a szülés. Mert ha az lesz, akkor télleg mindegy, hogy ki kapja el a gyereket, szülésznőm meg lesz, már csak azért is, mert apa csak azt tudta megígérni, hogy minden tőle telhetőt megtesz, hogy képes legyen bejönni velem a szülőszobára (nagyon nem bírja a vért meg hasonlókat), és a szülésznő nem megy akkor szabira. Viszont ha van vmi gáz, akkor meg akkora lutri, hogy mekkora tömeget fogok ki, vagy milyen ügyeletes orvost milyen passzban, mennyire tudnak figyelni...

Viszont ami még számomra pozitív, hogy nst-re sem kell bemennem a kórházba, megcsinálják nála, ráadásul a szülésznőm.

De egy kicsit más téma is. Volt ma valaki rajtam kívül felkészítőn?
Végre az első olyan tanfolyás, aminek volt némi értelme. A Madarászból jött a doki és tartott egy kb. 20 perces előadást a bölcsőhalálról, na ez mondjuk inkább reklám volt, mint hasznos (csak itt, csak most a 35 pénzes légzésfigyelő a mienk lehet 30-ért!), aztán rohant vissza a kórházba, mert 4-től tartotta ott a tanfolyást jópénzért.
Viszont aztán a szülés alatti műtéti beavatkozásokról volt szó (és arról, hogy ebben a kórházban, mik a bevett szokások), és ennek jegyében a doki (a program szerint Erdélyi, én még sosem láttam személyesen :roll: ) körbeadta az összes ollót, "szerszámot", meg mindent, amivel a gátmetszést, a vákuumozást, a varrást, stb-t csinálják. Egy pillanatra azt hittem, beborulok a szék alá, és azért apa arcán is láttam a rettenetet. Mondjuk a doki jófej volt, és próbálta lazán előadni a dolgokat, aztán mondta is, hogy direkt azért, hogy senki ne rémüljön halálra...

Aztán az egyik csecsemősnővér mondta el részletesen a dolgokat, mi hogy megy, mi az ő feladatuk. Itt azon akadt meg először a figyelmem, hogy mondta, hogy ők látják el ugye az újszülöttet, és megfürdetik. Na, most ez azért furi, mert szülőszoba látogatáson a szülésznő még ki is emelte, hogy nem fürdetik a babát, mert nem mossák le róla a magzatmázat, max. megtörölgetik. Erre rá akartam kérdezni, csak aztán egy csomóan megszállták, én meg már nagyon nem voltam jól, de majd ezt is megtudakolom a szülésznőtől, hogy mi az igaz.

Jó hosszúra sikeráltam, bocsi :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Kedves Fórumozók!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani új szolgáltatásunkat: Gödöllőn és környékén pelenka és popsitörlő házhozszállításával foglalkozunk. INGYENES MINTA KÉRHETŐ! Ízelítő az árainkból: newborn 23 ft/db-tól, mini: 24 ft/db-tól, midi: 28 ft/db-tól, maxi: 34 ft/db-tól, junior: 36 ft/db-tól, popsitörlő: 350 Ft. Gödöllőn a házhozszállítás ingyenes. Kérésre szívesen küldök árlistát. Üdv. joag
joag
 
 


szép jó estét mindenkinek
voltam ma uh-on és sikerült megnézni, hogy kisfiam lesz :) kispapa is bent volt és nagyon boldog

gabilany, eszembe jutott még valami: a barátnőmnek császára volt (előre tudták, hogy az lesz, de persze okkal), és mondta neki a doki, hogy nem megy szabira, csak 23-án messzire vidékre kirándulni (a baba nov 7 körülre volt kiírva), persze reggel - 23-án - magzatvíz elfolyt, telefon a dokinak, hogy na akkor most mi legyen. Dokija mondta, hogy telefonál egyet és visszahívja, majd hívta is hogy XY-al megbeszélt mindent, csatázzon be a kórházba, keresse XY-t és minden ugyanúgy lesz, csak nem vele. Bement, és végül azt a pénzt amit az eredeti dokijának szánt kettédobta, ide is adott kicsit meg oda is (mondjuk ott a dokija nem mondta be a tarifát, hanem az "amennyit gondol", volt a jelszó).
csak gondoltam ezt a sztorit leírom

KépKép
hugic
 
 


gabilany:
A szülésznőt kérdezd meg a fürdetésről, biztos-ami-biztos.
De azért leírom, hogy amikor mi benn voltunk úgy működött a dolog, hogy születés után a babát csak ímmel-ámmal megtörölgették, hogy ne legyen csupa vér meg ragacs, de valóban nem mosták le a magzatmázat róla.
Sőt: 24 órán keresztül nem is fürdethetik. Panni vasárnap délelőtt született és hétfőn este fürdették meg.
Mondjuk az sem volt valami nagy suvickolás, kb 40 másodpercre a csap alá tartotta a babát és kicsit megmosogatta a nővérke. De még utánna is magzatmázas maradt itt-ott, volt, ahonnan csak 2-3 nap múlva jött le teljesen ( belecsomósodott a hajába, és csak itthon tudtam kiáztatni és értelmesen kimosni.

Kép

Kép
redwings
 
 


hugic: gratula a kisherceghez!!

Kép

Kép
redwings
 
 


hugic: köszi a történetet, ez mindenesetre pozitív...

red: én is így tudtam, ezért is lepődtem meg azon, amit a csecsemősnővér mondott. Pankát is a csecsemősök látták el vagy a szülésznő? Mert én eddig azt hittem, ezt a szülésznő csinálja :?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Túl vagyok az első nstn.Most találkoztam előszőr az Ignáth Évával,nagyon kedves,barátságos volt.Az nst tényleg gyorsan ment,időre mentem úgyhogy arra nem sokat kellett várni de utána hogy doki is lássa arra várni kellett.A Kovács Réka volt tegnap,hát úgy megvizsgált hogy ihaj.Amúgy más panaszom nem lehet rá.Amíg vártam hogy sorra kerüljek nála ,odajött az Éva hogy utána a szülőszobán lesz menjek oda most üresek és másoknak is szólt ha van kedvünk megnézhetjük.Nagyon klassz az egész szülőszoba részleg,meg is lepődtem.Beleültem ebbe a szülőkerékbe is,eddoig csak hallottam róla,nem is láttam még ilyet.Jött még egy lány megnézni a dolgokat úgyhogy hármasban leültünk ott és beszélgettünk kicsit.Éva mondta hogy fájdalomcsillapító masszázzsal is tud majd segíteni.Meg hogy vegyek gátmasszázsolajat és kezdjem használni,és szülésnél ő szota alkalmazni ezt a gátmasszázst ,de ha úgy látszik nem bírják a szövetek akkor vágnak.Első szülőknél ált.vágnak.Ja és minden szbában van cd lejátszó,de elfelejtettem megkérdezni hogy mp3-at is játszik-e.Miután hazajöttem tegnap lefeküdtem kicsit és má
r álmomban szültem :)

Kép
Kép
ilda82
 
 


Megkérdeztem ezt eda dolgot is,valami olyasmit mondott hogy 1 ember van az egész kórházban (gondolom 1 műszak alatt) és így tudják csak megoldani.Úgyhogy asszem így már nem beszélek azzal a dokinővel.KIcsit be vagyok ugyan sz.va de biztos kibirom valahogy.

Kép
Kép
ilda82
 
 


gabilany:
mivel a vajúdóban szültünk, ahol nem volt kéznél az ellátó-tálca (vagy mi) ezért átvitték a szomszéd szülőszobába letörölgetni, megmérni meg ilyenek, úgyhogy nem láttam ki csinálta.
Az tuti, hogy a szülésznő meg egy nővérke is kiment , a szülésznőnél volt Panka, és utána már vissza se hozták, mert 6 órára inkubátorba került (nagy bánatunkra).
De mintha a párom azt mondta volna hogy egy nővérke babrált a gyerekkel - dehát neki sztem minden köpenyes egyformának tűnt a kh-ban.

LÁnyok: szereztem egy hordozókendőt, kipróbáltuk, és Panka imádja!!
Én is: szabad mindkét kezem
Egyenlőre csak akkor vetettem be, mikor már nagyon nyűglődött és tudtam hogy kézben elnyugodna. De ma kipróbálom, hogy elmegyünk így boltba, mert eddig apának kellet hazafelé vacakolni vele, amit utált. Remélem beválik majd, és akkor számunkra is kinyílik a világ azon része, ahová babakocsival nem fértünk be...

Kép

Kép
redwings
 
 


Gabilány, lehet, hogy van olyan újszülött akit nem fürdetnek meg, de az enyémeket tuti, hogy megfürdették, viszont rajtuk egy gramm magzatmáz sem volt (dátum szerint nem, de ténylegesen eléggé túl voltak hordva), a vért pedig valószínű higiénikusabb lemosni. Egyébként a csecsemős nővér jön és ő intézi a babát, törölgeti, méri, fürdeti, öltözteti, majd odahozta hozzám. Innentől kezdve az Anya "rendelkezik" vele. Csak annyira kellett betolni a babaszobába, hogy kapjon K vitamint és csöppentsenek a szemébe. Első nap/este be lehet adni, hogy tudj pihenni, de ez szerintem keveseknek sikerül. Én annyira fel voltam dobva (O perc alvással), hogy még másnap sem voltam álmos.
xadri
 
 


xadri: szerintem akármikor le lehet adni, nem csak az első éjszaka, csak ugye oroszrulett... mert pont az éjszakai szoptatás segít a legjobban a tej beindulásában... úgyhogy nem kéne kihagyni... (na jó, ha valaki huszonsok órán át vajúdik az gondolom más helyzet, akkor gondolom szó szerint beájul de akkor szerintem a baba is fáradtabb)
Vendég
 


Szülés után mikor elfoglalod az ágyad a kórteremben, fel is ajánlják, hogy maradjon náluk pár órára míg alszol. de ezen kívül is bármikor be lehet adni hozzájuk. meg van mikor szólnak, hogy told be oltásea v egyéb ellátás miatt

Én pl 1x otthagytam náluk, mert lementem a neuológiára meglátogatni az anyósomat. (Nem mondom hogy örültek, mert azt hitték hogy majd ott fog vergődni náluk a gyerek kitudja meddig - de mikor 20 perc múlva érte mentem ,már mosolyogva fogadtak, hogy semmi gond nem volt a babával, végig aludt. persze, mondom: előtte szopizott, meg rendberaktam őkelmét... erre mondja a nővérke hogy sajna inkább az az általános, hogy mikor már nem bírja az ifjú anyuka a bömbölést, leadja pár órára...
eléggé elszörnyedtem, mert én meg kifejezetten örültem hogy végig velem lehetett
fel is ajánlotta ekkor, hogy ha fürdeni megyek, akkor is inkább toljam be hozzájuk, minthogy az illusztris szobatársaimra bízzam. rájöttem h igaza van és attól kezdve így is csináltam)

Kép

Kép
redwings
 
 


Adri: köszi az infókat :) én csak azért lepődtem meg azon ,amit a csecsemős mondott, mert a szülésznő meg olyan határozottan állította az ellenkezőjét, és ecsetelte a magzatmáz fontosságát. Persze ez a maga idejében kiderül, jó lenne már ott tartani :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: szerintem nagyon korrektül ellátják az újszülötteket, ha van valami ami miatt nem kell aggódnod az ez :))))

(csak még nem tudom mi a protokoll náluk ha bejátszik a streptococcus - ld. pozitív lett a tesztem ... automatice antibiotikum az újszülöttnek vagy csak tenyésztés után ami nem tudom hány nap plusz vénásan kapják-e vagy fecskendőből kell kiszívniuk... a valaki tudja esetleg akkor megköszönném ha elmesélné)
Vendég
 


sziasztok,

olvasgatlak titeket pár napja, úgy néz ki, én is Kistarcsán fogok szülni január első hetében :D

Lenne egy kérdésem: Ignáthné Éva szülésznőhöz tudnátok elérhetőséget adni? Hogy megy a szülésznőválasztás, csak egyszerűen felhívom, vagy megkeresem a kórházban? Vagy a dokimon keresztül? Mennyit "szokás" adni egy fogadott szülésznőnek?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de első szülés lévén nincs ilyesfajta tapasztalatom...

Köszi előre is, ha valaki tud segíteni, és vigyázzatok Magatokra és a babócákra!
Üdv
Viki

Kép
vickybabe
 
 


Csak1, nekem enterococcus-om volt a 30 x-edik héten, akkor kúpot kaptam rá, majd teszt ismétlés, és tünetmentes lettem. A szüléskor én kaptam vénásan egy adag antibiotikumot, de azt a burokrepesztés miatt, azt mondák az elég és a gyereknek nem kell semmi. Tudom a strepto kicsit komolyabb a tüdőgyuszi miatt, arra antibiotikumot szoktak adni és ha tünetmentes vagy szüléskor nem kap a gyerek semmit (jó kérdés, hogy ezt hogy állapítják meg, hiszen fertőződni bármikor lehet).
xadri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: