Új privát üzeneted érkezett!

Nóri, remélem is :wink:

bár apa ma már kétszer is megjegyezte hogy "na ilyet nem fogunk csinálni 3 hét múlva :roll: " - én meg nyugtatgatom hogy azért onnantól fogva sem leszünk szobafogságra meg tétlenségre ítélve csak majd minden több szervezést igényel - legalábbis így gondolom most :wink:

puszik
lmkata
 
 


Hát igen Kata, az biztos, hogy többet kell szervezni majd, ha el akartok menni vhova, de minden olyan jó lesz. :) Én soha egy percig sem gondoltam (amit előtte kisgyerekes barátnőim mondtak), hogy bárcsak visszabújna egy kicsit. Meg ami érdekes, hogy én abszolút másmilyen babát képzeltem el,mint amilyen lett. Barna hajú, barna szeműt vártam, és szőke kék szemű lett. :)

Pusz

Kép
nóri8
 
 


na... :roll: mi szőke kék szeműt várunk :wink:

mindketten szőkék vagyunk (mondjuk inkább sötétebb féle - mármint szőke :wink: ), apának világos kék a szeme nekem zöld.
szal ha sötét hajú és szemű lesz, azon meg fogunk lepődni :?
nem mintha lényeg lenne hogy milyen lesz, csak azért ilyenkor már kíváncsi az ember lánya :D
lmkata
 
 

 
 

Persze hogy mindegy milyen lesz. Nekem kék a szemem de a családomban mindenkinek barna, meg a férjemnek is barna ezért vártam barnát. De azt mondja mindenki, hogy teljesen olyan szeme van Farkasnak mint nekem. :)
Ki az orvosod?

Kép
nóri8
 
 


sote I-en vagyunk már... de megmaradtam tiszteletbeli vagy hogy is mondják jánosos topikos tagnak :D
lmkata
 
 


Hát mi meglepődtünk, amikor Bori megszületett. Hasonlóan Katáékhoz, mi is egy szőke kék szemű lánykát vártunk (Apa szőkésbarna vil.kék szemmel, én barna haj kék szemmel) és született egy majdnem fekete hajú sötét szemű babánk :roll: .
Én egy kicsit csalódott is voltam...Aztán ahogy teltek a hónapok, szépen kivilágosodott Borka haja és a szeme is.
Szóval Kata, bármi lehet, ne lepődj meg, ha nem egy szőke angyalkát kapsz a karjaid közé :wink: :lol: .
Ilyen volt Bori két hónaposan, a mostani Borkát meg ismeritek...

Kép

KépKép
logi
 
 


Zsóka, JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!! ez érdekes ! :)
tényleg teljesen más volt Borka kicsinek :)

na jó akkor nem lepődöm meg nagyon - érdekes múltkori álmomban amúgy egy fekete tüsi hajú babát szültem de nem volt jó álom mert amikor megszültem úgy láttam hogy tiszta merev az egész baba, mintha ülő pozícióban lenne és nem hajlik semmije........ gyorsan fel is riadtam annyira ijesztő volt - és hozzá a fekete haj :roll:
na de az egy elég hülye álom volt - lehet hogy épp tök kemény volt a hasam.. :?:
lmkata
 
 


amúgy a szeme Borkának azon a képen olyan mint Marcinak most csak sötétebb... az a hatalmas rácsodálkozós kerek szem!

és érdekes mert most meg mintha még a formája is más lenne (Borkának) kicsit vágottabb :roll: :D

na persze így is gyönyörű, csak hogy miket produkálnak ezek a gyerkőcök! :D :shock:
lmkata
 
 


sziasztok,

rég jelentkeztem.. először voltunk 4 napot Fadd-Domboriban pihenni.. aztán meg minden napra jutott vmi pörgés, ide-oda mászkálás, így írni nem nagyon volt energiám, de azért olvasó-üzemmódban voltam.

kicsit nagyon megkésve boldog féléves szülinapot Marcinak és Márknak ! látom pár nap különbség van csak a 2 pasi között, szóval Logi és Panni, Ti taliztatok személyesen is a kórházban?

Nóri, nagyon szép a kis Farkas! teljes a "férfiuralom" a topikon.. !
te hogy bírtad ilyen hosszú ideig internet nélkül??? 8) :wink:
én mióta itthon vagyok, szerintem függő lettem ! :lol:
ja, még azt akartam kérdezni, h. a környezetetekkel könnyű volt elfogadtatni a névválasztást? nekem amúgy nagyon bejön !

hát igen Timi, szerintem is az ember fején lévő bármilyen fájdalom tud a legkínzóbb lenni, legyen az fül, fog, v. fejfájás. remélem azóta már javult ! dr.Nórihoz csatlakozva: nekem a Flector EP nevű por vált be, amit pici vízbe kell feloldani, és 5, azaz öt perc után huss, nyoma sincs a fájdalomnak. bár ezt is csak receptre adják sajnos !

Üdv
Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Alon, igen, telálkoztunk Pannival a kórházban, egymással szemben lévő szobában feküdtünk :wink: . Egyébként két nap van a pasik között. :wink:
Köszi a köszöntést! :P
Nekem is bevált a szoptatás, mint zsírégető, annak ellenére, hogy iszonyú mennyiségeket tudok megenni mostanság. :roll:
Nagyon szép pocid volt, meglestelek a másik topikban. :wink:

Kata, nekem is voltak ilyen szörnyű álmaim, volt, hogy csurom vizesen ébredtem, és csak úgy kalapált a szívem.
Gyorsan el kell felejteni.

Szerintem sem hasonlít a mostani Bori a pici Borira. Tényleg érdekes, milyen sokat tudnak változni a manók pár hónap alatt.

sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Logi, Borka tényleg jól megváltozott, és tényleg Marcira hasonlít a szeme! Egyébként nagyon szépek mindketten, Borka nagyon nőies, Marci meg igazi vasgyúró! :)

Alon, örülök, hogy tetszik Farkas neve. Nem volt könnyű elfogadtatni a környezettel. Mi még amikor még nem is terveztünk gyereket már megbeszéltük, hogy ha fiunk lesz Farkasnak fogják hívni. Aztán amikor tényleg aktuálissá vált, akkor persze senkinek de tényleg senkinek nem tetszett körülöttünk a neve. Én persze meg is inogtam egy kicsit, de akárhogy gondolkoztam a többi néven egyszerűen úgy éreztem, hogy a Farkas illik rá. Amikor pedig megszületett már mindenki elfogadta, és mostmár mindenkinek tetszik is. Remélem az óvodában és iskolában sem lesz vele gondja. Azért második neve Zsolt lett, ha esetleg nem tetszene neki a Farkas. A kórházban egyébként Zsoltinak hívták nővérek. :)

Most megyek mert szoptatás van.

Üdv: Nóri

Ja, én is interent függő lettem mióta van :)

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok,

Alon, nagyon jó lett az avatarod! Nem akarod nagyban is feltenni? :D Laura szeret hason lenni?
Nóri, hát elkezdtük a gyümit, de végül nem barackkal, hanem almával, mert három helyen vettünk barackot és mindenhol vacak volt :evil: Szóval tegnap kapott először levet meg egy kanálnyi pürét, és nagyon bejött neki :D :D alig akarta a kanalat kiengedni a szájából :!: És olyan édes volt az első pillanat, mikor megérezte az ízét és csücsörítve kóstolgatta :!:
Farkas tényleg nagyon ügyes, hogy ilyen jól elvan hason! Bálint még most is utálja, de mindig megfordul, aztán jön a sírás. El sem tudom képzelni hogy tudod hason pelenkázni, nekem néha még hanyatt is nehéz.. :lol: :wink:

A héten voltunk 4 hós oltáson, és képzeljétek, Bálint egyáltalán észre sem vette a szurit, csak mosolygott meg nézelődött :) és még utána sem ordított, pedig korábban az volt, hogy hazafelé eszébe jutott a "merénylet" és végigordította az utat hazáig.. Meg is mérték, 6 dkg híján 1 kg-t hízott, így most 6840 gramm, érdekes, hogy egy centit sem nőtt :!: :?:

Zsóka, köszi a tippet, azt hiszem, akkor oda megyünk szemészhez. Bíztató, amit írtál. Telefonszámot nem tudsz véletlenül? Ja és ez fizetős vagy nem? Hihetetlen, hogy Borka mennyire más volt kicsinek :!: És hogy milyen gyönyörű sok haja volt.. :wink:

Ja és még gyorsan rakok fel képet Bálintról
Kép Szeretem a kukori barátomat

Kép

üdv mindenkinek:

Heni
hunny
 
 


Zsóka, hát ez tök jó, h. majdnem együtt szültetek !
köszi a pocidicséretet !

Nóri, ne aggódj szerintem, ha a gyerekek csúfolódni akarnak egymással, akkor fognak a sima, egyszerű neveken is v. bármin..

nővérek: erről az jutott eszembe, h. engem meg "Anyukának" hívtak a kórházban (mind gondolom itt mindenkit).. nekem meg EZ volt furcsa eleinte, mostmár persze kezdem megszokni!
sőt, szülés utáni első nap - amikor még felállni sem nagyon volt erőm, nemhogy koncentrálni bármire is, bejött a védőnő tájékoztatni. és akkor mondta, h. "majd Anyuka így" meg "Anyuka úgy", meg "Anyuka majd elmegy az anyakönyvi hivatalba", meg "Anyuka majd betelefonál" stb... és kb.5 perc és a huszadik "Anyuka" után esett le, h. "jaaaa, ez rólam beszél.." :lol:

Heni, nagyon szép Bálint !
mi szerdán megyünk 4 hós oltásra, kíváncsi leszek nálunk mit mér a doki.
igen - újabban nagyon megy a hasonfekvés. kb.3 hete fedezte fel az ízét a hasrafordulásnak, és azóta szinte csak hason nyomja egész nap. előtte amíg gyenge volt a nyak-és hátizma, nem igazán szeretett úgy lenni, sírt, h. fordítsuk vissza. akkor tudtam hason becsempészni a kiságyba, ha szoptatás közben bealudt.
mióta viszont ráérzett erre, azóta majd egész nap átfordulósat játszik a játszószőnyegén, nem győzöm visszafordítani, ha elfáradt tartani magát.. mert vissza persze nem megy még. aztán mikor hanyatt van, egy picit játszik, aztán már indul is vissza hasonfekvésbe.. :lol: mint akit felhúztak. újabban már a babakocsiban is kéri a hasonlétet. kb.1 hete nyüglődött, nem értettem mi baja. kiderült, ő inkább hason lenne... pedig így nem lát semmit, csak a babakocsi falát, meg az alját, de hát így kellett őt tologatni... :P
hason pelenkázás: :shock: nekem biztos nem menne !!

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Heni, köszi szépen, végre elkészült nekem is az avatar, bár vért izzadtam, h. 6 kB alatt legyen !

íme nagyban.. meg felteszek még egyet, végre egy mosolygós kép! Marcihoz hasonlóan Laura is nagyon komoly képet tud vágni, ha meglátja a közelében a kamerát, de most végre sikerült egyet elkapni !


Kép

Kép

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Heni, nagyon édes Bálint, gondolom éppen Apuci arcát fedezte fel mikor a fényképezés közbejött! Na meg jó húsban is van, bárcsak Farkas is kicsit kövérebb lenne. Mi most megyünk mérlegelni kedden, de két hete még csak 6430 g volt.
örülök hogy jól indult a gyümülcsözés. Én pl. már alig várom, hogy mást is ehessen és ne kelljen a szoptatáson idegeskedni, hogy van-e elég tej stb.
Amúgy emiatt eléggé aggódom, mert Farkó 10 percnél többet nem szopizik, de azt is úgy hogy 4-5 perc múlva elkezd nagyon keservesen sírni, aztán átteszem a másikra de pár perc múlva ott is elkezd éktelenül sírni. Akkor abbahagyjuk, büfizik, sokszor elég nagyokat bukik is, és újra jó kedve lesz. Ja, és napi 3-4-et kakil. (Nem is keveset). Nem tudom, hogy mi lehet ez mert olyan mintha nagyon hamar jóllakna, de mégsem hízik olyan sokat.

Alon, velem ugyanez volt a kóházban, hogy nem tudtam kezelni ezt az Anyuka megszólítást. De az még furcsább volt, hogy pénteki napon mentünk haza a kórházból, és két nap múlva Anyák napja volt és kaptam virágot. :)

Laura is nagyon szép, és nagyon kis huncut mosolya van :).

Hát ahogy így írjátok a forgó gyerkőcöket, lehet hogy nemsokára megtanultok hason pelenkázni. :)

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok Anyucik! :P

Gyerkőcök gyönyörűek!

Bálint nagyon szép kisfiú, látom Ő is hatalmasra tudja nyitni a szemeit, ha fényképezik! :lol:

Laura meg már most egy igazi kis dáma :D , annyira látszik rajta, hogy kiscsaj, csodálatos pofija van, és az a kacaj.... :wink:
Alon, hogy sikerült a 6 kB? Nekem sehogyan sem akar összejönni :twisted: !

Nóri, szerintem szép neve van a kisfiatoknak, Apának pl kimondottan tetszik! :wink:

Heni, nem fizetős a vizsgálat! Tel.számom nincsen, mert Apa személyesen ment be és kért időpontot, de biztos benne van a tel.könyvben, vagy a Tudakozó is tuti meg tudja mondani.

puszi, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok Anyucik! :P

Gyerkőcök gyönyörűek!

Bálint nagyon szép kisfiú, látom Ő is hatalmasra tudja nyitni a szemeit, ha fényképezik! :lol:

Laura meg már most egy igazi kis dáma :D , annyira látszik rajta, hogy kiscsaj, csodálatos pofija van, és az a kacaj.... :wink:
Alon, hogy sikerült a 6 kB? Nekem sehogyan sem akar összejönni :twisted: !

Nóri, szerintem szép neve van a kisfiatoknak, Apának pl kimondottan tetszik! :wink:

Heni, nem fizetős a vizsgálat! Tel.számom nincsen, mert Apa személyesen ment be és kért időpontot, de biztos benne van a tel.könyvben, vagy a Tudakozó is tuti meg tudja mondani.

puszi, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kép Kép

KépKép
logi
 
 


ÉLJEN LAURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


AKI CSODASZÉÉÉÉÉÉÉPPPPPPPPPPP!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


[color=violet]Boldog hófordulót a gyönyörű Laurának!!!!![/color]

Nagyon helyes a Bálint fiú is!

Az Anyukázás nekem is furcsa volt! Mindég elkellett, hogy mosolyogjak rajta, egyszerüen fel sem fogtam még akkor, hogy tényleg Anyuka lettem :lol:

Egy haveromat is Farkasnak, hívják, igaz neki a vezetékneve. Az ő beceneve Fari. Még előtte soha nem hallottam erről a névről, különleges, az biztos!

Niki mostmár megállás nélkül forog. Hol háton, hol hason van. :lol: És már húzza maga alá a térdét, mintha mászni akarna, csak szegénykém nem halad sehova és ez felbosszantja mindég :oops: És oldalt is felnyomja magát egykézzel a ha oldalt fekszik. Szóval haladunk lassan.
És elkezdtük a pipihusit!!! Naagyon szereti! Mint mindent :lol: Egy kis zabagép! Olyan jóízüen megeszik mindent! Naponta 2x főzök is neki (ebéd, vacsi)!

Olyan rossz, hogy a dokim nem szólt ezekről az UH-ról... Meddig, hány hónapos korig szokták (lehet) vinni a babákat UH-ra???

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok Anyukák! :D

Először is boldog 4 hós évforulót a csodaszép Laurának! Akinek a neve is klassz!

Timi- vigyázz azért a gyógyszerekkel, nehogy túladagold magad! :shock: :roll: Mi lesz velünk ( a családról nem is beszélve!!) Nélküled?! :( :shock:

Zsóka, Logi- Borcsi tényleg rengeteget változott újszülött énjéhez képest!!! (Érdekes nálunk a hajszín nem változott, sőt még Zsombor sem annyira, viszont aki óriásit változott – csak nem látni ezen a képen, de majd keresünk- az Zsigu!!! A hajszínről annyit, hogy nekem alapból vörös, nyáron szőkés vöröses lesz, ősszel, télen meg bebarnul...)

Heni, Alon a gyerkőcök egytől egyig gyönyörűek!!! Olyan édesek azzal a hatalmas szemekkel, csodálkozó tekintetükkel! :D
mazsolák
 
 


Nóri- szerintem is jó nevet választottatok :D , és a gyerekek sajnos ha csúfolni szeretnék egymást, akkor bármit ki tudnak találni! Engem is sokan csúfoltak (többek között a hajam színe, és vékonyságom miatt.. :( ), pedig tök egyszerű nevem van?! :?: :roll:
A gyerekek már csak ilyenek! A baj, a felnőtteknél kezdődik, példul amikor én Zsigának adtam a nevet: Márton Zsigmond, 2 neve van neki is, akkor mondták: 1.: márton gúnár a rajzfilmből...., 2.:Zsigmond: A gőgös gúnát gedeonból, ő lesz a zsiga kutya,...., felnőttek. ( És akkor még nem mondom, hogy a párom nevével mennyi felnőtt gúnyolodik, volt olyan okos karrierista szingli tyúk, aki javasolta, hogy az első nevét tőlem kapja Zsiga?! Hát én is mondtam vmit!! :twisted: :evil: Állítólag idén novemberben ő is anyuka lesz, kíváncsi vagyok, ő kapott-e hasonlóan jókat..?? :x ) Szóval Nóri, lehet, hogy nem is a gyerekektől kell majd félnünk, hanem a mögöttük lévő okos szülőktől?! (Mit várjunk a gyerekektől, ha ilyen szülők állnak mögötttük, akiknek elvileg teljesen másra kéne őket nevelniük...??? :cry: :evil: ) De én sem foglalkozom vele!Te is jól teszed/tetted, hogy kiálltál az elképzeléseid mellett!! És igenis tök jó neve van Farkasnak!!! :D :D

Mennem kell, akcion van: pelus csere! :lol: 8)

Ha tudok, még jövök, bár apa ma is suli+túlóra, így kissé trapás lesz a nap! :shock: :roll:

Na pusszancs mindenkinek!! :mrgreen: :|
mazsolák
 
 


Közben altattam is, még azt szerettem volna írni, hogy Zsombornál is hasonlók voltak... :roll: :? , de mostanra már megszokták a nevét :!: :wink: (ő különben Mihály Zsombor, ezért mi néha csak MMZs-zük őket itthon, ha rövidíteni szeretnénk... :P )
mazsolák
 
 


köszönöm szépen a köszöntéseket és a dicséreteket Laura nevében is !! nem tudok betelni velük ! :oops:
hihetetlen amúgy, h. már 4 hónapos, alig jöttünk haza a kórházból ! ti nem szoktátok ezt érezni?

Logi, a kicsinyítést én Microsoft Office Picture Managerben csináltam, ott "képek szerkesztése", majd klikk "átméretezés", és ott "egyéni szélesség/ magasság" megadása. én beírtam 40 x 40 pixelt a végén, így lett 6 kB. ha nem sikerül, küldd át nekem a fotót emailben, és megpróbálom megcsinálni !

Reni, ez furcsa, h. nem küldtek Titeket UH-ra. nekem a védőnőm már az első látogatásnál szólt, h. 6 hetes korban kell vinni Laurát csípőkontrollra, meg erre a koponya-,hasi UH-ra. kaptunk is beutalót a gyerekorvostól. sajnos szabad időpont erre a koponya témára viszont csak 9 hetes korára volt a kórházban, és ott meg az UH-s néni jól lecseszett, h. már elkezdett becsontosodni (?) a fejecskéje és alig lát vmit. de végülis rendben találtatott minden. aztán csípőkontroll után voltunk 3 hónaposan csípő UH-n, meg most kell jövő héten menni egy újabb csípőkontrollra, bár eddig minden OK - nem tudom miért vizsgálják ennyiszer. persze inkább többször... fizetni nekünk sem kellett sehol.

képzeljétek, Laura mostanában sikítozik - próbálgatja a hangját. olyan aranyos ilyenkor, felfedezte, h. ő produkálja a hangot, és napjában többször gyakorolja. olyan hangja van, h. megdöbbenek, h. 4 hónaposan milyen terjedelemmel tud sikítozni, majdnem, mint egy felnőtt.


Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Boldog 4. hónapot kívánok én is Laurának!!!!

és

Boldog 10. hónapot Edus Zsombijának!!!

Pár nappal lekéstem mindkettőt, ezért bocs.

Örülök, hogy nektek is tetszik Farkas neve. Voltunk nemrég egy családnál ahol három óvodás korú kisgyerek van, és ők kicsit döbbenten rákérdeztek, hogy ez a neve a kisbabának? De nem nevettek, meg semmi,csak meglepődtek. Mondjuk, ők nagyon jól nevelt gyerekek. Lehet hogy tényleg a felnőttekkel kell majd megküzdenem.

Edus Ti meddig maradtok kint? Azért az jó, hogy a gyerekek megtanulnak minden nehézség nélkül angolul. Nekünk van egy német ismerősünk, egy nagyon kedves nő, akit majd meg akarok kérni hogy beszéljen németül Farkashoz (rendszeresen), mert mire ők felnőnek már egy idegen nyelv tudása sem lesz elég.

Mircike, köszi a koszmós tanácsot!!!! Három napja kenem neki délutántól fogva olajjal és már alig van. :) Szerintem egy-két nap és elmúlik!!!

Alon, én is úgy érzem, hogy rohan az idő, és olyan jó látni,hogy szinte napról napra fejlődik a mozgása is és a "beszéde "is. Farkas mostanában buszsofőrt játszik, legalábbis olyan hangot ad ki, mint amikor a gyerekek tologatnak egy autót és búgnak hozzá. Nagyon édes. :)

Reni, tök jó, hogy Niki már ilyen komoly dolgokat eszik, én is már gyűjtöm a babarecepteket és alig várom, hogy főzhessek neki.
Egyébként te hogy tudsz mellette dolgozni? Én szinte semmit nem tudok Farkas mellett csinálni ha ébren van (márpedig nappal majdnem végig ébren van), pedig tanulnom kellene egy vizsgára.
Egyébként mi holnap megyünk be a munkahelyemre először látogatóba. Már nagyon várom. :)

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Kép Kép
(egy kicsit megkésve ugyan.. :oops: )

KépKép
logi
 
 


Mérges is vagyok Niki dokijára :evil: Legszívesebben már rég lecsesréltem volna, csak Niki miatt nem merem a rendelőn belül más dokira lecsesrélni mert félek, hogy Niki inná meg a levét :evil:

Vettem már vagy 3 babaszakácskönyvet :lol: Élvezet neki főzni, mindent megeszik!
Dolgozni esti műszakban szoktam, miután Niki elaludt... Esetleg napközben amikor alszik. De napközben tényleg nehéz bármi mást csinálni mert a leányzó háborog egyébként...

Kép
Mindjárt mászok!!!

Kép
Pancsi !

Kép Itt szoktam játszani!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Ez még lemaradt!

Kép
Így ülök már egyedül!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hú, de édes Niki Baba!!! Jó sokat változott mióta utoljára láttam róla képet. Nagyon szép, és nagyon csinos,mint mindig .:)

Kép
nóri8
 
 


GYÖNYÖRŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ NIKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Csodaszép kislány! :wink:
..és nagyon szépen öltözteted!

KépKép
logi
 
 


én is boldog 10.hónapot kívánok a Edus kisebbik Mazsolájának !

Reni, Niki csodaszép ! gyönyörű !! és nagyon kislányos ! tényleg, micsoda szerkókban van ! amúgy nekem is mániám Laura öltöztetése, második gyerekkor !! :)

Marcsi

KépKép
alon
 
 


jaj, még azt akartam kérdezni, h. nektek a babák mindkét irányba fordulnak? tehát úgy értem, h. Laura amikor hasrafordul, akkor jobbról balra csinálja mindig, balról jobbra nem tudja, és ahogy nézem nem is akarja.
ez normális dolog így? vagy még korai mind2 oldal felé?
vélemények - tapasztalatok?

Köszönöm

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Kissé lemaradva, de itt vagyok.

Pusszancs a hófordulós babapocakokra!
Kép

Edus!
Jól esik az aggodalmad! Köszönöm!
A hétvégén már én is attól féltem, hogy túl eszem magamat fájdalomcsilapítókkal. Alig tudtam kivárni a 4 órát, aminek a következő pirula bekapásáig el kellett telnie.
Jelentem a jobb fülem már csak alig fáj, azonban a változatosság kedvéért begyulladt a bal. :evil: Tegnap úgy jöttem haza a dokitól, hogy mind a két fülemet bedugózták. Szörnyű lehet süketnek lenni :? . Nekem elég volt belőle egy nap.

Heni!
Tündéri Bálint a kukorival! Nagyon tetszik, ahogy ölelgeti :lol: . Olyan édes :lol:

Alon!
Laura tündérszép, s az a huncut mosoly!
A forgolódás be fog indulni a másik oldalon is. Elsőre nálunk is csak az egyik oldalt preferálta Bala.

Reni!
Niki Anyucijára ütött! Csudaszép leányzó! Nagyon csini!

Tudom nem szép dolog az irigység, de...
- Irigyellek a nagypoci, s semmi csík miatt. Pedig én is kentem rendesen, Milupa krémmel. Na mindegy, ezen már változtatni nem tudok.
- Irigyellek Niki jó étvágya miatt. Ugyanis már jóval a terhesség előtt áémodoztam arról, hogy milyen jó lesz, ha már babázunk, s főzhetek a picinek. Ugyanis imádok sütni, főzni.
Erre tessék, Bala alig ezik valamit. Azaz pontosítok: szinte semmit.
Próbálkozhatok én bármivel. Finomabbnál finomabb babakajákat csináltam neki az elején, nagy lelkesedéssel, s mindenre fújolt.
Bevallom őszintén, mostmár nem is próbálkozok vele. Túl sok volt a kudarc. Elvette a kedvemet.
Úgyhogy nagy szerencse, ha valakinek jó evő a babája.

Néztem a honlapotokat! Nagyon jók a ruhák! Mint kiderült, Apum rednszeresen jár hozzátok, s férfi szemmel is jóvá hagyta ezt a megállapításomat. A tulaj már többször fűzte, hogy vigyen el minket hozzátok szétnézni. Remélem egyszer tényleg eljutok vele hozzátok.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Apa kreált nektek egy kis meglepit!
Címe: Bala kulccsal játszik.
Azaz Bala legújabb mániája a kulcsok bedugdosása különféle lyukakba. :lol: Nesze nektek szépen szóló, csilingelő, hét nyelven beszélő játékok! Elég egy kulcscsomó, s egy rés, ahova valamelyik kulcs belefér. Pl.: A bevásárlókocsiban ülve, míg Anya beszerzi a vacsihoz való dolgokat, addig tökéletesen el lehet bíbelődi a lakáskulccsal, hogy a kocsi láncos rögziítő adapterének a lyukjába beleküzdjük valamelyik kulcsot. Tündérien kísérletezik különféle kulcsokkal, s különféle lyukakkal. S ha valami számára nagy kihívást teljesít, akkor a végén megtapsolja magát. :lol:
A hétvégén a játszótérre mentünk ki, aminek a kissé megtépázott bejáratát látjátok a videón. Rajta a titkos zárral, amit Bala nyitogat Apától elkobzott kulcscsomó egyik varázskulcsával. Ugyanis nem volt mindegy, hogy melyik kulcs nyitja azt a titkos zárat! Ha le is esett a kulcscsomó, a felvételekor ugyanazt a kulcsot kereste meg Bala a sok kulcs közül, s tette a "zárba".
Már nem egyszer néztem végig ezt a felvételt, s mindig elmosolyodom, hogy Bala milyen tündérien fedezi fel a világot, az általa kreált játékos szituációkkal.
IMÁDOM!
Puszi: Timi

Ja és a meglepi video:
http://web.t-online.hu/honfit/bala-kulccsal-jatszik.wmv

Kép

Kép
timtom
 
 


Edus!

Zsigu "gyerekszáj" történeteivel záporozzál bennünket nyugodtan! Olyan jó olvasni őket! Tündériek!
Plussz így megmaradnak, kvázi napló formájában, hogy mikor mit dumált. (Néha én is itt keresem vissza, hogy mikor mi történt velünk).

Pusza: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timi, Bala egy tündér!!! Nagyon édes! Már kétszer megnéztem a videót, de egy párszor még biztos meg fogom. Nem is találok rá szavakat :)

Alon, Farkas is csak az egyik oldala felé szeret fordulni. Sikerült már neki a másik is, de azt nem nagyon gyakorolja. Én azt találtam ki, hogy a pelenkázón a kedvenc oldala felé nem raktam semmit az érdekes dolgok (krém, pelenka stb) meg a másik oldalon vannak. Így kénytelen fejleszteni a másik oldalt, meg legalább egy kicsit nyugton is marad. Persze, hamar megunja és inkább elfordul a "semmi" felé is csak hason lehessen. :)

Üdv, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Timi - az idő rövidsége miatt, csak annyit, hogy a video CSÚCS!!!!!!!!!! Bár a reggeli kapkodásban csak 1x tudtam megnézni, de szerintem fogom még többször! Annyira aranyos Bala, meg tudnám zabálni!!!!!!!! :D :D :D

Az irigységről annyit, hogy az első fiam nekem se jó étvágyú, olyan 2, 2,5 éves kora körül evett már többet, addig csak csipegetet, és tudom, hogy rossz érzés :( :cry: , de majd erről is bővebben, zsombor, meg imád enni. :wink: Legalább ez igazol engem, hogy nem rontottam el Zsigánál, csak a gyerekek mások?! :oops: :roll: :?

Na most rohannom kell, de még jövök, és akkor teszek még fel pár Zsigu aranyköpést. Örülök, hogy tetszik Nektek! :D

A köszöntéseket továbbra is köszönjük! :D
mazsolák
 
 


Timi!!!! nagyon édes Bala!!!!! :)

a többi babba is nagyon szép, ügyes!!!!!!

ilyenkor egyre jobba várom a találkozást a mi Babánkkal :lol:

puszi

Mangó
mangó
 
 


Sziasztok,

gyorsan megpróbálok írni, ha hagyja Bálint :? , hihetetlen, mostanában semmire nincs időm mellette :oops:

Először is sok-sok gratula Laurának és Zsombornak a hófordulóra :!: :D :D

Timi, a video fantasztikus! Milyen kitartó Bala és hogy tud koncentrálni! elmondhatatlanul aranyos!

köszönjük a sok dícsérő szót Bállint nevében!nagyon jólesnek. nem tudok vele betellni :D :wink:

Alon, Laura gyönyörű! Egyik kép jobb, mint a másik! Voltatok oltáson? Hogy viselte a kis tündér? Hasonfekvésnél Bálint is csak egyik oldalra fordul.Neki elég lassú különben a mozgásfejlődése, még nem marad el hason sokáig, gyorsan elfárad. csak néhány nmapja érzett rá, hogy kell kitámasztani magát az alkarjával.

Nóri, hát Bálint szóról szóra azt csinálja az evéssel, mint Farkas! Jó ha 10 percig szopizik! Bukni pl. szinte sose bukott, most meg... Szerintem ne aggódj! (mondjuk én mondom, aki szintén aggódik :wink: ) Biztosan jóllakik, ha utána nem nyűgös! Voltatok mérickélésen? Megnyugtatóan gyarapszik Farkas? Te miben eteted őt? én még csak a hordozójában, de l assan kell venni etetőszéket.
Milyen volt a munkahelyi látogatás?

Reni, Niki egy kis tündér! És milyen csini :D láttam a képen a kádatokat, hol sikerült ilyen nagyot venni? Bálint már kinőtte az övét, de miután zuhanyzós a fürdőnk, kéne új és a tiétek jó nagynak néz ki. az a "babatartó" kivehető? Ja és minden elismerésem a tiéd és azoké, akik otthon dolgoznak :!: nekem is kéne, de egyszerűen semmi energiám knincs hozzá, mire Bálint elalszik :!:
Szerintetek előfordulhat, hogy Bálint az almára allergiás :?: :!: Még mielőtt elkezdtük az almát, már voltak az arcán kiütések, de a védőnő megnyugtatott, hogy ne foglalkozzak vele. Aztán csak nem múlt, a doktornő írt fel Calcimusc-ot, amit adok is neki hétfő óta. De most meg a karján is találtam kiütéseket. Szombat óta kapja az almát. Ja és az normális, hogy mióta almázunk, a kakinak zöld színe van?

Colett, hol vagy? Noéminél mi a helyzet fogacskaügyben?v



üdv mindenkinek, megyünk almázni: Heni
ui: egykét oda nem ikllő betű a Bálint munká ja :D :wink:
hunny
 
 


Régen írtam mert el voltam havazva vendégeskedés- meg ilyenek.

nehéz mostanában mert samu 3 órás ciklusonként csak egy órát alszik. 6szor eszik egy nap de az egyik az éjjeli evés így nekem 4szer 1 órám van mindenre- házimunka én stb. szóval nem volt időm írni. ráadásul bár nagyon fáradt vagyok nem bírok éjszaka mindig visszaaludni így reggelre elég vacakul vagyok.
samu amúgy tündérke! minden ok vele. kezd egyre gyakrabban mosolyogni, nagyon aranyos közben!

megnéztem a videót és csatlakozom a többiekhez: Bala nagyon de nagyon cuki!!!
Reni: lányod szintúgy!
Zsombesznek GRATULA!!!

Laura irtó édes!
Bálint olyan komoly! nagyon szép kisfiú!
kerekpocak
 
 


köszönöm mindenkinek a fordulásról az infokat ! ma u.ezt mondta a doktornő egyébként !

Timi, megnéztem én is a videót ! nagyon cuki Bala ! ahogy összeráncolt szemöldökkel koncentrál - késsssz !! 8) és nagyon ügyes, h. abba a pici lyukba betalált a slusszkulccsal.
amúgy osztom amit írtál: Laura is remekül elvan a cumisüveg kupakkal, meg egy textilpelenkával is ;-) nem feltétlen kell az arannyal egy árban lévő játék !!

Timi, Heni, Zsófi, köszönöm a további Laura dicséreteket !

Heni, igen ma túl voltunk az oltáson - Laura csak felsírt, amikor megszúrták, aztán a vállamon megnyugodott rögtön. viszont egész du. nyűg, szét van esve, sírdogál. a 3 hós oltásnál ez nem volt. plusz szerintem elkezdett jönni a foga, mert patakokban folyik a nyála, ökle állandóan a szájában, és ilyenkor megint nyöszörög. szóval ma ultranyűgös napja van. :( vettünk Dentonix-ot, de nem tudtam rájönni mennyire hatékony. magát a folyamatot szereti, amikor kenem az ínyét - végülis azt csinálom majdnem, mint ő az öklével. de miután elveszem az ujjam, utána nem vettem észre, h. csillapodna vmi.

így látatlanban: nem lehet, h. "melegkiütések" vannak Bálinton?

ja, Laurát ma le is mázsálták: 6540 g, 65 cm ! szóval a szopi parám csak para volt, 1 hónap alatt 60 dkg-t hízott. mondta is a doktornő, h. CSAK szoptassak még, mert szépen fejlődik. úgyhogy mi még nem gyümizünk, bár én nem is akarom siettettni (ezt hol, hány t-vel kell írni?) a hozzátáplálást, ha nem muszáj.

látom mindenki idő hiányban szenved ! néha én is sajnos ! pedig többnyire el van Laura egyedül viszonylag hosszan a játszószőnyegén, akkor van időm nekem is erre-arra. aludni ő sem szokott 1 óránál többet ! főleg itthon nem. a babakocsiban v. a telken a jó levegőn inkább. ja meg az autóban is jól alszik. csak itthon nem.

Nóri, h. sikerült a munkahelyi vizit ?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sajnos most nincs időm írni! :(

Zsófi örülök, hogy megletettek! :D
És köszönöm a további köszöntéseket
! :D

Meg egy kis MEGLEPI:

( a képek sajna mobillal készültek, mert a fgép lemerült a séta közben... :( )

Kép A fiúk saraznak 1

Kép A fiúk saraznak 2

Kép Az egyik végeredmény
mazsolák
 
 


Edus, percre pontosan egyszerre küldtük el a hozzászólást !

nagyon édik a "saras" pasik !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Ilyen óriás lapulevelek voltak az egyik parkban:

Kép Apa


Kép Anya
mazsolák
 
 


Kedvenc sárga mackójával:

Kép Zsomborom kidőlve


És a másik szerelmem:
Kép A nagyovis Zsigu
mazsolák
 
 


Még egy kép, ami kedvenc!!! :D

( a kép minősége sajna nem a legjobb, mert szintúgy mobillal készült... :( , de a tartalom a lényeg!!!!! :P )

Kép SZERELMEIM!!!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Heni, ne haragudj, de kicsit örülök, hogy Bálint is ezt csinálja a szopizással, mert akkor lehet hogy ez a korral jár. :) Utána egyébként nem nyűgös és nem is éhezik meg gyakran, úgyhogy gondolom eleget szopizik.
Nem voltunk méricskélésen, mert nem volt kedvem menni. Ráálltam vele a mi mérlegünkre és azon úgy tűnt hogy jól gyarapodott, úgyhogy nem mentünk, mert a havi mérés az úgyis jövő héten lesz esedékes, ez meg csak az én megnyugtatásomra ment volna.
Eleinte a baracktól Farkasnak is piros kiütések lettek a szája körül, de hamar elmúltak, és már nem is jön ki. Én amúgy nagyon félek az allergiától, mert nekem elég sok van és nem szeretném ha Farkasnak is lenne. Szóval szerintem figyeld Bálintot alma után, és lehet, hogy én a helyedben kipróbálnám, hogy bioboltban veszek almát ami esetleg nem permetezett, vagy más fajtájú almát adnék neki.
Etetni én még az ölemben etetem, úgy, hogy félig megdöntve neki támasztom a hasamnak. Nekünk nagyon nagy etetőszékünk van amibe rendesen kell ülni, azt meg még nem tud.
A zöld kaki normális mert nekünk mondta a doktornéni, hogy ha elkezd barackozni, akkor zöld lesz a kaki és fröcsögős. :) (bocs) (és olyan is lett :) ) (bocs).

Alon, , Laura elég jó súlyban van, meg jó hosszú is!! Mennyivel született?

A munkahelyi látogatás nagyon jól sikerült, de jól elfáradtunk mindketten. Persze Farkas most sem akar aludni. A főnököm írt egy köremailt a távolabbi kollégáknak, hogy ma délután érkezik A. Farkas aki látni akarja jöjjön. Hát ennek eredményeképpen kb. 20 ember állta körül, mindenki mosolygott és egyszerre beszélt. Eleinte tartotta a frontot Farkó, visszamosolygott mindenkire, aztán megunta és elkezdett ordítani. Szerencsére Anyukám is ott dolgozik és elvitte megnyugtatni, én meg tudtam beszélgetni addig. Aztán egy szó nélkül elaludt a hordozóban. (20 percre) :)
De azért jó volt. :)

Edus, a képek nagyon jók egytől egyig, de a Szerelmeim című az a tuti!! Én is nagyon szeretnék még egy fiút, de hát olyan nehéz mesterség ez. :)

Tényleg mi van Zsombesz fogával?

Ja, és nem írom a lényeget: szerintem Farkasnak kijött az első foga, mert már látom a recét. :)

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


sziasztok !
hát nem gondoltam, h. ma én leszek az első ! mármint aki ír a topikba !

Nóri, Laura 3550-nel és 55 cm-rel született, szóval - némi fejszámolás után - 4 hónap alatt nőtt 3 kg-t és 10 cm-t.

remélem Farkas kipihente már a tegnapi megpróbáltatásokat !
mi Laura 2 hónapos korában voltunk látogatni, mert be kellett menjek a HR-re intézni a csp-t és az anyaságit. dettó u.ez volt, nagy kör, csak Laura aludt - szerencsére - a kezdetektől.

Mircike, Judy, Panni, Orsi jól vagytok, :?: olyan régen írtatok már !
tényleg Mircike a párodnál minden visszatért a régi kerékvágásba?

Üdv

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan annyit, hogy Márk minden lelete negatív (baci, hasi UH, koponya UH). tegnap és tegnapelőtt dokiknál voltunk délután még jövök, csak most ebédidő van...

Szép napot!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni, jó étvágyat nektek! :D
Szuper hogy minden negatív, ez akkora köveket tud legördíteni az emberről sztem hogy csak na ! (még ha nem is volt semmi nagy izgulnivaló, de akkor is bennünk van...)
majd még írok a másikra is, köszönöm !!!!!!
(csak most én is ebéd..) :wink:
lmkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: