Új privát üzeneted érkezett!

Timit lehet hogy láttam... átmentünk azon a szobán a szülőszoba mellett, és feküdt ott egy lány infúzióra kötve, de nem gondolom hogy Timi volt mert nem volt nagy hasa a lánynak... szerintem visszatartáson volt ő is de fiatalabb terhes lehetett.
Örülök hogy úgy tűnik 5 nap múlva hazamehet!!! :D
Vendég
 


nem tudom,mikor került fel az osztályra,azt nem írta...
Vendég
 


Jajj, elszállt amit írtam... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Most akkor kezdem elölről...
Ez egy jó nap! Timesz 5 nap múlva hazajöhet, de jó! Áfi, nem volt semmi a belépőd! :lol: Hallod, remélem, már oszlanak a kételyeid, hogy biztos forrásból hallhattad a bíztató infókat! Igen, nekem is a mellkasomra tették Hannát is, Ármint is, bár Ármint elvitték mert lehűlt, felöltöztették és már hozták is vissza. (Majd teszek képet 10 perces korából ide nektek, elég nyomi volt szegénykém, dehát sokat szenvedett - velem együtt ugye...) És tényleg felajánlják a fájdalomcsillapítót. A gázt elsősorban, mert az a legegyszerűbb... Cseriani, te használtad? Nekem bevált. Piszokul fájt így is, de KO voltam tőle. Valahogy megszűnt az idő-meg térérzékelésem. Könnyebb volt sokkal, tényleg. Feriapunak még vizesruhát is nyomtak a kezébe, hogy törölgessen, mert a gáz kiszárítja az ember száját. Szal tök rendesek voltak.
Petra, találd meg magad és GYERE! Eszter ééédes!! Fiam is ilyen husi, majd benevezzük őket szumóbirkózónak... :lol:
Cseriani, Kristóf tényleg nagy csibész lehet!
Tegyetek fel képeket, sokat! MINDENKI, LÉCCI!
Na, nem fárasztalak benneteket. Szép napot nektek!
Vendég
 

 
 

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉn is elszálltam :shock: csasztuska!! :evil: :evil:

nazsóval van egy félpillem, mert eszter édesdeden szunnyad a tegnapi szurit követő germicidtől, Imike pedig Némót néz ezerrel.

Akut szoba: Nemtom másnak hogy volt, de én kedden délelőtt 11kor szültem, aznap semmi mocc és semmi kaja!Másnap reggel kelni mosakodni+valami étket is hoztak (reggeli :piskóta,ebéd:üres leves, vacsi:krumplipüré darálthússal :? ) - de akkor mindez mennyeink hatott!
Aztán este megkaptuk a senna-teát (lehet,hogy azért senna, mert olyan gyorsan futsz tőle sebeid ellenére ha beindul, mint anno a forma1 guru :D )
Másnap délelőtt -esetemben csütörtökön-csövetlenítés és osztályra kerülés.a abbókat 3 óránként rendre hozták, amire az akut csendjében nagy szükség is volt!

Áfonya örülök a pozitív tapasztalataidnak, így azért más lesz nekiindulni nem? Emma a sumo is találó kifejezés :lol: de én michelin babázom a drágát.

cseriani dobok egy képet a kisvöcsökről is, de itt van még több rólunk:
http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=8484

Megyek mert elcsöppenek (mellileg)! :oops:

sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Ja, a kép lemaradt :oops: :oops: :oops: .

A fotón a kiskrapek az enyém, a csajszi pedig a kereszt tesó! Kép

Kép
Kép
petra78
 
 


jó reggelt mindenkinek.
Nagyon aranyos a kisfiad Petra. És milyen jó barna bőrű.Gondolom sokat van a szabadban.
Lányok,lehet hülyeséget kérdezek,de amíg az anyuka az akutban van,fogadhat ott látogatót??
Vagy oda bemenni sem lehet? De komolyan. Végülis az intenzív osztályokon is van látogatás :shock:
Hú,még valami eszembe jutott,de most elfelejtettem. Na,mindegy. Majd írom,ha eszembe jut.
Vendég
 


Cseriani,
az akutos látogatásról azt mondták, hogy 1 de max 2 ember mehet be és rövid időre látogatni.
Petra,
szép gyerkőcök! :)
A kórházban éhenhalni nem fogok, beépített raktárakkal rendelkezem :D :oops: :lol:
Vendég
 


Lányok! :)

Már írtam, hogy a szülés résszel nekem sem volt semmi gondom, és ez a lényeg!!! Minden flottul zajlott. Mellesleg tényleg ráteszik a babát a mellkasra, nekem is rátették, meg is nyugodott a kis Mókuska. Miután felöltöztették, utána meg hozták már vissza szopizni!!! :lol:

És ha már mindenki tesz fel képet, íme a kis drága!!!
Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Akkor megnyugodtam. Azt hittem,nem engednek be oda mást :oops:
Kristóf is elvolt annakidején,mikor műtöttek,de akkor még csak 1 éves volt. Most azért már nagyobb-sokat beszélgetünk,hogy mi lesz,ha anyának kórházba kell menni,de azért tartok a dologtól nagyon. Főleg az estétől-éjszakától,meg a reggeli ébredéstől.
Meg persze az evéstől. Így sem valami nagy evő-a leves meg a pogácsa a szíve csücskei,meg a tejtermék.
Na,mindegy,majdcsak meglesznek valahogy.
Ja,igen,van hova tennem,anyu marad itthon szabin addig,meg majd biztos a férjem is.
Vendég
 


jajj,kismókus,mekkora már Klári baba. :lol:
És milyen nagy sötét haja van..olyan édesen figyel :D
Vendég
 


Nahát, ennyi szép gyerkőcöt egy rakáson! Petra, ha lesz kicsi időm, megyek is, és nézlek benneteket! :wink:
Vendég
 


Emma megtaláltam a paksi programokat is,ne vesződj az elküldésével...de azért köszönöm :D

Lányok,miért nem tudok szerintetek privát üzenetet küldeni??? :?
Vendég
 


Szasztok!
Cseriani, de tudsz! :wink: Megkaptam, köszi!
Áffiii, Barnus 58 nap múlva megszületik... :wink: Eliza meg 38 nap múlva! Nahát... Használjátok ki azt a kis időt... :lol:
Vendég
 


Emma,
kihasználtam, aludtam egy jó nagyot! :D
De azért nem bánnám már ha nem úgy mozognék mint egy rokkant csiga, és babázni is akaróóók! :D
Vendég
 


Sziasztok!
Írt Timesz, már jobban van, az nst-je is jó lett.
Azt írta, ha hazajön, majd mesél, mert van mit!
Vendég
 


emmamami,recept:
1csomag(fél kiló) fodros nagykocka tésztát megfőzünk,de ne teljesen puhára.
Kikenünk egy tűzálló tálat,beleteszünk tésztát-kb.a harmadát,szilvalekvárt kenünk rá,majd megszórjuk cukrozott darált dióval,majd megint tészta.lekvár,dió,tészta,lekvár,dió.
Tetejére almaszeleteket tegyél,akkor nem szárad ki.
Ja,majd elfelejtettem:olyan 180 fokon kb.30 percet sütjük :D
Nagyon finom,egyszerű elkészíteni,és igazi diabetikus kaja :D
A szilvalekvárral vigyázni,egyeseket meghajt.

Azért írtam ide,hátha másnak is megtetszik :D
Van mégegy ilyen egyszerű,leírom azt is nemsokára,csak most megnézem a család merre van.

Örülök,hogy minden ok timesszel,kiváncsi vagyok,mit mesél majd. Remélem nem keserít el senkit :?
Vendég
 


Jaj, Cseriani naggyon szépen köszi! Már le is mentettem! Jó, hogy írtad az almát, mert nekem ezekkel a sült tésztákkal mindig az a bajom, hogy kiszárítom őket...
Majd írdd le a másikat is!
Remélem, meglett a családod... Itt vihar közeleg. Áfi, én is aludtam, sőt, Árminkám az egész napot átalussza szegénykém, úgyhogy biztos holnap hűvösebb lesz, vagy mi... Pocakosoknak szinte áldás. Én legalábbis úúútáltam a meleget, és most is izzadok, pedig itt bent "csak" 26 fok van... Ti hogy vagytok ezzel? Mármint a meleggel...
Na mék, mielőtt megint fárasztó lennék. Összeszedem a fürdőszobaszőnyegeket a teraszról, mer nem biztos, hogy jót tenne nekik, ha másodszor is megáznának...
Vendég
 


ha mozog kicsit a levegő,akkor felőlem lehet meleg..
de azért sokkal jobb,ha nincs kánikula :D
Olyankor egyfolytában bökdösöm a pocakom,mert a pocaklakó alig mocorog.
De tuti jön valami más idő,mert ma eszméletlen,amit művel. Egész nap meg nem áll a pocakom. Mondogatom neki,hogy sokkal jobb lenne fejjel lefelé,de nem tudom,figyel-e rám :)
Lehet,már most sem fogad szót :(
Vendég
 


Emma,holnap írom a másik receptet,mostmár nagyon lusta vagyok,ne haragudj :oops:
Vendég
 


tényleg áfonyaaa van egy biztonságiőr mellényed?? :D
Akkor bármikor bemehetsz látogatni :lol:
Vendég
 


Cseriani,
a mellény a biztonságiőr kabát kivehető bélése volt, abszolút jelzés nélküli, és kifele menet vissza is adtam :D
De tényleg nagyon kedves volt a nőci! Meg is lepődtem. Az ilyen mé' nem megy nőgyógyásznak? Biztos hogy állandó vendége lennék.
Emma,
jajj nekem agyamra megy a meleg, ma le is ugrottunk Domboriba, fürödtünk egy fél órát, ettünk egy lángost, aztán haza kellett jönni mert feltámadt a szél meg dörgött villámlott. Morogtunk is hogy hetekig van dögmeleg, ha lemegyünk egyszer hűsölni tuti esik... aztán persze nem esett azóta se, holnaptól fogadjunk megint 35 fok lesz. Szoros barátság fűz a ventillátorhoz... :P
Vendég
 


áfonyaaa nyugi,este lehülést meg esőt mondtak. Kicsit fellélegezhetünk. De azért néha szólj majd pár szót a ventillátorhoz,nemám megharagszik,amiért hanyagolod :lol:
De tényleg,neked van még fürdőruhád? De jó neked. Én már furán nézek ki az enyémben,nem is mentünk sehova,itthon a kertben a medencébe még jó :oops:
Vendég
 


egyébként az egyik b.őr csajszi tényleg nagyon rendes,egy rövid hajú.Múltkoris ő keresgélte telefonon a dokit,ne nekem kelljen végigcaplatnom az egész szülészetet érte..
Vendég
 


Cseriani,
a fürdőruha rajtam is meglepő és mulatságos, a pocakom felveszi az egészet, így a kebleim nagyrésze és hát :oops: a bikinivonalamból is több mint kéne kinn van, de alulra senki nem lát a gigapocaktól :lol: felül meg nem érdekel, mindenki látott már mély dekoltázst :D
Ez a biztonsági őr nő egy fiatal (tán 30?) szőke festett kb vállig érő hajú lehetett, nehéz megmondani mert fel volt tűzve a haja.
Vendég
 


Áááfonyaaa, mé vanaz, hogy mindig szééétröhögöm magam a hozzászólásaidon? Annnnnyira jóóóóók! :lol: :lol: :lol:
Amúgymeg tessék lemenni legközelebb is Domboriba, ha száz fok lesz, hátha akkor megint jön egy jó kis vihar... :P
A szőke biztonságiőr már őskövület lehet ott, akkor is ott volt, mikor Hannát szültem, és szerintem is nagyon aranyos.
Cseriani, lehet, holnap megcsinálom a tésztádat! Mondjuk elég furi lesz a mai bableves/gyümölcsrizs kombináció után, de Feriapu képtelen volt megmondani, mit enne...
Vendég
 


Mizu? Sehol senki? :P
Vendég
 


Eseménytelen nap volt a mai :)
Illetve elzavartam drágámat délelőtt a háziorvosunkhoz, aki szabadságon van! Helyettes délután 2-4ig. A beutalómra kellett volna naplósorszám, hogy hétfőn vérem adhassam magzatomért. Délután viszont aludtunk :P Így hétfőn kocoghatunk vissza azért a nyomorult naplósorszámért (ha aznap lesz egyáltalán helyettes) és kedden vetetem le a vért. Ha a háziorvos, a helyettese vagy a Jóisten közbeszól, akkor még 1 hetet csúszik a vérvételem... hát szülésig csak megoldom. :D
Vendég
 


mi sem igazán voltunk itthon ma...
Ti hogy voltatok ma? Én délelött még istenesen,de délután :twisted: csak pihegtem meg lihegtem,mint aki lefutotta a maratont. Biztos a párás idő miatt. Mostmár okés vagyok(talán agyilag is :D ).
Hú,lányok valaki kérdezte,hogy nekem mi a véleményem a gázról...
Használtam,tök jó rave-disco képzeteim voltak néha :lol:
De komolyan,minden kicsit lelassult,letompult. Mikor férjem ment abban a hülye zacskócipőben a csapig olyan hangosnak tűnt a lépte,hogy szinte a fülem bántotta :?
Szegénykém ő fogta rám a maszkot,néha olyan érzésem volt,mintha meg akarna folytani :oops:
Meg néha pont akkor nem bírtam szívni,mikor kellett volna.De aki teheti,az használja,segít a fájdalom elviselésében,az tuti :wink:
A sógornőm még 5 hétig a gyerekkórházban van gyakorlaton,ma az újszülöttosztályon volt,tornáztatta a babákat :D
Remélem szülök 5 héten belül,és még ott lesz :D
De szóljatok ti is,ha be kell mennetek,vagy bármi...
Vendég
 


Sziasztok lányok! Rég nem voltam, sokat kellett ma olvasnom, ami nem baj! Áfi, ha érdekel a császármetszés téma, nekem is vannak tapasztalataim, mégpedig elég frissek (tavalyiak). Kérdezz nyugodtan, megpróbálok válaszolni!
Nagyon vártam már ezt a hidegfrontot, most olyan jól érzem magam! Remélem, ti is! Ha nem jönnék, akkor kellemes hétvégét!

Kép
Kép
banoed
 
 


banoed,írj le mindent,engem is érdekel. Ha Eliza faros marad,nagy esélyem van rá :cry:
Vendég
 


Banoed,
igaza van Cserianinak, az infó közérdekű, senki nem tudhatja hogy végződik a szülése.
Engem személy szerint nem is maga a császármetszés érdekel, azt tudom milyen, hanem ami utána van. Főleg ez az akut szobás dolog izgatja a fantáziámat. Babával már ha kínok közt is de ki lehet bírni. De ha engem bedugnak 3(!) napra az akutba tuti hogy megbolondulok. Mi a fenét lehet csinálni ennyi időn át távol a babától (azon kívül hogy a sebed fájlalod és sírsz mert ki tudja mit csinálnak a babáddal)? Szerintem én megzakkanok... :?
Vendég
 


Cseriani,
te mikor mész UHra? Lehet hogy Eliza már nem is faros :wink:
Vendég
 


Sziattok!

Tegnap-miuátn írtam és elszállt mint a békegalamb....-kellően felpaprikázott hangulatomtól vezérelve ki is léptem a netről :roll:
DE ma bekukk újra...tegnap alulmúltuk magunkat,nem?Mindenki távol volt a géptől?
Áfonya: a császármetszéses dolog....2hónapja voltam ugye...Naszóval kedden délelőtt11kor született Eszter....aztán onnan kezdődik a story. A keddi nap aktívan a passzív fekvéssel telt (dögunalom,vigyél valami újságot amiben rövidke cikkek vannak, mert egy Jane Austen -letehetetlent- nem tudsz oly sokáig a fejed fölé tartani :wink: )Aztán másnap-szerdán- reggel édes zacsis kibotorkálás a két ágynira levő csaphoz cicamosdásra.Kiveszik a katétert is, a nap folyamán pisilni kell. Még aznap (az előző napi éhezés tükrében) fenséges lakoma a reggeli:piskóta,ebéd:üresleves,vasora:krumplipép darálthússal.mindezt azonban az esti senna teával ki is űzik belőled4 (meggyőződésem,hogy a nevét az éjszakai gyorsulásunkról kapta :lol: )Aztán ha volt produktum (amit be kell mutatni!!!!) akkor másnap jön a dok' és kihúzza a csöveket,majd lekísérnek a gyerekágyas osztályra ahol huszad annyi figyelemben nem részesülsz.
A nap fénypontja mindenhol ugye a babaák jövetele.Nnnna az akutban is ez volt a nap fénypontja 3óránként.

Asszem ennyi....nekem az osztályra kerülés után 2nappal nem ment a trónolás,ezért kértem valami kakkantás segítőt...kúúúúpot adtak :shock: . Azé' megküzdöttünk!

Nnna jó, megyek waffelt sütni. Tornázni kezdtem a hasam apadása érdekében de folyamatosan kajálnék!!! :oops:

SZIASZTOK!

Kép
Kép
petra78
 
 


Lányok, Petra sztorijához nem tudok mit hozzáfűzni. Műtét előtti napon délben ettem utoljára, onnantól kezdve csak ihattam, műtét napján azt sem. 11-kor volt a császár, ehhez képest hajnali 5-kor a beöntés, meg előző este borotválás egy életlen borotvával. Műtét gerincvelői érzéstelenítéssel, nagyon rendes volt mindenki. Utána bekerültem az akutba dél körül, háromkor hozták szopni Tomimat, és háromóránként jött. Az akuttal nekem az volt a bajom, hogy nem császárosokkal voltam együtt, és el nem tudom mondani, milyen képet vágtak a többiek, amikor nem tudtak aludni tőlem és a gyerekemtől. Na, meg a megjegyzések: Én se tudtam szoptatni...Mert ugye a tejem nem indult meg, csak az 5. napon, addig minden szopi Tomi részéről ordítással, részemről sírással telt el. SENKI NEM MUTATTA MEG, HOGY KELL SZOPTATNI! Műtét utáni nap 5-kor felkeltettek, vánszorgás a mosdóig, aznap már ehettem is. Tomival továbbra is 3 óránként találkozás, lépcsőzni még nem tudtam. Katéterkivétel, szenvedés a WC-re, drén kivétele, szennatea, produktum bemutatása, másnap reggel mehettem az osztályra. ott általában rendesek voltak, bár a központi mellszívó használatát nem mutatták meg, nem voltam tisztában vele, mikor kell fejni, leadni a tejcit, stb. Szopi továbbra se ment. Emlékszem, 5. nap azért már mondta a fődoki, hogy kell némi hozzátápi, mert nincs még anyatej. Na, aznap estére bedurrant a mellem. Sokat segített az ügyeletes, aki kimasszírozta, és onnantól kezdve ment a szopi, eleinte nagyon ügyetlenül, aztán jobban. Csecsemősök kissé túlterheltek, nincs idejük segíteni az anyukáknak, de nagy szükség esetén azért ott vannak.
Ja, fájdalomcsillapítás első nap biztos az infúzióba, aztán hozták a Demalgont, amit soha nem vettem be, mert végül is nem fájt! Ne izguljatok, túl lehet élni, nekem iagzán rossz tapasztalatom nem volt!

Kép
Kép
banoed
 
 


Köszikösziköszi!!!
Akkoris túl hosszú az idő amit helybentopival kell tölteni :evil:
Még azt szeretném megtudni hogy oké hogy 3 óránként hozzák a babákat szoptatni, de meddig maradhat a baba? 10 perc? 20? Segítenek míg nem tudsz mozogni, vagy otthagynak és majd jönnek a gyerekért?
Banoed,
kicsit se kell törődni a szemrehányó megjegyzésekkel! Milyen ember az olyan aki nem tudja tűrni egy újszülött baba sírását? Hát neki sosem volt gyereke? :evil:
Vendég
 


Inkább 20 perc, sőt van, amikor tovább is kint volt nálam a baba, én inkább 30-40 percet mondanék. És nem segítettek, otthagytak, és jöttek, amikor szedték össze a babókat arra a rémes tálalókocsira :wink: Volt (műtét utáni nap), amikor ordító kicsi fiammal és a friss sebemmel a folyosón sétálgatva vártam, hogy jöjjenek, mert az akutban aludtak a többiek.
Nekem azért mégis rosszulestek azok a megjegyzések, nem mondom, hogy nem ezért indult be későn az a szoptatás

Kép
Kép
banoed
 
 


áfonyaaa ha minden igaz,kedden megyek uh-ra. De hétfőn hétre megyek megint NST-re,akkor már többet tudok. Tudom,hogy a végletekig kell bizkodni,de megmondom őszintén,nem reménykedem már,hogy ne faros legyen :cry:
Aztán,ha mégis,akkor megint röpködök majd :D
De nagyon jó volt,amit a császáros dolgokról írtatok,hála és köszönet érte :wink:
Az tuti,hogy az első nap a legnehezebb,de engem valahogy a rendes szülés után is elfelejtettek,tök jó volt :evil:
Reggel 7-re kerültem a szobába,állitólag aznap nem kelhettem fel(felülhettem,aztán ennyi),másnap reggel 5-kor jött egy nővérke,hogy kivigyen megmosakodni. A szobatársam viszont már a szülés napján flangált...
Pedig nekem sem fájt semmi, a 3 órás varratommal simán tudtam ülni,nem is éreztem...
Mikor rákérdeztem egy ismerősnél,hogy miért nem engedtek elöbb felkelni,azt mondta,hogy szerinte az aznapi nővérke elfeledkezett rólam :twisted:
Én meg ugye nem tudtam,hogy kell lennie a dolgoknak...
Gondolhatjátok milyen kellemetlen volt,mikor egy idős nővér jött hozzám 3 óránként,a szopi előtt betétet cserélni... :evil:
Vendég
 


banoed akkor te úgy voltál,mint mikor nekem a vajúdóban mondta az egyik csaj,hogy mit mászkálok már,mikor már elég rendes fájásaim voltak...
Szerintem senki nem hisztizni van ott bennt,nem??
Vendég
 


lányok,a lényeget elfelejtettem:
Timi köszöni jól van,de haza csak akkor mehet,ha egy hétig tünetmentes. A társaság jó bennt,azt mondja,viszont diétás kosztot kap,ami nem a legjobb :cry:
Ráadásul úgy vizsgálta meg a főorvos,vagy ki,hogy azóta is vérzik...
Vendég
 


Timinek nagy nagy ölelés!
((((((((((Timi))))))))))
Nagyon sajnálom hogy benn kell rostokolnia! :(
Banoed,
tényleg lehet hogy azért (is) indult be később a tejed! De én akkoris azt mondom szégyellje magát az ilyen! A minimum hogy csendben tűri az a fél órát, sőt ha jobban van és felkelhet az is igazán nem nagy áldozat ha felajánlja a segítségét! Főleg ha nő.
Cseriani,
bizony hogy senki nem hisztizni van benn! :( Sajnos Pesten az intenzíven nagyon hamar felállítottak, és hiába mondtam hogy nem bírok, elküldtek zuhanyozni. A nővér 3 méterről figyelt, és mikor összeestem a zuhany alatt kelletlenül felsegített, és közölte: fejezzem be a hisztériát. :evil: Soha nem felejtem el :( Remélem most nem fogok ki ilyen pályájára teljesen alkalmatlan emberkéket.
Azt teljesen megértem ha nem hiszel benne hogy megfordul a kisasszony, én se hittem benne, de szerencsére a dolog nem ezen múlik :wink: Én nagyon remélem hogy kedden jó hírekkel jössz! :)
Vendég
 


aztaaa,de eltűnt mindenki...mintha mindenkit elmosott volna az eső :D
Hogy vagytok ebben a "szuper "időben??
Meg nem sülünk,az tuti,de azon kívül...
Vendég
 


Szasztok!
Már én is kezdtem hiányolni innen az "életet", pedig tegnap én se voltam. Csak akítvan passzív, ahogy Petra mondaná... :lol:
Ezek a császáros sztorik nem voltak semmik.
Én bírom az ilyen időt - még így is izzadok -, csak szegény Hannám van megőrülve itt bent. Most épp süt a nap, apgya elviszi kicsit bicajozni.
Hallod, Áfi, ez a pesti történet... Szekszárdon ilyesmiben biztos nem lesz részed. Már, ha nem felejtenek ott, mint Cserianit... Egyébként nem is értem Cseriani: egész nap hogy nem nézett feléd senki?! Úgyértem: hogyhogy nem keltett fel? Nagyon gáááz... Bár lehet, volt valami oka, ami miatt nem volt szabad, vagy nem erőltették... Á, de arról biztos tudtál volna. Én 2 órávbal a szülés után kimehettem, alig vártam, mentem is. A klóra még kísértek, de a fürdőbe már mondtam, kösz, nem kell... Árminnál mindkét helyre eljutottam egyedül, de közben vigyázó szemüket rám vetették ugye... 8) És délben vittek fel a 2 órás őrzés után a szobába, és már hozták is ki Ármint. Úgyhogy jó volt ez a része... (Arról persze nem beszélek, hogy Andriskánál fel se bírtam kelni, éjjel meg összeestem a folyosón, a betegek hívták a nővéreket, de az egy másik történet, máshol.)
Nnna. Cseriani, beszámolj ámám holnap!
Szegény Timesz, hát lehetett egy élmény az a vizsgálat... :? Remélem, már jobban van. Jó lenne, ha minél hamarabb hazamehetne... Hát, még neki!
Na, megyek... Legyetek holnap! :wink:
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek
Megjöttem NST-ről,minden rendben,holnap 5-re megyek Uh-ra.
Aztán jövő héttől már heti 2 NST kell,úgyhogy elég sürü lesz a hét,kedd NST,szerda cukorgondozó,péntek NST..
De nem baj,egyre előrébb jár az idő :D Kislányom ma alig mocorgott,sokszor kellett ébresztgetni. Biztos érzi a melegfrontot,nekem is majd szétmegy a fejem :cry:
Képzeljétek,mit hallottam:havi átlag 30 szüléssel van több,mióta bezárták a bonyhádi kórházat. Az azért elég sok,nem??
Májusban 147 szülés volt pl.,de előző évben egy hónapban sem volt 100 feletti szülés.
Ilyenkor remélem boldogok az okosak,akik összevonták a kórházakat. :twisted:
Vendég
 


Cseriani,
örülök hogy jó lett az NST, a holnapi UHra nagyon fogok neked szorítani!
A szülések számának növekedése sajnos várható volt, és engem az bosszant hogy a Molnár Lajos lánya vagy a Horvát Ágika tuti nem fog egy túlzsúfolt kórházban szülni túlterhelt egészségügyisek segítségével. Aki meg tudja fizetni a telki magánkórházat azt biztos hogy nem érdekli a poroslábúak kínja. :evil:
Vendég
 


igen,elég durva..
Az egyik pletykalapban olvastam néhány hete,hogy egy magánkórházban a szülés,plusz utána az ellátás egy közszereplőnek-nem írtak nevet-majdnem 500 ezer ft-jába került. Kicsit durva.
Ráadásul lyenkor nyáron van gond,mikor a dokik szabin vannak-hiába van 14 szülész,a szabik miatt a múlt héten is 7-en voltak. Ebből ugye rendszeresen 2 ügyel.
Hát,remélem minden ok lesz azért a szülés környékén :shock:
Köszönöm a szorítástz holnapra,rám fér :cry:
Tiszta stresszes vagyok. Végülis nem félek a császártól,de azért jobb lenne,ha nem kellene :(
áfonyaaa nálad már tuti a császár? Akkor sem lehet sima,ha a buksija van lejjebb??
És akkor megkérted a dokid a szülésre is,nem?

Emma,ma leírom a másik receptet,megígérem :oops:
Vendég
 


ja,és akkor melyik jobb-egy túlterhelt,fáradt saját orvos,aki ismer,és akit ismersz,vagy az ügyeletes,akiben lehet nincs annyi bizalmad,vagy éppen egyáltalán nincs bizalmad?? :twisted:
Vendég
 


Cseriani,
én folyamatosan fűzöm Varga doki fejét hogy ugyan már had szüljek én simán, de minden megnyilatkozásából azt veszem ki hogy mivel indokot találhat a császárra (az előző császár és a nagy baba) nem fog velem pöcsölni. Hacsak nem lesz villámszülésem veszett gyors tágulással (ami azért ritka) akkor biztos vagyok benne hogy meg fog császározni. Kényelmesebb is, számára biztonságosabb is, ideje is kevesebb megy el rá... és a kórházi gyakorlat is ez.
Abban van reményem hogy itthon kezdek el vajúdni (és nem fektet be indításra) és akkor kivárhatok egész az utolsó pillanatig, talán ha elég későn érek be a kórházba akkor hagynak megszülni. De azért sokkal valószínűbb a befektetés, indítás, császár forgatókönyv :(
Vendég
 


Szasztok, mamik! :D
(Te figyelj, Áfi, hülye kérdés: voltál te áprilisban a szentgyörgyi búcsúban? És emlékszel, milyen ruha volt rajtad, ill. "uradon"? (Elképzelhető, hogy ő feketében volt egyazegyben?) Mer lehet, hogy meg vagytok örökítve hátulról az egyik fényképünkön ) 8)
Naszóval.
Melegfront van? Hát akkor azé fáj az én fejem is... :? Cseriani, ma lesz a napja, hogy megcsinálom a tésztádat! De mostmár tényleg!
Örülök a jó nst-nek, és naggyon drukkolok a holnap uh-hoz! Vagyishogy Eliza is álljon fejre végre. :lol: Borzasztóak ezek a számok, amiket írtál. Horváthágikát én is befektetném pár napra szdra... Nézze csak végig a szülőszobán, mit műveltek. Ilyen adatok mellett nem csak az ügyelő saját orvos fáradt, hanem mindenki, ügyelet ide, vagy oda, úhogy tökmindegy... Mer gondolom az orvosok száma nem nőtt a betegekkel arányosan - ez is lehetett az egyik "gazdaságossági" cél. Még a Molnárlajost is megszüleszteném. Hadd szenvedjen.
Mostmajdnemnagyoncsúnyátírtamide... :evil:
Cseriani, jól beprogramoztak! :lol: Jól el fogsz fáradni... de tényleg így jobban látszik, hogy halad az idő!
Áfi, csak győzködd drmatyót... Hátha megúszod... Még fenntartom a bibircsóknövesztési ígéretemet (akkor fogok, ha császárral szül itten valaki...) De azért: nem csak neki biztonságosabb, hanem bizonyos esetekben neked is meg Barnusnak is... csakhát tudja eldönteni, mi az a bizonyos és legvégső eset, ugye, és ne vágjon minden szíre-szóra (vagymi) ... :roll:
Vendég
 


Ja, és Kismókus Klárababájának utólag is nagyon sok boldog névnapot! :D
Vendég
 


Emma,
igazad van egyébként, tényleg vannak esetek mikor nincs mese és vágni kell, és nem vágni nagyon nagy hiba! Nálad ezt talán senki nem tudja jobban :( Na de az esetek harmadában??? Konkrét statisztika (múltkor linkeltem be) a szekszárdi kórházban minden harmadik baba császárral születik! Szerintem senki nem hiszi hogy ennyiszer kellett életmentő műtét. Ez már kényelem :? főleg orvosi de tudok én is olyan kismamát aki így akart szülni, és ehhez meg is találta a megfelelő orvost... :evil:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: