Új privát üzeneted érkezett!

Gabi!

Nekem a 17.héttől kezdett keményedni a hasam,meg is ijedtünk :( Nekm se volt az előzőeknél,vagyis volt,csak sokkal később.Elkezdtem szedni a magneB6-ot 3x1-et.És épp ezért nekem mindig nézi is a méhszájat,ha ő esetleg elfelejtené én mindig "kikövetelem"....sztem te is légy erőszakosabb kicsit.Én is csak így tudok megnyugodni ,hogy mindig megnézi és hál'istennek rendben van.
Egyébként hányszor van egy nap?Mert általában azt mondják ha napi 10-15-nél nincs több akkor az még OK,da ha több...
És azért próbálj meg minél többet pihenni(már amennyire a lánykád engedi :wink: )minél többet vízszintesbe lenni.Nem kell megijedni,de azért vedd komolyan a jelzéseket.

A homeos szereket általában már egyre több patikában lehet kapni(és már a DM-ben is láttam)és természetesen jó olyan szülészn őt is választani aki szintén otthon van a témában.A SOTE-n említették is az előadáson,hogy vannak ott is szülésznők akik előszeretettel alkalmazzák,Én is mindenképp ilyet választok a doki ajánlottai közül.Álatlában ezt nem a dokival,hanem a szülésznővel kell(illik)egyzetetni.És nyugodtan lehet szedni,ez nem gyógyszer,ártalmatlan,teljesen "emberbarát"ahogy a neve is jelenti,ha esetleg nem használ akkor sem árt egyátalán!!!
Én a gyerkőceimnél,sőt az egész családnál ezt használom,mert nem készíti ki a gyomrot,beleket...nekünk eddig bevált.Terhesek,kismamák,újszülöttek,szal mindenki használhatja.

Majd ha nekem bevált a homeopata szülésznő,akkor ha esetleg érdekel akkor te is mehetsz majd hozzá.

Én is egyébként kicsit sokallom a 30.000ft a szülésznőnek :? de ez csak irányár.De az is igaz,hogy szinte azt lehet mondani a szülésznő sokszor ugyanannyit érdemel mint a doki,nem?!Sztem ezt úgyis a szülés után tudjuk majd eldönteni...legalábbis én így fogom és annak tükrében döntöm el hogy kinek mennyit adok(tudok adni :? )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, én is febr. 4-én megyek! :D

És az anyagiakkal is hasonlóan állok ahogy Te. Majd a szülés után fogom véglegesen eldönteni, hogy kinek mennyit adok. Jó tudni hogy a 30 000 Ft csak irányár, így azért nagyobb a szabadság a döntésben.

mpuma
 
 


Mpuma!

Febr.04?! :lol:

Neked ajánlott már szülésznőt a doki?Vagy csak a 36.héten?
Sztem az kicsit késő(tudom h a doki azt mondja majd akkor)de én előbb szeretném kicsit megismerni :wink:

Mi is megyünk 23.-án szülőszobalátogatásra,privibe bevisz a doki :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Panni!

Köszi a megnyugtatást! Napi 10-nél nem több, kb 6-8 alkalommal volt idáig. Igyekszem én pihenni, de a lányom nem nagyon hagy, sajna még kicsi hozzá, hogy megértse, hogy már nehéz anyának, és hát bizony sokszor felveteti magát.... de mit lehet ez ellen tenni?! De ezentúl fogom kérni a dokit, hogy nézze meg a méhszájat.
Te hogy tudsz pihenni 2 gyerkőc mellett?

Ok, a szülésznőre visszatérünk még.
Az igaz, hogy ő is érdemel annyit, mint az orvos, ha nem többet!!
És az is tény, hogy csak a szülés után tudjuk eldönteni, nekünk mennyit ér.

Kár, hogy az embernek ezeken a hülye anyagiakon kell agyalnia, mintha nem tudnánk hová tenni azt a pénzt... :(

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Hogy én hogy próbálok pihizni a gyerkőcök mellett??Ez jó kérdés... :wink:

Mivel a nagyfiam már ovis,ő napközben ott van.A kicsi általában heti 3x-4x anyunál van reggeltől du 3-ig(anyu akkor megy melózni)és ez azért is jó Krizsinek mert általában ott van tesóm kisfia is(Ábel 2,5 éves)nagyokat cimbiznek,játszanak.Szal Krizsi imád menni :wink: És én szigorúan nem veszem fel szegénykémet8nekem a doki szinte megtíltotta!)de ő már egy kicsivel nagyobb mint a te lánykád és megérti.Tudja hogy csak apa vagy a nagyik veszik fel őt.
Aztán azért délutántól kicsit beindul sajna nekem is a gépezet,mert felveszem Krizsit,megyünk együtt a nagyért az oviba és visszük Márkot a különóráira(majdnem minden nap jár valahova:úszás,néptánc,zenevár,angol,hitta...)szal azért délután egy kicsit elfáradok... :? Aztán jön haza apa (persze ő is hulla fáradtan :? :wink: )és próbál kicsit rajtam segíteni... :wink:
Sajna én érzem,hogy ha megerőltetem magam akkor sűrűbbek a keményedések,úgyhogy tényleg pihennem kéne...

Hát mit mondjak,mi is tudnák máshova tenni a szülésre kiadott lóvét... :? Tényleg gáz hogy ezen kell agyalnunk... :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,

Nekem azt mondta, hogy majd a 36. héten ajánl, addig gondolkodjunk rajta hogy szeretnénk-e. Remélem azért nem lesz késő a 36. héten. Ha febr. 4-én odaadja a telefonszámot, akkor remélem még azon a héten tudok találkozni a szülésznővel. És így nem csúszunk ki az időből!

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Nagyon kivi leszek ha választasz szülésznőt,hogy beválik-e és mi lesz a véleményed :wink:
Mivel pont 3 héttel vagy előttem,van esély rá, hogy tudsz még tapasztalatot átadni :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Persze majd igyekszem a tapasztalataimai megosztani veletek! :D

mpuma
 
 


Most szedem második napja a magne b6-ot, de máris jobb.... :)
De hogy ne legyen olyan egyszerű az élet, most meg elkezdett fájni a visszerem a bal combomon (brutál csúnya, de eddig legalább nem fájt).
A háziorvos írt fel ilyen kompressziós harisnyát, asszem holnap ki is váltom.

Panni, akkor Te sem nagyon unatkozol, de milyen jó, hogy anyud ilyen sokat segít! Mondjuk nekem meg anyósom van itt közel és már nyugdíjas, de én csak akkor passzolom le Lilit, ha el kell mennem valahová, vagy valami fontos dolgom akad. Úgy tud hiányozni már egy-két óra után is, ha nincs velem!

Úgy látom Szőlő nem nagyon látogatja már a topikot :(, pedig kíváncsi lennék rá, mik a fejlemények nála....
Most kezdtem el írogatni egy másik topikba, ahová ő is ír, de ott sem láttam egy-két napja, remélem semmi gond nincs vele...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Örülök, hogy jót tesz a Magne B6 :wink:
A viszeredet sajnálom :(

Én is kicsit hiányolom Szőlőt,én is remélem,hogy nincs gond... :?

Nekem is mindig hiányoznak a lurkók ha nincsenek itthon,de ha itthon vannak ,akkor meg olyan rosszcsontok tudnak lenni :wink:
Ma is pl.itthon volt velem Krizsike,hát már eléggé lefáraszt fizikailag... :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm az aggódást, aranyosak vagytok!!!! :oops: :)

Szerencsére nem azért tűntem el mert gond van, minden a lenagyobb rendben! Annyi van csak, hogy a munkahelyemre jött egy új csaj, aki helyettem lesz majd míg én babázom, és most be kell tanítanom. Baromi fárasztó, tényleg kitölti a 8 órámat, ráadásul sose voltam sajnos tanárnéni típus, úgyhogy tényleg minden energiámat össze kell szednem nehogy azt higgye valamit azért magyarázok túl mert hülyének nézem.... Nem egyszerű. De nagyon ügyeske, úgyhogy remélem pár hét múlva nekem már nem is kell 8 órában járnom dolgozni, nagyon jó lenne! Mikor hazaérek a 8 óra ülés után meg annyira nem esik jó ideülni újra a gép elé, hogy képtelen vagyok rá.... Néha benézek egy olvasásra, de annyi.

Na, a lényeg a lényeg, jól vagyunk és minden rendben! :)

A múlt heti UH-n ismét nem derült ki Mazsi neme, úgyhogy már férjem is hajlik rá hogy többet ne kérdezzük meg, mostmár majd kiderül mikor megszületik. :) Úgy látszik nagyn szeretne nekünk meglepit okozni a kis szaros, én nem is bánom. :D

A cukorterhelés megvolt, hát jól elcsesztem a "receptet", jó hideg vízbe öntöttem bele a glükózt, amitől aztán egy (két-három nagyobb) tömbbe állt össze az egész. :lol: :lol: Mindegy, melengettem, feltörtem, megittam. Az eredmény teljesen jó szerencsére, ennek nagyon örültem. Viszont "diétára" lettem fogva: húst hússal. Semmi gondom vele, nem vagyok vega meg szeretem is a húst, csak mióta Mazsit várom kevésbé kívánom, de mindegy, most odafigyelek hogy minden nap egyek ha van rá mód. Plusz kaptam vasat, kezdek vérszegény lenni.

Pénteken pedig voltunk mi is szülőszobát látogatni. Én, mint abszolút tapasztalatlan kismama, akinek még ismerőse se szült soha, így látogatóban sem jártam szülészeten, ledöbbentem mennyire kultúrált a SOTE II. Nem ismétlem el amit feljebb leírtak, én is ezeket láttam. Annyi különbséggel hogy nekem Kisfalvidoki azt mondta hogy nem rutin a gátmetszés, alapjáraton gátvédelem van, csak ha szükséges akkor vágnak (gondolom a szülésznők akikkel ő dolgozik - három vagy négy - mind azok, akik ezt támogatják).

Amit talán nem olvastam feljebb, ha írta valaki akkor bocs, a szülés után 2 órát el lehet tölteni a szülőszobán babástul és papástul (ha papás szülés van, vagy azzal aki bent van veled - természetesen akkor ha nem várnak a szülőszobára), meg lehet próbálkozni a szoptatással is. A babának, amíg bent van a kórházban nem kell ruhát vinni, azt ott kap, viszont pelust kell. És ami nekem külön szimpatikus mert én zenebolond vagyok: saját CD szólhat bent a szülőszobán. :)

Az árról: szülésznő tarifája vlóban 30-nál indul, de nekem nem mondta hogy irányár, annyit mondott hogy minimum ennyit illik adni, ennél többet is lehet. Viszont neki valóban nincs szabott ára, legalábbis nekem ezt mondta. Ki mennyit gondol és tud adni. Szerintem példaértékű hozzáállás!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szia Szőlő!
Jó, hogy megjöttél... :D
Megértem, hogy nincs nagy kedved még esténként is a gép előtt görnyedni, vigyázz is magadra!!!

Hát Mazsi baba nagyon kis titokzatos :)
És, valami női, anyai megérzés???
A mi picurkánk is hasonlóan szégyenlős, de én szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy kislányunk lesz újra.

Jó hallani (olvasni), hogy ilyen jó tapasztalataid vannak a kórházzal kapcsolatban!
Viszont a szülésznővel kapcsolatosan kezdek elbizonytalanodni, fogadjak, ne fogadjak....??? Végülis eddig mindegyikről csak jókat hallottam... na majd meglátjuk még.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Szőlő!

Jó,hogy benéztél,tényleg kicsit aggódtunk :wink:
Én is megértelek,hogy nincs erőd írni,nem lehet semmi a betanítás :?
Köszi az infókat :wink: Mi is szerdán megyünk szülőszobalátogatásra a férjemmel, a Kisfalvi visz be.Klassz hogy jó benyomást tett rád :wink: remélem ránk is.Igazából én nagyjából tudom mire számíthatok,de azért jó lesz körülnézni,hogy ne legyen teljesen idegen a nagy napon...

Tényleg nagyon szimpi a dokink nem anyagiassága :wink: hát a szülésznő tarifát nekem tényleg irányárnak mondta...én sajna tuti nem tudok 25-nél többet adni :?

Gabcika!

Méhkeményedések?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabcika, mikor megtudtam hogy babát várok akár meg is esküdtem volna rá hogy kislány. De most meg inkább kisfiút érzek. :lol: Szóval totális káosz a fejemben is :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Panni, kösz az érdeklődést!
Sokkal jobb a helyzet, már csak napi 2-3x van, pedig nem is szedek sokat a magne b6-ból, ált. napi 3x1, de van, hogy elfelejtem... :oops:

Szőlő, sztem ne is filózz rajta, majd megtudjátok, szerintem tök izgi lehet akkor megtudni...
Mikor Lilivel voltam terhes először nem akartam tudni, mi lesz, csak aztán mindenki mondta, h tuti lány lesz. Végül már baromira érdekelt, igazuk van-e... aztán mikor kérdezte az uh-on a doktornő, hogy akarom-e tudni, nem bírtam ki...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Én eleve nem akartam tudni, férjem ragaszkodott hozzá. De ma reggel sikerült meggyőznöm, úgyhogy mostmár nem kérdezzük meg többet. :D Majd kiderül ha megszületik!!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Sztem is tök izgi ha nem tudjátok a nemét,még nagyobb élmény lesz a megszületés,figyeld meg!!
A nővérem egyik babájánál sem tudta anemüket és azt mesélte ,ez még nagyobb katarzisabb érzéssé tette az egészet :wink:

Én is szívesen átéltem volna ezt,de a kiváncsiság erősebb volt... :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szőlő,

azt elfelejtettem kérdezni, hogy nagyon borzalams volt a cukorterhelés? Hogy bírtad? Citromot tettél bele?

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ááá, nem volt vészes! Annyi hogy ne jó hideg vízbe tedd bele a glükózt mert attól összeáll egy tömbbe, én így jártam :lol: Vigyél nyugodtan egy kis hideg vizet magaddal, szerintem utána pár korty nem árt, de a glükózt valami szobahőmérsékletűbe tedd bele. Egyébként Olyan volt mint egy rohadtul elcukrozott limonádé. Nem kell annyira félni tőle, tényleg!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Fúúúú, most megnyugtattál! :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Tényleg ne izgulj a cukorterhelés miatt. Csak tényleg langyos vízbe tedd és tegyél hozzá citromot. Mondjuk nekem rendes volt a nő aki a vért levette, mert ő be is keverte és mondta hogy jobb egy picit langyos vízbe rakni hogy feloldódjon. Plusz a citrommal tényleg olyan mint egy túlcukrozott limonádé! :)

Rita

mpuma
 
 


Szőlő!

Nem irigyellek az új kolléganő betanításával. Szerencsére én ezen már túl vagyok, de nálunk sem volt egyszerű. Sok türelem kell hozzá! Most meg hogy már nem dolgozom egy csomószor hivogat... Azért lassan csak menni fog, belejön a te utódod is.

Egyébként meddig tervezed hogy dolgozol? Hogy bírod a munkát?

mpuma
 
 


Panni!

Voltatok ma szülőszoba látogatáson? Tapasztalatok?

Rita

mpuma
 
 


Rita, egyre nehezebben. De most már lesznek rövid napjaim (5-6 órás) meg pont ma beszéltem meg főniékkel hogy itthonról is tudok majd dolgozni, ennek nagyon röülök. Márciusig tervezem egyébként hogy bejárok, aztán majd meglátjuk hogy jön bele Újkollegina.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Rita!

Igen voltunk tegnap a szülőszobán. :wink:
Képzeljétek,pont egy 23 hetes ikerterhességet kellett a dokinknak műteni,mert beindult a szülés.Igaz ,hogy nem az ő paciense volt,de sajna a hölgy dokija nem jött be és ilyenkor a rangidős orvos feladata az ilyen komplikációs eset.Hát szegény dokink,láttam rajta hogy kicsit ki volt az esettől....Murphy törvénye,hogy pont egy ottani orvos felesége volt... :(
Sajna nem sok esélyt adtak a kicsiknek... :cry:

Na félre a borút!!! :wink:

A 3.számú szülőszobába tudtunk bemenni.Tetszett,elég barátságos és tiszta.Az állítható ágy mellett klassz az a relax szék is.Mondjuk labdát pl.nem láttam,de sztem van csak épp el volt rakva(elfelejtettem megkérdeznia dokit :? )
A vajúdó szoba annyira nem jön be,mert hogy egyszerre akár 6-an is lehetnek ott...hát én egyszerre 6 emberrel nehezen tudnék ráhangolódni a szülésre.De erre mondta a doki,hogy ebben egyet is ért és az a megoldás hogy tényleg csak akkor induljunk el ha már 5 perces fájások jönnek rendszeresen,kő kemény pocival társulva.Ja és persze ha elfilyik a magzatvíz akkor előbb.Csak hát azért nekem a 3.-kal nem nagyon szabad itthon vajúdgatnom mert a végén itthon szülök :wink: főleg hogy be is kell érnünk innen Gödöllőről...De ha nincs tumultus akkor lehet a szülőszobában is vajúdni :wink: Kicsit az is elkeserített ,hogy ha nagy a tumultus akkor nem lehet kivárni a szülés utáni 2 órát hármasban...mert fel kell szabadítani a szobát.A gyermekágyas szobákba meg persze nem jöhet apa....na mindegy.Reméljük nem lesz tömeg akkor és nyugiban szopizhat a kicsikém 2 órát és hármasban lehetünk :wink:

Szal alapjában véve nagyon kedves volt mindenki akikkel találkoztam(nővérkék,szülésznők,CTG-sek)úgyhogy jó benyomásokkal távoztunk :wink: és ez a lényeg!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Rita! Köszi Neked is a biztatást, mostmár nem izgulok, túl fogom élni :)

Szőlő, jó, hogy ilyen rendes és megértő a főnököd, ne is hajtsd magad már nagyon, nem ér ennyit az egész...

Panni, bíztató, amit a szülőszobáról írsz, bár ez a hatszemélyes vajúdó tényleg kicsit bizarr, pláne, ha egy-két hisztis, ordibálós kismamával hoz össze a sors.
Na de bízzunk benne mindannyian, hogy nem kell ott sok időt töltenünk!!!

Neked milyen volt az eddigi két szülésed? Igaz az , hogy másodjára gyorsabb és könnyebb a szülés?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Rita! Köszi Neked is a biztatást, mostmár nem izgulok, túl fogom élni :)

Szőlő, jó, hogy ilyen rendes és megértő a főnököd, ne is hajtsd magad már nagyon, nem ér ennyit az egész...

Panni, bíztató, amit a szülőszobáról írsz, bár ez a hatszemélyes vajúdó tényleg kicsit bizarr, pláne, ha egy-két hisztis, ordibálós kismamával hoz össze a sors.
Na de bízzunk benne mindannyian, hogy nem kell ott sok időt töltenünk!!!

Neked milyen volt az eddigi két szülésed? Igaz az , hogy másodjára gyorsabb és könnyebb a szülés?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Nekem az első sokkal könnyebb és gyorsabb volt mint az második :? De nem vagyok mérvadó ne aggódj :wink: mert azért húzódott el a második,mert az elsőnél annyira gyorsan "kipottyant "a baba, hogy szétrepedt a méhszáj amit össze kellett varrni.De ezt én(sem a Kisfalvi)nem tudtuk,mivel az elsőnél nem ő volt a dokim(aki be se jött és végül az ügyeletbe szültem)szal ők meg nem említették nekem....és ez azzal jár hogy a hegek,varratok helye nem tágul....Így hiába vártuk a tágulást...irgalmatlan fájásaim voltak és nem tágultam 4 órán át egy mm-t se :( A szülésznőm a kezével kitapintotta,hogy a kicsi fejét mint egy beton körbeveszi a méhszáj és ezért nem tud haladni...erre kaptam egy NO-SPA izomlazító szurit és rá(nem hazudok)kb 8 percre megszületett Krizsike.Szal ha ezt előre tudjuk,nem kellett volna szenvednem... :cry:
Most meg is beszéltük a dokival,hogy ezt el ne felejtsük és abban bízom,hogy gyors lesz ez is.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Te szegény, akkor jól megszenvedtél érte. Jó fej lehetett az előző dokid :(
REmélem harmadszorra minden simán megy mjad :wink:

Nekem is nagyon gyors és könnyű szülésme volt Lilivel, úgyhogy kicsit be is vagyok tojva, ha itthon beindul a szülés, mikor, hogy induljunk el, mivel nekünk kicsit messzebb van a kórház. Mondjuk ha nincs forgalom (mondjuk éjjel) kb 3/4 óra alatt be tudunk száguldani, de napközben, forgalom mellett, lehet, hogy kell másfél-két óra is :roll:
Szóval a lényeg, hogy nagyon nem szeretnék útközben, kocsiban megszülni... :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Mi is pont így vagyunk.Ha nincs forgalom(pl.éjszaka)bennt tudunk lenni 40-50 perc alatt,de ha forgalom van akkor a sok lámpa nagyon felfog és nekünk is gázos....Mondtam is a férjemnek hogy az ő feladata készíteni egy utitervet(kis,félreeső."szökőútakon")mert én se szeretnék a kocsiba szülni... :? :wink:

Ti hol is laktok??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mi Dunabogdányban (Visegrád mellett van).

Csak nekem azért is idegen lesz a helyzet, mert Lilivel befektettek már 6 nappal a szülés előtt (nagyon-nagyon remélem, most nem lesz erre szükség!!!!) így nincs is tapasztalatom azzal kapcsolatban, hogy milyen az, ha otthon kezd el vajúdni az ember (meg nekem amúgy is indították) szóval kicsit fosok tőle, nemtom mikor is kellene majd elindulni, hány perces fájásokkal...stb...

Nálad hogy volt az előző kettőnél?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

És miért fektettek be a kórházba?És miért kellett végül beindítani?

Nálam az elsőnél úgy alakult,hogy este 8 körül nagyon-nagyon enyhe görcsöcskéim voltak...beindultunk a kórházba ahonnan hazaküldtek.Aztán este 10 -kor visszamentünk,de akkor is haza akartak küldeni,de én csak nem mentem és adtak egy esélyt...Azt mondták valszeg pár napon belül baba lesz.Na ehhez képest 00.óra 02 perckor meglett a nagyfiam :wink: Hát elég gáz lett volna ha tényleg szót fogadunk és hazamegyünk...Az ügyeletes doki égett is ....alíg győzött bocsánatot kérni utólag. :?

A másodiknál kb.este 7 körül mentünk be kisebb fájásokkal.Kisfalvi burkot repesztett és mindenki biztos volt benne hogy fél órán belül babázunk(figyelembe véve az első szülésem is :wink: )És a többit már írtam a múltkor.Sajna nem tágultam a hegek és varratok miatt.Az izomlazító szuri után 20 percre meglett Krizsike,hajnali 1-re.

Most azt ajánlotta a doki,hogy mivel nem igazán szeretnék 6 nővel agyütt vajúdni a kórházba,szal csak akkor induljunk ha 5 perces fájásaim vannak legalább egy órán keresztűl és kő kemény poci.Ez így OK,csak nehogy tényleg itthon vagy a kocsiban szüljek... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panni!

Azért fektettek be, mert mentem ctg-re és elég furcsán viselkedett Lili...először meg sem akart moccanni, aztán elküldtek sétálni, meg lépcsőzni, utána meg majd kirúgta az oldalam. Ezek után az ügyeletes orvos tanácsára bent maradtam. Ez volt csütörtökön, szombatra voltam kiírva.

A dokim minden nap vizsgálgatott, semmi... már kaptam izomlazító injekciót...semmi....a nyírőben az volt a módi, hogy a főorvos mindenkit megvizsgál.... na a jóember már kézzel tágított :roll: (erre persze csak utólag jöttem rá, gondolom nem akarták , hogy sokáig foglaljam a helyet, így ők is azt szerették volna, hogy minél előbb megszüljek)....még mindig semmi...

Aztán végül szerda reggel, mikor megvizsgált az orvosom, közölte, hogy szivárog a magzatvíz, (amit én észre nem vettem, így utólag belegondolva, lehet, hogy nem is volt igaz, csak egy okot kellett szolgáltatni, hogy beindíthassa a szülést), ezért gyorsan cselekedni kell, mert ki tudja mióta folydogál, és ez bizony fertőzésveszélyes... szóval gyors burokrepesztés, nyomták az oxytocint ezerrel, így röpke 4 óra alatt meg is szültem!

Neked is pikk-pakk mentek a szülések, még a második is ahhoz képest, hogy voltak fennakadások... :lol:

Hát én tuti, hogy amint biztosan érezni fogom a fájásokat elindulok, nem kockáztatok...
Most írta egy lány egy másik topikban, hogy a nővére az autóban szült meg 5 percre a házuktól :shock:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Hát igen, ettől a kocsiban szüléstől én is tartok egy kicsit. Mi ugyan "csak" Újpesten lakunk, de szerintem ha dugó van innen is jó időbe telhet beérni. Bár a férjem már kitalált valami hátsó útvonalat, csak hát ha dugó van, akkor nem tudom hogy az mennyivel jobb.
Nekem annyi a szerencsém, hogy a szüleim a kórháztól 10 percre laknak. Így azt beszéltük meg, hogy ha olyankor kezdődnek a fájások, amikor rossz a forgalom, akkor már hamarabb elindulunk mint az 5 percesek, és maximum anyuéknál még eltöltünk egy kis időt, megvárjuk az 5 perceseket és akkor indulunk el.

Remélem így elkerüljük majd a kocsiban szülést! :)

mpuma
 
 


Gabi!

És gondolom ezek után váltottál dokit... :? :wink:
Tényleg lehet hogy nem is folyt a magzatvíz....

Most biztos nem lesz ilyen !!!Kisfalvi nem az a ok nélküli szülésbeindítos fajta!!!

És hanyadik babáját szülte a csaj a kocsiban?

Nekem is van itt Gödöllőn egy ismerősöm,aki az első komolyabb fájásnál riadóztatta a férjét hogy induljanak.Elindultak a kórházba Pestre,a csaj közölte a férjével, hogy csak a mentőállomásig menjenek itt Gödöllőre,végül a mentőállomás előtt megszült a kocsiban... :? :wink: Ja persze a 3.babája volt :wink:

Rita!

Az én férjem is készít valamiféle útvonalat,de a dugóban tényleg az se mindig elég... :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Húúú, Rita, Neked aztán már nagyon nem sok van hátra...... :lol:
Irigyellek!!!
Izgulsz már???

Panni!
Hát igazából nem ezért váltottam dokit, de végülis így utólag nagyon nem bánom, hogy nem nála és nem a nyírőben fogok szülni. Tudod, valahogy csak szép lassan "esnek le" a dolgok.... :oops:

Azt nem tudom, hanyadk babája volt, de már rákérdeztem....

Az én párom annyira parázós fajta, hogy sztem ha tehetné már egy hónappal a kiírt időpont előtt bevinne a kórházba, biztos, ami tuti... :?
Szinte látom magam előtt, ha itthon beindul a szülés, lehet hogy előbb rosszul lesz, mint én!!

Ja, azt nem tudjátok véletlenül, hogy ha teszem föl mentőt hívok, mert mondjuk a párom épp messze dolgozik valahol, akkor a mentő abba a kórházba visz, ahová én mondom, vagy az ügyeletesbe???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Szia Gabi!

Hát igen, egyre izgalmasabb itt nálunk a helyzet! Már nagyon várjuk Marci születését, de azért persze igyekszünk türelmesek lenni.

Mivel ez lesz az első szülés sok-sok izgalom, félelem, kiváncsiság, stb. kavarog bennem, de gondolom ez normális! :-)

Lassan már mindent beszerztünk, berendeztük a baba-sarkot, még a ruhákat kell kimosni, 1-2 dolgot még a gyógyszertárban beszerezni, de aztán már minden kész lesz.

Ez a mentő dolog jó kérdés... Én nem tudom, hogy hova visznek, de gondolom ha még olyan a helyzet, akkor elvisznek abba a kórházba ahova kéred, csak ha már nem érnétek oda akkor visznek közelebb. Legalábbi naivan én így gondolom, de a mai egészségügyi helyzetben semmit sem lehet tudni... :(

mpuma
 
 


Rita!

Ezek abszolút természetes érzések, én még most is ugyanezeket érzem, pedig már egyszer átéltem, de minden szülés más, sose tudhatja az ember mire számíthat...

Már én is alig várom, hogy ott tartsunk, hogy kisruhákat mosni, vasalni, babasarkot berendezni... :lol:

Persze tudom, hogy felesleges sürgetni az időt, úgyis olyan hamar elszalad, de én már nagyon várom!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Rita!

Én a 3.-at várom mégis ugyanazokat érzem mint te :wink: ez teljesen normális dolog.És tényleg ez olyan dolog ,hogy minden szülés más,hiába szül valaki többedszer akkor is minden izgalommal teli... :wink:

mentő:hát én valami ilyesmit hallottam,hogy csak a területilag legközelebbibe visz... :? És ráadásul ebben az egészségügyi "defromban" ezt el is tudom képzelni... :( :?

Képzeljétek én már az összes ruhácskát kimostam(amit nagyon muszály kivasaltam)a többit behelyeztem a szekrénybe.Már szinte teljesen kész Olivér szobácskája :wink: Kitapétáztattuk Mici-mackósra,megkapta a baba bútort,kiságyat,pelenkázót,vettem 1-2 klassz szőnyeget az IKEA-ban.Ezennel megszűnt a dolgozó-vendég szoba,megkapta Olika :wink: Krizsikének kellett venni új bútort és nagyágyat :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszönöm a megnyugtatásokat! :D

mpuma
 
 


Sziasztok lányok,

Ez a 6 órás munka csak részben jött be, tegnap nem tudtam előbb eljönni.

Hozzátok képest szerintem én mázlista vagyok.... A SOTE ugye a VIII. kerülteben van, mi meg a VII.-ben lakunk. Dugóban is max 20 perc, ha nincs dugó szerintem, 5-10 :oops: Úgyhogy remélem nálunk nem fordul elő az autóban szülés, bár a körút meg az üllői is nagyon durván be tud állni, úgyhogy remélem nem délután 5-kor jön rám a szülés :lol: De hozzánk a MÁV meg még közelebb volt mondjuk...

Megmondom őszintén engem a vajúdó szoba sem "sokkolt", szerintem annyira el leszek magammal foglalva. Aztán majd utólag lehet hogy nem így gondolom...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Tul.képp engem se "sokkolt"a vajúdó,csak tudom magamról hogy nem tudnék úgy ráhangolódni a szülésre hogy mellettem ott vannak más idegen nők is...De persze ezzel lehet csak én vok így...Valakit lehet hogy abszolút nem zavar,érdekel...

A MÁV nekünk is közelebb volt.Csak bementünk az autópályán(M3)szal 20 perc alatt ott voltunk.Ez gázabb a sok lámpa miatt... :wink:
Neked akkor jó hogy azért közel van!! :wink:

Ma vok betöltött 32 .hetes :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni, gratulálok a betöltött 32. héthez. :)

Egyébként mondom én most még mindent teljesen tapasztalatlanul véleményezek ám, szóval lehet hogy a szülés után gyökeresen megváltozik majd a helyzet... Meglátjuk :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Panni!

Látom , akkor nálatok is nagy már a készülődés, végülis neked sincs már sok hátra... :wink:
Gratula a 32. héthez!!!

Nálatok is Micimackó mánia van? :lol:
Mi most újítottuk fel a tetőteret, mert lent már 4-en nem férnénk el, és Lili szobájába, amit reméljük használni is fog, most néztem én is Micimackós függönyt :lol:
De pl az ágyneműje is olyan

Kép

Lehet, hogy aztán Szőlőnek igaza van, és annyira el leszünk foglalva önmagunkkal, hogy nem fog érdekelni, hogy van ott rajtunk kívül más is....

Inkább szülök 5 ember közt, mint az autóban!!! :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

A nagyok is szeretik a Mici mackót,de tul.képp csak az Olikának a szobája lett ezzel kitapétázva :wink:
Márknak vadállatos lett(ő választotta)ő nagyon-nagyon imádja az állatokat :wink: Krizsikének meg focipályás lett:wink: Úgy gondoltam Olikának tetszeni fog a Mici mackó :wink:

Édi a kislányod!!! :wink: :lol: :wink:

Voltunk ma korizni(én csak mint kísérő :wink: )nagyon élvezte Márk8(dén tanult meg :wink: )ja és az apja is(mármint ő is idén tanult meg :lol: :lol: )és imádja ő is!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó nagy házatok lehet... És hogy bírják a fiúk a külön szobát?
Mert Lili egyenlőre velünk van, de ha "belakjuk" a tetőteret is, akkor külön lesz, és a picur lesz majd velünk... kíváncsi leszek, hogy fogja bírni... :roll:

Fúúú, felétek nincs ilyen őrült szél? Vagy fedett a kori pálya?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

A házunk nem olyan extra nagy(nekünk is tetőteres-össz-vissz 140nm)3 éve építkeztünk és direkt szerettünk volna mindenkinek külön szobát.Eredetileg 2 gyerekszoba,egy háló nekünk és egy vendégszoba(dolgozó szoba)szal ez lett most Olika szobája :wink:

Nálunk nagyon bejött a külön szoba nekik.Mivel a 3 év korkülönbség miatt tök más a bioritmusuk ezért pl.alváskor felkeltenék egymást...Krizsike már 4 hós korától a szobájában alszik és nagyon szereti.Néha hajnalban átjön hozzánk,de ez ritka.Márk 3 évesen költözött külön szobába,addig ő is nálunk tanyázott :wink: de azóta nagyon szereti az ő kis kuckóját :wink:
Olikával is úgy tervezem hogy 4 hósig nálunk lesz,aztán ő is beköltözik a szobácskájába8legalábbis ez a terv...de hogy hogy lesz... :wink: )

Ma itt is nagyon nagy szél van :( de azért apa meg Márk ismét korizással kezdték a napot :wink: Amúgy nem fedett,kinti műjég.Annyira élvezik hogy még a szél se tartotta vissza őket :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát igen, ha építkeznénk, mi is biztos mindenkinek külön szobát csinálnánk, hiszen gondolni kell arra, hogy fel fognak nőni a gyerekek és akkor már nem lehet őket egy szobába zsúfolni!

Mi a párom nagyijának a házát örököltük ill. vettük meg, így adottak a körülmények, de ha nagyok lesznek a gyerekek, mi is meg tudjuk majd oldani, hogy külön legyenek, csak amíg picik nem akarnám őket egyedül hagyni a tetőtérben, ezért megyünk mi is fel, aztán majd ha már elég nagyok lesznek hozzá, akkor mi visszaköltözünk a földszinti hálónkba.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja persze,nekünk is fennt van a hálónk az emeleten melletük:)Mi is így nyugodtabbak vagyunk.Lennt nekünk csak a nappali van amerikai konyhával,meg a mi fürdőnk.(a gyerekeké fennt)

És neked is gartula a 23 héthez!!!:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi! :)
Neked meg a 32 héthez! :lol:

Azért szép lassan csak telik az idő.... vagy csak én érzem lassúnak???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: