Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
gondoltam bekukkantok és láss csodát tényleg beindult ez a topic.
Gyorsan magamról:Kisfiamat is a rókusban szültem 2002 májusban és ha minden igaz február végén megszületik a kistesó aki kislánynak mutatta magát.Krisz,lehet,hogy a végén együtt szülünk..?
Én február 28-ra vagyok kiírva és mivel tuti császáros leszek azt mondta a dokim azon a héten meg is lesz,nem kell tovább vinnem ha addig nem indul el.
Sajna én nem tudok elmenni a februári előadásra mert a kispasim leköt de kiváncsi vagyok mik lesznek a tapasztalatok.Jó lenne ha vki leírná,hogy pontosan mit mondtak mit kell bevinni mert én anno tök béna voltam ilyen téren és most szeretnék felkészültebb lenni.Köszi előre is.
Szülésznőm még nincs,február első hetében mutat be a dokim vkinek.
Barbi,nekünk sokáig jók voltak az 56-os cuccok mert nem volt túl nagy a gyerkőc 2800gr-al születtett de érdemes mindig összehasonlítani a következő 62-es mérettel mert vmikor szinta alig van különbség és ilyenkor azért érdemesebb a nagyobbat venni.Ezen egyébként ne izgulj mert szülés után is tudtok neki ruhákat venni amikor már látod,hogy mekkora.
Én is gratulálok egyébként mindenkinek,babákhoz,pocikhoz egyaránt!
Na elsőre ennyit,majd még benézekKép
nyetus76
 
 


Szia Barbi!
A ruhát hagyd a legvégére. A kislányom 51cm és az 56-os ruha is hatalmas rá, pedig a tesótól ennél kisebbet nem örököltünk, mert ő nagyobb baba volt. Előre nem tudhatod. Ruhát meg bárhol lehet kapni. Ha pici a baba, akkor az 56-os is sokáig jó lesz rá. Nem jó, ha nagyon nagy rá a ruha, mert nem tud rendesen mozogni benne, gyűrődik és töri a gyereket.
Ha megszültél, kapsz egy ajándékcsomagot, amiben van 5 pelenka és popsitörlő, popsikrém és egyéb hasznos holmi. Pelenkázni max délután kell, hintőpor, popsikrém van a babás mamás szobában, tehát csak egy pár pelus kell. Vigyetek mindenképpen kiszoknit a gyerek kezére, mert gyakran nagy körmökkel születnek és összekarmolják a kis arcukat. Ebből lehet két pár is, mert sajnos, ha nem vagy résen hamar elveszik. Büfiztetéshez kell kb 2 textilpelenka. Vigyetek takarót és kissapkát évszaknak megfelelően, mert elég hidegek a szobák. (Szar az ablak.) Egyébként csak hazamenős ruha kell a végén más nem. Badi, rugi, zokni, kardigán/pulcsi, takaró, pólya/zsák, kettő sapka (vékony alulra, rá vastagabb).
A Viki mind a kétszer a szerencsén múlott, hogy Ő volt, nem kértük meg. Első gyereknél még nem ismertük, a második meg nagyon korán 37 hetesen jött. Elkéstünk. 2002-ben egy 10-est adtunk, most meg még nem adtunk semmit. Idén pénzt és valami maradandót készítünk a gyerekekről (emlékezzen ránk) ajándékcsomaggal. Jövőhéten már konkrétabbat tudok mondani.
gydetti
 
 


Sziasztok!
Örömmel olvasom,hogy beindult a dumcsi.Én is a Rókusban szültem két gyönyörű fiamat.Mindkét szülésnél a Viki volt a választott szülésznőm.Csodálatosan jó ember és szakember,csak hálával tudok rá gondolni.Én akkor ismertem meg őt,mikor 2ooo-ben meghalt a baba a méhemben.Akkor meg kellett szülnöm és ebben a szörnyű helyzetben ismertem meg a Vikit.Ő volt a szülésznő.Hihetetlen fájdalom volt bennem,de amit Ő tett akkor velem az csodálatos volt.Nagyon sokat segített,beszélt nekem,hogy el tudjam fogadni ezt a helyzetet.Akkor tudtam,hogy ha szülök még csakis vele teszem.Azóta két gyönyörű kisfiam van,akiket Ő segített a világra.Örülök,hogy olvasok róla,és jól van mert egy éve nem találkoztam vele.Ha van kérdésetek,írjatok szívesen segítek.Sok szerencsét kívánok.Eni.
bubomama
 
 

 
 

Szia Barbi!
Bocsi,hogy eddig nem jelentkeztem,de nem voltam NET közelben.A Bíró doki tarifáját tekintve jól számolsz,én nem akarok összeget leírni.A vikit én választottam,de a doki nem ellenezte,mert azt mondta,hogy vagy a Viki vagy az Erzsi.De nekem nem volt szimpi az Erzsi,ő tartotta a szülőszobalátogatást.A Vikit választottam,de nem bántam meg.Igyekszem többször írni,ha van kérdésed írd meg .Kata
coni100
 
 


Szia Barbi!
22. hét már nagyon szupi. Én ma vagyok a 13. héten és holnap megyek dokihoz és védőnőhöz is. Már nagyon kíváncsi vagyok. Az a helyzet, hogy 61,5 kg-ról kezdtem és most 59 vagyok, de kb. egy hónapja voltam 58. Egyik béna kolléganő monda is, hogy nincs ennek a gyereknek valami baja? Persze tudom, hogy butaságot kérdez, de azért alaposan felbosszantott... Tudom, hogy ez nem kóros és azt is tudom, hogy a vitaminok és a minőségi étrend mellett nem lehet baj. Csak most megijesztett....
Te még meg sem írtad a neveiteket? És mi a helyzet az apás szüléssel? Mire tornázol? És milyen kismama torna van a környéken? Ennyi kérdés Kép

Nyetus, Gydetti,Bubomama, Coni!
Örülünk a tapasztalt kismamáknak, ill. anyukáknak Kép Első babás lévén csak kérdésem van. Pl. érdekel az érzéstelenítés témája. Ti hogy szültetek?
Kell egyáltalán szülésznő? Ő az, aki segít az orvosnak? És ő van ott végig? Akkor a dokit kell kérdezni, hogy esetleg kit ajánl? Vagy bízzuk a szerencsére? A többi ruhás infot is köszi!
Látjátok, ennyire tapasztalatlan vagyok... De majd a tanfolyamon összekapom magamat Kép
pilis
 
 


Szia Pilis!
Nem tudom miért szabadkozol. Szerinted velünk ez másként volt? A védőnő nálam 10 évet öregedett az első gyerekemnél, mert annyit nyaggattam számára evidens dolgokkal. Emlékszem a párom már rajtam röhögött, mert minden tanácsadást úgy inditottam: Tényleg nem kell ruhát vinni a gyereknek, de hát akkor mibe lesz egy hétig?
A második gyereknél már nem kérdeztem, mert tudtam, hogy adnak. E miatt ne aggódj, kérdezz nyugodtan én szívesen válaszolok.
Az érzéstelenítés nagyon jó dolog. Szép, ha valaki a természetre bízza és kibír bármilyen fájdalmat, mondván, hogy ez ezzel jár, de MINEK, ha nem muszáj. Én mind a két gyerekemnél kaptam EDÁt és a harmadikat sem szülném meg nélküle. Kellemetlen amikor bekötik, de megéri. Nem szenvedsz órákig, és marad erőd a SZÜLÉSRE. Nekem így a fájdalom csak egy szűk óra volt, pedig fél hattól voltak fájásaim és a baba csak hajnali kettőre született meg. Gondolhatod... Van erőd megfogni és élvezni a picit, amikor a hasadra teszik.
A szülésznő nagyon fontos szerintem. Ki segít kinek azt nem tudnám megmondani, mert mindegyik kulcsfontosságú volt nálam. A szülésznő irányít a szülésnél, Ő segíti a világra a babát. A szülésznő akkor is veled van, amikor még az orvosodat nem is értesítették.
A Rókusban még senkitől sem hallottam, hogy szülésznőt szidott volna. Gondolom szakmailag mindegyik toppon van, hiszen itt elég egyszer tévedni. Én csak a Vikit "ismerem". Ő nagyon szuper volt.
Detti
gydetti
 
 


Szia Detti!
Oké-oké, tudom, hogy egyszer mindent el kell kezdeni és a következőnél már én leszek tele hasznosabbnál hasznosabb tanácsokkal.
Hát most már én is úgy veszem észre, hogy többen vannak az érzéstelenítő mellett, mint ellene. Egyébként mennyire kockázatos? Hallottam valami bénulás félét, de ennek a kockázata minimális...
És most az normális, hogy még mindig nem híztam, sőt.... Nem érzem, hogy többet kívánok, csak jobban figyelek, hogy minden nap egyek egy-egy almát és sok-sok egészséges dolgot. És még elevitet is szedem, bár már nem túl rendszeresen.... Ugye nem vagyok nem normális? Kép
pilis
 
 


Helló Pilis!
Teljesen normális vagy, bár nem vagyok pszichológus.
Az EDÁnak is, mint szinte mindennek vannak kockázatai. Én már kettőt kaptam, és még mindenem működik. Nem adja akárki, erre szakos orvost hívtak hozzánk is.
Az első gyerekemnél én voltam a megtestesült egészséges életmód. Elevit, fehérje, vas, vitamin.... A másodiknál ettem ami volt, semmi vastabletta, semmi elevit. Ugyanakkora, és ugyanolyan egészséges gyereket szültem, mint először. Azért lebeszélni nem akarlak róla, hiszen nyilván nagyon fontos.
Detti
gydetti
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy beindult a topik.
Egy éve az én fiam is a Rókusban született.A kórházzal meg voltam elégedve és a kistesót is itt szeretném szülni.
Gratulálok minden pocakosnak.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Detti, Nyetus!
Köszönöm a ruhákkal kapcsolatos infókat. Tehát legjobb ha várok az utolsó hónapig és akkor veszek néhányat. Mikor már megvan a pici tudni fogom mekkora méret kell. Csak olyan nehéz várni. Alig tudom megállni hogy ne vásároljak már most .Nagyon nagy a kísértés!!! Kép
De köszönöm még egyszer.

Coni!
Örülök hogy benéztél és köszönöm a leírtakat. Bíró dokival nem lesz akkor gond amúgy is rá akartam kérdezni nála személyesen, hogy mi az az összeg amire gondol.Tőled is csak egy kb számot szerettem volna tudni, hogy mégis mire számíthatok.Ennyi elég is. Szülésznő ügyben pedíg Vikit nem ismerem, Erzsit is csak a felkészítőről de ott nekem szimpi volt. Bár ha jól tudom ő ki is esik most mert eltörte a lábát és nem valószínű, hogy májusig felépül. Akkor mindenképp Viki lesz.

Pilis!
Azt hiszem már megírtam a nevet, de most is leírom: Kevin. Szeretnék másodikat is de azt még nem sikerült kiválasztani. Tornaügyben: otthon Rubint Rékára tornázom és nagyon élvezem.Kipróbáltam Kállai Ildikó és Béres A.-Détár E. kazit is de nekem nem tetszettek. Februártól szeretnék eljárni valahova. A Brendonra gondoltam illetve az A1 Fitnessre. Ott a környékünkön nem tudok arról,hogy lenne valami lehetőség de ha te esetleg hallasz valamit kérlek szólj.
Szerintem ne izgulj amiatt amit a kolléganőd mondott biztosan minden ok a babával. A kozmetikusom az első két hónapban öt kilót fogyott a hányás miatt és teljesen rendben van a baba is és ő is.Vele pont egy idős terhesek vagyunk. A lényeg a nyugalom.Ne aggódj.

Mindenkit puszilok.
Sziasztok.Barbi
kepes
 
 


Sziasztok!

Ma a délelőttömet a rendelőben töltöttem: voltam a védőnőnél és az orvosnál is. Szerencsére minden a legnagyobb rendben. Kaptam beutalót a kórházba, megyek genetikai Uh-ra és 17-én megyek afp-re. Úgy néz ki, hogy az orvosom nem biztos, hogy ott lesz a szülésnél. Először 08.03-ra írtak ki, de a doki szerint inkább 07.23... Ő 29-én már elutazik.... De azt mondta, ha addig nem szülök, akkor természetesen bemutat valakinek. Ezen most nem izgulok, majd hozza a sors...

Kepes!
Hát persze, hogy emlékszem Kevinre. De egyszerűen nem találtam, pedig vissza is olvastam. Ne haragudj, bocsánat.
Rubint Rékára tornázom én is, de csak nagyon ritkán. Ma pedig a védőnő is mondta, hogy minden rendben, h.kolléganővel nem kell foglalkozni. Annyit azért mondott, hogy egyek több vasat. Esetleg van valami ötletetek, hogy mit? Gondoltam cékla, piros gyümi, spenót. Nektek beugrik még valami?

Ti felvettétek a kórházban az UH-ot? És saját kamerával vagy vigyünk kazettát? És férj bejöhet? Most már ő is nagyon kíváncsi lenne a babóra Kép K
pilis
 
 


Bufo!
Gratulálunk a babához! Mikor érkezhet a kistesó? És melyik orvosnál szültél?
Csak most jutott eszembe, hogy meg sem kérdeztem az én dokimat, hogy ha nyaralni megy, akkor ki fogja helyettesíteni. Pedig biztosan őt is ismeritek és akkor ismét megnyugtatnátok.
Amúgy nem vagyok egy paragép, csak sok a kérdésem Kép
pilis
 
 


Szia Pilis!
Köszi. A kistesó ha fél éven belül a pocakomban lenne annak örülnénk, de majd meglátjuk sikerül-e. A dokim dr Demeter János a szülésznő pedig Szabolcsi Erzsi volt.
Az izgatottság természetes én is mindent tudni szerettem volna,kérdezz nyugodtan ha tudok segítek.
Az UH-ot felveszik kazettára ha viszel de úgy tudom 2000Ft-ot kell érte fizetni(1 éve még a bejelenkezésnél amikor a sorszámot kéred már ott kell jelezni és fizetni)A férjed is bemehet megnézni ha szeretne.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok Lányok! Én is visszatértem, csak nagy nálunk a felfordulás, meg beteg is voltam, így aztán nem tudtam hamarabb jönni. Örömmel tapasztalom, hogy egyre többen vagyok, üdvözlök mindenkit!
Pilis! Tegnap én is voltam reggel védőnéninél! Lehet, hogy találkoztunk? Én Emőkéhez járok, s Te? Sokan voltak tegnap a dokinál?

Kepes! Én azt hallottam egy solymári kismamitól, hogy ott van kismamatorna a védőnőknél. Szerintem kérdezz rá, mert ilyen időben, meg nagy pocakkal nem biztos, hogy kellemes lesz bejárni Pestre.

Bufo! Akkor mindent bele a kistesó-gyártásba!Kép) Szurkolok Neked, hogy minél hamarabb sikerüljön!

Detti! Hogy van a Kicsi Patti? Elszik, alszik szépen?

Nyetus! Hát lehet, hogy találkozunk! Jó lenne egy ismerős? Miért tuti a császár, ha megkérdezhetem?

Üdv mindenkinek és vigyázzatok a hóban!

Kriszta
krisz11
 
 


Bufo!
Oké, hogy bejöhet a férjem, de azért szoktak oda apukák is menni? Csak mert nem szeretném bevezetni, ha ez pl. az UH-os orvost zavarja... Te párod bement veled? Vagy ez csak inkább a végén szokás? Hajrá kistesó ügyben!

Krisz!
Én is Emőkéhez járok! Még egy közös dolog Kép Kb. 9-re értem oda és majdnem egy órát ott voltam. Előttem kb. 2-3-an mentek be. Akkor lehet, hogy már össze is futottunk? Kép
Mihályinál elég sokan voltak tegnap, gondolom a szabija miatt is. Sajna ma nem tudtam hozzá menni Uh-ra, ezért is mondta, hogy szeretné, ha bemennék a Rókusba, ha nem gond. Megkérdeztem, hogy szülhetek-e nála. Sajna 07.29-től szabin lesz, de most engem átírtak 07.23-ra, tehát elég jó esélyem van, hogy nála szülessen a baba. De azt is mondta, hogy előtte természetesen bemutat a helyettesének, ettől ne féljek... Igazán nem is félek, bízom a szerencsében.

Ma bejelentettem a főnökömnek, hogy hogyan is állunk. Nem egy gyerekpráti pasas, de hihetetlenül jól fogadta. Felajánlotta, hogy ha otthon maradok, akkor nyugodtan tanuljak a baba mellett, majd a cég fizeti Kép Erre nem is számítottam Kép Nagyon pozitívan állt a dolgokhoz Kép Gondolom, hogy ez azért is van, mert nagyon régóta itt vagyok a cégnél.

Tehát a hó ellenére nagyon jó napom van! Bár még nem tudom, hogy jutok haza....
pilis
 
 


Hello!
Hát akkor biztos találkoztunk, mert én is 9 körül voltam ott.Kép Bár elég sok mami volt, no meg nem is nagyon nézelődtem bevallom. Én kismami farmernaciban voltam meg bordó garbóban. Ha esetleg be tudsz azonosítani.Kép
Jobban is teszed, ha bemész a Rókusba, mert 1000x-szer jobb az UH, mint Vörösváron. Velem benn volt a férjem is, a dokinak nem volt semmi kifogása, az asszisztens nőnek kell szólni. Velem tök rendes volt az ottani UH-s doki, mindent elmutogatott és alaposan megnézett. Ha bemész a főkapun, akkor jobbra a betegfelvételi irodába kell bemenned, ott kapsz egy cetlit és majd elmondják, hogy merre tovább! És vigyed Apát nyugodtan, nagy élmény lesz neki! A mi kisfiunk még integett is nekünk az Uh végén!Kép)
Akkor hajrá babóca, de ne aggódj a barátnőm tavaly így járt, hogy épp szabin volt a Mihályi és így is nagyon rendesek voltak vele a kórházban!
Szia!
És próbálj azért hazajutni, pl. a vonatok teljesen rendesen járnak.

Kriszta
krisz11
 
 


Sziasztok!

Többször is nézegettem már ezt a topicot, és furcsáltam, hogy nem nagyon ír ide senki. Jó, hogy beindult végre.
Én július elején fogok szülni a Rókusban. Nem sok tapasztalatom van a kórházról de a leírásaitok alapján nem lehet rossz hely. Szeretnék majd eljárni a felkészítőkre is.
Esetleg ismeri valaki Csemniczky dr.-t? Mi a vélemény róla?

Edi2
edi2
 
 


SziasztokKép
Edi2
én nála szültem most január 10.-én, és azt hiszem, hogy hiper szuper dokiKép az egyik legjobb választás voltKép
edwig
Vendég
 


GYDettiKép
A véletlenKép... hogy van a kis Patrícia??? milyen volt a hétvége a kórházba???
Edwig és BálintKép (jan.15.-én jöttünk el, egy szobában voltunkKép )
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg jól beindult a topik, bezzeg mikor én még pocakos voltam nem volt túl nagy a pörgés-forgés itt...

PilisKép
Mihályi volt már szabin, vagy most fog menni? Esedékes lenne egy rákszűrés mostanság. Csak előre rettegek a több várakozástól, ezért nem szántam rá magam. No meg több órára nincs kire hagyni a gyerkőcöt, magammal meg nem akarom vinni, nehogy összeszedjen valami nyavaját a körzeti orvosokra váró betegektől.
Mikor lesz már végre lehetőség arra, hogy időpontra bejelentkezzen az ember?!?!?!

Mariann
tmarianna
 
 


Szia Mariann!

Bár nem tőlem kérdezted, de azért válaszolok, jó?Kép
Mihályi a jövő héten lesz szabi, de csak egy hétig. Te is Vörösvári vagy?
Mennyi idős a gyerkőc? AMihályinál szültél? Milyen volt? meg voltál Vele elégedve?

Üdv és szép estét!

Kriszta
krisz11
 
 


Szia Pilis!
Rengeteg vas van a szilvalekvárban, de sok van a vörös húsban, májban, tonhalban, aszalt sárgabarackban is.

Szia Kriszta!
Egy szavam sem lehet a gyerekeimre. Olyan jó és zökkenőmentes minden, hogy erre nem is számítottam. Nem akarom elkiabálni, de nincs testvéri féltékenység, csak kétszer szoptatok éjszaka, tehát nemhogy nem vagyok mosogatórongy, de még élvezem is.
Kívánom, hogy Nektek is minden ilyen simán menjen, és olyan szép gyerekeitek legyenek, mint az enyémek.
Detti
gydetti
 
 


Sziasztok!
Pilis
A férjem csak egyszer volt bent velem, mert sajna nem tudott többször elszabadulni a munkahelyéről.De amikor nem felejtettem el vittem kazettát felvetetni az UH-ot.Az azonográfus Margit nagyon kedves eddig minden apuka bemehetett aki ott volt.A doki nem minden esetben volt jelen az Uh-on.
Köszi mindenkinek a szurkolást tesó ügyben.
Ebben a nagy hóban vigyázzatok magatokra.
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Hali Edwig!
Honnan ez a név? Micsoda véletlen! Nagyon örülök Neked. Mi van veletek? Mi egészen jól vesszük az akadályokat. Patti besárgult, úgyhogy nem volt biztos, hogy időben hazaengednek minket, de mostmár itthon vagyunk és minden rendben van.
Bálint hogyan viselkedik? Tudsz aludni éjszaka? Eszik rendesen?
Mi van a másik csajjal, megszült már?
Detti
gydetti
 
 


Sziasztok!

KrisztaKép
Csabai vagyok. Nádja nemrég múlt 9 hónapos. Tavaly április 20-án született. Mihályinál szültem és meg voltam vele elégedve, a terhesgondozás a szülés alatt és az utógondozás során is. Őszintén szólva én csak miatta szültem a Rókusban.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok Kismamák!

Kriszta!
Köszi az infót torna ügyben, de a védőnőnél nincs túl nagy hely.Láttam hogy baba tornát tartanak de szerintem max 5-6 anyuka fér el.Autóval pedig fél óra alatt bent vagyok és szerintem nem lesz rossz időtöltésnek ha egy kicsit kimozdulok Solymárról. Az sem elhanyagolható,hogy jobb másokkal együtt tornázni mint egyedül.
Ha bárki csatlakozna egyeztethetünk. Kép

Pilis!
Az ultrahangra mehet apuka, az én férjem is nagyon lelkes és mindegyiken ott volt.Nekem Gombos doki csinálta a genetikai UH-kat és én nem fárasztanám a kazi dologgal.Én is szerettem volna felvetetni de ő elég hangulat ember, úgyhogy az első alkalommal nem is volt túl kedves. Inkább 4D UH-ra szoktam elmenni ahol fel is veszik és képeket is csinálnak.És persze minden sokkal jobb minőségű. Elmondtam az orvosomnak is milyen "kedves" ember is Gombos doki és ő csak annyit mondott ne törődjek vele a lényeg hogy ő csinálta meg az UH-t mert egy nagy nevű genetikus és nagyon jó szeme van.Persze szólt is neki az orvosom hogy az ő betege vagyok így a következő alkalommal kenyérre lehetett keni! Kép Még ő ajánlott nekünk 4D rendelőt!!!

Annyian vagyunk már hogy nem is nagyon igazodom kis többször vissza olvasom a leveleket.Ami persze nagyon szupi.Örülök, hogy így beindult a levelezés.
Szép napot mindenkinek! Még később benézek.
Puszi. Barbi
kepes
 
 


Tmarianna!
Most már mi is cselesek vagyunk a Mihályinál: reggel bejelentkezel és megkérdezed, hogy kb. mikorra kerülsz sorra. És amikor odaérsz, akkor már nem sokat kell várnod. Nem tartom szép dolognak azzal szemben, aki egész délelőtt ott csücsül (pl. kedden én), de úgy tűnt ezt már nagyon sokan csinálják. Ez olyasmi, mintha időpontra mennél...
Én úgy tudom, hogy Mihályi jövő héten van szabin. Azért is kell a Rókusba mennem Uh-ra. De most már örülök is Kép
Újabb megnyugtató szavak Mihályival kapcsolatban Kép
Gratulálok Nádjához!

Bufo!
Most már biztos, hogy bejön a férjem is. Ez szuper lesz, már nagyon várja!

Gydetti!
Nekem még a céklát javasolták, amit most nem bírok megenni. De a szilvalekvár jöhet Kép Ezek szerint az aszalt szilva is megteszi.

Edi2!
Akkor biztosan veled is össze fogok futni valamelyik oktatáson. Én 07.23-ra vagyok kiírva.

Krisz!
Azért szerettem volna biztosra a Mihályinál szülni. De megbízom a döntésében és persze azért még jó esélyeim vannak arra, hogy nála szülessen meg a baba (aki most már majdnem biztos, hogy Hanna vagy Bálint lesz). Annyira várjuk már az Uh-ot, nagyon kíváncsiak vagyok.
Én egy nagyhasú kismamával beszélgettem és már fogalmam sincs, hogy mi volt rajtam. De esetleg, ha megnézed a fényképet... Sajna Rád így nem emlékszem. A mérlegelésnél ott voltál?
És tegnap tök simán hazaértem busszal Kép
pilis
 
 


Edwing!

Köszi a választ, és gratuláció a babádhoz! Minden simán ment? Érdekelnének a részletek is. Cs-hez jártál végig terhesgondozásra?

edi
edi2
 
 


Sziasztok!

Akik már szültetek:

mi a tapasztalatotok a gátmetszésről? Úgy hallottam a Rókusban minden először szülő nőnél kötelezően végeznek ilyet.

edi
edi2
 
 


SziasztokKép
Edi2Kép
Én nem a Cs.-hez jártam ,olyannyira nem, hogy őt aznap ismertem meg mikor szültem. nem jött be az orvosom, bár ez mostmár lényegtelen, viszont az a 7 óra is elég volt, hogy leszűrjem milyen doki. Engem nem is ismert és rettenetesen figyelmes volt és segített mindenben, képzelem,ha valakinek a fogadott orvosa, akkor azzal milyen lehetKép
simán ment minden, leszámítva a fájdalmatKép
Gátmetszést minden először szülőnél csinálnak, de szerintem kell is...én is anélkül szerettem volna, de kész megváltás volt, amikor egy picit segítettekKép picit vág a doki és nagyon szépen varr össze, nekem nem is látszik már most semmi.
szóval összeségében jó választás ez a doki, a másik nagyon ász doki az a Mihályi...

DettiKép
ez a név 12éves koromban ragadt rám apukám általKép
Jó hallani, hogy a kis picuród ilyen jókislány... bezzeg az én fiam... az első egy hétben itthon nem is aludtam semmi, mert 20percenként akart enni.Állandóan cicin lógott. Most kezd nála beállni a 2órás kajálás, éjszaka pedig van, hogy 2ésfél órát is kibírKépKépKép pedig mérjük és 90-130g között eszikKép
3600engedték haza, most 4250gKép kis vasgyúróKép

Mariann még mindig nem szült, lehet ma indítják meg neki.... de mindenképpen szól azt mondtaKép

pussz mindenkinekKép
edwig
Vendég
 


Edwig!
Engem a részletek is érdekelnének.Hogy hogy nem ment be a dokid a szülésre??? Egyébként a szülésnél minden rendben ment?
Barbi
kepes
 
 


Edwig!
Engem a részletek is érdekelnének.Hogy hogy nem ment be a dokid a szülésre??? Egyébként a szülésnél minden rendben ment?
Barbi
kepes
 
 


Edwing!

Úgy tűnik jó kezekben vagyok Cs-nél Kép

Te nem kértél semmilyen érzéstelenítést? Azt hallottam bárki kérhet EDA-t, bár nem sokat tudok róla, de elég erős migrénes fejfájás lehet a mellékhatása szülés után pár napig.
A szülési fájdalom milyen jellegű, mennyire nagy? Én lehet, hogy inkább elviselem azt mint a migrénes fájfájást. Volt már ilyenem néha és nem kívánom vissza.

Edi
edi2
 
 


Sziasztok csajok Kép

Csak futólag olvastam végig a topicot..... valamelyiktek kérdezte a vastartalmú dolgokat : ...és a SPENÓT !!! Abban rengeteg van...

Edi2
A környéki EDA (amit a sima szüléshez kapsz) általában semmi mellékhatással nem jár. Csak ki kell utána feküdnöd a 6 órát.
DE számolj : a gátseb varrásához kapod az utolsó adag löttyöt (ha kell). Utána még majd 2 órát fekszel a szülőszobán, mert annyit mindenki ott marad még utána. És utána meg 4 órát úgyis alszol, mert hulla vagy. És a 6 óra kötelező fekvés husss........
A császárhoz mélyebbre szúrt EDA jár, az után meg kötelezően 24 óra fekvés megfigyelőben.

Egyébként a szülési fájdalom nagysága nagyon egyéni... voltaképp a tolófájások leginkább nagyon erős derékfájás jellegűek, feszítenek stb.., illetve folyamatosan úgy érzed, hogy kakilni kell....
Ha mázlid van, akkor ez az időszak annyira nem hosszú....
És amire ilyenkor még jó gondolni : abban a pillanatban, mikor a baba kinn van, az egész egy pillanat alatt elmúlik... alváshoz már majd hasra tudsz fordulni...

Üdv :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Én kértem EDÁ-t, de annyira a szülés végén, hogy akkor a fájások már nem nagyon erősödtek, csak gyakoribbá váltak. Biztos nagyon változó egyénenként, de nekem a szülési fájások nem voltak erősebbek, mint a menstruációs görcsök, igaz, nekem nagyon-nagyon erős m. görcseim voltak.

A másik, hogy engem szülés után kb. 2 órával, már a kórteremben, az ügyeletes szülésznő (az egyetlen olyan, aki nem volt vmi szimpi) simán kiküldött a wc-re, mert egymás után kétszer is kellett pisilnem és ennyi ágytálcipelés már sok volt neki. Hát, nem volt könnyű az az öt perc állva, de kibírtam. Ezt csak a kötelező hat órás fekvésre mondom. Kép

Jó babavárást továbbra is mindenkinek! Kép

Bóbita
bobita
 
 


Hello mindenkinek!
Kéredezte vki,hogy miért volt nálam császár.Szóval van egy veleszületett gerincrendellenességem és bár lehetne szülnöm rendesen is,fennáll a gerincsérv rizikója így ortopédszakember javaslatára nem kockáztattunk.
Én spinális gerincérzéstelenítést kaptam.24óra fekvés és sajnos nálam 1hétig tartó fejfájással járt.Maga a beadás nem fájt de azt a migrént utána szívesen kihagynám.Vki mondta,hogy az eda kíméletesebb mint a spinál de itt viszont a gerincedben a műtét után is ott a kanül.Ez nem zavaró amikor feküdni kell utána?Érdekelne ez nagyon mert 4 hét múlva aktuális a dolog és persze dokimat is megkérdezem de ha vkinek van személyes tapasztalata azt megköszönném ha megosztaná.
Sziasztok és köszi a választ
nyetus(35+4)
nyetus76
 
 


Nyetus szia Kép

Nekem azt mondták anno, hogy voltaképp a sima szüléshez és a császárhoz alkalmazott érzéstelenítés nem sokban különbözik egymástól. Voltaképp csak "mélységében". A sima EDA épphogy csak beér a gerinccsatornába (csak környéki érzéstelenítés), a császáros ennél sokkal beljebb hatol. De ugyanúgy kötik be, ugyanabba a magasságba. Ugyanazzal az eszközzel (legömbölyített végű tű).
És ha szülés közben kiderül, hogy császározni kell, akkor csak igazítanak a már bennlévő kanülön, és pillanatok alatt lehet vágni....

Amin fekszel, az pedig csak egy vékony műanyag cső (ezt ragasztják végig a hátadon). Általában nem zavaró.
Mondjuk én 13 órát feküdtem rajta, semmi különös rossz nem volt benne. Bekanülözni reggel kanülöztek be, de 8 órán keresztül nem is kértem löttyöt, mert nem kellett. A kitolásra pedig ha tehetik, nem is adnak, hogy tudjál nyomni...

Remélem, segítettem Kép

Üdv és szorítok :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Én a fájásokhoz kértem EDA-t, végül császárral szültem. Nem emlékszem rá, hogy igazítottak volna a kanülön. Gyereket este 1/2 7-kor kapták ki, reggel 1/2 7-kor már fel lehetett ill. kellett kelnem. Semmi fejfájás vagy ijesmi nem volt. Azért nem pattantan fel magamtól az ágyból... Cső nem kényelmetlen. Szerintem rajtam legalább 24 órát ottmaradt. Mikor az ügyeletes orvos jött, hogy leszedje, már nem is volt bennem a cső.

BarbiKép
Én Csabára jártam tornára. Egy gyógytornász csaj tartja. Én másodmagammal jártam hozzá. Ha érdekel, megkérdezhetem, van-e még.

PilisKép
Az általad leírt módszer azért bosszantó, mert van aki reggel 5 perccel utánad érkezett, és nem teheti meg, hogy hazamegy, ott ül végig, és miután 3 órája várakozik, belibben valaki, és bemegy elé. Bár én azt is megértem, aki hazamegy. A szükség szüli ezt az eljárást. Igazándiból magának a rendelőintézetnek kellene megszüntetni ezt az áldatlan állapotot. Erre azért léteznek már bevált megoldások. Ne érts félre, ez nem neked szemrehányás, hiszen te is jártál már így, másrész pl. kismamáknak szerintem amúgy is elsőbbséget kéne élvezni, ha már nem lehet bejelntkezni.

Mariann
tmarianna
 
 


Kepes!
Most már nagyon-nagyon várom az Uh-t, szerdán megyünk. Azt hiszem, akkor a felvételt majd az 4d-s uh-ra fogjuk "spórolni".

Edi2!
Én jártam intim tornára és azóta is gyakorlatokat végzek, ami azt jelenti, hogy elvileg nálam nem kell majd vágni, de ha mégis, akkor nagyon könnyen helyre fogok jönni. Neked is ajánlom az intim tornát, nagyon hasznos dolog.

Clarissa! Vasat én gyűjtök, köszi a tippet. Sajna spenótos sem vagyok...

Tmarianna! Sajnos nem egyszer jártam úgy, hogy fél napot vártam a soromra. De egyszerűen kibírhatatlan a helyzet! És tényleg egyre több a "belibbenős"! Mihályi ezért is adta meg a privát rendelő számát, hogy ott nem kell sorban állni. Persze, csak éppen Pestre sem egyszerű bejutni... Nem vettem szemrehányásnak, ültem már eleget a Mihályinál... De van szerdánként a Mihályinak a vörösvári védőnőknél kismama fogadása. Oda is lehet menni?
A kismama elsőbbségről pedig annyit, hogy pl. nekem a vérvételes néni mondta, hogy azonnal menjek be, ne várjam ki a soromat. Mondta is ott mindenkinek, hogy kismamákat nem váratunk. Erre nem is szólt senki, pedig azon a 10-15 percen nem is múlik semmi. De azért az már nem mindegy, hogy fél nap vagy 10 perc...
pilis
 
 


Sziasztok.

Néhány nőt keresek.Akik 1997.05.21 és 05.30.-a között szültek császárral vagy simán,kérlek jelentkezz ezen az emailon:
labbel@axelero.hu

Neveet is írok hátha segít vagy ismeri valaki őket.

Kerepesi Tímea
Pongráczné
Kis Rozália
Fekete Andrea
Oshváth Mónika
Lovász Erika
Kovács Zoltánné
Lázár Károlyné
Csepnyi Ildikó
Köszönöm a segítséget.
furge
 
 


SziasztokKép
Edi2Kép
A migrénes fejfájás a spinális érzéstelenítésnél van, de azt császárnál adják. Az EDA után semmi nincsen, én is kértem bár nekem nem sokat ért, sőt nekem mellé is szúrtákKép de általánosságban azért egy picit tompítja a fájdalmat egy rövid időre, de a tolófájásoknálk már nem hat,hogy tudjál nyomni... Nekem nagyon nagyon fájt,de ez szerintem ez egyén függő.

KepesKép
Az orvosom egy kretén volt, sajnos eléggé későn kerültem hozzá...de nem bántam meg,mert a Cseminszky.-vel sokkal jobban jártamKépKépKép a szülésznőm Kissné Kati volt, hát ő csúcsszuperKép Neked ki lesz??
pussz
edwig


edwig
Vendég
 


Megmondaná valaki,miért került le a hozzászólásom? Semmi sértő nem volt benne.Tisztelettudó hozzászólás volt.
Aki levette úgylátszik igen Rókus párti.
Vagy talán az volt a baj,hogy ajánlottam több orvost.Ez pedig már reklám.Ennyi erővel a lányok többségének a hozzászólása lekerülhetne,hiszen mindenki ajánl dokit.Én ráadásul nem egyet,igy nem tekinthető egyéni reklámnak.

Mindegy.
furge
 
 


NA EZ A HOZZÁSZÓLÁSOM MIKOR KERÜL LE?



Hölgyeim és Uraim.

Senkit sem akarok el-megijeszteni és nem is ez a szándékom.
Mindenhol vannak jó és rossz orvosok.
Ez a fórum arra is ad lehetőséget,hogy az emberek elmesélhessék saját történetüket.Ezt nem kell szégyelni,hiszen sokan vagyunk.A szégyen a korházé,az elkövetőé.Történeteink leírásával lehetőség teremtődik egymásnak segíteni.Meggyőződésem,hogy használható tanácsokkal tudnánk egymást ellátni.

Szeretném elmeséni a mi történetünket.De mivel hosszú,egy másik forumból átmásolom ide.

1997-ben történt.Császármetsést kellett alkalmazni a gyermek testartása miatt.A műtét sikerült,fiunk született.
De feleségemnek már a második napon panaszai voltak és attól kedve panaszkodtunk is egészen a 7.napig,amikor is már csak rohantak vele a műtőbe.
Bélelzáródás(illeusz),vérmérgezés(sepsis),hashártyagyulladás (peritonitis)lett a vége.Ennek során a méhét is el kellett
távolítani(uterus extirpatio).A bajoknak nem lett vége.Máj és lép alatti tályogok keletkeztek.Végül pedig gombás fertőzést kapott,igy a tüdejében gennygyűlem keletkezett.
7 x pungálták a tüdejét.2,5 hónapot töltött korházban és ezidő alatt többször került a halál közelébe.A leírt betegségek külön-külön is halálosak lehetnek.
A bajokat egy bizonyos staphylococcus aureus és streptococcus pyogenes okozta.Akkoriban hálásak voltunk a korháznak,hogy feleségemet megmentették.De nekem gyanús volt az egész és
vizsgálódni kezdtem.Ugyan is emlékeztünk,hogy akkoriban az ÁNTSZ is vizsgálatot végzett.Tapasztalatlanok voltunk.
Az ÁNTSZ-töl bekértem iratokat,ami szinte ellenünk volt,de mégis találtam benne olyan dolgokat,ami nem tetszett.Pl.megtudtuk,hogy kiutasitottak a korházból gyógyulásáig egy orvost ugyanazokkal a baktériumokkal a torkában,mint amit a betegeknél találtak.
Innen tudtuk meg,hogy egy másik kismamát is hasonló bajokkal műtöttek.Sokminden megvilágosodott és
elindítottam a keresetet.Szakkönyveket vásároltam és belevetettem magamat az orvostudományba és a jogba.3 éve megy a pe.Pénzünk nem volt ügyvédre,bár nem egy neves orvost kerestem meg(alapítványt is),hogy százalékos alapon vállalják el ügyünket.
Mindtöl azt a választ kaptam,lehet róla szó,ha meg van a szakértői vizsgálat.Az az igazság,hogy mind hiéna.
Nem álltam le velük vitatkozni,hogy egy szakértői eredmény bitokában miért fogadnék meg bárkit is.
Igy aztán magam láttam el feleségem védelmét.A törvény erre lehetőséget ad annélkül,hogy képesítésem lenne rá.
Most,amikor a szakértő 15 oldalon keresztül elmarasztalta a korházat,már elvállalnák úgy is,hogy nincs pénzünk.
A szakértői szerint a korház 2x is műhibát követett el,és millió hibát.
Csak egyet említek meg,amit eddig nem is tudtunk,pl.hogy a tüdeje is kilyukadt.Miért?
Mert a tüdő pungálalások alkalmával a gennygyülemet Betadinnal fertőtlenítették,illetve mosták.
A megrázó az egészben,hogy a szer előirata tiltja zsigeri szervben alkalmazni.
Ettől meg is fulladhatott volna,igy a korház az életét veszélyeztette.Ennek köszönhető tüdő roncsolódása.
3 éve zajlik a perünk és most ez év áprilisában lesz az újabb tárgyalás.
Korábban megkerestem a fókuszt is.Most voltak forgatni és ha minden igaz hétfőn 03.-án leadják.De,ha nem akkor lesz adásban,azt mondták azon a héten,tehát 03.-a után mindenképpen vetítésre kerül.
Most készülök létrehozni egy weboldalt esetünkkel kapcsolatban,ahol részletesen felkerül minden,beleértve a teljes anyagot,anyagokat is.Talán ezzel is hozzájárulhatok,hogy
az emberek világosabban lássanak és merjenek kezdeményezni.Ugyanakkor információkat gyűjthetnek.
Nem tettek meg semmit,sőt,hibát hibára halmoztak.Legalábbis ez derül ki a szakvéleményből.
Bár ugye,mint tipikus hivatkozás esetünkben is hangsúlyozásra került a korház(alperes)részéröl.
Néhány dolgot azért megemkítek:
Mint olvasta,feleségem a császár után rosszul lett és sokat panaszkodtunk,de teljes 5 napig nem történt semmi csak beöntés.
Az összképhez hozzátartozik,hogy nem szabad beöntést adni bélelzáródás esetekor.Csakhogy az orvosok erre nem gondoltak.
A császárműtét után szokásos bélrenyheségre gondoltak,ami érthető,hiszen előfordul.De a szakirodalom és a szakértő is hangsúlyozta,hogy
2-3 nap után már kötelező lett volna gondolni másra is.hiszem az orvosi dokumentációban is vannak bélelzásódásra utaló orvosi bejegyzések,viszont
egy esetleges bélelzáródás vagy fertőzés kizárására nem végeztek vizsgálatokat,mint pl.:ultrahang,nativ röntgen vagy CT.Még az utolsó napon is,amikor azonnal műteni kellett,mert zöldes folyadék jött belöle minden honnan,akkor is
beöntést(laxálást) alkalmaztak.Ezn egyértelműen tüneti kezelés,sőt,hiba volt Ubretidet alkalmazni,hiszen bélelzáródásban a bélmozgató szerek adása tilos.
A tüneti kezelés abban is megnyilvánult,hogy folyamatosan fájdalomcsillapítókkal tömték:algopyrin,demalgonil,nubain.Ezzel elfedték a hasi fertőzésre utaló tüneteket.
Persze ezek az erős fájdalomcsillapítók ellenére is határozott és folyamatos panaszaink voltak,de semmi sem történt 5 napig.
További hibák röviden:
1,hiányosak a dokumentumok. korház nem talál többek között intenzívek korlapokat és egyén szülészeti kezelési lapokat.

2,A 14 műtétből csak egyetlen beleegyező nyilatkozattal rendelkezik.Ez a császármetszés.

3,A korházban 4 orvos torkában találták meg a betegekben is fellelt baktériumokat.Egy orvost emelnék ki,aki mindkét beteg műtéténél jelen volt.Őt bár kiutasították a korházból gyógyulásáig,egy altatóorvos nem jelent meg a szűrővizsgálaton,igy további betegek életét veszélyeztette.

4,Műtő:az ÁNTSZ abból a műtőböl,ahol a betegeket műtötték,kiutasította a hagyományos mosógépet és azt a felmosórongyot,ami mindennek mondható csk annak nem.A lényeg,hogy ezek a tárgyak
veszélyesek és ellentmondanak a műtői asepsisnek.Higiénia az nem volt a korházban.

5,Nem végezte el a betegek és az orvos torkában megtalált azonos bacik fágtipizálását,holott el kellett volna.Gondolom tudja,mi a fágtipizálás?

6,A korházban zárófertőtlenítést végeztek,de nem dokumentálták ennek eredményét és módját,ami kötelező.

7,A szakértő szerint Dr.Böröcz Kerolina és Dr.Tasáry Ilona is hibázott,amikor a bacikat endogénnak minősítette,holott
éppen ezekben a korképekben van jelentőségük.Sajnos ez csak rövid ismertető,igy lehet érthetetlen,miröl is van szó.

8,Az egyik legfontosabb lelet eltünt a korházban.Viszon az ÁNTSZ és a korház elismerte,hogy létezett pozitív lelet igy az minket igazol.

9,A korház endogén kialakulást feltételez,állítja,hogy a bacik már benne voltak a feleségemben.Ehhez képest a méh szövettani vizsgálata egyértelműen kizárja ezt.És hangsúlyozza,hogy a fertőzés csak a császármetszés után kerülhetett a szervezetébe.

10,Staphylococcus aureus és streptococcus pyogenes
baktériumok voltak a bak okozói.Tudni kell,hogy ezek a bacik leggyakrabban korházakban fordulnak elő és higiénés mulasztásra utalnak.De a fertőző ágens(ápoló személyzet)terjeszti.
11,Műhiba:Feleségem tüdejét pungálták.A korház ahelyett,hogy a tüdőbe vezette volna a csővet,az a gyomorba került.Ezzel ismét veszélyeztette az életét,hiszen a gyomorba vezetett cső ujabb fertőzési kaput nyitott.Ahelyett,hogy eltávolította volna,csak kijebb húzta.

12,szintén pungálás.A tüdöben szintén rossz helyre vetette be.Teljesen rányomta a pleurára,igy várhatta,hogy a genny ürüljön.Amikor észre vette és kijebb húzta,400 ml vörhenyes pusht tudot lecsapolni.

13,Aztán egy másik orvosi műhiba.A tüdöbe(zsigeri szervbe)olyan fertőtlenítőszert fecskendezett,ami azonnali fulladást eredményezhetett volna.A szer előirata tiltja e szer zsigeri szervbe való adását.Ennek maradandó kérosodása igazolt.
Csak most tudtuk meg,hgy feleségem tüdeje is kilyukadt a betadintó,mert az megjelent a hőrgökben és azt köpte ki.

14,A korház nem tudott uralkodni a fertőzésen,a betegségen.18 napot késlekedett infektológus szakember igénybevételével,holott ezt már a laboratóriumilag igazolt bacik esetében azonnal meg kellett volna tennie.

15.Tehetetlenségét az is igazolja,hogy 4 korházból kért(elég későn)professzori segítséget.

16,Decubitus=felfekvés.A korház elfelejtette zárójelentésben rögziteni.Mint tudjuk a decubitus korházi ápolási higiéniai mulasztásra utal,de 100%ban megelőzhető.

Hát azt hiszem nem írom tele az oldalt.Nagyon szivesen elküldöm emailben a szakértői anyagot,abból világosabban értelmezheti a történetet.
Itt most csak rövid részeket ismertettem,ami nem biztos,hogy érthető lesz.
furge
 
 


Kedves Furge!

Szomorú ami a feleségeddel történt.

A hozzászólásod senki nem szedte le a, a másik Rókusos topikba írtad.

Mariann
tmarianna
 
 


Edwing!

Azt hittem a spinális meg az EDa szinte ugyanaz. Ezek szerint mégse. Hát nem árt majd elmenni a szülésfelkészítőre, hogy tisztább legyen a kép.
Amúgy megnéztem az albumodat, nagyon édes a baba Kép, jó nagy hasad volt.
Nekem 17 hetesen még szinte alig látszik. Egy "kedves" kolleganő meg is kérdzete: "Hát hol az a gyerek? Azért jól vagytok, nincs semmi baj? Még a régi ruháidat hordod?"
Ez az első babánk, nincs sok tapasztalatom, de nem gondolom, hogy szélsőséges eset lennék amiatt, hogy még beleférek minden ruhámba.

Pilis

Ez az intim torna dolog érdekelne engem is. Nem sokat tudok róla de időnként én is próbálkozom az alapján amit a neten itt-ott összeolvastam, de biztos lehetne szakszerűbben is. Hová jársz és hogy zajlik egy ilyen torna?

Clarissa

Köszi a választ neked is. Kezdek már okosabb lenni.

Jön valaki a febr. 9-i felkészítőre?

Edi2
edi2
 
 


Sziasztok!

Furge!
Örülök, hogy megírtad ami veletek tötént és őszintén sajnálom.Remélem azóta rendben vagytok!
Ahogyan írtad ez '97-ben történt csak remélem hogy azóta javultak az állapotok.

Nyetus!
Totális zavar van a fejemben mostmár.Azt hittem nagyon "okos" vagyok ami az érzéstelenítést illeti de nem tudom mi a különbség az EDA és a spinális között.Úgy tudtam EDA-val is lehet császározni.
Megtennéd,hogy megírod mi a probléma a gerinceddel?Csak mert nekem is van vele gondom és még nem tudom hogyan szülhetek.Most a 6. hónapban vagyok és nemrég felkerestem egy gerincspecialistát aki (mivel röntgenezni nem lehet és csak jó néhány éves leleteim vannak) nehéz helyzetben volt.Annyit mondott hogy most még nem mondaná azt hogy mindenképp császárral kell neki indulni a szülésnek de csak fekve szülhetek és ha nagyon elhúzódna a szülés akkor császár.A 9. hónapban vissza kell mennem és újból megvizsgál.Elképzelhető hogy addígra a pocak miatt erősödnek a derékfájdalmaim.Szóval ki kell várnom.

Edwig!
Az én orvosom Dr. Bíró Lothár és szülésznőt majd ő ajánl.Vagy Szabolcsi Erzsi (ha addíg felgyógyul) vagy Viki lesz.

Edi2!
Én biztosan megyek a februári felkészítőre.

Pilis!
Írj majd az UH után. Biztos nagyon helyes lesz a kis csöpp! Szeretnétek tudni a nemét? Én a 13. héten már megtudtam bár nem a kórházban hanem a 4D UH-n mondták meg.Ott jobban lehetett látni.

Mariann!
Megköszönném ha megkérdeznéd a tornát van e még.

Tudja valaki hogy az EDA-t pontosan melyik két csipolya közé adják be?Ha én jól tudom a 4-5 közé.Nekem pont ott van a bibi a gerincemmel.
Előre is köszönöm.

Szép napot mindenkinek!
Barbi
kepes
 
 


Sziasztok! Szép jó napot mindenkinek!
Húúú, hogy megélénkült a fórum! Örömmel látom!Kép)
Hogy vagytok mostanság?
Sajnos én elég sokat betegeskedtem a múlt héten, először valami felsőlégúti hurut kapott el, utána meg a hányásos hasmenéses kór is, de mostmár remélem jobban leszek.
Pilis! Lehet menni szerda délután a védőnénikhez is Mihályihoz rendelésre és ott alig kell várni. Ez csak a vörösváriaknak van, ha jól tudom és időpontot kapsz, fel kell íratkozni. Sajnos elég sokszor elmarad, remélem jövő héten lesz, mert nincs kedvem nagy pocakkal 3-4 órát várni.
Tmarianna! Gratulálok a Kis Nádjához nagyon szép neve van! És örülök, hogy Tőled is csak jókat hallottam M-ről! Már lassan kezdem azt hinni, hogy egy angyallal van dolgunk. Még egy rossz szót nem hallottam Róla senkitől. De lehet, hogy csak egy tényleg kivételes ember. Remélem jól kipiheni a héten magát és nem töri el semmi testrészét a nagy sielésben. Mert akkor jól megszívom itt 5 héttel a szülés előtt!

Szép napot és remélem marad ez a nagy aktivitás!

Kriszta
krisz11
 
 


Edi!
Hasonló cipőben járunk! Mi a 15. héten vagyunk, de még szinte semmi nem látszik. Persze okoskodó kolléganő nálam is akadt...
Én nagyon hasznosnak tartom az intimtornát. Fél éve végeztem el a tanfolyamot, két szombat délelőtt volt. Egy védőnő tartotta, aki tabuk nélkül beszélt a női testről. Olyan dolgokról beszélt, amit nem nagyon beszélsz meg mással. Az a fontos, hogy olyan oktatóhoz menj, aki Kriston Andreánál szerezte meg az oktatói bizonyítványát. Éppen most nyomozom, hogy mi kihez jártunk, ahogy megvan, megírom.

Barbi! Én csak a vége felé szeretnék menni 4d uh-ra, addig pedig maradnék a hagyományosnál. Vagy? Ti miért mentetek ilyen korán 4d uh-ra?

Kriszta!
Akkor egyik szerdán majd megyek a dokihoz és akkor talán tényleg összefutunk.
Izgalmas lesz ez az öt hét Kép
pilis
 
 


Sziasztok!
Én is köszönöm a választ mindenkinek.Holnap megyek a kórházba a dokimhoz aki bemutat a szülésznőnek(még nem tudom ki lesz)és rákérdezek erre a spinális eda közti különbségre.
Barbi,nekem a deréktáji csigolyáim egyben vannak ,vmi blokk-képződésnek mondják,mintha össze lenne csúszva.Ez kívülről nem látszik csak nagyon sokat fáj a derekam.Az ortopéd orvos és a nődoki is azt mondta,hogy ha én ragaszkodnék a sima szüléshez akkor és csak akkor eda-val szülhetnék de ha esetleg a szülés elhúzódik vagy nagyon megerőltetem magam akkor gerincsérvem lehet.Mivel a nődokim és én sem akartam kockáztatni maradt a császár.Azt mondták(mint neked),hogy el lehet kezdeni szülni és ha nem megy akkor majd befejezik császárral de én ezt nem akartam.
Klarissza,te itt?nem is tudtam,hogy a Rókusban szültél.Megkérdezhetem,hogy kinél?Kép
Mindenkinek jó babázást ill. pocaknövesztést!
az én hasam így a 36.héten nem vmi óriási de azért ezt is elég cipelni.Nagyon kiváncsi leszek holnap mekkora a babó.Doki után majd még benézek!
sziasztok
nyetus76
 
 


Kedves Nyetus!

Egy kis infó,ha a holnapi műtéted előtt az orvosodnak nem lenne ideje részletesen mesélni az EDA-ról.
SIKERES SZÜLÉST!!!!!!!!!!!!!


Spinál anaesthesia (EPIDURÁLIS)

Ha a nő nem akarja a tolófájásokat érezni és erősebb fájdalomcsillapításra van szüksége,
akkor regionális érzéstelenítés használható. Az érzéstelenítő szert leggyakrabban a
gerincoszlopot körülvevő térbe (epidurális tér) juttatják a hát alsó szakaszán; ezt
hívjuk lumbális epidurális injekciónak. Lehetséges kábító fájdalomcsillapítók, mint
a fentanil és sufentanil folyamatos epidurális adása is infúzió formájában. Ezeket az
eljárásokat igen gyakran használják, de emelhetik a császármetszés előfordulási arányait,
mert az érzéstelenítés a kellő mértékű préselést gátolhatja. A gerincvelői érzéstelenítés,melynek során az érzéstelenítőszert a gerinccsatornába juttatják, használható császármet szésnél és hüvelyi szülésnél is, azonban nem használják túl gyakran a szülés utáni fejfájás,ami néha súlyos is lehet kisfokú kockázata miatt. Hüvelyi szülés esetén
gerincvelői érzéstelenítés akkor alkalmazható csupán, ha a szülés küszöbön áll, mert a
gyógyszer hatása kikapcsolja a tolófájásokat. A regionális érzéstelenítés súlyos vérnyomásesést okozhat, ezért az anya vérnyomását gyakran ellenőrizni kell.Az általános érzéstelenítést (altatást), mely a vajúdó tudatát átmenetileg kikapcsolja,lehetőség szerint nem alkalmazzák, mert lassítja a magzat szívműködését, légzését,
agyműködését csakúgy, mint az anyáét. Használható sürgős császármetszéseknél, mert ez a
leggyorsabb módja az érzéstelenítésnek.


Lumbális epiduralis érzéstelenitést (EDA)

Az EDA lényege: a szülési epiduralis érzéstelenités során a gerinc közelébe juttatott
érzéstelenitő szerrel csillapitják, illetve megszüntetik a szüléssel kapcsolatban fellépő
fájdalmakat, miközben a méh tevékenysége zavartalanul folyik tovább. Az érzéstelenitő szert az ágyéki csigolyák magasságában behelyezett vékony kanülön (műanyag cső) keresztül adagolják. A kanül bevezetése nem okoz több fájdalmat, mint amennyi egy injekcio beadásakor fellép. Az érzéstelenitő szer adagja szükség szerint ismételhető, a fájdalomcsillapi-tás a szülés hosszától függetlenül mindvégig fenntartható.EDA, néhány kivételtől eltekintve csaknem minden szülőnőnél alkalmazható.
Alapvető feltétel, hogy a szűlőnő kérje a fájdalomcsillapitást. A szülőnők egy része már
a vajudás elején igényli, mások csak a szülés előrehaladtával érzik úgy, hogy fájdalom-csillapitásra szükségük volna. Kifejezetten ajánlják az EDA-t azoknak a szülőnőknek, akik valamilyen fizikai terhelhetőséget csökkentő megbetegedésben szenvednek (pl. terhességi mérgezés [ún. toxémia],magas vérnyomás, rövidlátás stb.), vagy amikor a magzat fokozott védelmet igényel(pl. koraszülés, ikerszülés, stb.), valamint ha előre tudjuk, hogy a szülést követően beavatkozásra lesz szükség, illetve, ha a szülés várhatóan császármetszéssel fejeződik be.Az EDA kialakitása időigényes feladat, ezért amennyiben a szülés fél órán belül lezajlik,
a technikai kivitelezésnek nekifogni nem érdemes.Az EDA számos előnyt nyújt a vajudó és a magzat számára egyaránt. A fájdalom kikapcsolásával csökken a szorongás és a félelem, a stressz megszünésével: csökken az energiafelhasználás,normalizálódik az anyai pulzusszám,szabályossá válik a légzés,
ezzel javul az anyai és magzati szervezet oxygénellátása, javul a méh vérellátása,
a méhösszehúzódások rendeződnek és
a szülés rövid úton lezajlik.
A hüvely és a gát izomzata ellazul, mely különösen a fokozott védelmet igénylő koraszülöttek és kissúlyú ujszülöttek esetén jelentős.Az esetleges gátmetszés illetve annak a szülés utáni ellátása fájdalmatlan.
Az EDA során alkalmazott érzéstelenitő szerek a fájdalom csillapitása mellett különböző
mértékben hatással vannak az alsó végtag izomműködésére is, mely a láb zsibbadásában,
elgyengülésében jelentkezik. Ennek következtében a szülőnők a vajudás alatt ágyhoz kötöttek.
Felmerült az igény olyan módszer kialakitására, melynél a szűlőnő mozgásában nem
korlátozodik. Ennek érdekében kidolgozták az un. sétáló EDA-t, ahol a fájdalom csillapitás megtartása mellett az izomerő csaknem teljes mértékben megtartott marad.
A legújabban forgalomba került érzéstelenittőszerek már ennek az elvárásnak probálnak eleget tenni. A szülészeti fájdalomcsillapitás céljából kezdett epidurális érzéstelenités könnyen átalakitható műtéti érzéstelenitéssé, akár hüvelyi szülésbefejező műtétre (vakuum, fogó),akár császármetszésre van szükség.Császármetszések érzéstelenitése nem tartozik az aneszteziológusok legkönnyebb feladatai közé. Egy időben két ember, az anya és a magzat érdekeit figyelembe véve kell a műtéthez a legmegfelelőbb érzéstelenitési módot kiválasztania. Amennyiben kellő idő áll rendelkezésre elsősorban az epiduralis érzéstelenitési módszert választjuk, mint a legideálisabbat és legkiméletesebbet a rendelkezésre álló lehetőségek közül (altatás, spinál anaesthesia, EDA).A szülőnő a műtét során ébren van, ujszülöttjét azonnal megnézheti, a hüvelyi szüléshez hasonlóan résztvesz a szülésben. A beadott gyógyszerből a magzat szervetébe azonban semmi nem jut át, nem úgy mit például az altatás sotán, amikor az alatatószer újszülöttnél ialakuló hatásaival is számolnunk kell. A műtéti utáni fájdalomcsillapitást az EDA kanulön át adott fájdalomcsillapitóval biztosit-ják.

Üdv:

Fürge
furge
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: