Új privát üzeneted érkezett!

Bedike! Nagyon szoritunk a kicsi fiadnak hogy minél hamarabb meggyogyuljon! Üdv Kriszti Szép Napot mindenkinek!
babosz81
 
 


Beneildi - én is a Szabó dokihoz járok és Fazekas Zsuzsát szeretném felkérni szülésznőnek. A tanácsodat kérném, hogy mikor érdemes vele felvenni a kapcsolatot, mert én a 30. hét körül gondoltam. Köszi előre is!

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Susytunder! Nagyon örülök hogy meggyogyult a cicid! Nekem csak a boimboim repetek fel a fiamnál de amikor szopizot csillagokat látam de akkor se atam fel! Üdv Kriszti
babosz81
 
 

 
 

Manka!
Szerintem jó a 30. hét, bár egyesek szerint minél korábban, annál jobb.
Mi a 34. héten egy szülésfelkészítő után beszéltük le, hogy szeretném, hogy a szülésnél segítene. Bár az igazat megvallva mi a kórházbezárások miatt eleve későn kerültünk ebbe a kórházba.
Jó páros lesz szerintem!
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Mankabi!

Én is a Szabó - Fazekas párost választottam. A 30. hét elegendő, hogy megkeresd! Én a 29. héten hívtam fel és azt mondta, hogy hívjam vissza a 31-32. héten és akkor megbeszélünk egy időpontot a személyes találkozóra.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Mankabi!

Amennyiben van köztetek nyelvtan tanár az előző hozzászólásom láttán biztosan égnek áll a haja! Bocs. :oops:

Kép Kép
rozsaag
 
 


Beneildi!

Szerintem Kati levelében ez a kulcs mondat: volt MÁV kórházba járok terhesgondozásra Szerintem a rendelőben nem tudja valami miatt fogadni.

Meglepne ha nem vállalna kismamákat a magánrendelésén sem.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Igen Rózsaág én is erre gondoltam! :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi lányok a véleményeket a szülésznőhöz!

A férjem szerint is ez lehet a dolog lényege a Kati sorainak, legalábbis ezzel nyugtat, remélem a magánrendelésen minden marad a régiben!

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel a holnapi előadás (szülők iskolája): szóval az előadás a G épületben van, ez a Podmaniczkyról az az épület, aminek a mozgássérültes kacskaringós feljárója van (szóval, amelyik a Dózsa Gy. úthoz közelebb esik - tehát nem a rendelő, amelyik a Nyugatihoz közelebb esik, és ahol a labor van). A porta 18-kor zár erről az oldalról, bár aki nem késik, annak ez nem baj. :)
A 2. emeletre kell feljutni, nekünk múltkor csak lépcsőn sikerült (a lift csak kulcssal működött). :? A lépcsőtől pedig valahogy balra felé kellett elindulni (értsd: ha az utcáról néznéd, akkor a Nyugati felé). Remélem ez segít. Azért ha eltévedtek, azért ne engem átkozzatok, hanem aki ezt a komplexumot összehozta.

Gabi

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Sziasztok Lányok! :lol:

Szeretném a segítségeteket kérni doki téren! :oops:
A MÁV kórház orvosai után érdeklődnék.. :roll: :roll:
Minden érdekel: melyik doki milyen; magánrendelés; saját tapasztalat és minden fontos dolog amivel segíteni tudnátok egy lelendő kismama döntését!!!

Előre is köszönöm a segítséget! :)

andy
andy79
 
 


sziasztok lányok:))!
most nem kísérelem meg a visszaolvasást, egyszercsak újra felveszem a szálat és bekapcsolódom :) !
a lényeg, nagyon jól vagyunk :D! tegnap érkeztünk haza!
íme ő:
Kép Kép Kép Kép

írok részletes beszámolót is ígérem....

puszi!!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr!

Jaj, nagyon édes! Az a kép, amelyiken Pannával van, teljesen meghatott! Hogy-hogy hétfőn jöttetek haza? Már vasárnap is nagyon vártunk!
Nagyon várjuk a beszámolót, de addig is egy kérdés, ami nem hagy nyugodni tegnap óta: Kőbe vésett szabály az 1. éjszakai megfigyelés vagy ki lehet harcolni, hogy velem lehessen a baba? A barátnőm 2. hete fekszik a terhespatológián és a tapasztalat szerint külön kell tölteni az 1. éjszakát!

Gabi!

Köszi, én is megkérdeztem tegnap a portán, nekem is ezt mondták! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Szentpyr: gratulálok mégegyszer, gyönyörűek a gyerekeid, a Pannás kép tényleg nagyon megható :)

Márti:már akartam kérdezni, hogy a fiúk mit szóltak a kistesóhoz? :)
Vendég
 


Jaj nagyon édes Ábel ! :D

Andy!
Én Szabó Gyögynél szültem és nagyon meg voltam elégedve. Mi magánrendelésre jártunk hozzá. Ha van kérdésed vele kapcsolatban szívesen válaszolok!

Üdv, ILdi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szentpyr!

Már alig vártam, hogy jelentkezzetek.
Gratulálok!!
Ábel egy gyönyörű ifjú szívtipró! Csak úgy sereglenek majd a kislányok! :D
Remélem minden oké,írj majd ha van 2 szabad perced.

Ági

Kép
iroko
 
 


Bedike!

Hogy ment a vizsgálat? Hogy van a fiacskád?

Kép
iroko
 
 


SZép napot mindenkinek!

Szentpyr! GYönyörűek a gyerkőceid!!! Gratulálok hozzájuk!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Szentpyr, nagyon szépek a gyerekek!!!

Márti, szerintem ha reggel szülsz, akkor azért éjjelre kiadják. Dehát ezt nem te döntöd el :) Nem tudom, talán a mai előadáson ki tudsz csikarni valami határozott választ.

mtunde
 
 


Panndi!

A legnagyobb azzal kezdi a napot, hogy simizi és puszilgatja a hasamat. A középső ( 3 éves) közölte, hogy neki is van baba a pocakjában! :lol: A picinek még nem vázoltuk részletesen a helyzetet, azzal ráérünk még, amikor már tényleg látványos lesz a dolog.

Tünde!

Én is úgy gondoltam, hogy ma határozottan rákérdezek, mi a helyzet ezzel, hát még a férjem! Azt mondta, mindenféle kínos kérdést fel fog tenni nekik, mert biztos akar lenni abban, hogy jó helyen leszünk-e ott?
Hát igen! 2x szültem hajnalban illetve reggel, 1x délben! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Szentpyr!

Gratulálok, gyönyörűek a gyerekeid!

Iroko!
Köszönöm, túl vagyunk a vizsgálaton!
Szerencsére altatásban végezték, így ő nem érzett belőle semmit.
A diagnózis vírusfertőzés okozta ideggyulladás!
Sajnos ez az összes idegre kihat, ezért orrszondát kellett bekötni neki és még az is lehet, hogy az intenzív osztályra kerül lélegeztetés rásegítés miatt!
Borzalmas, hogy miket kell átélnie és emellett iszonyatos fájdalmai vannak!

Ne haragudjatok, hogy ilyen borzalmas dolgokat írok!
Remélem mielőbb rendebe jön és én is csak a babavárás örömeiről számolhatok be!

bedike
 
 


Bedike!
Persze, hogy nem haragszunk. Sokat gondolunk rátok és gyors gyógyulást kívánunk a kisfiadnak!
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Egy napot nem voltam, és annyit írtatok. :)
Tegnap nagyon nyűgös volt a kis Manócskám, remélem ma szerencsésebb napunk lesz, mert szeretnék valami kis ennivalót főzni.

Szentpyr
Sokat gondoltam rátok. Nagyon aranyosak a gyerkőcök, mégegyszer gratulálok.

Márti,
Látszik már a pocakod? Vagy hamar van még? :roll:

Andy,
Az én dokim Dr. Szabó Gergely. Ő olyan doki, aki nem beszél feleslegesen, nem egy lelkizős tipus. Szülésnél nagyon rendes volt, és mikor az utolsó hetekben magas lett a vérnyomásom, nagyon odafigyelt.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szentpyr!

Nagyon gyönyörű baba Ábel! Gratulálok hozzá mégegyszer!
Várjuk majd a részletes beszámolót is, ha a gyerekek engedik.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bedike, nagyon remélem, hogy hamar rendbejön a kisfiad. Most már akkor gyógyszeresen is kezelik?

Márti, hajrá, csak határozottan! Amikor én bent feküdtem, ki lehetett tölteni egy kérdőívet az osztályról és ott a csecsemős ellátással kapcsolatban is tettek fel kérdéseket, hogy mi tetszik, mi nem, pont a változtatások miatt is.

mtunde
 
 


Sziasztok!

Márti, Igen, úgy néz ki megyek. Nagyon szeretnék, de attól függ hogy leszek. Én sajnos veszélyeztett terhesként vagyok itthon, ami azt jelenti, hogy egyik nap jó, másik nap rossz. Ma görcsölősen ébredtem ( ez a hülye időjárás is bekavar szerintem ) , de remélem estére jól leszek.

Egy ilyen előadáson egyébként hányan szoktak lenni! Mármint 10-en vagy 50-en? Kb meddig tart?

Bedike, köszi az infót a dokiról! Végülis nekem sincs bajom vele, eddig nem zavart a távolságtartása, csak valahogy múlt héten rossz passzban kapott el. Jobbulást a kisfiadnak!

Tünde, köszi, ezek szerint én határozom meg a dolgokat! Nekem ő lesz az első baba és nem vagyok tapasztalt ebben. Félek, hogy az én hülyeség miatt esetleg éhezni fog! Hülye vagyok, igaz?!

Gabi, köszi az infókat az előadásról!
dóri797
 
 


Dóri!

Valahol 10 és 50 között! :lol: Változó, most nem tudom, az utóbbi időben mennyien járnak, függ attól is, hogy milyen az időjárás, jó időben többen vannak, majd meglátjuk! Sajnálom a görcsölést, kell szedned magnéziumot is?

Bedike!

Nagyon sajnálom, hogy ilyesmin kell keresztülmennetek! Nem tudják valamivel enyhíteni a fájdalmát? Most, hogy van diagnózis, mit mondanak, mennyi ideig tart, mire hazamehet a kicsi?

Tünde!

Majd jövök beszámolni! Nagyon kiváncsi vagyok, miket mondanak. Tegnap kicsit lelombozott a barátnőm, mert az Ő tapasztalatai alapján a szülésznők és nővérek fele rendkívül kedves, lelkes, alapos, de szerinte a másik 50 %-ról jobb nem beszélni. Susy viszont azt mondta, vele mindenki kedves volt, biztos hozzáállás kérdése is a dolog! Szegény barátnőm saját bevallása szerint kezd teljesen bekattanni a kórháztól. Már saját magán is érzi a depresszív hangulatot. Lehet, hogy ilyenkor mindent sötétebb színben lát az ember.

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti, igen szedek, de igazán csak a fekvés használ. Most egész jól vagyok :) , remélem így is maradok.
Egy másik fórumon olvastam, hogy a császármetszés is téma lesz, úgyhogy remélem ott leszek.
dóri797
 
 


sziasztok:)!
a nagyom a gy.szobában, a kicsim a karomon alukál, úgyhogy sos, írok.. drágák vagytok, köszönöm a gratulációkat!

Márti,
az első éjszaka elvileg bent vannak a manók (Ábel 10.54-kor született), de tudod, határozottság és udvarias kedvesség :wink: , szóval én jeleztem, hogy szeretném, ha velem maradhatna az első éjszaka is!!! a nappalos nővér húzta a száját, az éjszakás mosolyogva közölte, hogy hallja mit szeretnék, úgyhogy majd éjszaka gyakrabban ránk néz! na, melyik volt a régi mávos?! a csapat szerintem is elég vegyes, a homlokukon villog melyik a régi törzsgárda tagja, de szélsőségekről nem tudok beszámolni, végülis rendes mindegyik.

majd jövök még, puszi!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok! :D

Beneildi! :lol:

Köszönöm szépen! Tegnap este olvasgattam róla másik topicban és tetszettek a vélemények. A tiédre is nagyon kíváncsi lennék.

Érdekel, hogy milyen a stílusa, milyen szakember, az anyagiak, a magánrendelése, telefon-rendelési idő stb. :roll:

Fontos lenne, hogy mennyire megértő, alapos stb.

Egyszóval minden ami eszedbe jut!!! :lol:
előre is nagyon köszi! Ha gondolod írj privibe!
sziasztok :wink: [/b]
andy79
 
 


Márti!

Nekem még a Rókusos csapat tetszett nagyon a csecsemősök közül, igaz, hogy elég sokan voltak akkor közülük beosztva, és az egyik sokat jött be hozzánk bezsélgetni, és így derült ki róluk :) Nem tudom, ki volt akkor MÁV-os, 1 tippem volt, utolsó reggel bejött egy szőke hajú középkorú hölgy, aki megkérdezte, miben segtíhet, van-e kérdésünk stb.
Engem az érdekelne, hogy a szülésznők közül ki volt a régi, és ki az új gárda tagja. Elég vegyesen viselkedtek ők is az osztályon.
A barátnőd biztos a kórházi bezártság miatt is ki van akadva. Én csak 1 hetet feküdtem bent Bene születése előtt,és elég nehéz időszak volt.
Dóri, éhezni biztos nem fog, mert ha nem kérsz is adnak neki vizet, ha nagyon ordít éjjel, tápot is. De első éjjel azt nem. Utána meg ha nyaggatod a nővéreket, fognak segíteni. A szomszéd ágyon feküdt egy lány, szegénynek első napra sebes lett a mellbimbója, jöttek neki tanácsot adni, segítettek fejni, mivel kenje, mit csináljon, stb. Ő mindig ment, kérdezett, stb.
Én azt sem reméltem, hgy lesz tejem, teljesen el voltam képedve, hogy van már a 2. nap a császár után. Én az elős gyerekemet a Kútvölgyiben szültem, ott aztán jöttek a nővérek, ha kérted, ha nem, nézték, segítettek, mellretették, stb. Az jobb volt segítség szempontjából, csak volt, aki már túl frusztráló volt. :( De tény, hogy akor 5 nap alatt az elméletet teljesen magáévá tette az ember. :)

mtunde
 
 


Sziasztok!

Nehogy szép legyen az élet, újabb probléma :?
Nem tudom mi lehet az oka, de nem hajlandó szopizni Kristóf :roll:
Pontosabban elkezdi, de pillanatokon belül elengedi a cicit és nem kapja be vissza, hanem torka szakadtából ordít. Így csak 40-50 grammokat eszik, újra hamar felkel, pedig szerintem tejcsi van, mert ha megnyomom spriccel. Bár a mellgyulladás óta szerintem nincs annyi tejcsi mint volt.
Tanácstalan vagyok.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susytunder!
Ez olyan, mintha hasfájós lenne, akkor szoktak evés közben ordítani a gyerkők. Infacol a barátnőméknek bejöt, de nem elsőre, csak 1 hét alatt állította be. De ez csak egy tipp, biztos más tapasztaltabbak többet tudnak mondani majd.

mtunde
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!

Kap gyógyszert vénásan és szájon át fájdalomcsillapítót, de nem sokat ér! Ha lemegy a gyógyszer, akkor utána kaphat erősebb fájdalomcsillapítot, mert a kettő együtt nem mehet!
Sajnos hosszú a gyógyulás és húsvétkor sem jöhet haza!
Remélem mire a tesó jön, addigra már itthon lesz!

bedike
 
 


Andy - Én Dr. Szabó Györgyhöz járok a magánrendelésére, nekünk ő lesz az első baba és eddig maradéktalanul meg vagyunk vele elégedve.

Szentpyr - Gratulálok, Ábel gyönyörű baba!!!!!!

Bedike - gyors gyógyulást kívánok a kisfiadnak!

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Milyen volt a tegnap esti szülők iskolája?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


szentpyr gratulálok a gyönyörű fiacskádhoz :-))

bedike nagyon sokat gondolok rátok! nagyon sajnálom szegény kisfiadat, mielőbbi fájdalommentes gyógyulást kívánok neki!

lányok, én nem tudok vonalzót betenni az aláírásba, mert az írja ki, hogy több, mint a megengedettkarakterszám.
segítene valaki?

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Sziasztok!
Én is érdeklődnék, milyen volt a tegnapi előadás!

Andy!
Küldtem privit!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szentpyr,
Gyönyörű baba Ábel :D
Vendég
 


Dóri,
Szerintem mindenki nagyon kedves. Nálam ez a csapat volt akkor is amikor kórházban feküdtem a terhesség alatt(Szabolcs utcaiba), és egy szülésznő kivételével mindenki tündér volt. Csecsemősök is kedvesek, és segítenek.
Vendég
 


Szia Andy,
hamarosan megy a privi!

Susytündér! Nálunk volt hasfájós ordítás, Infacoloztunk is, de nálunk nem szopi közbeni ordításban realizálódott. Hanem tipikus esti nyűgösség, összegörnyedés-megfeszítés stb.

Szerintem próbálj türelmes lenne Kristóffal és magaddal. Ha több időt hagysz a szopira, jobban tudtok egymásra koncentrálni. Ennél jobb ötletem nincs, mert Lillu ilyet nem csinált.

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Dr. Zilahi Gáborról szeretnék érdeklődni, ha vkinek van vele kapcsolatban bármilyen tapasztalat írja meg lszí!

Előre is ezer köszönet érte!!!
anyoka100
 
 


Én voltam tegnap az előadáson és nekem nagyon tetszett. Sok új dolgot hallottam és sok mindent másképpen látok azóta, ráadásul mivel én első babás vagyok, eddig el sem tudtam képzelni, hogyan is zajlik ez az egész, eddig úgy érzem kicsit túlmisztifikáltam a szülést. A szülőszoba nagyon tetszett, nyugodt, csendes, szépen felújított, kellemes helynek tűnt és mind az előadók, mind pedig a szülésznők nagyon kedvesek, segítőkészek és barátságosak voltak. Nem tudom másoknak milyen tapasztalatai voltak, de én nyugodtabb lettem tőle, hogy személyesen is körbenézhettem, illetve kiegészíthettem a hiányos információimat.

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Én is voltam tegnap előadáson, főleg az EDA-ról volt szó - hát, egész szimpatikussá tették a dolgot, pedig eddig nem is gondolkodtam ilyesmiben. A terhességi diabetesz miatt abba a kategóriába tartozom, akinek külön ajánlják (állítólag jobb lesz a méhlepény oxigén-ellátottsága az EDA-tól). Azt hiszem, a dokimat is megkérdezem erről.
Vermes doki most is igen jópofa volt, néhány dolgot már ismételt a múltkoriakból: kórházösszevonás miatti változások (egy jó hír, hogy tápszert szerinte nem adhatnak a gyereknek a szülő tudta nélkül, csak folyadékpótlás van), mikor indul be a szülés, mikor császároznak stb.
Volt már valaki szerda 1 órás szülőszobalátogatáson? Arra be kell jelentkezni? Plusz még egy kérdés: szülésznőkről mit tudtok mondani? Köszi.

Gabi

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Gabi - az EDA-val nekem is hasonló a problémám eddig nem akartam, de most elbizonytalanodtam.

Nekem az nem volt egészen világos hogy, csak akkor kell utána 24 órát mozdulatlanul feküdni, ha rosszul szúrják? Egyébként tényleg 6 órát kell utána feküdni, lehet mozogni ezalatt a 6 óra alatt vagy ez is mozdulatlanságot kíván? Bocs, ha furcsának tűnik a kérdés, vannak még homályos foltok, de azért próbálok olvasgatni róla itt a különböző topikokban, mármint a tapasztalatokról.

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Mankabi!

Nekem 6 órát kellett feküdni EDA után 3 hete, nem tudtam mozdulatlanul feküdni, mocorogtam picit, a fejem felemeltem párszor,hát fájt is már a vége felé, szóval lehet hogy tényleg érdemes a mozdulatlanságot megpróbálni.

Ági

Kép
iroko
 
 


Sziasztok!

Arra vagyok kiváncsi, hogy a különböző osztályokon dolgozó szülésznők váltják egymást, vagy mindenki fix helyen van: tehát van szülőszobás, van gyermekágyas és pathológiás? Vagy vetésforgó van? Erről nem tudtok valamit?

Tápszerpótlás ügyben szerintem ez az ELV. A gyakorlat inkább csecsemőstől függ. De azért nem első az, hogy beleöntik a gyerekbe. Én beadtam éjjelre, második éjjel is, ezzel vállaltam azt is, hogy ha nagyon ordít, fognak neki adni. De ha kinttartod, akkor meg rendesek,és jönnek éjjel, rátoknéznek, hogy minden rendben van-e.

mtunde
 
 


Márti: tök jó, hogy a fiúk is így várják a tesót :)

Anyoka: én Zilahi Gábornál szültem, ő volt az orvosom végig, maximálisan elégedett voltam és vagyok vele, de kérdezz nyugodtan, mi érdekwel :)
Vendég
 


Sziasztok!

Szülők iskolája:Hát, engem nem győztek meg EDA ügyben! Volt a dokinak egy olyan mondata is, hogy az egy durva beavatkozás. De nem is izgat, én amennyire csak lehet, a természetes szülés híve vagyok, eddig sem kellett az EDA. Arról nem beszélve, hogy akkor garantáltan nem szoptathatnám a babámat, ha 6 óra mozdulatlanságra ítélnek. És, ha nem muszáj, nem is szülnék fekve, emiatt!
Ami engem szíven ütött, hogy milyen magas a császár aránya! Főleg, hogy minden farfekvéses baba így születik meg! Hivatkoznak egy tanulmányra, ami meg ezt megcáfolja, arról persze nem beszélnek! Szóval ez durva szerintem!

Gabi!

Inzulinos vagy? Én csak diétázom, ez már a 3. terhesség, amit így csinálok végig, de nekem emiatt sosem ajánlgatták az EDA-t, fel sem merült a kérdés, tény, hogy a dokim sem híve a dolognak, magától nem ajánlgatja (pedig aneszteziológus is!),csak ha szükséges! A gyerekeim pedig 9/10-es és 10/10-es Apgar értéket kaptak a születésük után, ezek szerint tehát nam volt gond az oxigén-ellátottsággal!


Szóval, nekem az jött le az előadásból, hogy a sok patológiás eset, koraszülés miatt a kórház kezd elklinikásodni, ami cseppet sem tesz jót a régi bababarát-szemléletnek! Sajnos, minél magasabb a császárarány, a koraszülés-arány egy kórházban, annál inkább betegként tekintenek az egészséges, sima, szövődménymentes szülésre készülő és azt átélt kismamákra is, és a legapróbb lehetőségnél a műtőasztalon fejeződik be a szülés. És valljuk be azt, amit ők úgysem fognak: Sok orvos kényelmi szempontból császárpárti, a műtét tervezhető, nem kell órákat várni, mire végre hajlandó előbújni a baba! Tudom, keményen hangzik ez és én nem vagyok orvos, csak egy anyuka, aki 3x szült és sok-sok kismamával beszélgetett már.


Ez már egy másik kórház, persze nem is lehet már ugyanaz az intézmény. Vermes doki egyébként nekem is nagyon szimpatikus volt, jó a humora is!
Az azért egyébként viccesen hangzott, hogy normál esetben is itatni kell egy újszülöttet, ha nem akarjuk, hogy infúziót kapjon! A dolog persze azon a szinten megállja a helyét, hogy az a baba, aki valamiért nem juthat hozzá az előtejhez vagy később az érett anyatejhez (koraszülés, az Ő vagy az anya nem kielégítő állapota vagy a tejképződés késése miatt vagy eseteleg azért, mert a baba anyjától elválasztva a csecsemőosztályon fekszik) természetes, hogy táplálék-és folyedékpótlásra szorul! DE! Normál esetben az anyuka a mellette fekvő babát rögtön mellre teszi, ha az sír, a baba (aki egyébként elég komoly táplálék-és folyadékraktárral jön a világra) kiszívja az újra és újratermelődő előtejet, amivel folyadékhoz, immunanyagokhoz jut és az anyja szervezete neki termeli, ennek következtében előidézhetjük az érett tej minél előbbi termelődését! Szóval ebben az esetben a baba nem tud kiszáradni, nem beszélve arról, hogy szülés utáni 1. napon a babák nagy része alszik, kipiheni a szülést!

Susy!

Pocak már naaagy! :lol: Tegnap voltunk uh.-on, 4D-s volt, csodás, doki bácsim mindent rendben talált, a babát 1-2 héttel idősebbnek mérte a gép! A bébikénk integetett, vigyorgott (doki mutatta 2x is), dörzsölte az orrát, mutogatta a talpacskáját, tátogott, hihetetlen élmény volt nekünk! Orrcsont, nyaki redő, minden ok., az orvosom szerint minden tökéletesnek látszik! :lol:

Tünde!

Ha jól emlékszem, Te kérdezted: váltják egymást a szülésznők szülőszoba-gyermekágy-terhespatológia forgás van, a barátnőm azt mondta, havonta. De olyan szülésznő is van, aki sosem megy szülőszobára! Érdekes!

Hú, bocs a kisregényért, sajnálom, de nem bírtam fékezni a nyelvemet,azaz a kezemet! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Márti, én egy cseppet sem bánom, hogy kisregényt írsz. Azt gondolom, nekem mindenképp haszonsak azok, amiket írsz. ÉN még nem vagyok ennyire rutinos, szóval bármit elhiszek, amit az orvos mond. Mondván, ő kell, hogy értsen hozzá. Nagyon naív lennék?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: