Új privát üzeneted érkezett!

Cseriani!
már tudom mit nem veszek Dominak!! :D

Mesi!

Sajnos én a kezdetek óta adok tápszert, mert nem volt tejem mikor kijöttünk a kórházból.
Azóta is csak a balban van, a jobban semmi sincs. :cry:
Ráadásul Domi is lusta volt szopizni rendesen, így el sem indult....
fejéssel viszont feltornáztam napi 400-450 milire!!!!úgyhogy kb 200 ml pótlás megy emelé.

Figyu!

nekünk a nyakon és az arcon voltak pöttyök és ragyák.De azért sosem árt, ha szakember is látja.
vagy Nadimonak adj nagyon pontos leírást!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Pöttyeink nekünk még nem voltak szerencsére, egyszer mikor elfogyott a fürdetőkrém és Johnson's-sal fürdettem, akkor a könyökhajlatában egy kis ekcéma kijött, de ahogy visszatértünk a fürdetőkrémre elmúlt.

Cseriani, édes Eliza avval a "savanyú arcocskájával" és változatlanul gyönyörűek a szemei!!! :P

Kép
timesz
 
 


Na jó reggelt, ma már megint jól aludt a drágám, de tegnap 2-től nem tudott elaludni, csak a fürdetés után, de akkor bevágta a szundit.
A fogát már elég jól érezni lehet a Balunak, bár eddig dugta be a kezeimet a szájába, most pedig nem tűri, hogy kotorásszam a szájába. Pedig csak a fogait vizsgálgatom. :-)

Kép
fridus
 
 

 
 

na,írtam az elöbb,hova lett?
Vendég
 


akkor ismét:
szóval: de eltűnt ma mindenki. Mi délelött sétáltunk egy nagyot. Kicsit fújt a szél,meg hideg volt,de nagyon szépen sütött a nap. Mostmár beborult :?
Elizám ma bepuszilta a tegnapi főzelék másik felét :D
Vendég
 


Sziasztok!
Ma úszni voltunk délelőtt Dorkával. Annyira jó volt.
Mesi csak azért kérdeztem mert én is erzsébeti vagyok és mi járunk az Átlós utcába és nagyon jó.
Pannival is fogok járni csak kapja meg a 3 hónapos oltását!

Krisz: aszzem Te írtad múltkorában hogy rotás lett Csabesz,végülis Domi nem kapott el semmit? Dominak adattál rota ellen védőoltást, vagyis a cseppre gondolok.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Jaj, egész nap hiszti volt, mióta felkelt, nem evett reggel, sem délben, még a cickóm sem kellett, nemrég viszont megtömtem, megette azt is, amit reggel meghagyott.
Biztos, hogy a foga, 2-nek érzem a hegyét, a felső kettőnek viszont csak a repedése van meg

Kép
fridus
 
 


Mi is vinni akarjuk a Balut úszni, még közel is lenne az átlós utca sétával is, csak nem tudom, hogy most áprilisban, vagy május
hónapba kezdjünk...

Kép
fridus
 
 


Fridus, hívd fel Editet és kérdezz rá, szerintem minnél előbb az a jobb.
www.uszomanok.hu

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Csajok nem tudom mi lehet Pannival.
Hétfő óta annyit alszik. Ami tulajdonképpen tök jó, de mégis. Semmi "elváltozást" nem látok a csajszin. Jól eszik, vidám, mosolygós ha épp ébren van.
De pár napja nagyon sokat alszik, pl. ma is 1/2 9kor etettem előtte, tegnap 22.00 körül, de még mindig alszik, már felmentem hozzá megnéztem de olyan édesdeden alszik hogy nem volt szívem felkelteni. Természetesen van légzésfigyelőnk. Egyszer felsírt de utána visszaaludt, tegnap hasonlóképp volt.
Nem akarok parázni, Dorkának is jó alvókája volt, de mégis nem éhes. Már fejtem tejcit is mert szétdurrantam.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Gabcsa!

Domi nem kapta el a rotát. Rota ellen meg nem kapott cseppeket, mert a dokinéni nem ajánlotta. :shock:
Alvás:Domi is ezen a héten túlteljesítette az 5 éves tervet alvásban.
Szerintem ez a sok jövő-menő front őket jobban igénybe veszi.

Fridus!

Én holnap hívom Editkét,mi áprilisba mennénk úszni.

Cseriani!

mi is csaviztunk ám!!!!de mi egész nap!és kocsival.... :oops:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Megnézem ezt a babamanó oldalt, de ehhez most ketten kellünk, hogy be tudjuk-e anyagilag még vállalni ezt a műveletet.Az én gyedem elmegy a törlesztő részletre, és a párom tart el szinte minket...

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Én azt az infót kaptam, hogy 8 000 egy hónapra.Az 4-5 alkalom.
Én a kinőtt ruháit árulom a vaterán és abból fedezem.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én kaptam a ruhákat, amik eddig voltak a picikémre jó, amit meg most a nagyiktól kaptunk,azok még nagyok, csak nem adhatom el.
:-)
Uszómanó oldal.:-)
Hulla fáradt vagyok...
Ezért írok félre...
Szóval még be kell szerezni a papírokat, hogy egészségesek vagyunk,aztán meg úszó pelust venni, aztán pedig havi 8 ezret kiszorítani...
Nézegettem, mindenhol ennyi az úszás.

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, ma Samu egymás után háromszor átfordult hasról hátra! :D Az utolsó akciót sikerült lekamerázni, legalább meg tudjuk mutatni a nagyszülőknek... Amikor először 'földet ért' háton, megijedt és elkezdett sírni, és nem értette, hogy anya meg miért tapsikol örömében :lol:
Annyira rendes gyerek, apa ma itthonról dolgozott, így ő is láthatta az első akciót!
danann
 
 


Sziasztok !

Kicsit megkésve de itt vagyok... :oops: :oops:

cseriani : a súlyok meghatározásánál a hazaviteli súlyt vesszük alapul, nálatok a 3630 -at. A leirt súly változások jók, és a 6 hónapos korra meghatározott duplázása meg is van.
Szerintem nincs ok az aggodalomra.
Ebben az időszakban inkább nyúlnak a gyerekek, ahogy te is irtad jönnek a fogak, roszabbul alszanak, nehezebben esznek, ráadásul rengeteget mozognak. Az hogy most kevesebbet hizik nem baj, sőt belefér az is hogy nem keveset , de egyáltalán nem hizik , hanem rövid ideig stagnál a súlya. Bár a tünetek lehetnek utalások arra , hogy már ideje a hozzátáplálás elkezdésének is, nálatok ez meg is történt nagyon helyesen.
A gyümi az első, aztán ahogy már volt róla szó, szépen a többi ( főzelékek , zöldségek stb ) A szervezet szépen át áll a másfajta táplálék befogadására, feldolgozására és akkor biztosan megint elindul a súlya jobban felfelé. Ránézésre a képek alapján is nagyon szép , formás a gyermeked, nincs semmi gond szerintem.


mesi : a csecsemők pöttyei általában tejpöttyök, ez a leggyakoribb.
A baba arcán jelenik meg erőteljesebben , de más testrész is érintett lehet . A pötty piros , közepén fehér pötty. Olyan mint egy pattanás . Általában a szopik után jobban előjönnek , majd picit halványodnak. Ha ilyen van , akkor az tejkiütés gyanús, általában magától elmúlik. Ha nem , akkor vannak gyógymódok rá. A topikon valahol már irtam ezeket , meg kell keresnem hogy hol.

Oka : a tej minősége. ( nagyon tápláló, zsirdús tej, vagy okozhatja az anya tehéntej fogyasztása. )

Másik fajta pötty, a meleg kiütés, ami pici pontszarü pötty, általában a nyakon ( hátul a tarkó tájon és az oldalsó redőkben , )
illetve a hajlatokban alakul ki.

Lehet pelenka kiütés, értelem szerüen a pelus altti területen.

És nem utolsó sorban lehet allergiás kiütés, ami lehet mosószertől, ételtől stb.
Ez az egész testet érinti, nem csak a felső régiót. ( főleg az érzékenyebb részeket, belső comb, has, mellkas stb )

Sok esetben viszont soha nem derül fény mi van a háttérben , ahogy előjönnek a pöttyök egyszercsak el is múlnak.
Figyelgesd, ha rosszabbodna kérd ki a dokitok véleményét.



danann : nagyon gartulálok , ügyesek vagytok.


Puszi mindenkinek.

Ja és bár én nem vagyok már bébi , mégis elég nagy mostanában az alvásigényem. Biztos a frontok a bünösek, meg már az ember szervezete kimerült . Remélem már bejön a jobb idő. A babák is biztos ezt érzik. :wink:
nadimo
 
 


Jó reggelt, mint mindig, én vagyok az első ezen a topikon. Viszont ma csak 3-szor keltem fel Baluhoz.
Nagyon rendes gyerek, igaz, lehet, azért is, mert tegnap olvasztottam neki bogyókat a fogára.
Délután már jobb volt a kedve, főleg, hogy a nagyik is meglátogatták, meg az apja is hazajött délután munkából.

Kép
fridus
 
 


nadimo nagyon köszönöm a válaszod. Így ismeretlenül is teljes mértékben meg tudsz nyugtatni :wink:
Doktornénink is megnyugtatott,de én mióta Kristóffal terhes lettem,mindig több ember véleményét kérem ki. Tudod,akkor azt mondták,hogy méhen kívüli terhes vagyok,és másnapra előjegyeztek műtétre,de én lementem pécsre,ahol megynugtattak,hogy minden rendben. Itt,Szekszárdon az orvosom szerint még ezután is méhen kívüli voltam,ekkor kerestem egy nagyon jó orvost Pakson,Kristófot nála szültem,örök hálám neki :D
Sajnos Elizát már nem tudtam nála,nem vállalt már szülést,de a másik doktorbácsimat is nagyon szerettem. Hát,ezért kérem ki több ember véleményét. Ha akkor a volt dokimra hallgatok,elveszik tőlem a fiamat?? :cry:
Bocsi,ha már valaki hallotta ezt a történetet,csak azért írtam le,hogy értsd,hogy miért hallgatok meg több véleményt :oops:
Vendég
 


Cseriani!

Igazad van! Érdemes néha több véleményt is kikérni!

Fridus!

Én is hajnali 5 óta ébren vagyok. :cry:
Őhencegnőségének most valami növekedési fázisa lehet, mert bélpoklossá vált.
Fél 6-kor visszaalukált, na persze még most is húzza a lóbőrt, de csakis azért mert 8-ra kellett volna szurira mennünk.... :lol:
Na mindegy megyünk később és várakozunk lgalább egy órácskát.

Nadimo!

Szerintem most jön ki rajtad a fáradtság!Mármint a sok munka utókövetkezménye!
Az emberi szervezet állítólag csak a 2. hét után kezd el pihenni!!!És ez egy hosszú folyamat!
Vagy csak szimpla tavaszi fáradtság?

Csajok, Ti mit csináltok majd húsvétkor???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


megvan az éjszakai rossz alvás oka: Elizámnak kinnt van a 2.foga :D
Kriszta mi vasárnap itthon leszünk,hétfőn reggel a fiuk locsolnak-rokonok,óvónéni,védőnéni...stb...,majd anyósékhoz megyünk,majd estefelé elmegyünk férjem egyik kollegájához,visszavisszük a nyuszit,amit pénteken hoz el,meg megnézzük a kispacit,ami pár napja született :D
Atrán ennyi volt a húsvét :?
Vendég
 


Cseriani, nálunk 2 alul van már, de felül is kettő , csak azt még nem engedte Balu kitapogatni, mert nem enged a foga közelébe.
Erőszakkal tapizom szegény fogát.
Húsvétkor a férjem dolgozni fog, úgyhogy mi a nagyikat később locsoljuk meg.
Illetve csak a fiúk. :-)
Főzök majd tojásokat, aztán megfestem. Sonkával majd megeszem... Remélem kapok retket, salátát, hideg tálnak..

Kép
fridus
 
 


Sziasztok

Livi: gratula Samunak a fordulásokhoz

Cseriani: én is teljesen egyetértek veled hogy több ember véleményét kérd ki

Fridus: nálunk is az a k... törlesztőrészlet, fuj de utálom. Állandóan sakkoznom kell a csekkekkel.

Húsvét: szerintem ha jó idő lesz kirándulni megyünk.

Krisz: miért nem ajánlotta a dokinénid a rota elleni cseppeket?

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Sziasztok Csajok!

Nadimo!
köszönöm a tanácsot! ezek alapján még mindig tejpöttyre tippelek,de jön ma a dokinéni és megkérdezem Őt is :)
Én jelöltelek be iwiw-en,nem tudom, sikerült-e rájönnöd,mert asszem rólam nincs fenn kép. írtam hozzá üzit is 3x,és mind a 3x elszállt az iwiw,így feladtam :(
néztem a képeket,még mindig tündériek a gyerkőcök :)

Krisz!
Mi itthon leszünk Húsvétkor,és jön a fél rokonság :) úgyhogy most itt tobzódik majd több generáció ;)
Ti mit csináltok majd??

üdv

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok !

Cseriani : nem kell magyarázkodnod , nagyon helyes hogy megkérdezel több embert is a felmerülő kérdésekről. Én is mindig igy teszek, és másnak is ezt tanácsolom.
Nagyon rendes töled hogy igy ismeretlenül is megbizol bennem, jól esik. :D :oops: köszi.
Gratulálok a fogacskákhoz.

fridus : akkor egész jó éjszakátok volt. Ha kijönnek a fogacskák biztos méginkább javulni fog a helyzet. A családi terápia pedig a legjobb.
El is hiszem hogy jó kedve volt amikor a nagyik és az apa is dögönyözte.

krisz : lehet hogy tényleg kivagyok fáradva. Tegnap is még 11 -kor pakolásztunk, de mostmár lassan a végére érünk. Elég sok dolgot megcsináltunk, elöször nem mind volt betervezve, de ahogy haladtunk, nagyon elütött a tiszta a nem tisztától. Muszáj volt a többit is megcsinálni. Igy legalább most egyhúzásra készleszünk a "felújitással "és egy darabig talán kibirja.

Mi is készülünk a húsvétra. A fiúk mennek locsolkodni, mi a Hanikával itthon várjuk a locsolókat.
Bár minden évben azt mondom hogy ez az utolsó év amikor itthon maradunk, de aztán a gyerekeknek ez még élmény, szeretik nagyon. ( én kevésbé :? ) A Hanikának jönnek a sulis társai is, úgy hogy nagy az izgalom.

Az oviba és a suliban is ma jött a nyuszi. Aranyosak voltak a gyerekek, úgy örültek. Az oviban igazi nyuszik is voltak, no meg persze ajándékot is hoztak magukkal.
A suliban pedig szmk-s vagyok, igy amig tornáztak becsempésztem az ajándékokat a padjukra. Ők is nagyon örültek.
Meg én is hogy már ezen is túl vagyunk...
:?

Holnaptól tavaszi szünet van.

Remélem mindenkinek jól fognak telni az ünnepek.

puszi
nadimo
 
 


mesi : tudtam hogy te vagy, vissza is jelöltelek.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nadimo
 
 


Nálunk az lesz az izgalom, hogy ha nem romlik el nagyon az idő, akkor hétfőn levonatozunk a férjem szüleihez Gödre. Nincs túl messze, sőt, innen Újpestről sokkal hamarabb odaérünk, mintha az én szüleimhez mennénk Gazdagrétre (na oda is megyünk vasárnap, csak akkor 'taxizunk', apu jön értünk kocsival). Szombaton meg konyhatündérkedni akarok, terveztem sütit, meg már megvettük a sonkát.
Tegnap Samu megint nagyon álomkóros volt a szuritól. Dél felé kapta, olyan 5ig jól tartotta magát, de aztán jött a nyüszi, 7felé bealudt, de 8ig nem lehetett letenni sem, aztán meg aludt volna reggelig. Persz mi szemetek voltunk, fel kellett keltenem fél10 felé, mert már nagyon aktuális volt egy peluscsere, nem is bírta volna reggelig,a rról nem is beszélve, hogy olyan fél6 felé kajált, szerintem hajnalban tuti felébredt volna és nem biztos, hogy vissza tudom altatni. így viszont aludt fél6ig :D Én meg elszunnyadtam cicizés közben, 6kor ébredtem fel arra, hogy kiköpte :lol:
danann
 
 


Gratula Cseriani a fogakhoz! Nálunk már az alsó kettő recéje teljesen kinnt van, szabad szemmel látni a fogacskák tetejét, innentől még mennyi idő míg kijön teljesen????

Húsvét: nálunk rokon-invázió lesz. Mi megyünk sógornőmékhez keresztelőre vasárnap, hétfőn meg hozzánk jönnek rokonok - megünnepeljük anyu 50.-ik szülinapját és itt tartjuk. Szóval menés-jövés és zaba ezerrel..... (Nem mintha hiányozna! :oops: )

Kép
timesz
 
 


Cseriani!

Gratula a fogakhoz!!!!!Végre!!!Jönnek a nyugis éjszakák?!

Gabcsa!

Azért nem ajánlotta, mert állítása szerint 23 éves príxisa alatt csak 1-2 esettel találkozott.
Azt mondta, hogy más betegségekre jóval nagyobb az esély, oltassam be inkább pneumo ellen, de azt is csak 1 éves kora után.
Hívtam Editkét, április 7-én megyünk uszikázni!!!!

Nadimo!

Mostmár aztán pihizz is!!!
Az a baj, ha az ember elkezd felújítani, akkor sok más becsúszik mellé, amit csak akkor lát, mikor szédszedte.
Mi felszedtük a járólapot és kiderült, hogy alatta misung van!
Azt is fel kellett szedni és 10 cm betont húzni rá.
El is vitte a pénzecskénket.....

Mesi!

Én most nem engedtem rokoninváziót ide. Elég rendesen kiakadtam Karácsonykor ugyanis!!!
17-én megszültem, 25-én meg az volt a legfontosabb, hogy jöjjenek! :shock:
Na persze a kaja meg elvárt volt.... :cry:
Úgyhogy aki most jönni akar, hát jöjjön!!!Nem nyitok ajtót.
Mivel 1x már elváltam, így vasárnap felviszem a fiamat az apjához,hogy tudjanak hétfőn locsolni. Előtte délelőtt meglocsolja a nagyit meg a mostani férjem családtagjait.
Ha engem meglocsol, akkor nem kap ajándékot! :lol:
Hugomékhoz most nem mehetünk, mert az őssejtkezelés után nem látogatható otthon a kisfia. :cry:

Nekünk ennyi. Majd Apával és Domival csavargunk egy jó nagyot az erdőben, ha az idő engedi.
Sajna nem szeretem az ünnepeket. Számomra semmi varázsuk nem maradt, olyan kényszeredettnek érzem az egészet!

Lívi!

Mi is megkaptuk ma a szurit. Nyomott a dokinéninek egy fini pukikát!!!!
(de olyan büdit, mert én tojáslevest ettem.....jó köményesen!)
A dokinéni majd meghalt a röhögéstől!
Most alszik.....remélem 2-3 órát, mert főzni is kéne.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hol van Hablaty?Nuncili?Mazsuzs?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz!
huhhh érdekes lehetett a Karácsonyotok! nem csodálom,hogy kiakadtál!! de ha annyira menni akartak,miért nem vittek Ők kaját??? úgy kényelmesebb lett volna Neked is... az én rokonságom Hála az Égnek elég szépen beosztja a látogatást,így van szünet is köztük. most jön anyukám is így tud segíteni a készülődésben :)

én se szeretem,ha locsolnak :? a parfümömet szoktam az illető kezébe adni,hogy fújja azt a ruhámra,ha már annyira locsolni akar...

Remélem,jó idő lesz és tudtok sétálni!!! :lol:

üdv

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Kriszta,már ne is haragudj,de én is kiakadtam azon,amit írtál. :evil:
Hagytak volna békén,vagy tényleg,vittek volna ők kaját,sütit,stb...,nem?
Viszont az ünnepek ne veszítsék el varázsukat,már a kislánykád miatt sem,szerintem :D
Ok,mostmég pici,de télapóra,karácsonyra már majdnem 1 éves lesz,és nagyon fogja élvezni,hidd el :wink:
Mikor 2003 júliusban a mamám,majd nov.végén apu meghalt,mi is úgy voltunk,hogy soha többé karácsony,de nem így lett. Karácsonyfánk is volt,még az évben is,rá egy évre(dec.12)meg megszületett Kristóf,és nem kényszerből,de élveztük a karácsonyt is. Igaz,beárnyékolja,ami történt,és mindig is be fogja,de a gyerekek miatt legfőképp,muszáj meglenni a varázsnak. Nem beleszólni akartam ám,ne haragudj :oops:
Vendég
 


Cseriani!

jaj nem szóltál ám bele!!!!!!Muszájból mi is megtartjuk, csak a varázs hiányzik.
Bár Anyu miatt is nehéz volt.Utolsó szentestéjét velünk töltötte és nagyon élvezte!El tudom képzelni, Neked is milyen nehéz lehetett!!!!

Nekem csak az a bajom az ünnepekkel, hogy elvárják a kötelező vizitet, ajándékot, piát stb....
Bezzeg régen! Még a cukrosvíznek is örültem! :lol:

Mesi!

Hozztak egy tál franciasalátát. :lol:
Igazán nem is azon akadtam ki, hogy főznöm kellett, hanem azon, hogy annyi tisztelet nincs bennük, hogy egy pár napja szült nőt ne ugráltassanak.
Még sajgott a gátsebem, fájt mindenem és a 2 órás kelésektől kivoltam, mint a rigalánc.
És reggel 8-tól estig itt voltak.Na mindegy. Tüskeként megmaradt, de már annyira nem izgat.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fridus!

Hívd fel Editkét 06-30-642-6331, április 7-én 11 órakor úsznánk először!!!
Lécci lécci gyere Te is!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én csinálok franciasalit, de csak szombaton kezdem összepakolni,holnap fodrászhoz megyek, meg a nagyikhoz. Elkezdem növeszteni vissza a hajamat.
Hívom majd, húsvét után... Mármint az Editet...

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Nincs sok időpont már!
Sztem hívd most, és ha meggondolod magad, húsvét után még mindig lemondhatod!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én csinálok sonkát (köll és kész), főzök 1-2 tojást.
A sonkaléből babmutyi lesz csipetkével. (és én nem eheteeeeeek :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ).
Ez lesz szombaton.


Vasárnap potyázunk a nagyanyámnál.

Hétfőn lesz kacsasült párolt kápival és krumplipürével.
Kacsaaprólékból húsleves és ludaskása.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta és párold káposztát eszel? Én azt sem merek :?
Vendég
 


De még nincsennek meg a papírjaink, hogy egészségesek vagyunk...
Pedig az tuti kell...

Kép
fridus
 
 


Dominika, felhívtam, mondta az április 7-t, de mivel az kicsiknek van, azt mondta, most nem tudott új időpontot, mondta, hogy 6-7 hónaposokhoz fogja berakni.
Menjünk el vagy pénteken, vagy 31-én.
Szóval beindult a reakció, már csak lóvé kell hozzá és orvosi papírok.

Kép
fridus
 
 


Nyamm, kacsasült! :D
Mi előre megmondtuk mindenkinek, kb októberben, hogy idén minket rohadtul nem fog érdekelni a karácsony, barátoknak, akiknek egyébként szoktunk valamit adni, most nem készültünk, csak a közvetlen családnak, szülők, tesók, unokahúg, de ezt is úgy, hogy a 90%ot valaki más vette meg, mi csak a lóvé egy részét adtuk. És három részletben rendeltük őket ide, először a szüleink jöttek, aztán az én tesóim, végül a sógoromék, mindenki kb 2 órát maradt, a szülők annyi kaját meg sütit hoztak, hogy jutott mindenkinek. Kb az első hat hétben nem is kellett főzzek, mert folyton hoztak enni, még a mélyhűtőben is van még :D

Nekem szerencsére csak szombaton kell főzni, de ha már van sonka (én azért vettem mert szeretjük, de máskor csak ritkán jut eszembe), én Stahl-féle Ananászos lencsetálat is fogok főzni, vöröslencséből van, sonkával, ananásszal, lilahagymával és kókusztejjel, imádom! Meg ha marad sonka, bár nem hiszem, akkor sonkás tésztát (főtt tésztát összekeverni darált sonkával, tejföllel, tojással, és mehet a sütőbe).

Én már ettem csalamádét is, és szerencsére semmi baja a gyereknek, de nem ártott meg a borsó-, illetve a zöldbabfőzelék sem. Mázlisták vagyunk a gyerekkel!
danann
 
 


Az az igazság,hogy én még meg sem mertem kóstolni szopi alatt ezeket a kajákat. Pedig lehet nem is lenne semmi baj. De majd most kipróbálom,ma borsófőzelék lesz a vacsi :D
Vendég
 


Fridus!

Bocsi, nem tudtam, hogy 2 csoport is van.
Az igazolásokat még én sem szerváltam be.

Cseriani!

A borsóval vigyázz!!
Egyébként fura, de a káposzták nem bántják Domit:
Annál inkább a mák, a borsó.Minden gyerek más.

Lívi!

Én imádok főzni. Sajna én a hagyományos ízeket szeretem, engem ki lehet kergetni a világból az ilyen ananász+lencse kombinációkkal.
Nekem már aaz édes savanyú is meredek kaja. :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen voltam már, látom Krisz hiányolt is. :)
Ne csodálkozzatok, ha a csöppségek esetleg többet alszanak, valami biztosan van a levegőben mert Nándi (aki kifejezetten rossz alvó) többet alszik a napi penzumánál vagy 1 órával is. Ahogy Nadimo mondja, biztosan az időjárás!

Dannan!
Még a hétfői képekre visszatérve, nagyon jók! Olyan mintha Samu tényleg olvasná a könyvet! Nálunk nem volt ilyen korai az érdeklődés a könyvek iránt, de úgy látom a fiadból valami tudós lesz ezek szerint! :D A becenevek között pedig a Samuli és a bambaba nagyon tetszik! :lol:

Gabcsa! Nagyon édi "A csajok" kép. Éppen azt néztem, hogy a vonalzó szerint pontosan egy év és egy hét van a lányok között! Jó időzítés! :D

Krisz! A Dominika hurkás képeit már dicsértem a másik topikban, de persze itt is ugyanolyan jól festenek! :D Egyébként géppel fejsz? Szerintem jó mennyiséget sikerült elérned csak a fejéssel. Főleg, hogy még mindig milyen sok a tejcsi a tápihoz képest. Milyen típusú gép jött be Neked?
Nálunk igazán a húsvét vesztette el a varázsát mert olyan kisgyerekek is jöttek locsolkodni - természetesen pénzért - akiket nem is ismertünk. Aztán be is zártuk az ajtót. De a karácsony még nálunk is megvan és szép, mert ha nem is drágra ajándékokat tudunk venni, de azért egy-két embernek mindig sikerül eltalálni a vágyát...

Cseriani! Jaj, Elizának ezek a kék szemek! Milyen az etetőszéke? Nekünk csak "fapados van" fából, de több a hátránya mint az előnye. Az egyik legrosszabb hogy nem lehet bekötni a gyereket. És persze jobban élvezném ha gurulna is. Már gondoltam, hogy gyűjtök valami jobbra.
Írtad, hogy 60 fokban mosod a rucikat. Azt is amit 40 fokban lehet? Csak azért kérdezem mert nálunk a rucik kb. 80 %-át 40 fokban lehetett és ez most sincs másként. Nem is mertem belerakni melegebb mosásba. Igaz eddig nem voltak pöttyök. Most látok néha az alsó lábszárán egy-két piros pöttyöt de befújom First-el és másnapra elmúlik.

Nem is tudom, hogy irigykedjek-e a fogzó babákra!(?) Nándinak egy évesen kezdett kijönni az alsó kettő és most már a felső kettő is kint van. Tényleg igaz, hogy az anyatejes babáknak előbb jön ki a foga? Nadimo?

Ma aranyos jelenet volt fürcsi közben. Kisfiam felfedezte a fütyijét (kuxi-muxi). Nem értette, hogy miért nem tudja kézbe fogni mint a többi játékát ami a kádban lebegett. Majd kipukkadtunk a kacagástól apával. Nándi teljesen kétségbeesetten nézett ránk és csodálkozó hangot adott.
:lol: :lol:

Mesi! Én is jelölnék iwiw-en de szinte senkinek nem tudom a teljes nevét. Te nagyon ügyi vagy! :wink:

Na, röviden ennyit. Megyek mert apa ma korán hazajött...
Még egy-két kép, hogy teljes legyen az oldalon a részvételem mára! :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Képeket nem enged feltenni, azt írja ki: Hiba történt!

Majd bepótolom legközelebb!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
írtam privit :D

Jó éjt Mindenkinek!

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Jó reggelt, ma én sem leszek net közelben,mert először fodrászhoz megyek, aztán pedig nagyiknál ebédre vagyunk hivatalosak.
A sonkát már megvettem, a felét az anyukámnak is adtam, mert nem vagyok nagyon húsos, de nem vagyok vega sem, csak akkor eszem húst, ha megkívánom...
Szombaton elkészítem a francia salit, csinálok valami sütit, és kész, kaja az mindig adódik valami...
Mivel a férjem dolgozni fog, magamnak nem hiszem, hogy bármi féle ünnepi menüt is csinálnék..

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Élni tudni kell!!!!!Méghogy fodrász!!
Én meg már kezdek mauglira hasonlítani!se fodrász, se kozmetikus.... :cry:

Mazsuzs!

Igen géppel fejek és Aventet használok!nagyon nagyon bejött.
A kézi fejést is próbáltam, de annyira lassan ment, hogy brrr....
Ennek van kézi, meg elektromos része is. Az elektromos állítható szívással.Fejek és közben nyomom a bnet-et! :lol:
De így is kb 30-40 perc mire lejön a tejcike.

Húsvét: na pont Te írtad le, hogy miért nem szeretem már én sem.
Ráadásul itt vidéken, már kora reggel jönnének a potyapiás szomszédok, locsolás címszóval.
Matt részeg, elvárja, hogy itasd még, aztán még enni is és takarítani utána, mert nincs annyi esze, hogy a cipőjét levegye.
viszont én meg bunkó vagyok, és be se szoktam engedni őket.
Aztán a totál ismeretlen gyerekek, akik csak a pénz reményében jönnek.....áááá...nem kérek belőle!

Még tojást se festek (úgyis eldobálják).Ha reklamálja valaki, hogy hol van, akkor közlöm vele, hogy örüljön, ha a sajátját megtalálja! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


mazsuzs nem reklám,de peg perego prima pappa etetőszéke van.
Kristófnak vettük,de semmi baja,pedig nap mint nap használta,így Elizám megörökölte :D
Be lehet kötni a gyerkőcöt,lehet az ülését dönteni,annyira,mint a bébihordó is ahogy van,gurul,de lefékezhető,ha nem akarod,hogy guruljon,és nem lehet feldönteni. Ezt én sem hittem el,de tényleg. Ha Kristóf a szerény 16.5 kg-jával ránehezedik az ülés hátuljára,akkor sem borul fel. Duplatálcás,pohártartós...mit írjak még róla???Nagyon szeretjük :wink:
Én szinte mindent 60 fokon mosok,egyedül talán a bébiplüsst nem. De néha azt is,és eddig még nem lett baja.
Meg mint mondtam,külön is mosok nekik. Lehet itt is túlzott az aggodalmam,de ez van :oops:
Nekem pikkelysömöröm van-ami ugye gyógyíthatatlan,de nem fertőz,meg terhesség alatt ekcémás lettem,ez sem múlik el teljesen,tehát hihetetlenül félek a bőr dolgoktól :?
Vendég
 


Cseriani!

Pont ilyen széket szeretnék venni, de olyan hulla áron van. :cry:
Most találtam egyet használtban, holnap megyek megkukkolni!!!!
Remélem jó állapotú lesz.

Én is 60 fokon mosok legtöbbször és mindent sensitive-vel.
De sokszor elég lenne az öblítés is, de azt sajna nem lehet 60 fokon. :lol:
De csak azokat mosom 60 fokban, ami közvetlen a bőrével érintkezik.
body, zokni ilyenek.
Kabátot, pulcsit, vastagnacit szerintem felesleges.

Fridus már bizti baromira szééééép!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta beszéltél helyettem is: persze,kabátot,kardit,pulcsit,stb...én is csak 40 fokon mosok. Ezeket kifelejtettem a szónoklatomból.
Mennyiért van most ez a szék?Egy akció volt a bababoltban,mikor mi 3 éve vettük,ha jól emlékszem 29000 ft volt :shock:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: