Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

némi segítséggel remélem sikerül.

Kép

Kata
pocvarek
 
 


Sziasztok!

Nekem sem cukros lötyit kellett innom. Hanem zsömlét kellett
ennem és tejet innom. :)
Én most kevesebb édességet eszem mint az előző terhességemnél,
mégis magasabb lett a cukrom.
Lalinál csak úgy faltam az édességet.

Hajni
ajni
 
 


Lucus& Évi!

O.K., menjünk együtt! A tapasztalt mamik útbaigazítása alapján biztos megtaláljuk :wink: Nekem jó, ha 3/4 5-kor talizunk a főbejáratnál.

Babakocsi:Én/mi csak azt tudtuk, hogy Graco-t szeretnénk, (erről hallottuk, hogy elég strapabíró, bár igaz, hogy nem a legolcsóbbak egyike :roll: )ill. hogy olyat amihez van hordozó (estleg mózes-a miénkhez volt :P, ill. volt hozzá lábzsák és vettünk hozzá illő pelenkázótáskát is :oops: ). Ja, és tavalyi modell, mert az ideiek színe nem jött be :wink: . Ugyanis az volt a feltételünk, hogy lehetőleg ne fekete, sötétszürke, sötétkék, ill. ezek kombinációja legyen a színe, hiszen egy kisbabó lesz benne, akinek ruhából sem szívesen vennék sötétet. Tény, hogy a világos színű jobban koszolódik, de talán nyáron nem szívja be annyira a meleget :roll:Mindjárt dobok róla egy fotót.

Légzésfigyelő:Mi olyat vettünk, ami bébiőr is, mert kétszintes a lakásunk. Őszintén szólva nem volt számunkra kérdés, hogy veszünk-e, mert a kezdetektől külön szobája lesz a picinek és mert amúgy is "paraanyu" vagyok :oops: Talán ezzel kicsit nyugodtabb leszek... :roll:

Terheléses vércukor: A terhességem elején nekem is zsömle+ tej volt, de a 26. hét környékén már a cukorlöttyöt kellett inni, amit a kórházban végeztek és eleve citromlével adták, így egyáltalán nem volt vészes számomra.

Niki!

Írtad, hogy a múltkor sokat kellett várnod az Uh-ra :shock: De ugye még a Csapó csinálja a saját kismamáinak :roll: ?

Én szerdán olyan 1/2 9 körül érek a kórházba, gondolom eltart kb. 10-ig, mire végzek :roll: (ha nem lesznek túl sokan UH-on). Ha akkor még/már ott vagy és van kedved találkozhatunk (ne aggódj, nem lesz túl sok időm, mert onnan munkába megyek :wink: )

Csajok!

Biztos ciki lesz a kérdésem: Mi az, hogy a szülésznők alkalmaznak-e gátvédelmet? Van sejtésem a jelentéséről, de lehet, hogy tévúton járok... :roll:

Gabi!

Állva aludni :lol: :lol: :lol: Most még jót nevettem rajta, de lehet, hogy pár hét múlva én is ezen agyalok majd... :shock:

Kata!

Köszönjük a táblát :lol: !
A "szülési sorrendet" én külön is :P :P :P

Többieknek is puszi!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 

 
 

Ja, a babakocsink:

Kép

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Külön üdv. az újonnan csatlakozóknak!

Légzésfigyelő: Mi vettünk anno és engem megnyugtatott, hogy van, hiszen Luca az első pillanattól külön szobában aludt. Mi a Heim Pálban voltunk egy pár órás tanfolyamon - ott egy babán lehetett gyakorolni. Telefonon biztos tudnak felvilágosítást adni, hogy csinálnak-e még ilyet.
Házassági anyakönyvi kivonat: Mi 2 éve az eredetit vittük (ami 300 napnál jóval régebbi volt), de kutya nem kérte.
Évi: Szerdán mi valószínüleg találkozunk, én 8-1/2 9 körül érek.
Niki: Nagyon remélem, hogy 10:45-kor én már rég nem leszek az Uzsokiban. Ha mégis, akkor odanézek a CTG-hez.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Tündi!

Akkor tuti, hogy találkozunk :lol: ! Tegyek piros rózsát a gomblyukamba :wink: :?:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!


Kata: szuper a táblázat, így rögtön láthatjuk a várható "sorrendet" :-))

Évi: a gátvédelem azért hasznos, mert ha sikeres, akkor nem kell a gátmetszés. (Ha jól tudom, ez abból áll, hogy a szülésznő a kezével finoman tágítja/masszírozza a gátrészt a kitolási szakasz alatt, hogy jobban táguljon.) Általában először szülőknél nem nagyon jön össze. Másodikkal már több esélyed van. De még mindig inkább a gátmetszés, minthogy aztán magától repedjen a gát. Én az első babánál nem is éreztem, pedig láttam, amikor a doki csinálta. A szülésznő akkor nálam is próbálta a gátvédelmet, de nagyon gyorsan jött a baba, így lett gátmetszés.
Nekem ennyi infóm van a dologról, de lehet, hogy a többiek többet tudnak errről...

A mi babakoncsink (én sem szerettem volna sötétet):

Kép Babakocsi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Évi: Jöhet a piros rózsa! :-) Viccet félretéve, engem fel fogsz ismerni egy fekete hátizsákról meg egy piros-fekete Sherpa túrakabátról. A ruházat többi része még kérdéses, bár a nadrág valószínüleg egy zöldes-barnás sokzsebes gatyó lesz. Ja, és a pocak nélkülieket között keresgélj.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok,

megkérdeztem a férjemet de ő sem emlékezett tisztán, hogy hány napos házassági anyakönyvi kivonat kell.

Csajok! Akik mentek szülésfelkészítőre megkérdeznétek ezt is.

Nekünk tuti, hogy megint kell mert én nem vettem fel a férjem nevét és ilyenkor a házassági anyakönyvi kivonatba írják bele, hogy mi lesz a gyerekek vezetékneve. Lehet, hogy akik felvették ...-né formában a férjük nevét nekik nem is kell.

Kata
pocvarek
 
 


Hazassagi anaykonyvi kivonat: sajna a ...-ne-seknek is kell.
Udv.
Angelke
angelke
 
 


Sziasztok!

Ha jól számolom nem is hárman, hanem 4-en megyünk a jövő heti előadásra: Benettke, Tündi, Évi76 és jómagam.

Háromnegyed 5-kor ln is ott leszek a főbejáratnál. Fekete prémes kabátban leszek, és nagy a pocakom:-))) Szerintem felismerjük egymást.

Lucus
lucus78
 
 


Tündi!

O.K., akkor holnap talizunk az UH-n :lol: Ami nálam biztos: fekete kb. vállig érő haj, elég feltűnő sárga mangó tatyó, ja és nagy pocak :wink:

Kata!
Megkérdezzük :wink: ! Bár most már több forrásból is hallottam, hogy 300 napnál nem régebbi kell (ami ugye valahol logikus is :roll:, de ettől persze még nem örülök neki :? )

Lucus!

Hú 4-en :shock: ! Az tök jó :P ! A pocak nálam is biztos, de a kabát pont nem, mivel épp most van folyamatban a "kinövése" :wink: :D hajam és a táskám sztem a jövő héten is ugyanaz lesz, mint holnap :roll: Amúgy meg tuti, hogy megismerjük egymást :wink: :lol:

Jó éjt Mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok,

tudtok jó (és türelmes) szülésznőt ajánlani az Uzsokiban? Most közölte a dokim a Schöpf-Méreiben hogy sajna nem tudja a szülést levezetni. Így hogy a 37. héten járok úgy érzem nem biztos hogy új dokit kellene keresnem, lehet hogy jobban járnék ha az Uzsokiba bemennék szülni ha már úgyis oda tartozom, csak hát gondoltam azért egy szülésznő nem ártana mert első szülésem lesz....
Előre is kösz, és minden jótanácsot szívesen fogadok!

Kata
jkata
 
 


Szia almadi,

Ment egy privat uzenet.
Koszi
Angelke
angelke
 
 


Sziasztok!

Kata, első babánkat várjuk ápr. 12-re vagyok kiírva, Jex Anna doktornőnél fogok szülni és kislányt várunk, Boglárkának fogják hívni. Egyébként tök jó a tábla, amit csináltál, nagyon tetszik, ügyi vagy.

Milyen jó kis csapat gyült össze 27-re, 3/4 ötkor ott leszek én is a főbejáratnál, az melyik is? Új épület vagy régi? Felismerhető vagyok hát nem kis pocakomról, volt már aki azt hitte, hogy holnap szülök... fekete haj vagy barna sapka, térdig érő vöröses barna steppelt kabát, barna táska és farmer az tutti, mert már csak abba férek bele.

Köszi az infokat a lélegeztető tanfolyamról jó és hasznos ez a fórum, tetszik. Felhívtam a Madarász utcai kórházat, azt mondták minden kedden van ilyen 4-6ig tart, 2.000 Ft/fő az ára. Esetleg érdekel valakit, én kinéztem magamnak a márc. 4. keddet, hogy akkor mennék el, valaki velem tart?

Köszi a babakocsis seítségeket is, a világos szín az tutti, hogy én is azt szeretnék, nyáron az sokkal előnyösebb, kevésbé fontos hogy könnyebben koszolódik, majd valahogy csak ki tudjuk szedni belőle, fontosabb, hogy a baba ne süljön meg odabent...
Nekem csak egy gondom van, hogyan fogom felcipelni a kocsit meg a gyereket a 3.ra, persze lift nincsen, meg segítség se nagyon (szülők vidéken). Azt találtam ki, hogy veszek egy kengurut is, amíg felviszem a kocsit, beleteszem a gyereket a kenguruba, aztán két kézzel már csak elbírok egy 12kg-os kocsit felcipelni. Elméletben jól hangzik, szerintetek gyakorlatban kivitelezhető? Kár hogy nem lehet egy-két nap próbára hazavinni a kocsikat, akkor letesztelném, hogy melyik válik be.

Üdv. Mindenkinek
Évi
evi76
 
 


Sziasztok!

Angelke: ment a privire a válasz...

Évi: engem érdekelne a márc. 4., de csak pár nappal előtte derül ki, hogy tudok-e menni. (Attól függ, hogy Apácska szabaddá tudja-e tenni magát délutánra.)

Az emeletre felcipelgetést nem irigylem én is csináltam (mostmár szerencsére kertesházban lakunk).

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Úgy érzem itt az ideje csatlakozni hozzátok! Én Dr. Gerencsér Gézánál fogok szülni az Uzsokiban (ha nem ismeritek az azért van, mert volt BM kórházas csak azt sajna bezárták). Április 20-ra vagyok kiírva. Első gyermekem. Kisfiú lesz: Remsei Dávid Zsombor. Én még a vérvételeken és egy terheléses cukron kívül még nem jártam a kórházban. Sőt a felkészítő program lehetőségekről sem hallottam. Ezért, hogy gyorsan felzárkozzam hozzátok, csatlakoznék a következőre. Ami ugye április 27. És a főbejáratnál csatlakoznék hozzátok pocakosokhoz.

Mariann
marjan78
 
 


Sziasztok!

Lucus! Én nem megyek a felkészítőre - 2 éve már végighallgattam az egész előadássorozatot.
Jkata: Szülésznő ügyben én sajna nem tudok segíteni, de üdv. közöttünk.
Mariann, Évi: Örülök, hogy egyre többen vagyunk - üdv. Nektek is.
Képzeljétek, ma voltam a 12 hetes UH-n és a babó annyira össze volt kuporodva, hogy meg kellett egy picit bökdösni, hogy a doki mérni tudjon. Így is csak a hüvelyi és a hasi ultrahangot kombinálva sikerült az összes méretet levenni. Ja, és 80%, hogy kislány (de azért a férjem még bízik a 20%-ban). :lol:

Szép álmokat:
Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Mariann, Évi: Üdvözöllek Titeket!

Tündi: Nekem is a 12 hetes UH-om ilyen volt. SZegénykét
bökdösni kellett.

Kedden voltam a dokinál, bizony diétáznom kell, mert
egy picit magas volt a terheléses vércukrom. Nem ehetek
édességet. :(


Hajni



Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Tündi:a 12 hetes uh-n nekem is így volt, hogy alig tudta lemérni Csapó, olyan fura pózban volt a baba.

Voltunk tegnap a ctg-n, valamikor 10 órakor értünk oda,velem volt a férjem is és a gyerekek is,apa ott maradt az uh előtt a fiammal,a lányom meg jött velem a ctg-re, hátha látott valaki, énnem nagyon tudtam figyelni.
Jövő szerdán szintén 10.45-re kaptam időpontot.

Üdv az újonnan csatlakozóknak!

Makkmarci nagyon eltűnt, szerintem már babázik.

M.eri Te is eltűntél mostanában.

Majd ha valaki pontos infót tud a házassági anyakönyves doloogról,az ossza meg velünk, hogy mi van,mert mondom tőlem még egyszer sem kértek semmit ez ügyben.


Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos még nem babázom, de az elmúlt 6 napban a kórházban voltam. :(
Pénteken nagyon beszűkült a ctg-m és Marci nem volt hajlandó megmozdulni már jó pár napja, ezért jobbnak látta a halász doki, ha bent maradok megfigyelésen. tegnap engedtek szabadon, szerencsére minden rendben van!

A jósló fájásaim beindultak, de a méhszájam még eléggé rendesen zárva van. Hogy a dokit idézzem: " egyenlőre nem fog kiesni ez a baba". :)

Azért mégiscsak jobb itthon várni, hogy mikor indul el a dolog!:)

Igyekszem sűrűbben jönni!!

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok,

Makkmarci a lényeg, hogy minden ok.
Egyébként megértelek tény, hogy otthon jobb várakozni. Nekem csak egy napra kellett volna befeküdni mielőtt szültem de rögtön elkezdtem alkudozni, hogy inkább otthon. De szerencsére nem lett egy nap mert Benőkém 8 óra múlva megszületett. :D

Lányok nem jön valaki hétfőn 5-re tornázni a faházba?

Felrakom a frissített táblicskut. Ha valakit kihagytam légy szíves írja meg nem direkt volt :oops:
Kép
Kata
pocvarek
 
 


Sziasztok!

Igen,kicsit eltűntem(sok volt a dolog),de azért olvasgattalak titeket.

Minden ok. velünk egyébként.A terheléses cukor eredményem jó lett és a többi is,bár a vasam alacsony,úgyhogy tablettát kell rá szednem.Lehet ezért is voltam fáradékonyabb? :shock:
Kedden voltam a dokinál,megvizsgált,ott is minden ok.Legközelebb majd csak áprilisban kell mennem,úgyhogy lesz 6 hét nyugis időszak.

A tábla nagyon szupi!

Amadi,Benettke: nagyon szupik a kocsik!

Makkmarci: akkor mostmár a finisben vagy! tényleg jobb otthon neked! drukkolok!

Ajni: sajnálom a diétádat! Nagyon rossz lett az érték?

Tündi76: most a 12.heti uh-n mondta a doki,hogy kislány lesz? Mert azért nálatok még lehet,hogy kifog nőni ám ott valami! :D

Többiek: mi volt az uh-n? Gondolom minden ok mindenkinél! találkoztatok?
m.eri
 
 


Sziasztok!

m.eri: hát szerencsére annyira nem vészes, de bizony
diétáznom kell. Sajnos nekem ez kín, mert én
nagyon szeretem az édességet. Te majd csak valahogy
kibírom.

Makkmarci: örülök, hogy most már minden rendben.
Annak idején nekem is be kellett feküdnöm, de szerencsére
csak egy estére, mert aztán már jöttek is a fájdalmak.
Azért kellett befeküdnöm, mert folydogált a magzatvízem, de
nem voltak benne biztosak hogy az. Igy inkább befektettek.




Kép
Kép

Hajni
ajni
 
 


Sziasztok!

Makkmarci:
-Jó hír, hogy minden oké. :lol: Anno nekem is volt "szerencsém" egy hétvégét bent tölteni, mert elkezdtem vérezgetni - mint kiderült, a tágulás miatt volt.
Ajni:
-Hát nem irigyellek a diéta miatt, ez még rosszabb, mint a sómentes (nekem ebben volt és szerintem lesz is :( részem).
M.eri:
-Igen, a 12 hetes UH-n mondta a doki, hogy inkább lánynéven gondolkodjunk. Ha meg időközben mégis előbukkan valami, akkor a férjem baromi boldog lesz.
-Az UH-n Benettkével találkoztunk, pont együtt értünk a kórházba. :-)
Kata:
-Nagyon rendes Tőled, hogy frissíted a táblázatot.
Niki:
-Én már nem voltam a kórházban, mire Ti megérkeztetek. Benettke sem. Bár egy apukát láttam, egy babakocsis kisfiúval, de ez fél 10 körül lehetett, úgyhogy valószínüleg nem a Te családod volt.

Csajok! Képzeljétek, holnap megyek be a munkahelyemre megmondani, hogy májusban mégsem megyek vissza dolgozni. Hát nagyon kíváncsi leszek, hogy hogy fogják lereagálni. Már minden papírom rendben, a bérem is megállapítva. Érdekes lesz.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Első babánkat várjuk, kislány lesz. Május 23-ra vagyok kiírva, dr. Gyarmati Béla az orvosom.
Olvasgattam már a 2007-es uzsokis fórumot, sok hasznos tanácsot szereztem belőle. :)

Én is szerettem volna járni kismama tornára és szülésfelkészítő tanfolyamra, de feküdnöm kell, ezért ez kimarad. Helyette rendeltem az alexandrából pár könyvet. Remélem ezekből is fel tudok készülni :)

A héten én is túlestem a terheléses cukorvizsgálaton, szerencsére nekem is a zsömle+tej verzió volt :wink:

És a héten voltunk 4D uh-n a kórházba, ingyenes volt. Sajnos nem sikerült 4D-be megnézni a babánkat, mert a feje fölé pakolta mindkét kezét és lábát, köldökzsínórt, így semmi nem látszott belőle. :lol: Nagyon aranyos volt a szonográfus, sokat próbálkozott, hogy megmozduljon Picúrkánk, de ő nyugodtan aludt.

Kismó
kismó
 
 


Hát igen, jobb itthon várakozni mindenképpen!
Már tényleg a finishben vagyunk, de még kicsit több, mint két hét van.
A táblázatba egyébként rosszul írtátok, mert a hivatalos dátumunk március 10. De remélem, 5-ére már megszületik Marci. Mi kinéztük a 28-át, és 2 barátnőm is meg van róla győződve, hogy febr.28. lesz belőle. Hát, majd meglátjuk, az is még egy hét.

Tündi, mi volt a munkahelyeden?? Mit szóltak??
Amúgy nekem is volt már tágulásos vérzésem febr.5-én, de szerencsére nem tartottak bent!

Ma is megyek ctg-re, de most tudom, hogy nem lesz baj, mert Marci elég aktív. Viszont sokat feszül a hasam, olyan kemény mint a beton... Olyankor annyira fáj!

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Tündi76: szerintem még van esélyetek a fiúcskára! 12.hét még nagyon korai lenne szerintem a tutira. :)
A melóhelyen mit szóltak? Egyébként becsúszott a babó,vagy így terveztétek?

Szia Kismó! :D
Kár,hogy nem sikerűlt látni a babókát! Mentek még? Adtak valami felvételt azért róla?

Makkmarci: sajnálom a keményedésedet...de hát tényleg nincs már sok hátra! :lol:

Egyébként a Ctg-n mit csinálnak? És mennyi ideig tart?
m.eri
 
 


Csináltam én is magamnak ilyen vonalzót.
Elkűldték az email címemre HTML és PHPBB kódot...ott meg is tudom nyitni,de ide nem engedi bemásolni!
Segítsen valaki légyszi hogyan kell!
Köszi
m.eri
 
 


Nem megyünk többször, mert a dokimnak a magánrendelőbe van uh. Ott szokta az uh-kat intézni. Sebaj, hogy nem láttuk, az a lényeg, hogy minden rendben van vele odabent :D
Igen, kaptunk felvételt róla. Vinni kellett dvd/vhs kazettát, arra felvették a 2D-t illetve a 3D próbálkozásokat.
kismó
 
 


Sziasztok!

M.eri:
Én csak be control c-zem a PHPPB kódot.

Alig hogy lekezdek íni mehetek is, mert a kisfiam hiszti rohamot kapott. :)

Hajni
Kép

Kép
ajni
 
 


Ajni!
De hol van ez a kódod?Le van mentve?
Mert nekem így sem engedi! :cry:
m.eri
 
 


SZia m.eri!

Hát nekem az e-mailbe van benne, és onnan
másolom be mindig. Egy kicsit ugyan macerás.
De ha nem engedi így akkor én sem tudom
mi lehet a gond. :(

Hajni

Kép
Kép

Kép vonalzó beillesztése
ajni
 
 


Sziasztok!

M.eri: Másold be a kódot - amit megkaptál az e-mail címedre- a profilba az aláíráshoz. Ennyi.

Tegnap mozgalmas napom volt. Fogorvoshoz mentem leszedetni a foköveimet. 40 percig tartott, mert a fogínyem teljesen tropára van (2 hónapja még semmi baja nem volt) és nagyon vérzett. Ráadásul lett egy lyukas fogam is. :-(
Munkahely: meglepődtek, gratuláltak, nagyot dumáltunk. A főnök közölte, hogy ő meg elmegy. Szerinte a HR vezetés ki lesz bukva, mert úgy gondolták, én meg jövök vissza, így nincs nagy probléma addig, míg meg nem találják az új vezetőt.
M.eri: Először úgy terveztük, hogy visszamegyek dolgozni egy picit(1/2-1 év), aztán jöhet a kistestvér. Jó lett volna az anyagiak miatt. Aztán mikor bementem, hogy mennék vissza, akkor a főnököm azt mondta, hogy ő visszavár, de létszámstop van, úgyhogy nem ígérhet semmit. Ráadásul Luca tejfehérje allergiája sem úgy alakult, ahogy vártuk, ezért úgy döntöttünk, ha összejön úgy a baba, hogy nyár végéig megszületik, akkor legyen. 3 hónap alatt összehoztuk. :lol:

Makkmarci: Aztán értesíts ám minket!

Kismó: Meg tudnád mondani, hogy a kórházi 4D-re kinél kell bejelentkezni?

Jó 7végét:

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Makkmarci:de jó, hogyminden rendben,csak jobb otthon, mint bent a kórházban.
Mi volt a ctg-n tegnap?

Kismó:üdv közöttünk!
Mi miatt kell feküdnöd, görcsölsz?Hogy bírod?

Tündi:akkor jól alakultak így a dolgaid, az élet megoldotta.
Megkérdezhetem, hogy a tejfehérje allergia miben nyilvánul meg, és mióta van nálatok?Nekem most jött ki a gyerekeken ekcéma,még folyamatban vannak a vizsgálatok, és már gondoltam ilyesmire is, de nme vagyok jártas a témában.

A 4d-s uh-ra úgy tudsz jelentkezni, hogy vagy az uh-t hívod,és ott a Csombó Szilvinél, vagy a Katinál(ő szokott Csapóval uh-nál lenni) lehet jelentkezni, vagy pedig a ctg-s szobát hívod.
2517333/1299-ez a ctg szoba melléke,az uh-t nem tudom sajnos.

Szép hétvégét!

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos az első babánkat elvesztettük a 12. héten, voltak hormonproblémáim, azokat is kezelték. Így most teljesen kímélő életmódra vagyok fogva. Ennél a terhességnél se ment az elején zökkenőmentesen, de szerencsére nem lett probléma (megint barnázgattam). Aztán pár hete kiderült, hogy mintha kezdene nyílni a méhszájam. Szerencsére a mostani vizsgálatok már azt mutatták, hogy minimális az eltérés. Már csak 3 hónap, ezt valahogy kibírom, bár nagyon nehéz ez a semmit tevés.

A 4d-ra Csombó Szilviánál lehet bejelentkezni 251-7333/3711-es melléken. 12-13 óra között hívjátok, mert én próbálgattam egész délelőtt, és mindig azt mondta be az automata, hogy nem elérhető. Felhívtam a központot, hogy miért van ez, azt mondja délelőtt mellé teszik a telefont, mert vizsgálnak, az időpont kérés 12-13 óra között van.

Kismó

Kép
kismó
 
 


Kép
m.eri
 
 


Juhéé!!! Sikerűlt! Köszi mindenkinek a segítséget! :D

Szóval a CTG-n mit csinálnak és mennyi ideig tart? :roll:

Tündi76: sajnálom a fogorvosost! Az én ínyem is nagyon vérzékeny mostanában.Mondjuk nekem vashiányom is van,mint kiderűlt.a vas melett szednem kell még C vitamint is.
A lyukas fogadat is megcsinálják?
Nekem is kéne fogorvoshoz mennem,mert van egy lyukas tejfogam(szemfog),ami a terhesség előtt ki volt lyukadva,de amióta babás vagyok,nagyon sokat romlott és már fekete is-és szokott fájni. :cry: CSak azt pótolni kellene ha kihúzzák és én most nem akarom...bár ha nagyon fájni fog,muszály lesz.
Szegény picitek! :cry:
a bátyáméknak is pici korában a babájuk érzékeny volt,ő tehén tejet nem ihatott és semmilyen ilyen készítményt nem ehetett.Nálatok is ilyen ez? Nekik volt egy kecske a szomszédba és úgy oldották meg a dolgokat.Később meg kinőtte szerencsére.
Örülök,hogy a melóhelyeden jól fogadták a híreket!

Kismó: sajnálom :cry: .De a lényeg,hogy mostmár minden ok!

Kép
m.eri
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak ezen a héten inkább olvasó üzemmódban :oops:
A helyettesem betanítása annyit energiámat veszi el, hogy este itthon már csak az esti -menetrend szerinti- hisztimhez van erőm :oops: :?

Azért Üdv. az Újaknak :lol: ! Nagyon jó, hogy ilyen gyorsan növekszik a létszám :P !

Szerdán UH-n Tündivel találkoztam :lol:

Úgy látom felkészítőre is megyünk már páran 27-én :roll: Tök jó lesz!

M.eri! Köszöni a szekerünk a bókot :wink: !

Na, bocsi, de most csak ennyi, mert mindjárt hazaér a Zuram és be kell fejeznem a kaját :oops:

Azért puszi mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

A tejfehér allergia engem is érdekelne.
A kisfiam vagy egy hónapja elkezdette nagyon
dörzsölni a szemét. Majd amikor elmentünk az allergológushoz
már nem annyira dörzsölte, ezért a doktornő azt mondta
hogy várjunk egy kicsit, hátha abba marad. Erre szinte
másnap megint elkezdte. Van amikor gyengébb a dolog
van amikor nagyon dörzsöli. Nem tudom mi ez, és ha
allergiás akkor mire lehet allergiás.

Hajni
ajni
 
 


Sziasztok!

Tejfehérje allergia: Nálunk kb. 11 hónapos korában kezdődött, ekkor kezdtem el a reggeli szopi helyett bevezetni a babatejet. Előtte nagyon kicsi mennyiségben kapott csak tejterméket. Szóval Luca egyik-napról a másikra elkezdett bukni, naponta többször is. A gyerekorvosunk azt mondta, hogy refluxos lett és próbálkozott mindenfélével, persze semmi sem használt. Aztán én elkezdtem gyanakodni a tejtermékekre (legtöbbször ezek fogyasztása után bukott)és egy hétig nem adtam Neki. A helyzet javult, bár nem lett tünetmentes. (Ekkor persze még nem tudtam, hogy szinte mindenben van tejfehérje.) Gyerekorvos részéről letolás lett a vége, a gyerek nem lehet tejfehérje allergiás, mert nincsenek rajta csalánkiütések. Na ekkor mentünk el egy magán gyerekgasztreonterológushoz, aki közölte hogy a tejfehérje allergia produkálhat refluxhoz hasonló tüneteket, sőt kialakulhat miatta reflux is és persze nem mindenkinél jár csalánkiütéssel. Luca 13 hónapos kora óta diétázik - kezdetekben tejfehérje allergiára és refluxra is, sőt még tojást is csak rejtve kaphatott. Aztán szép lassan csak a tejfehérjét (akárcsak nyomokban is) tartalmazó ételek lettek a tiltottak. Hát nem volt egyszerű, de belejöttünk és néhány hónap alatt tünetmentes lett. Pótlásra egy speciális tápszert használunk, ezt reggel és este issza és persze ezzel a tápszerrel készül a kalács, a főzelék stb... Május elején megyünk tejterheléses vizsgálatra (ez januárban lett volna esedékes, de a kisasszony felmászott a székre és így elérte a konyhaasztal közepén várakozó tejeskávémat -sok tej, kevés kávé-, amibe beleivott, aminek következtében megint napokig bukott), ha negatív lesz, akkor visszavezethetjük a tejtermékeket, ha nem, akkor diétázunk még egy kicsit.
Nálunk szemdörzsölés nem volt, ekcéma igen, de nem biztos az összefüggés az allergiával, ugyanis a férjemnek is és nekem is száraz a bőrünk.

M.eri: lyukas fogat megcsinálják, a fogínyre meg Curasept öblítőt javasoltak, meg fogselymezést. Én a helyedben biztos nem várnék a lyukas foggal. Ha meglesz a Pici, akkor még kevesebb időd lesz fogdokihoz rohangálni.

Kismó: Örülök, hogy minden jóra fordult és köszönöm a 4D infót! (Niki Neked is!)

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

Akkor szerdán a bejárat előtt lesz a találkozó 3/4 5-kor?
Mi az előadás témája? (Nem kaptam a dokimtól papírt erről csak itt olvastam róla)

Mariann
marjan78
 
 


Sziasztok!

Ma voltam UH-n, Dorka baba 2600 gramm. A kisfiam a születése előtt 2 nappal volt 2700, szóval a kiscsaj lehet, hogy nem 3 kg-mal fog születni, mint a bátyókája.
Egyébként minden oké, 5-én reggel CTG, azt már a Vera csinálja.
Csütörtökig dolgozom, utána pihi.

Ekcéma nálunk is volt, a száraz bőr miatt, nekünk sokat segített a párologtató és egy gyógyszertári vizes alapú testápoló (ha valakit érdekel, elküldöm az összetételét), amit a szuper bőrgyógyász néni írt föl a manónak.

Tej és egyéb allergiát mi megúsztuk.

Majd meséljetek, hogy mi volt a szülésfelkészítőn (bár én is végighallgattam 3 éve).

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Szia Marjan,

A téma a következő lesz:
Mit tehet az orvos? Kérdések a szülész-nőgyógyászhoz.
A Márc. 12-i témája pedig:
A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Várlak Titeket szerdán 3/4 5-kor a főbejáratnál!

Üdv:
Lucus
lucus78
 
 


Sziasztok,

szeretnélek megkérni benneteket, hogy számoljatok be, ha valami fontosat, érdekeset tudtok meg a felkészítőn. Én sajnos a fekvés miatt lemaradok ezekről az előadásokról. :cry:

Köszönöm

Kismó
kismó
 
 


Sziasztok!

Igen, ezen a felkészítőn légyszi jegyzeteljetek, mert engem is érdekelne, hogy miről van szó. Köszi.

Uzsoki, péntek reggel 8:30, ctg. Valaki?

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


sziasztok :!:

Hábermayernél fogok szülni június 4-én. elvileg. de én úgy érzem Dorka május végén megjelenik.
nagyon örülök az aktuális topicnak,mert a 2007es topicot olvastam én is.
én úgy tudom 30 napos kell hogy legyen a hiteles házassági anyanykönyvi másolat.
nekünk az első babánk lesz.
Ivett
.ivett
 
 


Sziasztok!

Ivett! Üdv itt! Nekünk is kislányunk lesz(és első) és júni 2-re vagyok kiírva elvileg.Ti voltatok 4D-s uh-n?

Én is szeretnék csatlakozni az előttem szólokhoz abban,hogy szívesen olvasnám a beszámolót a felkészítőről! :wink:

Almadi: jó nagy a babóca akkor! :)

Nálunk minden ok.,nyugi van...

Megint megkérdezném,hogy mi az a CTG? és mennyi ideig tart? Meg lenne még egy kérdés: mi az az NST? :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép
m.eri
 
 


M.eri: a ctg és az nst az ugyanaz, még nem sikerült rájönnöm, hogy miért van két neve. A terhesség 36. hetétől kell járni ctg-re heti egyszer, aztán valamikor már gyakrabban. Valami kütyüt rászerelnek a hasadra, és kapsz egy nyomógombot, és minden babamozgásnál meg kell nyomni. Azt nézik, hogy a babának még odabent minden optimális-e. Azt hiszem a babaszívverését nézik ezzel a szerkezettel. Azt olvastam az előző fórumban, hogy sokan esznek előtte csokit, colát isznak, hogy a manócska odabent aktív legyen, mert ha alszik, akkor nem mocorog. Én ennyit tudtam meg a ctg-ről, de itt már szerintem van aki jár rendszeren, majd ő elmeséli részletesen. :)
kismó
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak egy mondat erejéig ugrottam be, mert nagyon sok a munkám :? :( :evil:

A fenti okból kifolyólag valszeg ma nem fogok tudni menni a felkészítőre, mert nem végzek a munkahelyemen :twisted: :( Ha /valami csoda folytán/ mégis végeznék, akkor /ha késve is, de/ megjelenek!

Én is kérlek benneteket, hogy jegyzeteljetek, ha tudtok! (Előre is köszi! :P )Jövő héten már biztosan tudok menni, mert már csak ezen a héten dolgozom :wink:

Puszi Mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: