Új privát üzeneted érkezett!

Köszi szecs!
Még mindig nem nyugodtam meg teljesen, annyira nehezen tudta a doktornéni mérni az adatokat, végül csak hüvelyi uh-val sikerült és még így is azt mondta, hogy kicsinek találja, pedig szerintem, nem is annyira vészes a mérete (bár még nem volt babám, de sejtem).

A 18. heti genetikai uh-n már lehet látni a nemét is, ugye? Azt kérdeztem éppen az előbb, hogy pont akkor kell mennem magzatvízvételre is, vajon bejöhet-e a párom is?
judit70
 
 


Judit70

Én úgy emlékszem, hogy nem kellett bejelentkezni...de erre már nem emlékszem kristálytisztán.
A párom velem is ott volt...a rendes uh-ra bejöhetett ő is.

A szuri úgy történik, hogy a szobában van 5 ember rajtad kívül...egy volt a fejemnél...kettő a lábamnál...a Hajdú dr-nő meg oldalt. A fejemnél ülő hölgy mindig mondta, hogy mi fog történni. Lemosnak jóddal, uh-n megnézik, hogy hogy fekszik a pici...most fogom érezni a szúrást...már veszik is ki a tűt...
Remélem nem voltam túl riasztó...én ott ezt pozitívan értékeltem. Alapból szeretem tudni, hogy mikor mit csinálnak velem.

Ha jól emlékszem nekünk úgy volt, hogy 11 körül mentünk uh-ra...utána meg 13 óra körül kellett visszamenni a szurira. Közben elmentünk sétálni a Városligetbe :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Vt72

köszi ari vagy, hogy ilyen részletességgel leírtad, nem volt riasztó, én is jobban szeretem tudni, hogy éppen mi történik velem.
Nekem azt mondta a doktornő, hogy 12.30 körül menjek mert délelőtt a genetikai uh-ok vannak (mint ma én is 11.00 óráig) és délután számítsak rá, hogy kb. 16.00 óráig leszek ott. Így nagyon tartok tőle, hogy a párom nem engedik oda, de mit csináljak, hogy pont akkor leszek a 18. hétben is amikor aktuális lenne amúgy is megint a genetikai uh. Szegény pedig nagyon szeretne jönni, mert Ő még nem látta. Ma nem tudott eljönni, mondtam neki, hogy a 18. héten már sokkal többet lehet látni, ne bánja.
judit70
 
 

 
 

Judit70

a baba nemét van akinek már a 12. hét után meg tudják mondani. Abszolúte a baba pillanatnyi pozitúrájától függ.
Mi sokszor néztük, már nagyon kíváncsiak voltunk, de végül csak a 28. héten mutatta meg magát a kiscsaj, és most sem volt ideális pózban, szóval még mindig nem 100%.
Ha már most így szívat, nem tudom mi lesz pár év múlva... :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


jolyjoker

Hát tényleg kelleti magát a kislány ha még mindig nem 100%-os.

Most próbálkozom a vonalzó gyártással, de hogy rakom ide?

[url=http://picibaba.hu]Kép

na sikerül?
judit70
 
 


Judit70

A profilban az aláírásnál tudod betenni a vonalzó linkjét...utána amikor új választ írsz, pipáld ki az Aláírás hozzáadását...és ezentúl minden írásodnál ott lesz :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit70
Azt még elfelejtettem, hogy ha véletlenül még nem fog látszódni a baba neme...a magzatvíz-vizsgálatból 1000 %-os biztonsággal megmondják. Ha az megváltozik, az már orvosi csoda lenne :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Atimama, ez a cukor nagyon magas! És ezzel várjál még 1 hetet???
Nem tudsz mást tenni, hogy diétázol, bár ebben nem vagyok szakember. Nálunk van olyan gyógyszertár, ahol lehet méretni a vércukrot. Érdemes lenne megérdeklődnöd, és megnézetned.

Judit, én 2X is megálmodtam, hogy kislányom lesz, mikor még nem tudtuk a nemét:) Meztelenül toltam a babakocsiban és láttam a nuniját. És tényleg nem hazudnak az álmok! Vagy csak annyira akartam, hogy kislányom legyen, hogy beleszőttem az álmomba:)

KépKép
b_judyt
 
 


Hello Mindenkinek,

Timi, köszönöm a nagyonbaba infót, végül másik "cégnél" csináltam vonalzót. A rockeres kép tök jó, jeee 8) !

Szecs, Atimama ügyesek vagytok, hogy varrtok.
Atimama, velem ugyanez volt, ne aggodj. (Első terhességemnél nem volt ilyen) Először én is elkeseredtem, de aztán elfogadtam a dolgot, sőt kicsit túlzásnak is éreztem ezt a felhajtást. 8,7 lett a cukort. utáni érték és Gulyás doki Tóth Ágneshez irányított diabetológiára, akire 1 hetet vártam én is. Addig is az interneten néztem meg, hogy mit lehet enni (GI azt mondta csak, hogy mit NEM) A 10 nem olyan magas, valakinek 25!! Néhány heti diéta után megengedtem magamnak szénhidrátosabb kajátat is, mert mértem a vércukorszintemet napi 3x és jó volt. Nemrég megismételtem a terheléses vizsgálatot és az érték normális volt, szóval visszaálltam a régi kerékvágásba. Szerintem neked is rendben lesz :) . Ja, Shrek nagyon aranyos :lol: !

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a biztatást mindenkinek! :)

A páromat már ugrasztottam, hogy szerezzen egy korábbi időpontot az áekben, vagy egy diabetológust, vagy valakit. remélem sikerül.
Mindenesetre ő berohant rögtön a Gulyás dokihoz a kórházba, ahogy beszéltem vele, mert kiakadt, hogy a doki nem mondott semmit. Kikérte a leletet, meg beutalót kért diabetológushoz, meg beszélt is vele. Őt megnyugtatta, hogy ne izguljak, ez biztos elmúlik a diéta hatására, és egyedi eset volt talán az egész, mert az éhgyomrim meg tök normális lett(4,5), de azért figyelni kell rá.

Ripley, neked mit mondott a doki, mit nem lehet enni? (nekem sajnos semmit :( mondjuk magamtól gondolom, hogy cukor, csoki, ilyesmi nem jöhet szóba, de ezeket eddig sem ettem. se fehér kenyeret, se péksütit, se tésztát nagyon, egyiket sem kedvelem. Engem is a Tóth Ágneshez irányított a doki egyébként, csak úgy látszik, ő nagyon elfoglalt.

b_judyt, köszönöm a gyógyszertár tippet, megnézem a környéken van-e lehetőség valahol rá

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


Sziasztok!
Köszönök mindenkinek mindent + a szorításokat!

vt72, Timi köszi az infókat én nem nagyon boldogulok ezzel a vonalzóval. Írtad, hogy új üzenetnél pipáljam ki az aláírás hozzáadását, de én azt nem találom. Ennyire béna nem lehetek.
Mit csinálok rosszul?

Judit
judit70
 
 


Jajj még egy kérdés, az utrogestant hányadik hétig kell szedni?

Elfelejtettem Gulyás dokit megkérdezni, de mintha az elején azt mondta volna, hogy a 12. hétig.
judit70
 
 


Judit70
Amikor írsz egy hozzászólást...abban a részben van az alján, hogy "Aláírás hozzáadása"...itt a fehér kocka alatt...az elküld rész fölött.
Nem vagy béna...belejössz majd :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Atimama,

Az éhgyomri érték nekem is jó volt. Hidegzuhanyként ért, hogy a másik magas lett :o . GI doki azt mondta nem lehet enni: édességet, kenyeret, péksütit, krumplit, gyors éttermi kaját, pizzát, tésztát. Ezek mindegyikét nagyon szeretem, úgyhogy nekem nehéz volt :( . Tóth drnő rendes, pontos étrendi útmutató ad, de ilyet találhatsz a neten is. Nekem napi 1400 kalória volt engedve, de mikor fogyni kezdtem, inkább kicsit többet ettem. Ilyeneket lehet enni pl: Abonett, medvesajt, felvágottak, zöldség, kefír, túró, tojás, kevés krumpli, kevés pirítós, stb.
Jó oldala: csinos, "karcsú" kismama voltam :) .

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley,
köszönöm az infokat!

Néztem már a neten, meg kaptam a kolléganőmtől egy listát, miben mennyi szénhidrát van.
Én csak attól félek, hogy én eddig sem ettem azokat, amiket doki mondott, a krumplit leszámítva, hanem odafigyeltem nagyon és rengeteg zöldséget, husimelleket, meg sajtot, tejterméket ettem, hogy ne hízzak sokat. Így inkább attól tartok, hogy ha még lehúznak valamit az étrendemből, éhenhalok :(
vagy egész nap abonettet fogok enni :P

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


Sziasztok!

Édes a Shrek!
...majd jövök bővebben is...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Timi
Hogy vislete Zsolti a szurit? ...és Te?

Atimama
Shrek-hez még annyit , hogy szép a pocak a hátérben :wink:
Sajnálom, hogy a cukrod nem jó :(

Judit
Méretek
Levi a 12. héten:
BPD 21mm, CRL 63mm, NT 18mm.
..lehet, hogy csak 11 hetesek vagytok... (a peteérés időpontja nagyon változó...)
Nyugi! :wink:

...húúú ez a mintavétel nem lehet kellemes... de az átjárhatósági vizsgálat sem volt az... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Tud valaki egy órást a XIII. kerületben a Béke tér és környéke tájékon? Ahová babakocsival el lehet menni?

Timi
Kép
vt72
 
 


Kia
Én viseltem nehezebben...szerencsére nem lázasodott be Zsolti, így egész jó nap volt.

Babaim
Túl vagy a vérvételen? Volt valami érdekesség?

Az órás sürgős lenne...elbénáztam egy nagyon szép órát...eladtam... épp átadtam volna a vevőnek és leejtettem...remélem meg tudom csináltatni és nem lett komolyabb baja :(

Timi
Kép
vt72
 
 


VT:pénteken lesz eredmény, addig izgulás.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszönök mindenkinek minden segítséget.

fné kia,

Hajdu dr-nő először azt mondta, hogy kicsinek találja ezért 11 hetes, az utolsó mensim alapján (illetve a ciklus hosszúsága alapján) 12 hetesre tippelt. Ehhez képest a leletre Grav.s.11.-et írt.
Ezért kérdeztem az értékeim alapján, hogy ez most jó vagy nem jó?
Eléggé megijesztett. Köszi, hogy leírtad te is a te értékeidet (ill. Levi értékeit).

Hát ez a szuris vizsgálat bizti nem lesz kellemes, de most hogy említetted az átjárhatósági vizsgálatot visszaemlékezve (nekem 15 éve volt) nagyon nem volt kellemes.
De túl éltük. Nem?
Látod én hosszú-hosszú éveken keresztül jártam dokikhoz és eredménytelenül. 10 éve abbahagytam minden babaprogramot, mert belefáradtam. És lám most váratlanul meglepett ez a kis törpe.
Remélem, hogy nem lesz semmi gond.
Annyit ijesztgetnek, hogy 40 éves, első gyerek, bllaallaabla................

vt72
Sikerült órást találni? Sajna én abban a kerületben nem nagyon vagyok ismerős.
Hiába biztattál, nem sikerül a vonalzó. Most is nézem, de az elküld ablakocska fölött nincs "Aláírás hozzáadása" rész. Már a kolléganőmet is idehívtam délután, hogy nézze meg mit csinálok rosszul, de Ő is azt mondta, hogy nem lát ilyet. Szóval csak bénázok.

:D
judit70
 
 


VT:én neten kerestem, de nem találtam.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Aranyosak vagytok, köszönöm.

Babaim... én is neten nyomoztam, de sajnos eredménytelenül. Anyum jön pénteken, elviszi, náluk van órás a közelben.

Judit...az aláírást a profilodnál kel beilleszteni...lehet, hogy addig nem látszik az aláírás hozzáadása? Most egy kicsit megkavartam még magam is :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Jó reggelt!

Timi
Sajna én sem tudok ott órást..

Babbi
DRUKK péntekre!

Judit
Kedde már 1x láttam a a vonalzódat.. 14:58 - kor

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Judit

Ahogy belépsz...
ott van a Privi, kedvenc topikok... alatta a profil
Katt rá..
ezen belül név, stb...
"Foglalkozás:
Érdeklődési kör:
Aláírás:
A hozzászólások végére kerülő szöveg. Legfeljebb 255 karakter lehet."

Ide kell beilleszetni egy ilyet a saját vonalzódról:

[url=http://www.csaladinet.hu....stb...[/img]http://www.csaladinet.hu....stb...[/img[/url]

Elmented....

Ha kész már csak itt (ahová írsz) kell kipipálni a aláírás hozáadást...

Remélem sikerül...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Timi, itt a környéken tényleg nincs órás...
Remélem sikerül megcsináltatni az órát. Így is kell a vevőnek? A férjem is szereti az órákat. Néha vadászik rájuk a Vaterán.

Babai, jó eredményeket kívánok holnapra!

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...sajnos már a vevőnek nem kell...fél, hogy a belseje is megsérült...megértem, én is félnék :)
Anyuméknál van két órás is...oda majd elviszik a jövő héten...aztán majd kiderül, hogy javítható-e. Ha nem..akkor így jártunk :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Timi, ha nagyon bánt a dolog, akkor a következő címre érdemes lehet bekukkantani (ha úgyis elsétálnátok arrafelé): Fáy utca 58. Ez elvileg óra+ékszerüzlet, a google maps szolgáltatókeresőjében kerestem a béke tértől kiindulva. Így sajna részleteket nem tudok róla, de hátha... Örülök, hogy túl vagytok a szurin!
Babaimado, drukkolok a holnaphoz!
Ripley, aranyos vagy, de én inkább csak varroGATOK :D Eddigi leghasznosabb darabom egy normál farmer átalakítása kismamanadrággá. Azóta is azt hordom, mert kicsit sokalltam a kismamanadrágok árát. De remélem hamarosan a babaruhás próbálkozásaimat is ráadhatom a kiscsajra :)
Holnap megyünk a védőnőhöz (a változatosság kedvéért :cry: ). A 19. hétig ez lesz a 4. alkalom. Én eddig úgy tudtam, hogy elméletileg az egész terhesség alatt is elég lenne ennyiszer menni hozzá :shock:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Judit, az elfelejtettem mondani, hogy a Kia által említett időben én is láttam/sőt most is látom a vonalzódat :?:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Próbálgatom a vonalzógyártást!

Kép

Kép
judit70
 
 


fné kia,

így hogy lépésről lépésre leírtad a vonalzó hozzáadását a hozzászóláshoz, sikerült is. Hát látszik, hogy a gyengébbeknek így kell.

Igen, az volt a gond, hogy én a profilban nem állítottam be eddig, csak itt próbálgattam (ezért nem jelent meg eddig az aláírás hozzáadása is amit vt72 is írt) ezért nem sikerült, de most úgy néz ki, hogy megcsináltam.

vt72, köszi neked is a segítséget és hogy ilyen kitartó vagy velem!

Kép
judit70
 
 


Judit ügyes vagy! A Te kitartásod is kellett hozzá.

Szecs, köszi az infót...felírom, mert még szükség lehet rá...de most már holnap apumék viszik el. De legalább tudom, hogy a kerületben is van órás :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi
Remélem nem romlott el.... és belül jó az óra!

Judit
Ügyes vagy!
Szép a vonalzó! :wink:

Babai
DRUKK!!!!++++++

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Megvan az eredmény és rossz!!!!!!!!!!!!!!!!Magzatvízvételre kell mennem. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Oooooh :( !!!

Kép

Kép
ripley
 
 


:( :( :(

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


Babaim., mi az hogy rossz???? Ez mit jelent pontosan????

KépKép
b_judyt
 
 


Babai :cry:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Judit, nagggyon szép a vonalzód! Ügyes vagy :)

KépKép
b_judyt
 
 


Babai
..de olvastam, hogy néha téved is...
DRUKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Judyt:
http://www.downszures.hu/kombinalt_index.php

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Babaim...sajnálom :(
Mi lett pontosan rossz és mennyire rossz?

Timi
Kép
vt72
 
 


kombinált:1:654, 4-es teszt: 1:100 Down-kórra.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai, mikor mész magzatvíz vételre?

Kép

Kép
ripley
 
 


kedden du.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok, aki már babázik, én még előtte állok.
Gulyás doktor úrral kapcsolatban kérném a tanácsotokat:
Még mindig ajánljátok őt így 2010 elején? Nem tudjátok véletlenül, hogy mostanság milyen árakkal dolgozik a magánrendelőjében? Szülésnél mennyit szokott kérni?
Meddőségi problémákban is jártas? Császáros szülésnél is megbízható a tudása?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Szép napot mindenkinek!
cadri
 
 


Cadri:meddőségi problémákkal tovább fog irányítani. Az árait már nem tudom, mert én már nem hozzá járok. AMikor legutoljára voltam, 9000-et fizettem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Babai
DRUKK keddre!!!

Cadri
Szia!
2007-ben 8000 Ft volt (UH és vizsgálat)
DRUKK, hogy minél hamarabb pocakosodj!! :wink:


...holnap kezdődik a bölcsi!

Tegnap megnéztünk két lakást (csere lett volna)... sajna nem lesz belőle semmi... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Cadri: 2009-ben 9000 Ft volt UH-val együtt egy terhesgondozás.
Császármetszésnél nekem jó tapasztalatom volt nála...szépen halványul a vágásom.

Babaim: sok-sok drukk megy keddre!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Babaimado, nagyon-nagyon drukkolunk neked!!! Már csak 1 nap és túl leszel rajta!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Jól eltüntem ugye? Nem voltam a hétvégén!
Köszi a vonalzós dicséreteket! (nektek köszönhetem) :)

Pénteken voltam a kombinált teszten, eredmény még kb. 1 1/2 hét.

Babaimádo:
Holnapra nagyon szorítok neked, én április 6.-án megyek magzatvíz vételre. (nekem is délután kell majd mennem).
Nagyon nagyon, drukkkkkkkkkkkkk!

cadri
én 3 hete voltam nála (most voltam először és elvállalta a terhesgondozásom) akkor terhesgondozás (beszélgetés) +uh 12.000.-Ft volt a magánrendelőben.
Nagyon dicsérik a dokit, de ha gondolod, én mostantól folyamatosan hozzá fogok járni, majd tudok infót mondani ha gondolod.
Velem nagyon rendes volt és nem riadt attól sem vissza, hogy 40 éves vagyok és első baba. (úgy kerültem, hozzá, hogy előtte 3 orvos már nem vállalt).
A szülésről nem beszéltünk konkrét árakról, gondoltam, hogy ki mennyit gondol, de majd rákérdezek, ha hónap végén megyek. Jó?

Csajszik! Gyönyörű idő van most! Állítólag a hét második felétől jön a tél vissza.

Kép
judit70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: